PDA

Versiunea completa : Brintex

bubulinutza20
20.08.2010, 02:52:28
Buna seara!
Noi suntem in faza de cautat restaurant si am auzit de un restaurant numit Brintex ce se afla pe str. Decebal, la intersectia cu str. Marghiloman, a facut sau a fost cineva la un eveniment organizat acolo?
Sunt foarte curioasa cum arata! Am sunat si mi-a spus o doamna ca meniul variaza intre 110 lei si 150 lei si ca orneaza dansii localul.
Nu locuim in Buzau si pana ajungem in oras sa vedem localul as vrea sa aflu cat mai multe despre el.
Voi ce parere aveti?

bubulinutza20
02.09.2010, 01:49:24
Dupa vizite la mai multe restaurante din Buzau, am ales Brintexul ca locatie a viitoarei noastre nunti. Am semnat un precontract si am dat avansul.
Meniul costa anul aceste 145 lei si anul viitor se poate sa ajunga la 150-155 lei si contine:
- 4 feluri mancare (aperitiv, peste la alegere - noi am ales somon, sarmanel in foi de varza, mix gril)
- sampania si piscoturile de la intampinare
- aranjarea salii (fete de masa si sacune, 4 variante de culori), arcade si stalpisori, prezidiu si perdea de lumini (cam saracuta ;)) - a se vedea foto mai jos), vaze
- fructe, saleuri, alune
- bauturi aperitiv pentru domni si doamne
- 1 l suc si 1 l apa minerala (alegem atunci sortimentele)
- cafea cat e nevoie

Atasez mai jos si poze, nu au o calitate prea grozava pt ca sunt facute cu mobilul ...primele sunt facute miercuri si ultimele 2 sunt facute samb inainte de o nunta. Noua ne place pt ca are gradina interioara, nu ies invitatii la aer direct in strada... cu locurile de parcare va fi un pic mai dificil...vom vedea atunci! :[email protected]

ionela1986
11.09.2010, 21:43:15
Dupa vizite la mai multe restaurante din Buzau, am ales Brintexul ca locatie a viitoarei noastre nunti. Am semnat un precontract si am dat avansul.
Meniul costa anul aceste 145 lei si anul viitor se poate sa ajunga la 150-155 lei si contine:
- 4 feluri mancare (aperitiv, peste la alegere - noi am ales somon, sarmanel in foi de varza, mix gril)
- aranjarea salii (fete de masa si sacune, 4 variante de culori), arcade si stalpisori, prezidiu si perdea de lumini (cam saracuta ;)) - a se vedea foto mai jos), vaze
- fructe, saleuri, alune
- cafea cat e nevoie

Atasez mai jos si poze, nu au o calitate prea grozava pt ca sunt facute cu mobilul ...primele sunt facute miercuri si ultimele 2 sunt facute samb inainte de o nunta. Noua ne place pt ca are gradina interioara, nu ies invitatii la aer direct in strada... cu locurile de parcare va fi un pic mai dificil...vom vedea atunci! :[email protected]
Si noi am vazut restaurantul.e chiar frumos si spatios..a fost printre optiunile noastre, insa am ales Orhideea.Ma bucur ca v-ati gasit restaurant. Mai aveti 1 anisor. Noi ne-am ales de curand si fotograful si cameramanul. Iti dau mai multe detalii pe mess. Te pup!!!

Danet
16.09.2010, 20:42:41
Si noi am vazut restaurantul.e chiar frumos si spatios..a fost printre optiunile noastre, insa am ales Orhideea.Ma bucur ca v-ati gasit restaurant. Mai aveti 1 anisor. Noi ne-am ales de curand si fotograful si cameramanul. Iti dau mai multe detalii pe mess. Te pup!!!

buna miresici de 2011!!
da e frumos acolo. Stiu ca afost mama la un botez si mi-a zis ca si mancarea e excelenta insa noi avem o nunta mai micuta ca asa vrem , si ne-am ales la Steffy... sper sa mai vb daca suntem mirese toate la anul ca pe aici gasim mai mult fete deja maritate...:>

bubulinutza20
27.10.2010, 21:29:28
Arata foarte bine Steffy, mi-a placut!
Si eu sper sa mai vorbim, de acum o sa imi organizez timpul mai bine sa intru pe aici mai des! :D

albertina23
21.01.2011, 11:44:13
Eu am fost la Brintex si am inteles ca este in renovari, vor fi schimbate anul acesta gresia, draperiile, va arata mult mai bine si din cate am inteles mancarea este foarte buna SI BOGATA.

bubulinutza20
26.01.2011, 00:15:59
Eu am fost la Brintex si am inteles ca este in renovari, vor fi schimbate anul acesta gresia, draperiile, va arata mult mai bine si din cate am inteles mancarea este foarte buna SI BOGATA.
Asa este, sunt in renovari.
Am vb cu dna pt ca voiau si ai mei sa vada localul si voiam sa ii sunem ce culori am ales, decor sala, etc., dar acum vom mai astepta pana se termina renovarile si sper sa arate mult mai bine sala!:>

misha33
26.06.2011, 19:22:15
Buna Fetelor!

Am fost si eu ieri la Brintex, renovarea a fost terminata, arata super ok, te primesc si cu persoane mai putine, in jur de 70, si in plus au si 4 camere sus, in caz ca aveti si invitati din alte orase! Brintex este si una din variantele noastre!

misha33
26.06.2011, 19:32:39
- fructe, saleuri, alune
- cafea cat e nevoie

Buna...imi poti da si mie mai multe detalii si impresii obtinute DUPA marele eveniment? :P multumesc

bubulinutza20
27.06.2011, 22:57:45
Buna...imi poti da si mie mai multe detalii si impresii obtinute DUPA marele eveniment? :P multumesc
Buna! Pe 3 septembrie avem nunta acolo! mai sunt 2 luni pana la marele eveniment si avem deja emotii.
Peste vreo 2 sapt o sa mergem la local sa discutam despre meniu, decoratiuni si alte detalii de final!
Am vazut localul renovat si am ramas uimita de diferenta inainte si dupa! Din nefericire nu am avut timp sa facem poze pentru ca urma sa intre o nunta.
O sa revin cu detalii.

misha33
03.07.2011, 21:14:28
Buna! Pe 3 septembrie avem nunta acolo! mai sunt 2 luni pana la marele eveniment si avem deja emotii.
Peste vreo 2 sapt o sa mergem la local sa discutam despre meniu, decoratiuni si alte detalii de final!
Am vazut localul renovat si am ramas uimita de diferenta inainte si dupa! Din nefericire nu am avut timp sa facem poze pentru ca urma sa intre o nunta.
O sa revin cu detalii.

De-abia astept...noi am ales 8 sept 2012! Mai e timp destul, dar deja am emotii!

bubulinutza20
22.09.2011, 14:44:58
Buna,

Am revenit, am terminat si cu nunta, sunt inapoi la job si in curs de refacere cu oboseala!
Nunta a iesit bine si din punctul nostru de vedere si al nuntasilor ce si-au exprimat pana acum parerea, cu exceptia unor carcotasi, ca peste tot...
Pot spune ca am avut mare noroc cu Dna Tronaru, patroana localului pentru ca ne-a scutit de platit aiurea! Trebuia sa avem cam 130-135 invitati si noi am confirmat la local 120 tacamuri, numai ca in noaptea nuntii ne-au venit doar 110 persoane si numai 1 cuplu ne-au anuntat ca nu pot ajunge!!! Intr-un final ne-am impacat cu ideea ca vom plati 10 tacamuri in plus, dar nu a fost asa, dna. ne-a facut calculul pentru fix cate meniuri au fost servite in sala si bautura ce s-a consumat in plus! :) Si pe langa asta a fost si foarte draguta si dansa a decorat sala si mesele asa cum am vrut, eu doar i-am dus vineri seara aranjamentele florale, petale artificiale, lumanari si plicurile de dar si mi-a aranjat tortul din briose perfect!:x
Cce imi pare rau este ca a trecut totul foarte repede si nu imi aduc aminte multe intamplari pentru ca ma plimbam continuu incolo si`n coace pe la mese.
Acum abia astept sa vad filmarea si pozele!! :-SS

GeoxLoca
22.09.2011, 15:43:13
Buna,

Am revenit, am terminat si cu nunta, sunt inapoi la job si in curs de refacere cu oboseala!
Nunta a iesit bine si din punctul nostru de vedere si al nuntasilor ce si-au exprimat pana acum parerea, cu exceptia unor carcotasi, ca peste tot...
Pot spune ca am avut mare noroc cu Dna Tronaru, patroana localului pentru ca ne-a scutit de platit aiurea! Trebuia sa avem cam 130-135 invitati si noi am confirmat la local 120 tacamuri, numai ca in noaptea nuntii ne-au venit doar 110 persoane si numai 1 cuplu ne-au anuntat ca nu pot ajunge!!! Intr-un final ne-am impacat cu ideea ca vom plati 10 tacamuri in plus, dar nu a fost asa, dna. ne-a facut calculul pentru fix cate meniuri au fost servite in sala si bautura ce s-a consumat in plus! :) Si pe langa asta a fost si foarte draguta si dansa a decorat sala si mesele asa cum am vrut, eu doar i-am dus vineri seara aranjamentele florale, petale artificiale, lumanari si plicurile de dar si mi-a aranjat tortul din briose perfect!:x
Cce imi pare rau este ca a trecut totul foarte repede si nu imi aduc aminte multe intamplari pentru ca ma plimbam continuu incolo si`n coace pe la mese.
Acum abia astept sa vad filmarea si pozele!! :-SS

asteptam si noi poze si filmare de la local! multumim!!

casa de piatra!:*

bubulinutza20
02.11.2011, 20:27:51
Buna,

Pozele oficiale si filmarea nu le-am primit inca pentru ca tipul cu foto a avut un accident de motor si e in recuperare. in cam 3 sapt o sa le avem. va pot arata cateva poze facute de prieteni :)
497750 497751 497752 497753 497754 497755 497756

cristianalala
03.12.2011, 00:42:18
foarte frumos aranjat, CASA DE PIATRA! unde ai facut aranjamentele florale?

cristianalala
03.12.2011, 00:43:33
Iar marturiile au fost cumva borcanele cu miere? Am mai vzt asa ceva si mi-a placut.

bubulinutza20
05.12.2011, 12:08:20
foarte frumos aranjat, CASA DE PIATRA! unde ai facut aranjamentele florale?
Multumim!
Aranjamentele florale sunt facute de mine .
Marturiile au fost borcanase cu miere cu etichete personalizate, facute tot de noi.:)

cristianalala
05.12.2011, 17:16:02
Si mai bine. M-ar interesa cam cat ajunge o astfel de marturie, cu mierea cumparata, borcanele, etichete ...

bubulinutza20
05.12.2011, 18:04:54
Si mai bine. M-ar interesa cam cat ajunge o astfel de marturie, cu mierea cumparata, borcanele, etichete ...
Ajunge cam la 3,5 - 4 lei per borcan depinde de pretul mierii! noi am luat poliflora

cristianalala
09.12.2011, 21:03:41
Ajunge cam la 3,5 - 4 lei per borcan depinde de pretul mierii! noi am luat poliflora
k multumesc

marry90
13.03.2012, 15:49:17
Buna!
Imi puteti spune si mie ce capacitate are localul?

alice88
16.06.2012, 22:50:16
Salutare fetelee! :) Mai stie cineva ceva de rest Brintex?? :-s Daca ati mai fost recent la nunti pe acolo sau daca aveti poze va rog mult sa ne spuneti si noua. Nu sunt in tara si nici nu am vazut vreodata rest asta pt ca sunt defapt din alt oras dar nunta va fi in Buzau... :-ss Va pup si astept un rap de la voi!!!! [-o<[-o<[-o<

bubulinutza20
15.09.2012, 22:12:04
Buna,

Nu am mai ajus pe la Brintex de un an de la nunta...de fapt nici prin Buzau nu am prea am mai ajuns.
Ce poze am avut cu restaurantul le-am pus pe pagina 2!
Voi v-ati hotarat pana la urma ce rest. alegeti?
Numai bine!