PDA

Versiunea completa : Nunta in Curtea De Arges

selena2007
31.01.2007, 11:48:32
Buna miresici , eu am nunta in C de Arges, nu am fost la nici-o nunta aici , m-am dus aici pt ca de aici e viitorul mire, eu sunt din Bucuresti si nu am mai gasit de inchiriat nimic :gen_07:, deja imi vine sa urlu nu stiu daca imi vine lumea la nunta , deci e super naspa situatia , ca se gandesc ca e departe ( BUC - C DE AG ).Va atept cu sfaturi si pareri daca ati fost sau stiti ceva de nuntile de acolo.

multumesc mult de tot.

Aura_Mariana
01.02.2007, 13:00:31
Buna miresici , eu am nunta in C de Arges, nu am fost la nici-o nunta aici , m-am dus aici pt ca de aici e viitorul mire, eu sunt din Bucuresti si nu am mai gasit de inchiriat nimic :gen_07:, deja imi vine sa urlu nu stiu daca imi vine lumea la nunta , deci e super naspa situatia , ca se gandesc ca e departe ( BUC - C DE AG ).Va atept cu sfaturi si pareri daca ati fost sau stiti ceva de nuntile de acolo.

multumesc mult de tot.
In primul rand ...bine ai venit!!!
Nici eu nu am fost la nici o nunta in Curtea de Arges ... dar mie imi place orasul ... gandeste-te in primul rand ca ai sansa sa te cununi la Manastire ... lucru pe care mi l-as fi dorit si eu ... dar timpul nu imi permite sa ajung pana acolo in ziua nuntii.
Cred ca nu ai de ce sa iti faci atatea probleme ... cine are de gand sa vina la nunta ta ... va veni si la capatul pamantului ... iar in ziua de azi sunt atatea alternative pentru transport si cazare ....
Spun lucrul asta pentru ca nici eu nici viitorul meu sot nu suntem din Pitesti ... si totusi nunta o facem aici ... dar ne-am gandit la toate, adica: -transpotrul invitatilor...care se va face cu 2 microguze;
-cazarea rudelor si celor care vin de f departe...va fi la hotelul la care facem nunta ...
Spor la pregatiri ....si ...mai vorbim...
Pupici!!!

selena2007
01.02.2007, 14:03:42
da , dar vezi lume e cam carcotasa, uni zic ce sa mergem noi acolo , ca e departe , ca nu avem bani, mai bine dam ceva la plic si gata,nu stiu ce sa zic si ce sa fac , sunt fffffffff trista , in loc sa ma bucur, imi vine sa nu mai chem pe nimeni cand ii vad asa si comentand:(( :(( :(( , asta e voi vedea ce o sa fac pana la urma, merci pt.sfat,
dar cred ca o sa fac pe jumatati cununia si nunta religioasa in BUCURESTI si vom pleca la C de AG dupa aceea , ca sa impart si capra si varza.

bianca17
02.02.2007, 03:33:34
Buna!
Uite si eu fac nunta in Curtea de Arges si suntem amandoi din Bucuresti, dar sunt multe rude de acolo. E mai greu de organizat totul... nu imposibil insa. Ai gasit restaurant? Am fost acum doi ani la o nunta la restaurantul Capra... nunta mare de 300 de persoane si a iesit frumos. Noi facem la Posada si ne asteptam la 150 de invitati. Nu ne-am dorit nunta mare, dar cum sunt multe rude... noi dam invitatii cu confirmare si vedem cine vine. Restaurantul are si hotel si vom inchiria camere acolo... nu stiu cum arata insa...
Despre manastire, eu stiu ca e tot cu schele... ar fi frumos daca ar termina pana in vara, dar nu prea cred... este de ani buni asa. Si trebuie si aici programare din timp, ca si la restaurant.

Sunt super bucuroasa ca mai aud de cineva care face nunta in Curtea de Arges!!!!!!! :madlaugh:

selena2007
02.02.2007, 10:07:46
Buna , ma bucur ca mai este cineva ca re mai face in C de Arges >:D< , eu fac la un restaurant pe unde a fost vechia politie , nu mai stiu cum se numeste, e dragut , nu este nici mare dar nici mic ,este potrivit, este intr-o vila la etaj, am fost si eu la Posada dar nu mai aveau locuri libere pt.toamna, aveau liber in mai si iunie , dar nu am vrut. Vau sa-ti spun ca este superba sala , mi-a placut enorm de mult.
Cam cat este de inchiriat o camera la hotel ai idee?
Mai am cateva intrebari ale cui neamuri sunt din arges ?
Si cum ii transporti din Buc. la Arges, eu m-am gandit la un autocar , dar sa vad,ca poateil inchiried degeaba :D
Si pe ce data faci?

bianca17
04.02.2007, 07:08:42
Pentru Selena2007: am trimis mesaj privat.

cld
04.07.2008, 08:07:59
Stie cineva daca in C. de Arges se gasesc trasura sau masina de epoca ?

laviniamanolescu
27.08.2008, 12:46:04
Este cineva care face nunta in 2009 la curtea de arges????????
:-\ NU este nimeni???????

serene
04.09.2008, 09:28:09
Este cineva care face nunta in 2009 la curtea de arges????????
:-\ NU este nimeni???????
mai sunt si eu ... tot in Curtea de Arges fac si eu nunta

laviniamanolescu
08.09.2008, 11:45:28
La ce restaurant? ai inceput pregatirile? ;)) poop ma bucur ca nu sunt singura

felixata
10.09.2008, 08:26:53
si eu fac nunta in curtea de arges ....la restaurant confarg (sala de sus)\:D/

laviniamanolescu
10.09.2008, 09:28:25
Si eu tot acolo la Confarg dar pe 4 iulie 2009. Ma bucur ca nu sunt singura va poop si spor la pregatiri :-p

laviniamanolescu
14.09.2008, 14:54:54
cununia religioasa unde o faci??????

Elke
27.09.2008, 07:32:15
Buna miresici,la anul in iulie am nunta in Curtea de Arges la restaurant Matrix,ati fost pe acolo,cum vi sa parut.Eu sunt din Sibiu si nu stiu traditile de aici,ma puteti ajuta?[-o<

Elke
28.09.2008, 07:11:45
Este cineva din Curtea de Arges care m-ar putea ajuta cu mai multe detalii,despre restaurant,traditii,fotograf,coafor.....

Elke
28.09.2008, 07:14:07
Miresici ma puteti ajuta si pe mine? La o nunta de 60 persoane cata bautura imi trebuie? Iar tortul cam cate kg sa aibe?

Elke
28.09.2008, 07:23:41
Am si eu o problema,am vb cu patronul de la restaurant si o zis ca avem data asigurata pe 25 iulie,ne-a trecut in agenda si o zis sa nu ne facem probleme,dar nu inteleg de ce abia la anul in ianuarie dam avansul si facem contract.Credeti ca este in regula,o sa am restaurantul asigurat?Specific ca nu am vb personal cu patronul pt ca nu l-am gasit la restaurant,ci am vb la telefon,dar mia zis sa stau linistita ca este totul in regula.Voi ce ziceti?Ajutati-ma va rog.

RamonaS
28.09.2008, 10:49:43
Am si eu o problema,am vb cu patronul de la restaurant si o zis ca avem data asigurata pe 25 iulie,ne-a trecut in agenda si o zis sa nu ne facem probleme,dar nu inteleg de ce abia la anul in ianuarie dam avansul si facem contract.Credeti ca este in regula,o sa am restaurantul asigurat?Specific ca nu am vb personal cu patronul pt ca nu l-am gasit la restaurant,ci am vb la telefon,dar mia zis sa stau linistita ca este totul in regula.Voi ce ziceti?Ajutati-ma va rog.
Contractul se face de obicei in ianuarie pentru a stabili si pretul meniului pentru 2009. Nu iti face griji! >:D<

laviniamanolescu
28.09.2008, 11:51:40
Dragutza nu stiu ce sa iti zic in legatura cu contractul eu l-am semnat cand am dat avansul.Restaurantul este foarte frumos, mie imi place, iar fotograf cameraman nu stiu unde sa te indrum ca nici eu nu stiu pe nimeni :-<dar ne mai interesam dc afli ceva imi spui si mie ;))
Te poop

Elke
28.09.2008, 12:02:30
Multumesc miresici imi sunteti de mare ajutor.Sa imi spuneti si mie daca gasiti un fotograf bun,coafeza si cofetarie.Stiti pe cineva care a facut nunta la Matrix si cum a fost?Mai avem ceva de asteptat dar pana atunci spor la pregatiri.Pupici.

Elke
28.09.2008, 14:19:41
Cat costa taxa la manastire,pt cununia religioasa?

Elke
28.09.2008, 20:50:10
Pot avea doua perechi de nasi?Credeti ca preotul este de acord?

laviniamanolescu
29.09.2008, 09:31:21
Nu stiu exact cat este dar am auzit de la cineva care a avut nunta in vara asta ca a dat 1500 RON taxa + o "taxa"(spaga) de nu stiu cat lui Calinic pt ca nu aparti de manastire + preoti. Este mult deja incep sa ma gandesc sa fac in alta parte.O sa ma duc sa ne interesam noi personal si sa vedem ce aflam.pooop:*

laviniamanolescu
29.09.2008, 09:32:41
Si in legatura cu 2 perechi de nasi....nu stiu eu nu am vazut la nici o nunta in Curtea de Arges asa dar te poti duce la preot si vb cu el sa vezi ce zice.

bianca17
29.09.2008, 14:28:22
Cat costa taxa la manastire,pt cununia religioasa?

Anul trecut, la noi, a fost 500 lei taxa, plus cat a dat nasu' preotilor...

Elke
29.09.2008, 16:54:41
Multumesc miresici imi sunteti de mare ajutor.:*

Elke
11.10.2008, 13:52:48
Imi puteti recomanda un dj si un fotograf cu cameraman la noi in oras?

Elke
12.10.2008, 14:47:37
Miresici voi din ce faceti marturiile,eu as vrea sa le confectionez singura,inca nu m-am gandit la vreun model.

magistrala
02.03.2009, 14:13:50
Buna dragele mele Miresici,

Numele meu e Mihaela, sunt de mult membra pe forum, dar nu am scris nici un mesaj pana acum, pentru ca am avut muuuuuuuult de citit... si va multumesc pentru asta!

Voi face si eu nunta anul acesta in curtea de arges, datele de la profil nu sunt valabile, le-am pus cand imi cautam rochie pt balul de absolvire la facultate, ca sa ma inspir de la voi...;;)

Eu sunt din Calarasi, viitorul sot e de undeva de pe langa Mioveni si am decis noi sa mergem sa facem nunta in Curtea de Arges. Acum intrebarea mea pt voi, mai ales pt cele care ati facut nunta la Posada, cum e mancarea si daca este suficienta:-\ Pentru ca evident ca viitoarea soacra a avut de obiectat cand a fost vorba de locatie si singurul lucru pe care l-a gasit ea a fost ca e mancare prea putina si nu extraordinar de bine gatita!

Va rog sa-mi dati o opinie obiectiva, pentru ca nu vreau sa-i dau dreptate ei, dar nici nu vreau sa ma trezesc la nunta cu invitati nemancati:-&

Va multumesc anticipat si va doresc sa ramaneti la fel de active!
Mihaela

magistrala
02.03.2009, 15:36:26
Multumesc frumos Bianca pentru mesaj, m-ai linistit! Nu pot sa-ti trimit inca pm, ca n-am scris suficient pe forum!

Trebuie sa-ti marturisesc ca am vazut pozele tale si asa am decis sa mergem la acest restaurant, pe care nu il vazusem inainte niciodata!

Mi-ar fi de mare folos poze, daca ai, cu mancarea, s-o linistesc pe soacra mea!^:)^

Daca poti sa-mi trimiti pe mail, ti-as fi recunoscatoare ( adresa e mihaeladrept pe yahoo), iar daca le postezi direct aici, iti vor fi recunoscatoare si mai multe miresici!;;)>:D<

Multumesc din suflet inca o data!

danutadana81
02.04.2009, 16:10:38
buna eu sunt din Valcea.Ma ocup cu decoratiuni de nunta amenajarea localului tot ce trebuie, am fost acolo la nasa mea la nunta si a fost f buna mancarea ai mai multe meniuri iti alegi tu asa cat stai linistita este din plin.:-SS daca vrei iti trimit un mes pe privat cu nr meu te pup pa pa

laviniamanolescu
05.12.2009, 20:40:56
Buna miresici! Ce mai faceti?
Am revenit cu poze. Sper sa va placa. ;;)

mihaelaat
22.01.2010, 12:22:16
Fetelor, eu imi caut formatie si cand in sfarsit gasisem una disponibila in data cand am eu nunta , sa va povestesc ce am patit cu aceasta formatie Monden din Pitesti care canta la restaurantul Cornul Vanatorului :

ASTIA DE LA MONDEN SUNT NISTE NESERIOSI DE CEA MAI MARE CLASA !!!!!!!!!! EU AM VB CU GRIGORE ILIE , CEL CARE SE OCUPA DE TRUPA, SI MI-A CERUT 75 MILIOANE ( altei miresici I-A CERUT 100 MILIOANE CA ATAT INSEAMANA 2500 EUR ) !!! i-AM ZIS CA E CAM MULT SI A MAI LASAT LA 65 MILIOANE !!!!! AM STABILIT SA-MI REZERVE DATA CAND AVEAM EU NUNTA SI URMA SA AJUNG IN CATEVA ZILE LA PITESTI CA SA II ASCULT !!!!! SI SURPRIZA .....MI-A DAT IERI MAIL CA S-A OCUPAT DATA CARE MI-O PROMISESE MIE , DESI I-AM ZIS SA-MI TINA REZERVATA DATA CA VIN IN CATEVA ZILE LA PITESTI SA SEMNAM CONTRACTUL ! SI CAND L-AM SUNAT SA-MI SPUNA CE S-A INTAMPLAT MI-A INCHIS TELEFONUL IN NAS , FARA NICI O EXPLICATIE !!!!! DECI .....CE POT SA SPUN CA SUNT NISTE OAMENI NESERIOASI SI RISCATI SA SEMNATI CEVA CU EI SI SA VA TREZITI CA NU VA VIN LA NUNTA CA A PRIMIT INTRE TIMP UN ALT TELEFON , CARE PROBABIL I-A OFERIT MAI MULT LA PRET !!!! DECI MIE MI-A REZERVAT DATA RESPECTIVA , PANA LA PRIMUL TELEFON PRIMIT !!!!!!! ASA CA PAREREA MEA SI SFATUL MEU ESTE SA VA FERITI DE ACEASTA FORMATIE CA NU SUNT SERIOSI ABSOLUT DELOC !!!!! MA MAI FACEA SA MA MAI DUC SI DEGEABA LA PITESTI SI SA MA TREZESC ACOLO CA-MI SPUNE CA AM VENIT DEGEABA !!! SI SE PARE CA NU SPUN ACELASI PRET LA TOATA LUMEA !!!! GROGORE ILIE ASTA DE LA MONDEN SE ARUNCA LA PRET, INCEARCA....TINE BINE, NU .....ALTUL LA RAND CARE DA MAI MULTTTT!!!!
ASA CA FERITI-VA DE ACEASTA FORMATIE MONDEN DIN PITESTI CARE CANTA LA RESTAURANTUL CORNUL VANATORULUI , DACA NU VRETI SA PATITI CA MINE !!!! MI-AM PIERDUT SI TIMPUL CU EI , CA NU AM MAI CAUTAT ALTA FORMATIE CA IMI REZERVASE DL ASTA CARE E UN NESIMTIT !!!!!

bianca17
22.01.2010, 13:55:38
Eu cred ca este un manager bun de formatie, adica accepta cea mai buna oferta. Faptul ca ti-a trimis mail si nu te-a lasat sa mergi degeaba pana in Pitesti, mi se pare un gest frumos. Daca ar fi trimis mail dupa ce semnati contractul, da...era o problema, dar asa... Daca tu mergeai la Pitesti si nu iti placea formatia... el ar fi pierdut un client.

Mentionez ca nu cunosc aceasta formatie, iar onorariul este intradevar mare... cererea dicteaza pretul.

Fetelor, eu imi caut formatie si cand in sfarsit gasisem una disponibila in data cand am eu nunta , sa va povestesc ce am patit cu aceasta formatie Monden din Pitesti care canta la restaurantul Cornul Vanatorului :

ASTIA DE LA MONDEN SUNT NISTE NESERIOSI DE CEA MAI MARE CLASA !!!!!!!!!! EU AM VB CU GRIGORE ILIE , CEL CARE SE OCUPA DE TRUPA, SI MI-A CERUT 75 MILIOANE ( altei miresici I-A CERUT 100 MILIOANE CA ATAT INSEAMANA 2500 EUR ) !!! i-AM ZIS CA E CAM MULT SI A MAI LASAT LA 65 MILIOANE !!!!! AM STABILIT SA-MI REZERVE DATA CAND AVEAM EU NUNTA SI URMA SA AJUNG IN CATEVA ZILE LA PITESTI CA SA II ASCULT !!!!! SI SURPRIZA .....MI-A DAT IERI MAIL CA S-A OCUPAT DATA CARE MI-O PROMISESE MIE , DESI I-AM ZIS SA-MI TINA REZERVATA DATA CA VIN IN CATEVA ZILE LA PITESTI SA SEMNAM CONTRACTUL ! SI CAND L-AM SUNAT SA-MI SPUNA CE S-A INTAMPLAT MI-A INCHIS TELEFONUL IN NAS , FARA NICI O EXPLICATIE !!!!! DECI .....CE POT SA SPUN CA SUNT NISTE OAMENI NESERIOASI SI RISCATI SA SEMNATI CEVA CU EI SI SA VA TREZITI CA NU VA VIN LA NUNTA CA A PRIMIT INTRE TIMP UN ALT TELEFON , CARE PROBABIL I-A OFERIT MAI MULT LA PRET !!!! DECI MIE MI-A REZERVAT DATA RESPECTIVA , PANA LA PRIMUL TELEFON PRIMIT !!!!!!! ASA CA PAREREA MEA SI SFATUL MEU ESTE SA VA FERITI DE ACEASTA FORMATIE CA NU SUNT SERIOSI ABSOLUT DELOC !!!!! MA MAI FACEA SA MA MAI DUC SI DEGEABA LA PITESTI SI SA MA TREZESC ACOLO CA-MI SPUNE CA AM VENIT DEGEABA !!! SI SE PARE CA NU SPUN ACELASI PRET LA TOATA LUMEA !!!! GROGORE ILIE ASTA DE LA MONDEN SE ARUNCA LA PRET, INCEARCA....TINE BINE, NU .....ALTUL LA RAND CARE DA MAI MULTTTT!!!!
ASA CA FERITI-VA DE ACEASTA FORMATIE MONDEN DIN PITESTI CARE CANTA LA RESTAURANTUL CORNUL VANATORULUI , DACA NU VRETI SA PATITI CA MINE !!!! MI-AM PIERDUT SI TIMPUL CU EI , CA NU AM MAI CAUTAT ALTA FORMATIE CA IMI REZERVASE DL ASTA CARE E UN NESIMTIT !!!!!

mihaelaat
22.01.2010, 17:46:12
Eu cred ca este un manager bun de formatie, adica accepta cea mai buna oferta. Faptul ca ti-a trimis mail si nu te-a lasat sa mergi degeaba pana in Pitesti, mi se pare un gest frumos. Daca ar fi trimis mail dupa ce semnati contractul, da...era o problema, dar asa... Daca tu mergeai la Pitesti si nu iti placea formatia... el ar fi pierdut un client.

Mentionez ca nu cunosc aceasta formatie, iar onorariul este intradevar mare... cererea dicteaza pretul.

nu !....mi-a spus ca imi rezerva ziua aia pt mine ! ce inseamna asta ?!?! pai cum mi-a mai rezervat-o atunci daca pana ajungeam eu la el in pitesti , o da la altul ?!...ce rezervare mai e si aia ?!?..si de ce cand l-am sunat avea liberz ziua si acum mi-a zis ca a primit zeci de telefoane pt data respectiva ?!...daca stia ca a promis ca data aia mi-a rezerva mie tb sa ma sune si sa-mi zica : d-ra mai veniti ca mai sunt si alte cereri ....si sa-mi zica daca maine nu ajungeti la pitesti semnez cu altul !!!
asa am facut si la restaurant am dat o suma modica ca sa-mi rezerve....acum daca vine altul si ii da pe loc restaurantului 1000 de eur cat e avansul ....asta inseamna ca eu imi pierd ziua rezervata ?!?! NU , nu asa se procedeaza !!!!!!......eu m-am convins de ei si imi pare rau ca sincer imi placeau cum canta dar nu imi mai trebuie ......lipsa de respect si de cuvant a spus totul !!!!

mihaelaat
25.01.2010, 08:12:04
Gata , fetelor !!! Am rezolvat si cu formatia !!! Se numesc Hobby si canta in Sinaia ( pret 1500 eur ) , la restaurantul Cutitu' de Argint ! Sunt niste oameni de zahar si sunt super prietenosi !!! Sunt f bucuroasa ca i-am gasit liberi cand am nunta ....am auzit si de la alte miresici care au avut nunta cu ei ca ridica sala in picioare !!! I-am ascultat si pe youtube si live si canta fffff frumos , mai ales d-na Camelia ( e o dulceata de femeie ) ! Sunt f fericita !!!!

faracifre
06.05.2010, 13:38:56
Gata , fetelor !!! Am rezolvat si cu formatia !!! Se numesc Hobby si canta in Sinaia ( pret 1500 eur ) , la restaurantul Cutitu' de Argint ! Sunt niste oameni de zahar si sunt super prietenosi !!! Sunt f bucuroasa ca i-am gasit liberi cand am nunta ....am auzit si de la alte miresici care au avut nunta cu ei ca ridica sala in picioare !!! I-am ascultat si pe youtube si live si canta fffff frumos , mai ales d-na Camelia ( e o dulceata de femeie ) ! Sunt f fericita !!!!
Ai vazut?Tot raul a dus spre bine...ai gasit si mai ieftin si canta si bine.Apropos de formatii in Targoviste sunt cativa care canta f bine,am fost la 2 nunti acolo si mi-au placut-au avut repertoriu bogat si voci bune.http://picasaweb.google.ro/115841304185408678487/MakeUpBeforeAfter# Si eu tot in Curtea de Arges am facut nunta,sunt din Pitesti dar sotul meu e de acolo.

faracifre
06.05.2010, 13:46:53
Buna miresici! Ce mai faceti?
Am revenit cu poze. Sper sa va placa. ;;)
Buna,frumoase poze si voi 2 frumosi.La aceasi biserica m-am cununat si eu.Hai sa-ti arat o coincidenta de poze,fara sa le vedem pe ale tale : )....http://picasaweb.google.ro/115841304185408678487/ThatSMyBoy#5462906039059897522

nita_oana
09.09.2010, 16:04:16
buna fetelor eu sunt din curtea de arges si sa stiti ca orasul e superb si iti recoman restaurantul "capra neagra" e cel mai cautat din oras cine are bani akolo il face si nu exista masini de epoca sau trasuri ;-)

nita_oana
09.09.2010, 16:14:31
buna sper sa va placa in curtea de arges eu sunt de akolo si e foarte frumos si linistit orasul si nu sunt masini de epoca si nici trasuri

georgiana_albastroiu
17.11.2010, 21:41:30
Buna fetelor

Ma puteti ajuta cu cateva sugestii si contacte in Curtea de Arges pentru aranjatul miresei? Cu precadere as vrea un coafor bun, nu e musai si machiaj.

Multumesc.