PDA

Versiunea completa : Supriza pentru mire

Pagini : 1 2 [3]

sanziana_c
26.05.2010, 13:04:52
eu m-am gandit la un autograf de la cantaretul nostru preferat, ne leaga multe de melodii de-ale lui, si o sa avem si multe la nunta. si am gasit pe site-ul lui ca ofera autografe cu conditia sa trimiti un plic auto adresat, timbrat, etc.

millymirela
31.05.2010, 09:34:52
;)) eu ma gandeam la un dans impreuna cu domnisoarele de onoare (sunt destule pe net, pentru inspiratie).
dansul de mai jos mi se pare super tare (finalul de fapt :-p), dar nu ma bag. totusi e haios de urmarit

http://www.youtube.com/watch?v=4g2hCKF-BYw

magic24
04.06.2010, 18:32:55
Oare un costum sexy pentru noaptea nuntii cu fundita la spatele chiloteilor o fi suficient? :love:

As vrea sa ii iau un pui de caine rasa Husky (stiu ca isi doreste mult unul) si daca fac asta la nunta cred ca vom avea niste poze super. Mai greu cu ascunsul cainelui... :D

iongeorge31
05.06.2010, 01:29:41
;)) M-am amuzat copios ,mi-ar placea si mie o surpriza din asta !

SimonaSim
09.06.2010, 14:07:34
Eu m-am gandit sa inchiriez un videoproiector, o sa selectez cateva fotografii dragute cu noi si impreuna cu cele de la cununie (care sunt facute dimineata) o sa fie proiectate pe perete..undeva in sala. deja am vorbit cu cineva, nu i-am spus :) ..sper sa-i placa surpriza mea

superdanutza
19.06.2010, 20:25:07
buna miresici,
In ziua nuntii o sa fie si ziua sotului meu. Aveti idei de o surpriza mai speciala? Astept pareri

mady22yo
19.06.2010, 22:22:43
;)) eu ma gandeam la un dans impreuna cu domnisoarele de onoare (sunt destule pe net, pentru inspiratie).
dansul de mai jos mi se pare super tare (finalul de fapt :-p), dar nu ma bag. totusi e haios de urmarit

Super tare dansul =))=))=))=))

ali_bali_portocali
19.06.2010, 22:40:28
super dansul :) o sa le arat d-soarelor de onoare sa vada daca s-ar baga :)

teodora_marian
20.06.2010, 20:06:26
Buna fetelor,

Eu as vrea sa organizez un moment special (mai emotionant...) pt sotul meu in timpul petrecerii de nunta. Ma gandeam la o poezie ceva, dar nu cred ca este asa impresionant... Aveti alte idei?
sotul meu a avut o surpriza din partea unor prieteni, am fost asteptati in fata bisericii dupa slujba cu cativa porumbei, 2 ne-au fost inmanati si le-am dat drumul sa zboare, la toti

mirabela26
22.06.2010, 01:14:37
\:D/\:D/

suuper idee \:D/\:D/\:D/<:-P<:-P<:-P

ady_deea
22.06.2010, 10:07:08
Eu m-am gandit sa ii citesc cateva randuri in care sa ii marturisesc (a mia oara) dragostea, dar de data aceasta va fi in fata tuturor, sunt sigura ca ar fi foarte incantat, dar trebuie sa imi fac eu curaj ( sunt prea emotiva si cred ca o sa plang de la primul cuvant).
Cred ca este o surpriza frumoasa pentru mire...ma mai gandesc si la altele, dar cred ca depinde de fiecare mire, ce apreciaza el.

Lala4you
24.06.2010, 23:56:52
Eu m-am gandit sa ii citesc cateva randuri in care sa ii marturisesc (a mia oara) dragostea, dar de data aceasta va fi in fata tuturor, sunt sigura ca ar fi foarte incantat, dar trebuie sa imi fac eu curaj ( sunt prea emotiva si cred ca o sa plang de la primul cuvant).
Cred ca este o surpriza frumoasa pentru mire...ma mai gandesc si la altele, dar cred ca depinde de fiecare mire, ce apreciaza el.

Curaj,ar fi un moment frumos!

larryssa83
25.06.2010, 00:24:23
Mie mi-a venit sa plang doar cand am citit mesajul tau. cu siguranta se va bucura de acesta surpriza minunata. Succes si sa ne spui cum a reactionat

mihatano
13.07.2010, 11:22:31
zicetimi dragelor oare ce surpriza sai fac sotului meu in ziua nuntii,deoarece pe 18 sept cand avem nunta implinim 6 ani de la prima noastra intalnire si as vrea sa-i fac o surpriza,dar is in pana de idei,:-s[-o<datimi o idee.k mie numi place sa vorbesc in fata unei multimi(deci sar peste ideea de ai recita ceva sau aami marturisi dragostea).astept un rasp de la voi

luzdiaz
16.07.2010, 16:01:29
Buna fetelor,

Stiu ca prin alte tari se practica ideea asta de cadouri din dimineata de dupa nunta sau ceva de genu asta - in care miri isi fac unul altuia cate un cadou ca sa le aminteasca de ziua nuntii si nu numai.
Cadoul care se face de catre mireasa mirelui se intampla deseori sa fie un ceas mai deosebit pe spatele caruia se graveaza numele mirilor si data nuntii.
As vrea sa-i fac si eu cadou iubitului meu un ceas dar deja i-am mai luat eu un ceas la o zi de nastere de a lui - cred ca acum 3 ani. Vi se pare aiurea daca ii mai fac acum cadou un alt ceas?
Sau aveti idee ce altceva sa ii fac cadou?

Cat_Eyes
22.07.2010, 01:37:59
fiind si ziua lui, eu i-am cantat Laura Stoica - Mai frumoasa
a fost foarte uimit si emotionat (i-am studiat bine reactia :)), nu se astepta nimeni la asa ceva ..mai ales el..

Reni0921
22.07.2010, 03:48:24
Buna fetelor,

Stiu ca prin alte tari se practica ideea asta de cadouri din dimineata de dupa nunta sau ceva de genu asta - in care miri isi fac unul altuia cate un cadou ca sa le aminteasca de ziua nuntii si nu numai.
Cadoul care se face de catre mireasa mirelui se intampla deseori sa fie un ceas mai deosebit pe spatele caruia se graveaza numele mirilor si data nuntii.
As vrea sa-i fac si eu cadou iubitului meu un ceas dar deja i-am mai luat eu un ceas la o zi de nastere de a lui - cred ca acum 3 ani. Vi se pare aiurea daca ii mai fac acum cadou un alt ceas?
Sau aveti idee ce altceva sa ii fac cadou?
daca stii ca i-ar placea, sigur ca poti sa-i oferi un ceas :)
iubitul meu este un mare fan si colectionar de ceasuri :)) si in 7 ani de relatie i-am oferit deja ca si cadou vreo 3 sau 4 :D. dar daca as stii ca ar mai vrea unul, nu as ezita sa il ofer cadou
si oricum, pana la adanci batraneti, fi sigura ca se vor repeta cadourile :)

eu ma gandesc sa-i fac cadou un briceag, are vreo doua dar nu prea sunt de calitate. ma gandeam sa cumpar eu unul frumos si de calitate si sa-i gravez initialele lui

lucia_bk
22.07.2010, 06:58:13
eu m-am gandit sa ii cumpar o bricheta zippo..le colectioneaza si cred ca ar fi foarte incantat...darma mai inspir de la voi;-)

luzdiaz
23.07.2010, 00:09:19
daca stii ca i-ar placea, sigur ca poti sa-i oferi un ceas :)
iubitul meu este un mare fan si colectionar de ceasuri :)) si in 7 ani de relatie i-am oferit deja ca si cadou vreo 3 sau 4 :D. dar daca as stii ca ar mai vrea unul, nu as ezita sa il ofer cadou
si oricum, pana la adanci batraneti, fi sigura ca se vor repeta cadourile :)

eu ma gandesc sa-i fac cadou un briceag, are vreo doua dar nu prea sunt de calitate. ma gandeam sa cumpar eu unul frumos si de calitate si sa-i gravez initialele lui
Cred ca daca le facem un cadou cu ceva gravat pe cadoul respectiv este dragut pentru ca e ceva personalizat deja si automat are si o valoare sentimentala :)

adinaivan
23.07.2010, 11:54:06
a fost foarte uimit si emotionat (i-am studiat bine reactia :)), nu se astepta nimeni la asa ceva ..mai ales el..

Ce frumos........:x

Miorush
23.07.2010, 12:00:12

Exact asta vreau sa fac si eu ;))

ioana_pe
23.07.2010, 13:23:24
La capitolul surprize am gasit o firma care are un "cadou surpriza" si am recomandat-o unei prietene care are nunta in august.
E vorba de o cutie mare in care se afla diverse obiecte casnice si un pliant cu texte haioase la adresa mirilor, socrilor etc.
Firma respectiva a zis ca toata lumea trebuie sa aiba simtul umorului ca sa fie o surpriza placuta - si chiar s-a oferit sa ii arate prietenei mele depre ce e vorba dar a refuzat si a zis ca are incredere in ei...
Sper ca iasa bine - ca eu i-am recomandat si o sa fiu prezenta la nunta...

Voi ati accepta asa un cadou?

luzdiaz
24.07.2010, 03:43:16
Mai fetelor, ce fain ca voi sunteti talentate la capitolul cantat :( Pacat ca eu nu le am cu asta ca era intr-adevar frumos :((
Desi, nu stiu daca as fi cantat nici asa... stiti ca este superstitia aceea cu mireasa care canta la propria-i nunta - nu ca sunt eu mare superstitioasa dar na...

Reni0921
24.07.2010, 08:38:52
Mai fetelor, ce fain ca voi sunteti talentate la capitolul cantat :( Pacat ca eu nu le am cu asta ca era intr-adevar frumos :((
Desi, nu stiu daca as fi cantat nici asa... stiti ca este superstitia aceea cu mireasa care canta la propria-i nunta - nu ca sunt eu mare superstitioasa dar na...
si mie mi-ar fi placut sa-i cant ceva :)
dar.......mai bine nu, ca se sperie toti nuntasii :))

Cat_Eyes
24.07.2010, 16:06:59

nu pot spune ca sunt mariah carey :D, dar am fost ajutata de soliste. in plus, intentia conteaza...
cat despre superstitii - hai sa fim serioase!
daca vrei.. vei putea! :)

Cat_Eyes
25.07.2010, 20:06:21
ti-ai schimbat avatarul :D
sa nu-mi spui ca tu esti!!!!!!!!!! si mor de invidie :D
esti foarte frumoasa............mai multe poze :D ?

hehheheh
bineinteles ca sunt eu.. :p
o sa iti dau un PM pentur poze. imi amintesc ca mai trebuia sa dau cuiva, insa nu mai stiu cui... :-L oricum, voi pune cand le iau de la fotografa.

danielaaa
11.08.2010, 17:31:38
Buna fetelor,

Eu as vrea sa organizez un moment special (mai emotionant...) pt sotul meu in timpul petrecerii de nunta. Ma gandeam la o poezie ceva, dar nu cred ca este asa impresionant... Aveti alte idei?

daca poezie este a ta va fi foarte impresionant ....parerea mea .

danielaaa
11.08.2010, 17:34:42
sau poti sa-i aduci un moment artistic pe gustul lui ... asta depinde de buget

simina_grigore
18.08.2010, 22:11:38
Buna!

Cred ca cel mai potrivit e sa ii pregatesti un moment artistic pe placul lui. Eu una m-am gandit la ceva inedit: poezia. Ii place foarte mult sa citeasca poezie si chiar scrie cate ceva. I-am furat una destul de frumoasa si impreuna cu altele vor fi citite de catre un actor. Sper sa ii placa. Pe deasupra am aganjat si niste dansatori fara ca el sa stie, dar o sa ii placa mai mult prima, a doua e mai mult pentru public.

Va pup! :*

Flaviun
10.01.2011, 12:44:35
Bravo. Sunt gelos deja pe sotul tau ;;)

Evantual dansatorii ar putea dansa pe poeziile citite de actor, cu o muzica pe fundal finutza , adaptata. Nu ar mai sti invitatii la ce sa fie atenti: la versuri sau la miscari?

asheritza
18.01.2011, 15:20:54
dati si alte idei..in afara de dansuri,cantat,citit poezii...eu sunt f emotiva:D:D:D:D
altceva?!:D:D:D
multumesc!

roxanarlx
29.01.2011, 13:56:03
altceva mai haios .....nu mai intra nimeni sa ne spuna din surprizele lor de la nunta?haideti miresici de 2010...ajutati.ne si pe noi!!!va pup

GinaRobu
31.01.2011, 10:41:31
Buna! Daca vrei te ajut cu un numar de telefon PM. Trupa de care vorbesc este compusa din 4 fete si are un program compus din mai multe dansuri, printre care si oriental. Vor dansa si la mine la nunta. Asa ca daca esti interesata, anunta-ma. Pupici :*:*:*

Salut, si eu sunt interesata. ce dansuri mai fac fetele? cat te costa pe tine? astept pm. ms mult:*

florentina83
02.02.2011, 14:53:13
Eu m-am gandit la nunta sa-i fac surpriza iubitului sa aduc un prieten de-al lui imbracat in ceva ce sa imite o rochie de mireasa.... asta dupa ce ma fura.
Prietenul lui a acceptat, ramane sa gasim un voal ceva sa facem o rochie.

Oare o sa se sperie invitatii?

hellen_floryn
02.02.2011, 21:16:05
Eu m-am gandit la nunta sa-i fac surpriza iubitului sa aduc un prieten de-al lui imbracat in ceva ce sa imite o rochie de mireasa.... asta dupa ce ma fura.
Prietenul lui a acceptat, ramane sa gasim un voal ceva sa facem o rochie.

Oare o sa se sperie invitatii?
hihihi ;)). uite de aceeasi ”surpriza” a avut parte miresoiul meu si vreau sa zic k toata lumea s-a distrat la maxim in momentele acelea, plus k toata treaba s-a desfasurat cand eram eu furata tocmai k invitatii sa nu se plictiseasca si sa se strice atmosfera de la nunta.
cateva pozici k sa va distrati si voi ;;);))

Laura_Pasca
21.02.2011, 01:12:58
hihihi ;)). uite de aceeasi ”surpriza” a avut parte miresoiul meu si vreau sa zic k toata lumea s-a distrat la maxim in momentele acelea, plus k toata treaba s-a desfasurat cand eram eu furata tocmai k invitatii sa nu se plictiseasca si sa se strice atmosfera de la nunta.

Asta imi place la nebunie! E faina ideea si faptul ca ati avut un prieten atat de (ne)bun sa accepte asta :)))
Nu-i un lucru usor sa faci asta..:))))))
;;)

oana_90
21.02.2011, 12:13:47

Foarte simpatica ideea!

ana_anna0
27.02.2011, 22:34:33

super tare ideea!

coco10
26.05.2011, 17:58:09
Asa ceva n-am mai auzit, e chiar original si de tot hazul!!!

DAISYS
26.05.2011, 18:25:46
la surpriza pt mire m-am gandit asa:in aceeasi zi avem nunta eu si ink o miresica de aici tot din vs :P
si dak o sa colaboram bine sa ne fure in acelasi timp.eu sa merg la nunta ei,ea la a mea :)) ar fi super tare

consuella
13.07.2011, 20:47:59
la surpriza pt mire m-am gandit asa:in aceeasi zi avem nunta eu si ink o miresica de aici tot din vs :P
si dak o sa colaboram bine sa ne fure in acelasi timp.eu sa merg la nunta ei,ea la a mea :)) ar fi super tare

SUPER TARE!! bafta multa!!

andrea85
13.07.2011, 20:49:10

Si eu m-am gandit la aceasta varianta, cand am fost mireasa, insa nu am ma pus-o in aplicare...poate tu o sa o probezi. ;)) ;-)

Boaba
13.07.2011, 21:59:14
Eu am combinat ambele variante :)
Am avut niste prieteni cu nunta in aceeasi zi cu noi. Am fost furate in acelasi timp si bineinteles ca eu am fost la ea la nunta si ea la mine. Eee, dar cand trebuia sa vin eu inapoi, s-a imbracat varul mirelui in rochia mamei mele de mireasa :) si a aparut el in locul meu. A fost veselie totala, toata lumea era cu gura la pana la urechi. Si acum, nu pot sa ma uit la poze fara sa ma bufneasca rasul.

happyama
29.07.2011, 02:31:34
apropo de acest subiect si de venitul altcuiva in locul miresei furate: cred ca mai haios decat sa vina alta mireasa sau un baiat costumat in mireasa, ar fi sa fie adusa o babuta imbracata in mireasa (sau in alb). Problema e unde gasim o astfel de persoana care sa fie de acord si sa nu fie deranjata pentru ca, automat, toata lumea va izbucni in hohote de ras si treaba asta va starni diverse comentarii din partea invitatilor.

mc1
02.08.2011, 19:19:14
http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.png Surpriza pentru mire , mireasa si invitati

[/URL]
Am fost acolo si a fost ceva de vis <:-Pautori prieteni mirelui

[URL="http://www.youtube.com/watch?v=IOiMb_4CwHE"]http://www.youtube.com/watch?v=IOiMb_4CwHE

As dori sa vad si din partea sexului frumos o replica mult mai reusita :) (http://www.youtube.com/watch?v=IOiMb_4CwHE)

LISALOVE
12.08.2011, 14:15:52
si eu tot in situatia asta sunt..e ziua lui de nastere si nu stiu ce cadou sa-i fac ..off...eu vroiam un tablou pictat cu noi 2 ..mare dar nu stiu pe nimeni care stie sa picteze...cunoasteti voi pe cineva?

mai esti interesata de tablou? te pot ajuta.
pupici.

mirelaaa1985
03.09.2011, 22:06:11
Eu am combinat ambele variante :)
Am avut niste prieteni cu nunta in aceeasi zi cu noi. Am fost furate in acelasi timp si bineinteles ca eu am fost la ea la nunta si ea la mine. Eee, dar cand trebuia sa vin eu inapoi, s-a imbracat varul mirelui in rochia mamei mele de mireasa :) si a aparut el in locul meu. A fost veselie totala, toata lumea era cu gura la pana la urechi. Si acum, nu pot sa ma uit la poze fara sa ma bufneasca rasul.

Foarte tare! :))

isabellrxndr
16.09.2011, 10:19:38
Eu am avut doua mini-surprize pentru sotul meu in timpul petrecerii de nunta. De mentionat este faptul ca mirele meu este fan infocat Mc Donald's si pescar inrait, prin urmare in loc de aperitiv i-a fost servit un meniu Happy Meal de la Mc, iar in loc de portia de tort, a avut un pestisor.

andi5
16.09.2011, 10:25:10
Eu am avut doua mini-surprize pentru sotul meu in timpul petrecerii de nunta. De mentionat este faptul ca mirele meu este fan infocat Mc Donald's si pescar inrait, prin urmare in loc de aperitiv i-a fost servit un meniu Happy Meal de la Mc, iar in loc de portia de tort, a avut un pestisor.

fff atre...pestisorul arata super!!! care a fost reactia lui?

isabellrxndr
16.09.2011, 11:01:19
fff atre...pestisorul arata super!!! care a fost reactia lui?
A fost incantat :)) Nu intelegea de ce portia lui este adusa acoperita la aperitiv. N-a vrut insa sa manance meniul de rusine si din solidaritate pentru invitati. Oricum se racise intre timp:D
Iar la tort, cand din nou portia lui a fost adusa acoperita ardea de nerabdare sa vada acum ce surpriza mai e :D

andrea85
16.09.2011, 11:51:03

Foarte buna idee. ;-);-) E ceva mai special. ;));))

cristianalala
21.12.2011, 21:29:14
eu o sa merg intr-un studio si o sa inregistrez (nu sunt cantareata, dar el spune mereu ca am o voce foarte frumoasa) melodia noastra ca live nu as putea sa o cant din cauza emotiilor!

violetza
03.01.2012, 09:59:07
au fost si la romanii au talent, mi se pare interesant, sunt hazlii ;))

violicius
11.01.2012, 14:21:39
buna fetelor! as dori sa ii fac sotului meu o surpriza la nunta si sa chem o fata sau mai multe care sa danseze oriental. poate cineva sa ma ajute cu un nr de telefon, mail sau orice altceva. pe net nu am gasit mare lucru iar unde am mai trimis mail nu mi-a raspuns nimeni. multumesc!

lara2012
07.03.2012, 23:53:44
Eu vreau sa ii fac o surpriza viitorului sot pentru ca este ziua lui atunci...Nunta este pe 29 septembrie iar ziua lui pe 1 octombrie. Noi radem si glumim pe tema asta insa eu nu vreau sa se uite ziua lui de nastere! Ma gandeam sa apelez la prietenii lui si sa ii rog sa faca ceva anume...dar inca nu stiu ce anume...Lui nu prea ii place sa fie laudat sau in centrul atentiei deci nu pot sa ii fac o declaratie sau altceva...deja i-am dat multe poezii si nu prea este extaziat...dar nu ma las..

Eu i-am facut surpriza de care scriam intr-un post anterior: o prietena de-a mea a cantat "I have nothing if I don't have you". Surpriza a fost mare pentru ca noi aveam numai DJ si stabilisem clar cu sotsul ca nu aducem formatie si nu dam dedicatii. A fost exact cum m-am asteptat. El a cascat ochii cat cepele, Oana a cantat absolut divin, desi avea niste emotii de crapa (cameramanul i-a luat numarul de telefon dupa aceea, sa o recomande unor cunoscuti), m-am simtit superb.

Dar si el imi facuse deja o surpriza mie: cand m-am intors dupa ce ma furasera am dansat pe melodia "Zece", a lui Florin Chilian. Asta dupa ce deciseseram ca nu vom avea muzica romaneasca la nunta (decat populara, si aia foarte bine "cernuta"). Insa auzisem melodia Zece si imi placea la nebunie. Am avut o discutie cu el, lui nu-i placea, mi-a zis ca nu si nu, n-o s-o avem la nunta si hop! m-am trezit cu el ca mi-o dedica. Iar in timpul melodiei mi-a facut numai declaratii de dragoste!

Aaaahhh! Am ramas fara cuvinte...daca i-ar spune un porumbel sa faca asta:x

IuliAnda
08.03.2012, 09:30:34
Pentru mirele meu m-am gandit tot la o surpriza muzicala :D Intentionez sa ii cant "Mai frumoasa" -Laura Stoica si "Por amarte asi" - Cristian Castro ( iuby meu a locuit 5 ani in Spania si melodia aceasta mi-a dedicat-o cand ne-am cunoscut )...:x
... insa mai trebuie sa lucrez la capitolul emotii :-SS

iuliadumitru
25.06.2012, 17:00:17
Surpriza pt sotul meu ar fi un joc de artificii (stie ca sunt ingrozita de ele, si desi isi doreste a renuntat la idee).Problema este ca nu gasesc firme specializate in Bucuresti(sincer nu stiu nici unde sa caut) si nici nu am idee ce fel de artiificii am nevoie:(..Sfaturi miresici? Multumesc

anca_321
26.06.2012, 19:18:04
Surpriza pt sotul meu ar fi un joc de artificii (stie ca sunt ingrozita de ele, si desi isi doreste a renuntat la idee).Problema este ca nu gasesc firme specializate in Bucuresti(sincer nu stiu nici unde sa caut) si nici nu am idee ce fel de artiificii am nevoie:(..Sfaturi miresici? Multumesc

Buna, Iulia imi poti scrie pe private si iti dau numele firmei cu care vom colabora noi.

GeorgianaMihai85
16.07.2012, 13:56:36
buna fetelor! as dori sa ii fac sotului meu o surpriza la nunta si sa chem o fata sau mai multe care sa danseze oriental. poate cineva sa ma ajute cu un nr de telefon, mail sau orice altceva. pe net nu am gasit mare lucru iar unde am mai trimis mail nu mi-a raspuns nimeni. multumesc!

eu am vorbit deja cu o fata ce are o formatie in spate .. o poti suna oricand 0767 932 376 .. recunosc k nu mai stiu numele ei 8-}

dar o iei cu un text de genul, te-am vazut la o nunta si mi-a placut vreau sa stiu daca se poate ;))

Jamy
19.08.2012, 02:58:31
Viitorul meu sot m-a cerut in casatorie anul trecut 05.09.2011 de ziua mea iar eu m-am gandit s-o facem de ziua lui 08.06.2013.
Ma uitam ce surpriza sa-i fac tinand cont ca este si ziua lui dar vad pe aici ca este un obicei... Fetelor le multumiti ca va iau de "soate"? :))

ghita_claudiaalexandra
31.08.2012, 10:50:48
buna fetele...noi avem nunta la anu...in iulie...si m-am gandit la o surpriza si pentru el si pentru invitati....dar cred ca e cam scumpa....un foc de artificii...are cineva cunostinta despre asa ceva?de ce e nevoie (aprobari sau ceva de genul) si cam cat ar costa?

lacramioara-wtw
02.09.2012, 13:36:47
Si eu as fi interesata de artificii. Din cate am inteles ,sunt ceva reglementari noi in acest sens? Locatie, ora? Poate gasim pe cineva care cunoaste subiectul si ne poate lamuri.Important ar fi de stiut si preturile. Multumesc.

maryanna
03.09.2012, 22:36:38
buna fetele...noi avem nunta la anu...in iulie...si m-am gandit la o surpriza si pentru el si pentru invitati....dar cred ca e cam scumpa....un foc de artificii...are cineva cunostinta despre asa ceva?de ce e nevoie (aprobari sau ceva de genul) si cam cat ar costa?

Da, e o idee excelenta, ne gandeam si noi la asa ceva, undeva la 12 noaptea, doar ca am inteles ca ar fi ceva probleme, ca e o lege acum ca se poate doar pana la ora 10 seara...legat de aprobari, am inteles ca firmele serioase din domeniu au asa ceva, licente si tot felul...banuiesc ca sunt si mult care nu au niciun fel de act, dar e riscant, e ca la dj, daca nu are licente de sonorizare...cat costa nu m-am interesat, dar o sa ma uit si o sa va zic...

maryanna
03.09.2012, 22:37:46
Si eu as fi interesata de artificii. Din cate am inteles ,sunt ceva reglementari noi in acest sens? Locatie, ora? Poate gasim pe cineva care cunoaste subiectul si ne poate lamuri.Important ar fi de stiut si preturile. Multumesc.

Am inteles ca daca o sa fie artificiile in aer liber (ceea ce este oricum recomandat) se poate doar pana la 10, dar la nuntile de vedete am vazut si la 12 noaptea si chiar mai tarziu...probabil s-a platit gras pentru aceasta "facilitate" :-$

maryanna
03.09.2012, 22:39:50
Pentru mirele meu m-am gandit tot la o surpriza muzicala :D Intentionez sa ii cant "Mai frumoasa" -Laura Stoica si "Por amarte asi" - Cristian Castro ( iuby meu a locuit 5 ani in Spania si melodia aceasta mi-a dedicat-o cand ne-am cunoscut )...:x
... insa mai trebuie sa lucrez la capitolul emotii :-SS

Da, e o idee buna sa-i canti, dar trebuie sa vezi cu emotiile...si oricum daca te iau, cred ca lumea o sa fie langa tine, o sa aprecieze gestul si o sa te aplaude, chiar daca n-o sa reusesti mare lucru atunci :>

Gabitza3189
04.09.2012, 13:46:35
Da, e o idee excelenta, ne gandeam si noi la asa ceva, undeva la 12 noaptea, doar ca am inteles ca ar fi ceva probleme, ca e o lege acum ca se poate doar pana la ora 10 seara...legat de aprobari, am inteles ca firmele serioase din domeniu au asa ceva, licente si tot felul...banuiesc ca sunt si mult care nu au niciun fel de act, dar e riscant, e ca la dj, daca nu are licente de sonorizare...cat costa nu m-am interesat, dar o sa ma uit si o sa va zic...

Din cate stiam eu, pentru focurile de artificii nu ar fi suficient sa aiba doar firma de pirotehnie autorizatii ci si locatia in care veti organiza, in sensul de a nu exista probleme sa realizati acolo aceste servicii (sunt unele domenii de exemplu, unde nu este voie asa ceva, fiind rezervatii sau ceva de genul ... ex: snagov, stirbey etc. ). De aceea ar fi bine sa va asigurati si de acest lucru, daca pe locatia unde veti organiza, se pot desfasura astfel de actiuni.

Totusi, eu as sugera, cu un efect foarte asemanator, ba chiar mai emotionant si mai frumos si cu riscuri cat si preturi mult mai mici decat artificiile ... lansarea de lampioane zburatoare :D . Pe care, cu un scurt instructaj, le puteti lansa chiar voi, impreuna cu invitatii, fara a mai fi necesar a angaja pe cineva care sa se ocupe special de asa ceva. Efectul e garantat, aproape la fel de frumos ca cel al artificiilor. Din punctul meu de vedere, mie aceasta optiune mi se pare chiar un pic mai romantica, intrucat parca vezi zeci de mici lumanarele inaltandu-se spre cer ... Si pretul, bineinteles, e imens mai mic. Dar, e doar o parere :)

nedelcudiana
24.10.2012, 13:03:06
Buna!.Eu personal m-am gandit sa ii fac o surpriza sotului printr-un dans oriental....M-am gandit sa fac cateva cursuri cu ceva timp inainte,iar la nunta sa dezbrac pentru 10-15 min rochia de mireasa si sa imbrac un costum alb bineinteles specific dansatoarelor,dupa care sa revin in rochita mea de mireasa.M-am gandit sa contactez 2 dansatoare profesioniste si sa le "inchiriez" pentru acel moment iar coregrafia sa o facem impreuna.

Ce spuneti de ideea mea?Astept pareri de la foste/viitoare miresici.

BlueEyedGirl
24.10.2012, 15:34:38
Buna!.Eu personal m-am gandit sa ii fac o surpriza sotului printr-un dans oriental....M-am gandit sa fac cateva cursuri cu ceva timp inainte,iar la nunta sa dezbrac pentru 10-15 min rochia de mireasa si sa imbrac un costum alb bineinteles specific dansatoarelor,dupa care sa revin in rochita mea de mireasa.M-am gandit sa contactez 2 dansatoare profesioniste si sa le "inchiriez" pentru acel moment iar coregrafia sa o facem impreuna.

Ce spuneti de ideea mea?Astept pareri de la foste/viitoare miresici.

Eu, personal, nu am agreat niciodata ideea de dans oriental la nunta. Mi se pare ca nu isi are locul in cadrul acestui eveniment. Totusi, daca vrei sa citesti mai multe pareri despre dansul oriental si dansatoare la nunta, este un topic dedicat AICI (http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=12953). :)

pyciulika
24.10.2012, 22:05:14
Topicul asta este deschis de doua ori....

Mirele meu este dinamovist infocat. Iubeste atmosfera de pe stadion, iubeste dinamo. Asa ca, m-am gandit sa ii fac o surpriza la nunta si sa incerc sa reproduc acea atmosfera din peluzele dinamoviste. Asa ca am impartit "stegulete" dinamoviste tuturor invitatilor la nunta si am pregatit un tort cu dinamo cat timp el a fost furat de domnisore ( la noi in zona se fura si mirele). Iar cand s-a intors.... il astepta stadionul http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_bigsmile.gif

Pacat ca mirele a incasat tortul direct in fata !

VIdeo aici

http://youtu.be/NB2UMaovkWU

andreea.amelia
02.11.2012, 21:56:49
eu as vrea sa arunc buchetul devreme si apoi sa ma schimb in rochia in care ne-am cunoscut in urma cu 8 ani e inca fffff frumoasa. e simpla dar cred ca l-ar impresiona si e numai buna de dans plus ca apoi urmeaza saltul in piscina si in ea ar fii muuult mai usor. asta daca nu o voi purta la cununia civila si asta ar fii o idee

andrea85
02.11.2012, 22:20:11
eu as vrea sa arunc buchetul devreme si apoi sa ma schimb in rochia in care ne-am cunoscut in urma cu 8 ani e inca fffff frumoasa. e simpla dar cred ca l-ar impresiona si e numai buna de dans plus ca apoi urmeaza saltul in piscina si in ea ar fii muuult mai usor. asta daca nu o voi purta la cununia civila si asta ar fii o idee

Ce idee geniala, frumoasa si romantica! =D>Inca iti mai amintesti ce purtai acum 8 ani la prima intanire? :">

GeorgiannaE
05.11.2012, 16:57:14
Buna miresici,

Ce ziceti daca mireasa i-ar face o surpriza mirelui. Stiu eu, ceva... o declaratie de dragoste cu un mic cadou, ceva prin care ii spui artistic ca il iubesti...
Aveti vreo idee? Ar merge?:-\

Eu am complotat cu "rapitorii" mei - Avand in vedere ca aniversarea sotului meu a fost chiar in ziua nuntii, am fost adusa cu o funda mare rosie si am fost "oferita" cadou sotului meu!

anairam_unid
03.01.2013, 21:54:33
ce ideei de surprize pentru mire aveti.altceva in afara de cantat(nu vreau sa imi gonesc invitatii)
:D

BlueEyedGirl
04.01.2013, 12:57:49
ce ideei de surprize pentru mire aveti.altceva in afara de cantat(nu vreau sa imi gonesc invitatii)
:D

Atunci ce spui despre o declaratie de dragoste spusa/citita sotului tau?! Sigur va fi un moment emotionant pentru el si pentru toata lumea! :)

ioanastef
22.01.2013, 00:06:33
La noi la nunta fetele vor sa fure si mirele si nasul, deci o sa aiba parte de surprize :)

alinaghenea
24.01.2013, 18:18:04
Topicul asta este deschis de doua ori....

Mirele meu este dinamovist infocat. Iubeste atmosfera de pe stadion, iubeste dinamo. Asa ca, m-am gandit sa ii fac o surpriza la nunta si sa incerc sa reproduc acea atmosfera din peluzele dinamoviste. Asa ca am impartit "stegulete" dinamoviste tuturor invitatilor la nunta si am pregatit un tort cu dinamo cat timp el a fost furat de domnisore ( la noi in zona se fura si mirele). Iar cand s-a intors.... il astepta stadionul :D

Pacat ca mirele a incasat tortul direct in fata !

VIdeo aici

http://youtu.be/NB2UMaovkWU

Frumos frumos frumos !!!! Ma intreb invitatii care erau stelisti, rapidisti cum s-au abtinut:))

alinaghenea
24.01.2013, 18:20:28
surpriza..pai ce sa ii fac? sa ii aduc d-soare si sa ii pun o esarfa la ochi sa il intreb cine l-a pupat pe unde pe fata :))))

alinaghenea
24.01.2013, 18:24:30
Am ajuns pe aici in cautarea unei surse de inspiratie. Nunta noastra va fi la anul...exact de ziua cand jumatatea mea isi aniverseaza si ziua de nastere. As vrea sa ii fac o surpriza insa ...nu imi vine nici o idee :(
Ma gandeam ca poate ma inspirati voi .... :)
fa-i o dedicatie, daca ai avea voce ai putea sa o canti chiar tu

Iulia_S
24.01.2013, 20:02:13
o masina neagra cu funda rosie in parcare:)

Iulia_S
24.01.2013, 20:14:50
sau un test de sarcina pozitiv:)

Iulia_S
24.01.2013, 20:15:50
sau un "furt" al miresei de vreo 2 ore:))

alinaghenea
29.01.2013, 16:55:33
sau un test de sarcina pozitiv:)

asta imi e cunoscuta :)) la nunta Irinel si Monica :)) parca a fost ceva in genul asta . oricum ideea e f misto si mai ales daca isi doresc copii

nedelcudiana
25.02.2013, 16:25:46
Viitorului meu sotior ii plac foarte mult dansurile gen streetdance ...muzica dubstep si nebunii din astea...cele care ati vazut seriile din Step Up vor intelege f bine despre ce e vorba...m-am gandit sa invit o trupa de street dance dar nu am gasit nimic in orasul meu ...ce altceva asi putea sa fac in acest sens?

blackyez
26.02.2013, 19:25:51
E foarte buna ideea cu cantatul, daca ai voce:D

elixir
30.11.2013, 04:50:29
de ce nu si o surpriza ptr mireasa?:)))
http://topvideo.videomix.ro/surpriza-vieȚii-pentru-mireasa-70943.htm

celexa
02.06.2014, 13:40:05
Eu as vrea sa aduc un saxofonist, ca o surpriza pentru mire. As vrea sa cante 15 minute niste evergreeen-uri. Cunoasteti vreun saxofonist bun?

Andreea4u85
02.06.2014, 14:56:11
Eu as vrea sa aduc un saxofonist, ca o surpriza pentru mire. As vrea sa cante 15 minute niste evergreeen-uri. Cunoasteti vreun saxofonist bun?

Buna,
ti-am raspuns deja la mesaj si la subiectul "muzica",daca nu ai pucat sa vezi iti recomand Roman Ciuganschi (http://www.google.ro/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0CDwQtwIwAg&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DBfo nF_phbKg&ei=l2WMU9XvDaOb0QX6iIHQAQ&usg=AFQjCNGn6r-xdnYtVdseFIkeMn_JUQru1g&bvm=bv.67720277,d.bGQ).

Onytza4
10.10.2014, 17:14:37
Buna!

Stie cineva ce tarif are saxofonistul Roman Ciuganschi pentru o ora ?

Ana_is
19.11.2014, 13:35:55
Am fost la multe nunti in ultimii 15 ani si pot sa spun cu mana pe inima ca cea mai frumoasa surpriza pentru mire a facut-o o prietena care i-a cantat o melodie, a capela. A fost minunat! Invitatii erau cu ochii in lacrimi. Sigur, trebuie nitica voce, dar nu trebuie sa fie neaparat de opera, emotia tot se transmite :)>-

Adela_H
30.09.2015, 16:30:36
Poti face diverse surprize pentru mire...si zic eu ca ar fi foarte frumos.

Eu de exemplu mi-am cumparat o rochita (alta decat cea lunga, cu crinolina si clasica de nunta) si la un moment dat in timpul nuntii m-am schimbat. Tin sa iti spun ca lumea a fost surprinsa, si nu doar mirele....si a fost o surpriza frumoasa. Iar pentru mine a fost foarte bine ca m-am schimbat in ceva mai scurt pe care sa nu calc :-)

Mult succes si inspiratie!

denisapetru
03.02.2016, 16:51:32
Eu cred ca o sa ii aduc o dansatoare de aia din buric :))