PDA

Versiunea completa : Restaurant Camping Troian

ha007
03.06.2010, 12:21:03
Buna ziua , fericitelor !!!!
Ma marit si eu ...... Sunt foarte fericita . As vrea sa o fac la Pensiunea Camping Troian . Am vazut ca acolo e mai traditional , rustic taranesc . Cine a facut acolo nunta ? Poate sa imi spuna si mie ceva ? Despre preturi , muzica , meniu , personal ?
Am fost si langa ei , la hotelul cel nou de 4 stele (Calul Troian) dar este prea micut pentru mine ( am 120-130 invitati iar ei au doar 80 locuri ) .
Astept cu sufletul la gura :x
Va pup .
Alinuta

oanamica
03.06.2010, 14:58:34
Ma marit si eu ...... Sunt foarte fericita . As vrea sa o fac la Pensiunea Camping Troian . Am vazut ca acolo e mai traditional , rustic taranesc . Cine a facut acolo nunta ? Poate sa imi spuna si mie ceva ? Despre preturi , muzica , meniu , personal ?
Am fost si langa ei , la hotelul cel nou de 4 stele (Calul Troian) dar este prea micut pentru mine ( am 120-130 invitati iar ei au doar 80 locuri ) .
Va pup .
Alinuta
Buna Alinuta,si eu am avut nunta anul trecut,deci si eu am trecut prin febra localurilor,ca sa zic asa.Din punctul meu de vedere Camping Troian nu prea e facut pentru o nunta.Felul cum sunt amplasate locurile nu prea mi-a placut ...la urma urmei spune-mi tu cum alegi invitatii ?care sa stea sus si care jos?...e cam incomod!Intr-adevar si mie mi-a placut la Calul Troian e mult mai select si fac o mancare delicioasa(iti spun din propria experienta;-);-);-)) ,doar ca e micut.Eu am facut la Pensiunea Alexia cea de vis a vis de Camping Troian si a fost superrrrrrr!!!!am avut 142 de persoane .
Te pup si succes la pregatiri!!

andrutama
09.06.2010, 16:48:02
Va pup .
Alinuta

Buna Alinuta
eu tocmai am facut nunta acum 2 sapt la Troian.....a fost o nunta de 102 persoane....deci au incaput toti jos.... Foarte mult conteaza oamenii pe care ii ai...si cum stiu ei sa se simta...
intr-adevar sala nu arata a nu stiu ce salon de fite...dar noi asta ne-am dorit.....sa nu fie extravagant, cheltuieli minime (in ceea ce priveste mofturile noastre, adica nu am avut ornat prea mult, nici limuzine sau chestii marunte care se aduna), insa oamenii au fost foarte multumiti de atmosfera...de muzica, de mancare. Acum depinde si de ce fel de oameni ai sa ai tu invitati.
Noi am fost foarte multumiti de cum a iesit totul......limitandu-ma strict la ceea ce ne-am dorit noi.
Preturile meniurilor nu sunt foarte mari..... insa trebuie sa stii bine ce vrei pt ca ei vor incerca sa iti dea tot felu de optiuni care desigur costa bani.... nu mai stiu ce anume vrei sa stii exact....mai intreaba-ma tu si o sa ti raspund cu placere. O zi frumoasa!

goodmother
28.06.2010, 15:27:53
Eu nu sunt din Piatra dar am facut nunta acolo acum 6 ani.
Si acum apropiatii mei imi spun ca nu au mai fost la o nunta atat de frumoasa> Lasand la o parte micile inconveniente (li s-a stricat smantana si asa ca nu au mai servit-o la sarmalute -oricum a fost o hotarare inteleapta ca decat sa se imbolnaveasca oamenii mai bine fara) totul a fost perfect.
Muzica de acolo , plus o cantareata tinerica de muzica populara , invitat Fuego -dormea acolo in noaptea aia asa ca nu putea sa nu ne cante- in local s-a creat o atmosfera de petrecere cum rar vezi la nunti.
La balcon au stat tinerii -care au fost super incantati de idee mai ales ca unii erau cu parintii su daca vroiau sa danseze nu le era greu deloc sa coboare cateva trepte.
Am avut invitati din toata tara si mi-au zis ca nu s-au mai distrat asa de bine la o nunta si acum cand ma intalnesc cu ei imi reamintesc de nunta mea .

Intradevar localul nu este unul de fite si mofturi este un local pentru o petrecere de suflet .

smaranda2008
03.07.2010, 18:41:26
Buna iubitelor ,
Am facut si eu nunta acum 2 saptamani la Caming Troian . UFFF a iesit bine pana la urma ( financiar) dar in rest au fost probleme . Sala arata bine , chiar daca miroase a fum si mancare, adica e spatioasa si au incaput bine invitatii . Tot asa am facut si eu am pus tineretul sus . In schimb la mancare si-au batut joc , aperitivele erau sarace , la sarmalute le-au adus in ulcelele alea dar, care erau reci ,care erau fierbinti . Mamaliga rece in totalitate , iar la friptura , garnitura de cartofi , ciuperci si legume cred ca a fost dintr-aia congelata . Oricum oamenii s-au simtit destul de bine . Sfatul meu pentru viitoarele miresici : cand va faceti meniul spuneti sa va faca toate felurile de mancare dinainte sa stiti cum vor arata . Incheiati contract ca altfel nu vedeti factura sau chitanta ( daca nu iti adauga tva ). Revin cu detalii daca doriti .

deea.deea
17.02.2012, 20:22:38
Buna Alinuta,si eu am avut nunta anul trecut,deci si eu am trecut prin febra localurilor,ca sa zic asa.Din punctul meu de vedere Camping Troian nu prea e facut pentru o nunta.Felul cum sunt amplasate locurile nu prea mi-a placut ...la urma urmei spune-mi tu cum alegi invitatii ?care sa stea sus si care jos?...e cam incomod!Intr-adevar si mie mi-a placut la Calul Troian e mult mai select si fac o mancare delicioasa(iti spun din propria experienta;-);-);-)) ,doar ca e micut.Eu am facut la Pensiunea Alexia cea de vis a vis de Camping Troian si a fost superrrrrrr!!!!am avut 142 de persoane .
Te pup si succes la pregatiri!!

Buna
Cu cine ai lucrat la partea de decorat localul
Multumesc

bond61
30.08.2012, 15:14:49
Buna ziua,

Am vazut ca exista un topic despre acest local, am citit parerile inainte de nunta si mi se pare coresc sa impartasesc la randul meu experienta avuta. Am in principiu lucruri bune de spus despre acest local. Mancare buna, servire excelenta, muzica (Sidor Rusu) fara cusur. singurul minus este reprezentat de patroana - doamna Fosor. Este mai greu de discutat cu dansa, iar acest lucru iti lasa impresia ca incearca sa te traga in piept. Trebuie sa aveti grija, sa discutati dinainte despre orice "nimic" si cat costa fiecare deoarece ti se pune pret pe fiecare lucru pe care ti-l ofera. Am incercat sa aflam preturile finale, insa de fiecare data ni s-a spus ca " sa vedem cat o sa coste atunci" chiar daca eram cu cateva saptamani inainte de nunta. Pentru cei interesati le pot oferi o lista cu toate lucrurile pentru care am platit, si pretul lor. Mi se pare normal sa le platesti insa as fi preferat daca as fi stiut dinainte cat costa si sa nu mi se puna in fata in ultimul moment cand nu prea mai ai ce schimba. Dar probabil e o tactica utilizata si de alti patroni de localuri pentru a le limita mirilor posibilitatile de a alege. In schimb personalul localului este foarte ok, poti oricand discuta cu sefa de sala, ea fiind o persoana cu care te poti intelege. Dupa cum am mai spus nu regret faptul ca am ales acest local, insa daca doamna Fodor ar fi fost mai deschisa spre discutii, lucrurile ar fi fost perfecte.

DyAnna4
04.09.2012, 17:02:51
Buna ziua,

Am vazut ca exista un topic despre acest local, am citit parerile inainte de nunta si mi se pare coresc sa impartasesc la randul meu experienta avuta. Am in principiu lucruri bune de spus despre acest local. Mancare buna, servire excelenta, muzica (Sidor Rusu) fara cusur. singurul minus este reprezentat de patroana - doamna Fosor. Este mai greu de discutat cu dansa, iar acest lucru iti lasa impresia ca incearca sa te traga in piept. Trebuie sa aveti grija, sa discutati dinainte despre orice "nimic" si cat costa fiecare deoarece ti se pune pret pe fiecare lucru pe care ti-l ofera. Am incercat sa aflam preturile finale, insa de fiecare data ni s-a spus ca " sa vedem cat o sa coste atunci" chiar daca eram cu cateva saptamani inainte de nunta. Pentru cei interesati le pot oferi o lista cu toate lucrurile pentru care am platit, si pretul lor. Mi se pare normal sa le platesti insa as fi preferat daca as fi stiut dinainte cat costa si sa nu mi se puna in fata in ultimul moment cand nu prea mai ai ce schimba. Dar probabil e o tactica utilizata si de alti patroni de localuri pentru a le limita mirilor posibilitatile de a alege. In schimb personalul localului este foarte ok, poti oricand discuta cu sefa de sala, ea fiind o persoana cu care te poti intelege. Dupa cum am mai spus nu regret faptul ca am ales acest local, insa daca doamna Fodor ar fi fost mai deschisa spre discutii, lucrurile ar fi fost perfecte.

Buna
Nu stiu daca ai primit mesajul de la mine pt ca nu ai decat 2 postari, dar spune-mi te rog cum pot lua legatura cu tine pt niste detalii despre Troian?
Merci