PDA

Versiunea completa : International ballroom Cluj-Detunata

AndreeaCo
20.05.2010, 11:43:40
Buna,
In cautarile mele de sali de nunti am fost la international ballroom...Locatia este ideala pt cineva care vrea nunta mare de 400 de persoane...organizeaza si nunti mai mici...sala este cu mese rotunde mari...are o terasa mare deasupra..n-am participat la nici o nunta acolo in calitate de invitata asa ca nu stiu cum e mancarea...in rest sala merita vazuta..mai au si parcare de 80 de locuri...

AndreeaCo
20.05.2010, 14:11:16
Daa...n-are a face....adica oricum nuntile sunt in week-end...n-ai treaba cu gradinita...zic eu..doar mental..kids...:)))

lore_edana
22.05.2010, 15:20:40
la cat ajunge un meniu?poze nu aveti?

lavy_chris
24.05.2010, 21:20:51
la cat ajunge un meniu?poze nu aveti?

Eu s-ar putea sa am nunta acolo...:) Inca nu am platit avans...asa ca inca nu e 100% sigur. Sala arata mai mult decat frumoasa! Eu am fost o data cand nu era amenajata pt nunta, ci erau puse niste scaune pt o conferinta, si mi-a placut foarte mult. Intr-adevar este in cladirea cu scoala internationala si daca ar fi sa-i pun un"minus", la acest capitol l-as pune. Asta m-a impiedicat sa spun 100% DA pt sala. Sala este la etajul 3 ;;). Accesul se face cu liftul sau pe scari... Insa farmecul salii eclipseaza aceste dezavantaje. Din sala se poate iesi si pe o terasa destul de mare, de unde este o priveliste superba, care este amenajata in timpul nuntii, pt cei care vor sa iasa la aer sau la o tigara. Asta ca sa nu se tot coboare jos :-p. In interior intr-adevar sunt mese rotunde. Inca nu am reusit sa faccem poze...poate mergem in week-end-ul asta si vb mai mult amanunte si fac si poze. Am niste prietenio care fac acolo vara asta, au fost sa deguste papa, si am inteles ca e foarte buna! Pretul meniului inca nu stiu exact cat e...120 parca e anul asta...dar depinde si daca faci sambata sau duminica...Si am inteles ca pot sa faca si niste meniuri extravagante...deci depinde si de ce pui in meniu. Insa nu e mai scump fata de ce am studiat pana acum.

anda100
08.06.2010, 21:51:59
A mai avut cineva nunta la International Ballroom intre timp?sau a mai fost cineva la vreo nunta acolo?

lavy_chris
08.06.2010, 23:47:51
A mai avut cineva nunta la International Ballroom intre timp?sau a mai fost cineva la vreo nunta acolo?

Am fost intr-o sambata inainte de nnuta...cam asa era aranjata sala

alexalia
11.06.2010, 14:27:55
Sala nu preae cunoscuta din cate cred eu poate de aceea asa putine pareri deocamdata:)

sala din cate stiu e noua. Tin minte ca la targurile de nunti de la inceputul anului aveau un stand. Asa ca va mai trebui sa treaca o vreme pana cand sa apara printre miresici fete care si-au facut nunta acolo sau care au participat la nunti in sala respectiva.

Faptul ca are parcari e un avantaj mare zic eu. Din poze pare frumoasa, plus e si faptul ca are mese rotunde. Capacitatea de 400 persoane e la mese rotunde?

O intrebare pe care sa o puneti neaparat cand mergeti pe acolo - relatia cu vecinii! Cat de aproape e de blocuri/case si pe la ce ora se termina nunta. Spun asta deoarece in fata blocului in care stau se organizeaza nunti si oricat ar fi de izolat fonic tot se aude. Si tin minte ca au fost vremuri cand si pe la 1-2 noaptea inca se auzea muzica. Dar de o vreme s-au linistit apele. Asta probabil pentru ca vreun vecin le-o fi facut reclamatie... sau poate n-au mai avut nuntasi care sa aibe chef de distractie pana asa tarziu. Dar e bine sa stiti care e relatia restaurantului cu vecinii :D

Spunea cineva ca acolo e scoala internationala... pai n-are nimic ca e scoala, doar ore nu se fac sambata dupa-masa si seara :D

Inca un avantaj.... nu stiu daca se poate cobora din sala, daca e la etaj sau la parter, cert e ca in apropierea scolii e un parc foarte fain unde cine vrea se poate duce sa se plimbe. Acuma si aici e discutabila problema... depinde fiecare ce-si doreste... o sala plina tot timpul de invitati sau sa ofere invit. posibilitatea de a iesi si la o plimbare!

anda100
11.06.2010, 18:10:15
Cu vecinii si cu ora de terminare a nuntii u e problema, am intrebat si noi acolo. Sala e foarte frumoasa si pe viu nu doar in poze, iar faptul ca e in scoala nu deranjeaza cu nimik. Noi am fost acolo dar nici nu iti dai seama ca e in scoala, este si lift care te duce direct la sala.Deasupra salii este si o terasa f mare astfel ca nu e nevoie sa se coboare pana in curte pentru a lua o gura de aer.E foarte ok zic eu tocmai de aceea am si ales-o ....

lore_edana
12.06.2010, 00:01:30
daca am auzit si de la acteva foste mirsici niste pareri poate am fi mai convinse,intr-adevar e super...dar pot fi f multe neplaceri si nimeni nu risca :D

anda100
12.06.2010, 11:18:46
Intr-adevar asa este ca poti avea si surprize si neplaceri, dar asta este cam peste tot. Si ma refer aici la faptul ca parerile sunt subiective si poate cuiva sa nu-i placa sau sa nu-i fi placut ceva si tie defapt sa-ti placa saupur si simplu sa nu te deranjeze chstia respectiva. Noua din cate ni s-a povestit despre sala si organizare am fost multumiti pot sa zic. Am mai discutat cu cineva intre timp care a fost acolo in calitate de invitatla o nunta si a fost foate multumit, sevirea impecabila, mancarea f buna, sala f frumos aranjata. Acuma intr-adevar asteptam parerea unei miresici de acolo, sa aflam ce si cum...din cate stiu sunt nunti chiar luna asta acolo , dar poate nu e membra miresici nici una dintre mirese, asa ca mai asteptam.....:)

lavy_chris
14.06.2010, 22:56:52
Am discutat si noi despre ora la care ar trebui sa se dea muzica mai incet..asa cum am auzit de la alte sali. Insa aici se fac si nunti de noapte, deci...nu este nici o problema cu sonorul, de mjulte ori nunti le de zi se termina pe la 2-3 dimineata. Si blocurile sunt doar pe o parte (cred ca destul de departe), iar pe partea cealalta e o priveliste cu niste dealuri...unde este si terasa.
Eu o sa merg la o nunta in iulie...asa ca, daca mai aveti ceva rabdare, o sa povestesc mai multe atunci.:D

anda100
18.06.2010, 21:37:51
Abia asteptam noi pareri:)

Felicitas
21.06.2010, 16:55:19
Eu sunt o miresica a la International Ballroom . Am nunta in 13 zile si am emotii foarte mari . Pot sa zic ca cei de acolo pana acum au fost foarte cooperanti. Sala ft frumoasa, se poate amenaja in multe feluri.Mancarea am auzit ca e foarte buna, sincer eu nu am gustat inca, voi vedea la nunta. Am auzit deja din 2 surse de la 2 miresici ca mancarea e ft buna si ca au fost multumite de serviciile lor.M-au pus in legatura cu cineva care sa-mi aduca bautura la sala. Nu trebuie sa ma mai stresez si cu asta. Au preturi destul de bune. Nu am vrut al 4 -lea fel la portii ca multa lume pleaca, ei au venit cu ideea sa faca un fel de bufet suedez cu porcusor in lapte , curcan, somon si garnituri , pe care ii semigateste bucatarul in sala.Este un fel de spectacol de fapt.Sper sa iasa bine . Nu stiu cum e dar sper sa fie bine. Va spun mai multe dupa nunta si o sa pun poze ca sa vedeti si voi cum a iesit.
Tineti-mi pumnii va rog!

anda100
26.06.2010, 21:24:17
Abia asteptam parerea ta si poze de la nunta. Sa stii ca si eu am auzit a mancarea e foarte buna, la fel si servirea.Si noi o sa avem nunta acolo dar numai la anul, dar oricum suntem nerabdatori sa aflam cat mai multe detalii despre sala.Sper sa ai parte de o nunta asa cum v-ati dorit si sa revii cat mai repede cu detalii.

Felicitas
23.07.2010, 13:51:14
Buna la toate fetele ! In sfarsit reusesc si eu sa scriu despre nunta mea . Vreau sa va zic ca a fost o nunta minunata, cum sincer nu m-am asteptat sa fie. Deci a trecut cu mult asteptarile mele si ale sotului. Totul a fost la superlativ cermoniile civila, religioasa, staroste si nu in ultimul rand sala cu tot ceea ce presupune.
Toata lumea a fost impresionata de sala , foarte frumoasa in sine prin design-ul interior, nu prea ai ce aranja pe acolo, daca mai adaugi si aranjamentele(care e nu e nevoie sa fie nu stiu cat de sofisticate) e splendida. Ospatarii si servirea foarte buna, nimik de reprosat. Mancarea deosebita si foarte buna. Plus ca la sala mai este o coordonatoare foarte buna.O cheama Sigina.Asa ca daca nu vreti staroste e foarte potrivita sala pentru ca ea se ocupa de toate problemele organizatorice si de coordonarea personalului. Ea face orarul de la sala al nuntii in functie de orele dorite( pentru ca se fac nunti atat de noapte, cat si de zi). Plus ca mai poate sa va dea si alte sfaturi. Noua ne-a recomandat un domn care sa ne ajute cu bauturile. El ni le-a adus, ne-a luat inapoi orice sticla care a fost desfacuta, de orice fel de bautura. Deci nu ne-am prea batut capul cu asta. Deci totul a fost ca la carte.Ne-a placut extrem de mult noua si inviatilor nostri.Toti s-au exprimat la superlativ .Toti ne-au laudat nunta si acum pe strada ma intalnesc cu unii si imi spun ce nunta frumoasa am avut . S-au meritat toate lunile astea de cautari si framantari! Si ne bucuram ca am gasit International Ballroom printr-o prietena, pentru ca inainte nu stiam de sala aceasta .S-a meritat!

AndreeaCo
23.07.2010, 13:54:27
Buna la toate fetele ! In sfarsit reusesc si eu sa scriu despre nunta mea . Vreau sa va zic ca a fost o nunta minunata, cum sincer nu m-am asteptat sa fie. Deci a trecut cu mult asteptarile mele si ale sotului. Totul a fost la superlativ cermoniile civila, religioasa, staroste si nu in ultimul rand sala cu tot ceea ce presupune.
Toata lumea a fost impresionata de sala , foarte frumoasa in sine prin design-ul interior, nu prea ai ce aranja pe acolo, daca mai adaugi si aranjamentele(care e nu e nevoie sa fie nu stiu cat de sofisticate) e splendida. Ospatarii si servirea foarte buna, nimik de reprosat. Mancarea deosebita si foarte buna. Plus ca la sala mai este o coordonatoare foarte buna.O cheama Sigina.Asa ca daca nu vreti staroste e foarte potrivita sala pentru ca ea se ocupa de toate problemele organizatorice si de coordonarea personalului. Ea face orarul de la sala al nuntii in functie de orele dorite( pentru ca se fac nunti atat de noapte, cat si de zi). Plus ca mai poate sa va dea si alte sfaturi. Noua ne-a recomandat un domn care sa ne ajute cu bauturile. El ni le-a adus, ne-a luat inapoi orice sticla care a fost desfacuta, de orice fel de bautura. Deci nu ne-am prea batut capul cu asta. Deci totul a fost ca la carte.Ne-a placut extrem de mult noua si inviatilor nostri.Toti s-au exprimat la superlativ .Toti ne-au laudat nunta si acum pe strada ma intalnesc cu unii si imi spun ce nunta frumoasa am avut . S-au meritat toate lunile astea de cautari si framantari! Si ne bucuram ca am gasit International Ballroom printr-o prietena, pentru ca inainte nu stiam de sala aceasta .S-a meritat!

Falicitari!!!Ma bucur ca a iesit totul asa cum v-ati dorit!Asteptam un link cu poze :DDD

Felicitas
23.07.2010, 13:54:31
Am vrut sa spun ca ne-a luat orice sticla nedesfacuta. Scuze .
Aici sunt pozele de la nunta noastra .
Puteti gasi printre ele si poze de la sala.

Felicitas
23.07.2010, 13:55:04
http://picasaweb.google.com/104037857186440403005/FeliciaSiGheorgheMaros?authkey=Gv1sRgCPS3hOOM_eb6U g#54958633832365616

AndreeaCo
23.07.2010, 13:55:20
Am vrut sa spun ca ne-a luat orice sticla nedesfacuta. Scuze .
Aici sunt pozele de la nunta noastra .
Puteti gasi printre ele si poze de la sala.

Vazi ca nu ai dat link0ul :)

AndreeaCo
23.07.2010, 13:56:20
http://picasaweb.google.com/104037857186440403005/FeliciaSiGheorgheMaros?authkey=Gv1sRgCPS3hOOM_eb6U g#54958633832365616

Gata..l-am vazut acuma:DDD

AndreeaCo
23.07.2010, 14:19:25
Da....arata bine sala!Casa de piatra !!

anda100
25.07.2010, 11:49:21
Intr-adevar farte frumoasa sala si ma bucur ca ti-a isit totul asa cum ti-ai dorit, si pozele sunt foarte frumoase. Si noi facem nunta acolo dar la anul, asa ca poate daca nu te deranjeaza, Felicitas, sa imi scrii adresa ta de mail sa te mai intreb una alta.

MedaT
05.09.2010, 00:04:47
Azi merg la o nunta la acest restaurant. Revin cu informatii:-$.

geogeoo
06.09.2010, 10:16:00
Eu am fost acolo sa vb despre salka pentru cama intereseaza pe anul viitor.Mi s-a patut foarte ok meniul e 14o ron dar pe langaasta platesti ospatarii separat si aranjatul salii.Cu vecinii am inteles ca nu sunt probleme este proprietate privata.Ospatarii sunt 200 de ron la nunta de zi si 250 la nunta de noapte.Cam asta e tot ce stiu deocamdata

MedaT
06.09.2010, 17:48:28
Eu am fost acolo sa vb despre salka pentru cama intereseaza pe anul viitor.Mi s-a patut foarte ok meniul e 14o ron dar pe langaasta platesti ospatarii separat si aranjatul salii.Cu vecinii am inteles ca nu sunt probleme este proprietate privata.Ospatarii sunt 200 de ron la nunta de zi si 250 la nunta de noapte.Cam asta e tot ce stiu deocamdata

200 lei? E cam exagerat avand in vedere ca nici nu exceleaza la servire. Imi era super sete iar paharul de apa era gol (doar apa plata beau:">), nu era nici un chelner prin preajma, pe gheridon era sticla de apa dar goala; a trebuit sa beau din paharul sotului. Plus ca eu inca sper ca unul dintre chelneri bea suc de mere si nu era bereo:-) (desi mai degraba arata a pahar cu bere). Am avut (ne)sansa sa stau chiar in fata usii de la bucatarie si langa bar si am putut sa observ tot ce misca acolo.
In rest mancarea foarte buna. Aranjamentul salii frumos.
Un mare minus este ca stau prost cu aerisirea. La nici o ora de la sosirea invitatilor era cam mult fum de tigara in conditiile in care la masa la care am stat nu se fuma.

Senseia
09.09.2010, 19:42:40
Bonsoir fetelor!

Vin si eu cu informatii proaspat "obtinute" de la o nunta la care am fost pe 05.09. Sala a fost frumos decorata, tavanul salii e de efect! Mancarea a fost buna, bufetul suedez cu fructe si prajituri a fost foarte cautat, iar servirea mi s-a parut impecabila! Terasa de deasupra e frumoasa si frecventata de invitati mai ales spre finalul nuntii cand oboseala isi spune cuvantul. Singurul repros ar fi legat de muzica... Volumul a trecut cu mult de limita suportabila. In rest, numai de bine!

MedaT
09.09.2010, 22:20:47
Bonsoir fetelor!

Vin si eu cu informatii proaspat "obtinute" de la o nunta la care am fost pe 05.09. Sala a fost frumos decorata, tavanul salii e de efect! Mancarea a fost buna, bufetul suedez cu fructe si prajituri a fost foarte cautat, iar servirea mi s-a parut impecabila! Terasa de deasupra e frumoasa si frecventata de invitati mai ales spre finalul nuntii cand oboseala isi spune cuvantul. Singurul repros ar fi legat de muzica... Volumul a trecut cu mult de limita suportabila. In rest, numai de bine!

/:)Se pare ca am fost la aceeasi nunta. Mie nu mi-a placut servirea. Iar muzica nu prea se auzea unde stateam noi, lucru care pe noi nu ne-a deranjat pt ca puteam sa vorbim.

Senseia
09.09.2010, 23:01:04
/:)Se pare ca am fost la aceeasi nunta. Mie nu mi-a placut servirea. Iar muzica nu prea se auzea unde stateam noi, lucru care pe noi nu ne-a deranjat pt ca puteam sa vorbim.

Chestie de perspectiva!:) La voi nu prea s-a auzit, noi nu ne-am auzit unul pe celalalt din cauza ei... Idem pare-se si pentru servire... Si-am fost la aceeasi nunta!:)

MedaT
09.09.2010, 23:47:23
Chestie de perspectiva!:) La voi nu prea s-a auzit, noi nu ne-am auzit unul pe celalalt din cauza ei... Idem pare-se si pentru servire... Si-am fost la aceeasi nunta!:)

Adevarul e ca noi am stat in fata usii de la bucatarie si poate pana acolo nu se auzea asa tare. La servire am mai scris ca m-a deranjat ca nu era nimeni sa imi toarne un pahar cu apa si nici pe gheridon nu era ca imi turnam singura ca nu era stres. Plus faza cu chelnerul care a baut bere in timpul serviciului.
Pentru cat se plateste pt un chelner acolo ma asteptam la un standar mai ridicat din partea chelnerilor. Poate sunt prea carcotasa:).
Oricum muzica nu cred ca a avut legatura cu sala, e responsabilitatea dj-ului

ale_rau
14.09.2010, 15:25:53
Saptamana viitoare o sa am nunta la International Ballroom asa ca dupa eveniment o sa revin cu detalii legate de tot. Pana acum pregatirile merg bine, sa vedem cum se va termina totul . :D
Intre timp eu am fost la sala la o nunta. Am fost foarte multumita de mancare. Servirea mie mi s-a parut ok, desi a fost multa lume la nunta. Probabil tine si de norocul fiecaruia in ceea priveste servirea. :-p
Intr-adevar la partea cu aerisirea e destul de nasol. Nunta la care am fost eu a fost in august, era o caldura insuportabila si destul de mult fum. Sper ca intre timp sa se redreseze chestia asta, avand in vedere ca un aparat de aer conditionat era stricat .
Revin cu detalii.

Senseia
14.09.2010, 17:40:18
Saptamana viitoare o sa am nunta la International Ballroom asa ca dupa eveniment o sa revin cu detalii legate de tot. Pana acum pregatirile merg bine, sa vedem cum se va termina totul . :D
Intre timp eu am fost la sala la o nunta. Am fost foarte multumita de mancare. Servirea mie mi s-a parut ok, desi a fost multa lume la nunta. Probabil tine si de norocul fiecaruia in ceea priveste servirea. :-p
Intr-adevar la partea cu aerisirea e destul de nasol. Nunta la care am fost eu a fost in august, era o caldura insuportabila si destul de mult fum. Sper ca intre timp sa se redreseze chestia asta, avand in vedere ca un aparat de aer conditionat era stricat .
Revin cu detalii.

Multa bafta! Tin pumnii sa iasa bine!

ale_rau
18.10.2010, 17:03:22
[]
Am avut in sfarsit mult asteptata nunta la International Ballroom in data de 25 septembrie 2010.
Cuvintele care caracterizeaza nunta noastra sunt: SUPERB, UNIC, DE VIS, IMPECABIL, MINUNAT, DEMENTIAL, BETON, BRICI, NEMAIPOMENIT.........:x ;;) :x
Fetelor, am avut o nunta de poveste. A fost mai mult decat ne-am asteptat si decat am sperat vreodata. Suntem niste miri care regreta mereu faptul ca nunta lor s-a terminat.
Am avut parte de toata sustinerea din partea personalului salii. Servirea la mese a fost impecabila. Toata lumea a fost foarte multumita de atitudinea ospatarilor, de tonusul si energia de care au dat dovada si de starea de spirit care au avut-o pe parcursul nuntii: zambitori, atenti, serviabili.
In ceea ce o priveste pe Sigina, managerul salii, are din partea noastra toata stima, admiratia si recunostinta pentru toata organizarea si suportul de care am avut parte. A alergat mereu pentru a se asigura ca totul decurge cum trebuie, venea la noi foarte des.
In concluzie, tot personalul de la International Ballroom si-a dat interesul pentru nunta noastra si am fost mai mult decat multumiti.
Mancarea a fost foarte buna, mai ales ultimul fel numit "bufet flambant - surpriza bucatarului" :D
Am primit o gramada de aprecieri de la toti invitatii nostri.
In ceea ce priveste volumul muzicii, mie personal mi s-a parut ok. Da, era muzica tare, dar majoritatea invitatilor erau pe ring , dansau, se distrau si asta conteaza cel mai mult. Doar nu mergem la nunta sa stam la barfa cu orele, ci sa dansam :-p. Bineinteles, pentru cei mai putini dansatori, era terasa superba, cu bancute, cu masute, priveliste minunata, unde se putea urca si se putea povesti la aer curat fara nici cea mai mica problema. Asa ca alternative sunt mereu. :D
Deci si prin urmare, va recomand cu caldura sala International Ballroom. Merita! Noi suntem foarte fericiti de alegerea facuta. :x
Abia astept pozele :D
Pusi

adianacrisan
19.10.2010, 15:28:19

Felicitari pentru nunta si pentru pozele frumoase! Mi-a placut foarte mult machiajul tau..
Ai putea sa imi spui cati invitati ai avut la nunta, si cati au stat la fiecare masa?
Multumesc!

ATH
16.11.2010, 08:29:02
Ati fost recent pe la ei, la Happy Kids? Cand mai au Sambete libere?

ale_rau
30.11.2010, 09:22:58
Va atasez link-urile cu pozele de la nunta noastra.
Vizionare placuta :)

http://picasaweb.google.com/ale.georgiana/NuntaAleCo25Sept2010_partea1?authkey=Gv1sRgCMWd_uK O8qeXAQ#

http://picasaweb.google.com/ale.georgiana/NuntaAleCo25Sept2010_partea2?authkey=Gv1sRgCIawpcm xod6N3QE#

AndreeaCo
30.11.2010, 10:53:25
Va atasez link-urile cu pozele de la nunta noastra.
Vizionare placuta :)

http://picasaweb.google.com/ale.georgiana/NuntaAleCo25Sept2010_partea1?authkey=Gv1sRgCMWd_uK O8qeXAQ#

http://picasaweb.google.com/ale.georgiana/NuntaAleCo25Sept2010_partea2?authkey=Gv1sRgCIawpcm xod6N3QE#

Foarte frumosi ati fost Ale! Astept filmuletul cu dansul !Ati avut o super idee! :) Casa de piatra!

ale_rau
30.11.2010, 13:16:57
Foarte frumosi ati fost Ale! Astept filmuletul cu dansul !Ati avut o super idee! :) Casa de piatra!
Multumim frumos! Si noi abia asteptam sa vedem montajul cu dansul! Cum il avem il pun aici sa-l vedeti si voi!:*

Asherit
11.12.2010, 03:08:49
Foarte frumoase pozele si alegerea acestei sali a fost una foarte buna. Stiti cumva care e numarul minim de invitati acceptati la International ballroom?

Felicitas
05.01.2011, 18:15:01
Nu exista nr minim din cante stiu, sau nu era! Multumesc de aprecieri pentru poze! Nu am mai prea fost pe forum de mult, acum sunt gravidica si am trecut pe alte forumuri mai specializate pe tema asta.
Machiajul mi l-am facut eu singura in 5 minute in timp ce eram disperata ca mirele ma sunase ca vine si eu inca nu eram machiata :)). Aveam niste emotii, dar mana sigura totusi.
Ce pot sa va zic. Am avut nunta de 160 de persoane si numai cuvinte de lauda neprefacute pentru nunta, si la ora 12.00 erau invitati pe ring deja dansau desculti. Deci lumea s-a simtit foarte, foarte bine.
Despre calitatea muzicii depinde cu cine colaborati, depinde de cat de exigenti sunteti voi in alegerea dj-ului si experienta lui si cat de dispusi sunteti sa cheltuiti. Noi am avut un dj foarte bun, cu experienta de peste 15 ani, care pune muzica si la alte tipuri de evenimente,nu numai nunti, adica acolo unde se cer chestii mai profesionale, plus ca are echipament foarte bun, de fapt cele mai noi tehnici. Rezultatul un sunet cristalin care nu iti zgaraie urechile. Plus ca nu trebuie sa faci liste si etc cu play-listuri si etc. E un tip inteligent vede cum sunt mirii, dicuti cu el cam ce gen vrei si vede ce invitati ai, si stie el ce sa puna. Eu nu as fi stiut sa-i zic de asa muzica frumoasa cum ne-a pus el.
Despre Sigina si ospatari numai cuvinte de lauda. Am auzit doar despre un singur ospatar de la mine de la nunta ca nu prea a fost atent, in rest la toate mesele au fost foarte buni. Dar cred ca deja s-a remediat problema. Se merita si sora mea cand se va casatori tot acolo o sa o sfatuiesc sa -si faca nunta.
Nu am mai vazut la nici o alta nunta ospatari mai stilati, si am fost la nunti, har Domnului. De aceea sunt mai scumpi.
Sfatul meu, stiu ca e o perioada grea cu banii la toata lumea, dar nu va zgarciti prea mult la nunta voastra, o sa va para rau mai tarziu. Am vazut astfel de nunti si rezultatul a fost pe masura . O singura data va casatoriti.

luzluz
16.01.2011, 20:41:31
o sala superba...regret ca nu am ales-o...sotul meu nu a putut trece peste faptul ca se afla intr-o scoala :((

ale_rau
19.01.2011, 14:29:17
o sala superba...regret ca nu am ales-o...sotul meu nu a putut trece peste faptul ca se afla intr-o scoala :((

Orice sala de nunti are plusurile si minusurile ei. Consider ca cea mai buna alegere se face atunci cand iti organizezi nunta intr-un restaurant si iesi de acolo 100% multumit sau cel putin 95%. La cat de frumoasa e IB , probabil i-ar sta foarte bine amplasata intr-un loc mai retras, cu peisaje mult mai frumoase, nu intr-o scoala. Dar, in final, lumea va aprecia calitatea serviciilor oferite la evenimentul respectiv: mancarea, amabilitatea si promptitudinea ospatarilor, muzica si buna dispozitie, organizarea in general a nuntii. Si la urma urmei, este acea terasa minunata unde invitatii pot iesi la aer.
Si mie imi pare rau ca nu ati ales IB. :) Noi (cu siguranta ma repet :-p) am avut o nunta minunata la IB si nu avem nimic de reprosat nimanui. Din contra, sfatuim pe toata lumea sa mearga acolo.
Pupici :*

OannaMindre
30.01.2011, 22:24:38
Buna!

As avea cateva intrebari legate de sala de la international ballroom, daca ai fi draguta sa imi raspunzi :D Pret meniu, daca se face nunta de noaptea ... :) si ceva sfaturi

Orice sala de nunti are plusurile si minusurile ei. Consider ca cea mai buna alegere se face atunci cand iti organizezi nunta intr-un restaurant si iesi de acolo 100% multumit sau cel putin 95%. La cat de frumoasa e IB , probabil i-ar sta foarte bine amplasata intr-un loc mai retras, cu peisaje mult mai frumoase, nu intr-o scoala. Dar, in final, lumea va aprecia calitatea serviciilor oferite la evenimentul respectiv: mancarea, amabilitatea si promptitudinea ospatarilor, muzica si buna dispozitie, organizarea in general a nuntii. Si la urma urmei, este acea terasa minunata unde invitatii pot iesi la aer.
Si mie imi pare rau ca nu ati ales IB. :) Noi (cu siguranta ma repet :-p) am avut o nunta minunata la IB si nu avem nimic de reprosat nimanui. Din contra, sfatuim pe toata lumea sa mearga acolo.
Pupici :*

ale_rau
08.02.2011, 14:23:47
Buna!

As avea cateva intrebari legate de sala de la international ballroom, daca ai fi draguta sa imi raspunzi :D Pret meniu, daca se face nunta de noaptea ... :) si ceva sfaturi

Salut!
Din cate stiu se face nunta de noapte la IB. Ca si costuri la o nunta de noapte nu te pot ajuta foarte mult pentru ca nu cunosc aceste detalii. Cea mai in masura sa te ajute este managera salii, Sigina, la care poti apela cu cea mai mare incredere. Asta e sfatul meu: orice nelamurire ai , poti intreba la sala.
Daca vrei iti trimit pe PM numarul ei de telefon.
Spor la pregatiri. :)

isabela2000
25.02.2011, 10:46:35
buna! poate cineva sa-mi spuna la ce preturi sunt meniurile?

anda100
25.02.2011, 14:18:50
Pretul unui meniu e in jur de 140 lei, asa ni s-a spus noua anul trecut cand am incheiat contractul pentru anul acesta.

isabela2000
26.02.2011, 11:45:45
multumesc:*

lavy_chris
28.04.2011, 23:13:24
Pretul unui meniu e in jur de 140 lei, asa ni s-a spus noua anul trecut cand am incheiat contractul pentru anul acesta.

Salutare!

Anda, pana la urma pe anul acesta va ramane 140 lei pe meniu?

pup

anda100
04.05.2011, 20:34:26
Din cate stiu e da, e tot in jur de 140 lei.Acuma sigur voi sti doar cand vom face meniul pentru ca preturile mai pot creste inca.Oricum am vorbit si cu alte persoane care au avut anul trecut nunta si pretul meniului a ramas cel care le-a fost comnicat cu un an inainte.

Laurra
05.05.2011, 17:49:25
Si noi mergem saptamana viitoare sa ne intalnim cu Sigina sa discutam. Am fost anul trecut la o nunta acolo si mi-a placut tare tare mult! Angajatii sunt super si sala ce sa mai zici e foarte draguta plus ca e incapatoare si are si mese rotunde cum imi plac mie ;)) Va mai anunt daca va intereseaza, ce am vorbit !

mihaelah
18.05.2011, 17:06:13
Si noi mergem saptamana viitoare sa ne intalnim cu Sigina sa discutam. Am fost anul trecut la o nunta acolo si mi-a placut tare tare mult! Angajatii sunt super si sala ce sa mai zici e foarte draguta plus ca e incapatoare si are si mese rotunde cum imi plac mie ;)) Va mai anunt daca va intereseaza, ce am vorbit !

Buna Laurra. Te-ai intalnit cu cei de la restaurant? Eu le-am trimis pana acuma vreo 3 mail-uri dar nu mi-au raspuns. Sunt plecata din tara si nu pot sa tre pe acolo sa vb cu ei. Imi poti spune te rog care sunt conditiile lor, ce preturi au la meniuri... tot ce ai reusit sa aflii.

Iti multumesc.

ATH
20.05.2011, 11:45:20
N-ai tu pe cineva care sa fie ochii si urechile tale?! Stii cate mailuri ajung direct in Trash pentru ca nu contin ceea ce cautam cu totii- decenta, respect, politete, corectitudine gramaticala, transparenta, siguranta ca "vorbesti" cu cineva bine intentionat si nu cu concurenta?! Afacerile sunt afaceri, orice metoda de aface bani merita incercata. Si sa nu ridicam etica la rang de lege, ca Romanika noastra n-a cunoscut niciodata cuvantul respectiv, din pacate! Acesta e un of vechi de-al meu, de aceea pledez pentru contactul personal, macar cu voce, daca nu in persoana; cu mama+tata+socra+socru+catel+purcel, toti pe capul organizatorului de evenimente, toti cu puterea individuala de a intimida si de a pune toate punctele pe toti I-ii si J-ii din lume! Paza buna trece primejdia rea, si din partea mirilor, si din partea organizatorilor!
Tenacitate si bafta!

mihaelah
26.05.2011, 19:37:25
N-ai tu pe cineva care sa fie ochii si urechile tale?! Stii cate mailuri ajung direct in Trash pentru ca nu contin ceea ce cautam cu totii- decenta, respect, politete, corectitudine gramaticala, transparenta, siguranta ca "vorbesti" cu cineva bine intentionat si nu cu concurenta?! Afacerile sunt afaceri, orice metoda de aface bani merita incercata. Si sa nu ridicam etica la rang de lege, ca Romanika noastra n-a cunoscut niciodata cuvantul respectiv, din pacate! Acesta e un of vechi de-al meu, de aceea pledez pentru contactul personal, macar cu voce, daca nu in persoana; cu mama+tata+socra+socru+catel+purcel, toti pe capul organizatorului de evenimente, toti cu puterea individuala de a intimida si de a pune toate punctele pe toti I-ii si J-ii din lume! Paza buna trece primejdia rea, si din partea mirilor, si din partea organizatorilor!
Tenacitate si bafta!

Sunt convinsa ca mail-ul meu nu a fost lipsit de decenta, respect si politete. In ceea ce priveste corectitudinea gramaticala este posibil sa se fi strecurat vreo mica greseala :). Sunt la fel de convinsa ca si tine ca este mult mai eficient Ęcontactul personalĘ dar in anumite situatii nu este posibil. Peste cateva zile voi veni in tara tocmai pentru a vedea personal restaurantele care mi-au atras atentia. Intentia mea nu era de a negocia contractul ci de a-mi face o prima impresie in legatura cu ceea ce ofera fiecare restaurant in parte. Durata sederii mele in tara este destul de limitata, motiv pentru care nu pot merge sa vad toate salile. Doream doar sa-mi fac o ideea pentru a selecta ceea ce consider eu ca se apropie mai mult preferintelor mele.

Laurra
28.05.2011, 01:24:23
Buna Laurra. Te-ai intalnit cu cei de la restaurant? Eu le-am trimis pana acuma vreo 3 mail-uri dar nu mi-au raspuns. Sunt plecata din tara si nu pot sa tre pe acolo sa vb cu ei. Imi poti spune te rog care sunt conditiile lor, ce preturi au la meniuri... tot ce ai reusit sa aflii.

Iti multumesc.

Buna, am ajuns pana la urma si la ei. Sala e foarte frumoasa. Noua ne-a placut cel mai mult din cate am vazut. Meniul anul acesta e la 150, fara bautura. A zis ca pt la anu poate va creste pretul cu 5 sau 10 lei, daca nu ramane tot asa. Parca 50 ron/pers e pt open bar, sau bautura poti sa o aduci tu.Nu te obliga sa-ti aranjezi sala cu ei. Ce sa-ti mai zic? Sunt 4 feluri de mancare. Ultimul fel e un bufet famblat cu 2 purcei, un curcan piesa intreaga ceva peste sau in loc de peste sarmalute si sosuri. Nu au chirie pt sala, dar trebuie platiti ospatarii separat. 200/ospatar pt nunta de zi si 250/ospatar pt nunta de noapte plus tariful fix de 500 ron pt coordonator. Sunt mese rotunde de 12 persoane, tu poti sa pui si 10 la o masa. O sa fie un ospatar la 2 mese. A si am uitat si barmanul se plateste separat tot cu 200 ron. Mai au si ceva meniuri all inclusive si ultramega all inclusiv dar nu mai stiu cat costa. Cu mailurile nu stiu ce rezolvi,mai bine un telefon sau in poti sa o cauti pt cea care organizeaza Sigina Luca pe facebook, are profil si iti raspunde.

lore_edana
15.06.2011, 17:05:19
ce capacitate are sala?

AndreeaCo
16.06.2011, 10:14:08
ce capacitate are sala?

400 persoane

alice13
25.08.2011, 18:52:36
Salut.

Noi ne-am hotarat sa facem nunta la anul la IB si suntem destul de linistiti si impacati cu alegerea pe care am facut-o.
Cred totusi ca niste marturisiri la cald din partea mirilor din 2011 care au avut deja nunta nu ne-ar strica.

Asa ca, va rugam sa ne impartasiti din parerile voastre! Chiar ne-ar ajuta.
La anul o sa scriem si noi pentru cei care vin dupa :)

Alice

mihaelah
25.08.2011, 23:11:28
Si mie mi-a placut foarte mult IB dar din pacate parintilor nu le-a convenit ca este la etajul 3:(. Terasa e superba, deja ma imaginam facand acolo cununia civila:x. Spor la pregatiri si sper sa va bucurati de alegerea facuta!!!!

roxana0101
21.09.2011, 22:51:16
Cred ca si noi tot in sambata respectiva am fost sa vedem sala si ne-a placut foarte mult.acuma asteptam sa vedem poate apare cineva care a facut sau face nunta acolo sa ne spuna mai multe despre organizare etc.sau poate cineva care a participat ca invitat sa ne spuna daca a fost multumit.

Buna! eu si sotul meu am avut nunta la International Ballroom, anul trecut in 3 iulie, am fost printre primii care am ales acea locatie. Sala a fost superba, asta ne-a si atras de la inceput, este special amenajata pentru acest fel de evenimente, iar faptul ca este la etajul 3 nu a reprezentat nici o problema (am amenajat foarte frumos intrarea si scarile insa musafirii au fost atit de impresionati de sala incit nu a mai contat restul :))) Chelnerii, sevirea este ireprosabila, mie nu imi plac nuntile unde trebuie sa te tot rogi de cineva sa iti toarne apa in pahar. aici insa totul a mers perfect, chelnerii sunt eleganti si mereu pe faza. Mancarea a fost foarte buna iar meniul este foarte variat, de la preparate de baza pina la lucruri mai sofisticate (noi am avut inclusiv purcelusi de lapte si rata pe varza la finalul nuntii, aduse de bucatar impreuna cu echipa lui in sala, a fost foarte interesant pentru toata lumea).
Terasa de sus a fost amenajata foarte frumos, acolo se poate face si cununia religioasa si civila in aer liber, are o priveliste minunata.
Echipa de organizare are idei multe si ne-au ajutat foarte mult cu tot ce insemana organizarea nuntii, alegerea meniului, decoruri etc. iar preturile raportate la calitatea serviciilor si locatie sunt potrivite (noi am avut o nunta de 300 de persoane).
Ce sa va mai spun, recunosc ca am avut emotii, fiind o locatie noua atunci cind am avut noi nunta, nu stiam la ce sa ma astept insa cei de la international ballroom ne-au depasit asteptarile. va recomand cu mare drag locatia si echipa de acolo.

Pun aici si niste poze de la nunta noastra la International Ballroom Cluj sa vedeti cum a fost! :)

andremiha32
28.09.2011, 18:03:57
Si noi am fost acolo la nunti si nu avem ce reprosa . Super ok toate

Si apropo de purcelusi si de rata, nu am cuvinte sa le descriu. Sunt excelente:)]

alice13
01.10.2011, 12:44:37
Salut,

Multumim mult pentru informatii si poze. Sa dea Domnul sa isi mentina serviciile la aceeasi calitate de care ati avut voi parte!
Mai avem insa o intrebare legata de DJ: il stiti pe DJ Rares care lucreaza destul de mult cu cei de la International Ballroom? L-ati vazut la vreo nunta?
Noua ni s-a parut ok, insa daca ati fost la vreo nunta la care a animat el, tare am vrea sa stim parerea voastra.

Alice si Sergiu

alice13
05.06.2012, 11:44:27
Dragi mirese care ati avut deja nunta in 2012 la IB,

aveti noutati, sfaturi sau sugestii sa ne impartasiti si noua, celor care urmam in sezonul asta la IB? Poate ceva poze, lucruri de facut, chestii de evitat...

Cum suntem acum in faza in care trebuie sa ne hotaram daca luam bauturile de la sala sau cumparam de la depozit, m-ar interesa care este parerea voastra? Nu am facut inca o prospectare, dar m-ar interesa sa stiu daca diferenta de pret intre depozit si ceea ce ofera restaurantul e mare?

Multumesc.
Alice

ancamonica22
29.06.2012, 15:07:01
Dragi mirese care ati avut deja nunta in 2012 la IB,

aveti noutati, sfaturi sau sugestii sa ne impartasiti si noua, celor care urmam in sezonul asta la IB? Poate ceva poze, lucruri de facut, chestii de evitat...

Cum suntem acum in faza in care trebuie sa ne hotaram daca luam bauturile de la sala sau cumparam de la depozit, m-ar interesa care este parerea voastra? Nu am facut inca o prospectare, dar m-ar interesa sa stiu daca diferenta de pret intre depozit si ceea ce ofera restaurantul e mare?

Multumesc.
Alice

Buna Alice,

Noi am avut nunta de curand la IB si pot sa recomand sala asta doar in cazul in care nu va intereseaza cheltuielile pe care le presupune nunta voastra si nici nu doriti sa va alegeti restul furnizorilor. Din pacate ne-au demonstrat ca stiu/vor sa lucreze doar cu furnizorii agreati de event managerul lor. Nu a fost deloc confortabil pentru noi acest lucru si nici nu am fost anuntati in prealabil de aceasta politica interna. La final am ramas cu un gust destul de amar cand ne aducem aminte de atitudinea lor de pe tot parcursul colaborarii.

Au si aspecte pozitive, de care am beneficiat inclusiv eu si sotul meu si care au fost enumerate in postarile anterioare ale miresicilor, doar ca imi doream sa fac cunoscuta si latura aceasta a lor, pe care noi am avut nesansa de a o cunoaste.

Cu titlu exemplificativ v-as povesti ca dupa nunta, in momentul in care trebuia sa se ia legatura cu furnizorii pentru returnarea ambalajelor si a bauturilor, seful de sala si managerul de evenimente s-au facut disparuti. Am incercat sa dam de ei in repetate randuri insa am reusit in final doar prin interventia cuiva de la Scoala Internationala, care nu avea nici o legatura cu sala de evenimente. Pot sa spun ca ne-au produs o serie de incurcaturi si dificultati in plata furnizorilor.

Nunta in sine a fost foarte frumoasa, dar asta se datoreaza in special implicarii noastre si a parintilor nostri.

Toate cele bune si mult succes! :)

oliveee
22.09.2012, 01:26:45
pentru anul 2013 si-a facut cineva rezervare la IB?
Am auzit ca vor construi o sala noua specaial pentru nunti. Are cineva mai multe detalii?

sorana_0103
03.01.2013, 21:11:41
Salut si LA MULTI ANI!

Noi vom avea nunta in 27 iulie la IB si nu am fost inca la nici o nunta acolo, dar de la prieteni am auzit numai lucruri bune despre ei. Imi pare rau sa citesc ca au fost si neplaceri... Am emotii pentru cum va decurge totul si as vrea sa stiu de la cei cu "experienta" cat mai multe detalii.
De exemplu nou a ne-a spus ca nu vom avea nevoie de staroste ca se vor ocupa ei cu DJ-ul de prezentarea momentelor nuntii (tortul, dansul mirilor etc). Voi veti avea sau ati avut si staroste?

Spor in toate!

alice13
07.01.2013, 13:21:50
Salut si LA MULTI ANI!

Noi vom avea nunta in 27 iulie la IB si nu am fost inca la nici o nunta acolo, dar de la prieteni am auzit numai lucruri bune despre ei. Imi pare rau sa citesc ca au fost si neplaceri... Am emotii pentru cum va decurge totul si as vrea sa stiu de la cei cu "experienta" cat mai multe detalii.
De exemplu nou a ne-a spus ca nu vom avea nevoie de staroste ca se vor ocupa ei cu DJ-ul de prezentarea momentelor nuntii (tortul, dansul mirilor etc). Voi veti avea sau ati avut si staroste?

Spor in toate!

Salut,

noi am ''scapat'' toamna asta si am ramas numai cu amintiri placute din ziua nuntii noastre.
L-am luat pe Rares ca DJ si nu am apelat la nici un staroste. Cred ca am facut o alegere buna pt. ca a fost o nunta de tineri, deci cu mai putine formalitati, iar Rares e un tip cu un simt extraordinar al animatiei.
Cred ca ceea ce ne-a ajutat pe noi foarte mult a fost faptul ca am avut incredere in toti furnizorii nostri de servicii: am avut in primul rand incredere in Sigina ca va coopera sincer la reusita nuntii noatre si ca ne va ajuta sa nu facem vreo prostie din lipsa de experienta sau emotii. Mie mi s-au parut toti cei de la IB cu care am colaborat niste adevarati profesionisti care chiar iau fiecare eveniment foarte in serios pt. simplul motiv ca atunci cand noi aratam bine si ei arata bine.

Te las pe tine sa te convingi de restul.
http://www.econ.ubbcluj.ro/~sergiu.jecan/nunta/

sorana_0103
19.01.2013, 13:53:42
Salut,

noi am ''scapat'' toamna asta si am ramas numai cu amintiri placute din ziua nuntii noastre.
L-am luat pe Rares ca DJ si nu am apelat la nici un staroste. Cred ca am facut o alegere buna pt. ca a fost o nunta de tineri, deci cu mai putine formalitati, iar Rares e un tip cu un simt extraordinar al animatiei.
Cred ca ceea ce ne-a ajutat pe noi foarte mult a fost faptul ca am avut incredere in toti furnizorii nostri de servicii: am avut in primul rand incredere in Sigina ca va coopera sincer la reusita nuntii noatre si ca ne va ajuta sa nu facem vreo prostie din lipsa de experienta sau emotii. Mie mi s-au parut toti cei de la IB cu care am colaborat niste adevarati profesionisti care chiar iau fiecare eveniment foarte in serios pt. simplul motiv ca atunci cand noi aratam bine si ei arata bine.

Te las pe tine sa te convingi de restul.
http://www.econ.ubbcluj.ro/~sergiu.jecan/nunta/

Frumoase poze si frumoasa nunta! :)

Cocktail-barul a fost din partea IB sau era cinva adus de voi? A trebuit sa platiti in plus bauturile pt cocktailuri?

PS. Alice nu pot sa iti raspund la mesajul de pe privat. scrie-mi pe ym, acelasi id ca si aici.

alice13
21.01.2013, 09:00:26
Frumoase poze si frumoasa nunta! :)

Cocktail-barul a fost din partea IB sau era cinva adus de voi? A trebuit sa platiti in plus bauturile pt cocktailuri?

PS. Alice nu pot sa iti raspund la mesajul de pe privat. scrie-mi pe ym, acelasi id ca si aici.

Salut,

am ales varianta all inclusive in care intra si barul. Am platit in plus prestatia barmanului.
Cam toti furnizorii nostri ne-au fost recomandati de IB, insa fara sa existe presiuni din partea lor. Daca stau si ma gandesc, au fost si furnizori externi (pt. tort si prajituri, de exemplu), si s-au purtat la fel de frumos ca si cu cei de-ai casei.
Spun asta pt. ca cineva din sezonul 2012 spunea ca a avut ceva probleme cu receptivitatea celor de la sala fata de furnizorii externi. La noi nu a fost cazul.