PDA

Versiunea completa : Belvedere

maya_g
19.05.2010, 16:19:20
Bine v-am gasit, miresici!
Va citesc opiniile de ceva vreme si indraznesc sa va cer parerea despre restaurantul Belvedere unde voi avea nunta anul viitor. La prima vedere este o locatie deosebita, dar pentru ca nu sunt din Botosani nu am auzit multe lucruri despre el...
Cele care ati avut nunta acolo sau ati fost invitate va rog sa-mi spuneti cum e mancarea, daca ati fost multumite de servire si orice amanunt de care ar trebui sa tin cont pentru a avea o nunta reusita :-\
Parerile de la celalalt topic au o vechime de 2-3 ani asa ca astept noutati;;)

anuska_dea
19.05.2010, 19:59:05
Am fost la o nunta acolo anul trecut. Depinde de cate persoane ai invitate. La nunta la care am fost eu a fost aglomerat si nu prea aveam loc de dans. Pentru ca lumea nu prea avea loc se dansa si la receptie. Asta nu mi-a placut: cam inghesuit. In rest totul a fost O.K. si mancarea si personalul.

anuska_dea
19.05.2010, 20:01:21
Aaa... mie una imi mai place acest restaurant deoarece este in centrul orasului (cu aproximatie), deci lumea poate veni si fara masina, dimineata vor face o scurta plimbare...;;)

maya_g
19.05.2010, 20:37:28
Cred ca 160 persoane vor veni, dar daca mai tine criza asta cine stie :(
Ringul de dans mi s-a parut si mie cam mic... de-ar fi plin tot timpul as fi foarte fericita. Sa inteleg ca formatia isi face bine treaba daca s-a dansat si la receptie\:D/
Eram curioasa cum se poarta personalul pentru ca am fost la o nunta la Miorita in urma cu 2 saptamani si chelnerii s-au grabit cu felurile de mancare, iar de amabilitate nu mai zic...parca le eram datori cu ceva

anuska_dea
19.05.2010, 21:01:01
Cred ca 160 persoane vor veni, dar daca mai tine criza asta cine stie :(
Ringul de dans mi s-a parut si mie cam mic... de-ar fi plin tot timpul as fi foarte fericita. Sa inteleg ca formatia isi face bine treaba daca s-a dansat si la receptie\:D/
Eram curioasa cum se poarta personalul pentru ca am fost la o nunta la Miorita in urma cu 2 saptamani si chelnerii s-au grabit cu felurile de mancare, iar de amabilitate nu mai zic...parca le eram datori cu ceva

160 nu e cam mult pentru spatiul de acolo? Personalul a fost O.K. Eu nu am patit niciodata ca vreun ospatar sa faca figuri. Mi se pare de-a dreptul dezgustator ca un ospatar sa faca fite.

maya_g
19.05.2010, 21:17:05
noua ne-a zis patronul ca pot face loc si pentru 180 daca va fi nevoie inclusiv cele 2 separeuri...sper sa nu fie prea inghesuit. Oricum mie mi-a ramas gandul la sala de la Rapsodia ,dar parintii si socrii au vrut Belvedere. M-am obisnuit cu gandul si as vrea ca invitatii mei sa se simta bine si sa se distreze

P.S. Iti doresc o nunta de vis!!! Am vazut ca ai ales sala Mihai Eminescu:)

be_happy
20.05.2010, 08:29:20
Mie personalul de la Belvedere nu prea mi-a placut...De fapt nu mi-a placut un aspect: faptul ca veneau si turnau in pahare indiferent daca erai sau nu la masa, uneori chiar peste bautura pe care o aveai deja in pahar :(
La fel, la nunta la care am fost eu li s-a impus orchestra de acolo si nu mi s-a parut ca au fost grozavi. Adica la un moment dat se ruga mirele de ei sa se opreasca putin din cantat pentru ca cineva ii pregatise o surpriza iar raspunsul lor a fost ca nu pot face asta, ca ei au un program de urmat si nu il intrerup cand vrea mirele :|

La fel, tortul a fost facut de ei si nu mi-a placut deloc.

Acum na, poate s-au mai schimbat lucrurile de anul trecut.

maya_g
20.05.2010, 15:11:51
tocmai din aceasta cauza noi ne-am hotarat sa punem bautura pe masa. Nici mie nu-mi place sa stea chelnerul dupa mine si sa-mi tot umple paharul

maya_g
20.05.2010, 15:43:09
La fel, tortul a fost facut de ei si nu mi-a placut deloc.

Acum na, poate s-au mai schimbat lucrurile de anul trecut.

Prajiturile si tortul ne-au propus sa le luam de la ei ,dar daca aducem certificat de calitate le putem lua si din alta parte. Eu sunt mare amatoare de prajituri asa ca nu o sa fac nici un compromis in privinta dulciurilor[-X
Ce tort au avut?
Stau si ma gandesc daca au doar cateva feluri de tort din care trebuie sa alegi sau sunt dispusi sa il faca dupa preferintele mele:-\:-\:-\

anca1102
20.05.2010, 23:14:00
mie una nu-mi place cum sunt aranjate mesele....cap in cap ca la praznic si e si f mic spatiul......in rest arata bine din ce am vazut eu.....de mancare nu pot spune nimic pt ca n-am fost la nici o nunta acolo....

emia
18.06.2010, 15:55:34
Nici mie nu-mi place cum sunt aranjate mesele, insa ma gandesc sa le pun altfel, eventual cum sunt si in restaurant. Daca sunt 100 de invitati eu zic ca e ok, sunt posibilitati de a aranja mesele.

emia
25.06.2010, 10:56:38
am gasit recent poze cu restaurantul aranjat de floraria nada florilor. imaginile vorbesc de la sine.

anca1102
25.06.2010, 12:02:06
am gasit recent poze cu restaurantul aranjat de floraria nada florilor. imaginile vorbesc de la sine.

dragut...e pe culoarea care-mi place ;))

anuska_dea
26.06.2010, 11:04:25

Dar aranjamente gasesti si la noi in Bt asa, nu e necesar sa te chinui cu cei de la Suceava.

maya_g
26.06.2010, 12:07:59
mie imi place mult si aranjamentul pe olive. Ma bucur ca au renuntat la draperiile bordeaux ,cele de acum sunt mai inspirate si iti pemit sa iti alegi aproape orice culoare:)

aryanna
28.06.2010, 14:39:58
cam cat costa meniul de nunta la belvedere?

emia
29.06.2010, 01:01:42
[QUOTE=aryanna;3404455]cam cat costa meniul de nunta la belvedere?[/Qnoi

noi am dat avans la inceput de an si ni s-a spus ca meniul ar fi intre 150-200, in functie de ce solicitam.
dar cu criza si cresterea tva-ului cine stie cat mai creste pana in toamna.

aryanna
29.06.2010, 13:34:36
numai mancarea? sau si tort sau sucuri, apa...ceva acolo

emia
30.06.2010, 08:11:24
numai mancare

maya_g
02.07.2010, 18:27:06
noi am dat avans la inceput de an si ni s-a spus ca meniul ar fi intre 150-200, in functie de ce solicitam.
dar cu criza si cresterea tva-ului cine stie cat mai creste pana in toamna.

Mi se pare mult cat v-a zis voua ! Noi am dat avansul pentru anul viitor si ni s-a zis ca pentru anul asta pretul meniului e intre 130-150 ron doar mancarea. Poate la voi a inclus tortul, prajiturile etc.
M-ai pus pe ganduri:-? La rapsodia e 150 ron ,dar fetele ziceau ca au si suc, prajituri.....

anuska_dea
02.07.2010, 20:13:42
Mi se pare mult cat v-a zis voua ! Noi am dat avansul pentru anul viitor si ni s-a zis ca pentru anul asta pretul meniului e intre 130-150 ron doar mancarea. Poate la voi a inclus tortul, prajiturile etc.
M-ai pus pe ganduri:-? La rapsodia e 150 ron ,dar fetele ziceau ca au si suc, prajituri.....

Care este data nuntii??

aryanna
02.07.2010, 21:35:50

si mie mi se pare mult, numai pt mancare
si cum ziceai si tu la rapsodia ai cafea, sucul, apa, inghetata (eu pe astea toate am dat 120 anul trecut)... si probabil si prajiturile, anul asta

isabelaopt
27.08.2010, 19:24:17
Buna! De mult nu am mai scris nimic si as vrea sa precizez ca eu am avut nunta la Belvedere, ce-i drept acum mult timp, dar eu am fost foarte multumita in special de muzica de acolo... si-au facut treaba. Au intr-adevar un program dar se poate discuta cu ei si iti poti impune dorintele in materie de muzica.
Eu imi amintesc ca atunci cand am mers prima data sa discutam cu ei, domnul de acolo mi-a zis ca daca vreau o melodie si ei nu o cunosc sa le spun inainte ca sa se pregateasca...deci sunt maleabili.
La mancare am avut parte de mancarea calda care a fost super, dar, la sarmalute jumatate de sala erau fierte si la cealalta nu. A fost cam naspa! Le-au inlocuit repede, dar tot s-a observat.
Dulciurile care le fac acolo sunt intr-adevar mai scumpe decat in oras dar sunt foarte bune; si acum ma mai gandesc la prajiturile pe care le-am avut pe masa.
Am avut cam 170 de persoane si au incaput foarte bine in toata sala plus cele 2 separeuri si loc pe ring de dansat a fost. Nici mie nu mi-au placut cum au pus mesele "ca la praznic" dar altfel nu incapea toata lumea in sala.
Pe scurt, cam asta este parerea mea. Sper sa va fie de ajutor! Spor la pregatiri!:)

aryanna
27.08.2010, 22:03:09
acum am revazut subiectul despre belvedere si m-am gandit sa va zic impresia mea de acolo

prima oara am fost la o nunta vara asta si nu mi-au placut urmatoarele:
--a fost extrem de cald, mi se lipea rochia pe mine, evantaiul meu nu mai facea fata (trebuia sa iau bani pe inchiriat:)) )
- -terasa era plina insa ce a fost urat era faptul ca treceau chelnerii cu mancarea pt terasa prin mijlocul nuntii (cartofi si gratar sau altele) si la noi inca nu se pusese mancarea
--am iesit pe terasa sa ne racorim desi era super cald si afara si niste doamne chelnerite de acolo ne-a luat urat de tot la intrebari, si cand le-am zis ca suntem de la nunta (stateam la o masa pe terasa aia de mai sus, din fata rest) ne-a zis ca ''nunta e in interior nu pe terasa'' L-)
-- nu stiu daca au aer conditionat sau daca nu cumva sunt aia prea zgarciti si nu dau drumu ca nu s-a simtit deloc, nici macar la inceput cand nu era lume
-- au cam comis-o cu tortul, s-au trezit chelneritele sa aduca tortul cand ceilalti chelneri puneau muraturile pentru friptura pe masa, deci urma friptura. cred ca au auzit melodia aia de la friptura si ele au apucat repede de tort. L-au adus in sala, l-au plimbat putin si, cred ca si-au dat seama ca au gresit, asa ca au fugit cu tortul inapoi. Au ramas mirii asa:O:O:talk_04::talk_04:. nici ei nu mai intelegeau nimic.
--mi s-a parut cam inchesuit totul, masa mirilor era lipita de masa nuntasilor, abia aveau loc sa iasa. Si e adevarat ca sunt mese lungi, cred ca asa incap mai multi (asta nu e de rau...cred)

Mi-a placut:
-- mancarea a fost ok, gustoasa, si meniu bogat
--locatia e ok, ca am ajuns repede acasa cand am avut nevoie
--nunta in sine a fost foarte frumoasa, bravo mirilor ca s-au distrat si in plus nu e vina lor ca aia de la rest sunt cu capul in nori

emia
15.10.2010, 10:25:56
buna, fetelor!
nota 10 pt belvedere. am avut nunta pe 9 oct si ma bucur ca totul a mers f bine. mi-am facut singura meniul pana la urma, de 120 lei, mancare si cafea. mancarea a fost f gustoasa, fara nicio greseala din partea lor.
muzica e exceptionala.
nici nu stiu cand a trecut noaptea.
acu au renovat acolo pe grena si mov, la inceput nu mi-a placut, dar cand s-au asezat mesele si decoratiunile a iesit fantastic.
nu mi-au luat nimic de pe mese, totul a fost adunat intr-un loc. sigur, a ramas mancare prin farfurii, dar sincer n-a avut nimeni chef sa umble cu punguta sa stranga. la noi nasa trebuia sa plece a doua zi si am preferat sa terminam mai repede, asa ca si mancarea s-a dat cu pauze mai mici. dar daca stiti ca aveti lume care sta mai mult si sunt si nasii disponibli, discutati cu sefa de sala la ce ora vreti mancarea.
pup!

andreea234
25.02.2011, 16:47:48
vroiam sa intreb pe tine, ptr ca ai avut formatia de la belvedere ce tip de muzica au cantat, daca au cantat si populara (auzisem ca in proportie de 30% se canta populara) si daca au facut pauze f lungi (lucru de care se plang toti)..eu am anul acesta si sunt foarte speriata din cauza restaurantului, mai mult din cauza formatiei, care personal mi se pare ca nu are toate instrumentele necesare..

andreea234
25.02.2011, 16:50:31
apropo, am vazut si pozele si arata f bine restaurantul pe mov, dar mai vr sa mi mai zici te rog, daca ambele separeuri sunt cu mov, sau astea au ramas cu galben , crem..bineinteles si voi aratati f bine:)

emia
23.03.2011, 01:46:59
apropo, am vazut si pozele si arata f bine restaurantul pe mov, dar mai vr sa mi mai zici te rog, daca ambele separeuri sunt cu mov, sau astea au ramas cu galben , crem..bineinteles si voi aratati f bine:)
abia acum vad mesajul tau.
formatia a cantat f bine si lumea a dansat mereu. pauzele nu mi s-au parut f lungi. oricum mai tre sa si mananci si de obicei se fac pauze cand se aduce mancarea la masa. mi-a placut f mult muzica. acu am auzit ca nu mai au formatia ritmic band, dar n-am verificat.
cand am avut noi nunta doar separeul mic era mov, cel mare era cu un maro, dar poate l-au renovat.
cel mai bine e sa comunici cu sefa de sala, sa stie toate dorintele tale.
nu-ti fa griji prea multe, daca esti atenta va fi f bine.

andreea234
02.04.2011, 23:15:35
multumesc mult!:)) da, tot ritmic band va canta si la mine, sper sa fie totul bine..oricum, ma bucur sa aud si impresii bune, mi-ai mai ridicat moralul:)..ink o data multumesc

solmizel
03.04.2011, 13:21:07
Eu am fost la revelion la Belvedere si iata concluziile mele:
-au inceput cu melodii foarte lente, iar lumea s-a ridicat cu greu la dans. Dupa pauze tot cu melodii lente incepeau.
-solista canta foarte bine muzica populara si tiganeasca , dar la muzica usoara nu m-a impresionat deoarece o canta cu accent de muzica populara. Dar, ma rog,nu falseaza asa ca trecem peste asta. Multi asculta, putini cunosc;)
-Fiind 2 solisti, n-am inteles de ce faceau pauze atat de mari.
-IMPORTANT!!! Sa nu-l lasati pe domnul de la orga sa deschida gura.Sa se limiteze la orga lui unde canta bine. Nu este cazul ca invitatii sa fuga speriati care incotro:-s
In general a fost o atmosfera frumoasa deoarece oamenii au stiut sa se distreze si sa ignore unele mici neajunsuri. Cam asta e! :D

emia
08.04.2011, 00:14:40
-au inceput cu melodii foarte lente, iar lumea s-a ridicat cu greu la dans. Dupa pauze tot cu melodii lente incepeau.
-solista canta foarte bine muzica populara si tiganeasca , dar la muzica usoara nu m-a impresionat deoarece o canta cu accent de muzica populara. Dar, ma rog,nu falseaza asa ca trecem peste asta. Multi asculta, putini cunosc;)
-IMPORTANT!!! Sa nu-l lasati pe domnul de la orga sa deschida gura.Sa se limiteze la orga lui unde canta bine. Nu este cazul ca invitatii sa fuga speriati care incotro:-s
In general a fost o atmosfera frumoasa deoarece oamenii au stiut sa se distreze si sa ignore unele mici neajunsuri. Cam asta e! :D
dl de la orga n-a cantat la noi la nunta. doar tipa si dl mai grasut. cred ca atmosfera conteaza cel mai mult si vorba ta, important e sa nu falseze. cand esti mireasa esti mult prea fericita ca sa vezi defecte la nunta ta.

andreea234
09.04.2011, 00:23:23
multumesc de pareri, fetelor..acelasi lucru am auzit si eu..de asta sunt un pic nemultumita sau speriata mai mult..k au in program f multe melodii lente, chiar si la nunti am auzit..mie personal imi place si cum canta tipa muzica usoara, toata lumea o lauda ptr voce, numai sa nu insiste cu melodii prea lente, k doar e nunta...sincer nu am auzit o cantand la nunti, deci nu ma dau cu parerea prea mult..din pacate mi-ai confirmat si tu ceea ce ma inspaimanta..si la cat de importanta e muzica sincer mi e teama k o sa am o nunta plictisitoare:(((

andreea234
09.04.2011, 00:28:32
si tot pe tine vr sa te intreb...zi mi, te rog, dak la revelion separeul mare era renovat ..am inteles k acum s a renovat si cik, pe langa movul si visiniul din sala cu ringul s-a facut cu nuante de maro???..dak stii, te rog raspunde-mi.. si ink o data va multumesc k sunteti sincere:)))..o sa ma astept la ce-i mai rau si poate va fi mai bine decat o sa ma astept eu:)))

alexutza_23
09.04.2011, 15:11:26
multumesc de pareri, fetelor..acelasi lucru am auzit si eu..de asta sunt un pic nemultumita sau speriata mai mult..k au in program f multe melodii lente, chiar si la nunti am auzit..mie personal imi place si cum canta tipa muzica usoara, toata lumea o lauda ptr voce, numai sa nu insiste cu melodii prea lente, k doar e nunta...sincer nu am auzit o cantand la nunti, deci nu ma dau cu parerea prea mult..din pacate mi-ai confirmat si tu ceea ce ma inspaimanta..si la cat de importanta e muzica sincer mi e teama k o sa am o nunta plictisitoare:(((
Sunt pe youtube mai multe filmulete de la o nunta la care au cantat ei....si poti sa te uiti sa-ti faci cat de cat o parere...

andreea234
09.04.2011, 16:33:43
Sunt pe youtube mai multe filmulete de la o nunta la care au cantat ei....si poti sa te uiti sa-ti faci cat de cat o parere...
da..stiu..dar din separeul unde ma intereseaza nu sunt..na, oricum, poate voi face o vizita..

anuska_dea
10.04.2011, 19:27:56
Am inteles ca anul asta cei de la Belvedere o sa deschida o sala noua pentru nunti...

solmizel
11.04.2011, 18:39:12
si tot pe tine vr sa te intreb...zi mi, te rog, dak la revelion separeul mare era renovat ..am inteles k acum s a renovat si cik, pe langa movul si visiniul din sala cu ringul s-a facut cu nuante de maro???..dak stii, te rog raspunde-mi.. si ink o data va multumesc k sunteti sincere:)))..o sa ma astept la ce-i mai rau si poate va fi mai bine decat o sa ma astept eu:)))
Mi s-au parut nepotrivite la decor doar servetelele verzi care nu prea se asortau cu movul din sala. Dar na, o fi o noua moda si eu nu stiu. Gusturile nu se discuta:)) Mie mi se pare eleganta sala.Eu spun ca daca le sugerezi celor din formatie sa nu cante prea multe melodii lente o sa fie ok. In fond poti sa le zici cand sunt prea amortiti:))Habar n-am in ce nuanta e ringul. Nu te stresa prea tare. O sa treaca atat de repede ca nici n-o sa observi amanuntele astea. Chestiile astea intereseaza doar pe viitoarele mirese. In rest, nimeni nu observa.

andreea234
12.04.2011, 19:07:11
Mi s-au parut nepotrivite la decor doar servetelele verzi care nu prea se asortau cu movul din sala. Dar na, o fi o noua moda si eu nu stiu. Gusturile nu se discuta:)) Mie mi se pare eleganta sala.Eu spun ca daca le sugerezi celor din formatie sa nu cante prea multe melodii lente o sa fie ok. In fond poti sa le zici cand sunt prea amortiti:))Habar n-am in ce nuanta e ringul. Nu te stresa prea tare. O sa treaca atat de repede ca nici n-o sa observi amanuntele astea. Chestiile astea intereseaza doar pe viitoarele mirese. In rest, nimeni nu observa.
da..si eu crd la fel..numai k nu stiu cum sa le-o zic ca sa nu-i jignesc..am inteles k au o parere f buna despre ei si nu prea accepta critici..
eu am sa am decorata sala in nuanta mov..o sa arate bine zic eu..mi-am ales deja pachetul pentru decorat la iza si zic eu k nu o sa fie probleme de servetele verzi..cu muzica ma tot stresez, trebuie sa recunoastem, e cea mai importanta..si mai nou si referitor la mankre am auzit comentarii, dar aici totusi sper sa nu fie adevarat!!!...am mari regrete cu alegerile mele, dar nu mai am ce face, decat sa ma consolez:)))..multumesc de pareri!

anca1102
13.04.2011, 00:57:21
da..si eu crd la fel..numai k nu stiu cum sa le-o zic ca sa nu-i jignesc..am inteles k au o parere f buna despre ei si nu prea accepta critici..
eu am sa am decorata sala in nuanta mov..o sa arate bine zic eu..mi-am ales deja pachetul pentru decorat la iza si zic eu k nu o sa fie probleme de servetele verzi..cu muzica ma tot stresez, trebuie sa recunoastem, e cea mai importanta..si mai nou si referitor la mankre am auzit comentarii, dar aici totusi sper sa nu fie adevarat!!!...am mari regrete cu alegerile mele, dar nu mai am ce face, decat sa ma consolez:)))..multumesc de pareri!

si noi tot cu Iza vom lucra.....cat te-a ajuns pachetul?

andreea234
20.04.2011, 13:14:15
si noi tot cu Iza vom lucra.....cat te-a ajuns pachetul?
45 de milioane...si 10 milioane buchetul plus lumanarile..pe voi?

andreea234
20.04.2011, 13:15:00
si am calculat toate pentru doar 90 de persoane..m as fi speriat probabil dak aveam mai multi invitati

anca1102
20.04.2011, 16:13:40

noi ne-am mai restrans putin...30 mil cu totul...

anca1102
20.04.2011, 16:14:23
si am calculat toate pentru doar 90 de persoane..m as fi speriat probabil dak aveam mai multi invitati

noi am calculat pt 120 :D

alexutza_23
20.04.2011, 16:19:11
noi am calculat pt 120 :D
Eu am calculat pt 170 de pers si ma ajunge tot 30 de mil...:)>-

solmizel
22.04.2011, 10:32:18
Banuiesc ca pretul depinde de florile si ornamentele folosite.

andreea234
05.05.2011, 00:02:40
-ma bucur pentru voi fetelor..mie mi a calculat 42 de milioane..dar na, cik e posibil sa coste si mai mult, dar imi va calcula florile ink o data inainte de nunta..eu am vr ortensii pe mase cu niste xantine, dar cine stie..sper sa nu ma sperii in final..
vr sa intreb altceva..ce solutii imi puteti oferi pentru prajituri..as fi vrut sa le pun in caserole,pentru k nu mi plac fructierele restaurantului, dar ar arata mai rau k la un praznic, ce as putea face sa nu le folosesc?...m am gandit la cosulete din susan, dar nu stiu dak pot face in bt, stiam k doar in iasi..dak aveti vreo idee, va rog!
:*:*:*

solmizel
10.05.2011, 15:00:11
Eu zic ca cel mai simplu e sa le pui pe o farfurie. Desi fructierele sunt de preferat pt ca salveaza din spatiul de pe masa

andreea234
11.05.2011, 23:01:44
Eu zic ca cel mai simplu e sa le pui pe o farfurie. Desi fructierele sunt de preferat pt ca salveaza din spatiul de pe masa
da..ar fi o idee buna..sau cea cu fructierele..ideea e k eu pun fructele separat..pe masa de fructe si nush dak nu o sa fie cam putine prajiturile:)

anca1102
12.05.2011, 00:08:27
da..ar fi o idee buna..sau cea cu fructierele..ideea e k eu pun fructele separat..pe masa de fructe si nush dak nu o sa fie cam putine prajiturile:)

noi am facut separat masa de fructe si prajituri si a iesit fffff bine.....si-a luat fiecare ce a dorit..

andreea234
13.05.2011, 00:54:55
noi am facut separat masa de fructe si prajituri si a iesit fffff bine.....si-a luat fiecare ce a dorit..
o idee f buna chiar..si in ce erau puse, in fructiere?..apropo, casa de piatra..ai avut recent nunta, nu:P?

anca1102
15.05.2011, 22:44:30
o idee f buna chiar..si in ce erau puse, in fructiere?..apropo, casa de piatra..ai avut recent nunta, nu:P?

prajiturile erau pe platouri si oglinzi,fuctele pe suporturi de toate marimile si modelele, au fost si fructe intregi dar si taiate pe frigarui sau platouri...

andreea234
16.05.2011, 22:16:03
prajiturile erau pe platouri si oglinzi,fuctele pe suporturi de toate marimile si modelele, au fost si fructe intregi dar si taiate pe frigarui sau platouri...
presupun k acestea erau oferite de florarie?..masa de fructe stiu sigur k da, dar masa cu prajiturele?

andreea234
16.05.2011, 22:21:19
presupun k acestea erau oferite de florarie?..masa de fructe stiu sigur k da, dar masa cu prajiturele?
ma refer la farfuriute si oglinzi

anca1102
17.05.2011, 21:13:07

prajiturile au fost trimise la sala de la cofetarie impreuna cu tortul si le-au aranjat cei de la florarie...

andreea234
18.05.2011, 01:02:56
prajiturile au fost trimise la sala de la cofetarie impreuna cu tortul si le-au aranjat cei de la florarie...
multumesc k mi ai zis..imi imaginam k cei de la iza au si suporturi ptr prajituri

Raluky21
23.06.2011, 12:58:02
Buna fetelor,

eu am fost miresica acum 2 anisori iar la anul voi fi nasa. Sunt foarte curioasa daca a avut cineva nunta in sala noua de la Belvedere caci finii nostri doresc sa aiba acolo nunta. Am gasit ceva poze pe net dar vroiam sa stiu pareri. Sala pare sa arate foarte bine si din ce spunea finuta mea ar incapea 250 de persoane. Voi stiti ceva?

solmizel
23.09.2011, 20:50:24
Asa cum am clarificat lucrurile cu domnul Prajan intr-o discutie particulara vreau sa scriu si aici ca nu m-am razbunat pe nimeni.Profesia mi-am exersat-o asa cum trebuie, iar discutiile de pe forum nu au nicio legatura cu elevii,parintii sau alte persoane.A fost o opinie personala asa cum gasim multe pe acest forum.Frazele de mai sus nu sustin ideea ca domnul Prajan s-ar imbata la nunti si ar tine discursuri neadecvate.Imi cer scuze pentru limbajul neacademic utilizat si pentru ca am cauzat neajunsuri formatiei si domnului Prajan in special.Sper sa nu mai fie alte neintelegeri.Numai bine!

alexutza_23
23.09.2011, 21:40:08
Asa cum am clarificat lucrurile cu domnul Prajan intr-o discutie particulara vreau sa scriu si aici ca nu m-am razbunat pe nimeni.Profesia mi-am exersat-o asa cum trebuie, iar discutiile de pe forum nu au nicio legatura cu elevii,parintii sau alte persoane.A fost o opinie personala asa cum gasim multe pe acest forum.Frazele de mai sus nu sustin ideea ca domnul Prajan s-ar imbata la nunti si ar tine discursuri neadecvate.Imi cer scuze pentru limbajul neacademic utilizat si pentru ca am cauzat neajunsuri formatiei si domnului Prajan in special.Sper sa nu mai fie alte neintelegeri.Numai bine!
Stai linistita!!! Nu este primul caz in care un furnizor de servicii pentru nunta intra pe site dupa ce o miresica spune ceva rau despre el!!! Sincer pe mine nu m-a impresionat cu nimic ceea ce a scris acest domn si cred ca nici fetele nu au dat atentie la o asemenea rautate!!!
Numai bine si tie si te mai asteptam sa mai intri sa vb cu noi!!!:*:*:*

be_happy
24.09.2011, 06:52:36
E sunt de acord cu Solmizel cu privire la formatie...Nu m-a dat pe spate. Si nu sunt singura cu parerea asta

aryanna
06.10.2012, 00:26:40
fetelor eu spun un maaaaahahahaaaaaaaaaaaare NU cand vine vorba de belvedere, poate o sa va povestesc si de ce candva. insa mai bine va ganditi de 2 ori inainte.

alexutza_23
06.10.2012, 13:16:03
fetelor eu spun un maaaaahahahaaaaaaaaaaaare NU cand vine vorba de belvedere, poate o sa va povestesc si de ce candva. insa mai bine va ganditi de 2 ori inainte.
Inseamna ca ai avut o expeienta taaaare urata...:))
Dar la care sala te referi...veche sau noua?

aryanna
06.10.2012, 13:17:16
la aia noua, insa totul tine de servire, deci probabil si la cealalta nunta a fost la fel. ca erau 2 nunti in aceeasi seara. VAI DE CAPUL LOR!!!

alexutza_23
06.10.2012, 13:21:50
la aia noua, insa totul tine de servire, deci probabil si la cealalta nunta a fost la fel. ca erau 2 nunti in aceeasi seara. VAI DE CAPUL LOR!!!
Pacat! Pt ca am vazut ca vara asta au fost nunti si sambata si duminica la sala aia noua.

aryanna
06.10.2012, 13:28:02
Pacat! Pt ca am vazut ca vara asta au fost nunti si sambata si duminica la sala aia noua.

da, cu siguranta au avut multe nunti si pacat ca nunta asta a fost la sfarsit de vara, deci aia ori nu au invatat nimic din experianta lor de o vara, ori erau foarte noi, ori chiar nu-i intereseaza.

Nu cred ca a fost un caz singular ca mi-a mai povestit cineva de servirea lor dezastroasa candva prin iulie parca.

oricum o chestie de asta iti poate strica nunta si buna dispozitie, si ca mire/mireasa/si parinti dar si ca invitat.
nu prea-ti convine sa vezi ca cel de langa tine mananca si tie ti se lungesc urechile cate juma de ora pana vine mancarea.

in plus au intarziat cu aperitivul vreo 2,30-3 ore.

Like_a_butterfly
07.11.2012, 19:15:10
Am fost la nunta la belvedere sala noua si mi-a placut cum arata, mancarea gustoasa, destul de ok. Insa am vazut la o masa alaturata ca au rugat mirele sa intrebe cand vine mancarea, pentru ca uitasera sa le aduca. Am crezut ca e caz singular :). In rest e ok

Like_a_butterfly
31.08.2013, 13:59:40
Fetelor, la sala noua de la Belvedere ce culori mai merg in afara de mov si visiniu?

mada_m90
17.04.2014, 15:53:39
Am o rugaminte la miresicile de anul acesta sau la cele care au avut nunta anul trecut sa-mi spuna ce parere au despre acest restaurant: cum este mancarea, servirea, curatenia la baie+bucatarie, acustica salii, raportul pret-calitatea serviciilor prestate.

marisa93
29.04.2014, 13:54:14
Am o rugaminte la miresicile de anul acesta sau la cele care au avut nunta anul trecut sa-mi spuna ce parere au despre acest restaurant: cum este mancarea, servirea, curatenia la baie+bucatarie, acustica salii, raportul pret-calitatea serviciilor prestate.

Si eu as fi tare curioasa,am nunta la belvere in 2015...

aly23
05.05.2014, 18:15:47
Si eu as fi tare curioasa,am nunta la belvere in 2015...

ca si sala este ff ok. am fost multumita de sala, precizez ca nunta a fost in sala noua de la belvedere, e o sala superba care iti da senzatia de bal. o forma frumoasa cu mese rotunde ceea ce mi am si dorit in mod special.
acustica este foarte buna, o sonorizare ampla, fiind si destul de inalta se aude excelent. are si boxe montate undeva pe tavan in partea opusa orchestrei si sunetul este ff amplu.
fiind si o sala destul de noua terminata in 2012 totul arata ff bine. baia este curata, se coboara cumva la demisol deci nu sunt probleme gen intrii din sala direct in baie :-) ceea ce e ff ok.
ca si mancare nu am obiectii noi am optat pentru un peste la felul 2 si a fost ff bine facut, sarmalutele nu am apucat sa le gust, :-) au fost cu afumatura costita, si chiar am observat ca majoritatea le au mancat deci cred ca au fost bune :-) dar de aratat aratau ff bine. si la friptura am avut cartofiori care au avut acea crusta faina, erau bine rumeniti si gustosi si carnita la fel ff bine gatita. nu am ce sa obiectez la meniu chiar a fost bun si chiar multi invitati au laudat fripturica. atat ce nu ma incantat a fost la aperitiv ceva o rulada cu spanac care nu era chiar pe placul meu. in rest preparatele bunute si mi a placut ca aratau toate fresh si era castravetele uscat semn ca erau pregatite toate proaspat.
per ansamblu recomand cu caldura restaurantul belvedere, mai ales sala noua :-) cred ca e una din cele mai bune variante din oras.
sper ca am reusit sa va fiu cat de cat de folos :-)

marisa93
08.05.2014, 10:35:57
ca si sala este ff ok. am fost multumita de sala, precizez ca nunta a fost in sala noua de la belvedere, e o sala superba care iti da senzatia de bal. o forma frumoasa cu mese rotunde ceea ce mi am si dorit in mod special.
acustica este foarte buna, o sonorizare ampla, fiind si destul de inalta se aude excelent. are si boxe montate undeva pe tavan in partea opusa orchestrei si sunetul este ff amplu.
fiind si o sala destul de noua terminata in 2012 totul arata ff bine. baia este curata, se coboara cumva la demisol deci nu sunt probleme gen intrii din sala direct in baie :-) ceea ce e ff ok.
ca si mancare nu am obiectii noi am optat pentru un peste la felul 2 si a fost ff bine facut, sarmalutele nu am apucat sa le gust, :-) au fost cu afumatura costita, si chiar am observat ca majoritatea le au mancat deci cred ca au fost bune :-) dar de aratat aratau ff bine. si la friptura am avut cartofiori care au avut acea crusta faina, erau bine rumeniti si gustosi si carnita la fel ff bine gatita. nu am ce sa obiectez la meniu chiar a fost bun si chiar multi invitati au laudat fripturica. atat ce nu ma incantat a fost la aperitiv ceva o rulada cu spanac care nu era chiar pe placul meu. in rest preparatele bunute si mi a placut ca aratau toate fresh si era castravetele uscat semn ca erau pregatite toate proaspat.
per ansamblu recomand cu caldura restaurantul belvedere, mai ales sala noua :-) cred ca e una din cele mai bune variante din oras.
sper ca am reusit sa va fiu cat de cat de folos :-)
Iti multumesc mult! Acum imi pare rau ca nu am luat sala nou,dar dat fiind faptul ca nu avem foarte multi invitati nu avea rost sa luam o sala mai mare!