PDA

Versiunea completa : Restaurant All Seasons

alinasacara
22.07.2010, 09:34:42
Cine si-a mai facut nunta la All Seasons? Localul pare foarte dragut dar as vrea niste impresii. Multumesc mult.

miha2009
22.07.2010, 10:50:21
Cine si-a mai facut nunta la All Seasons? Localul pare foarte dragut dar as vrea niste impresii. Multumesc mult.

Acest restaurant este cumva pe Bucium? Daca da, cred ca este relativ nou, nu stiu daca s-au facut nunti acolo......

alinasacara
22.07.2010, 11:41:34
Da, este pe Bucium. Stiu ca e nou dar am inteles ca au mai facut nunti.

Al3xa
27.07.2010, 16:16:24
Buna.Am fost si eu si am vb la restaurant.Eu m-am decis.Ramane sa fac nunta (care va fi la anul) acolo.Pretul meniului mi se pare ok.De locatie:x nici nu mai zic...

lorein
08.08.2010, 20:34:35
Buna.Am fost si eu si am vb la restaurant.Eu m-am decis.Ramane sa fac nunta (care va fi la anul) acolo.Pretul meniului mi se pare ok.De locatie:x nici nu mai zic...

Buna,

are cineva poze cu localul asta? Noi nu stam in tara, au mers parintii si au vazut, si lor li se pare frumos. Dar as vrea totusi sa imi fac si eu o idee cam cum arata, si situl pensiunii pare sa fie in constructie.

Multumesc frumos!

lorein
11.08.2010, 11:36:23
Nu are nimeni-nimeni niste poze? Poate ati avut nunta deja aici, sau poate urmeaza sa o aveti...

Al3xa
18.08.2010, 17:17:59
da-mi add pe ***...eu am 2 filmulete de la restaurant...nu merge sa-ti dau mesaj privat..nu stiu dc...

marialia
21.08.2010, 10:43:18
buna stiti cat e pretul unui meniu si cate locuri are sala

lorein
21.08.2010, 16:36:03
buna stiti cat e pretul unui meniu si cate locuri are sala

buna,

pentru 2011 pretul e in jur de 170 si cea mai mare nunta pe care au avut-o(din ce mi-au zis) a fost de 100 pers.

anton_gianina
18.09.2010, 01:00:03
buna,

pentru 2011 pretul e in jur de 170 si cea mai mare nunta pe care au avut-o(din ce mi-au zis) a fost de 100 pers.
Buna seara tuturor celor care veti fi mirese in 2011 si de ce nu si anul acesta ,va dau citeva informatii sper eu utile sala are o capacitate maxima de 120 de persoane dar pt o nunta reusita e bine sa nu aveti mai mult de 100 pt ca for fi inghesuiti altfel,sala arata exemplar,imaginativa ca e nou abia deschis deci e de asteptat totul sa fie impecabil,dansii nu se ocupa momentan cu ornamente si alte minuni daca vreti va aduceti voi desi scaunele ar fi pacat sa le imbracati la cat de bine arata iar la ce tine de bucatarie va asigur ca nu veti regreta,mancarea e cat se poate de buna facuta cat se poate de natural si de o calitate fara cusur.Nu stiu un pret exact la meniuri deoarece nu sunt inca facute meniurile pe anul viitorin rest va urez mult noroc si va asigur ca nu veti regreta daca veti alege acea locatie pt nunta mult visata.Si sa nu credeti ca laudele vin de la sefi ci de la o persoana simpla care a trecut de cateva ori pe acolo,va poop pe toate si multa bafta;-);-);-)

Al3xa
10.11.2010, 14:39:41
hello...eu am fost si am dat avansul pentru sala acum 3 saptamani...meniul pe care l-am ales noi (pt anul viitor) e undeva la 150 lei ...(fara bautura )..pe langa banii pe meniuri se platesc separat ospatarii...pt o nunta cam de 80 persoane ar veni cam 1000 lei (10 mil)...doamna de acolo (dna Mocanu) e foarte de treaba ..ai posibilitatea sa-ti alegi ce vrei tu din meniu...noua ne-au prezentat 3 meniuri pe care le poti combina (felul 1 de la meniu 1, felul 2 de la meniu 2..si tot asa)....sper sa fie totul ok :D

Al3xa
28.01.2011, 12:23:45
Nu mai e nimeni care sa faca nunta la all seasons? ...:(

Al3xa
25.05.2011, 10:52:15
neatza miresici ...nu este nimeni care sa fi facut deja nunta la All Seasons si sa ne impartaseasca cum a fost ?

am emotii ca nu e prea populat subiectul 8-|

Al3xa
29.07.2011, 13:02:36
nimeni la all seasons ? ... :( ...am fost la restaurant si mi-au zis ca au weekend-ul plin ... si vineri si sambata si duminica ... chiar nu e nici o miresuca care sa ne zica pareri ? :(

corinaandreea
31.10.2011, 15:21:34
Buna!sunt noua pe site,as vrea sa fac nunta la restaurant all seasons si as vrea impresii,pareri despre acest restaurant.Va multumesc!

Favu
11.03.2012, 23:01:40
Buna. Am semnat cu All Seasons contract pt data de 25 mai 2013. Capacitatea maxima este de 100 persoane. Doamna cu care am discutat este foarte draguta si flexibila. Ma puteti intreba orice aveti nevoie sa aflati.

mireille83
24.06.2012, 23:27:36
Buna miresici!
Eu am semnat cu All Seasons pentru 2013. Am dat avans...am ales meniul si cam atat. As fi vrut mai multe pareri dar vad ca nu prea sunt miresici care sa fi avut nunta aici...de ce oare?

mireille83
24.06.2012, 23:34:35
hello...eu am fost si am dat avansul pentru sala acum 3 saptamani...meniul pe care l-am ales noi (pt anul viitor) e undeva la 150 lei ...(fara bautura )..pe langa banii pe meniuri se platesc separat ospatarii...pt o nunta cam de 80 persoane ar veni cam 1000 lei (10 mil)...doamna de acolo (dna Mocanu) e foarte de treaba ..ai posibilitatea sa-ti alegi ce vrei tu din meniu...noua ne-au prezentat 3 meniuri pe care le poti combina (felul 1 de la meniu 1, felul 2 de la meniu 2..si tot asa)....sper sa fie totul ok :D

Buna Al3xa! Eu am semnat cu all seasons pentru 2013. Tu ai avut nunta? As vrea cateva detalii daca o sa ai disponibilitate. As vrea sa imi spui daca a iesit totul bine, daca ai intampinat probleme legate de platile pe care a trebuit sa le faci la sfrasit. Si ar mai fi ceva intrebari dar nu stiu daca ai sa mai intri sa iti verifici mesajele. Oricum m-ar ajuta foarte mult sa stiu...orice pentru ca nimeni de pe miresici nu spune nimic concret despre nunta de acolo. Multumesc, numai bine!

mireille83
24.06.2012, 23:46:03
Buna. Am semnat cu All Seasons contract pt data de 25 mai 2013. Capacitatea maxima este de 100 persoane. Doamna cu care am discutat este foarte draguta si flexibila. Ma puteti intreba orice aveti nevoie sa aflati.

Buna! Noi am semnat azi cu ei pentru 2013. Nu te ingrijoreaza faptul ca nimeni de aici nu a postat nici o parere despre cum a fost nunta? Stiu ca e relativ nou dar totusi nimeni nu zice numic. Sper sa fie totul bine si sa nu avem surprize...

Favu
08.07.2012, 01:51:59
Buna! Noi am semnat azi cu ei pentru 2013. Nu te ingrijoreaza faptul ca nimeni de aici nu a postat nici o parere despre cum a fost nunta? Stiu ca e relativ nou dar totusi nimeni nu zice numic. Sper sa fie totul bine si sa nu avem surprize...

Buna. Chiar deloc nu ma ingrijoreaza pentru ca pot exista probleme diverse si la restaurantele cu renume. Nu prea s-au facut nunti deoarece in 2011 nu era finalizata terasa. Aceasta informatie o am de la o fosta mireasa care a renuntat sa semneze cu All Seasons deoarece nunta ei a fost in toamna si se gandea sa nu ploua si sa apara noroiul. Probabil nu a fost singura care a gandit asa. Acum totul e finalizat asa cum se observa si din poze. Daca ei in toamna lui 2011 nu aveau finalizata terasa, nu stiu cate persoane au avut curajul sa semneze pt 2012. Poate si asta e un motiv pentru care nu prea s-au facut nunti acolo ca sa avem si noi informatii. Oricum, fiind o pensiune noua, a costat ceva bani, investitie care trebuie amortizata prin evenimentele organizate, asa ca nu prea cred ca isi permit ei sa faca probleme. Daca era mai veche si cu renume, o nunta nereusita nu le-ar afecta prea mult business-ul. Parerea mea e ca totul tine si de noroc. Nu le poti prevedea pe toate. Poate treaba la restaurant va fi ok insa vor aparea probleme in alte parti. Eu una consider ca niciodata nu poti satisface mofturile tuturor si ca aspecte de genul asta nu isi merita efortul. Daca voua v-a placut pensiunea si deja ati semnat, problema asta este deja rezolvata si nu merita sa te mai gandesti la ea. Sunt multe de planificat asa ca orienteaza-ti privirea inainte. Contract semnat = problema rezolvata. De acum, cu Domnu' inainte!

mireille83
09.08.2012, 20:30:37
Buna. Chiar deloc nu ma ingrijoreaza pentru ca pot exista probleme diverse si la restaurantele cu renume. Nu prea s-au facut nunti deoarece in 2011 nu era finalizata terasa. Aceasta informatie o am de la o fosta mireasa care a renuntat sa semneze cu All Seasons deoarece nunta ei a fost in toamna si se gandea sa nu ploua si sa apara noroiul. Probabil nu a fost singura care a gandit asa. Acum totul e finalizat asa cum se observa si din poze. Daca ei in toamna lui 2011 nu aveau finalizata terasa, nu stiu cate persoane au avut curajul sa semneze pt 2012. Poate si asta e un motiv pentru care nu prea s-au facut nunti acolo ca sa avem si noi informatii. Oricum, fiind o pensiune noua, a costat ceva bani, investitie care trebuie amortizata prin evenimentele organizate, asa ca nu prea cred ca isi permit ei sa faca probleme. Daca era mai veche si cu renume, o nunta nereusita nu le-ar afecta prea mult business-ul. Parerea mea e ca totul tine si de noroc. Nu le poti prevedea pe toate. Poate treaba la restaurant va fi ok insa vor aparea probleme in alte parti. Eu una consider ca niciodata nu poti satisface mofturile tuturor si ca aspecte de genul asta nu isi merita efortul. Daca voua v-a placut pensiunea si deja ati semnat, problema asta este deja rezolvata si nu merita sa te mai gandesti la ea. Sunt multe de planificat asa ca orienteaza-ti privirea inainte. Contract semnat = problema rezolvata. De acum, cu Domnu' inainte!
Ai raspuns de parca ai fi patroana pensiuni...:)) in fine m-ai linistit putin. Multumesc pentru raspuns si numai bine!

Paula-Ramona
19.08.2012, 12:06:14
Buna miresici am fost si eu zilele trecute la acest restaurant si mi s-a parut dragut,dar totusi un pic cam mic.Meniurile mi se par ok ,la fel si terasa.....
Eu as vrea sa imi fac nunta la anul dar nu stiu daca ar incapea 100 de invitati acolo si sa mai ramana si loc de dans.
Miresicile care au semnat contract ,puteti sa imi spuneti cam cati invitati o sa aveti?

Favu
31.08.2012, 00:00:19
Buna miresici am fost si eu zilele trecute la acest restaurant si mi s-a parut dragut,dar totusi un pic cam mic.Meniurile mi se par ok ,la fel si terasa.....
Eu as vrea sa imi fac nunta la anul dar nu stiu daca ar incapea 100 de invitati acolo si sa mai ramana si loc de dans.
Miresicile care au semnat contract ,puteti sa imi spuneti cam cati invitati o sa aveti?

Buna. Noi vom avea vreo 60-70 invitati (nu perechi!). Stiu ca ar incapea 100 de invitati si ar ramane loc pt dansat. Ar fi problematica treaba daca ar fi 120 sau mai multi. Bine ar fi sa vb cu d-na Mocanu ca sa fii sigura.

mireille83
02.09.2012, 22:28:10

Noi am semnat cu ei pt 2013. Cred ca o sa avem cam 80 de invitati. Am mai fost la restaurant si am numarat mesele cu scaune cu tot. Parerea mea e ca 100 maxim. Peste sunt deja cam ingramaditi. Asta daca invitatii ii asezi jos, acolo dupa ce cobori scarile si faci rigul de dans sus unde ar mai veni si muzica pusa. Pe net este un filmulet de la o nunta de la all seasons. cauta pe you tube si o sa-ti faci o idee. Mult spor si numai bine!

maria.burlacu07
16.04.2013, 14:31:03
Pt. miresele care au avut aici nunta nu vi s-a parut putin inghesuit pt. invitati? Cel putin cei doi stalpi din dreapta salii nu incurca la asezarea meselor? Ringul de dans a fost ok?
Daca aveti poze cu sala ornata le-ati putea pune aici sa vedem si noi cum a-ti amenajat spatiul?

Favu
02.06.2013, 14:09:51
Buna tuturor miresicilor. Am avut recent nunta la All seasons, pe 25 mai. Cu tot cu foto-video si formatie, am avut 77 de meniuri. Sala a fost incapatoare, cu spatiu suficient atat pt invitati cat si pt chelneri.Mesele de la stalpi le-am dat mai in fata,astfel incat invitatii au stat pe scaune si nu pe bancheta (este loc mai mult decat suficient). Nunta a iesit super, puteti avea incredere ca restaurantul/pensiunea se va ridica la inaltimea asteptarilor. Noi ne-am inteles la perfectie cu ei. Desi ei nu obisnuiesc sa danseze gaina, pentru ca noi ne-am dorit mult sa respectam si aceasta traditie, au dansat-o doar pt noi.In ceea ce priveste dansul mirilor, nu se permite folosirea artificiilor pentru faptul ca tavanul este jos si se poate deteriora. In schimb, primiti din partea casei artificiile pentru tort.
Revin cu o completare.

Favu
13.06.2013, 23:36:59
Buna tuturor miresicilor. Am avut recent nunta la All seasons, pe 25 mai. Cu tot cu foto-video si formatie, am avut 77 de meniuri. Sala a fost incapatoare, cu spatiu suficient atat pt invitati cat si pt chelneri.Mesele de la stalpi le-am dat mai in fata,astfel incat invitatii au stat pe scaune si nu pe bancheta (este loc mai mult decat suficient). Nunta a iesit super, puteti avea incredere ca restaurantul/pensiunea se va ridica la inaltimea asteptarilor. Noi ne-am inteles la perfectie cu ei. Desi ei nu obisnuiesc sa danseze gaina, pentru ca noi ne-am dorit mult sa respectam si aceasta traditie, au dansat-o doar pt noi.In ceea ce priveste dansul mirilor, nu se permite folosirea artificiilor pentru faptul ca tavanul este jos si se poate deteriora. In schimb, primiti din partea casei artificiile pentru tort.
Revin cu o completare.

La finalul petrecerii, am primit toata mancarea si bautura inapoi, in caserole si nu am fost incarcati la nota de plata, asa cum am auzit ca se intampla prin alte parti. In ceea ce priveste corectitudinea, puteti sta fara probleme. Atat mirii cat si invitatii pot folosi terasa. La inceput, acest lucru mi s-a parut nesemnificativ, insa majoritatea invitatilor au iesit afara, mai ales ca plouase recent iar aerul era curat si racoros. Pomeneam in mesajul anterior de dansul mirilor. Cand a sosit acest moment, am fost sfatuiti de cei de la foto-video sa vorbim cu personalul pensiunii sa lase luminile aprinse pentru a se vedea mai bine pe filmare.
Am ramas in pana de idei, prin urmare sunt deschisa sa raspund tuturor intrebarilor.

cipeli
21.02.2014, 19:50:25
Buna!
Am discutat cu madam de la pensiunea All Seasons pentru nunta mea si mi-a lasat gust amar, a avut niste replici taioase..."pretul meniului va creste cu 10-15% ca doar nu va fac eu nunta" asta imi amintesc acum, motiv pentru care i-am zis "la revedere".

nellyyy
07.03.2014, 17:24:20
Buna ziua miresici,
am semnat si noi cu cei de la All Seasons pentru luna iulie si cum pe internet nu se gasesc prea multe poze as vrea sa va rog frumos sa imi trimitieti o poza cu sala amenajata.Noi avem 100 de persoane si ne-am dori ringul de dans sa ramana liber,adica toate mesele inclusiv cea de prezidiu sa fie jos, dar nustiu daca reusim sa le aranjam asa, spatiu pare prea mic totusi. Niste poze mi-ar fi de mare ajutor. Va multumesc anticipat.

Inessa
06.05.2014, 11:23:56
Buna miresici :) Stiu cat de greu este sa te decizi asupra unui spatiu, de aceea o sa imi impartasesc parerea despre prima vizita la aceasta pensiune.
Pensiunea inca de la prima vedere arata foarte cochet, este amenajata foarte dragut atat afara cat si inauntru. Intr-adevar spatiul nu este pentru nunti mari, de aceea mi se pare numai bun pentru nunti in jur de 100 persoane. Oricum la noi nu se pute problema respectiva deoarece vom avea doar o petrecere restransa dupa cununia civila. Restaurantul in interior arata foarte bine, mai multe poze gasiti la ei pe pagina de facebook.
Inca de la primul contact- mi-au raspuns foarte promp, mi-au trimis mai multe feluri de meniu, mi-au detaliat ce contine fiecare fel, ce gramaj si ce pret ( nu ca in alte parti unde iti scriu doar aperitiv rece, gustare calda- fara sa dea si niste exemple), meniurile nu sunt fixe- iti poti alege ce vrei tu. Pretul mi se pare foarte ok . Noua pentru 3 feluri de mancare - ne-a prezenentat meniuri intre 102 - 116 lei. Au si oferta pentru bauturi, dar noi am ales sa aducem bauturile separat, atat fructele cat si tortul. Ofera sampanie si piscoturi la primire din partea casei si o camera pentru miri din partea casei iar pentru oaspeti daca aveti nevoie ofera reducere la cazare. Ca si avans nu ne-au cerut o suma fixa sau o suma mare.
Ospatarii intr-adevar se platesc daca pentrecerea este de noapte. per total mi se pare o alegere reusita. Voi mai reveni cu completari.
O zi cat mai frumoasa :)

Yanna11
04.07.2014, 21:08:37
Si noi am semnat cu ei in aprilie pentru anul viitor. Au fost super ok cu noi. Din pacate, pe net nu prea exista multe poze sau pareri legate de acest restaurant. :smile:

mireille83
30.11.2014, 19:26:08
Si noi am semnat cu ei in aprilie pentru anul viitor. Au fost super ok cu noi. Din pacate, pe net nu prea exista multe poze sau pareri legate de acest restaurant. :smile:
Noi am avut nunta aici in 2013. am avut 83 de invitati. Totul a fost foarte bine. Preturile nu au crescut cum a spus o miresica mai sus. Doamna cu care am vb e putin mai dura dar e f corecta. De fapt ei sunt foarte corecti. Initial noi anuntasem cam 100 de invitati dar dupa ultima numaratoare au ramas doar 83 si la sfarsit am platit un ospatar mai putin. Adica nu ne-au incarcat. Am plecat acasa cu muuuuuuulta mancare, caserole pline. Am ales sa mergem cu bautura lor. Nu au lasat sticlele pe mese dar ospatarii au fost toata seara printre mese intreband mereu cine mai doreste sa serveasa. Servirea ireprosabila. De mancare nici nu mai zic. Nu ca a fost nunta mea, dar toti invitatii au spus ca totul a fost f bun. Am avut degustare inainte, ne-au pregatit atunci pe loc ce am vrut sa degustam. daca vrei o sa iti trimit poze cu sala iar daca mai ai intrebari te lamuresc cu orice mai vrei sa stii. Mult spor la pregatiri!