PDA

Versiunea completa : Chiris

Silvyuta
30.08.2010, 15:54:20
Cine poate sa-mi dea informatii despre restaurantul Chiris? Am rezolvat problema cu locul nuntii si as dori informatii despre acest local

Silvyuta
30.08.2010, 16:05:40
Cine poate sa-mi dea informatii despre restaurantul Chiris? Am rezolvat problema cu locul nuntii si as dori informatii despre acest local

Maya_maya
01.09.2010, 13:55:47

finii mei au avut acolo nunta acum 3 ani :D a fost super, mancarea buna. servirea ireprosabila..nush acum cum o mai fi! succes!

roxanaelvis
09.09.2010, 14:45:09
Silvya ce coincidenta, nu-mi vine sa cred. Eu am avut initial pe 20 august 2011 la Chiris (rezervasem din februarie) dar a trebuit sa schimb data. Am facut rocada cu cei de pe 27 aug. Tu esti aceea?
Eu am auzit numai lucruri bune despre restaurant, noi am luat si formatia lor. Restaurantul arata foarte bine, e recent renovat, foarte modernizat cu aer conditionat in tavan, pune la dispozitie si terasa, perdelele sunt noi. Indiferent unde sta invitatul vede ce se intampla pe ringul de dans, iar asta e foarte important. au marit si capacitatea la 200 locuri. Carafele pt vin sunt noi, servirea buna, mancarea buna si multa. Eu am fost pe 4 iulie acolo la o nunta sa ascult formatia si am stat peste o ora acolo. Mie mi-a placut cel mai mult.

Silvyuta
09.09.2010, 15:55:18
Silvya ce coincidenta, nu-mi vine sa cred. Eu am avut initial pe 20 august 2011 la Chiris (rezervasem din februarie) dar a trebuit sa schimb data. Am facut rocada cu cei de pe 27 aug. Tu esti aceea?
Eu am auzit numai lucruri bune despre restaurant, noi am luat si formatia lor. Restaurantul arata foarte bine, e recent renovat, foarte modernizat cu aer conditionat in tavan, pune la dispozitie si terasa, perdelele sunt noi. Indiferent unde sta invitatul vede ce se intampla pe ringul de dans, iar asta e foarte important. au marit si capacitatea la 200 locuri. Carafele pt vin sunt noi, servirea buna, mancarea buna si multa. Eu am fost pe 4 iulie acolo la o nunta sa ascult formatia si am stat peste o ora acolo. Mie mi-a placut cel mai mult.

Nu stiu daca sunt eu, mie mi-a aranjat data nuntii un unchi care se cunoaste cu patronul restaurantului, initial voiam sa facem nunta pe 20 august, dar au aparut niste probleme si am decis sa o facem pe 30 iulie. Formatia restaurantului am luat-o si noi, sunt super baietii, iar cantareata bestiala, are o voce minunata. Noi o sa avem minim 200 de persoane invitate si ne-au zis pot sa incapa 230. Mie mi-a convenit foarte mult ca nu ne costa nimic aranjatul salii, adica la Hanul Craiovita aranjatul costa minim 500 lei, aici le duci florile de la cununia civila si iti aranjaza sala foarte frumos. Mie mi-a placut. Vad ca ai cununia religioasa la Sf. Ilie, poti sa-mi spui si mie unde este biserica si daca ati vorbit cu preotul? Multumesc si spor la pregatiri :*

roxanaelvis
09.09.2010, 16:07:02
Si noi cand am schimbat data trebuia sa alegem intre 2 iulie si 30 iulie. Noi am schimbat-o prin iulie, la inceputul lunii parca. Stiu ca cei care luasera pe 27 august erau in Spania, ceva de genul. Dar am reusit sa schimbam cu ei pt 27 august, dupa cateva telefoane.
Da canta Madalina super, din 4 membri 3 canta, iar Madalina si Cristi chiar fac duet cateva melodii.
Sf. Ilie, e biserica de pe Lipscani, aproape de banca si Romtelecom. Nu am vorbit inca, vroaim sa mergem duminica asta. as vreau la ora 17 la biserica si la 19.30 la restaurant.
Ai grija ca la Sf Treime e bataie, in sensul in care o prietena care are pe 16 iulie 2011 s-a dus din primavara si nu a mai gasit loc decat la 15 sau 18.

kallya17
17.02.2011, 14:23:13
buna. Si eu am tot la Chiris rezervare pe 29 octombrie. Asta e bine pentru ca o sa am multe detalii de la voi si multe multe poze. Daca tot v-ati apucat sa vorbiti despre biserici, cam cat mai e taxa de cununie in Craiova? Bafta cu pregatirile!:)>-

ionutz_sibu04
15.04.2011, 19:11:58
Si noi cand am schimbat data trebuia sa alegem intre 2 iulie si 30 iulie. Noi am schimbat-o prin iulie, la inceputul lunii parca. Stiu ca cei care luasera pe 27 august erau in Spania, ceva de genul. Dar am reusit sa schimbam cu ei pt 27 august, dupa cateva telefoane.
Da canta Madalina super, din 4 membri 3 canta, iar Madalina si Cristi chiar fac duet cateva melodii.
Sf. Ilie, e biserica de pe Lipscani, aproape de banca si Romtelecom. Nu am vorbit inca, vroaim sa mergem duminica asta. as vreau la ora 17 la biserica si la 19.30 la restaurant.
Ai grija ca la Sf Treime e bataie, in sensul in care o prietena care are pe 16 iulie 2011 s-a dus din primavara si nu a mai gasit loc decat la 15 sau 18.

Da intradevar Madalina canta super la fel si Cristi dar nu mai canta la chiris acum au o noua formatie si canta la restaurantu Ovidiu puteti merge acolo sa ii ascultati si veti vedea si voi ca nu sunt doar vorbe de lauda chiar sunt o formatie super reusita.Noi i-am loat pt nunta si sunt foarte multumita ca am facut alegerea asta si nu sunt doar niste muzicanti cu voci bune sunt si niste oameni de nota 10.

roxanaelvis
19.05.2011, 12:38:34
buna. Si eu am tot la Chiris rezervare pe 29 octombrie. Asta e bine pentru ca o sa am multe detalii de la voi si multe multe poze. Daca tot v-ati apucat sa vorbiti despre biserici, cam cat mai e taxa de cununie in Craiova? Bafta cu pregatirile!:)>-
buna, la mine este taxa maxim 500 de lei anul acesta.
cei de la chiris s-au despartit si este acum o alta formatie, dar eu sunt multumita de ei.
cu pregatirile stam bine, rochia mea mai trebuie si mici maruntisuri.

Silvyuta
12.07.2011, 12:02:23
Buna fetelor!A avut cineva nunta la Chiris anul acesta? Spuneti-ne si noua parerile voastre, cum a fost, dati-ne sfaturi, puneti poze...Va rugam frumos!:bye_04:

cecilia3004
12.07.2011, 20:58:58
nu am avut nunta, dar am facut o masa dupa cununie si am fost foarteeeeeee multumiti
i-am anuntat cu o zi inainte si nu doream nimic special, dar ne-au asteptat cu o masa aranjata ca pt nunta, cu sampanie din partea casei, servirea si mancarea au fost ireprosabile si nici nu ne-a costat mult.
trebuie sa spun ca daca aveam 100 de persoane faceam nunta la chiris fara nici o problema, deci recomand oricui acest restaurant

roxanaelvis
14.09.2011, 15:14:14
Am avut eu nunta la Chiris. Totul a fost foarte bine. Ne-au decorat ei sala, ne-au facut aranjamentele din florile de la cununie. S-au purtat impecabil. Nu am cerut fripturile sau fructele inapoi, nici macar marturiile, asa ca nu stiu daca sunt corecti, dar eu cred ca da. Nu ne-au inselat la meniuri, si nici noi nu am spus sa scada fripturile celor care au plecat inainte. am platit meniurile intregi, dar au fost foarte putini care au plecat. Ne-au dat toate bauturile si tortul ramas.
Mie mi s-au parut foarte corecti. A fost in permanenta gheata pe masa. Meniul a fost delicios, stiu asta de la prieteni, pt ca eu nu am gustat decat din pieptul de pui. Prezentarea a fost foarte frumoasa la friptura de porc, flambata. Le-am dat si flori la doamnele care servisera.
Formatia a fost la super inaltime. dupa ora 4 a inceput lumea sa plece.
Am avut o nunta frumoasa si cu multa voie buna.

Silvyuta
14.09.2011, 15:37:19
Buna fetelor, nunta noastra a fost de vis!Cei de la restaurant s-au comportat minunat, iar formatia este cea mai buna din Craiova. Basca a cantat extraordinar, lumea s-a simtit bine, iar aranjamentele au fost superbe:gen_05: