PDA

Versiunea completa : Velvet music

rambina
12.08.2010, 23:07:24
Buna,stie cineva ceva de restaurant velvet.Am fost astazi la ei si mi se pare ff frumos si elegant.Mai are cineva nunta aici sau stie pe cineva care sa fi facut nunta aici?Ma intereseaza opinii,mancare,climatizare,administratorul daca a fost ok si daca sa tinut de cuvant,etc....
Multumesc anticipat:*

rambina
14.08.2010, 17:53:01
chiar nu ma poate ajuta nimeni....:((

adriana_dorobantu22
25.08.2010, 15:50:38
Buna,stie cineva ceva de restaurant velvet.Am fost astazi la ei si mi se pare ff frumos si elegant.Mai are cineva nunta aici sau stie pe cineva care sa fi facut nunta aici?Ma intereseaza opinii,mancare,climatizare,administratorul daca a fost ok si daca sa tinut de cuvant,etc....
Multumesc anticipat:*

Eu am avut nunta la Velvet Music in mai.... a fost mirific... Nu am absolut nimic de reprosat nimanui, totul a fost perfect... Administratorul s-a purtat exemplar si ne-a oferit tot sprijinul in multe chestii si detalii legate de organizare si alegere meniuri, bauturi, etc... si au fost super OK si pertinente sfaturile lui....
Sala a fost superba, mancarea excelenta iar servirea ireprosabila... Dupa nunta toata lumea mi-a spus ca au ramas uimiti de servire, ca s-au simtit speciali si ca nu au mai intalnit asa ceva niciodata... iar la finalul nuntii totul a fost OK... toti au fost fair play...
A... si despre conditii, climatizare, toalete, curatenie, etc.. nu am nici aici nimic de reprosat...
Iti urez mult succes si casa de piatra... si... iti recomand din suflet Velvet Music... eu am ramas cu niste amintiri superbe...

costa
26.08.2010, 22:27:31
e foarte fain restaurantu .... mancare buna,servire ireprosabila, baii curate, administratoru e fair-play te ajuta cu orice .... omu stie ce face ... e chiar ok sa te consulti cu cineva din domeniu

cori26
01.09.2010, 09:24:13
e adevarat restaurantul e foarte frumos.am fost si eu si l-am vazut dar singurul lucru care m-am derutat e ca si pe interent si in pliantul lor de prezentare scrie ca au 2 sali cu capacitati de la 120la 150 de persoane,la locul faptei ni s-a spus ca trebuie sa avem 150 de invitati ninim.ati patit si voi asa?

rambina
07.09.2010, 22:04:45
e adevarat restaurantul e foarte frumos.am fost si eu si l-am vazut dar singurul lucru care m-am derutat e ca si pe interent si in pliantul lor de prezentare scrie ca au 2 sali cu capacitati de la 120la 150 de persoane,la locul faptei ni s-a spus ca trebuie sa avem 150 de invitati ninim.ati patit si voi asa?
Noua ni sa spus ca accepta si sub 150,adica vreo 130 dar nu la meniuil minim.

rambina
07.09.2010, 22:05:55
Eu am avut nunta la Velvet Music in mai.... a fost mirific... Nu am absolut nimic de reprosat nimanui, totul a fost perfect... Administratorul s-a purtat exemplar si ne-a oferit tot sprijinul in multe chestii si detalii legate de organizare si alegere meniuri, bauturi, etc... si au fost super OK si pertinente sfaturile lui....
Sala a fost superba, mancarea excelenta iar servirea ireprosabila... Dupa nunta toata lumea mi-a spus ca au ramas uimiti de servire, ca s-au simtit speciali si ca nu au mai intalnit asa ceva niciodata... iar la finalul nuntii totul a fost OK... toti au fost fair play...
A... si despre conditii, climatizare, toalete, curatenie, etc.. nu am nici aici nimic de reprosat...
Iti urez mult succes si casa de piatra... si... iti recomand din suflet Velvet Music... eu am ramas cu niste amintiri superbe...
POti sa imi trimiti ceva poze de cum ai avut u nunta la ei?Si inca ceva climatizarea a facut fata?

cori26
08.09.2010, 21:57:15
Noua ni sa spus ca accepta si sub 150,adica vreo 130 dar nu la meniuil minim.
Fain,ma bucur pentru voi,dar cand nou ni s-a spus de 150 de inviati minim,nu se punea problema sa alegem meniul minim.problema a stat in felul urmator eu am intrebat daca nu se pot mai putin de 150 de invitati si mi s-a spus ca ba da,dar ca trebuie sa platesc cate 60 ron ptr fiecare invitat in minus de la 150........ cam asa sta povestea

aannddrreeaa
01.08.2011, 11:17:06
a mai fost cineva de curand la ei?

paula_v
03.08.2011, 21:50:47
e foarte fain restaurantu .... mancare buna,servire ireprosabila, baii curate, administratoru e fair-play te ajuta cu orice .... omu stie ce face ... e chiar ok sa te consulti cu cineva din domeniu

Da, intr-adevar locul arata foarte bine de la receptie, la toalete, la intreaga sala. Am fost si eu de curand la ei si am avut exact aceiasi problema - cu nr.de invitati. Teoretic, eu am 150 de invitati, dar cum se intampla de obicei nu vin toti. Aceiasi nelamurire am avut-o si eu cu nr de locuri, dar sala de 120 sau o nunta cu mai putini invitati (fara sa fie nevoie sa platesti 60/persoana in minus) se poate daor in zilele de duminica.

Oricum, daca nu era partea financiara la nr de invitati si noi am fi ales velvet, dar personal mi se pare o investitie proasta plata aceasta mai ales ca nu e o suma chiar de nimic in momentul in care inmultesti nr de persoane cu suma respectiva....asa ca in final am ales alt loc si sunt fff incantata.

aannddrreeaa
04.08.2011, 11:33:22
Sala mare de nunti e de vis! merita sa mergeti sa vedeti restaurantul.. E mare, nu are nici un stalp interior, baile sunt curate si FRUMOASE nu ca altele ca de spital :) seful de sala si patronul sunt f de treaba si poti negocia cu ei. Noi cand am mers prima data sa-l vedem, ne-am intalnit cu mirii care au avut cu o saptamana inainte, au spus ca mancarea a fost ff buna si totul a fost super! Singurul dezavantaj faza cu nr de persoane.. ca nu poti garanta ca iti vin 150. Dar la meniul de 155 ai bautura la discretie!! alte restaurante iti dau bautura la discretie la meniuri mult mai scupe, 180-200. Daca stii ca ai sigur 130-140 de persoane eu zic ca merita sa platesti un pic in plus.. adica 60 de lei pt 1 persoana in minus. Noi am semant cu ei pt la anul viitor in mai. Acum ramen sa cautam muzica si toate cele....

domnitanicoleta
20.09.2011, 12:32:47
Si eu voi face nunta la Velvet, am semnat contactul cu ei pt 1 sept 2012, imi place mult sala, sper sa fie o nunta asa cum visez:)

aannddrreeaa
20.09.2011, 15:11:25
si eu sper sa iasa bine.. deocamdata numai de bine am auzit de ei, dar sper sa apara o miresica care mai face la velvet inaintea noastra sa ne povesteasca cum a fost :D

noi am fost sambata sa vede cum arata sala amenajata, ne-au zis ca au o nunta si am mers sa vedem ce si cum. a fost amenajata destul de simplu, dar arata superb.. noua ne era frica ca dc doamne fereste vin prea putini sa nu arate prea gol, sala fiind destul de mare.. dar nici gand, era amnejata pt 90 de pers si a aratat f bine, au stiut sa puna mesele incat sa para cat de cat mai plina sala.

ariana20
24.09.2011, 14:01:02
Noi am facut la Velvet. A fost deosebit. Primul restaurant vazut, primul ales. Nu veti regreta deloc daca alegeti Velvet Music.

alexandra_tm
16.11.2011, 13:59:57
si eu am semnat cu velvetul pt anul viitor in 30 iunie. Sala e frumoasa, singurul lucru care ma deranjeaza la ea fiind grinziile alea care ai impresia ca iti stau in cap...sper sa nu fie probleme cu acustica din cauza lor...voi stiti ceva despre asta? ati participat la vreo nunta acolo? cum se aude muzica? am gasit un forum care m-a cam ingrijorat.. http://forum.djfotovideo.ro/viewtopic.php?t=501 sper sa fie bine totusi...
acum ca am terminat procesul sala ce urmeaza? aranjatul, foto cu cine le faceti? ceva recomandari? :D

aannddrreeaa
17.11.2011, 11:27:43
si eu am semnat cu velvetul pt anul viitor in 30 iunie. Sala e frumoasa, singurul lucru care ma deranjeaza la ea fiind grinziile alea care ai impresia ca iti stau in cap...sper sa nu fie probleme cu acustica din cauza lor...voi stiti ceva despre asta? ati participat la vreo nunta acolo? cum se aude muzica? am gasit un forum care m-a cam ingrijorat.. http://forum.djfotovideo.ro/viewtopic.php?t=501 sper sa fie bine totusi...
acum ca am terminat procesul sala ce urmeaza? aranjatul, foto cu cine le faceti? ceva recomandari? :D

alexandra sa stii ca si eu m-am uitat cam urat al grinzilea alea la inceput :) cand l-am vazut prima data nu era amenajat si probabil de aia mi s-a parut mai ciudat.. cand e aranjata sala arata altcumva.. nu mai e spatiul ala asa gol si nu le mai vezi ca si cum iti pica in cap :) sa mergi intr-o sambata cand au o nunta ca sa-ti treaca temerile.. la faza cu muzica si grinzile asta chiar nu m-am gandit.. dar nu cred ca vom avea vreo problema..

nu am fost la nici o nunta la velvet, dar sora unei prietene a avut acolo, in august si a fost foarte multumita si de mancare, servire.. toot.

noi dupa sala, am luat dj-ul.. de aranjat (scaune si fete de masa) asteptam sa vedem ce modele o sa faca cei de la velvet, pana in ianuarie am inteles ca o sa fie gata.. daca o sa ne placa si au un pret ok, le luam pe ale lor.. daca nu o sa ma pun pe cautat firma.

foto nu am ales nimic, am zis ca asteptam targurile din ianuarie. dar am pus ochii pe cativa :) cauta pe facebook marius andron; mie imi place f mult ce poze face; si sotia lui machiaza, pe ea o iau clar! si nicolae costel imi palce mult ce poze face (are blog). daca nu-i gasesti da-mi mesaj si iti trimit linkurile :D

bianka07
21.01.2012, 17:48:56
...si noi am semnat cu ei pt 7 iulie...nu stim inca daca sa facem decoratiile sa le facem tot cu ei, asteptam si alte nunti sa vedem cum arata aranjamentele facute de ei. Despre foto-video inca nu stim, am fost si pe la targuri, dar mai asteptam...

true_nonentity
22.06.2012, 14:50:20
Buna fetelor !

Si pe mine ma teanteaza Velvet, dar are cineva vreo parere despre sala mica, noi avand pana in 100 de invitati... iar eu nu sunt in Tm ca sa pot sa merg sa o vad, din pacate.

Ar mai fi o intrebare, daca sunt evenimente in ambele sali, cum e cu muzica... nu se suprapune??

ariana20
24.06.2012, 08:53:03
Buna fetelor !

Si pe mine ma teanteaza Velvet, dar are cineva vreo parere despre sala mica, noi avand pana in 100 de invitati... iar eu nu sunt in Tm ca sa pot sa merg sa o vad, din pacate.

Ar mai fi o intrebare, daca sunt evenimente in ambele sali, cum e cu muzica... nu se suprapune??

Este foarte bine din punctul asta de vedere. Cand am facut noi nunta erau evenimente in cele 3 sali ale restaurantului si n-am avut probleme.

true_nonentity
24.06.2012, 10:11:38
Este foarte bine din punctul asta de vedere. Cand am facut noi nunta erau evenimente in cele 3 sali ale restaurantului si n-am avut probleme.

ms mult de raspuns :)
Daca te rog, poti sa imi spui si alte puncte forte sau slabe ale restaurantului?

O duminica placuta. ;-)

ariana20
24.06.2012, 10:35:46
ms mult de raspuns :)
Daca te rog, poti sa imi spui si alte puncte forte sau slabe ale restaurantului?

O duminica placuta. ;-)

Initial am zis ca facem si noi in sala mai mica, pt ca n-am avut multi invitati, am avut in jur de 60 sa zicem, dar bineinteles ca din cei invitati n-au venit toti. Asa ca am avut pana la urma cea mai mica sala, separeul. A fost foarte bine, servirea ireprosabila, mancarea foarte buna, ospatarii au fost atenti la fiecare nevoie a invitatilor, ce sa mai..daca ar fi sa aleg din nou tot acolo as face. N-am nimic de reprosat. Sala a aratat impecabil. Am avut aranjamente florale colorate si bogate si s-au completat perfect cu culorile restaurantului. Toti invitatii au fost impresionati. Si-au propus ca pe viitor cand vor avea de sarbatorit ceva vor alege Velvet.

true_nonentity
24.06.2012, 11:54:04
Initial am zis ca facem si noi in sala mai mica, pt ca n-am avut multi invitati, am avut in jur de 60 sa zicem, dar bineinteles ca din cei invitati n-au venit toti. Asa ca am avut pana la urma cea mai mica sala, separeul. A fost foarte bine, servirea ireprosabila, mancarea foarte buna, ospatarii au fost atenti la fiecare nevoie a invitatilor, ce sa mai..daca ar fi sa aleg din nou tot acolo as face. N-am nimic de reprosat. Sala a aratat impecabil. Am avut aranjamente florale colorate si bogate si s-au completat perfect cu culorile restaurantului. Toti invitatii au fost impresionati. Si-au propus ca pe viitor cand vor avea de sarbatorit ceva vor alege Velvet.

super, ma bucur k a iesit asa cum ati vrut voi ;-) Sa fi-ti fericiti si sa va iubiti toata viata la aceeasi intensitate.

Si eu sunt din ce in ce mai incantata de ei :P
Decoratul salii l-ati facut cu ei sau ati avut firma separata?

ariana20
24.06.2012, 12:00:09
super, ma bucur k a iesit asa cum ati vrut voi ;-) Sa fi-ti fericiti si sa va iubiti toata viata la aceeasi intensitate.

Si eu sunt din ce in ce mai incantata de ei :P
Decoratul salii l-ati facut cu ei sau ati avut firma separata?

Am luat naproanele lor simple, care se potrivesc cu localul, doar flori am avut de la alta firma. nu am vrut scaunele sa le imbrac si le-am lasat asa. Daca vrei poze trimite-mi prin PM adresa ta de messenger

true_nonentity
24.06.2012, 13:20:59
Am luat naproanele lor simple, care se potrivesc cu localul, doar flori am avut de la alta firma. nu am vrut scaunele sa le imbrac si le-am lasat asa. Daca vrei poze trimite-mi prin PM adresa ta de messenger
Ti-am trimis PM cu adresa mea, ms mult inca o data.
Ce parere ai, la 90-100 de persoane in sala mica mai ramane si loc de dans?
Am un pic de emotii... cum nu pot vedea sala decat in poze.... ufff :(

aannddrreeaa
05.07.2012, 15:26:49
Fetelor aveti incredere in cei de la Velvet! Noi luna trecuta am avut nunta la ei, in sala mare, 120 de persoane. Mancare a fost f buna, toata lumea a laudat-o, servirea a fost f ok.. ce sa mai zic.. nota 20!:)
Florile si aranjamentele le-am facut cu altcineva pentru ca am gasit o oferta mai convenebila ca si pret. Daca pot sa va ajut cu ceva, da-ti un msj privat si inerc sa va raspund cat mai repede.
Si sa nu uitam de dl Frantescu care e un om foarte de treaba si care ne-a ajutat foarte mult!

Mult spor in continuare la pregatiri!

manuela.tm
13.07.2012, 20:30:41
E ok sala, dar nu-mi place ca pot fi doua evenimente una langa alta avand doua sali, iar din cate am inteles baia este comuna pentru participantii la ambele evenimente.

ariana20
14.07.2012, 08:10:51
E ok sala, dar nu-mi place ca pot fi doua evenimente una langa alta avand doua sali, iar din cate am inteles baia este comuna pentru participantii la ambele evenimente.

E suficienta baia si pt 3 evenimente odata. Nu vad care ar fi problema

manuela.tm
14.07.2012, 09:57:45
E suficienta baia si pt 3 evenimente odata. Nu vad care ar fi problema

Nu e vorba de marime :) Ideea e ca se intalnesc persoane de la mai multe evenimente si dupa o anumita ora si anumita cantitate de bautura consumata nu cred ca poate garanta cineva cum se vor comporta invitatii.

aannddrreeaa
17.07.2012, 12:14:46
Baia e destul de mare, nu cred ca ar trebuie sa va faceti o problema in privinta asta.. Iar daca vreun invitat e cu capsa pusa sau a abut prea mult si are chef de cearta nu cred ca se uita dc e de la aceeasi nunta cu el sau nu :))

MadeTm001
29.01.2013, 11:22:38
Buna ziua,
Eu am avut nunta in 3 noiembrie anul trecut, vreau sa va spun ca si eu am avut un pic de teama cu privire la desfasurarea a doua evenimente in acelasi timp! Am crezut varianta lor pentru ca imi placea prea mult locatia , pentru mine a fost divin, am avut salonul cel mare cu 240 persoane invitate! Dati-mi voie sa ii laud pe cei de acolo, fara absolut nici un fel de modestie! Oamenii aia stiu ce fac acolo! Desi au fost doua evenimente in acelasi timp, muzica nu a interferat, intradevar izolatia fonica era buna, iar cu spatiul comun (baile), intradevar domnul de acolo a avut dreptate, adica la o nunta nu se cunosc toti invitatii intre ei, acelasi lucru se intampla si in cazul de fata, ba chiar mai mult, spre mirarea mea, cativa invitati de la mine se cunosteau cu invitati din sala cealalta, i-am vazut conversand in sala de primire, si am intrebat!

Pe scurt, locatia este minunata, cand e amenajata, cu lumini aprinse, totul arata splendid! Servirea si mancarea, chiar am fost super incantata!
Recomand cu incredere!

Viola2016
10.03.2015, 02:28:50
Cineva care a facut nunta mai recent aici? :D