PDA

Versiunea completa : Miresici din Vrancea - pregatiri de nunta

Pagini : 1 2 3 [4] 5 6

ingerash_mic
29.11.2009, 12:19:19
La Multi Ani Snails!!!!!!!!!!!!!!!!!!sa Ai Parte De Tot Ce Iti Doresti Tu Mai Mult Si...casa De Piatra!!!!!!!!la Multi Ani!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lusa23
29.11.2009, 12:58:27
Frumoase pozele.Cine a fost fotograful?

florin nastasa din roman

danusza
29.11.2009, 13:00:49
La Multi Ani Snails!!!!!!!!!!!!!!!!!!sa Ai Parte De Tot Ce Iti Doresti Tu Mai Mult Si...casa De Piatra!!!!!!!!la Multi Ani!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zic si eu la multi ani!! <:-P

E ziua ei?? :">

alina_it
29.11.2009, 21:43:29
Alina!!! Pe unde esti? Nu prea te-am mai vazut :(
Ma refer la amandoua...si cea cu burtica si cea fara...amandoua absentati :-p

:-p salut! nu am mai scris (nu aveam noutati), dar v-am citit aproape in fiecare zi....:*

danusza
29.11.2009, 22:17:48
:-p salut! nu am mai scris (nu aveam noutati), dar v-am citit aproape in fiecare zi....:*

Pai sa mai scrii...deja mi se facuse dor de tine.
Cealalta alinutza are o scuza, ca e cu bb, dar pe tine nu te iert :*

ingerash_mic
30.11.2009, 09:17:40
Zic si eu la multi ani!!

E ziua ei?? :">
Da...a fost ziua noastra ieri<:-P

laura_21
30.11.2009, 09:30:01
la multi ani cu intarzaiere:">
si la multi ani si pentru miresicile care astazi isi serbeaza ziua onomastica
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002017B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

alina512
30.11.2009, 09:54:20
Alina!!! Pe unde esti? Nu prea te-am mai vazut :(
Ma refer la amandoua...si cea cu burtica si cea fara...amandoua absentati :-p

P-aici, dar daca nu ma implica discutia sau nu ma pricep, stau cumintica. :">:*

alina512
30.11.2009, 09:55:42
La Multi Ani! tuturor celor care isi sarbatoresc astazi ziua! >:D<>:D<>:D<

danusza
30.11.2009, 11:18:50

Uff, dar uituca mai sunt..
La multi ani!!!
Si la multi ani si Andeelor :)

alina_it
30.11.2009, 15:49:21
Pai sa mai scrii...deja mi se facuse dor de tine.
Cealalta alinutza are o scuza, ca e cu bb, dar pe tine nu te iert :*
[-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
ok am sa scriu...:* ...azi incep sa fac invitatiile!

danusza
30.11.2009, 16:17:03
[-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
ok am sa scriu...:* ...azi incep sa fac invitatiile!

Sa pui poze sa vedem cum ies :)

ingeras2010
30.11.2009, 18:35:47
Buna fetelor, va urmaresc de mult timp, mi-ati fost de real ajutor in cautarea restaurantului, mai ales ca nu prea stiam mare lucru despre restaurantele din Foscani si vreau sa va multumesc pt informatiile date.

danusza
30.11.2009, 19:17:33
Buna fetelor, va urmaresc de mult timp, mi-ati fost de real ajutor in cautarea restaurantului, mai ales ca nu prea stiam mare lucru despre restaurantele din Foscani si vreau sa va multumesc pt informatiile date.

Ce restaurant ai ales? :)

ingeras2010
01.12.2009, 12:07:58
Am luat restaurantul Chriz din sud care s-a deschis in vara. Apartine de Lido si mi-a placut f tare patronul, asta fiind si unul dintre motivele pt care l-am ales. Mi-au placut mult restaurantele Oscar, dar avea data ocupata si Elegance, dar nu ne-am incadrat la nr. de persoane.

alina_it
01.12.2009, 12:13:56
Am luat restaurantul Chriz din sud care s-a deschis in vara. Apartine de Lido si mi-a placut f tare patronul, asta fiind si unul dintre motivele pt care l-am ales. Mi-au placut mult restaurantele Oscar, dar avea data ocupata si Elegance, dar nu ne-am incadrat la nr. de persoane.

felicitari! si uite-asa ati mai taiat ceva de pe lista pregatirilor...=D>

danusza
01.12.2009, 12:20:07

Am vrut si eu sa vad restaurantul Chriz, insa cand am mers noi patronul era plecat din localitate...si nu am avut rabdare sa mai astept. Asa ca m-am rezumat doar la restaurantele care am apucat sa le vad si l-am ales pe cel mai avantajos atat din punct de vedere al preturilor cat si al aspectului si amabilitatii conducerii :)

Sun sigura ca nu o sa regret, la fel cum sunt convinsa ca nici una dintre noi nu va regreta alegerea facuta :) Pana la urma, invatam sa traim cu ceea ce alegem in viata si incercam sa scoatem tot ce este mai bun din ele :*

Scuze sentimentalismul, chiar daca nuntile nostre nu sunt in totalitate basmele din copilarie, cu printese si FFrumosi pe cai albi, ne permitem totusi sa ne lasam purtate de vise si de emotii...in speranta ca va fi o zi de vis...si ca se va termina "happily ever after" ;;)

ingeras2010
01.12.2009, 12:21:51
Multumesc, am cam scapat de tot ce era mai greu, restaurant, muzica si foto-video. Mai ramane sa gasim o agentie care sa se ocupe de decorarea salii si flori dar se pare ca e un pic mai greu. Felicitari si tie pt tot ce ai rezolvat si sa-ti iasa invitatiile frumoase.:)

ingeras2010
01.12.2009, 12:29:07
Si noi cand l-am vazut prima data nu era patronul, ni l-a aratat altcineva. Ramasesem fixati pe Oscar si parca nu ne mai placea nimic, mai aveam un pic si faceam nunta in Bucuresti. Am avut noroc ca ne-a placut asta. Mie mi-a mai placut si Zimbru dar n-am avut incredere in seriozitatea patronului.

alina_it
01.12.2009, 12:35:00
Si pentru noi in acest moment este o problema aranjarea salii, eu sper din tot sufletul sa fie o zi frumoasa :-SS asa voi avea de aranjat afara...
Inca sunt indecisa la argumentul flori/florareasa...dar mai e destul timp :-p

ingeras2010
01.12.2009, 12:48:25
Si pentru noi in acest moment este o problema aranjarea salii, eu sper din tot sufletul sa fie o zi frumoasa :-SS asa voi avea de aranjat afara...
Inca sunt indecisa la argumentul flori/florareasa...dar mai e destul timp :-p
Stiu ca mai e mult pana la vara dar as vrea sa rezolv totul din timp, sa fiu linistita inainte de nunta. Speram sa gasim ceva convenabil ca pret si calitate.

danusza
01.12.2009, 12:52:49
Multumesc, am cam scapat de tot ce era mai greu, restaurant, muzica si foto-video. Mai ramane sa gasim o agentie care sa se ocupe de decorarea salii si flori dar se pare ca e un pic mai greu. Felicitari si tie pt tot ce ai rezolvat si sa-ti iasa invitatiile frumoase.:)

La decorare te referi si la huse pentru scaune sau doar la flori si tot ce tine de aranjat?
Nu vrei sa incerci sa-ti faci singura aranjamentele florale?? :)

ingeras2010
01.12.2009, 14:09:05
La decorare te referi si la huse pentru scaune sau doar la flori si tot ce tine de aranjat?
Nu vrei sa incerci sa-ti faci singura aranjamentele florale?? :)
As vrea si huse pt ca nu prea imi plac cele de la restaurant si tot ce tine de aranjamente. Singura nu le pot face pt ca sunt anti-talent si nici nu cred ca o sa am timp, asa ca singura solutie este sa gasesc o agentie:(

danusza
01.12.2009, 14:13:34
As vrea si huse pt ca nu prea imi plac cele de la restaurant si tot ce tine de aranjamente. Singura nu le pot face pt ca sunt anti-talent si nici nu cred ca o sa am timp, asa ca singura solutie este sa gasesc o agentie:(

Incearca sa compari preturile de la agentie cu pretul care l-ai obtine daca le-ai face singurica...Sigur gasesti o croitoreasa care sa ti le faca, nu e chiar asa de dificil. Daca as avea nevoie mi le-as face singura si pe alea (stiu sa cos la masina...si am si masina de cusut si surfilat...mama fiind croitoreasa :) ), dar sunt destul de frumoase cele de la restaurant :)

Iar cu florile...singura parte mai complicata este achizitionarea lor la un pret mai bun decat cel din piata sau cel de la florarii..in rest nu cred ca e foarte dificil.
Eu deocamdata ma documentez cum se fac lumanarile, ca la alea chiar nu am idee...iar daca nu o sa ma pricep, o sa le fac la o florarie :)

ingeras2010
01.12.2009, 15:27:39
Tu esti f talentata, am vazut bijuteriile facute de tine si arata f bine si merita sa incerci sa-ti faci singura aranjamentele. In Bucuresti la piata de flori sunt f ieftine florile dar nu stiu cat de rezistente sunt. Nu cred ca reusesc sa-mi fac singura nimic. Ceea ce vreau eu sunt huse din tafta sau brocart si aranjamente inalte in vaze de sticla gen pahare de martini si cred ca m-ar ajunge mult sa mi le fac singura. Sper sa gasesc o agentie care sa aiba ce vreau si sa nu imi ceara mii de euro. :*

danusza
01.12.2009, 15:45:38
Tu esti f talentata, am vazut bijuteriile facute de tine si arata f bine si merita sa incerci sa-ti faci singura aranjamentele. In Bucuresti la piata de flori sunt f ieftine florile dar nu stiu cat de rezistente sunt. Nu cred ca reusesc sa-mi fac singura nimic. Ceea ce vreau eu sunt huse din tafta sau brocart si aranjamente inalte in vaze de sticla gen pahare de martini si cred ca m-ar ajunge mult sa mi le fac singura. Sper sa gasesc o agentie care sa aiba ce vreau si sa nu imi ceara mii de euro. :*

Pai...brocardul e foarte scump (cel putin in comparatie cu materialele obisnuite pt huse...cum e satenul)

Iar paharele alea imense de martini e cel putin 30 lei/buc...deci te-ar ajunge foarte scump.
Problema este ca si la agentii s-ar putea sa te ajunga destul de mult un astfel de aranjament :(

ingeras2010
01.12.2009, 15:56:43
:( stiu, am studiat piata si sunt enorme preturile. eu totusi sper sa gasesc preturi mai mici de 1500 de euro cum mi-au cerut pana acum 2 agentii pt ce vreau eu. Dca nu o sa ma reorientez pt ca nu vreau sa dau bugetul peste cap, mai ales ca o sa fie dat putin daca o sa cumpar rochia la care visez.:)

monicamihaela
02.12.2009, 10:02:51
"Eu deocamdata ma documentez cum se fac lumanarile, ca la alea chiar nu am idee...iar daca nu o sa ma pricep, o sa le fac la o florarie :)"

Buna. Tu nu stii k lumanarile tb sa le cumpere nasii?

danusza
02.12.2009, 11:19:40
"Eu deocamdata ma documentez cum se fac lumanarile, ca la alea chiar nu am idee...iar daca nu o sa ma pricep, o sa le fac la o florarie :)"

Buna. Tu nu stii k lumanarile tb sa le cumpere nasii?

Ba da, stiam :)
Insa nasii pot plati doar lumanarea simpla...nu vreau sa-i oblig sa plateasca si mofturile mele legate de cum le vreau aranjate :)

alina_it
02.12.2009, 12:48:44
Noi cred ca vom astepta un pic sa vedem cum stam din punct de vedere financiar si dupa decidem daca apelam sau nu la serviciile unei agentii. Am aflat tot aici pe miresici de o agentie de la bucuresti care din cate am vazut se si deplaseaza in tara si aveau oferte destul de bune :*

Lusa23
08.12.2009, 00:52:21
Ba da, stiam :)
Insa nasii pot plati doar lumanarea simpla...nu vreau sa-i oblig sa plateasca si mofturile mele legate de cum le vreau aranjate :)

din cate stiu, nasii platesc lumanarile integral, nu doar lumanarea din ceara... depinde acum ce aranjamente vrei tu, dar nu vad de ce ar fi o problema, unul 'clasic' e in general accesibil ca pret si nu mi se pare deloc un moft...

danusza
10.12.2009, 10:16:06
din cate stiu, nasii platesc lumanarile integral, nu doar lumanarea din ceara... depinde acum ce aranjamente vrei tu, dar nu vad de ce ar fi o problema, unul 'clasic' e in general accesibil ca pret si nu mi se pare deloc un moft...

E doar o chestie de-a mea...daca vor vrea sa plateasca lumanarile integral, probabil ca ii voi lasa...insa chiar nu as vrea sa-i bag la cheltuieli mai mult decat e cazul :)

alina_it
15.12.2009, 11:51:18
salut!
ce mai faceti miresici...putina miscare pe aici :-p si vina mea bineinteles! sunteti ocupate cu pregatirile de sarbatori?!:*

danusza
15.12.2009, 15:21:33
salut!
ce mai faceti miresici...putina miscare pe aici :-p si vina mea bineinteles! sunteti ocupate cu pregatirile de sarbatori?!:*

:) activitatea mea pe forum a scazut deoarece am fost atentionate ca suntem off topic...dar nu ma pot abtine sa nu te salut :* Mi-era dor de tine ;;)
Nu am intrat inca in pregatirile de sarbatori...mi-am facut totusi bradutul, insa nu am instalatie...a facut "poc" cand am bagat-o in priza :))

alina_it
15.12.2009, 21:39:59
:) activitatea mea pe forum a scazut deoarece am fost atentionate ca suntem off topic...dar nu ma pot abtine sa nu te salut :* Mi-era dor de tine ;;)
Nu am intrat inca in pregatirile de sarbatori...mi-am facut totusi bradutul, insa nu am instalatie...a facut "poc" cand am bagat-o in priza :))

Eu il fac in acest week-end....:*:*:*

leelutza
16.12.2009, 11:06:16
Buna fetelor,
si eu mi-am facut bradut inca de pe 6 decembrie si astept cu nerabdare si emotie sa intram in noul an. Sa sper ca nu intru si intr-o transa de panica gandindu-ma ce ma asteapta la anu. Va pup pe toate si va urez
SARBATORI FERICITE!!!!

ingerash_mic
31.12.2009, 19:11:18
SARBATORI FERICITE!FIE CA NOUL AN SA FIE MAI BUN SI CU MULTE IMPLINIRI!!!!!!!!!LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!

ElenaMR
01.01.2010, 18:50:57
<:-P LA MULTI ANI!!! <:-P

danusza
01.01.2010, 22:51:45
La multi ani si multa sanatate!!! Si numai lucruri bune in 2010!!!

sonyta
02.01.2010, 09:58:52
La multi ani fetelor si mamicilor !!! Sa aveti parte numai de bucurii, impliniri si multa multa sanatate !!!

alina_it
03.01.2010, 00:34:21
<:-PLA MULTI ANI!!!! <:-P
Un 2010 de nota 10!!! :*

ingeras000
01.02.2010, 08:39:26
Buna dimineata!
stie cineva unde se pot inchiria rochii de mireasa in Focsani, Onesti sau Bacau, oricare localitate din jud Bacau si Vrancea

va multumesc

mihapet
23.02.2010, 17:02:05
La Intim in Focsani meniul e undeva la 180-200 RON. Am intrebat eu pentru 2010. In meniu e cuprinsa mancarea, un suc, o apa, si o cafea...parca. In Bucuresti meniul e muuuult mai mult. Am in toamna 2 nunti si imi spuneau ca meniul de pers ii ajunge pe unii 55 EURO (doar mancarea), iar pe ceilalti vreo 350 RON (de asemenea doar mancarea). In Focsani zic eu ca se merge cu un dar de 650-700 RON, iar in Bucuresti 700-900 RON.

Numai bine fetelor!
Sa stii ca depinde de restaurant. Daca e de super-fite costa foarte mult meniul. Daca este unul normal, preturile sunt cam ca In Focsani, la unele fiind chiar mai mici. Am fost la nunti si in Focsani, dar si in Bucuresti: preturile erau la fel, daca nu mai mici la unele localuri.

butterfly09
02.03.2010, 11:09:46
Daca meniul ajunge undeva la 200 ron/pers mie mi se pare putin sa dai 500 ron la o nunta. Din cate observ in Focsani e mai mic darul. bine, probabil 500 ron dau cei care nu au o legatura f mare cu mirii dar chiar si asa e putin.

alina512
02.03.2010, 14:26:40
Daca meniul ajunge undeva la 200 ron/pers mie mi se pare putin sa dai 500 ron la o nunta. Din cate observ in Focsani e mai mic darul. bine, probabil 500 ron dau cei care nu au o legatura f mare cu mirii dar chiar si asa e putin.

Nu stiu de unde vin observatiile astea deoarece:
In primul rand nu a zis nimeni ca s-ar da la o nunta 500 lei.
In al doilea rand chiar nu sunt darurile mai mici in Focsani, 500 lei dau cei care nu au legatura cu realitatea, nu cu mirii. In cercul nostru de prieteni si colegi foloseam asemenea daruri in 2006.
Eu am dat 500 lei anul trecut la unele botezuri, ca la altele am dat 600 lei, in conditiile in care meniul a fost 110 lei la botez. La un meniu de 200 lei mie mi se pare ok sa daruiesti 800 lei, pentru a le mai ramane si lor 150 lei.
La mine a fost meniul 180 lei si m-a ajuns 280 lei/pers. cu toate celelalte cheltuieli.

chirugugianina
03.03.2010, 13:25:47
darul este in functie si de puterea financiara a persoanelor care vin la nunta, parerea mea este ca in functie de acest criteriu trebuie sa ti alegi si restaurantul si bugetul pentru nunta.
eu nu voi avea oameni cu bani multi asa ca mi-am ales un restaurant asa mai de mana a doua sa spunem.
eu am meniul cu tot inclus in jur de 150-170 ron deci daca imi da si 500 de ron raman cu 150-200 de ron.

ingerash_mic
24.03.2010, 08:21:24
Fetelor..am restaurant,biserica,invitatii,muzica,fotograf,came raman,o parte din bautura,tort,cu primaria se rezolva...ce urmeaza?

danusza
24.03.2010, 08:46:40
Fetelor..am restaurant,biserica,invitatii,muzica,fotograf,came raman,o parte din bautura,tort,cu primaria se rezolva...ce urmeaza?

Oho, felicitari!!!
Pai...cred ca ar fi timpul sa te uiti dupa rochia de mireasa. In caz ca ti-o aduc din afara stiu ca dureaza vreo 2-3 luni...
Eventual, ai putea sa cauti si marturii, ca nu strica sa le ai din timp ;)

ingerash_mic
24.03.2010, 08:58:54
Marturiile,floricelele pentru invitati le luam din europa dar mai tarziu,iar rochia am zis ca o iau in iunie...daca o iau prea devreme,tinde sa nu mai imi placa

danusza
24.03.2010, 09:34:51
Marturiile,floricelele pentru invitati le luam din europa dar mai tarziu,iar rochia am zis ca o iau in iunie...daca o iau prea devreme,tinde sa nu mai imi placa

Multa bafta sa gasesti ceea ce-ti place!!!:*

Merisor
06.04.2010, 20:48:35
Aici sunt ;)!

Ma poate ajuta cineva cu sfaturi legate de nunta in Focsani?

Prima nunta ;)...si in afara de rezervarea restaurantului nu am facut inca mai nimic...sfaturi?

Mersi mult,

Mariana

PS: nunta va avea loc pe 4 septembrie 2010 in Focsani, la restaurantul Casa Veche

ella1986
06.04.2010, 21:11:20
Aici sunt ;)!

Ma poate ajuta cineva cu sfaturi legate de nunta in Focsani?

Prima nunta ;)...si in afara de rezervarea restaurantului nu am facut inca mai nimic...sfaturi?

Mersi mult,

Mariana

PS: nunta va avea loc pe 4 septembrie 2010 in Focsani, la restaurantul Casa Veche
bine ai venit printre noi.sa-ti traiasca baietelul.
Urmatorul pas cred ca ar fi sa o rezolvi cat mai repede cu formatia, foto, video.Apoi biserica si dupa invitatiile.Prajiturile - sa rezervi suport pt tort, rochita si restul accesoriilor, deco florale si husele - am impresia ca la casa veche nu au huse - insa nu sunt sigura.

Merisor
08.04.2010, 00:59:48
Buna seara din nou, sunt in plina febra a pregatirilor...

Ella, mersi mult de raspuns!
Chiar la formatie eram, i-am contactat pe cei de la Select Focsani, din ce am vazut de pe youtube par sa fie OK, dar cum am mai scris pe forum in alt topic, am nevoie de mai multe informatii despre ei. Are cineva idee daca sunt buni, cam ce tarif au?
Apoi foto...pe cine imi recomandati? Plus...unde poti face poze faine in Focsani??? Sunt plecata cam de mult de acasa...si mi s-au cam sters amintirile...plus...s-a schimbat si orasul intre timp...
Are cineva numarul de telefon al parintelui Balica de la Biserica Donie? Trebuie sa vorbesc cu el...si e cam greu din Belgia...Imi puteti scrie pe privat?

O seara buna, mersi dinainte de sfaturi,

Mariana

ElenaMR
08.04.2010, 13:53:50
Buna seara din nou, sunt in plina febra a pregatirilor...

Ella, mersi mult de raspuns!
Chiar la formatie eram, i-am contactat pe cei de la Select Focsani, din ce am vazut de pe youtube par sa fie OK, dar cum am mai scris pe forum in alt topic, am nevoie de mai multe informatii despre ei. Are cineva idee daca sunt buni, cam ce tarif au?
Apoi foto...pe cine imi recomandati? Plus...unde poti face poze faine in Focsani??? Sunt plecata cam de mult de acasa...si mi s-au cam sters amintirile...plus...s-a schimbat si orasul intre timp...
Are cineva numarul de telefon al parintelui Balica de la Biserica Donie? Trebuie sa vorbesc cu el...si e cam greu din Belgia...Imi puteti scrie pe privat?

O seara buna, mersi dinainte de sfaturi,

Mariana

Buna!
Poze foarte frumoase se fac la teatru - daca ai fotograf bun pot iesi cadre foarte elegante... Noi am mai facut prin parcuri (dar s-a concentrat asupra noastra, nu asupra peisajului).
Ti-am dat PM cu numarul parintelui.
Spor la pregatiri!!!

chirugugianina
09.04.2010, 16:59:44
oare cat va merge darul anul acesta la focsani?

CarmenBarbu
10.04.2010, 18:18:13
Buna. Cum stai cu programarile? Petrecerea unde o faci?

CarmenBarbu
10.04.2010, 19:44:47
Buna. Am vazut lumanarile si mi-au placut. spune-mi te rog ce flori sunt. Trandafiri cu orhideea sau ce? Unde le-ai facut? multumesc

CarmenBarbu
11.04.2010, 09:55:57
Frumoasa tare nunta ta. Si florile sunt wow. Rochia superba, locatia grozava. Felicitari!

laura_21
11.04.2010, 22:07:36
Frumoasa tare nunta ta. Si florile sunt wow. Rochia superba, locatia grozava. Felicitari!
nu te supara, dar nu se intelege cu i-ai raspuns
cand vrei sa raspunzi cuiva, cai click pe citat, acolo in dreapta mesajului, si asa o sa fie ok pentru toata lumea:)>-

ps:bine ai venit alaturi de noi:)

alina512
12.04.2010, 14:01:07
oare cat va merge darul anul acesta la focsani?

Depinde de nunta la care mergi (calitate, rafinament) si de cat iti sunt de apropiate persoanele. Eu voi da la nuntile de anul acesta intre 700-900 lei.

leelutza
14.04.2010, 15:24:19
Salutare miresici!
in "calitate" de colega de servici cat ar trebui sa dau dar la nunta, tinand cont ca ii voi chema si eu pe miri la nunta mea? cat pot de mult ca sa primesc si eu la fel?:)) dar la botez cat mai este darul anul acesta?am trei botezuri si 2 nunti pana la nunta mea, vai de capul meu, ultima data am fost la nunta acum 2 ani, anul asta s-au gasit toti........
Multumesc si spor la pregatiri!

chirugugianina
14.04.2010, 18:18:10
eu in calitate de colega de servici as da 600-700 ron, la botez... a vut o vara de a sotului meu botezul cu baiatul la romantic si a zis ca amers darul intre 300-1000 ron.

alina512
14.04.2010, 19:45:44
Salutare miresici!
in "calitate" de colega de servici cat ar trebui sa dau dar la nunta, tinand cont ca ii voi chema si eu pe miri la nunta mea? cat pot de mult ca sa primesc si eu la fel?:)) dar la botez cat mai este darul anul acesta?am trei botezuri si 2 nunti pana la nunta mea, vai de capul meu, ultima data am fost la nunta acum 2 ani, anul asta s-au gasit toti........
Multumesc si spor la pregatiri!

Depinde unde vor avea loc si evenimentele, cat costa meniul, spre exemplu la mine la botez meniul este 140 lei. Eu la botezurile la care am fost anul trecut am dat intre 400 lei (meniul era 65 lei) si 600 lei. Despre nunti am scris mai sus. ;;)

leelutza
16.04.2010, 15:34:28
Va multumesc pentru raspunsuri, m-ati pus cat de cat in tema , eram pe dinafara. Si daca nu poti ajunge la un botez si ai vrea sa contribui cu ceva cam care ar fi "darul"?

chirugugianina
16.04.2010, 18:30:23
eu am trimis la o nunta 400 ron, acum depinde si de relatia ta cu bebelul cat si puterea ta financiara

angy80
07.05.2010, 13:34:08
Help! trebuie sa ma duc maine la un botez in Focsani la romantic. Cam cat credeti ca e meniul? E bine daca dau 500?
Multumesc

marllenska
07.05.2010, 16:35:37
Nimeni nu poate sa-ti spuna daca e o suma potrivita. Nu trebuie decat sa te uiti in buzunar, sa vezi cat iti permiti sa dai. Oricum, 500 de lei e o suma comuna in ceea ce priveste darul in ziua de astazi. As zice chiar ca e un "laitmotiv":)

ingerash_mic
12.05.2010, 13:53:53
Buna fetelor!!!Off..de cand nu am mai scris...intre timp ne-am luat marturiile,baloane,confetti,lumanari si figurinele ptr tort...incerc sa caut o florarie care sa imi faca buchetul de mireasa..am gasit-o ok pe cea de langa Dogan...dar daca mai stiti va rog,spuneti-mi...astept targul de nunti care se va tine la Carrefour..abia astept:madlaugh:

gaya24
12.05.2010, 13:58:36
Buna fetelor!!!Off..de cand nu am mai scris...intre timp ne-am luat marturiile,baloane,confetti,lumanari si figurinele ptr tort...incerc sa caut o florarie care sa imi faca buchetul de mireasa..am gasit-o ok pe cea de langa Dogan...dar daca mai stiti va rog,spuneti-mi...astept targul de nunti care se va tine la Carrefour..abia astept:madlaugh:

buna ingeras..cand va fi targ in focsani poate dau o fuga si eu da in carfure unde este loc???

ingerash_mic
12.05.2010, 14:08:06
buna ingeras..cand va fi targ in focsani poate dau o fuga si eu da in carfure unde este loc???
Hello!!!!Targul este saptamana asta..vineri,sambata si duminica...MiriExpo este agentia care organizeaza..Vineri incepe la ora 14,iar in week-end de la ora 10.Este loc in Carrefour..nu stiu exact unde o sa fie localizat,insa cred ca vis-a-vis de Ariana(parca)magazinul pentru copii,langa cofetaria Monique.

gaya24
12.05.2010, 14:11:06

offf ce ghinion k nu pot veni acasa muncesc ...nu am ajuns la nici un targ...asa k tre s caut prin magazine...ne tii la curent k ce a fost si ce preturi;-)

ingerash_mic
12.05.2010, 14:24:26
Ok.Ca eu oricum sunt in zona si o sa arunc si eu o privire.Poate ne gasim verighetele...poate imi gasesc rochia...

gaya24
12.05.2010, 14:36:23
Ok.Ca eu oricum sunt in zona si o sa arunc si eu o privire.Poate ne gasim verighetele...poate imi gasesc rochia...

eu nu mai zic cate mai am de luat=((

ingerash_mic
12.05.2010, 15:09:05
Pai da...dar tu mai ai atatea luni pana la nunta,dar eu..mai am 2luni si putin..[-(.noi trebuie sa mai cumparam tull,rochia de mireasa+accesorii,costum mire+accesorii,si toate maruntisurile(sucuri,prajituri...si altele..ca nici nu stiu ce trebuie cumparat:)))

gaya24
12.05.2010, 15:12:15
Pai da...dar tu mai ai atatea luni pana la nunta,dar eu..mai am 2luni si putin..[-(.noi trebuie sa mai cumparam tull,rochia de mireasa+accesorii,costum mire+accesorii,si toate maruntisurile(sucuri,prajituri...si altele..ca nici nu stiu ce trebuie cumparat:)))

asa e nu mam uitat la data mai ai putin da fii calma cauta p net de la a la z ce trebuie si te duci frumusel k lista...asa fac io si la piata cu lista:))...bani s fie k le facem si intr-o zi daca ar fi:-?

raluk_smb
12.05.2010, 22:27:31
BUNA MIRESICI:*.Care este cel mai bun salon din Focsani care sa faca coafiura,manichiura si machiajul.Care credeti voi ca este mai bun?[-o<

danusza
13.05.2010, 01:30:12
asa e nu mam uitat la data mai ai putin da fii calma cauta p net de la a la z ce trebuie si te duci frumusel k lista...asa fac io si la piata cu lista:))...bani s fie k le facem si intr-o zi daca ar fi:-?

Haideti fetelor, nu va panicati!! :) Este timp pentru tot. O sa le luati pe toate pe rand si pana in ziua dinaintea nuntii vor fi toate puse la punct ;-)

marllenska
13.05.2010, 10:52:49
BUNA MIRESICI:*.Care este cel mai bun salon din Focsani care sa faca coafiura,manichiura si machiajul.Care credeti voi ca este mai bun?[-o<
Beauty Salon de pe str. Mare a Unirii, spre Obor. Poti face o proba, o sa te convingi de ce il laud:)

ingerash_mic
19.05.2010, 13:12:55
Va rog..ajutati-ma si pe mine....nu stiu cum sa introduc cate zile mai am pana la nunta:(( si imaginea specifica..:(

danusza
19.05.2010, 13:24:08
Va rog..ajutati-ma si pe mine....nu stiu cum sa introduc cate zile mai am pana la nunta:(( si imaginea specifica..:(

Dai click pe tickerul uneia dintre noi si te va directiona catre un site...si introduci acolo data nuntii si iti alegi o imagine, apoi dai copy/paste scriptului generat de site-ul respectiv la semnatura ta...si gata :)

ingerash_mic
19.05.2010, 13:38:06
Dai click pe tickerul uneia dintre noi si te va directiona catre un site...si introduci acolo data nuntii si iti alegi o imagine, apoi dai copy/paste scriptului generat de site-ul respectiv la semnatura ta...si gata :)
ms.o sa incerc.sa vad daca merge

ingerash_mic
20.05.2010, 16:57:00
Ati citit revista Miresici?Imi place mult..pacat ca am gasit doar 3reviste de nunti...Cosmo...Miresici si Mirese..nu stiu cum...Sunt atatea chestii utile..

alina512
21.05.2010, 11:56:06
Ati citit revista Miresici?Imi place mult..pacat ca am gasit doar 3reviste de nunti...Cosmo...Miresici si Mirese..nu stiu cum...Sunt atatea chestii utile..

Sunt mult mai multe reviste. Eu am strans intr-un an cateva zeci. Gasesti mai multe la magazinul cu ziare si reviste din Carrefour.

tusca2287
24.05.2010, 14:51:19
Raluk_smb gusturile nu se discuta.eu personal ma cuafez la esenta,motivul fiind persoana care face acest lucru,mie mi se pare ok...fiind singura din oras care mi-a placut cum mi-a aranjat parul la alte evenimente.manichiura eu consider ca pink este cel mai ok la ora actuala in oras,acolo este o tipa nicoleta care din punctul meu de vedere lucreaza impecabil.la machiaj am si eu o problema si anume: stiam ca la md studio se lucreaza foarte bine insa am trecut acum vreo 2 saptamani cred pe acolo si am gasit un afis in geam cu "de inchiriat" si binenteles era inchis.

ggabriela_88
24.05.2010, 15:10:28
buna miresici si eu sunt o miresica de 2011 din focsani !!! as dori sa va intreb daca stie cumva cineva de formatia tomis junior si daca are nr ?

chirugugianina
24.05.2010, 18:05:13
fetelor, ma retrag de pe acest forum deoarece nunta mea nu va mai avea lok. va doresc nunta visurilor voastre. spor la pregatiri !
mi-a facut o deosebita placere sa comunic cu voi prin intermediul acestui forum.o:-)

ggabriela_88
24.05.2010, 18:24:51
fetelor, ma retrag de pe acest forum deoarece nunta mea nu va mai avea lok. va doresc nunta visurilor voastre. spor la pregatiri !
mi-a facut o deosebita placere sa comunic cu voi prin intermediul acestui forum.o:-)

imi pare fff rau !!!! dar esti din fcs?

ella1986
24.05.2010, 19:23:55

chiar imi pare rau.dar ce s-a intamplat ??? adica nu va mai avea loc anul acesta sau deloc ???:(:(

gaya24
24.05.2010, 21:04:51
chiar imi pare rau.dar ce s-a intamplat ??? adica nu va mai avea loc anul acesta sau deloc ???:(:(

imi pare rau dar care este motivul daca vrei sa n-il impartasesti?:(

chirugugianina
25.05.2010, 08:56:36
nu va mai avea lok deloc, m-am certat f rau cu sotul meu din cauza soacrei care se baga peste tot, nu ma ajuta financiar dar pretentii peste masura.asa ca am hotarat sa renunt .

leelutza
25.05.2010, 13:13:58
Sincer imi pare rau sa aud ca din acest motiv s-a ajuns la despartire si anularea unei casatorii. Doamne fereste! Chiar nu s-a putut ajunge la o intelegere? Mi se pare foarte trist, dar nici cel ce urma sa fie mire n-a avut nici un cuvant de spus? asta inseamna ca i-a luat apararea lu' "mamica". Iti doresc sa treci cu bine peste acest episod din viata, poate totusi mai e o cale de impacare, daca nu iti urez sa fii tare si sa mergi mai departe! stiu ca e usor de zis, dar trebuie sa depasesti momentul. :*

gaya24
26.05.2010, 13:10:50
imi pare rau dar poate va impacati ..e rau cu soacrele astea mai ales daca e mamos..dar daca alege sa stea cu ea,sa il ingrijeasca sa-i faca de mancare...sa ramana k ea..am avut si eu mici probl dar mam impus si nu ia nimeni decizii k privire la nunta noastra pt k noi ne casatorim si trebuie sa iasa cum ne dorim noi...;;):-<sa ai grija d u..toate trec pe acceasta lume...casatoria este o greseala pe care toti trebuie sa o facem...spunea cineva;;)

ggabriela_88
28.05.2010, 14:20:33
miresici de vrancea,cam putin treceti pe aici !!!! :(:(:(

alina512
28.05.2010, 14:37:35
nu va mai avea lok deloc, m-am certat f rau cu sotul meu din cauza soacrei care se baga peste tot, nu ma ajuta financiar dar pretentii peste masura.asa ca am hotarat sa renunt .

Cu parere de rau! :grouphug::grouphug::grouphug: Stiu cum e, in timpul pregatirilor de nunta si eu m-am certat cu sotul din cauza pretentiilor soacrei si nu doar o data am si plans din cauza asta, dar sotul a inteles ca e nunta noastra si trebuie sa iasa asa cum ne dorim noi si nu parintii, asa ca am trecut de acel moment, iar acum totul este bine.:*

vallery
28.05.2010, 23:24:17
buna miresici si eu sunt o miresica de 2011 din focsani !!! as dori sa va intreb daca stie cumva cineva de formatia tomis junior si daca are nr ?

Buna,uite am eu un numar 0742876853 am auzit ca sunt super

danyelaa
31.05.2010, 15:35:56
laura poti sa imi spui cum a fost sala aranjata la unchiul tau la nunta?la restaurajnt tisita am si eu nunta pe 25 sept si sunt curioasa cum au decurs lucrurile

danyelaa
31.05.2010, 15:56:51
e cineva care a fost la vreo nunta la restaurantul tisita?sau care chiar sia facut nunta acolo?m ar inetresa cum au decurs lucrurile si daca a fost totul ok in legatura cu platitul dimineatza ms

rodicastoica
31.05.2010, 21:54:07
Mai degraba intr-un cort, e prea departe. Acea locatie deserveste trecatorilor, si nu asi sfatui, va spun din proprie experienta.

rodicastoica
31.05.2010, 21:58:48
Alegerea e buna, au un sit,si ii gasesti pe net fara ajutorul nimanui, acum au mai aparut o noua solista ,alaturi de Doinita Fluture.

danyelaa
01.06.2010, 14:39:49
rodica la mine te refereai cu cortu?poi sotu meu e din panciu si cel mai aproape restaurant e tisita asa ca imi e mai aproape asta decat cele din focsani

ggabriela_88
08.06.2010, 12:38:44
ms miresici . dar am luat alta formatie. va multumesc pt ajutor!! voi in ce stadiu sunteti???

irongirl
08.06.2010, 22:10:53
Buna Cristina,

Am vazut ca esti din Adjud, te stiu din vedere pentru ca si eu sunt tot de acolo. Eu o sa am nunta pe 4 sept la Atlantic si stau cam prost cu pregatirile. Ma poti ajuta cu mai multe detalii legate de machiaj ,invitatii, marturii, fotograf, etc. ? Multumesc!

chirugugianina
09.06.2010, 07:35:45
salut fetelor:x
va era dor de mine?
m-am intors nunta va avea loc pana la urma:">

angy80
09.06.2010, 08:28:34
va era dor de mine?
Bravo....ma bucur pentru voi...sper ca v-ati rezolovat problemele!:*

ggabriela_88
09.06.2010, 11:57:24
va era dor de mine?

ma bucur pt voi !!!!! eu nu prea intru,pt k nu e mai nimeni desi mi_ar placea sa ne sfatuim mai mult !!!

chirugugianina
09.06.2010, 18:30:03
si mie mi-ar face o deosebita placere sa ne sfatuim mai mult.eu din pacate nu sunt din focsani dar voi face nunta acolo si toate pregatirile ce tin de tort,flori,aranjamentw le voi face in august ca voi fi toata luna pe lok in focsani.
propun sa ne intalnim in august si sa ne cunoastem. noi cele care suntem miresici de toamna putem invata din sfaturile celor care au avut nunta deja.
ce parere aveti?\:D/

danusza
09.06.2010, 22:01:45
va era dor de mine?

Ma bucur mult pentru voi!! >:D<
Tot ce conteaza este sa fie intelegere intre voi. :)

ANCA10072010
10.06.2010, 02:23:44
ma bucur pt voi !!!!! eu nu prea intru,pt k nu e mai nimeni desi mi_ar placea sa ne sfatuim mai mult !!!

cum sa nu fie mai nimeni...suntem...dar fiecare intra dupa cum are timp...eu sincer am intrat in febra ultimelor pregatiri...voi cum stati?

marllenska
10.06.2010, 10:12:37
cum sa nu fie mai nimeni...suntem...dar fiecare intra dupa cum are timp...eu sincer am intrat in febra ultimelor pregatiri...voi cum stati?
Imi poti spune ce fotograf ai la nunta?:)

ggabriela_88
10.06.2010, 11:39:31

eu am restaurant si formatie...sunt in cautare de fotograf. tu pe cine ai ??

angie_angel
10.06.2010, 12:07:53
eu am restaurant si formatie...sunt in cautare de fotograf. tu pe cine ai ??

pe un tip florin, parca, nu mai retin. mi l-a recomandat un coleg de servici care a avut nunta anul trecut si a fost foarte incantat de el. mai are un baiat deci nu vine singur
e super profesionist, are tot ce-i trebuie, developeaza la galati.
mireselul meu a fost atent la detalii ca eu nu am nici o treaba cu pozele. nu-mi place sa fac si nici sa ma uit pe ele[-( dat daca trebuie o fac si pe asta

marllenska
10.06.2010, 12:24:27
pe un tip florin, parca, nu mai retin. mi l-a recomandat un coleg de servici care a avut nunta anul trecut si a fost foarte incantat de el. mai are un baiat deci nu vine singur
e super profesionist, are tot ce-i trebuie, developeaza la galati.
mireselul meu a fost atent la detalii ca eu nu am nici o treaba cu pozele. nu-mi place sa fac si nici sa ma uit pe ele[-( dat daca trebuie o fac si pe asta
Cred ca cea vizata a fost ANCA10072010;-)

ggabriela_88
10.06.2010, 14:05:29

LA ce anume te referi ? Ce e cu anca?

angie_angel
10.06.2010, 14:10:50
da, si eu cred la fel :)) , am incurcat paginile
noroc ca e cineva care sa ma corecteze:-L

alina512
11.06.2010, 18:05:44
LA ce anume te referi ? Ce e cu anca?

Spunea ca pe Anca a intrebat-o ce fotograf are la nunta! ;-)

danyelaa
12.06.2010, 00:34:46
si mie mi-ar face o deosebita placere sa ne sfatuim mai mult.eu din pacate nu sunt din focsani dar voi face nunta acolo si toate pregatirile ce tin de tort,flori,aranjamentw le voi face in august ca voi fi toata luna pe lok in focsani.
propun sa ne intalnim in august si sa ne cunoastem. noi cele care suntem miresici de toamna putem invata din sfaturile celor care au avut nunta deja.
ce parere aveti?\:D/
buna sper sa ma ajuti si pe mn cand iti alegi tu pt nunta tort si aranjamente,coafura machiaj o sa vin si eu in august dar nu stau mult

chirugugianina
13.06.2010, 09:06:22
cu mare drag !>:D<

leelutza
16.06.2010, 19:16:03
Nu stiu cum stati la capitolul asta dar eu pot spune ca sunt campioana, am avut pana acum vreo 6 botezuri si 2 intr-o noapte si trei nunti din care pe 3 iulie tot 2 intr-unu. Acum s-au gasit toti si e posibil sa mai primesc o invitatie la un botez pe care cred ca o voi refuza politicos, am fost la nunta lor, dar la botez nu mai pot, asta e n-o sa-i chem nici eu la botez.:) Dupa calculele noastre am cam cheltuit banii care ne trebuiau acum inainte de nunta, sper cu ajutoru lu' Doamne Doamne o:-)sa ne descurcam. Pupici. Mai e cineva in situatia mea? ca sa nu mai plang intr-una.:D

chirugugianina
17.06.2010, 08:20:36
ai activitate in privinta asta, nu gluma:x:x eu am doar doua nunti , dar dupa a mea :D. sincer si eu am emotii in privinta asta, ca nu stiu daca mai vine cineva la mine dintre cei la care am fost la nunta sau botez.
cu Dumnezeu inainte:)>-

leelutza
18.06.2010, 15:51:33
Ce parere aveti mai vine lumea la nunta anul asta? daca ne-am decis si noi tocmai pe criza asta! de fapt anul trecut n-aveam de unde sa stim ce ne asteapta. Mie mi-e teama ca la restaurant am semnat contract cu un anumit nr de persoane si tinand cont ca in noaptea aia niste invitati mai au o nunta si nu se stie la care renunta si mai am si o colega care se marita inaintea mea, noroc ca marea majoritate a colegilor au spus ca vin la mine la nunta... da mai e o luna pana atunci, cine stie? Imi fac probleme ca daca nu am numarul de persoane o sa fiu stresata si nu voi mai chef de nici o distractie./:)

laura_21
18.06.2010, 21:24:59
Ce parere aveti mai vine lumea la nunta anul asta? daca ne-am decis si noi tocmai pe criza asta! de fapt anul trecut n-aveam de unde sa stim ce ne asteapta. Mie mi-e teama ca la restaurant am semnat contract cu un anumit nr de persoane si tinand cont ca in noaptea aia niste invitati mai au o nunta si nu se stie la care renunta si mai am si o colega care se marita inaintea mea, noroc ca marea majoritate a colegilor au spus ca vin la mine la nunta... da mai e o luna pana atunci, cine stie? Imi fac probleme ca daca nu am numarul de persoane o sa fiu stresata si nu voi mai chef de nici o distractie./:)
aceeasi problema o am si eu
un alt prieten comun are nunta in aceeasi zi, o verisoara de-a tatalui meu cununa in aceeasi zi(si de asta chiar mi-e frica...stiu cum sunt rudele) bunicul meu a murit zilele trecute:((:(( si acum stau cu gandul numai la asta pentru ca ma doare si pentru ca intr-un fel sau altul tot in doliu o sa fim:(
plus ca nu stiu acum cate persoane mai sunt dispuse sa vina la o nunta si plateasca meniu de 180 lei, ma rog..cam asta e pretul in general....
eu sper sa avem noroc, sa vina cele 150 de persoane minime de care avem nevoie si sa ne iasa....exact cat avem nevoie pt cheltuielile cu restaurantul:)

angie_angel
19.06.2010, 09:54:27
intr-adevar este un an foarte greu dar trebuie sa fim optimiste .
noi cand am facut lista de invitati am luat in calcul persoanele de care suntem 100% siguri ca vin,am veri de gr II pe care nu i-am mai vazut de mult si pe care nu i-am luat in calcul sau prietene de la tara cu care am copilarit si la nunta carora am fost , am vecini cumetri, prieteni de-ai tatalui meu sau ai bunicului...si care probabil se bucura pt mine si ar veni dar pt ca am plecat de mult de acasa si nu mai am contact cu ei mi-e jena sa-i invit:">
in plus un alt cuplu din grupul nostru are nunta pe 14 aug , problema nu e la noi ci la ceilalti din grup care merg la amblele nunti...si unii au ramas someri, altii sunt studenti,salariile au scazut...

leelutza
21.06.2010, 14:27:02
Condoleante Laurei pentru bunic, stiu ce inseamna, anul trecut am ramas si eu fara taticul meu, o sa fie greu la inceput, pe masura ce mai trece timpu te consolezi si ramai cu durerea, dar cu ajutoru' si increderea in Dumnezeu totul se va rezolva, va va da taria de care aveti nevoie sa depasiti necazul asta si putere sa mergeti mai departe.
:*

laura_21
21.06.2010, 21:44:25
Condoleante Laurei pentru bunic, stiu ce inseamna, anul trecut am ramas si eu fara taticul meu, o sa fie greu la inceput, pe masura ce mai trece timpu te consolezi si ramai cu durerea, dar cu ajutoru' si increderea in Dumnezeu totul se va rezolva, va va da taria de care aveti nevoie sa depasiti necazul asta si putere sa mergeti mai departe.
:*
multumesc
durerea mare e ca ne doream sa fie alaturi de noi..insa asta a fost..cu bune si rele trebuie sa ne bucuram de viata in continuare:)

leelutza
22.06.2010, 16:36:40
Stai linistita, ei oricum vor fi alaturi de noi, eu una asa consider ca de acum mai am un inger pazitor alaturi in orice moment. Asa e viata asta nedreapta... cu unii prea devreme.>:D<

alina512
22.06.2010, 20:14:49

Fetelor, care vor sa vina, vin indiferent daca e criza sau nu. Noi am avut nunta anul trecut si la nici un an diferenta am avut botezul si tot au venit cei pe care i-am invitat, adica peste nr. pe care l-am spus la restaurant. Multa bafta! >:D<

alina512
22.06.2010, 20:23:35
Nu stiu cum stati la capitolul asta dar eu pot spune ca sunt campioana, am avut pana acum vreo 6 botezuri si 2 intr-o noapte si trei nunti din care pe 3 iulie tot 2 intr-unu. Acum s-au gasit toti si e posibil sa mai primesc o invitatie la un botez pe care cred ca o voi refuza politicos, am fost la nunta lor, dar la botez nu mai pot, asta e n-o sa-i chem nici eu la botez.:) Dupa calculele noastre am cam cheltuit banii care ne trebuiau acum inainte de nunta, sper cu ajutoru lu' Doamne Doamne o:-)sa ne descurcam. Pupici. Mai e cineva in situatia mea? ca sa nu mai plang intr-una.:D

Anul trecut, cand am avut nunta, am fost la 3 nunti si 6 botezuri. Anul acesta cand am cheltuit cu sarcina, nasterea si botezul am avut sau am 5 nunti si 4 botezuri. #-o

mihapet
23.06.2010, 09:16:34
Fetelor, care vor sa vina, vin indiferent daca e criza sau nu. Noi am avut nunta anul trecut si la nici un an diferenta am avut botezul si tot au venit cei pe care i-am invitat, adica peste nr. pe care l-am spus la restaurant. Multa bafta! >:D<
Ce faci, Alinuta? Nu ai mai intrat in ultimul timp. Pupici:*

alina512
23.06.2010, 09:54:43
Ce faci, Alinuta? Nu ai mai intrat in ultimul timp. Pupici:*

Am fost plecati toti 3 in concediu, in Bulgaria si acolo chiar nu am vrut sa deschid calculatorul. Ne-am relaxat cu totii si am venit acasa cu un alt tonus.;)):*

mihapet
23.06.2010, 10:06:32
Am fost plecati toti 3 in concediu, in Bulgaria si acolo chiar nu am vrut sa deschid calculatorul. Ne-am relaxat cu totii si am venit acasa cu un alt tonus.;)):*
Te cred si te invidiez. Foarte bine ati facut. Sper ca v-ati distrat. :*

arinuta
23.06.2010, 11:01:37
Caut si eu miresica cu nunta pe 21 august 2010, cununia religioasa la biserica "Adormirea Maicii Domnului”-Donie (Parcul Mic) Focsani cu programare ora 16.00!!!! Daca esti pe forum pls te rog sa ma contactezi...Eu sunt miresica cu programare la aceeasi ora si as vrea sa discutam sa vedem cum facem si cum e mai bine pentru ambele parti!
Multumesc!

ella1986
23.06.2010, 11:40:17
Caut si eu miresica cu nunta pe 21 august 2010, cununia religioasa la biserica "Adormirea Maicii Domnului”-Donie (Parcul Mic) Focsani cu programare ora 16.00!!!! Daca esti pe forum pls te rog sa ma contactezi...Eu sunt miresica cu programare la aceeasi ora si as vrea sa discutam sa vedem cum facem si cum e mai bine pentru ambele parti!
Multumesc!

dc nu mergi la starea civila sau la biserica ca sa afli numele si datele de contact ale pers???

alina512
23.06.2010, 12:22:56
Te cred si te invidiez. Foarte bine ati facut. Sper ca v-ati distrat. :*

A fost foarte frumos, ne-am distrat si pentru mine chiar a fost un concediu: au stat si altii cu cea mica, nu am facut mancare, curat, nu am spalat, am stat pe sezlong la piscina, iar cea mica dormea sau se juca langa mine. Va doresc si voua asemenea. O vara cat mai placuta! :*

marllenska
23.06.2010, 13:54:02
Multumesc!
V-a programat pe amandoua la aceeasi ora?:))

laura_21
23.06.2010, 18:43:28
Multumesc!
posteaza la topicul cu biserica sau trimite-i un pm, aici e cam aiurea sa discutati despre asta:-"

arinuta
24.06.2010, 00:29:43
S-a produs o greseala...se mai intampla...

leelutza
24.06.2010, 13:47:01
Si eu care credeam ca numai eu am patit-o. Acum trei anu am fost la o nunta si de atunci nimic, da acum am recuperat, foarte greu, tinand cont de vremurile astea grele, nu se stie ce va mai fi de acum incolo. Bine macar ca ma marit anul asta ca ramaneam nemaritata:)).

mariaioana77
25.06.2010, 10:21:48
fetelor am un anunt off topic de facut.....ieri cand m-am dus sa dau mancare la catei am observat ca are 4 copoilasi pe langa ea, nici nu am stiut ca e gravida.asa ca cine sta la casa sau doar vrea un catelus.........mentionez ca sunt catei lup de talie mare.si mai mentionez ca ii donez nu ii vand.......imi pare rau ca nu pot pune poze dar daca se hotaraste cineva il poate vedea p viu.

alina512
25.06.2010, 12:35:33
Si eu care credeam ca numai eu am patit-o. Acum trei anu am fost la o nunta si de atunci nimic, da acum am recuperat, foarte greu, tinand cont de vremurile astea grele, nu se stie ce va mai fi de acum incolo. Bine macar ca ma marit anul asta ca ramaneam nemaritata:)).

Tot e bine, eu o tin asa (cu cel putin 5 evenimente pe an) din 2005, dar am avut si nunta mare 232 de persoana. Mai veneau si altii daca ii invitam, dar nu mai aveam loc. :D

raluk_smb
02.07.2010, 13:34:49
Buna miresici:*!La ce stadiu ati ajuns cu pregatirile?V-ati cumparat rochita?;))

raluk_smb
02.07.2010, 13:48:09
Beauty Salon de pe str. Mare a Unirii, spre Obor. Poti face o proba, o sa te convingi de ce il laud:)

Imi poti da adresa exacta te rog pt ca am intrat pe net sa o caut si am gasit pe STR. CUZA VODĂ nr. 54 ap. 1
FOCȘANI, VRANCEA,asta este?ms;;)

marllenska
02.07.2010, 21:02:20
Imi poti da adresa exacta te rog pt ca am intrat pe net sa o caut si am gasit pe STR. CUZA VODĂ nr. 54 ap. 1
FOCȘANI, VRANCEA,asta este?ms;;)
Eu vb de Beauty Salon de pe str. Mare a Unirii. Cum te duci in Obor, dinspre Piata, pe partea dreapta, la parterul unui bloc. E salonul cosmeticienei.

angy80
06.07.2010, 11:11:55
miresci de 10-11 iulie va urez sa aveti o nunta asa cum ati visat-o!!! Casa de piatra!!! Eu vin la Tecuci(stau in Buc) si nu o sa mai am acces la internet asa ca va pup si sa speram ca o sa avem o vreme buna sambata/duminica-desi se pare ca v-a ploua:((. >:D<>:D<>:D<

arinuta
07.07.2010, 17:40:55
alina512 felicitari pentru aparitia din Ideal Mariaj!!! Foarte frumoasa nunta!!!!Felicitari!!!

alina512
08.07.2010, 10:04:53
alina512 felicitari pentru aparitia din Ideal Mariaj!!! Foarte frumoasa nunta!!!!Felicitari!!!

Nu stiam ca a aparut. In ce numar sa ma duc si eu sa-l cumpar. Multumesc pentru felicitari si pentru informatie.

arinuta
09.07.2010, 09:37:38
Nu stiam ca a aparut. In ce numar sa ma duc si eu sa-l cumpar. Multumesc pentru felicitari si pentru informatie.
Nr 29 Iulie-Sept. :)

alina512
09.07.2010, 11:43:26
Nr 29 Iulie-Sept. :)

L-am gasit. Multumesc inca o data. Eu m-am inscris la concurs anul trecut pe vremea asta si nu mi-au spus ca va aparea. :D:*

ingeras2010
13.07.2010, 19:23:49
A trecut si nunta noastra si a fost superb. Nu credeam ca o sa fie atat de intense emotiile si o sa fie atat de frumos. Pacat ca a trecut totul repede si nu prea am avut timp sa ma bucur de ea. Acum astept pozele si filmarea. Restaurantul si formatia au fost la inaltime cu toate ca imi facusem mari probleme a iesit mai bine decat ma asteptam. Va doresc tuturor nunti cel putin la fel de frumoase ca a noastra si va multumesc pentru sfaturi si idei.

marllenska
13.07.2010, 21:12:41
A trecut si nunta noastra si a fost superb. Nu credeam ca o sa fie atat de intense emotiile si o sa fie atat de frumos. Pacat ca a trecut totul repede si nu prea am avut timp sa ma bucur de ea. Acum astept pozele si filmarea. Restaurantul si formatia au fost la inaltime cu toate ca imi facusem mari probleme a iesit mai bine decat ma asteptam. Va doresc tuturor nunti cel putin la fel de frumoase ca a noastra si va multumesc pentru sfaturi si idei.
La ce restaurant ai facut nunta?

chirugugianina
14.07.2010, 08:50:13
CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<:-P<:-P<:-P
ingerasule nu imi vine sa cred ca trecut nunta ta.
ma bucur ca a iesit totul asa cum ti ai dorit!!!!!!!
asteptam poze;))

ingeras2010
14.07.2010, 10:40:28
Nunta am facut-o la restaurantul Chriz, de fapt este o sala de nunti, dar a fost bine totul. Poze nu am inca, in 10 zile sa o am filmarea si cd-ul cu poze. A trecut totul atat de repede, nici acum nu stiu cand s-a facut dimineata si s-a terminat.

ElenaMR
14.07.2010, 12:35:31

Casa de piatra!!!

ingeras2010
14.07.2010, 14:34:44
Multumim mult! Spre norocul nostru nu am avut probleme cu d-na Coca desi aveam ceva emotii dupa patania voastra

ElenaMR
14.07.2010, 15:20:58
Multumim mult! Spre norocul nostru nu am avut probleme cu d-na Coca desi aveam ceva emotii dupa patania voastra

Ma bucur mult sa citesc asta. \:D/
Noi suntem constienti ca totul s-a intamplat deoarece a luat prea multe comenzi... mai multe decat putea duce... ce sa-i faci, asa e cu lacomia de bani... $-) Daca am fi facut in alta perioada mai libera nu cred ca aveam ceva sa-i reprosam. Oricum, nesimtirea de care a dat dovada nu are justificare /:) Daca nici macar o scuza nu am meritat... asta e...
Numai bine!

ella1986
14.07.2010, 21:36:50
casa de piatra ingeras si tot binele din lume

laura_21
14.07.2010, 21:51:15
ma bucur ca a iesit asa cum va doreati
casa de piatra si tot ce va doriti:)

alina_it
14.07.2010, 22:01:00

Casa de piatra!!! si vrem poze...... :*

Alynutza1
15.07.2010, 00:49:52
Ooofff :-<
Cum slabesc vreo 5 kile in 2 luni? Help :((
Stresul asta ma ingrasa ceva de speriat.

danusza
15.07.2010, 01:50:29
Ooofff :-<
Cum slabesc vreo 5 kile in 2 luni? Help :((
Stresul asta ma ingrasa ceva de speriat.

Renunti la alimente bogate in amidon (paine, cartofi, orez etc), mananci multe fibre si incearca sa nu faci combinatii de proteine si alimente ce contin mult amidon...cam asta mi se pare cea mai buna metoda, insa nu stiu daca reusesti in 2 luni.
Eu am renuntat doar la paine si am slabit cam in 2 luni aproape 4 kg....insa de ceva vreme am "intepenit" la 60 kg.
Aaaa si foarte important e sa iei masa la ore fixe (eu nici pe asta nu am reusit s-o respect) si sa bei apa multa...si eventual sa mai faci si ceva sport ;;)

@Ingerash, casa de piatra!!!!!!

leelutza
15.07.2010, 15:57:15
Casa de piatra! ingerash si felicitari pentru reusita.
Va cer si eu ajutor poate ma mai ingras putin :D, aveam 50 kg, dar la probe rochia mereu nu-mi venea din cauza ca am mai slabit si acum nu stiu cate kg mai am. Ma gandesc ca sunt slabuta si rochia n=o sa aiba pe ce sa stea, cei drept nu mai am mult pana la nunta si nu cred ca reusesc, gandindu-ma la ce "fugareala" ma asteapta saptamana viitoare...sper sa apuc sa mai si mananc.

ingeras2010
15.07.2010, 17:41:58
Multumesc tuturor! Petreceri frumoase va doresc, sapt viitoare o sa am pozele de la fotograf.

ggabriela_88
15.07.2010, 19:34:06
Felicitari ingeras. Ma bucur ,k a iesit cum ai vrut !! casa de piatra !!

Alynutza1
23.07.2010, 08:42:58
Mult succes lui marys_cd si leeluta, si tuturor celor care au maine nunta [-o<

gaya24
23.07.2010, 08:54:44
Mult succes lui marys_cd si leeluta, si tuturor celor care au maine nunta [-o<

neata miresico..avem nunta in acceasi zi...tu cand mergi sa faci analizele si sa depui actele>:D<

Alynutza1
23.07.2010, 09:07:10
Neatza si tie miresico :*
Am facut un calcul cu ginerica :)) si am spus cam pe la jumatatea lunii august mergem sa facem analizele si sa completam dosarul, adica dupa 18 august ca au valabilitate o luna de zile. Iar de depus cred ca pe 1 sept...? nu stiu inca, ma mai orientez.
Problema e ca nu as vrea deloc sa platesc 5 mil pentru dupa amiaza, dar nici nu as vrea sa fac cununia civila in alta zi, ca nu mai vine nimeni de 2 ori cu noi.
Iar daca platesc taxa de 1 mil pentru sambata dimineata, ajung tot acolo ca trebuie sa cumpar o rochita pentru civila.... Asa daca ar fi dupa amiaza, merg direct la biserica apoi, imbracata peste tot in rochia de mireasa si cam asta e.... nu stiu cum sa procedez mai bine.
Tu cum faci? Dimineata sau dupa amiaza?gl

gaya24
23.07.2010, 09:11:51
Neatza si tie miresico :*
Am facut un calcul cu ginerica :)) si am spus cam pe la jumatatea lunii august mergem sa facem analizele si sa completam dosarul, adica dupa 18 august ca au valabilitate o luna de zile. Iar de depus cred ca pe 1 sept...? nu stiu inca, ma mai orientez.
Problema e ca nu as vrea deloc sa platesc 5 mil pentru dupa amiaza, dar nici nu as vrea sa fac cununia religioasa in alta zi, ca nu mai vine nimeni de 2 ori cu noi.
Iar daca platesc taxa de 1 mil pentru sambata dimineata, ajung tot acolo ca trebuie sa cumpar o rochita pentru civila.... Asa daca ar fi dupa amiaza, merg direct la biserica apoi, imbracata peste tot in rochia de mireasa si cam asta e.... nu stiu cum sa procedez mai bine.
Tu cum faci? Dimineata sau dupa amiaza?

ma si eu am zis k analizele tot asa...noi stam in bv si am inteles k pot face si aici analizele si s merg la medicu d familie s puna stampila sau c tre s faca...
eu vreau dimi s fac k 500lei nu dau nici in ruptu capului...o s ma orientez dupa o rochita si niste pantofiori nu ffff scumpe k e criza si asa mai avem atatea d luat offf da trecem noi..:-p

Alynutza1
23.07.2010, 09:25:58
Poti face oriunde analizele, important ca dosarul sa ajunga aici, la starea civila, complet. Si al meu insista sa imi iau o rochita pt zi si sa facem dimineata. Dar sa o facem vineri cum spunea el initial, eu nu vreau :P

Si daaaaaaa :P mai sunt multe de luat.
In momentul de fata sunt blocata, nu ma pot hotari cu marturiile astea. :)) Am gasit ceva super pe ebay, dar tot nu ma pot decide :)) Cred ca am 2 saptamani de cand tot caut marturii. Azi merg sa imi iau pernuta pentru verighete de la eden's :x

gaya24
23.07.2010, 09:30:15
Poti face oriunde analizele, important ca dosarul sa ajunga aici, la starea civila, complet. Si al meu insista sa imi iau o rochita pt zi si sa facem dimineata. Dar sa o facem vineri cum spunea el initial, eu nu vreau :P

Si daaaaaaa :P mai sunt multe de luat.
In momentul de fata sunt blocata, nu ma pot hotari cu marturiile astea. :)) Am gasit ceva super pe ebay, dar tot nu ma pot decide :)) Cred ca am 2 saptamani de cand tot caut marturii. Azi merg sa imi iau pernuta pentru verighete de la eden's :x

pai mie cateva zile mia luat s ma decid pt marturii eram in italia si tot mergeam p la un maga...si am zis astea o s fie marturia noastra le am in semnatura...eu nu am pernuta pt verighete..tu mai pui flori in piept la invitati, eu nu as mai pune..da el vrea offf e greu..buchetele unde le faci?si tortu..cate intrebari mai pun si io:-p>:D<

Alynutza1
23.07.2010, 09:44:49
:)) Nici eu nu as mai pune cocarde, dar au insistam ai mei si mama lui, pentru ca mai sunt persoane mai in varsta sau de la tara care nu o sa stie sa faca diferenta, o sa zica ceva de genul: Uite mai am mers la aia la nunta si nu mi-au dat o floare in piept :)) Si o sa le cumpar de undeva de aici din oras. O sa fie sarcina domnisoarei de onoare sa le puna :P
Pernuta o cumpar pentru ca nasii au un baietel de 5 ani si el va tine verighetele :x iar fetita cumnatilor tot de 5 anisori, o sa imprastie petale de trandafir. Tortul il fac stil piramida la cofetaria Select dar nu am dat inca ce cantitate vreau, ca nu o stiu momentan, iar florile ... am mai multe variante. Ori la floraria din Marea Unire colt cu Marasesti, ori la cineva din Urechesti care are sere de flori dar aici va trebui sa fac eu aranjamentele cred, nu am vorbit inca, sau mai vad eu, in functie de ce pret imi ofera, ca as vrea cam multe flori.
A si florile le vreau toate albe si albastre. As vrea albastrele dar eu stiu daca imi pot aduce... Ar trebui sa incep sa imi bat capul cu florariile.

gaya24
23.07.2010, 09:49:20
:)) Nici eu nu as mai pune cocarde, dar au insistam ai mei si mama lui, pentru ca mai sunt persoane mai in varsta sau de la tara care nu o sa stie sa faca diferenta, o sa zica ceva de genul: Uite mai am mers la aia la nunta si nu mi-au dat o floare in piept :)) Si o sa le cumpar de undeva de aici din oras. O sa fie sarcina domnisoarei de onoare sa le puna :P
Pernuta o cumpar pentru ca nasii au un baietel de 5 ani si el va tine verighetele :x iar fetita cumnatilor tot de 5 anisori, o sa imprastie petale de trandafir. Tortul il fac stil piramida la cofetaria Select dar nu am dat inca ce cantitate vreau, ca nu o stiu momentan, iar florile ... am mai multe variante. Ori la floraria din Marea Unire colt cu Marasesti, ori la cineva din Urechesti care are sere de flori dar aici va trebui sa fac eu aranjamentele cred, nu am vorbit inca, sau mai vad eu, in functie de ce pret imi ofera, ca as vrea cam multe flori.

da si noi ziceam la fel cu cocardele..uite k nu m-am gandit si nasii au o fetita in clasa 3 si baiatu cl 8 si o s pun fetita s tina verighetele ce idee buna...am auzit si eu d select da cik nu au transport si eu fac piramida e mai practic din fructe vreau s fac mai fresh...am s merg cand vin acasa..prajituri pui...tot de acolo le iei?

Alynutza1
23.07.2010, 09:58:31
Nu, Select nu au transport, dar tortul stil piramida il poti transporta lejer intr-o masina. Trimiti pe cineva sa il ia si il duce la restaurant in aceeasi zi.
Prajiturile mi le face cineva din Panciu si sunt foarte bune, ca prajiturile facute acasa :)

gaya24
23.07.2010, 10:02:59
Nu, Select nu au transport, dar tortul stil piramida il poti transporta lejer intr-o masina. Trimiti pe cineva sa il ia si il duce la restaurant in aceeasi zi.
Prajiturile mi le face cineva din Panciu si sunt foarte bune, ca prajiturile facute acasa :)

nu prea merge fara prajituri se mai leaga lumea de o prajiturica pana servesc masa si intre mese....sa vad acuma eu am max 120 pers...sa vad ce praji iau sau poate gasesc pe cineva s le faca8-|

Alynutza1
23.07.2010, 10:09:50
Da, prajituri, alune, saratele din astea, trebuie sa ai pe masa.
Ce tarii servesti barbatii si cu ce servesti femeile?

gaya24
23.07.2010, 10:12:38
Da, prajituri, alune, saratele din astea, trebuie sa ai pe masa.
Ce tarii servesti barbatii si cu ce servesti femeile?

ma o sa luam wiski pt ei si pt ele nu stiu campari sau nu stiu ceva lejer..luasem din italia o vodka de fructe foarte lejera nu tare...s vad acuma...tu pui sticlele pe masa s serveasca luamea cand vrea sau le dai chelnerilor s serveasca ei la inceput

Alynutza1
23.07.2010, 11:17:26
Se vor plimba chelnerii cu ele, si se va servi de fiecare data se doreste.
Am zis ca daca o las pe masa si la masa respectiva nu se consuma iar la alta se consuma mai mult si nu mai am alta sticla, de aia neatinsa nu pot sa ma leg, ar fi asa... de prost gust sa le iau sticla de pe masa.
Asa au chelnerii controlul si o sa ii pun sa intrebe din cand in cand daca mai servesc.
Tot whiskey voi servi si coniac pentru barbati, iar femeile crema de whiskey si martini probabil. Nu m-as complica cu campari orange.gl

marllenska
23.07.2010, 11:35:24
nu prea merge fara prajituri se mai leaga lumea de o prajiturica pana servesc masa si intre mese....sa vad acuma eu am max 120 pers...sa vad ce praji iau sau poate gasesc pe cineva s le faca8-|
E cineva din Cotesti care face prajituri extrem de bune. Poti incerca daca vrei, iti garantez gustul:).

gaya24
23.07.2010, 11:52:56
E cineva din Cotesti care face prajituri extrem de bune. Poti incerca daca vrei, iti garantez gustul:).

mersi si eu sunt din blidari...am s vb k o matusa din cotesti..fiu e si preot si crek le are k astea cunoaste..

gaya24
23.07.2010, 11:53:38
Se vor plimba chelnerii cu ele, si se va servi de fiecare data se doreste.
Am zis ca daca o las pe masa si la masa respectiva nu se consuma iar la alta se consuma mai mult si nu mai am alta sticla, de aia neatinsa nu pot sa ma leg, ar fi asa... de prost gust sa le iau sticla de pe masa.
Asa au chelnerii controlul si o sa ii pun sa intrebe din cand in cand daca mai servesc.
Tot whiskey voi servi si coniac pentru barbati, iar femeile crema de whiskey si martini probabil. Nu m-as complica cu campari orange.gl

si eu ma gandeam la martini sau angeli pt femei...

marllenska
23.07.2010, 11:57:46
mersi si eu sunt din blidari...am s vb k o matusa din cotesti..fiu e si preot si crek le are k astea cunoaste..
Gina o cheama. E din Golesti.

gaya24
23.07.2010, 13:19:31
Gina o cheama. E din Golesti.

am s ma interesez si in golesti am o ruda s vad s ma hotarasc...

Alynutza1
23.07.2010, 17:39:14
gaya24 am o intrebare la tine, cam in ce perioada incepi sa imparti invitatiile?

gaya24
25.07.2010, 11:13:40
gaya24 am o intrebare la tine, cam in ce perioada incepi sa imparti invitatiile?

buna ma eu ieri le-am luat d la firma...sunt asa frumusele le am in semnatura..de maine incep s le dau...bine majoritatea stiu de nunta dar fiecare mai are cate o nunta si sa isi faca socotelile ...mai e o luna si ceva ...;-)

serban_valentina
25.07.2010, 12:04:13
Buna! As vrea 2-4 porumbei albi pentru nunta, aveti idee de unde pot sa ii iau? Mersi mult!

chirugugianina
25.07.2010, 13:07:31
cine stie un site cu imobiliare din vrancea?
ms fain poop

danusza
25.07.2010, 14:47:37
ma si eu am zis k analizele tot asa...noi stam in bv si am inteles k pot face si aici analizele si s merg la medicu d familie s puna stampila sau c tre s faca...
eu vreau dimi s fac k 500lei nu dau nici in ruptu capului...o s ma orientez dupa o rochita si niste pantofiori nu ffff scumpe k e criza si asa mai avem atatea d luat offf da trecem noi..:-p

Eu o sa fac civila dupamiaza, chiar daca platesc taxa aia de 500 lei sigur ies mai ieftin decat dimineata.
Ganditi-va ca pe langa tinuta diferita pentru civila, mai trebuie sa puneti si oamenii aia care merg dupa voi la o masa, ceva... ca doar nu-i trimitem acasa intre civila si biserica si nici nu putem sa-i tinem nemancati...plus ca e si destul de obositor atat pentru noi cat si pentru invitati.
Vreau sa am timp suficient si pentru coafat si pentru machiat si poate si pentru relaxat, sa-mi treaca emotiile :)

ella1986
25.07.2010, 17:39:20
Buna! As vrea 2-4 porumbei albi pentru nunta, aveti idee de unde pot sa ii iau? Mersi mult!

am eu un nr de telefon a cuiva care sa ocupa cu asa ceva. l-am primit si eu de la altcineva.daca il vrei., da-=mi pm sau scrie-mi aici

marllenska
25.07.2010, 17:49:43
cine stie un site cu imobiliare din vrancea?
ms fain poop
Buna. Nu-ti pot trimite mesaj. Lasa-mi te rog intr-un mesaj id-ul tau ca sa-ti dau nr. Ralucai, tipa care machiaza.

alina512
25.07.2010, 19:38:01

Intreaba fotograful tau, ca sigur stie pe cineva si poate e si mai ieftin.

arinuta
27.07.2010, 23:44:45
Aveti idee fluturi de unde as putea lua si la ce pret ar fi? Multumesc

ella1986
28.07.2010, 07:05:52
Aveti idee fluturi de unde as putea lua si la ce pret ar fi? Multumesc

cauta si tu la magazinele pt nunti din oras

arinuta
28.07.2010, 22:12:58
cauta si tu la magazinele pt nunti din oras
Au la magazinele de nunti fluturi vii???? :-\

alina512
29.07.2010, 08:01:41

M-am gandit ca la fluturii vii te referi fiindca am mai vazut, dar nu in Focsani sincer. Nu stiu daca gasesti pe la noi. Bafta! ;;)

ella1986
29.07.2010, 09:23:39

nu ai precizat de care :D:D:d mai bine renunta la idee si lasa bietele vietati in mediul lor

mihapet
29.07.2010, 09:27:15
nu ai precizat de care :D:D:d mai bine renunta la idee si lasa bietele vietati in mediul lor
Sunt de aceeasi parere cu tine. Pe langa chinul bietelor insecte, mai sunt si o carutza de bani(asta in cazul in care gasesti asa ceva). Parerea mea ca nu merita

Alynutza1
29.07.2010, 11:49:51
Mai bine folosesti arhicunoscutii porumbei albi. Sau am mai vazut la o nunta o masina de baloane de sapun, daca vrei sa zboare ceva pe acolo :D

arinuta
29.07.2010, 13:38:34
Mai bine folosesti arhicunoscutii porumbei albi. Sau am mai vazut la o nunta o masina de baloane de sapun, daca vrei sa zboare ceva pe acolo :D
Fluturii pt nunta sunt crescuti pentru asa ceva...sunt de "rasa" daca pot sa zic asa...si dupa ce le dai drumul nu se mai intorc ca porumbeii...practic ii eliberez...:) nu-i chinui.

mihapet
29.07.2010, 13:44:40
Fluturii pt nunta sunt crescuti pentru asa ceva...sunt de "rasa" daca pot sa zic asa...si dupa ce le dai drumul nu se mai intorc ca porumbeii...practic ii eliberez...:) nu-i chinui.
Atunci, eu iti urez multa bafta in gasirea lor. Cauta pe net sa vezi unde poti gasi. In Focsani nu cred ca sunt.;;)

rodicastoica
29.07.2010, 23:28:54
In ultima vreme am avut ocazia sa merg la multe nunti,nu-mi pot imagina cati bani se arunca pe fite de doi bani.

marllenska
29.07.2010, 23:40:56
In ultima vreme am avut ocazia sa merg la multe nunti,nu-mi pot imagina cati bani se arunca pe fite de doi bani.
Poate pt. tine sunt fite. Dar la ce anume te referi?

alina512
30.07.2010, 08:35:35

De acord cu marllenska, depinde ce inseamna "fite" pentru tine. Eu zic ca nu am aruncat banii pe "fite de doi bani" dar sunt unele chestii la care nu au dat importanta toti si unele prietene mi-au zis ca ele n-ar fi dat banii. Un mic exemplu de acest fel este faptul ca mie imi place o cafea buna, servita cu o cutiuta de lapte alaturi si o ciocolatica buna. In acest sens am dat 230 lei doar pe ciocolata pentru cafea, am luat "merci" si poate unii nu au apreciat, dar pentru mine era o chestie de gust. s.a.m.d. :)

marllenska
30.07.2010, 14:14:43
De acord cu marllenska, depinde ce inseamna "fite" pentru tine. Eu zic ca nu am aruncat banii pe "fite de doi bani" dar sunt unele chestii la care nu au dat importanta toti si unele prietene mi-au zis ca ele n-ar fi dat banii. Un mic exemplu de acest fel este faptul ca mie imi place o cafea buna, servita cu o cutiuta de lapte alaturi si o ciocolatica buna. In acest sens am dat 230 lei doar pe ciocolata pentru cafea, am luat "merci" si poate unii nu au apreciat, dar pentru mine era o chestie de gust. s.a.m.d. :)

N-au apreciat, da' de mancat au mancat da?:))

alina512
30.07.2010, 17:10:47
N-au apreciat, da' de mancat au mancat da?:))

Pai doar nu crezi ca a ramas vreo una pe farfuriuta. :D

laura_21
30.07.2010, 19:55:51
am vazut la tv un documentar despre asta
ca sa ai fluturi vii trebuie sa vorbesti din timp, pentru ca ei traiesc doar o zi

rodicastoica
30.07.2010, 19:58:51
Fițe, nu in sensul adevarăt al cuvântului. Dar? oare se merită să dați atați bani pe aranjamentele florale, pe acele mărturii (bibelouri) chinezesti,nu mai spun, ca o prietena de a mea a confectionat fețele de scaune, funtițele, asemenea aranjamente ar trebui sa fie oferite de restaurante . Că tot vă unflă factura la urma: .......de a servi o cafea ,un meniu pe care să-l serveasca invitatul in totalitate e normal. Vai, nu dau nume unui restaurant din Focșani , cum se poate tocanita de cartofi.........s.a. anul trecut în septembrie .

marllenska
30.07.2010, 20:27:27
Fițe, nu in sensul adevarăt al cuvântului. Dar? oare se merită să dați atați bani pe aranjamentele florale, pe acele mărturii (bibelouri) chinezesti,nu mai spun, ca o prietena de a mea a confectionat fețele de scaune, funtițele, asemenea aranjamente ar trebui sa fie oferite de restaurante . Că tot vă unflă factura la urma: .......de a servi o cafea ,un meniu pe care să-l serveasca invitatul in totalitate e normal. Vai, nu dau nume unui restaurant din Focșani , cum se poate tocanita de cartofi.........s.a. anul trecut în septembrie .
Eu dau nume:). La Ambasador eu am mancat saramura de peste. Insa TOCANITA:-\???

papusha
30.07.2010, 20:29:26
Daca au bani de ce nu? :-B
Varul meu a platit 60 de milioane aranjamentele florale si asta acum 2 ani :)

danusza
30.07.2010, 21:05:33

Pe marturii eu zic ca merita sa dai atat cat iti permiti, eventual sa faci si un efort deoarece e cadoul tau pentru cel care iti vine la nunta. Pentru noi o marturie care trece de 4 lei/buc e scumpa...dar daca stai sa te gandesti ca omul ala iti pune in plic cat iti pune deja mi se pare un gest banal si de minim bun simt pe care il poti face. Cel putin asa gandesc eu.
Cat despre aranjamente florale si alte detalii...si eu daca as avea bani as face totul dupa gustul meu si s-ar numi fitze probabil. E adevarat ca sunt bani aruncati asa pe o chestie pe care multi nici nu o baga in seama, dar stii tu ca ti-ai facut toate placerile. Fiecare face dupa imaginatia si buzunarul propriu :)>-

danyelaa
31.07.2010, 16:57:51
cum pot ajunge si eu la doamna coca?imi spui si mie adresa te rog frumos as vrea sa merg si eu la ea sa vb de tort si prajituri...cat e kg de tort si praji la ea?multumesc

danyelaa
31.07.2010, 17:06:00
buna poti sa imi spui si mie unde le faci in panciu?noi stam in brasov si nunta va fi la movilita adika biserica si nunta la rest tisita....deci ar fi usor sa le iau din panciu daca sunt bune dar nush de la cine daca ma poti ajuta cu cateva detalii multumesc

danyelaa
31.07.2010, 17:09:11
am eu un nr de telefon a cuiva care sa ocupa cu asa ceva. l-am primit si eu de la altcineva.daca il vrei., da-=mi pm sau scrie-mi aici
vreau si eu nr de telefon daca poti sa mil dai pe pm te rog ms mult

rodicastoica
01.08.2010, 18:08:11
Fetelor , m-am inspirt la acest titlul in urma unor tineri ,care au avut o nunta aranjata minunat ,impresionant, si la urma au mai adus de acasa inca 1800 euro sa achite restaurantul.Cu toate ca sala a fost plina 280 persoane ,cum sa explicat asa pierdere..... pai asa nu mai pleci la drum... raman multumite doar serviciile care le-au asigurat evenimentul... deci mare atentie celor ce vor urma.. voi majoritatea ati avut evenimentul sau dintre voi chiar sunteti servicii.

Reni0921
01.08.2010, 18:20:21
Fetelor , m-am inspirt la acest titlul in urma unor tineri ,care au avut o nunta aranjata minunat ,impresionant, si la urma au mai adus de acasa inca 1800 euro sa achite restaurantul.Cu toate ca sala a fost plina 280 persoane ,cum sa explicat asa pierdere..... pai asa nu mai pleci la drum... raman multumite doar serviciile care le-au asigurat evenimentul... deci mare atentie celor ce vor urma.. voi majoritatea ati avut evenimentul sau dintre voi chiar sunteti servicii.
daca lor asa li s-a parut frumos si potrivit, pai sa le fie de bine....

cred ca fiecare isi face monetarul si in fuctie de rezultat decide daca alege acele fite sau nu............. sincer, si eu as fi ales fantana de ciocolata, si eu as fi mers cu limuzina si mai pot continua cu chestii care pentru unii ar fi fite, dar am ales sa renunt ca nu-mi permit......... pentru altii poate era fita, pentru mine era ceva o data-n viata.......... deci acest lucru este destul de subiectiv si in concluzie cred ca este la alegerea mirilor ce este si ce nu fita pentru ei....

si apropo, daca as avea si eu as da 60 de milioane doar pentru flori pentru ca mi-ar placea enorm........dar nu-mi permit, dar asta nu inseamna ca in momentul in care merg la o nunta unde sunt asemeenea aranjamente, le cataloghez la fite.............

poate ar trebui definit un pic ce intelegem aici prin fite, dar totusi eu cred ramane la latitudinea mirilor sa decida ce este si ce nu este fita pentru ei........................

ingeras2010
03.08.2010, 16:10:31
cum pot ajunge si eu la doamna coca?imi spui si mie adresa te rog frumos as vrea sa merg si eu la ea sa vb de tort si prajituri...cat e kg de tort si praji la ea?multumesc
Iti dau PM CU nr ei pentru ca nu stiu sa iti explic cum sa ajungi la ea. Noi am vorbit cu ea prin aprilie parca si nu mai retin cat este kg, dar oricum nu mai mult decat este pe la cofetarii. Poti sa o intrebi direct pe ea.

danyelaa
03.08.2010, 18:26:17
Iti dau PM CU nr ei pentru ca nu stiu sa iti explic cum sa ajungi la ea. Noi am vorbit cu ea prin aprilie parca si nu mai retin cat este kg, dar oricum nu mai mult decat este pe la cofetarii. Poti sa o intrebi direct pe ea.
multumesc frumos

serban_valentina
04.08.2010, 13:48:20
Buna, stiti cumva unde gasesc niste porumbei de inchiriat? Am cautat astazi prin piata dar nu erau... Mersi mult!

alina512
04.08.2010, 15:16:50
Buna, stiti cumva unde gasesc niste porumbei de inchiriat? Am cautat astazi prin piata dar nu erau... Mersi mult!

Vorbeste cu fotograful tau, sigur stie pe cineva, daca nu, cred ca poti vorbi cu cei care organizeaza evenimente sau la studio foto pe St. cel Mare.

Alynutza1
04.08.2010, 19:22:27
buna poti sa imi spui si mie unde le faci in panciu?noi stam in brasov si nunta va fi la movilita adika biserica si nunta la rest tisita....deci ar fi usor sa le iau din panciu daca sunt bune dar nush de la cine daca ma poti ajuta cu cateva detalii multumesc

O colega de servici m-a pus in contact cu persoana in cauza. A avut prajiturile facute de ea la nunta ficei ei si mi le-a recomandat. Pentru ca si mama vrea niste prajituri gen facute in casa si nu ca cele din cofetarii. Nu e o firma sau o cofetarie, sa nu te astepti la asa ceva, e doar o persoana fizica, o cunostinta a colegei mele de munca... sper sa imi amintesc cand ajung la servici sa caut numarul de tel sa ti-l dau. Mai stiu ca nu ia comenzi foarte multe... am impresia ca merge prin cunostinte in cunostinte etc. Dar daca vrei am sa vorbesc cu ei si pt tine. Cand ai nunta?

Alynutza1
05.08.2010, 15:51:39
Fetele, de unde pot cumpara arahide glazurate pentru marturii? :D

irongirl
06.08.2010, 20:55:14
Fetelor, recomandati-mi va rog pe cineva care sa ma machieze si sa ma coafeze! Eu fac nunta in Adjud si acolo nu am la cine sa ma duc! [-o<

leelutza
11.08.2010, 16:40:21
Gianina, unde esti? in vacanta? astept sa apari pe site! pup si multa bafta!

chirugugianina
11.08.2010, 23:09:14
aici sunt ;;), am citit in viteza postarile fetelor dar nu am avut timp sa scriu deoarece astazi am prezentat partea a doua a tezei de doctorat si am muncit zilele astea la foc continu, mai sunt pe net pana saptamana viitoare, apoi ajung la focsani si acolo nu am net#-o.
am reusit si eu sa mi iau rochia voalul accesoriile cam intru in linie dreapta cu pregatirile;))
am vazut pozele tale cele noi si acestea sunt mai mult decat superbe=P~
si eu te pup draga mea si m-as bucura enorm sa ne intalnim toate miresicile din vrancea.

danyelaa
11.08.2010, 23:12:20
O colega de servici m-a pus in contact cu persoana in cauza. A avut prajiturile facute de ea la nunta ficei ei si mi le-a recomandat. Pentru ca si mama vrea niste prajituri gen facute in casa si nu ca cele din cofetarii. Nu e o firma sau o cofetarie, sa nu te astepti la asa ceva, e doar o persoana fizica, o cunostinta a colegei mele de munca... sper sa imi amintesc cand ajung la servici sa caut numarul de tel sa ti-l dau. Mai stiu ca nu ia comenzi foarte multe... am impresia ca merge prin cunostinte in cunostinte etc. Dar daca vrei am sa vorbesc cu ei si pt tine. Cand ai nunta?
pe 25 septembrie

arinuta
12.08.2010, 18:32:30
Rugaminte mare....Tocmai am fost anuntata de la restaurant ca nu au destule scaune pentru data nuntii mele. Aveti idee de unde pot inchiria 50 de scaune in Focsani? sau Bacau, Buzau...eventual si Galati.Sunt disperata! Sa le aduc din Bucuresti ma costa mai mult drumul decat scaunele.... Multumesc mult de tot!

alina512
12.08.2010, 19:29:15
Rugaminte mare....Tocmai am fost anuntata de la restaurant ca nu au destule scaune pentru data nuntii mele. Aveti idee de unde pot inchiria 50 de scaune in Focsani? sau Bacau, Buzau...eventual si Galati.Sunt disperata! Sa le aduc din Bucuresti ma costa mai mult drumul decat scaunele.... Multumesc mult de tot!

Eu cred ca poti intreba la restaurante, un restaurant cu o capacitate mai mare, dar care nu e ocupat in totalitate, nu cred ca-i deranjeaza sa fac niste bani si pe chestia asta.

chirugugianina
14.08.2010, 22:38:56
gata fetele decolez spre focsani, nu am internet acolo asa ca mi veti lipsi enorm de mult.
voi veni direct cu poze si povestea nuntii.
va doresc spor la pregatiri si nunti de vis!!!
imi va fi dor de voi poop giany

gaya24
15.08.2010, 00:12:29
gata fetele decolez spre focsani, nu am internet acolo asa ca mi veti lipsi enorm de mult.

s ai o nunta asa cum ti-o doresti u...s vii k poze....pop nici eu nu am acasa la focsani net...da vb dupa
:x

alina512
16.08.2010, 10:31:47

Si eu merg la o nunta in aceeasi zi cu a ta. :D

angie_angel
25.08.2010, 16:34:57
fetelor, a trecut si nunta mea #:-S, mult stres, oboseala, nervi..emotii cu rochita care nu era gata...dar s-a sfarsit cu bine. a fost perfect , cel putin asa mi-au zis invitatii ca eu de obosita ce eram nu-mi mai amintesc bine ce am facut...eram euforica. un lucru e clar emotiile acelea nu le voi mai simti vreodata:)

alina_stef
03.09.2010, 11:08:18
Am citit postarile voastre si incep sa ma ingrijorez, avand in vedere ca noi suntem primi din grupul nostru de prieteni necasatoriti care vom face pasul cel mare...deci trebuie sa ma tin tare "financiar" pentru ce va urma dupa nunta noastra!!! Bine ca pana la nunta noastra nu s-a gandit nimeni sa ne-o ia inainte, ca sa imi pot pastra banuti pentru nunta!!!

serban_valentina
08.09.2010, 11:27:27
Buna! A trecut si nunta noastra, a fost un moment foarte frumos de care ne vom aminti mereu. V-am pus si cateva poze :)

393249

393248

393250

393251

393252

393254

393255

ella1986
08.09.2010, 12:22:47
Buna! A trecut si nunta noastra, a fost un moment foarte frumos de care ne vom aminti mereu. V-am pus si cateva poze :)

393249

393248

393250

393251

393252

393254

393255

sa fie intr-un ceas bun.foarte frumoase buchetele , mai ales cel curgator si pare gustos tortul :P

leelutza
08.09.2010, 22:44:31
Casa de piatra! Felicitari sa aveti o viata lunga impreuna si copii frumosi... Pup!

chirugugianina
21.09.2010, 08:14:18
buna fetelor, gata a trecut si nunta mea!!
mult stres si bataie de cap dar a iesit superb, pacat ca a fost prea scurt:(.
cu poze revin mai pe seara
v-am pupacit:*

ingeras2010
21.09.2010, 09:30:31
Casa de piatra si sa va iubiti mult!!!

alina512
21.09.2010, 09:55:05

Casa de piatra si numai impliniri!

chirugugianina
21.09.2010, 17:48:25
multumesc dragele mele.

http://picasaweb.google.com/118157080561659838141/126Fotografii13x182?authkey=Gv1sRgCIGNwNOP76CUEw#

ggabriela_88
21.09.2010, 20:31:41

casa de piatra si sa aveti parte de fericire !!!

ggabriela_88
21.09.2010, 20:34:33
multumesc dragele mele.

http://picasaweb.google.com/118157080561659838141/126Fotografii13x182?authkey=Gv1sRgCIGNwNOP76CUEw#

ai fost ff frumoasa,dar poze de la restaurant nu ai??

ella1986
21.09.2010, 20:45:41
multumesc dragele mele.

casa de piatra si tot binele din lume !!!

chirugugianina
22.09.2010, 09:04:49
ai fost ff frumoasa,dar poze de la restaurant nu ai??t r
desigur ca am dar nu am avut rabdare sa selectez din 700 de poze.promit solemn ca revin cu mai multe poze;))

arinuta
22.09.2010, 19:29:46
Buna fetelor
S-a terminat si cu nunta. A trecut foarte repede!!!! A iesit totul minunat!!! Locatia, muzica, biserica, florile, decorul terasei..toate au fost asa cum mi-am dorit. A iesit foarte frumos la terasa! Nimeni nu a suferit de caldura :) Mai jos pozele noastre. Soon si filmuletul :) Viitoare mirese - mult spor si incercati sa va bucurati la maxim de "cea mai scurta noapte" .
http://picasaweb.google.com/claudiu.paraschiv/WeddingDay?authkey=Gv1sRgCJOV-q3j69_hLw&feat=directlink#

alina512
22.09.2010, 21:28:01
Buna fetelor
S-a terminat si cu nunta. A trecut foarte repede!!!! A iesit totul minunat!!! Locatia, muzica, biserica, florile, decorul terasei..toate au fost asa cum mi-am dorit. A iesit foarte frumos la terasa! Nimeni nu a suferit de caldura :) Mai jos pozele noastre. Soon si filmuletul :) Viitoare mirese - mult spor si incercati sa va bucurati la maxim de "cea mai scurta noapte" .
http://picasaweb.google.com/claudiu.paraschiv/WeddingDay?authkey=Gv1sRgCJOV-q3j69_hLw&feat=directlink#

Felicitari, casa de piatra si numai impliniri. Mi s-a parut suuuperb. Mi-a placut umbrela (app. de unde ai luat-o?), pozele din lan, schimbul vostru de haine (si celelalte) si dansul cu hainele schimbate pare a fi modern si plin de viata. Super idei. ;-)

arinuta
22.09.2010, 21:54:59
Multumesc Alina!!! Si again multumesc pt toate sfaturile de pe forum. M-ai ajutat mult...cand aveam nevoie de ceva legat de nunta...imediat gaseam raspunsul printre comentariile tale.
Umbrela am luat-o din Doraly (Bucuresti). Dansul a fost un Charleston...m-am schimbat de rochita in timpul nuntii :) A iesit totul foarte frumos!!! Ne-am simtit minunat! Si uitandu-ma la poze vad ca si invitatii s-au simtit la fel.

alina_stef
23.09.2010, 09:54:19
Multumesc Alina!!! Si again multumesc pt toate sfaturile de pe forum. M-ai ajutat mult...cand aveam nevoie de ceva legat de nunta...imediat gaseam raspunsul printre comentariile tale.
Umbrela am luat-o din Doraly (Bucuresti). Dansul a fost un Charleston...m-am schimbat de rochita in timpul nuntii :) A iesit totul foarte frumos!!! Ne-am simtit minunat! Si uitandu-ma la poze vad ca si invitatii s-au simtit la fel.
Arinuta FELICITARI!!! Imi plac foarte mult pozele, dar cel mai mult imi place ce transmit ele!!! Ati fost minunati si cel mai mult admir ca ati fost naturali!!! Ideea dansului geniala, se vede ca a fost un dans reusit, dansat cu placere, ca ati stiut pasii, ca va place stilul si ca va completati perfect ca si dansatori!! Am remarcat si aranjamentele dupa mese...Indraznesc sa te intreb pe cine ati avut fotograf?...Casa de piatra si o viata fericita impreuna!:x

misscherie
23.09.2010, 13:06:50
Buna fetelor

Super! Casa de piatra! Si bebey frumosi! Foarte ingeniosi si un cuplu perfect! Felicitari!
M-am distrat si eu vazand pozele...:))
Acum k te-ai ''maritat'':-p nu te inscrii pe listuta TTD? Cat mai multe, cu atat mai bine!

ggabriela_88
23.09.2010, 18:25:44
Buna fetelor

casa de piatra si ati fost ff frumosi !!

laura_21
24.09.2010, 20:51:18
Buna fetelor
casa de piatra
felicitari pentru tot, a iesit foarte frumos.
aranjamentul cu aranjamentul salii mi se pare super ceea ce a iesit:)

arinuta
25.09.2010, 11:24:37
casa de piatra
felicitari pentru tot, a iesit foarte frumos.
aranjamentul cu aranjamentul salii mi se pare super ceea ce a iesit:)

Opera lui Milly :).

chirugugianina
01.10.2010, 21:21:51
Am citit postarile voastre si incep sa ma ingrijorez, avand in vedere ca noi suntem primi din grupul nostru de prieteni necasatoriti care vom face pasul cel mare...deci trebuie sa ma tin tare "financiar" pentru ce va urma dupa nunta noastra!!! Bine ca pana la nunta noastra nu s-a gandit nimeni sa ne-o ia inainte, ca sa imi pot pastra banuti pentru nunta!!!
si eu stateam cu emotii inaintea nuntii, dar am avut surprize darul a mers de la 200 de ron la 1200 ron

alina512
01.10.2010, 21:39:08
si eu stateam cu emotii inaintea nuntii, dar am avut surprize darul a mers de la 200 de ron la 1200 ron

Sa inteleg ca 200 de ron e pentru pereche sau persoana. Mie mi se pare ca 200 lei este extraordinar de putin chiar si de persoana, dar probabil depinde de ce fel de oameni ai la nunta si de unde sunt (daca sunt de la tara).