PDA

Versiunea completa : Firme decoratiuni in Sibiu

tot_tot_claire
30.03.2007, 15:17:11
am gasit perdea de lumini (2.2m inaltime) cu 10eur/m linear (latimea adica). mi se pare cam scump avand in vedere ca material se gaseste si instalatii de pom de craciun la fel, in diverse culori.

tot_tot_claire
30.03.2007, 15:20:08
ina, pretul huselor e super-ok, in oras sunt minim 35.000.

CAMELLIA
30.03.2007, 18:25:36
Si husele, trebuie inchiriate din timp ? ca parca mi-e teama sa nu mai gasesc inainte cu 2 luni...ca poate vor fi toate inchiriate pana venim.
Ce impotenta, ca nu putem fi acasa sa ne rezolvam treburile din timp :(( :(( :(( Deja ma iau nervii !!!:gen_07:

BlueMoni
31.03.2007, 09:28:33
Am aflat ca exista un depozit de flori pe strada Biltz. Nu stiu ce preturi sunt ca nu am fost pe acolo. Daca ajunge Dinaela ne spune ea :D.

Cami, nu poti comanda husele pana cand nu te hotarasti ce culori vei folosi pentru amenajarea salii. Eu nu vreau sa te descurajez si mai tare, dar am observat ca sunt multe miresici care au nunta pe 18 august si cred ca ar cam trebui sa vorbesti cu cineva pentru decor. Aproape toate firmele au site-uri sau adrese de mail si poti intreba daca sunt disponibili in ziua respectiva si ce preturi au. e intr-adevar greu sa-ti organizezi nunta de departe, dar lasa ca nu mai e asa mult si ajungeti si voi in tara. Daca te putem ajuta cu ceva sa ne spui. :*

tot_tot_claire
31.03.2007, 16:01:49
acolo unde am inchiriat eu husele se fac programari. din ce am auzit lunile iulie si august sunt pline.
camellia, ce am vazut la selimbar si mi-a placut mult de tot: huse crem si esarfe pe auriu si albastru foarte inchis, metalic, din organza (erau asezate alternativ - sau cum se zice- una aurie, una albastra). si tot la selimbar, tot alternativ:galben cald si verde kaki, dar din satin lucios. in ambele cazuri aratau super. nu stiu ce firma s-a ocupat, poate ca ideea a fost a clientului ;)) dar efectul era fain de tot.

CAMELLIA
01.04.2007, 02:00:12
Nu ai poze ca sa vad?
Pe mine m-ar incanta rosul, imi place la nebunie, si e culoarea iubirii ;;) Cred ca ar merge cu galbenul salii.
Dar cred ca rosul trebuie imbinat cu inca ceva, sau nu? Nici nu stiu...(:|

Stiviana
01.04.2007, 12:59:32
Si husele, trebuie inchiriate din timp ? ca parca mi-e teama sa nu mai gasesc inainte cu 2 luni...ca poate vor fi toate inchiriate pana venim.
Ce impotenta, ca nu putem fi acasa sa ne rezolvam treburile din timp :(( :(( :(( Deja ma iau nervii !!!:gen_07:

Camelia, nu te stresa...........stiu si eu cum este sa fi departe si sa ai impresia ca nu poti face nimica! dar se poate, daca parintii tai sau ceva rude sau prieteni sunt la Sibiu ii trimiti pe ei sa mearga sa se intereseze pe la firme, sa vada ce au, eventual sa faca poze etc.....noi am fost 3 zile si am rezolvat o gramada (daca ai informatiile din timp unde sunt magazinele/firmele este usor, si cu informatiile de la celelalte miresici din Sibiu este viata mult mai usoara...) deci nu dispera.........

CAMELLIA
02.04.2007, 03:35:11
Eu mi-am notat de aici de pe site ( de la miresici ) toate adresele de la firmele din Sibiu, ca sa stiu pe unde sa caut.Familia mea e aici ( mama si fratele ), socrii la fel, as putea trimite vreo ruda sa caute, sa se intereseze cam pe unde, dar eu cum am spus mai sus, stiu ca magazine sunt, dar intelege-ma ca nu ma pot increde in gusturile altora mai indepartati mie, ca sa-mi inchirieze fundele,sa-mi comande invitatiile...sau multe altele.(:| Nu stiu daca ma intelegeti, dar vreau sa vedem si sa alegem noi, ca trimitem pe cineva sa vada, le place si poate noua nu ( ca gusturile nu sunt aceleasi ), si cum multe magazine nu au site ca sa vad ce ofera, nu stim ce vrem.
Stiu, ca asta e, nu sunt alte solutii, dar ma tem ca inainte cu 2 luni sa nu fie deja tarziu pentru restul de treburi ce nu se pot face de aici si asta ma nelinisteste tot mai mult.:( Sunt sigura ca o sa iau " resturile ", uite de exemplu la foto / video, inca nu avem pe nimeni, am vb cu 1 persoana recomandata si are deja ocupat si nici nu avem vreo alta recomandare. Noi inainte sa contractam pe cineva, vrem sa vedem materiale realizate de ei, si pe net nu se poate vedea mare lucru, deci trebuie sa fim acolo, dar din nou va fi prea tarziu.
Ma scuzati ca mai am zile in care ma tot plang, stiu ca ni se pot rezolva anumite treburi si de alte persoane, dar asta e, daca vrem sa fim noi cei care alegem, suportam consecintele.:-<

BlueMoni
03.04.2007, 15:53:03
Cami, e normal sa vrei sa alegi tu totul. Daca nu era asa, angajai o firma sau rugai pe cineva sa se ocupe de tot si tu veneai direct la nunta fara sa te intereseze nici un alt aspect. E nunta voastra si vrei sa fie totul perfect, e normal sa fii stresata, mai ales in cazul tau ca esti departe si nu poti sa vezi personal ce e prin Sibiu. Trebuie sa te gandesti bine si sa iei decizia cea mai buna. Ai incercat sa corespondezi pe mail cu firmele de decoratiuni? Sa le ceri poze cu ceea ce au si preturile si poate iti va fi mai usor sa te decizi asa. Nu vreau sa te indispun, ti-am zis ca inteleg ca vrei sa alegi tu totul, dar daca nu vei mai avea ce alege si va trebui sa iei ce a mai ramas? Trebuie sa iei in calcul toate posibilitatile. Chiar nu ai pe cineva de incredere in Sibiu care sa mearga la firme si sa vada ce au?
Bafta, si sa iei cele mai bune decizii! :*

Stiviana
04.04.2007, 23:16:26
Eu mi-am notat de aici de pe site ( de la miresici ) toate adresele de la firmele din Sibiu, ca sa stiu pe unde sa caut.Familia mea e aici ( mama si fratele ), socrii la fel, as putea trimite vreo ruda sa caute, sa se intereseze cam pe unde, dar eu cum am spus mai sus, stiu ca magazine sunt, dar intelege-ma ca nu ma pot increde in gusturile altora mai indepartati mie, ca sa-mi inchirieze fundele,sa-mi comande invitatiile...sau multe altele.(:| Nu stiu daca ma intelegeti, dar vreau sa vedem si sa alegem noi, ca trimitem pe cineva sa vada, le place si poate noua nu ( ca gusturile nu sunt aceleasi ), si cum multe magazine nu au site ca sa vad ce ofera, nu stim ce vrem.
Stiu, ca asta e, nu sunt alte solutii, dar ma tem ca inainte cu 2 luni sa nu fie deja tarziu pentru restul de treburi ce nu se pot face de aici si asta ma nelinisteste tot mai mult.:( Sunt sigura ca o sa iau " resturile ", uite de exemplu la foto / video, inca nu avem pe nimeni, am vb cu 1 persoana recomandata si are deja ocupat si nici nu avem vreo alta recomandare. Noi inainte sa contractam pe cineva, vrem sa vedem materiale realizate de ei, si pe net nu se poate vedea mare lucru, deci trebuie sa fim acolo, dar din nou va fi prea tarziu.
Ma scuzati ca mai am zile in care ma tot plang, stiu ca ni se pot rezolva anumite treburi si de alte persoane, dar asta e, daca vrem sa fim noi cei care alegem, suportam consecintele.:-<

Da Camelia, te inteleg perfect, si eu sunt departe si trebuie sa fac compromisuri pe gusturi.....ca parintii aleg si mie nu imi place etc..........dar nu iti pierde speranta si rabdarea, pana la urma o sa fie totul asa cum ai visat tu! a organiza o nunta de departe nu este egal cu o mission impossible........=)) =))

CAMELLIA
05.04.2007, 02:31:29
Mda, :-< pey deja am inceput sa intreb pe unii si pe altii, incerc sa rezolv de la distanta. (:|

Mara_Adr
05.07.2010, 09:36:44
Fetelor cred ca ar fi un real ajutor pt viitoarele miresici de Sibiu sa le dati sugestii in ceea ce priveste firma de decoratiuni cu care ati lucrat. Eventual sa ne puneti si poze sa vedem cum au iesit. Mie sincer mi-e teama de partea aceasta la nunta, pt ca practic vezi rezultatul final cand nu mai poti face modificari...doar n-o sa te apuci sa schimbi una-alta cu invitatii in sala. Asa ca..poate ne dati niste informatii...cu cine ati lucrat, cat de multumite/nemultumite ati fost..un fel de bila alba bila neagra..si poate si pozici. Multumim!

alex83
05.07.2010, 09:56:06
:)) Mult succes. Eu am ramas fara 2 conturi pe site-ul asta doar pentru ca am incercat sa postez o lista cu furnizorii de servicii din Sibiu. Sunt de acord ca o lista de genul asta ar fi dde mare ajutor viitoarelor miresici, dar nu stiu din ce motiv moderatorii considera asta PUBLICITATE.

Mara_Adr
05.07.2010, 09:59:30
:)) Mult succes. Eu am ramas fara 2 conturi pe site-ul asta doar pentru ca am incercat sa postez o lista cu furnizorii de servicii din Sibiu. Sunt de acord ca o lista de genul asta ar fi dde mare ajutor viitoarelor miresici, dar nu stiu din ce motiv moderatorii considera asta PUBLICITATE.
:-? imi pare rau sa aud asta. Oricum, din moment ce la restaurante din sibiu s-a permis mentionarea numelor, plusuri si minusuri si chiar poze, nu vad de ce lucrurile ar sta altfel la firmele de decoratiuni. Nu am cerut o lista cu firmele care fac decoratiuni...daca vreau asa cevadau un search pe google. Eu vroiam doar sa vad de ce probleme s-au lovit miresicile, daca s-au lovit..cum le-a iesit sala...etc. Practic ei presteaza servicii, la fel ca si restaurantele. Nu cer sa ne apucam sa laudam firma x sau y,ci doar ca miresicile deja trecute prin nunta si experimentate sa ne dea sfaturi..pareri..impresii. Sper sa nu cauzez probleme nimanui daca am pus asa o intrebare.

Deiu
08.12.2010, 15:54:21
:-? imi pare rau sa aud asta. Oricum, din moment ce la restaurante din sibiu s-a permis mentionarea numelor, plusuri si minusuri si chiar poze, nu vad de ce lucrurile ar sta altfel la firmele de decoratiuni. Nu am cerut o lista cu firmele care fac decoratiuni...daca vreau asa cevadau un search pe google. Eu vroiam doar sa vad de ce probleme s-au lovit miresicile, daca s-au lovit..cum le-a iesit sala...etc. Practic ei presteaza servicii, la fel ca si restaurantele. Nu cer sa ne apucam sa laudam firma x sau y,ci doar ca miresicile deja trecute prin nunta si experimentate sa ne dea sfaturi..pareri..impresii. Sper sa nu cauzez probleme nimanui daca am pus asa o intrebare.

de acord - vreau si eu sa stiu !!!

faneioana
04.10.2012, 15:46:52
Salut, ma poate ajuta cineva cu o firma de decoratiuni pt sala si huse frumoase pt scaune, din Sibiu?
Multumesc,