PDA

Versiunea completa : Crystal Palace Ballrooms Bucuresti

PinkRose
06.08.2010, 12:36:44
Buna, fetelor!

Sunt noua pe forum si am vazut ca exista discutii despre diverse localuri de nunta. Voi ati auzit de Crystal Palace Ballrooms? Am citit in ziar ca s-ar fi deschis pe langa piata Cosbuc niste sali de evenimente. A vazut vreuna dintre voi locul? Eu fac nunta anul viitor si am fost sa vad cateva restaurante, insa nu m-au impresionat.

karelia
09.09.2010, 21:07:37
Buna, fetelor!

Sunt noua pe forum si am vazut ca exista discutii despre diverse localuri de nunta. Voi ati auzit de Crystal Palace Ballrooms? Am citit in ziar ca s-ar fi deschis pe langa piata Cosbuc niste sali de evenimente. A vazut vreuna dintre voi locul? Eu fac nunta anul viitor si am fost sa vad cateva restaurante, insa nu m-au impresionat.

Buna,
Am fost si noi la crystal si in zona am ramas socati de mizerie si mirosuri. E chiar lanf\ga piata de flori si pe strada mirosea greu a plante in descompunere. Insa locul chiar arata superb, salile sunt mari, in stil american si foarte moderne. Chiar si covorul e e frumos! Am primit zilele astea de la ei o oferta de 55EUR+TVA cu mancare si bauturi incluse ( nu stiu dc bauturile sunt nelimitate). Insa nu stiu nimic de aranjamente, ca n-am mai continuat discutia cu ei- e peste bugetul nostru.
Vezi ca au si site, raspund prompt la mail si telefon.

Sper ca te-am ajutat,
K

raluca182003
05.11.2010, 10:48:07
Fetelor,chiar nu a mai vazut/rezervat nimeni aici?Noi am rezervat pt 30 iulie 2011.Dupa ce am vazut o gramada de sali si restaurante in Bucuresti ne-am hotarat sa facem aici.E adevarat ,localizarea nu e stalucita...dar sa privim partea buna a lucrurilor...este destul de aproape de centru.Plus ca noua ni s-a parut cel mai bun raport calitate-pret.Insa teama pe care o am eu e alta...este o sala nou deschisa despre care nu exista informatii legate de mancare,servire..adica o grija in plus pt mine.Sper sa ne strangem cat mai multe..sa nu fiu singura care a rezervat aici.

mica_stea
19.01.2011, 13:54:40
Buna,

Si eu imi fac nunta la Crystal Palace Ballrooms pe data de 9 Iulie 2011. (sala parca este Viena :), nu mai stiu sigur ca ne-am rezervat din noiembrie 2010 si de atunci nu m-am mai uitat pe contractul ala :) ).
Am vazut sala cea noua unde o sa faci tu, mie imi place. Are cel mai mare candelabru si are o mocheta albastra cu galben, rosu, portocaliu.......este ceva mai tineresc :)
Poti sa te duci ca este gata sala (asta in cazul in care nu ai fost deja).

gaby_ancas
22.01.2011, 23:21:51
Buna

Aveti idee pentru cate persoane sunt dispuse sa semneze contractul si care ar fi preturile pentru meniuri si open bar?
Multumesc frumos

gaby_ancas
25.01.2011, 17:15:46
Buna

Aveti idee pentru cate persoane sunt dispuse sa semneze contractul si care ar fi preturile pentru meniuri si open bar?
Multumesc frumos

Din pacate mi-am format o parere nu prea buna despre persoana care se ocupa cu rezervarea salilor.

Initial mi-a spus ca minimum de persoane este de 120, iar dupa ce am vizitat salile si am ramas fascinata de sala Atena, desi nu aveam atatia invitati, m-am gandit sa platesc eu o parte din meniuri. Doamna respectiva ne-a zis ca ne lasa la 110 persoane si ne-a oferit meniurile existente (meniu sofia fara sarmale = 52eur,meniu bucuresti =56 eur, meniu atena=65eur,meniu haga=65eur,meniu praga=72eur,meniu hamburg=76eur) si o lista cu bauturi din care sa aleg ce doresc si sa ii trimit mail.
Dupa cateva ore de la intalnire i-am trimis mail cu meniu si bauturile pe care le alesesem si asteptam un raspuns ca sa ma intalnesc cu ea sa platesc avansul.

Intre timp a sunat un prieten de al meu sa intrebe care e numarul minim de persoane pentru a rezerva o sala si care e pretul bauturilor. Acestuia i s-a spus ca numarul minim este de 100 de persoane si bauturile sunt la pretul de 20 de euro, iar in cazul in care vrea sa aduca bauturi plateste o taxa de 5eur/pers.

Dupa 3 zile, ma suna doamna si imi spune ca a venit altcineva la colega ei si a platit avansul pentru sala Atena pentru data la care vroiam eu si ca nu a primit mailul meu.
Dupa ce ca vroia sa platesc 110 meniuri inloc de 100 cat era minimum, mai m-a si mintit ca nu a primit mailul, ceea ce nu mi se pare ok.
Mi se pare cam ciudata coincidenta, ca dupa 3 zile de la intalnire, sa vina alta persoana sa plateasca avansul pentru aceeasi sala si aceeasi data.

Sper ca cele care fac nunta la Crystal Palace Ballrooms sa nu intampine probleme cu personalul
( aveti grija totusi, ca oamenii sunt pusi sa faca cat mai multi bani).

raluca182003
07.02.2011, 12:29:14
Imi pare rau pt ce ai patit.Noi nu am avut nicio problema de comunicare pana acum.Stiu insa ca,dupa ce am semnat noi contractul (prin octombrie) au angajat o alta persoana...deci e posibil sa fie mai noua si sa le incurce.Noua ni s-a spus de la inceput ca min este de 100 de pers.
Am vazut si sala noastra,si intr-adevar este mai tinereasca.Multumesc.

PinkRose
27.05.2011, 18:16:04
Buna, fetelor!
Am revenit dupa destul de mult timp :) insa ne-a luat ceva timp sa ne hotaram...si pana la urma vom face nunta la Crystal Palace in sala Londra (noua aceea ne-a placut cel mai mult, desi toate sunt deosebite).
Intre timp am mai fost si la un botez la ei (in sala Viena) si vreau sa spun ca totul a fost perfect. Mancarea, servirea, absolut tot. Si am comunicat extrem de bine cu cei de acolo, nu am avut probleme cu rezervarea salii sau cu meniul. asa ca raluca182003 si mica_stea, sunteti pe maini bune! ;-)
abia astept ziua nuntii!!!!!!:x:)

SimonaIonescu
05.06.2011, 11:19:40
Buna, fetelor!
Am revenit dupa destul de mult timp :) insa ne-a luat ceva timp sa ne hotaram...si pana la urma vom face nunta la Crystal Palace in sala Londra (noua aceea ne-a placut cel mai mult, desi toate sunt deosebite).
Intre timp am mai fost si la un botez la ei (in sala Viena) si vreau sa spun ca totul a fost perfect. Mancarea, servirea, absolut tot. Si am comunicat extrem de bine cu cei de acolo, nu am avut probleme cu rezervarea salii sau cu meniul. asa ca raluca182003 si mica_stea, sunteti pe maini bune! ;-)
abia astept ziua nuntii!!!!!!:x:)

Cred ca ai gresit sala sau data nuntii, pentru ca noi o sa avem nunta pe 18 iunie la sala Londra. :P

kilip
25.06.2011, 07:56:40
Buna fetelor,
Si eu tot aici imi voi face nunta..pe 30 iulie 2011, in sala Roma.Mie mi s-au parut super ca si organizare, nu am avut nici un fel de problema.Am vazut bucatariile lor care arata absolut superb.Stau foarte bine din punct de vedere al curateniei , iar bucatarul sef chiar stie ce face.Va recomand ca si saloane, desi locatia lasa de dorit.

raluca182003
26.06.2011, 17:35:58
Buna fetelor,
Si eu tot aici imi voi face nunta..pe 30 iulie 2011, in sala Roma.Mie mi s-au parut super ca si organizare, nu am avut nici un fel de problema.Am vazut bucatariile lor care arata absolut superb.Stau foarte bine din punct de vedere al curateniei , iar bucatarul sef chiar stie ce face.Va recomand ca si saloane, desi locatia lasa de dorit.

Si noi tot pe 30 iulie avem nunta aici,in sala Viena.Nu a mai ramas foarte mult timp pana la evenimente :)
Intr-adevar,par a fi profesionisti.Am comunicat foarte bine pana acum cu ei.Intre timp noi am avut si degustarea si am fost foarte multumiti.Speram sa iasa bine.

madyyy
18.08.2011, 16:26:37
Dragele mele,
Sunt nou inregistrata pe acest forum si am marea rugaminte daca puteti da mai multe detalii referitoare la nuntile ce au avut loc in aceasta locatie.
As vrea sa stiu cum au desfasurat evenimetele voastre privind servirea, aerul conditionat, cum a fost atmosfera, sala pare prea goala etc.

Va multumesc !

raluca182003
26.08.2011, 21:25:02
[QUOTE=madyyy;4322356]Dragele mele,
Sunt nou inregistrata pe acest forum si am marea rugaminte daca puteti da mai multe detalii referitoare la nuntile ce au avut loc in aceasta locatie.
As vrea sa stiu cum au desfasurat evenimetele voastre privind servirea, aerul conditionat, cum a fost atmosfera, sala pare prea goala etc.
Bine ai venit!
Cu mana pe inima iti spun ca faci cea mai buna alegere daca te hotarasti sa faci nunta aici.
Servirea este exceptionala,ai un ospatar la o masa...nu pun nici macar sucurile,te servesc ei cu absolut tot,invata ce bei si nici nu apuci sa termini paharul ca ti-au si adus altul.Seful de sala ne-a stresat toata seara cu intrebari daca este totul ok,daca mai avem nevoie de ceva,daca suntem multumiti etc.Mancarea este calda de la prima pana la ultima farfurie.
Aerul conditionat este super ok...noi am facut pe 30 iulie..deci fix in toiul verii ...si a fost foarte bine in interior,sistemul de ventilatie a fost foarte bun,nu se simtea deloc fumul de tigare.
Sala nu iti mai pare goala cand sunt mesele si florile aranjate,iar daca mai ai si lumini...se schimba radical.Noi am avut sala Viena.
Tin sa iti spun ca au avut si un generator,in caz de ceva neprevazut.
Sincer iti spun,sunt profesionisti si seriosi pana la final.O alegere mai buna de atat nici ca puteam sa facem.Nu regretam ca am ales acesta locatie,daca ar fi sa mai facem nunta inca o data tot acest loc l-am alege.
Spor la pregatiri!

madyyy
29.08.2011, 11:30:50
Bine te-am gasit !
Iti multumesc mult pentru raspuns si gandurile bune care mi le-ai transmis. Deja m-am mai linistit...Sper ca totul sa iasa bine si cu siguranta voi reveni cu feedback dupa eveniment. Pana atunci sper sa impartasim cat mai multe impresii si idei legate de aceasta locatie.

Iti multumesc inca o data !

DeeDee05
29.09.2011, 16:15:29
Buna,

Eu am fost la o nunta in August in sala Roma la Crystal Palace Ballrooms si e totul foarte ok - de la servire la mancare
Noua ne-a placut mult si ne-am simtit bine
Bafta la pregatiri

theutza19
09.12.2011, 12:17:17
Buna miresici,
Sunt nou inregistrata pe acest forum,sunt foarte incantata sa aud numai laude legate de acest restaurant.La anul pe 30 iunie 2012,voi avea si eu nunta(nu mai stiu exact cum se numeste sala,este cea cu mocheta bej).
Astept ideei pentru decorarea acestui salon de la viitoarele miresici sau fostele miresici.;;)
Multumesc si ca urez o zi execelenta!

flory2012
18.12.2011, 17:13:49
Acesta este restaurantul pe care l-am ales pentru nunta. Mi se pare foarte dragut si cu oferte ok la meniu. Cine isi mai face sau si-a facut nunta aici. ceva probleme? Ca sa stiu la ce sa fiu atenta

theutza19
27.12.2011, 10:51:42
Acesta este restaurantul pe care l-am ales pentru nunta. Mi se pare foarte dragut si cu oferte ok la meniu. Cine isi mai face sau si-a facut nunta aici. ceva probleme? Ca sa stiu la ce sa fiu atenta

Buna,si eu sunt o miresica care face nunta la acest restaurant,eu sunt ffff nemultumita de husele restaurantului,nici nu vor sa le schimbe:((sunt din saten si arata oribil si ca sa inchiriez ma duce fff mult:((.voi ce parere aveti?
SPOR LA ORGANIZAT MIRESICI.

annemarie_blue
17.01.2012, 16:28:32
Dragele mele,

Sunt noua aici :)
Suntem in cautare de locatii de nunta si tb sa luam o decizie cat de curand . . . dar la Crystal Palace Ballrooms o sa spunem pas . . .
De ce?
Pt ca am avut ghinionul sa dam de cineva total dezinteresat,ne-am indragostit de sala Viena,ne placuse si ne si visam avand nunta acolo,pana cand am relizat ca oamenii de acolo au o mare pb cu banii,este jaf la drumul mare,nu sunt flexibili si poti sa ajungi sa-ti factureze si de cate ori mergi la toaleta!
Nu se poate asa ceva,aveti f mare grija ce semnati cu ei pt ca sunt destul de ciudati,adica pe noi ne-au dus cu zaharelul si cu vorba buna pana in ziua in care ne-am dus sa dam avansul cand surpriza,in contract scria altceva decat ceea ce discutasem noi.Nu ai voie sa faci asa ceva si in momentul in care i-am spus doamnei de acolo ca noi am agreat altceva,dansa a inceput sa se rasteasca la noi :O

Ce sa va zic,noi am zis pas,o sa ne indreptam spre alt local si am ramas cu un gust amar in ceea ce priveste minunatul locat Crystal Palace Ballrooms,imi pare rau,dar din punctul meu de vedere sala Viena este MINUNATA,dar personalul . . . sub orice critica.

Multumesc si succes celor care isi fac nunta aici!

Anne

Bridezilla8
08.02.2012, 22:10:44
Dragele mele,

Sunt noua aici :)
Suntem in cautare de locatii de nunta si tb sa luam o decizie cat de curand . . . dar la Crystal Palace Ballrooms o sa spunem pas . . .
De ce?
Pt ca am avut ghinionul sa dam de cineva total dezinteresat,ne-am indragostit de sala Viena,ne placuse si ne si visam avand nunta acolo,pana cand am relizat ca oamenii de acolo au o mare pb cu banii,este jaf la drumul mare,nu sunt flexibili si poti sa ajungi sa-ti factureze si de cate ori mergi la toaleta!
Nu se poate asa ceva,aveti f mare grija ce semnati cu ei pt ca sunt destul de ciudati,adica pe noi ne-au dus cu zaharelul si cu vorba buna pana in ziua in care ne-am dus sa dam avansul cand surpriza,in contract scria altceva decat ceea ce discutasem noi.Nu ai voie sa faci asa ceva si in momentul in care i-am spus doamnei de acolo ca noi am agreat altceva,dansa a inceput sa se rasteasca la noi :O

Ce sa va zic,noi am zis pas,o sa ne indreptam spre alt local si am ramas cu un gust amar in ceea ce priveste minunatul locat Crystal Palace Ballrooms,imi pare rau,dar din punctul meu de vedere sala Viena este MINUNATA,dar personalul . . . sub orice critica.

Multumesc si succes celor care isi fac nunta aici!

Anne

Mi se pare foarte ciudat... eu am fost azi si am vorbit cu cineva acolo si mi s-a parut foarte de treaba... a stat peste program pentru a ne astepta, a fost extrem de amabila, ne-a explicat toate detaliile, ne-a aratat salile.
Oferta pare mai mult decat la obiect, cu toate clarificarile necesare... As vrea sa fac nunta in octombrie aici. In plus sunt avantaje pe care alte locatii nu ni le-au oferit, meniurile dj-ului, fotografului si cameramanului for fi de 18 euro, au zis ca nu li se pare normal sa platim 3 meniuri intregi in plus.
Sunt foarte curioasa de ce ti s-a parut jaf si de ce ai avut impresia ca te vor taxa in plus... pana la urma contractul semnat e sfant, nu-ti pot cere nimic in plus.
Te rog sa-mi dai si mie mai multe detalii.
Merci!
Casa de piatra!

Bridezilla8
08.02.2012, 22:15:08
E cineva care a facut nunta de curand aici?? Eu as vrea sa fac in octombrie anul acesta si vad opinii diferite... Unele pro si altele contra. Mie mi-a placut foarte mult, sunt sali mari si frumoase si in plus am vazut ca nu impun un numar prea mare de invitati pentru contract.
Rog miresicile care au facut nunta la Crystal Palace Ballrooms sa ma ajute cu pareri si sfaturi.
Merciii!!;;)

annemarie_blue
10.02.2012, 13:34:49
Mi se pare foarte ciudat... eu am fost azi si am vorbit cu cineva acolo si mi s-a parut foarte de treaba... a stat peste program pentru a ne astepta, a fost extrem de amabila, ne-a explicat toate detaliile, ne-a aratat salile.
Oferta pare mai mult decat la obiect, cu toate clarificarile necesare... As vrea sa fac nunta in octombrie aici. In plus sunt avantaje pe care alte locatii nu ni le-au oferit, meniurile dj-ului, fotografului si cameramanului for fi de 18 euro, au zis ca nu li se pare normal sa platim 3 meniuri intregi in plus.
Sunt foarte curioasa de ce ti s-a parut jaf si de ce ai avut impresia ca te vor taxa in plus... pana la urma contractul semnat e sfant, nu-ti pot cere nimic in plus.
Te rog sa-mi dai si mie mai multe detalii.
Merci!
Casa de piatra!

Pai :

- in primul rand mi-au spus ca luminile din sala sunt incluse in pret ( acele RGB-uri ) ca mai apoi sa aflu ca de fapt pt ele tb sa platim 200 € ( asta am citit in contract,cand ne-am dus sa dam avansul,pana atunci mi-au spus ca luminile sunt incluse in pretul meniului )
- ne-au dat niste variante de meniuri sofisticate si le-am spus ca dorim sa se inlocuiasca anumite componente ale meniului si eventual sa ne mai scada ceva din pret,noi ne dorim o nunta cu mancare traditionala si spre ex i-am rugat sa ne inlocuiasca buchetul de creveti cu altceva ,iar saspunsul a fost categoric NU
- din principiu daca pretul este X € / persoana si ai posibilitatea sa negociezi,toata lumea vrea sa mai scada putin acest pret,iar ei au spus ca o negociere poate sa aiba loc doar pt o nunta de minim 150 de persoane

Tu de exce sala ai ales si la ce pret ai ajuns cu meniul?

Nu are rost ca continui,nu o sa facem acolo,ne-am gasit deja in alta parte,dar mi-am dorit sa scriu pe forum ca sa vada si celelalte mirese de ce m-am lovit eu acolo.

Multumesc si succes J

Bridezilla8
13.02.2012, 20:00:20
Pai :

- in primul rand mi-au spus ca luminile din sala sunt incluse in pret ( acele RGB-uri ) ca mai apoi sa aflu ca de fapt pt ele tb sa platim 200 € ( asta am citit in contract,cand ne-am dus sa dam avansul,pana atunci mi-au spus ca luminile sunt incluse in pretul meniului )
- ne-au dat niste variante de meniuri sofisticate si le-am spus ca dorim sa se inlocuiasca anumite componente ale meniului si eventual sa ne mai scada ceva din pret,noi ne dorim o nunta cu mancare traditionala si spre ex i-am rugat sa ne inlocuiasca buchetul de creveti cu altceva ,iar saspunsul a fost categoric NU
- din principiu daca pretul este X € / persoana si ai posibilitatea sa negociezi,toata lumea vrea sa mai scada putin acest pret,iar ei au spus ca o negociere poate sa aiba loc doar pt o nunta de minim 150 de persoane

Tu de exce sala ai ales si la ce pret ai ajuns cu meniul?

Nu are rost ca continui,nu o sa facem acolo,ne-am gasit deja in alta parte,dar mi-am dorit sa scriu pe forum ca sa vada si celelalte mirese de ce m-am lovit eu acolo.

Multumesc si succes J

Da, si noi vrem un meniu mai traditional... dar ni s-a zis ca daca inlocuim anumite componente ale meniului cu produse inferioare ca pret nu se percepe taxa suplimentara... deci daca inlocuiesc crevetii cu salamul de sibiu nu cred ca va fi o problema.... sau cel putin sper ca nu va fi
noua ne place f mult locatia (sala Roma, parca... cea cu tapet si candelabrul alb), sper sa nu avem surprize.
Lumini sincer nu vrem... si nici nu m-am gandit sa negociez pretul meniului pt ca mi s-a parut mai mult decat ok dar vedem atunci cand semnam contractul daca apare ceva nou.
Persoana cu care am vorbit se numeste Liliana Avesalon si a fost mai mult decat amabila iar dupa intalnire ne-a sunat si ne-a dat tot felul de detalii...
Merci mult pentru informatii!!!
Voi unde faceti? ;;)

Bridezilla8
11.04.2012, 21:34:26
Mie imi plac cele aurii, se potrivesc bine cu tapetul din sala Roma pe care am ales-o. :)
Cand ai nunta?

theutza19
10.05.2012, 14:40:54
Buna,
Va anunt ca data de 30 iunie 2012 la Crystal Palace Ballroom,s-a eliberat.Este primul weekend dupa postul Pavel si PETRU.

Iulia098
14.05.2012, 20:53:56
Buna,
Va anunt ca data de 30 iunie 2012 la Crystal Palace Ballroom,s-a eliberat.Este primul weekend dupa postul Pavel si PETRU.

Buna,

Imi poti spune te rog daca s-a anulat evenimentul de tot sau ai ales alta locatie? Te intreb deoarece dupa ce am vizionat peste 20 de locatii aceasta era cea care ne-a placut cel mai mult din toate punctele de vedere (exceptand strada din care se intra, dar pana la urma nu faci nunta in strada si este foarte aprope de unde locuiesc).
Prima oara am fost sa-i vizitam sambata 12.05.2012 si aveau 3 nunti: sala Viena, sala Atena si in sala Londra. Ne-am intalnit intamplator prin curte cu bucatarul sef care a fost mai mult decat incantat sa ne arate bucataria si am avut ce vedea: curata, mare, foarte dotata.
Sefii de sali mai mult decat amabili iar doamna de la marketing a stat de vorba astazi cu noi astazi mai mult de o ora.
Imi pare tare rau ca am citit si pareri mai putin bune deoarece noi am avut cu totul alta experienta.

Iulia

annemarie_blue
15.05.2012, 09:36:01
Buna,

Si eu sunt curioasa de ce ai renuntat la ei?
Eu stiu de ce am renuntat,dar sunt curioasa sa vad si parerea celorlalti . . . Am vazut ca sunt persoane care par foarte incantate de personalul de acolo,eu am fost dezamagita si sper sa nu va strice nimeni un moment atat de special cum este nunta!

annemarie_blue
15.05.2012, 09:37:17
Buna,

Imi poti spune te rog daca s-a anulat evenimentul de tot sau ai ales alta locatie? Te intreb deoarece dupa ce am vizionat peste 20 de locatii aceasta era cea care ne-a placut cel mai mult din toate punctele de vedere (exceptand strada din care se intra, dar pana la urma nu faci nunta in strada si este foarte aprope de unde locuiesc).
Prima oara am fost sa-i vizitam sambata 12.05.2012 si aveau 3 nunti: sala Viena, sala Atena si in sala Londra. Ne-am intalnit intamplator prin curte cu bucatarul sef care a fost mai mult decat incantat sa ne arate bucataria si am avut ce vedea: curata, mare, foarte dotata.
Sefii de sali mai mult decat amabili iar doamna de la marketing a stat de vorba astazi cu noi astazi mai mult de o ora.
Imi pare tare rau ca am citit si pareri mai putin bune deoarece noi am avut cu totul alta experienta.

Iulia

Te rog sa ai grija cu eu,sunt f draguti pana ajungi sa semnezi contractul cu ei sau pana incepi sa pui intrebari care nu le convin.

Iulia098
15.05.2012, 10:32:47
Te rog sa ai grija cu eu,sunt f draguti pana ajungi sa semnezi contractul cu ei sau pana incepi sa pui intrebari care nu le convin.

Buna,

Am solicitat inca de ieri un draft al contractului si mi se pare rezonabil.
De exemplu m-am intalnit la o alta locatie cu o viitoare mireasa care imi spunea ca a citit in alt contract la o alta locatie clauze nu tocmai ok: daca se enuleaza evenimentul cu 3 luni inainte trebuie sa platesti 60% din contract; daca spargi sau strici ceva trebuie sa platesti dublu fata de cat a costat.
Iar legat de ce spui tu ca nu mai sunt asa de draguti dupa ce semnezi contractul cu toatea aceastea sambata aveau 3 nunti comparativ cu alta locatie din Bucuresti despre care am citit numai de bine aici pe forum iar acestia aveau doar o nunta din 4 sali disponibile. Iar pretul meniului este aproximativ la fel la ambele locatii.
Oricum nu am luat inca decizia finala cu cine voi semna contractul si daca va fi sa semnez cu ei mi-au spus ca sunt flexibili sa scrie in contract tot ce dorim sa se intample la eveniment, iar daca nu vor face asa contractul logic ca nu o sa semnam nimic.

Iulia

dns_nicoleta
17.05.2012, 08:56:18
Dragele mele,

Sunt putin ingrijorata de ceea ce am citit aici :-?
Eu am semnat deja cu cei de la Crystal Palace Ballroom si o sa avem nunta pe 13 octombrie in sala Viena.
Va rog sa-mi spuneti si mie ce anumen s-a intamplat de renuntati la ei?
Nu a fost ok personalul,pretul,locatia . . . ce anume nu a fost ok?
Eu acolo am vorbit cu Valentina si mi-a lasat o impresie foarte buna,sunt sigura ca o sa se ocupe de noi si ca totul o sa iasa bine.Am vorbit si cu bucatarul,care iarasi mi-a lasat o impresie buna.
Este adevarat ca am ceva temeri vis-a-vis de eveniment,dar nu au legatura cu locatia si cu mancarea,au legatura cu muzica,cu invitatii . . . cu chestii care nu tin de locatie.

Multumesc frumos si va rog sa-mi spuneti ce anume va determina sa renuntati la ei?

Nicoleta

Iulia098
17.05.2012, 10:18:42
Buna,

Si eu as dori sa semnez un contract cu ei numai ca mai am si o alta varianta si trebuie sa ma decid.
Ideea este ca parerile negative despre aceasta locatie le-am citit numai de la persoane care nu au facut nunta aici.
Chiar adineauri am fost la coaforul unde ma duc eu de vreo 4 ani si le-am intrebat pe fetele de acolo daca stiu pe cineva care a facut nunta/botez la Crystal Palace si mi-au spsu ca au fost cateva fete anul trecut si ca au fost foarte multumite chiar si managerii coaforului au facut un botez aici in 2011 si la fel nu au avut nimic de obiectat.
Daca stau sa ma gandesc parerile negative au fost mai mult legat de comunicarea cu persoana cu care au stat de vorba. De exemplu scria cineva aici pe site ca i s-a comunicat un numar mai mare de persoane pentru care inchieie contracte. Mie mi-au spus de la inceput ca este minim 100, exceptand sala Bucuresti. La fel legat de pretul luminilor, mie nu mi-au spus niciodata ca sunt incluse in meniu. Deasemena de fiecare data cand am fost la ei(inclusiv aseara ca sa le spunem varianta aleasa de noi ca si meniu si sa ne faca pret) au fost foarte draguti chiar daca eu o tineam pe doamna respectiva peste program.
Deci in concluzie fiecare este liber sa-si aleaga ce salon/restaurant doreste pentru organizarea nuntii.

Toate cele buna,
Iulia

theutza19
22.05.2012, 14:06:11
Buna,

Iulia

Buna,
Eu am fost fff incantata de Crystal Palace si sunt incontinuare,am avut motive personale sa renunt,nici vorba de stafful Crystal,care este foarte ok,cel putin Andreea cu care am tot vorbit a fost fffff draguta.
Eu va recomand cu cea mai mare incredere CRYSTAL PALACE BALLROOMS:).

theutza19
22.05.2012, 14:11:29
Buna,

Am solicitat inca de ieri un draft al contractului si mi se pare rezonabil.
De exemplu m-am intalnit la o alta locatie cu o viitoare mireasa care imi spunea ca a citit in alt contract la o alta locatie clauze nu tocmai ok: daca se enuleaza evenimentul cu 3 luni inainte trebuie sa platesti 60% din contract; daca spargi sau strici ceva trebuie sa platesti dublu fata de cat a costat.
Iar legat de ce spui tu ca nu mai sunt asa de draguti dupa ce semnezi contractul cu toatea aceastea sambata aveau 3 nunti comparativ cu alta locatie din Bucuresti despre care am citit numai de bine aici pe forum iar acestia aveau doar o nunta din 4 sali disponibile. Iar pretul meniului este aproximativ la fel la ambele locatii.
Oricum nu am luat inca decizia finala cu cine voi semna contractul si daca va fi sa semnez cu ei mi-au spus ca sunt flexibili sa scrie in contract tot ce dorim sa se intample la eveniment, iar daca nu vor face asa contractul logic ca nu o sa semnam nimic.

Iulia

Buna,
Pe noi nu ne-au obligat sa platim absolut nimic in plus,am anulat contractul si gata.

Iulia098
22.05.2012, 19:12:12
Buna,
Pe noi nu ne-au obligat sa platim absolut nimic in plus,am anulat contractul si gata.

Buna,

Multumim pentru lamuriri.

Toate cele bune,
Iulia

mitza63
29.07.2012, 18:52:47
Buna la toata lumea,

Nu sunt miresica, sunt "miresoi", dar am facut contul asta pt a putea impartasi experienta pe care noi (eu si miresica) am avut-o legata de nunta noastra de la Crystal Palace Ballrooms, sala Atena.
Spun de la bun inceput ca experienta a fost exceptionala si asta desi stiu ca nu am fost cei mai "lejeri" clienti (72 de restaurante analizate, 55 din ele vizitate si o inclinatie aparte spre detaliu si meticulozitate vorbesc de la sine) si voi descrie putin punctual.
- Locatia este langa piata de flori (in spatele Pietei George Cosbuc) si am citit ca pe strada miroase a plante descompuse. Pot spune ca in nici una din datile in care am fost la locatie, la diferite ore din zi, incepand de prin ianuarie pana la nunta din 7 iulie nu am intalnit problema asta.
- Oamenii cu care am interactionat in organizarea si desfasurarea nuntii au fost dna Liliana Avesalon si partial Andreea, colega ei, Ciprian Dantes si Florin, seful de sala pe durata evenimentului. Despre absolut fiecare in parte pot spune ca au facut tot posibilul, cu mult profesionalism, pentru ca evenimentul nostru sa fie unul reusit. Le multumim public cu ocazia asta.
- Pentru a alege locatia de nunta, am avut o anumita necesitate particulara, pe care cei de la locatie au intampinat-o cu bunavointa, desi asta presupunea un efort suplimentar din partea lor.
- Legat de negociere si detaliile contractuale am fost foarte multumiti. Au fost cat s-a putut de flexibili, totul a fost extrem de transparent, am stiut de la inceput ce ne ofera inclus in pretul meniului (de ex. generator electric in cazul unei pene de curent) si ce ne costa extra (de ex. luminile ambientale RGB, video-proiectorul) si nu am avut nici o surpriza neplacuta.
- Detaliile de organizare le-am discutat si stabilit cu Liliana, care a fost un exemplu de bunavointa, proactivitate si profesionalism.
- Punerea in practica a detaliilor discutate cu Liliana, precum si rezolvarea diverselor "scapari" ale noastre in noaptea evenimentului le-am realizat cu sprijinul lui Ciprian, care efectiv ne-a dat sentimentul ca orice problema se poate rezolva.
- Mancarea a fost excelenta (asta bazat pe parerea proprie formata inca de la degustare si pe feedback de la invitati), meniul standard oferit de ei a putut fi ajustat, iar pe langa bauturile din meniu am putut aduce ceva in plus fara traditionala si neinteleasa de mine "taxa de dop" perceputa de multe restaurante
- Servirea si interactiunile din timpul evenimentului au fost asigurate de seful de sala, Florin, impreuna cu echipa lui. Trebuie mentionat ca politica locatiei e ca bautura sa nu stea pe masa iar servirea sa se faca la pahar, in directia asta existand un chelner la maxim 15 persoane (2 chelneri la maxim 3 mese). Legat de asta, in discutiile premergatoare evenimentului, l-am rugat pe Ciprian sa nu existe situatia in care vreun invitat asteapta sau se uita disperat dupa un chelner si nu e servit, iar el ne-a asigurat ca nu va exista, fara insa sa insiste exagerat pe tema asta. Am crezut atunci ca nu e sigur ca asta se poate intampla 100% din timp. Am aflat apoi ca de fapt ei nici nu concep sa fie altfel. Nu stiu daca isi antreneaza oamenii sa citeasca ganduri sau limbajul trupului, dar impresia generala a fost ca sunt extraordinari, intuitivi si proactivi, anticipand ce isi doresc invitatii, iar eu am patit de vreo 3 ori sa ma uit doar in jur stanga-dreapta cautandu-l pe Florin, fara sa zic totusi ceva, si sa apara un ospatar care sa ma intrebe "Il cautati pe seful de sala?"

Asta e imaginea in mare. Impresia pregnanta premergatoare evenimentului si consolidata pe parcursul desfasurarii lui e ca oamenii de la Crystal sunt f profesionisti, stiu ce au de facut si fac bine ce fac.

Mihai

Bridezilla8
16.09.2012, 16:38:39
Si eu am nunta tot pe 13 octombrie la Crystal in sala Roma.
Ne vom intalni pe acolo cu siguranta. :))
Mie mi s-au parut ok, am vorbit si noi tot cu Liliana. Am fost la degustare, meniul e super cu cateva mici modificari.
Am vizitat si bucataria care arata ca-n filme.
Ei au foarte multe nunti acolo si nu am auzit pana acum pareri proaste, plus ca au multe evenimente corporate tot timpul anului (poti vedea pe net) gen congresul medicilor, etc.
Eu zic ca o sa iasa ok... n-avem de ce sa ne facem probleme.
Pana la urma nu a postat nimeni vreo parere proasta din cei care au participat deja la vreun eveniment acolo.

Casa de piatra!

Bridezilla8
12.11.2012, 21:18:09
Buna,

Revin cu pareri despre nunta la Crystal Pallace Ballrom.
Noi am avut nunta anul acesta pe 13 Octombrie.

Organizarea evenimentului a fost super.
Noi am discutat cu Liliana Avesalon si cu Ciprian.
Nota 10 pentru ei si pentru ospatari, pentru chef & bucatari si pentru seful de sala si pentru toti. :)

Nunta a iesit foarte frumoasa, totul a fost extraordinar si aranjat pana la ultimul detaliu si a fost evident ca toata lumea si-a dat interesul ca sa iasa perfect. Servirea a fost impecabila si prompta. Nici nu apucau paharele sa se goleasca si erau iar umplute. Mancarea extraordinar de buna. Toata lumea a fost multumita si tuturor invitatilor le-a placut foarte mult. Sincer va zic ca a fost nunta cea mai frumos organizata dintre toate la care am participat pana acum. :)

Nu ni s-a cerut niciun ban in plus fata de ce am discutat inital asa cum am citit mai sus, ca invitati trebuiau sa fie minim 70 persoane, ceea ce mi se pare rezonabil. Sala a fost superb aranjata, ca de basm. Iar raportul pret / caliate a fost foarte bun.

Si cel mai tare mi s-a parut ca fiul patronului a venit pe la 12 sa ne intrebe daca totul este ok si sa verifice.

Pentru oricine are vreo intrebare in legatura cu acest restaurant ii stau la dispozitie cu raspunsuri. Iar daca pare ca o lauda gratuita voi reveni cu poze pentru a sustine veridicitatea celor mai sus mentionate. :)

Kat14
19.11.2013, 19:16:54
- Locatia este langa piata de flori (in spatele Pietei George Cosbuc) si am citit ca pe strada miroase a plante descompuse. Pot spune ca in nici una din datile in care am fost la locatie, la diferite ore din zi, incepand de prin ianuarie pana la nunta din 7 iulie nu am intalnit problema asta.

Eu treceam zilnic pe acolo, miroase a cadavru si a putreziciune. Si cainii morman.

Oricum, recenzia asta bate rau la ochi, banuiesc ca esti patronul sau cineva din familie.

dana_g_radu
23.08.2015, 21:38:54
Buna,

Am citit si eu o parte dintre review-urile de mai jos si pot spune ca le sustin pe toate cele pozitive si nu le consider deloc exagerate sau masluite, pana la urma sa fim realisti nu exista perfectiune si depinde de fiecare pe ce pune accent mai mult.
In ceea ce priveste mirosul, intr-adevar nu este tocmai cea mai curata si selecta zona a Bucurestiului dar va garantez (am mirosul foarte fin :D) ca nici in curte si nici in sali nu miroase absolut deloc.
Noi am avut nunta pe 4 Iulie, sala Atena si totul a decurs foarte bine:vesela foarte curata, set-up-ul salii impecabil, mancarea a fost ca le degustare (unde am cerut mici ajustari care s-au reflectat intru totul in seara evenimentului), bautura a fost rece tot timpul, servirea foarte profi (as vrea sa subliniez aici deoarece si noi am auzit unele comentarii din public ca atunci cand se servesc felurile de mancare chelnerii chiar nu au cum sa serveasca si bauturi si durata de asteptare este de cca 10 min).
Pe toata durata evenimentului ne-am bazat pe ajutorul sefului de sala care ne-a consultat cu privire la orele de servire a fiecarui fel de mancare si s-a asigurat ca nu lipseste nimic. Totodata seful de restaurant, dl Ciprian a avut grija ca niciun incident sa ne umbreasca evenimentul.
Printre alte aspecte pozitive doresc sa enumar:
- buna colaborare cu Oana Dumitrache din echipa de marketing care ne-a sustinut in toate lunile dinaintea nuntii si care s-a asigurat ca vor fi puse in aplicare toate cerintele noastre si ca sunt respectate toate conditiile prezentate inainte de incheierea contractului
-amenajararea unui colt de "tras sufletul" afara, in fata fiecarei sali
- antecamera foarte spatioasa care permite primirea invitatilor si de ce nu amenajarea unui colt vesel pentru fotografii
-flexibilitatea in ceea ce priveste amenajarea salii de orice firma din exterior (stiu restaurante care iti impun sa inchei contract doar cu anumite firme)
-bai foarte mari (nimianui nu-i place sa stea la coada la toaleta la un eveniment, nu-i asa?) si foarte curate.

Vreau sa mentionez ca cele de mai sus nu sunt afirmate doar de noi ci si de buna parte dintre participantii la eveniment.

Daca mai pot ajuta si cu alte detalii va rog reply.