PDA

Versiunea completa : Sali de sport in Bucuresti

babycriss
07.02.2007, 12:49:37
In ultima vreme m-am cam ingrasat..si nu-mi place deloc. Eu de felul meu sunt super pofticioasa si nu cred ca as mai putea tine o cura de slabire. Am tinut anul trecut una si am slabit 7 kg, pe care insa in juma de an le-am pus la loc. Cand slabisem toata lumea mi-a sarit in cap ca sunt prea slaba. Acum cica sunt bine...dar mie nu-mi place. Asa ca m-am gandit sa ma apuc de sport..si anume de aerobic. Am facut aerobic in primii ani de facultate si m-am simtit super.
Intrebarea mea este daca cunoasteti sali de aerobic in zonele Dristor, Vitan, Titan, insa la preturi mai accesibile, ca am gasit eu pe net niste sali cu niste preturi care mie nu mi s-au parut rezonabile. Mai ales in perioada asta dinaintea nuntii cand stam cam prost cu banii.
:*

lavy_ionela
07.02.2007, 12:55:23
In ultima vreme m-am cam ingrasat..si nu-mi place deloc. Eu de felul meu sunt super pofticioasa si nu cred ca as mai putea tine o cura de slabire. Am tinut anul trecut una si am slabit 7 kg, pe care insa in juma de an le-am pus la loc. Cand slabisem toata lumea mi-a sarit in cap ca sunt prea slaba. Acum cica sunt bine...dar mie nu-mi place. Asa ca m-am gandit sa ma apuc de sport..si anume de aerobic. Am facut aerobic in primii ani de facultate si m-am simtit super.
Intrebarea mea este daca cunoasteti sali de aerobic in zonele Dristor, Vitan, Titan, insa la preturi mai accesibile, ca am gasit eu pe net niste sali cu niste preturi care mie nu mi s-au parut rezonabile. Mai ales in perioada asta dinaintea nuntii cand stam cam prost cu banii.

Si eu sunt interesata de o astfel de sala. Eu stau pe Baba Novac si pe langa mine nu e nici o sala de aerobic.
Am cautat si eu pe net si am gasit una oarecum aproape,pa la Muncii si se numeste Essentza,parca. Oare e buna sala? Alta nu mai stiu prin zona.

babycriss
07.02.2007, 13:00:39
Si eu sunt interesata de o astfel de sala. Eu stau pe Baba Novac si pe langa mine nu e nici o sala de aerobic.
Am cautat si eu pe net si am gasit una oarecum aproape,pa la Muncii si se numeste Essentza,parca. Oare e buna sala? Alta nu mai stiu prin zona.

Poti sa intri pe site-ul lor: www. essenzaclub. ro (http://www. essenzaclub. ro). (fara spatii). Mie mi s-au parut preturile mari.

gabitza_86
07.02.2007, 13:13:25
eu stiu un centru sportiv unde au si aerobic la preturi rezonabile in salajan.

ALEX21A
07.02.2007, 13:16:34
acu mi a picat fisa........e un centru nou,da nush cu ce se mananca,lg bisericuta sf ilie.......in spatele mag bila.......prin salajan......poate se face si aerobic;;)

gabitza_86
07.02.2007, 13:20:21
acu mi a picat fisa........e un centru nou,da nush cu ce se mananca,lg bisericuta sf ilie.......in spatele mag bila.......prin salajan......poate se face si aerobic;;)
da,se face la asta ma referea eu mai sus.apropo stai in zona?;;)

gabitza_86
07.02.2007, 13:31:27
iar in titan in spatele postei stiu o sala care e exclusiv pt femei si e super au si sauna fac si impachetari,electrostimulare.am fost si eu.\:D/

ant
07.02.2007, 13:32:10

O sala de sport este chiar in Vitan (vis a vis de BPost, casa de pensii) dar cred ca este cam scumpa (din cate am auzit eu)..desi e cam inghesuiala pe acolo (eu lucrez in apropiere si se vede in interior)...aparatura pare ok..acum nu stiu ce sa zic...Oricum, bun subiectul si eu sunt interesata..<:-P :*

esperance
07.02.2007, 13:37:46
O sala de sport este chiar in Vitan (vis a vis de BPost, casa de pensii) dar cred ca este cam scumpa (din cate am auzit eu)..desi e cam inghesuiala pe acolo (eu lucrez in apropiere si se vede in interior)...aparatura pare ok..acum nu stiu ce sa zic...Oricum, bun subiectul si eu sunt interesata..<:-P :*

De asta am vrut sa zic si eu. Dar toata lumea care trece cu 123 sau 124 te vede. S-ar putea sa fie scumpa, pentru ca este langa Mall. Desi, e singura pe care o stiu prin zona. Ar mai fi una langa scoala 87, dar am auzit ca este numai pentru barbati(nu stiu daca intre timp s-au reprofilat :-\).

esperance
07.02.2007, 13:38:47
Poti sa intri pe site-ul lor: www. essenzaclub. ro (http://www.%20essenzaclub.%20ro). (fara spatii). Mie mi s-au parut preturile mari.

E cunosc ca fiind un club de fite.

gabitza_86
07.02.2007, 13:39:33
De asta am vrut sa zic si eu. Dar toata lumea care trece cu 123 sau 124 te vede. S-ar putea sa fie scumpa, pentru ca este langa Mall. Desi, e singura pe care o stiu prin zona. Ar mai fi una langa scoala 87, dar am auzit ca este numai pentru barbati(nu stiu daca intre timp s-au reprofilat :-\).
=)) =)) =))

ALEX21A
07.02.2007, 13:42:28
da,se face la asta ma referea eu mai sus.apropo stai in zona?;;)

am stat 24 ani pana sa ne mutam imp........stau parintii si venim apr zilnic......mai exact circa 13 politie.......asa ca e ca si cum am sta acolo in continuare;;)

ALEX21A
07.02.2007, 13:44:07
ma,acum e vb de aerobic,ca fetele asta vroiau initial........sau orice>fitness......

esperance
07.02.2007, 13:48:57
Am auzit acum vreo 2 ani ca sala respectiva era numai pentru barbati si cum in 2 ani se pot intampla multe...Cand am sa am drum pe acolo o sa intreb daca , mai nou, primesc si femei...;;)

gabitza_86
07.02.2007, 13:50:24
ma,acum e vb de aerobic,ca fetele asta vroiau initial........sau orice>fitness......
in spate la bila au sigur aerobic asta stiu de la niste vecine,actuale mamici care dupa sarcina au fost la aerobic si acum arata super;;)

esperance
07.02.2007, 13:51:30
in spate la bila au sigur aerobic asta stiu de la niste vecine,actuale mamici care dupa sarcina au fost la aerobic si acum arata super;;)

De preturi stii ceva?

babycriss
07.02.2007, 13:53:38

Din cate stiu eu nu se face aerobic nici la sala de langa piata Vitan nici la cea de langa scoala 87. Acolo se face doar fitness. Am cautat pe net si am dat de ele.

gabitza_86
07.02.2007, 13:54:09
De preturi stii ceva?
sincer eu nu am fost,dar am auzit de la vecinele care au fost ca nu sunt preturi exagerate,din contra sunt accesibile.

babycriss
07.02.2007, 13:54:41
E cunosc ca fiind un club de fite.

Exact asta am vrut sa spun si eu :-" .

ALEX21A
07.02.2007, 13:55:21
noi am trecut pe acolo si seara f tarziu,cand plecam de la mama....oin drum spre casa o mai luam pe lg centru asta.......si am vazut lume" lucrand "de zor pe banda si la ore destul de tarzii......dupa 21-22.00........acum preturile nu cred ca sunt f mari.......

babycriss
07.02.2007, 13:56:54
sincer eu nu am fost,dar am auzit de la vecinele care au fost ca nu sunt preturi exagerate,din contra sunt accesibile.

Crezi ca poti afla cum se numeste sala si unde anume in spate la billa? Asa printre blocuri?

gabitza_86
07.02.2007, 14:06:41
Crezi ca poti afla cum se numeste sala si unde anume in spate la billa? Asa printre blocuri?
stiu ca de la titan se putea ajunge cu 101 sau 311 ,dar acum de cand s-a deschis auchanul parca si-au modificat traseul.stii cimitirul de la salajan?de langa petrom?sau mai exact pizzeria il contro?e exact in spatele billei,sau langa biserica Sf Ilie.offfffffff nu le am prea bine cu explicatul:((

danutza77
07.02.2007, 14:08:13
Eu am fost anul trecut la un centru pe langa Budapesta, zona tineretului-unirii si a fost ok. preturile sunt destul de accesibile 500.000 8 sedinte si 600.000 12 sedinte parca, sper sa nu gresesc. asta era in vara anului trecut. Se poate face aerobic, tae boo mai putin fitness din cate stiu eu. Aveti mai multe tipe care sunt instructoare, de la unele care nu te alearga foarte tare pana la unele mai dure putin. daca va interseaza ma in detaliu va pot spune si numele instructorilor.

babycriss
07.02.2007, 14:09:25
stiu ca de la titan se putea ajunge cu 101 sau 311 ,dar acum de cand s-a deschis auchanul parca si-au modificat traseul.stii cimitirul de la salajan?de langa petrom?sau mai exact pizzeria il contro?e exact in spatele billei,sau langa biserica Sf Ilie.offfffffff nu le am prea bine cu explicatul:((

Stai linistita ..cunosc zona. Problema este ca as vrea mai multe detalii: cum se numeste, preturile, programul. Asta pt ca nu am timp sa colind :-s .

gabitza_86
07.02.2007, 14:13:44
Stai linistita ..cunosc zona. Problema este ca as vrea mai multe detalii: cum se numeste, preturile, programul. Asta pt ca nu am timp sa colind :-s .
promit ca ma intersez si-ti raspund:*

babycriss
07.02.2007, 14:18:38
promit ca ma intersez si-ti raspund:*

Multumesc! Tocmai mi-am amintit ca am drum in zona diseara...si ma bate gandul sa merg sa vad despre ce este vorba. Poate vin cu niste detalii maine.

esperance
07.02.2007, 14:26:31
Te asteptam!:*

dellycess
07.02.2007, 14:56:47
fetelor din sectorul 6 nu vreti sa mergeti la sala sa va miscati un pic
eu vreau sa merg dar nu am cu cine

val.u
07.02.2007, 17:18:01
Eu am fost anul trecut la un centru pe langa Budapesta, zona tineretului-unirii si a fost ok. preturile sunt destul de accesibile 500.000 8 sedinte si 600.000 12 sedinte parca, sper sa nu gresesc. asta era in vara anului trecut. Se poate face aerobic, tae boo mai putin fitness din cate stiu eu. Aveti mai multe tipe care sunt instructoare, de la unele care nu te alearga foarte tare pana la unele mai dure putin. daca va interseaza ma in detaliu va pot spune si numele instructorilor.

si eu tot acolo merg si sunt f multumita. preturile sunt tot cele pe care le-ai scris tu, ceea ce mi se pare rezonabil. e curat, vine lume decenta si la mine s-au vazut rezultate. eu am renuntat cam 1 an si acum mi-am facut iar abonament, dar nu am cu cine sa ma duc si nu prea m-am dus dus la toate sedintele. nu mai vrea nimeni sa vina cu mine??????????? pls,pls

danutza77
07.02.2007, 17:41:48
Valentina, ti-am scris pe privat. As merge si eu cu tine, doar sa-mi spui cam in ce zile vi tu si la ce instructor.

val.u
07.02.2007, 17:56:45
Valentina, ti-am scris pe privat. As merge si eu cu tine, doar sa-mi spui cam in ce zile vi tu si la ce instructor.

ti-am raspuns. acum astept eu raspuns

babycriss
08.02.2007, 11:15:31
Din pacate nu am ajuns aseara sa vad sala de sport din spatele mag billa. Vizita noastra s-a prelungit pana pe la 10.30 si unde sa ma mai duc la ora aia? Acum nu stiu cand as mai putea merge sa vad despre ce este vorba.
Pt ungureanuvalentina:spune-mi mai exact unde este sala de pe langa budapesta pls pls! :*

val.u
08.02.2007, 11:36:52
Din pacate nu am ajuns aseara sa vad sala de sport din spatele mag billa. Vizita noastra s-a prelungit pana pe la 10.30 si unde sa ma mai duc la ora aia? Acum nu stiu cand as mai putea merge sa vad despre ce este vorba.
Pt ungureanuvalentina:spune-mi mai exact unde este sala de pe langa budapesta pls pls! :*

mai exact e centru de sanatate, se numeste sancomplex, jos se fac radiografii si alte chestii si sus sunt salile de aerobic. cand vii dinspre parcul carol, pana in intersectia de la budapesta se face o straduta la dreapta si e chiar pe straduta aia, mergi un pic si se vede ca e mare. poti veni si dinspre tineretului dar pe acolo nu prea stiu sa-ti explic, daca vrei sa vii ne intalnim undeva si mergi, eu ma intalnesc maine acolo cu danutza77(sper ca nu i-am gresit numele). te pup

danutza77
08.02.2007, 13:34:59

Daca te hotarasti si vrei sa vii cu mine si valentina, ne putem intalni in zona, eu oricum vin cu masina si daca vrei te iau de undeva mai aproape, billa, st de metro n grigorescu si mergem impreuna. Noi mergem de la 6-7

babycriss
08.02.2007, 14:01:31
Daca te hotarasti si vrei sa vii cu mine si valentina, ne putem intalni in zona, eu oricum vin cu masina si daca vrei te iau de undeva mai aproape, billa, st de metro n grigorescu si mergem impreuna. Noi mergem de la 6-7

Am vorbit cu valentina pe pm si a ramas sa ii spun sigur maine daca vin. Si eu o sa vin cu masina - sper numai sa gasim locuri de parcare. Mersic si :*
.

nikol
08.02.2007, 14:24:03

am incercat sa iti raspund si ieri, dar din motive tehnice raspunsul nu a fost postat..............la sala asta merg eu. fac aerobic acolo dar au si fitness, nu stiu exact cum se numeste cred ca timpuri noi, sedinta costa 10 ron, abonamentul pt 8 sedinte/luna 70 ron, 12 sedinte/luna 85 ron, au si sauna si masaj, la sauna e 6 ron/15 min, programul de luni pana vineri sedintele de aerobic 18.30-19.30 si 19.30-20.30, sedinta , dupa cum vezi dureaza o ora, stiu ca au program si in weekend insa pe asta nu il stiu.:*

babycriss
08.02.2007, 14:41:50
am incercat sa iti raspund si ieri, dar din motive tehnice raspunsul nu a fost postat..............la sala asta merg eu. fac aerobic acolo dar au si fitness, nu stiu exact cum se numeste cred ca timpuri noi, sedinta costa 10 ron, abonamentul pt 8 sedinte/luna 70 ron, 12 sedinte/luna 85 ron, au si sauna si masaj, la sauna e 6 ron/15 min, programul de luni pana vineri sedintele de aerobic 18.30-19.30 si 19.30-20.30, sedinta , dupa cum vezi dureaza o ora, stiu ca au program si in weekend insa pe asta nu il stiu.:*

Mersic pentru informatii!

rallu
08.02.2007, 15:30:18
cineva si prin sectorul 5??? si eu trebuie sa dau urgent mai muuulllteeee kile jos. anul trecut slabisem 10 kg, dar bineinteles ca nu m-am mai tinut de program si le-am pus la loc. acum trebuie sa fac ceva neaparat, ca vine nunta :-B

val.u
08.02.2007, 18:35:14
cineva si prin sectorul 5??? si eu trebuie sa dau urgent mai muuulllteeee kile jos. anul trecut slabisem 10 kg, dar bineinteles ca nu m-am mai tinut de program si le-am pus la loc. acum trebuie sa fac ceva neaparat, ca vine nunta :-B

eu stau in sectorul 5, mai exact pe la sebastia, dar ma duc la sancomplex, despre care am vb mai sus. nu e f aproape de mine dar e curat si civilizat, si nu e nici chiar departe.

ALEX21A
08.02.2007, 18:36:49
mama,ce merg gacicile la sala;;) ;))

val.u
09.02.2007, 06:50:00
mama,ce merg gacicile la sala;;) ;))

pai hai si tu , nu stiu de ce dar parca am citit pe undeva pe aici ca si tu stai prin zona-sebastian trafic greu. sau am retinut gresit? te luam noi cu masina :)

rallu
09.02.2007, 12:38:29
eu stau in sectorul 5, mai exact pe la sebastia, dar ma duc la sancomplex, despre care am vb mai sus. nu e f aproape de mine dar e curat si civilizat, si nu e nici chiar departe.

eu stau la piata rahova, dar daca as merge seara tre sa plec direct de la serviciu, ca dureaza pana ajung acasa si plec iar. poate ma alatur si eu trupei.

rallu
09.02.2007, 12:42:17
aaa, ca am uitat, poti sa-mi explici si mie cum se ajunge la centru cum vii dinspre unirea? tu mergi la instructor mai dur sau mai putin dur? (mie imi trebuie mai putin dur la inceput ca sa ma obisnuiesc)
spuneai ca ai avut rezultate ... cam cat ai dat jos si in cat timp?
eu am ceva de munca ... s-a depus cam mult in ultima vreme :-w

danutza77
09.02.2007, 14:59:46
aaa, ca am uitat, poti sa-mi explici si mie cum se ajunge la centru cum vii dinspre unirea? tu mergi la instructor mai dur sau mai putin dur? (mie imi trebuie mai putin dur la inceput ca sa ma obisnuiesc)
spuneai ca ai avut rezultate ... cam cat ai dat jos si in cat timp?
eu am ceva de munca ... s-a depus cam mult in ultima vreme :-w

Buna Rallu, nu stiu carei fete te-ai adresat dar iti raspund eu. Noi mergem la o tipa care nu e prea dura, dupa parerea mea, eu am fost si anul trecut si a fost ok si crede-ma ca nu prea aveam antrenament. Rezultate se vad in timp si cu ceva efort si pe partea de alimentatie si mers la sala de cel putin 3 ori pe sapt. Si in privinta muncii ce trebuie depuse, nici o grija si eu am mult de muncit. Dar cu vointa se poate

De ajuns de la unirea ajungi asa: cand vii de la unirea si iesi din pasajul marasesti la prima intersectie semaforizata (Budapesta) faci dreapta. Dupa ce ai facut dreapta mai mergi cam 100 m maxim pe linia de tramvai si la stg se face o straduta dupa blocuri. Acolo nu mergi foarte mult si pe partea stg e o cladire mai mare, sancomplex. acolo la parter se fac abonam si la etj 1 sunt salile.

sper ca ti-am fost de ajutor

PS eu mai intalnesc azi acolo cu valentina de la ora 6 mergem :*

babycriss
09.02.2007, 15:30:14
Buna Rallu, nu stiu carei fete te-ai adresat dar iti raspund eu. Noi mergem la o tipa care nu e prea dura, dupa parerea mea, eu am fost si anul trecut si a fost ok si crede-ma ca nu prea aveam antrenament. Rezultate se vad in timp si cu ceva efort si pe partea de alimentatie si mers la sala de cel putin 3 ori pe sapt. Si in privinta muncii ce trebuie depuse, nici o grija si eu am mult de muncit. Dar cu vointa se poate

De ajuns de la unirea ajungi asa: cand vii de la unirea si iesi din pasajul marasesti la prima intersectie semaforizata (Budapesta) faci dreapta. Dupa ce ai facut dreapta mai mergi cam 100 m maxim pe linia de tramvai si la stg se face o straduta dupa blocuri. Acolo nu mergi foarte mult si pe partea stg e o cladire mai mare, sancomplex. acolo la parter se fac abonam si la etj 1 sunt salile.

Am incercat azi sa dau de valentina dar nu am reusit. Mergeti pana la urma ca vreau si eu sa ma intalnesc cu voi. Gasesc locuri de parcare acolo sau tb sa las masina cine stie unde? Dk nu vreau sa imi fac abonament azi, pot plati doar sedinta?

irina
09.02.2007, 16:05:30

N-am fost pe faza, trebuie sa citesc din urma... chiar ma gandeam cand am vazut ca vb. despre sala ca sigur nu mergeti la Sancomplex... Si ce surpriza am avut...;-) mergeti cumva la FLAVIA???

danutza77
09.02.2007, 18:34:15
Mergem la Sophie, nu e asa dura ca Flavia, macar pt inceput pana ne obisnuim.

Eu am fost azi cu Valentina de la 6 la 7. O sa mergem si luni.

Exista pe straduta suficiente locuri unde se poate parca si DA se poate plati o singura sedinta, este 10 ron.

Va asteptam cu drag sa ne indesim randurile. :*

ALEX21A
09.02.2007, 19:29:22
pai hai si tu , nu stiu de ce dar parca am citit pe undeva pe aici ca si tu stai prin zona-sebastian trafic greu. sau am retinut gresit? te luam noi cu masina :)

ai retinut gresit;;) .......acu stau in zona obor,iar zilnic merg la parintii mei in titan...........

nu mi trebuie........acu vin de la dansuri>a scos untu din noi jive ul.....;)) ;)) ........si nici nu mai am timp........

ps>f bine ca mergeti,gagici!!!......mai o tonifiere,mai 1 kg in minus,mai socializati.......e f bine!!!......bafta,fetelor si sa va tineti de treaba!!<:-P

rallu
09.02.2007, 22:38:21

mersi mult de tot pentru explicatii. cand ma decid, va anunt, ca sa ma luati cu voi\:D/

val.u
11.02.2007, 11:12:06
Am incercat azi sa dau de valentina dar nu am reusit. Mergeti pana la urma ca vreau si eu sa ma intalnesc cu voi. Gasesc locuri de parcare acolo sau tb sa las masina cine stie unde? Dk nu vreau sa imi fac abonament azi, pot plati doar sedinta?

buna. imi pare rau dar eu vineri nu am avut timp sa intru. daca vrei, eu cu dana ne vedem luni acolo, daca vrei sa mergi si mai ai nemalumuriri, astept un mesaj. te pup

babycriss
14.02.2007, 08:34:25
In sfarsit de ieri m-am apucat de aerobic. Am ales pana la urma clubul miramar. Mi s-a parut super avantajos ca pret (8 roni sedinta, 50 roni - 8 sedinte pe luna si mai sunt si alte tipuri de abonamente), plus ca este si aproape de mine. Tipa cu care am facut a scos untul din noi. La plecare, nu ne mai puteam tine pe picioare 8-} . Oricum, mi-a placut si voi merge frecvent. Sper sa ma tina...ca de obicei ma puturosesc repede.

lavy_ionela
14.02.2007, 11:42:24
In sfarsit de ieri m-am apucat de aerobic. Am ales pana la urma clubul miramar. Mi s-a parut super avantajos ca pret (8 roni sedinta, 50 roni - 8 sedinte pe luna si mai sunt si alte tipuri de abonamente), plus ca este si aproape de mine. Tipa cu care am facut a scos untul din noi. La plecare, nu ne mai puteam tine pe picioare 8-} . Oricum, mi-a placut si voi merge frecvent. Sper sa ma tina...ca de obicei ma puturosesc repede.
Si de mine este oarecum aproape Marimar. Ma tenteaza si pe mine sa merg. Cum e sala? Ti-a placut? Cum e programul? Pupici

babycriss
14.02.2007, 12:19:56
Si de mine este oarecum aproape Marimar. Ma tenteaza si pe mine sa merg. Cum e sala? Ti-a placut? Cum e programul? Pupici

Sala e normala, nu am stat inghesuite, e curat, e k din punctul meu de vedere. Mi-a placut f mult si asta pt ca se face aerobic cu adevarat nu se trage de timp. Intro ora, dk nu ai antrenament, te omoara:gen_03: . Dar din punctul meu de vedere asta este f bine. Iti trimit pe privat un link cu niste informatii si cu programul lor. Eu ma duc maine la 18 din nou...asa ca dk vrei sa vii ne vedem acolo. Te pup

lavy_ionela
14.02.2007, 14:14:25
Sala e normala, nu am stat inghesuite, e curat, e k din punctul meu de vedere. Mi-a placut f mult si asta pt ca se face aerobic cu adevarat nu se trage de timp. Intro ora, dk nu ai antrenament, te omoara:gen_03: . Dar din punctul meu de vedere asta este f bine. Iti trimit pe privat un link cu niste informatii si cu programul lor. Eu ma duc maine la 18 din nou...asa ca dk vrei sa vii ne vedem acolo. Te pup
Multumesc frumos pentru informatii! Cand ma hotarasc , te anunt. Pupici>:D<

helenita
26.02.2007, 18:20:44
as fi vrut sa merg si eu la sala (la miramar eventual, ca stau in salajan) sa mai dau cateva kilute bune jos:"> ...dar tocmai ce am venit de la spital unde am avut o operatie la san, si deocamdata nu am voie sa fac efort..dar vreau si eu macar 2 luni inainte de nunta...:D
oricum spor la treaba fetele;-)

crisa_g2
19.04.2007, 09:52:30
cine sta in titan si vrea sa mearga cu mine la aerobic?..sa gasim o sala ceva..ca imi este nu stiu cum sa merg singura...doar eu cu bebelina....cine vrea sa mearga cu mine?

liviaki
19.04.2007, 16:08:45
Pentru cine sta pe linia lui 102...Pe Turnu Magurele la intersectia cu linia lui 312 va recomand Indragym http://www.indragym.ro/

crisa_g2
19.04.2007, 17:35:20
Pentru cine sta pe linia lui 102...Pe Turnu Magurele la intersectia cu linia lui 312 va recomand Indragym http://www.indragym.ro/
tu ai fost acolo?

mam
19.04.2007, 19:45:15
fetelor! clubu asta de pe marasesti e pe langa jobu meu, dati-mi mai multe detalii ca ash merge si eu, la ce va duceti, ce zile. ce ore? cat costa?

merge careva la tae bo?
:**

liviaki
24.04.2007, 17:16:43
tu ai fost acolo?

Da, eu am fost acolo cca 6 luni. cel mai mult mi-a placut step aerobic cu Miki si body sculpt cu Razvan.
:)

valen
24.04.2007, 18:24:54
nu am citit tot topicul si imi cer scuze daca s-a mai vb.. dau si eu cu o intrebare.... a fost cineva la plaza la wold class? e asa aproape de mine si vreau sa merg acolo... :*

crisa_g2
24.04.2007, 18:48:08
Da, eu am fost acolo cca 6 luni. cel mai mult mi-a placut step aerobic cu Miki si body sculpt cu Razvan.
:)
si nu vrei sa mai mergi?

Anc
24.04.2007, 19:12:59
Fetelor dar in zona Dimitrov-Obor stiti o sala de aerobic? in afara de Saria, unde ma duc (astazi am fost prima data dupa o f lunga perioada de timp si cu f multe kg in plus) si de unde am venit lesinata acasa. Ma gandeam ca poate mai gasesc ceva pe aici prin zona, eventual cu un pret bunicel. Aici unde merg eu e ok, dar pretul este cam mare, 8 sedinte costa 90 ron.

liviaki
11.05.2007, 12:23:17
si nu vrei sa mai mergi?
As mai vrea eu dar nu mai locuiesc in tara

cinezee
25.05.2007, 01:14:19
yo una nu am nevoie de aerobic...;car arat bine ptr ani mei ..altceva doresc yo

stie cineva in bucuresti ..prin sect 1 ..bazine de inot ....si cu vestiare curate...si la preturi bune ??

angel_rosses
23.09.2007, 21:45:55
O super sala unde se face aerobic ,fitness,masaj este la Turbotequilla la statia de metrou Pacii -foaret aproape in Militari

cinezee
23.09.2007, 21:56:42
Se pare ca pe acest subiect s-a " cam asezat praful " .....nu face nimeni inot ...sau fitness....8-|

ro_annette
04.10.2007, 08:18:16
Pentru cine sta in sectorul 6 e o sala la Semanatoarea langa IDM www.henriette.ro. interesant e ca poti face atat aerobic clasic cat si taebo, la alegere.Au fete foarte bune la instructaj, cand plec de acolo imi tremura picioarele :((

vicky
07.01.2008, 11:36:23
aerobic la muncii, baba novac, vatra luminoasa, iancului?

helenita
07.01.2008, 11:38:17
aerobic la muncii, baba novac, vatra luminoasa, iancului?

pai la muncii e essenza.....si mai e unul la dimitrov(nu-i mai stiu numele:D )...dar poti cauta pe google sau pe idieta(ca acolo sunt subiecte create:)>- )

Anc
07.01.2008, 11:43:45
Se pare ca pe acest subiect s-a " cam asezat praful " .....nu face nimeni inot ...sau fitness....8-|

ar cam trebui sa incepem sa ne punem in miscare dupa sarbatori, trebuie sa ne mentinem in forma.

MachuPicchu
07.01.2008, 12:17:28
Nu stiu daca s-a mai scris de complexul sportiv extreme ... arata superb (nu e nici ieftin, nici scump), echipat, dotat si cu medic nutritionist ... as vrea sa merg acolo la aerobic, dar stiti cum este ... nu vreau sa merg singura :-p ... Trebuie sa imi las comoditatea deoparte

cinezee
07.01.2008, 12:18:23
eu inca nu am gasit o sala de fitness care sa aiba si bazin incorporat si un pret ok ....tot ce am gasit abonamentele au preturi ridicate :(

iar in afara de miramar ...care nu imi place ca bazin de inot , sper sa gasesc sau cineva sa aiba ceva idei , bazin acoperit

Habib
07.01.2008, 12:43:12
si eu as vrea sa merg la aerobic/fitness , chiar mi-ar placea.......sunt o persoana activa, si mi-ar prinde bine putina miscare.........am vazut ca s-a deschis de vreo cateva luci o sala de fitness langa Mall Vitan, a fost cineva acolo?

cinezee
07.01.2008, 12:48:10
eu stau in floreasca ...:-< am fi mers am2 ;))

Habib
07.01.2008, 13:16:48
eu stau in floreasca ...:-< am fi mers am2 ;))

e departe...............:(
ne luam programul cu Pilates si facem noi acasa, ce spui?
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020071.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

MachuPicchu
07.01.2008, 13:18:39
Complexul sportiv Extreme e langa Billa Titan .... e cineva tentat? ;;)

vicky
07.01.2008, 13:34:29
gata. am gasit. nu langa casa cum va intrebam de dimineata ci langa serviciu in zona cotroceni la http://www.nationalfitness.ro/servicii.php

abonament
SuperFit II - 150 RON

http://www.nationalfitness.ro/images/ser.jpg 8 sedinte / luna
http://www.nationalfitness.ro/images/ser.jpg acces aparatura cardio
http://www.nationalfitness.ro/images/ser.jpg sauna
http://www.nationalfitness.ro/images/ser.jpg Jacuzzi

superfit: program de antrenament adresat atat doamnelor cat si domnilor.
Intr-o singura ora antrenezi tot corpul si-ti imbunatatesti toate calitatile fizice: forta, viteza, rezistenta, coordonare, mobilitate, echilibru! Antrenamentul consta in exercitii simple, combinate din gimnastica, arte martiale, atletism, cu elemente din tae-bo, pilates, stepp-aerobic, pilates, yoga, stretching

Cardio: aparatura de ultima generatie Technogym - benzi de alergare, syncro si biciclete, toate prevazute cu plasma si cablu TV

o alta optiune era http://www.genesse.ro/preturi.html dar mi s-a parut mai interesanta prima.
am dat link-urile poate mai e si altcineva interesata

annie_banks
07.01.2008, 13:35:09
Prin Tei stie cineva? :-\
Eu in ultimii ani am fost in Floreasca la Class Fitness Club - cam mica sala si mereu aglomerat, la Saria la tae-bo cu Cristi si dup-aia pe unde a mai tinut acest Cristi... langa Coltea si la lic.I.Hasdeu

helenita
07.01.2008, 14:01:44
Complexul sportiv Extreme e langa Billa Titan .... e cineva tentat? ;;)

eu stau in zona, dar stii cumva preturile practicate de ei...la abonamente ma refer:-\ (aerobic, fitness, tae-bo)

MachuPicchu
07.01.2008, 14:10:57
eu stau in zona, dar stii cumva preturile practicate de ei...la abonamente ma refer:-\ (aerobic, fitness, tae-bo)
eu azi am sunat la sala respectiva ... m-am interesat decat de aerobic (tae-bo este inclus la aerobic) ... 85 lei / 8 sedinte / luna, si 100 lei / 12 sedinte / luna

vicky
07.01.2008, 14:17:17

http://www.doctor.info.ro/html/extreme_preturi.html

MachuPicchu
07.01.2008, 14:38:22
http://www.doctor.info.ro/html/extreme_preturi.html
site-ul nu este actualizat ... am sunat eu azi si sunt alte tarife

helenita
07.01.2008, 15:10:41
eu azi am sunat la sala respectiva ... m-am interesat decat de aerobic (tae-bo este inclus la aerobic) ... 85 lei / 8 sedinte / luna, si 100 lei / 12 sedinte / luna

mersik...nu mi se pare asa scumpicel:D

mam
07.01.2008, 19:54:38
nu am citit tot topicul si imi cer scuze daca s-a mai vb.. dau si eu cu o intrebare.... a fost cineva la plaza la wold class? e asa aproape de mine si vreau sa merg acolo... :*

am auz ca ar fi fost/ sau inca e o of - 4 luni la pret de 3 - adika 1000 RON....

mam
07.01.2008, 19:55:14
a mers careva la sala din Unirea Shopp Center?

helenita
07.01.2008, 20:29:07

da... eu mai merg cu sotul din joi in paste (el merge in fiecare sambata-cunoaste pe cineva acolo)........si e foarte mare...cand mergeam eu la 9 dim pana la 11 era chiar lejer(am inteles ca dupa-amiaza e cam aglomerat)....
se face aerobic si fitness>:D<

mam
07.01.2008, 20:37:14
da... eu mai merg cu sotul din joi in paste (el merge in fiecare sambata-cunoaste pe cineva acolo)........si e foarte mare...cand mergeam eu la 9 dim pana la 11 era chiar lejer(am inteles ca dupa-amiaza e cam aglomerat)....
se face aerobic si fitness>:D<

si unde anume e? ca duminica m-am cam invartit pe la etj 4 si nu am gas sala! e dupa casino? si pls cat e abo/luna?
saru'mana :*

helenita
08.01.2008, 08:59:07
si unde anume e? ca duminica m-am cam invartit pe la etj 4 si nu am gas sala! e dupa casino? si pls cat e abo/luna?
saru'mana :*

pai poti sa iei un lift (dar nu mai stiu exact care:D , parca ala de la parter de langa magazinul cu foto)...si te lasa exact acolo, intri si e receptia:)>-

abonamentul nu stiu cat e ...vreo 120ron, cred...iar sedinta e 20 ron(din cate stiam anul trecut) asta la fitness, la aerobic nu stiu...

mam
08.01.2008, 19:52:22
pai poti sa iei un lift (dar nu mai stiu exact care:D , parca ala de la parter de langa magazinul cu foto)...si te lasa exact acolo, intri si e receptia:)>-

abonamentul nu stiu cat e ...vreo 120ron, cred...iar sedinta e 20 ron(din cate stiam anul trecut) asta la fitness, la aerobic nu stiu...

ma intereseaza sala....sala....greutati, aparate, tot tacamu.... sa vedem; suntem cativa care tragem unu de altu si incercam sa ne hot la o sala; a mai aparut o varianta: IDM club pentru ca are si piscina :P

MachuPicchu
08.01.2008, 19:56:54
eu as vrea de sapt. viitoare sa ma duc la Clubul Sportiv Extreme ... poate se mai gaseste vreo miresica dornica ;;)

annie_banks
15.01.2008, 00:52:37
noi am mai vb de asta, si e o sala chiar la dimitrov, pt mine e super ca e la 2 min, doar ca de cand cu vremea asta eu ajung acasa putin dupa ora 18 cand incepe cursul de step aerobic care imi place...:(
trebuie sa ma informez ce alte cursuri sunt un pic mai tarziu.
programul de pe site (sper ca vb de aceeasi sala ;))) , nu stiu daca e actualizat:
Program aerobic
Luni - Vineri: 17.30 - 18.30
18.30 - 19.30
Marti: *14.30 - 15.30 NOU
21.00 - 22.00 NOU
Joi: *14.00 - 15.00 NOU
Sambata: 10.30 - 11.30
11.30 - 12.30
14.00 - 15.00 NOU
Duminica: 11.00 - 12.00
13.30 - 14.30 NOU
* cu programare prealabila
Program tae-bo
Luni - Vineri: 19.30 - 21.00
Sambata: 12.30 - 14.00
Duminica: 12.00 - 13.30

Anc
15.01.2008, 09:21:52
programul de pe site (sper ca vb de aceeasi sala ;))) , nu stiu daca e actualizat:
Program aerobic
Luni - Vineri: 17.30 - 18.30
18.30 - 19.30
Marti: *14.30 - 15.30 NOU
21.00 - 22.00 NOU
Joi: *14.00 - 15.00 NOU
Sambata: 10.30 - 11.30
11.30 - 12.30
14.00 - 15.00 NOU
Duminica: 11.00 - 12.00
13.30 - 14.30 NOU
* cu programare prealabila
Program tae-bo
Luni - Vineri: 19.30 - 21.00
Sambata: 12.30 - 14.00
Duminica: 12.00 - 13.30

da, despre s...vorbim amandoua. ;-)
trebuie sa vad ce au de la 18.30, eu de la ora aia am cum sa ajung, oricum au modificat programul, inainte nu aveau de la 17.30, ci de la 18.00, dar probabil asta este programul de iarna.
aveam eu pe acasa un program de la ei cu ce cursuri si instructori au, dar ma interesez eu. daca treci tu prima pe acolo sa imi spui si mie pls.

evenstar
19.01.2008, 10:51:52
eu inca nu am gasit o sala de fitness care sa aiba si bazin incorporat si un pret ok ....tot ce am gasit abonamentele au preturi ridicate :(

iar in afara de miramar ...care nu imi place ca bazin de inot , sper sa gasesc sau cineva sa aiba ceva idei , bazin acoperit

Daca zici ca stai in floreasca, de ce nu te duci la World Champions - care e in incinta bazinului? Nu are abonament cumulat, dar sunt in acelasi loc, si fitness si bazin, e foarte civilizata, si nu e nici cea mai scumpa... bine, nici ieftina, dar... mult mai bine decat in alte parti... Iar abonamentele sunt valabile 2 luni, asa ca potio sa-ti iei unele cu mai multe sedinte si iesi mai ieftin...
http://www.worldchampionsclub.ro/abonamente.html

Anc
09.02.2008, 12:22:48
programul de pe site (sper ca vb de aceeasi sala ;))) ,

am inceput sa ma duc la sala de joi si am fost si vineri. tu ai fost pana la urma la ei?
au de la 18.30 sedintele de step aerobic la care ma duc eu, mai putin miercuri.

cinezee
09.02.2008, 13:24:36
Daca zici ca stai in floreasca, de ce nu te duci la World Champions - care e in incinta bazinului? Nu are abonament cumulat, dar sunt in acelasi loc, si fitness si bazin, e foarte civilizata, si nu e nici cea mai scumpa... bine, nici ieftina, dar... mult mai bine decat in alte parti... Iar abonamentele sunt valabile 2 luni, asa ca potio sa-ti iei unele cu mai multe sedinte si iesi mai ieftin...
http://www.worldchampionsclub.ro/abonamente.html

aha multumesc de informatie , am sa ma duc la ei sa vad care ii treaba pe acolo , tu ai fost pe la ei ?

annie_banks
09.02.2008, 18:58:42
am inceput sa ma duc la sala de joi si am fost si vineri. tu ai fost pana la urma la ei?
au de la 18.30 sedintele de step aerobic la care ma duc eu, mai putin miercuri.
n-am fost nicaieri pana acum :">
dar am luat programul si de la class din floreasca :)) acolo ar vrea prietena mea cu care ma duc de-obicei

Leia
15.02.2008, 14:34:24
In caz ca mai e de actualitate intrebarea :), am fost si eu la sala din Unirea.
Ca sa se ajunga direct la receptie, se ia ultimul lift din aripa Calarasi. Eu am mers vreo 4 luni la rand, si ultima data era abonamentul 120 sau 140 ron. Mergeam la aerobic, si din cei 2 instructori cel mai bun e Nicu (nu stiu daca mai este si acum). Eu mi-am luat si un DVD de la el, dar nu s-a prins :D.
Seara e foarte aglomerat, si sala devine sauna la un moment dat....deci sporesti caloriile piredute, ptr ca transpiri...

Leia
15.02.2008, 14:40:04
Eu acum am inceput sa merg la W class. Sunt incantata de cum decurg "ostilitatile".
Ce e fain e ca in ora aia de sport nu simti cum trece timpul, si nu simti nici ca te chinui. Desi efortul este considerabil.
Merg la aerobic, step, iar in seara asta vreau sa merg la "latino groove", sa vad ce inseamna :)). Au si ora de aero dance, e un fel de dans mai greu, asa... cred ca in curand ma duc la "Dansez ptr tine" :-p.
Spor la sport, fetelor! >:D<

cinezee
15.02.2008, 14:41:50
la care sala a lor mergi :-\ esti multumita de felul cum esti tratata

Anc
15.02.2008, 14:46:34
Eu acum am inceput sa merg la W class. Sunt incantata de cum decurg "ostilitatile".
Ce e fain e ca in ora aia de sport nu simti cum trece timpul, si nu simti nici ca te chinui. Desi efortul este considerabil.
Merg la aerobic, step, iar in seara asta vreau sa merg la "latino groove", sa vad ce inseamna :)). Au si ora de aero dance, e un fel de dans mai greu, asa... cred ca in curand ma duc la "Dansez ptr tine" :-p.
Spor la sport, fetelor! >:D<

si eu am vrut sa merg acolo, serviciul imi ofera acest lucru, dar mi-a fost teama sa nu fie prea aglomerat.
in care locatie din cele 3 din bucuresti te duci?

Leia
16.02.2008, 21:35:25
Eu am mers si in Downtown - unde e mai aglomerat, si in Mariott - aici e mai liber un pic. Serviciile sunt la fel peste tot - instructori tonici, curatenie...
Asa ca vointa sa fie. :D

evenstar
18.02.2008, 13:07:14
aha multumesc de informatie , am sa ma duc la ei sa vad care ii treaba pe acolo , tu ai fost pe la ei ?

Uitasem de topicul asta, abia acum am intrat din nou... sorry.
Am fost la ei, dar la aqua-gym, e ok, e curat si civilizat, si am vazut-o pe antrenoarea de fitness care e in permanenta in sala si chiar se implica. Eu am renuntat pt ca stateam f departe si plecam uda pe par (nu aveam rabdare sa ma usuc) si am racit ingrozitor, nu mai am curaj sa repet experienta pana se incalzeste... Dar mi-au placut, nu e un club de "fitze" dar antrenorii chiar stiu ce fac si e civilizat...

Lilly
13.10.2008, 09:54:26
buna fetelor, vreau sa aflu si eu de o sala de fitness, aerobic...orice in zona iancului sau Dristor...la care va duceti sau v-ati dus si v-a placut...
multumesc
o saptamana faina!

x_enya
13.10.2008, 10:16:51
Buna idee cu topicul asta! :)

si pe mine m-ar interesa o sala de aerobic pe la eroii revolutiei / tineretului, care sa aiba program pana mai tarziu (8-9 seara)... ceva recomandari?

ioana_2008
14.10.2008, 15:19:30
buna fetelor, vreau sa aflu si eu de o sala de fitness, aerobic...orice in zona iancului sau Dristor...la care va duceti sau v-ati dus si v-a placut...
multumesc
o saptamana faina!

Salutare!

Eu am fost la o sala in zona Bd. Ferdinand intersectie cu Mihai Bravu, mi-a placut f mult dar am fost doar la aerobic si tae-bo, la fitness nu stiu cum e.
Intentionez sa reincep.

Sala e curata si au antrenori, ti-o recomand daca ti-e la indemana.

O zi faina,
Ioana.

Crina1
14.10.2008, 15:21:58
Buna idee cu topicul asta! :)

si pe mine m-ar interesa o sala de aerobic pe la eroii revolutiei / tineretului, care sa aiba program pana mai tarziu (8-9 seara)... ceva recomandari?

Off topic : stai in zona Eroii Revolutiei?
Daca da...atunci suntem vecine....eu stau la Piata Progresul...

Lilly
14.10.2008, 15:44:10
multumesc
o saptamana faina!

Salutare!

Eu am fost la o sala in zona Bd. Ferdinand intersectie cu Mihai Bravu, mi-a placut f mult dar am fost doar la aerobic si tae-bo, la fitness nu stiu cum e.
Intentionez sa reincep.

O zi faina,
Ioana.

merci mult...da e destul de la indemana...o sa ma duc sa vad niste preturi...

x_enya
14.10.2008, 16:59:29
Off topic : stai in zona Eroii Revolutiei?
Daca da...atunci suntem vecine....eu stau la Piata Progresul...

da, prin zona.... sunt aproape vecine (eu stau spre cutitul de argint). totusi sunt vreo 2-3 statii de tramvai de la mine pana la piata, ca altfel as merge si eu mai des sa fac piata acolo :-< ....

on topic: stii vreo sala de aerobic prin zona?;-)

Ritzi
14.10.2008, 17:01:17
da, prin zona.... sunt aproape vecine (eu stau spre cutitul de argint). totusi sunt vreo 2-3 statii de tramvai de la mine pana la piata, ca altfel as merge si eu mai des sa fac piata acolo :-< ....

on topic: stii vreo sala de aerobic prin zona?;-)

:-w :-w :-w iaar banii, adidasii si sapca ta....-s in masina mea:D /:) /:) /:)

x_enya
14.10.2008, 17:05:14
:-w :-w :-w iaar banii, adidasii si sapca ta....-s in masina mea:D /:) /:) /:)

:)) :)) :))
deci aveam si bani in adidasi... stiam eu! cu prima ocazie sa-mi aduci adidasii cei plini de bani... sapca poti s-o mai pastrezi!:D :)) :)) :))

Ritzi
14.10.2008, 17:09:34
:)) :)) :))
deci aveam si bani in adidasi... stiam eu! cu prima ocazie sa-mi aduci adidasii cei plini de bani... sapca poti s-o mai pastrezi!:D :)) :)) :))

da, da....ti-i aduc cand MERGEM :-w :-w :-w la aerobic:>

Lilly
15.10.2008, 13:29:44
multumesc
o saptamana faina!

Salutare!

Intentionez sa reincep.

O zi faina,
Ioana.

cand vrei sa reincepi? ca eu n-am cu cine sa ma duc...si nu-mi place singura si daca zici ca e ok :D sa mergem impreuna :*

ioana_2008
15.10.2008, 13:40:33
Salutare!

Intentionez sa reincep.

O zi faina,
Ioana.

cand vrei sa reincepi? ca eu n-am cu cine sa ma duc...si nu-mi place singura si daca zici ca e ok :D sa mergem impreuna :*[/quote]

:D nici mie nu-mi place sa merg singura si as vrea sa mergem impreuna dar eu saptamana asta nu pot deci daca vrei mergem de saptamana viitoare, ce zici? :*

lilyk23
22.10.2008, 00:15:45
Sunt Noua Pe Aici Si Am Vrut Sa-mi Dau Si Eu Cu Parerea Despre Salile De Aerobic....de Curand Am Descoperit O Sala De Aerobic Care M-a Impresionat....e Superrr Marfa.....in Afara Ca Toate Sunt Noi Mai Sunt Si Niste Instructori De Aerobic Si Arte Martiale Care Isi Dau Tot Interesul Sa Te Ajute.....despre Preturi Pot Sa Spun Ca Sunt Acceptabile In Comparatie Cu Alte Sali.....v-o Recomand Cu Toata Inima...este In Militari, Langa Piata Veteranilor Pe Str. Dealul Tugulea....

cinezee
22.10.2008, 12:15:38
iti multumesc ca mi-ai spus parerea ta , chiar imi este de folos

am sa ma duc si eu sa vad care ii treaba , mai ales ca iar am facut o criza de coloana :(
Uitasem de topicul asta, abia acum am intrat din nou... sorry.
Am fost la ei, dar la aqua-gym, e ok, e curat si civilizat, si am vazut-o pe antrenoarea de fitness care e in permanenta in sala si chiar se implica. Eu am renuntat pt ca stateam f departe si plecam uda pe par (nu aveam rabdare sa ma usuc) si am racit ingrozitor, nu mai am curaj sa repet experienta pana se incalzeste... Dar mi-au placut, nu e un club de "fitze" dar antrenorii chiar stiu ce fac si e civilizat...

annutza
30.10.2008, 21:57:46
ce sali de sport stiti unde se face step aerobic?^:)^
nu conteaza zona

annutza
11.11.2008, 19:46:52
ce sali de sport stiti unde se face step aerobic?^:)^
nu conteaza zona
chiar nu face nimeni step aerobic?^:)^ ^:)^

maria80
12.11.2008, 19:25:15
Buna,

Stie cineva info despre sala Larkoti din zona Obor?preturi mai ales.
Alte sali in zona Obor? Mai exisa Saria? am vazut ca intr-un timp existau miresici care o frecventau.Ma poate ajuta cineva cu un pret, tipurile de abonamente la aerobic?Informatiile de pe site n-au mai fost actualizate din 2007.
Multumesc!

andrapopa
13.11.2008, 10:50:37
Nu stiu daca mai e asa un subiect, nu am avut rabdare sa caut peste tot...
Stiti unde pot gasi un CD / DVD cu exercitii de aerobic, pilates, tae-bo sau ceva care sa ne mentina cat de cat in forma ? Am cautat putin pe net dar am gasit tot cd-uri pe grupe de muschi, adica pentru un exercitiu complet, trebuia sa cumpar vreo 6-7 CD-uri.

helenita
16.11.2008, 21:58:30
la complexul sportiv EXTREME de langa billa merge cineva? e aglomerat seara la fitness?
preturile astea sunt actuale?
PRETURI FITNESS / CULTURISM

O intrare - 13 RON
Abonament 8 intrari/luna - 62,50 RON
Abonament 12 intrari/luna - 75 RON
Abonament nelimitat o luna - 87,50 RON
Abonament 3 luni (8 intrari/luna) - 165 RON
Abonament 3 luni (12 intrari/luna) - 202,50 RON
Abonament 3 luni (acces nelimitat) - 237 RON

elenaciuca
02.12.2008, 14:38:32
Un club de fitness,tae bo ,sauna ,masaj ,manechiura....chiar si gimnastica pentru gravidute este pe calea mosilor, numai pentru femei(multe dintre noi prefera astfel de sali).Am fost aseara sa-l vad ,mi-a placut ce am vazut acolo,urmeaza sa-mi fac abonament la ei,In zona obor,mosilor ,iancului,muncii sunt cateva salii si chiar celebrul centru Larkoti(exagerat de scump)le-am vazut si testat pe toate,dar aici imi place cel mai mult,atmosfera e super.body fly gim se numeste sala,are si site-acolo puteti vedea toate detaliile.

;;) Sper ca v-am ajutat si ne vedem la sala( eu incep de maine seara)

helenita
06.12.2008, 09:16:35
Un club de fitness,tae bo ,sauna ,masaj ,manechiura....chiar si gimnastica pentru gravidute este pe calea mosilor, numai pentru femei(multe dintre noi prefera astfel de sali).Am fost aseara sa-l vad ,mi-a placut ce am vazut acolo,urmeaza sa-mi fac abonament la ei,In zona obor,mosilor ,iancului,muncii sunt cateva salii si chiar celebrul centru Larkoti(exagerat de scump)le-am vazut si testat pe toate,dar aici imi place cel mai mult,atmosfera e super.body fly gim se numeste sala,are si site-acolo puteti vedea toate detaliile.

;;) Sper ca v-am ajutat si ne vedem la sala( eu incep de maine seara)

si cum a fost daca tot ai inceput sa mergi?;;)

elenaciuca
09.12.2008, 14:47:14
Este f misto sala ,imi place....si apropo pentru amatoarele de de dans...se fac si cursuri de belly dance...am asistat si eu la unul......nu e genul meu,dar am privit cu placere.:>

oliviutza
14.01.2009, 01:36:06
Este f misto sala ,imi place....si apropo pentru amatoarele de de dans...se fac si cursuri de belly dance...am asistat si eu la unul......nu e genul meu,dar am privit cu placere.:>

Suna interesant sala asta. La ce tip de activitate te duci? Pe mine m-ar interesa latin aerobic, aerobic clasic si belly dance (cu asta stiu pe cineva care s-ar declara complet de acord ;-)), dar nu stiu exact cu ce se mananca fiecare. Iti arata niste imagini ca sa poti alege? Eu urasc aerobic/fitness standard, ma plictisesc groaznic, si cum imi place tare mult sa dansez le-as combina :D
Inca ceva? cate persoane sunt in sala? e aglomerat?

simik
17.02.2009, 10:58:07
chiar nu face nimeni step aerobic?^:)^ ^:)^
Step aerobic se face la sala la care merg eu. Este o sala doar pentru doamne si domnisoare in zona Lujerului, exact langa Sir. Sala se numeste Isamar Lady, intra pe site caci au si poze si preturi.

annutza
17.02.2009, 13:02:08
Step aerobic se face la sala la care merg eu. Este o sala doar pentru doamne si domnisoare in zona Lujerului, exact langa Sir. Sala se numeste Isamar Lady, intra pe site caci au si poze si preturi.
Multumesc! O sa incerc...e aproape de unde lucrez^:)^

alexisyasmin
23.02.2009, 16:51:11
Pentru cele interesate de sala de fitness / aerobic in zona Domenii...a aparut de o saptamana o sala noua (se numeste ONE Fitness). Am vizitat sala si pot sa va spun ca mi-a placut ce am vazut. Cei de acolo au daramat cam tot ce era in vechea sala Radu Fitness si au construit totul de la 0. Cel mai si cel mai mult mi-a placut sala de Aerobic, sala in care dupa ochiul meu incap cam 50 persoane la clasa. E fff frumoasa sala si are un niste oglinzi imense. Am inteles ca in sala de fitness aparatura este noua adusa din USA si ca pe langa aerobic si fitness au masaj , sauna si gimnastica pentru viitoare mamici :-)
Ca preturi, la aerobic pe 3 luni, ce mi-am luat eu, e 195eur. dar e si o promotie cu 10% discount acum cind au deschis, si devine destul de ok pretul.

Liv
12.03.2009, 15:06:43
As dori si eu ,dak stiti si ati fost la o sala de aerobic sau step aerobic in zona Piata Iancului. Ce am vazut eu sunt numai sali de fitness si bicicleta si abdomene pot face si acasa, dar acum (ca vine vara) trebuie neaparat sa dau kg. jos si singura solutie aerobic/step aerobic este cel mai bun.>:D< >:D< >:D<
Dak cineva ar fi din zona sa mergem impreuna la sala ar fi si mai bine!!

Liv
13.03.2009, 11:58:59
Hmmmmmmmmmmmmmmmm.....Chiar nu mai merge nimeni la sala???? :O :O :O

bimmer4now
20.03.2009, 21:43:00
Pentru cele interesate de sala de fitness / aerobic in zona Domenii...a aparut de o saptamana o sala noua (se numeste ONE Fitness). Am vizitat sala si pot sa va spun ca mi-a placut ce am vazut. Cei de acolo au daramat cam tot ce era in vechea sala Radu Fitness si au construit totul de la 0. Cel mai si cel mai mult mi-a placut sala de Aerobic, sala in care dupa ochiul meu incap cam 50 persoane la clasa. E fff frumoasa sala si are un niste oglinzi imense. Am inteles ca in sala de fitness aparatura este noua adusa din USA si ca pe langa aerobic si fitness au masaj , sauna si gimnastica pentru viitoare mamici :-)
Ca preturi, la aerobic pe 3 luni, ce mi-am luat eu, e 195eur. dar e si o promotie cu 10% discount acum cind au deschis, si devine destul de ok pretul.

cate sedinte pe saptamana? cat dureaza o sedinta?
chiar stau in zona domenii si stiu de sala, dar n am apucat sa merg sa intreb, iar pe site ul lor nu scrie nimic de preturi.

helenita
28.03.2009, 11:29:08
stiu ca am mai intrebat, da totusi merge cineva la complexul sportiv EXTREME de langa billa?:D
e aglomerat seara la aerobic?
preturile de pe site sunt actuale?
daca stie cineva vreo informatie, va rog spuneti-mi[-o<

anyany4
04.04.2009, 23:38:01
buna, eu stau pe langa sala extreme. nu am intrat, insa mereu sunt tentata sa ma duc, as avea nevoie de un pik sport. ce pot sa iti spun, e ca mai mereu e plin, e foarte cautata sala. poate stabilim si vom merge impreuna. totul are un inceput>:D<

bimmer4now
03.05.2009, 01:06:44
cate sedinte pe saptamana? cat dureaza o sedinta?
chiar stau in zona domenii si stiu de sala, dar n am apucat sa merg sa intreb, iar pe site ul lor nu scrie nimic de preturi.

mi am facut abonament pana la urma. e super ok.

helenita
03.05.2009, 09:05:17
buna, eu stau pe langa sala extreme. nu am intrat, insa mereu sunt tentata sa ma duc, as avea nevoie de un pik sport. ce pot sa iti spun, e ca mai mereu e plin, e foarte cautata sala. poate stabilim si vom merge impreuna. totul are un inceput>:D<

dap si eu as vrea
poate intri tu o data si vezi preturile
tu ce ai vrea sa faci aerobic sau fitness? mie mi-ar placea un step aerobic sau aerobic cu galosii aia care au aparut kangoo jump:D(au aratat la stirile protv http://stirileprotv.ro/show-buzz/entertainment/sacrificii-pentru-silueta-te-vezi-sarind-precum-cangurul.html) , dar nu cred ca au acolo:-p
vb pe privat daca vrei sa mergem

danutza77
04.05.2009, 15:23:31
dap si eu as vrea
tu ce ai vrea sa faci aerobic sau fitness? mie mi-ar placea un step aerobic sau aerobic cu galosii aia care au aparut kangoo jump:D(au aratat la stirile protv http://stirileprotv.ro/show-buzz/entertainment/sacrificii-pentru-silueta-te-vezi-sarind-precum-cangurul.html) , dar nu cred ca au acolo:-p

daca va hotarati poate imi spuneti si mie.. m-ar tenta sa vin si eu mai ales ca stau si foarte aproape... dar parca m-ar atrage mai mult la aerobic... oricum ar fi.. e bun si la fitness daca ne hotraram asa :> vorbim eventual pe PM

RIKIDONE
04.05.2009, 19:33:16
dap si eu as vrea
Cu Kangoo Jump se slabeste foarte repede ... dar trebuie rezistenta. Eu nu am rezistat o sedinta intreaga.
Kinga (tipa din reportaj) tine cursurile la o scoala din Dr. Taberei.

helenita
04.05.2009, 21:27:20
Cu Kangoo Jump se slabeste foarte repede ... dar trebuie rezistenta. Eu nu am rezistat o sedinta intreaga.
Kinga (tipa din reportaj) tine cursurile la o scoala din Dr. Taberei.

inseamna ca nici eu n=as rezista...cand alerg cu al meu in parc...obosesc rau dupa primele 15 min;)) ...nu mai am antrenament deloc[-(

annie_banks
04.05.2009, 22:16:54
eu ma duc la o sala noua care s-a deschis langa biroul meu, la apaca
vrea cineva sa vina? ;;) au si aerobic&co (step, salsa, yoga, pilates etc) si fitness si spinning

dannas
04.05.2009, 23:04:10
inseamna ca nici eu n=as rezista...cand alerg cu al meu in parc...obosesc rau dupa primele 15 min;)) ...nu mai am antrenament deloc[-(

helenita...daca va hotarati sa mergeti...vreau si eu...tot aman....ca nu am cu cine....si m-ar tenta si pe mine...si e foarte aproape de mine....nu ma uitati...va rog[-o<

dannas
11.05.2009, 22:32:58
stiu ca am mai intrebat, da totusi merge cineva la complexul sportiv EXTREME de langa billa?:D
e aglomerat seara la aerobic?
preturile de pe site sunt actuale?
daca stie cineva vreo informatie, va rog spuneti-mi[-o<

eu ma duc de miercuri seara de la 19:30...dar la fitness....preturile nu sunt bune...sunt mai mici cu apx 10 lei...va povestesc cand vin...:*<:-P

helenita
12.05.2009, 06:16:21
helenita...daca va hotarati sa mergeti...vreau si eu...tot aman....ca nu am cu cine....si m-ar tenta si pe mine...si e foarte aproape de mine....nu ma uitati...va rog[-o<

scuze, n-am vazut mesajul tau
deocamdata am de rezolvat niste probleme, dar cand voi fi ''disponibila'' te voi anunta, si pe danutza la fel
astept sa vad ce zici tu, cum e, daca se ocupa cineva de tine macar la prima sedinta,etc:*

dannas
18.05.2009, 22:41:24
scuze, n-am vazut mesajul tau
deocamdata am de rezolvat niste probleme, dar cand voi fi ''disponibila'' te voi anunta, si pe danutza la fel
astept sa vad ce zici tu, cum e, daca se ocupa cineva de tine macar la prima sedinta,etc:*

buna fetelor...eu deja sunt la a treia sedinta la fitness si sunt multumita...si ma voi duce in continuare deoarece vad rezultatele....la inceput era putin ciudat...tipul de la sala instructorul....pare arogant...si chiar e un pic...dar daca vb serios si vede apoi ca vrei sa te tii de treaba...chiar e ok....i-am zis ce vreau eu...adica sa slabesc, sa fac abdomen plat...ca am niste "sunci"....si aripioare.....si mi-a spus cu ce sa incep...cat sa fac...cum sa fac...si acum nu mai am nevoie sa intreb.....mai prost e ca de la 19 jum de cand ma duk eu....e plin.....si e cam bataie la aparate....iar prietena mea se duce si la aerobic...si e f multumita....sunt ore alternative: tae boe, clasic si stepper....sper sa veniti si voi.....=;

helenita
22.05.2009, 11:16:26
buna fetelor...eu deja sunt la a treia sedinta la fitness si sunt multumita...si ma voi duce in continuare deoarece vad rezultatele....la inceput era putin ciudat...tipul de la sala instructorul....pare arogant...si chiar e un pic...dar daca vb serios si vede apoi ca vrei sa te tii de treaba...chiar e ok....i-am zis ce vreau eu...adica sa slabesc, sa fac abdomen plat...ca am niste "sunci"....si aripioare.....si mi-a spus cu ce sa incep...cat sa fac...cum sa fac...si acum nu mai am nevoie sa intreb.....mai prost e ca de la 19 jum de cand ma duk eu....e plin.....si e cam bataie la aparate....iar prietena mea se duce si la aerobic...si e f multumita....sunt ore alternative: tae boe, clasic si stepper....sper sa veniti si voi.....=;

bine ca te-ai inteles cumva cu arogantul ala;-)
parca as prefera sa fac aerobic, sau step aerobic, dar deocamdata am niste probleme de sanatate pe care sper sa le rezolv curand....
spor la treaba, dana>:D<

x_enya
11.08.2009, 13:27:50
Tocmai am vazut ca in cartier (chiar langa City Mall) a aparut Lotus sport - sauna, masaj, sport (aerobic, fitness si multe altele). Au site bine pus la punct, sper sa fie si reale toate informatiile (program, preturi).
Stie cineva ceva despre asta? Cum sunt instructorii? E aglomerat? Alte impresii?

Eu as vrea sa merg, dar cred ca peste vreo luna asa... o sa merg la o sedinta si daca-mi va placea o sa-mi fac si abonament (as incerca de pe acum, dar nu am timp deocamdata:-< ).

Ritzi
11.08.2009, 20:33:36
Tocmai am vazut ca in cartier (chiar langa City Mall) a aparut Lotus sport - sauna, masaj, sport (aerobic, fitness si multe altele). Au site bine pus la punct, sper sa fie si reale toate informatiile (program, preturi).
Stie cineva ceva despre asta? Cum sunt instructorii? E aglomerat? Alte impresii?

Eu as vrea sa merg, dar cred ca peste vreo luna asa... o sa merg la o sedinta si daca-mi va placea o sa-mi fac si abonament (as incerca de pe acum, dar nu am timp deocamdata:-< ).

eu....am venit sa-ti zic pe mine sa nu contezi =)) =)) =)) :*

pastilutza
20.08.2009, 14:09:17
Buna fetelor,

Stie careva o sala unde sunt ore de aerobic dimineata, mai precis mai de la 7.30- 8, ?
Eu as vrea tare mult sa merg la aerobic dimineata, inainte de birou.
Inanite mergeam la fitness de dim, insa m-am plictisit dupa un an, deoarece nu era nimeni la acea ora care sa ma invete sa-mi deversific programul mai mult.

Sau aveti idee cat cere un instructor personal, care sa vina cu "inculpata" dimineata, la fitness?

andrina
23.08.2009, 11:08:31
Buna tuturor!
Abia acum am gasit topicul asta! Dar ma bucur ca asa multe faceti sport!
Eu m-am apucat de scrima.
Imi merge foarte bine, mi-am tonifiat super corpul! Sunt si mult mai disciplinata!

andrina
23.08.2009, 11:16:16
Foarte interesant si chestia asta cu kangoo jump! Sa ii arat si sotiorului, poate mergem! Ma atrag sporturile astea noi, inedite!

pastilutza
24.08.2009, 09:14:32
andrina, unde faci scrima?
se poate sidaca esti stangace? eu cu dreapta nu prea ma descurc deloc :))

andrina
24.08.2009, 10:37:36
andrina, unde faci scrima?
se poate sidaca esti stangace? eu cu dreapta nu prea ma descurc deloc :))
La Piata Galati, la liceul Cantemir Voda. Cursurile sunt seara dupa 6 Pastilutza.
Sunt si stangaci in grupul nostru, si asta este un avantaj in scrima.
Iti pun link (http://www.cursuri-scrima.ro/cursuri-lectii-scrima.html) pentru detalii.

maxima
25.08.2009, 12:31:53
Vreau si eu sa-mi duc pustiul la un club sportiv. Stiti sa fie asa ceva in sect 4 sau imprejurimi?

pastilutza
03.09.2009, 12:37:36
Andrina,
foarte interesant. tu ti-ai achizitionat si echipament? e musai?
Trebuie sami fac un buget total, de cat m-ar costa achipament + abomanent :)

andrina
04.09.2009, 13:20:05
Andrina,
foarte interesant. tu ti-ai achizitionat si echipament? e musai?
Trebuie sami fac un buget total, de cat m-ar costa achipament + abomanent :)

Buna ,
Ti-am raspuns pe PM pastilutza!

ArcoIris
30.10.2009, 12:03:27

Stiu ca raspunsul meu vine cu intarziere cam mare, dar daca mai esti interesata de clubul Lotus Sport, iti spun cu inima deschisa ca merita. Mi-am facut si eu abonament de vreo 2 luni acolo si sunt super incantata.
Sincer, nu vroiam sa merg la acea sala pentru ca este cam departe de casa mea, dar am vrut sa incerc orele de kangoo jumps. Nu regret o clipa decizia pe care am luat-o. Chiar daca s-ar mai deschide alte sali care sa ofere aceleasi pachete de servicii si nu as renunta sa merg la Lotus Sport.

Liv
19.11.2009, 15:36:36
Eu de 2 luni ma duc la Bery Fitness (aerobic), este super fain si instructoarele sunt super de treaba. :*:* Are : bazin de intot, sauna, masaj, fitness. Pentru cele care stau in zona Pantelimon-Iancului si vor sa mearga, putem merge impreuna...:* :*

bombonik
12.02.2010, 20:12:12
buna fetelor, vreau sa merg si eu la sala in tei, colentina, merge cineva p aici , ca singura vad ca nu merg si e din ce in ce mai naspa cu cuncile astea?:((:(((astept pm

ghinduta78
04.02.2011, 22:41:45
Buna fetelor, am vazut ca s-a deschis, nu stiu de cat timp, o sala de sport la stadionul 23 Aug, Lia Manoliu. Merge vreuna dintre voi acolo?

ralucaag
30.10.2011, 23:20:32
Buna fetelor! O sala prin apropiere de cartierul Tei recomanda cineva?