PDA

Versiunea completa : Restaurante din Bacau

Pagini : [1] 2 3 4

miky0402
15.11.2006, 10:49:29
Salutare viitoare miresici!

Am nevoie de ajutorul vostru cu orice informatii aveti despre restaurantele Dumbrava si Corso din Bacau..Trebuie sa ma hotarasc si sa aleg unul din ele si sunt contracronometru :-SS Cele care ati facut sau ati fost la nunta acolo, va rog sa imi spuneti parerile voastre vis-a-vis de meniu, servire, cum arata salile aranjate si alte aspecte care probabil mie imi scapa acum...

Pupici,
Miky

Ela
15.11.2006, 10:54:29
Dragă Miky,

Îți dau un sfat, ferește-te de bucătăria de la CORSO. E o mare, mare mizerie acolo, igiena nu e prietena lor.

miky0402
15.11.2006, 10:59:52
:O asta nu mi-a spus nimeni pana acum..cei cu care am mai vorbit erau f incantati de corso...de dumbrava ce stii?

Ela
15.11.2006, 11:10:50
Și eu frecventam înainte Corso, până când un prieten, fost angajat, mi-a povestit în ce condiții lucrează în bucătărie. Am avut ocazia să vizitez și eu bucătăria lor.
E bine să soliciți vizitarea bucătăriei la orice local mergi să soliciți organizarea nunții. Crede-mă, dacă nu au nimic de ascuns, te vor pofti imediat.
La un restaurant pe care-l vizionam pentru organizarea nunții,am solicitat să văd bucătăria. Era vineri seara, se pregăteau pentru o nuntă. Am fost neanunțată. Am văzut în ce oale găteau și am văzut cazanul în care fierbeau sarmalele. Mirosea tare bine.

miky0402
15.11.2006, 11:17:13
multumesc mult pt sfat...e un aspect foarte important intr-adevar...

astept pareri si despre dumbrava care mi-a placut destul de mult..

toate cele bune!
:)

miky0402
15.11.2006, 12:09:31
ce imi puteti spune despre saloanele de la moldova?

micky
16.11.2006, 22:09:41
buna fetelor,
intradevar si eu am avut o impresie proasta cand am fost sa vad restaurantul corso(:| , mai ales ca este destul de mic ( eu am fost intr-o sambata cand era aranjat pt o nunta de 130 de pers). legat de dumbrava ce iti pot spune eu este ca am auzit numai laude si era si super aranjat :)>- . la moldova parca am vazut ca ai intrebat am vazut sala forest si are o combinatie de verde, are copaci parca imi mai aduc aminte ar printre ramuri animale impaiate:D ( asa retin eu, sper sa nu gresesc).

eu iti recomand sa te duci sa vezi si restaurantul "lady", parca asa se cheama, la narcisa. are mocheta pe jos, destul de mult loc de dans, iar pretul meniului era acceptabil. un punct in minus este ca restaurantul e deasupra la un supermarket:( dar sala e ok;;) .

sa ne tii la curent!!!!

pupici!

andreeam7
16.11.2006, 23:47:35
Noi am fost la o nunta la restaurantul Parc (parter) si ne-a placut la nebunie cum arata sala....asa ca ne-a ramas gandul la ea si n-am mai cautat altceva. Cand am fost sa rezervam sala, patronii ne-u invitat sa o vedem si pe cea de la etaj, pe atunci proaspat renovata (asta se intampla imediat dupa Paste). Ne-a placut si mai mult si am luat-o. Am facut si niste poze, ce-i drept intr-o luni dimineata, dupa o nunta, cand sala era cam vraiste, si le postez aici pentru curioase.

Intre timp au mai schimbat modul de aranjare al salii (in mai bine, evident), adica au achizitionat si alte huse pentru scaune si perdele de lumini. Toate intra in pretul meniului, adik nu platesti in plus pentru decorarea salii.

micky
17.11.2006, 08:50:47
sala de la parc din pacate cand ne-am interesat noi era luata!:(( dar acum te intreb pentru sora mea, ea va avea nunta in 2008 si acolo vrea sa mearga si ea, cate locuri are cel de jos si cate cel de sus? daca stii bineinteles! si eventual daca poti sa imi dai niste detalii gen cat e meniul, ce contine, daca te lasa sa iti aduci tu muzica, daca au contract cu o firma care amenajeaza sala sau aducem noi.:-\ si alte detalii care iti mai vin tie in minte!^:)^

multumesc anticipat!:* >:D<

andreeam7
17.11.2006, 23:37:22
sala de la parc din pacate cand ne-am interesat noi era luata!:(( dar acum te intreb pentru sora mea, ea va avea nunta in 2008 si acolo vrea sa mearga si ea, cate locuri are cel de jos si cate cel de sus? daca stii bineinteles! si eventual daca poti sa imi dai niste detalii gen cat e meniul, ce contine, daca te lasa sa iti aduci tu muzica, daca au contract cu o firma care amenajeaza sala sau aducem noi.:-\ si alte detalii care iti mai vin tie in minte!^:)^

multumesc anticipat!:* >:D<

Teaba cu nr de locuri este relativa.....stiu ca la etaj incap lejer 150-170 de pers, iar la parter 200-250. Intotdeauna se mai pot pune 2 scaune la mese, dar va fi cam inghesuiala.

Meniul pleaca de la 120 ron de persoana. Am fost la 2 nunti acolo anul acesta si meniul a fost acelasi, nu stiu daca era cel de 120 ron, dar m-a impresionat. Portiile sunt decorate extraordinar, iar atunci cand se servesc bauturile aperitive se aduc niste farfuriute mici cu cate 3 "gustari" (niste discuri din paine prajita cu icre de manciuria, branza cu mucegai sau ansoa) care dau super bine ! In meniu nu intra: tortul, prajiturile si bautura. (Am niste poze de la o nunta, dar trebuie sa le caut. O sa le postez cat mai curand)

Sala este amenajata de ei: huse scaune+mese (vreo 15 culori), perdea de lumini si flori pe mese (buchete din flori artificiale sau naturale, dar mai micute). Nu se plateste in plus, ci intra in pretul meniului.

Muzica iti aduci sau iei formatia lor (pe care nu ti-o recomand).

Sunt foarte flexibili si dornici sa-ti faca pe plac. Sora ta se va intelege de minune cu patronii. Doar ca trebuie sa dea un avans ca rezervarea sa fie valabila.

Pentru alte detalii ar trebui sa vorbiti cu cei de acolo.

micky
18.11.2006, 10:49:12
Teaba cu nr de locuri este relativa.....stiu ca la etaj incap lejer 150-170 de pers, iar la parter 200-250. Intotdeauna se mai pot pune 2 scaune la mese, dar va fi cam inghesuiala.

Meniul pleaca de la 120 ron de persoana. Am fost la 2 nunti acolo anul acesta si meniul a fost acelasi, nu stiu daca era cel de 120 ron, dar m-a impresionat. Portiile sunt decorate extraordinar, iar atunci cand se servesc bauturile aperitive se aduc niste farfuriute mici cu cate 3 "gustari" (niste discuri din paine prajita cu icre de manciuria, branza cu mucegai sau ansoa) care dau super bine ! In meniu nu intra: tortul, prajiturile si bautura. (Am niste poze de la o nunta, dar trebuie sa le caut. O sa le postez cat mai curand)

Sala este amenajata de ei: huse scaune+mese (vreo 15 culori), perdea de lumini si flori pe mese (buchete din flori artificiale sau naturale, dar mai micute). Nu se plateste in plus, ci intra in pretul meniului.

Muzica iti aduci sau iei formatia lor (pe care nu ti-o recomand).

Sunt foarte flexibili si dornici sa-ti faca pe plac. Sora ta se va intelege de minune cu patronii. Doar ca trebuie sa dea un avans ca rezervarea sa fie valabila.

Pentru alte detalii ar trebui sa vorbiti cu cei de acolo.

mersi fain de raspuns! sora mea oricum are cam 150 de pers, deci cred ca o sa se intereseze de cea de sus!;-);-) si e super ca intra aranjarea in pret( la restaurantul meu nu intra:() si ca iti da voie sa iti aduci muzica!

inca o intrebare daca nu o sa te superi: ea vrea sa faca nunta undeva prin iulie iunie 2008, tu cu cat timp inainte ai fost? si cam ce dati erau libere?(adica sa ii zic sa mearga anul asta sau la anu, mentionez ca noi stam in iasi amandoua si nu prea mergem pe acasa:D, de asta te intreb)

multumim inca o data! esti o scumpica!:*:)>->:D<

sunset
18.11.2006, 12:54:06
Salutari la miresici,
Desi sunt din Iasi, cam am si eu o parere despre Moldova si Dumbrava.
Le stiu bine pt ca am avut delegatii peste delegatii ( anul asta am stat 2 luni si anul trecut cam 3)

La Moldova am stat cel mai putin, pt ca era :disgust:.
Camerele cu gandaci si mobila veche... Stiu ca nu asta va intereseaza pe voi, dar e vorba de atitudinea generala de acolo... delasare
La restaurant, chelneri care se pupa pe dupa colturi sau care dispar cu orele la bucatarie. Dura in medie 45 min pana iti lua comanda si intre 40 min si 1h15 sa iti aduca ceva de mancare, asta in canditiile in care masa noastra era singura ocupata.
Manacrea nu cine stie ce, iar pretul :oops: (nu de alta dar includea multe chestiuni in plus)

La Dumbrava mi-a placut mult de tot
Servicii de calitate, personal prietenos.... si o papica (sa incercati friptura de vita cu sos de piper si orez salbatic ) :">

Nu zic ca totul e roz acolo, dar... au o ambianta superba, decoratiuni de bun gust.

micky
18.11.2006, 14:39:36
La Moldova am stat cel mai putin, pt ca era :disgust:.

Camerele cu gandaci si mobila veche... Stiu ca nu asta va intereseaza pe voi, dar e vorba de atitudinea generala de acolo... delasare
La restaurant, chelneri care se pupa pe dupa colturi sau care dispar cu orele la bucatarie. Dura in medie 45 min pana iti lua comanda si intre 40 min si 1h15 sa iti aduca ceva de mancare, asta in canditiile in care masa noastra era singura ocupata.
Manacrea nu cine stie ce, iar pretul :oops: (nu de alta dar includea multe chestiuni in plus)

sunset te pot intreba la care restaurant ai fost?:-\ nu de alta dar eu am intrat in restaurantul forest si mi s-a parut curatel! si chelnerii au fost atat de neseriosi de fiecare data? eu aveam o impresie buna de restaurantele de la moldova...acum nu mai stiu ce sa cred!:-s

>:D< :*

andreeam7
18.11.2006, 18:02:51
mersi fain de raspuns! sora mea oricum are cam 150 de pers, deci cred ca o sa se intereseze de cea de sus!;-);-) si e super ca intra aranjarea in pret( la restaurantul meu nu intra:() si ca iti da voie sa iti aduci muzica!

inca o intrebare daca nu o sa te superi: ea vrea sa faca nunta undeva prin iulie iunie 2008, tu cu cat timp inainte ai fost? si cam ce dati erau libere?(adica sa ii zic sa mearga anul asta sau la anu, mentionez ca noi stam in iasi amandoua si nu prea mergem pe acasa:D, de asta te intreb)

multumim inca o data! esti o scumpica!:*:)>->:D<

Noi vroiam sa facem nunta anul asta, asa ca ne-am dus in prima sapt dupa Paste. Pe atunci mai aveau libera o singura duminica in 2006, prin octombrie, iar pt 2007 :vreo 2 zile prin mai (tot duminica), 2 iunie, ziua noastra (7 iulie) si cateva prin august. Pe atunci nu aveau rezervari facute pt octombrie.

Daca merge anul asta cred ca va avea de unde sa aleaga. Daca se duce anul viitor prin mai...trebuie sa alegi doar din ce iti ofera ei....

Dar daca tot s-au hotarat, de ce sa mai astepte? Oricum nu-ti impun un avans minim....ai mei au dat 200 euro parca.

Nici noi nu stam in Bacau....locuim in Bucuresti de vreo 5 ani, asa ca ai mei s-au ocupat de tot. De ex cand au fost sa rezerve restaurantul si ni s-a propus sala de la etaj, au facut poze cu tel, mi le-au trimis, mi-am dat acordul si n-au plecat de acolo pana n-au dat avansul.

PS: Cu placere !

micky
18.11.2006, 18:10:23
Noi vroiam sa facem nunta anul asta, asa ca ne-am dus in prima sapt dupa Paste. Pe atunci mai aveau libera o singura duminica in 2006, prin octombrie, iar pr 2007 :vreo 2 zile prin mai (tot duminica), 2 iunie, ziua noastra si cateva prin august. Pe atunci nu aveau rezervari facute pt octombrie.

Daca merge anul asta cred ca va avea de unde sa aleaga. Daca se duce anul viitor prin mai...trebuie sa alegi doar din ce iti ofera ei....

Dar daca tot s-au hotarat, de ce sa mai astepte? Oricum nu-ti impun un avans minim....ai mei au dat 200 euro parca.

ei s-au hotarat pentru 2008 dar nu stiau sigur daca in bacau, :-\ pentru ca mirele e din vaslui, si abia acum cateva zile s-au hotarat ca vor face nunta in bacau,<:-P deci cu siguranta se vor duce sa discute si la restaurant si eventual sa ofere si avansul.:D

multumesc din suflet pentru informatii! cu siguranta se va bucura cand o voi anunta!\:D/

pupici si tinem legatura!:* >:D<

lakra_c
07.12.2006, 11:54:47
restaurantul Dumbrava arata superb ! il renoveaza in ianuarie si fac o extindere a salii pana la o capacitate de 170 persoane ( pana acum capacitatea maxima era de 90 persoane)

micky
07.12.2006, 12:15:47
restaurantul Dumbrava arata superb ! il renoveaza in ianuarie si fac o extindere a salii pana la o capacitate de 170 persoane ( pana acum capacitatea maxima era de 90 persoane)

lakra_c am o intrebare unde anume e sala asta dumbrava:-\ de 90 de pers?
eu in august cand am fost sa imi caut local am intrat in interiorul hotelului si mi-au aratat cei de acolo o sala de vreo 20 de pers:-\ si plus de asta mi-au zis ca e ocupata tot anul viitor!
deci lamureste-ma si pe mine!:) oricum am gasit localul deja( la roman de unde e iubi meu) dar ca sa stiu si eu:)

lakra_c
07.12.2006, 20:29:38
eu am mai fost la o nunta la restaurantul Dumbrava in mai 2004 iar capacitatea salii era de 90 persoane...in concluzie eu cred ca atunci cand ai vazut sala ai vazut de fapt numai o parte din ea,restaurantul fiind in forma de L. Acum ei vor sa desfiinteze bucataria veche si in acest fel sala va avea forma patrata ; din cate am inteles de la d-na care se ocupa de rezervari s-au extinscu bucataria cumva inspre holul hotelului si spre gradina ( au o gradina de vara amenajata foarte frumos)

micky
07.12.2006, 22:25:50
eu am mai fost la o nunta la restaurantul Dumbrava in mai 2004 iar capacitatea salii era de 90 persoane...in concluzie eu cred ca atunci cand ai vazut sala ai vazut de fapt numai o parte din ea,restaurantul fiind in forma de L. Acum ei vor sa desfiinteze bucataria veche si in acest fel sala va avea forma patrata ; din cate am inteles de la d-na care se ocupa de rezervari s-au extinscu bucataria cumva inspre holul hotelului si spre gradina ( au o gradina de vara amenajata foarte frumos)

se poate, doar ca acum imi cam pare rau ca nu m-am uitat mai atent!:-< iti doresc sa ai o nunta superba, mai ales ca am auzit numai de bine si de personalul de acolo si de meniuri!<:-P<:-P<:-P

lakra_c
07.12.2006, 22:42:04
se poate, doar ca acum imi cam pare rau ca nu m-am uitat mai atent!:-< iti doresc sa ai o nunta superba, mai ales ca am auzit numai de bine si de personalul de acolo si de meniuri!<:-P<:-P<:-P

multumesc pentru urari , acelasi lucru iti doresc si eu tie ! iar daca restaurantul din Roman e cel la care ma gandesc :-? eu s-ar putea sa fii foarte multumita de alegere !

micky
07.12.2006, 22:48:05
multumesc pentru urari , acelasi lucru iti doresc si eu tie ! iar daca restaurantul din Roman e cel la care ma gandesc :-? eu s-ar putea sa fii foarte multumita de alegere !

eu mai am cate odata niste ganduri rele:( ba ca are stalpii aia si nu vad prea bine sala, sau ca meniul nu o sa fie oki da ma trezeste iubi meu la realitate...."atata timp cat noi ne simtim bine o sa se simta bine si invitatii, nu conteaza mancarea", zice el!;))
restaurantul e dupa politie mai la vale! are o biserica catolica in fata!;;) daca il stii spune-mi si mie ce parere ai...dar sa fie sincera!:)

lakra_c
08.12.2006, 14:06:18
eu mai am cate odata niste ganduri rele:( ba ca are stalpii aia si nu vad prea bine sala, sau ca meniul nu o sa fie oki da ma trezeste iubi meu la realitate...."atata timp cat noi ne simtim bine o sa se simta bine si invitatii, nu conteaza mancarea", zice el!;))
restaurantul e dupa politie mai la vale! are o biserica catolica in fata!;;) daca il stii spune-mi si mie ce parere ai...dar sa fie sincera!:)

eu ma gandeam la restaurantul de la iesirea din Roman spre Iasi care a fost terminat anul trecut cred...sorry...greseala mea; dar vreau sa va spun un singur lucru : nunta o faceti pentru voi si nu pentru invitati si asta o zic din experienta !!!! acum 2 ani am mers la 6 nunti( asa a fost intamplarea ca in acel an sa se casatoreasca o parte dintre prietenii nostri) si oricat s-au straduit fiecare dintre ei sa aiba o nunta cat mai frumosa,sa nu lipseasca nimic,sa fie toata lumea multumita,.. etc tot timpul se gasesc diversi "carcotasi" care sa spuna ca lor nu le-a placut una sau alta.:( Deci gandeste-te in primul rand sa va placa voua si sa fie o nunta asa cum ati visat pentru ca oricum ar fi nu poti multumi pe toata lumea .eu m-am convins de asta:)>-

micky
08.12.2006, 19:57:18
eu ma gandeam la restaurantul de la iesirea din Roman spre Iasi care a fost terminat anul trecut cred...sorry...greseala mea; dar vreau sa va spun un singur lucru : nunta o faceti pentru voi si nu pentru invitati si asta o zic din experienta !!!! acum 2 ani am mers la 6 nunti( asa a fost intamplarea ca in acel an sa se casatoreasca o parte dintre prietenii nostri) si oricat s-au straduit fiecare dintre ei sa aiba o nunta cat mai frumosa,sa nu lipseasca nimic,sa fie toata lumea multumita,.. etc tot timpul se gasesc diversi "carcotasi" care sa spuna ca lor nu le-a placut una sau alta.:( Deci gandeste-te in primul rand sa va placa voua si sa fie o nunta asa cum ati visat pentru ca oricum ar fi nu poti multumi pe toata lumea .eu m-am convins de asta:)>-

eeeee as fi vrut eu sa fac acolo!!!!=P~ =P~ =P~ din pacate nu e acela!:(
ai mare dreptate...in primul rand trebuie sa ne placa noua...dar ma gandesc ca nu mi-ar place sa plece invitatii cu un gust amar, ca nu s-au distrat sau nu au mancat bine!:(
oricum eu voi face tot posibilul sa iasa totul oki si sa fie cea mai frumoasa nunta:D

ellen
24.01.2007, 15:30:23
As dori si eu informatii legate de restaurantul Casa Grande. A fost careva la o nunta acolo? As dori sa aflu cateva impresii. Stiu ca e un restaurant nou si destul de incapator. Va multumesc!

lakra_c
24.01.2007, 15:34:25
As dori si eu informatii legate de restaurantul Casa Grande. A fost careva la o nunta acolo? As dori sa aflu cateva impresii. Stiu ca e un restaurant nou si destul de incapator. Va multumesc!
parerea mea e ca este situat cam in strada asa , nu e spatiu verde deloc ; barbatii de obicei vor sa mai iasa pe o terasa la o tigara si o barfa mica :D!!! inauntru am inteles ca e foarte simplu deci poti orna cum iti doresti.asta e un lucru bun!

ellen
24.01.2007, 15:34:32
Salutare! M-ar interesa impresii despre restaurantul Casa Grande. Stiu ca e un restaurant nou si destul de incapator. Va multumesc mult!

ellen
24.01.2007, 15:37:30
Nici nu ma asteptam la un raspuns asa de prompt. Multumesc mult! Am observat si eu dezavantajul apropierii de strada, dar fiind luna octombrie poate nu vor fi asa "incinsi". Ma intereseaza si prestatia chelnerilor, daca bucutarie, meniul e ok....

lakra_c
24.01.2007, 15:42:35
Nici nu ma asteptam la un raspuns asa de prompt. Multumesc mult! Am observat si eu dezavantajul apropierii de strada, dar fiind luna octombrie poate nu vor fi asa "incinsi". Ma intereseaza si prestatia chelnerilor, daca bucutarie, meniul e ok....
deapre asta chiar nu stiu nimic si nici nu pot sa aflu pentru ca nu cunosc pe nimeni care sa fi facut nunta acolo!! Bafta!

lakra_c
24.01.2007, 15:43:48
totusi poti incerca o proba de restaurant sau pur si simplu te duci intr-o zi si servesti masa acolo

micky
24.01.2007, 16:01:05
totusi poti incerca o proba de restaurant sau pur si simplu te duci intr-o zi si servesti masa acolo

acesta e singurul sfat pe care ti-l pot da si eu;-) sa mergi sa mananci acolo! noi am vrut sa mergem de craciun sa mancam acolo dar lui iubi nu i-a placut deloc cum arata localul:(
sa ne anunti ce ai rezolvat;-)

ady3vay
28.01.2007, 16:11:57
Va rog mult sa imi puteti trimite niste poze de le diverse restaurante din bacau pentru ca nu am posibilitatea sa le vad.Sunt in momentul alegerii restaurantului dar nu am prea fost in cele de prin bacau

micky
29.01.2007, 16:56:11
aveam niste poze! dar nu de mult le-am sters! :( poate te ajuta alta miresica:)

ady3vay
30.01.2007, 00:42:30
iti multumesc mult.Eu am o propunere si cred ca ar fi ceva bun--
--Sa incercam sa adunam cat mai multe poze despre diferite restaurante din bacau,sa fie ca o baza de date,pentru ca probabil nu toata lumea are posibilitatea sa se duca si sa vada cum arata localurile.Eu am incercat sa vad anumite restaurante prin intermediul site-ului lor dar nu dau nimic,sau foarte putin, eu cred ca ar fi o idee minunata.

Iti multumesc din nou

micky
30.01.2007, 16:33:15
cu siguranta ar fi o idee minunata! uite din martie si sora mea va merge sa-si caute local...poate o conving sa faca poze:D si apoi atasez.

dar daca vrei pt tine imi poti spune cam ce cauti tu...cate locuri sa aiba restaurantul....cam cum sa arate...si poate iti recomand ceva:) daca iti este de ajutor;-)

ellen
08.02.2007, 09:53:43
Am fost, am vazut si m-am razgandit! Acolo aveau liber in octombrie cand vroiam noi. Asta era singurul avantaj. Am vazut si sala de la Parc (sus) si mi-a placut foarte mult. Asa ca am amanat nunta pana in 2008, in iunie. Deja luna iunie e ocupata. Marti cand am fost acolo mai era liber in mai, iulie... Asa ca, daca vrea cineva acolo, sa mearga cat mai repede.

ady3vay
11.02.2007, 22:52:06
Scuza-ma ca am raspuns asa de tarziu ,dar am avut probleme cu conexiunea.Sper sa ma poti ajuta sa imi gasesc un restaurant decent.Marea mea problema este ca nu pot sa vad localurile pentru ca nu sunt in tara,multe nici nu cred ca le cunosc f bine!
La nunta ar trebui sa vina pana la vreo 80-90 pers.si restaurantul trebuie sa fie in Bacau.Nunta nu va fi prea mare dar vreau sa fie un bun ambient,mancarea sa fie buna ,sa se ocupe ei de toate aranjamentele salii etc.(cred ca tu stii mult mai bine decat mine cum sa fie)Daca ai putea sa-mi dai niste idei ar fi foarte bine si iti multumesc anticipat,si astept raspunsul tau.multumesc :D

micky
12.02.2007, 19:04:19
Scuza-ma ca am raspuns asa de tarziu ,dar am avut probleme cu conexiunea.Sper sa ma poti ajuta sa imi gasesc un restaurant decent.Marea mea problema este ca nu pot sa vad localurile pentru ca nu sunt in tara,multe nici nu cred ca le cunosc f bine!
La nunta ar trebui sa vina pana la vreo 80-90 pers.si restaurantul trebuie sa fie in Bacau.Nunta nu va fi prea mare dar vreau sa fie un bun ambient,mancarea sa fie buna ,sa se ocupe ei de toate aranjamentele salii etc.(cred ca tu stii mult mai bine decat mine cum sa fie)Daca ai putea sa-mi dai niste idei ar fi foarte bine si iti multumesc anticipat,si astept raspunsul tau.multumesc :D

hmmm......acum nu am timp sa iti raspund din pacate...dar in decursul zilei de maine voi incerca sa iti mai dau sfaturi;-) sper sa nu te superi:)

micky
13.02.2007, 12:30:35
cred ca am mai scris pe aici pe la un topic:-" :-" :-" mie sincer mi-a placut la restaurantul lady....e undeva la narcisa cum cobori de pe pod faci imediat dreapta si mergi un pic si pe stanga vezi restaurantul....singurul impediment este ca e deasupra la un supermarket si nu are terasa...dar e super faina intrarea...adica scarile sunt imbracate in tull si pe fiecare treapta ai cate o lumanare aprinsa in margini...plus localul este spatios incap cam 120 de pers si nu esti obligata la un anumit nr de meniuri(asta fain)...plus are un super ring adica e mare....localul e varuti in culori dragute parca roz pal era nu mai stiu exact...oricum daca era sa fac nunta in bc acolo m-as fi dus....asa si meniul a fost anu trecut intre 8oo mii si 900 mii...un pret acceptabil.....
atat deocamdata...ma mai gandesc si mai scriu:D

micky
13.02.2007, 12:37:30
Am fost, am vazut si m-am razgandit! Acolo aveau liber in octombrie cand vroiam noi. Asta era singurul avantaj. Am vazut si sala de la Parc (sus) si mi-a placut foarte mult. Asa ca am amanat nunta pana in 2008, in iunie. Deja luna iunie e ocupata. Marti cand am fost acolo mai era liber in mai, iulie... Asa ca, daca vrea cineva acolo, sa mearga cat mai repede.

:O :O :O liber doar in iulie si mai?????????????????:O :O :O pt 2008?????????????????????mai frate si sormea zicea ca e devreme...............aoleu....tre sa se grabeasca......mersic ca ne-ai anuntat!:gen_17:

ellen
13.02.2007, 13:13:09
Am fost intr-o duminica (pe 4 februarie) sa vad restaurantul Parc (sus). Am fost placut impresionata. Putin cam tarziu, avand in vedere ca deja platisem avansul la alt rest. Dar m-am ragandit si am amanat nunta din oct 2007, in iunie 2008. Imi place mai mult vara. In duminica respectiva era liber anul 2008. Cand am fost marti, deci dupa doar doua zile, in luna iunie mai era un singur week-end. Am fost foarte surprinsa. Doar iunie era asa de ocupata. Eu am pus ..., ca sa nu mai emumar lunile. Dar era liber si august si in lunile de toamna... Iunie era singura luata, luna care ma interesa si pe mine. Ce m-a surprins a fost viteza cu care s-au rezervat datele. De aceea ar fi bine sa se grabeasca. Scapa de o grija!

micky
13.02.2007, 13:40:44
Am fost intr-o duminica (pe 4 februarie) sa vad restaurantul Parc (sus). Am fost placut impresionata. Putin cam tarziu, avand in vedere ca deja platisem avansul la alt rest. Dar m-am ragandit si am amanat nunta din oct 2007, in iunie 2008. Imi place mai mult vara. In duminica respectiva era liber anul 2008. Cand am fost marti, deci dupa doar doua zile, in luna iunie mai era un singur week-end. Am fost foarte surprinsa. Doar iunie era asa de ocupata. Eu am pus ..., ca sa nu mai emumar lunile. Dar era liber si august si in lunile de toamna... Iunie era singura luata, luna care ma interesa si pe mine. Ce m-a surprins a fost viteza cu care s-au rezervat datele. De aceea ar fi bine sa se grabeasca. Scapa de o grija!

pai chestia e ca si sormea vrea in iunie:)):)):)) si din pacate acu e plecata la bucuresti in practica si abia peste 2 sapt vine...ata ete daca e sa fie liber vor gasi si ei...daca nu schimba luna...n-ai ce face:)

ady3vay
17.02.2007, 22:27:52
iti multumesc pentru informatie,sa stii ca nu este rau restaurantul dupa cum spui tu,daca mai ai alte informatiidespre el sau in mod special niste foto ar fi perfect.esti f dragutza!!

micky
19.02.2007, 14:51:30
iti multumesc pentru informatie,sa stii ca nu este rau restaurantul dupa cum spui tu,daca mai ai alte informatiidespre el sau in mod special niste foto ar fi perfect.esti f dragutza!!

uite ca in weekend am trecut pe acolo sa se uite sormea si nu i-a placut faptul ca e deasupra la un supermarket si are un panou mare pus( cand am fost eu nu era) pe care scrie supermarket lady...adevarul ca nu e chiar frumos:( si nu am facut nici poze ca nu am intrat:D
dar tu nu ai pe nimeni in bacau care sa mearga prin oras sa faca poze la restaurante???cred ca te-ar ajuta mai mult:)
>:D<

andreeam7
19.02.2007, 20:43:11
Restaurantul Parc : prima poza a fost facuta in sala de la parter acum 2 ani la o nunta, iar urmatoarele in sala de la etaj dupa o nunta, anul trecut.

ALEX21A
19.02.2007, 20:49:02
Restaurantul Parc : prima poza a fost facuta in sala de la parter acum 2 ani la o nunta, iar urmatoarele in sala de la etaj dupa o nunta, anul trecut.

arata bine......e frumos;;)

ellen
21.02.2007, 20:51:11
Pe 14 iunie 2008 nu se fac nunti. :( Este ajunul Rusaliilor. Am vorbit nu cu unul, ci cu doi preoti si amandoi mi-au spus acelasi lucru. Asa ca am eliberat data. Nu am vrut sa apelez la dispensa si alte cele. Am preferat sa schimb data. Mai bine sa fac in mai decat atunci cand biserica nu permite, mai ales ca nu am avut un motiv serios pentru aceasta data de 14. E liber la Parc si iulie si august si prin mai, mai putin 24 mai.;))

ady3vay
22.02.2007, 11:32:29
Iti multumesc din nou ptr.amabilitate,si ptr poze.Ai dreptate cu restaurantul lady,am sa incerc sa fac rost de niste poze de pe situl lor.Sincer iti spun ca nu am pe nimeni care sa se duca prin bacau pe la restaurante,stii tu motivul este simplu... sunt toti plecati!
Daca iti mai trece prin cap vreun restaurant care sa aiba in jur de 70-90 locuri ti-asi fi f recunoscatoare daca mi-ai spune si mie.;))
Mie imi place restaurantul de la parc,care ai trimis tu poze,dar stiu ca are capacitatea de 150 pers.sala de sus si de aceea eu nu prea cred ca ar fi bine ptr. mine.Observand pozele nu o vad chiar asa de mare,eu o vad de vreo 100 de pers,tu ce stii?

Iti multumesc mult<:-P

micky
22.02.2007, 11:46:27
Iti multumesc din nou ptr.amabilitate,si ptr poze.Ai dreptate cu restaurantul lady,am sa incerc sa fac rost de niste poze de pe situl lor.Sincer iti spun ca nu am pe nimeni care sa se duca prin bacau pe la restaurante,stii tu motivul este simplu... sunt toti plecati!
Daca iti mai trece prin cap vreun restaurant care sa aiba in jur de 70-90 locuri ti-asi fi f recunoscatoare daca mi-ai spune si mie.;))
Mie imi place restaurantul de la parc,care ai trimis tu poze,dar stiu ca are capacitatea de 150 pers.sala de sus si de aceea eu nu prea cred ca ar fi bine ptr. mine.Observand pozele nu o vad chiar asa de mare,eu o vad de vreo 100 de pers,tu ce stii?

Iti multumesc mult<:-P

pozele cu restaurantul de la parc nu le-am atasat eu ci andeeam7;-)...iar in legatura cu localul de la parc stiu ca e mare si sigur incap mai mult de 150 de pers....
eu am un caietel in care am scris localurile ce le-am vizitat si detalii despre ele...gen meniu, pret, cate locuri, nr de tel de la sef de sala....dar daca nu am poze nu te ajut prea mult:(

ellen
22.02.2007, 12:39:49
Restaurantul Parc (sus) are o capacitate maxima de 180 persoane. Asa mi-au zis mie cei de acolo. Dintre restaurantele cu numar mai mic de locuri sunt urmatoarele:

Casa Apostu (~100 locuri, e mult spatiu verde acolo)
Iris (in zona Orizont, are 40-150 locuri, dar e cam aproape de strada)
Lady (in zona Narcisa)
Millenium (~100 locuri, in cladirea albastra, la ultimul etaj) ai o panorama extraordinara
Mississippi (~100 locuri, str. Banca Nationala)
Pheonix (~ 100 locuri) am auzit ca e dragut si a fost din nou renovat;
Speed Way (100 locuri, la pista de karturi; am fost la o nunta acolo si era fain amenajata sala, are si terasa; mai nasoli pentru "peisaj" sunt muntii de fosfor (sau ce-o fi ala) de langa.

Din pacate nici eu nu am poze.:(

micky
22.02.2007, 12:54:35
in afara de lady si iris pe care la aveam si eu pe lista celelalte eu nu le-am vizitat:D...oricum sunt sigura ca toate sunt deosebite:)

acum va scriu si celelalte restaurante la care am mai fost eu:

Corso - 100 pers (ingramadit 120)- e undeva pe la orizontu
Pasaj- 100 pers - tot la orizontu...in zona aia sunt mai multe locale...vreo 4 si toate au spatiu de aproximativ 100 de pers plus sau minus:)
Curcanul de aur- 120 de pers( incap si mai multe)..tot undeva pe la orizontu
Cascada - 150 de pers( cu siguranta incap si mai multe)- e in zona policlinicii vechi;-)
Rmb- 120 pers- e pe langa tribunal:D
mai sunt cantinele: cea de la aeroport care am inteles ca e destul de dragut dar nu stiu cat de spatioasa..ar mai fi cantina de la pttr care ar cuprinde cam 120 de pers
mai este cantina de la universitate care cica e draguta...eu una nu am fost si nu am vazut-o:-$ ..dar incap 120 de pers lejer:)

cam asta imi vine acum in minte....:)

andreeam7
22.02.2007, 22:25:53
La Parc sus max 180 pers, iar la parter max 250 daca se inchiriaza toata sala sau max 120 daca se inchiriaza doar jumatate (sala e sub forma de L si se poate micsora, daca intelegeti).

lakra_c
23.02.2007, 14:02:45
Restaurantul Parc (sus) are o capacitate maxima de 180 persoane. Asa mi-au zis mie cei de acolo. Dintre restaurantele cu numar mai mic de locuri sunt urmatoarele:

Casa Apostu (~100 locuri, e mult spatiu verde acolo)

Din pacate nici eu nu am poze.:(

:O:O:O la casa apostu se pot face nunti???? si ati fost sa vedetzi cum arata??? pai daca stiam...habar nu am avut si cand te gandesti ca de mica imi doream sa-mi fac majoratul sau nunta acolo...#-o

ellen
23.02.2007, 19:50:30
Stiu pe cineva care a fost la o nunta acolo prin 2005 si a fost placut impresionata. E o persoana foarte pretentioasa. Am sa o intreb mai multe amanunte.;;)

ady3vay
24.02.2007, 00:19:08
ma ajuta f mult informatiile tale.Am sa analizez bine fiecare ptr. ca sunt multe care ar putea sa se incadreze dorintelor mele.Dar pe unde este casa apostu? Iti multumesc mult=P~

Ela
24.02.2007, 00:22:39
:O:O:O la casa apostu se pot face nunti???? si ati fost sa vedetzi cum arata??? pai daca stiam...habar nu am avut si cand te gandesti ca de mica imi doream sa-mi fac majoratul sau nunta acolo...#-o
Recent am fost la un botez acolo. A fost ffff frumos. Meniul deosebit, servirea ireprosabila, aspect placut al locului.

micky
24.02.2007, 07:34:38
ma ajuta f mult informatiile tale.Am sa analizez bine fiecare ptr. ca sunt multe care ar putea sa se incadreze dorintelor mele.Dar pe unde este casa apostu? Iti multumesc mult=P~

si eu am aceeasi intrebare: unde este casa apostu???:-\ :-\ :-\

lakra_c
24.02.2007, 08:29:40
si eu am aceeasi intrebare: unde este casa apostu???:-\ :-\ :-\
este fosta casa de oaspeti , unde statea Ceausescu atunci cand venea in Bacau la vanatoare sau pentru alte chestii deh prezidentiziale8-}...

lakra_c
24.02.2007, 08:31:04
Recent am fost la un botez acolo. A fost ffff frumos. Meniul deosebit, servirea ireprosabila, aspect placut al locului.
dar spune-mi si mie ...este cumva renovat? cam ce capacitate are sala? se poate decora frumos? este acces la terasa??? plsssss^:)^

micky
24.02.2007, 08:31:25
este fosta casa de oaspeti , unde statea Ceausescu atunci cand venea in Bacau la vanatoare sau pentru alte chestii deh prezidentiziale8-}...

sincer tot nu m-ai lamurit!:"> nu poti sa imi spui macar in ce zona a bacaului se afla???
si mersik de raspuns!:*

lakra_c
24.02.2007, 08:48:42
sincer tot nu m-ai lamurit!:"> nu poti sa imi spui macar in ce zona a bacaului se afla???
si mersik de raspuns!:*
zona Insula de agrement si anume pe soseau de centura (varianta se mai numeste) a bacaului , cam fatza in fatza cu vilele din Bistritza-Lac

micky
24.02.2007, 08:51:45
zona Insula de agrement si anume pe soseau de centura (varianta se mai numeste) a bacaului , cam fatza in fatza cu vilele din Bistritza-Lac

aham ...acum cred ca am o idee!:D o sa fiu mai atenta cand mai trec pe acolo;-)....sunt tare curiasa sa vad cum arata:)

lakra_c
24.02.2007, 08:54:56
aham ...acum cred ca am o idee!:D o sa fiu mai atenta cand mai trec pe acolo;-)....sunt tare curiasa sa vad cum arata:)
arata ca o Casoaie uriasa , dar are o gradina superba si o terasa la fel , e intr-un fel inconjurata de un parc si e foarte discret , se pot face poze frumoase , am sa incerc sa merg sa vad cum arata si daca-mi place renuntz la contractul de la celalalt restaurant desi am dat aconto...nu cred ca se pot vedea prea multe din strada pentru ca are un gard imens

micky
24.02.2007, 08:59:25
arata ca o Casoaie uriasa , dar are o gradina superba si o terasa la fel , e intr-un fel inconjurata de un parc si e foarte discret , se pot face poze frumoase , am sa incerc sa merg sa vad cum arata si daca-mi place renuntz la contractul de la celalalt restaurant desi am dat aconto...nu cred ca se pot vedea prea multe din strada pentru ca are un gard imens

eu iti zic bafta:) si sa gasesti liber pe data pe care vrei tu....mai ales ca mai devreme ai scris ca aici ai visat de cand erai tu mica ca iti vei face nunta;-)....si mie imi place mult ideea de gradina pt ca ies niste poze bestiale...:( din pacate la restaurantul meu nu voi avea parte de asa ceva...ata ete:D

Ela
24.02.2007, 10:16:23
dar spune-mi si mie ...este cumva renovat? cam ce capacitate are sala? se poate decora frumos? este acces la terasa??? plsssss^:)^
Este foarte frumos inauntru. Aranjamentul (husele de scaune si fetele de masa cu esarfe) erau din partea casei, adica parintii nu au adus o firma specializata pentru acest lucru. Ei au adus cateva baloane pe care le-au luat de la o firma de specialitate. La terasa este acces. Ieseau fumatorii la cate o tigara.

Chiar se merita sa faci nunta acolo daca nu ai foarte multi invitati. La 100 de persoane este loc si de dans.

ellen
24.02.2007, 19:59:45
Eu stiam ca nu e renovat, dar nu am mai fost de ceva vreme pe acolo. Oricum, un punct forte e gradina si mai ales faptul ca e nepopulata... :D

ady3vay
25.02.2007, 00:25:17
chiar daca nu ai poze nu este nimic eu ma multumesc cu ceea ce ai scris in caietelul tau,ar fi super daca mi-ai trimite si mie acele date...plssssss:">mersi myky

lakra_c
25.02.2007, 19:18:45
Este foarte frumos inauntru. Aranjamentul (husele de scaune si fetele de masa cu esarfe) erau din partea casei, adica parintii nu au adus o firma specializata pentru acest lucru. Ei au adus cateva baloane pe care le-au luat de la o firma de specialitate. La terasa este acces. Ieseau fumatorii la cate o tigara.

Chiar se merita sa faci nunta acolo daca nu ai foarte multi invitati. La 100 de persoane este loc si de dans.
hmm...am vreo 120-max.140 invitati si nu prea as vrea sa-i ingramadesc !

laura_bc
27.02.2007, 17:02:15
Va rog mult sa imi puteti trimite niste poze de le diverse restaurante din bacau pentru ca nu am posibilitatea sa le vad.Sunt in momentul alegerii restaurantului dar nu am prea fost in cele de prin bacau

eu am nunta pe 21 apr si fac la pasaj etaj...sala este superba, curand renovata .nu se plateste sala, tortul intra in pretul meniului,din partea restaurantului ai husele, ornatul mesei mari,plus ca are o scara interioara superba care este in permanenta ornata,mese rotunde...si ce este cel mai important este faptul ca ei tin sala aceasta doar pentru nunti...arata impecabil...poate reusesc si fac rost de cateva poze...trebuie rezervata din timp.noi am rezervat o de anul trecut din sept.

lakra_c
27.02.2007, 17:40:59
eu am nunta pe 21 apr si fac la pasaj etaj...sala este superba, curand renovata .nu se plateste sala, tortul intra in pretul meniului,din partea restaurantului ai husele, ornatul mesei mari,plus ca are o scara interioara superba care este in permanenta ornata,mese rotunde...si ce este cel mai important este faptul ca ei tin sala aceasta doar pentru nunti...arata impecabil...poate reusesc si fac rost de cateva poze...trebuie rezervata din timp.noi am rezervat o de anul trecut din sept.
care pasaj miresici ca eu stau in Bacau de cand ma stiu si nu stiu nici un restaurant la pasaj!!! va referiti cumva la rest Bistrita????

ellen
27.02.2007, 18:11:57

Te rog scoate-ma si pe mine din ceata! #-o Nici eu nu stiu de acest restaurant si sunt tot de cand ma stiu in Bacau (fara cativa ani).:"> E cumva cel de la Orizont? Eu aveam impresia ca e la nivelul solului si ca nu are etaj, dar mai stii???:-\

Andreia
11.03.2007, 19:38:31
Sa stii ca sala e foarte mica..

Andreia
11.03.2007, 19:40:30
Te rog scoate-ma si pe mine din ceata! #-o Nici eu nu stiu de acest restaurant si sunt tot de cand ma stiu in Bacau (fara cativa ani).:"> E cumva cel de la Orizont? Eu aveam impresia ca e la nivelul solului si ca nu are etaj, dar mai stii???:-\
Cica e unul nou.. la etaj.. am auzit si eu recent de el...

mihaela_2m
13.03.2007, 18:11:56
Salutare!..
Aveti cumva vreo poza cu Casa Apostu...
am citit pe forum si m-ar interesa...sau ceva detalii..capacitate preturi..pls

alinautas
13.03.2007, 18:22:41
Noua ne decoreaza sala cei de la decorativ. Cand am contractat cu ei prin februarie) ne-au dat site-ul lor si acolo gasesti poze cu multe din restaurantele din Bacau. IN febr au spus ca vor actualiza imaginile dupa tg de nunti, dar ca sa-ti faci o idee te poti uita.

diaralu
16.03.2007, 22:52:14
Va salut dragele mele!!!! Pentru cele ineresate de restaurantul Pasaj (etaj), am eu cateva foto, nu f reusite ca sunt facute cu tel, care sper ca vor "dezlega" misterul "abatut" asupra acestei locatii. In momentul respectiv sala nu era amenajata pentru vreun eveniment, asa ca trebuie voi sa vi-o imaginati cu flori/aranjamente florale si cu baloane pt doritori ;))
Mie mi-a placut acest restaurant, e elegant si dragut, si are multe elemente ce mi le-am dorit, iar cel mai imporant:mese rotunde;-) .
Pupici

ady3vay
17.03.2007, 19:07:14
Iti multumesc pentru ca ai aratat aceste poze pentru ca sunt foarte lamuritoare si facute foarte bine,chiar daca cu telefonul.Am ramas foarte impresionata de restaurant,eu am locuit in spatele lui dar nu credeam ca este atat de frumos.Chestia cu mesele rotunde este f. frumoasa
:))

diaralu
18.03.2007, 11:08:22
Iti multumesc pentru ca ai aratat aceste poze pentru ca sunt foarte lamuritoare si facute foarte bine,chiar daca cu telefonul.Am ramas foarte impresionata de restaurant,eu am locuit in spatele lui dar nu credeam ca este atat de frumos.Chestia cu mesele rotunde este f. frumoasa
:))

Cu placere! Ar fi bine sa mergi si sa vezi si tu sala, ca sa iti faci o idee cat mai exacta...ma bucur daca ti-am fost de ajutor.:)>-

lakra_c
18.03.2007, 15:30:52
fetelor este cineva care face anul acesta nunta la restaurant Dumbrava in Bacau?

Andreia
18.03.2007, 22:56:48
Fetelor... ce spuneti de o nunta la cort? cica se poarta anul acesta... Mie mi-ar placea.. dar sa fie si vremea buna... Si cica la costul meniului ajungi mai ieftin dc contactezi o firma de catering...Ar fi romantic..;;) .. dar ma intreb unde ai putea sa instalezi acel cort aici in Bacau, cort care e destul de imens... (pe tarlaua cuiva...;)) ... si pui putin gazon...;)) ... glumesc!!;)) )

lakra_c
19.03.2007, 19:49:33
Fetelor... ce spuneti de o nunta la cort? cica se poarta anul acesta... Mie mi-ar placea.. dar sa fie si vremea buna... Si cica la costul meniului ajungi mai ieftin dc contactezi o firma de catering...Ar fi romantic..;;) .. dar ma intreb unde ai putea sa instalezi acel cort aici in Bacau, cort care e destul de imens... (pe tarlaua cuiva...;)) ... si pui putin gazon...;)) ... glumesc!!;)) )
pe insula! mai exact pe insulitza cea mica , iar podetzul de acces sa fie impodobit cu flori! ar fi super;))

delmo
19.03.2007, 22:22:17
pe insula! mai exact pe insulitza cea mica , iar podetzul de acces sa fie impodobit cu flori! ar fi super;))
wow......ce usor e de imaginat! ar fi ceva super!!!=D>

lakra_c
20.03.2007, 07:30:18
wow......ce usor e de imaginat! ar fi ceva super!!!=D>
m-am gandit eu si la chestia asta! mai ales ca cei de la Dumbrava vad ca nu mai renoveaza o data , ma tot duc cu zaharelul! mi-au zis ca in septembrie capacitatea restaurantului va fi de 160 persoane , si ca in martie va fi gata renovarea. se lucreaza in jur dar de restaurant nici nu s-au apucat! nu pot sa inghesui 120 oameni ca pe sardele in sala aceea!!!!

lakra_c
20.03.2007, 07:32:01
si in plus nici nu e precizat nimic in contract decat ca numarul minim este de 100 meniuri , dar in momentul de fata eu nu as baga in sala aceea mai mult de 80 invitati!!!:((:((:(( nu stiu ce o sa ma fac!!!

micky
20.03.2007, 20:04:08
miresici am si eu o intrebare pt cele care au inchiriat la parc: voi aveti contract semnat????pt ca sormea a fost acolo a platit avansul si nu le-a dat decat o chitanta la mana.....eu de exemplu am contract unde este specificat numarul de locuri, meniul, ce include meniul si toate lucrurile importante....astept raspuns si multumesc anticipat!!!^:)^^:)^:*:*

ellen
20.03.2007, 20:16:23
si in plus nici nu e precizat nimic in contract decat ca numarul minim este de 100 meniuri , dar in momentul de fata eu nu as baga in sala aceea mai mult de 80 invitati!!!:((:((:(( nu stiu ce o sa ma fac!!!

Stai linistita! mai stiu pe cineva care va avea nunta acolo. Mai mult ca sigur ca vor renova. Am inteles ca prima nunta in sala renovata va fi in aprilie. Asa a spus cineva de acolo.:)

ellen
20.03.2007, 20:18:51
miresici am si eu o intrebare pt cele care au inchiriat la parc: voi aveti contract semnat????pt ca sormea a fost acolo a platit avansul si nu le-a dat decat o chitanta la mana.....eu de exemplu am contract unde este specificat numarul de locuri, meniul, ce include meniul si toate lucrurile importante....astept raspuns si multumesc anticipat!!!^:)^^:)^:*:*

Eu doar am rezervat sala. Cat a platit sora ta avansul? Eu am intrebat in atatea locuri ca am inceput sa incurc cifrele rau de tot...$-) Mi-au spus insa, ca in momentul in care vom plati avansul, vom incheia si contractul. Dar cine stie?:-\

micky
20.03.2007, 20:29:08
Eu doar am rezervat sala. Cat a platit sora ta avansul? Eu am intrebat in atatea locuri ca am inceput sa incurc cifrele rau de tot...$-) Mi-au spus insa, ca in momentul in care vom plati avansul, vom incheia si contractul. Dar cine stie?:-\

sormea a dat 15 mil avans ca atat au avut:D...parca le ceruse 20 mil....au intrebat daca nu tb contract da le-au zis ca asa lucreaza ei si ca nu e prima nunta care se face asa....acu noi intrebam ca sa fim siguri:D

lakra_c
20.03.2007, 20:55:26
Stai linistita! mai stiu pe cineva care va avea nunta acolo. Mai mult ca sigur ca vor renova. Am inteles ca prima nunta in sala renovata va fi in aprilie. Asa a spus cineva de acolo.:)
vai ce bine ar fi sa fie asa! multumesc mult pentru raspuns , sper sa nu ma mai stresez asa de tare. oricum nu pot sa comand marturii , nici sa discut cu vreo agentie privind decorul , florile , etc atat timp cat nu stiu cum va arata sala , daca vor ramane aceleasi culori sau vor fi modificari radicale.

micky
20.03.2007, 20:59:06
vai ce bine ar fi sa fie asa! multumesc mult pentru raspuns , sper sa nu ma mai stresez asa de tare. oricum nu pot sa comand marturii , nici sa discut cu vreo agentie privind decorul , florile , etc atat timp cat nu stiu cum va arata sala , daca vor ramane aceleasi culori sau vor fi modificari radicale.

si eu zic sa nu iti faci griji lakra_c...cu siguranta vor termina decorul pana in vara...ca altfel ar pierde multi clienti;-)....

lakra_c
20.03.2007, 21:09:34
si eu zic sa nu iti faci griji lakra_c...cu siguranta vor termina decorul pana in vara...ca altfel ar pierde multi clienti;-)....
ufff , sper sa ai dreptate ! in orice caz dupa Paste eu voi mai trece pe akolo. am fost weekend-ul trecut si restaurantul era intact, cei cazati in hotel chiar serveau micul dejun...

micky
21.03.2007, 08:57:33
ufff , sper sa ai dreptate ! in orice caz dupa Paste eu voi mai trece pe akolo. am fost weekend-ul trecut si restaurantul era intact, cei cazati in hotel chiar serveau micul dejun...

lasa iubita ca iti tinem si noi pumnii si ai sa vezi ca va fi gata la timp;-)<:-P <:-P

Ela
21.03.2007, 09:43:54
Abia acum m putin timp si va pun cateva poze de la Casa Apostu.
Sunt de la petrecerea la care am fost recent.

ellen
21.03.2007, 14:52:30

O poveste pentru linistea interioara: Am o ruda care va avea nunta in mai, in alt oras. Acum doua sapt. a gasit nasii, nu a trimis inca invitatiile, nu si-a luat rochia si accesoriile, verighetele, nu a vorbit cu nici o firma pentru decorarea salii. Iar la nunta vor fi peste 200 de invitati.:D Ce zici? Eu iti propun sa te relaxezi, ca pana in septembrie este timp....:-p

Andreia
25.03.2007, 11:08:47
Auzi.. eu iti recomand sa contactezi o firma de decorai si stii de ce? pentru ca eu am fost si cam strambau din nas ca "mai au o nunta pe data asta (adica data nuntii mele) dar... ca vor face tot posibilul se o incadreze si pe a mea in program".. nu vreau sa spun firma unde am primit acest raspuns, dar... Asa ca, nu tre sa stabilesti prea multe detalii ci doar sa stie astia de nunta ta ca e pe data cutare.. intelegi? (sfatul meu).. Tu faci cum vrei oricum...;;)

Andreia
25.03.2007, 11:24:15
Mie nu imi place sala...:-$ E ingusta si intunecoasa... Hai ca, intunecoasa nu ar fi problema.. ca mai pui niste sfesnice frumoase pe masa si ar fi "romantic" ... dar, e tare ingusta.. si "veche" adica "imbacsita". In afara de terasa care are o vedere faina, nu au nimic fain... pana sa ajungi in sala de pertecere treci printr-un hol.. pe niste scari apoi... te ratacesti pur si simplu...
Si.. mai am o obiectie...Nu va suparati pe mine, da? :| .. nu imi plac deloc husele alea din fotografiile de la sala.. :-$.. vesnicele funde anemice din saten... le urasc!!! m-am saturat de ele... Peste tot numai asta vad.. la toate firmele din bacau astea imi prezinta... de "tafta" oare nu au auzit? sau de "organza" ... La targ s-au prezentat ei cu materialele astea, dar cand te duci la ei, iti prezinta tot "funde din saten" ....:-&

alinautas
27.03.2007, 19:06:50
Mie nu imi place sala...:-$ E ingusta si intunecoasa... Hai ca, intunecoasa nu ar fi problema.. ca mai pui niste sfesnice frumoase pe masa si ar fi "romantic" ... dar, e tare ingusta.. si "veche" adica "imbacsita". In afara de terasa care are o vedere faina, nu au nimic fain... pana sa ajungi in sala de pertecere treci printr-un hol.. pe niste scari apoi... te ratacesti pur si simplu...
Si.. mai am o obiectie...Nu va suparati pe mine, da? :| .. nu imi plac deloc husele alea din fotografiile de la sala.. :-$.. vesnicele funde anemice din saten... le urasc!!! m-am saturat de ele... Peste tot numai asta vad.. la toate firmele din bacau astea imi prezinta... de "tafta" oare nu au auzit? sau de "organza" ... La targ s-au prezentat ei cu materialele astea, dar cand te duci la ei, iti prezinta tot "funde din saten" ....:-&
Sa stii ca mie imi fac sala cei de la decorativ si ... surpriza... noi ne-am ales esarfe din organza orange aranjate sub forma de trandafir ... arata super. Si au si huse din tafta, iar esarfe si organza au mai multe nuante.

Andreia
08.04.2007, 10:05:58
Sa stii ca mie imi fac sala cei de la decorativ si ... surpriza... noi ne-am ales esarfe din organza orange aranjate sub forma de trandafir ... arata super. Si au si huse din tafta, iar esarfe si organza au mai multe nuante.
Serios? La ce restaurant ai nunta?

Andreia
18.04.2007, 17:45:17
Fetele.. daca nu v-ati gasit pana acum unde sa va faceti nunta, va pot ceda locul meu de pe 13 octombrie de la restaurant Pasaj, sus. Nu ma intrebati de ce nu mai fac nunta pe data respectiva =(( . Nici nu vreau sa ma mai gandesc la asta. Am dat deja acontul si.. daca va place acolo, vobim...

corinamiruna
22.04.2007, 22:34:17
Buna.Voi avea nunta la Decebal....a fost cineva la vreo nunta acolo...sau ati auzit ceva despre ei? Pup

oanishka
04.06.2007, 13:59:03
stie cineva o varianta de restaurant care sa aiba terasa mare; sa se poata sta si afara si inauntru??? in bacau sau in imprejurimi...

ady3vay
05.06.2007, 08:27:20
din cate stiu eu casa apostu are terasa , si daca ai in jur de 90 pers poti sa te duci la millenium ca are terasa si acolo dar este cam mic=P~

oanishka
06.06.2007, 10:25:28
din cate stiu eu casa apostu are terasa , si daca ai in jur de 90 pers poti sa te duci la millenium ca are terasa si acolo dar este cam mic=P~
e cam mic si nici nu mi-au placut pozele... dar de Barati mai stie cineva ceva?? Am auzit ca e / a fost in renovare...???

alinutza20
16.06.2007, 09:56:14
nunta mea va fi la parc (sala de jos)... si cu rusine spun k nu am vazut sala ptr k socrii mei s-au ocupat de asta... :(.. stie cineva ceva de bine sau de rau :D de aceasta sala?...
eu personal am auzit k e destul de draguta... voi ce spuneti?
pupici

amalteea_21
23.07.2007, 12:16:50
salut miresici.Eu vreau sa ma marit in 2008 si ma gandeam tot la parc sa fac.:love: Din ce am vazut scris de voi m-ati convins.Sper sa gasesc loc liber.pupici miresici

alinutza20
23.07.2007, 14:40:22
salut miresici.Eu vreau sa ma marit in 2008 si ma gandeam tot la parc sa fac.:love: Din ce am vazut scris de voi m-ati convins.Sper sa gasesc loc liber.pupici miresici

te sfatuiesc sa mergi de pe acum sa vorbesti :)

:*:*:*:*

mellon_galad
18.08.2007, 21:54:14
Eu fac la restaurantul hotelului Trotus din Onesti, nu tineam musai acolo, dar e singurul mai rasarit din oras, care sa gazduiasca in jur de 150 invitati. Daca va intereseaza, va pot da mai multe info :) .
Acum sunt in cautare de formatie, wish me luck!

delmo
19.08.2007, 08:24:07
Eu fac la restaurantul hotelului Trotus din Onesti, nu tineam musai acolo, dar e singurul mai rasarit din oras, care sa gazduiasca in jur de 150 invitati. Daca va intereseaza, va pot da mai multe info :) .
Acum sunt in cautare de formatie, wish me luck!
de ce nu iei formatia de la ei sunt fosrte buni!rapsodia;))

Gina25
20.08.2007, 04:53:15
de ce nu iei formatia de la ei sunt fosrte buni!rapsodia;))
poate au nunta in alta parte

delmo
20.08.2007, 09:23:42
poate au nunta in alta parte
pai cu un an inainte sigur ii gaseste liberi;-)

lakra_c
20.08.2007, 17:20:31
nunta mea va fi la parc (sala de jos)... si cu rusine spun k nu am vazut sala ptr k socrii mei s-au ocupat de asta... :(.. stie cineva ceva de bine sau de rau :D de aceasta sala?...
eu personal am auzit k e destul de draguta... voi ce spuneti?
pupici
sala foarte frumoasa, intrarea renovata , de efect;
mancare:portii foarte mari la preturi avantajoase;
sala mare cu ring urias cat sa poata dansa toti invitatii odata8-};
despre formatie in schimb nu stiu nimic, nu am auzit nici de bine nici de rau.
Succes cu pregatirile!

oanishka
24.08.2007, 16:31:51
Eu sunt din Bacau dar acum locuiesc in Bucuresti, iubi e in Bacau iar nunta o facem acolo... inca nu stim inca dar ne gandim la Millenium.../:)
A fost cineva la o nunta acolo? cum vi s-a parut?? Mi-ar placea tare mult sa vad niste fotografii daca are cineva...

rogami
14.09.2007, 14:51:51
A fost cineva la vreo nunta la Chef de Chef - Racole, e un restaurant nou deschis, spre Metro, pe aceeasi parte, la etaj - are doua terase pe lateral.
Cum vi s-a parut servitul, mancarea?

LucianaMatei
20.09.2007, 17:42:39
Buna miresici>:D< !A avut cumva vreuna dintre voi nunta la Casa Grande, sau ati paticipat la o nunta facuta acolo?Daca da, cum a fost?Sunt curioasa rau:-SS Multumesc din suflet!

lorena_
05.10.2007, 18:59:51
buna fetelor. dati-mi o idee, va rog, pentru un restaurant de 50 persoane. multumesc>:D<

LucianaMatei
06.10.2007, 11:19:28
O idee ar fi Millenium unde incap maxim 100 de persoane inghesuite, deci pt 50 ar fi super ok.

buna fetelor. dati-mi o idee, va rog, pentru un restaurant de 50 persoane. multumesc>:D<

mikaella
18.10.2007, 10:06:29
si eu as vrea la pasaj sus e foate frumos, as vrea sa-mi spui cam cate persoane incap si cat ai platit pe meniu/pers. mersi

alexandra_grasuta
21.10.2007, 16:35:55
buna:*....vreau sa va spun ca eu cu iubitul meu anul acsta ne-am hotarat sa ne casatorim..si ne-am gasit sala f greu dar ne-am gasit o salita pt 200 de persoane....f.frumos amenajata....dar ce nu imi place mie f mult..e ca e nunta de duminica:(....

LucianaMatei
21.10.2007, 19:02:03
quote=alexandra_grasuta;449624]buna:*....vreau sa va spun ca eu cu iubitul meu anul acsta ne-am hotarat sa ne casatorim..si ne-am gasit sala f greu dar ne-am gasit o salita pt 200 de persoane....f.frumos amenajata....dar ce nu imi place mie f mult..e ca e nunta de duminica:(....[/quote]

Buna Alexandra, cred ca ai gasit numai duminica pentru ca v-ati dus mai tarziu sa vorbiti la restaurant. Nu trebuie sa iti faci probleme mai ales ca a crescut foarte mult numarul nuntilor facute duminca. Fii optimista, o sa iasa totul asa cum va doriti:*

ZaraGirl
21.10.2007, 20:30:35
Bine ai venit Alexandra si felicitari pentru decizia voastra de a va castori. =D>

Si eu sunt noua pe forum, insa am invatat destul de multe de la fetele de aici. Sunt multe sfaturi bune si idei grozave pentru o nunta reusita. Si nu-ti fa griji ca nunta e duminica. Si noi tot duminica o sa facem nunta si cred ca o sa fie bine. Spor la toate!

ZaraGirl
21.10.2007, 20:32:17
Alexandra esti din Zalau? nunta o faci in Zalau sau in Bacau? In partea asta suntem mai multe fete din Bacau\:D/

lumyker
05.11.2007, 14:05:01
Buna fetelor :)

Sunt plecata din Bacau de...7 ani si stau in Bucuresti, dar vreau sa fac nunta in Bacau pentru ca va fi mai simplu. voi avea cam 75 de invitati si din cate am vazut pana acum ... la capacitatea aceasta ar fi casa apostu, dar nu m-au convins pozele pe care le-ati postat....:(
Parc pare a fi cel mai dragutz si cel mai indicat, dar mi se pare ffff mare - aveti idee daca este un nr minim de meniuri de achitat? nu stiam ca este renovat, pe vremea mea ( :)) ) nu era cel mai placut loc.
in Bucuresti se practica chestia asta - capacitatea restaurantului este de 120 de pers, tu achiti 120 de meniuri indiferent de cate persoane vin la nunta.

tot nu m-am lamurit unde este pasaj, ma puteti ajuta...din fotografii parea a fi dragutz.

La millenium a fost cineva? nici nu stiu unde e ... :( dar ar fi ok pt 75 de persoane ale mele...

LucianaMatei
05.11.2007, 14:32:44
Buna fetelor :)

Sunt plecata din Bacau de...7 ani si stau in Bucuresti, dar vreau sa fac nunta in Bacau pentru ca va fi mai simplu. voi avea cam 75 de invitati si din cate am vazut pana acum ... la capacitatea aceasta ar fi casa apostu, dar nu m-au convins pozele pe care le-ati postat....:(
Parc pare a fi cel mai dragutz si cel mai indicat, dar mi se pare ffff mare - aveti idee daca este un nr minim de meniuri de achitat? nu stiam ca este renovat, pe vremea mea ( :)) ) nu era cel mai placut loc.
in Bucuresti se practica chestia asta - capacitatea restaurantului este de 120 de pers, tu achiti 120 de meniuri indiferent de cate persoane vin la nunta.

tot nu m-am lamurit unde este pasaj, ma puteti ajuta...din fotografii parea a fi dragutz.

La millenium a fost cineva? nici nu stiu unde e ... :( dar ar fi ok pt 75 de persoane ale mele...

Buna Lumyker, e cam tarzior pentru gasirea unui restaurant dar poate aveti noroc si o sa gasiti ce va place. Ce-i drept pentru 75 de persoane mi se pare ideal restaurantul Millenium, arata f bine; e in cladirea SIF Moldova, in zona restaurantului Cascada. Sper ca ti-ai dat seama cat de cat pe unde e! Mult spor la pregatiri!

lumyker
05.11.2007, 14:51:17
mersi - cladirea aia albastra...cel putin asa imi amintesc.

nunta va fi pe 27 sept 2008...poate ca am noroc si gasesc totusi liber.

LucianaMatei
05.11.2007, 17:48:01
mersi - cladirea aia albastra...cel putin asa imi amintesc.

nunta va fi pe 27 sept 2008...poate ca am noroc si gasesc totusi liber.

Cu multa placere, intr-adevar e cladirea albastra. Iti tin pumnii sa gasesti liber!;;)

lumyker
05.11.2007, 18:36:22
am solutie de back-up daca e sa nu gasesc nimic- nimic liber pentru 27 sept 2008.

de restaurantul Parcul Trandaafirilor stii ceva?

pe situl ********* am vazut cateva fotografii din interior si pare a fi renovat si ok. ai mai multe amanunte?

LucianaMatei
05.11.2007, 21:22:19
am solutie de back-up daca e sa nu gasesc nimic- nimic liber pentru 27 sept 2008.

de restaurantul Parcul Trandaafirilor stii ceva?

pe situl ***** am vazut cateva fotografii din interior si pare a fi renovat si ok. ai mai multe amanunte?

Sincera sa fiu nu mi se pare foarte frumos restaurantul de la Parcul Trandafirilor...ultima oara cand am fost acolo, anul trecut inca avea un aer de bodega...acum e foarte posibil sa-l fi renovat, nu stiu f bine...

lumyker
05.11.2007, 21:39:57
grozav :(((

raman cu Parc (din Parcul Cancicov) - chiar daca e mai mare... cu Millenium si cu Dumbrava . vin acasa si le vad eu cu ochisorii mei, cel mai bine asa.
Unul din toate trebuie sa imi placa :)

In Bucuresti sunt ffff mari si nu am gasit meniu mai jos de 65 EUR. am o prietena care cauta restaurant pt500 de persoane...fiecare cu dilema ei.:)

mersi si mai vorbim.

LucianaMatei
05.11.2007, 22:49:02

raman cu Parc (din Parcul Cancicov) - chiar daca e mai mare... cu Millenium si cu Dumbrava . vin acasa si le vad eu cu ochisorii mei, cel mai bine asa.
Unul din toate trebuie sa imi placa :)

In Bucuresti sunt ffff mari si nu am gasit meniu mai jos de 65 EUR. am o prietena care cauta restaurant pt500 de persoane...fiecare cu dilema ei.:)

mersi si mai vorbim.

Toate cele trei restaurante arata f bine, numai ca Dumbrava si Parc sunt foarte cautate...va tin pumnii sa gasiti ce va place!

oanishka
06.11.2007, 18:57:46

raman cu Parc (din Parcul Cancicov) - chiar daca e mai mare... cu Millenium si cu Dumbrava .

Buna! Si eu sunt in Bucuresti dar am nunta la Millenium in 20 septembrie 2008 dar vreau sa-ti zic ca noi am rezervat si platit avurna din vara. Mie mi-a placut foarte mult cum arata restaurantul si cred ca pentru 75 de persoane cat ai tu este perfect. Noi o sa avem cam 100-110 persoane si suntem cam stresati ca va fi cam aglomerat...8-|
Iti atasez si niste poze ca sa iti faci o idee... eu tot zic ca este ffffffff frumos :D
Spune-mi ce te-ar mai interesa ca nu stiu ce sa-ti mai zic... ;-)

lumyker
06.11.2007, 20:25:52
Buna! Si eu sunt in Bucuresti dar am nunta la Millenium in 20 septembrie 2008 dar vreau sa-ti zic ca noi am rezervat si platit avurna din vara. Mie mi-a placut foarte mult cum arata restaurantul si cred ca pentru 75 de persoane cat ai tu este perfect. Noi o sa avem cam 100-110 persoane si suntem cam stresati ca va fi cam aglomerat...8-|
Iti atasez si niste poze ca sa iti faci o idee... eu tot zic ca este ffffffff frumos :D
Spune-mi ce te-ar mai interesa ca nu stiu ce sa-ti mai zic... ;-)

oh, iti multumesc mult. eu azi am sunat la Dumbrava, nu am avut vreme sa sun si la Millenium, voi suna maine sa vad, poate ca am noroc si e liber pe 27 sept :) la dumbrava este nr minin 110 pers pentru sambata... la millenium este vreun nr minim de meniuri? si cat te ajunge meniul?
si mie imi place din fotografii millenium si cred ca daca e liber pe 27 imi fac timp si ma duc sa achit avansul oricat ar fi el, macar rezolv problema cu restaurantul. la noi e putin cu cantec pentru ca viitorul meu este de departeeeee si vor fi niste miscari de trupe extraordinare... cazare in Bacau urmeaza sa caut si sa ma lamuresc cum e cu Biserica, daca trebuie sa ma cunun musai la Biserica de care apartin ai mei sau ba. o alta problema la noi este ca el e catolic si eu ortodoxa...

multe probleme , dar le iau pe rand, una cate una...

oanishka
06.11.2007, 20:46:19
oh, iti multumesc mult. eu azi am sunat la Dumbrava, nu am avut vreme sa sun si la Millenium, voi suna maine sa vad, poate ca am noroc si e liber pe 27 sept :) la dumbrava este nr minin 110 pers pentru sambata... la millenium este vreun nr minim de meniuri? si cat te ajunge meniul?
si mie imi place din fotografii millenium si cred ca daca e liber pe 27 imi fac timp si ma duc sa achit avansul oricat ar fi el, macar rezolv problema cu restaurantul. la noi e putin cu cantec pentru ca viitorul meu este de departeeeee si vor fi niste miscari de trupe extraordinare... cazare in Bacau urmeaza sa caut si sa ma lamuresc cum e cu Biserica, daca trebuie sa ma cunun musai la Biserica de care apartin ai mei sau ba. o alta problema la noi este ca el e catolic si eu ortodoxa...

Eu zic ca merita sa te duci sa-l vezi... Dar bineinteles ca intai trebuie verificat daca este liber pe 27. Avansul e de 10 mil deci zic eu ca e ok... cat despre meniu, noua ni s-a zis ca nu se stie exact cat va fi, si oricum depinde f mult de ce meniu iti alegi; oricum orientativ este undeva intre 150-170 ron. Despre biserica, nu stiu exact cum stau lucrurile, dar cred ca poti sa te duci oriunde vrei si unde iti place. Iti tin pumnii sa gasesti liber! %%- %%- %%- bafta

mihaela_2m
07.11.2007, 15:59:01
Salut miresici..Am o perioada f lunga de cand nu am mai scris....cu toate ca intru aproape zilnic pe site...Sper sa reusiti sa va rezolvati din timp treburile:) si sper ca si eu...
Acu sa zic care e problema mea.,...Am vrut sa fac nunta la casa Apostu dar cum o fac la inc lui oct nu prea si ar mai avea rostu..am fost am vazut sala asta vara prin iunie..nu e chiar asa de intunecoasa...si e buna dc ai nunta mica, insa m am reorientat..am vazut cum arata cantina Aerostar e superba...are mese rotunde cred ca asta a fost definitorie pt decizie..Am vb cu cineva acolo si ni s a zis ca nu e necesar sa rezervam de pe acum ca este timp si ca sa mergem in primavara ca se rezerva cu juma de an inainte.Acu c nu stiu e pretul meniului...au zis ca acesta se stabileste cu o sap inaintea nuntii...voi aveti idee?cat costa si cam de ce calitate este?ma refer la perioada actuala..Astept raspunsul vostru cu sufletul la gura..

OANA21MARIA
27.12.2007, 00:00:45
Dragă Miky,

Îți dau un sfat, ferește-te de bucătăria de la CORSO. E o mare, mare mizerie acolo, igiena nu e prietena lor.

oooo nu ma speria ca am rezervat corso pentru la anul!!!:-SS

LucianaMatei
06.01.2008, 13:10:49
oooo nu ma speria ca am rezervat corso pentru la anul!!!:-SS

Bine ai venit in randul miresicilor de 2008 Oana!>:D< Nu trebuie sa te sperii cu local, mai ales ca am inteles ca va fi renovat in primele luni din an!O sa vezi ca o sa arate f bine si o sa ai o nunta reusita!

gaby30
17.01.2008, 11:40:52
salut miresici
si eu sunt o viitoare mireasa si vreau sa fac nunta la pasaj jos ; nu cunosc sala ca eu sunt departe de casa si ai mei parinti incearca sa organizeze pentru mine
sper sa imi puteti da mai multe informatii despre sala
s-au muzica de acolo; va multumesc si va doresc la toate o nunta superbaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

elenesi
27.01.2008, 22:47:45
Buna fetelor,
Eu am nunta in Bacau pe 19 iulie, la restaurantul Decebal, inca nu mi-am alaes biserica, asta e cea mai mare problema a mea, (asta si rochia , dar macar acolo am niste idei).
Stie cineva o bsierica draguta, cu o curte si mai draguta la care preotul sa fie de acord sa tina slujba afara?
Multumesc mult.

mihaela_miresica08
28.01.2008, 21:59:01
Buna miresici!
Eu sunt nou venita pe acest forum si as avea nevoie de ajutorul vostru. Am nunta in iulie anul acesta la restaurantul IRIS, sala de sus. Problema e ca nu sunt in tara si nu am nici o idee:wacko: cum arata restaurantul, l-a rezervat altcineva pt noi fiindca nu eram in tara si multe restaurante erau deja ocupate. Daca imi puteti spune ceva despre el, daca are spatiu de dans si cam cate persoane ar incapea mi-ati fi de mare ajutor.
Mult succes cu organizarea nuntii si pupici pt toate miresicile :*

gabrielleluka
29.01.2008, 16:28:44
Poze De La Restaurantul Magura- 2007 - Black & White Wedding

gabrielleluka
29.01.2008, 16:33:45
DACA VRETI FLORI IEFTINE IN BACAU, NU APELATI LA FLORARII, CI LA DISTRIBUITORI DE FLORI.
EU AM LUAT DIN CARTIERUL CFR ,ESTE un depozit en-gros de flori.care aduc direct din Olanda si au preturi mici.
atasez cateva poze cu aranjamente florale de la nunta mea.

elenesi
29.01.2008, 17:38:54
DACA VRETI FLORI IEFTINE IN BACAU, NU APELATI LA FLORARII, CI LA DISTRIBUITORI DE FLORI.
EU AM LUAT DIN CARTIERUL CFR ,ESTE un depozit en-gros de flori.care aduc direct din Olanda si au preturi mici.

Buna,
chiar te rog sa ne dai mai multe detalii, eu am nunta tot in iulie dar nu credeam ca mai gasesc lalele la preturi acceptabile.

multumim mult

Petro79
29.01.2008, 18:53:00
Pentru mine asta chiar era o problema, ca eu am refuzat "oferta" de flori a decoratorului, pentru ca mi se paruse cam prea scumpa. insa cei de la depozitul de care zici tu fac ei si aranjamentele sau doar iti iei florile de la ei?
Poti sa ne dai mai multe detalii, unde anume in cartierul CFR? Si cam cat te-au costat pe tine? Ai facut si lumanarile si buchetul la ei?
Oricum, la nunta ta au fost foarte frumoase buchetele.

ZaraGirl
29.01.2008, 21:54:34
Foarte frumoaseeee florile gabriela...

Dar aranjamentele le-ai facut tu sau cei de la depozit?

LucianaMatei
30.01.2008, 22:19:59
Poze De La Restaurantul Magura- 2007 - Black & White Wedding

Oauuu, cat este de interesanta combinatia...nu e negrul culoarea pt o nunta dar in combinatia asta arata f f bine...;))

gaby30
31.01.2008, 17:24:51
Pentru mine asta chiar era o problema, ca eu am refuzat "oferta" de flori a decoratorului, pentru ca mi se paruse cam prea scumpa. insa cei de la depozitul de care zici tu fac ei si aranjamentele sau doar iti iei florile de la ei?
Poti sa ne dai mai multe detalii, unde anume in cartierul CFR? Si cam cat te-au costat pe tine? Ai facut si lumanarile si buchetul la ei?
Oricum, la nunta ta au fost foarte frumoase buchetele.
Buna Petro 79 ; daca cauti oferte de flori ; s-au pentru buchetul de mireasa s-au lumanari pentru cununie iti pot da un sfat du-te pe banca nationala la florarie Madalina ; fac niste buchete superbe si nu sunt preturi enorme ;
sper sa ne m-ai auzim

gaby30
31.01.2008, 17:28:10
Buna mireselor de 2008
ma poate ajuta si pe mine cineva ; nu cunoaste nimeni restaurantul pasaj ; dar sala de jos
vreau niste pareri ; nu cunosc sala si nici formatia de acolo
va multumesc si va astept sa m-ai vorbim

Petro79
31.01.2008, 18:18:18
Multumesc Gaby,
cred ca data urmatoare cand ma mai duc la Bacau chiar o sa trec pe la floraria recomandata de tine.

Chiar, la buchet cum se procedeaza, trebuie sa li-l descrii pana in cel mai mic amanunt cum vrei sa fie? Ca eu una, de exemplu, habar nu am cum as vrea sa fie, stiu doar ca as vrea sa fie in galben si albastru/violet, sa se asorteze cu bijuteriile :D

Pupici.

Buna Petro 79 ; daca cauti oferte de flori ; s-au pentru buchetul de mireasa s-au lumanari pentru cununie iti pot da un sfat du-te pe banca nationala la florarie Madalina ; fac niste buchete superbe si nu sunt preturi enorme ;
sper sa ne m-ai auzim

Dinico
01.02.2008, 22:07:39
Hi! E primul meu mesaj pe acest site. Am citit tot ce s-a scris la aceasta sectiune si sunt unele lucruri chiar de folos. Si eu am nunta anul acesta, pe 18 octombrie si m-ar interesa cateva detalii despre sala de la Iris, de sus: daca ati fost la nunta acolo, daca a cantat formatia restaurantului si cum a cantat, cum a fost meniul? Eventual daca aveti si poze. Multumesc anticipat! Sper ca e cineva care sa-mi poata spune ceva despre aceasta sala. :)

gaby30
04.02.2008, 12:01:13
Multumesc Gaby,
cred ca data urmatoare cand ma mai duc la Bacau chiar o sa trec pe la floraria recomandata de tine.

Chiar, la buchet cum se procedeaza, trebuie sa li-l descrii pana in cel mai mic amanunt cum vrei sa fie? Ca eu una, de exemplu, habar nu am cum as vrea sa fie, stiu doar ca as vrea sa fie in galben si albastru/violet, sa se asorteze cu bijuteriile :D

Pupici.
Buna Petro ; cand te duci intreaba sa iti arate catalogul cu fotografii; eu am vazut poze ; si te poti orienta in ce stil vrei si ce culori si flori vrei sa ai.parerea mea este ca nu ai sa regreti; eu tot acolo am sa imi fac buchetul de mireasa si lumanarile; ceea ce am vazut pana acum la ei mi-au placut enorm si dupa cum am spus nu au preturi exagerate.
sper sa ne m-ai auzim

mihocln
19.02.2008, 12:58:40
Buna miresici
Sunt noua si nu prea stiu ce sa spun, dar va rog sa imi spune-ti kte ceva despre restaurantul Lady. Inkp 150-170 persoane acolo? Despre meniu stiti ceva?
Ms mult de tot si astept un raspuns.
Poop. Pa pa.

oana_alexandra
24.02.2008, 23:04:05
Buna miresici
Sunt noua si nu prea stiu ce sa spun, dar va rog sa imi spune-ti kte ceva despre restaurantul Lady. Inkp 150-170 persoane acolo? Despre meniu stiti ceva?
Poop. Pa pa.
salutare!!!meniul este ok..e acelasi patron ca si la Casa Grande unde mancarea e foarte buna....170 de per mi se par cam multe pentru lady ...depinde insa cum o sa ai mesele aranjate

otilik
25.02.2008, 00:00:20
aranjamentele le-ai facut tu?sunt frumoase dar pe mine nu cred ca ma duce capu sa fac asa ceva...nu prea am imaginatie:-<

ellen
27.02.2008, 17:48:08
Buna miresici
Poop. Pa pa.

Am fost la o nunta la Lady, la care au fost in jur de 130 de invitati si era destul de plin. Era loc de dans suficient, iar meniul foarte fain - si bogat si gustos si aspectuos. Sper sa nu se fi schimbat nimic intre timp. Pacat insa ca nu erau mese rotunde - principalul criteriu dupa care am ales eu restaurantul. In rest, numai de bine!:-p

otilik
27.02.2008, 17:53:34
ellen ce restaurant ai ales cu mese rotunde?

mihocln
29.02.2008, 13:12:13
Am fost la o nunta la Lady, la care au fost in jur de 130 de invitati si era destul de plin. Era loc de dans suficient, iar meniul foarte fain - si bogat si gustos si aspectuos. Sper sa nu se fi schimbat nimic intre timp. Pacat insa ca nu erau mese rotunde - principalul criteriu dupa care am ales eu restaurantul. In rest, numai de bine!:-p

Ms mult pe tot. Sper sa nu am surprize si sa ma trezesc cu vreo 150 de invitati:-SS. Desi nu ar fi rau. poop.

claudiola
29.02.2008, 15:06:56
si eu am nunta tot la corso pe 6 septembrie. ce-i drept nu am vizitat prea multe restaurante dar asta mi s-a parut ok. inca nu am stabilit meniul dar am niste prieteni care vor avea petrecerea tot acolo in mai. atunci sper sa aflu mai multe.

ellen
29.02.2008, 18:48:25
ellen ce restaurant ai ales cu mese rotunde?

Restaurantul Parc. Mi-ar mai fi placut si Dumbrava. E foarte elegant, dar nu mai tin minte de ce nu am facut acolo. Noi am rezervat sala acum un an si e muuuult de atunci!:D Ar mai fi Decebal, Eclipsa, din cate imi amintesc de la nuntile pe la care am mai fost.

mikaella
04.04.2008, 10:08:28
fetelor dar pe aici nu mai scrie nimeni? ce restaurante de 100-120 persoane cu mese rotunde cunoasteti, spuneti-mi si mie va rog!!!

otilik
04.04.2008, 12:14:18
Restaurantul Parc. Mi-ar mai fi placut si Dumbrava. E foarte elegant, dar nu mai tin minte de ce nu am facut acolo. Noi am rezervat sala acum un an si e muuuult de atunci!:D Ar mai fi Decebal, Eclipsa, din cate imi amintesc de la nuntile pe la care am mai fost.
la parc ce sala ai rezervat?am vazut poze si am auzit ca fetele sunt multumite de acest restaurant.eu l=-am evitat din cauza servirii,am auzit ca lasa mult de dorit.acum nu stiu ce sa mai fac...mie imi trebuie un restaurant mare si nu stiu pe care sa-l aleg dintre casa grande(sala de sus cu tot cu terasa) si parc(sala de jos):-<

lady_i
14.04.2008, 22:26:40
fetelor dar pe aici nu mai scrie nimeni? ce restaurante de 100-120 persoane cu mese rotunde cunoasteti, spuneti-mi si mie va rog!!!
Abia acum am vazut postul tau. Eu am participat la sarbatorirea zilei de 8 martie alaturi de colege la Pasaj sus si erau mese rotunde de 12 persoane. Astept sa-mi spui ce ai rezolvat. Pupici :*

mikaella
16.04.2008, 09:08:53
Abia acum am vazut postul tau. Eu am participat la sarbatorirea zilei de 8 martie alaturi de colege la Pasaj sus si erau mese rotunde de 12 persoane. Astept sa-mi spui ce ai rezolvat. Pupici :*
mersi pt informatie ,acolo m-am gandit si eu dar totusi vreau sa mai vad si alte locatii! cam cate persoane ati fost si loc de dans a mai ramas ?

lady_i
16.04.2008, 09:29:13
mersi pt informatie ,acolo m-am gandit si eu dar totusi vreau sa mai vad si alte locatii! cam cate persoane ati fost si loc de dans a mai ramas ?
Noi am fost putini, cam 50 de persoane, dar cred ca incap cam 100 de persoane sau poate mai mult. Loc de dans este pe mijloc, dar acum depinde cum aranjezi mesele si cat de zbenguiti vor fi nuntasii tai :D. Eu zic sa mergi acolo ca altfel iti faci impresia. Bafta multa >:D<

mikaella
16.04.2008, 09:38:10
Noi am fost putini, cam 50 de persoane, dar cred ca incap cam 100 de persoane sau poate mai mult. Loc de dans este pe mijloc, dar acum depinde cum aranjezi mesele si cat de zbenguiti vor fi nuntasii tai :D. Eu zic sa mergi acolo ca altfel iti faci impresia. Bafta multa >:D<
mersi mult >:D< !

MNOEMI
16.04.2008, 11:25:37

Buna .. si eu am nunta tot la parc in august ... cum faci cu aranjamentele?la ce firma ai apelat?

MNOEMI
16.04.2008, 11:27:40
la parc ce sala ai rezervat?am vazut poze si am auzit ca fetele sunt multumite de acest restaurant.eu l=-am evitat din cauza servirii,am auzit ca lasa mult de dorit.acum nu stiu ce sa mai fac...mie imi trebuie un restaurant mare si nu stiu pe care sa-l aleg dintre casa grande(sala de sus cu tot cu terasa) si parc(sala de jos):-<

eu fac la parc .. sala de jos .. am vb cu ceva persoane care au facut nunta acolo si nu au avut probleme ... sti cum e gusturile nu se discuta .. e chestie si de persoane .. unele sunt mai mofturoase ..

MNOEMI
16.04.2008, 11:36:02

salut .. si eu am nunta in august .. eu ortodoxa si el catolic ... voi cum faceti cu biserica??

MNOEMI
16.04.2008, 11:39:04
buna:*....vreau sa va spun ca eu cu iubitul meu anul acsta ne-am hotarat sa ne casatorim..si ne-am gasit sala f greu dar ne-am gasit o salita pt 200 de persoane....f.frumos amenajata....dar ce nu imi place mie f mult..e ca e nunta de duminica:(....

buna alexandra ... nu iti fa probleme avem nunta in aceasi zi ... si eu eram f trista ca e duminica .. dar am inceput sa ma obisnuiesc cu idea ce vrei sa faci .. eu am rezervat restaurantul in ianuarie 2007 pt august 2008 si am gasit 24 singura zi libera. ..

otilik
16.04.2008, 11:52:48
eu fac la parc .. sala de jos .. am vb cu ceva persoane care au facut nunta acolo si nu au avut probleme ... sti cum e gusturile nu se discuta .. e chestie si de persoane .. unele sunt mai mofturoase ..
si eu m-am interesat intre timp si nici nu vreau sa mai aud de parc.
am niste prieteni care au facut nunta acolo si care au fost furati tare la mancare.plus ca s-au trezit dim ca li s-au cerut mai multi bani pentru ca vezi doamne nu stiu ce s-a mai adaugat la meniuri:-s
cunosc pe altcineva care a facut botezul acolo si care dimineata a ajuns sa se certe cu chelnerii pentru ca ei i-au zis ca nu a mai ramas tort,iar dupa o cearta zdravana cu amenintari ca se cheama patronii au scos din frigider 2 torturi(tortul ei fiind compus din mai multe tortulete)[-(
eu te sfatuiesc sa fii atenta la ce ti se pune pe masa,iar dimineata sa iei tot ce ti se cuvine.la urma urmei unele resturi de mancare si dulciuri le poti da la niste saraci....chelnerii oricum mananca acolo si isi iau bani pentru ceea ce fac.

MNOEMI
17.04.2008, 11:01:11
si eu m-am interesat intre timp si nici nu vreau sa mai aud de parc.
am niste prieteni care au facut nunta acolo si care au fost furati tare la mancare.plus ca s-au trezit dim ca li s-au cerut mai multi bani pentru ca vezi doamne nu stiu ce s-a mai adaugat la meniuri:-s
cunosc pe altcineva care a facut botezul acolo si care dimineata a ajuns sa se certe cu chelnerii pentru ca ei i-au zis ca nu a mai ramas tort,iar dupa o cearta zdravana cu amenintari ca se cheama patronii au scos din frigider 2 torturi(tortul ei fiind compus din mai multe tortulete)[-(
eu te sfatuiesc sa fii atenta la ce ti se pune pe masa,iar dimineata sa iei tot ce ti se cuvine.la urma urmei unele resturi de mancare si dulciuri le poti da la niste saraci....chelnerii oricum mananca acolo si isi iau bani pentru ceea ce fac.

mersi de informatii .. eu am platit o persoana care sa stea numai in bucatarie sa supravegheze ... ca detest chestiile astea .. prefer sa dau de buna voi daca ei se poarta frumos ... as vrea sa aduc si ospatarii tot eu .. sa vedem ce zic la parc ...

iubitel
19.04.2008, 15:42:53
Salve.As dori sa aflu si eu o firma serioasa si accesibila la pret pt.ornarea salii ,deoarece pana in iunie nu sunt in tara,si am nunta in august.E tarziu oare sa mai gasesc vreuna disponibila in iunie?

iubitel
20.04.2008, 08:50:35
:-? Buna dimineata,miresici.Va rog ajutati-ma cu ceva poze sau detalii despre sala de la intrare a rest.COMALRID, cine a facut nunta sau cunoaste localul pt.ca nu am idee cum arata si sunt curioasa.Spor la pregatiri tutoror.

dienutza4
21.04.2008, 11:19:58
Buna pentru toate miresicile!sunt noua pe cest forum si daca tot am intrat m-ar interesa parerile voastre despre restaurantul "Curtea Veche".Este un local mai nou si deja m-am hotarat sa fac nunta in acest restaurant.Daca ati trecut pe acolo si aveti vre-o informatie, astept sa-mi comunicati si mie!!!!!

ZaraGirl
21.04.2008, 11:44:56
Ciao Dienutza

E f dragut la Curtea Veche. Se poate organiza o nunta in stil medieval cu adevarat deosebita. Eu am fost acolo, insa mi s-a parut f mic spatiul. Pt o nunta restransa e ok.

Inainte aveau un site cu multe poze, chiar se vedea cum sunt organizate mesele. Singurul lucru care nu prea mi-a placut sunt scaunele. Sunt f inalte si ar fi foaarte greu de imbracat. Insa daca ai merge pe o tematica medievala, cu invitatii stil papirus, cavaleri etc cred ca ar iesi f fain.

Va las un link cu un blog unde se discuta mai multe despre restaurantele din Bacau. Poate ajuta pe mai multa lume: http://dealegurii.blogspot.com/2007/11/curtea-veche-restaurantul-nou-ce-ti-e.html

dienutza4
23.04.2008, 17:46:35
Ms pentru informatie SaraGirl;)

Oanaa
30.04.2008, 10:47:29
Buna, miresici, sunt noua pe forum, nu m-am implicat inca in organizarea nuntii, am stabilit doar unde va avea loc. Imi puteti spune opinia voastra despre restaurantul Eclipsa din Bacau?

vmg_gabi
30.04.2008, 23:53:31
Buna Miresici !

Sunt cam noua pe acest site....am si eu nevoie de niste pareri..si eventual poze...legate de sala de jos de la restaurantul Pasaj Bacau...am inteles ca urmeaza ca in vara aceasta sa mai faca ceva investitii...dar vreau sa aflu parerea celor care au facut sau au fost la vreo nunta pe acolo...este meniul ok???....este servirea ok???....loc de dans suficient???..mentionez ca nunta este de max 70 pers.....ms anticipat tuturor care imi vor raspunde....

anka_je
01.05.2008, 09:17:22
Buna, miresici, sunt noua pe forum, nu m-am implicat inca in organizarea nuntii, am stabilit doar unde va avea loc. Imi puteti spune opinia voastra despre restaurantul Eclipsa din Bacau?

Sala este foarte frumoasa, inalta, spatioasa, cu mesele rotunde si scaunele gen fotolii de piele rosie, ;;). Am fost la o nunta acolo in toamna si mi-a placut mult cum era aranjata, incepand de la intrare (scarile erau drapate cu tul si organza, foaaaarte fain). Toti am fost placuti impresionati de aspectul localului. Mancarea in schimb nu a fost grozava...nu ma intelege gresit si nu te panica, a fost comestibila (exceptand legumele mexicane care erau niste buruieni anemice fierte si nescurse si...atat) dar ma asteptam la mult mai mult de la ei avand in vedere impresia generala. Servirea la mese a fost ok, toaleta curata pana dimineata (mare lucru!) si cam atat imi vine in minte....

Oanaa
01.05.2008, 15:05:42
Sala este foarte frumoasa, inalta, spatioasa, cu mesele rotunde si scaunele gen fotolii de piele rosie, ;;). Am fost la o nunta acolo in toamna si mi-a placut mult cum era aranjata, incepand de la intrare (scarile erau drapate cu tul si organza, foaaaarte fain). Toti am fost placuti impresionati de aspectul localului. Mancarea in schimb nu a fost grozava...nu ma intelege gresit si nu te panica, a fost comestibila (exceptand legumele mexicane care erau niste buruieni anemice fierte si nescurse si...atat) dar ma asteptam la mult mai mult de la ei avand in vedere impresia generala. Servirea la mese a fost ok, toaleta curata pana dimineata (mare lucru!) si cam atat imi vine in minte....

Multumesc pentru incurajare, Anka! O sa vedem si noi niste fotografii cu modul in care aranjeaza ei sala, poate prietenii tai angajasera o alta firma pentru ornare....Meniul pe care ni l-au propus ei este mult diferit de ce imi spui tu, probabil ca in functie de alegerea fiecaruia....Mai am o intrebare foarte importanta. La nunta a cantat formatia restaurantului si daca da, canta bine, stii tu, muzica pentru toate gusturile?:)

anka_je
01.05.2008, 20:59:19
Mai am o intrebare foarte importanta. La nunta a cantat formatia restaurantului si daca da, canta bine, stii tu, muzica pentru toate gusturile?:)
Nu stiu sigur daca formatia de la respectiva nunta era a localului sau adusa de miri, dar inclin sa cred ca ultima varianta e cea mai sigura. Cand aflu raspunsul iti spun. Am inteles ca eclipsa face si "surprize muzicale" si ar fi bine sa afli despre ce invitati este vorba ca sa nu fie niste surprize neplacute pentru ca pana la urma muzica tine si de gusturi si fiind seara voastra alegerea ar trebui sa va apartina; la prietenii nostri au fost o cantareata de muzica populara (ok din punctul meu de vedere) si o cantareata de muzica usoara din 1900 toamna, chiar nu mai stiu cum se numeste (care nu mi s-a mai parut ok, nici mie, nici prietenilor mei, dar oamenii mai in varsta din sala au gustat momentul).
Din cate stiu, ei practica meniu full-options :D :mancare, bautura, prajituri. Asta inseamna bineinteles un cost mai mare decat daca iti aduci tu bautura (apa, suc, alcoolice) si prajiturile - adaosul comercial in domeniul alimentatiei publice e ridicat. Dar daca dispui de bani si preferi sa scapi de stresul cumparaturilor si sa ai timp pt tine e ok. Pupici

iubitel
01.05.2008, 23:43:06
HELP!Va rog spuneti-mi si mie niste preturi privind decorarea salii si daca stiti cum arata sala de la intrare a rest.COMALRID.Multumesc.

just_a_bride
02.05.2008, 15:09:11
Salve.As dori sa aflu si eu o firma serioasa si accesibila la pret pt.ornarea salii ,deoarece pana in iunie nu sunt in tara,si am nunta in august.E tarziu oare sa mai gasesc vreuna disponibila in iunie?

Nu cred ca e tarziu sa gasesti. Noi am apelat la aceasta firma pt un botez...a iesit frumos si accesibil la pret. sediul e in langa piata centrala vis a vis de vivariu..e un magazin cu rokii de mireasa accesorii. Doamna care se ocupa e super de treaba.daca vrei mai multe detalii triit pe privat.

cllod1122
14.05.2008, 12:51:10
Buna fetelor!
Eu o sa am nunta la restaurant Parc sus, e foarte frumos plus ca mai e si decorat cu huse de scaune si mese au si perdea de lumini la ferestre asa ca, cum o firma de decoratiuni nu gasesc care sa imi mai puna numai putine lucruri in sala cum ar fi o arcada de tull si lumini sau scara imbracata in tull si stalpisori am renuntat (la firma). Oricum sala ara foarte bine si asa(nu foarte incarcata). Cum nu sunt din bacau si ajung mai rar si in weekend am mai trecut pe acolo sa mai vad cum arata si cu ce culori au mai decorat-o. Iata cateva poze! Sper sa va placa si sa va fie de ajutor.
Pup.

iuliag123
23.05.2008, 22:36:08
stiti ceva de restaurantul forest moldova? multumesc anticipat.:love:

cllod1122
24.05.2008, 10:16:16
Eu stiu doar ca e exact ca o padure cu multe animalute impaiate si alte chestii de genul. Merge mai mult pentru petreceri!
Iata catateva link-uri cu ce poti gasi pe net la ei:
http://localuri.dinbacau.ro/local.php?id_local=30&meniu=1
http://www.hotelmoldova-bacau.ro/servicirestaurant.htm

Mai jos am pus si o poza.

Andreia
25.05.2008, 12:44:23

Buna! Uite cateva fotografii facute la o nunta recenta (17 mai), la Parc (jos). A fost super sala, ornata de o firma din Bacau. O nunta cu stil, zic eu.. si cu invitati pe masura... Sper sa iti placa.

Andreia
25.05.2008, 12:48:38
stiti ceva de restaurantul forest moldova? multumesc anticipat.:love:
Da.. Nu vreau sa te dezamagesc.. dar cam misuna gandacii pe acolo.. iar la bucatarie trebuie sa pui pe cineva, la nunta.. ca aia fura pe rupte..

cllod1122
25.05.2008, 13:01:14
Cine mai are poze cu sala de sus de la Parc!? Mai puneti va rog ca o sa am si eu nunta acolo si poate vad ceva ce imi place mult!
Mersi.

Andreia
25.05.2008, 13:10:33
Cine mai are poze cu sala de sus de la Parc!? Mai puneti va rog ca o sa am si eu nunta acolo si poate vad ceva ce imi place mult!
Mersi.
Buna!
Am postat mai sus poze.. dar cu sala de jos de la parc... Iti plac?

cllod1122
25.05.2008, 13:11:45
DA sunt de revista! Numai ca pe mine ma intereseaza sus.:">

iuliag123
26.05.2008, 18:38:28
Da.. Nu vreau sa te dezamagesc.. dar cam misuna gandacii pe acolo.. iar la bucatarie trebuie sa pui pe cineva, la nunta.. ca aia fura pe rupte..

Gandaci????? cum gandaci? ai fost la vre-o nunta acolo?
si chelnerii fura?
inseamna ca e nasol rau.....#-o te rog spune-mi mai multe daca stiii. mersi.

Andreia
26.05.2008, 20:06:46
Gandaci????? cum gandaci? ai fost la vre-o nunta acolo?
si chelnerii fura?
inseamna ca e nasol rau.....#-o te rog spune-mi mai multe daca stiii. mersi.
Gandaci.. din nefericice. Am fost, ce e drept anul trecut in vara, la o nunta a unor prieteni. Poate acum e totul ok. Sper, pentru tine...
Si, referitor la chelneri, e bine sa lasi un responsabil la bucatarie, si hai sa iti dau un exemplu: cand au cumparat sampania prietenii mei, cei de la restaurant au spus ca este mult prea multa, iar cand a trebuit sa se ciocneasca cu sampanie, nu le ajungea.., deci.. iti dai seama... Dar, cati invitai ai la nunta?

iuliag123
26.05.2008, 20:54:44
Gandaci.. din nefericice. Am fost, ce e drept anul trecut in vara, la o nunta a unor prieteni. Poate acum e totul ok. Sper, pentru tine...
Si, referitor la chelneri, e bine sa lasi un responsabil la bucatarie, si hai sa iti dau un exemplu: cand au cumparat sampania prietenii mei, cei de la restaurant au spus ca este mult prea multa, iar cand a trebuit sa se ciocneasca cu sampanie, nu le ajungea.., deci.. iti dai seama... Dar, cati invitai ai la nunta?

voi avea cred ca in jur de 100-120 invitati. si sper ca nu voi avea niciun gandac...:)
dar totusi...unde erau gandacii...?
mersi

simona_ramona
27.05.2008, 08:40:50
Mai eu gandaci n-am vazut la nunta mea,ca altfel faceam un scandal monstru,sala a fost curata,de furat nu se fura mai mult decat la alte restaurante,si oricum un meniu de la forest de 120 ron(4 feluri de mancare)furat e mai usor de digerat decat un meniu de la parc de 220 ron(3 feluri de mancare).Fetelor sa aveti o nunta frumoasa,si nu va mai stresati asa mult,ca oricat de perfecta ati vrea sa iasa nunta oricum cineva tot gaseste ceva de comentat.Asa ca fiti voi frumoase,simtitiva bine ca e doar noaptea [email protected]};-

anka_je
27.05.2008, 11:48:57
Eu stiu doar ca e exact ca o padure cu multe animalute impaiate si alte chestii de genul.

=)) =)) =))
Da, cam asa e...e o mica jungla acolo...la propriu!;))

iuliag123
27.05.2008, 22:08:57
=)) =)) =))
Da, cam asa e...e o mica jungla acolo...la propriu!;))

mltumesc de incurajare....:|
cred ca pana la urma nu conteaza ce si cum daca sunt gandaci sau nu, cine are sala mai frumoasa ...
dar oricum multumesc pentru sinceritate. totusi nu inteleg ce e asa de amuzant....(=)) =)) =)) ) si nici acest ras care vine odata cu mesajul tau nu il inteleg...
;))

Andreia
27.05.2008, 22:50:16
voi avea cred ca in jur de 100-120 invitati. si sper ca nu voi avea niciun gandac...:)
dar totusi...unde erau gandacii...?
mersi
I-am vazut, ce e drept, in baie, deci nu in bucatarie.. ca nu aveam cum sa ajung acolo... si.. mai spre dimineata , cand lumea cam plecase, in sala..

anka_je
28.05.2008, 11:40:17
cred ca pana la urma nu conteaza ce si cum daca sunt gandaci sau nu, cine are sala mai frumoasa ...
dar oricum multumesc pentru sinceritate. totusi nu inteleg ce e asa de amuzant....(=)) =)) =)) ) si nici acest ras care vine odata cu mesajul tau nu il inteleg...
;))

1. sub nici o forma nu poate fi vorba de vreun "concurs" gen "cine are sala cea mai frumoasa", fiecare sala are specificul, avantajele si dezavantajele sale. Plus ca gusturile nu se discuta! Iar mesajul meu nu iti era adresat tie in mod direct, nici nu s-a dorit a fi un afront, nici o critica, nici o "incurajare". Era pur si simplu o completare la ce scrisese cealalta miresica.
2. Rasul meu se referea la mesajul pe care il citasem in postarea pe care ai citat-o tu ulterior. Iar eu de gandaci la forest nu stiu, am lucrat o perioada cu acest restaurant si chiar am intrat in bucatarie iar mie mi s-a parut ok. Mica jungla facea referire la modul in care arata sala, cu toata verdeata aia care acopera peretii si tavanul si cu animalutele impaiate, de plus sau cum or mai fi.
3. Sincer, imi pare rau ca te-ai suparat. nici nu ma asteptam la o asemenea reactie. dar nici nu ma simt vinovata, am dreptul de a-mi exprima liber opinia, ca si tine de-altfel, si cred ca nu am facut-o intr-un mod necivilizat.
:)>-

simona_ramona
29.05.2008, 09:25:39
;))

Mai tu stai linistita!Fiecare zice ce crede sau ce a auzit!Eu am avut nunta acolo si n-am avut "musafiri",intradevar e cu anumale impaiate si copaci dar e frumos, altefel decat la salile clasice. Eu iti propun sa te ocupi de tine sa fii cea mai frumoasa ca sala e ok!
Bafta multa iti doresc!

simonicka
02.06.2008, 12:34:39
Salutare miresici!
Am citit mesajele voastre cu inima cat un purice in speranta ca am sa gasesc ceva informatii despre restaurantul din camping Gheraiesti.
Noua ne-a placut tare mult restaurantul, e locul unde m-a cerut de sotie, cu multa verdeata... rustic, ne-am bucurat ca am gasit sala chiar pe data cand voiam noi dar n-am cerut informatii de la nimeni.
Acum au inceput emotiile.. daca sala e prea mica si nu vor incapea 70-80 de perechi... daca mancarea nu e buna, etc.
Ce stiti despre acest restaurant?

simonica83
02.06.2008, 15:54:51
Mai tu stai linistita!Fiecare zice ce crede sau ce a auzit!Eu am avut nunta acolo si n-am avut "musafiri",intradevar e cu anumale impaiate si copaci dar e frumos, altefel decat la salile clasice. Eu iti propun sa te ocupi de tine sa fii cea mai frumoasa ca sala e ok!
Bafta multa iti doresc!

Si pe mine ma cheama tot Simona...:). Poti sa imi arati niste poze de la nunta ta. Tot la Forest fac si eu, desi mi s-a parut sala cam intunecata, dar asta era libera sambata si pe asta am ales-o. Cam cate persoane ai avut invitate? Eu ma gandeam la 120 si s-ar putea sa treaca de numarul asta.
Ce ma intereseaza cel mai mult este ce culori ai folosit cand ai ornat sala. Eu ma gandeam la alb cu visiniu (nu stiu daca se numeste asa culoarea), mie imi e frica sa nu fie prea inchis.

simona_ramona
02.06.2008, 16:20:18
Si pe mine ma cheama tot Simona...:). Poti sa imi arati niste poze de la nunta ta. Tot la Forest fac si eu, desi mi s-a parut sala cam intunecata, dar asta era libera sambata si pe asta am ales-o. Cam cate persoane ai avut invitate? Eu ma gandeam la 120 si s-ar putea sa treaca de numarul asta.
Ce ma intereseaza cel mai mult este ce culori ai folosit cand ai ornat sala. Eu ma gandeam la alb cu visiniu (nu stiu daca se numeste asa culoarea), mie imi e frica sa nu fie prea inchis.

Buna!Eu am avut cam 140,145 persoane,au incaput binisor,m-a ajutat mult la asezatul salii sefa de acolo, iar decoratul a fost alb cu auriu(vezi ca am cateva poze in album),poti sa vb cu cei care iti aseaza sala sa iti arate daca pt Forest au facut cu visiniu.

Elly17c
03.06.2008, 23:14:05
Buna fetelor!Eu am nunta pe 16 august.sunt din On,iar viitorul meu sot este de undeva de langa Adj,asa ca am ales sa facem petrecerea undeva la mijlocul celor 2 loc...nu stiu daca ati auzit sau ati fost la Caiuti.Este un restaurant dragutz,cu teresa langa lac si e f frumos.Noi am vrut ceva putin divers de un restaurant obisnuit si cred ca am ales destul de bine...Mancarea este buna si ieftina,restul serviciilor de asemeni.Daca vreti am cateva poze...

MNOEMI
04.06.2008, 12:55:46
Buna fetelor!
Eu o sa am nunta la restaurant Parc sus, e foarte frumos plus ca mai e si decorat cu huse de scaune si mese au si perdea de lumini la ferestre asa ca, cum o firma de decoratiuni nu gasesc care sa imi mai puna numai putine lucruri in sala cum ar fi o arcada de tull si lumini sau scara imbracata in tull si stalpisori am renuntat (la firma). Oricum sala ara foarte bine si asa(nu foarte incarcata). Cum nu sunt din bacau si ajung mai rar si in weekend am mai trecut pe acolo sa mai vad cum arata si cu ce culori au mai decorat-o. Iata cateva poze! Sper sa va placa si sa va fie de ajutor.
Pup.

sal si eu voi avea nunta la Parc jos ... sti cumva daca aceste huse apartin restaurantului sau sunt alle firmei??

MNOEMI
04.06.2008, 12:57:14
Buna! Uite cateva fotografii facute la o nunta recenta (17 mai), la Parc (jos). A fost super sala, ornata de o firma din Bacau. O nunta cu stil, zic eu.. si cu invitati pe masura... Sper sa iti placa.

ce superb e ... mersi mult.. eu am inkeiat contracul cu decorativ...

ZaraGirl
04.06.2008, 13:29:59
Buna fetelor!Eu am nunta pe 16 august.sunt din On,iar viitorul meu sot este de undeva de langa Adj,asa ca am ales sa facem petrecerea undeva la mijlocul celor 2 loc...nu stiu daca ati auzit sau ati fost la Caiuti.Este un restaurant dragutz,cu teresa langa lac si e f frumos.Noi am vrut ceva putin divers de un restaurant obisnuit si cred ca am ales destul de bine...Mancarea este buna si ieftina,restul serviciilor de asemeni.Daca vreti am cateva poze...

Buna Elly, pune-ne niste poze cu restaurantul, poate se mai inspira viitoare miresici;;)

cllod1122
04.06.2008, 15:54:06
sal si eu voi avea nunta la Parc jos ... sti cumva daca aceste huse apartin restaurantului sau sunt alle firmei??

Au si ei husele lor si mai mule nuante de esarfe. Fetelor daca ati mai fost la nunti la Parc mai puneti poze please.

Andreia
18.06.2008, 10:44:37
ce superb e ... mersi mult.. eu am inkeiat contracul cu decorativ...
ok.. Sa ai o nunta cat mai frumoasa!!! :)

delmo
19.06.2008, 08:42:06
da vrem poze! eu stiu restanurantul! adica din ce am vazut de afara ca de intrat nu am intrat! oricum mi se pare o idee buna ca faceti la jum drumului ca sa fie toata lumea impacata...... http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

MNOEMI
25.06.2008, 12:50:39
ok.. Sa ai o nunta cat mai frumoasa!!! :)

mersi mult ... sper sa iasa bine ... ca am mari emotii ...

micky
25.06.2008, 19:28:19
Mersi.

buna....am vazut ca ai nunta pe 20.07 la parc...pe 12.07 tot in sala de sus are nunta sora mea....si ea a ales sa nu mai contracteze nici o firma de decoratiuni deoarece restaurantul ofera destule;-)...din pacate mai multe poze o sa pot sa iti arat exact in saptamana dinantea nuntii tale:)....pana atunci poti trage cu ochiul la fotografiile altor miresici si sa te gandesti daca merge sa faci si la tine sau nu;-)

anamary
25.06.2008, 20:31:15
buna....am vazut ca ai nunta pe 20.07 la parc...pe 12.07 tot in sala de sus are nunta sora mea....si ea a ales sa nu mai contracteze nici o firma de decoratiuni deoarece restaurantul ofera destule;-)...din pacate mai multe poze o sa pot sa iti arat exact in saptamana dinantea nuntii tale:)....pana atunci poti trage cu ochiul la fotografiile altor miresici si sa te gandesti daca merge sa faci si la tine sau nu;-)
am avut banchetul la restaurant parc...si sincer in ceea ce priveste decoratiunile proprii...pot spune ca au avut doar strictul necesar...

micky
25.06.2008, 20:43:49
am avut banchetul la restaurant parc...si sincer in ceea ce priveste decoratiunile proprii...pot spune ca au avut doar strictul necesar...

si eu am avut banchetul de clasa a 12 a la parc, dar in sala de jos....sincer nu imi mai aduc aminte prea multe de acum 6 ani:-s....

oricum pe langa ce le ofera restaurantul, sora mea si-a luat niste lumanari cu pietricele de alea colorate si petale de flori, pentru a le pune in loc de buchet pe masa....paharele si le orneaza ea si mai sunt niste chestii care le face ea singura dar din pacate nu imi vin acum in minte:">

cllod1122
25.06.2008, 21:10:36
Ce tare!!! Ce ma bucur sa ii urezi casa de piatra si tot ce isi doreste si as vrea sa stiu dupa nunta ce culori a ales si cum a fost decorata scara. Mie mi-au zis ca au ei tull si pot sa imi puna pe scara dar sper sa nu fie ca in urmatoarea poza ca e cam rar asezat. Poza e facuta tot la ei dar nu stiu daca e materialul lor sau al unei firme de decoratiuni. abia astept poze de la tine. Sa imi zici si cum a fost servirea si mancarea sa stiu ce sa cer si eu. Si mai ales daca a mers aerul conditionat. Cred ca o sa fie o caldura si la sora ta si la mine de o sa ne clocim in rochiile de mireasa. Ce nu s-au inventat si aere conditionate portabile sa mi-l bag sub rochie....:D :D :D

micky
25.06.2008, 21:29:13
Ce tare!!! Ce ma bucur sa ii urezi casa de piatra si tot ce isi doreste si as vrea sa stiu dupa nunta ce culori a ales si cum a fost decorata scara. Mie mi-au zis ca au ei tull si pot sa imi puna pe scara dar sper sa nu fie ca in urmatoarea poza ca e cam rar asezat. Poza e facuta tot la ei dar nu stiu daca e materialul lor sau al unei firme de decoratiuni. abia astept poze de la tine. Sa imi zici si cum a fost servirea si mancarea sa stiu ce sa cer si eu. Si mai ales daca a mers aerul conditionat. Cred ca o sa fie o caldura si la sora ta si la mine de o sa ne clocim in rochiile de mireasa. Ce nu s-au inventat si aere conditionate portabile sa mi-l bag sub rochie....:D :D :D

:)))pacat tare....eu ca sa ma racoresc mai miscam din crinolina sa fac vant la picioare:))))))noroc ca dansam si nu se vedea=))=))=)).

tull-ul ala e vai de capu luiL-)[-X[-X[-X[-X....iti pot da un sfat daca il accepti: te duci frumusel si iti cumperi singura tull(intai te duci sa masori sa vezi cati metri iti trebuie) la noi aici in iasi gasesti si la 2 ron m, iti iei niste baloane sau daca nu vrei baloane poti lua niste funde si iti faci singura aranjarea acolo....iti zic din experienta proprie...eu am impodobit casa scarii si a iesit ffff fain<:-P<:-P

cllod1122
25.06.2008, 21:38:31
Asa ma gandeam si eu numai ca asa la ochii fara metru are cam 15 metri scara aia pe o parte si 15 pe cealalta. deci 30 metri de tull drept fata falduri sau cum se numesc. Tu cat ai luat ? si ai poze sa vad cum ai aranjat?

micky
25.06.2008, 22:17:15
Asa ma gandeam si eu numai ca asa la ochii fara metru are cam 15 metri scara aia pe o parte si 15 pe cealalta. deci 30 metri de tull drept fata falduri sau cum se numesc. Tu cat ai luat ? si ai poze sa vad cum ai aranjat?

tull-ul care l-am luat eu era de 150 cm latime si l-am taiat in doua;-)....si cred ca am luat undeva pe la 20 m, dar am folosit si la masina miresei, cea a mirelui si cea a nasilor...poze caut acum sa vad daca am:-?:-?...daca nu, o sa fac acush pe 12 pentru ca vor fi aceleasi;))

editare: m-am uitat peste poze si se pare ca nu au fost atat de interesante incat sa le fotografiem;))

iubitel
26.06.2008, 01:40:15
Un restaurant intim si frumos aranjat este LA RAVOIRE,deschis de curand.

simonica83
26.06.2008, 11:27:38
Are cineva poze cu Restaurantul Forest Moldova ornat....tare mult imi doresc sa il ornez cu visiniu si toata lumea imi zice ca nu se potriveste..:(( si ca acolo au fost numai culori pale sau fistic. Mie imi place asa de mult culoarea, insa cica il inchide, ca si asa e un pic intunecat.
Vroiam sa fac si inviatiile tot visinii..dar acum sa le fac fistic?....yac:-&

cllod1122
26.06.2008, 19:23:27
tull-ul care l-am luat eu era de 150 cm latime si l-am taiat in doua;-)....si cred ca am luat undeva pe la 20 m, dar am folosit si la masina miresei, cea a mirelui si cea a nasilor...poze caut acum sa vad daca am:-?:-?...daca nu, o sa fac acush pe 12 pentru ca vor fi aceleasi;))

editare: m-am uitat peste poze si se pare ca nu au fost atat de interesante incat sa le fotografiem;))
Astept pozele de la nunta asta si daca imi place poate iti cumpar eu tull-ul daca nu mai ai nevoie de el.

micky
26.06.2008, 19:30:13
Astept pozele de la nunta asta si daca imi place poate iti cumpar eu tull-ul daca nu mai ai nevoie de el.

nu-i vb de vandut....ca daca e de ajuns ti-l imprumut....problema e ca eu am taiat tull-ul in dimensiunile de care am avut eu nevoie, pentru masini si pentru casa scarii...si acum sora mea daca are nevoie de alte dimensiuni cu siguranta o sa il taie si ea:).......dupa ce o sa termine sora mea cu nunta o sa stiu exact :)>-

cllod1122
27.06.2008, 20:21:49
ok! mersi!

crinamihaela
14.07.2008, 15:58:40
Iti recomand Dumbrava, daca ai noroc sa gasesti loc. Noi nu am avut noroc. Nici nu ai nevoie sa decorezi sala. La Corso parca nu ai aer.

micky
14.07.2008, 20:01:11

cllod:(....am uitat sa fac poze la balustrada:((.....iar tull-ul ce l-am folosit a fost de la nasa surorii mele si l-am dat inapoi.....dar iti povestesc cum am facut:)....am avut 30 m de tull....15 m pe pe o parte si 15 m pe cealalta... pe partea dreapta e mai scurta balustrada si are 13 "picioare" din inox(daca pot spune asa) iar partea stanga are 15 picioare.....tull-ul l-am intins pur si simplu pe balustrada fara falduri si l-am ciufulit iar in dreptul picioarelor am prins cu cate o funda rosie...deci 13 funde pe o parte si 15 pe alta......din 2 in 2 scari am pus lumanari si in partea de sus pana la usa pe care se intra in sala(am avut 56 de lumanari parca)......apoi intre lumanari am presarat petale de flori si am facut un fel de traseu pana la intrarea in sala:)...sper ca ai inteles cat de cat explicatiile mele;-)...sper ca pana la sfarsitul saptamanii sa gasesc pe la cineva poze cu balustrada;-) sa iti arat ce frumos a iesit>:D<

micky
14.07.2008, 22:44:08

uite ca am reusit sa fac rost de 2 poze in care se observa balustrada....problema e ca sunt facute cu telefonul si nu prea se vad lumanarile si petalele de pe scara:(...prima poza e facuta cand au ajuns la local iar ultima era dimineata(se vede ca era cam ciufulita balustrada)

in realitate sa stii ca arata ff bine

Oana_Elena
07.08.2008, 23:06:22
Buna! Sunt noua pe aici si voiam sa va salut.Noi vrem sa ne casatorim la anul in vara.Nu avem o data preferata. Din iunie si pana in septembrie putem oricand. Oare e tarziu sa mai gasim restaurant?Am auzit povesti cum ca trebuie rezervat restaurantul si cu 2 ani inainte. Ma gandeam la Eclipsa. Am auzit ca e frumos si nu foarte scump. Ce parere aveti.Daca aveti idei de alte restaurante acceptabile in Bacau va rog sa ma ajutati. Vom avea cam 120-150 de invitati

sandagina
08.08.2008, 11:11:47
Buna! Sunt noua pe aici si voiam sa va salut.Noi vrem sa ne casatorim la anul in vara.Nu avem o data preferata. Din iunie si pana in septembrie putem oricand. Oare e tarziu sa mai gasim restaurant?Am auzit povesti cum ca trebuie rezervat restaurantul si cu 2 ani inainte. Ma gandeam la Eclipsa. Am auzit ca e frumos si nu foarte scump. Ce parere aveti.Daca aveti idei de alte restaurante acceptabile in Bacau va rog sa ma ajutati. Vom avea cam 120-150 de invitati
Buna si bine ai venit!!!
restaurantul eclipsa e super,are mai multe sali cu capacitate diferita,ai avantajul ca nu are stalpi pe mijlocul salii si te scutesti de o groaza de umblaturapt ca au inclus si ornatul salii(tu alegi doar culoarea),muzica e inclusa parca si nu sunt scumpi undeva la 200lei meniul cu toate astea incluse.Sfatul meu e sa te duci sa vezi cand au liber pentru anul viitor si sa rezervi daca nu vrei la alt restaurant.Eu am nunta la Miorita....nu pt ca am vrut acolo ci pt ca acolo am gasit liber pe data pe care am vrut noi.Bafta la cautari.

adriana_f
08.08.2008, 13:13:45
Stie cineva unde e restaurantul Meridian in Bacau? As dori si unele detalii despre el. va multumesc

anka_je
08.08.2008, 14:01:09
Buna si bine ai venit!!!
restaurantul eclipsa e super,are mai multe sali cu capacitate diferita,ai avantajul ca nu are stalpi pe mijlocul salii si te scutesti de o groaza de umblaturapt ca au inclus si ornatul salii(tu alegi doar culoarea),muzica e inclusa parca si nu sunt scumpi undeva la 200lei meniul cu toate astea incluse.Sfatul meu e sa te duci sa vezi cand au liber pentru anul viitor si sa rezervi daca nu vrei la alt restaurant.Eu am nunta la Miorita....nu pt ca am vrut acolo ci pt ca acolo am gasit liber pe data pe care am vrut noi.Bafta la cautari.
Salonul rosu sigur are stalpi in centrul salii...ca am dansat hora in jurul lor la o nunta acolo...Cat despre muzica inclusa, e un avantaj doar daca iti place cum canta formatia lor...Sala insa mi s-a parut foarte frumoasa! nici nu are nevoie de foarte multe chestii decorative.

Oana_Elena
08.08.2008, 20:42:49
Multumesc mult pentru sugestii si informatii.Si noi ne gandeam sa mergem saptamana viitoare sa vedem restaurantul.Sper sa gasim ce vrem

simonica83
11.08.2008, 12:02:48

Nu iti sugerez la Eclipsa. E frumos, cei de acolo iti dau de toate, dar daca faci un calcul separat, adica majoritatea sa ti le cumperi tu, iesi mai bine. Eu nu am auzit lucruri bune despre ei, si chiar doi cunoscuti au renuntat.
Iti sugerez la Parc, insa nu stiu cat de liber e..
Eu zic sa te interesezi din timp ca sa ai de unde alege.
Spor...Te pup

roxxa
20.08.2008, 09:21:57
Buna, fetelor!
Voi fi si eu miresica in 2009 <:-P , cu putin noroc (daca reusim sa gasim un local potrivit). Eu sunt din Bucuresti, dar nunta o vom face in Moinesti... si nu prea stiu exact cum sta treaba cu restaurantele de prin zona, iar opiniile pe care le-am auzit sunt f impartite. Din cate stiu sunt 3 restaurante: Zemes (dar are o capacitate cam de 200 de locuri, iar noi avem cam 100 de invitati, deci nu l-as putea umple nici cu forta), Davis (dar am inteles ca la asta nu prea e loc de dans) si Padurea de Pini (la care am fost o data acu` 2 ani si mi s-a parut fff romantic dar nu reusesc sa apreciez capacitatea salii :">). Va rog mult de tot, daca ma puteti ajuta cu info sau pareri referitor la cele 3 restaurante, sau daca mai stiti si alte locatii in apropiere...Va raman profund recunoscatoare!:*

bluzme
22.08.2008, 19:28:11
Ziua buna la toata lumea,
hop si eu in randul viitoarelor miresici ;)).
Suntem si noi in febra gasiiri unui restaurant. Multe si diferite. Intrebarea mea este urmatoarea : A tinut vreuna din voi nunta la restaurantul de la hotel Bistrita?, sau ati fost la vreo nunta care s-a tinut acolo?
Restaurantul are o capacitatea de vreo 260 de locuri, destul de segmentat prin unele locuri , intunecos (pentru ca este la subsol), dar am vazut un oarecare potential printr-un aranjament cu luminite, sfetnice etc. Pretul, in comapartie cu celelalte, este extrem de mic, si anume meniul costa 85 de lei (deci pe la anul la 100-120 maxim), meniu fix si include o cafea. Restul de bauturi,prajituri, tort,fructe etc se aduc.Se spune cu o saptamana inainte de nunta nr de meniuri si atatea se platesc, chiar daca au venit mai putini. Ma tem ca portiile sa nu fie prea mici, sau urat ornate,sau reincalzite ,sleite.....na...cand vezi ceva prea ieftin in comparatie cu altele iti pui 100 de intrebari.

P.S. mi-a placut f mult Olive Garden din centru, dar pretul e cam piperat. Acolo am impuscat 2 iepuri dintr-o lovitura pt ca are acelasi patron cu Corso.

Multumesc mult pt viitoarele raspunsuri.
Andreea.

mimonel
26.08.2008, 17:24:03
Nu iti sugerez la Eclipsa. E frumos, cei de acolo iti dau de toate, dar daca faci un calcul separat, adica majoritatea sa ti le cumperi tu, iesi mai bine. Eu nu am auzit lucruri bune despre ei, si chiar doi cunoscuti au renuntat.
Spor...Te pup

Pentru anul 2009 nu mai e valabila oferta cu totul inclus la Eclipsa, platesti doar meniul si iti aduci tu ce vrei in rest .. bauturi,praji,muzica,decorare

Oana_Elena
26.08.2008, 21:05:32
Eu am fost in iarna la o nunta la bistrita si nu mi-a placut deloc.Mancarea nu a fost extraordinara ca sa nu spun mai rau (dar poate ca nu alesesera meniul potrivit): aperitivul nu s-a mancat nici jumatate, carnea de porc era cruda iar gratarul de pui era afumat.Nici loc de dans nu prea era. Se dansa in jurul stalpilor de sustinere.
Poate ca nici mirii nu au fost cei mai inspirati. Nu vreau sa te deziluzionez dar asta a fost impresia mea.

otilik
26.08.2008, 23:15:33
buna fetelor.stie careva cum e restaurantul de la cpl?am uitat cum ii zice:"> :*

otilik
26.08.2008, 23:17:45
Spor...Te pup
eu nu recomand restaurantul "parc":( am cativa prieteni care au avut probleme dupa nunta cu patronii de acolo

mimonel
27.08.2008, 11:05:12
buna fetelor.stie careva cum e restaurantul de la cpl?am uitat cum ii zice:"> :*

E vorba de Royal Garden? Eu am fost si l-am vazut dupa o nunta si pot sa zic ca e nou si frumos, doar ca nu are aer conditionat (desi are nevoie caci se simte) si bucataria e prea aproape de sala,cam o sa vina mirosuri si cum ei nu au un sistem de ventilatie inca e cam aiurea.

Oana_Elena
27.08.2008, 14:21:58
Buna fetelor. Ce-mi puteti spune de restaurantul Lady? Cam cate persoane incap fara sa stea prea ingramaditi si sa ramana si loc de dans? Ne-a fost recomandat dar mie mi se pare micut pentru 100 de persoane iar patronul spunea ca incap 160 desi nu cred.Va rog!!!

otilik
27.08.2008, 15:47:09
E vorba de Royal Garden? Eu am fost si l-am vazut dupa o nunta si pot sa zic ca e nou si frumos, doar ca nu are aer conditionat (desi are nevoie caci se simte) si bucataria e prea aproape de sala,cam o sa vina mirosuri si cum ei nu au un sistem de ventilatie inca e cam aiurea.
cand ai fost?am inteles ca au de gand sa puna aer conditionat,daca nu au pus deja.de asta te intreb cand ai fost?stiu pe cineva care a fost acolo si a zis ca a fost foarte frumos.nu mi-a zis nimic de mirosuri de mancare...sper sa nu fie probleme de genu asta.m-ar interesa cum sunt serviciile,chelnerii,mancarea,stie cineva?

otilik
27.08.2008, 15:48:00
Buna fetelor. Ce-mi puteti spune de restaurantul Lady? Cam cate persoane incap fara sa stea prea ingramaditi si sa ramana si loc de dans? Ne-a fost recomandat dar mie mi se pare micut pentru 100 de persoane iar patronul spunea ca incap 160 desi nu cred.Va rog!!!
eu din cate stiu incap peste 100...dar nu stiu exact sa-ti spun cate,imi pare rau.

Oana_Elena
27.08.2008, 16:18:42
eu din cate stiu incap peste 100...dar nu stiu exact sa-ti spun cate,imi pare rau.[/quote]

Multumesc mult.Daca mai aflati ceva va rog ajutati-ma:((

otilik
27.08.2008, 16:20:32
eu din cate stiu incap peste 100...dar nu stiu exact sa-ti spun cate,imi pare rau.

Multumesc mult.Daca mai aflati ceva va rog ajutati-ma:(([/quote]
de ce esti suparata?nu am avut timp sa citesc tot ce s-a scris pe aici de asta te intreb.iti cauti restaurant si nu gasesti?:(

mimonel
27.08.2008, 16:50:05
cand ai fost?am inteles ca au de gand sa puna aer conditionat,daca nu au pus deja.de asta te intreb cand ai fost?stiu pe cineva care a fost acolo si a zis ca a fost foarte frumos.nu mi-a zis nimic de mirosuri de mancare...sper sa nu fie probleme de genu asta.m-ar interesa cum sunt serviciile,chelnerii,mancarea,stie cineva?

Eu am fost pe 18 august parca si nu aveau aer conditionat; nu stiam ca vor sa puna.Cand am intrebat de aerul conditionat ni s-a spus doar ca nu e si nu ca se va pune in viitor. De servicii eu nu stiu nimic.

otilik
27.08.2008, 18:37:11
aoleuuuuu:-? soacra mea cand a fost i-au spus ca vor pune.ar trebui sa fie cretini sa nu puna,doamneee doar nu sunt cu capu!ce vor sa fiarba lumea la nunti?hmm trebuie neaparat sa trec pe acolo sa vad care e treaba.cineva mi-a zis ca a fost acolo la o nunta si ca a fost bine.nu au suferit de caldura,dar tot nu mi se pare normal sa nu puna aer conditionat:-s

Oana_Elena
28.08.2008, 06:06:01
de ce esti suparata?nu am avut timp sa citesc tot ce s-a scris pe aici de asta te intreb.iti cauti restaurant si nu gasesti?:(

Am gasit restaurante dar nu stiu la care sa ma opresc si trebuie sa ma hotarasca repede. In plus nici nu vreau sa aleg unul la care meniul sa coste mai mult decat face.Am auzit de meniuri de 200 ron si nu aveau nimic special.Plus ca la unele nu-ti dau sala daca nu aduci un numar minim de invitati.Pana la urma cred ca vom face la Casa Grande.E foarte frumos si destul de avantajos la meniu.Nu stiu insa cum e servirea.Mancarea am auzit ca e buna.
Mai am un an pana la nunta si eu deja am emotii. Imi fac griji pentru toate detaliile. Azi-noapte nu am dormit gandindu-ma la restaurante. Si abia sunt la inceput...Ma intreb cum va fi in preajma datei respective.Abia astept :)

roxxa
28.08.2008, 09:16:10
Buna, miresici!
Revin cu o rugaminte... Noi vrem sa facem nunta pe 06.06.2009 la restaurantul Padurea de Pini din Moinesti... Ati fost la vreo nunta acolo? Ma puteti ajuta cu ceva impresii sau pareri?

LucianaMatei
28.08.2008, 11:32:52
Am gasit restaurante dar nu stiu la care sa ma opresc si trebuie sa ma hotarasca repede. In plus nici nu vreau sa aleg unul la care meniul sa coste mai mult decat face.Am auzit de meniuri de 200 ron si nu aveau nimic special.Plus ca la unele nu-ti dau sala daca nu aduci un numar minim de invitati.Pana la urma cred ca vom face la Casa Grande.E foarte frumos si destul de avantajos la meniu.Nu stiu insa cum e servirea.Mancarea am auzit ca e buna.
Mai am un an pana la nunta si eu deja am emotii. Imi fac griji pentru toate detaliile. Azi-noapte nu am dormit gandindu-ma la restaurante. Si abia sunt la inceput...Ma intreb cum va fi in preajma datei respective.Abia astept :)

Buna Oana, noi am avut nunta luna trecuta la Casa Grande, sala de jos. Pot sa iti spun ca am fost multumiti de meniu si de servire. Ideea e ca totusi nu incap 180-200 de persoane in sala, asa cum spun ei, ar fi foarte ingramaditi. Noi am avut aprox. 150 de pers si a fost foarte bine asa, desi uneori ringul de dans a fost neincapator. Sper sa te fi ajutat in cazul in care nu te-ai hotarat pt sala de sus. Multa bafta!

otilik
28.08.2008, 13:32:16
incearca in sala de sus la casa grande si vezi daca iti da voie si pe terasa.e superba terasa aia.eu de cate ori am ocazia ma duc si mananc acolo,imi place la nebunie.si eu am vrut sa fac acolo dar am foarte multi invitati asa ca am schimbat restaurantul.
daca vrei poti incerca si unde fac eu,la fostul cpl.sunt 3 sali.eu fac in cea mare si e foarte frumoasa.mi-au placut si celelalte 2 care sunt mai mici.dar nu-ti pot spune nimic de meniuri si de astea ca inca nu am discutat.cand am vazut sala am zis ca asta e a mea si gata nu m-a interesat restu;;)
lasa ca ne facem griji impreuna pana la anu ca si eu tot atunci am:*

Crescent
28.08.2008, 17:27:52
Buna, miresici!
Revin cu o rugaminte... Noi vrem sa facem nunta pe 06.06.2009 la restaurantul Padurea de Pini din Moinesti... Ati fost la vreo nunta acolo? Ma puteti ajuta cu ceva impresii sau pareri?

si noi am luat in calcul padurea de pini sau undeva la slanic moldova. sunt interesata daca ne spune cineva parerile despre acest restaurant.

mimonel
28.08.2008, 20:37:03
aoleuuuuu:-? soacra mea cand a fost i-au spus ca vor pune.ar trebui sa fie cretini sa nu puna,doamneee doar nu sunt cu capu!ce vor sa fiarba lumea la nunti?hmm trebuie neaparat sa trec pe acolo sa vad care e treaba.cineva mi-a zis ca a fost acolo la o nunta si ca a fost bine.nu au suferit de caldura,dar tot nu mi se pare normal sa nu puna aer conditionat:-s

Pai noua nu ne-a zis ca nu vor pune niciodata, doar au omis sa ne zica planul acesta de viitor; au zis doar ca nu au aer conditionat si ca oricum salile sunt mari si aerisite... nu te speria, sunt convinsa ca o sa puna pana la nunta voastra daca asa au zis;;-)

otilik
28.08.2008, 21:04:03
sper...oricum o sa trag o fuga pe acolo sa vad care mai e treaba.si poate am norocu sa aflu si cine orneaza...pe cine recomanda ei