PDA

Versiunea completa : Miresici din Vrancea - pregatiri de nunta

Pagini : [1] 2 3 4 5 6

CARMENS
06.02.2007, 14:48:25
Exista si vreo miresica din Focsani ?Mi-ar placea sa schimbam impresii.:)>-

annie_val23
12.11.2007, 23:40:48
Sper sa nu sa se supere nimeni ca nu scriu la obiect dar cum nu exista oraselul asta mic pe aici,scriu in topicul unuia mai aproape...asa ca exista vreo miresica din Adjud,Vrancea pe aici...sa mai stam de vorba?
Ma scuzati,sper sa nu deranjez pe nimeni....^:)^

josefine
13.11.2007, 03:44:49
mai degraba focsani :d

annie_val23
13.11.2007, 04:38:45
mai degraba focsani :d
Nu am observat ca era si Focsani acolo,asta e...imi cer scuze daca te-a deranjat ca am considerat Galatiul mai aproape decat Focsani,,,

josefine
13.11.2007, 07:23:08
nu, nu, dar miresici mai degraba gasesti din focsani (eu de ex) decat din adjud. bine ai venit, oricum!

falcute
13.11.2007, 08:12:00
Buna,
Eu s\am fost miresica in Adjud.Si eu si sotul meu suntem din Adjud.Asa ca dak ai nevoie de informatii suplimentare here I am.
;-)
Numai bine!

falcute
13.11.2007, 08:33:08
Buna Dragele,

Desi eu am fost miresica cam demultisor, am ramas surprinsa ca nu exista inca un subiect deschis pentru noi.Asa ca..uitati l aici;)) loc de discutii pt viitoarele /fostele miresici vrancene.
Spor la pregatiri si sa aveti nunta pe care ati visat o!
Numai bine!>:D<

annie_val23
13.11.2007, 14:30:39
Buna,
Eu s\am fost miresica in Adjud.Si eu si sotul meu suntem din Adjud.Asa ca dak ai nevoie de informatii suplimentare here I am.
;-)
Numai bine!
Buna....multumesc...deocamdata singurul lucru care l-am facut a fost sa inkiriem restaurantul...eu am vrut atlanticul dar mama mi-a zis ca e prea mare(o sa fie o nunta mica) si au inkiriat regalul...eu habar n-am ce e ala...mi-a zis ca e fata in fata cu posta..si ca e dragut,ca e o miniatura a atlanticului....dupa am aflat ca s-a dekis o pensiune(OVIDIU) si ca e tare frumoasa dar asta e----Tu stii regalul asta?Este frumos?Se merita sa o faci acolo?Apoi ,stii pe undeva unde poti inkiria limuzina in apropiere,eu gasit ceva la bacau dar nu au fost seriosi,vroiau sa le dau nr de cont asa fara sa vad ce limuzine au....
Iti multumesc mult de tot....<:-P

annie_val23
13.11.2007, 14:35:59
nu, nu, dar miresici mai degraba gasesti din focsani (eu de ex) decat din adjud. bine ai venit, oricum!
Stiu dar eu o sa o fac in adjud ...si nu mai am idee de nik de acolo...am fost in vara 3 zile dupa 4 ani asa ca imi tre sa adun ceva informatii,...daca adminul credde ca nu e bun locul sub meu sa-l mute,n-am nik impotriva

higgs
13.11.2007, 15:12:52
Stiu dar eu o sa o fac in adjud ...si nu mai am idee de nik de acolo...am fost in vara 3 zile dupa 4 ani asa ca imi tre sa adun ceva informatii,...daca adminul credde ca nu e bun locul sub meu sa-l mute,n-am nik impotriva

Voi muta acest subiect aici:
http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=39

Sau il pot concatena cu subiectul acesta Miresicile din Vrancea, adunarea! (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=7906)

Altfel nu vad legatura intre Adjud si Galati!

falcute
13.11.2007, 19:11:16
Va rog dak se poate mutati acest topic in subiectul Miresci din Vrancea, adunarea!Acesta este si motivul pentru care am creat subiectul despre miresicile vrancene, pt ca am observat ca nu exista inca un topic deschis pt Vrancea.
Multumesc din suflet!>:D<>:D<

falcute
19.11.2007, 20:31:56
Annie,

Revin cu numarul promis .Nr de telefon al celui care se ocupa cu filmari si fotografii de nunta este:[].Am apelat si noi la el, pentru a ne monta in vreun fel casetele noastre de la nunta, pentru ca cel pe care l am platit sa ne filmeze nunta,a facut un job de mantuiala si noi ne am primit casetele nemontate .:-s
Sunt curioasa ce o sa iasa.;;)
Numai bine si spor la pregatiri.

Lilisor
09.12.2007, 22:23:29
buna miresici!
ma intrebam daca printre voi sunt si miresici care vor avea nunta in focsani...poate impartasim opinii pretioase :D
va pup

josefine
09.12.2007, 22:31:35
bine ai venit!

mai exista un topic:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=7905

eu am avut nunta la gresu/lepsa;)

Lilisor
10.12.2007, 14:05:25
bine ai venit!

mai exista un topic:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=7905

eu am avut nunta la gresu/lepsa;)

multumesc :)

Emanuela180980
21.01.2008, 23:54:08
Bine v-am gasit miresici din Focsani!
Chiar ma gandeam ca nu este nimeni de la mine din oras.....
Ce sa va spun ..spor la treaba si casa de piatra!!<:-P

Emanuela180980
22.01.2008, 00:00:58
sigur ca da!
suntem mai multe...vezi ca mai e un topic!
:* :* :*

annie_banks
22.01.2008, 01:39:45
Ginerica al meu e din Focsani ;;) Se pune? :)

iulicik
12.03.2008, 09:16:06
Salutari miresici de Focsani!abia acum am descoperit si eu topicul asta.bine v-am gasit! :)

florence
15.04.2008, 16:52:04
Chiar nu e nici o miresica din Vrancea?

josefine
15.04.2008, 17:26:17
Ba da! Au mai fost (mai era si un topic acum ceva vreme)
Unde faci nunta?

florence
15.04.2008, 18:32:48
Ba da! Au mai fost (mai era si un topic acum ceva vreme)
Unde faci nunta?
Eu o sa cunun in Focsani. Dar mi-ar fi placut sa vad multe miresici din zona asta, sa vad obiceiuri si multe altele

annie_banks
15.04.2008, 18:58:42
Eu o sa cunun in Focsani. Dar mi-ar fi placut sa vad multe miresici din zona asta, sa vad obiceiuri si multe altele
Uite aici s-au mai scris 3 pagini ;;)
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2965

florence
15.04.2008, 19:15:33
Uite aici s-au mai scris 3 pagini ;;)
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2965
Ok, merci.

florence
15.04.2008, 19:22:56
buna miresici!
ma intrebam daca printre voi sunt si miresici care vor avea nunta in focsani...poate impartasim opinii pretioase :D
va pup
Eu o sa cunun in Focsani

iulicik
19.04.2008, 09:07:13
Eu o sa cunun in Focsani

la ce restaurant are loc nunta din Focsani?poate schimbam impresii >:D<

annie_banks
22.04.2008, 15:47:20
Fetelor, poate o ajutati pe aceasta viitoare nasica:

Buna,ma confrunt cu o situatie mai ciudata.Sa va povestesc repejor:Pe 3 mai voi fi nasica,viitorii fini locuiesc in Franta si nici macar nu-i cunosc,sunt rude din partea sotului.Nu stiu nici un detaliu referitor la nunta,decat ca va fi (cununia religioasa)la Biserica din Focsani,in parcul acela din centru.Apropo,eu locuiesc in Bucuresti....Stie cineva cum se numeste biserica si cam cat costa preot+alte alea?Finii vin abia peste vreo 2 zile in tara......:( si ne vom vedea doar 5 ore,deeh,fiecare cu pregatirile pt Paste.Astept raspunsurile voastre..

Ahhhhhhhhhhh,am uitat!!!!!!!!!#-o Bine v-am gasit<:-P

iulicik
23.04.2008, 20:17:14
Inca nu stiu cat ar costa biserica,in jur de 5 milioane cred.buchete frumoase se pot face la alexander's.unde are loc nunta?

florence
02.05.2008, 22:22:10
la ce restaurant are loc nunta din Focsani?poate schimbam impresii >:D<
Scuze ca nu am raspuns pana acum, dar am ceva probleme de sanatate care sper sa se rezolve ,iar in ceea ce priveste restaurantul sincer nu stiu cum se numeste pt ca nu sunt din Focsani stiu doar ca e in cadrul unui hotel.

iulicik
03.06.2008, 10:31:06
Chiar nu mai e nimeni din Vrancea pe aici?? :( :(

florence
06.06.2008, 12:54:16
Iulicik, zi-mi si mie ,te rog, daca in zona Vrancea e obiceiul cu gentuta de dimineata dupa nunta cu accesorii in ea(farduri parfum etc) pe care treb sa o ia nasa finei

Chiar nu mai e nimeni din Vrancea pe aici?? :( :(

andine
22.07.2008, 11:54:17
Ce obiceiuri de nunta sunt in Focsani? Exista ceva particular sau sunt cele general valabile in Vrancea?

iulicik
01.08.2008, 16:23:18
Iulicik, zi-mi si mie ,te rog, daca in zona Vrancea e obiceiul cu gentuta de dimineata dupa nunta cu accesorii in ea(farduri parfum etc) pe care treb sa o ia nasa finei

eu nu am auzit de un asa obicei :-\

florence
01.08.2008, 18:07:22
eu nu am auzit de un asa obicei :-\
Multumesc pt raspuns, dar am vb si cu fina si intr-adevar nu stia nici ea de asa ceva, dar a ramas surprinsa placut cand a aflat ca eu i-am cumparat gentuta cu toate accesoriile in ea pt ca asa e obiceiul in zona mea

Cafelutarea
01.08.2008, 18:43:29
De acest obicei am auzit si eu in ziua nunti, atunci cand cei mai batrani incep sa isi dea cu parerea:) dar la mine ca sa fie toata lumea impacata nasa sa facut ca ma rujeaza si ca ma da cu un parfum, aduse repede de viitoarea mea cumnata:)

Multumesc pt raspuns, dar am vb si cu fina si intr-adevar nu stia nici ea de asa ceva, dar a ramas surprinsa placut cand a aflat ca eu i-am cumparat gentuta cu toate accesoriile in ea pt ca asa e obiceiul in zona mea

Va asteptam cu intrebari :) cred ca eu si cu Josefina va putem ajuta cu sfaturi:)
Buna ziua dna J:)

Lusa23
08.08.2008, 18:02:05
cea de la hala cred ca se numeste monique.
as vrea sa intreb daca ati fost la vreo nunta la sorste(fashion center) ,ce v-a placut si ce nu;sa stiu la ce sa ma astept. ;;)

ce bine ca v-am gasiiiiiiiit!!!! tare greu se gasesc informatii despre servicii in Focsani... iti pot spune ca sorste e foarte "in voga" in Focsani, se fac nunti f frumoase acolo, pe mine m-a impresionat placut sala, dar e mult prea mare pentru nunta noastra... iti urez succes si asteptam poze!!!!

Lusa23
08.08.2008, 18:13:15
De acest obicei am auzit si eu in ziua nunti, atunci cand cei mai batrani incep sa isi dea cu parerea:) dar la mine ca sa fie toata lumea impacata nasa sa facut ca ma rujeaza si ca ma da cu un parfum, aduse repede de viitoarea mea cumnata:)

Va asteptam cu intrebari :) cred ca eu si cu Josefina va putem ajuta cu sfaturi:)
Buna ziua dna J:)

fetelor, ne puteti arata poze de la nuntile voastre? ma intereseaza detalii precum aranjamentele salii, florile... as vrea sa stiu la ce sa ma astept ca si nivel de servicii la cei din focsani... apropo, si eu voi avea nunta tot la biserica Donie la anul ;-)

Lusa23
08.08.2008, 18:16:05
despre coafura/machiaj ce ne spuneti? apeleaza cineva la aneta sau viorica pt par? la machiaj stiu ca lamaita si mihaela (lucra cu aneta pana de curand) sunt mai renumite prin oras, iar mihaela chiar lucreaza foarte bine...

josefine
08.08.2008, 18:57:58
despre coafura/machiaj ce ne spuneti? apeleaza cineva la aneta sau viorica pt par? la machiaj stiu ca lamaita si mihaela (lucra cu aneta pana de curand) sunt mai renumite prin oras, iar mihaela chiar lucreaza foarte bine...

hmm.. aneta, viorica? nu le stiu. am facut la mihaela, nu mai stiu cum se cheama salonul, in spate la farmacia 24. eu m-am facut des la ea, e o tipa de milioane.
machiaj, clar nicoleta. lamaita e buna, dar nicoleta e exceptionala (la coaforul de la gara). eu fac tratamentele la lamaita cand ajung in tara.
nici pe mihaela nu o stiu, cea care machiaza.

josefine
08.08.2008, 19:00:07
si pe mine ma bate gandul sa aduc din bucuresti, imi poti da mai multe informatiidespre cei la care ai apelat? cat timp ti-au lasat husele? eu am o problema cu husele acelea f subtiri si lucioase, care seamana cu o pijama ieftina... mai e o agentie de nunti intre fostul ACR si fostul BIG- pe colt la parterul unui bloc, ai idee daca ei au huse mai calitative?

pai na, si eu la fel, aceeasi problema am avut-o. cei de la big, la sposa, sau cum le zice.. am fost anul trecut sa ii intreb de huse, nu aveau. poate au acum.
agentia, daca vrei, ti-o dau pe privat. m-a deranjat ca au pus pe site pozele cu aranjamentele florale de la mine, de parca ei le-au facut (eu le sunt recunoascatoare pe veci celor care mi-au facut florile -alexanders). le-am platit drumul si le-am asigurat cazare celor de la agentie si dimineata au luat husele.

Lusa23
08.08.2008, 22:24:53
hmm.. aneta, viorica? nu le stiu. am facut la mihaela, nu mai stiu cum se cheama salonul, in spate la farmacia 24. eu m-am facut des la ea, e o tipa de milioane.
machiaj, clar nicoleta. lamaita e buna, dar nicoleta e exceptionala (la coaforul de la gara). eu fac tratamentele la lamaita cand ajung in tara.
nici pe mihaela nu o stiu, cea care machiaza.

aneta avea salon langa piata, nu mai stiu exact... eu m-am facut la ea de multe ori, lucreaza bine, dar f scump...acum nu stiu ce o sa fac, daca sa ma coafez la ea... e vorba despre mihaela dragu, lucra tot acolo la piata, ele aveau cabinet privat, stiu ca acum s-au separat.... de lamaita stiam si eu.... machiajul tau mi-a placut f mult, oricum, ti-a subliniat ochii f frumos

Lusa23
08.08.2008, 22:26:45
pai na, si eu la fel, aceeasi problema am avut-o. cei de la big, la sposa, sau cum le zice.. am fost anul trecut sa ii intreb de huse, nu aveau. poate au acum.
agentia, daca vrei, ti-o dau pe privat. m-a deranjat ca au pus pe site pozele cu aranjamentele florale de la mine, de parca ei le-au facut (eu le sunt recunoascatoare pe veci celor care mi-au facut florile -alexanders). le-am platit drumul si le-am asigurat cazare celor de la agentie si dimineata au luat husele.

uf... bine ar fi sa se mai fi specializat cei din focsani... mi-e teama ca urca mult cheltuielile si bataia de cap si cu transport si cazare pt cei cu husele... dar daca nu voi avea incotro, o sa fac la fel...

iulicik
10.08.2008, 21:57:03
uf... bine ar fi sa se mai fi specializat cei din focsani... mi-e teama ca urca mult cheltuielile si bataia de cap si cu transport si cazare pt cei cu husele... dar daca nu voi avea incotro, o sa fac la fel...

eu am fost la o nunta la zimbru si sala arata foarte bine.ei nu iti ofera huse la restaurant?

mariutza
20.08.2008, 21:13:27
cea de la hala cred ca se numeste monique.
as vrea sa intreb daca ati fost la vreo nunta la sorste(fashion center) ,ce v-a placut si ce nu;sa stiu la ce sa ma astept. ;;)

Buna,

Nashii mei au facut nunta anul trecut la Sorste...si a iesit foarte frumos, este sala foarte mare si daca ai oameni multi este perfecta. e superba. Si mie mi-ar fi placut numai ca am oameni mai putina in jur de 150 si mi s-a parut cam mare.

Ce pot sa iti zic ca aranjamentele florale facute de ei ....gladiole...daca iti plac e f bine.

Nasha mea zice ca nu a stiut , dar putea lua sucurile de la ei in valoare de 12 ron, nelimitat. Ea a cumparat separat , tot de atatia bani de persoana..dar si-a mai batut capul si cu cumparatul.

Bafta.

Cafelutarea
20.08.2008, 21:59:28
Buna ziuaaaaaaaaaaa

Daca este vorba de Mihaela care acum are coaforul in spate la farmacia 24 eu zic asa : este de nota 10 :), o cunosc , imi este prietena...atat cat se mai poate tinand cont ca o vad fff rar, dar am copilarit impreuna. mai multe detalii cu drag:)

Cafelutarea
20.08.2008, 22:01:29
fetelor, ne puteti arata poze de la nuntile voastre? ma intereseaza detalii precum aranjamentele salii, florile... as vrea sa stiu la ce sa ma astept ca si nivel de servicii la cei din focsani... apropo, si eu voi avea nunta tot la biserica Donie la anul ;-)

Eu am facut nunta la Zimbru, dar nu cu husele lor , cu toate ca abia era deschis dupa renovare si husele nu erau rupte, mie nu mi-au placut ca erau un pic patate si vroiam alta nuanta.....tot ce am avut am luat de la o firma din Iasi.Am sa va pun si pozici sa vedeti sala aranajata ptr nunta noastra.

Cafelutarea
20.08.2008, 22:13:09
lusa...este porecla ta din scoala ? am senzatia ca ne cunoastem ;))!!!!

Mihaela, daca vrei iti dau nr de tel, sau du te la ea si fa ti programare cu destul timp inainte de nunta( cel putin 2 luni ) si machiaj la ea la salon cu o fata al carui nume nu mi-l amintesc acum, dar machiaza ffff bine, pe mama a facut-o de arata mai tanara cu vreo 10 ani:) iar eu nici nu ziceai ca sunt machiata...cu toate ca erau si eram si obosita dupa numai 2 ore de somn:D inainte de nunta.

Cafelutarea
20.08.2008, 22:20:15
asa a aratat sala ptr nunta noastra

Cafelutarea
20.08.2008, 22:43:51
Contrar celor auzite de ZIMBRU, sala este ff frumoasa, era curat proaspat renovat, servirea a fost ff ok, mancare ff buna din spusele tuturor invitatilor parintilor si socrilor si tuturor neamurilor :) nu am avut absolut nimic de comentat:) doar ca mi-a disparut cosuletul cu flori si nu stiu daca a ramas la ei si nu au mai zis nimic sau daca vreo invitata harnica la strans:D a ramas o necunoscuta ptr mine, ca la local a doau zi era inchis si apoi noi am plecat din focsani.
Muzica, am avut o formatie din Galati - cel care cata este pe langa altele si profesor de muzica la liceu.
Aranjamente cu tot cu flori de la Iasi - si poze si filmare dar asta nu va recomand ptr ca au aparatura buna dar habar nu au sa o foloseasca, eu nu am fost incantata de poze si de filmare.....si este mare pacat ptr ca asta va ramane:-<......dar de aranjat au fost ok dupa cum vedeti in poze, si am avut si arcada cu stalpisori la intrare in local si masni imbracate, si buchete si lumanari de la ei si meniul pe masa, si casuta de dar si suportul de lumanari si stapisori din fata mesei de prezidiu...si tot ce uit acum:)

iulicik
24.08.2008, 14:33:52
Buna,

Nashii mei au facut nunta anul trecut la Sorste...si a iesit foarte frumos, este sala foarte mare si daca ai oameni multi este perfecta. e superba. Si mie mi-ar fi placut numai ca am oameni mai putina in jur de 150 si mi s-a parut cam mare.

Ce pot sa iti zic ca aranjamentele florale facute de ei ....gladiole...daca iti plac e f bine.

Nasha
Bafta.

la mine aranjamentele vor fi facute cu trandafiri.ma interesa mai mult o parere despre meniu [-o<

Lusa23
31.08.2008, 03:01:50
Buna ziuaaaaaaaaaaa

Daca este vorba de Mihaela care acum are coaforul in spate la farmacia 24 eu zic asa : este de nota 10 :), o cunosc , imi este prietena...atat cat se mai poate tinand cont ca o vad fff rar, dar am copilarit impreuna. mai multe detalii cu drag:)

hellooooo!!
scuze cu intarziere, dar abandonasem, la cat de putine suntem in Focsani si cat de putin se stie despre serviciile de acolo... revin insa incantata la maxim sa descopar pe cineva care a avut nunta la Zimbru...

Mihaela e cosmeticiana (make up artist, whatever :">) si nu stiu unde mai lucreaza acum, si-a deschis de curand un cabinet singura, e destul de veche si lucreaza bine, din cate stiu eu...

Mihaela de care spui tu cred ca a coafat-o pe Josefine - sper sa nu gresesc - si ea a avut numai vorbe de lauda la adresa ei.

Lusa23
31.08.2008, 03:07:23
lusa...este porecla ta din scoala ? am senzatia ca ne cunoastem ;))!!!!

Mihaela, daca vrei iti dau nr de tel, sau du te la ea si fa ti programare cu destul timp inainte de nunta( cel putin 2 luni ) si machiaj la ea la salon cu o fata al carui nume nu mi-l amintesc acum, dar machiaza ffff bine, pe mama a facut-o de arata mai tanara cu vreo 10 ani:) iar eu nici nu ziceai ca sunt machiata...cu toate ca erau si eram si obosita dupa numai 2 ore de somn:D inainte de nunta.

bunaaa,

lusa e o porecla recenta, de la primul si cel mai indragit loc de munca al meu, vine de la numele meu Luminita Sandu... nu stiu daca ne cunoastem, desi am crescut si invatat in Focsani, cunosc f putina lume acolo, nu am fost f populara si nici nu am frecventat locurile bine cunoscute pe unde se invartea toata lumea....

dar ma bucur nespus sa descopar ca ai avut nunta la zimbru si sper sa nu te deranjeze daca te rog sa imi oferi mai multe detalii despre cum a fost si numele formatiei pe care ati avut-o...cate persoane ati avut la petrecere? se aluneca pe podea in timpul dansului (eu as fi vrut ceva cu mocheta neaparat)....

ar fi super daca mi-ai putea trimite niste poze, sau sa imi spui unde ai postate mai multe...

iti multumesc mult de tooooooooooooooooooooooot

Lusa23
31.08.2008, 03:12:21
Contrar celor auzite de ZIMBRU, sala este ff frumoasa, era curat proaspat renovat, servirea a fost ff ok, mancare ff buna din spusele tuturor invitatilor parintilor si socrilor si tuturor neamurilor :) nu am avut absolut nimic de comentat:) doar ca mi-a disparut cosuletul cu flori si nu stiu daca a ramas la ei si nu au mai zis nimic sau daca vreo invitata harnica la strans:D a ramas o necunoscuta ptr mine, ca la local a doau zi era inchis si apoi noi am plecat din focsani.
Muzica, am avut o formatie din Galati - cel care cata este pe langa altele si profesor de muzica la liceu.
Aranjamente cu tot cu flori de la Iasi - si poze si filmare dar asta nu va recomand ptr ca au aparatura buna dar habar nu au sa o foloseasca, eu nu am fost incantata de poze si de filmare.....si este mare pacat ptr ca asta va ramane:-<......dar de aranjat au fost ok dupa cum vedeti in poze, si am avut si arcada cu stalpisori la intrare in local si masni imbracate, si buchete si lumanari de la ei si meniul pe masa, si casuta de dar si suportul de lumanari si stapisori din fata mesei de prezidiu...si tot ce uit acum:)

pot sa intreb ce anume auzisesi de zimbru inainte si de unde? toate lucrurile astea au fost incluse sau le-ati platit suplimentar? imi poti spune cuma fost meniul si un pret aproximativ? scuze, eu nu stiu mai nimic despre ei, doar am vazut poze si mi-a placut sala, ai mei se ocupa de organizare, noi fiind plecati din tara.... si sunt super curioasa, orice imi poti spune imi va fi de mare folos...

mihapet
02.09.2008, 12:38:41
Buna fetele.
Este prima data cand scriu pe acest site, cu toate ca va urmaresc de foarte mult timp.
Pe 12 sept 2009 avem si noi nunta in Focsani. Am inchiriat restaurantul Elegance, restaurant ce face parte din pesiunea Ghibi. Este foarte frumos. Din cate am inteles s-a deschis in decembrie anul trecut.
Ceea ce vroiam sa stiu este daca aveti idee de alte formatii, in afara de Sentimentalii(imi plac, dar vrem sa vedem si altceva), biserici mai frumoase, cameramani si fotografi.
Va multumesc mult. Pupicei

Lusa23
03.09.2008, 09:57:16
Buna, bine ai venit!

De formatii nu stiu nimic, in afara de Sentimentalii, mai auzism de Aktiv din Galati, dar nu am mai avut rabdare sa-i ascult. Fotografi si cameramani - depinde ce vrei - din cate stiu nu sunt extraordinari pe acolo. Eu am luat pe cineva din Roman...Daca mai citesti pe aici, o sa auzi despre Bebe, care nu lucreaza pe gustul miresicilor care vor albume gen annie_banks, mihaela_08, etc...

mihapet
03.09.2008, 12:04:44
Buna, bine ai venit!

De formatii nu stiu nimic, in afara de Sentimentalii, mai auzism de Aktiv din Galati, dar nu am mai avut rabdare sa-i ascult. Fotografi si cameramani - depinde ce vrei - din cate stiu nu sunt extraordinari pe acolo. Eu am luat pe cineva din Roman...Daca mai citesti pe aici, o sa auzi despre Bebe, care nu lucreaza pe gustul miresicilor care vor albume gen annie_banks, mihaela_08, etc...
Iti multumesc mult pentru raspuns. Cred ca pana la urma am sa caut un fotograf si cameram din Bucuresti (asta e. pozele raman si trebuie sa arate impecabil. La fel si filmuletul). Acum problema e ca mi-a mai venit mie o idee. Vreau sa-mi cante o vedeta la nunta. singura care imi place este Andra. Stie cineva cam cat ar cere?;))

Lusa23
06.09.2008, 20:44:58
Fotograful si cameramanul din Bucuresti sunt o idee f buna... Chiar zilele trecute vorbeam cu o miresica pe mess, tot asa, cauta o vedeta, insa mi-a zis de andra ca e ff scumpa, sper sa nu gresesc, parca 3000 de euro, asta pentru o ora sau cam asa ceva... Nu mai stiu sigur daca asta era suma exacta, dar in orice caz, era f scump, mi s-a parut enorm, si zicea si ea ca a picat de pe lista.

Cafelutarea
05.10.2008, 16:15:35
Lusa,

Astea sunt poze cu localul de la Zimbru, poze care mie mi le-au trimis cei de la agentia din Iasi inainte de nunta noastra, ca model, sa vad ce fac ei, tot ce vedeti este aranjat de firma respectiva: huse, suporti pe masa ptr flori, casa de bani, suporti de lumanari, etccc.
O sa le micsorez si pe ale mele sa vi le atasaj.

Cafelutarea
05.10.2008, 16:43:00
Asa a fost aranjat la nunta nostra, un vernil deschis transparent, si auriu, auriu ptr ca eu am avut broderie aurie pe rochita.
Biserica este ff spatioasa, si curata, preotul a fost ok, a intarziat putin:D dar am trecut peste:)
Meniul, adica mancarea a fost pozata de cumnata mea si v am atasat si pozele ca sa vedeti ca a aratat foarte bine, la friptura au mai fost si castraveti murati si gheata.....si nu mai stiu ce o mai fi fost ca eu am mancat doar din aperitiv:D

Cafelutarea
05.10.2008, 16:50:23
Ultimele poze cu aranjamentele. Noi trebuia sa avem si la biserica stalpisori dar a plouat si ......fara stalpisori, si cei de la Zimbru nu au vrut perdea de lumini, dar sincer nu ma deranjat, cu toate ca eu am fost cea care vroiam.
Nu va da voie, sau nu dadea atunci cu artificii pentru vals....dar noi nu am insistant, a fost doar o simpla intrebare si atat....poate ca se negociaza ce aveti voie si ce nu, in functie de cat de mult va doriti.
Sunt doua intrari in local, bine ar fi sa o folositi pe cea din fata scarilor, o sa vedeti voi de ce:)
Ei in pretul pe meniu, au incluse si aranjamentele lor, au huse pentru sacune si partea de sus aveau cu grena, si fete de masa......noi nu le-am vrut pe ale lor....dar daca va faceti voi aranjamentele nu va va scadea din pretul meniului:).

Cafelutarea
05.10.2008, 17:03:00
Lusa,
anul trecut meniul a fost 130 RON: fara bauturi alcoolice, fara suc, fara cafea, fara prajituri, fara tort, fara alune sticsuri si alte rontaieli.
Inclus in pret: aperitiv, peste, sarmale, friptura, si parca o apa de perosana.
Am auzit de ei ca fura, ca mancarea nu e buna...etc...dar sincer sincer sincer: mancarea a fost foarte buna, si la friptura ai de ales daca vrei carnati sau numai carne.....namuri din partea tatalui si a mamei, cu copii casatoriti au zis ca totul a fost ok, si ca toata mancarea a fost foarte buna....asa din cei mai apropiati care nu aveau de ce sa ma minta, ca asa a doua zi la masa de acasa toti care au venit au spus ca a fost totul perfect:)
Tortul care a ramas l-am primit inapoi acasa.
Bauturile alcoolice sau terminat toate: wischy, martini, garone, gin de doua feluri, vin, sucuri si alte bauturi care nu le mai tin eu minte.
La 140 de persoane am avut cam: 10 sticle de wischy, 6 martini, 6 gin de doua feluri, garone cred ca tot 6 ( eu le-am cumparat dar sincer nu mai stiu exact cantitatile...vin nu stiu cantitatea.
Sampanie pentru local cred ca am luat 12 ( doua baxuri).
La civila am luat sampanie, bomboane la cutie cred ca 4 cutii mari, prajituri.....si pahare de plastic cu picior pentru sampanie.
La biserica bomboane Rafaello....si nu mai stiu ce:D

Tortul l-am facut la cofetaria de care ti-am zis mai inainte si anume langa Hala din piata.

pot sa intreb ce anume auzisesi de zimbru inainte si de unde? toate lucrurile astea au fost incluse sau le-ati platit suplimentar? imi poti spune cuma fost meniul si un pret aproximativ? scuze, eu nu stiu mai nimic despre ei, doar am vazut poze si mi-a placut sala, ai mei se ocupa de organizare, noi fiind plecati din tara.... si sunt super curioasa, orice imi poti spune imi va fi de mare folos...

Cafelutarea
05.10.2008, 17:05:28
COTATII DE PRET PENTRU PRODUSE SI SERVICII

Produs Pret unitar (Ron) Cantitate Pret total (Ron)

Decoratiuni restaurat Huse (satin + organza) 4 140 560
Aranjamente mese invitati ( variante diferite de flori si cu inchiriere suport metal) 35 14 490.00
Aranjament masa prezidiu (lumini,organza) 150 1 150.00
Aranjament masa intampinare (organza) 35 1 35.00
Suport lumanari 50 1 50.00
Ladita dar 20 1 20.00
Arcada fier forjat 200 1 200
Piloni alee intrare (suport metalic cu esarfe de tul/organza) 25 6 150
Faclii 10 2 20
Decorare balustrada (tul/organza) 100 1 100
Decoratiuni masini (aranjamente florale si tul) 40 4 160
Artificii pentru tort 7 4 28
Meniuri 1.2 14 16.8

Cafelutarea
05.10.2008, 17:14:57
Meniul nostru a fost cam asa, nu stiu daca dupa varianta asta a mai suportat modificari.

1. Bauturi:
- Whisky Jack Daniel's / Ballantines
- Gin Seagram's Extra Dry
- Martini alb
- Vin alb
- Coniac Miorita
- Apa Minerala
- Sucuri
- Cafea

2. Aperitive:
- rulou sunca presata cu cruditati
- rosie cu crema de branza
- file porc afumat
- terina de icre (asa scrie pe meniul lor)
- rozeta salam de sibiu
- rulou cascaval afumat cu legume
- rulada piept pasare cu ciuperci

3. File Salau pane cu amestec mexican, lamaie, brocolli si sos olandez

4. Cafea

5. Sarmale in foi de vita si varza cu mamaliguta

6. Mix Grill: Ceafa porc la gratar, piept de pui la gratar si cartofi taranesti cu aroma de rozmarin

7. Salata castraveti murati (cu gheata si marar)

8. Chifle

9. Cafea

10. Prajituri

11. Fructe

12. TORT

Lusa23
07.10.2008, 00:49:47
Cafelutarea,

Iti multumesc mult mult de tot pt toate pozele si detaliile, mi-ai fost de mare ajutor. Imi place din ce in ce mai mult sala, si ma tenteaza un decor in culorile pe care le-ai avut tu, merge f bine cu nuantele localului. Nu am inteles insa cotatiile, imi poti spune cat v-a costat in total la agentie si ce anume ati luat de la ei exact?

Eu ma gandeam la un alt aranjament al meselor, cum era la Zimbru acum cativa ani, cand a avut sora mea nunta acolo.... ringul era in fata prezidiului, iar acolo unde e ringul acum - cu formatia - sa fie tot mese, astfel ringul ar fi in mijloc practic si mai "la indemana" pt toti cei care vor sa danseze sau sa urmareasca spectacolul... ce zici? Ar merge oare?

Cafelutarea
07.10.2008, 06:49:15
Acolo unde spui tu sa fie ringul acum nu este suficient loc, poate inainte a fost altfel, nu stiu, dar acum nu ar fi spatiu suficinet ptr o hora:) , acolo unde este acum scena este f bine petru ca spatiul se largeste pana la bar.

Eu pe aranjamente am dat 3000 RON si am luat cam ceea ce este enumerat acolo pe lista plus buchete, lumanari, imbracat masini, flori ptr nasi parinti mire, si dsoare si cavaleri de onoare si 1000 ron filmarea si pozele, dar ti-am spus ca nu am fost deloc multumita si dnii nu au binevoit sa imi mai raspunda ptr ca le cerusem filmarea bruta. Pe caseta au gressit data nuntii si numele Mirelui, filmarea nu este din cea mai buna, poze pe hartie nu am mai primit.....pe partea asta nu ii recomand deloc.

Cafelutarea,

Iti multumesc mult mult de tot pt toate pozele si detaliile, mi-ai fost de mare ajutor. Imi place din ce in ce mai mult sala, si ma tenteaza un decor in culorile pe care le-ai avut tu, merge f bine cu nuantele localului. Nu am inteles insa cotatiile, imi poti spune cat v-a costat in total la agentie si ce anume ati luat de la ei exact?

Eu ma gandeam la un alt aranjament al meselor, cum era la Zimbru acum cativa ani, cand a avut sora mea nunta acolo.... ringul era in fata prezidiului, iar acolo unde e ringul acum - cu formatia - sa fie tot mese, astfel ringul ar fi in mijloc practic si mai "la indemana" pt toti cei care vor sa danseze sau sa urmareasca spectacolul... ce zici? Ar merge oare?

Cafelutarea
07.10.2008, 07:42:27
Primul pret este pe bucata, apoi cantitatea din fiecare si ultimul este pretul total

COTATII DE PRET PENTRU PRODUSE SI SERVICII

Produs Pret unitar (Ron) Cantitate Pret total (Ron)

Decoratiuni restaurat Huse (satin + organza) 4 pret pe bucata 140 bucati 560 pret total
Aranjamente mese invitati ( variante diferite de flori si cu inchiriere suport metal) 35 14 490.00
Aranjament masa prezidiu (lumini,organza) 150 1 150.00
Aranjament masa intampinare (organza) 35 1 35.00
Suport lumanari 50 1 50.00
Ladita dar 20 1 20.00
Arcada fier forjat 200 1 200
Piloni alee intrare (suport metalic cu esarfe de tul/organza) 25 6 150
Faclii 10 2 20
Decorare balustrada (tul/organza) 100 1 100
Decoratiuni masini (aranjamente florale si tul) 40 4 160
Artificii pentru tort 7 4 28
Meniuri 1.2 14 16.8

mihapet
07.10.2008, 17:16:26
buna
poti sa-mi zici cu ce firma de decoratiuni ai lucrat?
Merci

Lusa23
08.10.2008, 01:00:22
Cafe,

Da-mi si mie datele agentiei, poate iau legatura cu ei la anul daca nu gasesc altceva... a fost vreo problema ca ei sunt din iasi si nunta a avut loc in focsani? adica transport, cazare ceva le-ai asigurat, sau ei s-au ocupat de tot?....

eu am deja fotograf si cameraman, m-ar interesa mai mult decoratiunile salii, tu ii recomanzi, au fost ok?

Cafelutarea
08.10.2008, 06:41:27
Nu , ei s-au ocupat de tot, nu le-am platit transport sau cazare.
Nu stiu cum se cheama firma acum dar am nr. lor de telefon 0721 294 422 Nicoleta Gherasim este sotia si Bogdan este sotu , dar numarul lui nu il mai am (probabi il are sotu - am sa i intreb astazi) - sotul meu este ff suparat pe faza cu filmarea si pozele, si chiar mi-a zis sa nu vii recomand. Ei aveau apartura buna dar nu au stiut sa o foloseasca nici l apoze nici la filmare.
Ei sunt din Iasi cum v-am zis, dar sa nu faceti pozele si filmarea cu ei:) ca nu vreau sa primesc injuraturi de la nimeni.
[]

Cafe,

Da-mi si mie datele agentiei, poate iau legatura cu ei la anul daca nu gasesc altceva... a fost vreo problema ca ei sunt din iasi si nunta a avut loc in focsani? adica transport, cazare ceva le-ai asigurat, sau ei s-au ocupat de tot?....

eu am deja fotograf si cameraman, m-ar interesa mai mult decoratiunile salii, tu ii recomanzi, au fost ok?

Cafelutarea
08.10.2008, 18:58:47
Buna,

nu imi amintesc deloc cum se numea firma, eu de la ei nu am cerut factura, nu stiu daca am facut bine:D dar......poate te ajuta nr de telefon.
Decoratiunile chiar mi-au placut, si ati vazut si voi in poze, poze facute de altfel chiar de Bogdan (cel a carei firma era - si care a facut si filmarea si foto la nunta noastra). Eu le-am dat toti bani inainte de a vedea pozele si filmarea, ca poate atunci situatia era altfel, daca nu imi placea ii sacaiam la cap pana faceau ceea ce le spusesm si apoi le dadeam si eu bani, dar au fost foarte ok pana atunci si nu m-am gandit la nimic rau, doar ca nu au stiut sa foloseasca aparatul foto - un aparat de altfel foarte performant, asa din ce mi-a spus sotul meu - aparatul a fost la noi in dimineata nunti ca sa ne scoatem pozele de pe el, sa vedem ce a iesit pana ne dau ei pozele prelucrate....dar surpriza ca ni le-au dat si mult mai tarziu decat au zis si nici o poza nu era prelucrata, nu am primit nici macar o poza printata iar filmarea este o filmare "simpla" fara nimic special si fara anumite pasaje pe care eu mi le aduceam aminte si nu le regasesc in filmare, cu toate ca stiu ca filma.....iam cerut sa imi dea filmarea bruta dar nu am mai avut nici un raspuns de la ei.
Eu v-am aratat ce mi-au facut mie ca aranjamente, alegerea este a voastra in totalitate.

va pup.

buna
poti sa-mi zici cu ce firma de decoratiuni ai lucrat?
Merci

Cafelutarea
08.10.2008, 19:01:39
Primele poze cu sala de la Zimbru aranjata cu grena, au fost facute tot de ei cu mai bine de o luna inainte de nunta noastra.
Eu le am de la ei pozele, ca mi le-am trimis ca sa vad cum aranjeaza ei sala de la Zimbru.
Zimbru este cotat ca un Restaurant de 5 stele dupa renovare.

Lusa23
09.10.2008, 23:31:36
mare pacat ca ti s-a intamplat asta, cred ca n-ar trebui sa-i lasi in pace pana nu iti dau niste explicatii sau macar filmarea bruta de la ei.... nu ati avut contract, nu ati stabilit niste termeni?

clauditza82
11.10.2008, 10:28:44
Buna fetelor, ce mai faceti? Pentru toate miresicile care au avut deja nunta, "CASA DE PIATRA"!!!!! As dori sa stiu daca e cineva care a avut nunta la Hotel solar din focsani. Noi acolo facem nunta la anul viitor si cred ca mi-ar prinde bine niste informatii^:)^ . Va pup pe toate!:* :*

florence
17.10.2008, 16:28:00
Buna fetelor, ce mai faceti? Pentru toate miresicile care au avut deja nunta, "CASA DE PIATRA"!!!!! As dori sa stiu daca e cineva care a avut nunta la Hotel solar din focsani. Noi acolo facem nunta la anul viitor si cred ca mi-ar prinde bine niste informatii^:)^ . Va pup pe toate!:* :*
Finii mei au facut nunta acolo in sept anul acesta. Sala a fost foarte frumos aranjata, spatiu a fost suficient de dans. Acum depinde de cati invitati ai. Te pup si daca pot sa-ti mai fiu de ajutor cu ceva intreaba-ma.

clauditza82
18.10.2008, 09:59:42
Finii mei au facut nunta acolo in sept anul acesta. Sala a fost foarte frumos aranjata, spatiu a fost suficient de dans. Acum depinde de cati invitati ai. Te pup si daca pot sa-ti mai fiu de ajutor cu ceva intreaba-ma.
Noi avem cam 150 de invitati si sincer mi s-a parut cam mica sala, dar nu am mai gasit nimic altceva, desi incepusem cautarile din iunie pentru la anul. Imi place sala iar cei de acolo au zis ca daca sunt mai multe persoane decat cele 150, vor face locul de dans la receptie. Voi cum ati facut? Ati avut loc de dans?

florence
20.10.2008, 09:26:36
Noi avem cam 150 de invitati si sincer mi s-a parut cam mica sala, dar nu am mai gasit nimic altceva, desi incepusem cautarile din iunie pentru la anul. Imi place sala iar cei de acolo au zis ca daca sunt mai multe persoane decat cele 150, vor face locul de dans la receptie. Voi cum ati facut? Ati avut loc de dans?
La nunta finilor au fost in jur de 100 de pers. A fost loc suficient de dans.

ingeras000
30.10.2008, 10:36:33
Buna fetelor!

eu sunt din Mures, dar in 12 septembrie sunt nasa in Panciu, stie care dintre voi un coafor in Focsani super fain, hair style as prefera, si o cosmeticiana betoana, deoarece mirii stau in Focsani si de acolo se pleaca.

si inca ceva ... cat cinstesc nasii in zona aia ...

poate ceva nr de telefon de la un salon beton, si pt finuta mea viitoare, un salon unde se inchiriaza rochii de mireasa!
ea zice ca in Focsani nu exista asa ceva , de inchiriat, numai de cumparat! e posibil asa ceva?

va multumesc anticipat! va pup

ingeras000
30.10.2008, 10:37:55
data nunti tale nu pica sambata

e corect 15?
se fac nunti in cursul saptamanii?

clauditza82
01.11.2008, 14:54:06
[quote=ingeras000;1195773]data nunti tale nu pica sambata

e corect 15?
se fac nunti in cursul saptamanii?[/quot
E corect 15;-) . Data de 15 august 2009 cade sambata, unde mai pui ca mai e si Sfanta Maria<:-P . Abia astept sa treaca mai repede lunile astea!!!!!!!!!;))

ingeras000
03.11.2008, 20:30:14
[quote=ingeras000;1195773]data nunti tale nu pica sambata

e corect 15?
se fac nunti in cursul saptamanii?[/quot
E corect 15;-) . Data de 15 august 2009 cade sambata, unde mai pui ca mai e si Sfanta Maria<:-P . Abia astept sa treaca mai repede lunile astea!!!!!!!!!;))

o lasama draga mea :( eu m-am uitat la septembrie, in capu meu luna 8 era septembrie
misto!
si eu abia astept sa treaca :D

clauditza82
06.11.2008, 09:27:34
[quote=clauditza82;1201007]

o lasama draga mea :( eu m-am uitat la septembrie, in capu meu luna 8 era septembrie
misto!
si eu abia astept sa treaca :D
Eeeiii, se mai intampla! mai ales acum cand suntem cu gandurile in alta parte! Ati gasit rochita de mireasa pana la urma?

falcute
06.11.2008, 21:19:46
Buna fetelor!

eu sunt din Mures, dar in 12 septembrie sunt nasa in Panciu, stie care dintre voi un coafor in Focsani super fain, hair style as prefera, si o cosmeticiana betoana, deoarece mirii stau in Focsani si de acolo se pleaca.

si inca ceva ... cat cinstesc nasii in zona aia ...

poate ceva nr de telefon de la un salon beton, si pt finuta mea viitoare, un salon unde se inchiriaza rochii de mireasa!
ea zice ca in Focsani nu exista asa ceva , de inchiriat, numai de cumparat! e posibil asa ceva?

va multumesc anticipat! va pup
Buna Ingeras,
imi permit sa ti dau o recomandare legat de problema ta de hair styling.Eu desi locuiesc in Bucuresti, de fiecare data cand am drum spre casa(eu sunt vranceanca) imi fac programare la Adina Farcas salon Chic, chiar aproape de rondul de la autogara Focsani.Pe langa faptul ca e f ingrijit, are si o mana extraordinara.De cate ori m am coafat la ea, toata lumea a laudat creatia.:">
Incearca mai intai sa te tunzi acolo.Daca esti multumita, eu zic sa consideri ca si varianta pentru seara nuntii.

zoridezi11
08.11.2008, 13:29:20
Buna fetelor Chiar ma bucur ca v-am gasit, nu ma asteptam sa gasesc si Focsaniul pe aici.
Eu am nunta la anul la Pensiunea Dana 2 din Golesti. Mi-a placut locatia plus ca au si ceva gradina.
Cu pregatirile nici n-am inceput, nu de alta dar nu stiu de unde sa incep.
Referitor la ornamente mi-au zis cei de acolo ca-mi vor orna ei ceva, dar nu stiu exact ce, urmeaza sa vad si nu stiu daca sa ramana asa sau sa caut ceva deosebit. Marea mea problema e muzica. Nu am nici cea mai mica idee ce sa aleg. DJ sau Formatie? Si care sa fie?(nu vreau sentimentalii din motive obiective o:-))
Daca imi poate da cineva ceva idei...
La aranjamete florale iar nu stiu :-s
Tortul o sa fac un "research" sa vad ce aleg. N-ar vrea cu etaje, dar cred ca patrat ocupa prea mult loc.;;)
Cocarde, invitatii , marturii le voi comanda de pe net, ...cred.
Cu coaforul si machiajul...adun idei de pe aici.;;) Auzisem de un machior(mak-up artist (:|) ca ar fi prin Focsani bun dar nu stiu de unde sa-l iau.
Meniul cica ar fi in jur de 150 ron cu 4 mese, dar eu n-ar vrea sarmalute(sarmale la pomana sarmale la nunta :|) si nu stiu cu ce sa le inlocuiesc...
Bautura urmeaza...
Cadouri la nasi habar nu am...
Porumbei as vrea dar de unde-i iau?
rezervari la cununia civila urmeaza....

Nici nu stiu de unde sa incep si unde termin:O Sper sa iasa bine intr-un final.
Momentan sunt la stadiul de pixul si hartia si adunat idei de pe site<:-P.
Stie cineva ce traditii avem prin Focsani si care-s pasii de urmat? Nu de alta dar la nunti am fost... mai mult nu!:-s
V-am pupat.

ingeras000
10.11.2008, 11:34:29
Buna fetelor Chiar ma bucur ca v-am gasit, nu ma asteptam sa gasesc si Focsaniul pe aici.
Eu am nunta la anul la Pensiunea Dana 2 din Golesti. Mi-a placut locatia plus ca au si ceva gradina.
Referitor la ornamente mi-au zis cei de acolo ca-mi vor orna ei ceva, dar nu stiu exact ce, urmeaza sa vad si nu stiu daca sa ramana asa sau sa caut ceva deosebit. Marea mea problema e muzica. Nu am nici cea mai mica idee ce sa aleg. DJ sau Formatie? Si care sa fie?(nu vreau sentimentalii din motive obiective o:-))
Tortul o sa fac un "research" sa vad ce aleg. N-ar vrea cu etaje, dar cred ca patrat ocupa prea mult loc.;;)
Cu coaforul si machiajul...adun idei de pe aici.;;) Auzisem de un machior(mak-up artist (:|) ca ar fi prin Focsani bun dar nu stiu de unde sa-l iau.
Meniul cica ar fi in jur de 150 ron cu 4 mese, dar eu n-ar vrea sarmalute(sarmale la pomana sarmale la nunta :|) si nu stiu cu ce sa le inlocuiesc...
Bautura urmeaza...

Stie cineva ce traditii avem prin Focsani si care-s pasii de urmat? Nu de alta dar la nunti am fost... mai mult nu!:-s
V-am pupat.

salut! si bine ai venit!
e frumos localul ales de tine, am fost si eu acolo, eu sunt din Mures dar am bunici in Panciu, si voi fi nasa in Panciu in septembrie...

eu ce stiu in Focsani este ca nasii platesc tot ... adica m-am interesat si chiar am ramas surprinsa
e bine pentru tine
rau pt mine:D
adica lumanari, preot, si cam tot pe la biserica, nu stiu ce colac si ceva de pus in piept...

eu as recomanda dj, am eu ce am cu formatiile, cinta aceleasi melodii pe aceleasi voci si ma dispera asta!
mai vb daca imi vin idei

zoridezi11
10.11.2008, 12:12:31
salut! si bine ai venit!
e frumos localul ales de tine, am fost si eu acolo, eu sunt din Mures dar am bunici in Panciu, si voi fi nasa in Panciu in septembrie...

eu ce stiu in Focsani este ca nasii platesc tot ... adica m-am interesat si chiar am ramas surprinsa
e bine pentru tine
rau pt mine:D
adica lumanari, preot, si cam tot pe la biserica, nu stiu ce colac si ceva de pus in piept...

eu as recomanda dj, am eu ce am cu formatiile, cinta aceleasi melodii pe aceleasi voci si ma dispera asta!
mai vb daca imi vin idei

Asta cu nasii nu o stiam :D, dar oricum nunta o facem noi, fara ajutor din partea nimanui ca nu-mi doresc discutii mai apoi. Vreau ca toti(parinti, nasi, etc.) sa fie doar invitati si atat.

Mi-ar prinde bine daca dintre fetele de pe aici au avut ceva experiente "muzicale" in Focsani ca m-ar interesa nr. de telefon, etc.
:)>-

Lusa23
11.11.2008, 00:45:44
Bautura urmeaza...

V-am pupat.

Buna, Zoridezi!

Si eu am nunta la anul in septembrie in Focsani la Zimbru', dar m-am hotarat sa apelez la firma din Iasi care a facut decoratiunile la Cafelutarea la nunta, gasesti cateva poze la acest subiect, eu am 2 variante de decor de la ei, daca vrei poze, spune-mi.

Am o varianta pe grena cu alb si una cu alb si verde+coniac...

Pentru aranjamente parca as apela mai degraba la o florarie, din cate am vazut aranjamentele sunt cam departe de gustul meu...

Pot sa intreb de ce nu-i vrei pe Sentimentalii? Eu pe ei ii am si am auzit lucruri bune despre ei, si i-am si ascultat si ne-au placut mult... As fi curioasa sa imi spui.

Mult succes la pregatiri!

denissa
20.11.2008, 15:46:21
Ma poate ajuta cineva cu nr. de telefon al Dnei Geta Postolache?

kikineatza
20.11.2008, 16:03:28
Referitor la obiceiurile din Focsani :) imi permit si eu sa intru putin in discutia voastra..;;) chiar daca eu sunt munteanca.. se intampa ca mama mea s-a mutat la Focsani de cativa ani.. si am fost la cateva nunti pe acolo. Asa ca.. iata ce am observat.... : Cu o seara inainte mirele si cavalerii de onoare sau ceva de gen.. umbla cu niste brazi pe la socrii mari / mici, nasi.. etc, se cinstesc acasa pe la fiecare... :) dupa care ziua, mirele pleaca dupa nasi, vine cu ei acasa la mireasa unde urmeaza ritualul imbracarii miresei de catre nasha, apoi starea civila, biserica, nush exact in ce ordine. Seara la restaurant la un moment dat apare dansul sau jocul gainii :D unde cativa apropiati, nush exact ce grad de rudenie trebuie sa aiba cu mirii.. vin cu diverse cadouri pe care le ofera nasilor in schimbul unei sume modice. inca ceva.... destul de amuzant mi s-a parut, la intrarea in restaurant mirilor li se da sa manance aman2 dintr-un ou fiert (zic ei ca daca mananca din acelasi ou raman impreuna toata viata ;)) ) si sunt trasi inauntru cu un prosop mare... :))
Va pup, spor la pregatiri :)

Lusa23
30.11.2008, 15:09:10
E interesant, dar cine mai tine cont de toate astea in zilele noastre? Mi se pare o zi lunga si obositoare si asa, dar daca stai sa mai calculezi si obiceiurile astea, sa le incluzi in program.... Cred ca nici nuntile de pe la tara nu mai respecta toate aceste obiceiuri....

Cat mai comod, simplu si cu bun gust, asta e parerea mea.

carmen1987
17.12.2008, 16:04:48
Buna miresicilor.Si eu sunt una din miresicile de septembrie 2009. despre obiceiuri cred ca se exagereaza putin.chestia cu oul nu exista in vrancea.nici macar aia cu prosopul.chiar suntem o zona cu niste obiceiuri modice.

laura_21
10.01.2009, 19:59:18
he he...nu ma asteptam sa gasesc si vrancea pe aici dar eun inceput bun;))
eu o sa am nunta in 2010 la amadeus...in sud.ca local mi se pare ok...acum ma gandesc ca mai sunt atatea de facut...cu muzica si fotografii nu prea stiu ce o sa fac...dar sper ca la vara sa ma descurc
mult spor la pregatiri..am vazut ca sunt miresici de 2009>:D<>:D<

zoridezi11
10.01.2009, 21:41:48
Buna, Zoridezi!

Si eu am nunta la anul in septembrie in Focsani la Zimbru', dar m-am hotarat sa apelez la firma din Iasi care a facut decoratiunile la Cafelutarea la nunta, gasesti cateva poze la acest subiect, eu am 2 variante de decor de la ei, daca vrei poze, spune-mi.

Am o varianta pe grena cu alb si una cu alb si verde+coniac...

Pentru aranjamente parca as apela mai degraba la o florarie, din cate am vazut aranjamentele sunt cam departe de gustul meu...

Pot sa intreb de ce nu-i vrei pe Sentimentalii? Eu pe ei ii am si am auzit lucruri bune despre ei, si i-am si ascultat si ne-au placut mult... As fi curioasa sa imi spui.

Mult succes la pregatiri!

Mie decorul mi-l fac ceai de la Pensiunea Dana 2. E simplut, dar suficient. Niste esarfe de panza, fara huse la scaune(decorul e rustic), lumanari, flori, etc. Tinand cont ca vor doar 800 ron am preferat asa (:D).
Cat despre sentimentalii sunt foarte buni, dar cineva din familie nu-i vrea asa ca .... am ajuns pana la urma la DJ. Inca mai caut unul cu referinte, sau ceva caseta demonstrativa, sa pot vedea.
In rest invitatii o sa comand de pe site-ul ala indian. Restul inca sunt la stadiul de planuri, calcule, liste.
O sa fi frumos sa ii ai pe Sentimentalii ca fac show frumos, antrenant.
Mult succes tuturor fetelor si cine mai stie obiceiuri de prin Focsani sa ne anunte.
Eu de ex n-as vrea lautari sa ma cante sa ma stie tot cartieru, dar inca negociem cu ai lui. :))
Poate sa-mi zica cineva daca noi e obicei cu "vornic"?
V-am pupat.

mariaioana77
25.01.2009, 12:00:29
OFFF! Buna dragi miresici!! Va cer ajutorul disperat!1sunt din focsani si in august anul acesta am si eu nunta. Ajutati-ma cu informatii^:)^ . cu rochia de mireasa ,decotariuni si altele din vrancea.plsssssss

Lusa23
25.01.2009, 16:33:13
buna, mariaioana,

despre organizare de nunti la noi in oras nu stiu decat ca exista o agentie lasposa, are si site daca dai cautare pe google, mie mi-au placut invitatiile de la ei, dar au si tinute, flori, etc.... sunt vizavi de fostul ACR, in apropiere de BIG, in centru... sper sa iti fie de folos; prea multe variante nu cred ca avem, din pacate, oferta e ff limitata in focsani....

mariaioana77
25.01.2009, 17:55:18
Imi spuneti si mie de unde pot cumpara o rochita si costum de ginerica din tot judetul vrancea? plsss:*

carmen1987
26.01.2009, 12:00:01
si eu am nunta in septembrie in focsani, insa tot ce am cumparat pana acuma, e luat din bucuresti.si cred ca se merita sa dai o fuga la bucuresti ca sa-ti iei cele necesare.eu am noroc ca stau in bucuresti.pentru pantofi iti recomand aldo si veronesse.atat pentru miresici cat si pt ginere. in focsani mai slabut cu magazinele.rochii poti sa gasesti la magic day, pe independentei, langa reprezentanta mazda.au modele mirandi si in afara de ce e in magazin, aduc orice model mirandi la comanda.au si invitatii, lumanari,marturi etc.pt rochita mai poti merge la arbia sau la lasposa, pe langa big.la lasposa au si costume de ginere si alte accesorii pt nunta.pt decorarea salii, eu de ex mi-o decorez singura.deja sala e rosu cu bej-albicios,huse sunt,perdele superbe,stalpi decorati,arcada au, mai raman florile si baloanele.baloane am inteles ca fac cei de la romantic la comanda iar pt flori voi mergi la alexander]s deoarece vreau irisi pt bubhetul meu si pt sala trandafiri rosii si albi.tu la ce restaurant o sa ai nunta ?

mariaioana77
26.01.2009, 12:42:29
Carmen eu sunt noua p aici si mai dureaza pana ma abisnuiesc. Nu stiu daca ai primit mesajul meu p pm asa ca iti scriu aici. Iti multumesc mult pt mesaj si pt informatii. Daca ti-ai ales deje rochia si e cea din poze........:suuuper: :suuuper: e suuuuuper si iti stau ok.

carmen1987
26.01.2009, 13:31:57
ti-am trimis pm.multumesc din suflet

lav78ro
26.01.2009, 17:50:05
OFFF! Buna dragi miresici!! Va cer ajutorul disperat!1sunt din focsani si in august anul acesta am si eu nunta. Ajutati-ma cu informatii^:)^ . cu rochia de mireasa ,decotariuni si altele din vrancea.plsssssss
ti-am trimis un mesaj pe un alt subiect...daca vrei contacteaza-ma !!!

monicaoscar
16.02.2009, 19:27:15
si eu sunt din focsani!am nunta in iulie. nu am ales nimic inca.nici rochie de mireasa nici model de invitatii...

carmen1987
17.02.2009, 06:25:52
si eu sunt din focsani!am nunta in iulie. nu am ales nimic inca.nici rochie de mireasa nici model de invitatii...

vad ca ai nunta la oscar.ai ceva poze de acolo???ma intereseaza pt nunta unei prietene care e in italia.

mihapet
18.02.2009, 16:03:04
Salut miresici.

Nu am mai intrat de ceva vreme pe aici. ;))
Eu am nunta in Focsani pe 12 sept. Pana acum avem asa: restaurantul (Elegance), foto (un domn din Focsani care are si un cameraman) si muzica (o formatie din Galati, Trio Royal se numenste). Acum urmeaza sa imi fac si rochita. \:D/
Cam atat deocamdata. Luna viitoare ne vom duce din nou in Focsani si cred ca vom rezerva si biserica.
De restul ma voi ocupa incepand cu luna aprilie dupa Paste.
Pupicei

laura_21
18.02.2009, 16:09:32
Salut miresici.

Nu am mai intrat de ceva vreme pe aici. ;))
Eu am nunta in Focsani pe 12 sept. Pana acum avem asa: restaurantul (Elegance), foto (un domn din Focsani care are si un cameraman) si muzica (o formatie din Galati, Trio Royal se numenste). Acum urmeaza sa imi fac si rochita. \:D/
Cam atat deocamdata. Luna viitoare ne vom duce din nou in Focsani si cred ca vom rezerva si biserica.
De restul ma voi ocupa incepand cu luna aprilie dupa Paste.
Pupicei
scuze ca te intreb dar unde este rest elegance???
nu imi vine in minte in momentul asta:-?:-?:-?
spor la pregatiri...eu mai am inca timp;));))

mihapet
19.02.2009, 09:49:15
scuze ca te intreb dar unde este rest elegance???
nu imi vine in minte in momentul asta:-?:-?:-?
spor la pregatiri...eu mai am inca timp;));))
Eu sunt Bucuresti. Viitorul mire este din Focsani. El zice ca zona se numeste Obor. Este o zona de hale. Poate te ajuta ce ti-am zis. Pupici;;)

carmen1987
19.02.2009, 14:27:03
rest elegance e in spate la penny market din obor.pe langa confectia de l rosca.in zona cu hale. e o sala destul de mare, insa nu spune mare lucru.adica e destul de colorata.

laura_21
19.02.2009, 17:06:42
Eu sunt Bucuresti. Viitorul mire este din Focsani. El zice ca zona se numeste Obor. Este o zona de hale. Poate te ajuta ce ti-am zis. Pupici;;)
ms pentru raspuns..eram curioasa...:*

mihapet
20.02.2009, 09:51:04
ms pentru raspuns..eram curioasa...:*

Cu placere.
Apropo. Cunoaste cineva un coafor bun in Focsani? De asemnea si o florie buna unde pot face buchetele si aranjamentele florale si o cofetarie buna?
Merci si Pupici:*

mariaioana77
20.02.2009, 14:07:57
aceeasi problema o am si eu. nu stiu un coafor si un machaij de calitate prin focsani? stie careva in afara de vestita mihaela..........adica mai vreau si alte pareri, dar ma intereseaza mai ales un make-up.pt tort te sfatuiesc sa incerci la monique. daca vrei de casa am inteles ca este cineva care face o femeie p langa liceul 2 si face si prajituri exceptionale insa la caelasi pret de piata. bafta!

mihapet
20.02.2009, 16:38:29
aceeasi problema o am si eu. nu stiu un coafor si un machaij de calitate prin focsani? stie careva in afara de vestita mihaela..........adica mai vreau si alte pareri, dar ma intereseaza mai ales un make-up.pt tort te sfatuiesc sa incerci la monique. daca vrei de casa am inteles ca este cineva care face o femeie p langa liceul 2 si face si prajituri exceptionale insa la caelasi pret de piata. bafta!
Unde vine acest Monique? Un numar de contact al Mihaelei ai?
Merci mult.:*

mariaioana77
20.02.2009, 17:03:45
monique e vis-a-vis de miorita.dar mai sunt cofetarii. mai e teatru, una in kaufland.....iar nr mihaelei nu il stiu pt ca nu o cunosc.

mariaioana77
20.02.2009, 17:04:17
carmen nu vrei sa mai pui niste poze cu ce mai ai?

laura_21
20.02.2009, 18:22:23
Cu placere.
Apropo. Cunoaste cineva un coafor bun in Focsani? De asemnea si o florie buna unde pot face buchetele si aranjamentele florale si o cofetarie buna?
Merci si Pupici:*
un coafor bun ar fi "diva" baiatul care este acolo e super ok in privinta aranjatului, tuns etc.
cofetaria teatru, mai este si cea de langa miorita...a spus cineva aici despre ea si mai este o cofetarie buna in sud pe langa mausoleu;-), acum depinde de ce-si doreste fiecare
cat despre flori....nu am nici cea mai mica idee
eu cunosc pe cineva care vinde flori la piata dar nu stiu daca face si arangamente florale...insa o sa intreb:D

mihapet
20.02.2009, 19:02:13
Va multumesc pentru raspunsuri.
Am sa ma mai interesez si eu cand ajung acolo. Eu vreau tort din martipan suprapus. Adica nu mai multe torturi puse pe mai multi suporti. Nu stiu daca intelegeti ce vreau sa spun.
Pupici

laura_21
20.02.2009, 20:04:14
Va multumesc pentru raspunsuri.
Am sa ma mai interesez si eu cand ajung acolo. Eu vreau tort din martipan suprapus. Adica nu mai multe torturi puse pe mai multi suporti. Nu stiu daca intelegeti ce vreau sa spun.
Pupici
la tort de martipan ma gandisem si eu in primul rand ca au un aspect placut insa....nu stiu gustul daca o sa fie pe masura aspectului insa mai am timp de gandire pana atunci:D:D:D
:*

Lusa23
21.02.2009, 15:34:05
Buna, fetelor

Ce ma bucur ca incepe sa mai fie activitate pe aici! Despre florarii eu o stiu pe cea din centru, inspre capela, Alexander's, am inteles ca sunt ceva mai scumpi decat ceilalti, dar lucreaza foarte bine.

In privinta tortului, stiu ca cei de la teatru fac din martipan si suprapuse, dintr-o singura bucata, o prietena de-a mea si-a facut la ei anul trecut si arata chiar f bine, am inteles ca a fost si gustos, au o singura combinatie pentru torturi de nunti care se numeste Ciocolatina parca.

Cat despre machiaj, nu stiu daca cea despre care vorbiti este Mihaela Dragu, pe mine cred ca ea ma va machia, am fost prietena in copilarie cu fetele ei si a machiat-o pe sora mea acum multi ani la nunta, foarte frumos si rezistent machiajul, e drept ca nu mai stiu cu ce produse lucreaza acum sau ce preturi are. In afara de ea printre cele mai cunoscute mai este Lamaita care lucra la salonul de vizavi de Ceasul Rau pana acum cativa ani, stiu ca urma sa se mute intr-un salon privat cu Viorica de la Nefertiti, dar n-am idee daca acum lucreaza intr-adevar cu ea. A fost cineva la ele pentru coafura si machiaj de pe aici? Daca da, ne puteti spune pareri?

Carmen, avem nunta in aceeasi zi, eu fac tot pe 26 septembrie la Zimbru' ;;).

carmen1987
21.02.2009, 18:47:19
da da am vazut.eu am la romantic :D:D:D.eu tortul si prajiturile le fac lao doamna la mandresti.am descop.erit-o acum cateva zile.a fost maestru cofetar la teatru si acuma si-a deskis laborator acasa.delicioase.azi am fost cu sotul si soacra si nu-mi venea sa mai plec de acolo.totul natural si arata superb.are si suporturi de tort.mai multe modele pe care le da fara pret de inchiriere.
cat despre flori, o sa am irisi mov de la alexander's.machiajul o sa il faca o buna prietena , make up artist in bucuresti la geta voinea iar parul o colega de a ei tot de la geta.in rest ce sa va mai zic.noi cu pregatirile suntem cam gata.costumele de la alexandru ciucu, rochia la comanda a fost luata, 2perechi pantofi sotu de la aldo.verighetele luate de la cuatro perla , avans dat la tot ce tine de muzica, foto video etc.apropo, pe foto video merg pe mana lui sebastian. nu-s ce sa va mai zic.oricum daca va pot ajuta cu ceva, aici sunt.

laura_21
21.02.2009, 21:19:21
da da am vazut.eu am la romantic :D:D:D.eu tortul si prajiturile le fac lao doamna la mandresti.am descop.erit-o acum cateva zile.a fost maestru cofetar la teatru si acuma si-a deskis laborator acasa.delicioase.azi am fost cu sotul si soacra si nu-mi venea sa mai plec de acolo.totul natural si arata superb.are si suporturi de tort.mai multe modele pe care le da fara pret de inchiriere.
cat despre flori, o sa am irisi mov de la alexander's.machiajul o sa il faca o buna prietena , make up artist in bucuresti la geta voinea iar parul o colega de a ei tot de la geta.in rest ce sa va mai zic.noi cu pregatirile suntem cam gata.costumele de la alexandru ciucu, rochia la comanda a fost luata, 2perechi pantofi sotu de la aldo.verighetele luate de la cuatro perla , avans dat la tot ce tine de muzica, foto video etc.apropo, pe foto video merg pe mana lui sebastian. nu-s ce sa va mai zic.oricum daca va pot ajuta cu ceva, aici sunt.
da da...doamna de la mandresti o stiu si eu....tot la dansa o sa apelam si noi pentru la anul
nota 11 daca se poate pentru prajiturile delicose pe care le face:x
eu pentru arenjamente mai am inca timp....cat despre machiaj si alte alea....mai am inca timp sa "cercetez" piata:D:D:D desi e puutin cam limitata:-\

Lusa23
22.02.2009, 00:02:28
Carmen,

Imi poti spune, fetele care te coafeaza si machiaza vor fi in Focsani pe 26 septembrie? Daca da, m-ar interesa si pe mine cum lucreaza si la ce preturi, ar fi super daca mi-ai putea spune mai multe.

Eu fotograf si cameraman am gasit deja, sunt din Roman, am semnat contract si cu formatia si am facut programarea pentru slujba de la biserica... In curand vrem sa facem invitatiile, cred ca la Ferdinando Fama in Bucuresti; rochita as vrea sa o iau de aici, am probat f multe pana acum, dar... fara mare succes, costumul de mire cred ca il vom cumpara de acasa de la Dinasty.

Nu stiu inca ce florarie vom alege, o sa-i rog pe ai mei sa se intereseze, chestia e ca inca nu am o idee clara asupra buchetelor si lumanarilor...

Apropo, v-ati gandit la niste locatii pentru o sedinta foto prin Focsani? Mi-e teama ca nu avem prea multe variante...:-<

mihapet
22.02.2009, 11:27:37
la tort de martipan ma gandisem si eu in primul rand ca au un aspect placut insa....nu stiu gustul daca o sa fie pe masura aspectului insa mai am timp de gandire pana atunci:D:D:D
:*
Mie imi place torul de martipan. si lui iubi la fel. Tu unde ai vrea sa-l faci?:)>-

carmen1987
23.02.2009, 08:32:18
ce bine imi pare ca s-a inceput discutia si pe vrancea :d. mi-am mai adus aminte ceva legat de accesorii. am luat buchetele pt masina cu tot cu tulle si sistem de prindere+ cocardele si corsajele+ cosulet + marturii de la o tipa din focsani care livreaza in toata tara si sunt super incantata.iar la pret, nu mai vb. pe cocarde am dat 0.5 ron ( cele pt invitati), caci pt rude +mire+nasi o sa am naturale.

mihapet
23.02.2009, 09:52:47
ce bine imi pare ca s-a inceput discutia si pe vrancea :d. mi-am mai adus aminte ceva legat de accesorii. am luat buchetele pt masina cu tot cu tulle si sistem de prindere+ cocardele si corsajele+ cosulet + marturii de la o tipa din focsani care livreaza in toata tara si sunt super incantata.iar la pret, nu mai vb. pe cocarde am dat 0.5 ron ( cele pt invitati), caci pt rude +mire+nasi o sa am naturale.
Salut.

Imi poti da datele de contact pe PM a doamnei care distribuie aceste accesorii. Are site?
Merci:*

mulderasa
24.02.2009, 21:47:50
Buna miresici !
Ma alatur si eu voua , cu tot bagajul de emotii si griji ,dar si bucurie pentru ziua cea mare .
Noi vom avea nunta pe 13 Septembrie , anul acesta .
Avem deja aranjat cu restaurantul , muzica , fotograf si filmari.De vestimentatie am inceput sa ne preocupam cam de acum o luna.
Am vrea sa cumparam si o parte din bauturile alcoolice , pentru ca am auzit la tv. ca se scumpesc cu data de 1 Aprilie .Si de asemenea am gasit unde sa facem prajiturile si tortul .Am fost si am vazut niste torturi etajate [piramida , nu pe suport] extraordinare , ca din reviste .Foarte elegante , albe sau in ce culori vrei , imbracate in fondant si cu diverse flori :lacramioare , cale , trandafiri , flori de portocal ......Ne-a arata pozele pe calculator .Si fiecare etaj are la baza cate un , cum sa zic .... brau din funda de saten , dupa cum vrea mireasa sa asorteze culorile .Ce sa mai zic ?! sunt incantata , mai ales ca doamna [pe langa scoala generala nr.2 , sta] are retete proprii de prajituri de casa si nu de cofetarie , totul natural si foarte proaspat .
Ma scuzati ! m-a apucat euforia !
Pana aici , totul pare ok. dar partea trista si disperata este ca nu gasim nasi ..........Am avut pe cineva ,dar sotul pleaca in Germania pana in Decembrie , cu serviciul si am ramas ....fara nasi .
Dar speram sa rezolvam si cu asta , cu toate ca nu e usor deloc .
Va pup si va urez succes la pregatiri !

laura_21
24.02.2009, 22:06:57
Buna miresici !
Ma alatur si eu voua , cu tot bagajul de emotii si griji ,dar si bucurie pentru ziua cea mare .
Noi vom avea nunta pe 13 Septembrie , anul acesta .

Pana aici , totul pare ok. dar partea trista si disperata este ca nu gasim nasi ..........Am avut pe cineva ,dar sotul pleaca in Germania pana in Decembrie , cu serviciul si am ramas ....fara nasi .
Dar speram sa rezolvam si cu asta , cu toate ca nu e usor deloc .
Va pup si va urez succes la pregatiri !
e nasol fara nasi...
si noi suntem in aceeasi situatie numai ca noi mai avem un an si ceva pana la nunta si cateva posibilitati pe lista

poate o sa aveti noroc si o sa gasiti[-o<[-o<[-o<

scuze ca te intreb..dar la ce local/restaurant ai nunta?

mulderasa
24.02.2009, 22:25:19
Buna Laura !
Nunta o sa aibe loc la restaurantul "ROMANTIC" , sala mare .Este Duminica , numai asa am mai gasit liber .
E destul de neplacuta situatia cu nasii ....dar sper ca cei care vor fi ai nostri, ii vom gasi .

laura_21
24.02.2009, 22:28:35
Buna Laura !
Nunta o sa aibe loc la restaurantul "ROMANTIC" , sala mare .Este Duminica , numai asa am mai gasit liber .
E destul de neplacuta situatia cu nasii ....dar sper ca cei care vor fi ai nostri, ii vom gasi .
la romantic am vrut si noi prima data..insa cand am fost la amadeus ne-a placut mai mult sala..asa ca am ales amadeus:D:D:D

toate au o rezolvare>:D<>:D<>:D< curaj....:*

mulderasa
24.02.2009, 22:29:58
Lusa , am citit ca nu esti multumita de ceea ce ai gasit prin cofetarii in ceea ce priveste tortul.
Acolo unde am fost noi , ne-a prezentat un tort cu blat de pralina , crema ganache de ciocolata alba , imbracat in martipan si ornat cu lacramioare [asa a vrut mireasa] .
Un tort deosebit si foarte delicat , dupa parerea mea .
Ma scuzi ca am intervenit .Poate ca ai gasit deja .....
Iti doresc succes in continuare !

mulderasa
24.02.2009, 22:32:57
Multumesc mult pentru incurajari , Laura !
Mult succes si voua in tot ceea ce faceti !
pupici .......

Lusa23
25.02.2009, 09:49:25
Lusa , am citit ca nu esti multumita de ceea ce ai gasit prin cofetarii in ceea ce priveste tortul.
Acolo unde am fost noi , ne-a prezentat un tort cu blat de pralina , crema ganache de ciocolata alba , imbracat in martipan si ornat cu lacramioare [asa a vrut mireasa] .

Buna si bine ai venit printre noi!

Iti multumesc mult pentru detalii, imi poti trimite MP te rog cu preturile practicate de doamna de care vorbesti si cu numele/nr de telefon?

Iti multumesc mult de tot!

mihapet
25.02.2009, 12:38:08
Mai multe detalii poti da?>:D< ^:)^

BDiana
27.02.2009, 16:57:35
Salut!
Ma gandesc ca discutiile de aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=11897&page=7 si aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17684 va privesc direct... :)

pure_poisson87
02.03.2009, 23:11:20
Buna,miresicilor di VN!Am citit paginile de pe acest topic si am ramas placut surprinsa de voi!Cunosc multe fete din VN care s-au casatorit dar nu vor sa imparta si cu altele "cunostintzele" lor.Ba au pierdut nr de tel.,ba au uitat nush ce,etc=; Ma bucur foarte tare ca v-am gasit pe voi si am si eu cui sa-i cer un sfat!:* ^:)^

Lusa23
03.03.2009, 09:56:17
Buna si bine ai venit!

Nu vei intalni atitudinea asta aici, asa ca apeleaza cu incredere la noi! Te ajutam cu placere!

MiresicaDana
03.03.2009, 12:49:49
BUna ziua miserici din Focsani

Nu stiti cat ma bcuru ca v-am gasit. Nu stiam ca este subforum deschis si pentru noi cele din Vrancea.
Sunt miresica de Septembrie si o sa fac nunta la rest. AMBASADOR. Stiti ceva de el? ati auzit impresii, ceva?

Va multmesc pentru eventualele raspunsuri

Va doresc o sapt. buna

Pupici
Dana

MiresicaDana
03.03.2009, 12:56:59
Inca o mica intreba pentru ziua de azi si gata promit ca nu mai deranjez :D:
Caut in Focsani pe cineva sau eventual o firma care sa graveze pe sticla sau cristal. Stiti daca exista in Focsani asa ceva?

Pupici
Dana

mariaioana77
03.03.2009, 14:14:11
am si eu o intrebare cam idioata ar crede unii..........cand e faza cu jartiera? adica cand o scoate miresoiul? asta e imprumutata de la americani si am zis ca fac doar ce apartine de ale noastre obiceiuri.........dar cred ca m-am razgandit..............

elara
03.03.2009, 14:23:35
Buna fetelor!
Intai de toate felicitari tuturor miresicilor!
Am un anunt pentru voi. Avem rezervat restaurantul Lumi Rob din Focsani pe data de 4 iulie 2009 (sambata), o rezervare la care noi vrem sa renuntam. Daca este cineva interesat va astept cu un mesaj privat!

Va multumesc mult!

carmen1987
03.03.2009, 14:26:20
noi nu o sa avem faza cu jartiera, pentru ca mi se pare lipsit de bun gust sa te caute sotul pe sub fusta de fata cu restul, sa o mai si scoata cu dintii.mi se pare o actiune depasita.noi nici dezgatitul miresul nu o sa-l avem, nici ruptul turtei sau hora miresei.consider ca am evoluat ca si specie, si ca anumite traditii raman strict in locurile de unde au aparut....!!!!

kinderash
03.03.2009, 14:33:26
Exista si vreo miresica din Focsani ?Mi-ar placea sa schimbam impresii.:)>-

;))

Eu nu sunt din Focsani, dar ma marit acolo...

MiresicaDana
03.03.2009, 14:38:49
Buna

Nici noi nu o sa avem faza cu jartiera, sunt si putin mai timida si nici nu vreau sa vada toata sala cum umbla sotul meu pe sub fusta :P
Cat despre restul traditiilor la unele inca sunt in negociere daca sa le respectam sau nu si la unele trebuie sa ii fac pe plac mamei ( si nu am sa renunt, cum ar fi: hora mirese - dar negociat si fa fi una mica si scurta :P). Necierile nu s-au terminat inca :D

Pupici

MiresicaDana
03.03.2009, 14:43:22
Buna

Nici noi nu o sa avem faza cu jartiera, sunt si putin mai timida si nici nu vreau sa vada toata sala cum umbla sotul meu pe sub fusta :P
Cat despre restul traditiilor la unele inca sunt in negociere daca sa le respectam sau nu si la unele trebuie sa ii fac pe plac mamei ( si nu am sa renunt, cum ar fi: hora mirese - dar negociat si fa fi una mica si scurta :P). Necierile nu s-au terminat inca :D

Pupici

Sper sa nu se supere pe mine miresicile care au avut sau vor avea faza cu jartiera - fiecare miresica cu floricica ei si ideile ei.

Va pup

carmen1987
03.03.2009, 15:05:02
la mine nu e deloc vorba de timiditate, pur si simplu mi se pare ca ce e sub rochie nu e cauzul sa aratam la toata lumea aiurea :@:@

pure_poisson87
03.03.2009, 20:27:41
BUna ziua miserici din Focsani

Nu stiti cat ma bcuru ca v-am gasit. Nu stiam ca este subforum deschis si pentru noi cele din Vrancea.
Sunt miresica de Septembrie si o sa fac nunta la rest. AMBASADOR. Stiti ceva de el? ati auzit impresii, ceva?

Va multmesc pentru eventualele raspunsuri

Va doresc o sapt. buna

Pupici
Dana
Bine ai venit!Si eu sunt noua pe aici.:"> La Ambasador am mancat de cateva ori si cand cautam restaurant pt nunta am incercat si acolo.Mie una imi place.Am mancat bine(n-am fost niciodata la nuntzi aici) si ne-a aratat sali pe acolo chiar dragutze.Am ales un alt restaurant din comoditate k e mai aproape de casa miresoiului meu,dar mi-ar fi placut la Ambasador.;;)

pure_poisson87
03.03.2009, 20:32:25
Inca o mica intreba pentru ziua de azi si gata promit ca nu mai deranjez :D:
Caut in Focsani pe cineva sau eventual o firma care sa graveze pe sticla sau cristal. Stiti daca exista in Focsani asa ceva?

Pupici
Dana
stiu de o firma de publicitate(LARIS) care imprima dar nush daca si graveaza:-? Intreaba fetele care locuiesc in Focsani pe ce strada e ca eu am uitat:-SS si incearca la ei.Daca nu fac,poate stiu pe careva care sa faca.:"> Daca mai ai intrebari si te pot ajuta,nu ezita sa-mi zici.:*

MiresicaDana
03.03.2009, 21:21:22
stiu de o firma de publicitate(LARIS) care imprima dar nush daca si graveaza:-? Intreaba fetele care locuiesc in Focsani pe ce strada e ca eu am uitat:-SS si incearca la ei.Daca nu fac,poate stiu pe careva care sa faca.:"> Daca mai ai intrebari si te pot ajuta,nu ezita sa-mi zici.:*

Multmesc frumos de sugestie dar am fost si acolo si nu graveaza si nici n stiu in alta parte unde s-ar grava. Am fost si la atelierele unde se vand geamuri si oglinzi dar nici acolo. Pur si simplu cred ca la noi nu graveaza nimeni.
O sa caut si poate o sa gasesc in Bucuresti si daca gasesc va anunt poate mai vrea careva sa graveze.

O seara buna
Dana

MiresicaDana
03.03.2009, 21:23:20
Bine ai venit!Si eu sunt noua pe aici.:"> La Ambasador am mancat de cateva ori si cand cautam restaurant pt nunta am incercat si acolo.Mie una imi place.Am mancat bine(n-am fost niciodata la nuntzi aici) si ne-a aratat sali pe acolo chiar dragutze.Am ales un alt restaurant din comoditate k e mai aproape de casa miresoiului meu,dar mi-ar fi placut la Ambasador.;;)

Multmesc :* si noua ne-a placut acolo. M-ai aveam o varianta:ROMANTIC dar cand am fost noi aveau zile libere doar duminica si nu ne-a convenit.

O seara buna, pupici
Dana

carmen1987
04.03.2009, 05:23:41
iubita, in buzau se graveaza la o gramada de firme !!!!

MiresicaDana
04.03.2009, 09:22:25
iubita, in buzau se graveaza la o gramada de firme !!!!

Multmesc frumos de sugestie. O sa ma interes

O zi buna
Dana

MiresicaDana
04.03.2009, 11:20:20
Salutari

Miresici de Vrancea :D voi v-ati luat pantofii/sanadalutele pentru ziua nuntii?

Pe unde ati gasit modele mai frumoase, mai deosebite?

O zi buna va doresc

kinderash
04.03.2009, 11:53:13
Salutari

Miresici de Vrancea :D voi v-ati luat pantofii/sanadalutele pentru ziua nuntii?

Pe unde ati gasit modele mai frumoase, mai deosebite?

O zi buna va doresc

Buna miresici de Vrancea,

Eu nu mi-am luat inca nici rochita, iar la pantofi/sandalute nici nu m-am gandit...astept sa apara colectiile de vara o:-)

A auzit cineva de restaurantul Lory din Focsani?!? Eu acolo am nunta si adevarul este ca nu sunt foarte incantata de cum arata...

Ma poate ajuta cineva cu o parere despre acesta? E undeva prin Bahne...

Pupici;;)

monicamihaela
04.03.2009, 12:12:21
buna. eu sunt din bahne si stiu unde e restaurantul. nu am fost in el, dar mi-a zis cineva care a fost la o nunta k e frumos, dar k e f micut

monicamihaela
04.03.2009, 12:14:04
am si eu o intrebare. unde va machiati si coafati? eu sunt de 5 ani in bc la facultate si nu am o coafeza in fcs. ma oate ajuta cineva cu un sfat?

MiresicaDana
04.03.2009, 12:32:01
Buna miresici de Vrancea,

Eu nu mi-am luat inca nici rochita, iar la pantofi/sandalute nici nu m-am gandit...astept sa apara colectiile de vara o:-)

A auzit cineva de restaurantul Lory din Focsani?!? Eu acolo am nunta si adevarul este ca nu sunt foarte incantata de cum arata...

Ma poate ajuta cineva cu o parere despre acesta? E undeva prin Bahne...

Pupici;;)

Buna

Imi pare rau eu nu stiu nimic legat de acest resturant, dar am o prietena care cunoaste cam toate restaurantele din Focsani. O sa o intreb si iti zic

O zi buna
Dana

MiresicaDana
04.03.2009, 12:36:15
am si eu o intrebare. unde va machiati si coafati? eu sunt de 5 ani in bc la facultate si nu am o coafeza in fcs. ma oate ajuta cineva cu un sfat?

Buna

Eu ma duc frecvent la salonul "IMAGINE" (este salonul rosu de langa magazinul cu haine, etc. chinezesti cum te duci spre sud). Imi place tare mult cum tunde, vopseste si arangeaza tipa de acolo. Daca nu insel o cheama Mirela. De machiat inca nu stiu, inca ma gandesc sa ma fac eu.

O zi buna
Dana

monicamihaela
04.03.2009, 12:52:15
Buna

"Eu ma duc frecvent la salonul "IMAGINE" (este salonul rosu de langa magazinul cu haine, etc. chinezesti cum te duci spre sud). Imi place tare mult cum tunde, vopseste si arangeaza tipa de acolo. Daca nu insel o cheama Mirela. De machiat inca nu stiu, inca ma gandesc sa ma fac eu.

O zi buna
Dana"

Multumesc. Tu acolo o sa te faci? Am auzit de Lamaita. Stie cineva cum machiaza. E o zi prea deosebita k sa ma machez singura.
Mai am o intrebare. Pe unde va faceti invitatiile si cu ce firne va decorati salonul?

kinderash
04.03.2009, 13:21:22
buna. eu sunt din bahne si stiu unde e restaurantul. nu am fost in el, dar mi-a zis cineva care a fost la o nunta k e frumos, dar k e f micut

multumesc frumos de raspuns
asa este, e micut

ideea este ca m-a cerut in casatorie de revelion si in ianuarie am fost un w/e la Focsani, doar cu ideea de a arunca un ochi la restaurantele de acolo...in timp ce vizitam restaurantele ne-am decis s-o facem anul acesta.. si uite asa, ne-am grabit si am ales acest restaurant

mie nu imi prea place sincer restaurantul, dar de altele am auzit de rau, ca te fura, ca te pacalesc.. si cica aici e ok

nush sincer ce sa zic, vedem dupa nunta daca asa este..

sunt oarecum indoita de culorile si marimea restaurantului...

de coafor inca nu stiu...am inteles ca este unul ok pe langa Leonardo, dar ma interesez si iti spun

o zi buna!
;;)

kinderash
04.03.2009, 13:29:45
Buna

Imi pare rau eu nu stiu nimic legat de acest resturant, dar am o prietena care cunoaste cam toate restaurantele din Focsani. O sa o intreb si iti zic

O zi buna
Dana

Buna,

Multumesc mult de ajutor...

O zi buna!
Irina

carmen1987
04.03.2009, 13:43:30
te ajut eu cu detalii despre restaurante..ti-am dat pm

carmen1987
04.03.2009, 13:48:24
fetelor , orice aveti nevoie, aici ma gasiti.cred ca am informatii cat cuprinde despre orice din focsani.imi da-ti un pm si va dau id de mess

rody_pet2002
04.03.2009, 20:14:27
Si eu as vrea sa stiu de un coafor bun, nici eu nu mai stiu nimic prin focsani pt ca am fost plecata 5 ani:)) .Am mai fost pe la nunti si a trebuit sa ma coafez, tot am incercat in stanga si in dreapta dar n-am fost multumita. ..................numai zic ca de tuns nu m-am mai tuns de anul trecut cand am fost in bucuresti, :)) aveam acolo fetele mele......

laura_21
04.03.2009, 21:04:58
Si eu as vrea sa stiu de un coafor bun, nici eu nu mai stiu nimic prin focsani pt ca am fost plecata 5 ani:)) .Am mai fost pe la nunti si a trebuit sa ma coafez, tot am incercat in stanga si in dreapta dar n-am fost multumita. ..................numai zic ca de tuns nu m-am mai tuns de anul trecut cand am fost in bucuresti, :)) aveam acolo fetele mele......
e pe langa finante un coafor micut...nu-mi vine in minte cum se numeste#-o insa mi se pare ca cei de acolo isi dau interesul si fac treaba buna (am ajuns din intamplare asta vara..tipa la care mergeam eu avea liber)
si pentru tuns merg la coaforul de pe stafan cel mare...este o tipa blonda cu parul lung la care mergeam cand eram in tara si nu m-a dezamagit niciodata^:)^

acum depinde de gusturile fiecaruia:*

Lusa23
04.03.2009, 23:09:55
Fetelor care mergeti la probe de machiaj/coafura in Focsani, postati parerile aici sa ne mai informam si noi. Nici eu nu stiu foarte multe, la fel ca voi, in ultimii ani la facultate, iar acum in afara tarii, e cu atat mai greu! Nu ma gandeam ca vom face nunta in Focsani, in Bucuresti ar fi fost mult mai usor sa afli toate cele, dar... :-<

Ce va pot spune despre machiaj am auzit si eu de Lamaita, nu am fost personal pt machiaj la ea, nici nu mai stiu pe unde lucreaza acum, ea si Mihaela erau 'pe val' cand locuiam eu in F, acum banuiesc ca au aparut multe fete care lucreaza bine, dar uite ca nu-s asa de mediatizate...

Intreba cineva de invitatii, stiu ca agentia La Sposa de langa Big are cateva modele frumoase si accesibile ca pret.

kinderash
05.03.2009, 09:34:23
te ajut eu cu detalii despre restaurante..ti-am dat pm

buna
stiu, l-am primit, doar ca nu am inca 10 mesaje date pe miresici si nu am putut sa-ti trimit pm

o sa-ti dau allow diseara pe mess

multu'

elara
05.03.2009, 23:16:42
Buna fetelor!

Am mai dat un mesaj aici despre un restaurant pt ca vad ca nu este sectiune speciala despre restaurante. Sper sa nu va suparati pe mine ca insist... Fratele meu trebuia sa faca nunta pe 4 iulie in Focsani...si din anumite motive vor sa renunte la rezervare. Am mai dat o data anuntul...asa ca imi cer scuze ca revin cu aceeasi discutie. Oricum..daca intereseaza pe cineva...va astept cu mesaj privat.

Va multumesc mult!

mariaioana77
06.03.2009, 08:10:43
invitatii mai gasesti vis-avis de g- market..........nu stiu exact cum se numeste e un magazin micut care nu pare cine stie ce dar are invitatii dragute. deasemeni mai gasesti p aceiasi strada cu clubul dance daca stii unde e.si mai era undeva dar nu imi mai aduc aminte....p undeva prin bahne.........mai incolo de politie........sper ca te-am putut ajuta

mariaioana77
06.03.2009, 08:17:58
fetelor de ceva timp mi-a intrat o idee in cap. as vrea sa imi lipesc niste petricule in coltul ochiului sa ceva p spate................. daca ma intelegeti. oki acum prbl este ca nu stiu p unde sa ma duc ma poate ajuta cineva?

carmen1987
06.03.2009, 08:27:30
acele cristale care se lipesc pe corp sunt speciale si se lipesc cu un lipici special pt asa ceva :d eu am din astea :d

mariaioana77
06.03.2009, 08:47:05
pai de unde l-ai cumparat si este cineva in fc care pune? sau cumpar tot si pot sa mi le pun si eu........

carmen1987
06.03.2009, 13:00:08
le am din dubai.sunt in forma de labrinca, steluta sau pur si simplu rotunde.am dat pe 50 buc plus lipici - 20 euro.se prind cu penseta si apoi se dau jos cu un cub de gheata pus peste.

laura_21
08.03.2009, 12:41:11
la multi ani miresici
va doresc un 8 martie minunat alaturi de sotii/iubitii vostri

Lusa23
09.03.2009, 09:37:13
Iti multumim, Laura,

La fel si tie si tuturor fetelor, o primavara frumoasa!

ElenaMR
10.03.2009, 16:14:50
Buna miresici din Focsani!
Eu sunt miresica de august 2009 si astept cu nerabdare ziua cea mare.
Pana acum avem:
- restaurantul "Ambasador" - crama
- muzica - formatia "TONIC" din Galati
- coafat pe undeva pe langa Gara (mama stie mai bine)
- si atat :D
In cel mai scurt timp va trebui sa facem un drum pe acasa si sa incercam sa rezolvam cat mai multe (stam in Bucuresti). Am gasit un magazin dragut pe langa Obor pentru rochie si invitatii insa vroiam sa va intreb daca voi cunoasteti firme care se ocupa cu amenajarea localului.
Nunta va avea loc de 22 august si suntem si in cautare de nasi...
Cate sunt de facut...

MiresicaDana
12.03.2009, 11:19:28
Buna miresici din Focsani!
Eu sunt miresica de august 2009 si astept cu nerabdare ziua cea mare.
Pana acum avem:
- restaurantul "Ambasador" - crama
- muzica - formatia "TONIC" din Galati
- coafat pe undeva pe langa Gara (mama stie mai bine)
- si atat :D
In cel mai scurt timp va trebui sa facem un drum pe acasa si sa incercam sa rezolvam cat mai multe (stam in Bucuresti). Am gasit un magazin dragut pe langa Obor pentru rochie si invitatii insa vroiam sa va intreb daca voi cunoasteti firme care se ocupa cu amenajarea localului.
Nunta va avea loc de 22 august si suntem si in cautare de nasi...
Cate sunt de facut...

Buna Elena

Si noi avem nunta la rest. Ambasador :) dar in sept. si avem salonul portocaliu. Imi place rest. si salonul.

Iti urez spor la pregatiri si la gasit nasi pt ca sunt cei mai importanti :)

O zi buna
Dana

MiresicaDana
12.03.2009, 11:24:33
Buna miresici

Am si eu o intrebare poate ma ajuta careva: stiti vreun club de dans sau coregraf in Focsani care sa ofere si lectii individuale pentru cupluri? Noi am vrea sa pregatim un dans mai special pentru nunta pe o melodie draga noua si am vrea sa ne face cineva o coregrafie si sa facem cateva sedinte de dans.

Aveti idee sau a mai facut careva din voi asa?

Multmesc pentru eventualele raspunsuri

Pupici
Dana

Lusa23
13.03.2009, 09:43:31
Buna Dana,

Este sigur, o prietena de-a mea mergea la cursuri din astea in timpul liceului acum ani de zile, era la Ateneu sau la Casa de Cultura....De fapt, cred ca daca mergi in locurile astea sa intrebi, sigur afli mai multe, dar eu stiu ca exista cursuri de dans, fara indoiala.

Sa ne spui ce-ai rezolvat!

Luminita

MiresicaDana
13.03.2009, 10:29:09
Buna Dana,

Este sigur, o prietena de-a mea mergea la cursuri din astea in timpul liceului acum ani de zile, era la Ateneu sau la Casa de Cultura....De fapt, cred ca daca mergi in locurile astea sa intrebi, sigur afli mai multe, dar eu stiu ca exista cursuri de dans, fara indoiala.

Sa ne spui ce-ai rezolvat!

Luminita

Buna

Multumesc tare mult. Am sa ma interesez si va anunt.

Un weekend placut va doresc

Pupici
Dana

BDiana
13.03.2009, 12:56:43
Va invit sa votati si voi in legatura cu mesajul din semnatura mea! :D

ElenaMR
13.03.2009, 13:05:22
Buna Elena

Si noi avem nunta la rest. Ambasador :) dar in sept. si avem salonul portocaliu. Imi place rest. si salonul.

Dana

Buna, Dana
Chiar saptamana trecuta am vazut salonul portocaliu... este foarte frumos... :)>- Totul este luminos si foarte dragut...
O intrebare am si eu: husele pentru scaune vi le dau ei? Ca la crama nu mai tin minte bine daca ne dau huse :-s.
Mersi,

mon84ica
13.03.2009, 13:27:09
Salut fetelor!!! o sa fiu si eu miresica, de 2010, .... mai am mult 8-| , habar n-am de unde sa incep, cel mai probabil incep cu salonul, s-ar putea sa am nevoie de unul mare ( in jur sau peste 200 de oameni ). Dar ajung in Focsani numai in weekend, si atunci nu am timp de colindat decat pe la parinti si bunici.
Oricum, urmaresc forumul, e foarte bun pt necunoscatori! :-p

laura_21
13.03.2009, 17:33:15
Salut fetelor!!! o sa fiu si eu miresica, de 2010, .... mai am mult 8-| , habar n-am de unde sa incep, cel mai probabil incep cu salonul, s-ar putea sa am nevoie de unul mare ( in jur sau peste 200 de oameni ). Dar ajung in Focsani numai in weekend, si atunci nu am timp de colindat decat pe la parinti si bunici.
Oricum, urmaresc forumul, e foarte bun pt necunoscatori! :-p
miresica de 2010 ca si mine:)
pai pt 200 de persoane ai cateva posibilitati:romantic, sorste, casa armatei:D, amadeus, cred ca si intim....desi nu sunt foarte sigura:-\....
daca am omis ceva sa-mi fie cu iertare^:)^^:)^^:)^
oricum..tu ai vreo preferinta anume?

MiresicaDana
13.03.2009, 21:53:57
Buna, Dana
Chiar saptamana trecuta am vazut salonul portocaliu... este foarte frumos... :)>- Totul este luminos si foarte dragut...
O intrebare am si eu: husele pentru scaune vi le dau ei? Ca la crama nu mai tin minte bine daca ne dau huse :-s.
Mersi,

Buna seara Elena

Da husele sunt de la ei. Au la nuanta vreo 2 sau 3 tipuri de huse. Oricum toate variantele sunt faine.

Acum astept sa treaca postul si sa inceapa nuntile ca sa ma pot duce sa vad cum arata aranjamentul care il fac ei.

O seara buna va doresc

Numai bine
Dana

mandruaurica
14.03.2009, 09:17:01
buna miresici.si eu sunt noua pe aici.eu am nunta in septembrie la sorste. eu, din lipsa de ocupatie si probabil din prea mult timp liber mi-am cam procurat toate cele necesare nuntii.la sorste trebuia sa platesc husele, insa , pt ca nu m-au incantat in mod deosebit, am apelat la o tipa din focsani care se ocupa cu toate cele necesare nuntii.si sunt super incantata.acuma mai ramane cu programarea la coafor.la biserica am ales biserica de langa liceul unirea.nu stiu ce sa va mai zic..aaaa, la prajiturule m-am plimbat prin tot orasul.inclusiv in carrefour , la ei e 35 ron kg tort martipan, la moniq e 40 ron iar undeva in sud este 34 ron.
sa aveti spor la miresit si ma bucur ca am dat de acest forum :d

Lusa23
14.03.2009, 13:23:01
mandraurica,

Bine ai venit, avem nunta in aceeasi zi!!:-SS

Mai vorbeau fetele aici despre o doamna din Mandresti, foooooarte renumita, se pare, pentru torturile si prajiturile de casa pe care le face...

Spor la pregatiri!

mandruaurica
14.03.2009, 14:07:13
o cunosc pe gabi, doamna de la mandresti, pentru ca am fost colege de liceu :D.are cam 32 ani.si cu sigurnata ceva bun bun bun face

mon84ica
14.03.2009, 17:39:46
miresica de 2010 ca si mine:)
pai pt 200 de persoane ai cateva posibilitati:romantic, sorste, casa armatei:D, amadeus, cred ca si intim....desi nu sunt foarte sigura:-\....
daca am omis ceva sa-mi fie cu iertare^:)^^:)^^:)^
oricum..tu ai vreo preferinta anume?

ms de raspuns, o prima alegere mai sigura ca rezervare ar fi Casa Armatei, dar nu stiu daca e de ajuns de incapatoare, nasii nostri au avut acolo, si la 180 de oameni era cam inghesuit, ma gandeam si la Elegance, am auzit ca e frumos tare, am vazut si cateva poze, dar cred ca e scump$-) , la Romantic cel mai probabil or sa mai fie inca 2 mirese pe langa mine, si nu as vrea ;;) , dar..eu nici nu m-am hotarat la luna..imi surade septembrie, pe de alta parte as vrea si mai spre vara...:-\ .trebuie sa fac o sedinta sa ma decid ;)) ...

laura_21
14.03.2009, 19:51:38
ms de raspuns, o prima alegere mai sigura ca rezervare ar fi Casa Armatei, dar nu stiu daca e de ajuns de incapatoare, nasii nostri au avut acolo, si la 180 de oameni era cam inghesuit, ma gandeam si la Elegance, am auzit ca e frumos tare, am vazut si cateva poze, dar cred ca e scump$-) , la Romantic cel mai probabil or sa mai fie inca 2 mirese pe langa mine, si nu as vrea ;;) , dar..eu nici nu m-am hotarat la luna..imi surade septembrie, pe de alta parte as vrea si mai spre vara...:-\ .trebuie sa fac o sedinta sa ma decid ;)) ...
la casa armatei la sala mare nu cred ca 180 de persoane au stat inghesiute....:-?:-?..
elegance sincer nu stiu unde nici cum arata ca sa imi dau cu parerea..
cat despre romantic....ai dreptate...o sa se vada miresele intre ele:D
daca vrei mai spre vara ar trebui sa va grabiti cu sedinta;));))....noi ne-am rezervat restaurantul de anul trecut

laura_21
14.03.2009, 19:53:14
o cunosc pe gabi, doamna de la mandresti, pentru ca am fost colege de liceu :D.are cam 32 ani.si cu sigurnata ceva bun bun bun face
da da..eu am mancat prajituri facute de doamna sunt delicioase=P~=P~=P~

mon84ica
14.03.2009, 20:30:06
la casa armatei la sala mare nu cred ca 180 de persoane au stat inghesiute....:-?:-?..
elegance sincer nu stiu unde nici cum arata ca sa imi dau cu parerea..
cat despre romantic....ai dreptate...o sa se vada miresele intre ele:D
daca vrei mai spre vara ar trebui sa va grabiti cu sedinta;));))....noi ne-am rezervat restaurantul de anul trecut

Cauta pe google pensiunea ghibi, si la evenimente sunt poze cu rest Elegance....:x imi place ca e incapator, aerisit...Oricum, cu prima ocazie in Focsani ne punem pe cautat si cantarit oferte!! cred ca mergem sa vb si la Biserica sa vdm ce date sunt "permise"! :-s

laura_21
14.03.2009, 21:22:44
Cauta pe google pensiunea ghibi, si la evenimente sunt poze cu rest Elegance....:x imi place ca e incapator, aerisit...Oricum, cu prima ocazie in Focsani ne punem pe cautat si cantarit oferte!! cred ca mergem sa vb si la Biserica sa vdm ce date sunt "permise"! :-s
am vazut acum pozele...arata destul de bine aranjat asa si pare si incapator

mon84ica
14.03.2009, 21:51:58
dap...asa cred ca a fost aranjat de ValentinesDAy, am vazut ca tu ai la Amadeus, am fost in 2007 acolo la o nunta, a fost foarte frumos, aranjamentele, meniul super =P~ , insa am avut o problema cu sandalele mele si ringul de dans;)) , nu prea reuseam sa stau langa partenerul de dans=)) , asta ca sa-mi fie invatatura de minte!

Lusa23
15.03.2009, 11:56:39
Ma bag si eu in discutie... O prietena voia sa faca nunta la Elegance, ai imagini aici http://www.pensiuneaghibi.ro/evenimente.html (http://www.pensiuneaghibi.ro/evenimente.html), si ea avea peste 200 de invitati, dar a renuntat din cauza imprejurimilor, din cate am inteles, restaurantul arata f bine in interior, insa e pe la Obor, pe niste strazi de case unde locuiesc persoane mai... colorate - iertati-mi exprimarea - ;)). Acum depinde de tine si de ce fel de oameni ai la nunta, cat de importanta este locatia, avand in vedere ca restaurantul mie mi s-a parut f ok.

monicamihaela
15.03.2009, 12:34:07
"Salut fetelor!!! o sa fiu si eu miresica, de 2010, .... mai am mult 8-| , habar n-am de unde sa incep, cel mai probabil incep cu salonul, s-ar putea sa am nevoie de unul mare ( in jur sau peste 200 de oameni ). Dar ajung in Focsani numai in weekend, si atunci nu am timp de colindat decat pe la parinti si bunici.
Oricum, urmaresc forumul, e foarte bun pt necunoscatori! :-p"

Buna,
Daca te intereseaza si restaurantul Elco Plus are 200 de locuri. Eu am nunta in octombrie acolo si mi-a placut f mult. Eu cred k ar tb sa incepi mai intai sa-ti cauti nasi si apoi salon. Mult succes.

monicamihaela
15.03.2009, 12:37:25
"Cauta pe google pensiunea ghibi, si la evenimente sunt poze cu rest Elegance....:x imi place ca e incapator, aerisit...Oricum, cu prima ocazie in Focsani ne punem pe cautat si cantarit oferte!! cred ca mergem sa vb si la Biserica sa vdm ce date sunt "permise"! :-s

Buna,
Pentru a afla ce date sunt "permise" te poti uita intr-un calendar crestin-ortodox. Mult succes in alegerea restaurantului perfect.

monicamihaela
15.03.2009, 12:48:25
Sal,
Eu sunt o miresica de octombrie. Ieri am fost la Barlad sa dau camanda de tort si de prajituri. Poate va intrebati de ce tocmai de acolo? O sa va raspund: am mancat tot la o nunta din fcs prajituri si tort de acolo si sunt f accesibile ca pret (26 kg de tort si 24 cel de prajituri) si au si f multe modele de torturi, ai de unde sa alegi. Iar dak suni cu o zi inainte sa mergi iti pregatesc prajituri si tort k sa degusti. Ei ti le aduc la ora pe care o stabilesti si tot ei vin si dupa suport.
Am auzit si eu k prajiturile doamnei de Mandresti sunt f bune, dar sunt f insiropate si cantaresc f mult si nu are mai multe modele de suporturi pt tort si tb sa mergi tu k sa ti le iei, nu iti asigura transport. Dak e cineva interesat sa ma contacteze.

mon84ica
15.03.2009, 12:54:49
1 nunta o fac in salon daca e, nu pe strada.....si am inteles ca are si parcare mare restaurantul,
2 nasi avem de acu 3 ani de cand le-am fost martori ;))
3 am verificat calendarul crestin-ortodox, dar as vrea sa vb cu preotul,
4 Plus e la 3 blocuri de mine,..poate ajung sa-l vad

multam de raspunsuri^:)^ ..ma mai dumiresc si eu.

laura_21
15.03.2009, 18:46:54
dap...asa cred ca a fost aranjat de ValentinesDAy, am vazut ca tu ai la Amadeus, am fost in 2007 acolo la o nunta, a fost foarte frumos, aranjamentele, meniul super =P~ , insa am avut o problema cu sandalele mele si ringul de dans;)) , nu prea reuseam sa stau langa partenerul de dans=)) , asta ca sa-mi fie invatatura de minte!
saru-mana si noua ne-a placut ca si local cat despre mancare...am mancat doar la restaurant...ca de obicei cand venim acasa..mancam mai mult prin oras:)):))
o sa gasesti ceva care sa iti placa(sa va placa de fapt;-))
noi incercam sa vedem de fotograf, cameraman si muzicanti...da la vara de acum ca noi sutem in italia si venim numai vara acasa

mihapet
16.03.2009, 09:43:21
Ma bag si eu in discutie... O prietena voia sa faca nunta la Elegance, ai imagini aici http://www.pensiuneaghibi.ro/evenimente.html (http://www.pensiuneaghibi.ro/evenimente.html), si ea avea peste 200 de invitati, dar a renuntat din cauza imprejurimilor, din cate am inteles, restaurantul arata f bine in interior, insa e pe la Obor, pe niste strazi de case unde locuiesc persoane mai... colorate - iertati-mi exprimarea - ;)). Acum depinde de tine si de ce fel de oameni ai la nunta, cat de importanta este locatia, avand in vedere ca restaurantul mie mi s-a parut f ok.
Buna. Eu am nunta in septembrie la Elegance. Intr-adevar se afla pe niste stadute cu oameni mai colorati. Dar unde nu sunt asemenea oameni? Si pe Dorobanti in Bucuresti gasesti asemena oameni si e locatie selecta. In al doilea rand restaurantul dispune de o curte foooaaaaaaarte mare, cu gard inalt, asa ca nu prea ai de-aface cu persoanele din afara(acei colorati). In curtea restaurantului se afla si parcare destul de mare. Restaurantul arata exact ca in pozele respective. Este foarte mare. Ce mi-a placut(asta e un punct de vedere personal) si m-a facut sa-l inchirez este faptul ca nu are separeuri. Meniul este si el destul de ok ca pret, respectiv 150 ron fara bauturi alcolice. Include 4 feluri mancare, apa minerala la discretie, cate o cafea si husele de scaune impreuna cu fustele pentru mese.;)) Daca mai vreti detalii va dau cu cea mai mare placere.Pupici:*

mihapet
16.03.2009, 09:48:01
Sal,
Eu sunt o miresica de octombrie. Ieri am fost la Barlad sa dau camanda de tort si de prajituri. Poate va intrebati de ce tocmai de acolo? O sa va raspund: am mancat tot la o nunta din fcs prajituri si tort de acolo si sunt f accesibile ca pret (26 kg de tort si 24 cel de prajituri) si au si f multe modele de torturi, ai de unde sa alegi. Iar dak suni cu o zi inainte sa mergi iti pregatesc prajituri si tort k sa degusti. Ei ti le aduc la ora pe care o stabilesti si tot ei vin si dupa suport.
Am auzit si eu k prajiturile doamnei de Mandresti sunt f bune, dar sunt f insiropate si cantaresc f mult si nu are mai multe modele de suporturi pt tort si tb sa mergi tu k sa ti le iei, nu iti asigura transport. Dak e cineva interesat sa ma contacteze.
Eu sunt interesata. Detalii. ^:)^

Lusa23
16.03.2009, 09:56:16
Buna. Eu am nunta in septembrie la Elegance. Intr-adevar se afla pe niste stadute cu oameni mai colorati. Dar unde nu sunt asemenea oameni? Si pe Dorobanti in Bucuresti gasesti asemena oameni si e locatie selecta. In al doilea rand restaurantul dispune de o curte foooaaaaaaarte mare, cu gard inalt, asa ca nu prea ai de-aface cu persoanele din afara(acei colorati). In curtea restaurantului se afla si parcare destul de mare. Restaurantul arata exact ca in pozele respective. Este foarte mare. Ce mi-a placut(asta e un punct de vedere personal) si m-a facut sa-l inchirez este faptul ca nu are separeuri. Meniul este si el destul de ok ca pret, respectiv 150 ron fara bauturi alcolice. Include 4 feluri mancare, apa minerala la discretie, cate o cafea si husele de scaune impreuna cu fustele pentru mese.;)) Daca mai vreti detalii va dau cu cea mai mare placere.Pupici:*

Buna,

Sa stii ca iti dau dreptate, mie restaurantul mi-a placut foarte mult, scuze, nu am vrut decat sa imi spun parerea, si asta doar din ce stiu de la prietena mea. :">

mihapet
16.03.2009, 10:08:26
Buna,

Sa stii ca iti dau dreptate, mie restaurantul mi-a placut foarte mult, scuze, nu am vrut decat sa imi spun parerea, si asta doar din ce stiu de la prietena mea. :">
Stai linistita. Nu trebuie sa iti ceri scuze.Fiecare e liber sa aibe propriile opinii. Mie mi-a placut din mai multe motive:
1. Este nou si nimeni din neamuri nu a facut nunta acolo(el are peste 100 de nemuri in Focs=)) ).
2. Nu are separeuri
3. Pretul
4. Este retras
5. Este mare si are ringul de dans foarte mare
ETC.

mon84ica
16.03.2009, 11:44:48
1. Este nou si nimeni din neamuri nu a facut nunta acolo(el are peste 100 de nemuri in Focs=)) ).
2. Nu are separeuri
3. Pretul
4. Este retras
5. Este mare si are ringul de dans foarte mare
ETC.

Pe mine m-ar interesa cam cat te-a ajuns inchirierea localului, si ce mai ofera, meniul e chiar ieftin la 150, si ce mai poti aduce de acasa?
Si noua ne-ar placea la Elegance ca e maare, si imi place ca toti invitatii sa se vada intre ei, nu sa stea ascunsi in divese colturi...

mihapet
16.03.2009, 12:04:35
Pe mine m-ar interesa cam cat te-a ajuns inchirierea localului, si ce mai ofera, meniul e chiar ieftin la 150, si ce mai poti aduce de acasa?
Si noua ne-ar placea la Elegance ca e maare, si imi place ca toti invitatii sa se vada intre ei, nu sa stea ascunsi in divese colturi...
Noi am dat avans 2000 ron, bani ce se scad la sfarsit din pretul meniului. Pe langa meniu trebuiesc platiti si ospatarii si bucatarii. Parca 200-300 de ospatar si 500 ron de bucatar sau invers. Trebuie sa mai stabilesc cu ei inca o data cand ma duc sa aleg meniul. Cam astea ar fi costurile. Mie imi pare bine ca nu trebuie sa mai inchiriez huse si fuste pentru mese si scaune. Asa mai economisim inca 3000ron.;-)

mon84ica
16.03.2009, 12:32:11
Noi am dat avans 2000 ron, bani ce se scad la sfarsit din pretul meniului. Pe langa meniu trebuiesc platiti si ospatarii si bucatarii. Parca 200-300 de ospatar si 500 ron de bucatar sau invers. Trebuie sa mai stabilesc cu ei inca o data cand ma duc sa aleg meniul. Cam astea ar fi costurile. Mie imi pare bine ca nu trebuie sa mai inchiriez huse si fuste pentru mese si scaune. Asa mai economisim inca 3000ron.;-)

deci se plateste doar meniul + ospat+buc, nu se plateste chirie sala, ca am auzit ca se mai poarta si asa..:-s si husele sunt acelea rosii din pozele de pe site?...cred ca ma duc si eu weekendul asta sa vb pe acolo...

mihapet
16.03.2009, 13:28:04
deci se plateste doar meniul + ospat+buc, nu se plateste chirie sala, ca am auzit ca se mai poarta si asa..:-s si husele sunt acelea rosii din pozele de pe site?...cred ca ma duc si eu weekendul asta sa vb pe acolo...
Nu se plateste chirie ptr sala. La Sorste intelesem ca se plateste. Husele sunt de mai multe culori. Noi am optat pentru crem cu grena. Restaurantul are capacitate max de 240 pers. Se inchirieaza ptr min 180 pers.

mandruaurica
16.03.2009, 15:11:28
eu am nunta la sorste. husele nu le iau de la ei, nici decorul.de toate se ocupa o tipa din focsani, pentru ca am iesit mult mai ieftin asa si arata mult mai bine.la sorset numa pe huse iti ia cam 3000 ron, ceea ce mi se pare enorm.

mon84ica
16.03.2009, 17:57:14
Restaurantul are capacitate max de 240 pers. Se inchirieaza ptr min 180 pers.

Ne incadram la peste 180 de oameni, :-? zic eu asa dupa prima lista, Multam mult de raspunsuri, cand o sa ne hotaram la ce inchiriem, va anunt;-) !

tamus
18.03.2009, 14:54:53
Salut fetele;;)
Vreau si eu cateva informatii de la cele care sunt mai in tema.
1.
Niste poze de la casa armatei are careva? Am vrut sa o vad si eu dar era duminica, asa ca...
Daca nu aveti poze, ati putea sa-mi descrieti putin cum e?
Preturi pt inchirierea salii, decorurile, etc?
2.
La Sorste cam ce se plateste? Am citit ca se inchiriaza aranjamentul, asta e in plus fata de sala?
O miresica zicea ceva de o fata care ii aranjeaza mai ieftin.
La Sorste ce preturi sunt si ce intra in oferta?
Putem sa aducem bauturile?#-o
Astept raspunsurile voastre <:-P

mon84ica
18.03.2009, 15:48:44
am fost la casa armatei acum 2 ani la o nunta, era frumos aranjat, au bagat si aer conditionat acum, cred ca ma duc si eu sa o vad in weekend. Daca vrei poze de acum 2 ani, caut si-ti arat asa in mare.

tamus
18.03.2009, 15:54:54
Buna Monica si merci de raspunsul rapid
Da, as vrea sa vad, chiar daca s-a schimbat intre timp sigur ma prind de arhitectura si de potential.
Daca mai treci si zilele astea si faci o poza, doua, nu m-ar deranja sa le vad si pe acelea.
De preturi si aranjamente stii ceva?

mon84ica
18.03.2009, 16:00:25
Tu cand pt ce data ai vrea sa rezervi, din cate am inteles, au inceput rezervarile, de preturi cred ca weekendul asta aflu, stiu ca acum 2 ani s-au inteles la meniu, fara bauturi, le-au putut aduce ei.

tamus
18.03.2009, 16:11:56
In iunie, am scris la detalii user, nu stiu ziua inca. Ar fi bine sa putem aduce bauturile. Bine, asta cand o sa stim sigur restaurantul ...
Merci inca o data si te astept cu noutati.

mon84ica
18.03.2009, 16:14:34
:( :"> cred ca m-am cam laudat degeaba, am poze numai cu persoanele de la nunta in prim plan, doar sa-ti pot face niste decupaje la ferestre, si aranjamentul meselor, oricum sala e foarte inalta, daca nu spun prostii are vreo 4 metri:-? . Si am putine poze, ca atunci mai mult am dansat, ringul a fost amenajat intr-o anticamera sa spun asa, la intrarea in sala propriuzisa.

laura_21
18.03.2009, 16:15:40
In iunie, am scris la detalii user, nu stiu ziua inca. Ar fi bine sa putem aduce bauturile. Bine, asta cand o sa stim sigur restaurantul ...
Merci inca o data si te astept cu noutati.
scuze ca iti spun insa in 2010 in iunie e post toata luna
sper sa iti fie de folos>:D<

tamus
18.03.2009, 16:20:42
Laura, :O post? ce post?
Eu nu prea le am cu biserica... :|

Monica, n-are rost sa faci decupaje, mai astept :D , poate ajung si eu intr-o sambata si o vad.

mon84ica
18.03.2009, 16:22:48
Da, asa e, iunie 2010 e interzis , uite un ajutor:
Nu se fac nunşi

In toate zilele de post de peste an
In zilele praznicelor imparatesti si in ajunul lor
In saptamana lasatului de carne (08-14 martie 2010)
In Postul Sfintelor Pasti (15 februarie - 03 aprilie 2010)
In Saptamana Luminata (05 aprilie - 10 aprilie 2010)
In Postul Sfintilor Apostoli Petru si Pavel (31 mai-29 iunie 2010)
In Postul Adormirii Maicii Domnului (1-14 august)
In Postul Nasterii Domnului (14 noiembrie - 24 decembrie)
De la Nasterea Domnului pana la Botezul Domnului (25 decembrie - 6 ianuarie) si am gasit si o poza mica pe net cu interiorul salii, o atasez.

tamus
18.03.2009, 16:31:47
Of! Posturi si praznice :-L

Sala pare mare, imi place ca e inalta, da senzatia de spatiu, vad si niste coloane (sau nu?). Ma asteptam sa fie mai decorata prin arhitectura proprie, nu stiu, stil clasic - ball room, oricum e de luat in considerare.

Deci iunie nu >:P

Mie nu-mi place portocaliul la aranjamente, cu atat mai putin asa lucios, poate ca-i si din cauza blitz-ului, decorurile sunt ale lor, or fi singurele?

laura_21
18.03.2009, 16:35:06
Laura, :O post? ce post?
Eu nu prea le am cu biserica... :|

Monica, n-are rost sa faci decupaje, mai astept :D , poate ajung si eu intr-o sambata si o vad.
nici eu nu stiam...insa noi discutam pe off topic si fetele de acolo atasase un calendar
te-a ajutat monica....
la casa armatei am fost si eu la o nunta acum vreo 3 sau 4 ani....sala e mare si incapatoare..ringul pare ok.....e cam departe de mese, insa cred ca depinde de nr de invitati

mon84ica
18.03.2009, 16:36:32
da, parca erau coloane, decorata cum a dat Ceausescu, ca de atunci nimic, oricum trebuie vazuta personal ca sa te hotarasti.
Cat despre posturi si praznice, eu mi-am scos un calendar 2010 la imprimanta, si am taiat zilele in care nu e voie, am vazut cu ce am ramas, si ne-am pus la sfatuit, nici la mine nu e definitiv august/septembrie? ooff, e asa de greu;))

mon84ica
18.03.2009, 16:42:05
de sala am inteles ca se ocupa un anume Stoica, poate si-a mai procurat materiale de atunci, am inteles ca are si el o sala prin bahne parca. Atunci nunta a fost mare, undeva la 180 persoane, si ringul a fost ok,am dansat de curgeau apele de pe mine :rocking: , iar formatia a fost plasata acolo pe ring, intr-un colt.

tamus
18.03.2009, 16:45:52
Multam fetele. Bine ca am aflat asa devreme.

Deci are acustica buna sala, ha? :D Trebuie sa o vedem si noi si sa aflam cam ce se ofera si ce se plateste. L-am notat pe Stoica asta.

Alinutza77
18.03.2009, 18:00:50
Atasez si eu cateva poze de la casa armatei;
sala este spatioasa, are tavanul inalt si nu are coloane;
si intr-adevar dl.Stoica este cel care se ocupa de tot;

justmaria
19.03.2009, 23:16:56
buna dragele mele! eu nu am o parere prea buna de casa armatei su dl stoica. am avut o prietena care si-a inchiriat sala mare si cu cateva luni inainte de nunta a bagat-o in bahne iar ei nu ia placut mai ales ca se intelesese pt sala mare................/:)

clauditza82
20.03.2009, 14:56:31
salutare, miresici! nu am mai intrat de mult pe forum si de aceea ma bucur mult sa vad cat de multe suntem din vrancea care au nunta. am o mare rugaminte la voi: daca stie cineva dintre voi unde pot sa fac invitatiile, pentru ca am cautat peste tot si nu am gasit ceea ce vreau eu, adica niste invitatii simple, cu 2 inele suprapuse. nu am gasit nicaieri:-L :-L :-L :-L #-o si se apropie nunta......

mon84ica
20.03.2009, 15:12:34
nu ai gasit nicaieri in Focsani?...asa poti da comanda pe internet, ai mai multe optiuni, cred ca poti gasi mai multe modele, sau daca nu la o firma de imprimerie, sa faci la comanda ce model vrei tu.

MiresicaDana
20.03.2009, 15:45:06
salutare, miresici! nu am mai intrat de mult pe forum si de aceea ma bucur mult sa vad cat de multe suntem din vrancea care au nunta. am o mare rugaminte la voi: daca stie cineva dintre voi unde pot sa fac invitatiile, pentru ca am cautat peste tot si nu am gasit ceea ce vreau eu, adica niste invitatii simple, cu 2 inele suprapuse. nu am gasit nicaieri:-L :-L :-L :-L #-o si se apropie nunta......

Buna

Daca nu ai gasit in Focsani sau in orasele apropiate, poti cauta pe net (google -> invitatii nunta) si o sa gasesti o groaza de firme care fac invitatii, poti face comanda online si poti alege ce model vrei (daca nu am insel chiar am vazut pe net modelul pe care il doresti tu).

Bafta, spor la pregatiri si sa o nunta de vis

tamus
20.03.2009, 15:47:43
Multam de info Maria.

clauditza82
20.03.2009, 17:16:02
nu ai gasit nicaieri in Focsani?...asa poti da comanda pe internet, ai mai multe optiuni, cred ca poti gasi mai multe modele, sau daca nu la o firma de imprimerie, sa faci la comanda ce model vrei tu.

am gasit in focsani, dar nu ceea ce vroiam eu! mai mult, la un magazin , doamna de acolo, se uita la mine cand am spus ca nu am gasit de parca eram picata din luna!:)) . oricum, mersi de indiciu. va pup pe toate!

monicamihaela
20.03.2009, 18:05:01
"Multam fetele. Bine ca am aflat asa devreme.

Deci are acustica buna sala, ha? :D Trebuie sa o vedem si noi si sa aflam cam ce se ofera si ce se plateste. L-am notat pe Stoica asta."

Buna,
Stoica are si sala LumiRob, care se afla pe str Plantelor. Eu am auzit k sala Casa Armatei nu are o acustica f buna si e un adin salile din Fcs la care platesti pt inchirierea spatiului intre 1000 si 1500.

tamus
22.03.2009, 13:30:49

Buna,

Vezi ca gasesti personalizare diverse obiecte la Copy Shop, cred ca apartine de Laris.Bafta

laura_21
23.03.2009, 10:32:19
Buna,
Nu mi-au spus fetele de aici pe unde fac ele fotografii in ziua nuntii, daca exista locatii mai ferite de ochiul gura casca prin Focsani...tu ai vreo idee?

parcul de langa cofetaria Teatru ar fi o idee
eu ma gandeam si la teatru...dar acum nu stiu daca o sa dea voie pt sedinta foto...si nici nu prea am idee cum e inauntru...
poate miresicile care o sa aiba nunta inaintea ta te pot ajuta cu mai multe idei>:D<

MiresicaDana
23.03.2009, 10:59:29
Buna dragelor

Uite ca la o locatie pentru sedinta foto nici nu m-am gandit :huh: am uitat de ea
O sa intreb si fotograful sa vad cu ce idei vine ;)

O saptamana buna va doresc :)

MiresicaDana
23.03.2009, 11:03:04
Fetelor uitati mi-am finalizat place card-urile, cum nu am gasit nimic prin Focsani sa imi place si nu am avut timp sa merg prin orasele vecine m-am hotarat sa mi le fac singura.
Va plac?
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4029&page=44

MiresicaDana
23.03.2009, 11:26:28
Buna,

Sunt cam in dilema cu florile de pus in piept la invitati, ca as vrea sa le scot din peisaj.

!

Buna

Eu cred ca le poti scoate fara probleme, am fost la cateva nunti anul trecut la care nu s-au pus flori si nu am auzit pe nimeni plangadu-se ;)

laura_21
23.03.2009, 13:28:27
Fetelor uitati mi-am finalizat place card-urile, cum nu am gasit nimic prin Focsani sa imi place si nu am avut timp sa merg prin orasele vecine m-am hotarat sa mi le fac singura.
Va plac?
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4029&page=44
sunt super.....felicitari pentru idee=D>=D>=D>=D>

laura_21
23.03.2009, 13:34:07
Buna

Eu cred ca le poti scoate fara probleme, am fost la cateva nunti anul trecut la care nu s-au pus flori si nu am auzit pe nimeni plangadu-se ;)
sper ca pana la anul sa se mai duca din traditia asta:D
nici eu nu as mai vrea ....:-":-":-"

MiresicaDana
23.03.2009, 13:48:00
sunt super.....felicitari pentru idee=D>=D>=D>=D>

:* multumesc frumos
Am postat poze si am cerut pareri pentru ca nu as vrea sa ma fac de rusine la nunta. Si daca nu ar fi iesit bine as fi renuntat la idee si le-as fi cumparat pana la urma ... dar v-au placut si va multmesc pentru aprecieri

>:D<

laura_21
23.03.2009, 13:58:56
:* multumesc frumos
Am postat poze si am cerut pareri pentru ca nu as vrea sa ma fac de rusine la nunta. Si daca nu ar fi iesit bine as fi renuntat la idee si le-as fi cumparat pana la urma ... dar v-au placut si va multmesc pentru aprecieri

in unele cazuri si cumparate arata rau:-":-"....
insa cu astea poti sa stai linistita o sa iasa bine>:D<

MiresicaDana
23.03.2009, 14:05:30
in unele cazuri si cumparate arata rau:-":-"....
insa cu astea poti sa stai linistita o sa iasa bine>:D<

:* multumesc ;)

Lusa23
24.03.2009, 09:58:24
Buna, fetelor,

Imi plac f mult place card-urile, Dana, imi poti spune unde le-ai facut si cat au costa? Eu n-am gasit cine stie ce modele pe net...

Si eu ma gandeam la o sedinta in cladirea Teatrului, am auzit ca are o arhitectura superba, nu stiu insa daca ar fi de acord cei de acolo...Chiar ar iesi niste fotografii speciale ...

MiresicaDana
24.03.2009, 11:58:30
[quote=Lusa23;1636179]Buna, fetelor,

Imi plac f mult place card-urile, Dana, imi poti spune unde le-ai facut si cat au costa? Eu n-am gasit cine stie ce modele pe net...

quote]

Buna Lusa23

Place card-urile sunt facute de mine acasa si m-a costat doar cartonul 0,3 lei ;))
Nici eu nu am gasinit nimic care sa imi placa din aceasta cauza am decis sa mi le fac singura ;)

O zi buna si pupici
Dana

Lusa23
25.03.2009, 09:48:09
Uau, chiar arata foarte bine, felicitari!

Nici eu nu mi-am luat rochia, desi am mers la probe de anul trecut din septembrie, in mare doar din trustul Pronovias, ca mi se pusesera piticii de mult pe ele ;))...am probat cel putin 20 pana acum la vreo 5 magazine diferite, toate peste 1100 de lire si, ca si voua, mi se parea prea mult...Am incercat sa probez si altele mai 'ieftine' de la alte firme, dar costau in jur de 700 de lire si erau muuuuult mai urate, pentru banii astia chiar nu meritau cumparate...

In concluzie, dupa multe indoieli si cercetari, m-am hotarat la Dandy de la Pronovias, pe care am gasit-o in State la in jur de 600 de lire si pe care o voi comanda in urmatoarele doua saptamani...De abia astept sa stiu ca o am si gata, ca am innebunit cautand si proband de atatea luni de zile #:-S.

Chiar ma faceti sa ma hotarasc cu eliminarea cocardelor,ar fi muuult mai simplu ....dar am vreo 4 domnisoare de onoare,.... ce sa le dau de facut oare in cazul asta? :-\

Pupici

laura_21
25.03.2009, 14:50:04

Nici eu nu mi-am luat rochia, desi am mers la probe de anul trecut din septembrie, in mare doar din trustul Pronovias, ca mi se pusesera piticii de mult pe ele ;))...am probat cel putin 20 pana acum la vreo 5 magazine diferite, toate peste 1100 de lire si, ca si voua, mi se parea prea mult...Am incercat sa probez si altele mai 'ieftine' de la alte firme, dar costau in jur de 700 de lire si erau muuuuult mai urate, pentru banii astia chiar nu meritau cumparate...

In concluzie, dupa multe indoieli si cercetari, m-am hotarat la Dandy de la Pronovias, pe care am gasit-o in State la in jur de 600 de lire si pe care o voi comanda in urmatoarele doua saptamani...De abia astept sa stiu ca o am si gata, ca am innebunit cautand si proband de atatea luni de zile #:-S.

Chiar ma faceti sa ma hotarasc cu eliminarea cocardelor,ar fi muuult mai simplu ....dar am vreo 4 domnisoare de onoare,.... ce sa le dau de facut oare in cazul asta? :-\

Pupici
da....rochitele de pronovias sunt superbe cu pretul pe masura;-)
e bine ca ai reusit sa o gasesti la un pret asa avantajos:)
cat despre domnisoare.....le gasesti tu ceva de facut:D

MiresicaDana
26.03.2009, 09:34:05

Pupici

Multumesc frumos >:D<

CristinaKitty
02.04.2009, 23:24:22
buna fetelor!:">
am si eu o intrebare pentru voi
trebuie sa merg la o nunta in Focsani, la restaurant Intim
cam cat da pe masa o pereche acolo? aveti idee?
astept raspunsul vostru si va multumesc mult!:*

anda832002
03.04.2009, 10:01:18
Buna Cristina. Eu zic ca la o nunta la un restaurant cum ar fi Intim, se da de cuplu cam 5-6 milioane. te pup.

MiresicaDana
03.04.2009, 10:29:01
Salutare! si eu am nunta anul acesta in Focsani, pe 11 iulie la Romantic. Eu mi-am comandat deja rochia la Marriage Couture Bucuresti. Atasez o poza sa o vedeti. De unde va luati invitatiile, cardurile de masa, marturiile? Eu m-am gandit sa fac comanda de pe net, dar am auzit ca este un magazin La Sposa dragut. Stiti ceva de el?
Va pup pe toate!

Este foarte frumoasa rochia si sa iti aduca numai fericire :*

Are lucruri dragute magazinul La Sposa si din cate am auzit nici nu au preturi iesite din comun. Cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la ei sa vezi ce produse au :)

Eu nu prea stiu excay ce ne ofera magazinele din Focsani in materie de invitatii, carduri de masa si marturii pentru ca eu mi le fac singurica :D

Numai bine si iti doresc sa ai o nunta ca in povesti :*

MiresicaDana
03.04.2009, 10:37:43
buna fetelor!:">
am si eu o intrebare pentru voi
trebuie sa merg la o nunta in Focsani, la restaurant Intim
cam cat da pe masa o pereche acolo? aveti idee?
astept raspunsul vostru si va multumesc mult!:*

Eu cred ca depinde mult si de calitatea in care te duci la aceast anunta. Daca esti o ruda mai apropiata cred ca se da mai mult de 600 lei.
Daca te duci in calitate de prieten cam asa se da cum zice Anda 500 - 600 lei.

O zi buna
:* Dana

Mystyque
03.04.2009, 17:11:03
fetelor mie mi se pare extrem de putin 600 lei. sincer, abia daca se acopera meniul.
de fapt, nici nu am idee cat mai e un meniu de nunta in Focsani.

noi suntem din Focsani dar facem nunta in Bucuresti.

insa va pot ajuta cu pareri, nu? o:-)

succes!

CristinaKitty
03.04.2009, 22:25:34
:* fetelor va multumesc foarte mult pentru raspunsurile voastre!
cei la nunta carora mergem sunt niste amici si chiar nu stiam cat sa punem in plic;;)
mi-am format deja o idee si cred ca voi pune undeva la 800-900RON:">

tamus
06.04.2009, 20:59:36
frumoase place cardurile, cu multe detalii, imi plac. Cu atat mai mult ca le-ai facut singura. Bravo!

Lusa23
08.04.2009, 00:20:27
Mai fetelor, ca mi-am amintit, e adevarat ca s-a mutat Casa Casatoriilor? Ca s-ar fi revendicat cladirea aia din parc unde era?

As fi tare suparata, ca mie imi placea mult acolo.... stie cineva unde e acum?