PDA

Versiunea completa : Tinute pentru cununia civila in Timis

andrasi
14.05.2010, 23:22:14
Fetelor am o mare problema !!!!

Am nevoie de o rochita alba in genul celei de mireasa dar scurta sa zicem cu o palma deasupra genunchilor intrucat vreau sa o port la cununia civila pe care o fac la Timisoara.M-a dus mama -soacra pe la magazine prin Timisoara dar pana acum nu am avut succes,
In Bega erau unele dragute cu trandafirasi dar din pacate la sani avea rochita umplutura si pareau si mai mari :( Apoi la altul aproape de Opera nu mai aveau marimea mea :(

Sincer nu stiu unde sa mai caut . Voi care cunoasteti mai bine orasul pe unde m-ati sfatui sa mai merg ?:-?

mona28
15.05.2010, 20:28:17
Fetelor am o mare problema !!!!

Am nevoie de o rochita alba in genul celei de mireasa dar scurta sa zicem cu o palma deasupra genunchilor intrucat vreau sa o port la cununia civila pe care o fac la Timisoara.M-a dus mama -soacra pe la magazine prin Timisoara dar pana acum nu am avut succes,
In Bega erau unele dragute cu trandafirasi dar din pacate la sani avea rochita umplutura si pareau si mai mari :( Apoi la altul aproape de Opera nu mai aveau marimea mea :(

Sincer nu stiu unde sa mai caut . Voi care cunoasteti mai bine orasul pe unde m-ati sfatui sa mai merg ?:-?
Am vazut rochii albe si crem,scurte,f.frumoase,la magazinul acela de rochii de pe str.Brancoveanu aproape de semafor.Cred ca se numeste "Luxury dresses".E aproape imposibil sa nu-ti gasesti ceva acolo.Au f.multe modele de rochii,si aduc des marfa noua.Preturile sunt cam piperate,dar merita,zic eu...

andrasi
23.05.2010, 13:28:44
Ok ..ms , o sa incerc sa ajung .

Am primit un mesaj cu un link foarte interesant de la ellutza22 , un magazin din arad , rochite dragutele - buget mediu,
500 lei e cam bugetul pe ca mi l-am propus pentru rochia cununia civila .Pentru rochia de mireasa mai vedem.
Initial am vrut sa -mi iau o singura rochie de mireasa pe care sa o port si la cununie + petrecerea de nunta de la timisoara si apoi la anu la sibiu , biserica + nunta , dar toata lumea mi-a spus ca nu se poarta de 2 ori rochia de mireasa si de aici a rezultat ca-mi trebuie separat una care sa semene cu cea de mireasa.

Merci de info

BilianaT
25.05.2010, 13:18:18
Ok ..ms , o sa incerc sa ajung .

Am primit un mesaj cu un link foarte interesant de la ellutza22 , un magazin din arad , rochite dragutele - buget mediu,
500 lei e cam bugetul pe ca mi l-am propus pentru rochia cununia civila .Pentru rochia de mireasa mai vedem.
Initial am vrut sa -mi iau o singura rochie de mireasa pe care sa o port si la cununie + petrecerea de nunta de la timisoara si apoi la anu la sibiu , biserica + nunta , dar toata lumea mi-a spus ca nu se poarta de 2 ori rochia de mireasa si de aici a rezultat ca-mi trebuie separat una care sa semene cu cea de mireasa.

Merci de info
Imi poti , te rog, da si mie un PM cu link-ul despre magazinul din Arad.

lucia_bk
14.06.2010, 08:27:15
incearca si la fashion princes...daca dai pe google poti vedea si situl....;-)

claudia_bejan
26.05.2011, 17:27:52
sunt dezamagita un pic ca nu s-a discutat mai mult, as fi curioasa ce se poarta la civila, sa ma inspir :D
poate fostele mirese au poze?
trebuie doar alb? as fi vrut ceva roz poate....

carin1974
27.05.2011, 08:50:08
sunt dezamagita un pic ca nu s-a discutat mai mult, as fi curioasa ce se poarta la civila, sa ma inspir :D
poate fostele mirese au poze?
trebuie doar alb? as fi vrut ceva roz poate....
La cununia civila nu e obligatoriu alb. Poti sa porti orice iti place si te face sa te simti bine. Eu de exeplu am avut un costumas rosu cu negru.
In Kappa mai sunt ceva magazine cu rochite elegante si nu foarte scumpe.
Nu prea s-a discutat subiectul pentru ca majoritatea fac si cununia civila in ziua nuntii si poarta rochia de mireasa

claudia_bejan
27.05.2011, 09:05:23
La cununia civila nu e obligatoriu alb. Poti sa porti orice iti place si te face sa te simti bine. Eu de exeplu am avut un costumas rosu cu negru.
In Kappa mai sunt ceva magazine cu rochite elegante si nu foarte scumpe.

multumesc :)

ingeras_84
29.08.2011, 22:17:22
buna fetelor,

eu am avut cununia civila saptamana trecuta si am purtat o rochita alba superba, cu bretele si dantela, putin peste genunchi. m-am simtit foarte bine in ea. am ales albu pt ca aceasta este culoarea mireselor. conservatoare sau nu, consider ca fiecare trebuie sa traiasca aceste momente la maxim si totul trebuie sa fie perfect, "precum ne-am imaginat fiecare inca din copilarie".

si legat de rochii..as vrea sa o vand...imi puteti da cateva sfaturi?

Ms

camyBFC
27.08.2012, 20:56:54
Buna!
Legat de tinuta de la cununie, mi se pare ca trebuie sa fie o rochie putin mai8 diferita decat ceea ce ai purta in mod normal. Eu am ales o rochita alba cu roz baby-doll, cu tul si cu o funda mare in talie, chiar am fost ca o mini-miresica. Nu cred ca voi mai purta rochita dupa aceea, dar ma bucur ca am facut alegerea asta, o pastrez pentru fata mea :) .