PDA

Versiunea completa : Steffy

Danet
31.08.2010, 21:43:33
Salutare miresici de 2011!!! Am vazut aici o sumdenie de restaurante, pe care de altfel le-am vizitat pe toate in algerea ideala pt nunta noastra. Insa nu am vazut nimic despre Steffy. Acolo m-am decis. E cam mic ce drept , dar e nou renovat si e foarte sic....;))Astept pareri

Nik84
01.09.2010, 09:53:53
Salut!

Eu acolo am facut cununia civila, am avut putine persoane (20) dar am fost fff multumita; sala arata extraordinar de bine, mancarea exceptionala si servirea ireprosabila :smile:
Restaurantul e perfect, daca ai o nunta mica ( aprox 80 - 100 persoane) ;-)

Danet
16.09.2010, 20:16:26
Salut!

Eu acolo am facut cununia civila, am avut putine persoane (20) dar am fost fff multumita; sala arata extraordinar de bine, mancarea exceptionala si servirea ireprosabila :smile:

Da, nu stiu cand ai avut cununia civila, insa acum ne-a spus ca intra pana la 140 de pers
, insa daca ai maximul de pers. nu prea e loc de dans. Eu am 120 si sper sa am loc....:>

NIKO82
25.10.2010, 14:10:31
Salut!

Buna ziua la toate fetele de pe acest site.
Va urmaresc de multe vreme dar abia acum m-am inregistrat. In sept 2011 vom avea nunta la acest restaurant dar observ ca nu s-au scris multe despre el aici--nu ca ar fi ceva in neregula -. chiar mi se pare foarte bine aranjat. A mai avut cineva nunta, botez, a mai participat acolo la evenimente?
Va rog daca se poate mai multe detalii cum este personalul, mancarea , ...etc .
Sper ca nu cer prea multe chiar din prima!

Danet
29.10.2010, 11:36:56
Buna ziua la toate fetele de pe acest site.
Va urmaresc de multe vreme dar abia acum m-am inregistrat. In sept 2011 vom avea nunta la acest restaurant dar observ ca nu s-au scris multe despre el aici--nu ca ar fi ceva in neregula -. chiar mi se pare foarte bine aranjat. A mai avut cineva nunta, botez, a mai participat acolo la evenimente?
Va rog daca se poate mai multe detalii cum este personalul, mancarea , ...etc .
Sper ca nu cer prea multe chiar din prima!

Buna ! Bine ai venit. Eu am nunta pe 15 oct. Si mie mi-a placut foarte mult numai ca eu am cam 120 de invitati si suntem cam la limita:-SS. Tu te incadrezi? Ce parere ai de locul de dans? Ai formtie sau Dj:-? . Noi ne punem problema ca o formatie mai ia din spatiu ca sunt mai multi... Cat despre mancare, Noi am fost intr-o sambata si ne-a montat un aperitiv care ne-a lsat cu gura cascta e mult prea mult si arta senzational. La cate resaurante am mai fost pe la nunti nu am vazut asa ceva. E super. Nasii nostrii au facut nunta acolo , mai demult , cei drept insa servirea am auzit ca e super. Mai vedem ce-o mai fiii!!!:x

NIKO82
03.11.2010, 13:56:24
Buna
Mersi de raspuns. Da , asa am auzit si noi ca acolo se mananca destul de bine si ca servirea este ok. Noi vom avea un maxim de 100 persoane + formatia( 4 persoane).
spor la pregatiri in continuare.

fabiola
08.11.2010, 15:33:34
Buna
Mersi de raspuns. Da , asa am auzit si noi ca acolo se mananca destul de bine si ca servirea este ok. Noi vom avea un maxim de 100 persoane + formatia( 4 persoane).
Am fost de curand la acest restaurant si mi-a placut foarte mult...servirea,aranjamentul totul era ok.

Danet
17.11.2010, 11:06:08
Buna

Salut! Da, tu te incadrezi bine dar eu a cam 120 plus 6 in formatie.... numai ca aia nu danseaza;)) Dar ce formatie? ai ca eu am cautata de am innebunit si nu gaseam...

NIKO82
17.11.2010, 21:25:21
Salut! Da, tu te incadrezi bine dar eu a cam 120 plus 6 in formatie.... numai ca aia nu danseaza;)) Dar ce formatie? ai ca eu am cautata de am innebunit si nu gaseam...

Da, si noi am cautat,am dat multe telefoane,multe ore de vizionari pe net si muzikii pe cd iar in final ne-am oprit la formatia paradox din braila . In seara cand i-am arvunit ne-am dus la braila unde aveau nunta. In buzau erau oferte dar mai scump si altele erau deja ocupate. Acuma depinde si ce preferinte ai in materie de muzica la nunta. In final ce formatie ai ales?
Pupici

Danet
09.12.2010, 12:17:25
Da, si noi am cautat,am dat multe telefoane,multe ore de vizionari pe net si muzikii pe cd iar in final ne-am oprit la formatia paradox din braila . In seara cand i-am arvunit ne-am dus la braila unde aveau nunta. In buzau erau oferte dar mai scump si altele erau deja ocupate. Acuma depinde si ce preferinte ai in materie de muzica la nunta. In final ce formatie ai ales?
Pupici

scuze de intarziere! da, formatia respectiva i-am auzit si noi sunt ok. Noi am ales formatia care canta la Boema in fiecare seara. Bine acolo nu sunt mereu toti dar e un mic taraf si astaa ne-a placut, iar ca voce o au pe Madalina Manolache. Ne i-au cam multicel 5500 ron.... dar asta e!!! tie?

Danet
09.12.2010, 12:19:50
Pupici

Am vazut ca ai biserica la Greci. Acolo am vrea si noi. Cat te-a costat? Ai vb? Si mai am o intrebare: voi pe langa sucurile care ni- le ofera ei mai luati si suc natural, sau... :Dfara acid mai corect

NIKO82
10.12.2010, 18:17:24
Formatia ne costa 5000 ron . Referitor la sucuri nu sm discutat pe tema asta. Nu am facut nici o alegere acum. E posibil sa punem cola si un alt suc neacidulat. Oricum in pret intra sucul,apa,cafeaua. Mai stabilim atunci aproape cand mergem sa ne serveasca un meniu inainte de nunta. Referitor la biserica--acolo intentionam dar nu am fost deocamdata sa vb. Am zis sa mergem dupa sf. ion. Spor la pregatiri.

Danet
05.01.2011, 13:10:45
Formatia ne costa 5000 ron . Referitor la sucuri nu sm discutat pe tema asta. Nu am facut nici o alegere acum. E posibil sa punem cola si un alt suc neacidulat. Oricum in pret intra sucul,apa,cafeaua. Mai stabilim atunci aproape cand mergem sa ne serveasca un meniu inainte de nunta. Referitor la biserica--acolo intentionam dar nu am fost deocamdata sa vb. Am zis sa mergem dupa sf. ion. Spor la pregatiri.

Buna! La multi ani! Nu am mai intrat demult... dar era vb de sucuri... De ce sa mai cumperi cola ca ne dau ei la discretie cola si fanta

NIKO82
05.01.2011, 14:00:36
Buna! La multi ani! Nu am mai intrat demult... dar era vb de sucuri... De ce sa mai cumperi cola ca ne dau ei la discretie cola si fanta

Buna si LA MULTI ANI si tie.
Da, scuza-mi formularea gresita. Am vrut sa zic ca in afara de cola( care vine de la ei oricum) am vrea sa mai punem si ceva neacidulat. Poate vom pica la pace sa inlocuim Fanta cu Cappy sau Prigat ; daca nu , le vom pune pe toate 3 .

Danet
06.01.2011, 11:36:53
Buna si LA MULTI ANI si tie.
Da, scuza-mi formularea gresita. Am vrut sa zic ca in afara de cola( care vine de la ei oricum) am vrea sa mai punem si ceva neacidulat. Poate vom pica la pace sa inlocuim Fanta cu Cappy sau Prigat ; daca nu , le vom pune pe toate 3 .

Buna ! merci de mesaj , dar vezi ca ti-am rescris eu ca mi-ai dat nr de tel in lipsa... Si intr-adevar si noi stam pe ganduri dar pana la urma o sa vedem...

NIKO82
07.01.2011, 08:07:10
Buna ! merci de mesaj , dar vezi ca ti-am rescris eu ca mi-ai dat nr de tel in lipsa... Si intr-adevar si noi stam pe ganduri dar pana la urma o sa vedem...

Buna
Vezi ca ti-am mai trimis inca o data nr de tel. Referitor la restaurant- voi veti pastra amenajarea asa cum este de fapt sala sau veti opta pentru huse la scaune...etc-? Am vazut ca veti avea mai multi invitati dar cred ca si noi o sa ne apropiem de 110 in final. V-ati gandit la o modalitate anume de a aseza mesele ca sa ramana si spatiu de dans mai mare?
>:D<

Danet
07.01.2011, 17:02:01
Buna
Vezi ca ti-am mai trimis inca o data nr de tel. Referitor la restaurant- voi veti pastra amenajarea asa cum este de fapt sala sau veti opta pentru huse la scaune...etc-? Am vazut ca veti avea mai multi invitati dar cred ca si noi o sa ne apropiem de 110 in final. V-ati gandit la o modalitate anume de a aseza mesele ca sa ramana si spatiu de dans mai mare?
>:D<

buna!
nu m-am hotarat sa las asa, ca nu merg husele! Asta e parerea mea. Clasic cu modern!? si plus de asta ma scuteste de niste bani. Am vb cu dna. de acolo si a spus ca nu apus huse decat la un botez... deci... nu eu nu pun sunt foarte frumoase scaunele asa... Cat despre mese nu stiu cum o sa fac ... m-am gandit sa pun masa mirilor la geam dar restul nu stiu ca e complicat cu ringul. Ideal e sa ai 11-12 pers la masa ca sa ai spatiu. Mie mi-a spus dna ca vb atunci in functie de cate pers. am, imi da niste idei in functie de ce vreau si eu... cred ca pe orizontal in jurul ringului...

Danet
10.03.2011, 12:59:42
Fetelor care faceti nunta la Stefyy mai aveti ceva noutati? Ce parere aveti ca am 150 de pers? Imi incap?:O

Danet
23.09.2011, 21:56:44
oare numai e nimeni sa stie ceva de acest local??? oricum e cam tarziu!!!8-}

piersicuta
27.09.2011, 08:46:09
Fetelor, ajutati-ma si pe mine cu o info, va rog. Cat e meniul? Tre sa merg la o nunta acolo si sa stiu cum sta treaba. :)

Multumesc mult :*

Danet
01.10.2011, 20:44:46
Fetelor, ajutati-ma si pe mine cu o info, va rog. Cat e meniul? Tre sa merg la o nunta acolo si sa stiu cum sta treaba. :)

Multumesc mult :*

poate e cam tarziu dar costa asa: 140 de lei meniul ce include apa suc si cafea la discretie, plus 80 de lei pe ospatar... si acum fa socoteala cat ia cam dus cu tort, whisky, garrone, vin etc... ce au cumparat ei separat... de ex pe noi ne duce la 180 de lei meniul... poop:((

GeoxLoca
04.10.2011, 09:14:27
poate e cam tarziu dar costa asa: 140 de lei meniul ce include apa suc si cafea la discretie, plus 80 de lei pe ospatar... si acum fa socoteala cat ia cam dus cu tort, whisky, garrone, vin etc... ce au cumparat ei separat... de ex pe noi ne duce la 180 de lei meniul... poop:((

cati ospatari sunt? si in afara de apa, suc si cafea, ce include meniul?:-p
mersi mult, stiu k esti o draguta si raspunzi la toata lumea:D:x

piersicuta
04.10.2011, 09:16:48

Nu e tarziu, multumesc mult. M-ai salvat :)
Nunta frumoasa sa ai si fara emotii.

Danet
05.10.2011, 18:42:40
cati ospatari sunt? si in afara de apa, suc si cafea, ce include meniul?:-p
mersi mult, stiu k esti o draguta si raspunzi la toata lumea:D:x

Pai include 4 feluri de mancare: aperitiv-24 piese(urias), peste cu garnitura_la alegere din 3 sortimente, sarmalute cu mamaliguta si ardei, si mixt-grill cu 3 tipuri de garnituri(la alegere) si salata, apa minerala(dorna), apa plata(borsec) , cola, fanta , cafea....
Despre cati ospatari nici eu nu stiu ca nu-mi mai aduc aminte.... vreo 5 parca... servire impecabila...
Nu te lasa sa aduci decat alune si fructe ... apoi vii tu cu vinul si celalate bauturi alcoolice si tortul... poti sa vb cu dna Mihaela si iti da toate detaliile... dar pretul asta e este pt anul asta , am inteles ca pt la anul preturile au mai crescut cu 10 lei...daca vrei si alte detalii si eu nu imi mai aduc aminte poti sa ma intrebi... poop

Danet
05.10.2011, 18:43:32
Nu e tarziu, multumesc mult. M-ai salvat :)
Nunta frumoasa sa ai si fara emotii.

multumesc! frumoasa o sa fie;-) dar fara emotii nu cred...8-}

GeoxLoca
21.10.2011, 11:37:39
multumesc! frumoasa o sa fie;-) dar fara emotii nu cred...8-}

miresico te asteptam cu impresii dupa nunta! am fost sa vb la steffy cu sefa de unitate, cred k dna Mihaela o cheama. e foarte draguta. ne-a explicat ce deja stiam de la tinehttp://www.miresici.images/smilies/yahoo/yahoo_smiley.gif:) http://www.miresici.images/smilies/yahoo/yahoo_smiley.gif e 150lei meniul pt anul viitor. ne-a vorbit cu drag despre nunta ce a fost sambata, care a fost o provocare din cauza nr mare de invitati, adik de nunta ta :D :*

ladia
21.10.2011, 15:51:33
Vin si eu cu impresii proaspete :)
Eu am facut nunta la Steffy de curand si nu pot spune decat de bine. Am avut o mie de lucruri pe cap in ziua aia, asa cum se intampla, dar de la restaurant am fost impresionata placut.
Totul impecabil, servicii incredibile, doamna Mihaela e foarte atenta cu orice detaliu. Sincer nu sunt suficiente cuvinte... mancarea fantastica - toata lumea a laudat-o, multa si servita cu bun-gust. Ospatarii foarte harnici si doamna Mihaela era peste tot prezenta sa aiba grija ca totul sa fie ireprosabil. Doar in filme mai vezi asa ceva si ma bucur ca am ales restaurantul ei.
Daca ati ales deja restaurantul felicitari, e cea mai buna alegere dupa parerea mea.

Hai ca m-am entuziasmat prea tare hihi, dar mi-a placut mult si am fost incantata nu doar eu si sotul, ci si toti invitatii nostrii.:x

Si inca ceva care mie mi s-a parut tare frumos, eu am mai stat de vorba cu doamna Mihaela ca mai era nelamurita de cate ceva si m-a sfatuit bine cu rabdare si optimism, maaare lucru pentru o miresica ce incearca sa organizeze totul perfect :D

GeoxLoca
22.10.2011, 19:49:54
Vin si eu cu impresii proaspete :)
Eu am facut nunta la Steffy de curand si nu pot spune decat de bine. Am avut o mie de lucruri pe cap in ziua aia, asa cum se intampla, dar de la restaurant am fost impresionata placut.
Totul impecabil, servicii incredibile, doamna Mihaela e foarte atenta cu orice detaliu. Sincer nu sunt suficiente cuvinte... mancarea fantastica - toata lumea a laudat-o, multa si servita cu bun-gust. Ospatarii foarte harnici si doamna Mihaela era peste tot prezenta sa aiba grija ca totul sa fie ireprosabil. Doar in filme mai vezi asa ceva si ma bucur ca am ales restaurantul ei.
Daca ati ales deja restaurantul felicitari, e cea mai buna alegere dupa parerea mea.

Hai ca m-am entuziasmat prea tare hihi, dar mi-a placut mult si am fost incantata nu doar eu si sotul, ci si toti invitatii nostrii.:x

Si inca ceva care mie mi s-a parut tare frumos, eu am mai stat de vorba cu doamna Mihaela ca mai era nelamurita de cate ceva si m-a sfatuit bine cu rabdare si optimism, maaare lucru pentru o miresica ce incearca sa organizeze totul perfect :D

multumesc mult:) daca ai sti cat conteaza impresiile altor miresici dupa nunta, mai ales...ceva poze de la restaurant nu ne pui? :D

Danet
24.10.2011, 19:57:43
miresico te asteptam cu impresii dupa nunta! am fost sa vb la steffy cu sefa de unitate, cred k dna Mihaela o cheama. e foarte draguta. ne-a explicat ce deja stiam de la tinehttp://www.miresici.images/smilies/yahoo/yahoo_smiley.gif:) http://www.miresici.images/smilies/yahoo/yahoo_smiley.gif e 150lei meniul pt anul viitor. ne-a vorbit cu drag despre nunta ce a fost sambata, care a fost o provocare din cauza nr mare de invitati, adik de nunta ta :D :*

A fost mai mult decat IMPECABIL... numai cuvinte de lauda din toate punctele de vedere... deci nu a existat cineva sa zica ca ceva nu a fost cum trebuie ... eu am avut mult peste capacitatea restaurantului dar nu s-a simtit... mi s-a spus ca se stingea o tigara si se schimba imediat scrumiera... Nu am de cat sai spun dnei Mihaela Nicolae BRAVO BRAVO BRAVO... am fost la multe nunti in Buzau dar primire si organizare ca la ei nu am vazut... nu fum de tigara, nu caldura , nu deranj .....nimic de reprosat ... cred ca cu Grandul ar mai avea cocurenta dar altfel sunt nr 1... ma bucur ca la anul se extind sa numai treaca prin ce au trecut cu noi , adica la capacitatea localului de maxim 110 noi am adus 144:-SS..... dar repet ca nu s-a simtit...:)>-:)>-:)>-.
Sa va spun ca au mai fost care au plecat inainte sa se serveasca friptura si ce a ramas mi-a dat inapoi... deci tot pana la ultima pictura de vin si de fruct si tort .... mancare numai spun ca s-a mancat foarte bine... nu sta pe ganduri... vad ca tu ai la Orhideea... fratele meu a cununat acolo... sunt josnici de la mancare pana la servire...

Elizaa
24.10.2011, 20:39:33
A fost mai mult decat IMPECABIL... numai cuvinte de lauda din toate punctele de vedere... deci nu a existat cineva sa zica ca ceva nu a fost cum trebuie ... eu am avut mult peste capacitatea restaurantului dar nu s-a simtit... mi s-a spus ca se stingea o tigara si se schimba imediat scrumiera... Nu am de cat sai spun dnei Mihaela Nicolae BRAVO BRAVO BRAVO... am fost la multe nunti in Buzau dar primire si organizare ca la ei nu am vazut... nu fum de tigara, nu caldura , nu deranj .....nimic de reprosat ... cred ca cu Grandul ar mai avea cocurenta dar altfel sunt nr 1... ma bucur ca la anul se extind sa numai treaca prin ce au trecut cu noi , adica la capacitatea localului de maxim 110 noi am adus 144:-SS..... dar repet ca nu s-a simtit...:)>-:)>-:)>-.
Sa va spun ca au mai fost care au plecat inainte sa se serveasca friptura si ce a ramas mi-a dat inapoi... deci tot pana la ultima pictura de vin si de fruct si tort .... mancare numai spun ca s-a mancat foarte bine... nu sta pe ganduri... vad ca tu ai la Orhideea... fratele meu a cununat acolo... sunt josnici de la mancare pana la servire...
Ma bucur tare mult pentru tine Danet, ti-am spus eu ca o sa iasa ok...erai asa stresata !(sau cel putin asa imi pareai)
Apreciez parerea ta foarte sincera si corecta si te apreciez ca dupa nunta ai avut buna intentie de a ne dezvalui cum au decurs toate serviciile.

GeoxLoca
25.10.2011, 16:21:40

aa am si uitat sa schimb locatia. steffy cu siguranta:D mersi mult mult. s-ar putea sa te mai derajez cu unele intrebari mai aproape de nunta, sper sa nu te superi:*:*

Elizaa
25.10.2011, 18:52:14
aa am si uitat sa schimb locatia. steffy cu siguranta:D mersi mult mult. s-ar putea sa te mai derajez cu unele intrebari mai aproape de nunta, sper sa nu te superi:*:*
Intreaba cu incredere.Danet este foarte sincera si poti miza pe seriozitatea ei. Eu am ascultat un sfat de-al ei si mi-a prins foarte bine.Acum.....sunt datoare :))

GeoxLoca
26.10.2011, 09:59:33
Intreaba cu incredere.Danet este foarte sincera si poti miza pe seriozitatea ei. Eu am ascultat un sfat de-al ei si mi-a prins foarte bine.Acum.....sunt datoare :))
ce sfat?:D tu la ce restaurant ai avut Elizaa?;;)

Elizaa
26.10.2011, 19:12:13
ce sfat?:D tu la ce restaurant ai avut Elizaa?;;)
Mi-a recomandat-o pe Lidia la coafor, iar acum nu stiu cum sa-i multumesc. As schimba orice dar pe Lidia nu. Apoi am urmarit multe postari de-ale ei si mi-am dat seama ca e o fata sincera si corecta, si fara nici un interes.Am urmat o florarie pe care a mizat si ea si am fost foarte multumita.
Eu am facut la Restaurantul Grand si a fost nedescris de ok. Ceva cam multe pretentii si lucruri impuse dar in final totul a fost ok, dar cu preturi destul de ridicate.
Parerea mea : daca poti, rezerva la Steffi, pentru ca daca ti-a recomandat Danet sigur e unul din cele mai bune rapoarte calitate/pret, sigur nu iti sunt impuse anumite lucruri ca la un alt restaurant(gen:luati numai pepsi la 1/2 de la noi, nu aduceti vin rosu, platiti atat suplimentar ospatarii, etc). Eu sunt sigura ca daca ceva nu ar fi fost in regula, ea nu ar fi ezitat sa spuna asa cum a facut si cu celelalte servicii.
Eu am observat ca Danet s-a ocupat atent si din timp de fiecare detaliu si de aceea am incredere in recomandarile ei.
Uffff, am scris cam mult, sper sa-ti fie de folos, una peste alta, parerea mea sincera pentru ca si eu am fost la restaurantul tau, daca le-as pune in balanta ....as miza pe Steffi .Eu zic sa treci pe la Steffi sa ceri niste detalii,nu neaparat sa-l rezervi si apoi sa le analizezi si pe celelalte si decizia iti apartine.
Dar cel mai important e ce-ti place tie, sa nu uiti sfatul asta pana nu trece nunta.

GeoxLoca
26.10.2011, 21:37:22
Mi-a recomandat-o pe Lidia la coafor, iar acum nu stiu cum sa-i multumesc. As schimba orice dar pe Lidia nu. Apoi am urmarit multe postari de-ale ei si mi-am dat seama ca e o fata sincera si corecta, si fara nici un interes.Am urmat o florarie pe care a mizat si ea si am fost foarte multumita.
Eu am facut la Restaurantul Grand si a fost nedescris de ok. Ceva cam multe pretentii si lucruri impuse dar in final totul a fost ok, dar cu preturi destul de ridicate.
Parerea mea : daca poti, rezerva la Steffi, pentru ca daca ti-a recomandat Danet sigur e unul din cele mai bune rapoarte calitate/pret, sigur nu iti sunt impuse anumite lucruri ca la un alt restaurant(gen:luati numai pepsi la 1/2 de la noi, nu aduceti vin rosu, platiti atat suplimentar ospatarii, etc). Eu sunt sigura ca daca ceva nu ar fi fost in regula, ea nu ar fi ezitat sa spuna asa cum a facut si cu celelalte servicii.
Eu am observat ca Danet s-a ocupat atent si din timp de fiecare detaliu si de aceea am incredere in recomandarile ei.
Uffff, am scris cam mult, sper sa-ti fie de folos, una peste alta, parerea mea sincera pentru ca si eu am fost la restaurantul tau, daca le-as pune in balanta ....as miza pe Steffi .Eu zic sa treci pe la Steffi sa ceri niste detalii,nu neaparat sa-l rezervi si apoi sa le analizezi si pe celelalte si decizia iti apartine.
Dar cel mai important e ce-ti place tie, sa nu uiti sfatul asta pana nu trece nunta.

asa e si multumesc mult:) am fost la steffy de acu 2 sapt, am vb cu doamna de acolo; nici nu ne-am mai dus sa vdm si alte locatii pt ca m-a cucerit din prima. ramane sa mergem zilele astea sa dam avansul. v-am urmarit pe aproape toate topicurile si ai dreptate, Danet a fost si este de mare ajutor pt fetele care cel putin au citit prin forum..nici tu nu esti mai prejos! >:D<

Danet
26.10.2011, 21:51:29
asa e si multumesc mult:) am fost la steffy de acu 2 sapt, am vb cu doamna de acolo; nici nu ne-am mai dus sa vdm si alte locatii pt ca m-a cucerit din prima. ramane sa mergem zilele astea sa dam avansul. v-am urmarit pe aproape toate topicurile si ai dreptate, Danet a fost si este de mare ajutor pt fetele care cel putin au citit prin forum..nici tu nu esti mai prejos! >:D<

va multumesc!!! Eu vreau sa ajut pe toata lumea... eu mi-am facut nunta singura si nu am avut nici un fel de ajutor si nici un sfat... m-am aruncat am riscat si in final am castigat... vreau ca altii sa numai treaca prin emotiile prin care am trecut eu cand nu stiam ce sa aleg si incotro sa o iau... sa va spun ca in privinta nuntii multe decizii importante, cum ar fii localul , fotografii , formatia si multe altele nici macar sotul nu m-a ajutat, am umblat am dat o mie de telefoane... am numere de tel de 100 de formatii cred si a.s.m.d... sotul meu imi spunea atat: " am incredere, cum vrei , du-te si da avans.." ... (asta pt ca nu avea timp (:|)....asa ca fiti puternice...;;)
Cat in ceea ce priveste Grandul eu o cunosc personal pe dna Ene care are foarte multe pretentii... insa la Steffy nu cumparam apa, sucul de la ei ci ne-au dat la discretie in pretul meniului....
Bafta si orice intrebre aveti va rog nu ezitati sa ma intrebati ... poate raspund mai tarziu, ca nu am timp dar vin si cu raspunsul...

GeoxLoca
26.10.2011, 22:43:31
va multumesc!!! Eu vreau sa ajut pe toata lumea... eu mi-am facut nunta singura si nu am avut nici un fel de ajutor si nici un sfat... m-am aruncat am riscat si in final am castigat... vreau ca altii sa numai treaca prin emotiile prin care am trecut eu cand nu stiam ce sa aleg si incotro sa o iau... sa va spun ca in privinta nuntii multe decizii importante, cum ar fii localul , fotografii , formatia si multe altele nici macar sotul nu m-a ajutat, am umblat am dat o mie de telefoane... am numere de tel de 100 de formatii cred si a.s.m.d... sotul meu imi spunea atat: " am incredere, cum vrei , du-te si da avans.." ... (asta pt ca nu avea timp (:|)....asa ca fiti puternice...;;)
Cat in ceea ce priveste Grandul eu o cunosc personal pe dna Ene care are foarte multe pretentii... insa la Steffy nu cumparam apa, sucul de la ei ci ne-au dat la discretie in pretul meniului....
Bafta si orice intrebre aveti va rog nu ezitati sa ma intrebati ... poate raspund mai tarziu, ca nu am timp dar vin si cu raspunsul...

astept cu nerabdare poze! macar cu localul amenajat, daca nu ne pui cu tine:P as vrea sa-mi fac o idee cam ce aranjamente ar merge acolo ca e destul de "pretentioasa" sala adica e foarte frumoasa, chiar ma gandeam sa renunt la aranjamentele cu flori;)) dar nu pot, pe mese trebuie sa pun...

Elizaa
26.10.2011, 23:11:56
Mersi GeoxLoca. La mine cred ca s-a luat de la Danet :))
Dupa cum iti spuneam mai devreme, ai vazut ca Danet imediat a sarit in ajutor si ce e cel mai important e ca e dupa nunta cand totul e cald si recent.Multe fete dupa nunta nici nu mai posteaza.
Si eu sunt curioasa sa vad detalii de la nunta de la Danet... probabil va posta cand vor fi gata fotografiile, macar cu localul si cu florile sa vedem..
Poop

GeoxLoca
26.10.2011, 23:19:03
Mersi GeoxLoca. La mine cred ca s-a luat de la Danet :))
Dupa cum iti spuneam mai devreme, ai vazut ca Danet imediat a sarit in ajutor si ce e cel mai important e ca e dupa nunta cand totul e cald si recent.Multe fete dupa nunta nici nu mai posteaza.
Si eu sunt curioasa sa vad detalii de la nunta de la Danet... probabil va posta cand vor fi gata fotografiile, macar cu localul si cu florile sa vedem..
Poop

mno..Danet e fata de gasca si tocmai am citit pe la "coafura si machiaj" ca incearca sa puna niste poze:D deci..o sa avem ce admira in curand ieeee \:D/
:*

Danet
27.10.2011, 11:58:28
astept cu nerabdare poze! macar cu localul amenajat, daca nu ne pui cu tine:P as vrea sa-mi fac o idee cam ce aranjamente ar merge acolo ca e destul de "pretentioasa" sala adica e foarte frumoasa, chiar ma gandeam sa renunt la aranjamentele cu flori;)) dar nu pot, pe mese trebuie sa pun...

nu reusesc sa pun poze , nu stiu de ce imi da eraoare , dar mai incerc... eu nu am facut nici un aranjment... mi-au imbracat doar scaunele pt ca avand foarte multa lume nu au scaune asa multe la fel , altfel nici pe alea nu l-as fii imbracat dar nu m-a costat nimic a tinut de ei... si cu florile pe mese am facut in felul urmator: am trambitat la toata lumea ca vreau la cununie flori albe si grena sau rosii si asa am primit de la toti iar aceste flori le-am trimis la restaurant unde mi-au facut niste aranjamente superbe , au niste vaze inalte ... am castigat foarte mult....

Danet
27.10.2011, 13:23:36
Va astept pe facebook, Lazar Dana -Florina , acolo am cateva poze facut de prieteni, din pacate nu pot sa pun pe miresici.... va astept...:)>-

GeoxLoca
27.10.2011, 13:37:09
nu reusesc sa pun poze , nu stiu de ce imi da eraoare , dar mai incerc... eu nu am facut nici un aranjment... mi-au imbracat doar scaunele pt ca avand foarte multa lume nu au scaune asa multe la fel , altfel nici pe alea nu l-as fii imbracat dar nu m-a costat nimic a tinut de ei... si cu florile pe mese am facut in felul urmator: am trambitat la toata lumea ca vreau la cununie flori albe si grena sau rosii si asa am primit de la toti iar aceste flori le-am trimis la restaurant unde mi-au facut niste aranjamente superbe , au niste vaze inalte ... am castigat foarte mult....
suuuper idee:D :X pai..cununia nu ai avut-o in aceeasi zi?:P ti le-au facut ei? au avut timp?si in afara de flori in vazele astea inalte de care zici, tul pe scari sau la intrare ceva?

GeoxLoca
27.10.2011, 13:41:50
Va astept pe facebook, Lazar Dana -Florina , acolo am cateva poze facut de prieteni, din pacate nu pot sa pun pe miresici.... va astept...:)>-

nu vad pozele:(

Danet
27.10.2011, 14:07:53
suuuper idee:D :X pai..cununia nu ai avut-o in aceeasi zi?:P ti le-au facut ei? au avut timp?si in afara de flori in vazele astea inalte de care zici, tul pe scari sau la intrare ceva?

la intrare este arcada si scarile imbracate ...iar cunnia dupa cum ai vazut am avut in aceeasi zii... si da au avut timp pt ca nu a fost ceva foarte complicat... o sa mai postez sa vezi acum nu am poze cu ele dar adresa mea de mail este [email protected] hai sa vb mai bine acolo s iti pot trimite si poze cam cu ce vrei...

my_flor2006
10.11.2011, 17:43:12
Am inteles ca restaurantul Steffy va fi reamenajat. Cunoaste cineva detalii si ce schimbari vor face?

GeoxLoca
12.11.2011, 08:33:52
Am inteles ca restaurantul Steffy va fi reamenajat. Cunoaste cineva detalii si ce schimbari vor face?
se va pastra aceeasi arhitectura numai ca va mari sala, cam inca o data cat e acum, in caz ca ai fost pe acolo. :)

my_flor2006
13.11.2011, 13:35:24
se va pastra aceeasi arhitectura numai ca va mari sala, cam inca o data cat e acum, in caz ca ai fost pe acolo. :)

Am fost pe acolo, am participat si la o nunta si stiu ca se construieste alaturi. Sunt curioasa cum va fi. Desigur ca schimbarea ar trebui sa fie in bine. Ma intreb cum de va dubla sala dupa cum spui. Daca mai detineti informatii referitoare la decor sau alte schimbari va rog sa le impartasiti.

Danet
13.11.2011, 21:30:17

Fete norocoase, eu nu em avut parte de spatiu... da asa am inteles ca ramane la fel numai ca va sparge un perete si se va marii dar pe acelasi tip, nu conteaza sala cat primirea si servirea...

cristianalala
03.12.2011, 00:28:09
Eu mi-as fi dorit fff mult sa fac nunta la Stefy, dar spre deosebire de Danet, eu nu am suficienti invitati, adk preconizez in jur de 80, iar limita lor minima este de 85, si gandindu-ma ca din ce preconizati nu vor veni toti, am considerat asta un impediment pt ca doamna Mihaela, cred ( ff draguta, apropos), ne-a spus ca vom plati tot ce este pana la minimul de 85, din acest motiv a trebuit sa ne reorientam si am ales Pik Nik, dar nu zice nimeni nimic de el iar eu desi am nunta pe 15.09, deja nu mai dorm bine noaptea de ganduri! Cred ca am adresat rugamintea asta pe majoritatea topicurilor!:-\

Danet
03.12.2011, 19:44:37
Eu mi-as fi dorit fff mult sa fac nunta la Stefy, dar spre deosebire de Danet, eu nu am suficienti invitati, adk preconizez in jur de 80, iar limita lor minima este de 85, si gandindu-ma ca din ce preconizati nu vor veni toti, am considerat asta un impediment pt ca doamna Mihaela, cred ( ff draguta, apropos), ne-a spus ca vom plati tot ce este pana la minimul de 85, din acest motiv a trebuit sa ne reorientam si am ales Pik Nik, dar nu zice nimeni nimic de el iar eu desi am nunta pe 15.09, deja nu mai dorm bine noaptea de ganduri! Cred ca am adresat rugamintea asta pe majoritatea topicurilor!:-\

Credema ca te-as ajuta cu multe detalii daca as stii ceva dar nu stiu nimic decat ce stii si tu , si eu am fost doar sa ma interesez si am optat pt Steffy...

cristianalala
05.12.2011, 10:50:51
ce te-a determinat sa-i alegi, in detrimentul pik nik-ului?

Danet
14.12.2011, 12:28:30
ce te-a determinat sa-i alegi, in detrimentul pik nik-ului?

In primul rand meniul... si faptul ca ei au o parte asa cu scari cam ne la locul ei... adica e un balconas si trebuie sa mergi printre alte mese ca sa ajungi la ring plus forma aceea de "L"... dar nu asta a contat, noi am facut o socoteala ca si meniu si am iesit mai bine la Steffy...

cristianalala
19.12.2011, 20:20:49
In primul rand meniul... si faptul ca ei au o parte asa cu scari cam ne la locul ei... adica e un balconas si trebuie sa mergi printre alte mese ca sa ajungi la ring plus forma aceea de "L"... dar nu asta a contat, noi am facut o socoteala ca si meniu si am iesit mai bine la Steffy... K, multumesc!

Rorydeea
30.08.2013, 12:55:16
Buna,

Am citit cu mare interes postarile voastre despre acest subiect insa de mai bine de un an nu a mai scris nimeni nimik...a mai fost cineva la acest restaurant de curand?Din cate am inteles a fost renovat si acum are 3 sali ...cea mai mare fiind de 200 persoane.Stie cineva cum arata?Multumesc

GeoxLoca
30.08.2013, 13:33:53
Buna! eu nu am fost decat o data acolo, inainte de nunta, pt ca era pe lista mea de preferinte ca si local, arata foarte bine si atunci (inca nu renovasera). iti recomand, e fain, in centrul orasului, merge ;-) informativ, anul trecut pt luna mai era 140 lei meniul.

Rorydeea
06.09.2013, 14:27:50
Multumesc (http://www.miresici.ro/forum/member.php?u=79015)GeoxLoca (http://www.miresici.ro/forum/member.php?u=79015), am fost w-e trecut sa vad cum arata restaurantul....este frumos insa nu mi-a placut deloc piata din fata:((( se pare inlocuiesc asfaltul.Nu stiu ce sa fac:(((Nunta o avem in septembrie 2014 insa ar trebui sa ma decid cat mai repede ...altfel nu voi mai avea posibilitatea sa aleg .De Grand ce stii?
Multumesc

danna_sandu88
10.09.2013, 23:23:21
Bune fetelor,

Incerc sa ma decid intre restaurantul Steffy si restaurantul Athena. La Steffy imi este teama sa nu fie prea putin spatiu, iar la Athena este sala cam mare pentru cati invitati vi avea (100-120). Pe langa asta, mancarea de la Steffy este foarte laudata si acesta este un aspect care conteaza destul de mult in luarea unei decizii.
Imi puteti spune daca ati avut sau daca ati participat la o nunta la Steffy ce a avut loc la etaj? Este loc de dans? Cum v-ati simtit? Imi puteti impartasi cateva impresii?

Rorydeea
16.09.2013, 13:58:46
Buna Dana,

Si eu, ca si tine sunt in perioada de cautare a localului.Eu sunt intre Steffi si Grand.La nici unul dintre ele nu am fost la vreun eveniment insa la Steffi am mers sa vb cu managerul de sala...localul este ok insa din pacate asfaltul din fata localului arata cam jalnic....acum nu stiu daca pe tine te-ar deranja un aspect ca acesta.Voi merge w-e urmator sa vad care este pretul meniului si apoi ma voi hotari.
Mie salile acelea Athena, Nova si nu mai stiu cum se numeste a treia sala mi se par frumoase insa sa stii ca hotelul este oribil(asta in cazul in care doresti sa inchiriezi si camere pentru invitatii tai).

Multa bafta in luarea deciziei:)))

danna_sandu88
18.09.2013, 00:27:16
Buna Rorydeea,
Intr-adevar strada din fata localului nu arata tocmai bine, dar am inteles ca anul viitor va fi gata (dar de la zis pana la facut e cale lunga). Athena am exclus-o deja deoarece nu mi-a placut deloc atitudinea doamnei POP si nu vreau sa fiu stresata pana in ziua nuntii din cauza ei. Grand-ul ma atrage si pe mine intr-o oarecare masura (mamei soacre nu ii place :-p ) dar voi incerca totusi in viitorul apropiat cand voi ajunge in Buzau sa trec pe acolo. Daca ajungi week-endul asta, cand ai timp sa imi spui si mie cum ti s-a parut acolo si ce conditii au (intelesesm ca te obliga sa iei de la ei apa, cafeaua, etc).
:*

Rorydeea
20.09.2013, 12:53:32
Buna Dana,

Maine merg in Buzau si am programat deja o intalnire cu domnul Ene de la Grand..mi-am facut o lista cu intrebarile...te tin la curent.:))

ladia
08.01.2014, 17:58:09
Dana,
Ai reusit sa te hotarasti?
Daca nu, iti impartasesc impresiile mele de la Steffy, eu am facut nunta acolo in 2011 si am fost foarte incantata. Spatiul mi s-a parut ok, am avut 90 de persoane. Dar am impresia ca au extins de atunci deci incap mai multe. Ce pot spune: servicii impecabile, o doamna super, cu dansa am discutat toate detaliile - doamna Mihaela. Nu am avut nici o grija, s-a ocupat de tot, m-a sfatuit in ce nu stiam eu. Mancarea faina si multa, rude din alte orase au fost impresionate. Scaunele alea cu auriu si grena - mie mi-au lasat amintiri faine, si au fost ceva deosebit. Servirea in seara aceea super. As tot povesti despre asta ptr ca e unul din acele lucruri care mi s-a parut impecabil.
Iti doresc o nunta de vis si daca ai intrebari, nu ezita sa imi spui!

danna_sandu88
03.02.2014, 16:16:23
Buna ladia,
M-am hotarat asupra restaurantului Steffy si sunt foarte incantata de alegere, doamna Mihaela este extraordinara si mi-a oferit foarte multe sfaturi utile, incepand de la organizare, bautura, mancare,etc. Pana acum am auzit doar vorbe bune despre ei, atat despre mancare cat si de profesionalismul in servire. Intr-adevar au mai largit sala, incap cred 150 de persoane, eu eram ingrijorata cu privire la ringul de dans luand in calcul stalpii, formatia care va acupa destul de mult loc, mesele, etc. Am vazut o filmare de la o nunta ce a avut loc in luna august acolo si m-am convins ca este spatiu. :)
Sper sa fie totul bine, momentan restaurantul si formatia sunt singurele aspecte la care nu imi fac griji.
Iti multumesc frumos pentru impartasirea impresiilor si voi reveni daca voi mai avea nelamuriri. :)

damian
30.10.2014, 23:09:43
Buna,

va rog sa-mi spuneti ce parere aveti despre mancare, servire si locatie.

Multumesc!