PDA

Versiunea completa : Melodii pentru dansul nasilor

stella_1103
03.08.2010, 10:15:40
Buna
Am o mica dilema, de curand am aflat ca trebuie sa aleg o a doua melodie, pe care vor dansa si nasii alaturi de miri, dupa dansul mirilor care este prima melodie si unde vom dansa numai noi doi. Daca aveti ceva idei, sugestii de melodi in limba engleza as fi incantata. Imi place mult Michael Bolton, Celin Dion. Ma gandesc ca trebuie un bluse si pentru a doua melodie.
Astept sugestii.

cristina_val1986
03.08.2010, 10:44:34
Buna
Am o mica dilema, de curand am aflat ca trebuie sa aleg o a doua melodie, pe care vor dansa si nasii alaturi de miri, dupa dansul mirilor care este prima melodie si unde vom dansa numai noi doi. Daca aveti ceva idei, sugestii de melodi in limba engleza as fi incantata. Imi place mult Michael Bolton, Celin Dion. Ma gandesc ca trebuie un bluse si pentru a doua melodie.
Astept sugestii.

eu personal am ales stefan hrusca -nunta de flori...acum nu stiu

AnaMaria90
10.08.2010, 13:30:34
Buna!
Banuiesc k vrei tot o melodie romantica.... Mie personal imi plac f mult urmatoarele melodii:
1.Bosquito - 9 vieti
2. Brian Adams - I`ll always be right there
3. Pasarea Colibri - 2000 de ani
4. Brian Adams - I finally found someone

daca mai vrei ..mai am ....:D

geanygl21
10.08.2010, 13:48:58
buna.nu stiam ca si nasii trebuie sa danseze dupa miri..
si eu am fost nasica, dar nu a ales nimeni o melodie ptr noi;
intamplarea a faucut sa se ceara o salsa si am fost rugati sa dansam ;)) ...dar daca tot trebuie tu ca mireasa sa cauti,macar intreaba-i si pe ei,poate au vreo mel de suflet.:)

Arina3891
10.08.2010, 13:54:31
Noi am avut Joe Dassin - "Et si tu n'existais pas". A prins foarte bine o melodie lenta dupa valsul nostru care a fost destul de solicitant fizic.

Arcee
10.08.2010, 16:42:34
Noi am dansat un vals cu nasii - Nunta de flori de Stefan Hrusca - pe la jumatatea melodiei s-au alaturat si restul invitatilor.

kamikaze10
10.08.2010, 18:35:03
pana acum nu am auzit de dansul nasilor desi am fost la multe nunti ...inclusiv a mea;;)

larryssa83
10.08.2010, 18:55:18
La nunta noastra si cand am fost nasi, pe la jumatatea dansului mirilor, dj-ul a invitat si nasii la dans...nu stiam ca trebuie sa existe si o melodie a nasilor. Daca tot e a nasilor...sa isi aleaga ei ce melodie le place! :)

madalinapt
10.08.2010, 18:56:21
Noi am dansat un vals cu nasii - Nunta de flori de Stefan Hrusca - pe la jumatatea melodiei s-au alaturat si restul invitatilor.
Nunta de flori a fost melodia noastra de deschidere! Imi place foarte mult

stella_1103
11.08.2010, 08:45:32
pana acum nu am auzit de dansul nasilor desi am fost la multe nunti ...inclusiv a mea;;)
Nici eu nu stiam ca trebuie sa alegm o melodie si pentru nasi, nasa mea mi-a zis. Prima va fi melodia noastra unde dansm numai noi, dupa va veni a doua melodie unde vom dansa noi si nasii impreuna, parintii si fratii vor dansa pe urmatoarele melodii. Primele doua trebuie alese de noi.

Dorothy_82
14.08.2010, 13:08:28
Buna miresicilor.
Mie mi se pare o idee buna ca prima melodie sa fie doar a mirilor si de abia la a doua sa fie invitati nasii la dans. Am fost la nunti unde asa s-a intamplat, dar nu cred ca este o regula.
Stella la voi care va fi prima melodie?
Eu am deocamdata pe lista asa:
Celine Dion - Only one road
Mariah Carey+Luther Vandross - Endless love
Norah Jones - Come away with me
Michael Bolton - All for love
Julio Iglesias - When you tell me that you love me
Si inca mai caut...

Artemis82
15.08.2010, 21:02:45
Noi am ales "Dance me to the end of love" pentru nasi,iar ei sunt fff incantati .Lucreaza chiar si la coregrafie:)

stella_1103
16.08.2010, 10:13:59
Buna miresicilor.
Mie mi se pare o idee buna ca prima melodie sa fie doar a mirilor si de abia la a doua sa fie invitati nasii la dans. Am fost la nunti unde asa s-a intamplat, dar nu cred ca este o regula.
Stella la voi care va fi prima melodie?
Eu am deocamdata pe lista asa:
Celine Dion - Only one road
Mariah Carey+Luther Vandross - Endless love
Norah Jones - Come away with me
Michael Bolton - All for love
Julio Iglesias - When you tell me that you love me
Si inca mai caut...

Buna
Noi am ales coloana sonora al filmului Zorro, interpretata de Marc Antony si Tina Arena - I want to spend my lifetime loving you.
Pentru dansul nasilor ma-m gandit la o piesa de la Celine Dion sau Michael Bolton, dar inca nu stiu care. Mai nou am aflat ca trebuie aleasa o melodie si pentru dansul parintilor. La asta inca nu stiu de la ce interpret sa fie. Voi astepta sa vedem ce ne sugereaza si Dj-ul nostru.

diaconuelena
17.08.2010, 13:25:08
O melodie frumoasa este si melodia lui Catalin Crisan cu Lucia Crisan - Amandoi.

dedeutza0216
30.08.2010, 00:57:57
Daca tot e melodia nasilor, nu ar fi o idee buna ca nasii sa isi aleaga melodia...?
Ar fi si un gest frumos @};-

luizel80
19.09.2010, 19:32:05
cea mai potrivita este melodia lor preferata sau ce au dansat ei al nunta lor.

Selena_Matei
11.02.2011, 17:25:57
George Michael imi place fff mult si mai ales melodia careless whisper!!

sau poate si mai bine ar fi negativul cu influentele acelea de saxofon...<:-P

Andra_P
13.02.2011, 11:05:18
fetelor ce spuneti de melodia asta? este prea lenta??

When I Say I Do by Matthew West
http://www.youtube.com/watch?v=J87IEnoRByE&feature=related

Alina284
13.02.2011, 14:58:40
Dj-ul meu m-a intrebat cam ce gusturi muzicale au nasii nostrii, iar cand i-am spus ca nasului ii place mult frank sinatra a venit cu propunerea asta,pe care am acceptat-o imediat
http://www.youtube.com/watch?v=h9ZGKALMMuc

Cred ca ar trebui sa tinem cont de gusturile lor,nu de ale noastre la acest moment:)

Babyball
13.02.2011, 16:15:12
Si eu am aceeasi dilema cu alegerea acestei melodii... Cred ca vom merge pe mana lui Louis Armstrong - What a wonderful world... De fiecare data cand ascult melodia asta imi da fiori, e superba :)

deea_28
13.02.2011, 23:46:52
dar daca nasii sunt deja casatoriti (cum se intampla in cele mai multe cazuri) ar fi frumos sa danseze pe aceiasi piesa pe care au dansat la nunta lor:) la mine la nunta asa a fost si a fost o surpriza placuta pt ei pt ca nu se asteptau. eu i-am pacalit spunandu-le ca vor intra si ei pe la jumatatea dansului nostru dupa ce terminam noi coregrafia. Sper sa va fiu de ajutor!:*

csillat
21.02.2011, 20:00:36
am si eu o mica dilema nasii nostri sunt mai invarsta au 50 ani si nu stiu ce melodie sa alegem sa fie si pe gustul lor :( poate imi dati vreo idee, mi-ar face placere

Babyball
01.03.2011, 10:23:38
am si eu o mica dilema nasii nostri sunt mai invarsta au 50 ani si nu stiu ce melodie sa alegem sa fie si pe gustul lor :( poate imi dati vreo idee, mi-ar face placere

Incepe o mica discutie nevinovata despre muzica ce se canta pe vremea nuntii lor si ce balade se cantau atunci si apoi le faci o surpriza la nunta :)

capshuna007
25.03.2011, 19:08:51
dar daca nasii sunt deja casatoriti (cum se intampla in cele mai multe cazuri) ar fi frumos sa danseze pe aceiasi piesa pe care au dansat la nunta lor:) la mine la nunta asa a fost si a fost o surpriza placuta pt ei pt ca nu se asteptau. eu i-am pacalit spunandu-le ca vor intra si ei pe la jumatatea dansului nostru dupa ce terminam noi coregrafia. Sper sa va fiu de ajutor!:*

Este o idee foarte buna,trebuie atunci sa ma uit peste filmarea de la nasii mei sa vad pe ce melodie au dansat...multumesc de idee:X:X:X:*

lummy
30.07.2011, 17:16:59

Nici eu nu am auzit...... in curand o sa avem melodii pentru fiecare invitat in parte.... isi fac intrarea pe muzica :)

sandru_gabriela
25.10.2011, 17:59:29
La nunta noastra nu a existat un dans propriu-zis al nasilor. Pur si simplu au fost invitati la dans imediat dupa noi, si impreuna cu noi bineinteles pe piesa celor de la Holograf, Sa nu-mi iei niciodata dragostea.

alexandra26
22.11.2011, 19:27:52
La nunta noastra nu a existat un dans propriu-zis al nasilor. Pur si simplu au fost invitati la dans imediat dupa noi, si impreuna cu noi bineinteles pe piesa celor de la Holograf, Sa nu-mi iei niciodata dragostea.

si la noi la fel...dupa valsul nostru a urmat un dans cu nasii

mgeorgy
28.11.2011, 18:48:33
Da, si noi ne gandim la nunta noastra sa avem si o melodie a nasilor (asta daca nu o sa avem un colaj, caci ne-a facut curiosi dj-ul nostru cu propuneri 8-}), avand in vedere ca stim ce melodie a fost la ei, fiind prezenti! Daca o sa avem doar un vals/ blues, ne gandeam sa ii invite dj-ul si pe ei la dans pe melodia de la ei de la nunta, adica sa fie si ei un pic in centrul atentiei!

pyciulika
02.12.2011, 11:14:57
Dupa dansul mirilor la noi va fi asa:
Djul invita si nasii la dans: vom dansa toti pe melodia Laura Stoica-Mai frumoasa, dupa primul refren Djul invita si cavalerii de onoare cu domnisoarele la dans (6 perechi).Mai dansam toti inca un refren ....dupa care...
-incepe sound trackul din tom and jerry ... noi ne facem ca nu avem habar dar subttil ne aranjam in formatie
-incepe thriler - MJ..si dansam 30 de secunde dansul respectiv
-incepe Adams Familly sound track- 20 de secunde- dansam iar barbatii dau fetele avara din ring
-incepe WHo let the dogs out - danseaza doar barbatii
-incepe Christina Aguilera - aint no other man - fetele dau barbatii afara si danseaza doar ele
- intra si barbatii danseaza pe 3se amintirile
-incepe braul padurenesc(dans din zona noastra)
- se termina cu ce a inceput - laura stoica

Stiu ca sunt mult,dar in total dansul are 6 minute. Fiecare melodie dureaza catvea secunde. Ne iasa foarte bine ! \:D/

mgeorgy
02.12.2011, 12:42:01
Djul invita si nasii la dans: vom dansa toti pe melodia Laura Stoica-Mai frumoasa, dupa primul refren Djul invita si cavalerii de onoare cu domnisoarele la dans (6 perechi).Mai dansam toti inca un refren ....dupa care...
-incepe sound trackul din tom and jerry ... noi ne facem ca nu avem habar dar subttil ne aranjam in formatie
-incepe Adams Familly sound track- 20 de secunde- dansam iar barbatii dau fetele avara din ring
-incepe Christina Aguilera - aint no other man - fetele dau barbatii afara si danseaza doar ele

Stiu ca sunt mult,dar in total dansul are 6 minute. Fiecare melodie dureaza catvea secunde. Ne iasa foarte bine ! \:D/

Aoleu, dar te-ai gandit mult la astea! Sau te-a ajutat si dj-ul cu idei :">? Iti urez bafta sa-tiiasa exact cum vrei :*!

andrea85
02.12.2011, 12:44:47

O sa va pregatiti toti cu o coreografie pe acest colaj de melodii si dansuri?! :-B ;;)

macris
02.12.2011, 13:13:21

si noi o sa avem tot ceva asemanator.. recunosc ca nu m-am gandit la tom si jerry :D dar am luat in considerare MC Hammer - Can`t touch this si ceva rock and roll. iar melodia pe care vom dansa noi e tiempo de valse de chayenne.oricum mai e pana la noi si avem timp sa punem la punct colajul :)
nasii cred ca vor dansa impreuna cu toata lumea.. nu vor avea "deschidere" speciala. initial ne-am gandit sa le facem o surpriza si sa le pune melodia pe care au avut-o ei la nunta dar cred ca e un pic cam mult...

crystynyka
02.12.2011, 15:37:31

Dar o sa cam fie "vanzoleala" la dansul vostru, mai ales ca zici ca o sa intre si alte persoane...Toate melodiile alea doar in 6 minute????

pyciulika
02.12.2011, 18:24:44
Nu este dansul nostru. Noi vom avea dansul nostru pe o melodie de la Celine dion ! Este dansul nasilor. La noi in zona se face. Da toate vor fi in 6 minute, pentr ca o sa fie doar cateva secunde din fiecare dans.

Colajul l-am facut eu singura, initial am vrut un colaj numai din desene si filme, dar pe parcurs m-am razgandit.
Dansul , coregrafia, este deja facuta si invatata de mai bine de jumate din cavaleri si domnisoare. E amuzant , pentru ca de fiecare data cand ne itnalnim mai repetam odata dansul...radem, ne distram... cu cateva luni ianinte de nunta voi inchiria o sala de dans (20 de lei pe ora) si vom repeta toti , in formatie completa :*:*

andrea85
02.12.2011, 18:55:06
Nu este dansul nostru. Noi vom avea dansul nostru pe o melodie de la Celine dion ! Este dansul nasilor. La noi in zona se face. Da toate vor fi in 6 minute, pentr ca o sa fie doar cateva secunde din fiecare dans.

Colajul l-am facut eu singura, initial am vrut un colaj numai din desene si filme, dar pe parcurs m-am razgandit.
Dansul , coregrafia, este deja facuta si invatata de mai bine de jumate din cavaleri si domnisoare. E amuzant , pentru ca de fiecare data cand ne itnalnim mai repetam odata dansul...radem, ne distram... cu cateva luni ianinte de nunta voi inchiria o sala de dans (20 de lei pe ora) si vom repeta toti , in formatie completa :*:*

Mi se pare o idee foarte buna, mai ales daca participa la dans si nasii. ;;)

bursucel2011
04.12.2011, 01:06:11
Pentru dansul mirilor cu nasii am ales Mihaela Runceanu - Fericirea are chipul tau.

ioana_stoian
05.02.2012, 17:03:10
Eu am ales melodia godfather:)

bluegirl84
20.07.2012, 09:08:19
Dansul nasilor a fost melodia pe care au dansat ei la nunta. Daca nu o stiti, incercati sa aflati de exemplu spunandu-le ca nu sunteti hotarati ce melodie sa alegeti pentru dansul vostru, intrebati ei ce au ales si de ce etc etc. :-) Asta ca sa fie cat de cat o surpriza pentru ei, in caz ca va doriti asa ceva, desigur.

papusha23
25.08.2012, 01:58:34

Ce imi place ! Super idee ! Si noi aveam ceva in genul asta in minte dar vrem sa o legam de tema noastra anii 20. Cand ai timp sa spui si cum a fost. o:-)

papusha23
25.08.2012, 02:01:40
Nasii nostri au o amintire putin patata legat de primul dans ca nu au avut noroc de un DJ bun si cumva a uitat melodia ce trebuiau sa o danseze si le-a pus ceva din "oficiu" : Esti mireasa vietii mele. Saracii... :-& Si acum am zis ca ar fi frumos sa isi repare reputatia si sa danseze pe o melodia frumoasa, potrivita pt ei doi. Acum, o sa ii las pe ei sa aleaga. Inca nu am ajuns chiar acolo dar caut sugestii. :P

maryanna
31.08.2012, 23:23:36
Dansul nasilor a fost melodia pe care au dansat ei la nunta. Daca nu o stiti, incercati sa aflati de exemplu spunandu-le ca nu sunteti hotarati ce melodie sa alegeti pentru dansul vostru, intrebati ei ce au ales si de ce etc etc. :-) Asta ca sa fie cat de cat o surpriza pentru ei, in caz ca va doriti asa ceva, desigur.

Da, la asta ne gandeam si noi, sa fie melodia de la ei la nunta! A fost acum ceva timp, nu mai tin minte, dar o sa aflu de la nasa, cu siguranta =D> Ar fi frumos sa le facem o surpriza d-asta!

maryanna
31.08.2012, 23:24:57
Nasii nostri au o amintire putin patata legat de primul dans ca nu au avut noroc de un DJ bun si cumva a uitat melodia ce trebuiau sa o danseze si le-a pus ceva din "oficiu" : Esti mireasa vietii mele. Saracii... :-& Si acum am zis ca ar fi frumos sa isi repare reputatia si sa danseze pe o melodia frumoasa, potrivita pt ei doi. Acum, o sa ii las pe ei sa aleaga. Inca nu am ajuns chiar acolo dar caut sugestii. :P

Mama, ce DJ! Cum adica sa uite melodia, a uitat-o acasa sau ce? Nu avea net acolo, putea s-o ia! Nu-mi vine sa cred ca poti vorbi cu un DJ si el sa puna altceva, pe motiv ca a uitat-o! Si ce le-a bagat, Esti Mireasa Vietii Mele? Of, of, mai, mai, nasol rau...

papusha23
30.09.2012, 02:02:08
Mama, ce DJ! Cum adica sa uite melodia, a uitat-o acasa sau ce? Nu avea net acolo, putea s-o ia! Nu-mi vine sa cred ca poti vorbi cu un DJ si el sa puna altceva, pe motiv ca a uitat-o! Si ce le-a bagat, Esti Mireasa Vietii Mele? Of, of, mai, mai, nasol rau...

Sa zicem ca a fost unul din acei DJ care nu ar mai fi de recomandat la altii. Asta e. Sincer, acum cand ma gandesc daca mi s-ar intampla mie asta ( prin absurd ) cred ca as face apoplexie dar ei cand vb despre ce li s-a intamplat rad si glumesc. Ce vedem acum ca fiind MAJOR atunci probabil vom trece mai usor peste.
Sper sa nu trecem prin asemenea experiente ! o:-)

alec
13.10.2012, 22:11:12

Cam nasol de ei :(. Poti sa le sugerezi ca melodie - Dance me to the end of love - Leonard Cohen

madamica
12.11.2012, 21:24:18
Ai nostri nasi si-au ale singuri piesa pe care vor dansa imediat dupa noi in deschiderea nuntii si anume Michael Buble - Sway . Un pic cam greuta piesa de dansat, din punctul meu de vedere, insa ei avand si ceva experienta intr-ale dansurilor sunt sigura se vor descurca .

martie
16.04.2013, 15:03:44
Nasii nostri au dansat pe piesa lui Leonard Cohen - Dance me to the end of love...e superba :D

mihaelamarin76
16.04.2013, 19:49:38
nasii nostri au dansat pe melodia " Iti multumesc" - directia 5. am considerat-o o "multumire" ....ei stau la baza relatiei cu sotul meu si le vom multumi toata viata >:D<

diaconupc
10.05.2013, 17:39:42
foarte frumoasa piesa celor de la directia 5!
o alegere buna! Felicitari!

vioricamica
12.06.2013, 22:53:26
Dansul nasilor ar trebui sa fie melodia pe care au dansat ei dansul mirilor , e cel mai indicat !

IULIAFLORESCU
10.07.2013, 22:15:46
eu nu cred ca nasii ar trebui sa dansesze pe ce au dansat mirii

clau_
11.07.2013, 08:26:59
Dansul nasilor ar trebui sa fie melodia pe care au dansat ei dansul mirilor , e cel mai indicat !

Noi asa am făcut cu dansul nașilor si a fost o super surpriza pentru ei, caci nu le spusesem înainte. Dar, dacă ar fi sa cununam, nu prea s-ar mai potrivi melodia pe care am avut-o noi ca miri ;-)

danraluca
13.08.2013, 16:34:37
eu nu cred ca nasii ar trebui sa dansesze pe ce au dansat mirii

se pot alege piese diferite . Nu e obligatoriu ca piesa nasilor sa fie cea pe care au dansat la ei la nunta..oate fi o piesa care ii caracterizeaza.

danraluca
13.08.2013, 16:35:26
dansul nasilor ar trebui sa fie melodia pe care au dansat ei dansul mirilor , e cel mai indicat !

cel mai bine e sa ii surprinda mirii cu o piesa care stiu ca le place..

danraluca
13.08.2013, 16:36:51
pentru dansul mirilor cu nasii am ales mihaela runceanu - fericirea are chipul tau.

sunt multe piese, important e sa iasa pasii pe piesa respectiva ca mai sunt si miri impiedicati :))

danraluca
13.08.2013, 16:38:28
nasii nostri au dansat pe melodia " iti multumesc" - directia 5. Am considerat-o o "multumire" ....ei stau la baza relatiei cu sotul meu si le vom multumi toata viata >:d<

foarte frums !! :)

danraluca
13.08.2013, 16:40:15
eu am ales melodia godfather:)

super !! Cred ca au fost incantati

danraluca
13.08.2013, 16:43:31
nasii nostri au o amintire putin patata legat de primul dans ca nu au avut noroc de un dj bun si cumva a uitat melodia ce trebuiau sa o danseze si le-a pus ceva din "oficiu" : Esti mireasa vietii mele. Saracii... :-& si acum am zis ca ar fi frumos sa isi repare reputatia si sa danseze pe o melodia frumoasa, potrivita pt ei doi. Acum, o sa ii las pe ei sa aleaga. Inca nu am ajuns chiar acolo dar caut sugestii. :p

am observat ca se merge pe celine dion ..because of you merge , my heart will go on , , at last -etta james , marvin gaye sexual thing sau let;s get it on..sunt variante..buble , bolton..

angichit
31.08.2013, 17:05:41
Noi am cautat o melodie care sa nu se fi cantat in deschidere la alte nunti la care am mers. Si am gasit ceva foarte dragut (zic eu) :https://www.youtube.com/watch?v=cIkkPgsp39o Natasha St Pier-Je n'ai que mon ame. E o melodie finuta, eleganta, pe care poti face si pasi de vals.