PDA

Versiunea completa : Invitatii de nunta in Cluj

Dorothy_82
25.08.2010, 22:47:32
Buna miresicilor!
Unde gasim invitatii frumoase in Cluj? Puteti sa imi recomandati vreo firma?

roxanaa
26.08.2010, 08:07:06
Buna miresicilor!

Buna,

Iti recomand Caroussel Cards (au si site) care fac niste invitatii personalizate minunate. Iti pot face mostre dupa modele pe care le doresti.....noua ne-a facut vreo trei mostre si datorita faptului ca nu ne-am putut decide am avut doua tipuri de invitatii :) Atasez poze cu una dintre invitatii.

Spor. :*

florina86
30.08.2010, 17:09:57
Buna miresicilor!

Noi am luat invitatiile de la o firma din oradea pe care am gasit-o pe net. au foarte multe modele din care sa alegi si sunt mai ieftine decat in cluj, iar transportul costa doar 16 lei, prin Posta Romana. daca esti interesata, pot sa iti spun numele pe PM.

Dorothy_82
01.09.2010, 10:02:33
Noi am luat invitatiile de la o firma din oradea pe care am gasit-o pe net. au foarte multe modele din care sa alegi si sunt mai ieftine decat in cluj, iar transportul costa doar 16 lei, prin Posta Romana. daca esti interesata, pot sa iti spun numele pe PM.

Da, sunt interesata. Trimite-mi te rog numele sau site-ul firmei.

AndreeaCo
01.09.2010, 14:19:09
Da,si noi le-am facut cu caroussel cards.Sunt foarte amabili si prompti!!!Ii recomand cu toata caldura!!!

blueoana
01.09.2010, 19:54:10
nu stiti unde as putea duce invitatiile la tiparit?

aquana_80
01.09.2010, 20:31:44
nu stiti unde as putea duce invitatiile la tiparit?

noi am fost la risoprint, in marasti. Google si apare, cu contact. Au multe tipuri de hartie, calitate buna ,ajuta si cu editarea si mi s-a parut ieftin.

Ramona

ioana_petrisor
26.10.2010, 13:34:26
Cate invitatii comandati...la cat persoane invitate ?...cum calculati ?

AndreeaCo
26.10.2010, 14:00:42
Cate invitatii comandati...la cat persoane invitate ?...cum calculati ?

Am comandat 100 pt 150 de persoane si ne-au ramas vreo 30 ....ca pe multi i-am ivitat prin mail sau la tel...multi dintre prietenii sotului meu nu sunt din lcuj asa ca nu aveam cum sa le dam personal invitaiile...dar daca apucam sa le dam cred ca ne ajungeau astea.Inceraca sa-ti faci o lista cu cine vrei sa inviti si o sa poti s-ti calculezi in mare de cate invitatii ai nevoie...

ioana_petrisor
26.10.2010, 22:14:47
si noi tot in jur de 150 de persoane o sa avem...deci sa vedem cate invitatii sa comand..daca zici ca ti-au ajuns 100

Biu
27.10.2010, 10:32:47
si noi tot in jur de 150 de persoane o sa avem...deci sa vedem cate invitatii sa comand..daca zici ca ti-au ajuns 100

Cel mai pertinent este sa-ti faci o lista cu invitatii. De regula trebuie sa dai 1 inv/cuplu si mai rar 1 inv/pers ( cel mai usor ar fi sa faci un tabel in Excell, treci pe fiecare rand cuplu/pers, dupa caz. nr de randuri= nr de inv necesare )
Dupa ce ajungi la un anumit nr eu zic sa mai adaugi 10 inv de rezerva, si rezulta nr final de inv pe care tb sa il comanzi :)

luzluz
16.01.2011, 21:00:52
neaparat 10 inv de rezerva...in ultima luna mai rasar cativa invitati...cel putin la noi asa a fost .

pinkdiva
19.01.2011, 16:03:53
eu consider ca nu are rost sa dam o groaza de bani pe invitatii... caut o firma care sa faca invitatii gragute, simple, cu bun gust si ieftine!!! Sfaturi?....:-\

andreiuta90
20.01.2011, 00:24:48
eu consider ca nu are rost sa dam o groaza de bani pe invitatii... caut o firma care sa faca invitatii gragute, simple, cu bun gust si ieftine!!! Sfaturi?....:-\
eu cele mai ieftine invitatii le-am gasit pe net, la publiserv. banuiesc ca majoritatea firmelor de la care poti comanda invitatii le comanda la randul lor de la ei.

MedaT
20.01.2011, 11:07:01
Eu mi-am comandat invitatiile in Turda, am vrut ceva simplu si elegant, in concluzie am ales niste patratele albe, care au costat cred ca sub 1 leu:D

AndreeaCo
20.01.2011, 14:31:11

Caroussel cards..ni le-au facut asa cum am vrut cu 3,5 lei/buc cu tot cu tva...si ni le-au facut asa cum am vrut noi...Asta a fost interiorul..iar in exterior am avut o tabla de sah care reprezenta simbolic mirele ,mireasa si invitatii...

mia2004_s
20.01.2011, 20:37:30
Buna. Ne-am gasit si noi invitatiile, atasez o poza. Cum vi se par? Au fost 5 lei bucata, dar avand in vedere ca si plicul are acelasi model in relief, cred ca e ok. Foaia de calc am listat-o doar de proba.

andi5
20.01.2011, 20:54:15
Buna. Ne-am gasit si noi invitatiile, atasez o poza. Cum vi se par? Au fost 5 lei bucata, dar avand in vedere ca si plicul are acelasi model in relief, cred ca e ok. Foaia de calc am listat-o doar de proba.

Imi plac foarte mult....unde le-ati facut?

mia2004_s
20.01.2011, 22:09:07
Imi plac foarte mult....unde le-ati facut?

Ma bucur ca iti plac, si noua ne-au placut foarte mult. Fundita am aplicat-o noi pentru ca inca nu stim culoarea decoratiunilor, meniurilor si am vrea sa se potriveasca si cu invitatiile, sa fie ca o tema. :), dar ne-am uitat prin oras si am vazut ca e foarte ieftina si sunt destule culori dragute.
Ca sa nu fac reclama nici unei firme, daca vrei mai multe detalii da-mi un mesaj privat.

pinkdiva
21.01.2011, 18:45:11
Caroussel cards..ni le-au facut asa cum am vrut cu 3,5 lei/buc cu tot cu tva...si ni le-au facut asa cum am vrut noi...Asta a fost interiorul..iar in exterior am avut o tabla de sah care reprezenta simbolic mirele ,mireasa si invitatii...

am vazut si eu ceva ce mi-a placut ff mult la Caroussel cards. le-ai comandat pe net sau din magazin? pretul e ok si de aratat arata f bine:D

pinkdiva
21.01.2011, 18:46:25

sunt frumoase! Mia, avem nunta in aceeasi data!!!!:suuuper:

mia2004_s
21.01.2011, 20:07:40
am vazut si eu ceva ce mi-a placut ff mult la Caroussel cards. le-ai comandat pe net sau din magazin? pretul e ok si de aratat arata f bine:D

Da, suntem miresici de 10 septembrie. :) Invitatiile le-am luat de la cineva care le face hand-made.

pinkdiva
23.01.2011, 09:43:00
vreau va rog mult un PM cu adresa celor de la Caroussel cards, vreau sa ma duc sa vorbesc cu ei!
multumeesc!

Blecky
20.03.2012, 10:55:38
Ati facut cumva invitatii la cei de la Deluxe Cards, din Iulius Mall?
Ati fost multumiti de ei?

Noi am vazut niste modele haioase acolo, pe care ne-ar placea sa le alegem. :)

seluna
14.05.2012, 01:57:27
buna fetelor eu as vrea invitatiile sa fie funny ati avut vre-o una dintre voi asa ceva daca da imi puteti pune ceva poze pls si sa imi spuneti unde pot sa le gasesc sper ca nu ceri imposibilul cum sunt plecata din tara nu stiu exact daca sunt:-?

Blue_Selene
23.05.2012, 11:08:19
buna fetelor eu as vrea invitatiile sa fie funny ati avut vre-o una dintre voi asa ceva daca da imi puteti pune ceva poze pls si sa imi spuneti unde pot sa le gasesc sper ca nu ceri imposibilul cum sunt plecata din tara nu stiu exact daca sunt:-?

Fiind plecata din tara cred ca cel mai bine ar fi sa le cauti pe net. Da o cautare pe google cu invitatii de nunta si vei gasi o gramada de firme. Sunt foarte multe firme care au si invitatii funny, imposibil sa nu gasesti una pe gustul tau. Iar daca chiar nu gasesti nimic pe placul tau poti incerca sa ti le faci singura. :)

seluna
23.05.2012, 14:49:57
si mersi inca o data blue daca as avea buton de like ti-as da unul m-ai lamurit arpoximativ la toate subiectele>:D<>:D<>:D<

Blue_Selene
23.05.2012, 15:35:15
si mersi inca o data blue daca as avea buton de like ti-as da unul m-ai lamurit arpoximativ la toate subiectele>:D<>:D<>:D<

Cu placere! Spor la miresit! >:D<

Elenushk
04.07.2012, 17:04:43
buna fetelor!

noi ne facem invitatiile in Cluj, doar ca le livreaza fara text. Agentia ne-a recomandat sa mergem la o tipografie unde tiparirea textului costa 0.5 lei/invitatie. Stiti cumva daca pot scoate un pret mai bun in alta parte, la alte tipografii cu care ati mai lucrat?

merci mult de ajutor si spor tuturor la pregatiri!