PDA

Versiunea completa : Pensiunea Bianca -Botosani

h4_laura
20.07.2010, 12:32:28
buna miresici,

ce stiti despre pensiunea bianca? cum e? a fost cineva la o nunta acolo...sau a avut cineva nunta acolo?[-o<

eu nu sunt din botosani..viitorul sot este..dar locuim in bacau si nunta o vom face in botosani...am tot vizitat restaurantre in cautarea locului perfect...si ne-am oprit la pensiunea bianca...dar pana la decizia finala am nevoie de ajutorul vostru....va rooooogggg[-o<

Creizilup
20.07.2010, 13:59:17
buna miresici,

ce stiti despre pensiunea bianca? cum e? a fost cineva la o nunta acolo...sau a avut cineva nunta acolo?[-o<

eu nu sunt din botosani..viitorul sot este..dar locuim in bacau si nunta o vom face in botosani...am tot vizitat restaurantre in cautarea locului perfect...si ne-am oprit la pensiunea bianca...dar pana la decizia finala am nevoie de ajutorul vostru....va rooooogggg[-o<
Mai sunt cateva miresici care au nunta acolo si ai facut foarte bine ca ai deschis acest subiect. O sa va puteti sfatui in voie ;-) Eu nu am nimic de zis de rau despre ei. Am auzit doar lucruri bune. Spor la pregatiri si bine ai venit printre noi >:D<

h4_laura
21.07.2010, 13:30:33
multumesc de urari, intre timp am semnat contractul cu ei....dupa ce am tot alergat dintr-o parte in alta: Rapsodia nu era disponibila pentru o perioada care sa ne convina noua, la hotla Maria (uca)nu ne-a placut deloc slile...prea multe separeuri....si desi se spune ca e renovata, mie personal nu imi place ce a iesit. La final ramasesem sa alegem intre Belvedre, Miorita si Pensiuinea Bianca....le-am pus in balanta, am cantarit..=P~ si in final am ales pensiunea bianca...pe lanca celelalte la ei nu platesti chelnerii,bucatarii L-) ci doar meniul. pe langa asta ne asigura tot ce inseamna aranjament (mai putin floral) in 2000 ron, bani in care intra si o camera pentru miri:)>-
am ramas oricum surprinsa ssa aflu ca la botosani (dupa cum va spuneam su nu sunt de aici)se servesc 4 feluri de mancare...nu 3 asa cum stiam noi.
nu stiu inca ce o sa aleg la meniu...e destul de dificil:-SS..dar sper sa ne descurcam si sa fie toata lumea fericita.
astazi m-au anuntat socrii ca au rezervat si formatia....e aceeasi care canta la pensiunea bianca, nu am avut cum sa ajungem si noi acolo sa ii ascultam ca am terminat concediul...dar sper sa fie ok[-o<

va astept cu impresii despre pensiunea bianca ...asa ar fi mai usor si pentru mine ...mai ales ca nu am cum sa vin foarte des in botosani

Pupici

aryanna
21.07.2010, 15:18:58
eu zic ca ai facut alegerea corecta
nu am fost la pensiunea bianca insa am trecut pe acolo si arata frumos

da, la noi se servesc 4 feluri de mancare, imens de mult si in plus consider ca e o risipa nesimtita pentru ca asa se face
daca te gandesti altii nu au ce manca, si la o nunta se arunca aprox 60% din macare (daca nu o pune la urmatoare nunta)

insa doar pentru a nu vorbi lumea ca e nunta fara mancare se pun 4 feluri

am fost la nunta de duminica si crede-ma ca la caldura de acolo abia s-a atins lumea de mancare,

h4_laura
21.07.2010, 15:28:17
asa sper...cat despre mancare am spus si eu ca e multa dar soacra mea a ramas fosrte mirata de reactia mea asa ca ...o sa ma adaptez zonei/:)

PS. aryanna ai avut o rochie superba...care ti-a pus si mai bine in valoare frumusetea:)>-

medeadeea
21.07.2010, 16:09:57
multumesc de urari, intre timp am semnat contractul cu ei....dupa ce am tot alergat dintr-o parte in alta: Rapsodia nu era disponibila pentru o perioada care sa ne convina noua, la hotla Maria (uca)nu ne-a placut deloc slile...prea multe separeuri....si desi se spune ca e renovata, mie personal nu imi place ce a iesit. La final ramasesem sa alegem intre Belvedre, Miorita si Pensiuinea Bianca....le-am pus in balanta, am cantarit..=P~ si in final am ales pensiunea bianca...pe lanca celelalte la ei nu platesti chelnerii,bucatarii L-) ci doar meniul. pe langa asta ne asigura tot ce inseamna aranjament (mai putin floral) in 2000 ron, bani in care intra si o camera pentru miri:)>-
am ramas oricum surprinsa ssa aflu ca la botosani (dupa cum va spuneam su nu sunt de aici)se servesc 4 feluri de mancare...nu 3 asa cum stiam noi.
nu stiu inca ce o sa aleg la meniu...e destul de dificil:-SS..dar sper sa ne descurcam si sa fie toata lumea fericita.
astazi m-au anuntat socrii ca au rezervat si formatia....e aceeasi care canta la pensiunea bianca, nu am avut cum sa ajungem si noi acolo sa ii ascultam ca am terminat concediul...dar sper sa fie ok[-o<

va astept cu impresii despre pensiunea bianca ...asa ar fi mai usor si pentru mine ...mai ales ca nu am cum sa vin foarte des in botosani

Pupici
daca e formatia de la pensiune eu iti zic sa nu iti faci probleme k canta f bine si solista pe care o au acuma e super, are o voce misto, in comparatie cu solista care o aveau anul trecut. eu am nunta tot la pensiunea bianca iar formatia am ascultat-o la mai multe nunti la care am participat ei fiind formatia aleasa de miri, daca iti vin si ziua o sa ai parte de multe momente frumoase, apropo au si un pachet foto video misto adica tipul cu care lucreaza e profesionist, stiu pt k a lucrat un verisor de al meu cu el si pozele si filmarea au iesit super, poze mari foarte clare si la miri si pt parinti. prerea mea e sa nu-ti faci griji in privinta muzici, seful de formatie e un om super de treba si te intelegi cu el si la repertoriu plus k au schimbat repertoriul, stiu asta k am vb cu el cand am facut contractul pt k noi vrem anumite melodii. spor la pregatiri si daca mai afli ceva de pensiune te rog sa-mi impartasesti si mie, avnd in vedere k o sa ai nunta la o luna dupa mine iti voi putea da detalii. pupici>:D<

h4_laura
21.07.2010, 16:18:15
sa inteleg ca si tu ai nunta tot acolo? sau numai formatia e aceeasi?

[-o<

medeadeea
21.07.2010, 16:20:30
buna miresici,

cand am fost noi si am semnat contractul era intr-o duminica dupa amiaza si se pregateau de o nunta, sale era imbracata in alr si roz/mov si arata super bn, nasii nostri au fost la o nunta acolo acum 2 saptamani si au zis k a fost super(ei zicandu-ne de pensiune k noi habar nu aveam k exista), la valsul mirilor au avut covor rosu, artifici, baloane de sapun si nu se vede masina pt baloane, sala au zis k era aerisita bn si nu era nici un fel de miros plus k mancarea e super buna, eu inca nu am gustat-o desi am fost de mai multe ori pe acolo dar sper sa vina si ziua asta(cred k de ziua mea o sa iesim sa sarbatorim acolo), din ce am vazut eu e curat, personalul e foarte amabil si te trateaza frumos k am mai fost pe la niste restaurante unde se uitau la tine de la 100 de metri, si e un avantaj k nu se plateste ospatarii si bucatari, eu am vazut si ceva meniuri de nunta dar erau atatea de multe incat nu iti pot spune ce contine exact fiecare. succes la pregatiri si daca mai apelezi la ceva servicii din bt te rog sa-mi spui si mie k eu is in suceva, amandoi de fapt dar nunta va fi la bt k suntem de acolo. bafta:)>-

medeadeea
21.07.2010, 16:21:42
sa inteleg ca si tu ai nunta tot acolo? sau numai formatia e aceeasi?

[-o<
si nunta si formatia:D

h4_laura
21.07.2010, 16:42:54
ma bucur sa aud ca mai e cineva care face nunta acolo..ca ma speriasem cand am vazut ca nu raspunde nimeni [-o<dupa cum iti spuneam deocamdata am rezolvat doar cu restaurantul si formatia...urmeaza fotograful...pe care ma gandesc sa il aduc din bacau, aici e mai usor de cautat unul cum noi nu putem merge foarte des in botosani, mai ales ca aspectul poze+filmare e foarte important pt noi si avem ceva pretentii, daca gasesti pe cineva sau ai ceva sugestii le astept cu mare placere pentru ca la fel ca tine...si eu trebuie sa ma descurc de la distanta...noroc ca ii avem pe parintii lui acolo...sa ne ajute:)>- singura problema este ca vrem sa avem si noi un cuvant de spus la fiecare detaliu legat de nunta...doar odata se casatoreste omul ...nu?:x

medeadeea
21.07.2010, 16:59:14
ma bucur sa aud ca mai e cineva care face nunta acolo..ca ma speriasem cand am vazut ca nu raspunde nimeni [-o<dupa cum iti spuneam deocamdata am rezolvat doar cu restaurantul si formatia...urmeaza fotograful...pe care ma gandesc sa il aduc din bacau, aici e mai usor de cautat unul cum noi nu putem merge foarte des in botosani, mai ales ca aspectul poze+filmare e foarte important pt noi si avem ceva pretentii, daca gasesti pe cineva sau ai ceva sugestii le astept cu mare placere pentru ca la fel ca tine...si eu trebuie sa ma descurc de la distanta...noroc ca ii avem pe parintii lui acolo...sa ne ajute:)>- singura problema este ca vrem sa avem si noi un cuvant de spus la fiecare detaliu legat de nunta...doar odata se casatoreste omul ...nu?:x
asa e, eu ajung mai des in botosani oricum si daca mai aud/stiu ceva iti zic.te rog sa-mi raspunzi si bine inteles daca vrei, voua cat v-au luat cei de la muzica?

h4_laura
21.07.2010, 17:11:00
5300 ron dupa ce a negociat socrul; cu ei...ca cereau 60008-|
voua cat v-a luat muzica? cat v-a luat pentru aranjatul salii la pensiune?=P~

medeadeea
21.07.2010, 17:29:01
5300 ron dupa ce a negociat socrul; cu ei...ca cereau 60008-|
voua cat v-a luat muzica? cat v-a luat pentru aranjatul salii la pensiune?=P~
la muzica tot si la aranjat sala 2000lei da fara flori, adica asa au zis ei, oricum am inteles k poti vb cu ei si iti fac si florile, probabil se duc pe la o florarie k sa nu mai umbli tu. cand am fost eu aveau si flori la nunta de care se pregateau.:D

h4_laura
22.07.2010, 09:25:31
ok, astept mesajul tau:) ce stii de pretul meniului la pensiunea bianca? cei de acolo ne-au spus ca e aprox. 100-120 ron...

Renata_Pavel
05.08.2010, 19:54:31
daca e formatia de la pensiune eu iti zic sa nu iti faci probleme k canta f bine si solista pe care o au acuma e super, are o voce misto, in comparatie cu solista care o aveau anul trecut. eu am nunta tot la pensiunea bianca iar formatia am ascultat-o la mai multe nunti la care am participat ei fiind formatia aleasa de miri, daca iti vin si ziua o sa ai parte de multe momente frumoase, apropo au si un pachet foto video misto adica tipul cu care lucreaza e profesionist, stiu pt k a lucrat un verisor de al meu cu el si pozele si filmarea au iesit super, poze mari foarte clare si la miri si pt parinti. prerea mea e sa nu-ti faci griji in privinta muzici, seful de formatie e un om super de treba si te intelegi cu el si la repertoriu plus k au schimbat repertoriul, stiu asta k am vb cu el cand am facut contractul pt k noi vrem anumite melodii. spor la pregatiri si daca mai afli ceva de pensiune te rog sa-mi impartasesti si mie, avnd in vedere k o sa ai nunta la o luna dupa mine iti voi putea da detalii. pupici>:D<

Dar de cand cei de la bianca au solista? Din cate stiam noi, e un solist ... Se mai schimba lucrurile ...

Renata_Pavel
05.08.2010, 20:02:06
la muzica tot si la aranjat sala 2000lei da fara flori, adica asa au zis ei, oricum am inteles k poti vb cu ei si iti fac si florile, probabil se duc pe la o florarie k sa nu mai umbli tu. cand am fost eu aveau si flori la nunta de care se pregateau.:D

Florile se platesc separat, pe langa cei 2000 lei, care presupune realizarea aranjamentelor florale si tot restul aranjamentelor... cel putin asa ne-a zis noua.

Eu abia acum am vazut ca a deschis cineva subiectul "Bianca"

Renata_Pavel
05.08.2010, 20:04:29
ok, astept mesajul tau:) ce stii de pretul meniului la pensiunea bianca? cei de acolo ne-au spus ca e aprox. 100-120 ron...

Acelasi lucru ne-au spus si noua, pana la 120 lei/persoana. Acuma, pana la anul viitor vom vedea ce va mai fi. Eu una sper sa nu se schimbe.

Si in legatura cu muzica, daca v-ati inteles la pretul ala, va invidiez. Si noi am fost sa vb cu ei, dar ne-a cam dezamagit "scorul" ...

h4_laura
10.08.2010, 17:17:16
cat v-au cerut?...intre timp am facut rost de un dvd cu ei...au intr-adevar si o solista....;;)
am fost weekendul trecut in bt si am cautat un fotograf ...dar am ramas foarte dezamagita de cei cu care m-am intalnit..adica nu ma multumeste o filmare facuta cad amatori si fotografii muklt prea fotosopate cu fluturasi si floricele.....:O
legat e aranjamente...la noi in 2000ron intra aranjamentul fara flori, legat de acest aspect ne-au spus ca au o colaborare cu o florarie...din Catamaresti....dar se plateste separat!!$-)

legat de meniu...poate ma ajutati voi cu cateva sugestii...ce se serveste...ce prefera lumea in general, voi ce ati ales?

Creizilup
10.08.2010, 18:41:39
cat v-au cerut?...intre timp am facut rost de un dvd cu ei...au intr-adevar si o solista....;;)
am fost weekendul trecut in bt si am cautat un fotograf ...dar am ramas foarte dezamagita de cei cu care m-am intalnit..adica nu ma multumeste o filmare facuta cad amatori si fotografii muklt prea fotosopate cu fluturasi si floricele.....:O
legat e aranjamente...la noi in 2000ron intra aranjamentul fara flori, legat de acest aspect ne-au spus ca au o colaborare cu o florarie...din Catamaresti....dar se plateste separat!!$-)

legat de meniu...poate ma ajutati voi cu cateva sugestii...ce se serveste...ce prefera lumea in general, voi ce ati ales?

Legat de meniu si pe noi ne-au sfatuit altii, iar majoritatea sfaturilor erau sa mergem pe meniuri clasice, traditionale, pentru ca de cele mai sofisticate nu se prea atinge lumea...Asta ca sfat general, nu legat neaparat de Pensiunea Bianca :D Poate fetele stiu mai multe despre cum stau lucrurile acolo decat mine ;;)

medeadeea
10.08.2010, 18:50:33
buna, scz k nu am mai intrat de mult, formatia de la pensiune au solista si solist, tipul vine ziua dar si seara iar solista numai seara, asta stiu pt k am fost la mai multe nunti la care au cantat, inclusiv la un verisor iar pe 28 august merg la nunta unui prieten la care tot ei canta. la meniuri si noi am fost sfatuiti sa alegem pe cel traditional, cel putin lui mama mea i-am zis k as vrea peste in loc de sarmale iar ea mi-a dat o replica de genu: NUNTA FARA SARMALE!!!........in cazul nostru tre sa ne gandim si la invitati pt k nu as vrea sa plece oamenii infometati pt k nu le-a placut mancare si nici nu vreau sa platesc aiurea ceva ce nu se consuma. acuma fiecare face cum crede si cum vrea, fiecare mireasa vrea k nunta ei sa fie speciala. pupici:*

medeadeea
10.08.2010, 18:58:51
legat de imbracatul la sala, eu stiu k e 2000 lei si asta include: huse+panglica la scaune, mese aranjate, artifici la tort si la valsul mirilor, covor rosu la intrare si la valsul mirilor, arcada afara imbracata, masina cu baloane de sapun, pahare la intrare si mai nu stiu ce k cand am fost eu se pregateau de o nunta si patronul era cam pe fuga,florile ei nu le asigura doar aca vrei o vaza simpla cu ceva flori in ele(asta stiu k mi-a specificat atunci) dar daca vrei aranjamente ti le faci tu in bani tai separat de aia 2000$-). stiu pe cineva care a avut cumatria acolo si patronul a timis-o in Catamarasti dar nu a fost placut impresionata de ce a gasit :-&. eu am fost in piata mica la o florarie si am intrebat cat ma ajunge un aranjament cu crizanteme si jerbera k am vazut unul si mi-a placut si d-na de acolo mi-a zis k 25lei maxim da cu verdeata si cu de toate. am mai fost pe cale nationala la robert si mi-a zis pt acelasi aranjament 35lei.

h4_laura
12.08.2010, 10:15:23
foarte greau de decis in cazul meniului.....primul fel - e mai usor de horatat, dar ce se da la cele doua gustari calde in afara de sarmale??:-B

Creizilup
12.08.2010, 11:05:03
foarte greau de decis in cazul meniului.....primul fel - e mai usor de horatat, dar ce se da la cele doua gustari calde in afara de sarmale??:-B

Pestele poate fi o varianta, daca va place bineinteles :) Si friptura...Oricum sunt atatea variante delicioase pe care vi le va propune pensiunea ;;)

medeadeea
12.08.2010, 14:55:28
Cei de la pensiune au o gama variata de meniuri, eu cand am fost si am incheiat contractul am vazut vreo 20 de meniuri k sa imi fac o idee, si imi mai aducea dar iam zis k ajunge, vedem atunci. asa ca nu te ingrijora degeaba. Spor la pregatiri

Renata_Pavel
07.09.2010, 19:13:28
Mai fetelor, dar voi sunteti informate, nu gluma ... ati vazut si variante de meniu si alte chestii ... daca imi mai spuneti ca ati vazut si culorile cu care se poate impodobi sala, maine ma duc la Marius si il bat cred, ca eu habar nu am de nimic. Eu stiu doar ca ma costa 2000 lei ornatul salii plus florile, care le platim noi, da nu mi-a zis nimic de faptul ca tre sa imi iau eu aranjamentele gata facute ...

bya1402
12.09.2010, 10:56:20
Mai fetelor, dar voi sunteti informate, nu gluma ... ati vazut si variante de meniu si alte chestii ... daca imi mai spuneti ca ati vazut si culorile cu care se poate impodobi sala, maine ma duc la Marius si il bat cred, ca eu habar nu am de nimic. Eu stiu doar ca ma costa 2000 lei ornatul salii plus florile, care le platim noi, da nu mi-a zis nimic de faptul ca tre sa imi iau eu aranjamentele gata facute ...
Nici eu nu stiam mai multe decat tine. Noroc ca am gasit topicul asta si mai aflu si eu, ca mi se pare ca sunt tare in urma. Daca mai aflati ceva va rog sa impartasiti si cu mine. Multumesc

Renata_Pavel
12.09.2010, 11:41:24
Nici eu nu stiam mai multe decat tine. Noroc ca am gasit topicul asta si mai aflu si eu, ca mi se pare ca sunt tare in urma. Daca mai aflati ceva va rog sa impartasiti si cu mine. Multumesc

Fara probleme. Oricum, si eu sunt tot in aceeasi situatie ca si tine... habar nu am de o gramada de treburi, dar ma bazez pe faptul ca mai e timp pana la nunta sa le aflu pe toate :D

bya1402
12.09.2010, 11:57:40
Fara probleme. Oricum, si eu sunt tot in aceeasi situatie ca si tine... habar nu am de o gramada de treburi, dar ma bazez pe faptul ca mai e timp pana la nunta sa le aflu pe toate :D
Da, mai avem timp, eu cred ca in ultimele 3 luni o sa fie stresul cel mai mare, cu impartirea invitatiilor si restul Acum inca avem momente de respiro...si de sondat terenul:P

h4_laura
18.10.2010, 15:14:02
nu mai spune nimeni...nimic de pensiunea Bianaca?

a fost cineva la vreo nunta acolo in vara asta???[-o<

pupici la miresici

ionyionela
18.10.2010, 15:24:31
nu mai spune nimeni...nimic de pensiunea Bianaca?

a fost cineva la vreo nunta acolo in vara asta???[-o<

pupici la miresici
Nu am mers la nici o nunta la bianca,dar locuiesc in apropiere si mergem des pe acolo....ce nu-i ok?!Are pe jos gresie lucioasa.....de fapt sa te feresti de toate restaurantele care au pe jos asa ceva,iti rupi gatu la propiu,nu-ti spun cate cazaturi am luat pe astfel de gresie fiind incaltata pe tocuri,si imagineaza-ti ca la o nunta se varsa multe lichide pe jos.....si sa vezi ce misto e sa dansezi pe o astfel de gresie:)>-

Renata_Pavel
03.11.2010, 19:56:12
Avem o cunostinta care a avut nunta la Bianca acum 2 saptamani. A fost "extraordinar" si eu o cred. Mancarea foarte buna, pregatirea la fel, patronii au stat toata noaptea in sala... Servirea a fost foarte buna, sala a fost ornata foarte frumos ... foarte, foarte si iar foarte. A fost tare multumita persoana respectiva.
Asa cum spunea medeea, aranjametele florale nu sunt incluse in "oferta".
Nu s-au simtit deloc furati, la sfarsitul nuntii au pus tot ce a ramas pe o masa pentru a le lua acasa.
Meniul a ajuns 120 lei cu 4 feluri de mancare, 2 cafele, apa la discretie si inghetata.
Sunt linistita!!!!!!!!! :)

medeadeea
03.11.2010, 20:13:48
Avem o cunostinta care a avut nunta la Bianca acum 2 saptamani. A fost "extraordinar" si eu o cred. Mancarea foarte buna, pregatirea la fel, patronii au stat toata noaptea in sala... Servirea a fost foarte buna, sala a fost ornata foarte frumos ... foarte, foarte si iar foarte. A fost tare multumita persoana respectiva.
Asa cum spunea medeea, aranjametele florale nu sunt incluse in "oferta".
Nu s-au simtit deloc furati, la sfarsitul nuntii au pus tot ce a ramas pe o masa pentru a le lua acasa.
Meniul a ajuns 120 lei cu 4 feluri de mancare, 2 cafele, apa la discretie si inghetata.
Sunt linistita!!!!!!!!! :)
M\-am linistit si eu............................abia astept sa vina ziua cea mare:-SS:D:x

Renata_Pavel
04.11.2010, 21:06:22
M\-am linistit si eu............................abia astept sa vina ziua cea mare:-SS:D:x

Inca putin si vine ... si dupa aia o sa-i duci dorul :)

h4_laura
12.11.2010, 16:32:47
cat merge darul la o nunta in botosani?[-X

loryca
12.11.2010, 22:03:41
cat merge darul la o nunta in botosani?[-X pai depinde de restaurant si in ce calitate esti invitat....in principiu e intre 550 si 700 ron de cuplu....

anuska_dea
12.11.2010, 22:06:57
cat merge darul la o nunta in botosani?[-X

Intre 600 si 800 lei, depinde de ce au. Daca esti ruda sau ceva mai apropiat merge si mai mult. Depinde de calitatea pe care o ai.

ali_aaida
25.11.2010, 20:04:17
buna miresici.....si eu o sa am nunta la Bianca in februarie 2011....am auzit doar lucruri bune la adresa lor....nu o sa avem formatie,ci dj....succes la pregatiri

anuska_dea
26.11.2010, 09:06:02
buna miresici.....si eu o sa am nunta la Bianca in februarie 2011....am auzit doar lucruri bune la adresa lor....nu o sa avem formatie,ci dj....succes la pregatiri

Bine ai venit!>:D<
Ai stat ascunsa pana acum!:*

ali_aaida
26.11.2010, 14:33:21
Bine ai venit!>:D<
Ai stat ascunsa pana acum!:*

multumesc! ma tot uit de vreo 2 luni pe site dar de curand ne-am hotarat cu restaurantul...noi o sa avem o nunta micuta,vreo 60-70 de persoane....voi v-ati cump rokitele?

ali_aaida
26.11.2010, 14:39:04

buna! stai linistita ca este cineva mai in urma decat tine....:> eu am nunta peste aprox 3 luni si abia am ales restaurantul ,azi dam avansul....nu am luat decat verighetele....nimic altceva....(:| mai vb
sa ne mai impartasim din idei pup

bya1402
29.11.2010, 19:49:29
cu siguranta o sa-ti poarte mult noroc....spor la pregatiri...;-)

multumesc tare mult si tie la fel. asteptam si cat mai multe impresii despre pensiunea Bianca, avand in vedere ca tu esti prima din 2011 care face nunta acolo:P

h4_laura
30.11.2010, 11:13:50
fetelor stiti pe cineva care ar dori sa faca nunta la pensiunea bianca, pe 4 iunie 2011 dar nu a gasit locatie

eu va trebui sa renunt ....din cauza unui nefericit accident de masina ..... suntem in doliu

bya1402
30.11.2010, 14:38:17
fetelor stiti pe cineva care ar dori sa faca nunta la pensiunea bianca, pe 4 iunie 2011 dar nu a gasit locatie

eu va trebui sa renunt ....din cauza unui nefericit accident de masina ..... suntem in doliu

Imi pare foarte rau..Condoleante, sa fii tare. Eu nu stiu pe nimeni, dar eventual ati putea sa dati si un anunt in ziar poate gasiti pe cineva sau sa vorbiti cu tipul de la pensiune, poate gaseste el inlocuitor, ar trebui sa fie intelegator cand e vorba de situatii din astea nefericite.

ali_aaida
30.11.2010, 19:31:55
[QUOTE=h4_laura;3790875]fetelor stiti pe cineva care ar dori sa faca nunta la pensiunea bianca, pe 4 iunie 2011 dar nu a gasit locatie

condoleante...

loryca
30.11.2010, 19:50:25

eu va trebui sa renunt ....din cauza unui nefericit accident de masina ..... suntem in doliu condoleantze....imi pare rau pt cele intamplate si ca va trebui sa renuntia la un evenimenta atat de important in viata voastra(cel putin pt moment),dar eu zic sa mergi la pensiune si sa vb sa le zici motivul,ar trebui sa inteleaga si sa nu fie probleme,cel putin asa stiu ca fac unele restaurante,nu ar trebui sa fie ceva de obiectat din partea lor....

alexutza_23
02.12.2010, 17:54:59

Sincere condoleante si sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci cu bine peste acest eveniment nefericit.

h4_laura
10.12.2010, 11:45:13
am vorbit cu cei de la pensiune...si in eventualitatea in care gasesc ei pe cineva ...ne inapoiaza avansul, daca nu ramane sa gasim noi (am si dat anunt la o firma locala de cablu ); acelasi lucru si pt formatie. Singurul care ne-a inteles pe deplin si a propus el sa ne dea avansul inapoi a fost fotograful.
acum incercam sa vedem ce putem face....

alexutza_23
10.12.2010, 17:00:06
am vorbit cu cei de la pensiune...si in eventualitatea in care gasesc ei pe cineva ...ne inapoiaza avansul, daca nu ramane sa gasim noi (am si dat anunt la o firma locala de cablu ); acelasi lucru si pt formatie. Singurul care ne-a inteles pe deplin si a propus el sa ne dea avansul inapoi a fost fotograful.
acum incercam sa vedem ce putem face....
Poate o sa se rezolve si celelalte...important este acum ca voi sa fiti tari si impreuna veti trece peste toate...:*

Ralu_
28.03.2011, 15:48:51
Da, mai avem timp, eu cred ca in ultimele 3 luni o sa fie stresul cel mai mare, cu impartirea invitatiilor si restul Acum inca avem momente de respiro...si de sondat terenul:P

tu ai timp berechet, fii calma si sondeaza terenul cu mare grija :)))))))))))))))))

bya1402
28.03.2011, 15:52:27
tu ai timp berechet, fii calma si sondeaza terenul cu mare grija :)))))))))))))))))

acum nu mai am, ca mai sunt 3 luni:)):)) am intrat in prizaa:((

Ralu_
28.03.2011, 15:53:20
Nu am mers la nici o nunta la bianca,dar locuiesc in apropiere si mergem des pe acolo....ce nu-i ok?!Are pe jos gresie lucioasa.....de fapt sa te feresti de toate restaurantele care au pe jos asa ceva,iti rupi gatu la propiu,nu-ti spun cate cazaturi am luat pe astfel de gresie fiind incaltata pe tocuri,si imagineaza-ti ca la o nunta se varsa multe lichide pe jos.....si sa vezi ce misto e sa dansezi pe o astfel de gresie:)>-

eu am fost la Bianca pe 23 octombrie 2010 la o nunta si chiar am dansat fara probleme, aveam tocuri cui de 10 si nu m-am mai trantit pe gresia lor lucioasa :))), acu depinde de fiecare, eu am mai auzit de faza asta ca e tare naspa pardoseala la Bianca dar sincer nu mi s-a parut , cat despre lichidele varsate pe jos la o nunta asta chiar e tare, pai cum naiba sa verse pe jos :)) chiar daca varsa cineva din greseala vine personalul si sterge nu lasa totul asa murdar, cum ar arata sala cu bautura varsata pe ringul de dans si cu invitatii picati in fund, hai sa fim seriosi, tine de profesionalims si de ceea ce le ceri.

anuska_dea
28.03.2011, 22:57:27

:D Eu inca nu am intrat in priza. Si mai am o luna...:D Sunt foarte linistita deocamdata.

Ralu_
29.03.2011, 13:20:37

si cum stai tu acolo in priza, e dragut?:))))))))))))))))) acum ca te cunosc asa comic mi se pare tot ce spui tu :))))

bya1402
29.03.2011, 14:17:58
si cum stai tu acolo in priza, e dragut?:))))))))))))))))) acum ca te cunosc asa comic mi se pare tot ce spui tu :))))

razi tu razi acum, dar mi-e mila de tine cand ma gandesc ca voi deveni bridezilla cu vreo luna inainte de nunta si o sa te innebunesc de cap cu telefoane zi si noaptee=))=)) cred ca la urma voi rade eu mai bine

bya1402
29.03.2011, 14:19:06
:D Eu inca nu am intrat in priza. Si mai am o luna...:D Sunt foarte linistita deocamdata.

iti tin pumnii sa iasa bine. intr-un fel abia astept si eu sa scap, sa nu mai am atata stress. te asteptam cu impresii dupa ziua cea mare.

Ralu_
29.03.2011, 14:20:50
iti tin pumnii sa iasa bine. intr-un fel abia astept si eu sa scap, sa nu mai am atata stress. te asteptam cu impresii dupa ziua cea mare.

si eu abia astept sa scapi, sa vad cum iese totul la tine sa stiu daca ma mai marit ori nu :)))))

mayabyful
25.04.2011, 11:57:37
Buna fetele eu va rog doar sa scrieti tot ce aveti si detalii de pensiunea asta mai ales dupa ce aveti nunta pt ca eu nu sunt in tara si mi-a placut pensiunea asta din ce ati vb voi pana acum si m-ar interesa si pe mn

anuska_dea
26.04.2011, 14:54:31
Buna fetele eu va rog doar sa scrieti tot ce aveti si detalii de pensiunea asta mai ales dupa ce aveti nunta pt ca eu nu sunt in tara si mi-a placut pensiunea asta din ce ati vb voi pana acum si m-ar interesa si pe mn

Pai daca tu inca nu ai rezervat sala, sincera sa fiu pentru luna august la anul nu cred ca mai gasesti liber, si mai ales sambata.

mayabyful
26.04.2011, 21:49:23
:(crezi? pai mai este un an si ceva ce pacat, oricum acum nam cum sa caut ca sunt prea departe. Sper sa mai ramana ceva si pt mn pana plec acasa ca sa nu fiu nevoita sa o fac la cort[-o<

alexutza_23
26.04.2011, 22:34:09
:(crezi? pai mai este un an si ceva ce pacat, oricum acum nam cum sa caut ca sunt prea departe. Sper sa mai ramana ceva si pt mn pana plec acasa ca sa nu fiu nevoita sa o fac la cort[-o<
Noi am inceput sa cautam restaurant din aprilie anul trecut si unele erau ocupate, chiar si in august...deci, parerea mea este ca ar trebui sa te grabesti...:>

mayabyful
26.04.2011, 22:37:40
Sper totusi sa ramana ceva si pt mn pt ca nam nici o sansa sa ajung in tara pana la iarna:( eu vreau sa fac o nunta mica poate o sa mai gasesc un local ceva daca nu renunt si o fac in 2013 pt ca numai daca o fac in august am sansa sa-mi si vina cineva la nunta

Renata_Pavel
27.04.2011, 08:31:19

Noi am incheiat contractul cu restaurantul in ianuarie 2010, iar data de 20 aug, care ne-ar fi placut noua, era ocupata din 2009, asa ca, e putin cam dificil cu luna august :(

mayabyful
27.04.2011, 11:34:45
=((cred ca o sa se ajunga sa se planuiasca o nunta cu 5 ani inainte

dragutzyoyo2006
28.04.2011, 13:00:17
Sper totusi sa ramana ceva si pt mn pt ca nam nici o sansa sa ajung in tara pana la iarna:( eu vreau sa fac o nunta mica poate o sa mai gasesc un local ceva daca nu renunt si o fac in 2013 pt ca numai daca o fac in august am sansa sa-mi si vina cineva la nunta

Buna, sunt si eu noua pe aici si vroiam sa-ti spun ca eu am fost zilele astea la Bianca si nu mai are nimic liber pe iulie si august. Si eu vroiam sa fac acolo nunta dar se pare ca e prea tarziu. Bafta la cautat!

mayabyful
28.04.2011, 13:11:53
multumesc sper sa ramana ceva si pt mine

ali_aaida
05.05.2011, 20:42:58

buna,eu am avut nunta acu aproape 3luni la bianca....a fost bine,nimic de zis,nu a alunecat nimeni pe gresie...ca am vazut ca asta e problema tuturor ! singurul lucru care mi-a displacut a fost ca tortul a disparut cu desavarsire,desi l-am facut mult mai mare decat trebuia .La ora cand s-a servit tortul erau mai putin de jumatate din invitatii ramasi la petrecere iar tort nu a ramas...in fine...in rest,mancarea buna,muzica la fel....am fost multumiti! bafta tuturor miresicilor!

alexutza_23
05.05.2011, 21:03:50
buna,eu am avut nunta acu aproape 3luni la bianca....a fost bine,nimic de zis,nu a alunecat nimeni pe gresie...ca am vazut ca asta e problema tuturor ! singurul lucru care mi-a displacut a fost ca tortul a disparut cu desavarsire,desi l-am facut mult mai mare decat trebuia .La ora cand s-a servit tortul erau mai putin de jumatate din invitatii ramasi la petrecere iar tort nu a ramas...in fine...in rest,mancarea buna,muzica la fel....am fost multumiti! bafta tuturor miresicilor!
Nu ne-ai ramas datoare cu niste poze?;-):D:-"

medeadeea
09.05.2011, 20:18:40
Sa va povestesc si de cei de la pensiune;-) din partea noastra au 10 cu plus, am fost foarte multumiti de servirea pe sala, aranjamente, comportamentul personalului si de gustul delicios al bucatelor;)) pentru noi a fost o experienta placuta si sper k si viitori miri sa se simta la fel sau chiar mai bine

alexutza_23
09.05.2011, 20:25:19
Sa va povestesc si de cei de la pensiune;-) din partea noastra au 10 cu plus, am fost foarte multumiti de servirea pe sala, aranjamente, comportamentul personalului si de gustul delicios al bucatelor;)) pentru noi a fost o experienta placuta si sper k si viitori miri sa se simta la fel sau chiar mai bine
Bine ca a fost totul asa cum v-ati dorit...cred ca singurul lucru care nu a tinut cu voi a fost vremea...;))...dar nu mai conteaza absolut nimic in acea zi minunata si in acele momente magice...
Tu de acum ai scapat...mai ramanem noi...cel putin eu abia astept sa treaca timpul si sa fiu si eu o printesica asa ca tine...;-)...poate cu rochita un pic mai voluminoasa decat a ta...;-);))
Inca o data...Felicitari!!!

medeadeea
11.05.2011, 11:42:54
Multumesc pt felicitari, intradevar vremea nu a fost cea mai frumoasa dar nici asta nu a prea contat;))

Ralu_
11.05.2011, 22:39:48
Buna Dea,
poti sa-mi spui cum a fost la nunta? sunt foarte curioasa pt ca noi tot acolo vom avea nunta.Ms mult!

Ralu_
11.05.2011, 22:40:28
Multumesc pt felicitari, intradevar vremea nu a fost cea mai frumoasa dar nici asta nu a prea contat;))

Casa de Piatra si toata fericirea din lume iti doresc!

medeadeea
12.05.2011, 20:24:57
Buna Dea,
poti sa-mi spui cum a fost la nunta? sunt foarte curioasa pt ca noi tot acolo vom avea nunta.Ms mult!

Bai la nunta a fost super pt noi k nu am avut nici o grija in ceea ce priveste servitul invitatilor sau alte lucruri ce tin de chelneri, personal nu m-am simtit furata deloc si tot personalul a fost super, patronul a stat toata noaptea si a supravegheat, mancarea foarte buna si gustoasa asa mi s-a spus dar pot confirma si eu pt k am tinut sa gust cate un pic din fiecare fel si am reusit. Eu nu fac reclama sau nu stiu ce pensiunii dar eu am fost foarte multumita de ei si din partea noastra au 10 cu felicitari.
Daca te mai pot ajuta cu ceva o voi face cu mare placere:D

ali_aaida
13.10.2011, 20:48:34
Nu ne-ai ramas datoare cu niste poze?;-):D:-"
ba da,dar nu prea reusesc sa le incarc....

alexutza_23
14.10.2011, 10:43:09
ba da,dar nu prea reusesc sa le incarc....
Daca ai profil de facebook spune-ne si este mai usor asa, daca nu reusesti sa le incarci in Picassa...:)

anna_2423
14.11.2012, 19:30:51
Noi am avut nunta la pensiunea Bianca acum ,anul asta pe 27 octombrie. foarte multumita a fost toata lumea.
mi s-a parut cel mai convenabil calitate pret. aranjamentul salii dupa cum imi imaginasem.Au avut culorile huselor si fundelor care le-am cerut..si aveai de unde alege.
curat , servirea si mancarea foarte foarte buna si destul de ieftina. Managerul a fost aproape toata seara si a supravegheat sa decurga totul bine. aerisit, spatios(am avut 90 de persoane)am avut la dispozitie paharele mirilor, casuta de bani, porumbei albi , covor rosu la dans, artificii si la dans si la tort -si am redus multi bani .
recomand !