PDA

Versiunea completa : Depozite de bauturi in Bacau

sarapup
01.07.2009, 17:32:59
dragi miresici sunt entuziasmata ca am gasit o promo la crema whiskey.
fac listutza cu ce am aflat azi de pe la depozite si astept si completarile voastre.pooopici

depozit apa minerala borsec-la 1 litru in amblaj sticla-1 ron(la pet e mai scump si parca nu au ei)---depozit pe langa casa de batrani(zimbru)
tot acolo apa plata borsec la 0,5 l -1,40 ron/st
in schimb sucurile mi s-au parut scumpe:
cola si fanta la 2l:4,5 ron

depozit alcool-tarie si nu numai(scriu in functie de ceea ce am gasit si m-a interesat pe mine) in zona petrom spre real (e si o spalatorie acolo pe stanga: vis-a-vis de roatanel). se numeste ...parca...simba invest

whiskey: jack daniels la 0,500-54 ron si la 0,700---74.5 ron

j&b la 0,700--52 ron
martini la 1 litru---37,5 ron
whiskey crema bailey's la 0,500---22,2 ron(aici am luat la promotie una cumparata-una gratis)

in real:
j&b la 1 litru--70 ron
ballantines la 1 litru- ---70 ron
teachers la 1l---60 ron
martini la 0,700---40 ron
angelli de cafea 0,700----23 ron
apa min borsec la pet 1,5 litri---1,8 ron
apa plata borsec la 2l---2 ron
cola/fanta/sprite la 1litru---3,7 ron

legat de fructe -dna de la resturant a zis sa calculez 100 gr de pers---adica la 100 de pers trebuie 10 kg de fructe in total(de toate sortimentele alese in fct de preferinta si sez9on).mi-a zis sa nu pun portocale si banane ca e vara si sa iau mai multi struguri ca merg cel mai bine si sunt si usor de manuit.

urmeaza sa mai ma duc la inca 2 depozite si va zic preturi si unde sunt.
pooopici>:D<

sarapup
01.07.2009, 17:39:21
ma scuzatiiiiiiiiii

bailey's la pretul de 42,2 ron si nu 22,2

sarapup
01.07.2009, 17:46:34
deci sunt incredibila...m-a batut soarele in cap!!!!!!!!!!!pretul e 44,20imi cer scuze fetele dar sunt la munca si fac 1000 de treburi odata si de asta....

sarapup
11.07.2009, 10:41:25
la depozit nu mai au promtia pt whisky crema bailey's

la ei st de apa plata la juma borsec este 1,36
si mai au un sortiment:"devin"-1,19
la sucuri lucreaza numai cu santalul si cu pfhanner-nu au nimic acidulat

preturi de metro:
martini 1l-37,5--la fel ca la depozit
jack daniels aceleasi preturi ca la depozit:-o,5l-53,89 si la 0,7l-74,24
jb este mai ieftin:47,5 /st...au promo:11 st +una gratis=518,23
0,5 litri:
nestea: 2,78
prigat-portoc,piersici-2,32
grefe-2,44
cappy-2,37
mountain dew,7up,-2,37
pepsi-2,27
cola,sprite,fanta,schweppes-2,19
dorna-apa plata-1,20
borsec-apa plata-1,31

red bull-4,7

1 litru:
pepsi-3,05
cola,fanta,sprite-2,98

sampanie bucium-10,7
cuvee imperial-13,5
alte tipuri de spumant angelli au preturi intre 10-15 ron

oanacarmen82
17.08.2010, 21:02:34
buna
cine ma poate ajuta si pe mine daca sunt depozite de bauturi care accepta sa-i faci retur la vin

mihaela102
18.08.2010, 13:03:12
buna
cine ma poate ajuta si pe mine daca sunt depozite de bauturi care accepta sa-i faci retur la vin
in mod normal orice depozit accepta retur, dar mai bine vb direct cu ei :)

simobc
17.10.2010, 19:41:02
buna fetelor,

ce depozite de vinuri stiti in bacau?multumesc anticipat:)

mihaela102
17.10.2010, 20:56:41
buna fetelor,

ce depozite de vinuri stiti in bacau?multumesc anticipat:)

eu ma luat de la Simba vin, martini si energizant...am primit oferta de pret pt vin si mi-au primit retur dupa nunta cantitatea ramasa :)

simobc
18.10.2010, 18:06:10
eu ma luat de la Simba vin, martini si energizant...am primit oferta de pret pt vin si mi-au primit retur dupa nunta cantitatea ramasa :)

imi poti trimite si mie oferta de pret de la Simba?m-ar ajuta mult sa-mi fac o idee, multumesc anticipat!

mihaela102
18.10.2010, 23:45:57
imi poti trimite si mie oferta de pret de la Simba?m-ar ajuta mult sa-mi fac o idee, multumesc anticipat!

buna simo...nu am o oferta de pret; eu am fost la ei, am cerut preturile si clar sunt mai mici decat in supermarket...pe mine ma interesa vinul, celelalte au venit intamplator (pt 3 sticle de martini nu aveam de gand sa alerg pt doi lei), dar la vin se simtea diferenta de pret pt ca e cantitate mare; eu te sfatuiesc asa: in perioada sarbatorilor de iarna gasesti oferte si promotii pt tarii si sampanie in supermarketuri; eu am cumparat wisky si sampanie de la craciunul trecut cu preturi foarte bune!!! sucurile acidulate le-am luat de la Paste tot prin oferte din supmk;
pt vin, umbla putin prin magazine, fa-ti o lista de preferinte si preturi si apoi mergi la un depozit si ceri oferta lor negociind totodata; un fapt care renteaza sa iei prin depozit este ca iti primeste retur dupa nunta, mie mi-au ramas 8 baxuri de vin si nu prea mai aveam ce face cu ele;
stiu ca e un pic de alergat dar acolo unde sunt cantitati mari se simte si banul :)

myss
19.10.2010, 10:34:41
buna simo...nu am o oferta de pret; eu am fost la ei, am cerut preturile si clar sunt mai mici decat in supermarket...pe mine ma interesa vinul, celelalte au venit intamplator (pt 3 sticle de martini nu aveam de gand sa alerg pt doi lei), dar la vin se simtea diferenta de pret pt ca e cantitate mare; eu te sfatuiesc asa: in perioada sarbatorilor de iarna gasesti oferte si promotii pt tarii si sampanie in supermarketuri; eu am cumparat wisky si sampanie de la craciunul trecut cu preturi foarte bune!!! sucurile acidulate le-am luat de la Paste tot prin oferte din supmk;
pt vin, umbla putin prin magazine, fa-ti o lista de preferinte si preturi si apoi mergi la un depozit si ceri oferta lor negociind totodata; un fapt care renteaza sa iei prin depozit este ca iti primeste retur dupa nunta, mie mi-au ramas 8 baxuri de vin si nu prea mai aveam ce face cu ele;
stiu ca e un pic de alergat dar acolo unde sunt cantitati mari se simte si banul :)
ai dreptate in perioada sarbatorilor se gasesc multe oferte ..... dar trebuie sa umbli, sa ai rabdare si timp;;) ... asa mi-am propus si eu sa ma apuc de cautat in perioada sarbatorilor si tot ce gasesc (din ceea ce am nevoie) la preturi bune sa nu iert nimic ;;):*

myss
19.10.2010, 10:35:58
o prietena imi spunea ca depozite cu preturi bune se gasesc in Onesti ...:*

simobc
19.10.2010, 12:07:28

multumesc mihaela de informatii, cu siguranta imi vor fi de folos.mai am atatea de facut:-SSsper sa iasa totul bine, pupici:*

mihaela102
19.10.2010, 12:23:12
multumesc mihaela de informatii, cu siguranta imi vor fi de folos.mai am atatea de facut:-SSsper sa iasa totul bine, pupici:*

va iesi foarte bine pt ca te ocupi din timp...e bine sa ai o agenda in care sa notezi si ce visezi noaptea, la un moment dat lucrurile se vor aseza foarte bine si totul va merge din inertie...bafta :*

nu mai retin cine a intrebat de targul din 2011...acesta va fi undeva prin martie; dupa parerea mea pana atunci veti avea incheiate contractele importante; la targ mergeti doar sa mai vedeti o invitatie/marturie/balon....in ianuarie va fi targ la iasi; puteti merge si acolo :)

simobc
20.10.2010, 15:31:36
va iesi foarte bine pt ca te ocupi din timp...e bine sa ai o agenda in care sa notezi si ce visezi noaptea, la un moment dat lucrurile se vor aseza foarte bine si totul va merge din inertie...bafta :*

nu mai retin cine a intrebat de targul din 2011...acesta va fi undeva prin martie; dupa parerea mea pana atunci veti avea incheiate contractele importante; la targ mergeti doar sa mai vedeti o invitatie/marturie/balon....in ianuarie va fi targ la iasi; puteti merge si acolo :)

multumesc ptr. tot, esti o dulce, pupici;;)