PDA

Versiunea completa : Marturii si pungi personalizate

ana_strumfi
05.06.2010, 23:17:05
Ati hotarat ce dati acasa invitatilor?
Pe langa prajituri, cred ca vom da o sticla de vin, depinde ce vom gasi la depozit. Acum caut ambalaj personalizat care sa se potriveasca. Nu punga de cadou clasica, ci din carton, sa stea sticla cum trebuie. Am gasit ceva la Cluj.
Ca si "marturii" vom da un colaj imprimat cu pozele de la nunta....il fac pe saracu fotograf sa fuga de la nunta sa ni le imprime sa fie gata pe cand incep invitatii sa plece ;;)

ana_strumfi
10.06.2010, 20:07:03
Ce pungi/ambalaje veti folosi pentru praji si bautura data acasa?

Ramontzy
10.06.2010, 22:05:02
Ce pungi/ambalaje veti folosi pentru praji si bautura data acasa?

la asta nu m-am gandit inca, sa vedem. ca si marturie vom da o lebada de cristal intr-o cutiuta, care se potrivesc perfect ca si marturii, din moment ce vom avea si lebedele de gheata.

ana_strumfi
10.06.2010, 22:13:59
la asta nu m-am gandit inca, sa vedem. ca si marturie vom da o lebada de cristal intr-o cutiuta, care se potrivesc perfect ca si marturii, din moment ce vom avea si lebedele de gheata.
;-)Foarte frumos, foarte faine lebedele din gheata. Cam cat va costa sculpturile?

Ramontzy
10.06.2010, 23:28:21
;-)Foarte frumos, foarte faine lebedele din gheata. Cam cat va costa sculpturile?

aproximativ 1300 lei.

roxi_libo
11.06.2010, 18:50:24
aproximativ 1300 lei.
Eu pana la urma cred ca voi da doar tortulet acasa, am intrat in gandirea economica :)) as vrea sa le pun in cutii din carton pentru tortulete dar ma voi interesa in vara...

Marturii vor fi borcanasele cu miere... cu fundita.

Azi am hotarat sa nu mai dau tuica acasa... sa vad daca ma mai razgandesc, dar acum cred ca e destul atat. :-?

airiana
13.06.2010, 14:15:23
Noi vrem sa dam prajituri acasa. Iar ca marturii amintirea nuntii:)

mademoiselle
21.06.2010, 14:44:11
Eu am crezut ca marturiile de la nunta mea au fost personalizate deosebit, insa mi-am schimbat curand parerea, dupa ce am vazut ce idei ingenioase au avut alte mirese, care au optat ca si mine pentru marturii borcanse cu miere. Cami din Cluj si-a cumparat borcanasele cu miere simple, fara nimic de la firma Apidava, si fiindca si ea si sotul sunt pasionati de motoare, uite ce marturii originale au iesit (hartia e legata cu snur de piele!!!). Mie mi-au placut foarte mult, tocmai pentru faptul ca marturiile au reflectat personalitatea mirilor. Cred ca aceste amanunte fac intradevar diferenta la o nunta, ca in rest bautura, mancare si ,muzica toti au la nunta. 370044

camy_a
30.06.2010, 22:48:24
foarte ingenios cu mierea :D...oare cat a costat borcanelul?

roxi_libo
08.07.2010, 21:04:26
ana, arata-ne pungile!!!
eu as vrea sa dau tortuletul in cutii de carton, au la daniel si am vazut si la rapa cva.. dar nu cred ca mi le vand separat, daca eu am comandat tortuletele de la lucMar... voi stiti cva?
A si sa va spun ca am cumparat sticle din sticla pt dat acasa tuica...la 330ml... acelea din cluj de la estil. Singura problema e ca au capacul albastru... dar na, sunt pt baieti, merge, nu?:-p

ana_strumfi
08.07.2010, 22:24:02
ana, arata-ne pungile!!!
eu as vrea sa dau tortuletul in cutii de carton, au la daniel si am vazut si la rapa cva.. dar nu cred ca mi le vand separat, daca eu am comandat tortuletele de la lucMar... voi stiti cva?
A si sa va spun ca am cumparat sticle din sticla pt dat acasa tuica...la 330ml... acelea din cluj de la estil. Singura problema e ca au capacul albastru... dar na, sunt pt baieti, merge, nu?:-p

Mi-s acasa la SM dar o rog pe sora mea sa le pozeze, si continutul :-p

Ramontzy
08.07.2010, 22:50:48
ana, arata-ne pungile!!!

si eu am luat sticle de la ei, vinerea trecuta. sunt atat de dragute. :D si ale mele au capac albastru, dar e bine si asa. probabil le voi pune o fundita ivory. si poza noastra, bineinteles.

ana_strumfi
08.07.2010, 23:25:58
Acestea sunt pungile, continut momentan nu am, in curand:-p

ana_strumfi
13.07.2010, 14:43:02
Asta a fost marturia noastra;;)

Ramontzy
13.07.2010, 14:47:16
Asta a fost marturia noastra;;)

ce frumosi sunteti!!! :x foarte draguta ideea de marturii. e ok ca asa lumea le va pastra si isi va aminti cu drag de nunta voastra.

ana_strumfi
13.07.2010, 15:06:09
ce frumosi sunteti!!! :x foarte draguta ideea de marturii. e ok ca asa lumea le va pastra si isi va aminti cu drag de nunta voastra.
Asta ne-am si dorit. Multumim :*

roxi_libo
13.07.2010, 21:34:23
si eu am luat sticle de la ei, vinerea trecuta. sunt atat de dragute. :D si ale mele au capac albastru, dar e bine si asa. probabil le voi pune o fundita ivory. si poza noastra, bineinteles.

le lipesti poza sepia? eu am fir argintiu, de la dantex, dar ma gandesc ca va fi prea mult sa pun hartiuta de multumire si pe astea pt ca am pe miere... as lipi poza noastra... dar ...ma mai gandesc, u cum faci?

Am gasit si cutii pt tortulete, le rezolva laboratorul ;)), a fost mai simplu decat ma gandeam..

acu am vazut..ana ce idee buna de marturie!!!

ana_strumfi
13.07.2010, 22:21:06
le lipesti poza sepia? eu am fir argintiu, de la dantex, dar ma gandesc ca va fi prea mult sa pun hartiuta de multumire si pe astea pt ca am pe miere... as lipi poza noastra... dar ...ma mai gandesc, u cum faci?

Am gasit si cutii pt tortulete, le rezolva laboratorul ;)), a fost mai simplu decat ma gandeam..

Ce bine ;;). Imi place si ideea cu mierea. Si voi va puneti poza, eu am pus doar una mai mare, nelipita pe nimic

Ramontzy
13.07.2010, 22:25:19

da lipim poza si probabil in partea de jos pe poza va scrie multumim si alea alea... sau inca nu stiu exact, dar oricum vrem poza pe sticluta. ma bucur ca ai rezolvat cu cutiile pt tortulete. :)

roxi_libo
15.07.2010, 14:21:57
sa va arat ceva frumos...nu mi-am facut timp pana acum sa fac poze desi le aveam din aprilie cred..sau mai?!

sunt numere de masa.place-card si funditele care le voi lipi pe miere
sper sa va placa!!!!:x

ana_strumfi
15.07.2010, 14:25:30
sa va arat ceva frumos...nu mi-am facut timp pana acum sa fac poze desi le aveam din aprilie cred..sau mai?!

Sunt super dragutze...dar nu mai spune ca le aveai mai de mult =P~ si nu ne-ai aratat....ssshhhhhhhh:-p

Ramontzy
15.07.2010, 15:40:28

fff dragute. pe mine acuma ma chinuie talentul sa fac numerele de masa. abia astept sa vad ce va iesi. va arat si voua cand termin.

l0redana
16.07.2010, 12:09:29

sunt superbe!!!!!
tu le-ai facut sau le-ai comandat de undeva?

Ramontzy
16.07.2010, 21:39:18
am si eu numere de masa, sau mai bine zis nume de mese, :)) va atasez poze, sper sa va placa.

ana_strumfi
17.07.2010, 11:53:50
am si eu numere de masa, sau mai bine zis nume de mese, :)) va atasez poze, sper sa va placa.
Sunt super. Imi place ca ai asortat acelasi stil de Font cu cel de pe invitatii, asa am facut si noi cu meniurile.
>:D<

Ramontzy
17.07.2010, 20:58:23
Sunt super. Imi place ca ai asortat acelasi stil de Font cu cel de pe invitatii, asa am facut si noi cu meniurile.
>:D<

pai da, eu am o problema, la mine totul trebuie sa fie asortat. :)) ma bucur ca iti plac, sunt asortate cat de cat si cu nuantele in care va fi imbraca sala, crem si bordo.

roxi_libo
17.07.2010, 21:30:38
ce frumoase sunt!!! si le-ai facut chiar tu..super tare!!!
FELICITARI, esti chiar talentata!

Ramontzy
17.07.2010, 22:32:45
ce frumoase sunt!!! si le-ai facut chiar tu..super tare!!!
FELICITARI, esti chiar talentata!

multumesc. :* inca mai stau sa ma gandesc daca sa scriu cu auriu numele orasului sau nu, dar nu cred ca il voi scrie, sa nu fie prea mult. voi ce ziceti?

Tilla
19.07.2010, 20:52:41
Super idee cu orasele, dar sa nu le faci cu auriu! Deja ies in evidenta!

lore_vasc
19.07.2010, 21:31:23

Super frumoase!:x

Ramontzy
19.07.2010, 22:22:05
Super idee cu orasele, dar sa nu le faci cu auriu! Deja ies in evidenta!

sa stii ca pana la urma asa am si decis, am inceracat sa fac unul si arata deja prea de tot. le las asa ca sunt dragute.

Ramontzy
19.07.2010, 22:23:28
multumesc de aprecieri. >:D<

irina_e_a
02.08.2010, 10:54:16
Foarte dragute!
Imi plac mult!
Ce font ai folosit pentru scris?

multumesc de aprecieri. >:D<

vampirita_alina
02.08.2010, 11:11:04
Si eu am avut niste idee de marturi dar mi s-au spulberat pt k multi nu dau 2 bani pe asa ceva si cand ma gandesc ca eu ma chinui si ca multi nu-s curiosi imi vine sa urlu :(( ....asa ca ma gande-am sa le comand de undeva dar nu stiu acum iar m-am razgandit citind aci una alta :((:(( mai am 3 saptamani si eu is in plop si plopul in aer 8-|

Ramontzy
02.08.2010, 22:17:25
Foarte dragute!
Imi plac mult!
Ce font ai folosit pentru scris?

multu! >:D< fontul este Eduardian Script.

juliuta
04.07.2011, 10:29:00
in satu mare se gasesc oare sticlute pt tuica la 33o ml ? si-a luat cineva din satu mare?

manuelabutean
04.07.2011, 11:05:22
in satu mare se gasesc oare sticlute pt tuica la 33o ml ? si-a luat cineva din satu mare?

Eu mi-am comandat de pe net,mi-au venit din cluj in foarte scurt timp.

juliuta
05.07.2011, 09:16:45
Eu mi-am comandat de pe net,mi-au venit din cluj in foarte scurt timp.
imi dai te rog si mie site-ul de unde ti-ai comandat? si cu banii cum ai procedat, le-ai trimis banii inainte in cont sau...?

juliuta
15.07.2011, 23:14:54
mi-am comandat si eu sticlute de la oradea de la firma Microlit, astazi le-am si primit, mireselor interesate le pot da nr de tel.

mady88
13.10.2011, 21:22:22
Buna miresicilor!!! si eu ma pregatesc pt. nunta si ma intereseaza unde se pot face pungile personalizate...

Diana73
28.01.2012, 20:45:10
Salut!!Sunt foarte frumoase!!Ma gandesc sa fac si eu numerele de masa si place carduri-le, ai putea te rog sa imi spui de unde ai luat cartonul?!?

lore_vasc
29.01.2012, 18:17:54
Salut!!Sunt foarte frumoase!!Ma gandesc sa fac si eu numerele de masa si place carduri-le, ai putea te rog sa imi spui de unde ai luat cartonul?!?
Bine ai venit! :-* Te rog sa ii scri un mesaj privat Ramonei ca asa iti v-a raspunde mai repede ca nu a mai intrat demult. Te asteptam si la restul topicurilor sa ne mai spui ce ai pregatit ptr nunta :)