PDA

Versiunea completa : Dermatologi in Vrancea

mariaioana77
26.07.2010, 11:28:58
am si eu niste alunite care se inmultesc si nu stiu la ce doctor sa merg sa vad despre ce este vorba. va rog spuneti-mi si mie niste doctori buni...va multumesc

marllenska
26.07.2010, 11:33:18
am si eu niste alunite care se inmultesc si nu stiu la ce doctor sa merg sa vad despre ce este vorba. va rog spuneti-mi si mie niste doctori buni...va multumesc
Dr. Manuela Popescu la Clinica Materna. Spre gara, pe Ion Creanga.Sau daca vrei cu bilet de trimitere de la medicul de familie, la dr. Despina Capatana, la Policlinica II, et. 1.

alina512
26.07.2010, 13:59:15

Doamna dr. Despina Capatana, eu am fost la ea la cabinet nu in policlinica inainte de nunta si chiar mi-a rezolvat unele probleme, sau Dr. Melinte Stefan la Sp. Militar, foarte bun, are si aparate cu laser. Dar nu stiu daca iti face cineva ceva in conditia ta (insarcinata) fiindca in functie de cum iti ies analizele iti dau si antibiotice.

mariaioana77
26.07.2010, 22:05:40
multumesc de rasouns. oricum nu fac niciun tratament pan nu nasc, vreau doar sa le vada.

angie_angel
30.07.2010, 16:48:22
despina e cea mai buna. eu am avut o problema grava si a fost singura care a stiut ce analize sa-mi fac si ce tratament sa-mi dea, daca nu era ea in mod cert nu mai eram acum.

danusza
30.07.2010, 21:20:32
despina e cea mai buna. eu am avut o problema grava si a fost singura care a stiut ce analize sa-mi fac si ce tratament sa-mi dea, daca nu era ea in mod cert nu mai eram acum.

La Despina se ajunge numai cu trimitere? Am si eu niste probleme cu tenul de cativa ani buni...si nu am reusit sa le rezolv inca :(

alina512
31.07.2010, 10:18:17
La Despina se ajunge numai cu trimitere? Am si eu niste probleme cu tenul de cativa ani buni...si nu am reusit sa le rezolv inca :(

Probabil, eu am fost la cabinetul particular.

marllenska
31.07.2010, 11:11:03
Ca sa ajungi la Policlinica II, da, iti trebuie trimitere de la medicul de familie.

danusza
31.07.2010, 12:08:56
Probabil, eu am fost la cabinetul particular.

Imi poti spune unde are caninetul particular? Iar daca ai un nr de tel sa-mi dai pm te rog :)

alina512
01.08.2010, 17:48:29
Imi poti spune unde are caninetul particular? Iar daca ai un nr de tel sa-mi dai pm te rog :)

Pe Brailei, vizavi (mai nou nu se mai scrie vis-a-vis) de Directia Muncii. Iti dau si pm. cu nr. de tel. :)

anamaria842001
06.08.2010, 22:24:19
La Capatana am fost si eu pt ca am un ten f sensibil.Intr-adevar m-a ajutat , o perioada, ce -i drept, atat cat a durat tratamentul si o mica perioada dupa finalizarea aceastuia, insa am revenit ca situatia de dinainte de tratament.
Am ajuns la concluzia ca cel mai bine este sa imi aleg o cosmeticiana si sa imi ingrijesc tenul cel putin o data la o luna si jum., cel putin.
Eu merg la d-na Lamaita si sunt foarte multumita, atat de dansa cat si de tenul meu.

cleopatra2010
02.10.2010, 17:34:40
Fetelor daca nu stiti a aparut un medic tanar pe dermatologie la Policlinica 1 (aceea de langa spitalu mare).
Nici eu nu am stiut pana acuma....
Tatal meu are psoriazis si se trata la dr. Capatana insa doctorita era cam superficiala si ii dadea retete scumpe..si nu se vedea mare lucru..
Dr de familie i-a zis tatalui meu sa incerce si la altcineva...si asa am ajuns si eu la dr. Belmega
Pot sa spun ca am fost ff multumita cum a vorbit cu tata (ce trebuie sa faca si cu ce creme sa se dea).
Acum ma tratez si eu la domnu doctor pentru acnee si pana acum vad ca imi merge bine...
sper ca pana cand o sa am nunta sa scap de aceasta problema...

alina512
03.10.2010, 17:17:32
Fetelor daca nu stiti a aparut un medic tanar pe dermatologie la Policlinica 1 (aceea de langa spitalu mare).
Tatal meu are psoriazis si se trata la dr. Capatana insa doctorita era cam superficiala si ii dadea retete scumpe..si nu se vedea mare lucru..
Dr de familie i-a zis tatalui meu sa incerce si la altcineva...si asa am ajuns si eu la dr. Belmega
Pot sa spun ca am fost ff multumita cum a vorbit cu tata (ce trebuie sa faca si cu ce creme sa se dea).
Acum ma tratez si eu la domnu doctor pentru acnee si pana acum vad ca imi merge bine...

Super. Ai mers la el cu trimitere? Ca si eu am o problema la ten acum si as vrea sa ma tratez, doar ca financiar stau mai prost, criza. :-$

P.S. Si eu am avut nunta la Elegance.

lorryy_vn2003
13.01.2011, 11:25:58
Pe Brailei, vizavi (mai nou nu se mai scrie vis-a-vis) de Directia Muncii. Iti dau si pm. cu nr. de tel. :)

Buna! As dori si eu nr de tel pt Capatina. Banuiesc ca intru numa cu programare la ea la cabinet. Am incercat cu 2 nr pe care le am gasit pe net, unu de fix( cred ca e fax) si un mobil la care mi a dat ocupat...:-<
Ms frumos!

lorryy_vn2003
17.01.2011, 20:05:25

Pot confirma faza cu retete scumpe, mi a dat si mie una :-SS....si la fel...mi s a parut cam superficiala doctorita la prima vedere... Ramane de vazut cat de eficienta va fi reteta...cand o voi cumpara:(

marllenska
17.01.2011, 20:42:35
Incercati si dr. Manuela Popescu de la Clinica Materna. Acum depinde si ce probleme dermatologice aveti. Pt clasica acnee ea prescrie preparate, care sunt foarte bune. Cremele scumpe, chiar si cele speciale anti-acneice, pot contine parabeni, care iti inrautatesc problema, pt ca sunt alergeni. Vichy-ul, de exemplu, e atat de recomandat in mass-media, insa contine parabeni. Intr-adevar, trebuie sa fii un dr. bun ca sa stii combinatiile chimice ce pot trata acneea. O cauza a acneei poate fi si bacteria "Helicobacter Pylori" care traieste in mediul acid din stomac. Asa ca in primul rand trebuie sa va faceti analizele, sa nu dati banii pe creme degeaba...

alina512
17.01.2011, 21:14:27
Incercati si dr. Manuela Popescu de la Clinica Materna. Acum depinde si ce probleme dermatologice aveti. Pt clasica acnee ea prescrie preparate, care sunt foarte bune. Cremele scumpe, chiar si cele speciale anti-acneice, pot contine parabeni, care iti inrautatesc problema, pt ca sunt alergeni. Vichy-ul, de exemplu, e atat de recomandat in mass-media, insa contine parabeni. Intr-adevar, trebuie sa fii un dr. bun ca sa stii combinatiile chimice ce pot trata acneea. O cauza a acneei poate fi si bacteria "Helicobacter Pylori" care traieste in mediul acid din stomac. Asa ca in primul rand trebuie sa va faceti analizele, sa nu dati banii pe creme degeaba...

Ai dreptate, dar eu am fost la Capatana si mi s-a parut super. Banuiesc ca a fost la cabinetul de la stat de i s-a parut superficiala, fiindca mie mi-a recomandat si analize la sange, la ginecologie si altele, iar la mine una din probleme a fost bacteria "Helicobacter Pylori", pentru care mi-a dat reteta cu antibiotic si alte creme, dupa care am facut 2 peeling-uri chimice pentru indepartatrea urmelor. M-a costat tot "afacerea" vreo 800-1000 lei, dar a meritat toti banii.
P.S. Ea nu recomanda Vichy.

lorryy_vn2003
19.01.2011, 22:57:53
Ai dreptate, dar eu am fost la Capatana si mi s-a parut super. Banuiesc ca a fost la cabinetul de la stat de i s-a parut superficiala, fiindca mie mi-a recomandat si analize la sange, la ginecologie si altele, iar la mine una din probleme a fost bacteria "Helicobacter Pylori", pentru care mi-a dat reteta cu antibiotic si alte creme, dupa care am facut 2 peeling-uri chimice pentru indepartatrea urmelor. M-a costat tot "afacerea" vreo 800-1000 lei, dar a meritat toti banii.
P.S. Ea nu recomanda Vichy.

Eu una am fost la cabinetul particular, trimisa de Dna Bratu. Am zis ca mi s a parut superficiala pt ca s a uitat de la distanta( problema mea e mai intima intradevar) dar nu mi a facut nicio analiza, nimic, si mi a dat reteta din ochi. La asta m am referit. Nu contrazic pe nimeni ca n ar fi buna, asta a fost prima mea impresie.
Sotul meu chiar s a tratat la ea acum vreo cativa ani si a fost multumit.

alina512
20.01.2011, 10:20:39
Eu una am fost la cabinetul particular, trimisa de Dna Bratu. Am zis ca mi s a parut superficiala pt ca s a uitat de la distanta( problema mea e mai intima intradevar) dar nu mi a facut nicio analiza, nimic, si mi a dat reteta din ochi. La asta m am referit. Nu contrazic pe nimeni ca n ar fi buna, asta a fost prima mea impresie.
Sotul meu chiar s a tratat la ea acum vreo cativa ani si a fost multumit.

Ciudat ca nu ti-a dat sa faci analize, dar probabil fiind trimisa de Bratu, stia de unde vine problema, nu ti-a dat nici pastile ceva?

lorryy_vn2003
21.01.2011, 11:54:39
Ciudat ca nu ti-a dat sa faci analize, dar probabil fiind trimisa de Bratu, stia de unde vine problema, nu ti-a dat nici pastile ceva?

Asa mi s a parut si mie. Mi a dat o reteta cu creme, nush ce ulei de plante...nicio pastila, cine stie...poate se nimereste si mi trece iritatia [-o<

Aly_myra
12.02.2011, 20:25:06
Buna fetelor,
Alina512 ai fost pana la urma la medicul cel nou despre care vorbea Cleopatra - dr. Belmega? Daca da, cum ti s-a parut? il recomanzi? Am o mare problema cu tenul, cosurile imi dau batai de cap, nu e acnee, sunt doar cosuri care dor incredibil :( Mai nou, au inceput sa-mi apar si pe piept, gat, spate :( Ma gandesc sa nu am vreo infectie in sange...
Asa ca trebuie sa tratez imediat problema asta :(

Daca ma poti ajuta cu cateva sfaturi ti-as fi profund recunoscatoare!

Multumesc :)

alina512
14.02.2011, 11:55:58
Buna fetelor,
Alina512 ai fost pana la urma la medicul cel nou despre care vorbea Cleopatra - dr. Belmega? Daca da, cum ti s-a parut? il recomanzi? Am o mare problema cu tenul, cosurile imi dau batai de cap, nu e acnee, sunt doar cosuri care dor incredibil :( Mai nou, au inceput sa-mi apar si pe piept, gat, spate :( Ma gandesc sa nu am vreo infectie in sange...
Asa ca trebuie sa tratez imediat problema asta :(

Daca ma poti ajuta cu cateva sfaturi ti-as fi profund recunoscatoare!

Multumesc :)

Nu am fost fiindca eu alaptez si nu pot lua medicamente, cremele sunt limitate deasemenea. Indiferent la ce medic vei merge e bine sa-ti recomande sa faci analizele la sange si control ginecologic. Eu am rezolvat problema tenului acum doi ani, la doctorita Capatana, la mine a fost o problema la analize, am luat si antibiotice, doar ca nu am reusit sa duc tratamentul pana la capt fiindca am ramas insarcinata si mi-au reaparut dupa un an.
Acum nu stiu sa-ti spun daca mi-au reaparut datorita faptului ca nu am terminat tratamentul (nu am facut decat o luna din 3, dupa care trebuia sa repet analizele), sau daca se datoreaza schimbarilor hormonale din timpul sarcinii, nastere, alaptat.

Multa sanatate si mergi la un medic.

Aly_myra
14.02.2011, 22:35:37
Nu am fost fiindca eu alaptez si nu pot lua medicamente, cremele sunt limitate deasemenea. Indiferent la ce medic vei merge e bine sa-ti recomande sa faci analizele la sange si control ginecologic. Eu am rezolvat problema tenului acum doi ani, la doctorita Capatana, la mine a fost o problema la analize, am luat si antibiotice, doar ca nu am reusit sa duc tratamentul pana la capt fiindca am ramas insarcinata si mi-au reaparut dupa un an.
Acum nu stiu sa-ti spun daca mi-au reaparut datorita faptului ca nu am terminat tratamentul (nu am facut decat o luna din 3, dupa care trebuia sa repet analizele), sau daca se datoreaza schimbarilor hormonale din timpul sarcinii, nastere, alaptat.

Multa sanatate si mergi la un medic.

Multumesc mult pt sfaturi :* Asa voi face :*

jeni_andreea
29.08.2011, 15:01:43
Pot confirma faza cu retete scumpe, mi a dat si mie una :-SS....si la fel...mi s a parut cam superficiala doctorita la prima vedere... Ramane de vazut cat de eficienta va fi reteta...cand o voi cumpara:(
buna, eu mi-am facut un tratament acum vreo 2 ani la dr. capatana si dupa 8 luni de tratament intens pentru acnee severa nu am avut rezultat decat 2-3 luni..si acelea tot intretinute cu o doza mai mica de pastile...cand am stopat pastilele, fata mea arata mai rau decat inainte de tratament...
apoi am schimbat medicul, am mers la dr. melinte (spitalul militar) si am facut tratament 8 luni tot cu pastile...si dupa tratament nu am mai avut nimik....acum am iar..dar e de la sarcina....asa ca...eu il recomand pe dr. melinte

Evla83
28.02.2012, 14:48:33
Am fost si eu la clinica respectiva, esti tratata cum se cuvine.

marllenska
29.02.2012, 12:40:54
Am fost si eu la clinica respectiva, esti tratata cum se cuvine.

Ce clinica?

crys88
17.11.2012, 16:21:36
Dr despina capatana....personal am fost multumita