PDA

Versiunea completa : Salon ESPLANADA PARC

camysrose
02.08.2010, 17:29:29
Buna miresici, propun un nou topic : salonul Esplanada Parc. Sugestii, puncte forte, puncte slabe.
Din punctul meu de vedere in momentul de fata pentru Tulcea este cel mai tare salon de nunti. Este vreo miresica care si-a mai facut rezervare la acest salon?

lyana_D
02.08.2010, 17:50:59
Buna miresici, propun un nou topic : salonul Esplanada Parc. Sugestii, puncte forte, puncte slabe.
Din punctul meu de vedere in momentul de fata pentru Tulcea este cel mai tare salon de nunti. Este vreo miresica care si-a mai facut rezervare la acest salon?

am vazut si eu cateva poze de la nunta facuta acolo . pare dragutz salonul

alinanicoleta
02.08.2010, 18:06:08
si eu astept poze... poate cineva ne pune

lyana_D
03.08.2010, 11:30:19
si eu astept poze... poate cineva ne pune

o sa pun eu zilele astea cateva poze , trebuie sa le descarc intai :)

elize
03.08.2010, 11:33:33
Eu fac nunta la Esplanada Parc pe 4 sept. Inca nu am vazut restaurantul, dar o sa ma duc in weekend.

alinanicoleta
03.08.2010, 11:46:45
Eu fac nunta la Esplanada Parc pe 4 sept. Inca nu am vazut restaurantul, dar o sa ma duc in weekend.

Buna si bine ai venit printre noi! Poate ne pui niste poze dupa nunta! sa vedem si noi cum arata aranjat etc... si daca vrei poti sa ne spui si din pregatirile facute!

camysrose
03.08.2010, 17:31:57
Eu dragele mele pot sa va spun ca salonul arata spectaculos. Este impartit in 3 saloane de 250 de persoane fiecare. Peretii sunt glisanti , astfel saloanele se pot uni cate 2-3. Toate cele 3 saloane unite formeaza o suprafata de 1000 mp in care puteti aseza mese dupa gust: rotunde, patrate, dreptunghiulare. Salonul are o inaltime de 6-7 m si un sistem de aerisire perfect. Este extrem de spatios, foarte luxos si cu bun gust si extrem de bine antifonat ( adica 2 nunti in paralel nu se aud una pe cealalta deloc). Au o gradina mare ca un parc, pe malul lacului unde se pot face niste poze superbe. Ce sa mai zic....mie una mi-a placut extrem....

liviafcs
03.08.2010, 23:07:11
in sfarsit cineva a propus aceasta locatie..Noi am rezervat pentru la anul primele 2 sali..care au iesire la gradina..e mult mai frumos acolo

va atasez si cateva poze de acolo insa noi le-am facut in ziua cand au dat drumul la prima sala in graba ca aveau o nunta deja programata..si au fost facute cam pe fuga toate..dar arata foarte bine salonul, vizilitate maxima...Noi am fost f reticenti pana de curand cu chestii legata de antifonare, mancare, servire etc dar am primit un feedback pozitiv, daca mai stiti ceva mai scrieti si voi aici si puneti poze de la nunti cu sala ornata

enjoy!

alinanicoleta
04.08.2010, 09:11:29
in sfarsit cineva a propus aceasta locatie..Noi am rezervat pentru la anul primele 2 sali..care au iesire la gradina..e mult mai frumos acolo

va atasez si cateva poze de acolo insa noi le-am facut in ziua cand au dat drumul la prima sala in graba ca aveau o nunta deja programata..si au fost facute cam pe fuga toate..dar arata foarte bine salonul, vizilitate maxima...Noi am fost f reticenti pana de curand cu chestii legata de antifonare, mancare, servire etc dar am primit un feedback pozitiv, daca mai stiti ceva mai scrieti si voi aici si puneti poze de la nunti cu sala ornata

enjoy!

cate persoane incap in fiecare salon?

elize
04.08.2010, 11:55:05
cate persoane incap in fiecare salon?

Cam 250 de persoane. Noi pt nunta am luat 2 saloane pt ca o sa avem multi invitati.

camysrose
04.08.2010, 11:55:46

enjoy!

Pozele vorbesc de sine....face toti banii

elize
04.08.2010, 11:57:28
Buna si bine ai venit printre noi! Poate ne pui niste poze dupa nunta! sa vedem si noi cum arata aranjat etc... si daca vrei poti sa ne spui si din pregatirile facute!

Multumesc. Pregatirile legate de sala o sa le fac in weekend pentru ca nu stau in oras. Abia atunci ajung la Tulcea.

camysrose
04.08.2010, 12:01:01
Noi am luat toate cele 3 saloane...fiind ceva mai multi...in principiu in salon incap 250 invitati ...deci in toate 3 ar incapea 750 lejer...doar ca din cauza faptului ca mesele pe care noi ni le dorim sunt rotunde de 10persoane dar la care sa asezam doar 8 ca sa fie mai spatioase....in general mesele rotunde ocupa mai mult spatiu si 2 saloane nu ar fi fost suficiente deoarece ne dorim un ring maarreeee, spatios ...suficient pentru numarul de persoane ....si dupa cateva calcule am ajuns la concluzia ca pentru a a vea un salon aerisit care sa nu para ff plin si nici gol cu spatiu de dans de miscare ...3 saloane ne-ar trebui. Acesta decizie am luat-o dupa ce am vazut cum se incadreaza o nunta de 350 de persoane in 2 saloane cu mese rotunde....daca va mai pot ajuta cu informatii astept intrebari :x

alinanicoleta
04.08.2010, 16:32:28
E bine daca aveti atati de multi invitati!

camysrose
04.08.2010, 16:37:09
E bine daca aveti atati de multi invitati!

Da, bine sau rau, nu stiu om vedea...noi ii luam ca atare.Indiferent de numarul lor placerea evenimentului e aceeasi.:-p

liviafcs
04.08.2010, 23:20:10
Da, bine sau rau, nu stiu om vedea...noi ii luam ca atare.Indiferent de numarul lor placerea evenimentului e aceeasi.:-p

Si noi avem tot cam asa 400 de invitati insa sigur nu vin toti si am scazut la 280 si de asta am luat 2...dupa mine as fi luat unul si as fi invitat 50 de pers dar socrii mei inca mai gandesc ca pe vremuri ca nunta se face ptr parinti etc si invita toata tulcea :(

camysrose
05.08.2010, 09:17:06
Si noi avem tot cam asa 400 de invitati insa sigur nu vin toti si am scazut la 280 si de asta am luat 2...dupa mine as fi luat unul si as fi invitat 50 de pers dar socrii mei inca mai gandesc ca pe vremuri ca nunta se face ptr parinti etc si invita toata tulcea :(

Pana la urma nu conteaza cati vin....important e sa iasa perfect...ca sa fie ziua perfecta a nuntii voastre :) desi eu sunt altfel...imi place sa fie cat mai multa lume ...sa simt ca am multi "complici" la cea mai fericita zi din viatza mea :x

lyana_D
05.08.2010, 13:19:18

eu ma multumesc dak imi vin si 180 de pers :P

lyana_D
11.08.2010, 16:22:00
fetele , pe 21 merg la o nunta la acest local . o sa va pun poze cu el decorat , sigur este o minunatie :)

aleirgab
20.08.2010, 14:13:18

enjoy!
Te rog frumos pune mai multe poze cu eslanada Parc si noi suntem interesati sa facem nunta acolo. Care sunt preturile? poate sa imi spuna cineva? noi vom ajunge acolo abia saptamana viitoare sa il vedem si poate chiar sa rezervam pentru la anul daca ne place.

liviafcs
23.08.2010, 13:03:41
Te rog frumos pune mai multe poze cu eslanada Parc si noi suntem interesati sa facem nunta acolo. Care sunt preturile? poate sa imi spuna cineva? noi vom ajunge acolo abia saptamana viitoare sa il vedem si poate chiar sa rezervam pentru la anul daca ne place.

Buna,

Nu am mai multe poze din pacate, noi l-am vazut cand nu era inca finalizat si tot astept poze de la cineva care a fost la nunta de curand. Meniul nu ti-l pozte spune inca cat te va ajunge, iti va prezentra meniul standard de anul acesta care a fost 140 pers (4 feluri manacre: aperitive, peste, sarmale si friptura) + cafea. E bien ca nu te obliga sa iei bauturile de la ei ca alte restaurante, meniul poate sa fie mai scump la final asta in functie de ce iti vei alege tu inainte de nuntasi se discuta atunci.

Sincer nu prea ai alte variante in Tulcea din ce am vazut si am mai citit si am inteles ca asta e cea mai frumoasa locatie de nunti din Tulcea.

Bafta

aleirgab
30.08.2010, 09:16:49
Locatii in Tulcea mai sunt destule, doar ca noi vrem ceva elegant, linistit si sa fie confortabil si pentru invitati. Cu alte cuvinte nu vrem mult tambalau, ci doar ceva de bun gust care sa ramana in mintea invitatilor mult timp. o sa fac eu poze cand ajung la salon si postez aici. Multumesc pt raspuns.

aleirgab
05.09.2010, 21:27:59
am fost la esplanada parc pe 4 septembrie si am vazut cum e aranjat salonul. arata super: elegant si fara brizbrizuri. o sa atasez si cateva poze. si noi avem nunta acolo la anul in vara.

bride25
06.09.2010, 20:06:35
stie cineva cat este meniul? :) mersic

alinanicoleta
07.09.2010, 17:31:52

intotdeauna preturile la un local nou infiintat sunt mai mari! e posibil sa fie de la 140 lei de persoana in sus!

camysrose
10.09.2010, 10:56:46
Buna miresica, meniul este 140 ron.

bride25
10.09.2010, 15:19:49
Buna miresica, meniul este 140 ron.

mersi mult
asteptam poze de la nuntile care se vor face acolo :)

dadalnutza
20.09.2010, 20:44:38
buna ziua, la anu voi avea si eu nunta acolo....eu merg aproape in fiecare week-end sa vad cum arata saloanele...sunt superbe.....si sincer chiar mi se pare ok si la pret...asa ca abia astept sa vina ziua cea mare!!!!

mirelutza_tl
20.09.2010, 21:24:35
buna ziua, la anu voi avea si eu nunta acolo....eu merg aproape in fiecare week-end sa vad cum arata saloanele...sunt superbe.....si sincer chiar mi se pare ok si la pret...asa ca abia astept sa vina ziua cea mare!!!!
foarte frumoase saloanele,am fost weekendul trecut sa vad,covor rosu la intrare,aranjamentul inauntru : Superb!!!! totusi are un pret ptr luxul de acolo :>

bride25
21.09.2010, 17:15:52
Va rog sa faceti si poze dc aveti ocazia. Am inteles de la foarte multa lume ca localul este extraordinar dar din pacate eu nu sunt in Tulcea in momentul acesta si nu am sa fiu pentru o perioada mai indelungata si as fi vrut sa vad cateva poze si eventual mai multe detalii legate de local ( pretul am inteles ca este 140 lei/ meniu; ce cuprinde meniul si ce facilitati si servicii ofera restaurantul in plus contracost, etc)

Multumesc anticipat :)

lyana_D
22.09.2010, 15:57:28
Va rog sa faceti si poze dc aveti ocazia. Am inteles de la foarte multa lume ca localul este extraordinar dar din pacate eu nu sunt in Tulcea in momentul acesta si nu am sa fiu pentru o perioada mai indelungata si as fi vrut sa vad cateva poze si eventual mai multe detalii legate de local ( pretul am inteles ca este 140 lei/ meniu; ce cuprinde meniul si ce facilitati si servicii ofera restaurantul in plus contracost, etc)

asa am inteles si eu , k este 140 ron meniul :-?

cosmina_g
22.09.2010, 18:44:00

uite,poze de la esplanada parc....

lyana_D
22.09.2010, 18:56:05

superb !! ;;)

bride25
22.09.2010, 19:58:22

arata bine :)
iti pun ei la dispozitie husele pt scaune sau ti le procuri tu?

bride25
22.09.2010, 20:50:07
scz ca pun atatea intrebari dar habar nu am ce si cum... va stresez pana ma dezmeticesc :D

liviafcs
23.09.2010, 11:42:10
scz ca pun atatea intrebari dar habar nu am ce si cum... va stresez pana ma dezmeticesc :D

Hey,

Ei pun la dispozitie husele, le platesti separat, inca nu stiu sa iti spun exact. Eu le voi lua de la ei ca nu vreau sa ma complic cu alte firme si am inteles ca le au destul de misto. Cand am vbit eu cu administratorul am inteles ca vor scoate pe mai multe culori. Mai multe nu stiu nici eu.

Fetele care ati fost al nunti aici va rog mult puneti si voi niste poze pe site ca tot astept si vad ca nimeni nu a postat inca desi ati promis.

Merci

bride25
23.09.2010, 17:18:25
Hey,

Ei pun la dispozitie husele, le platesti separat, inca nu stiu sa iti spun exact. Eu le voi lua de la ei ca nu vreau sa ma complic cu alte firme si am inteles ca le au destul de misto. Cand am vbit eu cu administratorul am inteles ca vor scoate pe mai multe culori. Mai multe nu stiu nici eu.

Fetele care ati fost al nunti aici va rog mult puneti si voi niste poze pe site ca tot astept si vad ca nimeni nu a postat inca desi ati promis.

Merci

Mersi mult pt informatie :)

mai asteptam poze :D

inca ceva, ai idee care este avansul cerut de ei la inchiriere si eventual cat costa husele ?
Mersic :)

alinanicoleta
23.09.2010, 22:05:50

inca ceva, ai idee care este avansul cerut de ei la inchiriere si eventual cat costa husele ?

deobicei cer 10% din nr la care va asteptati voi... oricum suma e cuprinsa intre 1000 lei si 3000 lei...

bride25
23.09.2010, 22:38:16
deobicei cer 10% din nr la care va asteptati voi... oricum suma e cuprinsa intre 1000 lei si 3000 lei...

mersi mult :)

liviafcs
26.09.2010, 14:50:13
mersi mult :)

Noi am dat 1.500 pe salon, caci am rezervat doua.

bride25
26.09.2010, 14:58:32
Noi am dat 1.500 pe salon, caci am rezervat doua.

1500 lei avansul / salon?

dc se inchiriaza cu 1 an inainte de eveniment pretul meniului ramane acelasi sau se mentioneaza ceva in contractul semnat cu ei de lucrul asta?

lyana_D
27.09.2010, 11:29:46
fetele , am fost sambata la nunta Ralucai . Ei au fost superbi , in special ea normal :X va pun o poza si restul o las pe ea sa va povesteasca :) in mare , e un salon foarte deosebit iar dak ai si muzik buna iese o nunta pe cinste ;) un mic inconvenient a fost , o las pe ea sa va zik ...

Casa de piatra Raluuuuukkkkk :* si distractie placuta la Paris !! >:D<

lyana_D
27.09.2010, 11:31:00
fetele , am fost sambata la nunta Ralucai . Ei au fost superbi , in special ea normal :X va pun o poza si restul o las pe ea sa va povesteasca :) in mare , e un salon foarte deosebit iar dak ai si muzik buna iese o nunta pe cinste ;) un mic inconvenient a fost , o las pe ea sa va zik ...

si poza :D

calliope2010
27.09.2010, 14:57:26
si poza :D
am nunta sambata la Esplanada Parc.
te rog, spune ce inconvenient a fost !!!! /:)
:-SS ma faci sa nu mai dorm noaptea... ca si-asa adorm greu, de atatea emotii !!!!!!!!!!

lyana_D
27.09.2010, 15:30:44
am nunta sambata la Esplanada Parc.
te rog, spune ce inconvenient a fost !!!! /:)
:-SS ma faci sa nu mai dorm noaptea... ca si-asa adorm greu, de atatea emotii !!!!!!!!!!

stai tu linistita !! o sa fie mai mult decat bine !! este un local superb cu un personal de nota 10+ ;)

calliope2010
28.09.2010, 10:45:38
stai tu linistita !! o sa fie mai mult decat bine !! este un local superb cu un personal de nota 10+ ;)

pai si de ce ma sperii??

ps: aranjamentele sunt facute de Mirela, nu? ca mi-a aratat niste poze sapt trecuta. :D

cosmina_g
28.09.2010, 11:39:30

din ce am auzit ,simbata noapte au fost mai multe pene de curent,care au tinut si 10-15 min,dar nu cred ca a fost vina localului.

lyana_D
02.10.2010, 08:54:05
din ce am auzit ,simbata noapte au fost mai multe pene de curent,care au tinut si 10-15 min,dar nu cred ca a fost vina localului.

NU , nu a fost vina localului :) noi oricum nu le-am bagat in seama si a iesit totul super !

lyana_D
02.10.2010, 08:54:55
pai si de ce ma sperii??

ps: aranjamentele sunt facute de Mirela, nu? ca mi-a aratat niste poze sapt trecuta. :D

ce putin mai ai ;;)

formatie
03.10.2010, 09:58:13
Salutare,

Va voi povesti eu cum stau lucrurile la Esplanada Parc, din punctul de vedere al unei formatii.
La capitolul sunet, este JALE. Localul este foarte inalt, si se aude foarte prost, indiferent cum ai aseza boxele in el, si indiferent ce sunet ai incerca sa faci. Fiind asa de inalt se creeaza un fel de vuiala, care iti sparge urechile. Admit ca arata foarte bine, este somptuos, dar suna f f f f prost. Ar trebui sa va interesati daca are generator, pentru ca la o nunta s-a intrerupt curentul in tot complexul in 4 reprize toata noaptea.
ATENTIE!!!!!!!!!!

lyana_D
03.10.2010, 11:38:37
Salutare,

Va voi povesti eu cum stau lucrurile la Esplanada Parc, din punctul de vedere al unei formatii.
La capitolul sunet, este JALE. Localul este foarte inalt, si se aude foarte prost, indiferent cum ai aseza boxele in el, si indiferent ce sunet ai incerca sa faci. Fiind asa de inalt se creeaza un fel de vuiala, care iti sparge urechile. Admit ca arata foarte bine, este somptuos, dar suna f f f f prost. Ar trebui sa va interesati daca are generator, pentru ca la o nunta s-a intrerupt curentul in tot complexul in 4 reprize toata noaptea.
ATENTIE!!!!!!!!!!

mai nasol e k se si fac cate 3 nunti in aceeasi seara :-? pe noi ne-a cam rupt spatele aerul conditionat de acolo :-S cat despre muzica , nu am obs boxele in parte din fatza , spre masa mirilor :-? sau se pun doar langa formatie ?

alinanicoleta
03.10.2010, 15:51:29
generator... mi se pare un lucru indispensabil mai ales daca e un local care se respecta! iar cu muzica... sunt atatea mismasuri care se pot face... ca sa elimini ecouri etc.... insa mai trebuie si oleaca de investitie! spun asta pentru ca sunt localuri in bucuresti care pur si simplu sunt mult mai mari si mai inalte decat esplanada parc si la care sunetul e ok! depinde de echipamentul pe care il ai!

alinutza_pav
19.10.2010, 14:38:07
Buna miresici! Sunt noua pe forum si o sa am nunta anul viitor la Esplanada park asa k va rog sa puneti pozici.
As vrea sa va mai intreb despre aranjamente,coafura,machiaj,muzica,etcc.Noi ne-am gandit sa ne luam dj si sa vb cu sorin [audio com] ca ne-am interesat de cateva formatii siii...am ramas cu un gust amar,dupa ce ca dai o gramada de bai mai strica si nunta.astept sfaturi si va multumesc anticipat.

aleirgab
28.10.2010, 14:38:12
se pleaca de la minim 145 lei si se ajunge la cat vrei tu. cuprinde aperitiv din 9 piese, sarmale, peste - salau, friptura pui+porc, cafea. fructele, bauturile , tortul si fursecurile le aduci tu. noi deja ma dat avans la anul in vara facen nunta. abia astept :)

aleirgab
28.10.2010, 14:46:20

husele pt scaune sunt 4 lei / buc, iti impun firma lor de aranjamente nu ai voie cu alta firma, nu cere chirie ci avans. noi facem nunt ain iulie 2011, am dat avans 1000 lei (asa ne-a cerut) in vara 2010, urmeaza sa ne sune in ianuarie, sa vada daca nu ne-am razgandit. atunci vom incheia contractul cu ei si vom mai da inca 2000 lei. daca pana la incheierea contractului nu se mai face nunta iti da avansul inapoi, dac aai incheiat contract avansul il pierzi. trebuie sa ai minim 150 de invitati, altfel nu-ti inchiriaza un salon, iar acesti bani ti se scad la final din ce trebuie sa platesti meniurile. cheltuielile cu bucatarul si chelnerii sunt incluse in pretul meniului si nu se platesc separat. un chelner se ocupa de 2 mese.

paulamihai
28.10.2010, 15:50:27
husele pt scaune sunt 4 lei / buc, iti impun firma lor de aranjamente nu ai voie cu alta firma, nu cere chirie ci avans. noi facem nunt ain iulie 2011, am dat avans 1000 lei (asa ne-a cerut) in vara 2010, urmeaza sa ne sune in ianuarie, sa vada daca nu ne-am razgandit. atunci vom incheia contractul cu ei si vom mai da inca 2000 lei. daca pana la incheierea contractului nu se mai face nunta iti da avansul inapoi, dac aai incheiat contract avansul il pierzi. trebuie sa ai minim 150 de invitati, altfel nu-ti inchiriaza un salon, iar acesti bani ti se scad la final din ce trebuie sa platesti meniurile. cheltuielile cu bucatarul si chelnerii sunt incluse in pretul meniului si nu se platesc separat. un chelner se ocupa de 2 mese.

am vazut nunti decorate de alte firme.ce-i drept,iti cam impun husele lor.de altfel,sun si deosebite.in rest,flori,stilpi si alte chestii accepta...dar sa nu fie de prost gust.

lyana_D
28.10.2010, 18:12:58
se poate inchiria si cu mai putini invitati ;)

bride25
30.10.2010, 00:30:17

mersi mult de tot :*

liviafcs
31.10.2010, 19:27:58

Cum adik iti impun firma lor de aranjamente?? te referi doar la huse si scaune ca le iei de la ei nu si la flori etc. Eu am inchiriat si nici nu mi s-a spus asa ceva si nici macar cu husele, a spus ca e alegerea noastra, in contract nu se stipuleaza asa ceva. Daca husa de scaun e 4 lei cea de masa cat este?

aleirgab
31.10.2010, 19:38:51
Cum adik iti impun firma lor de aranjamente?? te referi doar la huse si scaune ca le iei de la ei nu si la flori etc. Eu am inchiriat si nici nu mi s-a spus asa ceva si nici macar cu husele, a spus ca e alegerea noastra, in contract nu se stipuleaza asa ceva. Daca husa de scaun e 4 lei cea de masa cat este?
nu ai voie sa aduci alta firma de aranjamente. doar de husa pt scaun a zis ca e 4 lei/ buc. tot ce tine de aranjament inclusiv florile ti le aduce firma lor. ar fi bine sa vorbesti tot ce trebuie sa stii, sa nu ai surprize. eu am tot fost pe la nunti sa vad cum e aranjat salonul, adik mergeam dupa amiaza inainte sa ajunga nunta la salon
sa vad cum arata salonul.

aleirgab
31.10.2010, 19:41:03
daca ii spui din start ca nu ai 150 de invitati minim nici nu sta de vorba cu tine, daca minti si vin mai putini trebuie sa platesti cheltuielile cu personalul si iti percepe chirie, asta daca nu e in varf de sezon cand nici nu se uita la tine.

aleirgab
31.10.2010, 19:43:50
am vazut nunti decorate de alte firme.ce-i drept,iti cam impun husele lor.de altfel,sun si deosebite.in rest,flori,stilpi si alte chestii accepta...dar sa nu fie de prost gust.
crede-ma pe cuvant ca nu accepta, eu fac nunta acolo si pt ca am ceva in cap la aranjarea salonului m-am certat cu ei pe acest motiv. astfel ca am ajuns la un acord, ce le lipseste din ce vreau eu in salon isi vor achizitiona pana la anul la nunta, pt ca li s-a parut ceva nou si de bun gust.

aleirgab
31.10.2010, 19:45:11
nu ai voie sa aduci alta firma de aranjamente. doar de husa pt scaun a zis ca e 4 lei/ buc. tot ce tine de aranjament inclusiv florile ti le aduce firma lor. ar fi bine sa vorbesti tot ce trebuie sa stii, sa nu ai surprize. eu am tot fost pe la nunti sa vad cum e aranjat salonul, adik mergeam dupa amiaza inainte sa ajunga nunta la salon
sa vad cum arata salonul.
chiar sunt curioasa cum arata contractul lor. noi il vom incheia in ianuarie 2011.

dorina_b
31.10.2010, 19:50:45
crede-ma pe cuvant ca nu accepta, eu fac nunta acolo si pt ca am ceva in cap la aranjarea salonului m-am certat cu ei pe acest motiv. astfel ca am ajuns la un acord, ce le lipseste din ce vreau eu in salon isi vor achizitiona pana la anul la nunta, pt ca li s-a parut ceva nou si de bun gust.
ar fi si pacat sa nu fie ornamente de bun gust la cit de elegant este localul...

aleirgab
31.10.2010, 20:17:22
poze salon Esplanada Parc

bride25
31.10.2010, 20:44:27

cate intrari sunt? din poze am vazut ca sunt doua

dorina_b
31.10.2010, 21:11:22
cate intrari sunt? din poze am vazut ca sunt doua

doua intrari pe lateral.holul este comuncelor doua intrari.se intra in 4 saloane.mai e o intrare la salonul care este in fata baltii.deci,5 saloane.

bride25
31.10.2010, 21:22:59
doua intrari pe lateral.holul este comuncelor doua intrari.se intra in 4 saloane.mai e o intrare la salonul care este in fata baltii.deci,5 saloane.

mersi mult :) abia astept sa ajung in tl sa vad si eu localul :)

liviafcs
31.10.2010, 21:58:15

Ma scuzati atasez 2 poze pe care le-am facut sambata la local, intr-adevar husele sunt deosebite astea pe crem, care da o eleganta aparte salii....dar prost gust se poate vedea intr-una din poze, oare cum o fi acceptat localul asa ceva???

deci...fiecare cu ce ii place, eu am vorbit deja la o firma de oranamente si stiu sigur ca nu e firma localului si stiu sigur ca a decorat mai multe nunti acolo, asa ca nu e adevarat ca iti impun firma lor, tre sa stii sa te impui si tu :P

liviafcs
31.10.2010, 21:59:24

persupun ca vrei sa spui 5 intrari..caci saloane sunt sigur 5 :P

dorina_b
31.10.2010, 22:14:43
persupun ca vrei sa spui 5 intrari..caci saloane sunt sigur 5 :P
sunt doua intrari,care dau intr-un hol lung.din acest hol se intra in cele patru saloane.scz,nu am fost prea explicita.

liviafcs
01.11.2010, 09:14:39
sunt doua intrari,care dau intr-un hol lung.din acest hol se intra in cele patru saloane.scz,nu am fost prea explicita.

da nici eu :))....am vrut sa spun 3 saloane, ei pana la urma ne lamurim noi :)

mirunaaa
01.11.2010, 17:42:08
da nici eu :))....am vrut sa spun 3 saloane, ei pana la urma ne lamurim noi :)
Pe scurt sunt 3 saloane cu cate o intrare fiecare! Saloanele au si cate un nume ,,diamant" ,,rubin" si ,,safir cred " toate 3 sunt la fel ca marime decorate identic ceea ce difera sunt geamurile care exista doar la cele din lateral dar toate 3 au cate o gaura mare in tavan (din geam evident sa nu creada cineva ca te ploua)

Dedelush
03.11.2010, 09:08:38
Buna fetelor,

Va citesc de cateva saptamani insa nu indraznesc sa scriu nimic. Voi deveni si eu miresica cel mai probabil la sfarsitul lui 2011 (daca mai gasesc local) , in caz contrar ramane 2012. Am gasit multe sfaturi utile pe acest site si ma bucur ca sunteti atat de active. Eu sunt acum in Bucuresti insa in weekend vin la Tulcea sa vad daca mai gasesc ceva liber. Vreau un local aerisit.... in care sa fie spatiu suficient pentru dans. Mi-am luat cateva notite despre meniuri si preturi iar pozele de pe site m-au ajutat sa ma orientez.... Va multumesc !
Mult succes in organizare celor care sunt in toiul pregatirilor :x

alinanicoleta
03.11.2010, 18:01:57
Buna fetelor,

Va citesc de cateva saptamani insa nu indraznesc sa scriu nimic. Voi deveni si eu miresica cel mai probabil la sfarsitul lui 2011 (daca mai gasesc local) , in caz contrar ramane 2012. Am gasit multe sfaturi utile pe acest site si ma bucur ca sunteti atat de active. Eu sunt acum in Bucuresti insa in weekend vin la Tulcea sa vad daca mai gasesc ceva liber. Vreau un local aerisit.... in care sa fie spatiu suficient pentru dans. Mi-am luat cateva notite despre meniuri si preturi iar pozele de pe site m-au ajutat sa ma orientez.... Va multumesc !
Mult succes in organizare celor care sunt in toiul pregatirilor :x

buna si bine ai venit printre noi! referitor la localuri... mai de soi sunt esplanada, esplanada park, delta, steaua apelor

alinutza_pav
05.11.2010, 12:59:45
noua nu ne-au spus nimic de numarul de persoana,ba chiar cu o seara inainte sa vedem noi localul a fost un botez cu 70 de persoane.Eu sunt foarte stresata pentru ca nu stiu nimik de fotograf,machiaj,coafura,aranjatul salii...stiu ce va stresez dar va rog sa-mi dati sfaturi...mercic<:-P

hellen_floryn
05.11.2010, 15:56:49
noua nu ne-au spus nimic de numarul de persoana,ba chiar cu o seara inainte sa vedem noi localul a fost un botez cu 70 de persoane.Eu sunt foarte stresata pentru ca nu stiu nimik de fotograf,machiaj,coafura,aranjatul salii...stiu ce va stresez dar va rog sa-mi dati sfaturi...mercic<:-P
cere si ti se va da ! ;-)

aleirgab
24.11.2010, 13:48:56
sunt 3 saloane mari si late. un hol comun pt fiecare, saloanele din exterior mai au cate o intrare. deci: 1 intrare pt salon safir - cel dinspre lac, o intrare pt salonul dinspre str. si o intrare dinspre parcarea intregului complex, care e si intrarea comuna.deci fiecare salon exterior are cate o intrare separat, pe care nu se intra cu invitatii, salonul din mijloc are o siingura intrare, comuna cu toate trei si singura pe care se intra cu invitatii.

aleirgab
24.11.2010, 13:50:12
o sa atasez poze cu salonul safir aranjat pt o nunta in sept 2010. am crezut ca imi ia toate imaginile, dar n-a fost asa.

aleirgab
24.11.2010, 13:53:39
Ma scuzati atasez 2 poze pe care le-am facut sambata la local, intr-adevar husele sunt deosebite astea pe crem, care da o eleganta aparte salii....dar prost gust se poate vedea intr-una din poze, oare cum o fi acceptat localul asa ceva???

deci...fiecare cu ce ii place, eu am vorbit deja la o firma de oranamente si stiu sigur ca nu e firma localului si stiu sigur ca a decorat mai multe nunti acolo, asa ca nu e adevarat ca iti impun firma lor, tre sa stii sa te impui si tu :P

:))))))))), cred ca iti face cam ce-i ceri, eu am vazut salonul aranjat si era mai mult decat elegant. cat despre firma de aranjamente impuse, o sa te trezesti in ziua nuntii ca ti-i da afara cum au mai facut nu demult. mult succes sa te impui atunci.

aleirgab
24.11.2010, 13:54:21
:))))))))), cred ca iti face cam ce-i ceri, eu am vazut salonul aranjat si era mai mult decat elegant. cat despre firma de aranjamente impuse, o sa te trezesti in ziua nuntii ca ti-i da afara cum au mai facut nu demult. mult succes sa te impui atunci.
impusa* nu impuse cum gresit am redactat.

aleirgab
24.11.2010, 13:55:24
:))))))))) cand inchiriezi iti spune minim 150 invitati. daca sunt mai putini platesti cheltuielile cu personalul si chirie salon.

aleirgab
24.11.2010, 14:00:34
cred ca faceti confuzie intre salon Esplanada de pe faleza, si Esplanada parc de la iesire din oras spre Somova. Esplanada parc nu are stalpi iar la salon Esplanada de pe faleza nu-ti impun firma de aranjamente.

liviafcs
24.11.2010, 14:55:03
Eu tot consider ca nu impun asa ceva...si nu au dreptul sa o faca. Noi cand am semnat nu ni s-a precizat, a spus ca fiecare cuplu alege ce firma vrea. Dar vom merge in ianuarie la Tulcea si ne vom duce special sa ne interesam la administrator. Mi se pare ridicol..si tipic romanesc

V-am spus ca stiu pe cineva care a aranjat mai multe nunti la Esplanada Parc si nu e firma cu care colaboreaza ei asa ca tind sa nu cred ce se scrie aici :)

Dedelush
24.11.2010, 15:58:42
Eu tot consider ca nu impun asa ceva...si nu au dreptul sa o faca. Noi cand am semnat nu ni s-a precizat, a spus ca fiecare cuplu alege ce firma vrea. Dar vom merge in ianuarie la Tulcea si ne vom duce special sa ne interesam la administrator. Mi se pare ridicol..si tipic romanesc

V-am spus ca stiu pe cineva care a aranjat mai multe nunti la Esplanada Parc si nu e firma cu care colaboreaza ei asa ca tind sa nu cred ce se scrie aici :)
Eu personal am fost putin dezamagita de atitudinea administratorului. Mi-a spus ceva de genul..."noi va facem totul insa voi platiti. Husele de scaun trebuiesc luate de la noi pentru ca sunt facute special pentru modelul acestea iar firmele de decoratiuni nu au asa ceva"... Tot mergea pe ideea ca noi trebuie sa ne gandim la alte probleme ca ceea ce tine de salon le rezolva ei: aranjamente salon, aranjamente florale, mancare, bautura, etc... Si husele de scaun a zis ca sunt cele mai ieftine din oras... undeva la 2 lei cred. :)))) E foarte frumos localul dar eu nu mi-l permit in conditiile astea. Oricum nu regret decizia luata.

ma bucur pentru voi daca veti reusi sa colaborati eficient cu admin. la mine prima impresie e fff importanta si din pacate atitudinea lui m-a cam lasat rece.
Spor la pregatiri

dorina_b
24.11.2010, 16:37:16
Eu personal am fost putin dezamagita de atitudinea administratorului. Mi-a spus ceva de genul..."noi va facem totul insa voi platiti. Husele de scaun trebuiesc luate de la noi pentru ca sunt facute special pentru modelul acestea iar firmele de decoratiuni nu au asa ceva"... Tot mergea pe ideea ca noi trebuie sa ne gandim la alte probleme ca ceea ce tine de salon le rezolva ei: aranjamente salon, aranjamente florale, mancare, bautura, etc... Si husele de scaun a zis ca sunt cele mai ieftine din oras... undeva la 2 lei cred. :)))) E foarte frumos localul dar eu nu mi-l permit in conditiile astea. Oricum nu regret decizia luata.

ma bucur pentru voi daca veti reusi sa colaborati eficient cu admin. la mine prima impresie e fff importanta si din pacate atitudinea lui m-a cam lasat rece.
Spor la pregatiri

mie mi-a spus o fata care lucreaza acolo ca pretul husei cu funda este 5 lei....

Dedelush
24.11.2010, 23:56:08
mie mi-a spus o fata care lucreaza acolo ca pretul husei cu funda este 5 lei....
Inseamna ca husele pornesc de la 2 lei si ceva in sus :)))Vrei funditza....platesti extra >:P E o locatie de vis..nu neg asta, dar pe vremurile astea parca nu toata lumea isi permite sa faca o nunta doar ca sa ia ochii, fara sa se uite la bani. Mai ales cu reducerile astea salariale.:|

mirelutza_tl
25.11.2010, 21:17:47
Inseamna ca husele pornesc de la 2 lei si ceva in sus :)))Vrei funditza....platesti extra >:P E o locatie de vis..nu neg asta, dar pe vremurile astea parca nu toata lumea isi permite sa faca o nunta doar ca sa ia ochii, fara sa se uite la bani. Mai ales cu reducerile astea salariale.:|
Da e o locatie ff frumoasa,mai ales ca se va face cununia civila si religioasa acolo,dak va doriti ceva frumos la aranjamente/decor/gigele/etc.... faceti sa puteti fi implinite apoi ,ca timpul inapoi nu il mai puteti da.:*

aleirgab
25.11.2010, 21:32:56
noi am vorbit cu administratorul in septembrie 2010 si ne-a zis 4 lei / husa.

mirelutza_tl
25.11.2010, 21:38:16
noi am vorbit cu administratorul in septembrie 2010 si ne-a zis 4 lei / husa.
e obligatoriu sa luati aranjamentele de la ei???

aleirgab
07.12.2010, 19:35:49
nu este mare diferenta fata de localurile existente in tulcea, diferenta este la servire si confort. vom merge in ianuarie sa semnam si noi contractul, ne-a dat o perioada de ragaz cu un avans mic, in ianuarie ne suna sa vada daca nu ne-am razgandit si semnam contractul, voi mai intreba o data si voi posta aici.

teutza_m
03.01.2011, 13:21:36
buna ziua tuturor!

vad ca nu a mai scris numeni de mult pe acest sb.

eu voi face nunta in august 2011 tot la esplanada, am rezervat si sunt ffff incantata de locatie: salon mare,elegant si aerisit, peisaj superb, si mai mult decat atat in aprilie anul acesta vor inaugura si o capela in aer liber unde se vor putea face cununii religioare. mi se pare minunata ideea, asociata cu faptul ca poti chema ofiterul de stare civila acolo si poti invita lumea cu 2 ore mai devreme avand posibilitatea sa asiste la tot evenimentul, plus ca nici mirii si alaiul nu mai bat drumul prin tot orasul pt biserica,stare civile, etc.

alinanicoleta
03.01.2011, 16:18:41
buna ziua tuturor!

vad ca nu a mai scris numeni de mult pe acest sb.

eu voi face nunta in august 2011 tot la esplanada, am rezervat si sunt ffff incantata de locatie: salon mare,elegant si aerisit, peisaj superb, si mai mult decat atat in aprilie anul acesta vor inaugura si o capela in aer liber unde se vor putea face cununii religioare. mi se pare minunata ideea, asociata cu faptul ca poti chema ofiterul de stare civila acolo si poti invita lumea cu 2 ore mai devreme avand posibilitatea sa asiste la tot evenimentul, plus ca nici mirii si alaiul nu mai bat drumul prin tot orasul pt biserica,stare civile, etc.

poti face oriunde starea civila! ideea e ca pt asta se plateste in plus 500 lei! (taxa de oficiere a starii civile inafara sediului) cununia religioasa e mai bine in aer liber ca de... e mai aerisita, da mai bine la filmare etc din cate tin minte steaua apelor au asa! nu stiu cum se preteaza in aer liber in cazul in care vrei si cor...

dadalnutza
19.01.2011, 22:15:07
si eu voi avea nunta in octombrie.....deocamdata sunt incantata si de restaurant si de cum vorbesc cu tine....iar la muzica am ales dj.....Dan Stanca....mi se pare super tipu....am fost la 3 nunti unde era el dj si toate 3 au fost reusite!!!! si din cate am inteles nu vor da drumu anu asta la capela.....acum sa vedem

aleirgab
04.02.2011, 20:15:12
am fost pe 4 septembrie la Esplanada Parc si mi-a placut la nebunie aranjamentul. felicitari. imi poti spune te rog ce firma a facut acel aranjament? daca poti trimite un mesaj privat, daca nu poti raspude si aici. te rog frumos, astept raspunsul tau. multumesc!

ruk
13.03.2011, 20:43:37
dar la 80 de pers se poate inchiria un salon?!si la cam ce pret se ajunge si ce include in pret?

mirunaaa
14.03.2011, 17:41:05
dar la 80 de pers se poate inchiria un salon?!si la cam ce pret se ajunge si ce include in pret?
Nu cred ca ai sa doresti ! Da! Se poate... dar ai sa platesti pentru 150 pers. Pentru ca numarul minim la esplanada parc 1 salon este de 150.

adinuta_1978
15.03.2011, 17:18:50
Nu cred ca ai sa doresti ! Da! Se poate... dar ai sa platesti pentru 150 pers. Pentru ca numarul minim la esplanada parc 1 salon este de 150.
Pai ma si intreb unde ar mai incape mai multi ... Doar sa ii mai inghesui pe la mese

Dar am auzit ca la Esplanada Parc iti baga pe gat husele lor si nu te lasa sa vi tu cu ele. E adevarat ?

Eu am semnat contract dar inca nu am vorbit de decor. Din moment ce am inchiriat salonul mi se pare corect sa imi fac decorul cu cine doresc, corect ? Astept parerile voastre

dorina_b
16.03.2011, 11:39:48
Pai ma si intreb unde ar mai incape mai multi ... Doar sa ii mai inghesui pe la mese

Dar am auzit ca la Esplanada Parc iti baga pe gat husele lor si nu te lasa sa vi tu cu ele. E adevarat ?

Eu am semnat contract dar inca nu am vorbit de decor. Din moment ce am inchiriat salonul mi se pare corect sa imi fac decorul cu cine doresc, corect ? Astept parerile voastre
eu in locul lor,as proceda la fel.din moment ce au investit, au facut huse cere se potrivesc perfect pe scaune,si...de ce sa nu recunoastem,sunt foarte frumoase,de ce nu?am vazut si o ornare acolo cu huse care nu erau ale localului,si ,fiind inguste,nu imbracau scaunul bine,lasind sa se vada piciorul scaunului...mie una nu mi-a placut....si cum orice local in ziua de azi isi selecteaza clientii,si ei isi pot impune husele lor..nu?.

mirunaaa
16.03.2011, 18:55:48
eu in locul lor,as proceda la fel.din moment ce au investit, au facut huse cere se potrivesc perfect pe scaune,si...de ce sa nu recunoastem,sunt foarte frumoase,de ce nu?am vazut si o ornare acolo cu huse care nu erau ale localului,si ,fiind inguste,nu imbracau scaunul bine,lasind sa se vada piciorul scaunului...mie una nu mi-a placut....si cum orice local in ziua de azi isi selecteaza clientii,si ei isi pot impune husele lor..nu?.
da draga dar nu si la pretul acela 1 euro buc. sa fim serioase selectezi clientela sau o jupoi? Stii faza cand inchiriezi nu zice nimic de huse si aproape de nunta te anunta ca nu ai ce cauta cu alte huse decat cu cele de la iei... si te cam costa... unde este corectitudinea???

adinuta_1978
18.03.2011, 17:42:34
da draga dar nu si la pretul acela 1 euro buc. sa fim serioase selectezi clientela sau o jupoi? Stii faza cand inchiriezi nu zice nimic de huse si aproape de nunta te anunta ca nu ai ce cauta cu alte huse decat cu cele de la iei... si te cam costa... unde este corectitudinea???

Si mie mi se pare mult 1 euro buc si in plus nu au voie sa iti impuna husele lor. M-am documentat si contravine Legii Concurentei 21/1996 (viitorul mire este jurist) asa ca nu au voie sa faca asa ceva decat daca ar vrea sa aiba cateva procese pe cap si reclamatii pe la Protectia Consumatorului.
Din ce poze mi-au aratat chiar nu mi-a placut cum era aranjat de ei. Poate unora le plac husele care cad pe scaune, mie nu ... si pana la urma e nunta mea si fac cum vreau eu din moment ce am inchiriat salonul.

lyana_D
05.04.2011, 10:08:04
fetelor , am auzit k s-a facut 220 Ron meniul , asa sa fie ??

teutza_m
06.04.2011, 14:52:25
fetelor , am auzit k s-a facut 220 Ron meniul , asa sa fie ??

buna!! eu cred ca e vorba de meniurile mai sofisticate, sau cu cine stie ce inclus(huse,fete de masa, etc.). eu am semnat contract cu ei pt 140 de lei si mi-au spus ca e posibil sa mai creasca pana in august anul acesta, avand in vedere ca am luat localul de anu trecut din iulie, dar cu maxim 5 lei. asa ca nu prea cred sa fie adevarat. e preeea mare cresterea de pret, sunt 80 lei totusi....

lyana_D
07.04.2011, 13:56:45
buna!! eu cred ca e vorba de meniurile mai sofisticate, sau cu cine stie ce inclus(huse,fete de masa, etc.). eu am semnat contract cu ei pt 140 de lei si mi-au spus ca e posibil sa mai creasca pana in august anul acesta, avand in vedere ca am luat localul de anu trecut din iulie, dar cu maxim 5 lei. asa ca nu prea cred sa fie adevarat. e preeea mare cresterea de pret, sunt 80 lei totusi....

asa am zis si eu ...

mirikana
17.04.2011, 00:28:24
am citit mesajele voastre si dupa ce am aflat si eu ce fel procedeaza cei de la esplanada park am decis sa scriu...anul trecut cand am platit un avans admin ne.a spus ca huse, fete de masa, vaze, etc sunt toate incluse in meniu, sa vin doar cu florile,au 12 culori din care pot alege, te ajuta cu abs orice...sapt asta cand am vorbit au spus ca nu mai este nimic inclus in meniu, nu.l intereseaza, suntem obligati sa luam aranjamentele de la ei, 4lei , iar daca mai vreau si o funda o platim separat.

acum eu va intreb..pe cele care au avut deja nunta sau o sa aiba... au o pata de culoare pe masa ca funda scaunului sau doar o fata de masa alba?au vaze sau trebuie sa le inchiriez si pe acestea din alta parte?se ocupa sa aranjeze masa(marturii, plicuri, etc) la agentiile la care am intrebat s.au ocupat de intregul aranjament dar se pare ca nu pt toti e la fel...

de meniu au spus ca 150 sau 155lei.daca aveti poze va rog sa le atasati. ma intereasa mai mult sa vad cu aranjamentele lor...sa stiu la ce sa ma astept.

multumesc!!!

liviafcs
19.04.2011, 11:38:02
Buna,

Si noi am rezervat sala tot anul trecut prin iunie ptr iunie anul acesta, insa ni s-a spus ca husele nu sunt incluse in pret si ele costa 4 lei de scaun. Eu o sa mi le aleg pe cele crem, sunt deosebite si lucrate special ptr scaunele lor si nu cred ca mai au nevoi de funda iar vazele vin direct cu florile de la firma de aranjamente.

In ce priveste meniul, ni s-a spsu ac cel de baza e 140 in 2011 dar poate creste la 160 cu marirea de TVA. Insa acesta e meniul standard, daca cineva dintre voi isi alege alte chestii al meniu e normal ca pretul sa varieze.

Probleme vor exista intotdeauna si sunt multe spuse pe site aiurea. Cum ar fi ca te obliga sa iei aranjamentele florale de al ei, nu e adevarat, am vbit cu domnul de acolo de vreo 10 ori si l-am tot intrebat si a spus ca nu e adevarat si eu am vorbit deja la o florarie care a mai facut aranjamente acolo.

Asa ca cel mai bine este sa il sunati pe D-ul Costel si sa il intrebati direct.

aleirgab
19.04.2011, 12:08:34
Buna,

Si noi am rezervat sala tot anul trecut prin iunie ptr iunie anul acesta, insa ni s-a spus ca husele nu sunt incluse in pret si ele costa 4 lei de scaun. Eu o sa mi le aleg pe cele crem, sunt deosebite si lucrate special ptr scaunele lor si nu cred ca mai au nevoi de funda iar vazele vin direct cu florile de la firma de aranjamente.

In ce priveste meniul, ni s-a spsu ac cel de baza e 140 in 2011 dar poate creste la 160 cu marirea de TVA. Insa acesta e meniul standard, daca cineva dintre voi isi alege alte chestii al meniu e normal ca pretul sa varieze.

Probleme vor exista intotdeauna si sunt multe spuse pe site aiurea. Cum ar fi ca te obliga sa iei aranjamentele florale de al ei, nu e adevarat, am vbit cu domnul de acolo de vreo 10 ori si l-am tot intrebat si a spus ca nu e adevarat si eu am vorbit deja la o florarie care a mai facut aranjamente acolo.

Asa ca cel mai bine este sa il sunati pe D-ul Costel si sa il intrebati direct.

eu am dat un avans in septembrie 2010 pt luna iulie 2011. atunci mi-a zis ca-mi impune firma de aranjamente florale a lor, ca husa de scaun e 4 lei/scaun. am incheiat contract in martie si a ramas astfel: meniu 145 lei, are doua variante, poti sa mai adaugi tu daca vrei. noi am vrut sa ad=ucem musai icre de stiuca si a acceptat inlocuind increle decrap pe care le puneau ei cu altceva; deci clar sub 145 lei nu exista meniu. bauturi alcoolice, suc, apa le aducem noi, cafeaua o dau ei. la fel dulciuri si fructe aducem noi. la aranjamente eu vreau husele lor de scaun ca sunt facute special si sunt ok, fata de ce imi poate aduce o agentie, o husa fiind 4 lei cu sau fara funda. pe masa peste fata de masa am solicitat napron albastru. pt masa de la intrare si masa mirilor mai dam 150 lei. aranjamentele florale le aducem noi, ca am tot fost sa vedem aranjamente cu diverse firme la nunti la salon si m-am hotarat care o luam in functie de cum au lucrat. marturiile le facem noi, pt ca vrem sa dam icnoite de sticla. cardurile la fel le fac eu, deja sunt facute. daca mai aveti nelamuriri intrebati aici sau dati pm. mult succes cu pregatirile:)

ardeleanu_ana
09.06.2011, 14:38:46
Am fost de curand la o nunta la Esplanada. Eu oricum am rezervat salonul fara sa-l vad pt ca am inteles ca e cel mai frumos din Tulcea. Am fost impresionata de cum arata (deci nu regret alegerea facuta), dar meniul a fost.....cam nasolica. La aperitiv au pus 2 feluri de rulade din amestec de carne cu morcovi/mazare, care nu erau de loc gustoase chiar bleah , pestele a fost delicios, sarmalele cam ravasite iar friptura a fost la cuptor si ma asteptam sa fie mai suculenta, sa aiba macar putina aroma de vinut, in schimb a fost foarte fada si inecacioasa. Oare nu exista vreo sansa sa vorbim cu administratorul sa mai umblam nitel la meniu? Nu as vrea sa aud comentarii din partea invitatilor pe seama meniului. La nunta la care am fost cam asa s-a intamplat. Oare la urechile bucatarilor nu a ajuns nimic.

alinanicoleta
09.06.2011, 16:54:11
Am fost de curand la o nunta la Esplanada. Eu oricum am rezervat salonul fara sa-l vad pt ca am inteles ca e cel mai frumos din Tulcea. Am fost impresionata de cum arata (deci nu regret alegerea facuta), dar meniul a fost.....cam nasolica. La aperitiv au pus 2 feluri de rulade din amestec de carne cu morcovi/mazare, care nu erau de loc gustoase chiar bleah , pestele a fost delicios, sarmalele cam ravasite iar friptura a fost la cuptor si ma asteptam sa fie mai suculenta, sa aiba macar putina aroma de vinut, in schimb a fost foarte fada si inecacioasa. Oare nu exista vreo sansa sa vorbim cu administratorul sa mai umblam nitel la meniu? Nu as vrea sa aud comentarii din partea invitatilor pe seama meniului. La nunta la care am fost cam asa s-a intamplat. Oare la urechile bucatarilor nu a ajuns nimic.

depinde cine a fost bucatar... sau bucatari

liviafcs
05.07.2011, 14:40:22
Dragele mele miresici,

A trecut si nunta, cum a iesit???? MINUNAT...pararea mea cat si a invitatilor, care ne-au felicitat pentru organizare si tot, inclusiv D-ul de la restaurant si formatia ne-au felicitat. Multi au spus ca a fost cea mai frumoasa nunta la care au fost.

Si acum cateva lucruri: mancarea a fost fff buna, toti invitatii au fost incantati precum si servirea, nu au avut nimik de comentat. Meniul e 145 lei standard, vrei ceva in plus platesti in plus. Husele le-am platit la 4 lei pe scaun (4 lei de invitat mai bine spus). Florile le-am facut cu altcineva si credeti-ma ca am fost ffff incantata, au iesit mai mult decat SUPERB.
Eu am vrut localul simplu, doar husele crem fara nici o culoare, iar florile le-am facut din irisi mov, santini verzi si miniroze galbene, deci culoarea salii era data de aranjamentul floral. Sala este mult prea frumoasa pentru a impopotona, parerea mea. Astfel sala a iesit ffff eleganta si invitatii (am avut multi din Bucuresti) au ramas impresionati si au spus ca nu credeau ca in Tulcea exista un salon asa frumos.

Formatia am avut-o din Bucuresti si au meritat toti banii, am avut si mai multe surprize care au iesit fff bine.
Ce nu mi-a placut a fost torul, luat de la ei, gustul era bunicel insa doamna cu care am vorbit nu are nici o treaba cu gusturile, culorile si altele.

Daca aveti intrebari puteti sa mi le adresati. Sper sa aveti si voi o nunta ca in povesti cum am avut eu.

Pupici

alinanicoleta
05.07.2011, 15:54:11
Dragele mele miresici,

A trecut si nunta, cum a iesit???? MINUNAT...pararea mea cat si a invitatilor, care ne-au felicitat pentru organizare si tot, inclusiv D-ul de la restaurant si formatia ne-au felicitat. Multi au spus ca a fost cea mai frumoasa nunta la care au fost.

Si acum cateva lucruri: mancarea a fost fff buna, toti invitatii au fost incantati precum si servirea, nu au avut nimik de comentat. Meniul e 145 lei standard, vrei ceva in plus platesti in plus. Husele le-am platit la 4 lei pe scaun (4 lei de invitat mai bine spus). Florile le-am facut cu altcineva si credeti-ma ca am fost ffff incantata, au iesit mai mult decat SUPERB.
Eu am vrut localul simplu, doar husele crem fara nici o culoare, iar florile le-am facut din irisi mov, santini verzi si miniroze galbene, deci culoarea salii era data de aranjamentul floral. Sala este mult prea frumoasa pentru a impopotona, parerea mea. Astfel sala a iesit ffff eleganta si invitatii (am avut multi din Bucuresti) au ramas impresionati si au spus ca nu credeau ca in Tulcea exista un salon asa frumos.

Formatia am avut-o din Bucuresti si au meritat toti banii, am avut si mai multe surprize care au iesit fff bine.
Ce nu mi-a placut a fost torul, luat de la ei, gustul era bunicel insa doamna cu care am vorbit nu are nici o treaba cu gusturile, culorile si altele.

Daca aveti intrebari puteti sa mi le adresati. Sper sa aveti si voi o nunta ca in povesti cum am avut eu.

Pupici

felicitari! si casa de piatra!
cu cine ai colaborat la flori? si poate ne pui si niste poze

alinacristi22
05.07.2011, 15:55:42
Dragele mele miresici,

Pupici

buna
in primul rand Felicitari si Casa de Piatra. Si eu stau in Bucuresti si din pacate nu am reusit sa rezerv localul de la Esplanada. Dar m-ar interesa alte detalii cum ar fi:
- firma cu care ai colaborat pentru aranjamentul floral
- formatia din Bucuresti care a cantat.

Sunt in focul organizarii si m-ar ajuta parerea si parearea ta avand in vedere ca nu stau acolo :)

multumesc,
Alina

hellen_floryn
05.07.2011, 16:39:48
Dragele mele miresici,

Pupici
Felicitari si casa de piatra!!! O viata lunga impreuna si plina de fericire si realizari!!!
ma bucur k a iesit totul perfect dupa cum ti-ai dorit.
Asteptam pozici :D

liviafcs
07.07.2011, 09:06:10
Felicitari si casa de piatra!!! O viata lunga impreuna si plina de fericire si realizari!!!
ma bucur k a iesit totul perfect dupa cum ti-ai dorit.
Asteptam pozici :D

Multumesc mult ptr urari!!!

Cred ca e a treia oara cand scriu acest mesaj, sper ca de data aceasta sa nu mi se mai stearga desi nu am mentionat nici un nume la ultimul.

Va atasez cateva poze de la nunta.

alinacristi22
07.07.2011, 14:04:03

Cred ca e a treia oara cand scriu acest mesaj, sper ca de data aceasta sa nu mi se mai stearga desi nu am mentionat nici un nume la ultimul.

foarte frumoase pozele . din pacate nu pot trimite mesaj privat se pare ca nu am 10 mesaje transmise.
Da-mi te rog mail pe adresa mea: [email protected]

multumesc,
Alina

liviafcs
07.07.2011, 14:22:30
foarte frumoase pozele . din pacate nu pot trimite mesaj privat se pare ca nu am 10 mesaje transmise.
Da-mi te rog mail pe adresa mea: EMAIL STERS.

multumesc,
Alina

din pacate nu apare adresa de mail a ta conform acestor reguli ale site-urilor, incearca sa scrii 10 mesaje si apoi trimite-mi, eu ti-am trimis dar porbabil nu ai primit nu stiu

alinanicoleta
07.07.2011, 15:56:24

si eu am comentat de 3 ori deja e a 4-a oara la acest mesaj... sper sa nu il mai stearga
mi-au placut ornamentele, rochia super! felicitari si casa de piatra!

alinacristi22
07.07.2011, 16:10:17
din pacate nu apare adresa de mail a ta conform acestor reguli ale site-urilor, incearca sa scrii 10 mesaje si apoi trimite-mi, eu ti-am trimis dar porbabil nu ai primit nu stiu
da ai dreptate.
este ID-ul meu la care mai adaugi yahoo.com.
multumesc.
Alina

hellen_floryn
07.07.2011, 19:14:28
Da-mi te rog mail pe adresa mea: EMAIL STERS.

multumesc,
Alina
deci superb intr-un cuvant. super aranjat salonul dupa cate am putut sa imi dau seama.
felicitari ink o data si casa de piatra!
p.s. super poze :*

comcris
16.07.2011, 23:11:33
felicitari si casa de piatra.....si mai asteptam pozici....

papusica
10.08.2011, 13:04:34
fetelor aveti idee cat e meniul de nunta aici? tb sa merg la o nunta si mireasa nu vrea sa spuna :p

alinanicoleta
10.08.2011, 17:09:43
fetelor aveti idee cat e meniul de nunta aici? tb sa merg la o nunta si mireasa nu vrea sa spuna :p

de la 140 lei in sus de persoana

papusica
10.08.2011, 18:21:03
de la 140 lei in sus de persoana

asta doar mancarea nu? ma interesa cam cat ar ajunge cu totul :-?

alinanicoleta
10.08.2011, 20:43:50
asta doar mancarea nu? ma interesa cam cat ar ajunge cu totul :-?
cam 230 lei cu bautura de persoana

Ariton
09.09.2011, 14:15:35
BUNA ZIUA,MIRESICI,

Meniul pt anul 2011 este de 145 lei de persoana,am eu nunta in nov 2011.

aleirgab
14.10.2011, 10:29:53
145 lei minim , fara bautura, tort, fursecuri, fructe, etc. ajunge pana la cat vrei tu daca vrei caviar la nunta iti pune caviar dar si pretul e pe masura. noi am facut nunta acolo, daca mai doresti si alte info te pot ajuta cu placere! distractie placuta!

aleirgab
14.10.2011, 10:33:58
ha ha am avut dreptate cu tortul, in sapt dinaintea nuntii ne-au impus sa luam tortul de la ei pe motiv ca nu-i convine sa cheltuie curent cand da drumul la camera frigorifica, oamenii lor care servesc tortul strain, farfuriile lor pt tort etc. n-am vrut si pace, facusem comanda asa cum mi-l doream eu si am tinut-o pe a mea pe motiv ca nu stiu cum va iesi tortul la ei. pana la urma s-a calmat ca n-a avut ce face:))))))))))))

aleirgab
14.10.2011, 10:52:34
am citit mesajele voastre si dupa ce am aflat si eu ce fel procedeaza cei de la esplanada park am decis sa scriu...anul trecut cand am platit un avans admin ne.a spus ca huse, fete de masa, vaze, etc sunt toate incluse in meniu, sa vin doar cu florile,au 12 culori din care pot alege, te ajuta cu abs orice...sapt asta cand am vorbit au spus ca nu mai este nimic inclus in meniu, nu.l intereseaza, suntem obligati sa luam aranjamentele de la ei, 4lei , iar daca mai vreau si o funda o platim separat.

acum eu va intreb..pe cele care au avut deja nunta sau o sa aiba... au o pata de culoare pe masa ca funda scaunului sau doar o fata de masa alba?au vaze sau trebuie sa le inchiriez si pe acestea din alta parte?se ocupa sa aranjeze masa(marturii, plicuri, etc) la agentiile la care am intrebat s.au ocupat de intregul aranjament dar se pare ca nu pt toti e la fel...

de meniu au spus ca 150 sau 155lei.daca aveti poze va rog sa le atasati. ma intereasa mai mult sa vad cu aranjamentele lor...sa stiu la ce sa ma astept.

multumesc!!!

am avut nunta acolo in iulie 2011, imi pare rau ca postez atat de tarziu, dar ... noua ne-a zis de la inceput ca fetele de mese sunt incluse in pretul meniului ca si tips ospatari, husele de scaun sunt 4 lei/ bucata cu sau fara funda, am solicitat si napron de culoarea fundei pe masa care nu s-a taxat separat. de aranjat eu am fost la o florarie de unde am luat doar aranjamentele florale asa cum am solicitat eu sa mi le faca. restul salonului l-am aranjat eu personal cu manuta mea si cu marturiile achizitionate de mine si adaptate, cardurile de masa care erau si plicuri totodata le-am facut eu personal inscriptionate direct cu numele fiecarui invitat cu o noapte inaintea nuntii si le-am asezat tot eu. am avut clipchart la intrare facut de mine cu aranjamentul pe mese si nume de invitati astfel incat cavalerul d eonoare sa-i conduca pe invitati la mese. ei au aranjat sala in sensul ca au pus fete de mese si scaune tacamuri si in ziua nuntii m-au ajutat sa aranjeze ei fructele si fursecurile pe mese. initial si noua ne-au zis ca suntem obligati sa luam agentie de la ei pana am facut eu cercetari si am aflat ca de fapt erau mai multe agentii care lucrau acolo si ca in functie de culoarea ochilor iti spunea una. am refuzat categoric sa imi iau agentie, mi-am facut singura, pt ca nimeni nu ma poate obliga sa fac ceea ce nu vreau.

aleirgab
14.10.2011, 11:00:29
iubita se poate umbla la meniu si chiar sunt deschisi cooperarii; noi am modificat la peste in sensul ca am vrut inlocuirea patului de legume la peste cu cartofi natur si lamaie. am vrut neaparat icre de stiuca in locul celor de crap si au acceptat sa facem aceasta inlocuire, urmand sa creasca gramajul la restul pieselor din farfurie. apoi la alegerea variantei de meniu, ni s-au oferit 3 variante. noi am ales varianta nr. 3 si lumea a fost foarte multumita, nici pana azi nu am auzit vreun coomentariu rautacios de la vreun invitat; toti au fost f incantati de aranjamente, organizare, meniu, s-au distrat. daca te mai pot ajuta cu ceva, cu mare drag.

aleirgab
14.10.2011, 11:05:41
ei incearca daca le merge bine daca nu se supun regulii "clientul nostru, stapanul nostru!" stai linistita au incercat si cu mine dar le-a trecut repede, pt ca sunt o fire mai infipta si cand le-am povestit ca in contract scrie inchiriere local si meniuri nimic altceva, iar ca despagubirile le voi cere in instanta daca imi incalca dreptul la libere alegere au facut ce am cerut eu.

liviafcs
14.10.2011, 11:34:31
Buna fetele,

Am vazut ca multe dintre voi aveti de comentat la servicii etc, credeti-ma se paote si mai rau. Ceea ce am vazut in ultimul timp la nuntile de prin Bucuresti mai ales si ec iti impune, minim de invitati etc, platesti meniuri in plus si multe altele este mult mai rau decat ar putea sa impuna Admin de la Esplanada, cae mie sincer mi s-a parut un om ffff ok, care nu mi-a impus nimik. Nu stiu poate am fost eu altfel, dar tot vad ac scrieti ca v-a impus etc ....recunosc husele le-am luat de la ei, nici nu intra in calcul din alta parte ca ce prostii am vazut in rest mie alea cred ale lor mi se par originale, simple, elegante...fara funde etc. Tortul l-am luat tot de al ei, ca acolo m-a dus socrela caci stia pe cineva, a fost o coincidenta....dar va recomand sa nu luati tortul de acolo..am fost ff dezamagita.

Si mie mi s-a spus ca are multe chestii dar de fapt nu avea, dar nu m-am lasat pe mana lor...eu sunt o fire obsedata de ordine si planul trebuie sa fie facut cu mult inainte si sa fiu sigura ca am ce imi trebuie. Mi-au spus ca au numere de masa si in seara dinainte nu le aveau pe toate, mi le-a facut special pe cele lipsa :)

Mancarea a fost excelenta, maj invitatilor au fost ff incantati de asta, servirea la fel...chiar mi se pare cel mai frumos si ca servicii cel mai bune din Tulcea...daca e sa mai fac ceva vreodata in Tulcea (botez etc) clar aici m-as duce ...

mihaelamc
16.11.2011, 02:09:58
Restaurantul este intr-adevar cel mai elegant din Tulcea.
Meniul incepe de la 145 lei, dar poate fi modificat in functie de pretentiile fiecarui cuplu, pretul fiind adaptat desigur. Mi se pare normal sa sugereze aranjamentul cu husele lor care se potrivesc perfect, sunt frumoase si deosebite, fata de satinatele lucioase si lalaie, iar pretul lor e rezonabil, nu inteleg de ce se face atata caz... totusi nu impun nici o firma de aranjamente. Am fost la diferite nunti acolo si organizarea si servirea au fost impecabile. Aranjarea salonului e o chestie de gust...poate ar trebui totusi sa impuna anumite limite, pentru ca o aranjare urata poate strica imaginea localului...
Oricum miresicile se crizeaza repede si sunt destul de stresante, pun multe intrebari, toti vrem multe cu bani putini...nu mai zic cand se mai baga si soacrele si incep sa-si dea toti cu parerea si au impresia ca cineva incearca sa-i jecmaneasca.... Mi se pare greu sa le faci fata. E nevoie de rabdare, tact, diplomatie, v-ati gandit la asta?! Poate oamenii incerca sa-si vanda marfa, doar ca tu iei doar ce iti convine, asa e normal.
Am trecut si eu prin asta, am ajuns la concluzia ca nu se merita tot stresul si toata bataia de cap. Poate e mai bine sa-i lasi pe cei care fac asta de ani buni sa se ocupe. Si ei au demonstrat ca stiu sa se ocupe.
Felicitari pentru locatie, meniuri, servicii!

comcris
18.11.2011, 11:42:04
asa mi-am amenajat eu localul

lyana_D
20.11.2011, 09:31:59
asa mi-am amenajat eu localul

foarte frumos :)

oanacraiova
05.01.2012, 21:28:42
Miresici, eu voi fi nasica (de botez) la Tulcea si finii vor sa faca la Esplanada. Puteti sa imi spuneti daca voua v-au oferit reduceri pt camerele de hotel pe care le-ati luat pt invitati?
Din cate stiu eu, daca faci un eveniment gen botez sau nunta la restaurantul hotelului, camerele pt invitati au preturi preferentiale. Aveti vreo idee?
Multumesc mult si spor la pregatiri!

alinanicoleta
06.01.2012, 09:44:23
Miresici, eu voi fi nasica (de botez) la Tulcea si finii vor sa faca la Esplanada. Puteti sa imi spuneti daca voua v-au oferit reduceri pt camerele de hotel pe care le-ati luat pt invitati?
Din cate stiu eu, daca faci un eveniment gen botez sau nunta la restaurantul hotelului, camerele pt invitati au preturi preferentiale. Aveti vreo idee?

depinde cate camere inchiriati insa nu prea am auzit de astfel de reduceri
au site si au un nr de contact si ii poti sna si intreba

raluk24ral
06.01.2012, 12:55:00

la nunta stiu ca iti ofera 2 camere in hotel gratis (noi am profitat de una dupa nunta :> sa avem liniste)

oanacraiova
09.01.2012, 10:43:03
depinde cate camere inchiriati insa nu prea am auzit de astfel de reduceri
au site si au un nr de contact si ii poti sna si intreba

E ciudat daca nu ar avea, pt ca la nunta noastra toate restaurantele ne-au zis ca sunt oferte speciale pt camerele de la hotel...la mai puti de jumatate. Dar nu am fost in Tulcea, deci cine stie. Te pup si multumesc pt raspuns.

alinanicoleta
09.01.2012, 10:58:33
E ciudat daca nu ar avea, pt ca la nunta noastra toate restaurantele ne-au zis ca sunt oferte speciale pt camerele de la hotel...la mai puti de jumatate. Dar nu am fost in Tulcea, deci cine stie. Te pup si multumesc pt raspuns.

raluca a zis ca ei la nunta au primit insa nu stiu daca astfel de privilegii le ai si la un botez... e de preferat sa vorbiti cu ei si sa negociati in caz de ceva

oanacraiova
15.01.2012, 18:43:06
raluca a zis ca ei la nunta au primit insa nu stiu daca astfel de privilegii le ai si la un botez... e de preferat sa vorbiti cu ei si sa negociati in caz de ceva

da...oricum asa e cel mai bine de facut, dar vroiam sa stiu cam care este pretul la care se ajunge cat de cat ca sa stiu dak se merita sa stam la ei sau cautam in alta parte. Multumesc de sfaturi! Pupici

alinanicoleta
20.01.2012, 17:14:01
da...oricum asa e cel mai bine de facut, dar vroiam sa stiu cam care este pretul la care se ajunge cat de cat ca sa stiu dak se merita sa stam la ei sau cautam in alta parte. Multumesc de sfaturi! Pupici

pretul unei camere duble este de 69 euro. din cate am inteles daca faci un eveniment acolo iti ofera o camera.

oanacraiova
20.01.2012, 21:32:56
pretul unei camere duble este de 69 euro. din cate am inteles daca faci un eveniment acolo iti ofera o camera.

destul de mare pretul...poate pe perioada iernii sun tmai mici, ca nu cred ca au multi turisti acum. Multumesc AlinaNicoleta %%-

evag
28.01.2012, 21:26:27

Niste prieteni au facut nunta acum un an la ei si camera ptr miri si nasi a fost cadou, iar camerele ptr invitati au fost la jumatate de pret. Sper sa iti fie util :)

georgiiulia
15.03.2012, 22:31:18
noi am fost nasi in noiembrie ! Mirii au primit cadou din partea celor de la esplanada parc 2 camere 1 pt miri si 1 pt nasi .

liviafcs
29.03.2012, 16:05:57
Probabil raspund prea tarziu, dar in orice caz. Noi am avut nunta anul trecut si am luat cateva camere in jur de 4 timp de 4 nopti si vreo 10 in seara nuntii si vreo 2 a doua zi, ne-au facut discounturi ff bune, depinde cat au stat, in seara nuntii am avut 50% discount in rest mai putin si cele 2 camere gratis ptr miri si nasi din seara evenimentului. Fac reduceri la pret desigur dar depinde cate vrei. Noi oricum am avut si Hotel Atlantis tot inchiriat, maj invitatilor au stat acolo si preturile au fost super convenabile, il recomand.

marianna_25
18.04.2012, 21:52:46
Stiu ca lucreaza si cu tipa care are acum Agentia de pe Gavrilov Corneliu mai jos de Big, ca am fost pe:-? acolo si mi a spus ca pt Esplanada Parc face reducere la flori naturale,deci cred ca i un fel de colaborare...

Alynutzza
14.06.2012, 16:34:31
Am fost de curand la o nunta la unul dintre cele trei localuri din Complexul Esplanada Parc si am ramas dezamagita de mancarea servita. Aperitivul era uscat si inecacios, in special cele trei tipuri de rulada. Farfuria cu sarmale era inestetica pentru ca parea goala..prea putine sarmale si mici, pe deasupra. Iar de cartofii taranesti de la friptura...ce sa mai spun? erau atat de marunt taiati incat initial am crezut ca este ceapa calita! Pe langa aspectul lor, erau si destul de uleiosi, gretosi..

Acum presupun ca depinde si de varianta de meniu aleasa, desi la ei pe site am vazut ca sunt destul de asemanatoare. Sper sa poata accepta propuneri..gen cartofi natur la peste si prajiti la friptura, in locul patului de legume si a cartofilor taranesti.

alinanicoleta
15.06.2012, 22:03:09
Am fost de curand la o nunta la unul dintre cele trei localuri din Complexul Esplanada Parc si am ramas dezamagita de mancarea servita. Aperitivul era uscat si inecacios, in special cele trei tipuri de rulada. Farfuria cu sarmale era inestetica pentru ca parea goala..prea putine sarmale si mici, pe deasupra. Iar de cartofii taranesti de la friptura...ce sa mai spun? erau atat de marunt taiati incat initial am crezut ca este ceapa calita! Pe langa aspectul lor, erau si destul de uleiosi, gretosi..

Acum presupun ca depinde si de varianta de meniu aleasa, desi la ei pe site am vazut ca sunt destul de asemanatoare. Sper sa poata accepta propuneri..gen cartofi natur la peste si prajiti la friptura, in locul patului de legume si a cartofilor taranesti.

esti prima care se plange de meniu...
poate au schimbat bucatarul....

Alynutzza
18.07.2012, 15:15:42
Atunci sper ca doar mie mi s-a parut ca ar fi probleme cu meniul:)

esti prima care se plange de meniu...
poate au schimbat bucatarul....

mina2013
16.08.2013, 12:30:42
buna miresicilor,

cele care au facut nunta la esplanada parc puteti oferi mai multe detalii ? daca in pretul meniului intra si decoratul salonului si servirea ospatarilor, daca putem aduce bautura de acasa si cum a fost mancarea si servirea ? eu voi avea nunta in septembrie 2014 si ne gandeam sa o facem la acolo, insa vreau sa stiu cateva impresii inainte sa mergem sa vedem localul.

va multumesc

alinanicoleta
16.08.2013, 12:37:48
buna miresicilor,

cele care au facut nunta la esplanada parc puteti oferi mai multe detalii ? daca in pretul meniului intra si decoratul salonului si servirea ospatarilor, daca putem aduce bautura de acasa si cum a fost mancarea si servirea ? eu voi avea nunta in septembrie 2014 si ne gandeam sa o facem la acolo, insa vreau sa stiu cateva impresii inainte sa mergem sa vedem localul.

va multumesc

Mancarea este buna. In pretul meniului nu intra decat mancarea si o cafea. Restu le platesti tu: ospatari, bautura, decor, dulciuri. Cand discuti cu ei oricum iti vor face propuneri si pentru decor. Au firma lor.

mina2013
16.08.2013, 12:52:37
Mancarea este buna. In pretul meniului nu intra decat mancarea si o cafea. Restu le platesti tu: ospatari, bautura, decor, dulciuri. Cand discuti cu ei oricum iti vor face propuneri si pentru decor. Au firma lor.

am inteles , multumesc

alinanicoleta
16.08.2013, 13:04:34
am inteles , multumesc

cam 100 lei de ospatar este taxa.

anca2013
16.08.2013, 20:16:54
La esplanada parc ospatarii nu se platesc,iar husele intra in pretul meniului,bautura bineinteles ca poti sa o aduci,informatiile sunt sigure,am lucrat acolo:D

mina2013
17.08.2013, 10:56:59
La esplanada parc ospatarii nu se platesc,iar husele intra in pretul meniului,bautura bineinteles ca poti sa o aduci,informatiile sunt sigure,am lucrat acolo:D

multumesc, asa gasisem si eu oferta pe net, oricum ma conving cand merg sa vad salonul

anca2013
22.08.2013, 13:08:21
multumesc, asa gasisem si eu oferta pe net, oricum ma conving cand merg sa vad salonul
poti merge in fiecare sambata pe la 5-6 seara,saloanele sunt aranjate si-ti poti face o idee f buna,vezi culori diferite,aranjamente,etc

mina2013
24.09.2013, 11:10:41
buna fetelor,
am fost in sfarsit la esplanada parc si am primt ca oferta pt o nunta pe 28 septembrie ,duminica -160 lei meniul, include ospatarii,bucatarii,aranjamentul salii,tortul si camera pt miri si nasi. voua cum vi se pare oferta?

alinanicoleta
30.09.2013, 15:23:01
buna fetelor,
am fost in sfarsit la esplanada parc si am primt ca oferta pt o nunta pe 28 septembrie ,duminica -160 lei meniul, include ospatarii,bucatarii,aranjamentul salii,tortul si camera pt miri si nasi. voua cum vi se pare oferta?

eu zic ca ar fi un pret ok. Nu conteaza ca in alte locuri ar fi mai ieftin daca trebuie sa platesti si bucatarii... nu este doar unul. La nunta la mine au fost 6 bucatari (parca). Cred ca la esplanada si delta ar fi singurele locatii unde ai putea sa faci numai cu mese rotunde cel putin la nr de 150 de invitati plus ca si dispun de astfel de mese si nu trebuie sa le inchiriezi tu din alta parte.