PDA

Versiunea completa : Huse scaune

Adina
31.01.2007, 19:06:34
Ajutor!!

Stie cineva vreo agentie de PR din Cluj care sa aiba huse pentru scaune sa arate cat de cat decent, si nu ca niste cearceafuri?
Mi-e frica ca oi da o gramada de bani pe decorarea restaurantului si a arata de parca se pregatesc sa-l zugraveasca.:-s

Daca stitii cumva cine are huse sa se potriveasca relativ pe scaune, va rog ziceti-mi si mie!!

Multumiri!!^:)^

orhidutza
01.02.2007, 08:40:06
Ajutor!!

Stie cineva vreo agentie de PR din Cluj care sa aiba huse pentru scaune sa arate cat de cat decent, si nu ca niste cearceafuri?
Mi-e frica ca oi da o gramada de bani pe decorarea restaurantului si a arata de parca se pregatesc sa-l zugraveasca.:-s

Daca stitii cumva cine are huse sa se potriveasca relativ pe scaune, va rog ziceti-mi si mie!!

Daca tu faci la Chios nunta, ei au acolo la restaurant deja huse :) deci do not worry ...

Kalini
01.02.2007, 19:49:44
Ajutor!!

Depinde ce fel de huse vrei........Iti recomand agentia cu care amenajam noi sala, daca vrei....

belfragutza
04.02.2007, 11:07:03
Ajutor!!

Chiosul are doua tipuri de huse momentan. Acelea care sunt mereu pe scaune si pentru care nu iti percep nici o taxa, si mai au un set, combinatie de ocru auriu cu somon care din cate stiu eu costa inchiriatul lor 1.5 euro bucata.
Dar ei tocmai vor sa-si mareasca gama sortimentala de huse, si cred eu ca pana vei avea tu nunta vor fi cu siguranta mult mai multe variante.

Adina
04.02.2007, 14:36:38
Chiosul are doua tipuri de huse momentan. Acelea care sunt mereu pe scaune si pentru care nu iti percep nici o taxa, si mai au un set, combinatie de ocru auriu cu somon care din cate stiu eu costa inchiriatul lor 1.5 euro bucata.
Dar ei tocmai vor sa-si mareasca gama sortimentala de huse, si cred eu ca pana vei avea tu nunta vor fi cu siguranta mult mai multe variante.

Merci tare mult pentru raspuns!!

Stiam si eu despre cele doua seturi de huse dar din pacate nici una dintre culori nu imi place( verde si somon).Eu as vrea alb.Am vazut ca si tu faci nunta tot acolo.Iti decorezi sala? Daca da, cu ce agentie? Ai o idee cam cat te-ar costa?
Daca poti si stii mai da-mi te rog niste informatii! Mi-ar fi de real ajutor!

Multumiri anticipate si spor la pregatiri!

Kalini
04.02.2007, 16:38:48
Postati poze sa mai vedem si noio:-)

loredanacoirte
03.03.2007, 20:41:36
salutare
Eu am vazut la o firma ceva huse dragute . Esarfe au mai multe nuante.

Kalini
04.03.2007, 01:01:25
Haideti, miresici, idei noi...............:-w

Adina
04.03.2007, 16:04:43
Poti sa ne zici si un pret/husa, te rog!
Si inca ceva, in Cluj nu se poarta fetele de masa lungi pana la podea din acelasi material ca si husele? Nu exista huse din ceva amestec de bumbac cu fete de masa si naproane la fel? Ca fata de masa din saten nu-i o idee buna:-?

Nu ati vazut nimic interesant pe la targuri? Mai dati-ne idei!

Kalini
04.03.2007, 17:12:09
Poti sa ne zici si un pret/husa, te rog!
Si inca ceva, in Cluj nu se poarta fetele de masa lungi pana la podea din acelasi material ca si husele? Nu exista huse din ceva amestec de bumbac cu fete de masa si naproane la fel? Ca fata de masa din saten nu-i o idee buna:-?

Nu ati vazut nimic interesant pe la targuri? Mai dati-ne idei!

Pai, depinde....in mod normal pt mesele invitatilor, se poarta eternele fete de masa albe, din bumbac, fara modele. Peste acestea, se pot pune naproane din orice material, in functie de preferinte....lucios sau mat, transparent.....etc..Am vazut o masa aranjata de cineva cu o fata de masa de saten "cacanie", arata oribil............cred ca fata de masa trebuie sa ramana alba......Sau, daca are o alta culoare, sa fie un material bun........

Adina
04.03.2007, 19:00:00
Am atasat doua poze cu mese si fete de masa:)? Ma gandeam ca poate au restaurantele in functie de meselor lor (marime).Sau poate au agentiile de PR. Daca ii angajezi sa iti aranjeze sala, nu se ocupa si de mese??

Desi nu am vazut nicodata o fata de masa de saten, te cred ca era nasoala. Huse de scaune, fete de masa si naproane din acelasi material dau un plus de eleganta.Mai ales daca sunt din ceva mai mat, bumbac sau altceva(nu ma prea pricep io la materiale)
Daca ma enerveaza astia mult imi fac si io o agentie de PR=)) ca nu cred ca costa tare mult investitia pt inceput.
Poate imi dati voi ceva sugestii!;)

roxana
05.03.2007, 08:27:10
Stiti cumva daca firmele care inchiriaza huse de scaune inchiriaza cumva si fete de masa? Mie nu-mi plac fetele de masa pe care le are restaurantul meu, sunt mult prea scurte, si dau impresia de cantina. Si ma gandeam la 2 variante: ori sa schimb de tot fetele de masa, dar tot cu ceva din bumbac alb, care sa arate mai bine, ori sa pun ceva(eventual colorat) pe sub fetele de masa albe ale restaurantului. Sa-mi ziceti si mie ceva oferte, sau orice alte idei.Mersi

Kalini
05.03.2007, 13:23:39
Stiti cumva daca firmele care inchiriaza huse de scaune inchiriaza cumva si fete de masa? Mie nu-mi plac fetele de masa pe care le are restaurantul meu, sunt mult prea scurte, si dau impresia de cantina. Si ma gandeam la 2 variante: ori sa schimb de tot fetele de masa, dar tot cu ceva din bumbac alb, care sa arate mai bine, ori sa pun ceva(eventual colorat) pe sub fetele de masa albe ale restaurantului. Sa-mi ziceti si mie ceva oferte, sau orice alte idei.Mersi

Sigur ca da, inchiriaza, fete de masa sau doar naproane, fiecare are cost propriu, poti sa inchiriezi cate doresti. Acum depinde si unde gasesti ceea ce-ti place..........

loredanacoirte
07.03.2007, 21:22:50
anul trecut era 3.7 lei husa si naproane bonus. Acum nu stiu dar cu pretul asta le-a inchiriat surioara mea

Kalini
09.03.2007, 00:55:09
Anul asta este 3.5..........:D

loredanacoirte
09.03.2007, 19:08:02
m-am interesat si eu de pret la huse la mai multe agentii si este intr 35 si 55 asa ca depinde de agentie

loredanacoirte
09.03.2007, 19:09:09
si naproanele se taxeaza separat incepand cu 18000 (1,8) lei bucata

Kalini
11.03.2007, 17:57:00
si naproanele se taxeaza separat incepand cu 18000 (1,8) lei bucata

Depinde de pachetul contractat.......:>

lavi_GSM
13.03.2007, 11:06:03
Mai miresici dca va este de ajutor va pot da datele firmei cu care am amenajat noi sala.Noua ne-a cam placut sincer au avut la scaune organza in loc de clasicul saten.In spatele scaunului in loc de uriasa fundita era prins ff frumos organza si cateva flori puse acolo.Mie mi-a placut.

Adina
13.03.2007, 12:54:48
Nu ne poti pune niste poze, te rog? Si poate un pret informativ.:D
E din Cluj firma cu care ai lucrat ca am vazut ca ai avut nunta in Alba?

daniela_psy
30.03.2007, 22:42:54
Eu sunt tare dezamagita ca firma cu care am incheiat contractul nu are decat o singura nuanta de esarfe din organza-maro. Si sala mea e alb cu visiniu.Voi ce ziceti?nu merg deloc,ma gandeam si eu dar imi plac tare mult...O sa-mi pun pofta in cui daca nu m-am gandit mai bine inainte...Miresicilor,nu dati cu bata in balta ca mine si faceti inainte o vizita la mai multe agentii sa vedeti cum stau cu produsele inainte de a incheia contractul.Eu am inchis ochii pt niste copacei tare draguti cu lumanarele(prima sala de la expomariaj ianuarie-dak mai tineti minte) si nu mi-a pasat de restul,dar acum parca as schimba firma deak as mai putea...:-<.A propos,stie cineva cat costa metrul la organza?Unde pot gasi niste materiale deosebite in cj(pt rochita de mireasa)?Mi-e si rusine sa zic dar abia saptamana asta incepem munca la rochie,dak gasim material...

daniela_psy
30.03.2007, 23:03:27
Haideti, miresici, idei noi...............:-w
Pozele sunt de pe net nu de la firme din cj,dar ca idee...

salo
31.03.2007, 08:20:49
Eu sunt tare dezamagita ca firma cu care am incheiat contractul nu are decat o singura nuanta de esarfe din organza-maro. Si sala mea e alb cu visiniu.Voi ce ziceti?nu merg deloc,ma gandeam si eu dar imi plac tare mult...O sa-mi pun pofta in cui daca nu m-am gandit mai bine inainte...Miresicilor,nu dati cu bata in balta ca mine si faceti inainte o vizita la mai multe agentii sa vedeti cum stau cu produsele inainte de a incheia contractul.Eu am inchis ochii pt niste copacei tare draguti cu lumanarele(prima sala de la expomariaj ianuarie-dak mai tineti minte) si nu mi-a pasat de restul,dar acum parca as schimba firma deak as mai putea...:-<.A propos,stie cineva cat costa metrul la organza?Unde pot gasi niste materiale deosebite in cj(pt rochita de mireasa)?Mi-e si rusine sa zic dar abia saptamana asta incepem munca la rochie,dak gasim material...

De ce nu iei esarfele de la alta firma? daca ei nu-ti ofera decat cele maro...care nu se potrivesc, explica-le ca tu vrei alta culoare si le aduci tu. Ai deja contract pe toata nunta cu ei? Te pot obliga sa iei de la ei tot?

daniela_psy
31.03.2007, 11:39:04
De ce nu iei esarfele de la alta firma? daca ei nu-ti ofera decat cele maro...care nu se potrivesc, explica-le ca tu vrei alta culoare si le aduci tu. Ai deja contract pe toata nunta cu ei? Te pot obliga sa iei de la ei tot?
Am semnat contract si in contract deja sunt specificate serviciile pe care urmeaza sa mi la presteze.nu stiu(nu cred )ca mai pot scoate ceva din contract,eventual adauga...o sa merg pe varianta cu saten ca nu am ce face.>:P Contractul nu e pe toata nunta .Partea de muzica,poze si filmat sunt de acasa din Beclean.M-ar fi uscat astia din cj de bani!Astia iti iau inca 50%din costul serviciilor pentru ca se deplaseaza in alta localitate si pt ca e nunta de noapte.Nasol,nu?

roxana
31.03.2007, 12:44:40
Am semnat contract si in contract deja sunt specificate serviciile pe care urmeaza sa mi la presteze.nu stiu(nu cred )ca mai pot scoate ceva din contract,eventual adauga...o sa merg pe varianta cu saten ca nu am ce face.>:P Contractul nu e pe toata nunta .Partea de muzica,poze si filmat sunt de acasa din Beclean.M-ar fi uscat astia din cj de bani!Astia iti iau inca 50%din costul serviciilor pentru ca se deplaseaza in alta localitate si pt ca e nunta de noapte.Nasol,nu?

Eu cred ca poti renunta la anumite servicii, daca inlocuiesti cu altceva, care sa coste cam tot pe-acolo. Da-mi si mie, te rog mai multe detalii despre costurile suplimentare pentru deplasare in alt oras, pe PM daca nu se poate aici. Conteaza si distanta in km, sau tariful acela de 50% e fix?
Mersi

daniela_psy
31.03.2007, 13:15:52
Eu cred ca poti renunta la anumite servicii, daca inlocuiesti cu altceva, care sa coste cam tot pe-acolo. Da-mi si mie, te rog mai multe detalii despre costurile suplimentare pentru deplasare in alt oras, pe PM daca nu se poate aici. Conteaza si distanta in km, sau tariful acela de 50% e fix?
Mersi
Stii cum sta treba?Spre ex un cameraman care are aici la cj un tarif de 600RON poate onora o nunta sambata si una duminica fara probleme daca nu se deplaseaza si e nunta de zi.Eu am nunta de noapte si trebuie sa fie cu mine si peste zi pe acasa ...la biserica etc.El considera ca pierde nunta de duminica pt ca sta toata noaptea si filmeaza la a mea si va fi f obosit a doua zi ca sa o mai onoreze si pe aia. Pierde dintr-un posibil castig propriu si uite ce frumos a gasit solutia:taxam mirii in plus cu 50%din valoarea serviciului ca doar n-o sa se lasa fara muzica la nunta...frumos....Daca luam pachetul audio-foto-video de la firma,m-ar fi costat 20 mil +50%=30 mil.Cu cei de acasa am iesit la 10 mil muzica si video dar foto aduc din cj ca tin f mult la calitatea pozelor.Cat despre transport cred ca si ala trebuie sa-l asiguri pe cheltuiala extra ca si eu platesc benzina celor de la firma cu care am semnat.Sper ca te ajuta inf si parera mea si a multor altora e ca s-a format o adevarata mafie cu firmele astea organizatoare ca unele te cam usca de bani...uite si tu exemplul cu foto-muz-vid.ce solutie mirifica au gasit!Spor si... m-am mai descarcat!>:P

loredanacoirte
31.03.2007, 14:02:54
In cazul in care vrei sa renunti la contract cu o firma de prestari servicii, pierzi avansul, daca e o suma nu prea mare, si ai gasit pe altcineva, care ii place mai mult eu zic ca merita. Iar in legatura cu deplasarile in afara clujului, sunt si firme care cer doar decontarea drumului, adica benzina. Si pentru nuntile de noapte eu zic ca e normal sa fie ci 1 mil mai mult pentru ca dureaza mai mult nunta si e mai obositor. Dar nu chiar cu 50%.

dia_na
01.04.2007, 19:46:06

La orice contract poti renunta. Pierzi avansul in cel mai rau caz. Dc nu esti sigura ca asta vrei, mai bine alege ce vrei - sa nu iti para rau.

daniela_psy
01.04.2007, 22:16:09
La orice contract poti renunta. Pierzi avansul in cel mai rau caz. Dc nu esti sigura ca asta vrei, mai bine alege ce vrei - sa nu iti para rau.
Mersi de sfat .Din pacate suntem in mare graba si nu mai avem timp sa alegem si sa cautam .Nunta va fii in 7 saptamani si sper sa faca treaba buna ceei pe care i-am ales.Nu sunt dezamagita de ei doar ca am vazut si servicii si produse mai bune la acelasi pret si ma roade ca nu am cautat mai mult inainte...8-| Spor la pregatiri!

elibet
23.05.2007, 15:05:40
Costul pentru huse la nunta mea este de 2.7 lei/scaun si naporane 2.0 lei/buc. Nu mi se pare scump in comparatie cu ceea ce am citit aici.

maridra
23.06.2007, 10:22:02
Ce ma fac ca nu-mi plac husele? Nu-mi plac nici scaunele goale, "ne..impachetate", insa... nu stiu ce sa fac. Am vazut tot felul de idei cu bentite, fundite puse intr-o parte, flori legate pe panglici... Voi ce ziceti?

dia_na
23.06.2007, 21:45:06
Ce ma fac ca nu-mi plac husele? Nu-mi plac nici scaunele goale, "ne..impachetate", insa... nu stiu ce sa fac. Am vazut tot felul de idei cu bentite, fundite puse intr-o parte, flori legate pe panglici... Voi ce ziceti?

nici mie nu imi placeau, dar trebuie sa verifici dc vrei sa renunti la huse ca scaunele arata bine si sunt toate la fel

sa mai tii cont ca lumea se asteapta la huse si dc renunti s-ar putea sa comenteze ca ai renuntat din alte motive

in final, mie mi s-a parut ca dau o nota solemna unei sali

maridra
24.06.2007, 08:18:16
nici mie nu imi placeau, dar trebuie sa verifici dc vrei sa renunti la huse ca scaunele arata bine si sunt toate la fel

sa mai tii cont ca lumea se asteapta la huse si dc renunti s-ar putea sa comenteze ca ai renuntat din alte motive

in final, mie mi s-a parut ca dau o nota solemna unei sali
Hmmmm.... s-ar putea sa zica oamenii ca suntem niste sarantoci? :-SS

orhidutza
24.06.2007, 11:22:17
Maria, o alta idee de imbracat scaunele este cu o funda din tull sau organza si cu o floricica in mijloc... eu cel putin asta am ales pentru sala unde facem noi nunta si unde scaunele sunt atat de frumoase incat cand le-am pus husa aratau ieftin :) ... si daca e vorba de cost... eu ies mai scump ca in loc de husa pun funda cu floare :) ... ideea e asa cum spune si Diana, sa arate ft bine scaunele si sa fie la fel daca nu pui husa...altfel husa e solutia :)

maridra
24.06.2007, 12:57:39
Maria, o alta idee de imbracat scaunele este cu o funda din tull sau organza si cu o floricica in mijloc... eu cel putin asta am ales pentru sala unde facem noi nunta si unde scaunele sunt atat de frumoase incat cand le-am pus husa aratau ieftin :) ... si daca e vorba de cost... eu ies mai scump ca in loc de husa pun funda cu floare :) ... ideea e asa cum spune si Diana, sa arate ft bine scaunele si sa fie la fel daca nu pui husa...altfel husa e solutia :)
Asa ceva ma gandeam si eu... Nu ai cumva o fotografii? :-B

orhidutza
24.06.2007, 15:19:22
pozele cele mai bune vor fi dupa nunta si dupa luna de miere :) eu am facut proba pe cateva scaune la restaurantul unde o sa fie nunta :) ... eu zic sa iei firma cu care o sa faci amenajarea salii si sa mergi la restaurant sa faci o proba de aranjare a unei mese... mult mai bine iti dai seama ce si cum se potriveste... zic eu :)

daniela_psy
24.06.2007, 18:11:45
uite cateva poze Maria dar optiunea cu florile este cam costisitoare...:)

daniela_psy
24.06.2007, 18:23:49
mie mi se par ok scaunele imbracate cu organza.cele cu satin nici mie nu imi prea plac...uite inca cateva poze:

maridra
24.06.2007, 18:48:53
Arata extraordinar de frumos, Daniela! Zici ca e cam costisitor? Ma gandesc oare cat ar costa un aranjament floral pentru scaun.... Scaunele de la rstaurantul unde fac eu arata asa, ce ziceti, cam ce ar merge?

dia_na
24.06.2007, 21:35:09
foarte frumoase pozele puse de voi

eu am fost la o nunta la opera plazza si nu erau huse si nu a zis nimeni de saracie ca sunt noi scaunele si misto

mergeti si vedeti scaunele si in fc de asta

ps dc imi aduc aminte la gilau arata bine scaunele si pe terasa si inauntru

maridra
24.06.2007, 21:49:31
foarte frumoase pozele puse de voi

eu am fost la o nunta la opera plazza si nu erau huse si nu a zis nimeni de saracie ca sunt noi scaunele si misto

mergeti si vedeti scaunele si in fc de asta

ps dc imi aduc aminte la gilau arata bine scaunele si pe terasa si inauntru

Dia, am atasat poza cu scaunele de la Gilau... ar merge panglicuta oare?
:-SS

daniela_psy
24.06.2007, 22:36:45
Arata extraordinar de frumos, Daniela! Zici ca e cam costisitor? Ma gandesc oare cat ar costa un aranjament floral pentru scaun.... Scaunele de la rstaurantul unde fac eu arata asa, ce ziceti, cam ce ar merge?
Scaunele sunt frumoase si ar arata bestial cu un snur de flori pe muchia superioara a spatarului,ca in modelul 4 din primul set de poze.Dar un astfel de aranjament te poate costa la cea mai putin pretentioasa florarie si din cele mai ieftine flori 20-30ron,deci de 4-6 ori pretul unui scaun imbracat,cu esarfa organza.Oare ai fi dispusa sa cheltui atat/:) ?O varianta draguta ar fi sa cumperi panglici de satin si sa le prinzi la mijloc cu o singura floare...dar sa faci cumva sa atasezi panglica doar pe exteriorul spatarului ca sa nu alunece cand invitatul se sprijina de spatar.

medutza
25.06.2007, 13:14:10
e adevarat ca acum e la moda portocaliul?.am vazut asta pe undeva pe net.si restaurantul meu e pe portocaliu si sincer nu-mi prea place.ma gandeam sa pun eu alte huse dar nu stiu daca am dreptul sau trebuie sa le accept pe cele de acolo?sau mai rau sa le platesc lor si sa platesc si pe acelea pe care le vreau eu.cum sta treaba?stie careva?

maridra
25.06.2007, 13:41:44
Mie mi se pare dragut portocaliul si zic ca sunt multe culori care merg cu portocaliu. Oricum, ai putea sa pui doar "accente" la scuane, asa cum vreau si eu, de-altfel. Dar, asa cum ziceau si fetele inainte... stii si tu ca depinde de ce scaune ai, cum arata ele fara huse. Sunt deja atasate mai multe poze cu huse deosebite in paginile anterioare. Poate iti vine vreo idee, ce zici? :)

medutza
25.06.2007, 15:16:54
Mie mi se pare dragut portocaliul si zic ca sunt multe culori care merg cu portocaliu. Oricum, ai putea sa pui doar "accente" la scuane, asa cum vreau si eu, de-altfel. Dar, asa cum ziceau si fetele inainte... stii si tu ca depinde de ce scaune ai, cum arata ele fara huse. Sunt deja atasate mai multe poze cu huse deosebite in paginile anterioare. Poate iti vine vreo idee, ce zici? :)
cand in sfarsit am o gramada de idei si poze imi zicea cineva ca aia de la restaurant iti impun decorul lor si sincer nu-mi place deloc.tre sa-i sun ,din nou,sa vad cum sta treaba.ce stres pe capul nostru:((

medutza
25.06.2007, 15:20:36
vad ca si restaurantul tau e pe portocaliu,sau mi se pare mie?tu ce huse o sa-ti pui?ce culori?si o sa lasi mesele asa pentru 4 persoane sau o sa le pui in sir indian?stii cum zic?

dia_na
25.06.2007, 15:56:38
Dia, am atasat poza cu scaunele de la Gilau... ar merge panglicuta oare?
:-SS

eu cred ca da
sunt frumoase scaunele, e pacat sa le acoperi cu husa
florile sau panglicutele ar fi vesele

loredanacoirte
25.06.2007, 17:35:24
medutza stai linistita ca sala o poti decora cum vrei. poti apela la orice firma pt decor. Restaurantul are doar husele, care aproape toae sunt la fel. vb cu cei de la restaurant poate te lasa sa pui tu macar fundele daca nu au culoarea pe care o vrei tu.

maridra
25.06.2007, 20:40:44
vad ca si restaurantul tau e pe portocaliu,sau mi se pare mie?tu ce huse o sa-ti pui?ce culori?si o sa lasi mesele asa pentru 4 persoane sau o sa le pui in sir indian?stii cum zic?

Dupa cum spuneam, vreau "accente" la scaune. Nu-mi plac husele deloc, cele mai multe huse mi se mi se pare ca "impopotoneaza". Eu as vrea niste panglicute cu o floricica in mijloc (pentru ca am inteles ca buchetele de flori puse direct pe marginea sau pe spatele scaunului au preturi putin cam piperate). Ma gandesc sa merg la o firma de decoratiuni si sa le explic oamenilor ce vreau. La culori.... cred ca as opta pentru panglicute alb cu galben (un galben deschis si puternic) sau un rozuliu-piersicuta cu alb. Cred ca si movul liliachiu ar merge bine. Ai putea face senzatie daca ai pune culoarea complementare - albastrul acela nobil si mat. Mesele vor fi asezate astfel incat sa incapa 8-10 persoane. Nu vreau sa-i inghesui prea mult, dar vreau sa las in mijloc ring de dans.

loredanacoirte
25.06.2007, 21:28:45
Poti sa pui esarfe din organza si cu ceva floricica in spate, eventual o gerbera dac iti place. Sau ceva panglicute dar esarfa din saten mie mi se pare ca nu ar merge fara husa.

anca_sabadis
08.08.2007, 09:49:04
Buna Adina,
Si eu am nunta tot in 31 mai 2008...:-p
Vroiam sa te intreb, vis-a-vis de husele pentru scaune....restaurantul chios nu te obliga sa colaborezi cu vreo firma.?????..adica eu fac la Napoca si eu colaboreaza cu o firma din Grigorescu de la care eu trebuie sa-mi iau cel putin husele pt scaune.
Astept aspuns..:*

loredanacoirte
08.08.2007, 18:28:06
la Napoca te obliga sa iei tot dela acea firma
nu doar husele. Ai grija cu ei

Adina
16.08.2007, 15:48:35
Buna Anca,

Chios-ul nu ma obliga sa iau nimic de la ei sau sa colaborez cu ceva firma anume impusa de ei. Cand am inchiriat restaurantul mi-au dat detalii despre decoratiuni si huse. Mi-au spus cu ce firme au colaborat pentru alte nunti si evenimente pana acum. Mi-au mai adus la cunostinta ca au si ei husele lor, in doua culori, unele sunt gratis iar celelalte contra cost. Decizia finala o sa fie a mea si cum ziceam de la ei trebuie sa iau doar mancarea:)

Spor la pregatiri!>:D<

Buna Adina,
Si eu am nunta tot in 31 mai 2008...:-p
Vroiam sa te intreb, vis-a-vis de husele pentru scaune....restaurantul chios nu te obliga sa colaborezi cu vreo firma.?????..adica eu fac la Napoca si eu colaboreaza cu o firma din Grigorescu de la care eu trebuie sa-mi iau cel putin husele pt scaune.
Astept aspuns..:*

stafida
17.09.2007, 18:54:12
Stiu ca sunt o groaza de agentii acuma in Cluj care fac de toate, unde poti inchiria huse/fete de masa/naproane. Dar nu stiti vreuna care inchiriaza huse de scaun din bumbac sau orice altceva pe langa saten? Eu am fost in doua locuri si aveau doar saten.
Mersi,
Stafida

orhidutza
18.09.2007, 09:31:03
Stiu ca sunt o groaza de agentii acuma in Cluj care fac de toate, unde poti inchiria huse/fete de masa/naproane. Dar nu stiti vreuna care inchiriaza huse de scaun din bumbac sau orice altceva pe langa saten? Eu am fost in doua locuri si aveau doar saten.
Mersi,
Stafida
eu tin minte ca la Gala10 am vazut huse din altceva decat saten :)

stafida
19.09.2007, 23:47:16
Ce bine, ca altfel faceam urat. mersi!

grozutza
20.10.2007, 14:27:02
Si noi am avut nunta la Chios in 13 oct 2007. Pentru ca nici noua nu ne-au placut husele lor, am vorbit cu o dsoara si am aranjat sala cu ea pe culorile crem si visiniu. Va trimit cateva poze sa vedeti scaunele. Va trimit o poza si cu prezidiul

grozutza
20.10.2007, 14:33:22
Daca va place ce vedeti in poze, scrieti-mi pe mail [email protected] si va ajut sa luati legatura cu dsoara care m-a ajutat.

diannaa
21.10.2007, 22:44:16
Si noi am avut nunta la Chios in 13 oct 2007. Pentru ca nici noua nu ne-au placut husele lor, am vorbit cu o dsoara si am aranjat sala cu ea pe culorile crem si visiniu. Va trimit cateva poze sa vedeti scaunele. Va trimit o poza si cu prezidiul
felicitari si casa de piatra>:D<

bella14
01.11.2007, 21:13:29
pt anca sabadis!
buna!
nu vreau sa te dezamagesc dar cei de la napoca au niste huse...:-& rupte, necalcate, patate... asa ca ar fi bine sa te interesezi inainte.oricum nu stiu daca poti face mare lucru, ca te obliga sa le iei de acolo.poate te lasa sa alegi pe altcineva cu aranjamentele florale... ca nici cu alea nu se prea streseaza...
casa de piatra si mult noroc!

tati_sew
13.11.2007, 16:29:09
Pt. dia_na!Husele erau cele de la Mercur
sau ati luat voi altele?

tati_sew
24.01.2008, 15:11:37
cam cat costa anul acesta inchiriatul huselor?

medutza
24.01.2008, 15:24:31
cam cat costa anul acesta inchiriatul huselor?
eu platesc 1 euro pe husa.dar la un alt restaurant mi-o cerut 2 euro(ceea ce cred ca e exagerat).din pacate nu stiu cat cer agentiile,asta in cazul in care vrei sa le iei din alta parte si nu de la restaurant.

Pisu
24.01.2008, 16:04:35
Sa va pun si eu un exemplu de huse... poate pt scaunele mirilor ;))

tati_sew
24.01.2008, 16:30:15
da sunt interesante.dar am crezut ca ati f pe la agentii.eu fac la mercur si nu prea imi plac husele care le au(poate ca anu asta le-au schimbat sper)daca aveti si alte info si in special preturi please help me:-SS

MihaelaV_F
24.01.2008, 17:59:03
da sunt interesante.dar am crezut ca ati f pe la agentii.eu fac la mercur si nu prea imi plac husele care le au(poate ca anu asta le-au schimbat sper)daca aveti si alte info si in special preturi please help me:-SS
mai toate agentiile cu organizari de nunti au huse si modele pentru ales.
preturile variaza intre 3 lei si 4.5 lei, depinde de unde le iei. (m-am interesat)

diannaa
24.01.2008, 20:34:53
mai toate agentiile cu organizari de nunti au huse si modele pentru ales.
preturile variaza intre 3 lei si 4.5 lei, depinde de unde le iei. (m-am interesat)
da asa este......depinde si de model....

loredanacoirte
25.01.2008, 11:05:04
la Mercur sigur nu schimba husele

tati_sew
25.01.2008, 13:22:07
:))ce raspuns direct!sti tu ceva info mai noi?

loredanacoirte
26.01.2008, 21:42:47
pai anul trecut au facut o sala noua si au facut exact acelasi model de huse care il au de vreo 5 ani incoace, asa ca....

stafida
28.01.2008, 01:42:22
Are cineva poze cu scaunele de la Chios, fara huse? As vrea sa vad daca ar fi frumoase doar cu o pnglica si fara huse. Mersi mult.

sunset
03.02.2008, 07:41:39
Am o prietena ff buna care se casatoreste anul asta si am fost cu ea la salonul mireselor si am vazut la o firma huse+esarfa la 2.75, partea cea mai faina e ca toate sunt noi.

Amira
03.02.2008, 18:18:24
Am o prietena ff buna care se casatoreste anul asta si am fost cu ea la salonul mireselor si am vazut la o firma huse+esarfa la 2.75, partea cea mai faina e ca toate sunt noi.

imi scrii pe privat cum se numeste firma asta

tati_sew
04.02.2008, 06:15:29

si eu vreau numele firmei

Amira
04.02.2008, 18:46:49

multumesc pt. mesaj ,am vazut site-ul si oferta lor , am crezut ca au preturi mai bune decat cei cu care am vb. eu , dar nu au si nici nu stiu cum lucreaza sau ce aranjamente florale fac . sper sa nu te superi ,multumesc

alicredo
04.02.2008, 23:49:46
vreau si eu numele firmei. multumesc :*!

alicredo
05.02.2008, 00:58:33
Stiti cumva ce culori se ''poarta'' anul acesta?
sau s-a discutat deja si s-a postat, si sunt eu putin mai inapoiata....:D:-?

tati_sew
05.02.2008, 08:50:46

sa imi dai si mie te rog numele firmei [-o<

alicredo
06.02.2008, 03:25:27
Multumesc sunset de mesaj..! Mi-ai fost de mare ajutor...maine dau si eu un tel sa stabilesc o intalnire cu ei>:D<

sunset
06.02.2008, 08:44:19
Multumesc sunset de mesaj..! Mi-ai fost de mare ajutor...maine dau si eu un tel sa stabilesc o intalnire cu ei>:D<

:"> :* succes!

stafida
07.02.2008, 21:41:04

Buna!
Poti sa imi dai si mie numele firmei? Poate il scri aicia pentru toata lumea.
Mersi!

tati_sew
07.02.2008, 22:19:11
agentia romantica

alicredo
08.02.2008, 01:22:13
Eu m-am gandit la duo fantasio ptr aranjamente, ma gandeam sa nu fiu nesimtita si sa le zic ca iau alte lucruri , cum ar fii husele , in alta parte.Am calculat si la 150 pers diferenta e de cca 100 , bani cu care mi-ash putea lua porumbeii de ex...habar nu am ce sa fac...nu vreau sa jignesc pe nimeni....:((

diannaa
08.02.2008, 12:18:38
Eu m-am gandit la duo fantasio ptr aranjamente, ma gandeam sa nu fiu nesimtita si sa le zic ca iau alte lucruri , cum ar fii husele , in alta parte.Am calculat si la 150 pers diferenta e de cca 100 , bani cu care mi-ash putea lua porumbeii de ex...habar nu am ce sa fac...nu vreau sa jignesc pe nimeni....:((
nu jicnesti pe nimeni,ei sunt la dispozitia ta nu tu la a lor,daca ei accepta normal ca 100 lei e mare diferenta...

sunset
08.02.2008, 14:06:07

asta e diferenta doar de la huse??!! poate ar trebui sa ceri si in alta parte oferta si pt aranjamente, poate ai si alte surprize pozitive ... oricum... firmele astea sunt la dispozitia ta...asa ca nu ar trebui sa iti fie jena >:D<

alicredo
09.02.2008, 18:38:26
Trebuie sa ma duc sa vad amandoua tipurile de huse...o prietena de a mea zicea ca daca is mai ieftine automat trebuie sa fie si material mai nashpa si sa nu cada frumos pe scaune....
Acum nu stiu ce sa zic....ramane de vazut....daca au aceleasi huse si la 75 de bani diferenta....clar ca ma duc pe ce-i mai ieftin la aceleasi produse...oricum zic ca ceva diferente tot trebuie ca sa fie...

daniela_psy
09.02.2008, 22:03:07
Fetelor,voi stiti alte firme (cu exceptia Gala 10)care sa ofere si altfel de huse dect saten?La expozitia de la muzeu doar Gala aveau din alt material,iar cei de la Eventi aveau tot din saten dar erau cusute pe dos,fata lucioasa a satenului era in interior.

Tigrutza
09.02.2008, 22:19:52
Hai ca scriu aici ca sa nu mai deschid alt subiect...
Nu aveti idee de unde as putea lua (inchiria) niste scaune? Cam 20... Vreau sa tinem cununia religioasa in aer liber si as vrea sa fac un aranjament cu covor rosu, arcada flori si scaune de-o parte si de alta.
Mi jena sa ma duc la firma de decoratiuni si sa le zic...stiti, mai am nevoie de 20 de huse si esarfe ...dar cu tot cu scaune...#-o
Oare la cine sa apelez sa ma ajute? La restaurant, la vre-un bar?? Incotro ma indrumati?
>:D<

daniela_psy
10.02.2008, 07:30:00
Hai ca scriu aici ca sa nu mai deschid alt subiect...
Nu aveti idee de unde as putea lua (inchiria) niste scaune? Cam 20... Vreau sa tinem cununia religioasa in aer liber si as vrea sa fac un aranjament cu covor rosu, arcada flori si scaune de-o parte si de alta.
Mi jena sa ma duc la firma de decoratiuni si sa le zic...stiti, mai am nevoie de 20 de huse si esarfe ...dar cu tot cu scaune...#-o
Oare la cine sa apelez sa ma ajute? La restaurant, la vre-un bar?? Incotro ma indrumati?
Tie ti-ar trebui niste scaune usor de transportat,eventual pliabile in locul celor din lemn masiv din unele restaurante sau baruri.Si de ce sa nu apelezi la firme ca doar cu asta se ocupa?O firma care sustine ca ofera servicii complete pt nunti si evenimente ar trebui sa detina si asa ceva in arsenal,pe langa vase,pahare,tacamuri...altfel cum poate organiza o nunta la cort,de ex?Chiar daca nu le are,de undeva trebuie sa le inchirieze.Incearca sa suni la firmele mari,poate te ajuta desi eu anul trecut m-am lovit de multe refuzuri daca nu am luat toate serviciile de acolo.In cel mai rau caz orienteaza-te catre localuri care sunt prevazute cu terasa si au mobilier mai usor de transportat.Bafta multa!:)

mushu
20.02.2008, 18:09:15

Agentia Romantica nu avea promotie la Salonul mireselor, din cate tin eu minte. Doar Nunta Blu avea oferta de 2, 8 lei pe scaun....am vazut si eu pe site-ul romantica ca o aparut brusc dupa expo promotia de 2, 75 lei/ scaun si m-am dus si eu la ei sa vad care e treaba inainte sa iau o decizie.......dar am avut impresia ca nu au nici un pic de experienta si nici culori foarte variate....E prea batatoare la ochi asemnanarea celor doua promotii.....Dar eu stau linistita, ca cei la blu au avut aceeasi promotie si anul trecut, la toate expo-urile, si prietena mea a incheiat contractul la promotie si totul a iesit super.....

bella14
21.02.2008, 13:43:35

da ai dreptate...toate lucrurile sunt noi..si pretul e 2.75 la huse+esarfe.si o prietena de a mea face tot cu agentiaromantica...si tocmai ca sunt o firma noua eu cred ca isi dau interesul sa iasa totul perfect si sa fie toata lumea multumita! imi place ce am vazut la ei si au chestii care nu le-am mai vazut la altii...fantana de sampanie!!! foarte interesanta...

ancaaa
21.02.2008, 13:48:06
Eu am fost la un botez sapt trecuta unde agentia romantica a aranjat totul...si a iesit MINUNAT......husele erau noi si curate iar esarfa a fost frumos aranjata si facuta o funda superba......poate nu ati auzit de agentia asta dar va spun eu ca fetele sunt super dragute, cu multe idei si solutii pentru orice aranjament. Eu cu ei imi organizez nunta si deja mi-au facut o super oferta.....o sa va pun poze dupa nunta.....

sunset
22.02.2008, 15:15:18
Dupa atata discutie cu nunta blu m-am uitat si eu pe situl lor... oh god... pai ar trebui sa imi dea bani multi ca sa iau huse fara tiv de la ei. Insasi ideea de a pune huse pe scaune e ca sala sa arate festiva, unitara... nu descusuta [-X

bella14
22.02.2008, 18:16:31
Dupa atata discutie cu nunta blu m-am uitat si eu pe situl lor... oh god... pai ar trebui sa imi dea bani multi ca sa iau huse fara tiv de la ei. Insasi ideea de a pune huse pe scaune e ca sala sa arate festiva, unitara... nu descusuta [-X

=)) ce tare e faza cu ''descusuta''!!! poate e un model nou...?;))

mireasamika5
20.06.2009, 19:32:15
=)) ce tare e faza cu ''descusuta''!!! poate e un model nou...?;))
chiar ca asa ceva nu am mai auzit pana la voi....huse fara tiv-descusute...eh...noile tendinte ;))

noir
23.06.2009, 22:46:38
chiar ca asa ceva nu am mai auzit pana la voi....huse fara tiv-descusute...eh...noile tendinte ;))

" noile tendinte"....huse fara tiv :-&

oanemona
28.06.2009, 17:00:04
stie cineva de unde pot inchiria huse scaune din material de culoare alb/ crem / bej etc. dar mate - sa nu straluceasca?

alexalia
29.06.2009, 08:56:02
stie cineva de unde pot inchiria huse scaune din material de culoare alb/ crem / bej etc. dar mate - sa nu straluceasca?

Stiu sigur ca cei de la ddjparty au huse crem mate. Da fundele la ele sunt fie saten, fie organza care sunt lucioase.

fluturas11
29.06.2009, 09:15:54
Stiu sigur ca cei de la ddjparty au huse crem mate. Da fundele la ele sunt fie saten, fie organza care sunt lucioase.

Eu mi-am luat huse crem, mate de la ddj, dar sunt cam scumpicele. Poate daca-ti iei doar husele, nu vrei funda, sunt mai ieftine. Le vezi si la ei pe site, sunt cele cu funda verde din organza.
Eu vroiam funda neaparat, ca e culoarea mea preferata, asa sunt si invitatiile :D, dar cred ca poti renunta la ea.

oanemona
29.06.2009, 19:04:03
Eu mi-am luat huse crem, mate de la ddj, dar sunt cam scumpicele. Poate daca-ti iei doar husele, nu vrei funda, sunt mai ieftine. Le vezi si la ei pe site, sunt cele cu funda verde din organza.
Eu vroiam funda neaparat, ca e culoarea mea preferata, asa sunt si invitatiile :D, dar cred ca poti renunta la ea.
multumesc muuuult de tot. am si fost astazi sa le vad. este exact cea ce cautam;-). intr-adevar, e 5.5 lei dar merita.(eu o s am nunta mica 100 pers. asa ca diferenta nu o sa se simta:)
acum daca tot "te-am prins la vorbitor"... mai am nevoie de un mic ajutor....am o poza atasata cu locatia unde o sa fie nunta.. stau cam prost cu lumina- crezi ca ca husele de tipul acesta o sa intunece si mai mult atmosfera? o safie nunta de noapte... am atasat si husele... poate isi mai da si altcineva cu parerea...poza din mijloc este cea cu husele...

mersi inca o data...

oanemona
29.06.2009, 21:04:42
o fotografie mai relevanta cu husele...

ancabalea
29.06.2009, 21:31:57
o fotografie mai relevanta cu husele...

cat costa sa inchiriezi o husa alba cu esarfa colorata in cluj?

fluturas11
29.06.2009, 22:39:45
multumesc muuuult de tot. am si fost astazi sa le vad. este exact cea ce cautam;-). intr-adevar, e 5.5 lei dar merita.(eu o s am nunta mica 100 pers. asa ca diferenta nu o sa se simta:)
acum daca tot "te-am prins la vorbitor"... mai am nevoie de un mic ajutor....am o poza atasata cu locatia unde o sa fie nunta.. stau cam prost cu lumina- crezi ca ca husele de tipul acesta o sa intunece si mai mult atmosfera? o safie nunta de noapte... am atasat si husele... poate isi mai da si altcineva cu parerea...poza din mijloc este cea cu husele...

mersi inca o data...
Nu mi se pare ca ar inchide, din contra... Si eu am ales exact aceleasi huse pt nunta, asa ca parerea mea cred ca e cam subiectiva...poate alta miresica e cu mintea mai limpede, dar mie chiar mi se pare ca ar lumina putin sala. Niste huse pe maro, sau chiar si cele cu rosu, nu cred ca ar fi prea potrivite...dar cele cu verde :x. Poate chiar si varianta cu auriu, am vazut ca se potriveste cu sala unde ai nunta.
Oricum tot cele cu verde (cu funda din organza prinsa in spatele scaunului) sunt number one :D.

PS: Nu stiu cum sunt scaunele, dar in sala asta cred ca ar merge chiar fara huse. La Napoca au niste scaune care mie-mi plac foarte mult, pe suport din lemn maro inchis si cu tapiterie crem. Asa ceva ar merge fara huse.

oanemona
29.06.2009, 22:52:20
cat costa sa inchiriezi o husa alba cu esarfa colorata in cluj?

depinde de croiala/aranjament pe scaun/ agentie:). din cate am vazut o husa din saten alb cu esafa costa intre 2,8 (iti dai seama ca este de fapt un cearceaf din saten tip fantoma:) si 7 lei.

oanemona
29.06.2009, 22:55:31
Nu mi se pare ca ar inchide, din contra... Si eu am ales exact aceleasi huse pt nunta, asa ca parerea mea cred ca e cam subiectiva...poate alta miresica e cu mintea mai limpede, dar mie chiar mi se pare ca ar lumina putin sala. Niste huse pe maro, sau chiar si cele cu rosu, nu cred ca ar fi prea potrivite...dar cele cu verde :x. Poate chiar si varianta cu auriu, am vazut ca se potriveste cu sala unde ai nunta.
Oricum tot cele cu verde (cu funda din organza prinsa in spatele scaunului) sunt number one :D.

PS: Nu stiu cum sunt scaunele, dar in sala asta cred ca ar merge chiar fara huse. La Napoca au niste scaune care mie-mi plac foarte mult, pe suport din lemn maro inchis si cu tapiterie crem. Asa ceva ar merge fara huse.

si eu m-am gandit initial, sa ornez scaunele cu esarfe- fara huse. dar am descoperit ca sunt 3 tipuri de scaune si din pacate simtul estetic al patronului nu se potriveste cu al meu :(. asa ca am ales: esarfe crem cu , bine ai zis tu.. auriu/ verde... multam fain pt sfaturi..

fluturas11
29.06.2009, 23:09:28
si eu m-am gandit initial, sa ornez scaunele cu esarfe- fara huse. dar am descoperit ca sunt 3 tipuri de scaune si din pacate simtul estetic al patronului nu se potriveste cu al meu :(. asa ca am ales: esarfe crem cu , bine ai zis tu.. auriu/ verde... multam fain pt sfaturi..

M-am mai uitat la pozele cu sala unde ai nunta...intr-una am vazut ca sunt ceva fundite pe stalpi. Eu n-as incarca stalpii/peretii cu nimica...mi se pare prea mult. Si de aia mi se pare ca ar merge esarfa aia verde prinsa in spatele scaunului, parca arata putin mai aerisit.

relymol
29.07.2009, 11:38:29
eu le-am inchiriat cu 3,5 lei, si au fost foarte dragute

oanemona
29.07.2009, 12:31:27
dai un mesaj privat cu firma?:)

biansi
31.07.2009, 23:43:35

Cum se face ca in aceasta poza din colajul pe care l-ai atasat nu sunt huse pe scaune? Sau nu toate pozele sunt de la nunta ta?

relymol
04.08.2009, 19:42:01
Cum se face ca in aceasta poza din colajul pe care l-ai atasat nu sunt huse pe scaune? Sau nu toate pozele sunt de la nunta ta?
ba da toate sunt de la nunta mea,...faza ii ca cei de la mercur nu au vrut sa imi scoata toate scaunele afara din sala, adica scaunele care au ramas in plus fata de nr de invitati pe care i-am avut, oricat am incercat sa ii conving, au zis ca nu au unde sa le puna, asa ca le-au lasat la iesirea de la restaurant. a fost cam nasol da nu am avut ce face

Pusik
04.08.2009, 21:59:13
buna, imi poti da si mie un mesaj cu firma?
multumesc

cameliachristina
07.08.2009, 15:45:33

Ai putea sa ne spui de unde le-ai inchiriat? Nu cred ca se considera reclama.:)

Sannda
25.08.2009, 13:33:53

Imi spui te rog si mie pe PM numele firmei si eventual un nr.de tel?[-o<[-o<
Mersi anticipat

kate_hod
15.10.2009, 08:35:05
daca nu ma insel cred ca e vorba de red wedding...sper ca nu ma insel:P spoor la pregatiri

kate_hod
16.10.2009, 11:09:38
si ne zici cu tine ti-ai facut aranjamentelel? :)
ba da scuze:) nu am vazut commentu ala:P le-am facut cu tipa de la iulius care se ocupa cu decorul...dar a fost cam scump..., iar scaunele au fost de la restaurant imbracate, bineinteles contra cost..

alexalia
16.10.2009, 11:44:53
ba da scuze:) nu am vazut commentu ala:P le-am facut cu tipa de la iulius care se ocupa cu decorul...dar a fost cam scump..., iar scaunele au fost de la restaurant imbracate, bineinteles contra cost..

arata super! poti sa-mi dai te rog mai multe detalii pe private (ce tip de huse pe scaune si de la ce firma, pret, cat te-a costat prezidiul, ceva detalii referitoare la tipa de la iulius, cat te-a costat amenajatul salii etc).

mersi mult:)

the_wolfitza
25.01.2010, 13:03:05
fetelor voi ce tip de material preferati la husele pentru scaune? lucios sau mat? saten, organza,? sau ceva care nu aluneca e placut la atingere si care se potriveste perftect cu orice tip de esarfa?

roxi_libo
25.01.2010, 19:13:50
fetelor voi ce tip de material preferati la husele pentru scaune? lucios sau mat? saten, organza,? sau ceva care nu aluneca e placut la atingere si care se potriveste perftect cu orice tip de esarfa?

Noi aven nunta in aceeas zi !!!!:D
Eu am ales aceasta combinatie, nu pentru ca imi place foarte mult ci pentru ca doar cu aceasta firma am reusit sa ma inteleg, fiind din Satu Mare...sper din suflet sa iasa macar acceptabil. Acum la expo am vazut foarte frumoase huse alb cu fundita eleganda rosie sau neagra... e mult mai frumos ce se face aici in cluj, aveti de unde alege..asa ca spor :-p

the_wolfitza
26.01.2010, 13:06:49
Eu am ales aceasta combinatie, nu pentru ca imi place foarte mult ci pentru ca doar cu aceasta firma am reusit sa ma inteleg, fiind din Satu Mare...sper din suflet sa iasa macar acceptabil. Acum la expo am vazut foarte frumoase huse alb cu fundita eleganda rosie sau neagra... e mult mai frumos ce se face aici in cluj, aveti de unde alege..asa ca spor :-p
sunt frumoase....oare din ce material e husa din ultima poza? ca saten nu e cu siguranta :)

fluturas_roz
26.01.2010, 23:04:38
Chiar ca sunt frumoase cele cu fundita rosie...sunt altceva,sunt diferite fata de cele din primele 2 poze.Ma bucura faptul ca se mai inventeaza si alte tipuri de huse.Rosul nu este culoarea mea preferata dar ma gandesc ca firma respectiva ar avea si alte culori.

fluturas_roz
26.01.2010, 23:10:11
sunt frumoase....oare din ce material e husa din ultima poza? ca saten nu e cu siguranta :)
...pare ca e elastic ...ca sa stea mulat pe scaun...oricum elegant

danirus
08.02.2010, 20:46:01
imi ziceti va rog si mie o agentie care are huse de scaune mate.

andreeasomodi
26.02.2010, 10:25:38
Eu am avut huse maro ciocolatiu cu esarfe somon.. daca e careva interesata ziceti sa pun poze :)

ADINAALEXANDRA
26.02.2010, 15:17:46
Eu am avut huse maro ciocolatiu cu esarfe somon.. daca e careva interesata ziceti sa pun poze :)

te invitam sa pui niste poze caci sigur sunt miresici care s-au gandit la combinatie si vor sa vada cum arata

larisa1984
26.02.2010, 17:09:07
nu stiu daca e voie, dar daca poti, sa spui si firma cu care ai colaborat si cat te-a costat...

andreeasomodi
27.02.2010, 10:47:33
nu stiu daca e voie, dar daca poti, sa spui si firma cu care ai colaborat si cat te-a costat...
Am pus niste poze. Cele cu omuletzi in ele si cu fier forjat sunt de la nunta mea, iar cele 2 cu vaze le-am primit de la ei cand alegeam culoarea. Am lucrat cu firm. nunta mea, sper ca nu e reclama ca vad ca se tot vorbeste de firme si agentii aici. Pretul de lista era 5 lei dar daca am luat mai multe chestii le-au pus cu 4. Daca te mai pot ajuta cu ceva zi-mi.

larisa1984
27.02.2010, 12:54:57
Am pus niste poze. Cele cu omuletzi in ele si cu fier forjat sunt de la nunta mea, iar cele 2 cu vaze le-am primit de la ei cand alegeam culoarea. Am lucrat cu firm. nunta mea, sper ca nu e reclama ca vad ca se tot vorbeste de firme si agentii aici. Pretul de lista era 5 lei dar daca am luat mai multe chestii le-au pus cu 4. Daca te mai pot ajuta cu ceva zi-mi.

mersi frumos

anamariamail
18.03.2010, 23:15:59
Eu le-am vazut la o firma de deco noua, se numeste Eden :)>- . La targul de la Nunta la Palat a fost stadul care mi-a placut cel mai mult, si acolo am si remarcat husele, pt ca erau altceva :D . Ca pret eu zic ca nu sunt scumpe deloc, e 3 lei cu tot cu fundita, asa ca eu zic ca e super ok pretul. De altfel si in rest au preturi bune, eu o sa colaborez cu ele pt nunta. Mi se par fete de treaba, au multa imaginatie si sunt atente la detalii.
Acuma trebuie sa spun ca m-au si lovit la suflet ca au facut pt targ decoratiuni cu pene de paun, care sunt febletea mea :x

Daca te rog imi poti trimite si mie pe privat datele de contact ale acestei agentii? Ca nu am gasit nicaieri nimic despre ei. Merci din suflet!

miruna_crisan
22.03.2010, 15:22:04
Eu le-am vazut la o firma de deco noua, se numeste Eden :)>- . La targul de la Nunta la Palat a fost stadul care mi-a placut cel mai mult, si acolo am si remarcat husele, pt ca erau altceva :D . Ca pret eu zic ca nu sunt scumpe deloc, e 3 lei cu tot cu fundita, asa ca eu zic ca e super ok pretul. De altfel si in rest au preturi bune, eu o sa colaborez cu ele pt nunta. Mi se par fete de treaba, au multa imaginatie si sunt atente la detalii.
Acuma trebuie sa spun ca m-au si lovit la suflet ca au facut pt targ decoratiuni cu pene de paun, care sunt febletea mea :x

biu, ai ceva oferta de la fetele de la Eden?

ersos
11.04.2010, 14:16:10
Buna fetelor,

Stiti unde as putea gasi esarfe culoarea lila ?

roxi_libo
11.04.2010, 16:58:43
biu, ai ceva oferta de la fetele de la Eden?

Iti raspund eu mai rapid, sper sa nu se supere Biu. si Biu si eu vom face nunta cu fetele de la eden, asa ca.. avem oferta dar cel mai bine e sa le-o ceri lor.
edencluj.ro

Biu
11.04.2010, 22:12:47
Daca te rog imi poti trimite si mie pe privat datele de contact ale acestei agentii? Ca nu am gasit nicaieri nimic despre ei. Merci din suflet!

da pe google eden cluj, si gasesti site-ul/blogul lor

@miruna_crisan , da, am oferta, am si exemplificat mai jos preturi, dar cel mai bine e, cum a zis si Roxi_libo, sa vb personal cu ele o:-)

miruna_crisan
12.04.2010, 12:10:13
da pe google eden cluj, si gasesti site-ul/blogul lor

@miruna_crisan , da, am oferta, am si exemplificat mai jos preturi, dar cel mai bine e, cum a zis si Roxi_libo, sa vb personal cu ele o:-)

unde mai jos?/:)

roxi_libo
12.04.2010, 13:31:30
unde mai jos?/:)

iti spun eu ce e mai important: huse scaune rosii/albe 3Ron, stativul cu lumanari 5Ron, napron 3.5ron. Cam asa.....

Sya
13.04.2010, 21:32:43
iti spun eu ce e mai important: huse scaune rosii/albe 3Ron, stativul cu lumanari 5Ron, napron 3.5ron. Cam asa.....

Fetelor in afara de gala 10 nu stiti cine mai are huse crem mate? sau ivory?(in afara de eden), fara funda din aia cu saten si ceva accesoriu eventual? is in lipsa de idei in ce priveste husele...

adrianalorena
13.04.2010, 22:38:57
Fetelor in afara de gala 10 nu stiti cine mai are huse crem mate? sau ivory?(in afara de eden), fara funda din aia cu saten si ceva accesoriu eventual? is in lipsa de idei in ce priveste husele...

au si la anaflor. Are o prietena de-a mea nunta in august si in loc de funda i-a propus altceva , nu stiu exact ce dar ea imi zicea ca vor face lucru manual pt nunta ei :). Daca vrei pot sa o intreb detalii si pret.

kate_hod
14.04.2010, 08:55:23

au si cei de la red weddin..poti sa vezi... oricum sunt mai multe firme care au trebuie doar sa intrebi:)..

aaddiinnaa2010
07.05.2010, 13:37:53
Ivory au si cei de la Nunta Mea... le-am vazut si pe lucios si pe mat. Incearca la ei.

lore_edana
13.06.2010, 00:21:51

mersi inca o data...
poza din mijloc la ce restaurant e facuta?

clau1234dia
13.06.2010, 20:02:02
Biu, m-am uitat la pozele tale de nunta sunt super! Astept cu interes si restul :)
Si eu fac nunta tot la Gilau. Decorul mov pe scaune si pe mese le-ai facut tot cu fetele de la eden, sau cu altcineva?
Mi-a placut ideea cu bancutele si decoratiunile de pe terasa. Foarte frumos!

Biu
13.06.2010, 22:36:04
Biu, m-am uitat la pozele tale de nunta sunt super! Astept cu interes si restul :)
Si eu fac nunta tot la Gilau. Decorul mov pe scaune si pe mese le-ai facut tot cu fetele de la eden, sau cu altcineva?
Mi-a placut ideea cu bancutele si decoratiunile de pe terasa. Foarte frumos!

nu am mai colaborat cu Eden, ci cu RedWedding.
bancuta am facut-o eu si sotul ;-), dar ideea bancutei este a lui Criss, de la RedWedding. Si decorul de pe terasa a iesit minunat, am fost incantata si eu

Biu
14.06.2010, 22:23:37
asa e movul de la scaunele mele;-)

deci tu ai avut deja nunta ? sau faci si tu cu red? ca mi se par a fi panglicile ei

Biu
14.06.2010, 22:40:50
pe 16 oct am, am renuntat la gilau, fac la da vinci, nu cu red

am auzit si eu ca ar fi frumos la rest asta, banui ca din cauza nr de invitati faci acolo. intrebam daca faci cu red pt ca am vazut poza asta la ei pe site( a doua poza zic), si panglicile astea le-a avut si eu la nunta o:-)

clau1234dia
14.06.2010, 22:46:16
Miruna tu faci cu eventi? :)
Si eu vreau mov la nunta....doar ca ezit din cauza portocaliului de pe pereti.
Biu nu mai postezi poze cu sala? Cand ma uit la pozele tale vreau si eu mov.....dar cand merg la Gilau...imi schimb parerea...

Biu
14.06.2010, 23:17:30
Miruna tu faci cu eventi? :)
Si eu vreau mov la nunta....doar ca ezit din cauza portocaliului de pe pereti.
Biu nu mai postezi poze cu sala? Cand ma uit la pozele tale vreau si eu mov.....dar cand merg la Gilau...imi schimb parerea...

da :)), te inteleg. dar mie mi-a placut maxim cum a iesit la mine, chiar si cu peretii portocalii :))
uite cateva poze. dupa ce le primesc si eu toate de la fotograf pun in picassa, ca acolo le urc mai usor
eu am preferat sa decorez mai putin sala ( cu exceptia prezidiului ), si sa pun accent pe terasa. am pus si pe scaunele de pe terasa funde, mai multe flori decat in sala chiar, mese , si barul mobil & candy bar

clau1234dia
16.06.2010, 12:43:24
Foarte frumoase decoratiile. Cam cat ai platit pentru decorul salii, daca nu sunt indiscreta? :)

AndreeaCo
16.06.2010, 13:27:36
nu neaparat din cauza nr de pers, am in jur de 200, ci pt ca mi se pare un local superb cu servicii pe masura...
a 2 a poza e de la red, prima de la eventi, as vrea ceva panglica mov inchis pe scaune, ei au huse f frumoase, pe crem cu auriu, o sa vad daca mai trebuie si panglica...
Huse amte au si cei de la eden, 3.5 lei hus/scaun cu funda cu tot
Off topic: Miruna cum e la davinci??nu ai poze ??ca am vazut decat una singura...imi spui te rog si care e pretul unui meniu??
multu

CocolinoC
16.06.2010, 13:49:08
pe 16 oct am, am renuntat la gilau, fac la da vinci, nu cu red
Parca aveai nunta in iunie...Iarasi ai mutat-o? Sunt curioasa ce o sa mai zici in octombrie...Ca a fugit mirele in lume?
Intrebam de curioasa la Davinci daca mai au date libere si...stupoare, data in care ai tu nunta e mai mult decat disponibila.

adinaivan
23.07.2010, 11:05:00
Fetelor, am o intrebare: la restaurantele unde faceti nunta - husele oferite de ei sunt incluse in pret, sau platiti aditional pentru ele?

ADINAALEXANDRA
23.07.2010, 11:37:56
la restaurantul unde facem noi nunta nu sunt incluse in pret ci am platit firmei de decoratiuni :)

ionut_tuo
25.07.2010, 17:09:37
cat costa inchirierea unei huse?

larisa1984
25.07.2010, 22:09:57
cat costa inchirierea unei huse?
depinde de ce anume vrei. huse simple cu esarfe din saten sau organza de la 3 lei in sus, iar daca vrei ceva mai sofisitcat, gen brocart cu tot felu de accesorii cred ca se poate ajunge si pe 9-10 lei. eu una mai sus de 8.5 nu am vazut, dar asta pentru ca nu m-au interesat.

ionut_tuo
26.07.2010, 08:28:11
depinde de ce anume vrei. Huse simple cu esarfe din saten sau organza de la 3 lei in sus, iar daca vrei ceva mai sofisitcat, gen brocart cu tot felu de accesorii cred ca se poate ajunge si pe 9-10 lei. Eu una mai sus de 8.5 nu am vazut, dar asta pentru ca nu m-au interesat.
merci mult de raspuns

ina200
27.07.2010, 10:20:08
nu cred ca mai sunt huse cu 3 lei...poate de la 4 in sus..

AndreeaCo
27.07.2010, 10:36:37
nu cred ca mai sunt huse cu 3 lei...poate de la 4 in sus..

Ba da!!!eu le-am luat cu 3,5 lei-huse albe mate impreuna cu funda de catifea rosie.

ina200
27.07.2010, 10:37:56
da? doar 3,5 lei cu tot cu fundita? cred ca e pret ff bun, mai ales ca-s mate...numai lucioase am vazut la preturi mici.

AndreeaCo
27.07.2010, 11:16:32
da? doar 3,5 lei cu tot cu fundita? cred ca e pret ff bun, mai ales ca-s mate...numai lucioase am vazut la preturi mici.

Da..e un pret foarte bun..mai gasisem la 4 lei cu tot cu ceva agrafa mata si husele tot mate...dar imi plac mai mult astea cu funda de catifea ,sunt mai elegante si mai ieftine :DDDD

ina200
27.07.2010, 12:44:37
si mie imi place catifeaua, cred ca arata tare dragut la fundite;-)

adinaivan
28.07.2010, 08:51:07
Ba da!!!eu le-am luat cu 3,5 lei-huse albe mate impreuna cu funda de catifea rosie.

Unde ai gasit huse la asa preturi ok?

ADINAALEXANDRA
28.07.2010, 09:04:23
si la mine am platit 1080 RON pe huse cu funditza pt 300 scaune

adinaivan
28.07.2010, 12:41:47
si la mine am platit 1080 RON pe huse cu funditza pt 300 scaune

Mie mi-ar trebui huse albe cu funde maro sau verzi si naproane.
Aveti idee unde as putea gasi, la un pret rezonabil?

AndreeaCo
28.07.2010, 14:56:46
Mie mi-ar trebui huse albe cu funde maro sau verzi si naproane.
Aveti idee unde as putea gasi, la un pret rezonabil?

incearca la eden ..stiu ca au maro...poti sa mai incerci la cei de la red wedding,dar ei nu stiu la ce pret le au.primii le au la 3.5 lei husa +fundita

adinaivan
28.07.2010, 15:43:04
incearca la eden ..stiu ca au maro...poti sa mai incerci la cei de la red wedding,dar ei nu stiu la ce pret le au.primii le au la 3.5 lei husa +fundita

O sa merg sa vad ce au cei de la Eden, par dragute cele afisate pe blog si pretul e bun.
Mersi:*

Biu
28.07.2010, 15:59:21

asta e cu tva sau fara ? ;))

ina200
28.07.2010, 19:42:29
depinde cum te descurci...:>

Biu
28.07.2010, 23:58:27
depinde cum te descurci...:>

se pare ca m-am descurcat cam prost deci =))

AndreeaCo
30.07.2010, 10:51:52
asta e cu tva sau fara ? ;))

cu totul..cu tva

AndreeaCo
03.08.2010, 07:55:10
Ai avut drepate Biu 3,5 lei sunt fara TVA !!!! Deci intr-un final nu sunt chiar cele mai ieftine de pe piata...as fi preferat sa mi se spuna..pana la urma asta e...oricum le luam pe alea ca mi-au placut si imi merg bine cu sala..dar as fi preferat sa mi se spuna..data viitoare o sa citesc eu contractele,ca acum l-a citit viitorul sot :)) ..se pare ca l-a citit de numa =))) ..eu ma uitasem doar pe oferta de pret anexata la contract unde nu se specifica ca preturile sunt fara TVA.

broscutza2you
03.08.2010, 10:52:29
O sa merg sa vad ce au cei de la Eden, par dragute cele afisate pe blog si pretul e bun.
Mersi:*

Si eu am avut la nunta huse crem cu funde maro, huse au si pe alb, eu daca imi amintesc bine am platit 3.5 lei cu tot cu tva. Din pacate inca nu am primit pozele sa-ti pot arata. Sa-mi spui daca te intereseaza firma :)

adinaivan
03.08.2010, 11:02:41
Si eu am avut la nunta huse crem cu funde maro, huse au si pe alb, eu daca imi amintesc bine am platit 3.5 lei cu tot cu tva. Din pacate inca nu am primit pozele sa-ti pot arata. Sa-mi spui daca te intereseaza firma :)

Sigur ca ma intereseaza, astept detalii:*

broscutza2you
03.08.2010, 11:12:45

Ca sa nu-ti dau informatii eronate am intrat pe mail si am verificat contractul. Intr-adevar husele crem mate cu funde maro mate m-au costat 3.5 lei/ scaun. In momentul in care am facut contract cu acesta firma nu aveau fundele maro, dar mi-a adus mostre de material si mi-am ales singura nuanta de maro care mi-a placut. Eu am colaborat foarte bine cu ei, tot ce a tinut de decor am luat de la ei: lumanari, buchete, decor masina, decor sala, terasa. Dupa cum iti spuneam inca nu am poze, o sa postez cand le primesc. Firma se numeste Essential Design, are site o gasesti cu un search pe google :)

adrianalorena
03.08.2010, 11:31:12
au si la anaflor huse mate . Noi facem cu ei florile dar ne-au prezentat si pt sala. Cu 3 lei husa alba saten si 3,5 mate alb sau crem esafra inclusa. Eu cred ca tva e inclus , noua cel putin ne ziceau doar preturi finale. Poti sa incerci sa vezi exact. \noi ne luam de la sala husele da le platim 3,5 de saten. In mod normal ieseam mai bine la anaflor dar am vrut sa nu ne mai complicam cu partea asta si sa o lasam in grija restaurantului.

adinaivan
03.08.2010, 11:34:41
Ca sa nu-ti dau informatii eronate am intrat pe mail si am verificat contractul. Intr-adevar husele crem mate cu funde maro mate m-au costat 3.5 lei/ scaun. In momentul in care am facut contract cu acesta firma nu aveau fundele maro, dar mi-a adus mostre de material si mi-am ales singura nuanta de maro care mi-a placut. Eu am colaborat foarte bine cu ei, tot ce a tinut de decor am luat de la ei: lumanari, buchete, decor masina, decor sala, terasa. Dupa cum iti spuneam inca nu am poze, o sa postez cand le primesc. Firma se numeste Essential Design, are site o gasesti cu un search pe google :)

In primul rand felicitari si casa de piatra, ai scapat...ce-ti pasa:-p
Mersi mult de info, le-am si trimis un e-mail. E bine daca au mai multe nuante de unde poti alege.
Unde mergeti in luna de miere?

adinaivan
04.08.2010, 13:27:18
au si la anaflor huse mate . Noi facem cu ei florile dar ne-au prezentat si pt sala. Cu 3 lei husa alba saten si 3,5 mate alb sau crem esafra inclusa. Eu cred ca tva e inclus , noua cel putin ne ziceau doar preturi finale. Poti sa incerci sa vezi exact. \noi ne luam de la sala husele da le platim 3,5 de saten. In mod normal ieseam mai bine la anaflor dar am vrut sa nu ne mai complicam cu partea asta si sa o lasam in grija restaurantului.

Mersi mult, o sa merg sa vad ce au si ei>:D<

Ralara
01.12.2010, 14:56:15
Fetelor, eu voi avea nunta la Aroma. Ma gandeam sa asortez husele, florile, invitatiile, place cardurile... etc cu candelabrele lor portocalii... care nu se asorteaza la orice culoare! Am vazut la o miresica care a avut nunta la Aroma, ca a decorat cu verde, si a aratat proaspat si reusit Ce altceva mai merge cu portocaliul lor??:-s
As fi preferat Fuchsia, dar cred ca va fi ca nuca in perete.

MedaT
01.12.2010, 17:15:04
Fetelor, eu voi avea nunta la Aroma. Ma gandeam sa asortez husele, florile, invitatiile, place cardurile... etc cu candelabrele lor portocalii... care nu se asorteaza la orice culoare! Am vazut la o miresica care a avut nunta la Aroma, ca a decorat cu verde, si a aratat proaspat si reusit Ce altceva mai merge cu portocaliul lor??:-s
As fi preferat Fuchsia, dar cred ca va fi ca nuca in perete.
Eu am avut nunta la Aroma si am avut decoratiuni cu fuchsia;)). Gasesti poze in semnatura.

Ralara
01.12.2010, 17:38:55
Eu am avut nunta la Aroma si am avut decoratiuni cu fuchsia;)). Gasesti poze in semnatura.
ups ce-am dat-o in bara...:-"
dar pe de alta parte ce m-ai linistit! credeam ca nu s-ar potrivi culorile, dar arata bine in pozele tale! Vai ce frumosi ati fost!! vad ca ai avut chiar anul asta, cred ca si atunci era cu lista de furnizori ai Aromei... la care ai apelat daca nu te superi de intrebare? sau trimite pe pm daca se face reclama... si un pret te rog Multuu ;-)

anda100
08.02.2011, 16:56:02
La Infinity pe str Republicii mai au huse care nu sunt din satin.