PDA

Versiunea completa : Haine parinti/socri

ana_strumfi
06.06.2010, 08:48:58
Parintii/socri vostri si-au ales vestimentatia? Ce magazine faine cunoasteti?
>:D<

Ramontzy
06.06.2010, 13:13:06

despre soacra nu stiu ce sa zic, treaba ei cum se va imbraca pt ca e in bistrita. iar mama va avea un sarafan pana la genunchi si un sacou, cel mai probabil pe crem, pt ca ii sta foarte bine. lucruri frumoase am vazut la Inedit si la un magazin in somesu. dar ...depinde de gusturi si de tipul de imbracaminte cautat.

roxi_libo
06.06.2010, 20:54:13
nu stiu daca ai vostri ar vrea sa vina in cluj pt tinuta, dar eu pe mami am convins-o. In polus sunt lucruri incredibil de frumoase pt doamne, asa ca dupa sesiune shopping.

ana_strumfi
06.06.2010, 22:38:48
nu stiu daca ai vostri ar vrea sa vina in cluj pt tinuta, dar eu pe mami am convins-o. In polus sunt lucruri incredibil de frumoase pt doamne, asa ca dupa sesiune shopping.
Stiu ca sunt frumoase, dar din pacate mamei ii e rau cu masina, vom gasit ceva aici.
Ramonzty, unde e Inedit?

roxi_libo
07.06.2010, 14:01:49
Stiu ca sunt frumoase, dar din pacate mamei ii e rau cu masina, vom gasit ceva aici.
Ramonzty, unde e Inedit?
au si site pe net, e firma care ii face hainite paulei seling. Au si in cluj magazin...dar adresa nu o stiu..
mie mi-s tare dragi

lore_vasc
07.06.2010, 17:30:04
Ma bucur ca ati deschis acest subiect in caz ca mama nu isi v-a cumpara de aici vestimentatia.Sa ne mai dati nume de magazine in Sm,BM,Cluj[-o<

Lavinia_Balint
07.06.2010, 17:49:07
Ramonzty, unde e Inedit?
inedit este pe strada vanatorului nr 11.... daca o iei pe dariu pop pe stanga ultima straduta pe stanga inainte sa ajungi la sensul giratoriu...sau mai simplu o iei pe langa diasim tot drept pana in capatul strazii, faci dreapta si pe stanga a dou sau a treia casa e inedit..scrie mare afara...daca vrei iti dau un pm cu nr lor de tel

BRIana22
09.06.2010, 09:27:02
Mamele / soacrele voastre isi cumpara 2 tinute: una de zi si una de seara ?
sau doar una?

Noi am avut indelungi discutii legate de acest subiect:-p si a fost cum am vrut eu, adica 2 tinute. Mami le-a gasit destul de greu, dupa drumuri in baia mare, cluj si evident magazine din Satu Mare. Pana la urma ambele tinute au fost de la Adam si Eva, de pe str. Decebal, insa mag.s-a inchis:(.

Tilla
09.06.2010, 18:57:12
Si mama va avea doua tinute. Abia astept sa va arat rochia ei finalizata ca la ultima proba nu era cusuta dantela, numai provizoriu pusa. Ea si-a facut la croitoreasa impreuna cu un designer.

lore_vasc
09.06.2010, 19:14:25
Mamele / soacrele voastre isi cumpara 2 tinute: una de zi si una de seara ?
sau doar una?

Noi am avut indelungi discutii legate de acest subiect:-p si a fost cum am vrut eu, adica 2 tinute. Mami le-a gasit destul de greu, dupa drumuri in baia mare, cluj si evident magazine din Satu Mare. Pana la urma ambele tinute au fost de la Adam si Eva, de pe str. Decebal, insa mag.s-a inchis:(.
ufff ce pacat ca s-a inchis.....ce alte magazine mai stiti ptr tinute de nunta,nu numai ptr mame ci si ptr tineret??

ana_strumfi
09.06.2010, 19:20:02
ufff ce pacat ca s-a inchis.....ce alte magazine mai stiti ptr tinute de nunta,nu numai ptr mame ci si ptr tineret??
La Inedit sunt hainutze superbe, pentru tineri...sunt si costume pentru doamne dar nu prea au marimi mari asa ca nu i-am gasit mamei. Si ea cred ca va avea doua tinute

Ramontzy
09.06.2010, 22:18:34
La Inedit sunt hainutze superbe, pentru tineri...sunt si costume pentru doamne dar nu prea au marimi mari asa ca nu i-am gasit mamei. Si ea cred ca va avea doua tinute
ana, nu ati incercat si la celelalte ateliere din zona aceea, mai sunt vreo 2, si acolo cand am fost eu aveau si marimi mari.

ana_strumfi
12.06.2010, 13:30:37
Am vazut haine frumoase de gala la Somesul. Acolo nu si-a gasit mami pe masura, dar azi am luat un costumas, un fel de animal print cu mov deschis, de vara, si sacouas din satin si cu o brosa cu pietre. Arata elegant

airiana
14.06.2010, 10:56:26
Si mami mea va avea mai multe tinute, dar le face la comanda. Materialul l-am luat din Cluj de pe Eroilor. Tati nu cred ca isi va lua nimic, are destule costume, fratele meu la fel..
Eu imi fac amandoua rochitele la casa de moda (stare civila si nunta). La Inedit sunt haine fff dragute, dar din pacate nici una nu imi e buna..:(

lore_vasc
19.07.2010, 22:56:17
Tilla nu ne areti poze cu rochita mamei tale[-o<