PDA

Versiunea completa : Cursuri de dans, dansatori in Constanta

Pagini : 1 [2]

JolyDeea
27.08.2009, 21:10:35
Buna! Urgentttt!!!

Caut sa i-au lectii cu sotul si am nevie de adrese si numere de telefoane! va rog sa ma ajutati!

Si sa va povestesc de ce asa disperare, mai exact de D-l Iurie Brais:

M-am dus la el, am discutat ce dans vrem, a zis ca se poate dar in 12 sedinte( e un paso doble), dar pretul e de 35 euro/ sedinta adik 420 de euro in total. M-am dus si eu ca mi-a recomandat cineva.

Asa ca va rog sa-mi recomandati si mie ceva!

Multumesc!
Nu as sti sa-ti recomand un profesor particular...si pt asa un dans..
Eu cu al meu am facut la Universitatea Populara...o luna 150 ron..cate 2 sedinte pe sapt...
Dar cred k ai mai citit pe aici de aceste cursuri al Univ Populara..eu doar vreau sa-ti zic k noi am apukt doar 4 sedinte juma si avem si coregrafie..si e f bine:">
Succes:)>-

agdala15
27.08.2009, 23:16:28
Buna! Urgentttt!!!

Caut sa i-au lectii cu sotul si am nevie de adrese si numere de telefoane! va rog sa ma ajutati!

M-am dus la el, am discutat ce dans vrem, a zis ca se poate dar in 12 sedinte( e un paso doble), dar pretul e de 35 euro/ sedinta adik 420 de euro in total. M-am dus si eu ca mi-a recomandat cineva.

Multumesc!

Ti-as trimite pm, dar trebuie sa ai 10 mesaje ca sa-l citesti. Sever ia 50 ron pe sedinta si e priceput. O sa-i las un mesaj offline lui Cristi cu nr. lui Sever.

alexutza_ralukutza_m
28.08.2009, 07:22:28
Buna! Urgentttt!!!

Multumesc!

Dupa cum ai citit pe aici si ti-a scris si JolyDeea, eu ti-as putea recomanda tot Universitatea Populara. Noi am facut 12 sedinte, adica o luna si jumatate si ne-a facut profa si coregrafie. Noi suntem foarte multumiti.

agdala15
28.08.2009, 10:02:35
Dupa cum ai citit pe aici si ti-a scris si JolyDeea, eu ti-as putea recomanda tot Universitatea Populara. Noi am facut 12 sedinte, adica o luna si jumatate si ne-a facut profa si coregrafie. Noi suntem foarte multumiti.

Ea are nunta pe 26.09.2009 si nu prea mai e timp.

JolyDeea
28.08.2009, 12:28:40
Ea are nunta pe 26.09.2009 si nu prea mai e timp.
Stiu..de asta zic k noi am inv in 4 sedinte..k atat am reusit sa ajungem..desi abonam e pe o luna..si ar avea fix o luna(8sedinte) dk se duce de lunea asta:)

LauraLuiOda
30.08.2009, 17:25:38
Se fac tot timpul inscrieri la univ populara? Si pe unde e in Cta, pe tomis? Aia parca e Scoala populara de arta...8-}

pretyflory
31.08.2009, 07:40:30
Se fac tot timpul inscrieri la univ populara? Si pe unde e in Cta, pe tomis? Aia parca e Scoala populara de arta...8-}
e pe ferdinand ... cam vis-a-vis de fantasio sau pe acolo pe undeva

JolyDeea
31.08.2009, 08:33:46
Da..se fac inscrieri tot timpul..si cum a zis si flory e pe ferdinand vizavi de parcul de la fantasio:)

miresicaalexandra
02.09.2009, 15:51:34
Da..se fac inscrieri tot timpul..si cum a zis si flory e pe ferdinand vizavi de parcul de la fantasio:)

Din cate am inteles, inscrieri se fac, numai ca au program fix : miercuri si vineri , nu mai retin orele .
Cunoaste cineva un loc unde se tin cursuri de dans si in weekend ?:-s

JolyDeea
02.09.2009, 19:31:00
Din cate am inteles, inscrieri se fac, numai ca au program fix : miercuri si vineri , nu mai retin orele .
Cunoaste cineva un loc unde se tin cursuri de dans si in weekend ?:-s
luni si miercuri au programul..cursurile propiu-zise..:)

miresicaalexandra
04.09.2009, 11:14:23
Gata fetelor ..De luni incep si eu dansurile.
Nicoleta Moroeanu se numeste, este balerina si din cate am vazut pe goagal;)) face parte din Compania de Balet a Teatrului National de Opera si Balet Oleg Danovski .
Sper sa fie ok .
Va scriu impresiile dupa primele lectii .
<:-P

JolyDeea
04.09.2009, 12:18:12
Nicoleta Moroeanu se numeste, este balerina si din cate am vazut pe goagal;)) face parte din Compania de Balet a Teatrului National de Opera si Balet Oleg Danovski .
Sper sa fie ok .
BV..succes succes!!!8-}

alexutza_ralukutza_m
04.09.2009, 12:40:47
Sper sa fie ok .

Succes la dansuri.

criss_a
06.09.2009, 22:05:45
Am si eu o intrebare. Din ce am citit in urma am vazut ca majoritatea dintre voi a optat pentru cursurile de dans la universitatea populara. Pretul de 150 ron/ luna (8 sedinte) este pe cuplu sau pe persoana ?

miresicaalexandra
06.09.2009, 22:49:34
Multumesc fetelor ..Deabea astept ...
Cele mai mari emotzi din cauza asta le am .Vreau sa iasa bine valsul .Atat. Ca la o hora, tzopaita si mai stiu eu ce, mai merge , mai faci un pas aiurea pe sub rochie nu se vede ;)) .Plus ca rochia mea e stil princess si daca dau odata din solduri se misca rochia de inca 5 ori . Asa ca pot sa trisez.
Dar la vals e altceva .Trebuie sa fie perfect. Mi-e frica :-< .
Off...vreau sa treaca timpul mai repede sa ma apuc odata ca nu mai e timp!!!!!!!!!!!!!!!!!

alexutza_ralukutza_m
07.09.2009, 07:28:00
Am si eu o intrebare. Din ce am citit in urma am vazut ca majoritatea dintre voi a optat pentru cursurile de dans la universitatea populara. Pretul de 150 ron/ luna (8 sedinte) este pe cuplu sau pe persoana ?

Pretul de 150 ron/luna este pe persoana. Noi in ultima luna am facut doar 6 sedinte si am platit doar 6, nu 8.

miresicaalexandra
11.09.2009, 00:15:20
Gata fetelor .Prima lectie a fost ''dansata'' ;))
Vineri , adik azi ca e trecut de miezul noptii , avem iar .
Ce sa zic ... este greu , dar placut .
Poate ca a fost putin mai greu acum la inceput, ca deh... trebuie sa ne acomodam .
Sunt multe lucruri la care trebuie sa fim atenti, ex:postura : coatele , palmele , distanta dintre noi , pozitia capului,timp , pasi etc .
Sunt multumita, pt ca prof. ne-a facut sa ne simtim in largul nostru.
Are rabdare si experienta.
Deabea astept urm curs .
Pupici.
Bafta la coregrafie fetelor!<:-P

miresicaalexandra
15.09.2009, 06:07:36
Jumatate din dans e facut . Mai ramane jumatate.(mentionez ca melodia are 2:13 secunde) ;))
Pffff...E destul de greu ..Nu ma asteptam !:-?
Azi este a treia lectie.
A mai fost cineva la Nicoleta Moroeanu, la cursuri de dans ?

JolyDeea
15.09.2009, 08:56:33
Jumatate din dans e facut . Mai ramane jumatate.(mentionez ca melodia are 2:13 secunde) ;))
Pffff...E destul de greu ..Nu ma asteptam !:-?
Azi este a treia lectie.
A mai fost cineva la Nicoleta Moroeanu, la cursuri de dans ?
Bv..felicitari si tine-o tot asa..si mel mea are 2:08 secunde..si e mai mult dekt suficient8-}
Nu am auzit de aceasta doamna:D

nikoletta
15.09.2009, 22:22:39
nu am gasit dansatori de muzica ruseasca :(, dar am gasit de muzica populara romaneasca.. ;;)

chika
16.09.2009, 10:01:22
s-a deschis o sala de dans, chiar langa biroul meu, proferoara e foarte draguta, tinerica.
e la sensul giratoriu de la ciresica, in incinta complexului

aroma_de_portocale
17.09.2009, 15:18:00
nu am gasit dansatori de muzica ruseasca :(, dar am gasit de muzica populara romaneasca.. ;;)
pt ce iti trebuie dansatori de muzica ruseasca? vin eu sa iti dansez ca am origini:D

arsenya
27.09.2009, 13:23:19
ma gandeam si eu la ceva gen clausari dar nu stiu daca o sa gasesc.nu vreau dansuri orientale sau mai stiu eu ce

aroma_de_portocale
28.09.2009, 13:06:26
Fetelor am gasit pe net un ansamblu din Cta care danseaza si populara romaneasca si populara minoritati...Inclusiv ruseasca (asta a fost pt Nicoleta...daca nu e prea tarziu...)

nikoletta
28.09.2009, 20:08:58
eu? nu:)) am cautat pe youtube o chestie si am gasit anasamblul pur accidental..dansau in crama
sunt plaiuri dobrogene si deja i-am contactat si vor veni la nunta. sper sa iasa frumos. <:-P

aroma_de_portocale
28.09.2009, 20:34:48
sunt plaiuri dobrogene si deja i-am contactat si vor veni la nunta. sper sa iasa frumos. <:-P
Cred ca o sa iasa frumos...mi-au placut..fac atmosfera:D

sizinuca
29.09.2009, 08:02:10
cat va costa ? cate dansuri sunt incluse in pret?

nikoletta
29.09.2009, 11:42:29
cat va costa ? cate dansuri sunt incluse in pret?
am vrut sa-ti trimit mesaj privat dar nu permite. e un spectacol de 35-40 minute cu 4 perechi de dansatori si o solista. nu pot face reclama, si oricum inca nu i-am avut la nunta, dupa aceasta pot zice cum a fost.

lucianaa
29.09.2009, 11:58:03
am vrut sa-ti trimit mesaj privat dar nu permite. e un spectacol de 35-40 minute cu 4 perechi de dansatori si o solista. nu pot face reclama, si oricum inca nu i-am avut la nunta, dupa aceasta pot zice cum a fost.
Buna! Imi poti da si mie te rog un nr de contact pe PM? Cati bani v-au cerut?

Crisu_ghg
07.10.2009, 16:56:23
Eu o sa am ansamblu de dansatori profesionisti la nunta mea...daca pot sa va ajut cu ceva dati-mi pm...ei sunt din Bucuresti...dar cred k pot veni si in Constanta...Va pup!

Maddie
11.10.2009, 06:07:49
As vrea si eu PM cu mai multe informatii (numar de tel, pret, durata spectacolului). Multumesc

nikoletta
19.10.2009, 22:28:43
am avut un ansamblu de dansatori de muzica populara care au facut atmosfera.. pentru noi si pentru invitatii nostrii a fost tare placut si frumos..<:-Pa se vedea si cateva poze:))

jade84
09.11.2009, 18:48:24
s-a deschis o sala de dans, chiar langa biroul meu, proferoara e foarte draguta, tinerica.
e la sensul giratoriu de la ciresica, in incinta complexului

Cred ca e vorba despre Master Dance. Vrem si noi la dans, dar in martie ca sa nu uitam:D

foxy2301
12.12.2009, 22:57:33
vad ca noi avem nunta in aceeasi zi! felicitari!!!! am gasit si eu site-ul celor de master dance de la ciresica si ma gandeam sa mergem dupa sarbatori sa invatam sa ne miscam pe muzica. cred ca ar fi mult mai bine intai sa invatam sa simtim muzica si apoi sa facem o coregrafie, pentru ca majoritatea celor care fac doar 2-3 sapt coregrafia mi se par ca se misca asemenea unor robotei... a mai fost cineva acolo la cursurile colective? sper sa merite efortul!!

Luciana_85
20.01.2010, 14:57:01
Buna ziua tuturor!
A mai inceput cineva de curand cursuri ptr. dansul mirilor?

Luciana_85
20.01.2010, 15:01:58
Eu am vb pana acum doar cu Marian Cristea, cel care are scoala de salsa pe langa magazinul Tomis.
Costa 150 euro, intre 6 si 8 sedinte (in functie de cate ai nevoie, si cat de repede inveti), coregrafia o face el dupa ce-i aduci melodia.
Alte oferte n-am mai gasit...de aceea v-am intrebat daca a mai inceput/gasit cineva/ceva.

D_aka
20.01.2010, 17:00:59
Eu am vb pana acum doar cu Marian Cristea, cel care are scoala de salsa pe langa magazinul Tomis.
Costa 150 euro, intre 6 si 8 sedinte (in functie de cate ai nevoie, si cat de repede inveti), coregrafia o face el dupa ce-i aduci melodia.
Alte oferte n-am mai gasit...de aceea v-am intrebat daca a mai inceput/gasit cineva/ceva.

150 eur de persoana sau de cuplu? si o sedinta cat dureaza?
noi avem o melodie care nu e vals si ne trebue coregrafie speciala......... dar dc e prea scump am zis ca o sa fac eu singura coregrafia sau o sa ne bataim si noi ca 2 marmote pe melodie si asta e!

Luciana_85
22.01.2010, 20:36:31
150 eur de persoana sau de cuplu? si o sedinta cat dureaza?
noi avem o melodie care nu e vals si ne trebue coregrafie speciala......... dar dc e prea scump am zis ca o sa fac eu singura coregrafia sau o sa ne bataim si noi ca 2 marmote pe melodie si asta e!

150 euro de cuplu

Luciana_85
22.01.2010, 20:38:00
Cred ca dureaza intre 1:30 si 2 h.

D_aka
22.01.2010, 20:39:26
150 euro de cuplu

eee, parca mai am o speranta in conditiile astea..........
sedinta nu stii cat dureaza?

D_aka
22.01.2010, 20:41:08
Cred ca dureaza intre 1:30 si 2 h.

acum am vazut raspunsul tau...... msk de date!
poti te rog sa-mi dai si mie datele lui de contact?

corneliadana
10.02.2010, 09:12:05
Si noi tot la el am apelat. Am fost f multumiti( ne alesesem o melodie cam ciudata -Et si tu n'exitais pas Joe Dassin) A iesit super !!!! A fost f rabdator cu mine!
Dupa nunta am inceput si un curs de salsa acolo, dar nu am reu sit sa il terminam din cauza sarcinii mele!

Luciana_85
10.02.2010, 11:39:52
Si noi tot la el am apelat. Am fost f multumiti( ne alesesem o melodie cam ciudata -Et si tu n'exitais pas Joe Dassin) A iesit super !!!! A fost f rabdator cu mine!
Dupa nunta am inceput si un curs de salsa acolo, dar nu am reu sit sa il terminam din cauza sarcinii mele!

Dupa lungi cautari...el are oferta destul de avantajoasa, dupa Univ Populara de Arta.

piticMic
18.02.2010, 18:50:20
Ce parere aveti, 3 sapt pt o coregrafie este indeajuns?

piticMic
18.02.2010, 19:01:54
am avut un ansamblu de dansatori de muzica populara care au facut atmosfera.. pentru noi si pentru invitatii nostrii a fost tare placut si frumos..<:-Pa se vedea si cateva poze:))

Pe cine ati avut? Si cat v-a costat?

D_aka
18.02.2010, 19:23:00

depinde cat de talentat esti si cat de grea e coregrafia.......... si cate ore pe zi si cate zile din cele 3 sapt ca nu-mi inchipui ca e in fiecare zi! .......... eu as zice ca e putin.........doar 3 sapt.......

GinaGG
18.02.2010, 21:31:16
Eu cred ca in 3 saptamani, de 2 ori pe saptamana se poate invata. Cel mai bine iti gasesti un profesor si il intrebi cand ar fi mai bine sa incepeti si in ce conditii. Stie mai bine decat noi:)

blonda1111
18.02.2010, 21:52:23
Eu cred ca in 3 saptamani, de 2 ori pe saptamana se poate invata. Cel mai bine iti gasesti un profesor si il intrebi cand ar fi mai bine sa incepeti si in ce conditii. Stie mai bine decat noi:)
Cam ce profi de dans sunt prin C-ta? Eu chiar sunt in plop aici. Vedeam intr-o zi la examen de iubire pe unii care exersau cu drag si spor, numai ca nu i-am retinut numele coregrafei :-<

piticMic
18.02.2010, 22:10:42
Stiti vreo scoala de dans intre Doraly si Gara?

D_aka
19.02.2010, 09:19:56
Cam ce profi de dans sunt prin C-ta? Eu chiar sunt in plop aici. Vedeam intr-o zi la examen de iubire pe unii care exersau cu drag si spor, numai ca nu i-am retinut numele coregrafei :-<

deocamdata nu stiu nici eu......... inca studiez! stiu ca-s unii de la Master Dance dar fac numa vals parca, altii Salsa Encanto care nus ce coregrafie fac pt dansul mirilor, apoi inca unii cu care m-am conversat eu pe mail si la care cred ca o sa ma duc (tot scoala de salsa dar care fac orice coregrafie pt dansul mirilor) scoala Invata Salsa ...... stiu ca se fac cursuri pe la scoala de arte, pe la teatru fantasio, casa de cultura (niste rusi am inteles) si am gasit ieri un flyer cu inca unii dar nu stiu nimic despre ei, parca adresa era ceva cu bratianu......

Luciana_85
19.02.2010, 09:57:40
deocamdata nu stiu nici eu......... inca studiez! stiu ca-s unii de la Master Dance dar fac numa vals parca, altii Salsa Encanto care nus ce coregrafie fac pt dansul mirilor, apoi inca unii cu care m-am conversat eu pe mail si la care cred ca o sa ma duc (tot scoala de salsa dar care fac orice coregrafie pt dansul mirilor) scoala Invata Salsa ...... stiu ca se fac cursuri pe la scoala de arte, pe la teatru fantasio, casa de cultura (niste rusi am inteles) si am gasit ieri un flyer cu inca unii dar nu stiu nimic despre ei, parca adresa era ceva cu bratianu......

Am si eu un flayer..scoala tot pe bratianu ..Celeste Art cumva?
Daca e asta, am auzit ca si-a mutat sediul..e Grivitei nr. 27.
Eu vreau sa sun sa intre...

blonda1111
19.02.2010, 10:01:54
sa ne spui si noua ce si cum ^:)^

Luciana_85
19.02.2010, 10:10:15
sa ne spui si noua ce si cum ^:)^

Gata am vb. 5 sedinte 100 euro..se ocupa ei de coregrafie.
Dar mi-a cam dat de inteles ca nu sunt de ajuns cele 5 sedinte...sau ca depinde de noi...:-w

nikoletta
19.02.2010, 10:10:23
Pe cine ati avut? Si cat v-a costat?
ti-am trimis pm

D_aka
19.02.2010, 12:14:39

da celeste art........ eram langa flyer si m-am uitat!

D_aka
19.02.2010, 12:17:17
Gata am vb. 5 sedinte 100 euro..se ocupa ei de coregrafie.
Dar mi-a cam dat de inteles ca nu sunt de ajuns cele 5 sedinte...sau ca depinde de noi...:-w

eu cred ca raman tot la cei de la Invata Salsa........ ca au zis 150 eur nr nelimitat de sedinte........ cel putin in mail cand am vb cu ei mi-au zis asa........... cand o sa ne decidem (prin aprilie) o sa vb in direct cu ei si vedem dc corespunde cu ce mi-a spus in mail.

Luciana_85
19.02.2010, 12:30:03
eu cred ca raman tot la cei de la Invata Salsa........ ca au zis 150 eur nr nelimitat de sedinte........ cel putin in mail cand am vb cu ei mi-au zis asa........... cand o sa ne decidem (prin aprilie) o sa vb in direct cu ei si vedem dc corespunde cu ce mi-a spus in mail.

Invata Salsa e Marian Cristea?
Daca nu e....trimite-mi si mie un pm cu nr de tel..te rog.

D_aka
19.02.2010, 12:36:53
Invata Salsa e Marian Cristea?
Daca nu e....trimite-mi si mie un pm cu nr de tel..te rog.

da, el e! uite citat din mailul lui: "pachet ce costa 150 Euro. Acesta include coregrafia unica, prelucrarea melodiei in program special (sa sune bine si sa aiba durata corespunzatoare) , regim de lucru privat (doar noi 2 instructori si voi doi), si cel mai important lucru, numar NELIMITAT de sedinte."

Luciana_85
19.02.2010, 12:40:08
da, el e! uite citat din mailul lui: "pachet ce costa 150 Euro. Acesta include coregrafia unica, prelucrarea melodiei in program special (sa sune bine si sa aiba durata corespunzatoare) , regim de lucru privat (doar noi 2 instructori si voi doi), si cel mai important lucru, numar NELIMITAT de sedinte."

Mie una..mi se pare cel mai avantajos...mai ales ca iti prelucreaza si melodia..a mea cum are 4:09 min...deoarece n-am gasit mai mica.
Eu ma duc azi sa vb si cu cei de la Celeste Art, dar cred ca tot la Marian o sa raman.

blonda1111
19.02.2010, 12:40:25
Da-mi si mie pm te rog ! ^:)^ ^:)^ ^:)^

linda_1984
19.02.2010, 17:56:04
Fetelor....dar voi ce va alegeti pentru primul dans?? Optati pt clasicul dar elegantul vals, sau altceva??
Eu in "tinerete" am facut dans sportiv, si cred ca totusi si pt mine 5 sedinte ar fi putin. Pana sa ajungi la coregrafie trebuie sa stapanesti pasul de baza si sa te poti sincroniza pe melodie in orice situatie. Dupa...coregrafia se invata si ea pe bucatele...iar pt o melodie de 4 min, cum spunea o miresica...poate iesi o coregrafie destul de complexa, k nu poti repeta la nesfarsit aceleasi miscari.
In cazul nostru...daca eu ma mai pricep...al meu miresoi...:-"..macar are ureche muzicala si buna vointa..=))

D_aka
19.02.2010, 18:49:44
Fetelor....dar voi ce va alegeti pentru primul dans?? Optati pt clasicul dar elegantul vals, sau altceva??
Eu in "tinerete" am facut dans sportiv, si cred ca totusi si pt mine 5 sedinte ar fi putin. Pana sa ajungi la coregrafie trebuie sa stapanesti pasul de baza si sa te poti sincroniza pe melodie in orice situatie. Dupa...coregrafia se invata si ea pe bucatele...iar pt o melodie de 4 min, cum spunea o miresica...poate iesi o coregrafie destul de complexa, k nu poti repeta la nesfarsit aceleasi miscari.
In cazul nostru...daca eu ma mai pricep...al meu miresoi...:-"..macar are ureche muzicala si buna vointa..=))

noi o sa avem un mix de melodii........si nici una vals......... iar cat despre noi ca dansatori e aceeasi situatie, eu am facut dans si stiu ce inseamna sa stapanesti o coregrafie iar el are doar bunavointa si ureche muzicala!:D

linda_1984
19.02.2010, 19:30:00
noi o sa avem un mix de melodii........si nici una vals......... iar cat despre noi ca dansatori e aceeasi situatie, eu am facut dans si stiu ce inseamna sa stapanesti o coregrafie iar el are doar bunavointa si ureche muzicala!:D
Cred ca sunt bune si aceste calitati, decat nmk...;)). Mie personal imi place foarte mult valsul ca primul dans al mirilor. E atat de elegant...;;)

blonda1111
19.02.2010, 21:05:47
Cred ca sunt bune si aceste calitati, decat nmk...;)). Mie personal imi place foarte mult valsul ca primul dans al mirilor. E atat de elegant...;;)
Ce bine de voi fetelor ca ati facut dans in trecut. Noi amandoi suntem in plop, plopul in aer. Speram sa reusim cu cateva lectii de dans sa ne miscam si noi cu talent pe ring;;)

D_aka
20.02.2010, 07:12:50

sunt de acord (ma uit cu placere cum "plutesc" dansatorii profesionisiti pe scena).......... dar e elegant dar dc e dansat cum trebuie..... ca dc nu esti stapan pe situatie si dansezi ca si cum ai avea un bat in spate (cum am vazut la o nunta unde saracii miri luasera lectii de dans vreo 2 luni) ...... mai bine lipsa! iar pt a dansa cum trebuie eu zic ca-ti trebuie muuulte ore de antrenament si o coordonare foarte buna cu partenerul......... lucru destul de greu de obtinut in cateva sedinte pe care ti le ofera majoritatea scolilor pentru dansul mirilor!

linda_1984
20.02.2010, 09:44:17
sunt de acord (ma uit cu placere cum "plutesc" dansatorii profesionisiti pe scena).......... dar e elegant dar dc e dansat cum trebuie..... ca dc nu esti stapan pe situatie si dansezi ca si cum ai avea un bat in spate (cum am vazut la o nunta unde saracii miri luasera lectii de dans vreo 2 luni) ...... mai bine lipsa! iar pt a dansa cum trebuie eu zic ca-ti trebuie muuulte ore de antrenament si o coordonare foarte buna cu partenerul......... lucru destul de greu de obtinut in cateva sedinte pe care ti le ofera majoritatea scolilor pentru dansul mirilor!
Acum depinde si ce coregrafie fac cei 2. In general am vazut ca la scolile de dans pt miri fac ceva mai simplu, cateva intoarceri pe pasul de baza si cateva poze de-a lungul coregrafiei. Valsul lent este fff usor de invatat, pasul e simplu si nu e deloc greu sa tii ritmul. La valsul vienez....in schimb....aici ma bag la dans doar cu fratimiu', k si el a facut cand era in liceu si mai stie ceva..<:-P

gabim_gabi
23.02.2010, 13:25:53

Cei de la examen de iubire au facut la Master Dance. Acolo am invatat si noi valsul la nunta si am fost foarte multumiti. Poti incerca acolo. Vezi ca au si site.

foxy2301
25.02.2010, 18:42:56
am fost si noi sa ne interesam de coregrafie la master dance. Domnisoara ff draguta si atenta, dispusa sa ajute si sa dea detalii despre tot ce te interesa, dar doua lucruri m-au facut sa nu mai calc pe acolo foarte curand: in primul rand sala era plina de igrasie si de-abia puteai respira in ea, iar in al doilea rand pretul de 140 ron pe sedinta mi s-a parut exorbitant. Inteleg ca dra. este profesionista dar sa dai peste 12 milioane pentru 3 minute de dans este cam exagerat....

linda_1984
25.02.2010, 19:21:23
am fost si noi sa ne interesam de coregrafie la master dance. Domnisoara ff draguta si atenta, dispusa sa ajute si sa dea detalii despre tot ce te interesa, dar doua lucruri m-au facut sa nu mai calc pe acolo foarte curand: in primul rand sala era plina de igrasie si de-abia puteai respira in ea, iar in al doilea rand pretul de 140 ron pe sedinta mi s-a parut exorbitant. Inteleg ca dra. este profesionista dar sa dai peste 12 milioane pentru 3 minute de dans este cam exagerat....
Wow...chiar e mult..sincer..

foxy2301
26.02.2010, 19:05:33
azi am sunat si la scoala de salsa din spatele teatrului oleg danovski.... aceeasi amabilitate, detalii, dar un pret putn mai mic... 100 ron sedinta, iar pt un dans e nevoie cam de 10 sedinte, deci in total minim 10 milioane.... mi-as dori sa am salariul asa de mare incat sa nu imi pese de suma asta, dar poate asta se va intampla la nunta de argint!!!!:((

lam
28.03.2010, 13:55:47
buna miresici si eu am o prb cu dansul,eu am fost in perioada liceului vro 4 ani la dansuri, si stiu asa kt d kt vals, insa miresoiul meu, una nu-i place sa danseze vals, doi e asa d inkpatanat inkt nici nu vrea sa invete, ce sa dansez eu la nunta, inafara d vals? :(

Joliutza
28.03.2010, 16:20:07
buna miresici si eu am o prb cu dansul,eu am fost in perioada liceului vro 4 ani la dansuri, si stiu asa kt d kt vals, insa miresoiul meu, una nu-i place sa danseze vals, doi e asa d inkpatanat inkt nici nu vrea sa invete, ce sa dansez eu la nunta, inafara d vals? :(

Puteti dansa o melodie lenta care va place amandurora.

catalinsicatalina
12.04.2010, 08:33:54
ti-am trimis pm
ma intereseaza mai multe detalii si un nr de telefon daca ai.multumesc anticipat

nikoletta
12.04.2010, 09:23:20
ma intereseaza mai multe detalii si un nr de telefon daca ai.multumesc anticipat
ti-am trimis pm ;-)

foxy2301
07.05.2010, 10:06:19
pana la urma valsul nostru a iesit super. Toata lumea l-a admirat, iar apoi am avut si 2 perechi de dansatori de la scoala de dans unde am facut coregrafia. A fost o pereche de 5 anisori si una cam la 20 de ani, care au dansat fff frumos. Oricum cei mici au facut deliciul specatorilor. Totul a fost posibil cu cei de la Dinak Dance, cu instructoarea Claudia Tudor care a fost o scumpica si ne-a mobilizat pe tot parcursul antrenamentelor.

elena06
16.05.2010, 21:13:47
Te rog mult trimte-mi si mie pm cu privire la ansamblul de dansatori: pret, cat a durat programul, invitatii tai au fost incantati? Si sa nu uit - datele lor de contact. Mersi muuuuulllt!!!

nikoletta
17.05.2010, 09:40:09
Te rog mult trimte-mi si mie pm cu privire la ansamblul de dansatori: pret, cat a durat programul, invitatii tai au fost incantati? Si sa nu uit - datele lor de contact. Mersi muuuuulllt!!!
ti-am trimis pm ;-)

aMELLIAAAA
05.06.2010, 20:20:28
Buna as vrea sa stiu si eu unde e scoala asta de dans si cat v-au costat cursurile. Noi o sa avem nunta in curand si am vrea sa luam ceva lectii dans.
Mersi mult.

foxy2301
07.06.2010, 17:03:06
Buna as vrea sa stiu si eu unde e scoala asta de dans si cat v-au costat cursurile. Noi o sa avem nunta in curand si am vrea sa luam ceva lectii dans.
Mersi mult.

in cazul in care intrebarea imi era adresata, (ca nu ai citat pe nimeni), noi am facut la dynamik dance, cu instructoarea claudia tudor. Poti gasi datele de contact pe iar sedinta ne-a costat 40 de ron. Oricum trebuie sa iei legatura cu ea si sa discutati detaliile. Spor la pregatiri!!

Ana_Eire
27.06.2010, 19:14:46
Fetelor am gasit pe net un ansamblu din Cta care danseaza si populara romaneasca si populara minoritati...Inclusiv ruseasca (asta a fost pt Nicoleta...daca nu e prea tarziu...)

Buna,
sint si eu interesata de un ansamblu de dans care sa danseze si dansuri rusesti.
Voi fi nasica in septembrie iar fina mea este rusoaica si i-ar place sa fie si asa ceva la nunta.
Imi poti da mai multe detalii despre acest ansamblu?
Multumesc frumos!

andreutza84
01.07.2010, 10:14:50
Buna fetelor,

Sunt noua pe acest site si sunt si eu interesata de acest subiect.
Avem nunta in octombrie anul acesta si vrem sa luam niste lectii de vals.
Puteti sa ma ajutati si pe mine cu niste adrese de site-uri sau nr de tel?
[-o<[-o<
Astept MP de la voi, va rog ajutati-ma si pe mine!!
Poop

gabim_gabi
01.07.2010, 22:19:54
Buna fetelor,

Sunt noua pe acest site si sunt si eu interesata de acest subiect.
Avem nunta in octombrie anul acesta si vrem sa luam niste lectii de vals.
Puteti sa ma ajutati si pe mine cu niste adrese de site-uri sau nr de tel?
[-o<[-o<
Astept MP de la voi, va rog ajutati-ma si pe mine!!
Poop

Noi am facut la master dance anul trecut. E o tipa super de treaba si din cate am vazut fata de altii face niste coregrafii foarte frumoase. Nu cred ca mai am nr de tel dar vezi ca au site. Cred ca
Succes la valsat!

simonix
02.07.2010, 21:38:58
Salutare!

Si eu sunt o viitoare miresica si am aceasi problema. Am dus deja munca de convingere cu miresoiul (care a acceptat sa ia lectii de dans) si acum trebuie sa gasim pe cineva dispus sa ne invete. Numai ca noi nu vrem sa invatam vals...noi am vrea sa dansam pe melodia din dirty dancing. Credeti ca se baga cineva la asa ceva? Sau e cam indrazneata ideea?! A dansat cineva de pe aici pe melodia asta? Astept feedback :D

agdala15
13.07.2010, 21:23:11
Salutare!

Si eu sunt o viitoare miresica si am aceasi problema. Am dus deja munca de convingere cu miresoiul (care a acceptat sa ia lectii de dans) si acum trebuie sa gasim pe cineva dispus sa ne invete. Numai ca noi nu vrem sa invatam vals...noi am vrea sa dansam pe melodia din dirty dancing. Credeti ca se baga cineva la asa ceva? Sau e cam indrazneata ideea?! A dansat cineva de pe aici pe melodia asta? Astept feedback :D

O idee super, nu e indrazneata deloc. Sigur gasiti un instructor care sa va invete.

andreutza84
05.08.2010, 21:22:53
buna fetele,
sunt din ctza si am nunta in octombrie...as vrea sa le fac o surpriza invitatiilor avand niste dansatori de dans de societate, ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste numere de telefon, adrese si preturi aproximative?[-o<[-o<[-o<
multumesc anticipat
pupici

iulaida
16.08.2010, 15:19:33
Noi am ajuns la Marian de la "Invata Salsa" tot cititnd mesajele voastre si nu regretam deloc:). Nu ne'am dorit vals; i'am zis cam ce vrem noi si pe ce melodie si ne'a promis ca se rezolva. Acum suntem pe sfarsite, mai avem de fixat cateva detalii ale dansului nostru dar a iesit superb, exact cum imi inchipuiam eu ca trebuie sa fie dansul mirilor si am castigat si un prieten bun. Cursurile sunt 650 ron pe perioada nedeterminata(noi am inceput de prin iulie-cred) si se tin in apropiere de casa de cultura. Sincer, chiar va recomand sa mergeti la el.

simonix
03.09.2010, 10:44:09
Noi am ajuns la Lavinia, la Master Dance. Dintre toate locurile prin care am fost a parut cea mai capabila sa ne invete dansul din Dirty Dancing. Si nu ne pare rau pentru ca este super profi si super de treaba. Are mega rabdare cu noi care suntem cam stangaci...dar pana acum cred ca suntem in grafic. Am luat 10 sedinte ai am dat in jur de 1200 ron, pret care initial ni s-a parut cam multicel insa acum ni se pare ca merita fiecare leu. Oricum nu ne imaginam ca e atat de greu sa inveti sa dansezi ca Patrick Swayse :)

iulaida
06.09.2010, 22:11:07
Gata si nunta! Am avut un dans superb aplaudat de toata lumea, toti au ramas foarte incantati. Iar Marian si Elena (Invata Salsa) ne'au fost alaturi, au venit pana la Buzau pt noi si ne'au oferit un moment artistic care ne'a lasat masca(asta a fost surpriza noastra pt parinti si invitati). Promit sa va pun filmuletele cat de curand!

vvaleena
12.09.2010, 20:23:21
Dragele mele, noi am avut nunta acum cateva luni si am luat lectii de vals la claudia tudor, in principiu pentru ca avea preturi pamantene. N-as vrea sa se supere dar... Initial ni s-a parut super ok. Na, nici nu ne prea pricepeam noi... La nunta a iesit bine dansul, na, nu a ramas lumea uimita dar eu zic ca a fost bine. Acum cateva weekenduri insa am fost la nunta unei prietene. Am ramas cu gura cascata cand a venit momentul dansului. Si au dansat tot un vals...dar a fost absolut feeric. A urmat o sesiune de cautari pe youtube de dansuri similare si abia atunci a fost momentul cand mi-am dat seama cu adevarat cum trebuie sa arate un vals la nunta :( Asa ca daca dansul este un lucru important pentru voi, sfatul meu este sa cautati bine si sa alegeti cu grija cine va invata. Pentru ca noi am fi putut mult mai mult, dar din pacate am lasat totul pe ultima suta de metri si nu am considerat ca este un lucru prea important. Acum imi pare rau...

catasicata
08.10.2010, 09:37:56
vreau si eu nr de telefon de la ansamblu de muzica populara...plsssssss [-o<

gsilvia
10.10.2010, 13:41:51
fetele nimeni nu a spus nici un pret....orientativ macar

madalina_
04.11.2010, 00:08:40
Gata si nunta! Am avut un dans superb aplaudat de toata lumea, toti au ramas foarte incantati. Iar Marian si Elena (Invata Salsa) ne'au fost alaturi, au venit pana la Buzau pt noi si ne'au oferit un moment artistic care ne'a lasat masca(asta a fost surpriza noastra pt parinti si invitati). Promit sa va pun filmuletele cat de curand!

ce misto ...cred k a fost super momentul ....mi-ar fi placut sa facem si noi un dans asa...din pacate nu am avut timpul necesar pt a merge la cursuri de dans :(

LOREDANAANDREIUTZA
10.11.2010, 20:05:54
buna sunt pe aici miresici de 2011? stie cineva pe unde se fac cursuri de dans in constanta? si cam care sunt preturile?

jade84
13.11.2010, 22:23:39
ce misto ...cred k a fost super momentul ....mi-ar fi placut sa facem si noi un dans asa...din pacate nu am avut timpul necesar pt a merge la cursuri de dans :(

Si noua ne pare rau ca nu am invatat vals...a fost si din cauza timpului dar ne-am zgarcit si la bani...1200 ron ni s-a parut mult...:(

iulaida
14.11.2010, 00:28:35
Am promis ca voi pune un flilmulet cu dansul nostru asa ca iata'l : http://www.youtube.com/watch?v=uuczPzEsLME
Imi pare rau ca nu e de la inceput si ca e atat de lung, dar nu ma pricep sa tai filmuletele....Oricum, vedeti esentialul:) Cum va spuneam noi am facut cu Marian Cristea de la Invata Salsa cursurile si am dat 650 ron la momentul respectiv pt cate sedinte am avut nevoie(am inceput prin iulie si am facut o sedinta/ doua pe saptamana, in functie de timpul nostru disponibil). Pe mine ma socati cand imi spuneti de cursuri de 1200 - 1500 de ron sau de 150 pe sedinta, de aia tot simt nevoia sa ma repet :)

evag
02.12.2010, 00:19:25
buna sunt pe aici miresici de 2011? stie cineva pe unde se fac cursuri de dans in constanta? si cam care sunt preturile?

buna

noi am facut cursuri de dans undeva pe bd mamaia, la interesctia cu ion ratiu. e o sala de dans acolo.a fost 100 ron sedinta. sper sa iti fie de folos :)

Ann04
02.12.2010, 12:51:43
buna miresici.
eu si sotul meu am facut cursuri de dans la Universitatea populara de arte cu o doamna profesora super de treaba
Pt dansul nostru noi am ales melodia si in functie de felul in care stiam sa dansam(mai deloc la inceput) ne-a facut coregrafia.
http://www.youtube.com/watch?v=o6ATA-UEtcw

Dementa
25.01.2011, 19:41:04
Fetele, caut si eu o trupa care sa imi faca un program de max o ora cu muzica greceasca sau spaniola gen mariachi care sa nu coste foarte mult. Imi puteti recomanda ceva in domeniul asta ?

MONICAS86
17.02.2011, 23:16:44
vreau si eu o trupa care sa faca dansuri machedonesti...un nr de tel daca se poate...ms

ruxyca
10.05.2011, 13:19:13
Mi-ati putea recomanda o trupa de prichindei, un ansamblu folcloric ?!

MGeo
29.05.2011, 10:41:28
Mi-ati putea recomanda o trupa de prichindei, un ansamblu folcloric ?!

si eu caut.
stie cineva?

nikoletta, imi poti trimite si mie detalii, te rog frumos?

marinela_apostol_mf
08.06.2011, 19:58:27
ti-am trimis pm

As vrea si eu contactul

ecomyky
27.06.2011, 21:52:41
In Tulcea exista un ansamblu folcloric de copii ,,Doruletul'' daca vreti va puteti interesa ansamblu eu cunosc cativa copii care fac parte din ansamblu sunt foarte buni...

PufuluiPufu
01.07.2011, 18:27:19
Aici o miresica de 2011. Noi am gasit o profesoara supeeeeer si renumita in Constanta care ne va lua 50 ron pe sedinta. Pentru detalii pe prv. :)

catasicata
03.07.2011, 14:16:08
Noi am lucrat cu cineva langa casa de cultura si am dat 500 lei pentru cursurile de dans si 1000 lei pentru show la nunta.a iesit foarte fain.daca vreti filmulet astept mesaj pe privat cu adresa de mail.

ANDREEA_2012
04.07.2011, 10:32:46
Noi am lucrat cu cineva langa casa de cultura si am dat 500 lei pentru cursurile de dans si 1000 lei pentru show la nunta.a iesit foarte fain.daca vreti filmulet astept mesaj pe privat cu adresa de mail.

Buna
Si pe mine m-ar interesa sa vad filmuletul. Si ai putea sa-mi dai date mai exacte despre pers cu care ai facut cursul de dans?
Multumesc

pandamic
05.07.2011, 16:13:13
Aici o miresica de 2011. Noi am gasit o profesoara supeeeeer si renumita in Constanta care ne va lua 50 ron pe sedinta. Pentru detalii pe prv. :)
Buna!!! Poti sa-mi trimiti datele de contact ale doamnei pt. dansul mirilor? Mersi anticipat!!

mihaelarem
06.07.2011, 07:23:51
Buna!!! Poti sa-mi trimiti datele de contact ale doamnei pt. dansul mirilor? Mersi anticipat!!
Buna!As vrea si eu nr de tel al doamnei!merci frumos

LOREDANAANDREIUTZA
03.08.2011, 18:55:08
buna miresici.
eu si sotul meu am facut cursuri de dans la Universitatea populara de arte cu o doamna profesora super de treaba
Pt dansul nostru noi am ales melodia si in functie de felul in care stiam sa dansam(mai deloc la inceput) ne-a facut coregrafia.
http://www.youtube.com/watch?v=o6ATA-UEtcw
buna!foarte frumos dansul vostru. Cat a fost sedinta???

mihaelarem
04.08.2011, 16:22:21
Buna!As vrea si eu un nr de contact!!ms mult!!

lavi12
16.08.2011, 21:13:25
Si eu si eu ! :)
Da-mi te rog mesaj cu numar de telefon si nume.

ely24
22.03.2012, 19:59:58
Imi poate recomanda si mie cineva o persoana care ne-ar putea invata dansul mirilor (vals) la un pret mai mic decat cel care se practica in salile de dans ? Va multumesc!

ali_eu21
11.04.2012, 20:25:14
Intereseaza pe cineva trupa de dans (tiganesc, can-can, oriental, cabaret) pentru evenimente/nunta?

krispee
01.05.2012, 10:02:14
Intereseaza pe cineva trupa de dans (tiganesc, can-can, oriental, cabaret) pentru evenimente/nunta?

Da! Eu as dori mai multe detalii in pm. Merci!

ema_ema23
02.05.2012, 13:59:40
am gasit un instructor in constanta care lucreaza la pret bun daca vreti date despre el lasati un mesaj;-)

ely24
02.05.2012, 15:08:43
am gasit un instructor in constanta care lucreaza la pret bun daca vreti date despre el lasati un mesaj;-)

Buna,
Eu sunt interesata si astept mai multe detalii... Mersi

ANDREEA_2012
29.05.2012, 12:29:51
Buna
Si eu as fi interesata de o persoana care sa ne invete un dans frumos pt deschidere, asa k cine poate sa-mi trimita un mesaj ii multumesc

gabim_gabi
30.05.2012, 07:01:28
Buna
Si eu as fi interesata de o persoana care sa ne invete un dans frumos pt deschidere, asa k cine poate sa-mi trimita un mesaj ii multumesc

La ciresica la etaj este o tipa care lucreaza foarte profi. Cursurile la ea sunt mai scumpicele decat la altii, dar cica e cea mai tare din Cta. Noua ne-a facut dansul acum 3 ani si am fost super impresionati.

alinushgnt
30.05.2012, 13:20:18
eu am sa vbesc cu cei de la prodance..sa faca o mica regie pentru dansul nostru!:) mentionez ca ne vor deschide dansul doi copilashi asi in dans :)

Alexandra15
15.06.2012, 23:15:39

Buna.
Imi poti trimite si mie te rog mai multe informatii despre instructorul cu care ati lucrat voi?
Mersi mult!!! :)

Alexandra15
15.06.2012, 23:18:16
La ciresica la etaj este o tipa care lucreaza foarte profi. Cursurile la ea sunt mai scumpicele decat la altii, dar cica e cea mai tare din Cta. Noua ne-a facut dansul acum 3 ani si am fost super impresionati.
Buna. Si eu caut pe cineva care sa ne pregateasca dansul mirilor....imi poti trimite mai multe informatii despre tipa aceasta? Mersi! :)

Alexandra04
27.07.2012, 12:22:29
Buna,
Aveti ideee cam cu cat timp inainte se incep cursurile pt dans?
O recomandare ceva pt un instructor de dans bun? (daca se poate un nr de telefon, pret, pareri, etc)

Va multumesc

ralubebe
31.07.2012, 18:22:39
Buna,

Cine ma poate ajuta si pe mine cu niste informatii despre copii dansatori?
As vrea pentru nunta sa invit sa danseze 1-2 cupluri, de preferinta cat mai mici ca varsta...
Nu stau in CT si pana ajung sa ma interesez...

Multumesc din suflet!

alinushgnt
09.08.2012, 11:50:07
buna

noi am facut cursuri de dans undeva pe bd mamaia, la interesctia cu ion ratiu. e o sala de dans acolo.a fost 100 ron sedinta. sper sa iti fie de folos :)

Si eu tot acolo m am gandit sa mergem pentru acele cursuri.. nu cine stie ce ...acolo o mica zbantuiala!:))la 100 ron sedinta eu zik k e ok..cu cat timp inainte de nunta te ai dus? si cate sedinte a ti facut!?

evag
11.08.2012, 07:53:56
Si eu tot acolo m am gandit sa mergem pentru acele cursuri.. nu cine stie ce ...acolo o mica zbantuiala!:))la 100 ron sedinta eu zik k e ok..cu cat timp inainte de nunta te ai dus? si cate sedinte a ti facut!?

pai am facut 5 sedinte cu o saptamana inainte de nunta. si parca a cincea sedinta a fost gratis. am platit 400 ron pentru 5 sedinta pana la urma. noi am pregatit doar dansul mirilor. nu a fost nimic complicat, dar invitatilor le-a placut si nu ne-am dat nici cu stangul in dreptul cand am deschis seara :))

ony_girl
19.09.2012, 20:48:34
As vrea si eu mai multe detalii despre un instructor mai ieftin si bun

valenttina
16.10.2012, 23:41:46
Noi am luat 3 sedinte de dans in saptamana nuntii dar va recomand sa va duceti mai devreme :) 2 sapt inainte este ok (depinde cat de complex vreti sa fie ) :) am avut un dans simplu dar de efect ptr invitati , a meritat efortul in plus suntem cam stangaci iar instructoarea a fost foarte buna ne'a adaptat dansul in functie de puteri , o recomand , pretul este foarte accesibil 50 ron sedinta de 1 ora, am exersat in Ovidiu la caminul cultural, ea se numeste Dordea Elena este si instructoarea unui ansamblu de dans popular.

dana_mia
26.10.2012, 12:56:07
Noi am facut 3 sedinte la doamna Magda Martinescu, este profesor de dans la Liceul Sportiv, acolo se si tin lectiile de dans. Am sunat-o cu 2 luni inainte si mi-a zis sa revin cu 3 saptamani inainte de nunta. In functie de cat de complex vrei dansul, ea se gandeste la o coregrafie, iar in functie de mobilitatea partenerilor si de ceea ce isi doresc ei, se mai fac ajustari pe parcurs. Noi am dansat pe INXS - By my side, nu am avut cine stie ce scheme ca de, am dansat pe o balada rock, dar ne-am sincronizat bine si a fost un dans armonios, nu doar o balanganeala de pe stangul pe dreptul asa cum facem de obicei la dansurile slow.
A fost foarte intelegatoare si nu ne-a lasat sa plecam fara ca dansul sa fie bine pus la punct. 3 saptamani sunt suficiente, noi am fost o data pe saptamana ca am vrut ceva nu foarte greu, dar daca dansul e mai complex, va puteti duce de mai multe ori pe saptamana.
Succes!

Tora
29.11.2012, 10:50:24
A facut cineva dansul la master dance?

iacobcostina
08.01.2013, 12:15:58
Da! Eu as dori mai multe detalii in pm. Merci!

Buna,

Ma intereseaza o trupa de dans (cabaret,belly-dance) pentru noaptea nuntii .pe 31 august 2013. va rog in cazul in care stiti pe cineva care practica aceste dansuri sa ma contactati. nu as vrea sa fie nici prea scump.

Multumesc frumos,

iacobcostina
08.01.2013, 12:17:31
ti-am trimis pm

Buna Nico,

vreau si eu datele de contact. multumesc

andrulin
17.02.2013, 13:09:31
A facut cineva cursuri de dans inainte nuntii la scoala populara de arte?

Alexandra04
29.05.2013, 10:57:53
Buna fetelor,
As vrea sa fac niste pregatiri pt dansul mirilor.
Dar prbl este ca nu stiu unde sa caut, cat costa, cat dureaza.
Ma puteti ajuta in aceasta privinta.
Multumesc
Numai bine

andrulin
02.06.2013, 15:00:49
Va rog recomandati-mi pe cineva in Cta care ofera lectii de dans.
Eu am cautat pe net, insa majoritatea scolilor de dans percep taxe foarte mari si impun si un numar de 10 sedinte pt dansul mirilor, mi se pare exagerat.

Multumesc

gabim_gabi
04.06.2013, 13:58:55
Va rog recomandati-mi pe cineva in Cta care ofera lectii de dans.
Eu am cautat pe net, insa majoritatea scolilor de dans percep taxe foarte mari si impun si un numar de 10 sedinte pt dansul mirilor, mi se pare exagerat.

Multumesc

10 sedinte ti se par exagerat de multe?! Noi am avut 15 si ni s-au parut putine...

Zavoianu
15.06.2013, 11:41:56

buna, imi poti lasa datele instructorului de dans. nu pot trimite PM. Multumesc

andrulin
18.06.2013, 14:08:49
10 sedinte ti se par exagerat de multe?! Noi am avut 15 si ni s-au parut putine...

Da, mi se oar multe.
Am gasit si noi un coregraf si am avut sapt trecuta prima sedinta, noi am ales sa stam 1 ora jumate si vom face aproximativ 5 sedinte.
Bineinteles ca repetam des si acasa, pentru ca altfel am uita coregrafia pana la urmatoarea ora.
Acum depinde si de fiecare cat de repede invata, dar eu zic ca 5 sedinte a cate 1 ora jumate sunt suficiente pentru a invata coregrafia dansului.

alexsara
10.07.2013, 15:01:46
buna, m ar interesa datele lui, mersi mult

alexsara
14.07.2013, 12:46:58
cine ma poate ajuta cu datele unui instructor de dans cu preturi ok?! ms mult

alexsara
18.07.2013, 09:27:57
cine ma poate ajuta cu datele unui instructor de dans cu preturi ok?! ms mult
multumesc frumos andrulin, (nu pot trimite mesaj privat)

amy_30
16.01.2014, 12:10:27
noua ni s-a recomandat un tanar care preda in sala de fitnes san gym de catre niste prieteni care au facut cu el, am fost cu cca 2 saptamani inainte de nunta si nu ne-a cerut un numar de ore . i-am zis ce melodie vrem si l-am avertizat ca suntem scanduri la dans nici eu nici sotul nu dansam si a zis ca totul e ok. in 3 sedinte am terminat dansul si am mai vrut noi inca 2 sa repetam a venit si la restaurant sa ne sustina si asta a contat mult, e mult mai ieftin fata de ce preturi am vazut pe forum si sta pana cand vede ca s-a invatat ce a vrut nu tine cont de timp. recomand cu incredere detalii gasiti aici www.facebook.com/evodancecta