PDA

Versiunea completa : Cursuri de dans, dansatori in Constanta

Pagini : [1] 2

dani19_10dani
05.02.2007, 23:46:13
stie cineva unde se fac cursuri de dans in cta?pup

kamy
06.02.2007, 08:52:54
Si pe mine ma intereseaza, si eu as vrea sa iau cateva lectii de dans.Singurul loc de care am auzit este Casa de Cultura.

cristina17
06.02.2007, 10:28:42
Si pe mine ma intereseaza cursurile de dans:"> !!! Daca aflati mai multe:locatie, preturi etc, spuneti-ne si noua, va rugam!!!
:* :* :*

lavylavy
06.02.2007, 12:52:00
Si pe mine ma intereseaza cursurile de dans. Daca la hora mai ne descurcam , valsul chiar e o problema. Si mi-ar placea la sa deschidem seara cu un vals. Ar fi frumos nu? Deci daca aflati ceva...

Roxana_i
07.02.2007, 07:45:31
Hello! Eu am vb de curand cu o colega care se duce la dans la casa de cultura. am inteles ca o costa 1.000.000 pe luna, 2 sedinte pe saptamana de 1 ora si jumatate. A zis ca e incantata ca e distractiv si ca d-na de acolo ne poate face si o mica coregrafie, contra cost cred, dar mi se pare ca merita. Eu de abia astept <:-P

Roxana_i
07.02.2007, 07:46:50
Era sa uit! Am auzit ca se mai fac cursuri de dans si la flamanda, dar nu stiu detalii.

dani19_10dani
07.02.2007, 19:23:55
Hello! Eu am vb de curand cu o colega care se duce la dans la casa de cultura. am inteles ca o costa 1.000.000 pe luna, 2 sedinte pe saptamana de 1 ora si jumatate. A zis ca e incantata ca e distractiv si ca d-na de acolo ne poate face si o mica coregrafie, contra cost cred, dar mi se pare ca merita. Eu de abia astept <:-P
si puteam sa incepem cursurile cand vrem sau se fac anumite serii sau cum e?

mkt
02.03.2007, 22:52:08
Buna

Ne tenteaza si pe noi sa luam niste lectii de dans.

A inceput cineva efectiv cursurile, si daca da, vrem detalii, fff multe detalii.

Pupici:-\

mariuca29
03.03.2007, 09:39:50
Buna

Ne tenteaza si pe noi sa luam niste lectii de dans.

A inceput cineva efectiv cursurile, si daca da, vrem detalii, fff multe detalii.

Pupici:-\
Iti sustin cererea mkt!
Vrem multe detalii de la cineva care a facut treaba asta!

undeshila
19.03.2007, 11:53:02
la casa de cultura la igor , cam scumputz , da merita

~ 25-30 euro/ora privata

nu stiu dk am voie sa postez numar de tel , dk vreti dati pm

mariuca29
19.03.2007, 15:19:08
la casa de cultura la igor , cam scumputz , da merita

~ 25-30 euro/ora privata

nu stiu dk am voie sa postez numar de tel , dk vreti dati pm
Pretul asta inteleg ca este atunci cand vrei sa ai o coregrafie proprie,dar pana una alta noi vrem doar sa stim pasii,apoi mai vedem.
In concluzie spune-mi te rog cat costa o ora in ansamblu
Multumesc frumos!

undeshila
19.03.2007, 21:28:47
da , este cum am mentionat in post , lectie PRIVATA , iti faci coregrafie sau nu asta e partea a 2-a , dar face numai cu tine ... asa la gramada ala este pretul pt 1 luna (de 2 ori pe sapt cate 1h30 ) ... dar am fost 1 data si ne-am lasat pagubasi , e prea multa lume , nu apuci sa inveti , e aiurea ... asa cand se ocupa numai de tine e cu totul altceva

dani19_10dani
19.03.2007, 21:40:28
da , este cum am mentionat in post , lectie PRIVATA , iti faci coregrafie sau nu asta e partea a 2-a , dar face numai cu tine ... asa la gramada ala este pretul pt 1 luna (de 2 ori pe sapt cate 1h30 ) ... dar am fost 1 data si ne-am lasat pagubasi , e prea multa lume , nu apuci sa inveti , e aiurea ... asa cand se ocupa numai de tine e cu totul altceva
uf te cred..dar e scump rau..cel putin pt mine..iti dai seama ca intr-o ora nu faci prea multe..automat tre sa te duci de mai multe ori

undeshila
19.03.2007, 21:42:25
dap .

asa ni s-a parut si noua , dar decat sa ma duc 3 luni bou si sa ma intorc vaka , mai bine ma duk 3 lectii si invat ceva ...

ceva mai ieftin stiu k era la flamanda , instructor ghencea , dar am inteles ca e mai slab fata de igor asta , bine pt lectiile generale , nu stiu ce pret are la privat ca nu ne-am mai interesat , am ramas aici ...

kamy
19.03.2007, 22:02:05
Da-mi te rog si mie nr de telefon al lui igor, daca il ai, ca nu se stie niciodata.O luna nu apucam sa facem ca al meu vine cu doar 2 saptamani inainte de nunta, iar valsul tot trebuie sa il invatam.

undeshila
20.03.2007, 08:46:26
vezi pe pm ca nu cred ca e voie aici

kamy
20.03.2007, 08:52:23
Multumesc pentru numar.

undeshila
21.03.2007, 14:52:15
din repezeala am scris igor , numele lui e iuri :)

ma rog , tot moldovean e :-p

undeshila
25.03.2007, 09:39:40
ma bate nevastamea la cap ca pe langa valsul mirilor , sa invat si restu de dansuri , mai ales populare

are cineva idee pe unde as putea invata jamparaua dobrogeana , horele , etc . Hai ca la hore te mai dai dupa restu , da ce te faci la solo ca sa zik asa kand dansezi k mireasa , nasa , soacra mica , soacra mare , etc

P.S. am uitat sa spun ca-s antitalent la dans ? :-"

ElenaG
27.03.2007, 15:07:56
Buna viitoarelor miresici!
si noi am avut aceeasi problema!
intr-un final ne-am hotarat sa luam niste cursuri.
Facem cu un tip care este profesor de dans sportiv. ne invata vals vienez. Pretul este super mic: 40 ron/persoana/luna, numele lui este Sever.
Daca vreti numarul vi-l pot da!
Noi am luat deja cateva cursuri si am mai prins ceva curaj!:"> sper sa nu ma intind lata pe ring!

cristina17
27.03.2007, 16:34:08
Facem cu un tip care este profesor de dans sportiv. ne invata vals vienez. Pretul este super mic: 40 ron/persoana/luna, numele lui este Sever.
Noi am luat deja cateva cursuri si am mai prins ceva curaj!:"> sper sa nu ma intind lata pe ring!

Pai e super preturi...da-ne si noua mai multe detalii...unde au loc cursurile? Vreau si eu te rog numarul lui pe privat, te rog?

mariuca29
27.03.2007, 18:33:14
Vreau si eu numarul de tel,te rog frumos,unde se desfasoara cursurile de dans?

kamy
27.03.2007, 19:19:15
Si eu, daca poti te rog, trimite-mi si mie numarul de telefon.

dani19_10dani
27.03.2007, 19:45:59
buna!si eu vreau numarul!

ElenaG
31.03.2007, 11:13:18
Buna fetelor!
va dau numarul cu cea mai mare placere! noi chiar suntem incantati de ceea ce am invatat, insa din pacate pentru mine s-a terminat... viitorul sot pleaca in voiaj, probabil vom mai repeta inainte de nunta.
Tipul preda la scoli, de exemplu
luni si vineri:la sc. Dimitrie Cantemir din Tomis Nord de la la ora 20
miercuri si duminica: la scoala din poarta 6
restul saptamanii la Navodari
Este super de treaba si noua ne-a placut tare mult!
Am invatat un vals vienez si daca mai reusim poate facem si un dans latino, ceva!

mariuca29
31.03.2007, 15:01:18
Buna fetelor!
va dau numarul cu cea mai mare placere! noi chiar suntem incantati de ceea ce am invatat, insa din pacate pentru mine s-a terminat... viitorul sot pleaca in voiaj, probabil vom mai repeta inainte de nunta.
Am invatat un vals vienez si daca mai reusim poate facem si un dans latino, ceva!
Ne poti spune unde este locatia in care preda el in particular?:*

mitzy
01.04.2007, 15:16:09
1 mil pe luna mi se pare prea scump. Noi am gasit (in bucuresti) cu 35 lei/luna (2 sedinte/sapt de cate 2 ore)..dar suntem puturosi si nu ne'am apucat inca.. Rusine sa ne fie!! bine.. nici timpul nu ne permite. Cand poate unul nu poate celalalt si invers.
Vrem sa ii luam si pe nasi.. sa ne impingem de la spate unul pe celalalt.
Inca ceva... Trebuie sa fie neaparat VALSUL mirilor? sau putem dansa si altceva?
Valsul n'o sa'l dansam niciodata asa cum mi'as dori :P si ma gandeam la ceva mai usor, sa dansam relaxati :P
Singura problema o sa fie rochia mea. Mi'e ca o sa ma impiedic in ea:)). Am niste prieteni care dansau extraordinar; au luat lectii de dans cu un an inainte. In ziua nuntii au fost groaznici:)), ma rog.. sa zicem comici:P. Problema a fost rochia miresei care le'a dat batai de cap. Era prea infoiata.. si lunga.. nu s'au putut ...desfasura:P

madalinaV
21.05.2007, 16:41:50
Buna fetelor!
Super OK pare si pretul si programul lui...daca inteleg eu bine ;-). Presupun ca nr. de tel l-ai dat pe privat, pls da-mi-l si mie, ca suna ff bine.

mariuca29
22.05.2007, 16:49:09
Buna fetelor!
Te rog frumos sa-mi dai si mie nr profesorului de dans:*

dani19_10dani
23.05.2007, 21:26:17
Buna fetelor!

si eu vreau

andreea_enciu
25.05.2007, 14:27:03
Va Rog Sa Imi Dati Si Mie Daca Aveti Numarul Prof.ghencea.eu Am Facut Cu El Cand Eram Micutza Si Imi Placea Tare Mult!

cristinajidvian
01.07.2007, 15:51:36
Buna,

Poti sa-mi spui daca acest profesor da lectii si de muzica populara?

Merci!

cristinajidvian
03.07.2007, 12:31:28

Buna, poti sa-mi dai mai multe detalii despre acest profesor? Voi ati invatat ceva?

miramo
01.09.2007, 23:34:07
Super OK pare si pretul si programul lui...daca inteleg eu bine ;-). Presupun ca nr. de tel l-ai dat pe privat, pls da-mi-l si mie, ca suna ff bine.

buna,
daca ai numarul prof de dans, l-as vrea si eu. mersi

miramo
01.09.2007, 23:37:05
daca are cineva mai multe informatii despre instructori de dans in constanta, un numar de tel etc., mi-ar fi de mare ajutor

miramo
02.09.2007, 00:44:52
unde gasesc un instructor de dans in constanta? se apropie nunta, suntem nasi si dam cu stangul in dreptul!!!!:( :(
please help me!

shushy
02.09.2007, 01:09:49
daca are cineva mai multe informatii despre instructori de dans in constanta, un numar de tel etc., mi-ar fi de mare ajutor

Daca te intereseaza lasa-mi un pm si-ti dau nr de tel al unei tipe cu care am inceput noi sa facem vals vienez
Noi am facut doar 3 sedinte pana acum si am invatat deja destul de mult. Tipa cu care facem e super. Stie sa explice si are foarte multa rabdare.

miramo
02.09.2007, 01:14:46
Daca te intereseaza lasa-mi un pm si-ti dau nr de tel al unei tipe cu care am inceput noi sa facem vals vienez
Noi am facut doar 3 sedinte pana acum si am invatat deja destul de mult. Tipa cu care facem e super. Stie sa explice si are foarte multa rabdare.

Multumesc mult mult de tot. Ma cam apucase disperarea ca mai e putin pana la nunta si nu gasesc pe nimeni.
Nu stiu cum sa fac cu pm ca sunt noua pe site si nu pot sa trimit mesaj privat. Imi trimiti tu nr te rog?!!!!!:* :* :* :*

miramo
02.09.2007, 01:25:50

de abia astept sa o sun si eu. oare in 2 sapt avem timp sa invatam ceva? ca momentan dam cu stangul in dreptul!!! nu ne prea pricepem la dans si nici nu am mai exersat de mult. cat e sedinta? banuiesc ca ne poate ajuta si cu alte dansuri, pe langa vals, nu?

shushy
25.09.2007, 10:00:50
de abia astept sa o sun si eu. oare in 2 sapt avem timp sa invatam ceva? ca momentan dam cu stangul in dreptul!!! nu ne prea pricepem la dans si nici nu am mai exersat de mult. cat e sedinta? banuiesc ca ne poate ajuta si cu alte dansuri, pe langa vals, nu?

Sper ca v-am fost de ajutor si ca ati fost multumiti de Claudia. La noi a iesit de-a dreptul superb dansul - toata lumea aplauda - A FOST SUPER!!!

roxanabutterfly
09.12.2007, 19:07:06
unde gasesc un instructor de dans in constanta? se apropie nunta, suntem nasi si dam cu stangul in dreptul!!!!:( :(
please help me!
Si pe mine m-ar interesa un curs de dans de societate. Nu stie nimeni un club de dans in Constanta? Vreau sa invat vals.>:D<

Nicollette
10.12.2007, 09:24:02
Si pe mine m-ar interesa un curs de dans de societate. Nu stie nimeni un club de dans in Constanta? Vreau sa invat vals.>:D<

Eu, am auzit de prof. de dans Sever. S a discutat la un moment dat subiectul asta pe site. Iti trimit pe PM nr. de contact, daca te intereseaza. Salutari.

shushy
11.01.2008, 23:16:04
Eu am facut cursuri cu o doamna super. In numai 5 sedinte am invatat un super vals si am facut senzatie la nunta. Toata lumea a aplaudat. ;;)
Daca vrei nr da-mi un mesaj pe PM.>:D<

Crita
07.02.2008, 08:53:45
Si eu astept pe privat datele de contact ale "profesorilor" de dans! Multumesc anticipat>:D<

mariana_galateanu
14.02.2008, 09:38:06

Va rog ajutati-ma cu numere de contact a instructorilor de dans.vreau sa-l invat pe viitorul sot ca e paralel la capitolul asta.Multumesc anticipat

mariana_galateanu
14.02.2008, 09:43:55
Eu am facut cursuri cu o doamna super. In numai 5 sedinte am invatat un super vals si am facut senzatie la nunta. Toata lumea a aplaudat. ;;)
Daca vrei nr da-mi un mesaj pe PM.>:D<

Shushy te rog sa-mi dai pe pm numarul de tel a doamnei instructor.\:D/

pretyflory
15.02.2008, 16:52:26
Shushy si eu te rog sa`mi dai numarul de telefon al doamnei instructor. sunt un antitalent la dans si mi`ai fi de mare ajutor.:*

adella_27
24.03.2008, 08:27:14
Plssssssss vreau si eu un numar de contact al unui coregraf.
Va multumesc.

alinati
27.03.2008, 08:55:41
Buna fetelor!
Am si eu o mare rugaminte. Va rog sa imi furnizati si mie numarul de telefon al unui profesor de dans - pentru vals si nu numai - care ofera lectii private.
Ma intereseaza sa urmez cursurile in weekend, avand in vedere ca eu sunt in Bucuresti iar viitorul meu sot este constantean si eu ajung vinerea dupa-amiaza in Constanta.
Va rog sa imi dati si mie numerul de telefon pe 'private' pentru a-i putea contacta.
Va multumesc.
Alina

alinati
27.03.2008, 09:08:51
Shushy te rog sa-mi dai pe pm numarul de tel a doamnei instructor! Multumesc.

anka_26
02.04.2008, 22:31:30
Si eu vreau nr de telefon!
Noi am incercat sa invatam valsul singuri.Am facut rost de un DVD cu pasi de dans...dar prefer un profesor sa mai invatam si ceva populara.

iulya1505
21.04.2008, 16:28:03
a facut cineva rost de nr de tel a unui instructor de dans .daca da vreau si eu nr de tel as vrea sa fac vreo 2 ore de dans ca nu prea ne descurcam la vals.astept pe pm mesaj.multumesc:*

anka_26
21.04.2008, 19:43:06
Chiar nimeni nu face curs de dans?[-(
Iulya, eu voi merge la Casa de Cultura saptamana asta sa ma interesez de un profesor pt vals. Te anunt daca fac ceva.
Pupici

iulya1505
21.04.2008, 21:11:42
Chiar nimeni nu face curs de dans?[-(
Iulya, eu voi merge la Casa de Cultura saptamana asta sa ma interesez de un profesor pt vals. Te anunt daca fac ceva.
Pupici
ok daca gasesti ceva astept sa imi spui si mie.
pupici>:D<

anka_26
23.04.2008, 20:37:21
Buna Iulya,

Am gasit ceva dar mi se pare foarte scump...700 ron coregrafia pt vals.
Cum ti se pare?
O sa mai merg zilele astea la Casa de Cultura sa vad ce preturi au si astia.
Pupici!

cris_83
24.04.2008, 10:49:29
nu cunosc preturile...:-\ dar mi se pare cam mult 700. cate ore?sau cum e?

anka_26
24.04.2008, 23:16:13
Pentru coregrafia valsului au zis ca e nevoie de 10 sedinte!
Si mie mi se pare mult.

cristoiash
25.04.2008, 09:18:57
Eu am doar un sfat de dat celor care vor sa ia un curs de dans.

Fetelor, luati-va pantofi calumea de dans, cu bot inchis, sa n-aveti degetele pe-afara ca e de rau.

Noi am inceput un curs de dans avansat, amindoi stim si vals si cha-cha si mai multe altele, al meu chiar cu medalie la concurs - si tot mi-a facut degetele de la picioare zob (ca mi-am luat pantofi de salsa, decupati) - pe bune, cind am ajuns acasa am constatat ca imi daduse singele. Nu ne-am calcat unul pe altul, dar te mai lovesti de pantofii lui din cind in cind si iese cu singe ;;)

GIA23
14.06.2008, 20:31:16
Si eu astept pe privat datele de contact ale "profesorilor" de dans! Multumesc anticipat>:D<
Buna!Daca ai primit nr de tel te rog trimite-mi-le si mie!!!Multumesc!Noi suntem paraleli amandoi si cu valsul si cu populara...POATE mai exersam cu parintii...desi este altceva sa te invete un profesionist..de preturi ce stii?TE PUP!

Crita
15.06.2008, 12:54:08
Buna!Daca ai primit nr de tel te rog trimite-mi-le si mie!!!Multumesc!Noi suntem paraleli amandoi si cu valsul si cu populara...POATE mai exersam cu parintii...desi este altceva sa te invete un profesionist..de preturi ce stii?TE PUP!

Nope, nu am primit nici un nr de telefon...inca mai astept....:(

irena_constanta
16.06.2008, 21:02:20
elena,vreau si eu nr lui sever,mai este valabil programul asta: luni si vineri:la sc. Dimitrie Cantemir din Tomis Nord de la la ora 20
restul saptamanii la Navodari.....?

GIA23
17.06.2008, 22:14:33
BINE,CRITA,ITI MULTUMESC PTR RASPUNS.tU AI GASIT PE CINEVA PTR DANS?

Crita
21.06.2008, 07:41:14
Nope....nu am gasit...

airina_bio
21.06.2008, 15:21:29
buna fetelor,
vreau si e4u un numar, orice numar de la oricine - profesor de dans sa fie :D

adinuttz
25.06.2008, 23:15:49
Chiar nu ne poate ajuta nici o miresica cu ceva informatii pentru cateva ore de dans ? :-<

crumela
03.07.2008, 13:05:20
Acum cateva zile erau niste afise prin Valu cu inscrieri pentru cursuro de dans(pentru orice varsta)....cand vine puiu meu acasa am sa ii cer numarul de tel al domnilor profesori si poate va este de folos...;)

adinuttz
03.07.2008, 23:00:23
Acum cateva zile erau niste afise prin Valu cu inscrieri pentru cursuro de dans(pentru orice varsta)....cand vine puiu meu acasa am sa ii cer numarul de tel al domnilor profesori si poate va este de folos...;)

Multumim >:D<
Intre timp a inceput vreo miresica cursuri de dans sa ne dea ceva detalii ?

crumela
13.07.2008, 20:22:35
Revin si eu cu raspunsul final ...cam tarziu dar serviciul asta bata-l vina nu mai imi lasa timp nici sa respir....am vorbit cu tipu despre coregrafie si mi-a zis ca a mai facut coregrafii pentru nunti si spera sa ma multumeasca si pe mine...ora de repetitie este 20 de lei (60 de min) si a ramas sa stabilesc eu cand vreau sa ne intalnim si sa ne apucam de dans....daca vreti numarul lui de tel vi-l dau pe PM ca nu cred ca am voie aici...poopici

adinuttz
14.07.2008, 02:08:06
Revin si eu cu raspunsul final ...cam tarziu dar serviciul asta bata-l vina nu mai imi lasa timp nici sa respir....am vorbit cu tipu despre coregrafie si mi-a zis ca a mai facut coregrafii pentru nunti si spera sa ma multumeasca si pe mine...ora de repetitie este 20 de lei (60 de min) si a ramas sa stabilesc eu cand vreau sa ne intalnim si sa ne apucam de dans....daca vreti numarul lui de tel vi-l dau pe PM ca nu cred ca am voie aici...poopici

Si cam cate ore treb pt coregrafie ?

crumela
17.07.2008, 19:52:11
Si cam cate ore treb pt coregrafie ?
Nu stiu sa iti zic dar nu cred ca sunt necesare mai mult de 10 ore...parerea mea

tzucu
26.07.2008, 17:26:49
Shushy te rog sa-mi dai pe pm numarul de tel a doamnei instructor! Multumesc.

as dori si eu nr de tel ...dar nu prea stiu sa folosesc siteul...si nici pm-ul(:|

tzucu
26.07.2008, 17:32:51
Shushi,nu stiu cum sa-ti las un pm...dar tare mult as dori si eu nr de tel al instructoarei de dans....

crisstallus_cris
26.07.2008, 18:40:43
Nu stiu sa iti zic dar nu cred ca sunt necesare mai mult de 10 ore...parerea mea

Eu vreau nr.Are el un loc unde mergem sau vine acasa?

tzucu
26.07.2008, 22:28:56

as dori si eu nr de tel....merci

tzucu
26.07.2008, 22:33:56
Si eu vreau nr de telefon!
Noi am incercat sa invatam valsul singuri.Am facut rost de un DVD cu pasi de dans...dar prefer un profesor sa mai invatam si ceva populara.

anka,daca poti sa-mi zici si mie ce impresii ti-au lasat cei de la parc....cum a fost..ca o sa avem si noi in oct si sa stiu cam la ce sa ma astept...merci

adinuttz
27.07.2008, 19:09:30
Cine este interesat/a.. am facut rost de un nr de tel al unei doamne profesoare de dans.. trimiteti pm si va raspund.. pupici

mireasa26
29.07.2008, 21:10:04
Buna, am si eu nunta anul urmator si as vrea sa luam niste cursuri de dans pentru valsul miresei, aveti idee de antrenori sau locatii unde le putem face in Constanta ? ( m-ar interesa daca aveti si vreun numar de telefon si tarifele)

Mersi anticipat

tzucu
05.08.2008, 21:38:59
Cine este interesat/a.. am facut rost de un nr de tel al unei doamne profesoare de dans.. trimiteti pm si va raspund.. pupici

as dori muuuuuuuult nr de tel....merci

adinuttz
06.08.2008, 10:21:51
as dori muuuuuuuult nr de tel....merci

Ti-am trm pm.. cu placere

crisstallus_cris
06.08.2008, 13:15:53
Ti-am trm pm.. cu placere
Tu ai inceput cursurile?Cam ce pret au?Vine instructorul la tine sau mergi tu la o sala?iar programul e flexibil...?

agdala15
11.08.2008, 12:50:30

Poti sa-mi dai si mie nr. lui Sever ? Te rog

agdala15
11.08.2008, 13:00:00
Imi dai si mie nr. de tel ? Te rog frumos

adinuttz
12.08.2008, 19:45:35
Tu ai inceput cursurile?Cam ce pret au?Vine instructorul la tine sau mergi tu la o sala?iar programul e flexibil...?

Eu nu am luat leg cu doamna inca pt ca nu sunt in tara..cand voi ajunge ma intalnesc cu ea in functie de timpul liber ramas..

mr_flm
20.08.2008, 19:08:50

Salutari la toata lumea! si vin si eu cu rugamintea de a-mi da un PM cu nr de tel al tipului care se ocupa cu dansurile, mai avem putin si ce am gasit pana acum au fost numai preturi mari si nu ne permitem. Multumesc de pe acum. Casa de piatra la toti! :)

dana_w
10.09.2008, 20:27:20

Trimite-mi shi mie, te rog, nr de tel!
ms mult:">

dana_w
10.09.2008, 20:28:42
as dori si eu nr de tel
ms

masmaya
07.10.2008, 23:24:54
buna elena...as vrea si eu nr. de tel al tipului pe privat dc se poate...noi mai avem 19 zile pana la nunta si suntem disperati..am ramas in urma cu toate....si..ne trebuie si ceva lectii de dansssssss.........mersi frumos!

masmaya
07.10.2008, 23:26:46
plsssssssssssssssss...se poate sa imi trimiti si mie nr pe privat...ms

anca23a
08.10.2008, 09:45:49
buna, as dori si eu ca si multe altele inaintea mea numerele de telefon ale diversilor profesori de dans. Va multumesc tuturor celor care imi vor raspunde. :D

dnaPuiu
09.10.2008, 20:56:29
buna, as dori si eu ca si multe altele inaintea mea numerele de telefon ale diversilor profesori de dans. Va multumesc tuturor celor care imi vor raspunde. :D

Cu placere! :D iti zic eu: Salsa Friends & Family, instructor Marian Cristea! Super-meserias! Noua ne-a facut o coregrafie belea pt vals... SI crede-ma, chiar inveti sa valsezi! Costa 150 euro, lectii private + coregrafie personalizata, dar fara numar de sedinte (faci cat trebuie, depinde cat de repede inveti). Pe noi ne-a dat pe spate si abia asteptam sa facem furori la nunta! :D Si dupa ce venim din luna de miere, ne apucam si de salsa! :D

Pup! Sper ca ti-am putut fi de folos...>:D<

anca23a
11.10.2008, 17:50:08
Cu placere! :D iti zic eu: Salsa Friends & Family, instructor Marian Cristea! Super-meserias! Noua ne-a facut o coregrafie belea pt vals... SI crede-ma, chiar inveti sa valsezi! Costa 150 euro, lectii private + coregrafie personalizata, dar fara numar de sedinte (faci cat trebuie, depinde cat de repede inveti). Pe noi ne-a dat pe spate si abia asteptam sa facem furori la nunta! :D Si dupa ce venim din luna de miere, ne apucam si de salsa! :D

Pup! Sper ca ti-am putut fi de folos...>:D<

multumesc pentru ajutor. te rog daca se poate sa-mi scrii pe pm nr de telefon si unde il pot gasi.

pupici si va doresc sa aveti o zi extrem de frumoasa pe 18.>:D<

octavana
19.10.2008, 16:10:37
Fetelor, am nevoie de ajutor! Uriasul meu e teapan rau de tot. Si pe langa asta nici nu-i place sa danseze. El nu intelege scopul dansului. :( Ce ma fac cu el? Si presupunind ca-l conving sa ia lectii de dans, macar pentru vals, unde-l duc? A nu se intelege ca eu nu am nevoie de lectii. :D

mirrella81
19.10.2008, 16:41:39
Aceasi problema o am si eu: nu vrea s aia cursuri de dans! Voi cum i-ati convins, fetelor?
Eu imi doresc sa fie un moment frumos, iar el zice...lasa ca ne descurcam noi! Macar de s-ar uita la "dansez ptr tine", dar cum ar putea sa se uite cand pe cele o mie de GSP-uri se dau meciuri din etapa??

melena
24.10.2008, 21:22:11
vreau si eu numarul de telefon va rog frumos. sotul meu nu are nici o problema cu lectiile de dans mai ales ca noi nu vrem sa dansam vals o sa dansam altceva bineinteles daca vom reusi sa invatam

RALUCUTTZA
28.10.2008, 16:03:16
As vrea si eu nr de tel a unor profesori de dans din cta, dak are cineva! va rog mult, deoarece logodnicul meu nu stie sa danseze nimic....:-s ... si nu stiu cum sa il invat! clar ne trebuie un specialist!!!!!

RALUCUTTZA
28.10.2008, 16:13:36

As vrea si eu nr de tel al doamnei profesoare de dans, dar nu prea stiu sa folosesc "pm", pt ca sunt noua pe forum!
te rog sa ma ajuti, pt k nu stiu ce sa mai fac!!!! multumesc!!!
;))

kamy
28.10.2008, 17:52:44
As vrea si eu nr de tel al doamnei profesoare de dans, dar nu prea stiu sa folosesc "pm", pt ca sunt noua pe forum!
te rog sa ma ajuti, pt k nu stiu ce sa mai fac!!!! multumesc!!!
;))
La radio au facut reclama de scoala de dans Tomis, pe strada Flamanda nr 11.

agdala15
29.10.2008, 15:46:08
Ti-am trimis nr. lui Sever pm.

criss_a
31.10.2008, 22:50:08
Buna seara! Va rog frumos puteti sa imi dati pe Pm un numar de telefon al unui instructor de dans din Constanta? Multumesc mult.

Roxana_82_cta
22.11.2008, 13:44:12
Nu mi-a raspuns nimeni :(
nu ai inca 10 mesaje postate si s-ar putea sa nu poti citi mesajele. daca te intereseaza ceva latino, gasesti o sala de dans langa magazinul Bilutzi

criss_a
22.11.2008, 23:37:42
Ma gandeam la vals, dar sa vedem. Multumesc mult pentru raspuns. O seara buna!

Oprea_Loredana
26.11.2008, 22:57:42
va rog fetelor sa mi dati si mie nr de tel ale profesorilor de dans :*

rami0208
08.12.2008, 21:25:50
Pls, am si eu nevoie de nr. de telefon al lui Sever. Astept un pm, multumesc mult!

oanab04
08.01.2009, 15:03:31
Buna fetelor, si eu as vrea sa iau niste cursuri de dans ca sunt cam impedicata, zic eu ca am reusit sa il conving si pe el, dar nu bag mana in foc, asa ca pana vine el din voiaj vreau sa iau eu niste lectii de vals, tango si populara. Va rog daca aveti numere de telefon sa imi trimiteti si mie. Multumesc si va tin la curent.

Ralluka2004
27.01.2009, 23:59:27
In primul rand o sa salut pe toata lumea de pe miresici.ro...eu sunt noua pe site dar sper sa ma descurc...am citit o groaza de mesaje care m-au ajutat sa-mi formez o idee despre ce ma asteapta...:-s

Privind cursurile de dans...eu pe Constanta nu am gasit decat un singur site de organizari evenimente. Am trimis un mail si m-au sunat. Cursurile de dans pe care le ofera costa 450 lei - 8 sedinte pentru valsul mirilor. Am inteles la tel ca poti opta si pentru cursuri suplimentare.

Totusi as dori mai multe informatii. Cine mai are numere de telefon si informatii despre cursurile de dans va rog ajutati-ma. Va astept cu msg p privat....sa va spun si numele agentiei :D

Multumesc anticipat ;;)

Ralluka2004
28.01.2009, 00:03:58
Buna fetelor, si eu as vrea sa iau niste cursuri de dans ca sunt cam impedicata, zic eu ca am reusit sa il conving si pe el, dar nu bag mana in foc, asa ca pana vine el din voiaj vreau sa iau eu niste lectii de vals, tango si populara. Va rog daca aveti numere de telefon sa imi trimiteti si mie. Multumesc si va tin la curent.

Oana sunt in aceiasi situatie cu tine...Si eu impiedicata...dar dornica de cursuri...el in voiaj...si mai impiedicat...dar foarte reticent la sb dans (culmea e ca prin dans ne-am cunoscut:)) ) Am postat mai devr un msg cu ce-am gasit eu referitor la cursuri in Cta. Sper totusi, cu ajutorul vostru sa gasesc mai multe oferte...Sa am de unde alege :D

criss_a
28.01.2009, 07:59:10
In primul rand o sa salut pe toata lumea de pe miresici.ro...eu sunt noua pe site dar sper sa ma descurc...am citit o groaza de mesaje care m-au ajutat sa-mi formez o idee despre ce ma asteapta...:-s

Privind cursurile de dans...eu pe Constanta nu am gasit decat un singur site de organizari evenimente. Am trimis un mail si m-au sunat. Cursurile de dans pe care le ofera costa 450 lei - 8 sedinte pentru valsul mirilor. Am inteles la tel ca poti opta si pentru cursuri suplimentare.

Totusi as dori mai multe informatii. Cine mai are numere de telefon si informatii despre cursurile de dans va rog ajutati-ma. Va astept cu msg p privat....sa va spun si numele agentiei :D

Multumesc anticipat ;;)

Ti-am trimis un pm

Ralluka2004
29.01.2009, 19:21:38
Ti-am trimis un pm

Cris eu din pacate inca nu pot trimite un PM ca sa iti raspund dar daca dai un search pe Google si scrii "organizari nunta constanta" o gasesti pe a 6 a pozitie :D (D...) Sper sa te descurci. Acolo o sa vezi si serviciile pe care le ofera. Eu am scris la contact un mail si m-au sunat pe telefon

Mult succes !

nikoletta
29.01.2009, 19:31:02
dar cursuri de dans pentru muzica populara? mai la vara ma gandeam sa fac cateva ore, dar daca tot v-am vazut vorbind ma gandeam ca poate ma ajutati si pe mine ;;);;)

rosioru_nicoleta2005
14.02.2009, 20:15:31
te rog poti sa-mi trimiti si mie pm numarul de telefon .

rosioru_nicoleta2005
14.02.2009, 20:20:02
criss_a trimite-mi si mie un pm cu numarul de telefon al celui cu care-ti pregatesti dansul pentru nunta

Ralluka2004
18.02.2009, 23:38:14
Intamplator am trecut p langa o sala unde se organizeaza cursuri de dans. Am vazut afisul mare pe geam si am luat numarul de telefon. Agentia se numeste Celeste art. Cine vrea nr de telefon sa imi dea un PM. eu una n-am sunat k imi astept logodnicul sa se intoarca din voiaj si stabilim atunci cursurile de dans. v-am pupat

criss_a
25.02.2009, 08:34:07
criss_a trimite-mi si mie un pm cu numarul de telefon al celui cu care-ti pregatesti dansul pentru nunta

De abia acum am vazut mesajul tau. Nu am mai intrat pe forum de ceva vreme. Ti-am trimis un Pm.
Pupici!

Andra22
25.02.2009, 09:26:41
Buna !Ma poate ajuta cineva cu nr de tel al dlui.Sever si eventual alte numere de tel ale altor sali de dans/instructori.Ma-r interesa si altfel de stiluri de dans decat vals .Va multumesc mult dragele mele si succes la pregatiri>:D<

oanab04
03.03.2009, 14:33:04
Deci..... fetelor care faceti acum cursuri, dati-ne si noua niste detalii, ce pret, cat dureaza, cat de mutumite sunteti. Eu ma gandeam la niste cursuri particulare da vad ca preturile sun cam piperate, dar nici nu as vrea sa nimeresc la o grupa sa apuc sa invat pana la nunta numai rumba si cha cha ca nu ma intereseaza. Poate reusim sa facem o grupa la un profesor, numai de miresici (si de miri, cine are, al meu e plecat), si atunci poate iesim mai convenabil.
Si va mai rog dati-mi si mie pm cu numere de telefon ale profesorilor pe care ii stiti.

lavu
03.03.2009, 15:24:47
si noi vrem sa facem cursuri de dans....eu mai misc un pic dar al meu mai greu....
Oanab04...ideea cu grupa e super..noi ne-am baga...mai doreste cineva...ma gandesc k asa am putea iesi un pic mai ieftin si am invata exact ceea ce ne intereseaza...
fetelor...:-\

nikoletta
03.03.2009, 16:24:23
eu vreau sa fac lectii dar de populara!!!

lavu
03.03.2009, 16:43:02
pai cursurile de dans facute anume pt nunta...dupa parerea mea ar trebui sa includa si niste populara....:"> si cred k acesti instructori pot sa acopere toate tipurile...cred...

crriss
03.03.2009, 16:46:42
da, da si eu...adica noi....vrem cursuri de dans, unde mergem? am sa merg eu maine la casa de cultura, mi-a spus cineva ca se organizeaza cursuri de dans la 100e si nu elimita de ore....cica pana te invata.
va anunt daca si asa e, sa merg sa vorbesc, nu doar din auzite
:*

alipety
03.03.2009, 17:00:27
si noi ne bagam la cursuri de dans (eu cu miresoiul meu)...daca facem un grup mai mare...poate obtinem si vreo reducere :-";))
dar daca va interesati...sa intrebati si de costuri, perioada, ce am invata la cursul respectiv, cat ar dura...bineinteles, vrem si populara!
aa, ne-ar conveni daca ar incepe prin aprilie, ca suntem plecati din tara toata luna martie.
multumim! asteptam vesti!>:D<

nikoletta
03.03.2009, 19:43:18
:A:suuuper:chiar ca poate obtinem o reducere daca ne strangem mai multe!!

Ralluka2004
03.03.2009, 22:11:19
sunt deacord cu voi. eu una am aflat doar de 5 mil pe8 sedinte. nu prea m-am mai interesat de restu ca astept sa-mi vina ubitu in aprilie :)

oanab04
04.03.2009, 10:25:49
Fetelor ma bucur ca ati raspuns la ideea mea cu grupa de miresici, o sa sun si eu la un numar al unui profesor si o sa va tin la curent. Deci haideti sa intrebam in cat mai multe parti, sa gasim cea mai buna oferta pentru vals, tango si muzica populara. La muzica populara oricum cred ca e mai bine sa fim mai multi, ca sa putem sa face si o hora nu??:-p
Macar 10 daca ne starngem tot e bine.
Va pup si spor la pregatiri
Raluka imi poti da si mie un nr de tel, la treaba asta cu 5 mil 8 sedinte???

alexutza_ralukutza_m
04.03.2009, 11:44:51
Fetelor, ne bagam si noi! Ne-ar interesa in special valsul. Dar cred ca nu ar strica nici populara. Noi avem nunta in septembrie. Cred ca daca ne apucam prin mai e ok, sa nu uitam pana atunci. Voi ce ziceti?

Eu am gasit urmatoarea oferta la Universitatea Populara: pretul este 150 lei de persoana pe luna, se fac 2 sedinte pe saptamana a cate 140 de min.

crriss
04.03.2009, 12:19:28
universitatea populara? unde este, caci eu nu am auzit de ea (bine sunt constanteanca de 5 ani si poate deasta ;-) ).
pretul pare super ok, 300lei perechea 8 sedinte.
stii daca poti lua si cursuri de vals....pe langa populara cum ii este numele?
ne mai ajuti cu informatii ?

alexutza_ralukutza_m
04.03.2009, 12:42:59
Universitatea Populara este pe Bd. Ferdinand, cum mergi spre gara, pe partea dreapta, in dreptul parcului de la teatrul Fantasio. Pretul mi s-a parut super si mie. In dimineata asta a sunat prietenul meu la ei, sa se intereseze. Momentan nu se tin cursuri de dansuri, pt ca nu s-a inscris nimeni. Dar ma gandesc ca daca ne strangem 5-6 perechi de miresici si miresoi, putem sa ne inscriem toti odata si facem cursurile impreuna. Au zis ca fac dansuri de societate si dansuri sportive. Bine, nici prietenul meu nu a intrebat nimic de dansuri populare. Eu cred totusi ca se fac si dansuri populare. La urma urmei, daca mergem acolo doar noi (miresici si miresoi), o sa putem sa ne alegem si zilele in care putem sa venim cu totii la cursuri si cred ca am putea sa o rugam pe profesoara sa ne invete si dansuri populare. Daca sunteti interesate si mai aveti intrebari, eu pot sa trec pe acolo sa mai intreb cate ceva. Va pup.

crriss
04.03.2009, 13:04:57
da, ar fi super sa treci pe acolo sa vezi ce si cum. eu as vrea sa mergem asa in grup si cred ca pentru 5 perechi poate organizeaza curs. am intrat la ei pe site intre timp si am vazut ca la cursurile de dans nu e trecut profesor:-? poate afli tu ceva.
eu am zis ca merg azi pe la casa de cultura ca si acolo cica se organizeaza cursuri. daca nu azi, maine dimineata inainte de ajunge la birou sigur merg si va anunt.

lavu
04.03.2009, 16:44:48
pai eu cred ca usor usor ne strangem destule perechi...:)
eu mai stiam un studio de dans pe langa magazinul Bilutzi, in centru ....o sa dau maine o fuga pana acolo sa intreb...pana la urma sa avem mai multe oferte k sa o alegem pe cea mai avantajoasa...
:D :D :D :D :D

Ralluka2004
04.03.2009, 21:17:18
ar fi super sa mergem mai multe. imbinam utilul cu placutul. si eu tot in mai as vrea sa merg ... sa imi vina iubi aks :) sper sa reusim sa ne adunam mai multe. eu una sunt deacord...ca de mult vreau sa merg la cursuri de dans....sper sa il conving si pe el...

alexutza_ralukutza_m
04.03.2009, 22:05:50
Fetelor, nu am reusit sa ajung azi la Univesitatea Populara sa ma mai interesez, dar cred ca saptamana aceasta o sa imi fac timp. Cum aflu ceva, va anunt imediat. Pupici.

Ralluka2004
05.03.2009, 20:50:17
Fetelor, nu am reusit sa ajung azi la Univesitatea Populara sa ma mai interesez, dar cred ca saptamana aceasta o sa imi fac timp. Cum aflu ceva, va anunt imediat. Pupici.

asteptam cu nerabdare informatiile de la tine ;)

Oprea_Loredana
07.03.2009, 15:05:06
asteptam cu nerabdare informatiile de la tine ;)
si pe mine m ar interesa cursuri de dans ,m ai ales populara , deci ma puteti adauga si pe mine pe lista ,io am nunta in sept

Ralluka2004
07.03.2009, 15:59:18
si pe mine m ar interesa cursuri de dans ,m ai ales populara , deci ma puteti adauga si pe mine pe lista ,io am nunta in sept

cu cat mai multi cu atat mai bine :)

crriss
10.03.2009, 12:53:58
miresici am fost la casa de cultura si am luat numarul de telefon de pe un panou cu cursuri de dans, era trecut acolo, pe langa salsa, rumba, chacha si valsul mirilor. mi s-a spus de la intrare ca nu e nimeni pana la ora 17.00 asa ca am sunat.
mi-a raspuns un domn cu vorba moldoveneasca de peste prut si mi-a spus ca 45 de min costa 35E si este nevoie de 10 sedinte pentru valsul mirilor.
crezand ca nu am inteles bine am repetat "adica 350E pentru vals?:O " - da, bineinteles, cu coregrafie, nu doar 3 pasi acolo, cu intrare, etc....
multumesc, dar nu vreau sa particip la nici un concurs de dans 8-} a fost raspunsul meu....
voi ati mai aflet ceva? unde ne antrenam de dans, mai ales populara?
>:D<

buburuza
10.03.2009, 13:15:14
miresici am fost la casa de cultura si am luat numarul de telefon de pe un panou cu cursuri de dans, era trecut acolo, pe langa salsa, rumba, chacha si valsul mirilor. mi s-a spus de la intrare ca nu e nimeni pana la ora 17.00 asa ca am sunat.
mi-a raspuns un domn cu vorba moldoveneasca de peste prut si mi-a spus ca 45 de min costa 35E si este nevoie de 10 sedinte pentru valsul mirilor.
crezand ca nu am inteles bine am repetat "adica 350E pentru vals?:O " - da, bineinteles, cu coregrafie, nu doar 3 pasi acolo, cu intrare, etc....
multumesc, dar nu vreau sa particip la nici un concurs de dans 8-} a fost raspunsul meu....
cris, tu vrei o intreaga coregrafie sau vrei sa inveti pasii de baza?

crriss
10.03.2009, 13:21:12
pai mai mult pasii de baza....nepotica miresicului meu canta la pian si am zis ca ne va canta ea valsul si noi sa dansam valsul de deschidere dar nu o coregrafie prea complicata....oricum 350 E mi s-a parut fantastic de mult pt. asta.
e doar parearea mea, fiecare stie cat accent pune pe dansul de deschidere.

buburuza
10.03.2009, 14:03:46
pai mai mult pasii de baza....nepotica miresicului meu canta la pian si am zis ca ne va canta ea valsul si noi sa dansam valsul de deschidere dar nu o coregrafie prea complicata....oricum 350 E mi s-a parut fantastic de mult pt. asta.
e doar parearea mea, fiecare stie cat accent pune pe dansul de deschidere.
Eu cu sotul meu am invatat singuri pasii de baza pt ca altceva nici nu se punea problema ( el se misca ca un maturoi:"> ). Daca te intereseaza iti pot da cateva linkuri cu tutoriale.

crriss
10.03.2009, 14:21:40
da, da, trimite-mi te rog, m-ar ajuta.
la populara ce ati facut? el a dansat?
caci mie imi tot spune ca eu voi intretine invitatii pe ringul de dans si el pe la mese;)) dar nu e impotriva cursurilor de dans....numai daca gasim pe cineva sa ne invete populara.
dar sa o luam pe rand, vedem cu pasii de vals intai

Oprea_Loredana
10.03.2009, 15:03:26

este f mult 350 euro, nici pe mine nu ma intereseaza sa particip la un concurs de dans:), eu vreau doar sa invat cativa pasi , sa se ma i "dezlege" picioarele, eu m am intersat undeva in zona brick , la o sala , si era abo 100 lei pe luna (8 sedinte)!!

nikoletta
10.03.2009, 21:04:51
caci mie imi tot spune ca eu voi intretine invitatii pe ringul de dans si el pe la mese;)) dar nu e impotriva cursurilor de dans....numai daca gasim pe cineva sa ne invete populara.
=))=))exact asa zice si al meu.. nici nu stiu daca il conving sa vina la cursuri de dans, dar daca sunt singura fara miresoi poate vine..
in ceea ce priveste valsul, noi nu vrem coregrafie, pur si simplu eu vreau sa dansez pe o melodie romantica alaturi de sotiorul meu, care de obicei nu prea danseaza :)) asa ca voi profita la maxim fara sa numar pasi..dar daca se face grup vom fi si noi alaturi de voi!!!

buburuza
11.03.2009, 08:00:44
Normal ca NU a dansat, decat vreo 2-3 hore :))
Fetelor, eu am intrat pe topicul asta si am gasit ce-mi trebuia, sunt o gramada de filmulete acolo
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=5370&highlight=pasi+de+vals

aroma_de_portocale
11.03.2009, 09:16:46
Al meu "2 picioare stangi" teoretic ar merge la cursuri de dans...acum sa vedem cand o veni momentul daca o sa mearga si "practic"...=))

crriss
11.03.2009, 12:15:03
multumim frumos buburuza pentru link
ma tot uit de 1 ora cum danseaza altii....da, ce frumos....numai cred ca fara un profesor nu vom putea invata caci mai am o problema - mireselul simte ritmul muzicii in felul lui:D , un ritm pe care-l pune in aplicare miscandu-se exact pe dos decat ar trebui si facand "elegant" 2 pasi in loc de 4 :)) ....si cand fredoneaza e si mai tare :))

o sa incerc asta seara acasa sa-i pun clipurile si sa exersam =)) desi ma indoiesc sa iasa ceva.

buburuza
11.03.2009, 13:16:37
multumim frumos buburuza pentru link
ma tot uit de 1 ora cum danseaza altii....da, ce frumos....numai cred ca fara un profesor nu vom putea invata caci mai am o problema - mireselul simte ritmul muzicii in felul lui:D , un ritm pe care-l pune in aplicare miscandu-se exact pe dos decat ar trebui si facand "elegant" 2 pasi in loc de 4 :)) ....si cand fredoneaza e si mai tare :))

o sa incerc asta seara acasa sa-i pun clipurile si sa exersam =)) desi ma indoiesc sa iasa ceva.
Daca al meu a reusit inseamna ca nu e asa greu=))

Ralluka2004
11.03.2009, 13:27:12
hmmm...interesanta ideea cu "study at home" insa nu cred k o sa mearga in cazul meu...ca el nu are motivatie sa danseze si zice ca nu-i place (insa nici nu stie si nu se simte comod) asa ca daca e sa invete acasa se lasa pagubas...totusi daca mergem la un curs de dans..acolo dam niste bani...si trebuie sa mearga chit ca vrea chit ca nu vrea ;;)
Pana la urma a-ti mai gasit ceva? Vreo oferta?

alexutza_ralukutza_m
14.03.2009, 21:35:03
Fetelor, cum v-am mai spus si acum cateva zile, am fost sa ma interesez la Universitatea Populara. Intr-adevar informatiile pe care le-am postat cu cateva pagini in urma sunt adevarate, adica: pretul este 150 lei de persoana pe luna, se fac 2 sedinte pe saptamana a cate 140 de min. Doamna de acolo mi-a spus ca se fac dansuri de societate, dar si dansuri populare. Plata se face in fiecare luna, intre 1-7 ale lunii. Pentru o grupa trebuie 10 persoane, adica 5 cupluri. Putem sa mergem mai multe miresici si a spus ca putem sa facem o grupa separat de restul lumii. Eu i-am spus ca am nevoie sa stiu sa dansez in septembrie, iar ea mi-a recomandat sa incepem deja de luna asta. Mie mi se pare totusi prea devreme. Mi-e sa nu uitam pana atunci.

nikoletta
14.03.2009, 22:19:47
Fetelor, cum v-am mai spus si acum cateva zile, am fost sa ma interesez la Universitatea Populara. Intr-adevar informatiile pe care le-am postat cu cateva pagini in urma sunt adevarate, adica: pretul este 150 lei de persoana pe luna, se fac 2 sedinte pe saptamana a cate 140 de min. Doamna de acolo mi-a spus ca se fac dansuri de societate, dar si dansuri populare. Plata se face in fiecare luna, intre 1-7 ale lunii. Pentru o grupa trebuie 10 persoane, adica 5 cupluri. Putem sa mergem mai multe miresici si a spus ca putem sa facem o grupa separat de restul lumii. Eu i-am spus ca am nevoie sa stiu sa dansez in septembrie, iar ea mi-a recomandat sa incepem deja de luna asta. Mie mi se pare totusi prea devreme. Mi-e sa nu uitam pana atunci.
si eu as vrea .. si eu am in octombrie si mi-ar fi mai usor sa fac in vara, dar erau fete dornice de curs care au in iunie nunta si de aia ziceam sa facem acum.. sa incepem sa facem strigarea sa vedem cine vrea sigur!! ami vb si maine la intalnire!!

Ralluka2004
14.03.2009, 22:52:00
si eu as dori sa particip cu voi la curs...dar nu pot mai devreme de inceputul lunii mai...k atunci o sa imi vina si mie partenerul acasa...
sper sa il si conving sa mearga la cursurile de dans :-s
astept sa vad ce decizie luati
pup si succes la intalnirea d maine

Oprea_Loredana
17.03.2009, 09:53:57
As vrea si eu sa ma alatur grupului , dar numai ca eu o sa vin singura fara partener, unde se afla m ai exact locatia , un numar de telefon se poate?

Ralluka2004
17.03.2009, 10:57:49
Pana la urma urmei cum a ramas? :-\

lavu
26.03.2009, 16:03:37
fetele.....ce facem....? hotaram o data de incepere a cursurilor....? o listuta cu cine vine....? Al meu saracul in fiecare zi ma intreaba cand mergem..k e nerabdator..^:)^ ...deci am vazut k s-a mentionat luna mai.... E ok atunci ..pareri?

pretyflory
27.03.2009, 07:31:22
As vrea si eu sa ma alatur grupului , dar numai ca eu o sa vin singura fara partener, unde se afla m ai exact locatia , un numar de telefon se poate?
loredana vrei sa fii partenera mea ca si eu vin singura :-\ ;;)

Ralluka2004
28.03.2009, 17:54:51
d.p.meu.d.v e perfect :D
1. Raluca
2.
3.

K sa incepem o data lista :D

lavu
30.03.2009, 09:59:22
d.p.meu.d.v e perfect :D
1. Raluca
2.
3.

K sa incepem o data lista :D

1.Raluca
2.Lavu
3.....cine urmeaza..

JolyDeea
30.03.2009, 12:33:18
Buna miresici!
Sunt si eu noua pe aici si am vazut subiectul cu cursurile de dans..sunt interesata sa ma alatur si eu grupului..insa voi veni singura caci al meu viitor sot e plecat pana in iunie8-|

nikoletta
30.03.2009, 14:14:23
fetele vreau si eu cursuri de dans , mai mult populara dar ma adaptez grupului.. dar imi e teama sa ma inscriu pe lista in mai ca am sesiunea si imi e teama ca nu o sa am timp si sa nu va incurc. eu ziceam mai in vara dar sunt fete care au nunta in iunie si deja in vara e tarziu!!:-<

JolyDeea
31.03.2009, 08:04:07
fetele vreau si eu cursuri de dans , mai mult populara dar ma adaptez grupului.. dar imi e teama sa ma inscriu pe lista in mai ca am sesiunea si imi e teama ca nu o sa am timp si sa nu va incurc. eu ziceam mai in vara dar sunt fete care au nunta in iunie si deja in vara e tarziu!!:-<
si eu am sesiune in iubie nikoletta..si cu serviciu..dar eu cred k o sa fie undeva dupa-amiaza cursurile..;)

nikoletta
31.03.2009, 14:10:22
si eu am sesiune in iubie nikoletta..si cu serviciu..dar eu cred k o sa fie undeva dupa-amiaza cursurile..;)
si eu imi doresc sa fac cursurile de dans.. sper sa si reusesc [-o<

JolyDeea
01.04.2009, 12:52:42
buna fetelor!
pana la urma facem ceva cu cursurile alea de dans?..k eu nu mai am rabdare:-<
ne strangem au ba?^:)^

octavana
02.04.2009, 11:56:14
M-as inscrie si eu, numai ca nu stiu daca suntem 4 persoane sau daca suntem 6. Nu vreau sa incurc pe nimeni. :)

JolyDeea
03.04.2009, 12:14:15
M-as inscrie si eu, numai ca nu stiu daca suntem 4 persoane sau daca suntem 6. Nu vreau sa incurc pe nimeni. :)
Poi nici nu stiu exact cate persoane sunt...eu pe lista initiata de Lavu am vazut 2 persoane..si cu mine 3...nikoletta nu e decisa...so..
si stiam ca trebuie grup de 10 persoane
eu una vin singura ca al meu a plecat in voiaj:(
eu astept deci organizarea si poate de la 1 mai mergem??\:D/

alipety
03.04.2009, 20:35:23
si eu vreau neaparat cu al meu iubitel !!!
numai ca la noi va fi mai sporadic, pentru ca iubi e 2 saptamani la munca in tara si 2 saptamani acasa...iar eu mai calatoresc, in iunie dispar din peisaj 2 saptamani. deci ar fi ideal cat mai repede sa incepem, ca sa avem acumulate cat mai multe sedinte in decurs de 5 luni, care se reduc la 2 luni, daca scad saptamanile cand suntem plecati :-SS

violetdream
06.04.2009, 12:22:09

noi avem nunta in 13 iunie deci nu mai e mult timp
daca ne inscriem si noi, 2 pers cand vor incepe cursurile?

mercic:)

Andra22
06.04.2009, 12:44:29
Buna !Se tot vorbea la un mom dat aici pe forum despre un somn Sever care preda astfel de cursuri...de dans:D , a fost cineva la el ?ce stiluri de dans se invata ?poate ne ajuta vreo miresica...va pup

octavana
08.04.2009, 08:16:16
Aseara am facut prima ora de dans la Universitatea Populara. Am fost vineri sa intreb ce?, cum? si m-au si inscris. Chestia este in felul urmator. Profesoara este OK, din punctul meu de vedere, si al ursului meu, din cate am bagat eu de seama. S-a simtit chiar bine. :) Nu ne-a zis nimeni nimic de faptul ca trebuie sa fim 5 perechi. Aseara am fost doar eu cu el si inca o tanti, care nu stiu daca o sa mai vina. Ne mai ducem joi, cand o sa mai fie inca doua perechi, cred si sper. De bani ne-a spus secretara ca ne spune joi, ca trebuie sa calculeze cat. Sala este destul de micuta, dar este loc de invartit. :) Cred ca mai incap doua trei perechi. :)

nikoletta
08.04.2009, 08:26:27
Aseara am facut prima ora de dans la Universitatea Populara. Am fost vineri sa intreb ce?, cum? si m-au si inscris. Chestia este in felul urmator. Profesoara este OK, din punctul meu de vedere, si al ursului meu, din cate am bagat eu de seama. S-a simtit chiar bine. :) Nu ne-a zis nimeni nimic de faptul ca trebuie sa fim 5 perechi. Aseara am fost doar eu cu el si inca o tanti, care nu stiu daca o sa mai vina. Ne mai ducem joi, cand o sa mai fie inca doua perechi, cred si sper. De bani ne-a spus secretara ca ne spune joi, ca trebuie sa calculeze cat. Sala este destul de micuta, dar este loc de invartit. :) Cred ca mai incap doua trei perechi. :)
felicitari!!! =D>=D> si vesti bune... sa ne tineti la curent..
trebuie sa mergem si noi dar cred ca in vara dupa licenta.
te rog mult sa ne zici si noua cat va costa? ce dansuri faceti? e obligatoriu pereche?

octavana
08.04.2009, 08:54:35
felicitari!!! =D>=D> si vesti bune... sa ne tineti la curent..
trebuie sa mergem si noi dar cred ca in vara dupa licenta.
te rog mult sa ne zici si noua cat va costa? ce dansuri faceti? e obligatoriu pereche?

O sa va spun cat costa de cum aflu. Nu-i musai sa ai pereche, dar este indicat. Una-i sa inveti pasii singura, alta-i sa inveti sa dansezi cu partener. O spun din experienta. :)) Cat despre dansuri... am inceput cu vals bineinteles, si am mai invatat pasul de merengue. A zis ca o sa invatam si cha-cha, salsa, dar si populare daca vrem, dar o sa ne axam pe vals, pentru ca stie ca asta ne intereseaza. :)

JolyDeea
09.04.2009, 11:12:10
Dar unde este Universitatea Populara?..k eu nu stiu si vreau si eu sa vin kt mai curand...sa vad acum dk cu bubu meu sau nu (dk pleak din port)...:-< ..

alexutza_ralukutza_m
09.04.2009, 11:14:31
Dar unde este Universitatea Populara?..k eu nu stiu si vreau si eu sa vin kt mai curand...sa vad acum dk cu bubu meu sau nu (dk pleak din port)...:-< ..

Universitatea Populara este pe Bd. Ferdinand, vis-a-vis de parcul de la Fantasio.

JolyDeea
09.04.2009, 11:46:17
Universitatea Populara este pe Bd. Ferdinand, vis-a-vis de parcul de la Fantasio.
Ahh...mersi mersi..aproape de servici la mine...sa ma duc si eu sa vad ce si cum..k as vrea sa incep:)
Ms again alexutza_ralukutza!:*

Oprea_Loredana
24.04.2009, 10:38:24
loredana vrei sa fii partenera mea ca si eu vin singura :-\ ;;)
scuze nu am m ai intrat demult pe site , acum am vazut intrebarea ta :), da as vrea dar nu stiu cand sa incepem , u ai inceput intre timp?

Oprea_Loredana
24.04.2009, 10:39:20

Care este programul pt cursurile de dans , ai aflat si pretul ?

octavana
26.04.2009, 12:30:19
Care este programul pt cursurile de dans , ai aflat si pretul ?

Noi facem marti si joi de la 18:00. Deja dupa 3 ore pot spune ca ne descurcam binisor, avand in vedere ca ursul meu nu stia nimic, nimic. Profesoara este o dulcica. Cat despre pret, noua ne-au cerut 110 lei de persoana, pentru ca nu a fost luna intreaga.

violetdream
27.04.2009, 08:20:26
Noi facem marti si joi de la 18:00. Deja dupa 3 ore pot spune ca ne descurcam binisor, avand in vedere ca ursul meu nu stia nimic, nimic. Profesoara este o dulcica. Cat despre pret, noua ne-au cerut 110 lei de persoana, pentru ca nu a fost luna intreaga.

buna,

poti sa-mi spui te rog pana la ce ora au program?
merci mult:)

octavana
27.04.2009, 09:52:19
buna,

poti sa-mi spui te rog pana la ce ora au program?
merci mult:)

Pana la ora 20:00 cred. Noi facem cursul de la 18:00 pana pe la 19:30-20:00 si secretara este inca acolo.

elycolisa
29.04.2009, 23:43:55
De cate sedinte(antrenamente) e nevoie de regula pentru a invata un dans? As vrea si eu un dans in deschidere dar nu stiu daca il conving pe al meu. Crede ca e o prostie sa "baleteze" in fata atator oameni. Daca n-ar fi nevoie de prea mult timp(pt ca e foarte ocupat) cred ca il conving.

octavana
30.04.2009, 16:17:15
De cate sedinte(antrenamente) e nevoie de regula pentru a invata un dans? As vrea si eu un dans in deschidere dar nu stiu daca il conving pe al meu. Crede ca e o prostie sa "baleteze" in fata atator oameni. Daca n-ar fi nevoie de prea mult timp(pt ca e foarte ocupat) cred ca il conving.
Noi, care nu stiam mai nimic, in 5 sedinte am ajuns sa ne descurcam binisor. Probabil ca daca vreti si o mica coregrafie, va mai trebuie cateva sedinte. Acum depinde de fiecare.

elycolisa
30.04.2009, 16:34:33
Noi, care nu stiam mai nimic, in 5 sedinte am ajuns sa ne descurcam binisor. Probabil ca daca vreti si o mica coregrafie, va mai trebuie cateva sedinte. Acum depinde de fiecare.
Ok, multumesc.Incep negocierile...

nikoletta
15.05.2009, 14:25:22
miresici stiti cumva in constanta ansambluri de dansatori muzica populara romaneasca si ruseasca (lipoveneasca) si cam la ce preturi se invarte un program de 1h pentru nunta??

yoplait
26.06.2009, 16:10:46
nimeni nu stie?:-\
Ti-am trimis un pm.:*

antenutza
26.06.2009, 17:19:46
Ti-am trimis un pm.:*

m-ar interesa si pe mine:)imi poti da pm si mie[-o< [-o< [-o<

yoplait
26.06.2009, 22:38:47
m-ar interesa si pe mine:)imi poti da pm si mie[-o< [-o< [-o<
Gata,ti-am dat.:)

Ralluka2004
13.07.2009, 09:47:51
V-ati apucat de cursurile de dans? Vad ca n-a mai zis nimeni nimic...Eu sambata o sa ma duc la 11 in spatele liceului Ovidius, la doamna Claudia. Pretul pe ora este de 40 lei. La universitatea Populara ce ati facut pana la urma?
Pupici

alexutza_ralukutza_m
13.07.2009, 12:45:05
V-ati apucat de cursurile de dans? Vad ca n-a mai zis nimeni nimic...Eu sambata o sa ma duc la 11 in spatele liceului Ovidius, la doamna Claudia. Pretul pe ora este de 40 lei. La universitatea Populara ce ati facut pana la urma?
Pupici

Eu si cu viitorul meu sot ne-am inscris la Universitatea Populara. Azi incepem cursurile. De-abia astept.

alipety
13.07.2009, 17:03:49
Pupici
am fost noi la cateva sedinte, in mai...dar cum iubi lucreaza 2 saptamani in deplasare, trebuia sa mergem numai 4 sedinte din 8 cate erau. si cand am vrut sa mai mergem era inchis...:(cred ca luaseara vacanta. dar vad ca azi merge alexutza_ralukutza_m la dans!? o sa trecem si noi sa vedem daca e aceeasi profesoara:">

alexutza_ralukutza_m
14.07.2009, 07:41:22
Fetelor, am facut si noi primul curs de dans. A fost super. A durat ceva pana ne-am dat seama cum se danseaza in pereche. Pana la urma am reusit sa facem cativa pasi. Eu cred ca reusim sa dansam.

alipety
14.07.2009, 08:29:33
Fetelor, am facut si noi primul curs de dans. A fost super. A durat ceva pana ne-am dat seama cum se danseaza in pereche. Pana la urma am reusit sa facem cativa pasi. Eu cred ca reusim sa dansam.
felicitari!<:-P
din cate am inteles aseara...luni si miercuri sunt? daca e asa, venim maine si noi, aseara nu eram pregatiti :">

alexutza_ralukutza_m
14.07.2009, 08:54:48
felicitari!<:-P
din cate am inteles aseara...luni si miercuri sunt? daca e asa, venim maine si noi, aseara nu eram pregatiti :">

da, luni si miercuri facem cursul.

antenutza
14.07.2009, 11:40:09

felicitari=D> =D>

JolyDeea
14.07.2009, 11:52:36
Pupici
Eu nu am reusit sa ma apuc dar as vrea:-< ...unde la liceul Ovidius?:-\ sunt interesata si eu dk imi poti da niste detalii:-\

alexutza_ralukutza_m
14.07.2009, 13:00:03
felicitari=D> =D>

Multumesc. Deocamdata suntem cam stangaci amandoi. Dar eu cred ca in cateva sedinte o sa reusim. Oricum nu ma asteptam sa invat atat de multe de la primul curs.:*

lavu
14.07.2009, 18:16:03
Multumesc. Deocamdata suntem cam stangaci amandoi. Dar eu cred ca in cateva sedinte o sa reusim. Oricum nu ma asteptam sa invat atat de multe de la primul curs.:*

ce coincidenta...si noi am fost ieri la curs....deci ne-am intalnit pe acolo....>:D<

Ralluka2004
14.07.2009, 21:07:03
Tot 150 RON pe luna de pers sunt cursurile? De la ce ora lunea si miercurea se merge?

alexutza_ralukutza_m
15.07.2009, 07:13:47
ce coincidenta...si noi am fost ieri la curs....deci ne-am intalnit pe acolo....>:D<

Erai imbracata in roz?:) Sa imi dau seama cine esti. ;-) >:D<

alexutza_ralukutza_m
15.07.2009, 07:14:35
Tot 150 RON pe luna de pers sunt cursurile? De la ce ora lunea si miercurea se merge?

Da. Cursurile sunt tot 150 ron de pers pe luna. Se incepe la 18:45.

livyutza26
15.07.2009, 09:42:29
Fetelor cu cat timp inainte de nunta mergeti la cursuri de dans?

lavu
15.07.2009, 14:26:11
Erai imbracata in roz?:) Sa imi dau seama cine esti. ;-) >:D<

dap.....roz si cu pisica pe tricou...8-}

Ralluka2004
15.07.2009, 16:42:01
M-am inscris si eu la cursuri la univ Populara
au cea mai buna oferta comaparativ ce-am mai vorbit la telefon
poate ne intalnim pe acolo
va zic zilele astea cum a fost

Ralluka2004
17.07.2009, 23:38:14
Cand sa ma apuc de cursuri aflu ca 2 sapt prof lipseste iar eu in august nu pot sa vin...k sunt plecata din tara :(( =((

Ralluka2004
22.07.2009, 22:13:02
Gata! Am reusit sa ma apuc de cursurile de dans...printr-o agentie de organizari evenimente. Platim 50 RON sedinta si suntem singuri sau cu cate o pereche. Profesoara e de treaba. Are rabdare avand in vedere ca amandoi suntem stangaci (nu ne descurcam deloc -dar avem ureche muzicala :)) ) Mi-am luat o piatra de la inima ;))

Eca
24.07.2009, 23:45:40
Fetelor, despre clubul Master Dance ce parere aveti? a colaborat vreuna din voi cu cineva de acolo? Ms frumos!

alipety
25.07.2009, 08:45:42
Fetelor, despre clubul Master Dance ce parere aveti? a colaborat vreuna din voi cu cineva de acolo? Ms frumos!
am vazut si eu prin oras multe afise cu aceasta "scoala de dans". am intrat pe site...si preturile sunt acceptabile. dar noi am fost la cateva cursuri la universitatea populara si tot acolo vrem sa continuam. dar e o alternativa buna de luat in calcul;;)

JolyDeea
27.07.2009, 14:39:40
am vazut si eu prin oras multe afise cu aceasta "scoala de dans". am intrat pe site...si preturile sunt acceptabile. dar noi am fost la cateva cursuri la universitatea populara si tot acolo vrem sa continuam. dar e o alternativa buna de luat in calcul;;)
pana la urma la univ populara profesoara este in concediu?:-\
si oare knd revine?

lavu
28.07.2009, 11:14:44
si oare knd revine?

pai...a revenit de ieri si ne-am reluat zbantuiala...:x

alipety
28.07.2009, 11:16:31
pai...a revenit de ieri si ne-am reluat zbantuiala...:x
spuneti-mi si mie care e programul ? in ce zile face profa cursurile, acum..ca a revenit :)>->:D<

JolyDeea
28.07.2009, 11:49:11
am fost si eu ieri si m-am inscris:"> ..si am auzit k este profa(nu stiam k de ieri kiar=P~ ) dar nu eram pregatitat k eu am crezut k miercurea si vinerea..asa k de maine sunt si eu pe acolo cu miresoiu meu care apuk km 5 sedinte pana pleak:((
asa k ne vedem fetele:">

JolyDeea
28.07.2009, 11:50:23
spuneti-mi si mie care e programul ? in ce zile face profa cursurile, acum..ca a revenit :)>->:D<
Deci luni si miercuri de la 18.30 la 20.30..150 RON/luna..completezi o cerere de inscriere si te apuci de treaba..succes>:D<

alipety
28.07.2009, 12:10:00
Deci luni si miercuri de la 18.30 la 20.30..150 RON/luna..completezi o cerere de inscriere si te apuci de treaba..succes>:D<
stiu cum e cu plata, am mai facut cursuri in luna mai, dar apoi am fost ocupati si vrem acum sa reluam...stiam ca intra in vacanta , dar nu stiam cum sunt acum cursurile, in ce zile
deci am pierdut aseara :(

JolyDeea
28.07.2009, 12:42:26
stiu cum e cu plata, am mai facut cursuri in luna mai, dar apoi am fost ocupati si vrem acum sa reluam...stiam ca intra in vacanta , dar nu stiam cum sunt acum cursurile, in ce zile
deci am pierdut aseara :(
aaa...am inteles=P~ ..luni si miercuri deci:">

Ralluka2004
28.07.2009, 13:49:36
si oare knd revine?

eu cand am vrut sa ma inscriu am inteles ca pleaca in concediu medical si ca se intoarce la inceputul lui august, de aceea am decis sa facem in alta parte (eu la inceputul lui august plec in strainatate si ma intorc inainte de nunta)

JolyDeea
29.07.2009, 09:38:05
eu cand am vrut sa ma inscriu am inteles ca pleaca in concediu medical si ca se intoarce la inceputul lui august, de aceea am decis sa facem in alta parte (eu la inceputul lui august plec in strainatate si ma intorc inainte de nunta)
uite k s-a reintors cu o saptamana mai devreme..deci mai bine totusi dk ai apucat sa faci in alta parte cateva sedinte:)>- ;-)

JolyDeea
30.07.2009, 08:37:02
am ajuns si eu ieri la 1 sedinta:x
a fost ok pt inceput..am intrat direct in miezul problemei:) ..eram noi cei mai noi si mai impiedicati dar ne-am distrat si asteptam cu nerabdare urmatoarea sedinta:">
in ceea ce priveste profa e super si isi da interesu, asa k nu am de ce sa ma plang:)>-

lavu
30.07.2009, 11:20:50
am ajuns si eu ieri la 1 sedinta:x
a fost ok pt inceput..am intrat direct in miezul problemei:) ..eram noi cei mai noi si mai impiedicati dar ne-am distrat si asteptam cu nerabdare urmatoarea sedinta:">
in ceea ce priveste profa e super si isi da interesu, asa k nu am de ce sa ma plang:)>-

voi v-ati descurcat super pentru prima lectie...sa ne fi vazut pe noi la inceputuri...mie una imi place sa dansez dar al meu arata k lebada neagra....:"> :"> :">

JolyDeea
30.07.2009, 11:23:39
voi v-ati descurcat super pentru prima lectie...sa ne fi vazut pe noi la inceputuri...mie una imi place sa dansez dar al meu arata k lebada neagra....:"> :"> :">
erai si u pe acolo?=P~
eu kiar incercam sa-mi imaginez care dintre fete este de pe forum8-|

lavu
30.07.2009, 11:25:31
erai si u pe acolo?=P~
eu kiar incercam sa-mi imaginez care dintre fete este de pe forum8-|

da.....noi eram aia disperati sa ocolim stalpul....\:D/

JolyDeea
30.07.2009, 11:28:53
da.....noi eram aia disperati sa ocolim stalpul....\:D/
si v-am ciocnit noi in loc sa va lasam sa ocoliti stalpu=P~ :)
imi pare bine de cunostinta..oricum voi va descurcati ff bine acum:"> :)

lavu
30.07.2009, 11:31:03
si v-am ciocnit noi in loc sa va lasam sa ocoliti stalpu=P~ :)
imi pare bine de cunostinta..oricum voi va descurcati ff bine acum:"> :)

multumim mult...acum merge k incaltata in adidasi e comod...o sa vad cand ma urc pe tocuri si cu rochia lunga...:-SS

JolyDeea
30.07.2009, 12:03:50
multumim mult...acum merge k incaltata in adidasi e comod...o sa vad cand ma urc pe tocuri si cu rochia lunga...:-SS
si mie tot de asta imi e frik..de tocuri si rochitza=P~
hai k putem exersa cu tocuri...da cu rochitza nu pot:((
eh...cu Dzeu inainte8-|

lavu
30.07.2009, 12:12:17
si mie tot de asta imi e frik..de tocuri si rochitza=P~
hai k putem exersa cu tocuri...da cu rochitza nu pot:((
eh...cu Dzeu inainte8-|

dak e sa ma impiedic in rochita....poate o dam in tango....ma taraste al meu pana imi revin..>-)

JolyDeea
30.07.2009, 12:23:57
dak e sa ma impiedic in rochita....poate o dam in tango....ma taraste al meu pana imi revin..>-)
good idea:)>-

alexutza_ralukutza_m
31.07.2009, 07:28:03
Eram si noi acolo. Eu cu tricou galben si al meu cu ochelari. ;-)

ralu2009
31.07.2009, 08:56:28
fetelor eu sunt noua pe aici si as vrea sa-mi spuneti dc avem vro sansa eu si miresoiu meu sa invatam ceva intr-un timp foarte scurt. mai avem o una pana la nunta si nu am luat nici o lectia de dans pana acum :((. multa bafta la cursuri

lavu
31.07.2009, 17:40:25
fetelor eu sunt noua pe aici si as vrea sa-mi spuneti dc avem vro sansa eu si miresoiu meu sa invatam ceva intr-un timp foarte scurt. mai avem o una pana la nunta si nu am luat nici o lectia de dans pana acum :((. multa bafta la cursuri

de ce sa nu incercati?? intr-o luna faceti 8 sedinte...eu zic k e suficient...:)

ralu2009
01.08.2009, 08:24:18
sper sa fie suficient ca noi suntem stangaci amandoi. dar aste e situatia cred ca iesi ceva pana la urma nu?:-SS

JolyDeea
02.08.2009, 11:01:24
sper sa fie suficient ca noi suntem stangaci amandoi. dar aste e situatia cred ca iesi ceva pana la urma nu?:-SS
vino cu incredere..eu zic k o sa va descurcati:)>-

lucianaa
02.08.2009, 17:07:51
[-o< buna! te rog trimite-mi si mie pm pentru ansamblul de dansatori!

alexia33
12.08.2009, 14:57:22
FAc si eu dans,fac si eu dans!!..sunt asa incantata ca aproape imi vine sa strig:D...LUcram cu o tipa..platim 180lei ...8 sedinte..ceea ce e super bine:))))) fata de ce preturi am vazut prin bucuresti...25lei sedintaa adik..Ahh ce-mi place valsul:d

ale21xa
12.08.2009, 17:22:20
si noi am inceput, la inceputul lui sept avem nunta si vrem sa invatam valsul :))) sper ca sa ne iasa

CorinM
12.08.2009, 21:20:56
Aoleu......noi am dat 5 milioane pe 5 sedinte, de cate o ora...:(

LauraLuiOda
12.08.2009, 21:26:32
Zici ca v-a dansat Mihai Petre la banii astia...$-)

antenutza
12.08.2009, 21:35:38

pai fetele am inteles ca platesc 150 ron de per pe 8 sedinte(sper sa nu gresesc:-\ ) asa ca ce mai e pana la 500:)

alexutza_ralukutza_m
13.08.2009, 08:04:38
pai fetele am inteles ca platesc 150 ron de per pe 8 sedinte(sper sa nu gresesc:-\ ) asa ca ce mai e pana la 500:)

Asa e, ai dreptate. 150 ron/8 sedinte. Mi se pare super mult 500 ron.

yoplait
13.08.2009, 11:57:36
Nikoletta,ti-am trimis un PM azi,am nevoie de nr de la ansamblul ala de dansatori,nr. kr ti l-am trimis eu dk il mai ai....:*

yoplait
13.08.2009, 13:12:30
[-o< buna! te rog trimite-mi si mie pm pentru ansamblul de dansatori!
Ok,ai un Pm de la mine!

JolyDeea
20.08.2009, 11:16:14
Asa e, ai dreptate. 150 ron/8 sedinte. Mi se pare super mult 500 ron.
fata super coregrafia voastra8-}...al meu nu a vrut mel asta de knd i-am propus acum un an si..da bine k ne-a gasit si noua o mel si ne-a facut cativa pasi acolo;))

alexutza_ralukutza_m
20.08.2009, 11:35:54
fata super coregrafia voastra8-}...al meu nu a vrut mel asta de knd i-am propus acum un an si..da bine k ne-a gasit si noua o mel si ne-a facut cativa pasi acolo;))

Multumim frumos. Noi am ales melodia asta pt ca este cea mai lenta dintre toate pe care le-am auzit noi si mi s-a parut cea mai potrivita. Plus de asta, este si scurta.
Mie mi-a placut si coregrafia voastra, vi se potriveste.
Bafta azi la cursuri.>:D<

JolyDeea
20.08.2009, 11:42:55
Multumim frumos. Noi am ales melodia asta pt ca este cea mai lenta dintre toate pe care le-am auzit noi si mi s-a parut cea mai potrivita. Plus de asta, este si scurta.
Mie mi-a placut si coregrafia voastra, vi se potriveste.
Bafta azi la cursuri.>:D<
Multumim^:)^
La fix ne ducem k l-au sunat aseara si maine pleak:-s
Bine k e profa de treaba si ne-a chemat asa;))

alexutza_ralukutza_m
20.08.2009, 12:19:56
Multumim^:)^
La fix ne ducem k l-au sunat aseara si maine pleak:-s
Bine k e profa de treaba si ne-a chemat asa;))

Ce super! Bravo.

gabim_gabi
24.08.2009, 10:44:45
Buna ziua tuturor!

Din pacate eu abia acum am descoperit forum-ul miresici...dar totusi mai bine mai tarziu decat niciodata :)
Am tot citit discutiile despre cursurile de dans si nu m-am putut atine sa nu arunc si eu un sfat. Eu am avut nunta luna aceasta, si am luat si noi cursuri de dans pentru valsul mirilor, care a iesit absout divin!

Am facut cursurile la Master Dance cu o tipa foarte tare care
a lucrat numai cu noi. Initial ne-am interesat si noi inainte pe la alte cluburi, dar ideea de lucru cu mai multe cupluri deodata nu ne-a suras deloc.
Aici am facut vreo 7-8 lectii individuale in 3 saptamani si a iesit perfect. Asa ca va recomand cu incredere!

Pupici si spor la valsat! :)

agdala15
24.08.2009, 10:51:20
Buna ziua tuturor!

Din pacate eu abia acum am descoperit forum-ul miresici...dar totusi mai bine mai tarziu decat niciodata :)
Am tot citit discutiile despre cursurile de dans si nu m-am putut atine sa nu arunc si eu un sfat. Eu am avut nunta luna aceasta, si am luat si noi cursuri de dans pentru valsul mirilor, care a iesit absout divin!

a lucrat numai cu noi. Initial ne-am interesat si noi inainte pe la alte cluburi, dar ideea de lucru cu mai multe cupluri deodata nu ne-a suras deloc.
Aici am facut vreo 7-8 lectii individuale in 3 saptamani si a iesit perfect. Asa ca va recomand cu incredere!

Ceva poze de la nunta nu ne arati si noua?

alipety
24.08.2009, 11:05:03
Buna ziua tuturor!

si cat v-a costat?:D

criss_a
24.08.2009, 13:29:35
Am nevoie de ajutor.
Ce tip de dans poate fi dansat pe melodia lui Mark Anthony&Tina Arena ... I'll spend my livetime loving you ?

http://www.youtube.com/watch?v=HH5fZmjUo68

E melodia noastra de suflet. Cu ea vrem sa deschidem seara, numai ca nu stiu ce tip de dans ar merge ... si cursuri de dans nu avem cum sa facem :(

aroma_de_portocale
24.08.2009, 13:46:49
uite aici o sursa de inspiratie...interpretarea nu e stralucita...http://www.youtube.com/watch?v=zrajvR7-JUc
melodia e superba...felicitari pt alegere...

criss_a
24.08.2009, 14:01:42
uite aici o sursa de inspiratie...interpretarea nu e stralucita...http://www.youtube.com/watch?v=zrajvR7-JUc
melodia e superba...felicitari pt alegere...

Multumesc! E o sursa buna pentru inspiratie, in rest lasam imaginatia sa lucreze ...

aroma_de_portocale
24.08.2009, 14:04:27
Daca tot vorbim de melodii..ce parere aveti de aceasta melodie?Faza e ca nu prea inteleg ce zice, ca e in napoletana, dar am prins un cuvant care nu e tocmai ortodox .... voi ce ziceti? Melodia ar merge pentru valsul miresei..dar ce D-zeu zice acolo... 8-|
http://www.youtube.com/watch?v=2m1oRDz3Roc
Noua ne place la nebunie Maria Nationale...

aroma_de_portocale
24.08.2009, 14:05:42
Multumesc! E o sursa buna pentru inspiratie, in rest lasam imaginatia sa lucreze ...
Cu placere..e singurul dans pe care l-am gasit....

criss_a
24.08.2009, 14:09:43
Cu placere..e singurul dans pe care l-am gasit....

Am mai gasit eu ceva pe youtube. Frumos, dar complicat pentru noi. Oricum cativa pasi de acolo merg combinati.

http://www.youtube.com/watch?v=byCyuijN55c

aroma_de_portocale
24.08.2009, 14:21:19
Am mai gasit eu ceva pe youtube. Frumos, dar complicat pentru noi. Oricum cativa pasi de acolo merg combinati.

http://www.youtube.com/watch?v=byCyuijN55c
Intr-adevar e frumos dansul, dar, dupa parerea mea, prea multe " acrobatii" pt un vals al miresei/dans de deschidere...

Daca nu vreti sa luati lectii de dans, eu zic ca merge si un vals lent cu cateva piruete,te mai invarti tu in jurul lui, iar la refren cercuri ample...si gata..e destul de emotionanta melodia si mesajul transmis...Din punctul meu de vedere...
Sper ca ai inteles ceva din ce am vrut sa spun:))

gabim_gabi
26.08.2009, 12:01:29
si cat v-a costat?:D

Hm...undeva pana in 1000 lei. Mi se pare ca o lectie individuala e 100 si ceva si noi am facut vreo 8. Deci pe acolo. Bine...noi eram total pe langa dans si ritm si ne-a tebuit ceva mai mult timp sa ne urnim din loc. Altii cica invata si in 5 lectii. Oricum profa ne-a inteles si a avut foarte multa rabdare cu noi :)

floristefan
27.08.2009, 20:56:23
Buna! Urgentttt!!!

Caut sa i-au lectii cu sotul si am nevie de adrese si numere de telefoane! va rog sa ma ajutati!

Si sa va povestesc de ce asa disperare, mai exact de D-l Iurie Brais:

M-am dus la el, am discutat ce dans vrem, a zis ca se poate dar in 12 sedinte( e un paso doble), dar pretul e de 35 euro/ sedinta adik 420 de euro in total. M-am dus si eu ca mi-a recomandat cineva.

Asa ca va rog sa-mi recomandati si mie ceva!

Multumesc!