PDA

Versiunea completa : Tinute pentru mame / soacre

rafila
01.02.2007, 17:08:09
Ideea de a deschide acest topic mi-a venit in timp ce citeam Miresici.ro > Nunta > Muzica, DJ, Cameramani, Fotografi, Cursuri dans> Exemple de poze pentru nunta! (fotografii artistice). A pus Lucia noastra o poza super faina cu niste doamne cu palarii superbe. Intrebarea mea e cum le rezolvam pe mamele noastre......si soacre, na, ca-s eu fata buna si ma gandesc si la ele... Stiu ca este un subiect asemanator pe discutiile pentru toata tara. Eu vreau sa discutam aici concret magazine in Timisoara. Unde le trimitem, sau mergem cu ele?

c_s
02.02.2007, 15:50:28
socrela mea zice ca vrea sa-si faca ceva la Ana Cioclov,dar mami e in Italia si nu stiu sigur cand se intoarce,asa ca vedem noi atunci cum facem pt ea....

anuca_m
02.02.2007, 16:20:23
Mami mea... Eu am ales rochia:D

rali
02.02.2007, 16:33:41
Ati fost frumoasa,si tu si mama ta

anuca_m
02.02.2007, 16:42:57
Ati fost frumoasa,si tu si mama ta

Mersi!La inceput n`a vrut s`o ia pt ca era rosie si zicea ca modelu nu e de varsta ei..Da am convins-o pana la urma:D.

rafila
02.02.2007, 17:02:46
Eu as vedea-o pe mami intr-un costum cu fusta si sacou din material elegant (nu stofe de mers la servici cu ele). Ceva cam ca aici: http://www.thebridesmother.co.uk/ Costumul culoare carnii de pe pagina asta mi-lplace de mor. Nu prea reusesc sa o conving sa poarte palarie..... Cami, nu stii cam care sunt preturile la Ana Cioclov?

c_s
02.02.2007, 17:23:25
Eu as vedea-o pe mami intr-un costum cu fusta si sacou din material elegant (nu stofe de mers la servici cu ele). Ceva cam ca aici: http://www.thebridesmother.co.uk/ Costumul culoare carnii de pe pagina asta mi-lplace de mor. Nu prea reusesc sa o conving sa poarte palarie..... Cami, nu stii cam care sunt preturile la Ana Cioclov?

e superfain costumasul.....a mea mamica ar fi incantata de palarie,ea are vreo 7 acasa si le si poarta,sau le purta pe-aici cand era.....
nu stiu preturile de la AC ca socru o cunoaste si pt soacra-mea lucreaza mai ca pt cunostinte cate ceva din cand in cand.....anul trecut si-a facut o rochita faina(din tafta satinata) la ea cu 350 lei (pret pt cunostinte...) poate iti faci o parerea asa....

rafila
02.02.2007, 18:51:13
Merci mult, Cami!

c_s
02.02.2007, 19:14:18
si altadata daca am cu ce!>:D<

Miru
07.02.2007, 23:29:16
1. bun topic
2. cine e Ana Cioclov?
3. mami meu a inceput sa ma streseze ca nu are ce imbraca avand in vfedere ca eu acuma am rochie. pana acuma nu a indraznit...
4. voi incepe sa caut modele pe net (ce am facut pana acuma cu rochii de mireasa :-< ) i le voi expune si daca ii va placea vreunul (ar fi minunat la cat e ea de mofturoasa) atunci il facem la comanda.
5. mami meu a purtat palarie cand s-a maritat in loc de voal...

c_s
24.03.2007, 08:22:25
eu numai acum am vazut post-ul tau de aici,Miru...........ma ierti?
Ana Cioclov este una dintre creatoarele din Timisoara mai cunoscute .... si se cunoaste cu socrul meu,la ea si-a mai facut niste rochitze soacra-mea ..... dar acum nu e hatarata daca sa-si faca tot la ea sau sa-si cumpere ceva si i-am zis ca maine o iau la o tura prin mall sa ne mai uitam...ca eu am vazut cate ceva dragutz pe la DistinctFashion si mai vedem noi ca ar mai fi cateva magazine,si asa poate vede ceva sau poate se inspira sa-si faca ceva....mai stiti voi magazine pe acolo prin care as putea merge?

anna_c
24.03.2007, 11:52:42
mami meu o sa-si faca un costumas si soacra-mea isi face si ea un coastumas la mami meu. asa ca nu-mi bat capu' cu asta. isi rezolva ele partea asta.

Miru
24.03.2007, 16:59:01
cami eu am si uitat ca am scris aici asa ca nu-ti bate capusorul cu asta ;;)
Mami si-a gasit! din galeria1, ieftin si foarte fain...din tafta bordeaux fusta lunga stramta si corset...350 ron. arata super bine, sunt mandra de mamica mea! a gasit si pantofi visinii la leonardo la reduceri din piele intoarsa cu 50 ron...are o poseta la fel tot din piele intoarsa...e ca din revista ;;)

c_s
24.03.2007, 19:23:03
cami eu am si uitat ca am scris aici asa ca nu-ti bate capusorul cu asta ;;)
Mami si-a gasit! din galeria1, ieftin si foarte fain...din tafta bordeaux fusta lunga stramta si corset...350 ron. arata super bine, sunt mandra de mamica mea! a gasit si pantofi visinii la leonardo la reduceri din piele intoarsa cu 50 ron...are o poseta la fel tot din piele intoarsa...e ca din revista ;;)
ce super,se vede si ce mandra esti de ea!bravo!poate trec maine si prin Galerie atunci,da oare-i deschis duminica?

anna_c
24.03.2007, 21:01:44
galeria e inchisa duminica, cel putin eu asa stiu.

c_s
26.03.2007, 14:28:40
asa este....era inchis in Galerie,insa prin mall am vazut cate ceva dragutz si totusi cred ca soacrela isi face la comanda dupa plimbarea de ieri ca nu si-a gasit ceva care s-o multumesca pe deplin!

anamariaCr
13.02.2010, 21:38:47
Mami meu a mers pana la arad sa isi caute rochita dupa ce a batut toata timisoara in lung si in lat.

IngerViolet
20.05.2010, 21:24:46
Buna fetelor, eu sunt o miresica din Arad si momentan ma lupt cu mama mea in privinta tinutei. Are o structura mai deosebita, fund mare, talie mica si e foarte sigura ca nu-si gaseste nimic facut gata, vrea la croitoreasa, eu sunt total impotriva croitorelselor pentru ca mie niciodata nu mi-au facut cum am vrut.
Prin Arad am fost, intr-adevar nu prea sunt marimi mari si sunt curioasa daca in timisoara as gasi pe undeva, eu ttin minte ca in urma cu ani buni am fost in ceva magazin prin spate pe la mall, si aveau o gramada de haine elegante, dar nu stiu care e, oricum, va rog sa-mi mai recomandati daca mai stiti si in alta parte, sa mergem saptamana viitoare pana in timi ca eu am o perioada mai libera.

carin1974
21.05.2010, 12:35:59
Buna fetelor, eu sunt o miresica din Arad si momentan ma lupt cu mama mea in privinta tinutei. Are o structura mai deosebita, fund mare, talie mica si e foarte sigura ca nu-si gaseste nimic facut gata, vrea la croitoreasa, eu sunt total impotriva croitorelselor pentru ca mie niciodata nu mi-au facut cum am vrut.
Prin Arad am fost, intr-adevar nu prea sunt marimi mari si sunt curioasa daca in timisoara as gasi pe undeva, eu ttin minte ca in urma cu ani buni am fost in ceva magazin prin spate pe la mall, si aveau o gramada de haine elegante, dar nu stiu care e, oricum, va rog sa-mi mai recomandati daca mai stiti si in alta parte, sa mergem saptamana viitoare pana in timi ca eu am o perioada mai libera.
Eu din kappa mi-am luat majoritatea tinutelor de gala (marime 52-54). Am intrat din intamplare in magazin cand cautam pentru altcineva, ca la intrare sunt expuse doar marimi mici.

camyBFC
27.08.2012, 20:47:09
In cazul nostru atat mama cat si soacra mea si-au gasit niste rochii foarte frumoase in Kapa, sunt multe modele asa ca aveti de unde alege.