PDA

Versiunea completa : han dragodana

giani26
29.07.2010, 14:45:12
buna fetelor,

am nunta pe 21 aug anul acesta, la hanul dragodana, in localul cel nou. a avut nunta cineva acolo?
vroiam sa stiu cum a fost meniul. eu am mai fost la nunti acolo si mi se pare mancarea destul de buna, insa vroiam o idee de aperitiv.

va pup:*

coditza31
29.07.2010, 15:11:48
buna fetelor,

am nunta pe 21 aug anul acesta, la hanul dragodana, in localul cel nou. a avut nunta cineva acolo?
vroiam sa stiu cum a fost meniul. eu am mai fost la nunti acolo si mi se pare mancarea destul de buna, insa vroiam o idee de aperitiv.

va pup:*

Am fost in Mai la o nunta acolo iar mancarea a fost multa, buna si ieftina comparativ cu preturile din TGV asa ca te poti considera norocoasa ca faci acolo. %%-

giani26
29.07.2010, 15:28:36
da, sunt foarte ieftini in comparatie cu alte restaurante din gaesti sau tgv, ne-am mirat si noi si din cauza asta cred ca nu mai aveau nici locuri cand am fost anul trecut sa vorbim de local. insa as vrea o idee de aperitiv, cam ce sa pun in farfurie, sa atraga atentia, sa arate frumos si sa fie gustos.

coditza31
29.07.2010, 16:42:26
da, sunt foarte ieftini in comparatie cu alte restaurante din gaesti sau tgv, ne-am mirat si noi si din cauza asta cred ca nu mai aveau nici locuri cand am fost anul trecut sa vorbim de local. insa as vrea o idee de aperitiv, cam ce sa pun in farfurie, sa atraga atentia, sa arate frumos si sa fie gustos.

din cate stiu eu, ei au diverse sortimente la diverse preturi iar ei stiu foarte bine cum sa le aranjeze ca sa arate bine. Am inteles ca meniul pe care l-am avut noi a fost de 85 iar aranjamentul in farfurie arata foarte bine si nu a fost impus de miri ci asa il fac ei de obicei: continea diverse mezeluri si branzeturi, ciuperci umplute, icre, o rosie frumos taiata in mijloc, castraveti...mai multe...nu-mi mai amintesc exact

381501

giani26
30.07.2010, 14:10:19
merci, arata foarte bine. maine o sa mergem sa stabilim meniul si sa vad ce cantitati trebuie sa ducem.

vio22
01.08.2010, 21:39:14
Buna miresicilor!
As dori sa aflu si eu cat mai multe detalii despre hanul dragodana, am auzit ca au niste preturi foarte bune.
Eu sunt din fieni - dambovita iar viitorul meu sot este din ilfov,langa bucuresti. Initial doream sa facem nunta la el, insa restaurantele au niste preturi...., destul de piperate. Asa am aflat de dragodana, ne incanta f mult ideea, mai ales dupa ce am vazut pozele cu prezentarea localului.
Stie cineva meniul? Mai greu o sa fie cu transportul, dar sper sa fie ok pana la urma.

giani26
03.08.2010, 13:27:03
Buna miresicilor!
As dori sa aflu si eu cat mai multe detalii despre hanul dragodana, am auzit ca au niste preturi foarte bune.
Eu sunt din fieni - dambovita iar viitorul meu sot este din ilfov,langa bucuresti. Initial doream sa facem nunta la el, insa restaurantele au niste preturi...., destul de piperate. Asa am aflat de dragodana, ne incanta f mult ideea, mai ales dupa ce am vazut pozele cu prezentarea localului.
Stie cineva meniul? Mai greu o sa fie cu transportul, dar sper sa fie ok pana la urma.

chiar astazi mi-a spus doamna care se ocupa de organizare, pretul meniului. cel clasic este de 69 lei, dar daca mai vrei ceva in plus, te costa, bineinteles. localul este fantastic, imi place foarte mult, mai ales cel construit nou.
bafta multa.

giani26
03.08.2010, 13:28:52
vio, daca vrei sa faci acolo te sfatuiesc sa mergi din timp pt local, pt greu o sa mai gasesti liber, mai ales sambata.:)

vio22
04.08.2010, 19:01:16
vio, daca vrei sa faci acolo te sfatuiesc sa mergi din timp pt local, pt greu o sa mai gasesti liber, mai ales sambata.:)

Pai o sa merg in decembrie, acum sunt plecata din tara. Crezi ca o sa gasesc liber pentru iunie 2012? As fi facut-o anul viitor, in 2011 insa m-am gandit c-am tarziu.

vio22
04.08.2010, 19:19:55
chiar astazi mi-a spus doamna care se ocupa de organizare, pretul meniului. cel clasic este de 69 lei, dar daca mai vrei ceva in plus, te costa, bineinteles. localul este fantastic, imi place foarte mult, mai ales cel construit nou.
bafta multa.

Si cel mai scump care e? C-am ce contine?

giani26
05.08.2010, 11:17:49
cel mai scump, nu pot spune, asta in cazul in care tu nu te duci cu nimic si iti dau ei tot, de la mancare pana la bautura, incluzand si aranjamentul salii. ce mi se pare destul de scumpicel este peste, incepand de 12 ron pana la 18 ron. noua ne-a iesit meniul ( doar mancarea, ca restu ducem noi) 81 ron fara peste. suntem in dubii, pt ca unii (parintii) vor sa punem si peste, altii (noi :-p) nu....

ai fost acolo sa vorbesti cu cineva? noua ne-a dat un fel de pliant in care erau scrise meniul si cam ce bauturi poti avea, gen racoritoare si alcoolice. aperitivul o sa difere, in rest, salmalele si friptura sunt aceleasi peste tot, cred eu...

29mai
20.08.2010, 13:05:15
S-a mai scumpit nițel față de acum doi ani. Era cam 75 lei inclusiv pește.
Știu că era o problemă cu aranjamentele din sală, cam puține pe vremea aia. Nu era nici covor roșu la intrare.

alecssandra_7s
15.09.2010, 19:42:08
S-a mai scumpit nițel față de acum doi ani. Era cam 75 lei inclusiv pește.
Știu că era o problemă cu aranjamentele din sală, cam puține pe vremea aia. Nu era nici covor roșu la intrare.
puteti sa puneti poze va rog...m-ar interesa si pe mine sa vad cum arata

mady_mady
21.09.2010, 18:52:12
puteti sa puneti poze va rog...m-ar interesa si pe mine sa vad cum arata

ti-am trimis un mesaj privat cu un link unde sunt cateva poze cu interiorul hanului.sper sa te descurci

kiss_tyna
28.09.2010, 13:46:25
Am fost si noi recent la o nunta la Dragodana si a fost groaznic din urmatoarele puncte de vedere:
- s-a luat curentul in tot restaurantul la inceputul nuntii de vreo 3 ori;
- pe la mijlocul nuntii, in timp ce lautarii cantau si toata lumea dansa, s-a ars o priza si s-a intrerupt muzica; a durat ceva timp pana s-a remediat problema;
- afara a plouat si a inceput sa se prelinga apa de pe acoperis in sala; drept urmare a curs apa pe scaune, mese si pe jos in mai multe locuri; ospatarii stateau cu mopurile sa adune apa;
- ciupercile umplute de la aperitiv aveau un miros cam ciudat;
- sarmalele erau minuscule si erau pe jumatate facute (se vedea carnea cruda).
Nu stiu cat a costat meniul, insa mi-am facut o impresie proasta despre acest restaurant.:-s

coditza31
28.09.2010, 16:23:23
Am fost si noi recent la o nunta la Dragodana si a fost groaznic din urmatoarele puncte de vedere:
- s-a luat curentul in tot restaurantul la inceputul nuntii de vreo 3 ori;
- pe la mijlocul nuntii, in timp ce lautarii cantau si toata lumea dansa, s-a ars o priza si s-a intrerupt muzica; a durat ceva timp pana s-a remediat problema;
- afara a plouat si a inceput sa se prelinga apa de pe acoperis in sala; drept urmare a curs apa pe scaune, mese si pe jos in mai multe locuri; ospatarii stateau cu mopurile sa adune apa;
- ciupercile umplute de la aperitiv aveau un miros cam ciudat;
- sarmalele erau minuscule si erau pe jumatate facute (se vedea carnea cruda).
Nu stiu cat a costat meniul, insa mi-am facut o impresie proasta despre acest restaurant.:-s

Aoleuuu, da' ai avut ceva "noroc" 8-}
Eu am fost la 2 nunti in sala mare si totul a fost destul de ok...am iesit si afara si am tras cu ochiul la celelalte 2 sali si pareau la fel de ok.
La ultima nunta (de sambata trecuta) am avut "norocul" sa gasim musculite betive in otet dar in rest mancarea a fost buna, servirea de asemenea.
Poate am fost noi mai norocosi si voi nu ;-)

iza28
20.10.2010, 13:43:48
Buna fetelor,
nunta mea este pe 15 octombrie si ne-am gandit sa o facem la cantup pentru ca altul in care sa incapa 350 de persoane nu am gasit.daca aveti voi vreo idee va rog sa imi spuneti.
Sau daca cineva a fost la cantup la vreo nunta va rog sa imi spuneti parerea voastra.eu am auzit comentarii cum ca invitatii nu pleaca foarte multumiti pt ca cei care sunt la mesele din spate nu se pot bucura de nunta sau ca nu vad foarte bine dansul.va rog cine poate sa imi raspunda m-ati ajuta foarte mult pt ca eu nu sunt in tara si as dori sa stau linistita in privinta restaurantului.va multumesc

mady_mady
20.10.2010, 21:16:03
Buna fetelor,
nunta mea este pe 15 octombrie si ne-am gandit sa o facem la cantup pentru ca altul in care sa incapa 350 de persoane nu am gasit.daca aveti voi vreo idee va rog sa imi spuneti.
Sau daca cineva a fost la cantup la vreo nunta va rog sa imi spuneti parerea voastra.eu am auzit comentarii cum ca invitatii nu pleaca foarte multumiti pt ca cei care sunt la mesele din spate nu se pot bucura de nunta sau ca nu vad foarte bine dansul.va rog cine poate sa imi raspunda m-ati ajuta foarte mult pt ca eu nu sunt in tara si as dori sa stau linistita in privinta restaurantului.va multumesc

buna iza. si eu am aceeasi problema ca si tine,sunt in afara tarii si a fost destul de dificil sa gasesc un restaurant..dar,daca vrei o parere,trimite pe cineva la hanul dragodana..au 3 sali dintre care una foarte mare,cred ca incap pana la 400 de persoane si au un spatiu de dans fffff mare,conditiile sunt f bune,meniul f accesibil..eu sunt f multumita.eu am nunta pe 10 septembrie.iti trimit si un mesaj privat in care poti vedea cateva poze..iti doresc spor la cautari..[-o<

luanag
20.10.2010, 22:04:10
Buna,

Si eu am nunta la Cantup la anul in sala mica si adevarul este ca sunt foarte multumita. Cumnata mea a facut in sala mare si nu a avut invitati care sa se planga. Si in plus dispui de 2 ringuri de dans, unul la intrare si altul mai in spate langa restul de mese. Eu sper ca va fi bine mai ales ca am vazut ca au renovat restaurantul. Bafta in continuare cu pregatirile.

Buna fetelor,

mady_mady
21.10.2010, 02:34:37
buna iza. si eu am aceeasi problema ca si tine,sunt in afara tarii si a fost destul de dificil sa gasesc un restaurant..dar,daca vrei o parere,trimite pe cineva la hanul dragodana..au 3 sali dintre care una foarte mare,cred ca incap pana la 400 de persoane si au un spatiu de dans fffff mare,conditiile sunt f bune,meniul f accesibil..eu sunt f multumita.eu am nunta pe 10 septembrie.iti trimit si un mesaj privat in care poti vedea cateva poze..iti doresc spor la cautari..[-o<

p.s. daca nu ma insel,hanul are o sala care cuprinde intre 250 pers(minim)si 700 pers...cel mai bine suna acolo si o sa afli toate detaliile