PDA

Versiunea completa : Restaurant Agrementul- Geoagiu Bai:servicii, calitatea meniului, etc

mihaelaradu
24.06.2010, 23:44:47
noi vom avea nunta in 28 mai 2011 si ne-am hotarat asupra restaurantului din Geoagiu Bai, Agrementul. noi nu suntem in tara, iar eu pe la nunti prin jurul orastiei nu am participat. am vazut site-ul lor pe net, parintii mei au vb de meniu si noua ni s-a parut mai mult decat convenabil:
140 lei pentru: -aperitiv
-friptura
-supa
-aperitiv cald
-suc, apa, bere, cafea la discretie
-fantana de ciocolata
-bar de fructe
-aranjatul salii(au peste 30 de nuante)
-o camera pt miri la hotel
-serviciul chelnerilor si a bucatarilor inclus in meniu
-2 plasme mari pe care vor fi difuzate momente de la cununie, poze, etc
-lumini si sonorizare;
noi credem ca e un pret super bun in comparatie cu alt local din orastie unde trebuia sa ducem noi apa, sucul, berea, sa aranjam sala, etc
stiti pe cineva care a facut nunta aici? ati participat la vreo nunta organizata aici?
ms pt orice sugestie, mesaj

Nestea
10.07.2010, 21:26:41
Ceau Mihaela

Noi avem nunta in 21.05.2011 la Agrementul.(cu o saptamana inaintea voastra)
Am fost la doua nunti anul acesta si ne-am facut o impresie foarte buna despre restaurant (decor,meniu etc)
Sper sa tinem legatura,inteleg ca tu nu esti in tara,vom ,,vorbi,,pe forum.

ROXANA_MARIA1982
01.09.2010, 17:38:00
Buna miresici de mai 2011.
Eu am nunta in 7 mai 2011 tot la restaurant agrementul, am fost la nunti acolo si sunt multumita de ceea ce am vazut. Sper ca o sa imi fiti consiliere si o sa schimbam impresii cu privire la pregatirile de nunta.
Va pup

adyina
30.10.2010, 23:14:13
buna fetelor! si eu am nunta la restaurantul Agrementul in 24.09.2011 :D
am fost la o nunta in 28 august anul acesta acolo si mi-a placut foarte mult! calitatea serviciilor a fost ireprosabila! abia astept anul urmator sa-mi petrec cea mai frumoasa zi din viata acolo! va pup fetelor

BunnyLove
06.02.2011, 12:12:40
Eu am nunta pe 2 Iulie 2011 la Agrementul, insa nu stiu prea multe despre local. Aveti idee cate locuri au, in special la mesele rotunde? Si cum lucreaza la aranjat, adica sunt receptivi la ideile mirilor? Din cate stiu acum peste iarna a fost in renovare sala (de aceea nu am mers sa o vad). Daca ajungeti inaintea mea la Geoagiu, va uitati va rog daca nu cumva s-a schimabt roz/portocaliul ala de pe pereti, ca te ia putin cu ameteala de la el...;))

adyina
06.02.2011, 15:59:02
Eu am nunta pe 2 Iulie 2011 la Agrementul, insa nu stiu prea multe despre local. Aveti idee cate locuri au, in special la mesele rotunde? Si cum lucreaza la aranjat, adica sunt receptivi la ideile mirilor? Din cate stiu acum peste iarna a fost in renovare sala (de aceea nu am mers sa o vad). Daca ajungeti inaintea mea la Geoagiu, va uitati va rog daca nu cumva s-a schimabt roz/portocaliul ala de pe pereti, ca te ia putin cu ameteala de la el...;))

draga mea, nu stiu acum in ce culori au renovat sala, dar stiu ca in septembrie cand am fost sa platesc arvuna, mi-au spus ca v-or renova si acolo in fata la intrare.
despre calitatea serviciilor ce sa-ti spun, am fost la o nunta acolo si a fost de vis!! mancarea foarte buna, aperitivele dupa ca ce erau delicioase erau si foarte frumos aranjate. Iar cat despre aranjatul salii, e superb! si sunt foarte receptivi la ideile mirilor!
sala are 250 de locuri, asta este tot ce stiu :)
casa de piatra draga mea!!>:D<

mihaelaradu
07.02.2011, 11:39:27
Ceau Mihaela

Noi avem nunta in 21.05.2011 la Agrementul.(cu o saptamana inaintea voastra)
Am fost la doua nunti anul acesta si ne-am facut o impresie foarte buna despre restaurant (decor,meniu etc)
Sper sa tinem legatura,inteleg ca tu nu esti in tara,vom ,,vorbi,,pe forum.
Scuze pt intarziere! Probleme cu netul :)
Uite, chiar saptamana trecuta am vb cu dl Pasca despre aranjatul salii.
Eu nu vreau clasicele flori in veze. Mi-as dori o oglinda rotunda in mijlocul mesei, cu niste lumanarele si o cala in mijloc. Omul e foarte deschis la idei! Imi place atitudinea lui :)
Mai sti ceva despre renovarea restaurantului? In septembrie cand am trecut pe acolo, imi explicase ca vrea sa extinda si sa varuiasca, etc. Sunt tare curioasa, pentru ca noua ne-ar fi placut niste fete de masa lila, insa peretii oranj, nu prea ne ajutau :)
Voi? Pe ce culori mergeti?

BunnyLove
07.02.2011, 20:43:17
Multumesc, adyina! >:D<

Eu as vrea sa incerc ceva foarte indraznet, adica turcoaz si rosu, insa cu oranjul si rozul de pe pereti e muuuult prea mult! Sper sa ajung pe la inceputul lui Martie la Geoagiu sa vad si va anunt si pe voi.
@ mihaelaradu :Din cate am vazut au ceva oglinda rotunda pe masa - cum spui tu ca vrei. Daca aranjamentul de deasupra oglinzii e interesant, ar putea arata foarte bine!

Ma bucur tare ca am gasit cu cine sa imi impartasesc temerile.
Spor la organizat si povestim curand :*

mihaelaradu
08.02.2011, 17:46:00
@BunnyLove- Multumesc la fel! Sa sti ca mi-am dorit si eu ff mult turcuaz cu maro, insa nu am vazut nimic pe turcuaz! Si la fel ca tine, mi-era teama de "pereti" :)
Pana la urma, cred ca noi ramanem pe alb-negru cu accente de mov/lila in flori sau alte aranjamente

miha_t22
09.02.2011, 14:13:49
buna fetelor! eu am nunta in 4 sept 2011 tot la Agrementul. am mai fost la doua nunti acolo si am fost foarte multumiti de organizare. spun foarte multumiti pentru ca am mai fost la nunti la alte localuri din zona orastiei si tot Agrementul a ramas pe primul loc in topul preferintelor noastre. de aceea nunta va fi duminica pentru ca sambetele au fost toate ocupate cand ne-am hotarat noi sa ne casatorim. ce stiti? cum sunt nuntile de duminica? am vazut ca sunt discutii legate de culoarea salii, duminica voi reveni cu noutati legate de renovarea care a avut loc in aceasta iarna.
casa de piatra miresicilor de 2011

adyina
09.02.2011, 17:25:31
buna fetelor! eu am nunta in 4 sept 2011 tot la Agrementul. am mai fost la doua nunti acolo si am fost foarte multumiti de organizare. spun foarte multumiti pentru ca am mai fost la nunti la alte localuri din zona orastiei si tot Agrementul a ramas pe primul loc in topul preferintelor noastre. de aceea nunta va fi duminica pentru ca sambetele au fost toate ocupate cand ne-am hotarat noi sa ne casatorim. ce stiti? cum sunt nuntile de duminica? am vazut ca sunt discutii legate de culoarea salii, duminica voi reveni cu noutati legate de renovarea care a avut loc in aceasta iarna.
casa de piatra miresicilor de 2011
Duminica aceasta aflu si eu despre cum au recurs modificarile in restaurant:)
nu stiu ce sa spun despre nuntile facute duminica, dar nu cred ca v-or fi probleme :) deabea am prins si eu o sambata libera cand am rezervat nunta :) casa de piatra! :D

BunnyLove
13.02.2011, 19:58:37
[/QUOTE]de aceea nunta va fi duminica pentru ca sambetele au fost toate ocupate cand ne-am hotarat noi sa ne casatorim. ce stiti? cum sunt nuntile de duminica? am vazut ca sunt discutii legate de culoarea salii, duminica voi reveni cu noutati legate de renovarea care a avut loc in aceasta iarna.
casa de piatra miresicilor de 2011[/QUOTE]

@ miha_t22: Din cate stiu au si nuntile de duminica farmecul lor: sunt mai linistite si de aceea mai intime, ca ... duminicile in familie ;)

De-abea astept sa va intoarceti cu vesti!

BunnyLove
16.05.2011, 19:42:12
Am fost ieri la Agrementul la Geoagiu si m-am intalnit cu domnul de acolo care este un profesionist ireprosabil, am discutat cu el cate in luna si in stele: despre cata bautura trebuie de persoana, despre preotul din sat, despre planurile primarului (drumurile din Bai sunt putin demolate zilele astea, insa o sa se repare in cel mai scurt timp). In fine, mi-a zis de tot felul de detalii la care altfel nu m-ar fi dus capul sa ma gandesc veci. Plus ca el cunoaste furnizorii foarte bine, iti poate recomanda si pune si o vorba buna. Si are domnul la sala tot ce ti-ai putea dori pentru decoratiuni: suporturi, aranjamente, vise... Profesionist, ce mai!

Cat despre temerile mele cu sala: culoarea este un crem placut si odihnitor care scoate in evidenta decoratiunile, indiferent de culoarea pe care v-o alegeti.

De acum eu merg cu turcoazul meu inainte si parca mai cu spor ma apuc de pus cap la cap detaliile care au ramas.

Miresici de Geoagiu Bai, buna alegere!

Ooanyy
16.05.2011, 20:22:14
Am fost ieri la Agrementul la Geoagiu si m-am intalnit cu domnul de acolo care este un profesionist ireprosabil, am discutat cu el cate in luna si in stele: despre cata bautura trebuie de persoana, despre preotul din sat, despre planurile primarului (drumurile din Bai sunt putin demolate zilele astea, insa o sa se repare in cel mai scurt timp). In fine, mi-a zis de tot felul de detalii la care altfel nu m-ar fi dus capul sa ma gandesc veci. Plus ca el cunoaste furnizorii foarte bine, iti poate recomanda si pune si o vorba buna. Si are domnul la sala tot ce ti-ai putea dori pentru decoratiuni: suporturi, aranjamente, vise... Profesionist, ce mai!

Cat despre temerile mele cu sala: culoarea este un crem placut si odihnitor care scoate in evidenta decoratiunile, indiferent de culoarea pe care v-o alegeti.

De acum eu merg cu turcoazul meu inainte si parca mai cu spor ma apuc de pus cap la cap detaliile care au ramas.

oricum e cea mai tare sala din imprejurimii, mie imi plare rau ca nu am putu face acolo, dar asta e....

dar, voi fi nasa acolo...
de abia astept...

mihaelaradu
19.06.2011, 20:19:12

Noi am avut nunta la Agrementul in 28 Mai 2011. Ce pot sa spun? In calitate de miresica, nu prea am apucat sa mananc mare lucru, insa, din partea invitatilor am primit numai complimente. Servirea a fost ireprosabila, iar sala...sala a fost deosebita. Noi am ramas pe crem pentru mese cu bujori lila si fucsia in boluri rotunde. Am avut si un bar de fructe cu fantana de cioco, care a facut deliciul celor mici, in special. Nu pot sa multumesc indeajuns, domnului Pasca! Un om deosebit care ne-a ajutat sa avem o petrecere pe cinste. Felicitari pentru alegere tuturor miresicilor de "Agrementul"

adyina
09.08.2011, 18:18:25
eu am nunta in 24 septembrie. Am fost saptamana trecuta acolo si au modificat sala foarte frumos! am vazut ca au panglici pe scaune si pe turcoaz. Eu imi fac sala pecrem si auriu. Veste buna! au adus pene pt cele care vor sa aibe pene in loc de flori! eu am optat pt pene pe auriu si alb. Va fi cu bar de fructe cu fantana de ciocolata, si contra cost va fi si bar de inghetzata pt cei care doresc! abia astept! :D
Ce pot sa spun, casa de piatara pt cele care au avut nunta deja si mult noroc ci rabdare la pregatiri pt cele care urmeaza sa aibe nunta!

carmenas_suciu
11.08.2011, 11:17:34
Ceau miresici,

Chiar aseara am rezervat la Agrementul pentru la anul in 07.07.2012<:-PSpuneti-mi va rog cele care ati avut acolo cum a fost? ati fost multumite? cum e mancarea, servirea? Cum v-a aranjat sala?
Mersi si Casa de Piatra tinerilor insuratei iar miresicilor care urmeza bafta si emotii putine;-)

Andr33a22
09.09.2011, 12:14:39
Ciao,
Eu am avut nunta in 27.08.2011 si nu pot sa spun decat k a fost...SUPER MEGA OK!!!:x Ca si mireasa eu m-am simtit fff bine, alaturi de mirele meu, deoarece tot ceea ce ne inconjura era perfect aranjat si foarte bine pus la punct fiecare mic detaliu. servirea a fost ireprosabila ca de obicei, chelnerii ff draguti si saritori la orice dorinta a noastra, iar pt d-nul Silviu nu am cuvinte sa ii multumesc pt tot ceea ce a facut pt noi^:)^, pe mine in mod deosebit m-a facut sa ma simt ca o printesa la nunta mea si pur si simplu nu a trebuit sa ma mai gandesc la nimik din momentul in care am intrat in sala.\:D/
Singurul lucru pe care il regret e ca a durat doar 1 noapte si bineinteles k a trecut super repede...in rest NO COMMENT!!!;;)
Viitoarelor miresici va urez multa bafta la pregatiri si va sfatuiesc sa nu aveti emotii, mai ales in ceea ce priveste sala...o sa fiti uimite de cat de bine sunt toate lucrurile aranjate si pregatite!;-)
Multi pupici si bafta!!!:)=;

alina_campean
26.09.2011, 11:01:13
Buna fetelor. M-am inscris si eu pe forum acuma la un an dupa nunta de la Geoagiu si la doua zile dupa ce am fost nasa tot la acelasi restaurant. Motivul? am vrut sa impartasesc tuturor celor interesati experienta mea in legatura cu acest restaurant si cu Domnul Silviu, cel care face minuni la Geoagiu. Cu un an in urma cand am avut nunta acolo am ramas mai mult decat multumiti de toate serviciile si toti invitatii ne-au spus ca nu au mai vazut o asemenea nunta de vis, cu foarte multe momente inedite fata de alte restaurante din Hunedoara, cu o organizare nemteasca si cu un personal de nota 20. Datorita Domnului Silviu am avut nunta pe care am visat-o si nu o vom uita niciodata!! ii multumim din suflet si nu regretam ca anul acesta am fost si nasi tot la Restaurant Agrementul.
Am retrait aceiasi experienta placuta, de vis si ne-am simtit foarte bine, atat noi cat si mirii si toti invitatii. au facut multe modificari la sala, dupa cum au spus si cateva fete in postarile anterioare(dintre care una e finuta mea si o pup) iar serviciile nu au putut decat sa se imbunatateasca, daca mai a fost loc de asa ceva, pentru ca deja erau extraordinare. Pe mine ce m-a impresionat cel mai mult a fost un nou tip de fum l adansul mirilor. dar nu dau mai multe detalii pentru ca miresicile sa nu stie chiar tot. Domnului Silviu ii plac momentele acestea de surpriza in care nici mirii nu stiu exact ce se intampla.
Nu mai lungesc mult postarea, doar vreau sa subliniez inca o data ca la Restaurant Agrementul Geoagiu Bai totul este magic, de vis si il recomand cu cea mai mare incredere!!!!!! Va multumim!!!

mihaelaradu
13.11.2011, 12:17:56
Ceau miresici,

Chiar aseara am rezervat la Agrementul pentru la anul inNR. TELEFON STERS<:-PSpuneti-mi va rog cele care ati avut acolo cum a fost? ati fost multumite? cum e mancarea, servirea? Cum v-a aranjat sala?
Mersi si Casa de Piatra tinerilor insuratei iar miresicilor care urmeza bafta si emotii putine;-)

Draga Carmen,

Asa cum scriu mai toate fetele care au avut nunta acolo sau alte evenimente, intr-adevar totul este ireprosabil.
In ceea ce priveste nunta noastra, eu am avut doar 3 intalniri cu dl Silviu. In timpul primei intalniri am discutat generalitati: aranjare sala (are o lista vaga de materiale si culori disponibile), aranjarea meselor, meniu.
La cea de-a doua intalnire, am pus la punct ultimele detalii precum: meniu, forma si aranjarea meselor, culoarea decoratiunilor, etc. In ceea ce priveste meniul, eu nu am ales nimic. I-am spus ce invitati am, din ce zone ale tarii si cam ce mi-ar placea sa includa (eu nu mananc decat carne de pui). Nu am intrat in discutii asupra aperitivului. Nici nu am stiut ce se va servi pana in ziua nuntii; si am fost ff multumita: am avut o varitetate de salamuri, sunca, paste si imi amintesc cu drag de o mica lebada umpluta cu ceva. Aperitivul a fost creat cu mult gust si.. eleganta.
Restul meniului a fost absolut fenomenal, toate preparatele au avut gust "de casa", iar ciorba a fost bestiala!
La ultima intalnire am discutat despre flori, intrucat eu am vrut ceva la nivelul mesei, nu inalt si nu cu verdeata. In plus, am ales altceva decat trandafiri. Asupra acestui aspect ar trebui sa insisti mai mult, dar sa te hotarasti din timp, nu ca si mine in joia nuntii (am ales bujori, flori dificile pt ca se scutura repede si i-am cam dat dureri de cap dlui Silviu).
Orice alta idee ai, discut-o deschis cu el si impreuna veti gasi varianta cea mai buna; eu am avut o masa speciala pt copilasi, fara fete de masa, tacamuri, farfurii, doar cu niste jocuri si baloane cumparate de noi. Am avut deasemenea si o masa amenajata intr-un colt, pentru cartea de invitati.
Eu trebuie sa-i multumesc dlui Silviu deoarece am avut un tort oribil, absolut execrabil, insa pentru ca dansul a creat un moment special, atentia invitatilor a fost distrasa de la oribilitatea de tort.
PS: Discuta cu dansul si despre ceilalti furnizori sau participanti la nunta: cofetar, muzica, vornic, etc. Mie mi-a spus de la bun inceput ca persoana care imi face tortul nu e potrivita pt ce pretentii am, insa nu am ascultat si am regretat. Totodata el mi-a recomandat muzica, pt care nu gasesc cuvinte suficient de mari pentru a-i lauda. Si formatia m-a costat cu 100 euro mai mult decat un renumit DJ din zona mi-a cerut.
Sper ca ti-ai facut o idee despre calitatea mancarii la Agrementul.
In ceea ce priveste chelnerii, invitatii mei au fost fff multumiti!
Mult noroc pe mai departe si bafta multa cu pregatirile :)

carmenas_suciu
15.01.2012, 22:24:17
Draga Carmen,

Asa cum scriu mai toate fetele care au avut nunta acolo sau alte evenimente, intr-adevar totul este ireprosabil.
In ceea ce priveste nunta noastra, eu am avut doar 3 intalniri cu dl Silviu. In timpul primei intalniri am discutat generalitati: aranjare sala (are o lista vaga de materiale si culori disponibile), aranjarea meselor, meniu.
La cea de-a doua intalnire, am pus la punct ultimele detalii precum: meniu, forma si aranjarea meselor, culoarea decoratiunilor, etc. In ceea ce priveste meniul, eu nu am ales nimic. I-am spus ce invitati am, din ce zone ale tarii si cam ce mi-ar placea sa includa (eu nu mananc decat carne de pui). Nu am intrat in discutii asupra aperitivului. Nici nu am stiut ce se va servi pana in ziua nuntii; si am fost ff multumita: am avut o varitetate de salamuri, sunca, paste si imi amintesc cu drag de o mica lebada umpluta cu ceva. Aperitivul a fost creat cu mult gust si.. eleganta.
Restul meniului a fost absolut fenomenal, toate preparatele au avut gust "de casa", iar ciorba a fost bestiala!
La ultima intalnire am discutat despre flori, intrucat eu am vrut ceva la nivelul mesei, nu inalt si nu cu verdeata. In plus, am ales altceva decat trandafiri. Asupra acestui aspect ar trebui sa insisti mai mult, dar sa te hotarasti din timp, nu ca si mine in joia nuntii (am ales bujori, flori dificile pt ca se scutura repede si i-am cam dat dureri de cap dlui Silviu).
Orice alta idee ai, discut-o deschis cu el si impreuna veti gasi varianta cea mai buna; eu am avut o masa speciala pt copilasi, fara fete de masa, tacamuri, farfurii, doar cu niste jocuri si baloane cumparate de noi. Am avut deasemenea si o masa amenajata intr-un colt, pentru cartea de invitati.
Eu trebuie sa-i multumesc dlui Silviu deoarece am avut un tort oribil, absolut execrabil, insa pentru ca dansul a creat un moment special, atentia invitatilor a fost distrasa de la oribilitatea de tort.
PS: Discuta cu dansul si despre ceilalti furnizori sau participanti la nunta: cofetar, muzica, vornic, etc. Mie mi-a spus de la bun inceput ca persoana care imi face tortul nu e potrivita pt ce pretentii am, insa nu am ascultat si am regretat. Totodata el mi-a recomandat muzica, pt care nu gasesc cuvinte suficient de mari pentru a-i lauda. Si formatia m-a costat cu 100 euro mai mult decat un renumit DJ din zona mi-a cerut.
Sper ca ti-ai facut o idee despre calitatea mancarii la Agrementul.
In ceea ce priveste chelnerii, invitatii mei au fost fff multumiti!
Mult noroc pe mai departe si bafta multa cu pregatirile :)

Ceau Mihaela,

Iti mltumesc frumos pentru sfaturi si descrierea detailata !!! Se vede incantarea ta si ma bucur ca ti-a iesit totul asa cum ai visat !! Mai putin tortul :)

Noi inca nu am avut a doua intalnire dar acum ca am citit mesajul tau parca abia o astept ! Mersi , Casa de piatra!!!!

mihaelaradu
18.01.2012, 16:39:12
Ceau Mihaela,

Iti mltumesc frumos pentru sfaturi si descrierea detailata !!! Se vede incantarea ta si ma bucur ca ti-a iesit totul asa cum ai visat !! Mai putin tortul :)

Noi inca nu am avut a doua intalnire dar acum ca am citit mesajul tau parca abia o astept ! Mersi , Casa de piatra!!!!
Carmen iti doresc din suflet sa ai parte de nunta la care ai visat. Daca te mai pot ajuta cu ceva, scrie-mi un mesaj privat si iti raspund indata :*:*

Adina91
22.01.2012, 17:10:06
Buna fetelor...Am si eu nunta la Agrementul in 2013...Vreau sa va intreb qm e..dk ati fost multumite...qm e q meniul....aranjamentul si restul?Si in legatura q florile de pe masa...trebuie luate separat sau sunt incluse in pretul meniului?