PDA

Versiunea completa : Cursuri de dans / dansatori in Ploiesti

Pagini : [1] 2

magda2006_1
04.02.2007, 20:08:56
Buna fetelor,As vrea sa fac niste cursuri de dans in Ploiesti, pentru a face o surpriza celor care vor participa la nunta mea. Si nu am gasit nimic despre asa ceva in Ploiesti, pe net. Nici nu stiu unde sa mai caut si sa intreb. Va multumesc pt ajutor.Magda

madalinahonciuc
04.02.2007, 22:20:28
noi deja ne-am inscris la cursuri de dans, la scoala 14; se tin martea si joia, de la orele 20-21; suntem super incantati, am invatat pasii de vals, tango; te simti super bine!

mada_lutza
04.02.2007, 22:55:54
Scoala 14 este cea de "fete si baieti"? Cu cine ai vorbit pentru cursuri,se platesc? Multumesc anticipat!

madalinahonciuc
05.02.2007, 22:00:48
da, scoala 14 este scoala de fete si baieti, de pe Republicii; maine , daca vrei, poti veni intre orele 20-21 macar sa vezi, sa asisti cateva minute sa te convingi daca iti place sau nu; intreaba portarul, te va indruma el la etajul 1; noi ne-am dus si ne-am inscris direct, n-am mai "probat"; costa 500.000 lei/luna/persoana, de doua ori pe saptamana, martea si joia, asa cum am mai spus; antrenorii sunt doi dansatori profesionisti (un tip si o tipa) si pe langa ca explica foarte bine, danseaza super!

mada_lutza
06.02.2007, 06:49:09
Multumesc mult de mesaj!!! Stau exact langa scoala 14:),am sa vin sa vad cum este\:D/

madalinahonciuc
06.02.2007, 22:14:27
buna, ai reusit sa vii astazi? a fost o pereche care a stat pe bancuta tot cursul... erati voi?;))

mada_lutza
07.02.2007, 13:25:23
:)) Nu,nu eram noi,n-am ajuns inca in Ploiesti,eu am cursuri in Bucuresti si mai greu ajung acasa...dar cand o sa stiu 100% ca vin,iti las un mesaj,poate ne vedem acolo\:D/

gabrielalgs
26.02.2007, 21:09:26
noi deja ne-am inscris la cursuri de dans, la scoala 14; se tin martea si joia, de la orele 20-21; suntem super incantati, am invatat pasii de vals, tango; te simti super bine!
buna ! poti sa imi dai si mie un nr. de tel ceva un nume de la scoala 14 sa ma inscriu si eu ? mersik#:-S noi nu stim sa dansam nici unul dar sper sa invatam

madalinahonciuc
09.03.2007, 21:15:34
nu stiu numarul de telefon, dar oricum inscrierile se fac la cursuri, asa ca poti veni in orice marti sau joi, la ora 20.00, la etajul 1, in sala de sport.

andreear
03.04.2007, 20:02:15
Noi am vrea sa incepem cursurile de dans dupa Paste, aveti idee exista perioade fixe pt aceste cursuri sau sunt anytime ( ma refer in tot timpul anului :-\ ? Multumesc mult, mult!!!

madalinahonciuc
07.04.2007, 08:51:39
sunt tot timpul, marti dupa Paste nu se fac, dar de joi reincepem... Vals vienez, samba si merengue...

maxine
11.04.2007, 10:54:33
Fetelor,

v-ati gandit la o melodie pentru dansul mirilor? Mie mi se pare f greu de ales. Poate imi dati si voi niste sugestii....

andreear
18.04.2007, 17:58:31
sunt tot timpul, marti dupa Paste nu se fac, dar de joi reincepem... Vals vienez, samba si merengue...

Multumesc de info. Am fost si noi aseara acolo si am asistat la curs si ne-a placut foarte mult, de joi "ne inrolam"! >:D<

mada_lutza
19.04.2007, 10:33:54
In sfarsit...am mers si noi la cursuri....si se leaga cate ceva...noi ptr ca nu mai avem timp am vb cu ei sa luam lectii in particular si sunt foarte,foarte fericita<:-P Va pup si spor la dantuit\:D/

andreear
19.04.2007, 21:54:33
In sfarsit...am mers si noi la cursuri....si se leaga cate ceva...noi ptr ca nu mai avem timp am vb cu ei sa luam lectii in particular si sunt foarte,foarte fericita<:-P Va pup si spor la dantuit\:D/
Ati fost si in seara asta.?

madalinahonciuc
20.04.2007, 06:29:20
Ma bucur ca ati ajuns, si mai ales ma bucur ca v-a placut... felicitari ca v-ati facut timp! da, am fost si ieri la dansuri, erau jumatate din noi cursanti noi, si asa am fost trecuti la "grupa mare"! dar iti dai seama ca inca suntem novici :"> noi stam in primul rand, spre geam; poate ne cunoastem data viitoare!

mada_lutza
20.04.2007, 12:38:41
La curs la scoala 14 am fost o singura data,in prima joi de dupa Paste cand s-a tinut...eu am fost imbracata intr-un tricou portocaliu si pantalon alb,sunt mai micutza asa de statura:"> ....dar de atunci n-am mai fost la scoala ptr ca facem doar cu ei,in particular la o gradinita de la vest....ma repet...din cauza timpului facem doar cu ei...dar ne place asa de mult,ca am zis ca dupa nunta vom veni si la cursurile de la scoala 14:>

andreear
20.04.2007, 18:12:29
Ma bucur ca ati ajuns, si mai ales ma bucur ca v-a placut... felicitari ca v-ati facut timp! da, am fost si ieri la dansuri, erau jumatate din noi cursanti noi, si asa am fost trecuti la "grupa mare"! dar iti dai seama ca inca suntem novici :"> noi stam in primul rand, spre geam; poate ne cunoastem data viitoare!

ne-a placut f mult si vom veni si marti. Noi eram la grupa de incepatori, bineinteles, si ne calcam frumos pe picioare...dar mai e timp pt invatat. Pe noi ne veti recunoaste usor deoarece viitorul meu sot are in jur de 1.95m si este mai usor de recunoscut. Poate mai vb pina atunci. Ce ati mai facut cu pregatirile la Primavera? pupici si week-end placut!

andreear
20.04.2007, 18:16:07
La curs la scoala 14 am fost o singura data,in prima joi de dupa Paste cand s-a tinut...eu am fost imbracata intr-un tricou portocaliu si pantalon alb,sunt mai micutza asa de statura:"> ....dar de atunci n-am mai fost la scoala ptr ca facem doar cu ei,in particular la o gradinita de la vest....ma repet...din cauza timpului facem doar cu ei...dar ne place asa de mult,ca am zis ca dupa nunta vom veni si la cursurile de la scoala 14:>
Am inteles. Si noi vrem sa luam si niste ore in particular ca nu suntem "asii" dansului :"> . Dar in particular ati stabilit voi programul cu ei in functie de timpul vostru? Pupici si week-end placut!

madalinahonciuc
21.04.2007, 17:03:02
ne-a placut f mult si vom veni si marti. Noi eram la grupa de incepatori, bineinteles, si ne calcam frumos pe picioare...dar mai e timp pt invatat. Pe noi ne veti recunoaste usor deoarece viitorul meu sot are in jur de 1.95m si este mai usor de recunoscut. Poate mai vb pina atunci. Ce ati mai facut cu pregatirile la Primavera? pupici si week-end placut!
;;) intr-adevar, am remarcat pe cineva inalt ;-) ma bucur ca v-am convins sa veniti si mai ales ma bucur ca va place; cat despre restaurant, am fost saptamana trecuta sa stabilim meniul, ne-a recomandat sefa de sala meniul pe care il fac in mod traditional; sala era aranjata pentru o nunta si am avut emotii, ma si vedeam miresica ;;) acum suntem in faza de impartit invitatiile si de facut/revazut liste. au cam inceput emotiile!!!!

reme
31.05.2007, 00:42:57

as vrea sa te intreb dc acolo trebuie sa vii numai cu partenerul...eu nu stiu sa dansez ..el stie....el nu are timp sa ma invete si nici sa vina...crezi ca se poate sa vin doar eu....cel mult cu o prietena??as avea de unde sa iau partener..sau sunteti doar cupluri....

madalinahonciuc
31.05.2007, 06:38:18
chiar daca el stie, ar trebui sa veniti impreuna, e posibil sa invatati alti pasi decat stie el, si atunci riscati sa va calcati in picioare; iar daca dupa ce ati fost la dansuri impreuna isi da seama ca stie deja tot ce v-a invatat acolo, exersati impreuna:* parerea mea este totusi sa il rogi sa faca efortul de a merge impreuna<:-P

reme
31.05.2007, 21:04:37
chiar daca el stie, ar trebui sa veniti impreuna, e posibil sa invatati alti pasi decat stie el, si atunci riscati sa va calcati in picioare; iar daca dupa ce ati fost la dansuri impreuna isi da seama ca stie deja tot ce v-a invatat acolo, exersati impreuna:* parerea mea este totusi sa il rogi sa faca efortul de a merge impreuna<:-P
perfect de acord cu tine..dar daca nu vrea si nu vrea..pot veni singura???sau nu???da mi mai multe detalii despre ce se petrece acolo daca poti....iti multumesc mult..te pup

madalinahonciuc
04.06.2007, 08:32:03
daca nu se poate si nu se poate sa il convingi, mergi singura; si roaga-l sa vina sa te ia, dar un pic mai devreme, sa te vada ce faci; parerea mea este ca ar trebui sa mergeti totusi impreuna;
la noi s-a cunoscut ca am facut cursuri de dans; valsul miresei a fost aplaudat de toti si ne-am smtit foarte siguri pe noi, desi aveam niste super emotii!

reme
04.06.2007, 13:04:58
daca nu se poate si nu se poate sa il convingi, mergi singura; si roaga-l sa vina sa te ia, dar un pic mai devreme, sa te vada ce faci; parerea mea este ca ar trebui sa mergeti totusi impreuna;
la noi s-a cunoscut ca am facut cursuri de dans; valsul miresei a fost aplaudat de toti si ne-am smtit foarte siguri pe noi, desi aveam niste super emotii!
gataaaa..primul pas a fost facut..l am convins..a zis sa merg sa vad despre ce e vb...si vom merge daca e ok programul si pt el.....:)
<:-P

andreear
04.06.2007, 17:02:08
gataaaa..primul pas a fost facut..l am convins..a zis sa merg sa vad despre ce e vb...si vom merge daca e ok programul si pt el.....:)
<:-P

F bine ca l-ai convins, o sa vezi ca e mult mai simplu in doi....

madalinahonciuc
04.06.2007, 21:53:04
cand veti fi pe ringul de dans numai voi doi, la inceputul nuntii, si veti fi siguri pe pasi, si veti vedea pe toti cu gura cascata pentru ca nu se asteptau la asemenea usurinta in miscari, nu veti mai regreta ca ati transpirat la cursurile de dans ;-)

reme
16.06.2007, 00:19:25
cand veti fi pe ringul de dans numai voi doi, la inceputul nuntii, si veti fi siguri pe pasi, si veti vedea pe toti cu gura cascata pentru ca nu se asteptau la asemenea usurinta in miscari, nu veti mai regreta ca ati transpirat la cursurile de dans ;-)

am hotarat ca vom merge impreuna luna viitoare..sau cel tarziu in toamna..dar..am doua prietene care ar vrea si ele sa merga..doar ca ele nu se marita:-p ...si n au parteneri..dar ar vrea sa invete si sa vina.......asa ca vom veni in grup:D ..din cate am inteles de la tine..nu e problema dc nu au parteneri nu???

andreear
18.06.2007, 18:47:57
Am mers si noi la aceste cursuri de dans si am vazut si persoane singure, fara parteneri si nu era nici o problema. E mai bine sa ai partener atunci cand te pregatesti pt nunta dar cand vrei sa iei lectii de dans nu vad nici o problema in a invata singur .

CONT-INCHIS-047
18.09.2007, 16:19:35
Noi trebuie sa mergem neaparat sa luam cursuri de dans pentru ca viitorul sot nu a prea fost pe la nunti si la cele la care am fost nu eram noi in centrul atentiei,dar avand in vedere ca la nunta vom fii vedetele serii trebuie sa stim sa dansam astfel incat toti sa ramana surprinsi si in plus trebuie sa ne potrivim perfect la dans.
Cele care ati urmat cursurile la scoala 14 sunteti multumite de cum evolueaza lucrurile?

madalinahonciuc
18.09.2007, 17:45:42
eu am fost tare multumita, si pentru ca ne-am simtit atat de bine, vrem sa reincepem cursurile de la 1 octombrie, pentru ca ne-am mai eliberat si noi cu treburile...

andreear
18.09.2007, 18:40:24
FFFFF multumiti! Vi le recomandam cu toata increderea, merita! Succes si spor la dans!!!!

CONT-INCHIS-047
19.09.2007, 10:15:41
FFFFF multumiti! Vi le recomandam cu toata increderea, merita! Succes si spor la dans!!!!

Multumim frumos.Inca o intrebare...cat timp ati mers la acele cursuri??

andreear
19.09.2007, 13:50:05
Noi am mers de vreo 4 ori la sc 14 dar, cu 3 sapt inainte de nunta am facut vreo 4 ore in particular cu el pt a stabili si o coregrafie si a iesit totul super!!!

CONT-INCHIS-047
19.09.2007, 14:27:41
Noi am mers de vreo 4 ori la sc 14 dar, cu 3 sapt inainte de nunta am facut vreo 4 ore in particular cu el pt a stabili si o coregrafie si a iesit totul super!!!

Noi trebuie sa mergem cam cu 3 luni inainte cred pentru ca el nu stie sa danseze asa de bine.Nu stie cum se danseaza sarba, la hora a invatat dar ma tinea strans rau de mana de parca era o munca pentru el.

andreear
19.09.2007, 14:42:07
Noi genul asta de dans nu l-am invatat acolo, nici nu stiu sigur daca fac si asa ceva...dar trebuie intrebat!

CONT-INCHIS-047
19.09.2007, 14:42:58
Noi genul asta de dans nu l-am invatat acolo, nici nu stiu sigur daca fac si asa ceva...dar trebuie intrebat!

Adica sa inteleg ca ei te invata doar sa valsezi?????

CONT-INCHIS-047
19.09.2007, 14:43:45
Sau ma rog...te invata sa te descurci la valsul miresei doar??Pai si in rest?La blues ne descurcam ca stim sa ne invartim, dar....

andreear
19.09.2007, 14:51:37
Din cate stiu eu ei predau doar dansuri de societate ( vals, tango, salsa, samba....)! Acum daca vreti mai mult nu stiu ce sa iti zic, trebuie sa vb cu ei!

CONT-INCHIS-047
19.09.2007, 14:54:04
Din cate stiu eu ei predau doar dansuri de societate ( vals, tango, salsa, samba....)! Acum daca vreti mai mult nu stiu ce sa iti zic, trebuie sa vb cu ei!

Multumesc!Sunt putin dezamagita...

andreear
19.09.2007, 15:01:30
De ce ?????

CONT-INCHIS-047
19.09.2007, 15:04:52
De ce ?????

Pentru ca pe noi ne interesau stilurile de dans populare.Eu am crezut ca acolo asta invatati :((

andreear
19.09.2007, 15:14:19
Sorry, dar noi nu am invatat dansuri populare..si din fericire la noi la nunta au fost asa putine melodii populare......

CONT-INCHIS-047
19.09.2007, 15:17:45
Sorry, dar noi nu am invatat dansuri populare..si din fericire la noi la nunta au fost asa putine melodii populare......

Noi vom avea muzica variata.Adica si o hora si o sarba si mai stiu eu ce mai exista, dar si muzica latino, blues, muzica veche si noua, muzica romaneasca si straina pentru ca avem invitati din toate categoriile

Ionutz_yo
22.09.2007, 14:01:38
Cam in cat timp poti invata valsul?
Ma gandesc ca totusi e cam devreme sa incepem de pe acum nu?

andreear
23.09.2007, 08:14:28
Cam in cat timp poti invata valsul?
Ma gandesc ca totusi e cam devreme sa incepem de pe acum nu?

Daca vreti sa invatati doar vals nu are rost sa incepeti de acum dar daca vreti sa invatati diverse dansuri de societate si aveti timp merita cu varf si indesat sa va duceti la cursuri! Noi speram sa reluam orele, asta in limita timpului pt ca am fost ff incantati ....

madalinahonciuc
24.09.2007, 21:32:41
stiti cum e vorba romaneasca : "daca intri in hora, tre' sa joci!" Asa ca nu va faceti griji pentru hore, sarbe si alte dansuri populare! daca aveti un pic de ureche muzicala, te duce singura melodia!
Ideea este de prima impresie pe care o lasati, si asta o faceti cu valsul miresei, deci TREBUIE sa fiti siguri pe voi, si daca veti avea o alura de dansatori de clasa, o sa-i lasati pe toti cu gurile cascate;:-p
daca mai dansati si un dans latino cu pasi de "fitze", deja i-ati lasat masca pe toti; hore, sarbe si bluesuri toata lumea stie sa danseze!
Asa ca se merita sa faceti cursuri de dans; noi asa am procedat si ne-a parut tare bine de alegere, desi cu greu s-a lasat convins mirele; acum trage de mine sa continuam cursurile, si iacata ca nu suntem singurii cu aceste intentii; Andreear, inteleg ca se poate sa ne vedem cat de curand la dansuri!:">

andreear
24.09.2007, 21:41:45
Andreear, inteleg ca se poate sa ne vedem cat de curand la dansuri!:">[/quote]

Sper sa ne vedem cat de curand....vrem sa ne facem timp pt dans!!!

Al3xxa
15.11.2007, 12:08:51
Buna fetelor!! ce sa va zic eu pe 25 iulie2008 am nunta...de pe acu am emotii pt k imi doresc sa fie tot ok, vreau sa fiu o adevarata printesa :-p , si in primu rand vreau sa inv sa dansez...am auzit k se fac cursuri d dans la scoala 14...dar am mai auzit k s-ar fii mutat dar nu stiu unde?? a-ti auzit ceva?? ma puteti ajuta cu ceva?....dar ar mai fii o prob sora mea este domnisoara d onoare si ar dorii si ea sa vina la cursuri...se poate de una singura? tre neaparat sa aibe partener?....si acu o ultima intrebare stiti cumva cam cat costa??
Multumesc mult. Dk se poate astept un rasp...Va pup

andreear
15.11.2007, 15:27:28
Buna fetelor!! ce sa va zic eu pe 25 iulie2008 am nunta...de pe acu am emotii pt k imi doresc sa fie tot ok, vreau sa fiu o adevarata printesa :-p , si in primu rand vreau sa inv sa dansez...am auzit k se fac cursuri d dans la scoala 14...dar am mai auzit k s-ar fii mutat dar nu stiu unde?? a-ti auzit ceva?? ma puteti ajuta cu ceva?....dar ar mai fii o prob sora mea este domnisoara d onoare si ar dorii si ea sa vina la cursuri...se poate de una singura? tre neaparat sa aibe partener?....si acu o ultima intrebare stiti cumva cam cat costa??
Multumesc mult. Dk se poate astept un rasp...Va pup

Buna,

Eu stiam ca se tin la scoala 14 cursurile dar daca vrei o sa caut nr de tel al tipului (profesorului) si il suni. Sora ta poate merge singura, nu e nici o problema dar i-ar fi ei mai simplu daca ar avea si partener. Cat despree bani in vara, cand mergeam noi era 50 ron/ pers pe luna. Succes

Al3xxa
15.11.2007, 19:21:55
Buna,

Eu stiam ca se tin la scoala 14 cursurile dar daca vrei o sa caut nr de tel al tipului (profesorului) si il suni. Sora ta poate merge singura, nu e nici o problema dar i-ar fi ei mai simplu daca ar avea si partener. Cat despree bani in vara, cand mergeam noi era 50 ron/ pers pe luna. Succes

Ti-as fii super recunoscatoare dk ai putea sa-mi cauti nr de tel al profesorului. Multumesc mult..t pup

andreear
15.11.2007, 20:19:14
iti trimit numarul pe PM.

laurela
15.11.2007, 22:39:19
iti trimit numarul pe PM.
andreea,te rog mult imi trimiti si mie nr pe PM?:*

andreear
16.11.2007, 08:14:22
andreea,te rog mult imi trimiti si mie nr pe PM?:*

Imediat!!!!

laurela
17.11.2007, 01:03:48
mercik mult.:*

andreear
18.11.2007, 18:35:26
mercik mult.:*

Cu mult drag!!!!

madalinahonciuc
24.11.2007, 08:30:27
Andreear, am tot promis ca reincepem cursurile, si ne-am laudat degeaba! Citesc pe aici si aflu noutati: s-au mutat de la Sc 14? Da-mi si mie nr lui Nicu, te rog, nu m-am gandit niciodata sa i-l cer; mercic

andreear
24.11.2007, 11:20:39
Andreear, am tot promis ca reincepem cursurile, si ne-am laudat degeaba! Citesc pe aici si aflu noutati: s-au mutat de la Sc 14? Da-mi si mie nr lui Nicu, te rog, nu m-am gandit niciodata sa i-l cer; mercic

Noi nu am reusit sa mai ajungem la dans iar de acum incolo nici o sansa pt ca suntem ff ocupati....iti trimit pe PM nr.

roxana87
26.11.2007, 10:10:50
buna!aveti idee daca se mai tin si acum cursurile astea?sau in ce perioada a anului sunt?ma interesa si pe mine pentru ca iuby meu nu se pricepe deloc ....la populara cel putin....si acum incerc sa il conving sa mergem si noi la cursuri

Ionutz_yo
10.01.2008, 17:42:38
vreau si eu nr de tel sau cel putin unde se mai tin aceste cursuri de dans
mersi mult

albinutza2008
24.02.2008, 01:00:50
Fetele care au fost la cursuri ne puteti spune si noua unde s-au mutat? Se tin tot la Scoala 14? Sau unde? Vrem sa incepem si noi la sfarsitul lunii si sa vad ce program au.
Multumim!

andreear
24.02.2008, 19:35:34
Fetele care au fost la cursuri ne puteti spune si noua unde s-au mutat? Se tin tot la Scoala 14? Sau unde? Vrem sa incepem si noi la sfarsitul lunii si sa vad ce program au.
Multumim!

Ti-am trimis PM!

albinutza2008
24.02.2008, 20:38:39
Ti-am trimis PM!

Multumesc mult, am primit!
Marti ma duc si eu sa vad despre ce este vorba, dar o sa ii sun inainte sa stiu unde sa merg.
Va spun cand stabilesc sa mergem, poate ne intalnim mai multe miresici pe acolo!

analazarescu
25.02.2008, 15:07:45
Ti-am trimis PM!

M-AR INTERESA SI PE MINE..DIN MARTIE VREAU SA INCEP CURSURILE DE DANS..PUTETI SA IMI SPUNETI SI MIE?

andreear
25.02.2008, 19:23:48
Ti-am trimis!

reme
26.02.2008, 02:59:38
Ti-am trimis!

trimite mi si mie te rog mult...

andreear
26.02.2008, 08:39:07
Ti-am trimis! Mult succes!

xtina_andrei1980
29.02.2008, 07:34:39
trimite-mi si mie, te rog ^:)^

alexutza_87
29.02.2008, 08:16:39
^:)^ si mie........te rog >:D<

andreear
29.02.2008, 20:35:44
V-am trimis PM! Succes!

xtina_andrei1980
29.02.2008, 20:43:41
V-am trimis PM! Succes!

multumesc mult :*

andreear
29.02.2008, 20:49:07
multumesc mult :*

Cu drag......

lorytr
03.03.2008, 22:11:46
Ti-am trimis!
si eu vreau nr de tel. ....te rog..^:)^ ^:)^ ^:)^ si cum se numeste?
Al meu sot nu stie sa danseze decat hora si asta ptr ca am reusit eu sa-l invat...ar face cu siguranta o impresie fff buna la nunta daca l-ar vedea prieteni (parintii mei mai ales) dansand!
De asemenea daca stie cineva unde si cand se tin cursurile, cat costa?
va multumesc >:D<
mi-ati salvat nunta!

alexutza_87
05.03.2008, 11:49:51
V-am trimis PM! Succes!

Acum am vazut pm-ul tau;mercic mult

CONT-INCHIS-047
13.03.2008, 14:26:20
si eu vreau nr de tel. ....te rog..^:)^ ^:)^ ^:)^ si cum se numeste?
Al meu sot nu stie sa danseze decat hora si asta ptr ca am reusit eu sa-l invat...ar face cu siguranta o impresie fff buna la nunta daca l-ar vedea prieteni (parintii mei mai ales) dansand!
De asemenea daca stie cineva unde si cand se tin cursurile, cat costa?
va multumesc >:D<
mi-ati salvat nunta!

Sa inteleg ca si tu ai vrea sa danseze al tau sot pe melodii gen sarba,...etc (nu mai stiu cum se numesc restul)...Si eu as vrea...daca aflii ceva da-mi si mie un pm

Aliceuca
27.03.2008, 15:30:43
Am vrea si noi sa mergem la cursuri de dans. Nu se mai tin la scoala 14? Imi trimiteti si mie un nr de tel unde ne putem informa? Multumesc mult!!

future_bride
02.04.2008, 13:16:59
e prea tarziu si pentru mine, pls?
mersi frumos de tot!

lumiqgirl
05.04.2008, 18:01:49
Fetelor va rog mult daca ma puteti ajuta si pe mine cu ceva informatii despre aceste cursuri de dans, un numar de telefon, ceva, va raman recunoscatoare pe viata, plssss^:)^ ^:)^ ^:)^ :*

roxana87
06.04.2008, 13:26:10
vreau si eu un pm q amanunte referitor la cursurile de dans....nr de tel ...unde au loc chestii d-astea...astept k o miresik dragutza sa imi spuna

CONT-INCHIS-047
06.04.2008, 13:28:39
vad ca de o perioada buna tot se asteapta :( postati nr de tel aici cu "." intre cifre.Multumim!

mitzuskaya
10.04.2008, 09:22:51
vreau si eu un pm q amanunte referitor la cursurile de dans....nr de tel ...unde au loc chestii d-astea...astept k o miresik dragutza sa imi spuna

Nicu 0745557339 , e profesionist si te poate ajuta cu toate detaliile ca eu nu mai stiu unde mai se tin cursurile...
Pupiceii

mitzuskaya
10.04.2008, 09:23:28
Nicu 0745557339 , e profesionist si te poate ajuta cu toate detaliile ca eu nu mai stiu unde mai se tin cursurile...
Pupiceii

Scuze am crezut ca dau private mesage ...
offf ce blonda sunt
=))

roxana87
10.04.2008, 15:06:58
Pupiceii

:Dms mult pt pm....

mitzuskaya
10.04.2008, 15:46:18
:Dms mult pt pm....
>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

:* :* :* :* :*

CONT-INCHIS-047
10.04.2008, 15:57:06
vreau si eu nr in PM please

mitzuskaya
10.04.2008, 16:16:58
vreau si eu nr in PM please
Ai pm .......... pupiiiii

CONT-INCHIS-047
10.04.2008, 16:18:01
Ai pm .......... pupiiiii

Mersi muuuuuuuuult.Pupici!

Aliceuca
12.04.2008, 05:54:56
Dati-mi si mie un pm. Va rog muuuuuuuuuult!!!!!

future_bride
17.04.2008, 14:04:12
Si mie, si mie, pls! ^:)^
Mersi frumos!

loredana_1981
17.05.2008, 16:22:42
Vreau si eu un numar de telefon pls.

mikimiki
25.06.2008, 14:10:33
fetelor si eu vreau sa invat vals dar nu cred ca am sanse sa ajung la vreun coregraf. am gasit pe you tube, lectii online

http://www.youtube.com/watch?v=-filWeB0jQg

mi se pare interesant

CONT-INCHIS-047
25.06.2008, 16:05:56
fetelor si eu vreau sa invat vals dar nu cred ca am sanse sa ajung la vreun coregraf. am gasit pe you tube, lectii online

http://www.youtube.com/watch?v=-filWeB0jQg

mi se pare interesant

Foarte misto....multumim.
Mirele meu zicea ca o sa mergem in concediu, dar apoi nu a mai vrut...asa ca intr-o zi, am pus muzica si am inceput sa il invat eu :D era asa de dragut...prinde repede...o sa fie bine...mai avem timp si sunt sigura ca ne vom descurca.

andreear
25.06.2008, 18:25:57
Spor la dans Corina si Anca!!!

Liv
28.06.2008, 14:06:40
Pupiceii
vreau si eu nr. de telef.

madutza23
30.06.2008, 10:46:31
Sper sa nu fiu off topic. Pe ce melodie dansati primul dans? Eu nu pot sa ma hotarasc deloc. Pls ajutor!

mikimiki
30.06.2008, 11:24:59
Sper sa nu fiu off topic. Pe ce melodie dansati primul dans? Eu nu pot sa ma hotarasc deloc. Pls ajutor!

eu nici nu m-am gandit la asta. :D

mada_lina22
30.06.2008, 13:15:38
melodia pe care o sa dansam noi este cantata de preferatul meu chayanne - tiempo de vals;;), mi-a placut de prima data cand am ascultat-o si am zis 'asta e!';)) si imi mai place o melodia de-a lui celine dion cantata live - a new day has come, dar inca nu am gasit-o....

mikimiki
30.06.2008, 13:31:45
melodia pe care o sa dansam noi este cantata de preferatul meu chayanne - tiempo de vals;;), mi-a placut de prima data cand am ascultat-o si am zis 'asta e!';)) si imi mai place o melodia de-a lui celine dion cantata live - a new day has come, dar inca nu am gasit-o....

o caut eu acasa si daca dau de ea, ti-o trimit.

trebuie sa caut serios, imi plac multe melodii mai ales de la celine dar nu prea merge sa dansez vals pe ele.

andrea tu ce melodie ai folosit... helppppp

madutza23
30.06.2008, 14:06:33
Este super mel lui Chayenne si mie imi place. Ce ziceti de Once upon a december coloana sonora de la Anastasia ;))\:D/

andreear
30.06.2008, 15:06:37
o caut eu acasa si daca dau de ea, ti-o trimit.

trebuie sa caut serios, imi plac multe melodii mai ales de la celine dar nu prea merge sa dansez vals pe ele.

andrea tu ce melodie ai folosit... helppppp

Pai nu mai stiu cum se numeste dar daca vrei iti trimt pe mail melodia...e superba!!!

mikimiki
30.06.2008, 15:29:33
Pai nu mai stiu cum se numeste dar daca vrei iti trimt pe mail melodia...e superba!!!

da. mercy
si incerc sa caut si melodia once upon a december... caci nu am auzit-o pana acum

andreear
30.06.2008, 15:48:27
da. mercy
si incerc sa caut si melodia once upon a december... caci nu am auzit-o pana acum

Iti trimit cand ajung acasa, noi ne-am ales-o din mai multe valsuri puse la dispozitie de profu de dans...ne-a placut ff mult!!!

mikimiki
01.07.2008, 08:01:22
Iti trimit cand ajung acasa, noi ne-am ales-o din mai multe valsuri puse la dispozitie de profu de dans...ne-a placut ff mult!!!

am primit melodia, merci

acum o sa incerc sa invat eu ceva vals si apoi sa fac munca de lamurire cu Kata ca sa invete si el

andreear
01.07.2008, 15:34:09
am primit melodia, merci

acum o sa incerc sa invat eu ceva vals si apoi sa fac munca de lamurire cu Kata ca sa invete si el

Cauta pe net, sunt lectii de vlas ff misto, gasisem si noi anul trecut ceva....era interesant si cred ca te va ajuta!!

roxana87
01.07.2008, 21:41:29
vreau si eu nr. de telef.
pls vreau si eu un nr de tel

deea14
02.07.2008, 16:48:42
si noi am inceput cursurile de dans,am avut deja 2 sedinte si suntem super incantati,ne place fff mult si profu' e super.
vom dansa valsul pe tiempo de vals
spor la dansat
pupiciiiiii:* :*

mikimiki
03.07.2008, 07:50:25
si noi am inceput cursurile de dans,am avut deja 2 sedinte si suntem super incantati,ne place fff mult si profu' e super.
spor la dansat

ce frumos, te invidiez, al meu nu vrea sa auda de asa ceva

luci_ana
03.07.2008, 08:40:41
spor la dansat
nu ne trimiti si noua melodia pe care dansati?

hellen_yna
08.07.2008, 22:24:59
Am vrea si noi sa mergem la cursuri de dans. Nu se mai tin la scoala 14? Imi trimiteti si mie un nr de tel unde ne putem informa? Multumesc mult!!

girls heeeellllp! am si eu nevoie de un numar de telefon pentru cursuri de dans! cine isi face mila si de mine cu un PM? va multumesc anticipat si foarte mult!

Liv
09.07.2008, 11:01:14
pls vreau si eu un nr de tel
Nici eu nu am primit nr. de telef.:( ....asteptam...(:|

ralucyi
09.07.2008, 12:52:21
Buna miresici!

eu am auzit ca se fac cursuri de dans la scoala nr14 Baieti si Fete cum se numea pe timpuri....vis a vis de statuia lui Mihai Viteazul....va puteti duce acolo sa intrebati

Bafta!

marya1984
09.07.2008, 14:31:54
imi spuneti si mie va rog ce inseamna a trimite pe PM?Nu se mai fac cursuri la scoala 14?dar unde atunci?:-\ va multumesc mult:*

hellen_yna
09.07.2008, 23:02:26
Deaa14 multumesc mult de tot pentru mesaj. Am sa incerc maine sa vedem ce si cum. multam`mult inca o data :*

mikimiki
10.07.2008, 08:22:30
fetelor spre fericirea mea am reusit sa-l pacalesc pe kata aseara in privinta unor mici repetitii pt valsul mirilor.
aseara cand gateam amandoi snitele din vinete:D , l-am convins sa puna la calculator toate valsurile care le gaseste pe net si asa a si facut.

ne-a placut foarte mult o melodie... am vizionat apoi pe you tube inregistrari de la nunti cu valsul mirilor si deja incepuse el sa faca coregrafii prin casa:)>-

asa ca incepem repetitiile ....uraaaaaaaaaaa

madutza23
10.07.2008, 08:30:24
fetelor spre fericirea mea am reusit sa-l pacalesc pe kata aseara in privinta unor mici repetitii pt valsul mirilor.
aseara cand gateam amandoi snitele din vinete:D , l-am pus sa puna sa cante toate valsurile care le gaseste pe net si asa a si facut.

ne-a placut foarte mult o melodie... am vizionat apoi pe you tube inregistrari de la nunti cu valsul mirilor si deja incepuse el sa faca coregrafii prin casa:)>-

asa ca incepem repetitiile ....uraaaaaaaaaaa
Ce melodie??:zz: :zz:

mikimiki
10.07.2008, 08:41:19
Ce melodie??:zz: :zz:

nu stiu acum cum se numeste, promit ca scriu mai tarziu cand ajung acasa, eventual ti-o trimit pe mess

ANDREEA_8_11
10.07.2008, 14:16:58
buna fetelor, acum am gasit acest site cautand cursuri de dans in ploiesti.
stie cineva daca se mai tin cele de la scoala 14? sau daca nu exista in alta parte?

mikimiki
11.07.2008, 07:58:58
imi spuneti si mie va rog ce inseamna a trimite pe PM?Nu se mai fac cursuri la scoala 14?dar unde atunci?:-\ va multumesc mult:*

inseamna ca iti trimite un mesaj privat

daca dai clic pe id-ul fiecarui inregistrat pe acest site, se deschide o fereastea cu mai multe functii, printre care scrie : trimite mesaj privat
incearca la mine.

mesajul pe care il scrii sau iti este scris nu apare pe forum , ramane inregistrat in agenda ta personala

marya1984
14.07.2008, 10:16:22
inca nu am dreptul de a trimite un mesaj privat ...pt ca sunt inca la inceput..asa m-i s-a spus

hellen_yna
29.07.2008, 12:13:10
Deaa14 multumesc mult de tot pentru mesaj. Am sa incerc maine sa vedem ce si cum. multam`mult inca o data :*

Deea14, draga mea, tot in 2 sedintze am invatat si noi valsul. Vreau sa iti multumesc mult de tot pentru recomandare, a iesit superb, jumatate din invitatii nostri au plans ;)

Multam` mult inca o data si daca te pot ajuta cu ceva, oricand, cu mare placere.

ps: nu pot inca sa trimit private, de aceea iti raspund aici.

roxana_arabella
29.07.2008, 12:35:14
stiti cumva daca se mai tin acele cursuri la scoala 14 ?

in sf l am convins pe iubi sa mergem la cursuri dar acum tre sa gasesc o scoala de dans

si pt mine in special :-s va rog ^:)^ cine ma invata si ep mine dansuri populare gen sarbe hore si alte d'astea k sunt t otal antitalent ^:)^
stiti cumva unde as putea invatat (tin sa mentionez k am incerc cu tv pe etno taraf si nu mai stiu care post dar nci o sansa[-( ...mi se ridica paru in cap

cposirca
31.07.2008, 16:20:40
Domnul profesor de dans sportiv de la scoala 14 are un site: scoala de dans www.silhouettedance.ro

cposirca
31.07.2008, 16:44:17
Gasiti aici durata, pretul si datele de contact ale instructorilor.

mikimiki
01.08.2008, 07:48:50
Gasiti aici durata, pretul si datele de contact ale instructorilor.

foarte frumos din partea ta.... aici vor gasi informatii utile toate cele interesate de aceste cursuri=D>

Liv
14.08.2008, 09:38:14
foarte frumos din partea ta.... aici vor gasi informatii utile toate cele interesate de aceste cursuri=D>
Eu am fost si mai ma duc ...este superrrrrr...dar ....mai avem de muncit:((:((:(( Noi facem cu Flori si este super de treaba si inveti repede..ii recomand

madutza23
14.08.2008, 10:40:28
Tot pe cei de la Silhoutte ii puteti lua sa va danseze la nunta, sa va faca un program artistic. Ei fac parte din surpriza mea pt d-l ginerica:-$ . Abia astept;-)

Liv
14.08.2008, 11:20:55
Tot pe cei de la Silhoutte ii puteti lua sa va danseze la nunta, sa va faca un program artistic. Ei fac parte din surpriza mea pt d-l ginerica:-$ . Abia astept;-)
si cat te costa? M-am gandit si eu la asta,,,

madutza23
14.08.2008, 11:44:34
si cat te costa? M-am gandit si eu la asta,,,
500 ron- 4 dansuri

mikimiki
14.08.2008, 11:46:38
500 ron- 4 dansuri

foarte frumos

Liv
14.08.2008, 12:02:15
500 ron- 4 dansuri
Super tare.. Cand ne ducem la dansuri ii intrebam dak vin si la noi:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :A :A :A

madutza23
14.08.2008, 12:59:23
Super tare.. Cand ne ducem la dansuri ii intrebam dak vin si la noi:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :A :A :A

Sunt adevarati rau. Au un program in care se schimba de 3 ori in 3 costumatii diferite. Intre melodii sunt cateva melodii care le dansam cu invitatii si apoi iar intra ei. La sfarsit vin la noi si ea danseaza cu ginerica :> iar el cu mireasa;;) ;;) Eu i-am vazut la o nunta si imediat m-am dus si am vb cu ei. Poti sa-l suni pe unul din nr de pe site. Bafta!!

Deea2
21.08.2008, 12:49:23
Sunt adevarati rau. Au un program in care se schimba de 3 ori in 3 costumatii diferite. Intre melodii sunt cateva melodii care le dansam cu invitatii si apoi iar intra ei. La sfarsit vin la noi si ea danseaza cu ginerica :> iar el cu mireasa;;) ;;) Eu i-am vazut la o nunta si imediat m-am dus si am vb cu ei. Poti sa-l suni pe unul din nr de pe site. Bafta!!

A facut pana cum cineva cursuri cu tipii astia de la Scoala 14? e ok? au metoda buna de invatare?
Va intreb asta pt ca noi am fost la cineva...n-as vrea sa spun la cine ca sa nu fac reclama proasta si poate e numai parerea mea: e vorba de o fosta dansatoare , f talentata intr-adevar dar nu stie sa invete :((
din prima ora ne-a bagat in toata coregrafia melodiei, nu am invatat bine pasii si deja ne punea sa facem piruete si alte chestii d-astea , efectiv ne-a bulversat , eram haotici si nervosi ca nu ne iesea - dar cred ca metoda nu a fost buna.
Plus ca am mers noi cu un vals care ne place mult, e vorba de Second Waltz si ne-a zis ca nu ii place si ne-a bagat pe gat un vals de Julio Iglesias
dar problema noastra pe ce vrem sa dansam, daca vreau dansez si pe Mc Hammer!!! :))

luchiana21
21.08.2008, 14:20:47

Si noi vrem sa incepem ...am auzit cuvinte f frumoase despre un profesor de dans din Ploiesti, Robert. Vrem si noi numarul lui de telefon. E cineva care a mai lucrat cu el?

luchiana21
21.08.2008, 14:24:16
Si noi trebuie sa incepem sa luam lectii. Am vrea sa facem cu profesorul de dans..Robert nu mai stiu cum...cica e cam ocupat dar ca ar fi printre cei mai buni... Are cineva numarul lui de telefon si unde il gasim? A mai lucrat cineva cu el?

Liv
22.08.2008, 07:55:30
A facut pana cum cineva cursuri cu tipii astia de la Scoala 14? e ok? au metoda buna de invatare?
Va intreb asta pt ca noi am fost la cineva...n-as vrea sa spun la cine ca sa nu fac reclama proasta si poate e numai parerea mea: e vorba de o fosta dansatoare , f talentata intr-adevar dar nu stie sa invete :((
din prima ora ne-a bagat in toata coregrafia melodiei, nu am invatat bine pasii si deja ne punea sa facem piruete si alte chestii d-astea , efectiv ne-a bulversat , eram haotici si nervosi ca nu ne iesea - dar cred ca metoda nu a fost buna.
Plus ca am mers noi cu un vals care ne place mult, e vorba de Second Waltz si ne-a zis ca nu ii place si ne-a bagat pe gat un vals de Julio Iglesias
dar problema noastra pe ce vrem sa dansam, daca vreau dansez si pe Mc Hammer!!! :))
Noi facem la scoala 14 sunt super tipii(cuplu el si ea) si ne-au inceput cu pasii simplii apoi chestii mai complicate...si chiar fac lectii in grup (am vazut aseara) de salsa, rumba, etc.dak mai aveti timp pana la nunta puteti sa va duceti si asa...Mie mi-au placut dar acum si cum va miscati noua ne-au trebuit 5 sedinte...;)) ;)) ....Poti dansa si pe McHammer dak iti permite rochia si sa nu pici in extrema cealalta=)) =)) =))

olgutza26
22.08.2008, 08:07:57
si mie mi-ar placea sa fie cu coregrafie valsul miresei. :D cam cu cat timp inainte de nunta sunteti de parere ca ar trebui sa ii contactez? Ca am auzit ca sunt cam ocupati cei de la scoala 14. Ideea e ca vreau sa fie ceva, sa ramana impresionati invitatii.

Deea2
22.08.2008, 10:43:53
Noi facem la scoala 14 sunt super tipii(cuplu el si ea) si ne-au inceput cu pasii simplii apoi chestii mai complicate...si chiar fac lectii in grup (am vazut aseara) de salsa, rumba, etc.dak mai aveti timp pana la nunta puteti sa va duceti si asa...Mie mi-au placut dar acum si cum va miscati noua ne-au trebuit 5 sedinte...;)) ;)) ....Poti dansa si pe McHammer dak iti permite rochia si sa nu pici in extrema cealalta=)) =)) =))

Nu o sa dansam pe Mc Hammer desi cred ca ar fi super haios:)):A
ideea e ca atat timp cat platim , vrem sa invatam ce ne dorim noi.
I-am dus melodia din Parfum de Femeie cu Al Pacino care incepe mai lent si nici nu a vrut sa o asculte:talk_04:

luchiana21
22.08.2008, 13:12:23
Azi a fost prima zi de lucru, a fost super. Suntem f incantatzi de profesor. Se numeste Robert Zahariuc, este f. bun pedagog si are o metoda deosebita. Am inteles ca a absolvit facultatea de coregrafie si masterat in coregrafie. Sotul meu care este mai pretentios din fire si care cu multa greutate s-a lasat convins sa vina sa facem aceasta coregrafie, dupa antrenament mi-a spus ca ar vrea si dupa nunta sa mai mergem sa mai lucram..si-a descoperit vocatia de dansator;)) . Deja azi am facut cateva fraze introductive si exercitii de ritmica muzicala transpuse pe pasi de dans. Costul sedintei este de 50 de ron/ora dar cu noi a stat o ora si jumatate si am inteles ca asta e o regula la el...sta si lucreaza peste ora fara sa se uite la ceas ca a depasit cu jumatate de ora. Programarile se fac la el cu mult timp inainte, pe noi abia a acceptat sa ne primeasca fiinca are f mult de lucru si suntem f incantatzi, am lucrat individual.

Liv
19.09.2008, 11:05:41
si mie mi-ar placea sa fie cu coregrafie valsul miresei. :D cam cu cat timp inainte de nunta sunteti de parere ca ar trebui sa ii contactez? Ca am auzit ca sunt cam ocupati cei de la scoala 14. Ideea e ca vreau sa fie ceva, sa ramana impresionati invitatii.
Noi am luat doar 5h..nu am avut timp d emai mult.....dar a iesit superrrrrr...au fost impresionati invitatii...incerc sa pun poze....sunt super cei de la scoala 14...si el si ea...

ruxanda_zadnipru
14.10.2008, 14:30:59
Sper sa ajung si eu la cursuri! eu in loc vals as vrea tango ,voua vi se pare o idee ciudata?:-\

andreear
14.10.2008, 16:07:11
Sper sa ajung si eu la cursuri! eu in loc vals as vrea tango ,voua vi se pare o idee ciudata?:-\

Mie mi se pare interesant...mai era o miresica de pe aici care a dansat tango si a iesit fff bine asa ca...spor la dans!!!!

mamuska
14.10.2008, 16:09:36
Este ok!!! fiecare alege ce dans vrea pt propria nunta!!! mie mi se pare interesant!!! spor la pasi!!!

mamuska
14.10.2008, 16:22:38
Nu o sa dansam pe Mc Hammer desi cred ca ar fi super haios:)):A
ideea e ca atat timp cat platim , vrem sa invatam ce ne dorim noi.
I-am dus melodia din Parfum de Femeie cu Al Pacino care incepe mai lent si nici nu a vrut sa o asculte:talk_04:
Sora mea a facut nunta anul trecut si eu am fost cea care i-a invatat sa danseze(ei erau paraleli) si le era rusine sa mearga la curs.......am ales o melodie mai lenta HOLD ME-REDNEX,am facut cativa pasi inspirati de aici de pe forum de la dansurile miresicilor si pot spune ca iesit super.....Apoi a venit randul fratelui meu,care a avut nunta anul asta in iulie....si iar am facut pe coregraful....au ales melodia MY BABY YOU-MARC ANTONY, am facut un colaj de melodii...am bagat aproape un minut melodia lenta,apoi au venit niste zgomote de cd zgariat si a urmat o melodie rapp....nu stiu daca s-a inteles...a inceput cu blues,apoi rapp si din nou blues la final...a iesit bestial....invitatii erau toti in picioare si aplaudau....ne-am inspirat tot de pe net,pe you tube la dansuri trasnite....cred ca a fost cel mai demential dans de nunta........o sa-l rog pe domnul care ne-a filmat si care s-a ocupat si de combinarea melodiilor,sa imi faca un dvd doar cu dansurile lor si le postez...

Ideea e,ca tu iti poti alege ce melodie vrei pt nunta,nu te pot obliga ei pe ce melodie sa dansezi,ei doar trebuie sa va invete,daca sunt profesionisti...si cred ca sunt,din moment ce dau lectii de dans......am reusit eu sa fac pe profesorul,dar ei care asta fac tot timpul

olgutza26
14.10.2008, 18:16:03
nu mi se pare deloc ciudat. fiecare isi organizeaza nunta dupa bunul plac. poate doar un pic neobisnuit pentru dansul mirilor. spor la lectii!! :*

ruxanda_zadnipru
15.10.2008, 08:02:16
Buna fetelor! la mine ramine tangoul, mi se pare un dans cu suflet! faza se pe you tube am vazut-o cu acel dans intrerupt, super tare!!!!!!!!:D Initial asa mi-am dorit si eu,insa pentru asta ar trebui sa duc o munca de lamurire titanica.... nu ca iar fi rusine sau mai stiu euce...nu se prea pricepe la dans!!!!!!!!!#:-S eu totusi o sa incerc... mai am doua luni pina vin acasa si daca ii zic in fiecare zi la tel,poate i se face mila si de mine....

andreear
15.10.2008, 16:27:17
Buna fetelor! la mine ramine tangoul, mi se pare un dans cu suflet! faza se pe you tube am vazut-o cu acel dans intrerupt, super tare!!!!!!!!:D Initial asa mi-am dorit si eu,insa pentru asta ar trebui sa duc o munca de lamurire titanica.... nu ca iar fi rusine sau mai stiu euce...nu se prea pricepe la dans!!!!!!!!!#:-S eu totusi o sa incerc... mai am doua luni pina vin acasa si daca ii zic in fiecare zi la tel,poate i se face mila si de mine....

Stai linistita...mai e timp pina la nunta voastra...puteti sa dansati ambele variante....te asteptam in tara!!!! La dans....

ruxanda_zadnipru
16.10.2008, 05:20:20
Buna fetelor! De ieri am inceput campania publicitara prin telefon: HAI LA DANSURI! Si ce credeti?????????? a iesit un mic scandal, cica sa ma duc singura sa iau si notite daca vreau,ca el nu merge ninaieri!:-& ...dar nu-i ninic, orice sut in fund-e un pas inainte!!!!!!!!!:D Eu merg mai departe!

cristina852002
21.12.2008, 13:38:26
Azi a fost prima zi de lucru, a fost super. Suntem f incantatzi de profesor. Se numeste Robert Zahariuc, este f. bun pedagog si are o metoda deosebita. Am inteles ca a absolvit facultatea de coregrafie si masterat in coregrafie. Sotul meu care este mai pretentios din fire si care cu multa greutate s-a lasat convins sa vina sa facem aceasta coregrafie, dupa antrenament mi-a spus ca ar vrea si dupa nunta sa mai mergem sa mai lucram..si-a descoperit vocatia de dansator;)) . Deja azi am facut cateva fraze introductive si exercitii de ritmica muzicala transpuse pe pasi de dans. Costul sedintei este de 50 de ron/ora dar cu noi a stat o ora si jumatate si am inteles ca asta e o regula la el...sta si lucreaza peste ora fara sa se uite la ceas ca a depasit cu jumatate de ora. Programarile se fac la el cu mult timp inainte, pe noi abia a acceptat sa ne primeasca fiinca are f mult de lucru si suntem f incantatzi, am lucrat individual.

Te rog frumos, imi trimiti si mie numarul domnului Robert PM? Multumesc! Take care! :*

mgh83
14.01.2009, 07:19:03
Stie cineva pe unde se tin cursuri de dans in Ploiesti?Imi puteti da si mie niste detalii?
Sa aveti o zi frumoasa!

andreear
14.01.2009, 07:34:34
Stie cineva pe unde se tin cursuri de dans in Ploiesti?Imi puteti da si mie niste detalii?
Sa aveti o zi frumoasa!

Anul trecut se tineau la sc 14, martea si joia de la ora 20.00, anul asta nu stiu sigur asa ca, cel mai bine da o fuga pe acolo si intreaba! Succes!

reme
14.01.2009, 15:49:55
Sa aveti o zi frumoasa!

intra adevar la sc 14 se tin cursuri insa acolo au ramas doar avansatii,pt incepatori ar fi pe undeva pe la mega image.....deci tb intrebat..aveam eu un nr de telefon pe undeva/am sa l caut...

reme
14.01.2009, 15:52:28
da am numerele pe mesaj privat..dc are cineva nevoie de ele sa ma anunte.....pupici

cposirca
24.01.2009, 16:06:25
noul site al profesorilor de la scoala 14 este www.dans-romania.ro (http://www.dans-romania.ro)
daca vreti ii gasiti sambata la scoala 14 de la ora 9. Baiatul meu face cursuri cu ei. Are 6 ani. Au fost invitati si la noi la nunta la President 2 in septembrie anul trecut. Va trimit poze mai tarziu.

anita20052005
12.02.2009, 11:57:49
fetelor anul acesta se mai tin cursuri la scoala 14 ca vrem sa lom si noi cateva

iulibuli
20.02.2009, 14:36:35
<:-P Buna, miresicilor. Sunt noua printre voi...:)) Stie cineva unde se pot lua lectii de dans in Ploiesti ? Din pacate , cand vine vorba de vals suntem c-am impiedicati........;))

olgutza26
20.02.2009, 16:06:38
<:-P Buna, miresicilor. Sunt noua printre voi...:)) Stie cineva unde se pot lua lectii de dans in Ploiesti ? Din pacate , cand vine vorba de vals suntem c-am impiedicati........;))
e deja deschis un topic cu tema asta:

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2941

spor la lectii :*

Bine ai venit si spor la miresit

anita20052005
20.02.2009, 19:51:08
da am numerele pe mesaj privat..dc are cineva nevoie de ele sa ma anunte.....pupici
se poate sa imi dai si mie un pm cu nr pls ca vrem in vara sa lom ceva lecti pupici

mireasa2000
10.03.2009, 11:44:25
Fetelor ati mai fost la nunti unde au venit sa danseze formatii populare?
Ce ziceti e o idee buna un astfel de moment?

olgutza26
11.03.2009, 16:39:54
mie una nu mi-ar placea asa ceva la nunta, dar gusturile nu se discuta

alex_mih
02.04.2009, 17:16:55
te rog ^:)^ poti sa postezi numarul de telefon sau alte date caut de mult un loc unde sa invat sa dansez si nu am gasit nimic in ploiesti
multumesc mult

raluca_popeasca
02.04.2009, 17:57:53
te rog ^:)^ poti sa postezi numarul de telefon sau alte date caut de mult un loc unde sa invat sa dansez si nu am gasit nimic in ploiesti
multumesc mult
poti incerca sa iei nr de tel si de pe site-ul lor. La contact este trecut un nr de telefon mobil si un fix.

mireasa2000
06.04.2009, 13:51:14
Nu iti place muzica populara sau de ce te gandesti ca nu ar prinde bine un astfel de moment???

olgutza26
07.04.2009, 12:03:43
nu e vorba ca nu imi place muzica populara sau dansurile populare, e vorba de scopul nuntii in sine. daca sunt dansatori profesionisti, ceilalti invitati se vor abtine din dansat, pentru ca nu se vor ridica la nivelul profesionistilor. scopul nuntii e ca toata lumea sa se simta bine (sa fie atmosfera atat de placuta, sa nu le vina sa stea pe scaun). daca ar fi doar cateva momente, 10-15 minute, nu as zice nu, dar sa vina pentru toata seara...

danutzicutza
30.04.2009, 19:26:03
Buna tuturor! Va rog frumos sa-mi dati un PM cu numarul de contact al instructorilor de dans de la scoala 14. Ma intereseaza foarte mult sa invatam sa dansam pentru nunta si nu numai!
Va rog sa-mi dati un PM cu numarul de contact al dl instructor. Multumesc anticipat!

grasuna
11.06.2009, 15:27:18
M-am gandit sa creez acest suiect pt a discuta despre momentele speciale ale nuntii. Ma refer la dansatori, cantareti consacrati, iluzionisti, caricaturist, jocuri de artificii etc.
Ati organizat astfel de momente? Daca da, cat va costa?

afme
11.06.2009, 15:28:57
iluzionisti m-ar interesa si pe mine .. stie cineva cat costa si de unde ii luam ? :D

strumf08
11.06.2009, 20:56:45
M-am gandit sa creez acest suiect pt a discuta despre momentele speciale ale nuntii. Ma refer la dansatori, cantareti consacrati, iluzionisti, caricaturist, jocuri de artificii etc.
Ati organizat astfel de momente? Daca da, cat va costa?

de artificii stiu ca 10 minute sunt cam 2000 de euro, daca cumva stiti de ceva pe la 100 de euro =))=))=))=))=))=))=)) poate imi ziceti si mie;-)

grasuna
12.06.2009, 07:22:00
Un foc de artificii exterior (2-10 min) la firma cu care fac eu costa intre 1.500 si 5.000 lei. Focurile de artificii pot costa mai mult sau mai putin in functie de durata, efecte etc.

afme
12.06.2009, 10:32:24
dap, sunt foarte scumpe si sincer nu cred ca se merita, mai bine iti faci o vacanta de banii aia 8-|

strumf08
12.06.2009, 11:04:22
dap, sunt foarte scumpe si sincer nu cred ca se merita, mai bine iti faci o vacanta de banii aia 8-|

ai dreptate...:)>-

grasuna
12.06.2009, 14:04:58
Dansatorii cat costa? Nicu si Flori, trupa de cabaret Rebel, Trupa Vogue? Mai stiti si alte trupe? Aveti idee cat cer?

grasuna
26.06.2009, 14:54:01
Dansatorii cat costa? Nicu si Flori, trupa de cabaret Rebel, Trupa Vogue? Mai stiti si alte trupe? Aveti idee cat cer?

Miresici... chiar nu stie nimeni nici o informatie?

cristina852002
26.06.2009, 23:17:42
Buna, miresici! Cunosc o trupa de fete care danseaza foarte frumos. Ele vor dansa si la mine la nunta. Daca doriti sa va dau un numar de telefon, pentru a discuta cu ele, va rog sa ma anuntati pm. Pupici:*:*:*

strumf08
14.07.2009, 14:19:01
la nunta de sambata (am scris mai pe larg pe restaurante din ploiesti) a fost o pereche de dansatori profesionisti..daca va permiteti va recomand sa luati si asa ceva, e ceva deosebit...cu siguranta invitatii vor aprecia <:-P <:-P <:-P <:-P

sudden
31.07.2009, 13:25:59
buna!
stie careva daca exista la noi in oras cursuri de dansuri populare??? noi tinem mult sa stim sa dansam si populara la nunta noastra....:-SS.

strumf08
31.07.2009, 14:39:54
buna!
stie careva daca exista la noi in oras cursuri de dansuri populare??? noi tinem mult sa stim sa dansam si populara la nunta noastra....:-SS.

stiu ca la scoala 14 se fac cursuri de dans...dar nu stiu daca si populare....am nr de telefon al instructorului, daca vrei iti dau pm

sudden
01.08.2009, 09:54:40
stiu ca la scoala 14 se fac cursuri de dans...dar nu stiu daca si populare....am nr de telefon al instructorului, daca vrei iti dau pm

ti-as fi foarte recunoscatoare daca ma poti ajuta cu datele de contact ale instructorului.
mersi mult de tot si spor la pregatiri>:D<

strumf08
01.08.2009, 13:51:22
ti-as fi foarte recunoscatoare daca ma poti ajuta cu datele de contact ale instructorului.
mersi mult de tot si spor la pregatiri>:D<

multumesc frumos! ti-am trimis pm cu nr de telefon :">

Andreea_83
07.08.2009, 11:16:30
Dar de o trupa de dansatori de populare ce ziceti? Poate fi o surpriza placuta, mai ales ca la nunta de obicei lumea danseaza pe astfel de muzica.

anita20052005
10.08.2009, 09:20:53
multumesc frumos! ti-am trimis pm cu nr de telefon :">
buna as vrea si eu nr de telefon in pm daca se poate desi mai avem pana la anu vrem sa lom ceva lecti de dans ca suntem cam praf la vals

afme
11.08.2009, 11:22:28
cam 300 de euro - 2 perechi de dansatori

adobrescu59
16.08.2009, 21:24:39
Buna fetelor , eu sunt Andreea !

Si noi am vrea sa luam cursuri de dans dar nu prea avem timp #:-S!
Va salut si va doresc spor la pregatiri !

sudden
16.08.2009, 21:32:30
Buna fetelor , eu sunt Andreea !

Si noi am vrea sa luam cursuri de dans dar nu prea avem timp #:-S!
Va salut si va doresc spor la pregatiri !

Buna, Andreea. Bun-venit printre noi!

din pacate, nici noi nu prea avem timp de dansuri, dar o sa facem si acest sacrificiu....ca sa aratam ca stim si noi sa dansam acolo un vals, ceva...:D

reme
16.08.2009, 22:49:12
si eu ma chinui sa ajung la cursurile de la scoala 14..dar in loc sa ajung eu am trimis pe altii....probabil ca va veni nunta si altceva, in afara de pasii de vals clasic (pe care ii stim deja) nu vom stii nimic deosebit

mgh83
16.08.2009, 23:23:46
Si noi am fost sa invatam vals...pacat ca n-am avut mai mult tmp..oricum e f util si placut

adobrescu59
19.08.2009, 18:34:04
Buna, Andreea. Bun-venit printre noi!

din pacate, nici noi nu prea avem timp de dansuri, dar o sa facem si acest sacrificiu....ca sa aratam ca stim si noi sa dansam acolo un vals, ceva...:D

Teoretic ar trebui sa fie simplu de dansat vals , dar practica ne omoara :D!

strumf08
20.08.2009, 08:42:30
am si eu o intrebare? de unde frenezia asta cu valsul? intr-adevar e un dans foarte frumos (eu imi doresc sa invat sa-l dansez, dar nu pt nunta) dar ce treaba are cu nunta?

sudden
20.08.2009, 12:18:34
am si eu o intrebare? de unde frenezia asta cu valsul? intr-adevar e un dans foarte frumos (eu imi doresc sa invat sa-l dansez, dar nu pt nunta) dar ce treaba are cu nunta?

pai....cu valsul miresei....cel putin, asa se zicea inainte la valsul ca dans de inceput al mirilor....valsul e dansul traditional la fiecare nunta ca dans de deschidere....acum, dupa fiecare, daca vrea sa fie traditional pana la capat, sau sa imbine cu modernul....dar la cate nunti am fost eu, a fost mult mai apreciat un vals ca dans de deschidere, decat un simplu blues, doar pt ca mirii nu aveau habar sa danseze vals....

mamuska
20.08.2009, 12:31:05
pai....cu valsul miresei....cel putin, asa se zicea inainte la valsul ca dans de inceput al mirilor....valsul e dansul traditional la fiecare nunta ca dans de deschidere....acum, dupa fiecare, daca vrea sa fie traditional pana la capat, sau sa imbine cu modernul....dar la cate nunti am fost eu, a fost mult mai apreciat un vals ca dans de deschidere, decat un simplu blues, doar pt ca mirii nu aveau habar sa danseze vals....
Eu cred ca, fiecare dans are farmecul lui,indiferent ca e vals,sau nu;-)
Prefer sa vad un blues, dansat cu dragoste si zambete pe buze, decat un vals chinuit, in care mirii calculeaza fiecare miscare, se impiedica, se incurca...
Si noi aveam programat vals,dar din cauza emotiilor de moment am renuntat la el, pentru a nu cadea in penibil;-)Asa am ales varianta de rezerva "Poveste" a lui Stefan Banica Jr., care nu e slow si care ni se potrivea perfect;-)
Am vazut multe valsuri si pot spune ca majoritatea au fost un esec total, citeam pe buzele mirilor :"1,2,3,4, acum si iar 1-2...", iar ei erau crispati, concentrati sa iasa pasii, nu sa fie naturali, se calcau pe picioare, mireasa se incurca in rochie,etc.
Cei care decid sa danseze vals, trebuie sa fie siguri pe ei, sa stie sa-l danseze natural, sa faca repetitii si cu rochita/costumul, sa se incadreze dupa locatia aleasa,etc.

strumf08
20.08.2009, 13:32:58

nu cred ca pt romani traditional e valsul #-o #-o #-o ...chiar o sa-mi intreb bunicul....

la mine chiar asa o sa fie, un simplu blues, pt ca habar n-am vals si prefer sa nu ma fac de ras .... mi se pare mult mai decent asa, decat sa ne chinuim sa valsam doar pt asa se face :-" :-" :-"

onypl
20.08.2009, 15:24:40
Fiecare face cum prefera, valsul nu este obligatoriu, cu atat mai putin traditional. La romani se danseaza nuneasca, dar asta in cazul in care nu s-a dansat acasa la mireasa.
Eu una am ales sa dansez vals, consider ca va fi o surpriza placuta pt toti invitatii!

adobrescu59
21.08.2009, 09:26:44
Prefer sa vad un blues, dansat cu dragoste si zambete pe buze, decat un vals chinuit, in care mirii calculeaza fiecare miscare, se impiedica, se incurca...
Si noi aveam programat vals,dar din cauza emotiilor de moment am renuntat la el, pentru a nu cadea in penibil;-)Asa am ales varianta de rezerva "Poveste" a lui Stefan Banica Jr., care nu e slow si care ni se potrivea perfect;-)
Am vazut multe valsuri si pot spune ca majoritatea au fost un esec total, citeam pe buzele mirilor :"1,2,3,4, acum si iar 1-2...", iar ei erau crispati, concentrati sa iasa pasii, nu sa fie naturali, se calcau pe picioare, mireasa se incurca in rochie,etc.
Cei care decid sa danseze vals, trebuie sa fie siguri pe ei, sa stie sa-l danseze natural, sa faca repetitii si cu rochita/costumul, sa se incadreze dupa locatia aleasa,etc.

Hai ma ca nu e chiar asa de rau #:-S!!Asta cu rochia poate ca te incurca ,dar chiar sa numeri ....?:-\???

sudden
21.08.2009, 10:27:05
sa-mi fie cu iertare daca am jignit pe cineva..nu asta mi-era intentia....
intr-adevar, decat un vals esuat, mai bine un blues plin de dragoste....dar eu cred ca invitatii chiar ar fi impresionati de un vals frumos al mirilor, care sa te duca cu gandul la balurilea acelea de pe vremuri, din basme....
nici noi nu stim nici macar un pas de vals, desi teoria e foarte simpla, dar ne-ar placea mult sa invatam dansul pt nunta noastra...
noua ne-ar placea si sa invatam mai multe dansuri populare,ca sa putem fi in rand cu invitatii...dar cine sa dea cursuri de dansuri populare:(...noroc ca rochia o sa fie lunga si nu o sa mi se vada pasii dezastruosi:-p
inca o data, imi cer scuze daca comentariul meu a jignit pe careva....

strumf08
21.08.2009, 10:55:16
Fiecare face cum prefera, valsul nu este obligatoriu, cu atat mai putin traditional. La romani se danseaza nuneasca, dar asta in cazul in care nu s-a dansat acasa la mireasa.
Eu una am ales sa dansez vals, consider ca va fi o surpriza placuta pt toti invitatii!

apropo de nuneasca...cum se danseaza??? mie mi-ar placea ca dupa primul dans, care va fi un blues, sa "bag" si ceva traditional (cred ca cei mai in varsta vor aprecia :D )....

deja am o lista intreaga cu ce melodii sa nu-mi lipseasca de la nunta...:-$

onypl
21.08.2009, 14:14:36
apropo de nuneasca...cum se danseaza??? mie mi-ar placea ca dupa primul dans, care va fi un blues, sa "bag" si ceva traditional (cred ca cei mai in varsta vor aprecia :D )....

Nici eu nu sunt mare dansatoare, desi mi-ar fi placut sa fiu! Nuneasca e un fel de hora, din cate am vazut eu.
Sincer, mie nu mi se pare o idee prea buna ca dupa bluesul romantic de la inceput sa incepeti direct cu topaieli populare...parerea mea! Puteti sa introduceti melodii din ce in ce mai ritmate pana ajungeti la populara!

strumf08
21.08.2009, 14:27:13
Nici eu nu sunt mare dansatoare, desi mi-ar fi placut sa fiu! Nuneasca e un fel de hora, din cate am vazut eu.
Sincer, mie nu mi se pare o idee prea buna ca dupa bluesul romantic de la inceput sa incepeti direct cu topaieli populare...parerea mea! Puteti sa introduceti melodii din ce in ce mai ritmate pana ajungeti la populara!

da...corect....mai vedem :D

onypl
21.08.2009, 14:31:31
Mie mi-ar fi placut sa dansez tango...dar ma depaseste!

Gloriuta
27.08.2009, 17:32:10
Si noi am fost sa invatam vals...pacat ca n-am avut mai mult tmp..oricum e f util si placut

Si cum a iesit valsul la nunta ? Nu ne spui nimic....?
Ati dansat vals lent sau vals vienez ?

Gloriuta
27.08.2009, 17:34:33
Mie mi-ar fi placut sa dansez tango...dar ma depaseste!

si mie mi se pare interesanta ideea. Oricum, e cu atat mai greu...
Eu fac deja dansuri de aproape un an (de placere, nu in scop de nunta) si nu pot sa zic ca ma descurc cu orice vals, sau cu orice partener...
si apoi mai sunt emotiile zilei...

dany37
21.09.2009, 12:36:16
Eu am avut la nunta trupa Rebel , care au fost f.profi si au facut o super atmosfera . Invitatii barbati au fost mai mult decat incantati de prezenta celor 4 dansatoare.
Nu stiu f.sigur cat a costat pt. ca a fost o surpriza de la mire pt.mine , dar mi-a dat de inteles ca a fost cam 800 ron.
Oricum a fost un mare punct in plus la calitatea nuntii mele.
pupici

dany37
21.09.2009, 12:40:45
incerc sa atasez si o poza :-?

roxana87
27.09.2009, 17:45:57
1000 lei cer cei de la rebel acum.Cel putin asa au cerut pt nunta varului meu de pe 3 octombrie.O sa va arat poze dupa nunta

dany_nro
12.10.2009, 19:47:17
Imi puteti recomanda de dans in ploiesti? am auzit de cei de la scoala 14 dar nu ma incanta ideea. mai auzisem ceva de palatul culturii:-\stie cineva de aceste cursuri?am inteles ca acestea sunt pe o perioada mai indelungata...nu de 2 luni cum se practica mai nou.imi place tare mult sa dansez si as vrea sa impac utilul cu placutul(poate cu ocazia asta ma si mentin sau mai dau jos 1- 2kg;)) )

reme
12.10.2009, 20:40:51
Imi puteti recomanda de dans in ploiesti? am auzit de cei de la scoala 14 dar nu ma incanta ideea. mai auzisem ceva de palatul culturii:-\stie cineva de aceste cursuri?am inteles ca acestea sunt pe o perioada mai indelungata...nu de 2 luni cum se practica mai nou.imi place tare mult sa dansez si as vrea sa impac utilul cu placutul(poate cu ocazia asta ma si mentin sau mai dau jos 1- 2kg;)) )

intr adevar se fac cursurii la palaturii culturii si chiar in octombrie incep..asa ca vei merge cu grupa de la inceput...era putin mai scump decat la scoala 14,dar nu mai stiu cat ca au trecut 2 ani de cand am mers sa intreb....mergi si intrebi la secretariat si te indruma ei....pupici

dany_nro
13.10.2009, 10:45:37
merci mult pt sfat. voi merge chiar astazi sa intreb,caci sunt nerabdatoare.

reme
13.10.2009, 16:34:22
merci mult pt sfat. voi merge chiar astazi sa intreb,caci sunt nerabdatoare.

cu placere si sa ne spui si noua ce ai aflat ca poate reusesc sa ajung si eu pana la urma ;)) ca de 2 ani ma chinui :))

dany_nro
13.10.2009, 20:01:57
Am fost astazi sa ma interesez la palatul culturii de cursuri si am aflat ca se afc vinerea la 7 60 lei.toate stilurile

irinamilena
13.10.2009, 20:15:14

Nicu de la scoala 14 e super bun.noi am facut cu el si chiar ne-a facut o coregrafie super.

paunand
14.10.2009, 10:39:59

De ce nu te incanta ideea? Eu am facut cu Nicu si a fost super...si coregrafia si modul de a explica. Si eu si miresoiul suntem mai impiedicati de felul nostru, nu ne pricepem la dans, iar pt ce a reusit Nicu sa scoata din noi merita tot respectul. Nu am mai fost la alte cursuri de dans ca sa pot face o comparatie, dar Nicu e super...pretul unei sedinte este de 60 lei...puteti merge o data sa incercati si daca nu va convine renuntati!

dany_nro
14.10.2009, 11:10:03
De ce nu te incanta ideea? Eu am facut cu Nicu si a fost super...si coregrafia si modul de a explica. Si eu si miresoiul suntem mai impiedicati de felul nostru, nu ne pricepem la dans, iar pt ce a reusit Nicu sa scoata din noi merita tot respectul. Nu am mai fost la alte cursuri de dans ca sa pot face o comparatie, dar Nicu e super...pretul unei sedinte este de 60 lei...puteti merge o data sa incercati si daca nu va convine renuntati!
nu ma incata pt ca am inteles de la el ca lucreaza cu 15 perechi si ma gandesc ca nu stiu daca va avea timp sa ne explice la fiecare:-\ . noi nu suntem total paraleli , am facut in tineretea noastra ceva dansuri ce-i drept populare, mai ne prostim cu pasi de pe net ne mai dam in spectacol cand avem ocazia;)) dar nu pot spune ca stim .as fi vrut ceva mai de lunga durata...de fapt nici aici nu stiu cum se preda un dans pe sedintza cumva? sau ai oosibilitatea sa alegi?

paunand
14.10.2009, 12:21:07
In cazul meu, noi eram singura pereche. Melodia ne-am ales-o singuri, coregrafia a facut-o el special pt noi, modificand-o de cate ori a fost cazul. Nu stiu ce ai vorbit tu cu Nicu la telefon, dar iti spun sigur ca el preda si ore particulare, la care veti fi participa doar tu si cu miresicul tau.

dany_nro
14.10.2009, 12:42:05
In cazul meu, noi eram singura pereche. Melodia ne-am ales-o singuri, coregrafia a facut-o el special pt noi, modificand-o de cate ori a fost cazul. Nu stiu ce ai vorbit tu cu Nicu la telefon, dar iti spun sigur ca el preda si ore particulare, la care veti fi participa doar tu si cu miresicul tau.
eu l-am sunta in augut si imi spusese ca are 15 perechi inscrise...dar nu am intrebat nimic de ore suplimentare cert este faptul ca am sunat din nou astazi si mi-a spus ca vor incepe cursurile pe 6 noiebrie...vom merge si noi la comun si pt coregrafie vom vb cu el sa facem pe parcurs ca mai este timp destul zic eu.merci pt sfaturi:*

coco_andreea
21.11.2009, 20:18:04
60 lei sedinta?
eu aflasem ca pe luna cu 2 intalniri saptamanale

mgh83
22.11.2009, 09:05:37
60 lei sedinta?
eu aflasem ca pe luna cu 2 intalniri saptamanale

Cursurile particulare costa 60 lei/sedinta nu cele pe grupe

cristina852002
22.11.2009, 22:19:00
Pentru nunta am adoptat un mix intre vals, tango si latino....pot spune ca a iesit superb, desi eu m-am cam incurcat :D :)) . Lectiile de dans le-am primit de la profesoara Irina de la scoala nr 8 Grigore Moisil. Daca vreti sa stiti mai multe va astept pm. Pupici :*:*:*

celestina
01.12.2009, 21:29:13
Buna fetelor, sunt noua pe aici...la anul am nunta..de fapt au mai ramas 10 luni si inca de pe acum as vrea sa incep sa iau ore de dans. Am fost vara si toamna aceasta la nuntile a doi prieteni a lui MIhai(viitorul meu sotz) si am vazut doua coregrafii diferite realizate de acelasi profesor Robert de la Palatul Copiilor. Mi-au placut mult, au fost realizate profesionist si am emotii de pe acum la gandul ca si eu o sa am parte de o asemenea coregrafie. Problema este alta...MIhai..viitorul sotz, care spune ca el nu tine neaparat sa danseze (parerea mea este ca e rusinos) si nu stiu cum sa fac sa-l induplec sa incepem deja usor, usor. Voi cum i-ai convins?

claudiam
04.12.2009, 20:42:08
Cum sa nu vrea sadanseze. foarte urat din partea lui ca te supara[-X

anita20052005
09.12.2009, 08:00:33
fetelor daca sun luna asta ne mai primeste ca nu am stiut ca incep in noiembrie pup

celestina
04.01.2010, 12:57:40
Noi am vorbit cu profesorul de dans Robert de la Palatul Copiilor si ne-a spus ca putem incepe sa lucram pentru coregrafie cu 2 luni inainte de nunta. Va las si voua numarul lui de mobil 0723536962

celestina
04.01.2010, 12:59:50
zero sapte doi trei cinci trei sase noua sase doi

ipup
06.01.2010, 09:53:02
Noi am vorbit cu profesorul de dans Robert de la Palatul Copiilor si ne-a spus ca putem incepe sa lucram pentru coregrafie cu 2 luni inainte de nunta. Va las si voua numarul lui de mobil 0723536962
Buna,
M_ar interesa si pe mine sa stiu care e palatul copiilor in ploiesti, e acelasi cu palatul culturii, nu?
ce tarife practica Robert?
Ms mult pt nr de tel.

claudiam
06.01.2010, 10:12:01
ne poti spune si noua cam cat e sedinta

meancat28
06.01.2010, 16:37:29
noi am vrea sa facem un dans diferit de cel clasic. Crezi ca Robert ne poate ajuta?

ps: nu stim unde sa ne ducem pentru dansuri personalizate..ma puteti ajuta? Si cam cat este costul unei sedinte

Multumesc^:)^

celestina
26.01.2010, 11:12:45
Am inceput repetitiile pentru vals. Suntem foarte incantatzi si eu si d-nul mire (care la inceput nu vroia sa danseze), deja am invatat pasul de vals vienez si se pare ca Robert o sa ne faca un dans personalizat. Ne place metoda profului si faptul ca are rabdare cu noi. Palatul Copiilor se afla pe strada Marasesti (fosta scoala 20). Pentru o ora platim 50 de ron.

adynamaria
03.03.2010, 19:40:01

Perfect de acord cu tine. Cel mai bine sa danseze fiecare ce ii place, ce ii avantajeaza mai bine.
Mie imi place foarte mult sa dansez, insa viitorul meu mire este putin mai ...nestiutor ;)) . Acum incepe si el sa invete, hore, sarbe...
Am destul timp insa pana la nunta si as vrea sa fac un dans mai "neobisnuit". Vreau sa imbin valsul cu alte genuri de muzica. Exact cum ai zis tu mamuska ca ai facut pentru fratele tau, parca. Am insa si eu o nelamurire: Cum ai facut colajele de melodii, ca la asta chiar nu ma pricep:-s . Daca mi-ai putea trimite un PM cu explicatiile de rigoare ti-as fi vesnic recunoscatoareeeee^:)^ ^:)^ ^:)^

alex87
08.04.2010, 08:58:00
poze cu cei de la rebel

dany_nro
16.04.2010, 09:40:17
am inceput si noi cursurile de dans si suntem super incantati , abia astept sa merg din nou la urmatoarea sedintza si abia astept sa vad cum vom iesi la final coregrafia ... spre norocul meu , mirele este f incantat de aceste cursuri , chiar si dupa ce venim acasa de la munca repetam pasii invatati la ultimul curs. nu vreau sa ma gandesc la vecinii de jos care cred ca ne suporta cu greu la 10 noaptea;)).

Andreea_Valentina
31.05.2010, 12:48:18
am inceput si noi cursurile de dans si suntem super incantati , abia astept sa merg din nou la urmatoarea sedintza si abia astept sa vad cum vom iesi la final coregrafia ... spre norocul meu , mirele este f incantat de aceste cursuri , chiar si dupa ce venim acasa de la munca repetam pasii invatati la ultimul curs. nu vreau sa ma gandesc la vecinii de jos care cred ca ne suporta cu greu la 10 noaptea;)).
Bună!
Îmi poți spune și mie une mergeți sau mergeați la cursurile de dans? La Palatul Copiilor (fosta sc 20) sau la scoala 14? Cât este ședința și în ce zile se țin cursurile? De câte ori pe săptămână mergeți?
Mulțumesc!:x

bava
28.06.2010, 14:37:20
Bunaaa,

In fiecare luni si miercuri incepand cu ora 19.00 la Complexul Sportiv Doroftei din str Milcov nr 1, Ploiesti (la rondul II) va astept pentru cursurile de zumba, cursuri de salsa cubaneza, cha cha cha, reggaeton si muuulte altele. Vom scapa de calorii si ne vom perfectiona(sau ne vom initia) in tainele lumii latine...

Pentru orice fel de informatii nu ezitati sa ne contactati, (INCLUSIV PENTRU CURSURI DANSURI-NUNTI).
ZERO SAPTE SAPTE ZERO SAPTE CINCI SAPTE ZERO SAPTE OPT.

VA ASTEPT CU DRAG !!!!

brutaruciprian
13.07.2010, 00:35:42
buna fetelor .... eu am nunta luna viitoare si as vrea sa particip si eu la cursuri de dans dar ma gandeam unde sa ma duc si ce sa fac?ma gandesc ca este luna concediilor si imi este frica de faptul ca nu o sa mai apuc sunt din ploiesti

ipup
13.07.2010, 07:33:45
Buna.
noi mergem la palatul copiilor, iar iubitul meu e super incantat.
mergem de luni pana vineri, dupa servici, in ce zile vrem noi. o sedinta costa 50 lei/cuplu.

necioana
23.07.2010, 23:30:07
Buna.
noi mergem la palatul copiilor, iar iubitul meu e super incantat.
mergem de luni pana vineri, dupa servici, in ce zile vrem noi. o sedinta costa 50 lei/cuplu.

Am vazut ca in Ploiesti sa deschis o scoala de dans, condusa de Andrei Vlad, baiatul care a fost la Dansez Pentru Tine cu Columbeanca, am vazut situl lui, oferta este mare.Are toate tipurile de dans, plus de asta are un curs super de vals al mirilor si de programe de nunta. Adresa de web e numele lui .ro

E ok ca sa deschis o scoala in ploiesti, ducema lipsa.Bravo lui, era la tv un tip super ok, cu bun simt.

durcaisabelle
15.08.2010, 14:57:42
Hello,
Sunt noua pe aici si va rog pe cele care ati luat cursuri sau urmati acum, sa-mi ziceti si mie unde sa merg. Ne trebuie un profesor cu rabdare care sa ne faca si noua un vals personalizat. Cate ore trebuiesc luate pentru un asemenea dans. Multunesc.

sudden
16.08.2010, 08:09:01
Hello,
Sunt noua pe aici si va rog pe cele care ati luat cursuri sau urmati acum, sa-mi ziceti si mie unde sa merg. Ne trebuie un profesor cu rabdare care sa ne faca si noua un vals personalizat. Cate ore trebuiesc luate pentru un asemenea dans. Multunesc.

buna! cunosc o tipa care e instructor de dans, are o sala undeva prin Mihai Bravu, si ia 80 lei/ pers pe un abonament pe o luna...face doar cu mirii... ea e foarte de treaba, ca instructor inca nu stiu cum e, o sa incepem si noi in septembrie..
daca vrei nr ei, da-mi un PM.

ipup
16.08.2010, 14:49:57
Hello,
Bine ai venit!
Noi am luat cursuri cu Robert, tipul care preda la palatul copiilor, pe marasesti. Noi ne-am dus 6 cursuri pentru ca asa am vrut noi, dar dupa 4 cursuri deja stiam coregrafia, pt ca explica f bn si chiar e usor sa inveti cu el. Noua ne-a fcaut placere sa lucram cu el si din toamna incepem cursurile comune de das la grupa lui. Iar pretul e de 50lei/cuplu/curs.
Daca vrei nr lui astept pm.

durcaisabelle
16.08.2010, 17:21:12
Multmesc de raspuns..am mai auzit de profesorul Robert numai de bine, dar nu stiam de unde sa-l luam. Cred ca o sa mergem la el, ne poti ajuta cu numarul lui de telefon? Multumesc mult.

ely_ionita
17.08.2010, 12:08:30
Buna!
si eu ti-l recomand tot pe Robert! E super si stie sa explice pe intelesul tuturor! Un adevarat profesor!

necioana
31.08.2010, 00:45:28
Eu am facut niste cursuri cu Andrei Vlad, are o sala pe langa IL Caragiale, o scoala de dans, a fost super, te face sa te simti relaxat si preda foarte frumos, in 4 sedinte am invatat coregrafia.A venit si la nunta sa ne vada, a fost ok prezenta lui.E un moment special valsul, iar m'am simtit ca o printesa.

poti sa il contactezi pe www.andreivlad.ro are acolo totul, de la dans la cameramani fotografi si etc.

strumf08
31.08.2010, 10:23:21
Eu am facut niste cursuri cu Andrei Vlad, are o sala pe langa IL Caragiale, o scoala de dans, a fost super, te face sa te simti relaxat si preda foarte frumos, in 4 sedinte am invatat coregrafia.A venit si la nunta sa ne vada, a fost ok prezenta lui.E un moment special valsul, iar m'am simtit ca o printesa.

poti sa il contactezi pe www.andreivlad.ro (http://www.andreivlad.ro) are acolo totul, de la dans la cameramani fotografi si etc.

Mai, am vazut ca ai mai postat apropo de acest Andrei Vlad. Fara suparare am vazut si eu prestatia lui de la "Dansez pentru tine" si sa fim seriosi. Poate el e doar de reclama, pentru ca baiatul n-avea pic de gratie. Bine, in loc de Monica Columbeanu, puteau la fel de bine sa-i dea o scandura ca si partenera, pentru ca nici ea nu le avea cu dansul, dar nici el nu se descurca cine stie ce, iar acum citesc ca are scoala de dans....:|

durcaisabelle
20.09.2010, 21:01:27
Eram datoare cu niste multumiri celor care m-au incurajat sa fac cursurile de dans. Pana la urma ne-am dus la Robert si bine am facut, cineva spunea aici pe forum ca e un adevarat profesor...ei bine chiar asa si este..tipul este chiar profesor si cred ca am facut cea mai buna alegere mergand la el. Il recomand cu mare incredere!

maria2011
03.01.2011, 09:37:29
Help... unde putem lua cursuri de dans in Ploiesti? Astept sa imi dati cateva indicii unde as putea sa apelez sau pesoane... Multumesc.

celestina
18.01.2011, 20:48:00
Noi am luat ore de dans cu un profesor foarte bun, Robert Zahariuc si am fost foarte multumiti. Am finalizat valsul in 5 sedinte si la nunta a iesit super. Ti-l recomand cu incredere, nu stiu daca mai are telefonul asta dar ti-l dau zero sapte doi trei cinci trei sase noua sase noi. Succes

andreutza_1190
03.02.2011, 09:26:48
Noi am luat ore de dans cu un profesor foarte bun, Robert Zahariuc si am fost foarte multumiti. Am finalizat valsul in 5 sedinte si la nunta a iesit super. Ti-l recomand cu incredere, nu stiu daca mai are telefonul asta dar ti-l dau zero sapte doi trei cinci trei sase noua sase noi. Succes
V-a invatat doar vaslul miresei sau si alte genuri de dans?

n_alexandra
05.01.2012, 22:36:52
Si noi avem nevoie de cursuri de dans, dar problema ar fi ca nu este vb numai de vals....ne-ar trebui cateva lectii si pentru cantecele de petrecere. :D

steauaiulianos
19.02.2013, 16:02:52
Vad ca nu s-a mai postat cam de mult timp la subiectul asta.......deci cateva recomandari pt cateva cursuri de dans in ploiesti ???

ipup
19.02.2013, 20:13:17
Vad ca nu s-a mai postat cam de mult timp la subiectul asta.......deci cateva recomandari pt cateva cursuri de dans in ploiesti ???

Eu il recomand pe Robert de la Palatul Copiilor, pe marasesti.

n_alexandra
19.03.2013, 11:29:13
Noi am luat lectii de dans cu Irina, este coregrafa si in celasi timp dansatoare in Trupa Vogue. Am luat lectii de vals, iar ultima sedinta a fost cu sarbe, hore, d-astea :). E tare draguta si are rabdare.

iuliasept
29.06.2015, 15:17:29
Buna,
vad ca nu a mai scris nimeni referitor la acest subiect.
Eu astazi am cerut mai multe detalii clubului sportiv „Bucuria Dansului” - Prof Nicu Bucur
Voi unde intentionati sa luat cursuri de dans?

IDEO

(http://www.dans--ploiesti.ro/?p=4)

roxxana_s
29.06.2015, 15:30:50
Am auzit de el.Sper sa ne facem timp sa mergem sa vb cu el.

iuliasept
03.09.2015, 15:41:32
Buna fetelor,

in cele din urma am mers la cursurile DUODANCE. Dl Minea George a reusit sa ne faca sa dansam.
Practic, punctul forte al nuntii noastre a fost dansul. Chiar si astazi, la 2 saptamani dupa nunta, lumea ne felicita pentru dansul noastru. A reusit in doar 4 ore sa puna la punct un dans foooarte romantic si foooarte emotionant. Noi am ales melodia I want to spend my lifetime loving you- Marc Anthony & Tina Arena.
Contactele le gasiti pe site-ul duodance.ro
Vi-l recomand cu drag!