PDA

Versiunea completa : Nasi necasatoriti

windigo989
11.07.2010, 14:52:29
Buna viitoare miresici...
Sunt din Drobeta Turnu Severin si am o mare problema.. prietenii pe care vrem sa ii avem nasi sunt inca necasatoriti..si am inteles ca este o problema aici..
Stiti cumva vreun preot in Severin care accepta sa cunune tineri cu nasi necasatoriti?

lili1308
11.07.2010, 15:02:42
Buna viitoare miresici...
Sunt din Drobeta Turnu Severin si am o mare problema.. prietenii pe care vrem sa ii avem nasi sunt inca necasatoriti..si am inteles ca este o problema aici..
Stiti cumva vreun preot in Severin care accepta sa cunune tineri cu nasi necasatoriti?

ceau..
nu cred ca o sa accepte nimeni sa te cunune asa.cred ca le poate face lor o logodna sau mergi si vb cu un preot

windigo989
11.07.2010, 15:17:05
Am vorbit deja cu Camenita si cu Zoican si nu vor.. zic ca ar trebui sa punem pe altcineva sa ne naseasca si pe cei pe care ii vrem de fapt nasi sa ii punem numa` cu noi la masa.. dar nu ne convine... pe ei ii vrem nasi.. trebuie sa fie unul care sa accepte.. chiar contra cost.. numai ca nu stiu cine... poate ati mai auzit de cineva care sa accepte .. inainte de `89 nu era o problema.. tatal meu a nasit fara sa fie casatorit, la fel si tatal viitoarei nasici.

A... si am ridicat si problema logodnei pt ei. A zis clar nu... cica logodna e doar o promisiune, bla bla bla..

Mentionez, de asemenea, faptul ca suntem disousi sa schimbam biserica daca reusim sa dam de un preot care sa oficieze cununia...chiar si in afara orasului(nu prea departe totusi :D)
Este foarte important pentru noi sa ii putem avea pe ei nasi. Orice sfat mi-ar fi de ajutor.
Multumesc

corinutza_mica
11.07.2010, 18:14:14
Mentionez, de asemenea, faptul ca suntem disousi sa schimbam biserica daca reusim sa dam de un preot care sa oficieze cununia...chiar si in afara orasului(nu prea departe totusi :D)
Este foarte important pentru noi sa ii putem avea pe ei nasi. Orice sfat mi-ar fi de ajutor.
Multumesc

buna! eu merg la o nunta sambata unde nasii au nunta in septembrie si totusi cununa acum
eu stiu ca o sa le faca un fel de jumatate de slujba preotul, pentru a putea sa cunune
cred ca fac nunta cei pe care ii cununa la biserica grecescu
dar sincer, nu stiu la ce biserica o sa le faca slujba de jumatate de logodna

windigo989
11.07.2010, 23:37:11
Poti, te rog, sa aflii mai multe detalii si sa imi spui si mie? In ce consta slujba pe care o face pentru nasi, la ce biserica se oficiaza casatoria si cine e preotul.. poate chiar si spaga pe care trebuie sa o dai ca sa accepte.. orice informatii

aandra
18.07.2010, 01:10:29
eu stiu ca trebuie sa mergi cu ei la biserica sa le citeasca popa nu stiu ce dezlegare....oricum eu zic sa mergi la un preot sa il intrebi cum sa procedezi

corinutza_mica
24.07.2010, 08:31:41
am uitat de tine!
mirii s-au casatorit la biserica Grecescu, si i_au zis preotului adevarul, ca nasii nu sunt casatoriti, dar ca au nunta stabilita pentru septembrie 2010. preotul a fst de acord, dar dupa nunta le-a citit un fel de logodna...cam asa ceva