PDA

Versiunea completa : Miresici din Vrancea - pregatiri de nunta

Pagini : 1 2 3 4 [5] 6

ingerash_mic
02.10.2010, 08:11:55
Fetelor..am nevoie urgenta de nr Mihaelei Dragu de la Michelle.Va rog...

danusza
02.10.2010, 12:44:59
si eu stateam cu emotii inaintea nuntii, dar am avut surprize darul a mers de la 200 de ron la 1200 ron

Si eu am avut un plic cu 200 roni la o pereche. Era o pereche de la tara Dar nu ne-am suparat deoarece ei au fost draguti si au venit neinvitati...chiar nu ne asteptam sa vina :)
In rest, am mai avut vreo doua plicuri cu 400 roni si apoi de la 500 in sus :)

chirugugianina
02.10.2010, 13:21:53
Sa inteleg ca 200 de ron e pentru pereche sau persoana. Mie mi se pare ca 200 lei este extraordinar de putin chiar si de persoana, dar probabil depinde de ce fel de oameni ai la nunta si de unde sunt (daca sunt de la tara).
200 ron de pereche. e vorba de o pereche de la tara. dar asta e.
eu ma bucur foarte mult ca au iesit cheltuielile, o luna de miere de vis si ceva pentru zile negre:D
oricum au fost multe surprize placute:">

alina512
03.10.2010, 17:22:25
200 ron de pereche. e vorba de o pereche de la tara. dar asta e.
eu ma bucur foarte mult ca au iesit cheltuielile, o luna de miere de vis si ceva pentru zile negre:D
oricum au fost multe surprize placute:">

Asta ne-am dorit si noi de la nunta, sa ne iasa cheltuielile. E bine daca la final a fost bine. Eu atat mi-am dorit, nu am vrut sa fac o afacere nici din nunta si nici din botez. ;-)

alina_stef
04.10.2010, 11:21:22
Asta ne-am dorit si noi de la nunta, sa ne iasa cheltuielile. E bine daca la final a fost bine. Eu atat mi-am dorit, nu am vrut sa fac o afacere nici din nunta si nici din botez. ;-)
Nunta nu mai este de mult o afacere, la ce preturi sunt in ziua de azi!! Daca ai peste 150 de invitati, iti iese ceva peste....dar la 100 ai mei...dar nu ma plang, important e sa nu aduc bani de acasa :))...Inainte se facea nunta la cantina, nu se stia de marturii, tort de martipan, fructe exotice, nu mai zic de artificii, baloane cu heliu etc., atunci da iti ramaneau bani...insa e mai frumos acum, chiar daca cheltuielile sunt mai mari...:madlaugh:

florina01vn
05.10.2010, 20:44:25
am nevoie de ajutorul vostru. recomandati-mi o biserica frumoasa din Focsani. va rooog

gabi_myx_mail
05.10.2010, 20:47:19
am nevoie de ajutorul vostru. recomandati-mi o biserica frumoasa din Focsani. va rooog

Mie mi-a placut foarte mult Biserica Donie (de langa parcul Schumann), iar preotul Balica a tinut o slujba foarte frumoasa o:-)

florina01vn
05.10.2010, 21:19:12
Mie mi-a placut foarte mult Biserica Donie (de langa parcul Schumann), iar preotul Balica a tinut o slujba foarte frumoasa o:-)
oare pe 20 august in jur de 18, o mai avea liber. problema e ca trebuie sa ajung personal acolo, iar eu sunt din Vidra si locuiesc in Galati.

florina01vn
07.10.2010, 15:52:04
Se pare ca fetele din Vrancea nu sunt foarte active pe acest topic.

alina_stef
07.10.2010, 16:06:10
Se pare ca fetele din Vrancea nu sunt foarte active pe acest topic.
Scuze-ma, dar de unde sa stie vreo miresica daca parintele de la biserica Donie are liber pe 20 august la ora 18???? Doar nu ai vrea sa se duca cineva personal de pe forum sa intrebe?...Roaga o ruda sa se intereseza...Cat despre biserica sunt 3 motive care te pot face sa alegi o biserica: primul,fie ca iti place cum arata biserica ca aritectura, pozitie in oras, etc, al 2-lea fie iti place preotul ca om si ca slujitor al Domnului, si al 3-lea sa lasi nasi sa aleaga biserica, avand in vedere ca ei platesc preotul. Eu am ales a 3a varianta(cred in Dumnezeu dar nu si in preoti):-$....Biserica Donie e frumoasa si are o curte superba...:)>-:)

gabi_myx_mail
07.10.2010, 16:38:32
oare pe 20 august in jur de 18, o mai avea liber. problema e ca trebuie sa ajung personal acolo, iar eu sunt din Vidra si locuiesc in Galati.

eu nu mai am nr de tel al preotului, dar il poti cere altcuiva sau poti ruga pe cineva care sta in focsani sa se duca pana acolo sa intrebe. :)>-

florina01vn
07.10.2010, 17:40:24
eu nu mai am nr de tel al preotului, dar il poti cere altcuiva sau poti ruga pe cineva care sta in focsani sa se duca pana acolo sa intrebe. :)>-
mersi, o sa incerc sa ajung cumva pana acolo, ca nu am la cine apela, nu cunosc pe nimeni in Focsani.

gaya24
09.10.2010, 14:58:17
buna miresici toacmai acum am apucat s intru si eu s mai vb am terminat cu nunta si noi,a iesit super bine,fiecare mireasa e incantata de nunta ei...bine mici exceptii nu prea am fost incantata de flori dar ce s faci cand lea/am vazut a fost prea tarziu...da am fost multumiti de biserica nu ne asteptam sa fie aranjata cu covor rosu...a fost super,la restaurant ne/am distrat toti am avut 20 meniuri in plus,unele persoane nu au mai venit dar toata mancarea neatinsa ne-au dat-o acasa...vroiam s fie cate 8 pers la masa dar patronu nu a vrut si am avut cate 10 la masa toata lumea s-a simtit bine si ne-am distrat...putem zice ca suntem multumiti,am iesit ok si k banii,am fost o sapt in grecia, doresc viitoarelor mirese sa fie la fel de fericite si multumite cum am fost si eu!!!va pop spor la pregatiri:x>:D<

ggabriela_88
09.10.2010, 16:39:02
aranjamentul la ultimul botez la care am fost, la aida, a fost pe vaza inalta de vreo 60 sau chiar mai mult, absolut superb, si a costat 20 ron....cu totul :D. o sa cer mamicii o poza si o voi atasa

da,eu astept sa vad poza. ms mult !

arinuta
16.10.2010, 00:11:07
Si revin cu dansul nostru :)
http://www.youtube.com/watch?v=zUkNdpgSDoQ

Margelutza
16.10.2010, 07:07:59

super tare =D>=D>=D>=D>
Mi-a placut la nebunie, felicitari :*

arinuta
16.10.2010, 11:57:36
super tare =D>=D>=D>=D>
Mi-a placut la nebunie, felicitari :*
multumim!!!

florina01vn
16.10.2010, 16:27:28
Felicitari, a iesit foarte bine, se vede cat ati muncit. :>

arinuta
16.10.2010, 16:48:22
Felicitari, a iesit foarte bine, se vede cat ati muncit. :>
A meritat! Nunta e una din cele mai frumoase momente din viata unui om!

alina512
17.10.2010, 11:46:27

Suuuper tare. Felicitari! =D>=D>=D>

gaya24
17.10.2010, 16:18:56
A meritat! Nunta e una din cele mai frumoase momente din viata unui om!

super tare dansul...v-ati descurcat super...:)>-

lorryy_vn2003
19.10.2010, 15:43:48

Super frumos! Woauu!! Felicitari!!!

rodicastoica
19.10.2010, 21:55:23
Felicitari!!!!! adevarati dansatori. `` CASA DE PIATRA``

florina01vn
20.10.2010, 16:43:23
Cum merg planurile de nunta miresici din Vrancea?

ggabriela_88
20.10.2010, 18:10:41
Cum merg planurile de nunta miresici din Vrancea?

merg binisor !!! la tine??

florina01vn
20.10.2010, 22:11:04
merg binisor !!! la tine??
Avem restaurant, foto-video, muzica, verighetele, accesorii pt masini, adica pampoane, marturii, pernuta miresei, diadema...si cam atat
dar e destul pt perioada asta, cred
acum sa mai strangem ceva bani sa ne ocupam de rochie si costum.

ggabriela_88
21.10.2010, 11:43:19
Avem restaurant, foto-video, muzica, verighetele, accesorii pt masini, adica pampoane, marturii, pernuta miresei, diadema...si cam atat

pot sa te intreb ce marturii ai?? si pe cine ai luat la foto&video, ce formatie ai?

alina_stef
21.10.2010, 12:03:33
Wow!! ai cumparat ceva!!! Eu in afara de restaurant, muzica si fotograf nu am nimic!!! Am sentimentul ca e prea devreme sa incep sa cumpar, desi mai am 7 luni....

arinuta
21.10.2010, 19:45:53
Wow!! ai cumparat ceva!!! Eu in afara de restaurant, muzica si fotograf nu am nimic!!! Am sentimentul ca e prea devreme sa incep sa cumpar, desi mai am 7 luni....

Legat de marturii, daca vreti sa luati altceva decat clasicele bomboane va sfatuiesc sa va hotarati din timp ce si de unde luati. Noi stiam ca vrem felinare cu foarte mult timp inainte de nunta, stiam si de pe ce site sa le luam, doar ca am tot amanat pana in ultima luna. Si atunci ce sa vezi...desi site-ul parea sa fie administrat de cineva din Romania, de fapt era de cineva din SUA. Scria pe site ca felinarele erau pe stoc...dar pe stoc in SUA...so...trasportul dura vreo 10 zile, daca mai vroiam personalizate inca vreo 5 parca...plata se facea inainte...Am renuntat intr-un final...nu vroiam sa ma risc....mai ales ca exista posibilitatea sa am probleme pe teritoruiul Romaniei..astia de la posta se misca destul de incet. Am gasit pana la urma ce ma interesa la un depozit in Focsani...noroc cu florareasa mea...dar tin sa va spun ca eram disperata...Nu gaseam nimic care sa se potriveasca mai bine decat felinarele...la nunta mea campeneasca. So...ce puteti face...faceti...Stabiliti ce aranjamente vreti...stabiliti-va o florareasa...analizati preturile...ca la final o sa luati ce apucati. Eu chiar in ziua nuntii de dimineata cautam lumanari dintr-alea banale, rotunde, mici, pentru tort. Ca nu am vrut artificii, dar nici nu ne-am gandit cu ce sa le inlocuim...LOL...Si atunci cand cauti nu gasesti...Am cautat juma' de Focsani...am gasit intr-un final cu miros de vanilie. Asadar nu lasati pe ultima suta ce puteti face acum...inclusiv bijuterii, voal, tiara...Invitatiile...o...acolo a fost fun...Noi le-am facut personalizate (ne-a desenat un portretist)...nu gaseam imprimerie, nu gaseam plicuri.....nebunie curata. Si ca sa se inchida ciclul ...in ultima saptamana am fost anuntata de la restaurant ca n-au destule scaune... S-a rezolvat intr-un final, dar emotiile pe care o sa le aveti in saptamana aia...N-am crezut...si celelalte miresici imi pot da dreptate. AAAA paharele de sampanie...daca aveti ocazia sa va gasiti ceva frumos luati din timp...noi era sa nu le aveam nici pe alea...noroc cu mamicuta mea care e o priceputa-n toate ...mi le-a facut cu rafie si voal cu cateva ore inainte de sosirea la restaurant.

alina_stef
22.10.2010, 09:35:41
Legat de marturii, daca vreti sa luati altceva decat clasicele bomboane va sfatuiesc sa va hotarati din timp ce si de unde luati. Noi stiam ca vrem felinare cu foarte mult timp inainte de nunta, stiam si de pe ce site sa le luam, doar ca am tot amanat pana in ultima luna. Si atunci ce sa vezi...desi site-ul parea sa fie administrat de cineva din Romania, de fapt era de cineva din SUA. Scria pe site ca felinarele erau pe stoc...dar pe stoc in SUA...so...trasportul dura vreo 10 zile, daca mai vroiam personalizate inca vreo 5 parca...plata se facea inainte...Am renuntat intr-un final...nu vroiam sa ma risc....mai ales ca exista posibilitatea sa am probleme pe teritoruiul Romaniei..astia de la posta se misca destul de incet. Am gasit pana la urma ce ma interesa la un depozit in Focsani...noroc cu florareasa mea...dar tin sa va spun ca eram disperata...Nu gaseam nimic care sa se potriveasca mai bine decat felinarele...la nunta mea campeneasca. So...ce puteti face...faceti...Stabiliti ce aranjamente vreti...stabiliti-va o florareasa...analizati preturile...ca la final o sa luati ce apucati. Eu chiar in ziua nuntii de dimineata cautam lumanari dintr-alea banale, rotunde, mici, pentru tort. Ca nu am vrut artificii, dar nici nu ne-am gandit cu ce sa le inlocuim...LOL...Si atunci cand cauti nu gasesti...Am cautat juma' de Focsani...am gasit intr-un final cu miros de vanilie. Asadar nu lasati pe ultima suta ce puteti face acum...inclusiv bijuterii, voal, tiara...Invitatiile...o...acolo a fost fun...Noi le-am facut personalizate (ne-a desenat un portretist)...nu gaseam imprimerie, nu gaseam plicuri.....nebunie curata. Si ca sa se inchida ciclul ...in ultima saptamana am fost anuntata de la restaurant ca n-au destule scaune... S-a rezolvat intr-un final, dar emotiile pe care o sa le aveti in saptamana aia...N-am crezut...si celelalte miresici imi pot da dreptate. AAAA paharele de sampanie...daca aveti ocazia sa va gasiti ceva frumos luati din timp...noi era sa nu le aveam nici pe alea...noroc cu mamicuta mea care e o priceputa-n toate ...mi le-a facut cu rafie si voal cu cateva ore inainte de sosirea la restaurant.
WOW....m-ai facut sa ma gandesc mai bine..dar tot mi se pare prea devreme....poate ca eu sunt obisnuita sa fac mai tot pe ultima suta de metri...am zis eu asa ca prin februarie sa incep cumparaturile...

florina01vn
22.10.2010, 19:56:41
WOW....m-ai facut sa ma gandesc mai bine..dar tot mi se pare prea devreme....poate ca eu sunt obisnuita sa fac mai tot pe ultima suta de metri...am zis eu asa ca prin februarie sa incep cumparaturile...
Eu sunt de parere ca daca ai posibilitatea, e bine sa le faci din timp. Cu listuta langa tine, mai tai cate ceva si in apropierea nuntii, cand vei avea totul pus la punct si nu vei fi nevoita sa alergi si sa fii obosita o sa privesti inapoi si o sa ne dai dreptate. Daca tu ai alte principii si esti sigura ca te vei descurca, eu iti urez bafta, dar te sfatuiesc totusi sa te apuci din timp si vei fi o mireasa odihnita. E un sfat prietenesc:>

florina01vn
22.10.2010, 19:58:49
pot sa te intreb ce marturii ai?? si pe cine ai luat la foto&video, ce formatie ai?
;;) ti-am scris PM, ca sa nu fac reclama formatiei si celor de la foto-video

florina01vn
22.10.2010, 20:01:37
poti sa ne dai mai multe detalii despre invitatiile tale? unde l-ati gasit pe cel care v-a facut portretul?

alina_stef
22.10.2010, 20:14:26
Eu sunt de parere ca daca ai posibilitatea, e bine sa le faci din timp. Cu listuta langa tine, mai tai cate ceva si in apropierea nuntii, cand vei avea totul pus la punct si nu vei fi nevoita sa alergi si sa fii obosita o sa privesti inapoi si o sa ne dai dreptate. Daca tu ai alte principii si esti sigura ca te vei descurca, eu iti urez bafta, dar te sfatuiesc totusi sa te apuci din timp si vei fi o mireasa odihnita. E un sfat prietenesc:>
Multumesc de sfat!! Sunt aproape sigura ca nu o sa fac fata, mai ales ca eu organizez totul, eu si miresoiu!! O sa iau in considerare sfatul si incet, incet sa incepem sa ne cumparam din lucruri.cred ca o sa incepem cu verighetele.Principii si idei am doar in ceea ce priveste rochia si costum..mi-e frica sa nu le cumpar prea devreme, sa nu slabim sau sa nu ne ingrasam si sa nu ne mai vina! Succes si tie la cumparaturi si pregatiri!!

alina512
23.10.2010, 10:23:21
Multumesc de sfat!! Sunt aproape sigura ca nu o sa fac fata, mai ales ca eu organizez totul, eu si miresoiu!! O sa iau in considerare sfatul si incet, incet sa incepem sa ne cumparam din lucruri.cred ca o sa incepem cu verighetele.Principii si idei am doar in ceea ce priveste rochia si costum..mi-e frica sa nu le cumpar prea devreme, sa nu slabim sau sa nu ne ingrasam si sa nu ne mai vina! Succes si tie la cumparaturi si pregatiri!!

Anumite lucruri le poti lua inainte, noi am luat verighetele (un an inainte), paharele, bauturile alcoolice ca nu expira curand (6 luni inainte) s.a. Asa iti imparti si cheltuielile si timpul. Cat despre slabit, noi am slabit doar in ultima sapt. (cate 3 kg atat eu cat si sotul, de mi-am prins fusta pe dedesupt ca sa nu alunece de pe mine) fiindca oricum e multa alergatura, sunt lucruri pe care nu le poti face decat atunci : sa iei fructele, prejiturile, florile, starea civila, sa te marturisesti, ultimele repetitii la dans s.a.

Eu mi-am facut cu mult timp inainte dua liste : lucruri de cumparat si lucruri de facut.

Iar pentru ziua cea mare mi-am facut 3 liste asa:
1. Lucruri pentru starea civila: buletine, sampanie, prajituri, pahare, orez, tun confeti;
2. Lucruri pentru biserica: certificat de casatorie, covoras, bomboane, porumbei, tun confeti;
3. Local: pahare miri, cadou nasi, tun confeti, prosop pentru tras in local, rezerva de bauturi.

Poate acum am uitat unele lucruri (atuni le-am facut din timp), dar aceste liste m-au facut sa nu uit nimic acasa, cum au mai patit alte miresici.

Spor la pregatiri miresici!

arinuta
23.10.2010, 15:30:03
Si un alt lucru de care eu am uitat complet..noroc de nasa mea...gentuta pentru mireasa. Mie mi-a fost utila in ziua cu pricina. Uitasem complet de ea :( Plus casa de bani...Noi nu am avut de la restaurant, prin magazine nu am gasit ceva care sa se potriveasca si am stat cu o zi inainte ...3 ore...sa o fac. A iesit frumoasa, dar daca o faceam cu ceva vreme inainte ar fi fost mai bine.
Legat de invitatiile mele - portretistul e un coleg de servici al sotului, dar daca dati un search pe google gasiti sigur atat in Bucuresti cat si in tara.
Bine zise Alina - bautura alcoolica...eu am luat-o cu mai bine de jumatate de an inainte. Vedeti promotiile.
Legat de tinuta - daca aveti ocazia sa ajungeti la targurile de mirese organizate in Bucuresti, veniti, sunt reduceri la rochite. Eu asa am luat-o...cu 5 mil mai putin. Puteam si mai mult, dar am vrut sa fie pe comanda si sa mi-o fac in apropierea evenimenului ...ca na' mai slabesc, ma mai ingras.
Legat de mire...stabiti ce sa poarte...camasile, papionul si bretelele au fost tare greu de gasit...si in Bucuresti. Nu gaseam culoarea, marimea dorita...camasile cambrate pentru papion sunt raritati...
Daca nu aveti formatie...luati-va din timp. Formatiile bune se duc ca painea calda. Noi am gasit greu, noroc cu o miresica de pe forum din Bacau care mi-a recomandat o formatie din Iasi...foarte buni.Muzica a facut totul!!!!
Spor fetelor si nu lasati pe maine ce puteti face azi!

alexandra_pepe
26.10.2010, 00:52:40
waw....avem nunta in aceiasi zi:Dai cateva lucruri...eu am doaar restaurant,muzica pompoane si cosulete....fotograf inca nu mi_am luat ca sunt cam indecisa daca nu fac bine....pt ca am fost la 2 nunti vara asa si fotografii u facut niste poze de mantuiala:((( nu mi_au placut...nici macar video si mai schimbe si ei ceva sa puna o muzica pe fundal...nu ma asteptam ca in ziua de azi sa mai existe asa ceva:((

alina_stef
26.10.2010, 09:23:14
Anumite lucruri le poti lua inainte, noi am luat verighetele (un an inainte), paharele, bauturile alcoolice ca nu expira curand (6 luni inainte) s.a. Asa iti imparti si cheltuielile si timpul. Cat despre slabit, noi am slabit doar in ultima sapt. (cate 3 kg atat eu cat si sotul, de mi-am prins fusta pe dedesupt ca sa nu alunece de pe mine) fiindca oricum e multa alergatura, sunt lucruri pe care nu le poti face decat atunci : sa iei fructele, prejiturile, florile, starea civila, sa te marturisesti, ultimele repetitii la dans s.a.

Eu mi-am facut cu mult timp inainte dua liste : lucruri de cumparat si lucruri de facut.

Iar pentru ziua cea mare mi-am facut 3 liste asa:
1. Lucruri pentru starea civila: buletine, sampanie, prajituri, pahare, orez, tun confeti;
2. Lucruri pentru biserica: certificat de casatorie, covoras, bomboane, porumbei, tun confeti;
3. Local: pahare miri, cadou nasi, tun confeti, prosop pentru tras in local, rezerva de bauturi.

Poate acum am uitat unele lucruri (atuni le-am facut din timp), dar aceste liste m-au facut sa nu uit nimic acasa, cum au mai patit alte miresici.

Spor la pregatiri miresici!
Multumesc fetelor. Deja am inceput sa "vanez" florariile, mi-am facut o idee de preturi...iar din iarna, de cum avem drumuri pe la Bucuresti, incepem sa cumparam verighete, pantofii, etc..deja stiu ce vreau si ca marturii, dar sper sa le gasesc ieftine pe net, pentru ca in oras costa enorm..#-oCat despre lista, alina512, deja am scris-o pe agenta, am lasat si liber pentru completari...Sunt multe de facut, in week-end ne-am dat si noi seama, cand am inceput sa le insiruim pe toate cate sunt de facut!!

alina_stef
26.10.2010, 09:34:10
Si un alt lucru de care eu am uitat complet..noroc de nasa mea...gentuta pentru mireasa. Mie mi-a fost utila in ziua cu pricina. Uitasem complet de ea :( Plus casa de bani...Noi nu am avut de la restaurant, prin magazine nu am gasit ceva care sa se potriveasca si am stat cu o zi inainte ...3 ore...sa o fac. A iesit frumoasa, dar daca o faceam cu ceva vreme inainte ar fi fost mai bine.
Legat de invitatiile mele - portretistul e un coleg de servici al sotului, dar daca dati un search pe google gasiti sigur atat in Bucuresti cat si in tara.
Bine zise Alina - bautura alcoolica...eu am luat-o cu mai bine de jumatate de an inainte. Vedeti promotiile.
Legat de tinuta - daca aveti ocazia sa ajungeti la targurile de mirese organizate in Bucuresti, veniti, sunt reduceri la rochite. Eu asa am luat-o...cu 5 mil mai putin. Puteam si mai mult, dar am vrut sa fie pe comanda si sa mi-o fac in apropierea evenimenului ...ca na' mai slabesc, ma mai ingras.
Legat de mire...stabiti ce sa poarte...camasile, papionul si bretelele au fost tare greu de gasit...si in Bucuresti. Nu gaseam culoarea, marimea dorita...camasile cambrate pentru papion sunt raritati...
Daca nu aveti formatie...luati-va din timp. Formatiile bune se duc ca painea calda. Noi am gasit greu, noroc cu o miresica de pe forum din Bacau care mi-a recomandat o formatie din Iasi...foarte buni.Muzica a facut totul!!!!
Spor fetelor si nu lasati pe maine ce puteti face azi!
Bauturile alcoolice mi le aduce mama din Italia...urmareste reducerile, iar noi asteptam poate vor fi promotii de sarbatori la bauturile de 1 L. Cat despre targuri, o sa ma duc de cum incep, pe asta de pe 5, 6, 7 oct l-am ratat voit...La prajituri am o dilema..cred ca voi incepe sa cumpar din fiecare cofetarie cate ceva, ca sa ma hotarasc...As vrea sa treaca timpul,sa incep pregatirile cu adevarat,sa fiu stresata, sa plang, sa ma agit, sa umblu, sa ma distrez de minune la petrecerea nuntii...si dupa sa vad dupa,ca totul a iesit cum am vrut, cum am fost in stare sa organizez "o nunta", sa imi aduc aminte cu drag sa totul a iesit perfect(fara micile probleme care apar fara sa vrei)...Cred ca e o senzatie unica,nu?

alina512
26.10.2010, 10:41:16
[...] #-oCat despre lista, alina512, deja am scris-o pe agenta, am lasat si liber pentru completari...Sunt multe de facut, in week-end ne-am dat si noi seama, cand am inceput sa le insiruim pe toate cate sunt de facut!!

Ai vazut, nu iti dai seama pana nu pui pe lista si pe masura ce trece timpul sau mergi si la alte petreceri, iti dai seama ca trebuiesc si mai multe de facut. Spor la pregatiri!

alina512
26.10.2010, 10:43:05
...La prajituri am o dilema..cred ca voi incepe sa cumpar din fiecare cofetarie cate ceva, ca sa ma hotarasc...

Eu am luat prajiturile de la o firma de panificatie Com....., deosebit de bune. Cat despre nunta, te pregatesti cu mult timp inainte si trece atat de repede ca nici nu-ti dai seama cand se face dimineata.

alina_stef
26.10.2010, 11:51:50
Eu am luat prajiturile de la o firma de panificatie Com....., deosebit de bune. Cat despre nunta, te pregatesti cu mult timp inainte si trece atat de repede ca nici nu-ti dai seama cand se face dimineata.
O sa incerc si de acolo,nu stiu de ce dar parca am incredere in gusturile tale, dupa tot ce am vazut in poze.Apropo am fost la o nunta unde erau invitati si nasii tai si mi-au lasat o impresie foarte placuta, eu vazandu-i in pozele tale...sunt foarte distractivi, iar doamna arata foarte bine, si avea o rochita foarte "sexy", care o punea in valoare...Nu stiu ce varsta are, cu ce sa ocupa, dar este foarte ingrijita(intre timp am vazut-o si prin oras), asa ar trebui sa fie toate femeile, frumos exemplu!!

alina512
26.10.2010, 14:49:16
O sa incerc si de acolo,nu stiu de ce dar parca am incredere in gusturile tale, dupa tot ce am vazut in poze.Apropo am fost la o nunta unde erau invitati si nasii tai si mi-au lasat o impresie foarte placuta, eu vazandu-i in pozele tale...sunt foarte distractivi, iar doamna arata foarte bine, si avea o rochita foarte "sexy", care o punea in valoare...Nu stiu ce varsta are, cu ce sa ocupa, dar este foarte ingrijita(intre timp am vazut-o si prin oras), asa ar trebui sa fie toate femeile, frumos exemplu!!

Multumesc. Intr-adevar are mare grija de aspectul ei si se imbraca modern, e un exemplu de urmat, mai ales ca lucreaza, are grija de casa si de cei doi copii. Noua ne-a placut la ei ca sunt distractivi. Varsta nu-i frumos sa o spun, dar baiatul mai mare are 12 ani.

florina01vn
27.10.2010, 19:54:17
waw....avem nunta in aceiasi zi:Dai cateva lucruri...eu am doaar restaurant,muzica pompoane si cosulete....fotograf inca nu mi_am luat ca sunt cam indecisa daca nu fac bine....pt ca am fost la 2 nunti vara asa si fotografii u facut niste poze de mantuiala:((( nu mi_au placut...nici macar video si mai schimbe si ei ceva sa puna o muzica pe fundal...nu ma asteptam ca in ziua de azi sa mai existe asa ceva:((
ASA E...suntem doua miresici de 20 august, sa fie intr-un ceas bun. Din pacate sunt de acord cu tine cu privire la partea de foto-video, si mie mi-a fost dar sa vad filmari de la nunti, poze...etc, sa vad poate ii vreau si eu si am zic NICI GAND. Eu pun mare pret pe asta, cu ele raman, de aceea am decis sa ma las pe mana lui Cristian Drilea si a echipei.
In Focsani e un tip care face treaba de mantuiala, filmeaza cu o camera...off....pacat ca nu stiu care este numele complet, Eugen....

gabi_myx_mail
31.10.2010, 21:13:32
Dragele mele, dupa cum am promis, revin cu pozici de la nunta noastra ... in semnatura...

Pupici! ;;)

danusza
31.10.2010, 21:51:51
Dragele mele, dupa cum am promis, revin cu pozici de la nunta noastra ... in semnatura...

Pupici! ;;)

Foarte frumoase pozele!! Ai fost superba!!
Ne-am machiat amandoua in acelasi loc ;-)

gabi_myx_mail
31.10.2010, 21:56:23

Merci ;))
Eu am fost foarte fericita cu alegerea facuta ;-)

alina_stef
01.11.2010, 09:54:16
Merci ;))

Superbe poze!!!!!FELICITARI!!! :x

alina_stef
01.11.2010, 09:57:36
Danusza asteptam poze si de la tine!!!![-o<

danusza
01.11.2010, 12:03:45
Merci ;))

Si eu!!!

Danusza asteptam poze si de la tine!!!![-o<

Crede-ma ca si eu le astept cu nerabdare....dupa calculele mele as mai avea de asteptat vreo 2 saptamani...

alina_stef
01.11.2010, 13:07:09
Si eu!!!

Crede-ma ca si eu le astept cu nerabdare....dupa calculele mele as mai avea de asteptat vreo 2 saptamani...

Scuze, nu am stiut ca nu le ai inca. De ce dureaza asa mult? Cu cine ai lucrat pt fotografii?...

alina512
01.11.2010, 16:24:06

Pupici! ;;)

Superbe. Dansul pare suuuuper din poze, frumoase prize. =D>=D>=D> Casa de piatra si numai impliniri! Si asteptam poze si de la botez :D atunci cand va doriti si voi.

A cantat Aktiv, nu? (recunosc solista) Tortul a fost facut la Teatru, nu? Interesant modelul de pe el. Ai avut acelasi suport ca si mine, de fapt a fost confectionat de o firma pe comanda, special pentru nunta mea si apoi cei de la Teatru au fost interesati sa-l achizitioneze. :D :-$

alina512
01.11.2010, 16:24:55
Scuze, nu am stiut ca nu le ai inca. De ce dureaza asa mult? Cu cine ai lucrat pt fotografii?...

Ii editeaza pozele, din cauza asta dureaza asa mult, de obicei cel putin o luna.

gabi_myx_mail
01.11.2010, 16:32:30
Superbe. Dansul pare suuuuper din poze, frumoase prize. =D>=D>=D> Casa de piatra si numai impliniri! Si asteptam poze si de la botez :D atunci cand va doriti si voi.

A cantat Aktiv, nu? (recunosc solista) Tortul a fost facut la Teatru, nu? Interesant modelul de pe el. Ai avut acelasi suport ca si mine, de fapt a fost confectionat de o firma pe comanda, special pentru nunta mea si apoi cei de la Teatru au fost interesati sa-l achizitioneze. :D :-$

Merci Alina!
Ai fost de mare ajutor :">:">:">

O sa pun link-ul cu dansul nostru cand o sa ridic DVD-urile (nu am mai ajuns pe la Focsani de la nunta).
Mai asteptam putin pana sa ne gandim la un bebe, dar pana atunci o sa fim nasi, in septembrie, tot la Focsani. Abia astept! \:D/

Intr-adevar au cantat cei de la Aktiv, care au facut super atmosfera - au fost laudati de toti invitatii...

Cel mai mult mi-a placut tortul de la Teatru, asa ca pe acela l-am si ales. Suportul l-am rezervat dupa ce l-am vazut la tine in poze, mi-a placut si in plus, stiam ca arata bine, fiind comandat special pt nunta ta. :-$ Modelul a aparut chiar cu doua zile inainte de nunta noastra, asa ca l-am ales fara sa stam pe ganduri... Mai aveau inca 2 modele, se fac pe "folie" si fiecare are o anumita culoare, din cate imi aduc eu aminte.

Te pup si mai asteptam pozici cu bebelina :x

gabi_myx_mail
01.11.2010, 16:33:26
Ii editeaza pozele, din cauza asta dureaza asa mult, de obicei cel putin o luna.

La mine a durat aproape o luna si jumatate.... :)>-

alina_stef
01.11.2010, 16:38:36

Nu stiam ca dureaza atat...in fiecare zi mai invat cateva ceva lagat de nunta...:">

gabi_myx_mail
01.11.2010, 16:55:37
Nu stiam ca dureaza atat...in fiecare zi mai invat cateva ceva lagat de nunta...:">

In general, pretul creste pe masura ce prelucrarea fotografiilor este mai detaliata.
Toti fotografii fac acelasi lucru in ziua nuntii, dar depinde ce fac dupa eveniment :D
Aici este diferenta de pret!

danusza
01.11.2010, 20:35:16

Depinde de fiecare fotograf in parte. Initial, la mine trebuia sa dureze vreo 30 de zile...insa au avut foarte multe nunti si s-au aglomerat putin cu materialele de editat. Iar la mine sunt multe poze de editat ca am avut 3 sedinte foto si mai au vreo cateva nunti la fel de "bogate" :) Au cerut intelegere si au primit-o...din partea mea cel putin. Eu majoritatea pozelor le-am vazut deja needitate imediat ce au fost facute si mi se par perfecte..dar daca Georgiana spune ca trebuiesc editate...ma conformez :)
Ca sa ma indulceasca mi-a trimis cateva poze, sa am ce pune pe net.
Sotul meu nu vrea sa fie vedeta...asa ca nu o sa va pot bucura cu privirea lui de crai :-p

Edit: Sunt putin amestecate...nu stiu de ce... In a 4-a poza in mijloc sunt Georgiana si Daniel (fotograful si cameramanul)

gabi_myx_mail
01.11.2010, 21:01:23
Depinde de fiecare fotograf in parte. Initial, la mine trebuia sa dureze vreo 30 de zile...insa au avut foarte multe nunti si s-au aglomerat putin cu materialele de editat. Iar la mine sunt multe poze de editat ca am avut 3 sedinte foto si mai au vreo cateva nunti la fel de "bogate" :) Au cerut intelegere si au primit-o...din partea mea cel putin. Eu majoritatea pozelor le-am vazut deja needitate imediat ce au fost facute si mi se par perfecte..dar daca Georgiana spune ca trebuiesc editate...ma conformez :)
Sotul meu nu vrea sa fie vedeta...asa ca nu o sa va pot bucura cu privirea lui de crai :-p

Edit: Sunt putin amestecate...nu stiu de ce... In a 4-a poza in mijloc sunt Georgiana si Daniel (fotograful si cameramanul)

Superbe pozele... :x:x:x la cascada Putnei... pe acolo ma gandeam si eu sa ajung :D

Ce fotograf ai avut?

danusza
01.11.2010, 21:10:35
Superbe pozele... :x:x:x la cascada Putnei... pe acolo ma gandeam si eu sa ajung :D

Ce fotograf ai avut?

Din Iasi...apar si ei in a patra poza :) Sunt tinerei si super de treaba.

alina_stef
01.11.2010, 21:16:01

Superba a 5-a poza!!!! Si super locatia TTD-ului...:x

alina512
02.11.2010, 15:48:43

Suuuperbe. Felicitari pentru alegere, fac toti banii. =D>

danusza
02.11.2010, 20:13:38
Suuuperbe. Felicitari pentru alegere, fac toti banii. =D>

Multumesc!! :)

florina01vn
02.11.2010, 22:18:22
Dor de Cascada.....dor de casa =((

florina01vn
03.11.2010, 17:38:49
Miresici? Cat v-a costat cununia religioasa? Stiu ca nu e la fel peste tot, dar as vrea sa imi fac o idee.

ggabriela_88
03.11.2010, 17:43:26

ati fost fff frumosi !!! casa de piatra !!!

ggabriela_88
03.11.2010, 17:44:06

Pupici! ;;)

ati fost fff frumosi !!! casa de piatra !!!

laura_21
03.11.2010, 19:05:34

superbe pozele, din ceea ce se vede, sigur o sa iasa un album frumos:)

alina_stef
15.11.2010, 09:34:25
Fetelor, sunt foarte nehotarata in privinta marturiilor!!! Dati-mi idei ieftine!!! Ce ne place noua costa in jur de 8-10 lei marturia, si parca nu as da milioane bune pe niste marturii!!! Dar nici sa ofer ceva de care nu sunt incantata, gen bomboane. Ma bate gandul chiar sa renunt la marturii, ce ziceti?.. As fii vrut sa renunt la cocarde, dar m-am gandit ca e un obicei romanesc, si nu trebuie eliminat. offfff...:-?

gabi_myx_mail
15.11.2010, 09:36:36
Fetelor, sunt foarte nehotarata in privinta marturiilor!!! Dati-mi idei ieftine!!! Ce ne place noua costa in jur de 8-10 lei marturia, si parca nu as da milioane bune pe niste marturii!!! Dar nici sa ofer ceva de care nu sunt incantata, gen bomboane. Ma bate gandul chiar sa renunt la marturii, ce ziceti?.. As fii vrut sa renunt la cocarde, dar m-am gandit ca e un obicei romanesc, si nu trebuie eliminat. offfff...:-?

Mama a fost la multe nunti, iar in ultimii ani mi-a spus ca nu a mai avut cocarda la nicio nunta, ci doar marturii. Alegerea este strict a ta ;-)

alina512
15.11.2010, 09:55:55

In ultimii ani eu am fost la 9-10 nunti si botezuri pe an si nu am mai vazut cocarde, eu as renunta la ele. Iar in ceea ce priveste marturiile, depinde ce iti doresti, de ce nu ti le confectionezi singura, pot iesi si asa foarte frumos, in revistele de specialitate gasesti tot felul de idei, in plus in europa le gasesti mult mai ieftine. :)

alina_stef
15.11.2010, 10:24:04
Mama a fost la multe nunti, iar in ultimii ani mi-a spus ca nu a mai avut cocarda la nicio nunta, ci doar marturii. Alegerea este strict a ta ;-)

offf...intr-un timp eram hotarata sa renunt la ele, dar tot trebuie sa pun flori la parinti, nasi, frati ,cumnate, nasi de botez, si de aici diferentele....#-o.la o nunta mica s-ar vedea un sfert din invitati cu flori si restul nu. toate persoanele cu care m-am sfatuit, mi-au zis sa pun flori.

alina_stef
15.11.2010, 10:26:20
In ultimii ani eu am fost la 9-10 nunti si botezuri pe an si nu am mai vazut cocarde, eu as renunta la ele. Iar in ceea ce priveste marturiile, depinde ce iti doresti, de ce nu ti le confectionezi singura, pot iesi si asa foarte frumos, in revistele de specialitate gasesti tot felul de idei, in plus in europa le gasesti mult mai ieftine. :)
Ma gandeam la lumanari parfumate, luate din ikea sau europa, daca ajung acolo, puse intr-o "pungulita" de tul, sau fara...cum ar arata?...

gabi_myx_mail
15.11.2010, 10:52:25
offf...intr-un timp eram hotarata sa renunt la ele, dar tot trebuie sa pun flori la parinti, nasi, frati ,cumnate, nasi de botez, si de aici diferentele....#-o.la o nunta mica s-ar vedea un sfert din invitati cu flori si restul nu. toate persoanele cu care m-am sfatuit, mi-au zis sa pun flori.

Eu am pus cocarde nasilor, parintilor, fratilor si bunicilor, atat :)
Nimeni nu s-a suparat... ba chiar erau bucurosi ca nu le intep tinutele :))

ElenaMR
15.11.2010, 11:00:37

Noi am avut nunta mica si am pus flori la nasi, parinti, surori, nasi de botez si cam atat... si nu a fost nicio problema :) Marturiile au fost pentru toata lumea, si nu s-a plans nimeni.
Cum va doriti voi asa sa faceti!!

alina_stef
15.11.2010, 11:38:23
daca florile si marturiile imi ridica asa mari "probleme", oare ce ma asteapta la rochie si la costum?...va dau dreptate cu intepatul hainelor, cu alergatura dupa invitati sa ii prinzi sa le pui florile, dar analizand in detaliu, imi este indiferent daca pun, adica nu e mare deranjul financiar, si ma gandesc si la acei invitati care vor fi "ofensati" ca nu le-am pus flori! voi ati fost norocoase!
spuneti-mi de marturii, e buna idee cu lumanari?sau magneti de frigider?:-?..noi am vrea dopuri de sticla, dar sunt foarte scumpiiiiiiiii!!!!!!![-(

alina512
15.11.2010, 13:12:25

Si ce daca, noi am pus flori naturale la parinti, frati si nasi, atat.

Cat despre marturii, de ce nu? Iei lumanarele, eventual in forma de inimioara, saculeti si faci la imprimanta pe carton hartiutele.

alina_stef
15.11.2010, 15:20:52
Si ce daca, noi am pus flori naturale la parinti, frati si nasi, atat.

Cat despre marturii, de ce nu? Iei lumanarele, eventual in forma de inimioara, saculeti si faci la imprimanta pe carton hartiutele.

Daca nu gasesc alta varianta, raman la cea cu lumanarile. Totusi, cand o sa ajung in Europa sau la Ikea cred ca o sa gasesc o gramada de variante, ca sa le fac eu marturiile.

gabi_myx_mail
15.11.2010, 15:45:46
Daca nu gasesc alta varianta, raman la cea cu lumanarile. Totusi, cand o sa ajung in Europa sau la Ikea cred ca o sa gasesc o gramada de variante, ca sa le fac eu marturiile.

Sunt multe variante, pe topicul special de marturii, incearca sa te inspiri si de acolo :)
Astazi chiar a postat cineva bomboniere in forma de frunza, aratau foarte dragut ;-)
In Doraly vei gasi marturii, nu sunt foarte multe in Europa. Din Ikea am vazut ca se cumpara seturile acelea de 4 borcanele la 4,5 lei si se umplu cu diverse - miere si nuci, sporul casei, etc.

danyelaa
16.11.2010, 14:03:50

Pupici! ;;)
si eu tot la mariana m am machiat la nunta foarte frumos si cand am fost nasa tot la ea am fost

danyelaa
16.11.2010, 14:08:03
cum pot pune poze aici?ca nush

gabi_myx_mail
16.11.2010, 14:24:03
cum pot pune poze aici?ca nush

cand scrii un mesaj, ai in partea de jos un buton "ataseaza fisiere/poze", dar trebuie sa aiba dimensiune mica, altfel iti da eroare.
cel mai simplu ar fi pe picassa ;-)

alina_stef
22.11.2010, 12:08:49
imi poate explica cineva de ce nu merge sa atasez in semnatura un link cu adresa mea de picassa?...imi arata ceva de genu "nu exista abonament la acest dosar\subiect"....am tot cautat in optiuni, setari dar nu reusesc...:(:-\

gabi_myx_mail
22.11.2010, 12:10:36
imi poate explica cineva de ce nu merge sa atasez in semnatura un link cu adresa mea de picassa?...imi arata ceva de genu "nu exista abonament la acest dosar\subiect"....am tot cautat in optiuni, setari dar nu reusesc...:(:-\

Acum merge :*
PS: Invitatia este foarte frumoasa! ;;)

alina_stef
22.11.2010, 12:10:41
Am reusit!!!\:D/

alina_stef
22.11.2010, 14:01:43
Acum merge :*
PS: Invitatia este foarte frumoasa! ;;)

Multumesc!! Trebuia sa postez ceva ca sa imi dau seama ca merge. Cand ajung acasa o sa pun si poze cu verighetele! :x

gabi_myx_mail
22.11.2010, 14:32:45
Multumesc!! Trebuia sa postez ceva ca sa imi dau seama ca merge. Cand ajung acasa o sa pun si poze cu verighetele! :x

V-ati hotarat deja la model sau le-ati si cumparat? o:-)

alina_stef
22.11.2010, 15:52:40
V-ati hotarat deja la model sau le-ati si cumparat? o:-)

Le-am cumparat!!! Cu ele am inceput lista de cumparaturi! Joi am dat acontul si sambata le-am luat! E un model simplu. O sa le fac poze si o sa postez.

gabi_myx_mail
22.11.2010, 17:00:06
Le-am cumparat!!! Cu ele am inceput lista de cumparaturi! Joi am dat acontul si sambata le-am luat! E un model simplu. O sa le fac poze si o sa postez.

Bravo!
Am inteles ca bijutierii vor mari preturile cam cu 20% de la 1 ianuarie, ca sa reflecte pretul actual al aurului... :>

alina_stef
22.11.2010, 18:19:51
verighetele!!!

gabi_myx_mail
23.11.2010, 09:12:52
verighetele!!!

Este foarte frumoasa!
Sa le purtati sanatosi si fericiti pana la adanci batraneti! ;;)

alina_stef
23.11.2010, 09:20:22
Multumesc frumos:">!! Acelasi lucru si pt tine si sotul tau ! Am mai adaugat 2 poze in semnatura.

alina512
23.11.2010, 12:15:19
verighetele!!!

Foarte frumoase, sa le purtati pana la nunta de aur si atunci sa le inlocuiti cu urmatoarele!

alina_stef
23.11.2010, 12:20:11
Foarte frumoase, sa le purtati pana la nunta de aur si atunci sa le inlocuiti cu urmatoarele!
Multumesc mult!! Acelasi lucru si pentru voi, pt tine si sotul tau, si de ce nu, peste cativa ani sa ne intalnim pe forum, dar in rolul de soacre!!!=D><:-P

ggabriela_88
23.11.2010, 13:03:35
verighetele!!!

ff frumoasa. sa le purtati sanatosi si sa va aduca numai fericire si bucurii !!!

alina_stef
23.11.2010, 14:43:55
ff frumoasa. sa le purtati sanatosi si sa va aduca numai fericire si bucurii !!!

Multumesc mult!!! Asemenea si voua!

alina512
23.11.2010, 18:14:59
Multumesc mult!! Acelasi lucru si pentru voi, pt tine si sotul tau, si de ce nu, peste cativa ani sa ne intalnim pe forum, dar in rolul de soacre!!!=D><:-P

Multumim. Muuult pana atunci, o sa fiu o hoasca batrana. :-$

gabi_myx_mail
29.11.2010, 11:31:17
Fetelor, am nevoie de o favoare: stiti cumva vreo florarie in Focsani care face livrari la domiciliu, inclusiv detalii, nr tel, preturi, disponibilitate?

Multumesc! >:D<

alina512
29.11.2010, 12:00:45
Fetelor, am nevoie de o favoare: stiti cumva vreo florarie in Focsani care face livrari la domiciliu, inclusiv detalii, nr tel, preturi, disponibilitate?

Sincer, eu nu stiu. :-?

alina_stef
29.11.2010, 12:25:10

Auzisem la radio acum ceva timp ca floraria de la brailei, vizavi de lic 1 face livrari la domiciliu, caut pe net sa vad daca o sa gasesc date si iti dau rasp.

gabi_myx_mail
29.11.2010, 12:36:03
Auzisem la radio acum ceva timp ca floraria de la brailei, vizavi de lic 1 face livrari la domiciliu, caut pe net sa vad daca o sa gasesc date si iti dau rasp.

Merci mult!
Astept, chiar as avea nevoie... ;-)

alina_stef
29.11.2010, 12:41:11

Floraria este pe strada 1 dec 1918, vizavi de lic. 1 dar nu gasesc niciun nr de tel:(, m-am uitat si in pagini aurii si nimic pe Focsani.

alina_stef
29.11.2010, 13:06:23
Floraria este pe strada 1 dec 1918, vizavi de lic. 1 dar nu gasesc niciun nr de tel:(, m-am uitat si in pagini aurii si nimic pe Focsani.

Ti-am dat pm cu nr de tel.

gabi_myx_mail
29.11.2010, 13:23:01
Ti-am dat pm cu nr de tel.

L-am primit, merci! ;-)

arinuta
07.12.2010, 19:38:27
Si finally revin cu filmuletul de la nunta :)
http://www.youtube.com/watch?v=z1kk9Kc8XN8

florina01vn
11.12.2010, 19:54:26
Miresicile care au facut nunta in Focsani, imi pot da cateva detalii cu privire la locatii in care se pot face poze?

alina512
12.12.2010, 10:05:05
Miresicile care au facut nunta in Focsani, imi pot da cateva detalii cu privire la locatii in care se pot face poze?

E un topic in acest sens, "locatii pentru sedinta foto" sau cam asa ceva.

florina01vn
12.12.2010, 21:34:13
Multumesc, am sa caut;)), cred ca n-am fost prea atenta.

alina512
13.12.2010, 12:06:54
Multumesc, am sa caut;)), cred ca n-am fost prea atenta.

Era un subiect, dar vad ca nici eu nu-l mai gasesc. Oricum fetele au mai facut sedinte foto:
- in crang, in satul traditional;
- la cascada;
- la Vulcanii noroiosi;
- pe camp;
- la teatru;
- in gara;

florina01vn
13.12.2010, 13:41:16
Era un subiect, dar vad ca nici eu nu-l mai gasesc. Oricum fetele au mai facut sedinte foto:
- in crang, in satul traditional;
- la cascada;
- la Vulcanii noroiosi;
- pe camp;
- la teatru;
- in gara;
Mi-am notat in agenda, iti multumesc! :)

alina_stef
13.12.2010, 20:13:24
Va salut miresici!! Nu am mai avut timp de forum, dar v-am citit toate postarile, si cei drept nici noutati nu am. Sa revin la subiect, eu nu mi-as face sedinta foto in gara, e oribila, murdara..beahhh...TTD-ul mi l-as face la mare, dar raman de vazut daca o sa ne permita timpul.

florina01vn
13.12.2010, 21:54:12
Va salut miresici!! Nu am mai avut timp de forum, dar v-am citit toate postarile, si cei drept nici noutati nu am. Sa revin la subiect, eu nu mi-as face sedinta foto in gara, e oribila, murdara..beahhh...TTD-ul mi l-as face la mare, dar raman de vazut daca o sa ne permita timpul.
Imi place tare mult invitatia finala. Cat a costat?

alina_stef
14.12.2010, 16:07:08
Imi place tare mult invitatia finala. Cat a costat?
Inca nu le-am dat la tiparit..2.9 lei cu tot cu text si plic.

danyelaa
28.12.2010, 16:15:31
http://www.youtube.com/watch?v=-STfsEKB_EY...un fragment din nunta noastra....

marllenska
28.12.2010, 20:48:47
http://www.youtube.com/watch?v=-STfsEKB_EY...un fragment din nunta noastra....

Pai...unde-i nunta?:) Eu n-am vazut decat o adunare de oameni care statea la mese...

arinuta
29.12.2010, 00:00:51
Pai...unde-i nunta?:) Eu n-am vazut decat o adunare de oameni care statea la mese...
Ti-am vazut pozele....superbi amandoi!!Bravo!!!

andreea4u
30.12.2010, 12:47:34
miresici din vrancea imi puteti spune ceva agentie organizatoare de nunti de prin vrancea?sau voi cu cine colaborati?ceva site-uri utile si care nu sunt foarte scumpi , pls mult de tot ajutati-ma:)

marllenska
30.12.2010, 14:00:50
miresici din vrancea imi puteti spune ceva agentie organizatoare de nunti de prin vrancea?sau voi cu cine colaborati?ceva site-uri utile si care nu sunt foarte scumpi , pls mult de tot ajutati-ma:)
Faci nunta in Adjud?

ella1986
30.12.2010, 14:10:15

ai mai multe optiuni, acuma depinde de ce ai nevoie de la respectiva firma, pentru ca sunt unele care iti ofera toata gama de produse si unele care au doar o parte. ca si optiuni, sper sa nu uit vreuna si sa nu fie considerata reclama, ai : Nunta Vranceana, Eden's , La Sposa, Iris , Monik's

andreea4u
31.12.2010, 12:51:13
Faci nunta in Adjud?
da marllenska in adjud fac nunta:)

danyelaa
31.12.2010, 21:52:34
aham nu era nunta pardon era o petrecere cu muzica lautareasca de masa daca stii ce inseamna asta...nu era nunta.....din punctul tau de vedere...nu am vazut cata rautate frate......care e problema??????????????daca nu iti place nu te uita draga mea....

danyelaa
31.12.2010, 21:54:07
Ti-am vazut pozele....superbi amandoi!!Bravo!!!
multumesc frumos......multumesc in ca o data se vad persoanele care stiu sa se uite la ceva frumos...

ella1986
01.01.2011, 04:59:27
multumesc frumos......multumesc in ca o data se vad persoanele care stiu sa se uite la ceva frumos...

mesajul arinutei era adresat lui marllenska !!!!!

ella1986
01.01.2011, 04:59:59
la multi ani miresici si mamici si un an nou cu tot ce va doriti !!!!

marllenska
01.01.2011, 14:23:03
Pt. Daniela: O Doamne... Daca iti postezi astfel de evenimente pe un site public, draga mea, trebuie sa-ti asumi comentariile... pro si contra. Doar asta e si motivul pt care ai postat link-ul...iar din ceea ce-ai postat tu nu reiese ca ar fi o nunta; nu ai ales frame-urile potrivite. Eu nu contest ca ar fi fost o nunta reusita...insa din ce-ai postat tu... Imi pare rau pt tine dar te superi absolut degeaba.

marllenska
01.01.2011, 14:31:58
da marllenska in adjud fac nunta:)

Intr-adevar, scrie in datele tale de contact...dar te-am intrebat pt siguranta, pt ca mai sunt trecute si date fictive. Vorba altei mirese...depinde de ce ai nevoie. Eu cred ca o mireasa se poate descurca foarte bine si singura in organizarea propriei nunti. Nu desconsider agentiile vrancene, insa treaba lor o poti face singura, probabil la un pret mai bun. Acum exista INTERNET-UL care te poate ajuta in orice privinta. Acum depinde, daca vrei flori sau pene ca aranjament pt mese, daca vrei sau nu arcada, invitatiile se pot face si manual, marturii exista o multime pe internet, daca vrei formatie sau dj, daca vrei un cameraman si/sau fotograf... Parerea mea e ca fetele de aici sunt ele insele o agentie organizatoare de nunti.

marllenska
01.01.2011, 14:34:27
mesajul arinutei era adresat lui marllenska !!!!!

Ei, taci si tu acum:)...

danyelaa
01.01.2011, 17:06:17
eu nu am vazut rautate mai mare ca aici.....sa ramaneti sanatoase ca nu am cu cine vb aici.LA REVEDERE........

marllenska
01.01.2011, 17:15:57
eu nu am vazut rautate mai mare ca aici.....sa ramaneti sanatoase ca nu am cu cine vb aici.LA REVEDERE........

Mie nu mi-a placut...asta nu inseamna ca sunt rea ci ca tu esti frustrata!

emylia1980
01.01.2011, 19:05:16
Miresici , LA MULTI ANI ! Sa fim sanatoase,frumoase,mai putin rele(cel putin unele dintre noi) si sa incercam sa comunicam mai obiectiv decit pina acum.

danyelaa
02.01.2011, 16:28:56
Mie nu mi-a placut...asta nu inseamna ca sunt rea ci ca tu esti frustrata!
nu zau?????...puteam spune acelasi lucru si eu despre tine....nu mi au placut...dar nu am facut.o pentru ca mi imi place sa ma uit la poze cu mirese chiar si filmari...nu ce te a deranjat asa de tare ..sau ce va deranjat..nu va uitati nu va obliga nimeni...dar sa aratati voi ca nah sunteti mari si tari...pentru ce nush

marllenska
03.01.2011, 16:13:36
nu zau?????...puteam spune acelasi lucru si eu despre tine....nu mi au placut...dar nu am facut.o pentru ca mi imi place sa ma uit la poze cu mirese chiar si filmari...nu ce te a deranjat asa de tare ..sau ce va deranjat..nu va uitati nu va obliga nimeni...dar sa aratati voi ca nah sunteti mari si tari...pentru ce nush

Puteai sa fi spus si tu... dar nu aveai de ce. Asta pt ca nu ai vazut materialul.

danyelaa
04.01.2011, 17:34:25
Puteai sa fi spus si tu... dar nu aveai de ce. Asta pt ca nu ai vazut materialul.
ba am vazut dar nu sunt ca tn...............

marllenska
04.01.2011, 18:14:32
ba am vazut dar nu sunt ca tn...............

Hai "La multi ani!" si sa fii sanatoasa! Ai avut o nunta superba! Ai fost o mireasa foarte frumoasa si inspirata!

ella1986
04.01.2011, 19:35:15
Hai "La multi ani!" si sa fii sanatoasa! Ai avut o nunta superba! Ai fost o mireasa foarte frumoasa si inspirata!

:)):)):)):)):)):)) ai fost mortala la faza asta ... :P:P:P

danyelaa
04.01.2011, 23:14:10
si tu ai fost mortala de frumoasa...si hai paaaaa.,,la multi ani,,

alina512
05.01.2011, 20:29:29
Serios acum, nu credeti ca ar trebui sa va "intelegeti" in alta parte?

Pentru danyelaa: Nu era vorba ca ai fost sau nu frumoasa, sau inspirata sau ca ai avut sau nu o nunta frumoasa; era vorba ca ne-ai aratat un filmulet cu solista, mie una imi place sa ma uit la imagini de la nunti si as fi vrut sa vad niste poze cu tine mireasa, sau un filmulet cu voi doi, nu unul in care apare solista si masa voastra 3 secunde. Despre asta era vorba de prima data, fara suparare. :)>-

marllenska
05.01.2011, 20:33:28

Pentru danyelaa: Nu era vorba ca ai fost sau nu frumoasa, sau inspirata sau ca ai avut sau nu o nunta frumoasa; era vorba ca ne-ai aratat un filmulet cu solista, mie una imi place sa ma uit la imagini de la nunti si as fi vrut sa vad niste poze cu tine mireasa, sau un filmulet cu voi doi, nu unul in care apare solista si masa voastra 3 secunde. Despre asta era vorba de prima data, fara suparare. :)>-

Asta am spus si eu da' na... Noi sa fim sanatosi!

mihapet
05.01.2011, 21:18:08

Subscriu. Deja s-a ajuns prea departe cu jignirile si poate nu toate fetele vor sa vada asemena impunsaturi, mai ales ca deja sunteti off-topic.;;)

gaya24
05.01.2011, 21:26:36
Uita de necazuri , gandeste-te la lucruri bune si ele se vor implini in noul an . La multi ani sa fi-ti iubite si fericite in acest an.....fac o paranteza(stiti vreun loc de munca prin focsani..nu gasesc nimic pe net,nici in ziar)mersi anticipat:*

alina512
06.01.2011, 10:15:18
Uita de necazuri , gandeste-te la lucruri bune si ele se vor implini in noul an . La multi ani sa fi-ti iubite si fericite in acest an.....fac o paranteza(stiti vreun loc de munca prin focsani..nu gasesc nimic pe net,nici in ziar)mersi anticipat:*

In general nu prea angajeaza nimeni in ian, feb, cam prin martie incep unii sa fac angajari. Asa m-am angajat eu prima data, pe 15 martie.

gaya24
07.01.2011, 15:14:31
In general nu prea angajeaza nimeni in ian, feb, cam prin martie incep unii sa fac angajari. Asa m-am angajat eu prima data, pe 15 martie.

ms de raspuns..vroiam s venim acasa ca stam in bv, dar s las locu de munca d aici si s vin acasa s nu gasesc...

danyelaa
07.01.2011, 18:07:10
ms de raspuns..vroiam s venim acasa ca stam in bv, dar s las locu de munca d aici si s vin acasa s nu gasesc...
in brasov se mai gasesc locuri de munca dar trebuie sa cauti depinde ce doresti,oricum daca ai acolo ceva serios de lucru nu se merita sa vii in tara

gaya24
07.01.2011, 21:24:41
in brasov se mai gasesc locuri de munca dar trebuie sa cauti depinde ce doresti,oricum daca ai acolo ceva serios de lucru nu se merita sa vii in tara

in care tara sa nu vin...:) noi stam in bv cu chirie muncim de vreun an aici...sa vedem poate ramanem aici...

danyelaa
08.01.2011, 13:22:26
in care tara sa nu vin...:) noi stam in bv cu chirie muncim de vreun an aici...sa vedem poate ramanem aici...
scz citisem eu gresit,am avut impresia ca esti plecata din tara,scz

danyelaa
08.01.2011, 13:22:56
unde stai in brasov???

florina01vn
16.01.2011, 00:02:52
Foste miresici si viitoare miresici, va rog sa-mi recomandati pe cineva pt machiaj si pt coafura. Eu locuiesc in Galati, dar fac nunta in Focsani si sunt nascuta in Vidra. Caut pe cineva care sa fie priceput/a la asa ceva, nu sa mi se desfaca parul la miezul noptii sau sa mi se stranga machiajul pe pleoape si doar voi ma puteti ajuta. Vreau sa fac o proba inainte, dar sa stiu catre cine sa ma indrept.

marllenska
16.01.2011, 11:44:12
Foste miresici si viitoare miresici, va rog sa-mi recomandati pe cineva pt machiaj si pt coafura. Eu locuiesc in Galati, dar fac nunta in Focsani si sunt nascuta in Vidra. Caut pe cineva care sa fie priceput/a la asa ceva, nu sa mi se desfaca parul la miezul noptii sau sa mi se stranga machiajul pe pleoape si doar voi ma puteti ajuta. Vreau sa fac o proba inainte, dar sa stiu catre cine sa ma indrept.

La coafura ti-o recomand pe Elena de la salonul Ella iar pt machiaj, Raluca, o tipa foarte buna; are salon la ea acasa. Daca vrei iti trimit nr. printr-un mesaj.

alina512
16.01.2011, 16:06:00

Eu am fost foarte multumita de machiajul de la botez, m-a machiat o tipa Nuti (are vreo 22 ani), e super si a inteles exact ce vreau.

florina01vn
17.01.2011, 18:38:13
La coafura ti-o recomand pe Elena de la salonul Ella iar pt machiaj, Raluca, o tipa foarte buna; are salon la ea acasa. Daca vrei iti trimit nr. printr-un mesaj.
Perfect, astept mesajul tau cu nr Ralucai. Cat despre Elena, ai cumva un nr de tel? Imi poti da un punct de reper sa ajung la salonul Ella? Pe tine ele te-au coafat/machiat la nunta?

florina01vn
17.01.2011, 18:40:15
Eu am fost foarte multumita de machiajul de la botez, m-a machiat o tipa Nuti (are vreo 22 ani), e super si a inteles exact ce vreau.
Alina, spune-mi te rog, unde o pot gasi pe aceasta Nuti? Cat te-a costat machiajul pt botez?

alina512
17.01.2011, 21:16:13
Alina, spune-mi te rog, unde o pot gasi pe aceasta Nuti? Cat te-a costat machiajul pt botez?

Lucreaza la salonul Violeta pe str. 1 dec, vis-a-vis de Penny, m-a costat 70 lei fiindca a fost unul mai simplu, mai natural, desi m-a tinut o ora, dar asta insemna putin.

florina01vn
18.01.2011, 15:48:57
Miresici? Sunteti pe aici?

marllenska
18.01.2011, 16:32:36
Miresici? Sunteti pe aici?

Ia zi...:)

florina01vn
18.01.2011, 17:24:05
Pai eu mereu sunt cu intrebari :) unde ati facut tortul pentru nunta?

danyelaa
18.01.2011, 18:21:23
eu am fost la salonul nicol's si machiajul mi la facut mariana cu gene si machiaj ma ajuns 200 de lei dar mia rezistat 2 sau 3 zile machiajul si genele o saptamana jumate apoi le am dat eu jos......

marllenska
18.01.2011, 20:16:08

Majoritatea e de parere ca Teatru e in top. Majoritate printre care ma numar si eu:). Insa tortul si prajiturile au fost facute la Select. Tortul cred ca la-i vazut deja. Te poti duce intr-o zi sa-ti faca mini-tortulete cu cremele ei. Eu am avut crema de ou si coniac.

alina512
19.01.2011, 09:37:15

Eu l-am facut la Teatru atat la nunta cat si la botez.

alina_stef
19.01.2011, 10:58:53
si eu tot la teatru o sa fac tortul..pt cele care au nunta in august, sa se grabeasca sa isi comande tortul pt a avea si suportul rezervat, pt august au deja in jur de 20 de rezervari...eu trebuie sa ma hotarasc la model, si e cam dificil...:-\

alina_stef
19.01.2011, 11:02:20
eu mai am 4 luni si ma marit!!!!!!! duminica trebuie sa rezolv si cu biserica...am stabilit sa facem totul in aceiasi zi, din cauza unor discutii si am privit putin si partea financiara, sapt viitoare dau comanda si de invitatii..apropo, tariful pt a face cununia civila este de 5 mil lei vechi dupa ore 12??? si pana in 12 este de un mil jumatate?..unde trebuie sa rezerv Teatrul pt cuninia civila???

marllenska
19.01.2011, 11:11:30
eu mai am 4 luni si ma marit!!!!!!! duminica trebuie sa rezolv si cu biserica...am stabilit sa facem totul in aceiasi zi, din cauza unor discutii si am privit putin si partea financiara, sapt viitoare dau comanda si de invitatii..apropo, tariful pt a face cununia civila este de 5 mil lei vechi dupa ore 12??? si pana in 12 este de un mil jumatate?..unde trebuie sa rezerv Teatrul pt cuninia civila???

La primarie se plateste taxa, dupa care te duci cu chitanta si iti completezi dosarul la Starea Civila. Dupa ora 16 e taxa de 500 de lei, iar pana in ora 14 e de 100 de lei. S-a mai discutat...

alina_stef
19.01.2011, 11:15:43
La primarie se plateste taxa, dupa care te duci cu chitanta si iti completezi dosarul la Starea Civila. Dupa ora 16 e taxa de 500 de lei, iar pana in ora 14 e de 100 de lei. S-a mai discutat...

multumesc de raspuns...s-o fi mai discutat, dar nu mai am rabdare sa mai iau topicurile de la inceput sa le citesc. treaba cu actele o stiam, dar nu stiam unde trebuie sa imi rezerv ora la Teatru pt ca cei de la starea civila au fost asa de "draguti" si cand i-am intrebat, mi-au raspuns "mai este timp pana atunci, noi nu stim ce va fi maine"...

marllenska
19.01.2011, 11:19:55
multumesc de raspuns...s-o fi mai discutat, dar nu mai am rabdare sa mai iau topicurile de la inceput sa le citesc. treaba cu actele o stiam, dar nu stiam unde trebuie sa imi rezerv ora la Teatru pt ca cei de la starea civila au fost asa de "draguti" si cand i-am intrebat, mi-au raspuns "mai este timp pana atunci, noi nu stim ce va fi maine"...
Au dreptate. Pana in mai-iunie mai e... E posibil sa se micsoreze sau se mareasca taxa, asa ca...

Aly_myra
12.02.2011, 19:49:15
Bine v-am gasit miresici din Vrancea :)

Sunt foarte bucuroasa ca am gasit topic-ul asta creat special numai pt noi :)
Am mare nevoie de ajutorul vostru :) Puteti sa-mi recomandati un salon profesionist pt coafat si machiat? Fiind in Bucuresti, habar n-am ce saloane sunt prin imprejurimile Adjudului de unde sunt eu de loc.

Astept raspunsurile voastre.

Va multumesc :*

alina_stef
12.02.2011, 19:52:18

Am mare nevoie de ajutorul vostru :) Puteti sa-mi recomandati un salon profesionist pt coafat si machiat? Fiind in Bucuresti, habar n-am ce saloane sunt prin imprejurimile Adjudului de unde sunt eu de loc.

Bine ai venit. Eu iti pot recomanda saloane din Focsani...

Aly_myra
12.02.2011, 20:14:51
Bine ai venit. Eu iti pot recomanda saloane din Focsani...

^:)^ Multumesc :* Poti sa-mi trimiti un pm te rog sau daca ne permit administratorii spune aici pe topic :)

Te pup :*

danusza
14.02.2011, 18:50:19

Eu am gasit cu greu ceva pe placul meu. De coafat m-a coafat o prietena care e din alt oras insa de machiat m-am machiat la Nicole, pe str. Cotesti. Mi-am facut programare cu 2 zile inainte, fara proba, cu emotii (facusem vreo 3-4 probe prin alte parti si m-am lasat pagubasa)
Ca pret nu mai tin minte exact cat am dat...parca am dat undeva intre 70 si 100 lei

Aly_myra
14.02.2011, 22:34:09
Eu am gasit cu greu ceva pe placul meu. De coafat m-a coafat o prietena care e din alt oras insa de machiat m-am machiat la Nicole, pe str. Cotesti. Mi-am facut programare cu 2 zile inainte, fara proba, cu emotii (facusem vreo 3-4 probe prin alte parti si m-am lasat pagubasa)
Ca pret nu mai tin minte exact cat am dat...parca am dat undeva intre 70 si 100 lei

Multumesc :*

daria2011
15.02.2011, 07:57:15

imi place cum te-a machiat.
s-a deplasat acasa ?
eu nu sunt din Focsani, imi poti da un reper unde se afla Nicole ?
multumesc.

O zi frumoasa!

alina512
15.02.2011, 12:10:52
s-a deplasat acasa ?
multumesc.

O zi frumoasa!

In spatele magazinului Leonardo, mergi drept vreo 100 m.

daria2011
16.02.2011, 11:48:06
In spatele magazinului Leonardo, mergi drept vreo 100 m.

multumesc pentru raspuns.

o zi buna.

danusza
16.02.2011, 20:13:18
s-a deplasat acasa ?
multumesc.

O zi frumoasa!

Nu, am fost eu acolo.
Ca idee, trebuie sa va faceti programare cu destul de mult timp inainte, mai ales daca aveti nunta sambata. Nasa mea isi facuse programare acolo cu aproape doua luni inainte si nu mai avea timp decat dupa 12. La insistentele ei m-a primit si pe mine, dar la 7 dimineata, inainte de program.

Sincera sa fiu eram hotarata sa ma machiez singura acasa. Sunasem si la Raluca (parca asa o chema, am luat nr ei tot de aici, de pe miresici) dar era ocupata. Noroc ca a insistat nasa mea sa-mi faca programare acolo.

Ea s-a coafat tot acolo si la nunta mea si cand a cununat in august. Mie mi-a placut ce i-a iesit chiar daca ea nu a fost multumita 100%.

La probe am mai fost la un salon (am uitat cum se numeste) la a doua intersectie dupa tribunal spre doi stejari, la unul pe langa gara si la o fata care facea cosmetica acasa dar nu am fost multumita.

buly_dunut
16.02.2011, 23:37:20
Neatza miresici! Vorbind de pregatiri vas ruga cine are idee de cateva sugestii de fotograf/cameraman...Auzisem pe unul din forumuri de un anume¨bebe¨ din vrancea de care ar fi multumita lumea dar nush..Care ma puteti ajuta..va multumesc.

alina512
17.02.2011, 17:34:53
Neatza miresici! Vorbind de pregatiri vas ruga cine are idee de cateva sugestii de fotograf/cameraman...Auzisem pe unul din forumuri de un anume¨bebe¨ din vrancea de care ar fi multumita lumea dar nush..Care ma puteti ajuta..va multumesc.

Depinde ce doresti de la foto / video si cat esti dispus sa dai. Gasesti pachete de la 300 la 2000 euro. Eu l-am avut pe Bebe la botez si am fost multumita de rezultat. Mai multe detalii gasesti aici: http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=360.

gaya24
17.02.2011, 19:16:42
Depinde ce doresti de la foto / video si cat esti dispus sa dai. Gasesti pachete de la 300 la 2000 euro. Eu l-am avut pe Bebe la botez si am fost multumita de rezultat. Mai multe detalii gasesti aici: http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=360.

buna uitate la pozele mele in semnatura daca iti plac iti dau nr fotografului in mare parte am fost multumita,poze,album,filmare 1100lei vroiam niste poze mai artistice dar pana la urma a trecut...a fost bine

lorryy_vn2003
18.02.2011, 20:13:23

Eu am avut la nunta 2 baieti trimisi de Bebe. Pozele + albumul au fost super, colajele foarte bine selectate foarte multumita. Inregistrarea a fost naspa...au dat buleala...se vede clar ca nu s profesionisti( scame pe obiectiv, cadre aiurea cu capetele invitatilor taiate etc) Eu cred ca daca ar fi fost Bebe personal n-as fi fost dezamagita nici de video. Deci concluzia mea: cred e bine sa fie Bebe cu foto si video nu baieti de ai lui. Sper sa ti fie de ajutor parerea mea! Succes!!

bianca0312
19.02.2011, 08:05:17
[QUOTE=buly_dunut;3985706]Neatza miresici! Vorbind de pregatiri vas ruga cine are idee de cateva sugestii de fotograf/cameraman...Auzisem pe unul din forumuri de un anume¨bebe¨ din vrancea de care ar fi multumita lumea dar nush..Care ma puteti ajuta..va multumesc.[/QUOT

noi am apelat la un fotograf din tecuci se numeste catalin abalasei si face poze super, mai fain ca bebe,noi am facut contract cu el si ne costa 1600 cu album personalizat si filmat cu tot sau 1400 fara album personalizat, daca esti interesat iti pot da nr lui de telefon

bafta

ggabriela_88
21.02.2011, 12:58:43
Eu am avut la nunta 2 baieti trimisi de Bebe. Pozele + albumul au fost super, colajele foarte bine selectate foarte multumita. Inregistrarea a fost naspa...au dat buleala...se vede clar ca nu s profesionisti( scame pe obiectiv, cadre aiurea cu capetele invitatilor taiate etc) Eu cred ca daca ar fi fost Bebe personal n-as fi fost dezamagita nici de video. Deci concluzia mea: cred e bine sa fie Bebe cu foto si video nu baieti de ai lui. Sper sa ti fie de ajutor parerea mea! Succes!!

buna. imi pare rau pt filmarea de la nunta ! Noi o sa il avem pe bebe si noi suntem multumiti de ceea ce face. Noi am fost la multe nunti,unde a fost el si ne-a placut fff mult ! Noi am vb cu el si o sa vina el personal !!

alina_stef
21.02.2011, 17:08:58
bebe e bun in ceea ce face dar e smecher, daca nu iei pachetul cel mai scump, nu vine el ci colaboratorii si cei drept munca lui e laudata, nu a colaboratorilor. noi am fost la el, ne-a cerut 2400 lei negociat ca sa vina el, avand in vedere ca noi avem nunta pe 4 iunie, si nu mare bataie cum e in iulie-august. l-am ales pe paul pana, sper sa faca treaba buna, va spun dupa 4 iunie.:D

alina512
21.02.2011, 20:10:36
bebe e bun in ceea ce face dar e smecher, daca nu iei pachetul cel mai scump, nu vine el ci colaboratorii si cei drept munca lui e laudata, nu a colaboratorilor. noi am fost la el, ne-a cerut 2400 lei negociat ca sa vina el, avand in vedere ca noi avem nunta pe 4 iunie, si nu mare bataie cum e in iulie-august. l-am ales pe paul pana, sper sa faca treaba buna, va spun dupa 4 iunie.:D

Iti pot arata pozele pe care mi le-a facut mie la nunta Paul, la botez l-am avut pe Bebe.

alina_stef
21.02.2011, 22:30:03
Iti pot arata pozele pe care mi le-a facut mie la nunta Paul, la botez l-am avut pe Bebe.

le-am vazut alina pe cand aveai linkul catre profilul de piccasa...si mi-ai zis ca ai fost multumita de el, parca asa tin minte..

mady_89
27.02.2011, 19:39:55
Buna fetelor,am o nelamurire foarte mare......am cumparat costumul pentru mire si sper sa nu ne fi grabit pentru cununia religioasa costumul este negru cu camasa alba si aici vine marea mea indoiala lavaliera si vesta este bordeaux.mie imi place cum ii sta pentru ca mirele e brunet si ii da o pata de culoare dar m-am mai uitat pe internet si am vazut ca majoritatea mirilor sunt imbracati doar in alb si negru voi ce parere aveti? ((

danusza
27.02.2011, 21:06:18
Buna fetelor,am o nelamurire foarte mare......am cumparat costumul pentru mire si sper sa nu ne fi grabit pentru cununia religioasa costumul este negru cu camasa alba si aici vine marea mea indoiala lavaliera si vesta este bordeaux.mie imi place cum ii sta pentru ca mirele e brunet si ii da o pata de culoare dar m-am mai uitat pe internet si am vazut ca majoritatea mirilor sunt imbracati doar in alb si negru voi ce parere aveti? ((

Eu zic ca important este sa va simtiti voi bine in pielea voastra.
Eu am insistat sa-i pun sotului meu camasa alba si cravata neagra (chiar daca toata lumea imi spunea ca e nunta nu inmormantare) pentru ca asa am considerat ca va fi mai elegant si il prinde mai bine. Al meu era de acord cu orice ii propuneam (ii dadeam exemple cu actorii de la oscar, pe covorul rosu). Am cedat totusi insistentelor soacrelor (adica mama si mami) si ziua a purtat o camasa roz cu aceeasi cravata neagra.
De vesta si lavaliera nici nu s-a pus problema...nici mie nu-mi plac si nici al meu nu vroia asa ceva. Vroia ceva cat mai simplu.
Cand a venit sa ma ia in ziua nuntii ma uitam la el de pe geam si mi-au dat lacrimile. L-am vazut ca pe cel mai frumos brabat din lume :)

Concluzia: Alegeti impreuna orice credeti ca va vace sa va simtiti cel mai bine in pielea voastra iar in ziua nuntii o sa-l vezi pe fat-frumos :*

alina_stef
27.02.2011, 21:59:16
si al meu tot in negru se va imbraca..costulm negru, camasa alba cu nasturi negri, papion si brau negru, iar la buzunarul de la costum ii voi pune o batista de saten, inca nu stiu ce culoare. negru e culoarea elegantei, si depinde de gusturi...eu nu mi-as imagina mirele imbracat in alb sau crem:O:O!

alex88
28.02.2011, 10:56:12
Mi-ar placea sa ne adunam mai multe miresici din Vrancea, bineinteles sunt bine venite si miresicile din alte zone, pentru a ne da sfaturi si informatii legate de fotografi buni, muzica, restaurant, agentii de nunti....etc....:*

alex88
28.02.2011, 15:50:44
nu, nu, dar miresici mai degraba gasesti din focsani (eu de ex) decat din adjud. bine ai venit, oricum!
Inca o miresica din Focsanii!!!:D:D...ce bine!!in sfarsit am mai gasit o colega de "suferinta" din acelasi oras..:P..cum stai cu pregatirile?...:*

alex88
28.02.2011, 15:54:32

Eu cred ca cel mai important e sa va placa voua si sa ii vina bine...Aici e o chestie de gusturile fiecaruia. In plus daca il prinde bine culoarea e perfect...stai linistita! Conteaza sa va placa voua..e nunta voastra..:D;)

alex88
28.02.2011, 15:56:19

E bine ca al tau te-a lasat sa ii alegi costumul...A meu e asa de incapatzanat incat nu vrea sa auda decat de costum clasic....mie mi-ar fi placut modelele alea de costum gen frac, sau cele cu braul ala din satin....dar..:(..poate il conving macar sa probeze ca daca ii sta bine o sa vrea..;;)

alex88
28.02.2011, 15:58:14

Nu stiu ce sa zic de Bebe... eu personal am auzit pareri pro si contra....insa am auzit lucruri bune de un anume Mihai Bornaz, care lucreaza la postul local, Atlas Tv...cere intre 300- 400 de euro pt tot tacamul....si eu as opta pt el..:)

ggabriela_88
28.02.2011, 16:19:10
Mi-ar placea sa ne adunam mai multe miresici din Vrancea, bineinteles sunt bine venite si miresicile din alte zone, pentru a ne da sfaturi si informatii legate de fotografi buni, muzica, restaurant, agentii de nunti....etc....:*

eu sunt o miresica din Vrancea !

marllenska
28.02.2011, 19:36:33
Sunt topicuri separate pt toate aceste subiecte. S-au scris sute de pagini...

alina_stef
01.03.2011, 08:54:04
nu strica inca unul pentru cele dornice de impartasit idei..si eu tot miresica de vrancea!

alina512
02.03.2011, 13:06:20
si al meu tot in negru se va imbraca..costulm negru, camasa alba cu nasturi negri, papion si brau negru, iar la buzunarul de la costum ii voi pune o batista de saten, inca nu stiu ce culoare. negru e culoarea elegantei, si depinde de gusturi...eu nu mi-as imagina mirele imbracat in alb sau crem:O:O!

Subscriu, asa consider si eu.

aurelya22
11.04.2011, 00:13:22
nu strica inca unul pentru cele dornice de impartasit idei..si eu tot miresica de vrancea!

Alina cu merg pregatirile de nunta?ai rezolvat cu aranjamentele pt restaurant, iti permit sa aduci pe altcineva sa iti decoreze sala?te intreb pt ca si eu sunt direct interesanta de asta....mie initial spunandu-mi ca pot aduce si pe altcineva ca nu sunt prob. abia ast sa ne spui cum a decurs totul la nunta ta...tu fiind cam prima care are nunta anul asta!spor la pregatiri si iti doresc o nunta superba:*

alex88
11.04.2011, 09:46:43
Neata miresici!!! Eu am apelat pentru aranjamentul salii la cei de la firma Rogoblen.....Nunta va avea loc la Dana 2, Golesti si din ce am vb cu tipa de acolo daca mi-ar fi aranjat ei sala ma costa 1000 ron, daca ii chem pe cei de la Rogoblen ma costa tot pe acolo insa imi fac toate mofturile....As vrea sa stiu care dintre voi a vorbit deja la primarie si daca stiti cat este taxa pentru a oficia cununoa civila sambata la Teatru...Eu auzisem de vreo 500 de ron si mi se pare destul de multisor...
Va atasez si cateva poze cu rochitza pe care am ales-o si astept parerile voastre.Trebuie sa precizez ca cea pe care am probat era cu un numar mai mic la cupa sutienul asa a nu arata prea grozav, insa am dat comanda si va fi un pic diferita in partea de sus... Nu voi avea decolteu asa de mare... Pupicei:*:*:*

alina512
11.04.2011, 10:48:58
Neata miresici!!! Eu am apelat pentru aranjamentul salii la cei de la firma Rogoblen.....Nunta va avea loc la Dana 2, Golesti si din ce am vb cu tipa de acolo daca mi-ar fi aranjat ei sala ma costa 1000 ron, daca ii chem pe cei de la Rogoblen ma costa tot pe acolo insa imi fac toate mofturile....As vrea sa stiu care dintre voi a vorbit deja la primarie si daca stiti cat este taxa pentru a oficia cununoa civila sambata la Teatru...Eu auzisem de vreo 500 de ron si mi se pare destul de multisor...
Va atasez si cateva poze cu rochitza pe care am ales-o si astept parerile voastre.Trebuie sa precizez ca cea pe care am probat era cu un numar mai mic la cupa sutienul asa a nu arata prea grozav, insa am dat comanda si va fi un pic diferita in partea de sus... Nu voi avea decolteu asa de mare... Pupicei:*:*:*

Din cate stiu eu, in cursul saptamanii e gratis, sambata pana-n ora 14 e 100 lei, dupa ora 14 si duminica - 500 lei.

alina_stef
11.04.2011, 11:14:43
Alina cu merg pregatirile de nunta?ai rezolvat cu aranjamentele pt restaurant, iti permit sa aduci pe altcineva sa iti decoreze sala?te intreb pt ca si eu sunt direct interesanta de asta....mie initial spunandu-mi ca pot aduce si pe altcineva ca nu sunt prob. abia ast sa ne spui cum a decurs totul la nunta ta...tu fiind cam prima care are nunta anul asta!spor la pregatiri si iti doresc o nunta superba:*

buna miresica! am fost ieri la restaurant si am stabilit TOT!! suntem foarte incantati, doamne mai amabile si vorbarete si dispuse sa te ajute nu am intalnit!!!
cat despre aranjamente, am stabilit miercuri sa ne intalnim cu doamna cu care colaboreaza ei, sa ii spunem ce vrem, ne face oferta de preturi, etc. ne-au spus, daca nu suntem multumiti, putem colabora cu oricine.
insa, te sfatuiesc sa nu te grabesti, noi era sa o facem si poate ne luam teapa.
daca vrei sa te interesezi la alte firme, intreaba ce oferta de pret iti fac pentru: aranjamente florare pentru cate mese aveti, vaze, stalpisori la intrare, arcada la intrare, masa de sampanie, covor rosu, masa de prezidiu( acestea le ofera doamna, iar pretul in functie de florile pe care vrei).
mai multe detalii postez miercuri seara sau joi dimi!

aurelya22
11.04.2011, 16:30:55
buna miresica! am fost ieri la restaurant si am stabilit TOT!! suntem foarte incantati, doamne mai amabile si vorbarete si dispuse sa te ajute nu am intalnit!!!
cat despre aranjamente, am stabilit miercuri sa ne intalnim cu doamna cu care colaboreaza ei, sa ii spunem ce vrem, ne face oferta de preturi, etc. ne-au spus, daca nu suntem multumiti, putem colabora cu oricine.
insa, te sfatuiesc sa nu te grabesti, noi era sa o facem si poate ne luam teapa.
daca vrei sa te interesezi la alte firme, intreaba ce oferta de pret iti fac pentru: aranjamente florare pentru cate mese aveti, vaze, stalpisori la intrare, arcada la intrare, masa de sampanie, covor rosu, masa de prezidiu( acestea le ofera doamna, iar pretul in functie de florile pe care vrei).

ok te ast cu noutati si cu preturi daca e posibil! Eu am vb pana acum 1 singura data cu ele si da sunt vorbarete si amabile....asa cum ar trebui si sa fie la urma urmei.;-)

ella1986
11.04.2011, 20:38:56

foarte frumoasa rochia.sa o porti sanatoasa.din cate stiu de la cunoscuti, rogoblen sunt unii din cei mai scumpi din oras.sincer, mai ai destule optiuni pt aranjatul salii, buchete etc gen la sposa, x in 0, eden's, monik's. cauta pretul cel mai bun, pt ca fiecare banut conteaza

rrramor
17.04.2011, 17:40:21
Perfect, astept mesajul tau cu nr Ralucai. Cat despre Elena, ai cumva un nr de tel? Imi poti da un punct de reper sa ajung la salonul Ella? Pe tine ele te-au coafat/machiat la nunta?

Raluca este acceasi Raluca T de la Boca Chica? Daca da, va rog sa-mi dati si mie numarul ei de telefon ( pe Pm, desigur). Am inteles ca Raluca T e cea mai buna la machiat din Focsani si ca foloseste produse MAC, este adevarat? Multumesc frumos.

marllenska
17.04.2011, 19:16:58
Raluca este acceasi Raluca T de la Boca Chica? Daca da, va rog sa-mi dati si mie numarul ei de telefon ( pe Pm, desigur). Am inteles ca Raluca T e cea mai buna la machiat din Focsani si ca foloseste produse MAC, este adevarat? Multumesc frumos.
Da, este adevarat. Foloseste MAC. Nu stiu daca e cea mai buna, pt ca nu asta e job-ul ei de baza. Cert este ca stie sa machieze. De fapt e Raluca G, nu T:), dar asta e mai putin important. Eu o recomand cu ca mai mare incredere. Nu lucreaza la Boca Chica.

gaya24
17.04.2011, 20:56:08

c facy alynutza merg pregatirile?
miresici care stiti vreun loc de munca prin focsani ceva serios...va multumesc anticipat

marllenska
17.04.2011, 23:06:22
c facy alynutza merg pregatirile?
miresici care stiti vreun loc de munca prin focsani ceva serios...va multumesc anticipat

Serios, serios...dar in ce domeniu ai vrea sa lucrezi?

gaya24
18.04.2011, 11:32:53
Serios, serios...dar in ce domeniu ai vrea sa lucrezi?
buna ma prin serios ma refeream sa fie cu salariu la timp nu sa ma amane, am lucrat in bv in domeniul decoratiuni, si intr-un magazin de haine am terminat asistenta sociala...si azi ma intorc acasa si ma tot uit prin ziar pe net si nu gasesc nimik(numai videochat..prostii)am nevoie urgent de un post d munca daca stiti cv va rog un pm...va multumesc

marllenska
18.04.2011, 12:21:00
buna ma prin serios ma refeream sa fie cu salariu la timp nu sa ma amane, am lucrat in bv in domeniul decoratiuni, si intr-un magazin de haine am terminat asistenta sociala...si azi ma intorc acasa si ma tot uit prin ziar pe net si nu gasesc nimik(numai videochat..prostii)am nevoie urgent de un post d munca daca stiti cv va rog un pm...va multumesc

Incearca la DGASPC daca ai terminat Asistenta Sociala.

daria2011
13.05.2011, 07:59:07
Neata!

Intrebare intrebatoare: voi cu ce umpleti timpul in care mireasa este furata?

gabi_myx_mail
13.05.2011, 09:02:34
Neata!

Cred ca depinde de invitati si de formatie... La noi toata lumea dansa cand m-au adus pe mine inapoi ;))

alina_stef
13.05.2011, 09:18:41
Neata!

neatza si tie!! cu muzica se umplete timpul!!

daria2011
13.05.2011, 10:27:46
merci de raspunsuri.
eu ma gandeam la ceva ce sa le capteze atentia cat sunt plecata.
in ce priveste muzica, avem o formatie destul de buna.

alina512
13.05.2011, 12:03:16
merci de raspunsuri.
eu ma gandeam la ceva ce sa le capteze atentia cat sunt plecata.
in ce priveste muzica, avem o formatie destul de buna.

Ce altceva sa le capteze atentia decat muzica si dansul, eventual o alta mireasa (cum a fost la mine ca am facut schimb) sau o gluma cu un tip imbracat in mireasa. ;))

alexandrabaciu007
19.05.2011, 11:01:32
neatza si tie!! cu muzica se umplete timpul!!

asa e dar fiecare face cum vrea

alexandrabaciu007
19.05.2011, 11:02:32
Incearca la DGASPC daca ai terminat Asistenta Sociala.

da sau la primarie

daria2011
20.05.2011, 10:42:03
O alta intrebare intrebatoare ;)) : parintii stau la masa cu mirii si nasii? Am vazut nunti unde alaturi de miri erau doar nasii , iar la alte nunti erau si parintii.

alina_stef
20.05.2011, 10:49:03
O alta intrebare intrebatoare ;)) : parintii stau la masa cu mirii si nasii? Am vazut nunti unde alaturi de miri erau doar nasii , iar la alte nunti erau si parintii.

depinde de cum iti doresti tu.la mine din motive personale, parintii\socrii vor sta fiecare la masa lor.

daria2011
20.05.2011, 10:56:47
depinde de cum iti doresti tu.la mine din motive personale, parintii\socrii vor sta fiecare la masa lor.

merci de raspuns.

si colacul care se rupe dupa gatitul miresei, cine il cumpara ?

gabi_myx_mail
20.05.2011, 11:08:36

La mine au fost doar nasii, pentru ca parintii oricum erau pe ringul de dans sau printre invitati! ;-)

gabi_myx_mail
20.05.2011, 11:09:35
merci de raspuns.

La mine nu l-a cumparat nimeni, l-am rupt in 4 si l-am aruncat in cele 4 directii ;))

alina_stef
20.05.2011, 11:10:58
merci de raspuns.

aici nu stiu daca e o regula, daca trebuie adus de mireasa sau de nasa...poate ne raspune o "miresica" maritata..

alina_stef
20.05.2011, 11:11:53
La mine nu l-a cumparat nimeni, l-am rupt in 4 si l-am aruncat in cele 4 directii ;))

nu gaby, cine il aduce, mireasa sau nasa??

gabi_myx_mail
20.05.2011, 11:20:49

Nasa l-a platit, dar il comandasem eu, ea fiind din Targoviste.
Ar fi bine sa va interesati pt colac/prajituri/saratele cu vreo 2 saptamani inainte - pe mine m-au rugat sa vin cu comanda ferma luni, cu 5 zile inainte de nunta deoarece sunt cantitati mari ;-)

alina_stef
20.05.2011, 11:23:58
Nasa l-a platit, dar il comandasem eu, ea fiind din Targoviste.
Ar fi bine sa va interesati pt colac/prajituri/saratele cu vreo 2 saptamani inainte - pe mine m-au rugat sa vin cu comanda ferma luni, cu 5 zile inainte de nunta deoarece sunt cantitati mari ;-)

eu am dat comanda de prajituri acum o luna, iar de tort acum 3 luni:)). urmeaza sapt viitoare, pe la sfarsit sa dam cantitatile exacte, asa cum zici tu.inca asteptam confirmari.
chiar gaby, tu ai sunat dupa confirmari sau ai fost sunata?

nicpitic
20.05.2011, 11:31:32
aici nu stiu daca e o regula, daca trebuie adus de mireasa sau de nasa...poate ne raspune o "miresica" maritata..
Colacul il cumparara soacra mica, dar este rupt de nasa. Am experienta in domeniu atat ca mireasa, cat si ca nasa :)

alina_stef
20.05.2011, 11:32:59
Colacul il cumparara soacra mica, dar este rupt de nasa. Am experienta in domeniu atat ca mireasa, cat si ca nasa :)

multumim de raspuns!!

nicpitic
20.05.2011, 11:33:37
Daca mireasa este "luata" de la parintii ei, colacul nu trebuie sa-l aduca nimei, pentru ca fiind cumparat de soacra mica, in mod normal ar trebui sa fie deja "la locul faptei". Se aseaza pe o tava impreuna cu un pahar cu vin, din care mireasa bea de trei ori. Restul este varsat de nasa la picioarele miresei.

alina_stef
20.05.2011, 11:40:25
Daca mireasa este "luata" de la parintii ei, colacul nu trebuie sa-l aduca nimei, pentru ca fiind cumparat de soacra mica, in mod normal ar trebui sa fie deja "la locul faptei". Se aseaza pe o tava impreuna cu un pahar cu vin, din care mireasa bea de trei ori. Restul este varsat de nasa la picioarele miresei.

mai spune-mi te rog inca ceva, mireasa trebuie sa manance din colac si apoi va fi aruncat, sau doar inchinat si aruncat?
cand se spala nasu pe maini dupa dezgatit sau cand intram in restaurant?

gabi_myx_mail
20.05.2011, 11:45:38
mai spune-mi te rog inca ceva, mireasa trebuie sa manance din colac si apoi va fi aruncat, sau doar inchinat si aruncat?

Depinde de zona obiceiul cu colacul ;)) La mine nu se practica paharul de vin.
Este doar inchinat de nasa si aruncat de mireasa.
Ar fi bine sa il crestati putin pe dedesubt, ca sa se rupa mai usor.

Nasul se spala dupa cununia religiosa, la restaurant, inainte de a intra. Eu mai stiam ca si tatal mirelui ar trebui sa fie spalat pe maini de mireasa, o data cu nasul.

nicpitic
20.05.2011, 11:57:50
Stii cum e " cate bordeie, atatea oboecei". Eu iti spun cumam facut eu, atat ca mireasa, cat si ca nasa, dar si ce am vazut la nuntile la care am participat. Nasa rupe din colac, inchina mireasa cu fiecare bucata, ii da sa guste si apoi i-l lasa sa-l arunce. Prima bucata este a miresei, din ea pregatindu-se portiile pentru biberica din care preotul va da sa gustati. Eu nu l-am spalat pe nasul meu, ci pe nasa mea. In mod normal ar trebui spalata dupa cununia religioasa, pentru ca astfel ii speli pacatele pe care ti le-a luat in biserica, dar eu, din criza de timp, am spalat-o a doua zi.
Ideea e ca nu trebuie sa te sperii daca lumea va spune sa faci intr-un fel sau altul, pentru ca pareri vor fi multe si impartite. Bine este sa faci cum crezi si nasa ta ca este mai bine pentru voi, pentru nu cred ca, pana la urma, o nunta sta neaparat in momentul in care ai spalat nasul sau nasa pe maini. Important este sa va simiti bine, sa va bucurati de ziua asta, pentru ca oricum comentarii vor exista.

daria2011
20.05.2011, 12:09:54
multumesc tuturor pentru raspunsuri !

mai am inca o intrebare intrebatoare: la ce mana se pune bentita cu floare doamnisoarei de onoare?

marllenska
20.05.2011, 13:03:16
Doamne...cata bataie de cap!:) Inafara de aruncarea bucatilor din colac eu n-am tinut niciun obicei...

marllenska
20.05.2011, 13:04:01

mai am inca o intrebare intrebatoare: la ce mana se pune bentita cu floare doamnisoarei de onoare?

La ce mana vrea domnisoara...

alina_stef
20.05.2011, 13:31:33
Stii cum e " cate bordeie, atatea oboecei". Eu iti spun cumam facut eu, atat ca mireasa, cat si ca nasa, dar si ce am vazut la nuntile la care am participat. Nasa rupe din colac, inchina mireasa cu fiecare bucata, ii da sa guste si apoi i-l lasa sa-l arunce. Prima bucata este a miresei, din ea pregatindu-se portiile pentru biberica din care preotul va da sa gustati. Eu nu l-am spalat pe nasul meu, ci pe nasa mea. In mod normal ar trebui spalata dupa cununia religioasa, pentru ca astfel ii speli pacatele pe care ti le-a luat in biserica, dar eu, din criza de timp, am spalat-o a doua zi.
Ideea e ca nu trebuie sa te sperii daca lumea va spune sa faci intr-un fel sau altul, pentru ca pareri vor fi multe si impartite. Bine este sa faci cum crezi si nasa ta ca este mai bine pentru voi, pentru nu cred ca, pana la urma, o nunta sta neaparat in momentul in care ai spalat nasul sau nasa pe maini. Important este sa va simiti bine, sa va bucurati de ziua asta, pentru ca oricum comentarii vor exista.

ms de raspuns, si ai perfecta dreptate, nunta nu sta in ordinea in care faci obiceiurile. te-am intrebat, asa pentru mine, sa stiu eu:D

nicpitic
20.05.2011, 13:54:50
ms de raspuns, si ai perfecta dreptate, nunta nu sta in ordinea in care faci obiceiurile. te-am intrebat, asa pentru mine, sa stiu eu:D
Ce pot sa-ti spun cu siguranta este ca pentru tine si pentru cei apropiati tie, nunta ta va fi, oricum, cea mai frumoasa, iar asta e cel mai important.

gabi_myx_mail
20.05.2011, 16:24:08

Eu am pus corsajul la mana stanga, gandindu-ma ca si cocardele se pun in partea stanga ;))

alina512
20.05.2011, 16:30:28
da sau la primarie

Ai vazut tu ca au publicat vreun post ... ? Eu care lucrez acolo, stiu doar de dat afara si de persoane care pleaca singure ca nu le mai convine sa stea pe 600 lei la cat au scazut acum salariul .

alina512
20.05.2011, 16:34:51
Doamne...cata bataie de cap!:) Inafara de aruncarea bucatilor din colac eu n-am tinut niciun obicei...

Si eu la fel, nici nu am auzit de unele din ele, cum ar fi cu paharul de vin, sau cu spalatul pe maini. Eu stiam de spalatul pe maini doar la botez, ii torni nasei sa se spele dupa baita.

daria2011
21.05.2011, 08:28:42
merci de raspunsuri!

raluca22
26.05.2011, 17:14:00
Eu am pus corsajul la mana stanga, gandindu-ma ca si cocardele se pun in partea stanga ;))

din pacate nu pot raspunde pe privat..iti pot da detalii pe mess:raly2282

aurelya22
28.05.2011, 14:23:58
Alina de azi intr-o sapt ai nunta.....imi inchipui ce emotii trebuie sa ai!ai terminat pregatirile?in e stadiu esti?sper ca dupa nunta sa revi cu poze si sa ne povestesti cum au decurs lucrurile.....o nunta minunata si sa te distrezi la maxim:)>-:*:*:*<:-P

alina_stef
28.05.2011, 16:04:08
Alina de azi intr-o sapt ai nunta.....imi inchipui ce emotii trebuie sa ai!ai terminat pregatirile?in e stadiu esti?sper ca dupa nunta sa revi cu poze si sa ne povestesti cum au decurs lucrurile.....o nunta minunata si sa te distrezi la maxim:)>-:*:*:*<:-P

multumesc Aurelia!!!>:D<
emotii sunt, cu pregatirile stam foarte bine, pana la sfarsitul sapt viitoare stam relaxati.
o sa vin cu detalii si poze, dupa nunta.;-)

CHIRICOANA
28.05.2011, 16:05:10
exista si vreo miresica din focsani ?mi-ar placea sa schimbam impresii.:)>-

daaaaaaaaaa sunt din focsani

marllenska
28.05.2011, 19:02:34
daaaaaaaaaa sunt din focsani

Raspunzi unui mesaj de acum 3 ani?:))

daria2011
31.05.2011, 08:33:13
si a trecut si nunta noastra ;))
cert este ca merita orice osteneala, oboseala si stres pentru un eveniment atat de important si sa iti vezi invitatii multumiti dupa, e o adevarata satisfactie.
am sa revin cu poze dupa ce ne vom intoarce din "luna de miere".

alina_stef
31.05.2011, 08:51:27
cert este ca merita orice osteneala, oboseala si stres pentru un eveniment atat de important si sa iti vezi invitatii multumiti dupa, e o adevarata satisfactie.

casa de piatra!! sa fiti fericiti toata viata!!!

aurelya22
31.05.2011, 11:39:48

casa de piatra si te ast cu poze;-)

daria2011
31.05.2011, 15:12:03
multumesc fetelor!

mady84
31.05.2011, 22:25:46
Casa de piatra si multa fericire!Sa aveti o luna de miere frumoasa.

nico_leta
02.06.2011, 20:09:32
rasfoiam paginile din urma si am vazut ca alina _stef are nunta sambata sper sa fie cum si-a dorit si sa revina cu sfaturi dupa ca sunt care au nevoie

alina_stef
02.06.2011, 21:53:27
rasfoiam paginile din urma si am vazut ca alina _stef are nunta sambata sper sa fie cum si-a dorit si sa revina cu sfaturi dupa ca sunt care au nevoie

multumesc nico!!! si eu imi doresc sa iasa totul bine!!!

aurelya22
06.06.2011, 15:20:19
Alina casa de piatra si o casnicie fericita! am citit ca ai avut o nunta superba asa cum te asteptai...cu mici peripetii p care o sa le ti le amintesti cu placere peste ani. te ast cu pozeeeeee;;)<:-P:*:*

alina_stef
07.06.2011, 15:50:22
Alina casa de piatra si o casnicie fericita! am citit ca ai avut o nunta superba asa cum te asteptai...cu mici peripetii p care o sa le ti le amintesti cu placere peste ani. te ast cu pozeeeeee;;)<:-P:*:*

poze sunt in picassa si pe facebook!
http://www.facebook.com/profile.php?id=100000923771967