PDA

Versiunea completa : Restaurant Hotel Europa

Andreea_Valentina
16.06.2010, 11:46:52
Buna tuturor!

Am incheiat contractul cu Hotelul Europa din Ploiesti (e pe fostul 23 august, langa benzinaria Rompetrol) zilele trecute. Nu prea ne-au dat detalii despre evenimentele anterioare organizate de ei, insa locatia ne-a incantat foarte tare. Pretul meniului este de 160 lei, la care se adauga 4 lei/ husa de scaun, nici un alt aranjament. Avansul este de 1000 lei.
Ne mai poate da cineva informatii despre ei? Prin comunitate nu am gasit alte informatii despre hotel...:D

brutaruciprian
16.06.2010, 22:56:50
eu nici nu am auzit de acest restaurant si sunt din ploiesti:)

Andreea_Valentina
24.06.2010, 18:34:10
Chiar nimeni nu mai cunoaste evenimente care au avut loc acolo?=((
Din cate am inteles de la managerul hotelului, locatia s-a deschis prin 2008, deci ar trebui sa existe macar o persoana care sa fi fost macar la un training sau un curs de perfectionare...:-?
Ne intereseaza foarte tare acest restaurant deoarece la noi la nunta vom avea si un invitat special in varsta de numai 2 luni... fiul nostru;-), de aceea avem un motiv foarte intemeiat sa cautam un local ce dispune de camere.

vera_serban
11.12.2010, 11:11:10
Buna ....andreea_valentina....daca ai putea sa-mi dai si mie mai multe informatii despre cum a fost nunta ta la acest hotel europa.....anul viitor, 2011, avem si noi acolo evenimentul....am platit deja avansul, dar inca nu suntem siguri ca am facut alegerea corecta....nu stim nimic despre cum se prezinta mancarea, servirea, daca este loc de dans, noi avem in jur de 100 persoane....ti-as fi tare recunoscatoare daca mi-ai raspunde...pls:*

vera_serban
09.02.2011, 08:05:31
Va rog, nu este nici o miresica pe aici care a facut nunta la hotel europa? ....mi-ati fii de mare ajutor daca mi-ati da si mie informatii legate despre cum este mancarea acolo, daca este loc de dans si altele...nu stim mai nimic despre restaurant si ne este putin teama :(
Astept cu nerabdare un raspuns :*

iolanda_elena
09.02.2011, 20:44:25
Buna, eu am fost la un botez la Hotel Europa si a fost foarte frumos. Mancarea foarte buna si ospatarii foarte atenti, iar loc pentru dans a fost suficient.

strumf08
10.02.2011, 08:46:45
Buna, eu am fost la un botez la Hotel Europa si a fost foarte frumos. Mancarea foarte buna si ospatarii foarte atenti, iar loc pentru dans a fost suficient.

Cati invitati au fost?A fost sambata sau duminica?Trebui sa incep sa ma gandesc la un local pt botez si daca nunta am organizat-o cam din scurt, pt botez as vrea sa am mai mult timp la dispozitie...

ramonamiu
11.02.2011, 16:07:56
4 lei pe husa?????? cam mult, merita doar daca e din brocard, urasc restaurantele care impun firma lor de decoratiuni, voi nu?

iolanda_elena
11.02.2011, 22:01:22
A fost duminica si era cam liber pe acolo, am avut impresia ca tot hotelul este doar al nostru. Invitati nu stiu sa-ti spun exact cati au fost, dar oricum pana in 100.

vera_serban
28.02.2011, 12:53:38

Multumesc pt informatie Iolanda. Noi o sa avem in jur de 100 invitati si nu stiam sigur daca este destul spatiu....mai ales pt dans. Cei de la hotel ziceau k incap si 130 persoane, dar de la zis pana la fapte....Si legat de meniu, ne-au dat ei vreo 2 variante, dar nu stiam daca exista pareri bune sau proaste despre mancare.
Incercam si noi sa aflam cat mai multe despre local pt k n-am vazut prea multe pareri, si mai avem doar vreo 7 luni, care trec asa repede :( . Am vazut k este destul de nou hotelul si cu niste aranjamente dragute, speram sa iasa ceva frumos si sa nu fim dezamagiti[-o<.
Mai astept informatii de la voi. :*

vera_serban
28.02.2011, 13:00:59
4 lei pe husa?????? cam mult, merita doar daca e din brocard, urasc restaurantele care impun firma lor de decoratiuni, voi nu?

Si noua ni s-a parut mult 4 lei/husa, mai ales k sunt cam uratele din cate am vazut in poze :-&....au 2 culori, un auriu si un grena...dar noroc k nu impun aranjarea salii cu ei...ofera doar si posibilitatea asta.
Noi incercam sa cautam o alta firma cu care sa facem aranjamentele salii, huse, flori etc. Sper sa gasim ceva frumos si accesibil :D .