PDA

Versiunea completa : Cununia civila sambata

RalucaAndreea
12.07.2010, 10:47:39
fetelor, am auzit ca in alte judete (inclusiv Bucuresti) nu se mai fac cununii civile sambata :(
in alte judete au bagat taxe pentru cununiile de sambata...

la noi la Piatra si Roman ce stiti?

lucia_bk
12.07.2010, 10:48:46
serios? de cand e valabila chestia asta?:-\

RalucaAndreea
12.07.2010, 11:28:59
serios? de cand e valabila chestia asta?:-\

in unele orase, de la 1 iulie
incerc sa aflu si cum e la mine acasa :(

lucia_bk
12.07.2010, 11:31:07
sincer cam nasol...eu oricum vroiam vinerea sa nu ma aglomerez sambata....dar urat din partea lor...:-&

RalucaAndreea
12.07.2010, 12:42:32
am auzit ca taxa ca sa faci sambata ajunge si la 1800ron (de exemplu, in constanta)
sper ca la noi nu-i chiar asa :)

lucia_bk
12.07.2010, 12:51:54
doamne ce preturi...de parca suntem o tara de industriasi petroliri..probabil au bagat scorurile astea ca sa nu mai muncesca sambata, ca stiu ca lumea nu isi permite:-&

RalucaAndreea
12.07.2010, 13:44:34
da, cica s-au suparat ca nu li s-au platit orele suplimentare de multa vreme, acum le-au taiat si salariile... si iata ca au ajuns sa nu mai oficieze cununii sambata...

si sa ne dea planurile peste cap :((

lucia_bk
13.07.2010, 06:03:20
las ca poate revin la normal...ca de le mai pica si lor cate ceva...sa zica sincer cu mana pe inima...de luat spaga iau asa ca o sa faca iar.....cill poate pana in octombrie cane e nunta se rezolva:*

RalucaAndreea
13.07.2010, 10:01:33
las ca poate revin la normal...ca de le mai pica si lor cate ceva...sa zica sincer cu mana pe inima...de luat spaga iau asa ca o sa faca iar.....cill poate pana in octombrie cane e nunta se rezolva:*

merci, esti o draguta :*

irina_maria_mitrofan
14.07.2010, 10:36:14
merci, esti o draguta :*

Buna!Ai intrebat tu la starea civila daca e asa sau nu?Fetelor, eu zic sa nu aruncati cu pietre in oameni!Lucrurile nu stau, de cele mai multe ori, asa cum le vedeti prezentate la tv. Lucrez si eu in sistemul bugetar si nu e situatia asa de roz....Nu spun ca nu se intampla si astfel, cum spuneti voi. Insa nu mi se pare corect sa "aruncati cu pietre", mai ales fara a fi in cunostinta de cauza...:*;))

RalucaAndreea
14.07.2010, 11:56:45
Buna!Ai intrebat tu la starea civila daca e asa sau nu?Fetelor, eu zic sa nu aruncati cu pietre in oameni!Lucrurile nu stau, de cele mai multe ori, asa cum le vedeti prezentate la tv. Lucrez si eu in sistemul bugetar si nu e situatia asa de roz....Nu spun ca nu se intampla si astfel, cum spuneti voi. Insa nu mi se pare corect sa "aruncati cu pietre", mai ales fara a fi in cunostinta de cauza...:*;))

vai de mine, dar nu aruncam cu pietre deloc :)
dar daca era vorba de cununie civila in alta zi, asta ar fi insemnat o suma frumusica de suplimentare pentru mine... si doamne fereste, nu mai aveam de unde...

din fericire, am inteles ca la Neamt nu e cazul... suntem niste fericite :)

apascaru
03.09.2010, 16:05:37
Doamnele poate ma ajuta si pe mine cu o info, sau miresicile care si-au depus actele pt civila deja:

certificatul medical din cate stiu e valabil 14 zile, dar trebuie sa fie eliberat cu 24 de ore inainte de a depune actele? Sau poate fi eliberat si in a 14-a zi inainte de nunta, ma duc in a 10-a sa le depun si e totul ok?