PDA

Versiunea completa : Supriza pentru mire

Pagini : [1] 2 3

Alyna
19.10.2006, 10:48:26
Buna miresici,

Ce ziceti daca mireasa i-ar face o surpriza mirelui. Stiu eu, ceva... o declaratie de dragoste cu un mic cadou, ceva prin care ii spui artistic ca il iubesti...
Aveti vreo idee? Ar merge?:-\

monicutza
19.10.2006, 10:54:14
Nu mai stiu exact cine de aici a primit in ziua nuntii un inel superrrrr de la sotul ei ......Foarte frumos gest ; si noi am putea face ceva dragut pentru alesul nostru:x :x :x

Alyna
19.10.2006, 10:56:41
Tocmai de asta m-am gandit...
El este cel care tot timpul face cadouri, aduce flori, iar fata numai asteapta...
Iar in ziua nuntii, asa o surpriza frumoasa prin care sa-i arati ca il iubesti...

nico85
19.10.2006, 11:03:27
si eu ma gandesc de mult timp la asta si tot imi calculez banii si iar ii calculez(noi doi ne facem nunta).stiu ca isi doreste f mult un ceas suflat cu aur(deocamdata numai suflat) la care se uita de fiecare data cand intram sau trecem pe langa magazinul respectiv.si l-ar fi cumparat el,dar de fiecare data spune ca nu e momentul,ca avem alte cheltuieli mai importante si mai urgente....si din pacate cam are dreptate.nu costa f mult(aproape 200 de euro) dar daca toti banii mi-s calculati,de unde sa mai scot 200,ca sa pot sa i-l fac cadou in ziua nuntii??nu stiu,chiar mi-as dori mult,mult de tot.ma consolez cu gandul ca va fi la fel de bine primit si de ziua lui,de craciun:( :-<

babycriss
19.10.2006, 11:05:00
Ce-ar fi daca i-ai canta ceva? Daca ai voce, bineinteles! :)>-

Alyna
19.10.2006, 11:08:11
Bine, daca stii ca isi doreste ceva foarte mult, poate fi si un asemenea cadou.
Al meu vrea sa-si cumpere o masina, a vazut-o si o doreste, dar chiar nu pot sa i-o cumpar.
ma gandeam la o surpriza gen "din dragoste" cu o declaratie, o melodie...

Alyna
19.10.2006, 11:09:42
Eu o sa-i cant o melodie, dar dupa o chestie dragutza ar merge super...

nico85
19.10.2006, 11:21:11
eu nu as putea sa-i cant nimic la ce emotii o sa am atunci......mi-ar tremura vocea,poate as si falsa putin...nu,nu,sigur nu as putea...eu sunt f emotiva:"> .intr-adevar ar fi frumos si daca stii ca poti...fa-o!!!<:-P

Alyna
19.10.2006, 11:24:06
Sper sa ma descurc si sa nu am emotii, dar dupa.... ce sa-i dau sau ce sa-i mai zic?
Ca asa o melodie care nu e compusa de mine si doar i-o cant...
Nu stiu...
Astept idei. Voi ce ziceti?

ayana2010
19.10.2006, 11:33:23
Buna miresici,

Ce ziceti daca mireasa i-ar face o surpriza mirelui. Stiu eu, ceva... o declaratie de dragoste cu un mic cadou, ceva prin care ii spui artistic ca il iubesti...
Aveti vreo idee? Ar merge?:-\

yo ii fac in fiecare luna cate un cadou.. de fapt, ne facem reciproc.. pana acum avem 14 cadouase aniversare, echivalentul la 14 luni petrecute impreuna si o punga mare de felicitari pe care ni le oferim cateodata, saptamanal!! mi se pare foarte dragut si ma bucur ca ne-a venit ideea asta de la inceput...
cat despre surpriza pentru nunta pot sa spun k o sa am 2 rokii de mireasa.. ca sigur n-o sa ma limitez la una.. si mi se pare tare sa apar intr-o alta tinuta.. voi ce ziceti?

urmychance
19.10.2006, 11:46:46
eu m-am gandit demult sa ii fac un slideshow cu pozele noastre , cu muzica adecvata, cu video proiector toate sa mearga la sentiment.
Mi-a stricat putin socrul meu surpriza caci a zis ca vrea sa aduca video proiectorul si sa puna poze de la starea civila pe pereti. Acum, nu o sa am ce face, tb sa vb cu el sa la combinam. Oricum nu mai e chiar surpriza surpriza.

As mai vrea sa ii iau sotului meu un ceas, stiu ca isi doreste, dar nu stiu exact ce model vrea. As putea sa il trag de limba mai in apropierea nuntii.

As mai vrea sa ii mai fac o surpriza-doua, dar inca nu stiu.
O sa mai fie, sper, si rochita - nu as vrea sa i-o arat inainte.
mai asteptam idei:)

ALEX21A
19.10.2006, 14:34:51
si eu vreau sa i fac o surpriza la nunta,dar nu stiu ce:-? .....am citit ce vreti voi sa faceti...sa cantati-mi se pare o super idee(m am gandit si eu la asta.......dc ma hot sa cant o voi ruga pe solista formatiei sa ma ajute putin inainte cu cateva zile inainte de nunta)....ceas>nu,ca are...de care vrea...................masina>nu,ca are(bine,ca acu si ar dori un BMW ultimul tip,asta e partea a doua....asa ca, pas).....:-?

mariuca29
21.10.2006, 17:00:15
Fetelor eu stiu ce surpriza ii fac sotului meu la nunta.el este sportiv,asa ca-i voi face o surpriza legata de lucrul acesta.

Gabs
21.10.2006, 18:15:14
Ce chestie, si eu ma gindeam sa-i fac o surpriza mirelui, dar am crezut ca o sa li se para ciudat la invitatii, dar uite ca nu sunt singura care a gindit asa...Imi pare bine!
Eu una nu prea stiu ca surpriza sa-i fac, ca are de toate(in afara de masina visuriilor). De cintat, mi sa zis ca am voce placuta, dar nu cred ca as cinta in alta parte decit in dus. Ma gindeam sa-i dansez un dans sau sa-i tin un speach de dragoste...Chiar nu stiu ce surpriza sa-i fac...Voi ce ziceti?

bluekidoo
23.10.2006, 15:36:48
eu am o oarecare problema...in ziua nunti noastre este si ziua lui de nastere... si nu stiu ce cadou sa-i fac... el si-ar dorii un leptop dar este in jur de 1000E... nu stiu ce altceva i-as putea lua...aveti ceva idei???

dana2006
23.10.2006, 17:41:33
eu am o oarecare problema...in ziua nunti noastre este si ziua lui de nastere... si nu stiu ce cadou sa-i fac... el si-ar dorii un leptop dar este in jur de 1000E... nu stiu ce altceva i-as putea lua...aveti ceva idei???

Eu am avut nunta pe 29 iulie si pe 30 iulie a fost ziua sotului meu...era mai mult ca sigur ca nimeni nu o sa isi aminteasca de ziua lui datorita nuntii...asa ca i-am pregatit surpriza o sampanie mare, cred ca avea 2 sau 3 litri si un tort ( cum ii plac calculatoarele foarte mult si asta e si domeniul in care lucreaza, pe tort a fost desenat un monitor pe care scria la multi ani, varsta si numele pe care il foloseste cand se joaca pe calc)...la 12 noaptea s-au stins luminile si a aparut tortul cu sampania frumos impachetata ( sampania avea o cutie speciala) si i-am cantat la multi ani!
A ramas foarte surprins pt ca nu se astepta, de fapt toata lumea se astepta sa vina tortul meu...doar eu si parintii mei si ai lui am stiut de asta...el a fost foarte fericit de surpriza, a contat foarte mult ca ne-am amintit la ora 12 de el, si daca nu ii dadeam nimic cadou ci doar ii ziceam la multi ani era multumit :)...
In ceea ce priveste alte genuri de cadouri nu stiu ce sa zic...partea cu, cantatul e buna, dar daca nu ai voce, cum e cazul meu, cam degeaba...lucruri materiale e putin c-am greu daca ai toti banii la comun , mai ales la cati de multi bani se cheltuie inainte de nunta...cel mai bine tot cadouri simbolice si simple ca sunt de efect...si sotul mea vrea masina si apartament...dar o sa le cumparam impreuna in timp, pt ca momentan nu avem posibilitati...
Laptop vroia cadou si sotul meu de ziua lui candva, bineinteles ca nu i-am putut cumpara asa ceva cadou, nu ca nu as fi vrut...dar oricum pana la urma dupa cununia civila am reusit sa ne permitem asa ceva si ni l-am cumparat impreuna...
Sa aveti ideii cat mai multe si partea financiara sa nu fie o piedica in realizarea lor...o nunta de vis si sunt convinsa ca si un ' te iubesc' soptit la ureche intr-un anumit moment al nuntii in care nu se asteapta e o surpriza foarte frumoasa pe care o sa o aprecieze...
Va pup

Gabs
23.10.2006, 18:01:47
....Sa aveti ideii cat mai multe si partea financiara sa nu fie o piedica in realizarea lor...o nunta de vis si sunt convinsa ca si un ' te iubesc' soptit la ureche intr-un anumit moment al nuntii in care nu se asteapta e o surpriza foarte frumoasa pe care o sa o aprecieze...
Va pup

Ai dreptate....:"> Di barbati nostri sunt melancolici si romantici...:)

ALEX21A
24.10.2006, 11:25:38
pai,dc isi doreste un lap,cumpara l....apucate si strange bani de pe acuma........mai ai ceva timp pana la anu..

cris
24.10.2006, 17:49:57

poti sa gasesti laptop si la 550 Euro.

corinutza79
24.10.2006, 19:00:56
Avand in vedere cheltuielile legate de nunta nu stiu daca e cel mai bun moment. Pe de alta parte ma gandesc ca si asa bucuria si emotaia legata de nunta este mare, deci nu mai e nevoie de altceva, nunta fiind evenimentul major. Mi se pare mult mai potrivit un astfel de cadou atuinci cand poate fi pus mai bine inavloare, de exemplu la aniversarea de 1 an. Atunci chiar se potriveste un ceas. Un laptop costa prea mult si oricum l-ati folosi impreuna asa ca din punctul meu de vedere intra la investitii comune. Un ipod ar fi mai potrivit ( si nici nu costa chiar atatia bani , desi tot dai intre 7-10 milioane, sau mai mult ) si nu stiu nici un baiat care sa nu isi doreasca asa ceva. Sau un telefon mobil nou - in cazul in care stii tu ca si-ar dori asa ceva . Si din cate stiu eu , cam toti si-ar dori...

nico85
01.11.2006, 10:19:29
am reusit,am reusit!!!!!!!!<:-P am reusit sa fac rost de bani si i-am cumparat ceasul mult dorit<:-P .o sa fie o surpriza pe cinste!!!abia astepa sa vad cum o sa reactioneze.am trecut aseara pe langa mag de unde i-am cumparat ceasul si a fost f dezamagit ca nu l-a mai vazut in vitrina.tot la asta se gandea si era suparat ca l-a cumparat cineva inaintea lui si ca sigur nu o sa-si mai gasesca unul care sa-i placa asa de mult.abia astept sa vina nunta dar cel mai mult astept "saptamana de miere",sa plecam si sa uitam de toate problemele si de toti.va pup:*

olga_ioana
01.11.2006, 10:54:20
am reusit,am reusit!!!!!!!!<:-P am reusit sa fac rost de bani si i-am cumparat ceasul mult dorit<:-P .o sa fie o surpriza pe cinste!!!abia astepa sa vad cum o sa reactioneze.am trecut aseara pe langa mag de unde i-am cumparat ceasul si a fost f dezamagit ca nu l-a mai vazut in vitrina.tot la asta se gandea si era suparat ca l-a cumparat cineva inaintea lui si ca sigur nu o sa-si mai gasesca unul care sa-i placa asa de mult.abia astept sa vina nunta dar cel mai mult astept "saptamana de miere",sa plecam si sa uitam de toate problemele si de toti.va pup:*

bravooooo...felicitari...te cam joci cu sanatatea lui dar merita ...surpriza o sa fie mare...asteptam reactii

urmychance
01.11.2006, 11:20:17
bravo! ma bucur ca ai reusit si ca ai dus pana la capat tb asta. Sa il filmati cand primeste ceasul:) Petrecere frumoasa si multa iubire!

nico85
01.11.2006, 12:44:47
mersi de urari,fetelor:D iar voua,pana va vine randul:iubiti-va mult:"> .si eu abia astept sa vad reactia lui dar asta sigur numai pe caseta ca atunci de emotie nu o sa imi dau nici eu seama de prea multe lucruri:-p

mireasa
01.11.2006, 12:51:08
Eu Nu Stiu Ce Sa-i Iau Cadou.....as Vrea Si Eu Sa-i Fac Surpriza Dar Nu Stiu Ce..anul Asta I-am Mai Facut Niste Surprize, Pica Ceasul, Bratara, Masina,......:o .felicitari, Biletele, Etc..chiar Nu Stiu Ce As Putea Sa-i Iau.....va Rog Sa-mi Dati O Idee..chiar Imi Doresc Sa Fac Ceva Mai Special Pt Ca Merita..pupici

Sylvester
01.11.2006, 12:58:16
Eu Nu Stiu Ce Sa-i Iau Cadou.....as Vrea Si Eu Sa-i Fac Surpriza Dar Nu Stiu Ce..anul Asta I-am Mai Facut Niste Surprize, Pica Ceasul, Bratara, Masina,......:o .felicitari, Biletele, Etc..chiar Nu Stiu Ce As Putea Sa-i Iau.....va Rog Sa-mi Dati O Idee..chiar Imi Doresc Sa Fac Ceva Mai Special Pt Ca Merita..pupici

Pai dupa surpriza cu masina.... eu nu i-as mai lua nimic vreo 20 Craciunuri si aniversari de-acuma incolo =)) =)) =)). Lasand gluma la o parte, poate ii faci un bebe ... daca isi doreste si daca iti doresti si tu!

mireasa
01.11.2006, 14:13:49
Da Stiu Ca Isi Doreste Enorm De Mult Ca Si Mine De Altfel Un Bebe Dar Am Zis Mai Intai Sa Ne Mutam La Mai Multe Camere Si Pe Urma Sa-l Facem, Fiindu-ne Mai Usor Asa ..si Pt Noi Si Pt Copil Sa Aibe Camera Lui Speciala.......si Acum Iti Dai Seama Cu Burtica La Gura" Sa Incep Sa Car Mobila Sau Sa Fac Curetenie Dupa Renovarea Apart. Nu Prea Imi Pica Bine Iti Dai Seama.....of..chiar Nu Stiu.....:((

corinutza79
02.11.2006, 15:20:59
Pai dupa surpriza cu masina.... eu nu i-as mai lua nimic vreo 20 Craciunuri si aniversari de-acuma incolo =)) =)) =)). Lasand gluma la o parte, poate ii faci un bebe ... daca isi doreste si daca iti doresti si tu!

Si nunta si Bebe in acelasi timp e cam mult. Mai bine Bebe cu alta ocazie, ca sa savurati ambele moment la maxim! :)

iuliab
06.11.2006, 15:59:17
Eu ma gandeam sa organizez singura luna de miere, sa cumpar biletele, sa fac rezervarile...sa pun totul la punct si sa-l scap pe el de griji! <:-P

miau_to_miau
06.11.2006, 19:55:35
Eu ma gandeam sa organizez singura luna de miere, sa cumpar biletele, sa fac rezervarile...sa pun totul la punct si sa-l scap pe el de griji! <:-P

Fara sa-i spui ce alegi? Si daca nu-i place ceva?

drika
06.11.2006, 20:57:47
Mie mi se pare o idee super/Daca il cunostii nu ai cum sa dai gres.Eu as merge pe mana prietenului meu si invers.Imi place tare mult ideea=D>=D>=D>

drika
06.11.2006, 21:07:29
Cat despre surprize... dap... cam greu...eu ii cant mai tot timpul ca am chitara si mai si compun un picut;-) felicitari ii fac foarte multe(este un alt hobby de-al meu) si are o caruta...i-am facut si multe chestii pe calc, incepand de la showuri power point si terminand cu videouri elaborate serios...cadouri si de toate... am cumparat bilete pana si la local kombat(e adevarat ca mi-a facut si mie placere).Ma bucur ca si el ma flateaza in fiecare zi cu lucruri si gesturi super....el vrea laptop dar nu ma tine inca buzunarul si vrea si unul tare de tot si... e cam scump...Nu stiu ce surpriza sa-i fac.Oricum m-am gandit eu dar la o kestie traznita.. pe care nu v-o spun aici ca s-ar putea sa dea din greseala si stric tot dar o kestie tare comica;));));)) va zic dupa..

Lorena
08.11.2006, 22:24:58
Eu m-am gandit la fel ca voi sa ii fac o surpriza la nunta si poate sa tin un discurs in care sa ii spun cat de mult il iubesc. Si am incercat sa aflu cam ce parere ar avea despre asa ceva si mi-a spus ca lui nu i-ar placea pt ca nu ar sti sa raspunda cu aceeasi moneda si s-ar simti penibil. Toti ochii vor fi atintiti asupra lui apoi si va fi nevoit sa faca ceva sa arate ca si el poate sa cante sau sa spuna cuvinte frumoase....
Asa ca am lasat-o balta. Probabil ca ii voi scrie o scrisoare si i-o voi da sa o citeasca dar fara sa stie ceilalti...

drika
08.11.2006, 22:28:58
. Probabil ca ii voi scrie o scrisoare si i-o voi da sa o citeasca dar fara sa stie ceilalti...
O idee super si f intima:x:x:)>-

roxana_prioteasa
08.11.2006, 22:41:28
Si mie mi se pare super faza, al meu tot timpul ma pune pe mine sa organizez vacantele, unde vreau eu acolo mergem, doar il intreb: CARE MI-E LIMITA?........:)) , anul tecut am plecat in Grecia, acum hotarasc revelionul, iar luna de mire deja am stabilt-o: am gasit o croaziere super:
Marshal Turism_croaziera insulele Grecesti, supeeeeeeeeeeeeeer sau Perfect Tour- riviera highlights

drika
08.11.2006, 23:20:41
Si mie mi se pare super faza, al meu tot timpul ma pune pe mine sa organizez vacantele, unde vreau eu acolo mergem, doar il intreb: CARE MI-E LIMITA?........:)) , anul tecut am plecat in Grecia, acum hotarasc revelionul, iar luna de mire deja am stabilt-o: am gasit o croaziere super:
Marshal Turism_croaziera insulele Grecesti, supeeeeeeeeeeeeeer sau Perfect Tour- riviera highlights
Spune ne si noua mai multe si de pret si de conditii si timpp et.Croaziera ce fain suna..;))8-}

elenahhe
09.11.2006, 13:49:34
Desi nunta va avea loc chiar de ziua mea ,ma gandesc foarte serios sa-i fac un cadou,mai degraba o mare surpriza dar nu stiu exact ce.
Poate imi dati si voi o sugestie.o:-)

iana
10.11.2006, 12:47:21
buna fetelor...
pana acum s-au conturat doar cateva idei...ele ar fi:
-cantat o melodie
-dansat ceva
-video proiector
-declaratie
-cumparat laptop sau alt cadou

fiecare are dezavantajele ei...
si eu doresc neaparat o surpriza ptr mire...in plus ar anima nunta...

recent la o nunta am vz un cadou chiar traznit...o cadana...dansatoare din buric....a fost demential...

asteptam idei noi...

ps: dc ati canta...ce melofdie ati alege?

alinutza81
13.11.2006, 12:21:52
Buna fetelor..si eu ma gandeam la o surpiza pt iubitul meu :) viitorul meu sot..dar nu prea stiu ce. Ma gandisem si eu la un cadou..un ceas..dar e prea scump din pacate:(. Apoi ma gandeam la o dedicatie..dar vocea mea lasa de dorit..iar sa chem un artist...:) dintre cei care ii plac lui cost fff mult. Acum mi-a venit o alta idee...avand in vedere ca nunta va fi afara...as putea sa comand niste artificii..eventual unele cu mesaj..oare or exista? A mai auzit cineva de asa ceva...si cam cat de scumpe ar fi?

gloria
13.11.2006, 12:33:49
De existat exista, dar nu stiu cat costa, probabil mult avand in vedere ca una de interior la Baia Mare e 48 euro si dureaza 3 minute^:)^^:)^^:)^. Mie nu mi-ar place un cadou material si m-am gandit la un pps cu poze de-a noastre mai vechi si mai noi. Cred ca l-ar emotiona si nu cred ca e costisitor(eu nu stiu sa-l fac).

alinutza81
13.11.2006, 12:42:06
De existat exista, dar nu stiu cat costa, probabil mult avand in vedere ca una de interior la Baia Mare e 48 euro si dureaza 3 minute^:)^^:)^^:)^. Mie nu mi-ar place un cadou material si m-am gandit la un pps cu poze de-a noastre mai vechi si mai noi. Cred ca l-ar emotiona si nu cred ca e costisitor(eu nu stiu sa-l fac).

Pps-ul nu e foarte greu de facut..e chiar simplu...nu trebuie decat sa bagi pozele..in ordinea in care vrei sa iti fie afisate..sa bagi niste efecte de tranzitie intre ele...si cam atat..in mare. Trebuie in schimb sa te asiguri ca cei de la restaurant au proiector ca sa poti sa iti pui in aplicare ideea. Pupici!

roxana_prioteasa
16.11.2006, 13:03:46
Spune ne si noua mai multe si de pret si de conditii si timpp et.Croaziera ce fain suna..;))8-}
Daca intri pe google si scri 'croaziera' iti vor aparea si........ cu parere de rau............sunt putine accesibile!
Ideea este ca este cam 1500-2000 euro pt cuplu dar fiecare zi o petreci intr-un alt oras, unul din spania, unul din franta, unul din italia!
Croazierea este all inclusive, dar clar mai tre sa ai bani la tine pt ca petreci aproape fiecare zi jos de pe vapor!
Frumos, nu?

drika
16.11.2006, 18:39:09
Daca intri pe google si scri 'croaziera' iti vor aparea si........ cu parere de rau............sunt putine accesibile!
Ideea este ca este cam 1500-2000 euro pt cuplu dar fiecare zi o petreci intr-un alt oras, unul din spania, unul din franta, unul din italia!
Croazierea este all inclusive, dar clar mai tre sa ai bani la tine pt ca petreci aproape fiecare zi jos de pe vapor!
Frumos, nu?
Dap foarte frumos si cam cate zile se sta?Ca 2000 de euro nu-s putini:-<

roxana_prioteasa
20.11.2006, 13:56:49
Dap foarte frumos si cam cate zile se sta?Ca 2000 de euro nu-s putini:-<
8 zile
Ma gandesc ca luna de miere este una.............oricum eu mai caut, ma mai uit si de altceva pt ca vreu prin mai -iunie sa rezerv avionul sau ce este de rezervat, din cate stiu eu este mult m ieftin dc rezervi cu 6 luni inainte!
Dc vrei te mai tin la curent cu ce gasesc!

dy_angel_dydy
29.11.2006, 16:38:42
Ce-ar fi daca i-ai canta ceva? Daca ai voce, bineinteles! :)>-

Si daca amandoi suntem in domeniu....nu e oare banal?:-s ...ca si eu m-am gandit la asta dar...

geaninutza
06.12.2006, 15:42:16
buna fetelor...
pana acum s-au conturat doar cateva idei...ele ar fi:
-cantat o melodie
-dansat ceva
-video proiector
-declaratie
-cumparat laptop sau alt cadou

fiecare are dezavantajele ei...
si eu doresc neaparat o surpriza ptr mire...in plus ar anima nunta...

recent la o nunta am vz un cadou chiar traznit...o cadana...dansatoare din buric....a fost demential...

asteptam idei noi...

la asta m am gandit si eu, la o dansatoare. dar ai idee cat costa?
m am mai gandit si la o pereche de dansatori dar nu stiu de unde ii pot lua.

allyy
06.12.2006, 15:56:19
Fetelor ideea asta mi se pare super,dar e mort copt sa o faceti in seara nuntii?Adica ma gandesc, daca el nu pregateste nimic pentru mine in seara aceea, cu siguranta se va simti penibil, mai ales de fata cu toata lumea.
Noi deja ne gandisem ca vrem sa ne facem cate un cadou de nunta,dar poate nu chiar de fata cu toata lumea;)) :-"

syyylviuta
06.12.2006, 17:38:52
ps: dc ati canta...ce melofdie ati alege?[/quote]

Noi am facut surprize... dar pentru invitati... Am cantat si o melodie (ni s-au lungit urechile cautand pe net melodia instrumentala, fara cuvinte, dar a meritat in final!)
Am avut si discurs... si fantana de ciocolata...
Si multe altele! Nu m-am gandit ca puteam sa ii fac si LUI o surpriza, noi ne gandeam mereu sa ii surprindem pe ceilalti. Ar fi fost o super idee, cred ca i-ar fi placut!

CamyB
06.12.2006, 22:23:32

Daca vrei, te ajut eu. Contacteaza-ma pe privat, trimite-mi pozele si iti fac eu pps-ul. Daca vrei zi-mi si melodia voastra - putem s-o punem fundal sonor.
Pupici

Lorena
07.12.2006, 00:51:55
Fetelor ideea asta mi se pare super,dar e mort copt sa o faceti in seara nuntii?Adica ma gandesc, daca el nu pregateste nimic pentru mine in seara aceea, cu siguranta se va simti penibil, mai ales de fata cu toata lumea.
Noi deja ne gandisem ca vrem sa ne facem cate un cadou de nunta,dar poate nu chiar de fata cu toata lumea;)) :-"

De aceeasi parere sunt si eu. De-asta am ales sa ii scriu ceva si sa ii dau numai lui sa citeasca. Mi se pare corect ca daca eu vreau sa ii fac o surpriza, sa nu il fac pe el sa se simta naspa din cauza asta ca nu s-a gandit si el la asa ceva.
Iar faza cu cadanele la nunta...Depinde ce tip de nunta ai si cum vor gusta si ceilalti surpriza. Daca ai multi mai in varsta, s-ar putea sa fie un pic mai ciudat.

allyy
07.12.2006, 11:06:13
Iar faza cu cadanele la nunta...Depinde ce tip de nunta ai si cum vor gusta si ceilalti surpriza. Daca ai multi mai in varsta, s-ar putea sa fie un pic mai ciudat.

Da, asa ma gandesc si eu.Eu de exemplu am patit-o deja la petrecerea de la cununia civila.Verisoara mea a complotat cu prietenul ei si pe la mijlocul petrecerii s-au gandit ei sa puna melodia lui Joe Coker - You can leave your hat on! si au cerut striptease de la noi.Si va spun sincer ca ne-am simtit penibil, pentru ca erau toti invitatii din partea socrilor care erau in varsta si se uitau ca la desene animate ca nu le venea sa creada![-X
Pana la urma, am dansat putin,fara mare tambalau, ca sa impacam si capra si varza, dar va zic sincer ca surprize de genul asta pot fi primite de catre invitati cu totul altfel decat va asteptati voi!:-SS

Kalini
03.01.2007, 22:41:00
Ce credeti ca ar fi potrivit la categoria "surprize"? Ceva universal aplicabil;;)

allyy
04.01.2007, 12:10:56
Ce credeti ca ar fi potrivit la categoria "surprize"? Ceva universal aplicabil;;)

Eu m-am gandit deja care va fi "surpriza" pentru iubitul meu. Pentru faptul ca suntem foarte obositi si nu prea avem timp de noi cine stie ce, in noaptea urmatoare dupa noaptea nuntii am sa inchiriez o camera la hotel si am sa prepar o cina romantica pt el, cu lumanari, muzica buna etc.
Restul serii nu cred ca trebuie sa vi-l mai descriu:"> :"> ...sa zicem ca va fi o seara romantica mult dorita in care ne vom acorda toata atentia pe care o visam!!:"> :">
Iar in rest, un cadou care sa ramane amintire nu stiu deocamdata, daca gasesc ceva va spun!

Kalini
04.01.2007, 20:47:12
Eu m-am gandit deja care va fi "surpriza" pentru iubitul meu. Pentru faptul ca suntem foarte obositi si nu prea avem timp de noi cine stie ce, in noaptea urmatoare dupa noaptea nuntii am sa inchiriez o camera la hotel si am sa prepar o cina romantica pt el, cu lumanari, muzica buna etc.
Restul serii nu cred ca trebuie sa vi-l mai descriu:"> :"> ...sa zicem ca va fi o seara romantica mult dorita in care ne vom acorda toata atentia pe care o visam!!:"> :">
Iar in rest, un cadou care sa ramane amintire nu stiu deocamdata, daca gasesc ceva va spun!

Se pare ca dupa petrecerea de nunta va trebui sa ne ocupam de rudele sosite din alte localitati...Asa ca noaptea nuntii......mai incolo...Desi tot la o camera la hotel ma asteptam si eu....<:-P

drika
05.01.2007, 08:50:26
Eu m-am gandit la ceva foarte comic dar nu zic sa nu cumva sa vada=)) :*

allyy
05.01.2007, 14:33:30
Se pare ca dupa petrecerea de nunta va trebui sa ne ocupam de rudele sosite din alte localitati...Asa ca noaptea nuntii......mai incolo...Desi tot la o camera la hotel ma asteptam si eu....<:-P

Pai rudele a doua zi la ciorba de potroace!Seara...noi doi si gata:D :-$

allyy
05.01.2007, 14:35:58
Eu m-am gandit la ceva foarte comic dar nu zic sa nu cumva sa vada=)) :*

=(( nici macar un indiciu??=((

drika
07.01.2007, 22:03:40
=(( nici macar un indiciu??=((
nu ca se prinde :-p lasa ca va ganditi voi la ceva potrivit pt iuby vostru

BlueMoni
12.01.2007, 14:56:29

Noi am facut surprize... dar pentru invitati... Am cantat si o melodie (ni s-au lungit urechile cautand pe net melodia instrumentala, fara cuvinte, dar a meritat in final!)
Am avut si discurs... si fantana de ciocolata...
Si multe altele! Nu m-am gandit ca puteam sa ii fac si LUI o surpriza, noi ne gandeam mereu sa ii surprindem pe ceilalti. Ar fi fost o super idee, cred ca i-ar fi placut!

Syyylviuta, ne poti spune mai multe despre surprizele pe care le-ati facut pentru invitati? Multumesc!

BlueMoni
31.01.2007, 16:45:31
Mi-a placut mult ideea cu aceste inimioare pe care sa fie gravate numele si ziua nuntii...ce ziceti?

elena_lorelei
02.02.2007, 00:06:39
Eu propun doua subiecte:
- ce ziceti de niste ore de dans, macar pt. dansul mirilor (unde se pot face?merita?costuri?)
- la ce surprize va ganditi pt mirii vostri dragi?Stiu eu, cadouri? lucruri simbolice? dedicatii de dragoste? chestii amuzante?....

Sper sa veniti cu idei si poate incropim ceva intr-un final:D
Va pup pe toate.....si dati batai cu pregatirile>:D<

corinutza79
02.02.2007, 09:31:40
Sunt dragutze, dar cred ca o sa ne multumim doar cu verighetele gravate...\:D/

moskya22
02.02.2007, 11:04:59
da niste ore de dans ne-ar prinde bine .Mie mi-ar placea sa facem cu mai multi prieteni un dans special pe o melodie dansanta .Iti dai seama ar fi ceva super pt ochiul celor mai in varsta.Despre surpriza mirelui nu zic nik ca mai intra iubiciul meu si nu vreau sa afle:-$

andreea_sweet
02.02.2007, 13:15:55
Si eu ma gandesc f serios la cum o sa dansam toate genurile de muzica.Fiind personajele principale nu putem sa spunem "mi-e nu-mi place melodia asta si ma duc sa stau la masa".Mi-e groaza de muzica populara si de invartitul ala ce se numeste sarba>:P pt ca, sa recunoastem, o sa avem si muzica de acest gen si mai vin rude de pe la tara si nu neaparat care danseaza populara nu gluma...
Si cand ma gandesc la dansul care deschide nunta...nu vreau sub nici o forma sa iasa un dezastru sa ne calcam pe picioare, sa ne impiedicam sau mai stiu eu ce.
De aceea noi o sa luam cateva cursuri de dans desi nu stiu unde, cu cine si cat costa.

gabitza_86
02.02.2007, 13:44:22
e o idee buna cu cursurile de dans,si eu mi-as dori,dar oare nu sunt cam costisitoare?:-?

Babydeey
02.02.2007, 14:39:50
Din cate stiu costa cam 70 ron sedinta (o ora jumate). Si ca sa te descurci foarte bine ai nevoie de vreo 6, 7 sedinte. Asa spun ei ,,, acum fiecare cu talentul sau ;))

allyy
02.02.2007, 14:46:29
Mie mi se pare ca e o cheltuiala in plus care nu e absolut necesara!Pana la urma cred ca marea problema este muzica populara, cel putin pt mine:-$ !O prietena de-a mea mi-as spus sa nu imi fac griji din acest punt de vedere ca oricum rochia este lunga si nu se vede daca mai gresesc cate un pas=)) Oricum, mai degraba organizez un mini party din cand in cand, imi chem prietenii care stiu sa danseze si asa invatam si noi!E distractiv si nici nu te costa cine stie ce!

elena_lorelei
03.02.2007, 14:54:05
70 RON chiar mi se pare mult pt. o sedinta:(
Eu as fi vrut sa iau niste lectii doar pt. dansul mirilor ca sa fie ceva spectaculos ( e adevarat ca nici prin cap nu-mi trece cum as putea sa-l conving pe al meu viitor sot sa faca "sacrificiul" asta[-o<). Ce sa spun...noi dansam binisor cam orice gen de muzica, chiar si populara (deh, facem parte din generatiile mai batrane:D, el are 29 eu 27, deci am prins Tezaur Folcloric si Cantarea Romaniei).
Ma voi interesa de niste cursuri, vazuzem un anunt ca se fac pe la Casa Sindicatelor...mmmm ma duc saptamana viitoare si va anunt si pe voi.
Cat despre surpriza pt. mire...ma mai gandesc

andreea_sweet
03.02.2007, 23:36:52
Elena am auzit ca se fac cursuri de dans si la rest.havana dar nu stiu mai multe detalii.Si eu sunt interesata in special pt dansul mirilor.Mi-as dori sa existe undeva un cursuri de dans special pt viitorii miri pt ca nu m-ar deranja sa exersez cu mai multe perechi si ar iesi mult mai ieftin.La casa de cultura era o scoala- Fantezia parca, m-am insris si eu acum vreo 3 ani dar am renuntat de plictiseala:ne invatau niste pasi pe care toata lumea ii uita pana data urmatoare si iarasi o luam de la capat ;asa ca nu am ajuns sa dansez cu partener.=))
Oricum daca afli ceva te rog scrie.
pa pa

loryk
04.02.2007, 12:28:10
fetelor cred ca toate ar trebuie sa ne gandim la o surpriza pt mire, dar dupa nunta, un neglije super sexi, ceva de genu, nu?
am scris reprede sa nu vada iuby, ca l-am pus la gatit omleta =P~
cat despre lectii de dans eu nu cred ca el va vrea, dar eu oricum vreau sa fiu in forma toata noaptea, pt ca vreau sa dansez non-stop, si de maine ma duc din nou la sala, ca am lenevit destul cu sarbatorile astea...

miti
04.02.2007, 14:25:26
fetelor cred ca toate ar trebuie sa ne gandim la o surpriza pt mire, dar dupa nunta, un neglije super sexi, ceva de genu, nu?
am scris reprede sa nu vada iuby, ca l-am pus la gatit omleta =P~
cat despre lectii de dans eu nu cred ca el va vrea, dar eu oricum vreau sa fiu in forma toata noaptea, pt ca vreau sa dansez non-stop, si de maine ma duc din nou la sala, ca am lenevit destul cu sarbatorile astea...

asta cu dansul ar fi o surpriza.???Eu zic ca barbatii sunt mai pragmatici si ar aprecia mai bine un cadou,ceva ce si doresc de mult dar sa nu fi prea scump.Poate o masinuta de jucarie... un ceas.... un portofel....mai stiu eu ce....

elena_lorelei
06.02.2007, 00:16:37
Ce ziceti de noaptea nuntii la o camera de hotel cu sampanie, lumanarele, petale, lenjerie, tot tacamul?
Ar fi o surpriza frumoasa pt el, nu?

mutarla
06.02.2007, 11:08:56
Buna,

eu am tot vazut pe la nunti ca se fac surprize unuia altuia..ar fi frumos. as vrea sa-i fac o surpriza dar nu stiu ce, poate cineva sa-mi dea o idee?
si ar mai fii ceva, daca ii faci doar tu si el tie nu..nu te-ai simti un pic neglijata?o:-)

ryanaro
06.02.2007, 11:10:46
eu am vazut ca in general se fac cadouri. in dimineata nuntii, mirele si mireasa isi trimit cadouri (dupa ce au stat separat). si sunt tot felul de chestii, depinde de firea fiecaruia.

mutarla
06.02.2007, 11:39:54
Eu zicea ceva de o surpriza in timpul nuntii la restaurant...ceva de genul: din partea miresicii pentru ginerica.....melodia lui preferata cantata de miresica!!;;);)). Ceva o surpriza frumoasa, sa amuze si invitatii..nu stiu, spuneti si voi.

va pupic

ryanaro
06.02.2007, 11:41:25
tizabela a cantat la nunta ei mamma maria de ricchi e poveri. <:-P

allyy
06.02.2007, 12:51:51
Ce ziceti de noaptea nuntii la o camera de hotel cu sampanie, lumanarele, petale, lenjerie, tot tacamul?
Ar fi o surpriza frumoasa pt el, nu?

Da asta categoric se aproba!!Deja am inceput sa pun tara la cale!Dar asta sa spunem ca ar fi asa-zisa noapte a nuntii!;;)
Parca as mai vrea ceva, un cadou doar pt el, care sa ii ramana amintire!

dani19_10dani
16.02.2007, 20:43:08
aveti de gand sa ii faceti vreo surpriza viitorului sot sau invitatilor la nunta..eu ma gandeam la un foc de artificii...ma mai gandesc!!:P

mihaela_2006
16.02.2007, 20:50:09
Eu as aduce la nunta o pereche de dansatori, care sa incante invitatii cu un tango sau altceva.

Ruby_Tuesday
18.02.2007, 22:01:03
Fetele :D, aveti grija cu faza cu camera de hotel. Am o cunostinta care, tot asa, sa gandit sa-i faca sotului surpriza inchirierii unei camere de hotel pt seara imediat urmatoare nuntii. Numai ca...si el a avut aceeasi idee pt ea. Si s-au trezit cu doua camere arvunite si au tras la sorti...<:-P. Mi s-a parut super funny.
Pupici:*

drika
19.02.2007, 09:12:28
Fetele :D, aveti grija cu faza cu camera de hotel. Am o cunostinta care, tot asa, sa gandit sa-i faca sotului surpriza inchirierii unei camere de hotel pt seara imediat urmatoare nuntii. Numai ca...si el a avut aceeasi idee pt ea. Si s-au trezit cu doua camere arvunite si au tras la sorti...<:-P. Mi s-a parut super funny.
Chiar ca este.Au mai dat si banii degeaba?

Miru
19.02.2007, 23:07:27
si eu as vrea sa-i fac o surpriza hazlie in timpul nuntii. nu ma astept la un gest reciproc fiindca el nu are asa multa initiativa si imaginatie ca mine. el motiveaza ca are de lucru in timp ce eu dispun de timp liber si mi-l umplu cu minuni :"> nu am de gand nici sa cant nici sa fac declaratii de dragoste, mie mi se pare penibil. am fost la nunti unde s-a actionat asa si nu stiam (invitatii) unde sa ne ascundem de rusinea mirilor...inca nu mi-a venit nicio idee dar poate fur vreuna de la voi :-$

miti
19.02.2007, 23:32:38

Ce tare!Macar au vazut ca sunt pe acceasi lungime de unda.Parca mi i si imaginez cand s-au trezit in situatia asta!

ubita
21.02.2007, 11:10:37
eu si iubitul meu am vorbit cu ansamblu de dans amator de dansuri populare din care a facut parte si iuby meu,sa vina si sa ne faca un program scurt:D !noua ne plac dansurile romanesti,traditiile si cautam sa le respctam si de ce nu poate reusim sa i influentam si pe cei din jurul nostru.......oricum ideea mi se pare foarte frumoasa si abia astept ca orasenii mei sa vada ce obiceiuri frumoase avem noi romanii:x !pup,fetele mi es par super ideile foastre de surprize:*

mariuca29
21.02.2007, 11:34:43
eu si iubitul meu am vorbit cu ansamblu de dans amator de dansuri populare din care a facut parte si iuby meu,sa vina si sa ne faca un program scurt:D !noua ne plac dansurile romanesti,traditiile si cautam sa le respctam si de ce nu poate reusim sa i influentam si pe cei din jurul nostru.......oricum ideea mi se pare foarte frumoasa si abia astept ca orasenii mei sa vada ce obiceiuri frumoase avem noi romanii:x !pup,fetele mi es par super ideile foastre de surprize:*
Intradevar este o idee buna,vara trecuta am fost la o nunta si au avut asa ceva a fost un program reusit.

ubita
22.02.2007, 11:38:53
:* mersi mult,mariuca:* !macar atat stiu sigur ca vafi,programul artistic#:-S ......sper sa iasa bn si frumos;;) multumesc de incurajari,aveam nevoie de ele:*

mariuca29
22.02.2007, 15:59:44
Haideti sa va povestesc si eu ce surpriza am de gand sa-i fac sotului meu in noaptea nuntii si sa ma ajutati cu parerile voastre.
Sa incep cu inceputul,sotul meu este sportiv ,ruigbyst,si am de gand sa-i fac un tort in forma de teren de rugby cu tot ce cuprinde el minge....,pe care sa il ofer dupa tortul miresei.
Ce parere aveti,credeti ca voi gasi in constanta o cofetarie care sa-mi faca asa ceva?

dani19_10dani
22.02.2007, 16:08:17
Haideti sa va povestesc si eu ce surpriza am de gand sa-i fac sotului meu in noaptea nuntii si sa ma ajutati cu parerile voastre.
Sa incep cu inceputul,sotul meu este sportiv ,ruigbyst,si am de gand sa-i fac un tort in forma de teren de rugby cu tot ce cuprinde el minge....,pe care sa il ofer dupa tortul miresei.
Ce parere aveti,credeti ca voi gasi in constanta o cofetarie care sa-mi faca asa ceva?
super tare..sigur gasesti..pe la silvian sau la narcisa..pe acolo am vazut ca sunt asa mai ciudate:)

kamy
22.02.2007, 19:36:45
Sigur gasesti la silvian.

mariuca29
22.02.2007, 20:19:16
Va multumesc frumos fetelor,voi tine cont de sfaturile voastre.

ubita
23.02.2007, 11:35:34
mariuca,tare de tot ideea ta !si eu cred tot la silvian ca ai sa gasesti!multa bafta:*

mariuca29
24.02.2007, 02:16:53
mariuca,tare de tot ideea ta !si eu cred tot la silvian ca ai sa gasesti!multa bafta:*
Multumesc frumos ubita sper sa-mi iasa.

bebitza77
17.03.2007, 14:21:40
am tot stat si m-am gandit cu ce as putea sa-l surpind in seara nuntii....as vrea sa fie ceve deosebit si la care sa nu se astepte niciodata....dar .... m-am tot gandit....si nu mi-a venit nici o idee pe care as vrea s-o pun in practica, asa ca m-am gandit sa va intreb si pe voi....^:)^ ^:)^ ^:)^ v-ati gandit???

nu stiu daca vi se pare un subiect interesant, dar eu am tot intrebat in stanga si-n dreapta si mi-au zis ca nici nu se gandisera la asa ceva, asa ca d-asta va intreb si pe voi.....poate ma ajuta si pe mine cineva...:-s

va pupik

iulia
18.03.2007, 01:26:05
Surpriza mire.... pai toata nunta e o surpriza ptr el. Eu am organizat tot, dar tot tot. El o sa ajunga in Brasov cu 1 zi inaintea nuntii... Asa ca o sa fie ca un invitat la nunta lui... ;));))

mihaela_2006
18.03.2007, 01:40:14
Surpriza mire.... pai toata nunta e o surpriza ptr el. Eu am organizat tot, dar tot tot. El o sa ajunga in Brasov cu 1 zi inaintea nuntii... Asa ca o sa fie ca un invitat la nunta lui... ;));))

Asta da surpriza!<:-P

iulia
18.03.2007, 01:53:38
Da... ore intregi de surpriza: de la filmuletul cu noi, proiector cu pozele mele de cand eram tzachie - si nu le-a vazut vre-o data, masina de epoca pe care vreau sa o inchiriem, toate traditiile romanestii ... =)) printre care si furatul miresei, tot tot tot... :-":-":-"

O sa imi chem tot clubul de dans sa se rupa in figuri. Ca doar vreau si eu sa ma dau mare ca stiu sa dansez ceva dupa atatia ani de dans sportiv de competitie...

Faptul ca nunta va avea o tematica - stabilita de dragul lui....

Rochia, camera hotelului de dupa... lenjeria de dupa...

Si daca imi iese si faza cu bebeul, o sa fie excelent... ;-)

Iar ca si cadou... un GPS ptr bicicleta lui de catzarat prin munti...

PS: De multe ori ma distrez si imi inventez noi traditii romanesti, din cele mai traznite... Si el ma crede pe bune... =)) =)) =))

vivi
18.03.2007, 07:07:25
Asta da mire surprins, cred ca nu-si revine o saptamana.;-);-)

mariaa
18.03.2007, 18:51:57
Buna miresicilor! ma gandeam si eu ce surpriza sa-i fac iubitzicului meu la nunta si o camera la hotel cred ca ar fi ok,el nu se v-a gandi cu siguranta la asta. Iulia la tine chiar ca v-a fi surprins<:-P <:-P.Spor la pregatiri

balogh_vidov
22.03.2007, 18:27:30
fetelor ce parere aveti de ideia mea eu imi gipsui sani, gipsul dat jos si dat cu sprei auriu arata foarte bine o poti folosi an camera ca deco sau ca o veoza:D astept parei de la voi

drika
22.03.2007, 23:13:25
fetelor ce parere aveti de ideia mea eu imi gipsui sani, gipsul dat jos si dat cu sprei auriu arata foarte bine o poti folosi an camera ca deco sau ca o veoza:D astept parei de la voi
Eu nu prea am inteles. Vrei sa mai repeti un pic...si mai detaliat:">

ayana2010
23.03.2007, 00:24:51

super tare!!!! mi-ai dat o idee:)>- =))

balogh_vidov
23.03.2007, 10:50:20
iti infasori partea de la gat pana la burta in gips ,al dai jos si ai monstra ta personala cu sani tai sper ca ai inteles
Eu nu prea am inteles. Vrei sa mai repeti un pic...si mai detaliat:">

balogh_vidov
23.03.2007, 11:05:05
ma bucur ca iti place ideia mea in primul rand nu este scumpa si nu dai o avere dar are semnificatie mare o sa vezi ca o sal lasi cu gura cascata ca nu o sa se astepte la asa ceva o:-)
super tare!!!! mi-ai dat o idee:)>- =))

ayana2010
23.03.2007, 11:53:54
ma bucur ca iti place ideia mea in primul rand nu este scumpa si nu dai o avere dar are semnificatie mare o sa vezi ca o sal lasi cu gura cascata ca nu o sa se astepte la asa ceva o:-)

si unde pot face? :D mie mi-au fost bagate doar picioarele in gips la spital....:(

syyylviuta
23.03.2007, 16:00:17
iti infasori partea de la gat pana la burta in gips ,al dai jos si ai monstra ta personala cu sani tai sper ca ai inteles

Am ras cu lacrimi... Mi-a placut ideea, e super, doar ca nu as putea sa ii las la vedere prin casa... Nu de alta, dar mai avem si noi musafiri... Care prefer sa nu imi descopere bustul... Sau as putea sa il dau pentru servici, sa-i tina pe birou, in felul asta ma va avea toata ziua in minte!=))
Dar nota 10 pentru idee, pentru "stimularea" sotului!:D

drika
23.03.2007, 22:20:08
Am pricepiu:-p:-p Dar ocupa loc si mai trebuie sa stai si sa ti se puna gipsul/:)Daca stau sa ma gandesc e comic;));))

ayana2010
24.03.2007, 00:21:17
Am ras cu lacrimi... Mi-a placut ideea, e super, doar ca nu as putea sa ii las la vedere prin casa... Nu de alta, dar mai avem si noi musafiri... Care prefer sa nu imi descopere bustul... Sau as putea sa il dau pentru servici, sa-i tina pe birou, in felul asta ma va avea toata ziua in minte!=))
Dar nota 10 pentru idee, pentru "stimularea" sotului!:D

tare faza cu biroul... al meu sot e student la politie.. ... haha imi si imaginez cate un infractor pe acolo si pe birou bustul meu:D

balogh_vidov
26.03.2007, 14:43:04
pe mine ma ajuta chiar nasa mea la ea acasa am sa si fac si al tin pana am sai dau mirelui si asta se va antampla an ziua nunti

si unde pot face? :D mie mi-au fost bagate doar picioarele in gips la spital....:(

Habib
01.04.2007, 23:43:10
Eu m-am gandit sa-i fac cadoul dupa nunta...........un bebe........avem in plan bebelusul, binenteles dupa nunta si sper sa se intample in luna de miere.

Dar, m-am gandit si la un cadou la nunta: dupa 12 m-as schimba intr-un costum de turcoaica-araboaica si i-as face un dans din buric..........sau as inchiria pe cineva care sa-i faca un dans :D:D:D:D:D ce spuneti?

vulturas
08.04.2007, 10:51:36
tot la o dansatoare din buric ma gandesc si eu dar.........
ma mai gandesc.......:-"

Matzoi
11.04.2007, 10:33:26
Fetelor eu stiu ce surpriza ii fac sotului meu la nunta.el este sportiv,asa ca-i voi face o surpriza legata de lucrul acesta.
Si al meu e sportiv. Spune-mi si mie la ce te-ai gandit , ti rog, ti rog,

syyylviuta
11.04.2007, 12:53:20
Dar, m-am gandit si la un cadou la nunta: dupa 12 m-as schimba intr-un costum de turcoaica-araboaica si i-as face un dans din buric..........sau as inchiria pe cineva care sa-i faca un dans :D:D:D:D:D ce spuneti?

Ar fi super daca i-ai face tu un dans din buric... Chiar ca va fi impresionat... Sau poti sa il lasi pentru noaptea nuntii daca ti-e greu sa renunti la rochia de mireasa!

Ginuta
06.05.2007, 23:42:48
Eu deja ii dezvalui surpriza de pe-acum: exersam un dans, bineinteles cu coregrafie pe melodia "The time of my life" - Dirty Dancing. :)

GabrielaB
12.05.2007, 12:51:05

Buna
in primul rand casa de piatra :)
cum a reactionat sotiorul la vederea cadoului ?

lorellay
21.07.2007, 11:17:39
Nu stiu daca am postat unde trebuie acest subiect...dar nu am gasit unde altundeva....rog un moderator sa-l mute daca nnu e locul potrivit...
Eu vreau sa-i fac o surpriza sotului meu la nunta dar nu imi trece nimic prin cap....Ma ajutati?
M-am gandit la o dansatoare exotica...dar cand am vazut ce preturi sunt...m-am razgandit....
As vrea sa-i ofer un moment special...ceva....sa-l surprind placut....sa-i arat cat de mult inseamna peentru mine si cat de fericita sunt...
Helllpppp!
pup

adriana_20
21.07.2007, 16:11:47
Si eu m-am gandit sa-i fac o surpriza...si o sa fiu eu surpriza,adik o sa dansez eu....am deja costum si o sa fac niste cursuri pana atunci...deci dansatoarea exotica o sa fiu eu:D....nu e nimic sigur dar asta am in cap de mult timp...:*

issa
22.07.2007, 21:51:37
Nu stiu daca am postat unde trebuie acest subiect...dar nu am gasit unde altundeva....rog un moderator sa-l mute daca nnu e locul potrivit...
Eu vreau sa-i fac o surpriza sotului meu la nunta dar nu imi trece nimic prin cap....Ma ajutati?
M-am gandit la o dansatoare exotica...dar cand am vazut ce preturi sunt...m-am razgandit....
As vrea sa-i ofer un moment special...ceva....sa-l surprind placut....sa-i arat cat de mult inseamna peentru mine si cat de fericita sunt...
Helllpppp!
pup

Pei si daca tii asa mult la el....ii pui alta femeie in poale????/:)
Mai bine cum zice Adriana...iii dansezi tu....si crede-ma se va bucura mai mult ....decat asa cum vrei tu cu dansatoarea respectiva:-w

RIKIDONE
23.07.2007, 10:03:21
Si eu m-am gandit sa-i fac o surpriza...si o sa fiu eu surpriza,adik o sa dansez eu....am deja costum si o sa fac niste cursuri pana atunci...deci dansatoarea exotica o sa fiu eu:D....nu e nimic sigur dar asta am in cap de mult timp...:*
Pai si cum o sa faci? Te dezbraci de rochia de mireasa si bagi dansul ... apoi iar te imbraci?
Mie nu mi-ar placea sa apar in toiul nuntii in costum de dansatoare .... dansand languros, provocator sau cum mi-o iesi dansul ... pentru mire dar si pentru ceilalti invitati ... k nu pot sa le spun sa inchida ochii.
Si la o nunta printre invitati nu sunt doar prieteni, avem si rude, si prieteni de-ai parintilor (k de ... trebuie :D ), colegi de servici ....
Ce tare as fi daca in timpul dansului m-as duce si as da un pic din funduletz si pentru directorul meu =)) =)) =)) =)) poate imi mareste salariul .....
Si eu as vrea sa-i fac o surpriza .... dar nu de genul asta ....

juliejolie
23.07.2007, 11:07:19
Eu l-as surprinde cu altceva - cu un mic spectacol de artificii, sau chiar cu o melodie a noastra strecurata la un moment dat si niste mici artificii - de genul celor de interior - care sa sara tocmai atunci cand dansam... Ceva care sa nu stie ca e " in program" si sa fie o surpriza frumoasa...:"><:-P

Paideea
23.07.2007, 11:09:33
Helllpppp!
pup
Dupa ce am analizat si eu o gramada de variante posibile... mi-a venit o idee care deja mi-am dat seama ca ii place. Voi inchiria o camera la un hotel aproape de restaurant, unde dupa ce se termina nunta, si pleaca si ultimul invitat, vom merge numai noi doi, sa petrecem si noi in felul nostru. Acolo o sa imi aduc eu cate ceva "pentru atmosfera", si restul... va fi "inspiratie de moment". Surpriza asta va fi numai si numai pentru el, nu trebuie sa stie toti nuntashii ca i-am pregatit ceva sotzului meu. Va fi momentul unic "numai pentru noi", din toata nunta. ;;)

juliejolie
23.07.2007, 11:36:49
Dupa ce am analizat si eu o gramada de variante posibile... mi-a venit o idee care deja mi-am dat seama ca ii place. Voi inchiria o camera la un hotel aproape de restaurant, unde dupa ce se termina nunta, si pleaca si ultimul invitat, vom merge numai noi doi, sa petrecem si noi in felul nostru. Acolo o sa imi aduc eu cate ceva "pentru atmosfera", si restul... va fi "inspiratie de moment". Surpriza asta va fi numai si numai pentru el, nu trebuie sa stie toti nuntashii ca i-am pregatit ceva sotzului meu. Va fi momentul unic "numai pentru noi", din toata nunta. ;;)

Foarte frumos! :)
Pt al meu asta nu va fi o surpriza, pt ca si el vrea sa luam o camera la hotel, sa ne revenim dupa nunta. Nu stiu daca va mai reusi sa fie cat-decat in forma sa aprecieze "surpriza de sub rochitza" - ca apropo, e si asta o super-surpriza ;)), dar voi incerca sa creez o atmosfera speciala...:"> :x
Oricum, n-as fi vrut sub nici o forma sa merg acasa in rochie de mireasa dupa nunta...pe cand la hotel, acolo, alaturi, e altceva!!
Voi avea si o intraga trusa de chestii trebuincioase "just in case" (valiza sau rucsacul de care zicea Raza de Soare la topic-ul cu "poseta de mireasa" si "maruntisurile necesare"... :))

AnaV
23.07.2007, 13:13:47
Buna Miresici,

Vorba voastra, nu stiu cat o sa mai fie surpriza noaptea nuntii, ca vorba aceea si el se asteapta la asta.

Eu ma gandeam la altceva de exemplu: din moment ce toata lumea e acolo sa sarbatoreasca dragostea noastra, poate un filmulet care sa contina imagini cu locul in care ne-am cunoscut, pe unde am mai fost, ce s-a mai intamplat cu relatia, cum a evoluat si cum am ajuns la biserica binenteles totul pe o melodie de dragoste si poate pe imagini sa sciu cateva randuri sa explic ce se vede in imagini..:))

Singura problema ar fi ca trebuie sa te gandesti la retroproiector...:)
Voi ce parere aveti de idee asta?

PS: asta a fost de fapt surpriza lui la prima noatra aniversare si mie mi-a placut f mult...si ma gandeam sa ii fac si eu lui surpriza asta...

pupici

lorellay
23.07.2007, 16:14:28
La mine asta..pica...o sa fiu asa rupta ca nu o savreau decat un pat oriunde, oricum si un somn zdravan.Oricum o sa am probleme in noaptea nuntii..ca eu sunt tare somnoroasa...
Trebuie sa ma mai gandesc...
Altceva...

brunetzica
24.07.2007, 00:43:31
Buna Miresici,

Vorba voastra, nu stiu cat o sa mai fie surpriza noaptea nuntii, ca vorba aceea si el se asteapta la asta.

Eu ma gandeam la altceva de exemplu: din moment ce toata lumea e acolo sa sarbatoreasca dragostea noastra, poate un filmulet care sa contina imagini cu locul in care ne-am cunoscut, pe unde am mai fost, ce s-a mai intamplat cu relatia, cum a evoluat si cum am ajuns la biserica binenteles totul pe o melodie de dragoste si poate pe imagini sa sciu cateva randuri sa explic ce se vede in imagini..:))

PS: asta a fost de fapt surpriza lui la prima noatra aniversare si mie mi-a placut f mult...si ma gandeam sa ii fac si eu lui surpriza asta...

pupici
Super ! Super! :suuuper:
trebuie ceva pregatiri si ceva ustensile dar eu zic ca merita!
Eu m-am gandit la un slide-show cu pozele noastre direct pe calculatorul de-acasa - pentru musafirii prezenti in ziua nuntii.
Am auzit ca se mai obisnuieste ca mirii sa-si faca cadouri intre ei in ziua nuntii unde mai pui ca ziua viitorului meu sot e chiar cu o zi inainte! cadoul ar trebui sa fie ceva special....#-o aveti ceva idei?
Eu ma gandeam sa ma duc la un fotograf profesionist sa-mi faca o poza sexy (nu chiar dezbracata!) da' de unde un astfel de fotograf... si mai ales de unde atata tupeu pe capu' meu! :"> dar asta chiar ar fi o surpriza! si cred ca ar aprecia-o...:-?

laura2007
24.07.2007, 01:40:59

asta daca o sa mAI POTI....dar laun hotel care se respecta, trebuie sa aveti si camera.noi avem 2 camere(una e apartament....pt miri)

Laurica
24.07.2007, 08:49:14
Eu nu prea mai am chef de surprize, iubitul meu nu isi doreste sa faca nunta la fel de mult cum imi doresc eu. Pentru mine acesta este un moment unic si special si mi-l doresc perfect dar sunt singura care ma agit. Voi aveti vreuna problema asta?

Imi place ideea cu filmuletul pe proiector cu povestea noastra sau cu pozele noastre adunate in 6 ani. Poate chiar o voi pune si eu in practica. Asta este o surpriza si pentru invitati.

Va pup
Laura:)

Dana82
24.07.2007, 09:05:09
si totusi cred ca o dansatoare exotica e un gest placut, nu cred ca ii pui alta femeie in poala, chiar sambata am fost la o nunta si au avut o dansatoare si a fost foarte dragut iar atmosfera creata a fost foarte placuta... v-am pupat

alintusa
24.07.2007, 09:22:51
Buna Miresici,

pupici

Eu am fost la o nunta unde cavalerul de onoare a facut surpriza asta. Ce sa spun? A fost foarte apreciata de miri, dar si de nuntasi. Poti sa bagi si mici comentarii mai haioase. Eu zic ca este o idee f buna.

alinavalentina
24.07.2007, 09:25:56
Buna! chestia cu dansatoarea exotica ma distreaza de discutat aici ....nu m-am uitat sa vad daca ati comentat la"petrecerea burlacitelor" ca acolo erau niste fete care erau f pornite contra dansatoarelor. stiu ca nu e acelasi lucru din moment ce acolo e singur iar aici snut 100 persoane in jur, dar parca erau cateva care erau total impotriva apropierii iubitului de orice fel de dansatoare. oricum la mine la nunta n-as vrea o dansatoare. la petrecerile de burlacie ( ca doar n-o sa aiba numai el ) e altceva....Chestia cu artificiiile de interior mi-au placut. Poate ii cant ceva, o melodie mai vesele de dragoste ...ca daca ma apuc sa cant un blues se plictiseste lumea, si oricum sunt multe melodii vesele frumoase de dragoste. bine,eu am ceva voce ...si ce daca nai vocea lu' whitney houdson nu inseamna ca el n-o sa aprecieze...chiar mai mult ca ai avut curajul !! cred ca se pot face destule surprize. un pojarter comestibil, un fortune-cookie cu ceva trasnit inauntru ( azi e ziua ta norocoasa! faci cele mai bune achizitii pentru toata viata ) =))in felia de tort . bafta la pus la cale surprize ! cand imi mai vine o idee revin >:D<

geanny11_m
24.07.2007, 09:26:26
:zz:
Helllpppp!
pup

Buna si eu m-am gandit sa ii fac o surpriza sotului meu la nunta si inca nu stiu ce .....si mai sunt si putin presata de timp :(( , dar cred totusi k un dans pe o melodie de a noastra nu ar suna rau , .........nu stiu ce sa zic :zz:

Dory
24.07.2007, 09:46:57
CEAU
Si eu ma gandeam ca ar fi dragut sa-i fac o surpriza sotului la nunta si binenteles ...habar nu am ce. Sa-i cant eu ceva, nu-i o idee prea stralucita pt. ca nu am voce. Nici dansatoarele exotice sau imbracate in tiganci (frecvent intalnite pe la nunti) nu imi plac. Din motive tehnice, pica si ideea cu filmuletul despre noi. Pana la urma noi vom merge dupa nunta la un hotel si vom dormi "bustean".

adriana_miresica
24.07.2007, 10:02:56
buna idee.....;))

epistatuclaudia
24.07.2007, 10:05:50
Eu nu prea mai am chef de surprize, iubitul meu nu isi doreste sa faca nunta la fel de mult cum imi doresc eu. Pentru mine acesta este un moment unic si special si mi-l doresc perfect dar sunt singura care ma agit. Voi aveti vreuna problema asta?

Imi place ideea cu filmuletul pe proiector cu povestea noastra sau cu pozele noastre adunate in 6 ani. Poate chiar o voi pune si eu in practica. Asta este o surpriza si pentru invitati.

Va pup

Buna,
Nu fi suparata ca iubitul tau nu isi doreste la fel ca tine sa faca nunta.... iti spun din experienta .... nici sotul meu nu a prea vrut sa facem nunta .... dar in acea zii a fost atat de fericit , ca imi spunea in fiecare ora cat de frumoasa sunt si cat de fericit e ca a facut pasul.

Iar legat de surpriza pentru mire.... tot din experienta va spun ca dupa ce pleaca ultimul invitat tot ce o sa va doriti este sa va puneti in pat si sa dormiti.... eu personal in luna de mire i-am facut sotului meu o surpriza .... si a fost o noapte lunga petrecuta pe malul mari inconjurati de lumanari..... o sticla de vin rosu..... si restul a venit de la sine......

Va pup
si CASA DE PIATRA tutoror mireselor de luna asta.

aaaaa mi-am adus aminte .... am avut parte de o surpriza .... amandoi .... fratele meu si colegi mei ne-au surprins placut cu o caramida de BCA invelita in folie de cadou rosie cu fundite .... cu urarea de rigoare "noi va facem cadou prima caramida a casei voastre voi trebuie sa le luati pe celelalte" :) a fost super ....

adriana_miresica
24.07.2007, 10:07:54

Va pup
cum adica nu isi doreste sa faca nunta.....??? :-? atunci de ce o mai face, doar asa de dragul de a face nunta.....????

te pup si sper totusi sa ai o nunta ca in povesti

memyselfandI
24.07.2007, 10:29:31
Am vazut multe dansatoare exotice la viata mea si pot sa spun ca e un moment dragut la o nunta ( depinde bine ce persoane sunt sa nu se barfeasca cine stie ce dar prinde si la ele pana la urma )
Eu zic ca toata smecheria ca sa nu se strice farmecul nuntii este sa nu dureze prea mult.
Adica 5 - 8 minute e suficient pentru ca este un moment in care atentia invitatilor este pe ring la dans si daca se plictisesc incep sa vorbeasca intre ei alte chestii, se face galagie si se pierde tot farmecul.
Am mai vazut dansatori angajati de latino si ii antrenasera f bine si pe invitati sa danseze merengue.A iesit un moment ffff fain urmat apoi de un meneaito :)

elena_i
24.07.2007, 10:34:18
Buna,
Nu fi suparata ca iubitul tau nu isi doreste la fel ca tine sa faca nunta.... iti spun din experienta .... nici sotul meu nu a prea vrut sa facem nunta .... dar in acea zii a fost atat de fericit , ca imi spunea in fiecare ora cat de frumoasa sunt si cat de fericit e ca a facut pasul.

Iar legat de surpriza pentru mire.... tot din experienta va spun ca dupa ce pleaca ultimul invitat tot ce o sa va doriti este sa va puneti in pat si sa dormiti.... eu personal in luna de mire i-am facut sotului meu o surpriza .... si a fost o noapte lunga petrecuta pe malul mari inconjurati de lumanari..... o sticla de vin rosu..... si restul a venit de la sine......

Va pup
si CASA DE PIATRA tutoror mireselor de luna asta.

aaaaa mi-am adus aminte .... am avut parte de o surpriza .... amandoi .... fratele meu si colegi mei ne-au surprins placut cu o caramida de BCA invelita in folie de cadou rosie cu fundite .... cu urarea de rigoare "noi va facem cadou prima caramida a casei voastre voi trebuie sa le luati pe celelalte" :) a fost super ....

super surpriza colegilor,chiar interesanta.in legatura cu ideea de cadou eu as spune ca as lasa totul in luna de miere.este logic ca dupa o zi si o noapte de stres,ca totul sa iasa bine,oboseala ,si acumulata si din seara aceia,nu voi mai fi in stare sa ii fac nici o surpriza pe care el nu o va aprecia sigur din cauza oboselii,nu din alte motive.ii voi face o surpriza dar in luna de miere.sincer nu sunt hotarata ce surpriza dar cred ca un dans erotic .l-ar incanta mai mult decat un dans popular;));));)).am tip sa ma hotatasc pana la urma ce voi face dar asta ar fii idea.va pup

elena_i
24.07.2007, 10:37:20
Am vazut multe dansatoare exotice la viata mea si pot sa spun ca e un moment dragut la o nunta ( depinde bine ce persoane sunt sa nu se barfeasca cine stie ce dar prinde si la ele pana la urma )
Eu zic ca toata smecheria ca sa nu se strice farmecul nuntii este sa nu dureze prea mult.
Adica 5 - 8 minute e suficient pentru ca este un moment in care atentia invitatilor este pe ring la dans si daca se plictisesc incep sa vorbeasca intre ei alte chestii, se face galagie si se pierde tot farmecul.
Am mai vazut dansatori angajati de latino si ii antrenasera f bine si pe invitati sa danseze merengue.A iesit un moment ffff fain urmat apoi de un meneaito :)
eu una nu sunt de acord cu dansatoarele (de oricare ar fi ele) la nunta.eu vreau ca lumea sa se distreze si sa se simta bine nu sa se uite cu altii danseaza practic ca la spectacol.poate e cam invechita idee mea dar chiar nu imi plac:|:|:|

aly
24.07.2007, 10:42:40
trebuie ceva pregatiri si ceva ustensile dar eu zic ca merita!
Eu m-am gandit la un slide-show cu pozele noastre direct pe calculatorul de-acasa - pentru musafirii prezenti in ziua nuntii.
Am auzit ca se mai obisnuieste ca mirii sa-si faca cadouri intre ei in ziua nuntii unde mai pui ca ziua viitorului meu sot e chiar cu o zi inainte! cadoul ar trebui sa fie ceva special....#-o aveti ceva idei?
Eu ma gandeam sa ma duc la un fotograf profesionist sa-mi faca o poza sexy (nu chiar dezbracata!) da' de unde un astfel de fotograf... si mai ales de unde atata tupeu pe capu' meu! :"> dar asta chiar ar fi o surpriza! si cred ca ar aprecia-o...:-?

nu trebuie neaparat un fotograf profesionist.daca ai un aparat digital sau o amica,care are,ai putea sa o rogi sa-ti faca o poza mai sexy8-} pe care sa o scoti pe calculatorul tau si nu o mai vede nimeni.La mine e mai greu,ca ziua lui e cu doua zile inaintea nuntii si a mea in ziua nuntii.Deci trebuie ceva mai special la amandoi.aveti idei????

PortocAla
24.07.2007, 10:44:24
Sa va spun de surpriza facuta sotului meu in ziua nuntii. Am rugat ospatarii sa stinga lumina din sala. Am luat microfonul (aveam negativul pregatit) si am inceput sa cand melodia "From this moment" de Shania Twain. Cuvinte foarte frumoase si o adevarata surpriza pentru mire...Apoi lumina s-a aprins ... Publicul a ramas surpins ca nu stia cine canta. A fost super...Mai ales ca noi ne-am cunoscut intr-un studio muzical.

AnaV
24.07.2007, 12:22:33
Pentru cele care au voce, sa cante o melodie pentru proaspatul sot nu cred ca va fi o problema dar de exemplu pentru cele care nu au voce momentul cantecului ar putea strica totul...ce barfa dupa o biata dansatoare exotica dar ce barfa va fi dupa ce unii cu ureche muzicala te-au auzit cantand....:D

Eu sunt sigura ca agentiile care organizeaza astfel de evenimente, nunti, au si mai multe idei de surprize...de exemplu sa scrii cu baloane "te iubesc " pe cer toate baloanele fiind trase de un elicopter...binenteles ca pretul va pe masura...8-|

Sunt curioasa ce alte idei mai aveti:) pt ca eu inca nu sunt convinsa nici macar de idee mea...:">

KaRiNa1982
24.07.2007, 15:45:40
Buna,
Nu stiu daca scriu unde trebuie, dar as avea si eu nevoie de un sfat...Nu este pentru nunta mea, deoarece ne vom casatori anul viitor. Suntem doar logoditi ptr moment. Peste 2 saptamani e ziua lui de nastere si as vrea sa-i fac o surpriza, dar nu am nici o idee ce...Sa-i cumpar ceva deosebit...dar ce, ca are de toate...sa-i organizez o petrecere...e ok...dar prea simplu si prea obisnuit...:( Daca aveti vreo idee interesanta, ajutati-ma va rog!

ONE
24.07.2007, 16:05:30
Buna ziua,

Si salut miresele preocupate si de altceva decat de rochie , pantofi, bautira si biserica. Draga mea, mi-ai ridicat subiectul la fileu (cum s-ar zice) am 3 idei, geniale zic eu, tocmai pentru cele care vor acest lucru pentru mirii lor:

1 ) RAPIREA MIRESEI !!!!! In ultima vreme, la nuntile la care am participat (si sunt multe , 1 pe week-end) n-am mai intalnit un furat de mireasa memorabil. Mai deunazi insa , un prieten cu idei multe mi-a dat-o pe aceasta : mireasa sa fie rapita la miez de noapte de insusi CONTELE DRACULA !!!! EIIIIII , ce ziceti. (stiu si contele, are si echipa de varcolaci si ce sa mai zic de costume)

2) PLIMBARE CU BALONUL CU AER CALD !!! (inainte de nunta)

3) SEDINTA FOTO DE LOGODNA !!!! vezi aici :

Va sarut pe toate si ..... la cat mai multe idei de surprize pentru mirii nostri ;-)

Katy
24.07.2007, 16:09:52
Buna ziua,

Si salut miresele preocupate si de altceva decat de rochie , pantofi, bautira si biserica. Draga mea, mi-ai ridicat subiectul la fileu (cum s-ar zice) am 3 idei, geniale zic eu, tocmai pentru cele care vor acest lucru pentru mirii lor:

1 ) RAPIREA MIRESEI !!!!! In ultima vreme, la nuntile la care am participat (si sunt multe , 1 pe week-end) n-am mai intalnit un furat de mireasa memorabil. Mai deunazi insa , un prieten cu idei multe mi-a dat-o pe aceasta : mireasa sa fie rapita la miez de noapte de insusi CONTELE DRACULA !!!! EIIIIII , ce ziceti. (stiu si contele, are si echipa de varcolaci si ce sa mai zic de costume) ;-)

Chestia asta cu rapitul miresei de Contele Dracula la mine s-ar potrivi perfect. Numai costumul imi trebuie :D :D
Geniala idee!!! :*

juliejolie
24.07.2007, 16:12:04

Ai nevoie doar de un trepied pe care sa pui camera, si sa fixezi cadrul, in rest e f relaxant ca poti fi home alone, nestingherita, sa faci multe poze dintre care sa o alegi pe cea mai reusita.
Dar...el ce o sa faca cu poza, unde sa o tina? (ca doar nu in rama... sau in portofel! ;)) ) Oricum, o sa te aiba de acum incolo "for the rest of his life" - in principiu! :-d

brindu27
24.07.2007, 17:20:05
ideea ta este grozava.......si cred ca ar ramane masca sa primeasca o asa surpriza de le tine, dar daca tot spui ca este atat de costisitor....normal ,trebuie gandit altceva. as zice sa ii reciti ceva superrr sensibil sau sa ii canti o melodie a voastra_daca este tipul sentimental.
nu am idee, dar mai cercetez si iti scriu cat pot de repede. te pup

GabrielaS
24.07.2007, 17:47:40
Si eu i-am facut o surpriza nu foarte pregatita sotului mei. Ce s-a intamplat? Vineri inainte de nunta am avut un drum in oras si pe centru in Oradea am dat peste Emeric Ienei. Aveam la mine cartoanele pe care urma sa fac meniurile de pus pe masa. Mi-am facut curaj si i-am cerut un autograf, si spunandu-i ca scrie pe viitoarele meniuri ne-a scris si o urare. Asa ca pe meniul de pe masa mirilor era urarea. Pentru mine nu e mare lucru, dar sotul meu care este un mare microbist, a fost foarte incantat.
Ce imi pare mie rau este ca n-am avut inspiratia sa-l invit la ceremonia de la biserica cu toate ca stiam ca frecventeaza biserica.
Poate vi se pare o copilarie, dar pentru sotul meu a fost o bucurie si asta m-a facut si pe mine fericita.

PS Partea proasta este ca soacra-mea s-a grabit sa ia ea cartonul dupa nunta si sotu se tot roaga de ea sa-l primeasca inapoi.

xyz_aivmt
24.07.2007, 18:25:21
Fetelor parerea mea este ca surpriza pt. mire e doar pentru mire - nu si pt. invitati.
De exemplu impreuna cu sotul meu am hotarat ca in ziua nuntii sa le oferim o surpriza invitatilor nostri - un frumos moment in ritm de vals lent, vals vienez, tango, bachata, cha-cha-cha si din nou vals vienez.
In ceea ce priveste surpriza pentru mire eu ii voi oferi o plimbare in limousin (o ora ma costa 100euro).

julia
24.07.2007, 19:02:05
SCUMPELE MELE MIRESICI!!!!!!!!!!!!!Eu una asi propune doua variante:

1. afla ce fantezii are mirele (...) si incearca in noaptea nuntii sa-i indeplinesti fantezia!!!!!!111
2. fa ca mine!Dorinta sotului meu a fost sa ma vada mireasa pe motor in ziua nuntii, asadar cand am fost furata i-am indeplinit dorinta (am dovada)sau gandestete la ceva original, iesit din comun, folosesteti imaginatia

BAFTA MULTA

alexandradinu
25.07.2007, 13:16:00
eu nu am voce de 3 parale dar asta nu ma impiedica sa fac o surpriza muzicala sotului. ideea mea e urmatoarea: dupa ce ma fura daca ma rascumpara( ca vorba aia mai zic uni miri ca daca te fura cu atat mai bine eu nu platesc nimic pe tine) inseamna ca din acel mom vom fi cu adevarat sot si sotie si atunci cand ma intorc pun sa stinga lumina si in timp ce eu pasesc in local sa izbucneasca artificii vulcan si sa inceapa melodia " From this moment" iar eu sa fac playback... nu vad care ar fi problema , ca Shania are aceasta melodie cantata live.. si nu va sti nimeni ca eu fac playback

brunetzica
25.07.2007, 14:22:58
SCUMPELE MELE MIRESICI!!!!!!!!!!!!!Eu una asi propune doua variante:

1. afla ce fantezii are mirele (...) si incearca in noaptea nuntii sa-i indeplinesti fantezia!!!!!!111
2. fa ca mine!Dorinta sotului meu a fost sa ma vada mireasa pe motor in ziua nuntii, asadar cand am fost furata i-am indeplinit dorinta (am dovada)sau gandestete la ceva original, iesit din comun, folosesteti imaginatia

BAFTA MULTA
Super!
Imi place poze si surpriza!
in lumina celor spuse de tine mi-a venit o idee: sa-i ofer sotului meu un abonament la salturi cu parasuta!
a...parasuta nu parasute!
=))
Pt ca a facut armata la parasutisti si a tot spus de cateva ori ca ii e dor de zbor.
Stie cineva cat ar costa?

mariammary2000
25.07.2007, 14:49:11
:)) Fetelor, dupa toata alergatura din zilele precedente nuntii si din ziua si seara petrecerii credeti ca veti mai avea chef de surprize?:))
Poate a doua zi, dar in dimineata respectiva credeti ma ca nu veti avea chef de nimic. Plus ca nu exista o noapte a nuntii, exista o dimineata:)) ca atunci se cam termina petrecerea. Cand s a casatorit prietena mea f buna, in mai, ii pregatise sotului un streaptise senzational si vreau sa va zic ca imediat ce au ajuns acasa au pus capul pe perna si dusi in lumea somnului au fost:)) . Este mult prea obositor tot timpul alocat ultimelor pregatiri, precum si petrecerii ca sa mai fim in stare de ceva; si cum ma stiu eu somnoroasa, nu pot decat sa sper ca nu voi pleca eu inaintea invitatilor:))

mariammary2000
25.07.2007, 14:50:46
Hai ca m am prostit : streaptease tb sa scriu dar am inventat eu alt cuvant:">

brunetzica
25.07.2007, 14:56:45
sau o sedinta de masaj tailandez???;-) ce ziceti?

babycriss
25.07.2007, 15:05:15
Eu i-am facut o declaratie de dragoste cand am fost furata...pe care o va auzi doar cand vom primi dvd-urile de la cameraman.

alexmireasa
25.07.2007, 15:06:12
Eu i-am facut o declaratie de dragoste cand am fost furata...pe care o va auzi doar cand vom primi dvd-urile de la cameraman.
Foarte tareeeee!!!!!!\:D/

minicutta
25.07.2007, 15:43:53
eu as vrea sa i ofer viitorului meu sotior.....o baie de artificii in noaptea nuntii.......stiu ca isi doreste dar mereu spune ca e putin cam scump si nu ne permitem sa dam atatia bani.......ce ziceti???

brunetzica
25.07.2007, 16:31:18
tare! si originala idee! bun...de tinut minte!

lorellay
25.07.2007, 16:43:04
La mine pica dansatoarea...indferent ca as fie u sau alta...puiului nu-i plac...l-am tras aseara de limba.....:-SS nu reusesc sa gasesc altceva...
Chestia cu proiectorul imi place da si asta pica...nu avem prea multe poze impreuna..si nici filmulet nu avem.....

ionelabus
25.07.2007, 17:33:44
e interesant subiectul acesta.

Si eu m-am gandit la o surpriza pt sotior dar dupa nunta si in particular .
Cred ca in ziua nuntii nu prea ai ce si cum sa-i faci vreo surpriza pentru ca nu prea o sa fie timp si stresul o sa fie mare si de oboseala nici nu mai incape vorba.

roxxy
25.07.2007, 22:22:22
super super idee dar de unde faci rost de dansatoare?

eu am o prietena a carei fetita face dansuri moderne si la nunta unei alte prietene a venit cu fetita ei si partenerul acesteia si au facut un spectacol super.......bine asta ar fii asa ceva mai romantic...treaba cu dansatoarea ar fi si pe placul tuturor barbatilor dar si a femeilor......
daca gasesti ceva spune-mi si mie .....:))) puup you

andelutza
27.07.2007, 08:32:03
Buna Miresici,

pupici

=D>Super ideea ta!!! Ai ceva de lucru, dar eu cred ca merita. Eu ma gandeam, la fel ca si Brunetzica sa fac un slide-show cu toate pozele noastre de cand ne-am cunoscut si pana acum, k har Domnului am facut o groaza de poze in cei 7 ani de cand suntem impreuna. Bafta multa si spor la lucru dak intr-adevar vrei sa pui in practica ideea asta.
Oricum topicul este foarte bun si fiecare ar trebui sa se gandeasca la niste momente mai deosebite in timpul nuntii, in afara de furatul miresei si al pantofului ;-)

andelutza
27.07.2007, 08:40:53
Buna! chestia cu dansatoarea exotica ma distreaza de discutat aici ....nu m-am uitat sa vad daca ati comentat la"petrecerea burlacitelor" ca acolo erau niste fete care erau f pornite contra dansatoarelor. stiu ca nu e acelasi lucru din moment ce acolo e singur iar aici snut 100 persoane in jur, dar parca erau cateva care erau total impotriva apropierii iubitului de orice fel de dansatoare. oricum la mine la nunta n-as vrea o dansatoare. la petrecerile de burlacie ( ca doar n-o sa aiba numai el ) e altceva....Chestia cu artificiiile de interior mi-au placut. Poate ii cant ceva, o melodie mai vesele de dragoste ...ca daca ma apuc sa cant un blues se plictiseste lumea, si oricum sunt multe melodii vesele frumoase de dragoste. bine,eu am ceva voce ...si ce daca nai vocea lu' whitney houdson nu inseamna ca el n-o sa aprecieze...chiar mai mult ca ai avut curajul !! cred ca se pot face destule surprize. un pojarter comestibil, un fortune-cookie cu ceva trasnit inauntru ( azi e ziua ta norocoasa! faci cele mai bune achizitii pentru toata viata ) =))in felia de tort . bafta la pus la cale surprize ! cand imi mai vine o idee revin >:D<

=)) Foarte faina ideea cu fortune-cookie!!! Hmmm :-? ma pune pe ganduri sa o pun si eu in practica ;))

lydiana
28.07.2007, 11:47:37
Helllpppp!
pup
Mi-am adus aminte de surpriza facuta de o prietena de-a mea sotului ei.La nunta ,mirele a primit un pachet special ,frumos impachetat,legat cu o funda mare si adus de niste prieteni.Mirele a fost foarte surprins,crezand ca inauntru este un obiect casnic(frigider, aragaz etc.) mai ales ca era insotit de un biletel in care scria ca e ceva pentru casa.Surpriza a fost ca desfacand pachetul mirele a gasit in el chiar mireasa.

lorellay
30.07.2007, 07:26:31
Mi-am adus aminte de surpriza facuta de o prietena de-a mea sotului ei.La nunta ,mirele a primit un pachet special ,frumos impachetat,legat cu o funda mare si adus de niste prieteni.Mirele a fost foarte surprins,crezand ca inauntru este un obiect casnic(frigider, aragaz etc.) mai ales ca era insotit de un biletel in care scria ca e ceva pentru casa.Surpriza a fost ca desfacand pachetul mirele a gasit in el chiar mireasa.
Beton!
Dar nu s-a intrebat unde ii e mireasa?Cum sa dispar?

OLIVIA
30.07.2007, 08:20:48
e minunat ca mireasa sa fie in centrul atentiei, deci ea sa danseze
fica mea a avut nunta pe 22 iulie

la casatoria civila
l-au furat pe mire si i-au cerut sa danseze pe muzica de striptis miresei
mirele a crezut ca este furata mireasa si s-a dus la masina foarte usor

dansul s-a desfasurat cam asa
mireasa si-a pus o peruca, ochelari, un sal, manusi lungi si a dansat
a pus un scaun in mijloc si a dansat in jurul lui
si-a dat rand pe rand accesoriile jos, si la sfarsit a ridicat rochia un pic sa i sa vada glezna doar atat
nimic indecent totul frumos si deosebit
daca nu sti sa dansezi trebuie sa iei cateva lectii
poti sa adaugi si alte accesorii pentru ca dansul sa dureze mai mult
sa le ai pregatite din timp

la nunta

au furat mireasa si i-au cerut mirelui sa danseze

de data asta mireasa a dansat cu mirele si l-a ajutat sa isi dea camasa jos
i-a deschis incet nasturi, i-a inchis, a dezgolit un umar , l-a acoperit, ....

frumos a fost ca dupa camasa urmau pantalonii dar muzica a incetat in momentul in care mireasa a pus mana pe curea
spre dezamagirea unora
deci decenta s-a pastrat

va urez o nunta frumoasa:x

Luciana
31.07.2007, 20:20:45
ideea cu hotelul mi se pare una buna,cam acelasi lucru vreau sa-l fac si eu.O melodie care ne place amandurora si o sa rog personalul hotelului sa pregateasca camera intr-un stil mai intim,de restul ma ocup eu.Mult succes cu surpriza

tallbeauty
02.08.2007, 20:47:33
Si eu m-am gandit la o surpriza...cand seful lui l-a intrebat daca ne imbracam in port...traditional...m-a umflat rasul,dar am tacut pt. ca tocmai mi-a venit o idee. Ca cand ma vor fura...ma voi intoarce imbracata in port traditional maramuresean...,dar stilizat putin...adica fusta putin mai scurta...ma rog...vad eu...asa ca voi veni pe muzica de-a noastra si sunt sigura ca-i va placea si va ramane mut de uimire. Ce parere aveti?Va pup!

ayana2010
02.08.2007, 22:08:02
Si eu m-am gandit la o surpriza...cand seful lui l-a intrebat daca ne imbracam in port...traditional...m-a umflat rasul,dar am tacut pt. ca tocmai mi-a venit o idee. Ca cand ma vor fura...ma voi intoarce imbracata in port traditional maramuresean...,dar stilizat putin...adica fusta putin mai scurta...ma rog...vad eu...asa ca voi veni pe muzica de-a noastra si sunt sigura ca-i va placea si va ramane mut de uimire. Ce parere aveti?Va pup!
=)) super tare!!

printzesa_26
03.08.2007, 12:14:42

Mi se pare o idee geniala.....:)>-

tallbeauty
03.08.2007, 16:07:50
Mi se pare o idee geniala.....:)>-
Mersi!!!:-B

mazdrunka
05.08.2007, 10:24:23
Noi cantam amandoi intr-o turpa.... Eu la voce el la tobe... Deci va dati seama... de surpriza... nu? Si mai e si ziua lui la cateva zile dupa nunta... aia e mai grav...
Dar ma descurc eu. :-"

lorellay
20.08.2007, 11:05:25
Ia uitati ce m-am gandit...cand ma fura pe mine..sa ii duca o alta mireasa in schimb...dar asta inseamna ca trebuie sa gasesc o miresica in pitesti sa aiba nunta tot pe 6 oct...si sa fie de acord..sa facem schimb pentru o ora ;))

2ank
20.08.2007, 12:34:19
Si daca te opreste pe tine celalalt mire?
Ce faci?

lorellay
22.08.2007, 14:45:20
Tare....sper ca nu....=)) =)) =))

drika
22.08.2007, 16:56:03
Mie nu-mi plac fazale asta sa danseze mirele meu cu alta mireasa si eu cu alt mire...eu in ziua nunti dansez numai cu mirele meu si invitatii mei nu cu alt mire...e ciudata sa vad zpoi poze cum danseaza el cu alta mireasa:[email protected]:[email protected][-([-([-( Dar ce eu nu-s de ajuns>:P

Andra_St
22.08.2007, 18:50:51
Mie nu-mi plac fazale asta sa danseze mirele meu cu alta mireasa si eu cu alt mire...eu in ziua nunti dansez numai cu mirele meu si invitatii mei nu cu alt mire...e ciudata sa vad zpoi poze cum danseaza el cu alta mireasa:[email protected]:[email protected][-([-([-( Dar ce eu nu-s de ajuns>:P

iti impartasesc parerea. in plus, daca m-ar vedea mirele meu ca dansez cu altul sau eu sa-l vad cu alta.... foc si para si eu si el!!!
suntem foarte gelosi unul cu altul.
poate ca pt vremurile in care traim suntem ceva exagerati, dar am ajuns la concluzia sincera ca asa ne e felul, nu ne putem abtine.
asa ca eu trebuie sa gasesc alta surpriza.

annybunny
22.08.2007, 23:38:39
Eu o sa fac asa, cand ma fura pe mine la 12 noaptea, o sa vb cu formatia sal pune sa cante melodia "SUPARAT" ;;)

drika
23.08.2007, 20:45:09
Eu o sa fac asa, cand ma fura pe mine la 12 noaptea, o sa vb cu formatia sal pune sa cante melodia "SUPARAT" ;;)
=))=))=))=)) ce tare..buna idee..sa le zic si eu=))=))=)) sau cand m-a aduce=))=))=)) ar fi si mai tare=))=))

Andra_St
23.08.2007, 21:03:46

asta da idee buna!!!
cred ca o sa incerc si eu ceva de genul.
si asa, i-am spus de pe acum ce o sa ceara rascumparatorii, pe langa ce o sa doreasca ei: sa imi cante Holograf - Ti-am dat un inel. pana nu canta nu ma intorc si nici ca renunt la ideeea asta.
problema e ca ... se pricepe la cantat asa cum se pricepe un hipopotam sa danseze balet!!!
dar de cand il pandesc sa-l prind... la nunta nu imi mai scapa!!!

alinuttzza
06.09.2007, 21:39:19
[quote=Alyna;46993]Bine, daca stii ca isi doreste ceva foarte mult, poate fi si un asemenea cadou.
Da, ai dreptate.Si al meu sot ar dori asemenea cadou sau mai bine spus eu as vrea sa l fericesc in asa hal, dar din pacate.....nu prea se poate;dar o seara romantica, dupa nunta, numai noi doi.....ar fi posibil

mazdrunka
06.09.2007, 22:53:49
sa va zic ce am facut eu... :D
eu ii pregatisem.... o melodie ... sa ii cant... am vazut ca a mai cantat o miresica... aceeasi melodie... :">
eu am ales-o pentru versuri... spune FOARTE MULTE....
dar...ce s-a intamplat...
l-au furat pe el primu!!! =P~
si hotzii au cerut sa cant eu cel putin 30 de secunde (pentru ca noi cantam amandoi intr-o trupa, iar prietenii care il furasera vin mereu la noi la concerte).
pana la urma.... totul a fost ca pe roate!!! lumea s-a strans in jurul nostru, a iesit ca in filme! oricum, nunta noastra a fost ca in povesti!
si nu am cantat 30 de secunde... ci o melodie intreaga! cu chitara cu tot. am si poze. :)

alinavalentina
12.09.2007, 15:36:33
sa va zic ce am facut eu... :D
eu ii pregatisem.... o melodie ... sa ii cant... am vazut ca a mai cantat o miresica... aceeasi melodie... :">
eu am ales-o pentru versuri... spune FOARTE MULTE....
dar...ce s-a intamplat...
l-au furat pe el primu!!! =P~
si hotzii au cerut sa cant eu cel putin 30 de secunde (pentru ca noi cantam amandoi intr-o trupa, iar prietenii care il furasera vin mereu la noi la concerte).
pana la urma.... totul a fost ca pe roate!!! lumea s-a strans in jurul nostru, a iesit ca in filme! oricum, nunta noastra a fost ca in povesti!
si nu am cantat 30 de secunde... ci o melodie intreaga! cu chitara cu tot. am si poze. :)

Foarte frumos!!! bv!

Pupapopipa
13.09.2007, 19:57:21
Si eu ma gindesc sa-i fac o surpriza mirelui meu... :-?
As vrea sa-i cint "Mai frumoasa". E vorba despre piesa Laurei Stoica iar versurile se potrivesc la fix cu momentul...

"Cind esti departe ai asupra mea o putere imensa
Ma trezesc zambind in fiecare zi
Ce sansa ca te-am cunoscut, nu mai credeam in iubire de mult

Vreau sa raman in lumea ta plina de iubire
N-am mai fost indragostita asa nicicand
Fericirea pe care-o primesc doar cu tine vreau s-o traiesc
Cu tine invat sa iubesc...

Refren: Tu ma vezi mai frumoasa decat stiu eu
Ma faci sa simt ca sunt centrul lumii eu
Si ma alinti, ma alinti, ma alinti cu vorbe dulci
Inima mea nu vreau s-o minti, nu vrea s-o uiti

Sa ma trezesc zambind in fiecare zi
Fericirea pe care-o primesc, doar cu tine vreau s-o traiesc

Refren

Uneori fara tine drumul mi-e greu
As vrea sa fii cu mine cu mine mereu

Fericirea pe care-o primesc doar cu tine vreau s-o traiesc!"

Trebuie doar sa ma gindesc cum sa fac sa nu afle nimic, mai ales ca ar trebui sa repet melodia - cel putin o data - cu formatia ;-)

anlya_426
14.09.2007, 09:27:59
eu daca ma apuc de cantat.......o sa devin unic inviatat la nunta mea....asta ca sa fiu blanda cu mine.:D........dar e frumoasa ideea asta cu surpriza pregatita mirelui......inca un lucru de notat in agenda asupra caruia trebuie sa meditez:zz:

tallbeauty
18.09.2007, 18:12:24
Dragele mele,si nunta noastra a iesit fenomenal!!! A fost ca un film!!! Superba...de la flori,aranjamente, tort pana la superbul restaurant cu specific maramuresean!!!Servire si atmosfera ireprosabila!!! Fara falsa modestie...a fost cea mai frumoasa nunta la care am fost!!! Si surpriza mea a fost foarte apreciata si ''gustata'' de toata lumea...V-am zis...urma sa ma imbrac dupa ce imi scot voalul in maramureseanca...si asa am facut!!!Ba mai mult...l-au luat si pe mire si l-au imbracat la fel de am ramas si eu surprinsa!!!Am dansat pe la sase dimineata de parca atunci incepea nunta...A fost ceva de vis si va doresc tuturor asa o petrecere!!!Va pup si incerc sa pun poze...sunt cam mari si nu prea pot...,dar voi pune in albumul meu...

OnutzaD
18.09.2007, 22:39:50
Stiti, am fost in Turcia anul acesta, si am vrut sa-mi cumpar un costum de dansatoare din buric, si dimineata, sa dansez eu(dupa ce voi lua niste lectii de dans), dar costumul era scump(asa mi s-a parut mie) si nici nu era ceva deosebit. Asa ca, ma gandesc, cum ar fi sa aduc o dansatoare din buric, pe cineva profesionist, nu orice dansatoare si in nici un caz ceva vulgar.
Ce parere aveti? Credeti ca este deplasat? La nunta vor veni si rude si prieteni ai parintilor nostrii, credeti ca le va placea?<:-P

CONT-INCHIS-047
19.09.2007, 12:24:13
Stiti, am fost in Turcia anul acesta, si am vrut sa-mi cumpar un costum de dansatoare din buric, si dimineata, sa dansez eu(dupa ce voi lua niste lectii de dans), dar costumul era scump(asa mi s-a parut mie) si nici nu era ceva deosebit. Asa ca, ma gandesc, cum ar fi sa aduc o dansatoare din buric, pe cineva profesionist, nu orice dansatoare si in nici un caz ceva vulgar.
Ce parere aveti? Credeti ca este deplasat? La nunta vor veni si rude si prieteni ai parintilor nostrii, credeti ca le va placea?<:-P

Eu am fost la o nunta la o fosta colega de facultate.Cativa tineri au platit o dansatoare din buric si mireasa s-a cam suparat.Ce a pregatit ea pentru mire??Impreuna cu nasa au platit o camera din hotelul la care au facut nunta si au aranjat-o cu trandafiri si dupa nunta au ramas impreuna in acea camera sa faca nebunii :)

CONT-INCHIS-047
19.09.2007, 12:25:10
Sa nu cumva sa va ganditi ca a ramas impreuna cu nasa =)) ci impreuna cu mirele ei.

clipsy
19.09.2007, 17:16:24
=))=))=))=)) ce tare..buna idee..sa le zic si eu=))=))=)) sau cand m-a aduce=))=))=)) ar fi si mai tare=))=))

Ce surpriza ai pregatit pana la urma?
Casatorie de piatra si multa fericire

Annekn
20.09.2007, 13:11:53
Si eu ma gindesc sa-i fac o surpriza mirelui meu... :-?
As vrea sa-i cint "Mai frumoasa". E vorba despre piesa Laurei Stoica iar versurile se potrivesc la fix cu momentul...

"Cind esti departe ai asupra mea o putere imensa
Ma trezesc zambind in fiecare zi
Ce sansa ca te-am cunoscut, nu mai credeam in iubire de mult

N-am mai fost indragostita asa nicicand
Fericirea pe care-o primesc doar cu tine vreau s-o traiesc

Refren: Tu ma vezi mai frumoasa decat stiu eu
Ma faci sa simt ca sunt centrul lumii eu
Si ma alinti, ma alinti, ma alinti cu vorbe dulci
Inima mea nu vreau s-o minti, nu vrea s-o uiti

Sa ma trezesc zambind in fiecare zi
Fericirea pe care-o primesc, doar cu tine vreau s-o traiesc

Refren

Uneori fara tine drumul mi-e greu
As vrea sa fii cu mine cu mine mereu

Fericirea pe care-o primesc doar cu tine vreau s-o traiesc!"

Trebuie doar sa ma gindesc cum sa fac sa nu afle nimic, mai ales ca ar trebui sa repet melodia - cel putin o data - cu formatia ;-)

Buna!
Si eu imi doresc tare mult sa cant o melodie la nunta,=P~ insa sper sa nu am prea mari emotii si sa nu pot face asta. Ma voi orienta la fata locului, in orice caz eu ma pregatesc si daca nu ma voi simti in stare sa cant, asta e...:D

alinavalentina
24.09.2007, 12:17:59
buna. apropo de ideea voastra ( mai multe ati avut-o) sa aduceti o dansatoare, in masura in care vor fi parinti si rude, si nu numai prieteni de-ai vostri: voi va faceti griji daca ei o sa fie de acord cu gestul, sau daca o sa le placa. p efata o sa le placa. va zic eu , care am fost la o nunta de genu acu mai mult timp, si nu eram ruda cu mirii, deci nu prea m-a bagat pe mine lumea in seama. si dupa ce a dansat fata, toata lumea era incantata, si "vai ce frumos a dansat" si pe la colturi, erau toti ( si ma refer la oricine cu varsta dupa 40 de ani, "ce idee idioata, ea asa vrea sa-si tina omu aproape, dc nu l-a trimis la un bordel, vai ce destrabalare" numai chestii dastea am auzit. asa ca ganditiva bine inainte. cunoasteto-va bine rudele, sau anuntati-le. sunt nunti, care in functie de tema pe care o au, o astfel de dansatoare merge, si nu li se pare la nimeni deplasata, dar numai la anumite nunti. eu una nu pot sa aduc asa ceva, si nu pentru ca nu-mi plac, dar pentru ac nu se potriveste.
bafta!

OnutzaD
25.09.2007, 22:04:47
Dupa cum am spus, ma gandeam la o dansatoare profesionista, care sa realizeze un numar artistic si frumus( chiar daca danseaza din buric), nu ceva artistic. Nu vreau pe cineva care sa se duca sa danseze pe langa invitati. Vreau ceva strict artistic si de bun gust. Credeti ca pot gasi asa ceva? Daca nu, o pereche de dansatori, dar atunci ar fi o surpriza pentru invitati, nu pentru mire.
Nu stiu..... ma voi mai gandi........Trebuie sa ma gandesc si la reactiile celorlalti.:[email protected]

junky
26.09.2007, 10:52:45
Buna fetelor,
ideile voastre sunt super, insa eu consider ca cea mai buna surpriza pt mire este sa ii faci tu personal ceva intim, doar voi doi, dupa marele eveniment.
Am sa va spun care a fost surpriza mea pt el si a fost super incantat si ne adistrat teribil pe deasupra.
Am gasit la Piata Unirii , un magazin care se numeste "Just 4 girl", magazin unde pe langa clasicele desuuri sexy, gasesti si tot felul de nebunii,folositoare pt o asemenea surpriza.
Am intrat in magazin hotarata sa cumpar ceva care sa il impresioneze pe sotul meu, si ce credti ca am gasit!!! Am gasit un costum de iepuras playboy (adica chilotei sexy cu o codita pufoasa roz, sutien, papion, mansete cu butoni, si urechiuse de iepuras). Nici nu am mai stat pe ganduri , l am cumparat si va spun ca a meritat.
Ne am distrat teribil cand el m am vazut topaind in costumasul meu de iepuras playboy, iar mai departe banuiti ce s a intamplat , nu pot sa mai intru in detalii :)) .
Asa ca fetelor, sfatul meu este: mai bine pregatiti o surpriza doar pt el, eu zic ca este mult mai interesant si frumos.

pupici

laraa
26.09.2007, 11:00:20
=D> =D> ..ha ha..tare...ff buna idee ...casa de piatra !! tzop tzop iepuras..:*

Andra_St
27.09.2007, 20:44:40
nu stiu ce parere aveti voi...
dar eu as innebuni sa am vreo dansatoare la nunta!
cand ma gandesc la petrecerea burlacilor ... ma frige pielea de nervi!
gasesc eu vreo solutie pana atunci.

referitor la surprize pt mire, m-am gandit sa va spun ce surprize i-am facut eu pana acum, poate va dau idei:
1. cand am facut o luna, i-am impodobit toata casa ca de sarbatoare, mi-am facut un costum de inger (rochie cusuta de mine dintr-un cearceaf si aripi facute manual), am pus funde si baloane peste tot, i-am lipit pe hol, pe perete niste hartii pe care am scris de ce il iubesc ... si am confectionat 1 felicitare pt noi;
2. alta data i-am cusut pe o fata de perna :"noapte buna"
3. o data i-am facut un calendar saptamanal mai ... aparte (totul legat numai de sex, pozitii, compatibilitati intre zodiile noastre, comportamentul in pat si poze evident)
4. cand am mers in prima noastra vacanta la munte ... m-am pregatit indelung; am mai facut niste felicitari, am luat celebrele sampanie, pahare cu funde, cearceafuri noi, lumanari, muzica clasica; in plus, am mai luat niste obiecte decorative personale, am facut un fel de foaie felicitare, am lipit pe tlabia patului inimioare rosii decupate dintr-o fosta mapa scolara, am agatat pe lustra esarfe colorate, ca sa difuzeze lumina frumos, am agatat in draperiile camerei panglici ... si a fost foarte frumos!
5. alta data i-am scris cu ruj rosu pe un servetel:"Deschide-ma", l-am lipit cu magneti pe frigider si i-am lasat inautru un castron plin cu capsuni cu zahar, preferatele lui
6. alta data am stat o jumatate de ora sa ii pup literalmente toata oglinda din hol, dupa ce ma dadusem in prealabil cu ruj, ca sa aiba amintirea buzelor mele mereu
7. i-am cumparat o cana personalizata pe care am scris: "tu nu esti in inima mea, tu esti inima mea"

cam atat imi aduc aminte acum.

mikutza
27.09.2007, 21:58:04
nu stiu ce parere aveti voi...
dar eu as innebuni sa am vreo dansatoare la nunta!
cand ma gandesc la petrecerea burlacilor ... ma frige pielea de nervi!
gasesc eu vreo solutie pana atunci.

referitor la surprize pt mire, m-am gandit sa va spun ce surprize i-am facut eu pana acum, poate va dau idei:
1. cand am facut o luna, i-am impodobit toata casa ca de sarbatoare, mi-am facut un costum de inger (rochie cusuta de mine dintr-un cearceaf si aripi facute manual), am pus funde si baloane peste tot, i-am lipit pe hol, pe perete niste hartii pe care am scris de ce il iubesc ... si am confectionat 1 felicitare pt noi;
2. alta data i-am cusut pe o fata de perna :"noapte buna"
3. o data i-am facut un calendar saptamanal mai ... aparte (totul legat numai de sex, pozitii, compatibilitati intre zodiile noastre, comportamentul in pat si poze evident)
4. cand am mers in prima noastra vacanta la munte ... m-am pregatit indelung; am mai facut niste felicitari, am luat celebrele sampanie, pahare cu funde, cearceafuri noi, lumanari, muzica clasica; in plus, am mai luat niste obiecte decorative personale, am facut un fel de foaie felicitare, am lipit pe tlabia patului inimioare rosii decupate dintr-o fosta mapa scolara, am agatat pe lustra esarfe colorate, ca sa difuzeze lumina frumos, am agatat in draperiile camerei panglici ... si a fost foarte frumos!
5. alta data i-am scris cu ruj rosu pe un servetel:"Deschide-ma", l-am lipit cu magneti pe frigider si i-am lasat inautru un castron plin cu capsuni cu zahar, preferatele lui
6. alta data am stat o jumatate de ora sa ii pup literalmente toata oglinda din hol, dupa ce ma dadusem in prealabil cu ruj, ca sa aiba amintirea buzelor mele mereu
7. i-am cumparat o cana personalizata pe care am scris: "tu nu esti in inima mea, tu esti inima mea"

cam atat imi aduc aminte acum.

Ce dragut ... ! ;))

gabitza_sta
28.09.2007, 09:26:59
eram acum vreo luna la birou si in timp ce munceam m-a lovit surpriza (de fapt sunt 2).
Am vb cu un prieten sa ma ajute pentru nunta sa facem un filmuletz de cateva minute, sa fie cu chestii amestecate...poze de cand eram noi mici, apoi mai maricei...din liceu cand mergeam impreuna pe la petreceri, poze de la iesirile noastre prin tzara...si cu o muzica draguta in fundal...si apoi niste filmuletze filmate cu camera, pe la prieteni, urari, glume, chestii de genul asta...
si chiar imi place ideea...mai ales ca am o gramada de poze haioase de cand eram in liceu, ce fetze aveam...cum ne distram pe la petreceri. si in plus o sa fie asa o cronologie haioasa, cum am crescut noi...plus filmulete haioase din partea gastii...
nu vreau sa fie foarte melancolic...mai curand haios.

si ideea nr 2 ar fi ca ma gandesc eu sa organizez luna de miere, sa fac bagajele pt amandoi si sa nu ii spun unde mergem. si cred ca asta o sa fac. si o sa am grija sa aleg o destinatie super...tenerife sau ceva intr-adevar fain. :)
hihihiiii...abia astept sa vina nunta...mai e mult???? 8-}
G.

MeMyself
28.09.2007, 15:10:58
Am si eu o dilema: cumnata mea vrea sa-i faca o surpriza socrului (tatal ei si al lui iubi), adica sa-i publice o carte cu poeziile lui si sa i-o dea la nunta. Lui si rudelor si vecinilor lor. Voi ce parere aveti? Are vreo legatura cu nunta in sine?

gabitza_sta
28.09.2007, 15:52:34
Am si eu o dilema: cumnata mea vrea sa-i faca o surpriza socrului (tatal ei si al lui iubi), adica sa-i publice o carte cu poeziile lui si sa i-o dea la nunta. Lui si rudelor si vecinilor lor. Voi ce parere aveti? Are vreo legatura cu nunta in sine?

how about NO!!! chiar nu are legatura cu nunta mah, sa i-o dea in particular. mi se pare aiurea... :(
G.

MeMyself
28.09.2007, 16:20:48
how about NO!!! chiar nu are legatura cu nunta mah, sa i-o dea in particular. mi se pare aiurea... :(
G.
Asa am zis si noi! Nici noi nu vedem legatura cu nunta! N-are decat sa stea suparata, e problema ei!

alinavalentina
02.10.2007, 00:50:36
http://www.youtube.com/watch?v=ZYhlm9GTAQ0&NR=1 surpriza pt invitati

gabitza_sta
02.10.2007, 09:07:33

fix aseara l-am vazut si eu...mai ales ca si noi ne gandeam ca dansul nostru sa fie ceva deosebit...mi-a placut tare mult de ei doi...dar si mai mult mi-a placut cand au intrat si prietenii la dans, exact ca in film. :D e super tare filmuletul. mi se pare o idee foarte misto.
G.

alinutza81
02.10.2007, 09:36:45
Surpiza pt mire la nunta noastra a fost de fapt o surpiza din partea nasilor. Eu habar n-am avut de ea. Au adus o dansatoare exotica....stiu ca pare cam banal...dar chiar a intretinut atmosfera...(eu fiind furata in timpul asta). Asa ca nu m-a deranjat deloc, nici macar nu am crezut pana nu m-am intors la restaurant si mi-au spus toti..eu credeam ca fac misto de mine:). Oricum a fost f haios...am vazut pe caseta...mai ales ca au roit ceva barbati in jurul ei. Oricum tipa a fost profesionista..adica dans si nimic mai mult. Asa ca este si asta o optiune...acum depinde si de invitati..si de voi bineinteles. Va pup!

junky
19.10.2007, 14:14:59
Bravo, felicitari, ati fost super frumosi si dansul BESTIAL.
O IDEE EXCELENTA, FELICITARI SI CASA DE PIATRA!!!!

mada86
30.11.2007, 19:51:47
Buna miresici!Sotul meu implineste o frumoasa varsta in ziua nuntii si nu prea stiu ce cadou sa ii fac:( Ma puteti ajuta si pe mine va rog?[-o< Pupici:*

zippy
30.11.2007, 21:09:01
Buna miresici!Sotul meu implineste o frumoasa varsta in ziua nuntii si nu prea stiu ce cadou sa ii fac:( Ma puteti ajuta si pe mine va rog?[-o< Pupici:*

Pai, tu esti cadoul . Cel mai pretios as spune...

mada86
03.12.2007, 16:48:09
Pai, tu esti cadoul . Cel mai pretios as spune...
Multumesc frumos:* Dar totusi as vrea sa ii ofer si un cadou;;)

kid
16.12.2007, 23:21:43
eu m-am gandit sa ii cant ceva, dar nu am voce, asa ca mi-a venit o alta idee: mai multe voci...rele..puse laolalta suna mai bine decat una singura =)) asa ca eu, impreuna cu domnisoarele de onoare(care nici ele nu au voce) vom canta o melodie romantica funny, dar cu mesaj romantic si vom dansa, in acelasi timp. inca nu stiu ce melodie, dar mai am timp. o:-)
o nunta am, praf o fac =))=))=))

Pisu
16.12.2007, 23:56:20
Surpriza miresicului meu va fi ca dupa toata petrecaleala, nu se va mai baga in pat alturi de prietena lui ci de SOTIA lui ;-) ;))

Joliutza
17.12.2007, 12:27:22
Surpriza miresicului meu va fi ca dupa toata petrecaleala, nu se va mai baga in pat alturi de prietena lui ci de SOTIA lui ;-) ;))

Ce frumos suna!!!!

adina_i
17.12.2007, 12:49:15
Cred ca am sa ii fac un halat de baie pufos pe care va fi brodat ceva legat de faptul ca s'a casatorit. Ma gandesc la text acuma. Aveti vreo idee?

kid
17.12.2007, 22:24:22
Cred ca am sa ii fac un halat de baie pufos pe care va fi brodat ceva legat de faptul ca s'a casatorit. Ma gandesc la text acuma. Aveti vreo idee?
I'M THE MAN :-p
sau CAPPO DI TUTTI CAPPI(nu stiu daca e scris corect)
sau GODFATHER
oricum, ceva de care sa se simta mandru :D

Pisu
18.12.2007, 15:27:07
I'M THE MAN :-p
sau CAPPO DI TUTTI CAPPI(nu stiu daca e scris corect)
sau GODFATHER
oricum, ceva de care sa se simta mandru :D
Adica sa se unfle-n pene =)) ca tare le mai gidila orgoliul chestiile astea ;)) dragutii de ei :))

kid
18.12.2007, 16:19:39
Adica sa se unfle-n pene =)) ca tare le mai gidila orgoliul chestiile astea ;)) dragutii de ei :))
crezi?! nu mi se pare... =))=))
al meu, dupa ce face ceva de care e foarte mandru, tipa prin casa "WHO'S THE MAN?!? WHO'S THE MAN?!?!" :-$
Nucule, esti bine, draga?? =))

mariammary2000
18.12.2007, 17:42:19
al meu, dupa ce face ceva de care e foarte mandru, tipa prin casa "WHO'S THE MAN?!? WHO'S THE MAN?!?!" :-$
=))=))=)) ce haioasa esti!>:D<

adina_i
18.12.2007, 17:51:05
Ce tareee...
Si la botez o sa scriu WHO'S YOUR DADDY?!?!?!?

kid
18.12.2007, 21:00:45
Ce tareee...
Si la botez o sa scriu WHO'S YOUR DADDY?!?!?!?
=))=))=))=))
i-am povestit sotului meu ce ai scris si incepe sa se gandeasca si el sa-si faca cont =))=))
>:D<

kid
18.12.2007, 21:01:49
=))=))=)) ce haioasa esti!>:D<
miresici scoate ce-i mai bun din mine :">:">

unicka
27.01.2008, 01:54:53
La ultima nunta la care am fost mireasa a facut un streaptease partial pt mire iar la alta nunta o colega i-a pregatit sotului ei camera de hotel.
Cam asa a aratat camera:)

mariuca29
27.01.2008, 15:04:09
E u i-am facut sotului meu un tort(surpriza).
el este sportiv(rugbyst)asa ca i-am facut un mic teren.

Adellla
05.02.2008, 18:02:32
Eu nu i-am facut nici o surpriza....eu am fost surpriza dupa nunta :)))

Petro79
06.02.2008, 14:06:20
M-am uitat in sus si in jos pe site-ul asta si nu am vazut niciun topic pe tema asta. Nici macar nu stiu unde l-as putea incadra. Oricum, e ceva din categoria "inainte de nunta".

Deci, foste si viitoare miresici, voi le-ati daruit/le veti darui ceva alesilor vostri de nunta? Si ati primit ceva, la randul vostru? Vorbesc de un cadou surpriza, nu de diferite chestii pentru nunta pe care si le platesc mirii unul altuia (inteleg, de exemplu, ca exista traditia ca mirele sa plateasca buchetul miresei).

Eu i-am luat deja ceva (un ceas) si nu stiu cand sa i-l dau. In mod normal, vroiam sa astept pana in ziua nuntii, insa el tot zice ca vrea sa-si ia unul nou, mai special, sa-l aiba la nunta, asa ca ma gandesc ca poate ar trebui sa i-l dau mai devreme, sa nu ma trezesc ca si-a luat si el unul intre timp :D

Pupici si astept parerile voastre!

gabitza_86
06.02.2008, 14:22:18
Eu Zic Sa Il Dai,ca Vorba Ta Poate Intre Timp Sa Isi Ia Si El Unul,iar Cand Il Vei Darui Tu S-ar Putea Sa Fie Prea Tarziu.

dalayla
07.02.2008, 16:56:57
si eu ma gandeam la chestia asta..isi fac in general cadouri mirii unul altuia cu ocazia nuntii??

gabitza_86
09.02.2008, 16:55:04
sincer nu am auzit:-\

Petro79
10.02.2008, 18:59:08
Evident, nu e obligatoriu, insa e o ocazie unica sa-si daruiasca ceva special, de la "aniversarea 0" a nuntii lor. Eu una am investit destul de mult in cadoul lui.

ryanaro
11.02.2008, 18:24:38
Evident, nu e obligatoriu, insa e o ocazie unica sa-si daruiasca ceva special, de la "aniversarea 0" a nuntii lor. Eu una am investit destul de mult in cadoul lui.

in mod traditional aici numai mirele ofera cadou miresei si e ceva foarte consistent- un cos cu flori (scumpe) si musai aur sau diamante (bratara, lant, cercei)... noi nu stiu daca o sa tinem aceasta traditie, sau daca o tinem, ii iau si eu ceva lui. :D

Mirina
11.02.2008, 19:02:47
Eu i-am luat deja ceva (un ceas) si nu stiu cand sa i-l dau. In mod normal, vroiam sa astept pana in ziua nuntii, insa el tot zice ca vrea sa-si ia unul nou, mai special, sa-l aiba la nunta, asa ca ma gandesc ca poate ar trebui sa i-l dau mai devreme, sa nu ma trezesc ca si-a luat si el unul intre timp :D

Pupici si astept parerile voastre![/quote]

Draga mea...Va fi cel mai incantat din lume...trage de timp si sa i-l dai exact in dimineatza nuntii

Eu asa am facut si a ramas...8-} Sunt genul care da cadoul cand il ia, nu am rabdare pana la momentul potrivit dar ceasul pe care i l-am luat pentru nunta a meritat toate emotiile mele (daca nu isi ia el altul...daca nu ii place etc) si a fost minunata surpriza..mai ales ca eu nu am vrut nimic de la el in acea zi si l-am anuntat cu mult inainte ca ma supar daca primesc ceva...oricum am pimit ....=))

Petro79
13.02.2008, 09:14:28
Ooof, nu stiu daca o sa rezist pana in dimineata nuntii, mai ales ca am cateva „hopuri” mari de trecut pana atunci (24.05): ziua lui, pe 15.04, si ziua noastra (X ani de cand ne-am cunoscut), pe 09.05.
La cununia noastra civila, anul trecut, el mi-a facut mie o mare surpriza, pentru ca, printre cadourile de la invitati, mi l-a strecurat si pe al lui si cand l-am despachetat si am citit felicitarea, mi-au dat lacrimile de bucurie, pentru ca chiar nu ma asteptam. Mai ales ca eu, evident, nu-i luasem nimic pentru ziua aceea :(
Asa ca probabil ai dreptate, ar trebui sa rezist pana in ziua nuntii, ca surpriza va fi mai mare.

Draga mea...Va fi cel mai incantat din lume...trage de timp si sa i-l dai exact in dimineatza nuntii

Eu asa am facut si a ramas...8-} Sunt genul care da cadoul cand il ia, nu am rabdare pana la momentul potrivit dar ceasul pe care i l-am luat pentru nunta a meritat toate emotiile mele (daca nu isi ia el altul...daca nu ii place etc) si a fost minunata surpriza..mai ales ca eu nu am vrut nimic de la el in acea zi si l-am anuntat cu mult inainte ca ma supar daca primesc ceva...oricum am pimit ....=))[/quote]

anca1230_pop
07.03.2008, 11:36:29
Ajutati-ma si pe mine cu niste idei, pt ca nunta noastra e in aceeasi zi cu ziua de nastere a viitorului meu sot. Asi vrea sa-i fac o surpriza de neuitat, o combinatie intre romantic si comic, sa-l imprezionez atat pe el cat si pe restul invitatilor.
Dati-mi va rog ideeeei!!!!!!!!!!

roxana
07.03.2008, 12:50:32
Ajutati-ma si pe mine cu niste idei, pt ca nunta noastra e in aceeasi zi cu ziua de nastere a viitorului meu sot. Asi vrea sa-i fac o surpriza de neuitat, o combinatie intre romantic si comic, sa-l imprezionez atat pe el cat si pe restul invitatilor.
Ai zis ca esti neam de cantareti. Canta-i ceva

anca1230_pop
07.03.2008, 12:55:59
Sa cant eu!!! Crede-ma ca nu as putea!!!! Nu pot, mai ales ca sunt o plangacioasa din fire, 1 la mana, si 2 la mana in fata atator invitati........pur si simplu nu voi putea!

anca1230_pop
07.03.2008, 12:56:29
Oricum merci pt idee!:*

andreea_m
10.03.2008, 14:50:26
La mine nu a fost ziua mea, dar mi-a facut o supriza, a fost la intrare o sculptura din gheata cu poza noastra si un trandafir in ea, foarte frumoasa. La ce emotii am avut nici nu am vazut-o la intrare.....dar apoi mi-a aratat-o. Si invitatilor le-a placut f mult.

Laura_Munteanu
11.03.2008, 16:37:18
in cazul asta ar trebui sa-i dau linkul catre subiectul acesta dragului meu, ca nunta e la doua zile dupa ziua mea.

altfel, este o melodie de Judy Garland, foarte dansabila si lacrimogena (sper sa nu fie asta un impediment), care se cheama "I can't give you anything but love", si zice cam asa "azi de ziua ta sunt lefter/leftera, si nu-ti pot oferi nici un apartament cu un balcon mare, nici un inel cu diamante, dar ce-ti pot oferi e toata dragostea mea". mie-mi vine sa bocesc numai cand ma gandesc...

diannaa
11.03.2008, 22:39:06
cred ca e interesant sa faci nunta de ziua unuia dintre miri...bine ca nu sunteti superstitiosi! nici eu nu sunt(f tare)>:D<

anca1230_pop
12.03.2008, 08:35:43
in cazul asta ar trebui sa-i dau linkul catre subiectul acesta dragului meu, ca nunta e la doua zile dupa ziua mea.

altfel, este o melodie de Judy Garland, foarte dansabila si lacrimogena (sper sa nu fie asta un impediment), care se cheama "I can't give you anything but love", si zice cam asa "azi de ziua ta sunt lefter/leftera, si nu-ti pot oferi nici un apartament cu un balcon mare, nici un inel cu diamante, dar ce-ti pot oferi e toata dragostea mea". mie-mi vine sa bocesc numai cand ma gandesc...

merci, e de luat in considerare!

anca1230_pop
12.03.2008, 08:36:37
cred ca e interesant sa faci nunta de ziua unuia dintre miri...bine ca nu sunteti superstitiosi! nici eu nu sunt(f tare)>:D<

Noua zilele noastre de nastere ne poarta noroc! Ne-am cunoscut de ziua mea de nastere, si facem nunta de ziua lui de nastere!!!!

Laura_Munteanu
13.03.2008, 14:39:31
De ce superstitiosi Dianna?
Dintotdeauna mi-am dorit sa-mi fac nunta de ziua mea, ar fi trebuit sa ma marit ori la 21 de ani, ori sa astept inca 2 ani ca sa ajunga ziua mea sambata... Mi se pare foarte frumos si romantic, un cadou minunat...
Ma mai gandeam la surprize, ai putea sa-i faci ceva gen un dans cu domnisoarele de onoare - sunt cateva melodii cu dansuri haioase, ca cel al lui Cher - "The shoop shoop song", ("If it's love, it's in his kiss"); si mai este The Temptations - "My Girl".
Numai sa nu fii prea emotionata si pentru asa ceva:)

anca1230_pop
13.03.2008, 14:53:22
De ce superstitiosi Dianna?
Dintotdeauna mi-am dorit sa-mi fac nunta de ziua mea, ar fi trebuit sa ma marit ori la 21 de ani, ori sa astept inca 2 ani ca sa ajunga ziua mea sambata... Mi se pare foarte frumos si romantic, un cadou minunat...
Ma mai gandeam la surprize, ai putea sa-i faci ceva gen un dans cu domnisoarele de onoare - sunt cateva melodii cu dansuri haioase, ca cel al lui Cher - "The shoop shoop song", ("If it's love, it's in his kiss"); si mai este The Temptations - "My Girl".
Numai sa nu fii prea emotionata si pentru asa ceva:)

Laura, iti multumesc!!!! Este o super ideee!!!!!!!!!!!Chiar o sa fac asta!!!^:)^ ^:)^ ^:)^

Laura_Munteanu
13.03.2008, 15:29:03
<:-P <:-P
Chiar ma gandeam daca nu-ti invadez prea mult spatiul vital cu ideile mele :[email protected] . Dar ma bucur sa vad c-am fost de folos. Te pup

svivi
03.04.2008, 15:28:17
eu i-as aduce o trupa de umor pe care am vazut-o la mare si care i-a placut f mult dar nu stiu unde sa-i gasesc.poate aveti vreo idee.aveau un moment de mima legat de casatorie.a fost super!

only_mony
04.04.2008, 14:01:43
buna fetelor....si eu ma gandeam sa-i fac un cadou...am ales un tricou cu o inscriptie funny (nu stiu daca l-ati vazut pe acela cu mire si mireasa intr-o casuta si "game over" scris sub el) si bineinteles ceva serios...un ceas..el nu poarta ceasuri dar mereu cand iesim pe undeva prin mall mereu trage cu ochiul la ceasuri...o sa i-l dau fix in ziua nuntii pt ca sunt convinsa ca nu-si va cumpara...si tocmai de-asta surpriza va fi maxima...sper:-$ :">

mikutza
06.04.2008, 19:57:19
si eu ma gandeam la chestia asta..isi fac in general cadouri mirii unul altuia cu ocazia nuntii??

Nici eu nu am auzit de astfel de cadouri !!!! :-?

Kiddy
03.05.2008, 14:27:27
Si eu ma tot gandesc ce sa-i fac cadou....caci ceas nu poarta...si altceva nu-mi vine nimic in minte:-s Si mai e putin pana la nunta :-SS

ALINUZA
04.05.2008, 05:02:04
eu nu am sa ii cumpar cadou de nunta pt ca sincer nu am mai auzit de asa ceva si sigur nici el:-p in plus ce cadou sa ne mai luam daca imediat dupa nunta plecam in luna de miere care nu e deloc ieftina decat sa stricam banii pe cadouri mai bine stam cat ne permite buzunarul numai noi doi la paris,coasta de azur sigur o sa ne amintim toata viata si o sa povestim mereu.cadouri ne luam de aniversari,craciun,pasti etc asta e cava special si mai bine prelungiti luna de miere pt ca e cea mai imp decat sa cheltuiti bani pe un ceas,o bratara,un telefon etc pe care il puteti lua cu alta ocazie pt ca sunt destule.eu una sigur o sa pling cand am sa ma intorc acasa din luna de miere dar asta e...macar sa fie cat mai lunga si sa ne facem toate poftele,restul le luam pe rand.parerea mea si doar a meao:-)

evenstar
04.05.2008, 10:31:28
eu nu am sa ii cumpar cadou de nunta pt ca sincer nu am mai auzit de asa ceva si sigur nici el:-p in plus ce cadou sa ne mai luam daca imediat dupa nunta plecam in luna de miere care nu e deloc ieftina decat sa stricam banii pe cadouri mai bine stam cat ne permite buzunarul numai noi doi la paris,coasta de azur sigur o sa ne amintim toata viata si o sa povestim mereu.cadouri ne luam de aniversari,craciun,pasti etc asta e cava special si mai bine prelungiti luna de miere pt ca e cea mai imp decat sa cheltuiti bani pe un ceas,o bratara,un telefon etc pe care il puteti lua cu alta ocazie pt ca sunt destule.eu una sigur o sa pling cand am sa ma intorc acasa din luna de miere dar asta e...macar sa fie cat mai lunga si sa ne facem toate poftele,restul le luam pe rand.parerea mea si doar a meao:-)

De acord cu tine! Mai ales ca ne luam "pe viata", vom avea enspe mii de ocazii sa en luam cadouri: in fiecare an sunt si Pasti, si Craciun, si zi de nastere, si de nume... In plus la nunta ne batem capul cu cadoul pentru nasi, petrecere, tinute, bla-bla... In luna de miere nici nu stiu daca o sa plecam, dar banii aceia oricum ii putem investi in ceva legat de nunta, care e pana la urma evenimentul central...

Joliutza
04.05.2008, 10:51:09
Nici noi nu cred ca ne luam cadouri......ne facem destule zi de zi....cadoul cel mai de pret este faptul ca ne casatorim si ca ne luam casutza noastra....in care sper sa ne si mutam imediat dupa nunta....

dianamkm
04.05.2008, 13:16:21
Nici noi nu cred ca ne luam cadouri......ne facem destule zi de zi....cadoul cel mai de pret este faptul ca ne casatorim si ca ne luam casutza noastra....in care sper sa ne si mutam imediat dupa nunta....

Sa dea Dzeu sa fie intr-un ceas bun!Sa ai parte de o nunta frumoasa,si sa va mutati repede,repede,in casutza voastra!!!!!!

Petro79
04.05.2008, 13:20:38
Sigur, asa e, dar astea sunt planificate de multa vreme, in timp ce un cadou - fie si simbolic - in ziua nuntii e o surpriza placuta si nu cred ca se uita asa usor. Daca ma intrebati ce mi-a luat el la nu stiu care Craciun sau zi de nastere, deja nu mai tin minte, in timp ce cadoul de la nunta e special.

Cu cat credeti ca se poate prelungi luna de miere daca economisiti banii pe un cadou simbolic gen tricou cu ceva funny imprimat, cum sugera mai sus o miresica? Cu mai nimic, dar gestul sigur va fi tinut minte.