PDA

Versiunea completa : Prajituri, torturi,bunatati...

Chilly
11.08.2010, 14:30:00
Ati auzit careva de tanti Silvia din Hateg? am inteles k face prajituri foarte bune dar ca nu ar avea un laborator prea mare si as vrea sa stiu daca ati apelat careva la ea pentru prajiturile necesare la o nunta mare:-s

andredeia
11.08.2010, 15:50:02
Ati auzit careva de tanti Silvia din Hateg? am inteles k face prajituri foarte bune dar ca nu ar avea un laborator prea mare si as vrea sa stiu daca ati apelat careva la ea pentru prajiturile necesare la o nunta mare:-s
buna
doamna de la hateg nu are lab face acasa
te pot ajuta cu un lab in calan
e nou deschis
au praji f bne
daca vrei iti trimit pm cu adresa si locatia

andredeia
12.08.2010, 13:29:27
stie cineva unde au deschisa cofetarie cei de la pestis ca as vrea si eu as merg sa vad ce praji au
mersi

butterflygirl
28.09.2010, 15:17:15
o sa merg eu da nu stiu sigur in ce zi...cred ca stie logodnicul meu unde e.tortul meu e cam complicat si sunt curioasa sa vad daca pot ei sa faca.stiu inca ca fac prajituri si torturi foarte bune

andredeia
28.09.2010, 18:31:56
o sa merg eu da nu stiu sigur in ce zi...cred ca stie logodnicul meu unde e.tortul meu e cam complicat si sunt curioasa sa vad daca pot ei sa faca.stiu inca ca fac prajituri si torturi foarte bune
pt foto iti pot recomanda eu pe cineva!
P.s. Sa-mi zici si mie te rog de praji de la pestis sa compar preturi
chiar daca mie mi-au placut mult cele de la calan de la amaretto

butterflygirl
29.09.2010, 10:50:51
pt foto iti pot recomanda eu pe cineva!
P.s. Sa-mi zici si mie te rog de praji de la pestis sa compar preturi
chiar daca mie mi-au placut mult cele de la calan de la amaretto

cred ca o sa merg maine cu al meu la deva si cand ma intorc trec pe acolo sa vad ce preturi au..trimite-mi si mie un pm cu fotograful de care ziceai pls

Bijuca
13.12.2010, 14:26:40
Buna fetelor...
Vad a nu se prea disuta depre acst subiect: PRAJITURI SI TORTURI :D
Ok...rugamintea mea este daca puteti sa-mi dati ceva sfaturi unde sa ma duc sa vad de prajituri.
Va multumesc mult!

mari10
13.12.2010, 15:29:30
Buna fetelor...
Vad a nu se prea disuta depre acst subiect: PRAJITURI SI TORTURI :D
Ok...rugamintea mea este daca puteti sa-mi dati ceva sfaturi unde sa ma duc sa vad de prajituri.
Va multumesc mult!

La Santuhalm, la Sicopan...prajiturile asortate sunt 23 ron/kg, iar torturile pana la 35 ron/kg, depinde de compozitie, daca vrei pe suport aprox cu 2-3 luni e bine s amergi sa rezervi suportul.
La Calan, la Amaretto - am fost vineri si am comandat niste prajituri pt Craciun: 25 ron/kg. prajituri asortate, si 30-32-35 ron/kg tortul, tot asa , depinde de compozitie, ei taxeaza transportul si livreaza marfa pana maxim la ora 22, deci trebuie ca restaurantul sa aibe o sala unde s ale depoziteze pana in momentul servirii, a si comanda si cu 1 luna inainte de nunta e ok...asa au zis ei...
Vreau sa ma interesez si la Pestis, dar inca nu am avut ocazia..daca stie cineva detalii sa imi spuna si mie.
Cam atat stiu eu de prajituri si torturi.

Ooanyy
13.12.2010, 16:36:43
Noi am dat comanda aici de praji la o doamna acasa, care face niste praji exceptionale , ( le face k mama)...si mai ales k tot ii duc eu(margarina, nuca etc ) si i-a 9 lei pe o tava(nu stiu dimensiunile, dar e c-am de 2 ori cat ceea de la cuptor)....tortul:x il fac la mio delicia in Deva, nu stiu cat costa ....dar am mancat de acolo la cofetarie si la o nunta....ma pot duce cu poza pt tort ......inca nu stiu cum v-a arata dar stiu ce v-a contine:D:x(care v-a fi cu ciocolata si fructe de padure si pe deasupra martipan sa se poata modela.).

Bijuca
15.12.2010, 11:30:42
Noi am dat comanda aici de praji la o doamna acasa, care face niste praji exceptionale , ( le face k mama)...si mai ales k tot ii duc eu(margarina, nuca etc ) si i-a 9 lei pe o tava(nu stiu dimensiunile, dar e c-am de 2 ori cat ceea de la cuptor)....tortul:x il fac la mio delicia in Deva, nu stiu cat costa ....dar am mancat de acolo la cofetarie si la o nunta....ma pot duce cu poza pt tort ......inca nu stiu cum v-a arata dar stiu ce v-a contine:D:x(care v-a fi cu ciocolata si fructe de padure si pe deasupra martipan sa se poata modela.).

Aici unde?
Poti sa-mi spui si mie cine e doamna?
Ms mult!

Bibi133
15.12.2010, 15:59:37
Probabil se refera la doamna Nadia de la Pestis.

Ooanyy
15.12.2010, 19:14:12
Aici unde?
Poti sa-mi spui si mie cine e doamna?
Ms mult!

imi cer scuze pt confuzie....
In Orastie, e o doamna Mari, care face praji acasa, ffff bune:suuuper::suuuper:.....

Bijuca
05.01.2011, 09:25:14
imi cer scuze pt confuzie....
In Orastie, e o doamna Mari, care face praji acasa, ffff bune:suuuper::suuuper:.....

Ok...si poti sa-mi dai mai multe detalii?
Cunosc foarte bine Orastia :D
Ms...

Ooanyy
05.01.2011, 09:50:04
Ok...si poti sa-mi dai mai multe detalii?
Cunosc foarte bine Orastia :D
Ms...

Mai multe detalii , decat am scris nu stiu mai multe....dak doresti iti trm un PM cu nr ei de telefon....

Bijuca
06.01.2011, 08:57:17
Mai multe detalii , decat am scris nu stiu mai multe....dak doresti iti trm un PM cu nr ei de telefon....

Ok...poti sa-mi lasi numarul ei.Multumesc mult!!!!

Bijuca
02.03.2011, 14:29:38
Mai fetelor...mai dati-mi ceva idei cu prajiturile si tortul
Va roooog!!!!

petronela_bac
04.05.2011, 10:45:30
Mai fetelor...mai dati-mi ceva idei cu prajiturile si tortul
Va roooog!!!!

La "Arta" ati incercat? Stiti ceva de ei?

m_andreea_s
04.05.2011, 11:00:37
eu voi face torturile si prajiturile la arta, din cate a degustat mama sunt foarte bune :D

mari10
04.05.2011, 12:43:58

Noi o sa ne afcem prajiturile si torturil ecu cei de la Arta, am degustat 2 tipuri de torturi si am ramas la cel cu fructe de padure care este super delicios, iar prajiturile sunt ca cele de casa, gustoase, de Paste am luat de la ei si toti acre au mancat din ele le-au laudat.

Merita sa mergeti si sa degustati.

BunnyLove
18.05.2011, 21:42:45
Sicopan Sintuhalm, la indrumarea avizata a dumnului de la sala de nunti. Am gustat insa bunatati de la ei si sunt, cum sa spun... mmmm=P~=P~=P~ O sa merg cand mai ajung pe acasa pe la ei sa vad cum vom face si cu tortul: as vrea fructe de padure si iaurt si/sau lamaie :D

Ooanyy
18.05.2011, 21:51:54
Sicopan Sintuhalm, la indrumarea avizata a dumnului de la sala de nunti. Am gustat insa bunatati de la ei si sunt, cum sa spun... mmmm=P~=P~=P~ O sa merg cand mai ajung pe acasa pe la ei sa vad cum vom face si cu tortul: as vrea fructe de padure si iaurt si/sau lamaie :D

suna bine compozitia.....e preferata mea;));));)).....imi place la nebunie...

si noi am ales tot un tort cu fructe de padure , doar ca de la cofetaria MIo Delicia....

BunnyLove
22.05.2011, 09:06:27
suna bine compozitia.....e preferata mea;));)).....imi place la nebunie...

si noi am ales tot un tort cu fructe de padure , doar ca de la cofetaria MIo Delicia....

pai da normal ca vrem tort cu fructe ca e vara ;)) !!! Ma gandesc insa daca sa pun si un glob de inghetata landa felia de tort, sa fie si mai revigorant... Ma mai gandesc:-?

BunnyLove
22.05.2011, 09:11:06
pai da normal ca vrem tort cu fructe ca e vara ;)) !!! Ma gandesc insa daca sa pun si un glob de inghetata landa felia de tort, sa fie si mai revigorant... Ma mai gandesc:-?

Uite asa sa arate farfuria numai ca o sa fie: o felie de tort, un glob de inghetata de vanilie, sirop, o frunza (de menta sa zicem) si doua zmeurici...

Ce ati zice sa primiti asa?

luiza04
22.05.2011, 09:45:31
Uite asa sa arate farfuria numai ca o sa fie: o felie de tort, un glob de inghetata de vanilie, sirop, o frunza (de menta sa zicem) si doua zmeurici...

Arata delicios....clar as papa tot;;), foarte buna idee =D>
Noi inca nu ne-am hotarat la compozitie....Voi ce ma sfatuiti?

Ooanyy
22.05.2011, 18:15:09

imi place cum arata.......chiar bine arata....

as putea sa fac si eu, asa.....
oricum noi vroiam sa d-am dupa tort, inghetata cu frisca si betisoare de ciocolata, dar e mai buna ideea ta, puse asa pe aceeasi farfurie....

Ooanyy
22.05.2011, 18:17:32
bunny te-ai gandit pe le ce ora vei pune tortul???

noi am zis sa il punem pe la 4- 4:30, pt k se stie k dupa tort lumea pleaca, si nu as vrea sa il punem asa repede....
cum vi se pare ora, e bine?

m_andreea_s
23.05.2011, 10:29:43

noi am zis sa il punem pe la 4- 4:30, pt k se stie k dupa tort lumea pleaca, si nu as vrea sa il punem asa repede....
eu zic ca e bine, si noi tot cam asa il vom da

BunnyLove
27.05.2011, 06:37:57

Tot cam asa o sa fie, poate un pic mai devreme (adica la 4), ca dupa tort din cate imi aduc aminte vine "zeama acra":-p

m_andreea_s
27.05.2011, 11:14:30
Tot cam asa o sa fie, poate un pic mai devreme (adica la 4), ca dupa tort din cate imi aduc aminte vine "zeama acra":-p
noi dupa tort dam sarmale
meniul nostru e asa: aperitiv rece, aperitiv cald, supa de taitei, mix grill, sarmale
initial m-am gandit ca in locul sarmalelor sa dam o ciorba acra, de vacuta(taraneasca) sau de burta, insa dat fiind faptul ca este o supa in meniu am renuntat la idee si lasam sarmalele (desi fffffff putini le vor manca, asta e8-|)

mari10
27.05.2011, 13:39:35
Referitor la tort noi dam ultimpul tortul, pe la ora 4, asa ne-au recomandat de la restaurant, deoarece dupa tort majoritatea pleaca si nu ar mai avea cine sa manance felul 5 de mancare si ar fi o risipa, Avem asa:
- aperitiv rece
- aperitiv cad
- supa de taitei
- friptura sau gratar de porc cu garnitura si salata
- gordon bleu de pui cu legume mexicane
- tort

Ooanyy
27.05.2011, 14:27:26
Referitor la tort noi dam ultimpul tortul, pe la ora 4, asa ne-au recomandat de la restaurant, deoarece dupa tort majoritatea pleaca si nu ar mai avea cine sa manance felul 5 de mancare si ar fi o risipa, Avem asa:
- aperitiv rece
- aperitiv cad
- supa de taitei
- friptura sau gratar de porc cu garnitura si salata
- gordon bleu de pui cu legume mexicane
- tort

tot c-am asa avem si noi:- aperitiv rece
- aperitiv cald
- supa taietei
- grill mixt
- sarmale cu mamaliguta si smantana
- tort<:-P.

Bijuca
31.05.2011, 14:40:33
eu voi face torturile si prajiturile la arta, din cate a degustat mama sunt foarte bune :D

Si noi tot la ARTA am ramas...
Mi s-au parut cei mai OK din tot ce am vazut:x

ioana_89
10.06.2011, 22:46:14
Buna fetelor!!
Va recomand cofetaria din Pestis , e super bun , pretul e acceptabil , 25 de ron kg si face modele de care doriti . eu de acolo mi-am dat comanda :X

Mughetto
11.06.2011, 11:12:52
Buna la toata lumea!Si viitorii nostri fini au comandat prajiturile si tortul la Pestis.Am mancat si eu prajituri de acolo si sunt bune,sunt facute ca si acasa,fara creme instant.Acum depinde de gustul fiecaruia.Sa speram ca totul o sa iasa bine.

ioana_89
11.06.2011, 15:20:03
Buna la toata lumea!Si viitorii nostri fini au comandat prajiturile si tortul la Pestis.Am mancat si eu prajituri de acolo si sunt bune,sunt facute ca si acasa,fara creme instant.Acum depinde de gustul fiecaruia.Sa speram ca totul o sa iasa bine.

Buna! O sa fie bine stai linistita ...eu dupa nunta mea la o saptamana voi fi nasa:))
O sa am emotii mari si ca mireasa si ca nasa :)

aarabagiu_aalina
03.07.2011, 23:58:42
stie cineva cat e kg de tort la arta? si cam cate kg de tort e ok la 100 de persoane?

mari10
04.07.2011, 20:16:31
stie cineva cat e kg de tort la arta? si cam cate kg de tort e ok la 100 de persoane?

Noi am facut tortul si prajiturile la arta, o recomand cu placere, depinde de tort, tortul pe care l-am avut noi a costat 38/kg, a fost imbracat in martipan, si crema de fructe de padure si maracuja, f bun, noi la 140 de persoane am avut un tort de 21 kg, Pentru nasi le-am luat un tort cu visine si crema de ciocolata, invelit in ciocolata care a fost 33 lei/kg, asadar depinde de compozitie, de modul in care este ornat si cu ce este ornat, cel mai bine ar fi sa mergi la ei, si asa poti si degusta din torturile lor.
Multa bafta, Cat de curand am sa postez si poze cu tortul nostru.

aarabagiu_aalina
04.07.2011, 23:41:08
Noi am facut tortul si prajiturile la arta, o recomand cu placere, depinde de tort, tortul pe care l-am avut noi a costat 38/kg, a fost imbracat in martipan, si crema de fructe de padure si maracuja, f bun, noi la 140 de persoane am avut un tort de 21 kg, Pentru nasi le-am luat un tort cu visine si crema de ciocolata, invelit in ciocolata care a fost 33 lei/kg, asadar depinde de compozitie, de modul in care este ornat si cu ce este ornat, cel mai bine ar fi sa mergi la ei, si asa poti si degusta din torturile lor.
Multa bafta, Cat de curand am sa postez si poze cu tortul nostru.

multumesc mult..o sa mergem la ei dar noi acum suntem in germania si ajungem in deva doar cu o sapt inaintea nuntii. Abia astept sa vad poze

m_andreea_s
05.07.2011, 08:42:48
multumesc mult..o sa mergem la ei dar noi acum suntem in germania si ajungem in deva doar cu o sapt inaintea nuntii. Abia astept sa vad poze
eu cred ca e cam tarziu :-s, mama mea a fost in martie (daca nu ma inseala memoria) si pentru august am fost ultima sau penultima comanda pe care au acceptat-o :">, daca ai avea pe cineva sa trimiti de acum ar fi super :)>-, si noi suntem plecati dar am avut noroc cu mama care a umblat pentru noi si acum e absolut totul pregatit ;))

p.s: noi cu o saptamana inaintea nuntii dam nr final de kg prajituri si de tort de care avem nevoie

aarabagiu_aalina
05.07.2011, 18:51:10
eu cred ca e cam tarziu :-s, mama mea a fost in martie (daca nu ma inseala memoria) si pentru august am fost ultima sau penultima comanda pe care au acceptat-o :">, daca ai avea pe cineva sa trimiti de acum ar fi super :)>-, si noi suntem plecati dar am avut noroc cu mama care a umblat pentru noi si acum e absolut totul pregatit ;))

p.s: noi cu o saptamana inaintea nuntii dam nr final de kg prajituri si de tort de care avem nevoie
comanda am dat-o de anul trecut..dar le-am zis decat ca vrem tort pt data de 30 iulie. Nu le-am zis de care, ce model..etc. Sapt viitoare se va duce cineva sa le zica si modelul.

m_andreea_s
06.07.2011, 10:06:09
comanda am dat-o de anul trecut..dar le-am zis decat ca vrem tort pt data de 30 iulie. Nu le-am zis de care, ce model..etc. Sapt viitoare se va duce cineva sa le zica si modelul.
atunci e ok, intelesesem ca nu aveti contractul facut din moment ce ai intrebat ce pret are kg de tort :-?

aarabagiu_aalina
06.07.2011, 23:17:16
atunci e ok, intelesesem ca nu aveti contractul facut din moment ce ai intrebat ce pret are kg de tort :-?
Am intrebat anul trecut dar ma gandeam ca s-a schimbat pretul intr-un an

mari10
13.07.2011, 09:28:20
Asa cum am promis va atasez cateva poze cu tortul pe care l-am avut noi si nasii nostri.
Au fost delicioase amandoua :)

Nu pot incarca pozele dar va puteti uita in picassa, acolo gasiti si poze cu torturile. Pupici!
https://profiles.google.com/106728235233755437932

aarabagiu_aalina
08.08.2011, 16:23:04
Mi-am facut tortul la cofetaria Arta..a iesit superb si o recomand din toata inima..din pacate nu am inca poze cu tortul. A iesit delicios..l-am ales pe cel cu fructe de padure si maracuja invelit in martipan.

ankyelena
22.08.2011, 21:03:47
Buna,
care dintre voi a facut prajiturile si tortul cu siepcopan? Sau stie cineva ceva despre ei? Eu am auzit ca sunt ok, dar as dori si alte pareri
multumesc

pyciulika
12.09.2011, 22:48:25
Am gustat un tort facut la Hateg. EXCELENT,exact ca cel facut in casa, deloc gretos. Stiu ca si la Santuhalm sunt foarte bune si cei de acolo au mare talent la ornat.

Ce stiti despre nadia de la pestis ?

m_andreea_s
22.09.2011, 08:34:12
si noi am facut tortul si prajiturile cu cei de la Arta, ii recomandam din toata inima ;;), nota 10+ pentru ei din partea noastra :D
poze cu tortul nostru se pot vedea in pozele din semnatura ;-)

pyciulika
23.09.2011, 23:13:18
si noi am facut tortul si prajiturile cu cei de la Arta, ii recomandam din toata inima ;;), nota 10+ pentru ei din partea noastra :D
poze cu tortul nostru se pot vedea in pozele din semnatura ;-)
ati avut o nunta superba. felicitari

andredeia
26.09.2011, 10:57:30
Am gustat un tort facut la Hateg. EXCELENT,exact ca cel facut in casa, deloc gretos. Stiu ca si la Santuhalm sunt foarte bune si cei de acolo au mare talent la ornat.

Ce stiti despre nadia de la pestis ?

buna,
poti sa-mi spui si mie unde la hateg?

pyciulika
21.10.2011, 23:50:32
era un mic autocolant pe cutia tortului , scria Patiseria Dana Hateg si un numar de telefon care s-a cam sters...:(( dar pot sa aflu

andredeia
16.11.2011, 16:13:31
era un mic autocolant pe cutia tortului , scria Patiseria Dana Hateg si un numar de telefon care s-a cam sters...:(( dar pot sa aflu
ok.mersi
si eu am auzit de o cofe cu prajituri bune in hateg de asta inttrebam

marygreen
24.11.2011, 07:22:17
Buna fetelor, nu stiti pe nimeni in Orastie sa faca torturi sau praji de casa? merci anticipat :)

andredeia
05.12.2011, 10:49:17
Buna fetelor, nu stiti pe nimeni in Orastie sa faca torturi sau praji de casa? merci anticipat :)
ia legatura cu oana(oannyy)ca ea e din orastie si acolo sia facut praji

andredeia
05.12.2011, 10:51:46
http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=9131&page=399
uite in link

pyciulika
11.12.2011, 20:53:19
Cei de la Arta fac degustari ? Pot sa merg acolo si sa gust mai multe sortimente de torturi si prajituri? Pentru asta trebuie sa sun sa fac programare?

Chilly
12.12.2011, 13:26:55
Cei de la Arta fac degustari ? Pot sa merg acolo si sa gust mai multe sortimente de torturi si prajituri? Pentru asta trebuie sa sun sa fac programare?

eu am auzit k iti da acasa un platou si apoi iti alegi de acolo ce ti-a placut..asa mi-a zis o tipa care si-a facut acolo tortul si prajiturile de la nunta....

andredeia
13.12.2011, 10:03:39
eu nu am auzit de degustari.poti sa mergi sa-ti cumperi eventual un platou si vezi ce iti place cel mai mult.
eu asa am facut cad am fost la cei de la calan,la santuhalm.si pt torturi la fel.

pyciulika
13.12.2011, 13:40:10
eu nu am auzit de degustari.poti sa mergi sa-ti cumperi eventual un platou si vezi ce iti place cel mai mult.
eu asa am facut cad am fost la cei de la calan,la santuhalm.si pt torturi la fel.
si la ce concluzie ai ajuns ? Unde sunt cele mai bune ?

andredeia
13.12.2011, 13:55:39
si la ce concluzie ai ajuns ? Unde sunt cele mai bune ?

mie cel mai mult si cel mai mult mi-au placut cele de la calan.
au fost f gustoase si aratau si ca aspect f bine.
am comandat de vreo 2 ori de la ei si au fost la fel.plus ca au o gama variata din care poti alege.la praji asortate(cu crema) parca eu am avut pe un platou de vreo 8 feluri(le-am numarat).eu am luat si uscaturi(cornulete cu nuca,covrigei,fursecuri) si acelea au fostf bune.
pt sarbatori tot de la ei o sa iau.

si cele de la santuhalm au fost ok darcam toate acelasi gust.au fost doar ce vreo 4-5 feluri si nu prea mi-au placut ca aspect.
am mai mancat de la deva de la cei care au cofetarie langa piata(le....fex) dar nu mi-au placut.
cele de la arta sunt bune dar nu ca cele de casa.ei sunt super la praji de astea mai moderne cu creme de fructe sau am mancat ceva bun cu cafea.
in rest nu stiu ce sa zic.mergeti si degustati si vedeti atunci care va plac

m_andreea_s
13.12.2011, 14:25:52
cand a fost mama sa intrebe la cei de la arta cum se face pt nunta (inainte de a face contractul) a cumparat ea un platou de praji asortate si a primit 2 mini torturi pt acasa cu compozitiile care o ofera ei cel mai des pt torturile de nunta

andredeia
13.12.2011, 16:52:31
cand a fost mama sa intrebe la cei de la arta cum se face pt nunta (inainte de a face contractul) a cumparat ea un platou de praji asortate si a primit 2 mini torturi pt acasa cu compozitiile care o ofera ei cel mai des pt torturile de nunta

eu am papat praji si tort la ei.sunt gustoase iar pt ca imi plac dulciurile, destul de des i-am vizitat.pt nunta inca nu m-am hotarat ce si cum.poate fac praji la calan si tortul la ei.mai vad.

emili2487
15.12.2011, 20:59:57
fetelor nu aveti nici una un numar de telefon de la prajituri de la santuhalm?va rog un pm daca aveti

pyciulika
29.12.2011, 14:37:47
Dragile mele... am fost si la arta si la sintuhalm si la nadia.

La Arta am fost FOARTE dezamagita. Madam de acolo a vb cu mine de parca ea imi dadea mie bani sa imi faca tortul. Am comdat de acolo un tort, il voi lua de revelion, sa gust. Dar ... m-au dezamagit tare nici nu stia sa imi prezinte ce umpluturi au, i-am aratat o poza cu tortul pe care il vreau si repeta NU INTELEG ! Ce doamne iarta-ma nu intelegi ??? Il vreau ca in poza ! NU INTELEG ! :gen_01:

La santuhalm, a zis ca e prea devreme sa discutam de tort de nunta pt august de pe acum ! :gen_07:

La pestis, doamna Nadia a fost foarte draguta. I-am explicat ce vreau, a inteles, mi-a acceptat sa ii duc eu polistiren etc. aaa apropo cei de la deva vor 500 de ron ca sa imi faca 2 etaje din polistiren ! Am comandat un tort si de la nadia si a fost super draguta mi-l dace jumate de un fel jumate de un fel ca sa vad care imi place mai mult.:gen_12::gen_12::gen_12::gen_12::gen_12:

pyciulika
02.01.2012, 12:07:27
Rezultatul - dezamagitor

Chilly
02.01.2012, 23:42:58
Care tort e dezamagitor?Ala de la arta nu a fost prea bun dar cred k conteaza si ce fel de tort e....Eu am mancat azi tort de la arta, altul decat ala de revel si a fost beton....

pyciulika
03.01.2012, 12:42:29
Toate au fost dezamagitoare. Si vestitul maracuya fructe de padure si jeleu de zmeura....ma asteptam la mult mai mult #-o

Chilly
04.01.2012, 02:04:40
Si cel de la nadia? sau inca nu ati mancat ?

andredeia
05.01.2012, 14:11:40
eu am luat de la calan asa cum am spus si a fost un adevarat festin.:D
foarte bune.nu am ce comenta.taiate gata,de vreo 8 feluri.si am mancat si un tort 3 ciocolate f gustos(am mancat odata si de la miodeli**a si a fost oribil)

eu la ei o sa-mi fac tortul si praji de nunta.plus am am inteles de la doamna de la calan ca isi cauta spatiu sa deschida cofe si la deva acum dupa sarbatori.deci poate o sa aveti ocazia sa degustati si voi.

duduiuta
09.01.2012, 18:57:26
Si cel de la nadia? sau inca nu ati mancat ?

La nunta mea am avut prajiturile si tortul de la Santuhalm,dar pentru acasa mama a comandat de la Nadia,si ale ei au fost mult mai bune.Acum nu le-am mai incercat de mult,daca vin rar pe acasa,dar acum 2 ani erau foarte bune:).

ankyelena
22.01.2012, 11:31:43
Buna,
In legatura cu cei de la arta nu inteleg de ce ai vorbit cu angajatele si nu cu patronul, daca intrai la arta pe site gaseai si numarul de telefon al patronului, eu sincer cu el am vorbit si a fost ok, prajiturile sunt delicioase :)>- , nota 10++ pt atitudine si prezentare; iar partea cu torturile ti se face orice model si forma doresti; pana la urma fiecare cu gusturile lui si cu parerile lui

Dragile mele... am fost si la arta si la sintuhalm si la nadia.

La Arta am fost FOARTE dezamagita. Madam de acolo a vb cu mine de parca ea imi dadea mie bani sa imi faca tortul. Am comdat de acolo un tort, il voi lua de revelion, sa gust. Dar ... m-au dezamagit tare nici nu stia sa imi prezinte ce umpluturi au, i-am aratat o poza cu tortul pe care il vreau si repeta NU INTELEG ! Ce doamne iarta-ma nu intelegi ??? Il vreau ca in poza ! NU INTELEG ! :gen_01:

La santuhalm, a zis ca e prea devreme sa discutam de tort de nunta pt august de pe acum ! :gen_07:

La pestis, doamna Nadia a fost foarte draguta. I-am explicat ce vreau, a inteles, mi-a acceptat sa ii duc eu polistiren etc. aaa apropo cei de la deva vor 500 de ron ca sa imi faca 2 etaje din polistiren ! Am comandat un tort si de la nadia si a fost super draguta mi-l dace jumate de un fel jumate de un fel ca sa vad care imi place mai mult.:gen_12::gen_12::gen_12::gen_12::gen_12:

r0xmin3
23.02.2012, 22:24:29
Buna!
stice cineva la ce cofetarie din jud HD imi face si mie un tort ca cel din poza?cu fantana si scarite?

Chilly
25.02.2012, 00:16:57
Buna!
stice cineva la ce cofetarie din jud HD imi face si mie un tort ca cel din poza?cu fantana si scarite?
sincer nu am ma vazut asa, dar ai putea sa mergi cu poza la cofetariile mai mari din judet si sa intrebi, poate iti comanda cele necesare si ti-l fac desi cu siguranta te vor taxa pt asta, dar poate gasesti pe cineva sa aiba ce trebuie...bafta

pyciulika
25.02.2012, 19:05:04
Buna!
mie personal nu imi place tortul asta. mi se pare kitchos si demodat...

andredeia
26.02.2012, 11:56:48
Buna!
poti incerca la calan sau la deva dar tortul asta e f mare.tu cate pers ai?

Chilly
28.02.2012, 15:20:00
r0xmin, ai fost la cei de la arta sa vb pt tort? k mi-au zis mie k au si torturi cu scari si fantana, daca vreau sa imi fac si am zis k stiu pe cineva care a intrebat de asta si a zis k a fost o tipa roxana din hateg, si vroiam sa stiu daca esti tu, daca nu eventual sa incerci atunci la ei pt k au ceea ce vrei tu, acumchiar ma gandesc sa imi fac si eu asa, k mi-a spus k nu poate sa imi faca un tort asa mare cum vreau eu de 60 kg si k il face mai mic eventual si restul il face dreptunghiular si se taie la bucatarie...anyway, am semnat contractul cu ei asa k am scapat si de asta

andredeia
29.02.2012, 09:23:41
r0xmin, ai fost la cei de la arta sa vb pt tort? k mi-au zis mie k au si torturi cu scari si fantana, daca vreau sa imi fac si am zis k stiu pe cineva care a intrebat de asta si a zis k a fost o tipa roxana din hateg, si vroiam sa stiu daca esti tu, daca nu eventual sa incerci atunci la ei pt k au ceea ce vrei tu, acumchiar ma gandesc sa imi fac si eu asa, k mi-a spus k nu poate sa imi faca un tort asa mare cum vreau eu de 60 kg si k il face mai mic eventual si restul il face dreptunghiular si se taie la bucatarie...anyway, am semnat contractul cu ei asa k am scapat si de asta

draga mea tu cati invitati ai de faci tort de 60 kg?mie mi-au explicat la calan ca treb cam 100 gr/persoana darnici chiar fix.deci tu ai 500-600 pers?

Mariralu
18.06.2012, 23:48:09
Buna!

Si-a facut careva prajituri , torturi la d-na Oltita de la Salas ?

11mai
04.01.2013, 22:56:13
Buna,
Si pe mine m-ar interesa prajiturile si tortul de la doamna Silvia din hateg. Si-a facut cineva la ea?

pyciulika
19.05.2013, 13:43:04
Buna,
Si pe mine m-ar interesa prajiturile si tortul de la doamna Silvia din hateg. Si-a facut cineva la ea?
Eu, si sunt extrem extrem de bune !!!!