PDA

Versiunea completa : Verighete in Brasov

Pagini : [1] 2

aredwynn
08.02.2007, 22:49:17
Unde va faceti verighetele? Noi am tot cautat si, din pacate, nu am gasit nimic care sa ne placa. Aceleasi modele peste tot... Stiti vreo bijuterie care sa lucreze la comanda, dupa un model?

ancutza21
09.02.2007, 20:19:30
buna.io nu stiu sigur dar am inteles k pe muresenilor e o bijuterie care face la comanda.la orizont au modele frumoase.pup\:D/

georgianan
09.02.2007, 20:38:40
eu am vazut niste modele tare dragutze pe Uranus. e o bijuterie, casa de amanet si casa de schimb valutar. si sa stii ca nici preturile nu erau mari. mie mi s-au parut acceptabile.>:D<

Monny
10.02.2007, 14:32:07
eu am vazut niste modele tare dragutze pe Uranus. e o bijuterie, casa de amanet si casa de schimb valutar. si sa stii ca nici preturile nu erau mari. mie mi s-au parut acceptabile.>:D<
apropo daca tot s-a deschis subiectul,stiti unde este o bijuterie unde sa ne faca verighetele cu aurul nostru?:-?

georgianan
10.02.2007, 22:18:13
apropo daca tot s-a deschis subiectul,stiti unde este o bijuterie unde sa ne faca verighetele cu aurul nostru?:-?
nu stiu o bijuterie, dar stiu o tipa bijutiera pe strada de mijloc care cred ca face. e un magazin de geamuri termopane cred ca bombardier, in orice caz e fata in fata cu blocurile alea inalte. intri in curte si dai de o poarta gri si acolo e. sau suni la sonerie . fam illyes.
daca vrei nr. de tel scrie-mi pe privat. pusi:*

ioanalivia
11.02.2007, 09:45:01
verighete la comanda se fac pe muresenilor langa mag TCM (nu stiu exact cum se numeste dar) au si modelele lor mai deosebite decat in alte parti. Cu aurul tau lucreaza orice bijuterie dar ti-l plateste la jumatate asa ca nu prea merita sa dai aur la schimb.

Monny
12.02.2007, 15:33:23
Ms mult fetelor o sa ma mai interesez,sa vad poate am noroc si nu mi-l plateste la jumate.Va pup si spor la pregatiri:-p

ioanalivia
13.02.2007, 09:19:27
bijuteria de pe muresenilor se numeste milano (Gold) iar gramul de aur la ei este 600.000 lei... am pus in paranteza ca sa nu se stearga. pupici

ioanalivia
13.02.2007, 09:22:33
monny daca gasesti undeva sa faca cu aurul tau si sa il plateasca bine te rog sa imi spui si mie. mersi!

Monny
13.02.2007, 09:53:30
monny daca gasesti undeva sa faca cu aurul tau si sa il plateasca bine te rog sa imi spui si mie. mersi!
k draga mea ma interesez si cum aflu ceva va dau de veste.pupici>:D< :grouphug: :talk_01:

georgianan
13.02.2007, 10:17:04
Ms mult fetelor o sa ma mai interesez,sa vad poate am noroc si nu mi-l plateste la jumate.Va pup si spor la pregatiri:-p

eu zic sa te interesezi si acolo unde ti-am zis eu, pe strada de mijloc, din cate stiu de la o prietena care si-a facut acolo verighetele a costat-o doar manopera. poti oricum sa intrebi ca nu te costa nimic. daca vrei nr de tel scrie-mi pe privat. pusi si bafta =;

CrisB
06.05.2007, 13:58:15
Ne-am cumparat si noi intr-un final verghetele!!
De pe str Muresenilor

CrisB
06.05.2007, 14:03:07
Ne-am cumparat si noi intr-un final verghetele!!
De pe str Muresenilor, nu au fost scumpe si sunt finute, aveau atatea modele si pe net au f multe

iulia
07.05.2007, 12:09:39
Eu le-am luat din Universal. De la etajul I. Si zic ca le-am luat, ca le-am luat doar eu - el nu era cu mine. Pe neve'. Asa ca a lui trebuie stramtata... :-B

Tatal meu mi le-a facut "cadou". Ei au facut nunta de argint, si el si-a dat verigheta la schimb. Eu am mai avut de platit doar 1 mil jumate.

La toate magazinele unde am fost, mi-au zis ca fac si cu aurul tau, pe modelul care il doresti, etc. Ca nu e mare scofala....:-B

CrisB
07.05.2007, 19:26:22
Nu toti accepta cu aur la schimb, eu le-am luat cu totul, au costat 600 lei.

georgianan
08.05.2007, 00:24:48

sunt dragutze, finutze. si in plus nici nu au fost mult.
am vazut si eu o gramada de modele frumoase si pe republicii si pe muresenilor , cand am fost cu niste prieteni sa-si cumpere. atatea modele erau ca sincer nu stiu ce sa aleg.>:D<

georgianan
08.05.2007, 00:26:28
si prietenii mei au dat pe ele cam 590 lei, si aveau n model tare dragutz, si aur alb si galben.

chiar ca nu stiu ce sa aleg, ca mi-au placut mai multe.:-?

iulia
08.05.2007, 12:23:08

Eu am zis toti ca am fost la 4 magazine si 4 mi-au zis ca se poate. :D Deci era un raport 100%. :D

Sunt f frumoase. Sa le purtati sanatosi. <:-P<:-P<:-P:*

Alyna
09.05.2007, 14:49:22
Noi ni le-am luat de la bijuteria Bijou de pe str. Michael Weiss chiar inainte sa iesi in str. muresenilor. Sunt faine modele de acolo.
Si a universal la parter langa standul de parfumuri, e o bijuterie cu modele frumoase. In prima faza de acolo am dat comanda, dar cum noi am lasat verighetele pentru ultimele doua saptamani.... nu a mai avut timp sa vina comanda, asa ca ne-am orientat pentru Michael Weiss.

Succes la cautat!!!!!!!!!!!

CrisB
10.05.2007, 21:34:54
Nu mai exista la Bijou aur sau argint, am cautat si eu

aredwynn
22.05.2007, 22:54:09
Ne-am luat si noi verighetele!

MaryT
23.05.2007, 08:29:24

ce misto sunt !!!!!!!!!!!!!!!!! super faine !!!
Sa le purtati cu multa dragoste si fericire >:D< >:D< >:D< >:D<

aredwynn
23.05.2007, 09:27:21
ce misto sunt !!!!!!!!!!!!!!!!! super faine !!!
Sa le purtati cu multa dragoste si fericire >:D< >:D< >:D< >:D<

Multumim!!! ;;)

Monny
23.05.2007, 16:29:38
Sunt foarte dragutze si finutze,sa le purtati sanatosi.:>

iulia
23.05.2007, 21:41:07

Sunt exact verighetele pe care le-ati cautat. Bravo. Splendide. :)>-

A mea pare o shaiba pe langa a ta.... :))

Ce mana aurie aaaaaaaiiiiiiii. :D

aredwynn
24.05.2007, 09:59:29
Monny: Multumesc frumos!!!;;)
iuliat: Da, sunt exact modelul pe care il cautam. Multumesc. In realitate arata mai bine. Le-am fotografiat seara si nu prea era lumina si blitzul cam schimba culoarea. Dar o sa le vezi si live. :>
Am mana aurieeeee :-\

:*

maryna2007
24.05.2007, 10:43:51
eu nici acum nu mi-am luat verighetele ... nici nu am primit inelul de logodna ...si mai avem 1 luna pana la nunta :D ... il astept pe future husband sa mi-l puna pe deget , ca noi nu ne-am mai vazut de 5 luni .... practic am hotarat prin telefon ca ne casatorim :D ... fain nu .... si bineinteles eu am pregatit tot ...

iulia
24.05.2007, 12:37:55
eu nici acum nu mi-am luat verighetele ... nici nu am primit inelul de logodna ...si mai avem 1 luna pana la nunta :D ... il astept pe future husband sa mi-l puna pe deget , ca noi nu ne-am mai vazut de 5 luni .... practic am hotarat prin telefon ca ne casatorim :D ... fain nu .... si bineinteles eu am pregatit tot ...

=)) ce tare faza cu telefonul.... super tare....

Sa vedeti cum a fost cu verighetele mele.... le-am luat eu pe nev&#232;. Asa ca a lui trebuie stramtata. A mea e turnata pe deshtul meu. :D Promit ca la urmatoarea intalnire sa nu o uit acasa. :D:D

Iar inelul de logodna... deh, mi l-am luat singura. =)) Si tot singura mi l-am pus pe deget. ;))

iulia
24.05.2007, 12:39:03
iuliat: Da, sunt exact modelul pe care il cautam. Multumesc. In realitate arata mai bine. Le-am fotografiat seara si nu prea era lumina si blitzul cam schimba culoarea. Dar o sa le vezi si live. :>
Am mana aurieeeee :-\

Da, ai o manuta care pare in poza respectiva poleita. Asa mica si delicata cum e ea.... :">

MaryT
24.05.2007, 14:10:36

originala faza cu telefonul ;;) ;;)

al meu scump se tot gandea ce si cum sa faca sa ma ceara de sotie...intr-o zi mi-a luat pe ascuns un inel din cutia cu bijou si mi-a luat masura...la un moment dat m-am prins si eu ce pune la cale da m-am facut ca nu stiu..:-" :-" ( am gasit o cutiuta de inel in buzunarul de la o haina care vreoiam sa o spal...nici n-am defacut cutiuta..m-am facut ca ploua.si nu i-am mai spalat haina respectiva...da cat m-am abtinut sa nu deschid cutia..:-SS :-SS :-SS :-SS .vai... ).....si de 14 februarie ( nu tine de Valentine`s ca mi se pare o aberatie sarbatoarea aia) ci doar de conjunctura si m-a invitat in oras ,la un restaurant..era asa de emotionat cum nu l-am vazut niciodata si nu cred ca il voi mai vedea asa decat la nunta probabil.o:-) ..am comandat,si pana una alta m-am dus pana la toilette si el hop dupa mine ..cand am iesit imi ia frumos manuta ,imi pune inelul pe deget ( pe mine m-a busit plansul ) si a pus magica intrebare la care eu bineanteles i-am raspuns DA..:rockon: ...el avea alte planuri de cum sa ma ceara sa fie cat mai original dar din pacate ii cazusera toate nu stiu de ce ca nu mai ma interesa..:> ..asa ca eu am fost ceruta la baie la Ambasador.:D ..si dragul de el ...ca eu ii spusesem mai demult ca daca vreodata ii trece prin cap sa ma ceara sa o intrebe pe mama..ca asa se face..se cere fata de la parinti....si el sunase pe mama cu cateva zile inainte dar mama smechera n-a zis nimik..;;) .asa am fost eu ceruta....\:D/ \:D/ \:D/.. noi ne-am cunoscut pe 11 ,pe 14 m-a cerut si de aia facem nunta pe 12 ca e intre...si vom trai happy ever after..:rocking: :rocking:

iulia
24.05.2007, 16:43:29
originala faza cu telefonul ;;) ;;)

al meu scump se tot gandea ce si cum sa faca sa ma ceara de sotie...intr-o zi mi-a luat pe ascuns un inel din cutia cu bijou si mi-a luat masura...la un moment dat m-am prins si eu ce pune la cale da m-am facut ca nu stiu..:-" :-" ( am gasit o cutiuta de inel in buzunarul de la o haina care vreoiam sa o spal...nici n-am defacut cutiuta..m-am facut ca ploua.si nu i-am mai spalat haina respectiva...da cat m-am abtinut sa nu deschid cutia..:-SS :-SS :-SS :-SS .vai... ).....si de 14 februarie ( nu tine de Valentine`s ca mi se pare o aberatie sarbatoarea aia) ci doar de conjunctura si m-a invitat in oras ,la un restaurant..era asa de emotionat cum nu l-am vazut niciodata si nu cred ca il voi mai vedea asa decat la nunta probabil.o:-) ..am comandat,si pana una alta m-am dus pana la toilette si el hop dupa mine ..cand am iesit imi ia frumos manuta ,imi pune inelul pe deget ( pe mine m-a busit plansul ) si a pus magica intrebare la care eu bineanteles i-am raspuns DA..:rockon: ...el avea alte planuri de cum sa ma ceara sa fie cat mai original dar din pacate ii cazusera toate nu stiu de ce ca nu mai ma interesa..:> ..asa ca eu am fost ceruta la baie la Ambasador.:D ..si dragul de el ...ca eu ii spusesem mai demult ca daca vreodata ii trece prin cap sa ma ceara sa o intrebe pe mama..ca asa se face..se cere fata de la parinti....si el sunase pe mama cu cateva zile inainte dar mama smechera n-a zis nimik..;;) .asa am fost eu ceruta....\:D/ \:D/ \:D/.. noi ne-am cunoscut pe 11 ,pe 14 m-a cerut si de aia facem nunta pe 12 ca e intre...si vom trai happy ever after..:rocking: :rocking:

ce cool..... Asa va doresc.

La mine a fost fara stat in genunchi, fara premeditare, fara verighete luate impreuna... Pe mine m-a cerut din disperare de cauza. avea impresia ca ma va pierde.... :))

maryna2007
25.05.2007, 13:23:27
aaa deci eu am avut cea mai "nefericita" cere in casatorie ..... prin telefon :-? .... e bine si asa decat deloc :D . m-au luat emotiile .... mai am o luna .... :-SS

iulia
25.05.2007, 16:26:25
aaa deci eu am avut cea mai "nefericita" cere in casatorie ..... prin telefon :-? .... e bine si asa decat deloc :D . m-au luat emotiile .... mai am o luna .... :-SS

Doamne, de ce crezi ca a fost nefericita?

Eu cred ca toate cererile in casatorie au farmecul lor. Nu sunt toate xerox cu plimbarea pe plaja, cu inelul ascuns, cu ingenunchiatul, cu florile....

La mie a fost ca m-a luat de mana, inainte de a ma sui in avion, disperat ca poate nu ma intorc, si m-a intrebat: Vrei sa te casatoresti cu mine? (in varianta italiana, evident :D)

M-a bufnit rasul, crezand ca e o gluma. Apoi am vazut fata lui serioasa... si mi-am zis: Oh, la naiba... ce fac? :-SS

Am ramas tot zborul cu privirea in gol, fara sa gandesc, cu gura cascata...

stare de shock... :)

MaryT
25.05.2007, 16:37:50
M-a bufnit rasul, crezand ca e o gluma. Apoi am vazut fata lui serioasa... si mi-am zis: Oh, la naiba... ce fac? :-SS

da noi stim ca ai zis DA la un moment dat.:-p ..ca de nu era nu se povestea.......:D

iulia
25.05.2007, 20:08:12
da noi stim ca ai zis DA la un moment dat.:-p ..ca de nu era nu se povestea.......:D

Da... i-am spus DA dupa 2 luni..... =)) =)) =)) L-am tinut in priza si teste pana atunci... :))

Catalina_S
25.05.2007, 23:13:41
Doamne, de ce crezi ca a fost nefericita?

Eu cred ca toate cererile in casatorie au farmecul lor. Nu sunt toate xerox cu plimbarea pe plaja, cu inelul ascuns, cu ingenunchiatul, cu florile....

La mie a fost ca m-a luat de mana, inainte de a ma sui in avion, disperat ca poate nu ma intorc, si m-a intrebat: Vrei sa te casatoresti cu mine? (in varianta italiana, evident :D)

Oricum, cele imprevizibile sunt cele mai frumoase cereri in casatorie... ;-)

CrisB
26.05.2007, 21:53:48
Dragele mele eu ma marit pe 14 iulie dar nu am fost ceruta in casatorie la modul traditional
In relatia noastra dupa un an el a inceput sa vorbeasca despre casatorie la modul general sau fraze de genul "pai dupa ce ne casatorim" si planuri de viitor.
Am fost lasata sa aleg data nuntii, am primit de craciun un inel, dar iar fara a fi ceruta ...oficial. In concluzie VA INVDIEZ!!!!!:(( :*

iulia
27.05.2007, 02:57:55
Dragele mele eu ma marit pe 14 iulie dar nu am fost ceruta in casatorie la modul traditional
In relatia noastra dupa un an el a inceput sa vorbeasca despre casatorie la modul general sau fraze de genul "pai dupa ce ne casatorim" si planuri de viitor.
Am fost lasata sa aleg data nuntii, am primit de craciun un inel, dar iar fara a fi ceruta ...oficial. In concluzie VA INVDIEZ!!!!!:(( :*

Pai zi-i sa te ceara... :D ca altfel nu te mai casatoresti... :D

Merge faza cu shantajul, iti zic eu.... ;))

maryna2007
27.05.2007, 12:56:17
oricum ar fi fost eu sunt foarte fericita .... daca mi-ar fi zis cineva ca o sa ma marit cu el ii ziceam ca e nebun .... ca noi la inceput nu ne inghiteam unul pe altul ....:)) da uite cum a trecut timpul si ce multe s-au schimbat

maryna2007
27.05.2007, 12:59:27

eu i-am zis ca pana vine acasa sa isi cumpere niste filme de dragoste si sa se uite si sa invete cum se face o cerere in casatorie .... ca daca nu ma cere ca in filme eu nu ma marit cu el =)) vezi poate tine si la tine :))

maryna2007
27.05.2007, 13:11:48
fetelor am intrat in panica ... peste doua zile vine iubi .... si cam in 3 saptamani e nunta <:-P .... m-au luat emotiile ... sper sa iasa totul bine ... cel mai tare vreau sa iasa pozele bine ... ca ele raman . :-SS

CrisB
27.05.2007, 18:28:03
eu i-am zis ca pana vine acasa sa isi cumpere niste filme de dragoste si sa se uite si sa invete cum se face o cerere in casatorie .... ca daca nu ma cere ca in filme eu nu ma marit cu el =)) vezi poate tine si la tine :))

daca ii cumpar eu filmele si repet cu el scena poate da =)) =))

CrisB
27.05.2007, 18:28:40
fetelor am intrat in panica ... peste doua zile vine iubi .... si cam in 3 saptamani e nunta <:-P .... m-au luat emotiile ... sper sa iasa totul bine ... cel mai tare vreau sa iasa pozele bine ... ca ele raman . :-SS

si eu incep sa intru in panica si mai am o luna jumate

MaryT
27.05.2007, 20:52:48

CU SIGURANTA o sa iasa bine...:)>- :)>- :* :* >:D< >:D<
salutari lu iubi al tau de la miresici >:D< >:D<

iulia
28.05.2007, 00:22:05

Iti mai raman si verighetele... :>

iulia
28.05.2007, 00:22:47
si eu incep sa intru in panica si mai am o luna jumate

Eu nu am intrat in panica... Dar mai am timp... :))

Monny
28.05.2007, 08:13:26
Draga mea e normal sa ai emotii,dar ... ce ar fi viata fara emotii :"> .Trage aer in piept si vei trece peste toate.Spor la pregatiri:* <:-P .

Catalina_S
28.05.2007, 08:38:34

Iti tinem pumnii sa iasa totul bine!!! :*
Eu nu mai am emotii.. ca i-am zis miresucului meu ca nu-mi gasesc nicicum rochita de mireasa.. si el a zis ca ma ia si fara... :">

MaryT
28.05.2007, 08:49:09
Eu nu mai am emotii.. ca i-am zis miresucului meu ca nu-mi gasesc nicicum rochita de mireasa.. si el a zis ca ma ia si fara... :">

mai ai inca ceva timp si sunt sigura ca o sa iti gasesti rochita mult visata
bafta multa la cautat >:D< >:D<

Catalina_S
28.05.2007, 11:36:14
mai ai inca ceva timp si sunt sigura ca o sa iti gasesti rochita mult visata
bafta multa la cautat >:D< >:D<

Multumesc, multumesc >:D< >:D<
O sa dau si sapt asta o tura prin Brasov; Poate o gasesc |-)

maryna2007
28.05.2007, 13:55:36
oricum e cea mai faina perioada cu emotii cu tot ..... da eu mai am o problema mai mare ... taicamiu inca nu ste de nunta si partea proasta e ca nu prea stiu cum sa-i zic ... nu prea il suporta pe vitorul meu sot ... e foarte dificil tata sper din tot sufletul sa fie bine . [-o<
faceti si voi o mica rugaciune pt mine

Catalina_S
28.05.2007, 14:11:08
oricum e cea mai faina perioada cu emotii cu tot ..... da eu mai am o problema mai mare ... taicamiu inca nu ste de nunta si partea proasta e ca nu prea stiu cum sa-i zic ... nu prea il suporta pe vitorul meu sot ... e foarte dificil tata sper din tot sufletul sa fie bine . [-o<

Sa stii ca suntem alaturi de tine!! >:D< >:D< >:D< Si-ti tinem pumnii sa iasa totul bine!! :*

Catalina_S
28.05.2007, 14:24:23

Sa stii ca nici tata nu prea il suporta de actualul meu cumnat la inceput.. si acum il indrageste de numa' numa' =)) Sunt convinsa ca si la tine o sa fie la fel!! Cand o sa ajunga sa-l cunoasca o sa-l placa tare! Numai ca trebuie sa-ti faci curaj si sa vorbesti cu el... Daca ai nevoie de ceva noi suntem aici!! >:D<

MaryT
28.05.2007, 14:44:30

marina cum de nu a auzit tatal tau ce pui tu si viitorul sot la cale???
chiar nu si-a data seama??
eu te sfatuiesc sa stai la o discutie serioasa cu el..sa ii explici ca va iubiti si ca ati decis sa va casatoriti chiar daca lui nu ii convine..ca sunteti destul de maturi sa luati asemenea decizii ...mama ta e de partea voastra?
voi trebuie sa fiti fericiti mai ales daca sunteti siguri de pasul pe care il faceti...

neaparat sa ai o discutie cu el ca sunt sigura ca ,cu cat va afla mai tarziu cu atat mai furios va fi...:(

bafta multa si suntem alaturi de tine >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Monny
28.05.2007, 14:46:07
Iti tinem pumnii,dar trebuie sa-ti faci curaj sa-i spui pt. ca timpul trece si imediat ai nunta.Si daca se intampla ceva,nu uita ca suntem aici pt tine.Asa ca fii tare:gen_09: :bye_03:

maryna2007
29.05.2007, 12:28:20
mersi mult fetelor de incurajari .... sunteti niste dragute ... oricum sunt sigura ca o sa fie bine ... sunt opimista . :smile:

iulia
29.05.2007, 17:02:08

=)) ce haios iubitul tau... =)) te si vad in biserica doar in.... lenjerie.... :>:>

iulia
29.05.2007, 18:05:52
mersi mult fetelor de incurajari .... sunteti niste dragute ... oricum sunt sigura ca o sa fie bine ... sunt opimista . :smile:

si eu zic la fel.... mai ai putin si te mariti... si tatal tau nu stie...

Interesanta faza. Ai tai sunt divortati? Mama stie?

Poate ca e doar teama de a le zice. Si tatal tau va accepta ideea.... :-SS:-SS

Catalina_S
30.05.2007, 08:41:10
=)) ce haios iubitul tau... =)) te si vad in biserica doar in.... lenjerie.... :>:>

:"> sper totusi sa nu fie cazul si sa gasesc o rochita... ca doar mai am 3 luni../:)

CrisB
06.06.2007, 22:35:14

Cam scurt timpul! trebuie sa iti iei inima in dinti sa ii spui cat de curand, si apoi sa il lasi sa se acomodeze cat de cat cu idea. De ales nu poate, e viata ta, tu trebuie sa te intelegi cu sotul tau nu el. Ei se pot evita cat de cat.
Iti tin pumnii!!!
Ai mei inca nu se cunosc cu viitorul cuscru, nici eu nu stiu cum sa fac

TOFI
18.06.2007, 11:49:12
M-AM TREZIT SI EU! MAI ARE CINEVA NEVOIE DE BIJUTERIE CARE FACE LA COMANDA SI CU AURUL CLIENTULUI? DACA DA, ESTE O BIJUTERIE PE MURESENILOR,INTR-UN GANG, SE NUMESTE RUBIN. FACE VERIGHETE F DRAGUTE! NOI ACOLO LE-AM FACUT, DUPA UN MODEL DINTR-O POZA! AU IESIT SUPER! A! SI MAI FACE SI GRAVURI IN INTERIOR! SI CA SI PRET, E MAI IEFTIN DECAT LA CELELALTE BIJUTERII! AM NR DE TEL: 0368405327, IAR PROGRAMUL ESTE DE ZILNIC DE LA 9-18, IAR SAMBATA DE LA 10-13! PROB;LEMA E CA LA NOI A CAM DURAT 2-3 SAPTAMANI!

iulia
18.06.2007, 12:34:28
M-AM TREZIT SI EU! MAI ARE CINEVA NEVOIE DE BIJUTERIE CARE FACE LA COMANDA SI CU AURUL CLIENTULUI? DACA DA, ESTE O BIJUTERIE PE MURESENILOR,INTR-UN GANG, SE NUMESTE RUBIN. FACE VERIGHETE F DRAGUTE! NOI ACOLO LE-AM FACUT, DUPA UN MODEL DINTR-O POZA! AU IESIT SUPER! A! SI MAI FACE SI GRAVURI IN INTERIOR! SI CA SI PRET, E MAI IEFTIN DECAT LA CELELALTE BIJUTERII! AM NR DE TEL: 0368405327, IAR PROGRAMUL ESTE DE ZILNIC DE LA 9-18, IAR SAMBATA DE LA 10-13! PROB;LEMA E CA LA NOI A CAM DURAT 2-3 SAPTAMANI!

Nu stiu daca asta suna a reclama sau nu. :-?

Ai putea data viitoare sa scrii fara majuscule? Am tot timpul impresia ca imi tipa cineva in ureche.....

TOFI
18.06.2007, 13:52:04
Nu stiu daca asta suna a reclama sau nu. :-?

Ai putea data viitoare sa scrii fara majuscule? Am tot timpul impresia ca imi tipa cineva in ureche.....
M-am conformat! Chiar nu e reclama! Eu am umblat cam 2 saptamani sa gasesc un bijutier care sa faca din aurul clientului si sa fie si pt client convenabil, si am fost f multumita de aceasta bijuterie! Nu am vrut decat sa ajut! Ca daca stiam si eu de la inceput, scapam de o alergatura!

iulia
18.06.2007, 16:23:15
M-am conformat! Chiar nu e reclama! Eu am umblat cam 2 saptamani sa gasesc un bijutier care sa faca din aurul clientului si sa fie si pt client convenabil, si am fost f multumita de aceasta bijuterie! Nu am vrut decat sa ajut! Ca daca stiam si eu de la inceput, scapam de o alergatura!

Ok ok, scuze. Erau atatea detalii despre bijuteria respectiva, incat m-am simtit asaltata. :))

Bravo voua... Pozici aveti?

Ale noastre le-am luat cu aur la schimb. Sunt atat de simple ca mi-e si jena sa pun poze aici. A mea e deja toata zgariata, a lui luciiieeeee, ptr ca eu o port, el nu. :))

MaryT
19.06.2007, 07:49:00
Unde gasim verighete din platina in Brasov?
Voi ati mai cautat si poate stiti.......sa mergem direct la sursa..;))

Monny
20.06.2007, 18:11:05
Unde gasim verighete din platina in Brasov?
Voi ati mai cautat si poate stiti.......sa mergem direct la sursa..;))
Sincer habar nu am ,dar ma interesez si iti spun de cum aflu:-B

MaryT
21.06.2007, 10:26:00
Sincer habar nu am ,dar ma interesez si iti spun de cum aflu:-B

a fost Marian la Sabrini...ii stie pe aia de acolo ca inelul pe care mi l-a pus pe deget cand m-a cerut e de acolo...si au zis ca nu au din platina si nici pe comanda nu mai fac...offfffffffff#-o #-o
plus ca gramul de platina e vreo 50 de euroi..#-o #-o #-o #-o
poate reusesc sa ii scot platina din cap lui Ubi ca ma dispera...^:)^
eu as vrea aur de 18 k.....e mai fain decat fitzele lui cu platina...
dar el zice ca o data cumparam verighetele si o sa le purtam o viata intreaga...dar ce ? aurul expira cumva?:-" :-" :-"

iulia
21.06.2007, 11:21:45
dar el zice ca o data cumparam verighetele si o sa le purtam o viata intreaga...dar ce ? aurul expira cumva?:-" :-" :-"

Aurul nu expira, dar se zgarie. Nu stiu cum se comporta platina in timp.

Oricum, cu cat este mai mare procentajul de aur in aliaj, cu atat se strica mai repede, devine casant. Noi avem verighete din aur de 14K ca sunt cele mai rezistente.

MaryT
21.06.2007, 11:35:05
Aurul nu expira, dar se zgarie. Nu stiu cum se comporta platina in timp.

Oricum, cu cat este mai mare procentajul de aur in aliaj, cu atat se strica mai repede, devine casant. Noi avem verighete din aur de 14K ca sunt cele mai rezistente.

dap..si ala de 14 k se foloseste mult si la bijouri cu pietre pretioase datorita duritatii lui sporite care confera o siguranta mai mare a monturii citeam acum pe net...
dar eu vreau de 18 k...:-"

iulia
21.06.2007, 11:53:37
dap..si ala de 14 k se foloseste mult si la bijouri cu pietre pretioase datorita duritatii lui sporite care confera o siguranta mai mare a monturii citeam acum pe net...
dar eu vreau de 18 k...:-"

Si 18 K e ok. Cami stiu ca are 18....

la 24 deja trebuie avut grija cu el...

Monny
21.06.2007, 13:43:09
a fost Marian la Sabrini...ii stie pe aia de acolo ca inelul pe care mi l-a pus pe deget cand m-a cerut e de acolo...si au zis ca nu au din platina si nici pe comanda nu mai fac...offfffffffff#-o #-o
plus ca gramul de platina e vreo 50 de euroi..#-o #-o #-o #-o
poate reusesc sa ii scot platina din cap lui Ubi ca ma dispera...^:)^
=)) =)) =)) =)) pai ai ceva de munca la faza asta

MaryT
21.06.2007, 14:19:34
=)) =)) =)) =)) pai ai ceva de munca la faza asta

el uita ca contabilitatea in casa eu o tin....si daca vrea bani sa luam verighete ii zic ca numai atata avem ptr. verighete....sa vedem ce mai zice atunci..;)) ;)) ;)) ;))
ca doar nu o sa dam 2000 euro pe verighete8-} 8-} 8-} 8-} 8-} 8-}

Katy
21.06.2007, 14:31:40
el uita ca contabilitatea in casa eu o tin....si daca vrea bani sa luam verighete ii zic ca numai atata avem ptr. verighete....sa vedem ce mai zice atunci..;)) ;)) ;)) ;))
ca doar nu o sa dam 2000 euro pe verighete8-} 8-} 8-} 8-} 8-} 8-}

:)) :)) Hai, mai, Mary!! Fa-i si lui placerea asta!! Daca el isi doreste ce e mai bun pt voi...

MaryT
21.06.2007, 15:10:26
:)) :)) Hai, mai, Mary!! Fa-i si lui placerea asta!! Daca el isi doreste ce e mai bun pt voi...

stiu..si eu mi-as dor sa fiu mai altfel...dar eu sunt mai practica...avem atatea cheltuieli..credite..leasing..ma apuca toate cele numai cand ma gandesc..:-SS :-SS :-SS

MaryT
21.06.2007, 15:26:11
nu mai pot..:(( ..m-am uitat azi pe tzenspe mii de site-uri cu verighete si nu imi place nimic..:(( :(( .sunt putin cu capul azi....#-o #-o #-o
vreau sa fie identice ..nu vreau pietricele sau altceva pe a mea..sa fie la fel sa se vada ca e verigheta si nu inel..
mai ma duc sa caut prin oras ca pe net nu imi place nimic..:-< .si poate cumpar si ii fac o surpriza lu Marian;)) ;)) ;)) ;))

ca oricum vrem sa face schimb inainte..eu vreau sa gravez ceva pe a lui,el pe a mea si numai la cununie sa facem schimb...sa nu stim ce a scris unul si celalalt...dar mandru a zis ca scotoceste toata casa sa o gaseasca daca e nevoie si tot afla...;)) ;))

iulia
21.06.2007, 15:28:08
nu mai pot..:(( ..m-am uitat azi pe tzenspe mii de site-uri cu verighete si nu imi place nimic..:(( :(( .sunt putin cu capul azi....#-o #-o #-o
vreau sa fie identice ..nu vreau pietricele sau altceva pe a mea..sa fie la fel sa se vada ca e verigheta si nu inel..
mai ma duc sa caut prin oras ca pe net nu imi place nimic..:-< .si poate cumpar si ii fac o surpriza lu Marian;)) ;)) ;)) ;))

ca oricum vrem sa face schimb inainte..eu vreau sa gravez ceva pe a lui,el pe a mea si numai la cununie sa facem schimb...sa nu stim ce a scris unul si celalalt...dar mandru a zis ca scotoceste toata casa sa o gaseasca daca e nevoie si tot afla...;)) ;))

ce inventivi sunteti...

Clar nu va veti plictisi.... :D

MaryT
21.06.2007, 15:33:27
ce inventivi sunteti...

Clar nu va veti plictisi.... :D

daaaaaaaaa...
sa vezi ce vreau sa ii fac zilele viitoare cu niste prieteni...=)) =)) =))
dar sa il gasesc pe ubi intr-o stare buna...ca altfel iese urat de tot..:-SS
sa ii facem masina furata..ca avem 2 chei la masina..si sa mergem sa o luam pe sustache de la birou de la el...si noi sa stam dupa colt....ideea e riscanta si depinde cum se trezeste dimineata...:D :D :D :D :D ..
ne tinem de poante..\:D/ \:D/ \:D/

oana_bomboana
21.06.2007, 15:35:53
daaaaaaaaa...
sa ii facem masina furata..ca avem 2 chei la masina..si sa mergem sa o luam pe sustache de la birou de la el...si noi sa stam dupa colt....ideea e riscanta si depinde cum se trezeste dimineata...:D :D :D :D :D ..
nu sunteti normali!!! speriati omul degeaba!!!

=)) =)) =))

iulia
21.06.2007, 15:36:19
daaaaaaaaa...

un 1 aprilie continuu...

Ce fain...

MaryT
21.06.2007, 15:41:12
nu sunteti normali!!! speriati omul degeaba!!!

=)) =)) =))

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) dar sa vezi ce am mai facut.8-} va mai povestesc altadata :[email protected] ca acum tre sa plec....te apuca rasul...trebuie cumva sa ne delectam si noi de tot stresul...
rasul e cea mai buna solutie ptr. noi...=))

Katy
22.06.2007, 11:32:04
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) dar sa vezi ce am mai facut.8-} va mai povestesc altadata :[email protected] ca acum tre sa plec....te apuca rasul...trebuie cumva sa ne delectam si noi de tot stresul...
rasul e cea mai buna solutie ptr. noi...=))

Hai Mary cand ne povestesti? E cam monotona atmosfera la noi pe Brasov. Unde au disparut fetele?

MaryT
22.06.2007, 11:33:09
Hai Mary cand ne povestesti? E cam monotona atmosfera la noi pe Brasov. Unde au disparut fetele?

hai pe off topic..ca daca nu ne cearta cineva..

Monny
22.06.2007, 11:38:31

Noi ne-am luat de pe muresenilor(prima bij mi se pare)pe partea dreapta cum urci.Chiar arata ca niste verighete si sunt identice.Asa ca fugi la plimbare:D

Katy
22.06.2007, 13:39:38
Mi-au venit verighetele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! \:D/ \:D/ <:-P <:-P

iulia
22.06.2007, 13:43:58
Mi-au venit verighetele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! \:D/ \:D/ <:-P <:-P

Super.... Poze Poze Poze.... [-o<[-o<[-o<[-o<

Katy
22.06.2007, 13:46:12
Super.... Poze Poze Poze.... [-o<[-o<[-o<[-o<

Promit cat mai curand!!!! Nici eu nu le-am vazut, sunt la mama, mi le aduce deseara! Am si uitat ce model am comandat :-p

iulia
22.06.2007, 14:04:55
Promit cat mai curand!!!! Nici eu nu le-am vazut, sunt la mama, mi le aduce deseara! Am si uitat ce model am comandat :-p

Ai uitat ce model ati luat? Ce tare.... =))=))=))=))

Esti varsator cumva? :)):))

MaryT
22.06.2007, 14:07:03
Am si uitat ce model am comandat :-p

=)) =)) =)) =))

Katy
22.06.2007, 14:12:39
Ai uitat ce model ati luat? Ce tare.... =))=))=))=))

Esti varsator cumva? :)):))

Va jur ca nu mai stiu cum arata!!! =)) =)) =)) =)) Erau doua modele care imi placeau foarte tare. :-\ :-?
Sunt sagetator :D

MaryT
22.06.2007, 14:16:30
Va jur ca nu mai stiu cum arata!!! =)) =)) =)) =)) Erau doua modele care imi placeau foarte tare. :-\ :-?
Sunt sagetator :D

esti de coma=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Katy
22.06.2007, 14:23:45
Cine???????? Eu????????!!!!!!!!! :-" :-" :-" :-" :-" :-" :-"
SSSSSSSTTTTT :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$

MaryT
22.06.2007, 14:32:32
Cine???????? Eu????????!!!!!!!!! :-" :-" :-"
SSSSSSSTTTTT :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$

:-" :-" :-" :-" :-" :-" :-"
si marmota impacheta cioco=)) =)) =))

Katy
22.06.2007, 14:37:59
=)) =)) =)) =)) =))
;-) ;-)

georgianan
23.06.2007, 16:31:04
pozici verighete

iulia
24.06.2007, 00:44:24
pozici verighete

Ce interesante sunt... Bravo voua. Cand vi le puneti pe deget? Numai la nunta? Eu de abia asteptam sa mi-o pun pe a mea... ;))

MaryT
24.06.2007, 10:39:36
pozici verighete
=D> =D> =D> =D> =D> =D>
imi placcccccc..<:-P <:-P <:-P <:-P
super...
dar pe una la sfarist pare ius....ceva de genul...sau nu vad eu bine;))

de unde le-ai luat georgi????????

Monny
25.06.2007, 10:48:45
=D> =D> =D> =D> =D> =D>
super...

Ceva de genul acesta ne-am luat si noi de pe muresenilor.:D

Andreea_arad
25.06.2007, 11:16:23
Si noi ne-am laut deja verightele, eu tot o mai pun pe deget ca imi e tare draga. Ca si pret au fost 5 mil cu tot cu gravura pe interiror. Sunt din aur galben cu aur alb si ceva mai inguste, pentru ca late nu ne statea bine nici unuia.

Monny
25.06.2007, 11:28:24
Si noi ne-am laut deja verightele, eu tot o mai pun pe deget ca imi e tare draga. Ca si pret au fost 5 mil cu tot cu gravura pe interiror. Sunt din aur galben cu aur alb si ceva mai inguste, pentru ca late nu ne statea bine nici unuia.
Sa le purtati sanatosi si fericiti:"> :*

MaryT
25.06.2007, 11:31:25

pozeeeeeeeeeee

georgianan
25.06.2007, 18:45:11
=D> =D> =D> =D> =D> =D>
super...

de fapt scrie marius si 29.09.2007
dar n-am reusit sa prind tot numele in poza;))

georgianan
25.06.2007, 18:47:25
de unde le-ai luat georgi????????[/quote]

de pe muresenilo, prima bijuterie pe dreapta cum urci spre piata sfatului. d&n parca ii zice.
ne-au costat 450 ron cu tot cu gravura. si gravura a durat 15 min.>:D<

georgianan
25.06.2007, 18:50:00
Ce interesante sunt... Bravo voua. Cand vi le puneti pe deget? Numai la nunta? Eu de abia asteptam sa mi-o pun pe a mea... ;))

o sa ni le punem numai la nunta. ca nici daca am vrea nu le putem purta pe mana dreapta. avem degetele mai groase decat la stanga si nu incap pe deget;)) . deci...

Katy
26.06.2007, 08:51:21
pozici verighete

Foarte frumoase verighetele voastre. Sa le purtati cu placere!!! >:D<

MaryT
27.06.2007, 08:00:41
azi ma duc la bucu si poate gasesc si verighete:x :x :x
sa vezi ce surpriza o sa aiba ubi al meu:D :D :D

georgianan
27.06.2007, 22:11:54
Foarte frumoase verighetele voastre. Sa le purtati cu placere!!! >:D<

mersi. la fel !
sunt tare incantata de ele. cateodata o mai pun pe deget ca tare imi plac cum arata.;))

georgianan
27.06.2007, 22:12:33
azi ma duc la bucu si poate gasesc si verighete:x :x :x
sa vezi ce surpriza o sa aiba ubi al meu:D :D :D

sa ai bafta sa gasesti ceea ce iti doresti.>:D<

Katy
29.06.2007, 13:35:05
mersi. la fel !
sunt tare incantata de ele. cateodata o mai pun pe deget ca tare imi plac cum arata.;))

Si eu fac la fel. Nu mai am rabdare pana in octombrie ;)) ;))

Monny
29.06.2007, 14:22:40
Si eu fac la fel. Nu mai am rabdare pana in octombrie ;)) ;))
Cred ca toate facem asa:D ,asta e daca suntem asa fericite,nu?

Katy
29.06.2007, 14:26:07
Cred ca toate facem asa:D ,asta e daca suntem asa fericite,nu?

Din cate stiu eu, poti sa le porti pe mana dreapta pana la nunta si la biserica, preotul ti le pune pe mana stanga. Totusi eu am sa astept pana in ziua nuntii, desi sunt tare nerabdatoare. :-w

Monny
29.06.2007, 15:13:11
:-<
Din cate stiu eu, poti sa le porti pe mana dreapta pana la nunta si la biserica, preotul ti le pune pe mana stanga. Totusi eu am sa astept pana in ziua nuntii, desi sunt tare nerabdatoare. :-w
:-< :-< :-< asa e dar iti trebuie multa rabdare pt asta

MaryT
11.07.2007, 15:54:43
astea sunt modelul verighetelor noastre.:x :x .sunt de aur de 18 K ,model in stil dacic...,le-am comandat pe net...latimea de 5mm...si vor costa aprox. 1000 RON..am niste emotii cand ma gandesc ca o sa am verigheta pe deget :x ...

zilele trecute marian a incecat sa ma traga de limba ce scriu eu pe verigheta lui..si cum ne tot radeam noi...am facuta asa: fiecare a scris pe o hartiuta ce vrea sa graveze pe verigheta celuilalt...si cand am facut schimb de hertiute..surpriza ..amandoi scrisesem aceasi chestie.=)) =)) =)) =)) =)) =)) .. " Ce bine ca esti ! Te iubesc, M " ...e un vers dintr-o poezie de Nichita Stanescu..si o melodie dupa ea de Alifantis...e una din melodiile noastre de suflet...
super faza cu gravatul =)) =)) =)) =)) =))

pana la urma nu stiu ce o sa scriu pe a lui..mai ma gandesc ;-)

oana_bomboana
11.07.2007, 15:57:02
astea sunt modelul verighetelor noastre.:x :x .sunt de aur de 18 K ,model in stil dacic...,le-am comandat pe net...latimea de 5mm...si vor costa aprox. 1000 RON..am niste emotii cand ma gandesc ca o sa am verigheta pe deget :x ...

zilele trecute marian a incecat sa ma traga de limba ce scriu eu pe verigheta lui..si cum ne tot radeam noi...am facuta asa: fiecare a scris pe o hartiuta ce vrea sa graveze pe verigheta celuilalt...si cand am facut schimb de hertiute..surpriza ..amandoi scrisesem aceasi chestie.=)) =)) =)) =)) =)) =)) .. " Ce bine ca esti ! Te iubesc, M " ...e un vers dintr-o poezie de Nichita Stanescu..si o melodie dupa ea de Alifantis...e una din melodiile noastre de suflet...
super faza cu gravatul =)) =)) =)) =)) =))

ce dragitzi sunteti...!!!!!>:D< >:D< >:D<

iulia
11.07.2007, 15:59:28

super faza cu gravatul =))

Pai se vede ca va cunoasteti si iubiti. De ati ales aceeasi chestie....

sa vezi daca intra tot textul ala pe a ta. La mine in afara de numele lui si data nu mai incapea nimic, la cat am degetul de subtire.

Stii ce sa scrii pe a lui? Aceeasi chestie... :)) Ca e M de la Marian, ca e de la Maria, e la fel.... :D:D

MaryT
11.07.2007, 16:30:39
Stii ce sa scrii pe a lui? Aceeasi chestie... :)) Ca e M de la Marian, ca e de la Maria, e la fel.... :D:D

corect ;;) ;;) ;;) ;;) ;;)

CrisB
12.07.2007, 07:41:00

Sunt foarte frumoase, nu-mi spune mie de emotii, eu de azi voi avea verigheta pe deget, azi avem cununia civila.
Pe verighetele noastre nu a incaput decat numele, noroc ca Andrei nu e un nume lung, vorba Iuliei ca altfel nu incapea pe a mea.

oana_bomboana
12.07.2007, 08:52:37
Sunt foarte frumoase, nu-mi spune mie de emotii, eu de azi voi avea verigheta pe deget, azi avem cununia civila.
Pe verighetele noastre nu a incaput decat numele, noroc ca Andrei nu e un nume lung, vorba Iuliei ca altfel nu incapea pe a mea.
Felicitari!!!! Sa fie intr-un ceas bun!!!! Sa ne arati poze!!!>:D< >:D< >:D<

ioanalivia
12.07.2007, 10:12:53

Felicitari! Casa de piatra! Sa va iubiti si sa va apreciati mai mult decat pana acum si in fiecare zi cand va vedeti sa aveti emotii (pozitive) la fel ca astazi si ca si cele pe care le veti avea in ziua nuntii! >:D<

pebi81
20.01.2008, 22:08:18
salut miresici din bv

am vazut ca aici se tot vorbeste de verighete, dar eu vroiam sa va intreb daca imi puteti recomanda un salon de cosmetica pt un tratement pt ten?
nunta noastra va fi in NOV, dar inca nu am inceput sa ne uitam de verighete, dar discutiile voastre ne sunt de folos
astept recomandari pt salonul de cosmetica
va pup si sa avem noroc si sa avem nunta pe care ne-o dorim>:D<

teea
19.02.2008, 18:40:28
servus fetelor,
eu am idei mai "neobisnuite"...drept urmare...stiti vreo bijuterie care graveaza pe exteriorul verighetelor?
daca da..imi spuneti si mie unde...si cam care este pretul?sau e inclusa gravura in cazul in care imi cumpar verightele de acolo?
mersi mult de tot

CONT_INCHIS_11991
19.02.2008, 21:07:56
servus fetelor,
eu am idei mai "neobisnuite"...drept urmare...stiti vreo bijuterie care graveaza pe exteriorul verighetelor?
daca da..imi spuneti si mie unde...si cam care este pretul?sau e inclusa gravura in cazul in care imi cumpar verightele de acolo?
mersi mult de tot

am vazut asa ceva, intamplator. iti trimit datele pe PM.

hanna
19.02.2008, 21:37:52
servus fetelor,
mersi mult de tot

Dupa parerea mea, toate magazinele de bijuterii care graveaza in interior, graveaza si pe exterior...

Asa ma gandesc eu. :-"

teea
19.02.2008, 21:47:35
eu am incercat la o bijuterie in centru(nu mai stiu numele...dar nu cea recomandata de medeea) si mi-au spus ca ei nu graveaza pe exterior modelul de care il vreau eu (este unul greu de realizat-zic ei) si tipa de acolo mi-a spus ceva de genul "nu ma bag"...:| pentru ca imi spunea ca pe interior o zgarietura mica(greseala de gravura)nu se vede atat de tare...dar...
multumesc mult medeea pt ajutor.voi merge saptamana asta acolo.o seara placuta tuturor.

CONT_INCHIS_11991
20.02.2008, 09:52:11
Cu placere!

sinzi
20.02.2008, 12:26:50
stiu si eu un loc unde se graveaza...nu stiu daca ai fost deja acolo sau nu
este in centru,pe Diaconu Coressi,pe partea stanga cum cobori spre pizza Iulia(strada cu mag Vodafone)...

sinzi
20.02.2008, 12:32:17
noi ne-am facut verightele la o bijuterie din mag Star,de la et 1,si ni le-au adus pe comanda pentru ca eu le vazusem intr-un magazin din Iasi,firma avand ca si partener aici in BV bijuteria aceasta din Star....
au modele foarte interesante si deosebite fata de ceea ce este pe piata...
va dau pe PM numele firmei si site-ul unde sa va gasiti modele...sau,puteti merge direct la bijuteria din Star ca au si ei acolo catalog...
va spun din start ca pretul la un gram de aur este mai mare putin decat la D&N de pe Muresenilor..au combinatii de aur galben cu aur roz,aur galben cu aur alb,numai aur alb sau numai aur galben:)
daca vreti "altceva" fata de restul,merita..
aaaa,si la aceasta bijuterie graveaza....nu stiu daca si pe exterior...

hanna
29.02.2008, 11:00:19
noi ne-am facut verightele la o bijuterie din mag Star,de la et 1,si ni le-au adus pe comanda pentru ca eu le vazusem intr-un magazin din Iasi,firma avand ca si partener aici in BV bijuteria aceasta din Star....
au modele foarte interesante si deosebite fata de ceea ce este pe piata...
va dau pe PM numele firmei si site-ul unde sa va gasiti modele...sau,puteti merge direct la bijuteria din Star ca au si ei acolo catalog...
va spun din start ca pretul la un gram de aur este mai mare putin decat la D&N de pe Muresenilor..au combinatii de aur galben cu aur roz,aur galben cu aur alb,numai aur alb sau numai aur galben:)
daca vreti "altceva" fata de restul,merita..
aaaa,si la aceasta bijuterie graveaza....nu stiu daca si pe exterior...

Ai poze cu verighetele tale? Daca da, vrem sa le vedem si noi.

sinzi
29.02.2008, 11:38:31
asa arata verighetele noastre,doar ca sunt din aur alb complet...
modelul se numeste "ciocolata" in romana
dar intra pe www.coriolan.ro si o sa gasesti catalogul lor,inclusiv modele 2008 :)

hanna
11.03.2008, 10:24:28
dar intra pe www.coriolan.ro (http://www.coriolan.ro) si o sa gasesti catalogul lor,inclusiv modele 2008 :)

Interesante verighetele. Seamana cu ciocolata la forma ;)) ;)) ;))

Sa le purtati sanatosi.

sinzi
11.03.2008, 11:22:59
da.....;));)) de aceea au si pus denumirea asta la verighete

multumim si voua spor la gasit verighete si toate cele;-);-)

carmenbouros
25.03.2008, 11:07:22
dar intra pe www.coriolan.ro (http://www.coriolan.ro) si o sa gasesti catalogul lor,inclusiv modele 2008 :)
sunt super faine ....dar am si eu o intrebare ...le ai comandat de pe net ?sau cum ai facut si ce pret au ..ms

sinzi
25.03.2008, 13:44:41
nu,nu le-am comandat de pe net...le-am comandat de la firma din bv care colaboreaza cu ei,din mag star,etajul 1...se numeste bijuteria as
ei au acolo catalogul de la coriolian si iti poti alege ce model vrei tu...ti se ia masura,se plateste un avans si in 2 saptamani cam asa,ajung
nu stiu cat o sa te coste,eu le-am facut de anul trecut din august si acum depinde la cat a ajuns gramul de aur;cel mai sigue este sa mergi pana la bijuterie si asa afli exact!
pe noi ne-au costat 1200,parca!sa stii k nu imi mai amintesc exact :)

carmenbouros
25.03.2008, 21:44:18
nu,nu le-am comandat de pe net...le-am comandat de la firma din bv care colaboreaza cu ei,din mag star,etajul 1...se numeste bijuteria as
ei au acolo catalogul de la coriolian si iti poti alege ce model vrei tu...ti se ia masura,se plateste un avans si in 2 saptamani cam asa,ajung
nu stiu cat o sa te coste,eu le-am facut de anul trecut din august si acum depinde la cat a ajuns gramul de aur;cel mai sigue este sa mergi pana la bijuterie si asa afli exact!
pe noi ne-au costat 1200,parca!sa stii k nu imi mai amintesc exact :)

mersi mult de informatii mai vb
sunt acolo si modele cu pietre cred ca ale sunt f scumpe o sa mer colo si intreb...si 1200 insemnand euro nu?sau......?

sinzi
26.03.2008, 10:59:44
da,1200 de ron
nu stiu cat sunt de scumpe cele cu pietricele,dar merita sa mergi pana acolo sa vezi :)
depinde ce fel de pietricele sunt,ca daca sunt pretioase,da,intr-adevar costa,daca nu sunt.....sunt mai ieftine verighetele
stiu doar ca gramul de aur este undeva la 70 si ceva de lei(saptesute de lei vechi)

hanna
06.04.2008, 03:06:24
Ne-au venit si noua verighetele care sunt diferite una de cealalta :D.

L-am atasat la albumul meu.

CONT_INCHIS_11991
06.04.2008, 08:02:04
Ne-au venit si noua verighetele care sunt diferite una de cealalta :D.

L-am atasat la albumul meu.

asa le-ati vrut voi sau s-a intamplat ceva?

hanna
06.04.2008, 20:00:28
asa le-ati vrut voi sau s-a intamplat ceva?

Adica? Nu inteleg :-p

CONT_INCHIS_11991
06.04.2008, 20:05:28
Adica? Nu inteleg :-p

adica asa le-ati vrut voi? diferite una de cealalta?

hanna
06.04.2008, 20:38:11
adica asa le-ati vrut voi? diferite una de cealalta?
:-p Acum mi-am dat seama. Pai verighetele pot fi la fel sau verigheta miresei sa se potriveasca cu inelul de logodna.

Eu am ales ca verigheta mea sa fie cat de cat la fel cu inelul de logodna, miresoiul nu puteam sa ii iau ca al meu :)).

http://www.aadip.com/wedding.html

Ti-am pus un un link cu un alt cuplul care au verighetele diferite.

CONT_INCHIS_11991
07.04.2008, 17:56:58
:-p Acum mi-am dat seama. Pai verighetele pot fi la fel sau verigheta miresei sa se potriveasca cu inelul de logodna.

Eu am ales ca verigheta mea sa fie cat de cat la fel cu inelul de logodna, miresoiul nu puteam sa ii iau ca al meu :)).

inteleg. ce chestie, n-am mai intalnit varianta asta pana acum...;;)

hanna
07.04.2008, 21:01:29
inteleg. ce chestie, n-am mai intalnit varianta asta pana acum...;;)

Am atasat niste poze cu inele de logodna si cu verighete.

Prietenul meu care s-a insurat acum 2 ani, a cumparat de la Cellini din Bucuresti un inele de logodna cu verigheta pentru iubita lui. Cand a cerut-o de nevasta ia dat inelul de logodna iar cand au hotarat data nuntii ia dat si verigheta ;)).

CONT_INCHIS_11991
07.04.2008, 23:11:05

Prietenul meu care s-a insurat acum 2 ani, a cumparat de la Cellini din Bucuresti un inele de logodna cu verigheta pentru iubita lui. Cand a cerut-o de nevasta ia dat inelul de logodna iar cand au hotarat data nuntii ia dat si verigheta ;)).

e o noutate pt mine treaba asta, n-am mai auzit pana acum de o asa varianta...:)

sai_mon
08.04.2008, 10:13:49
Am vazut si eu niste verighete in Star, care mi-au intrat la suflet. Dar iubitului meu nu i se potrivesc deloc, pt ca sunt astfel gravate, incat ai impresia ca este batute cu pietre. Si nici macar eu nu as fi de acord sa poarte o astfel de verigheta, ca zici ca e doamna, nu barbat in toata firea. M-am gandit si eu la faza asta, sa ne luam separat, sau el sa-si ia o verigheta simpla, dar nici asta nu vrea, ca nu ii plac alea simple. Ce sa fac...ca io alte verighete care sa-mi placa nu am vazut. :(

sinzi
08.04.2008, 13:17:55
Am vazut si eu niste verighete in Star, care mi-au intrat la suflet. Dar iubitului meu nu i se potrivesc deloc, pt ca sunt astfel gravate, incat ai impresia ca este batute cu pietre. Si nici macar eu nu as fi de acord sa poarte o astfel de verigheta, ca zici ca e doamna, nu barbat in toata firea. M-am gandit si eu la faza asta, sa ne luam separat, sau el sa-si ia o verigheta simpla, dar nici asta nu vrea, ca nu ii plac alea simple. Ce sa fac...ca io alte verighete care sa-mi placa nu am vazut. :(

nu pot sa o modifice pe e lui???sa fie la fel modelul,dar sa nu i-o ma graveze...sau asa ceva

hanna
08.04.2008, 21:30:27

Nici miresoiului meu nu iar fi placut cu pietre si de asta si-a luat una simpla barbateasca.

Eu stiam de la inceput ca doream o verigheta care sa se potriveasca cu inelul de logodna iar miresoiul meu nu prea era convins. Cand a probat mai multe modele a zis ca CLAR nu vrea cu diamante =)) (ceea ce a fost mai bine ca am putut sa imi iau eu un full eternity ring =))=))=)))

maxx456
09.04.2008, 08:56:06

Hanna,

Sunt foarte frumoase verighetele voastre.Sa va poarte noroc>:D<

hanna
09.04.2008, 22:30:45
Hanna,

Sunt foarte frumoase verighetele voastre.Sa va poarte noroc>:D<

Multumim mult de tot. :*:*:*

sai_mon
23.04.2008, 19:16:24
Am fost sambata la Bucuresti sa cautam verighete si costum pt mirele meu. Absolut nimic incantator, sau poate nu am fost eu in magazinele potrivite (pe magheru, victoriei, unirii), dar am ramas mai dezamagita decat dupa ce am colindat tot Brasovul, si ajung la concluzia ca tot la mine acasa e mai bine. Costume barbatesti, aproape ca gasiti mai frumoase in Brintex, vorbesc de alea pana pe la 1200 lei, (ce e drept, erau si f frumoase dar in jur de 2000 lei). Ramane sa mai iau o data toate bijuteriile din oras la rand, si sa ma hotarasc. Cred ca pana la urma o sa le iau pe cele mai simple, dar luciuoase...vreau io verighete luciuoase. ;-)
In schimb i-am luat mamei un material, oaoaaauuu...de unde mi-am luat si io material pt rochia de mireasa...dar al ei a fost mult mai scump

hanna
24.04.2008, 21:42:11
Am fost sambata la Bucuresti sa cautam verighete si costum pt mirele meu. Absolut nimic incantator, sau poate nu am fost eu in magazinele potrivite (pe magheru, victoriei, unirii), dar am ramas mai dezamagita decat dupa ce am colindat tot Brasovul, si ajung la concluzia ca tot la mine acasa e mai bine. Costume barbatesti, aproape ca gasiti mai frumoase in Brintex, vorbesc de alea pana pe la 1200 lei, (ce e drept, erau si f frumoase dar in jur de 2000 lei). Ramane sa mai iau o data toate bijuteriile din oras la rand, si sa ma hotarasc. Cred ca pana la urma o sa le iau pe cele mai simple, dar luciuoase...vreau io verighete luciuoase. ;-)
In schimb i-am luat mamei un material, oaoaaauuu...de unde mi-am luat si io material pt rochia de mireasa...dar al ei a fost mult mai scump

Bafta la cumparat verighete. Mai este putin si vine ziua cea mare.

Ai fost in Bucuresti la Cellini? Dar in unirii? Stiu ca sunt multe magazine cu bijuterii in Bucuresti.

Ce buget aveti alocat pt verighete?

sai_mon
04.05.2008, 21:49:02
Bafta la cumparat verighete. Mai este putin si vine ziua cea mare.

Ai fost in Bucuresti la Cellini? Dar in unirii? Stiu ca sunt multe magazine cu bijuterii in Bucuresti.

Ce buget aveti alocat pt verighete?

nu ocnteaza neaparat bugetul. Sa imi placa. DAr la cellini sunt destul de scumpe si nu chiar senzationale. Nu au nimic iesit din comun fata de altele care nu sunt marca cellini. Dar stiu io f bine ca vreau sa caut acul in caru' cu fan. Asa caa..mai vad. :d

sinzi
22.07.2008, 21:38:14
Servus fetelor...am si eu o intrebare:in sept se cununa civil finii nostri si au o dilema....ea vrea verigheta de 8mm grosime si lui nu-i sta bine decat de max 6 mm datorita degetelor.
Stiti cumva vreo bijuterie care sa faca asa ceva????V-ati lovit de asta???
Multumesc

pgabi
23.07.2008, 12:58:16
Servus fetelor...am si eu o intrebare:in sept se cununa civil finii nostri si au o dilema....ea vrea verigheta de 8mm grosime si lui nu-i sta bine decat de max 6 mm datorita degetelor.
Multumesc

Noi dupa ce ne-am ales modelul la verighete am avut acceasi problema. Dar pt ca oricum trebuiau sa le faca la comanda neavand marimile noastre pe stoc, am putut sa comandam verigheta lui de 7 mm si a mea de 5 mm. Cred ca orice bijuterie poate sa faca modificari de latime, dar trebuie intrebat. Cred ca depinde si de model. Ale noastre erau simple. Evident, aceasta modificare s-a facut contra cost :)

sinzi
23.07.2008, 13:08:22
Noi dupa ce ne-am ales modelul la verighete am avut acceasi problema. Dar pt ca oricum trebuiau sa le faca la comanda neavand marimile noastre pe stoc, am putut sa comandam verigheta lui de 7 mm si a mea de 5 mm. Cred ca orice bijuterie poate sa faca modificari de latime, dar trebuie intrebat. Cred ca depinde si de model. Ale noastre erau simple. Evident, aceasta modificare s-a facut contra cost :)

Nu fac toate.....ai putea te rog sa-mi spui unde le-ati facut voi???
Mersi mult.

pgabi
23.07.2008, 14:26:39
Nu fac toate.....ai putea te rog sa-mi spui unde le-ati facut voi???
Mersi mult.

Noi le-am facut la Giulia Design, in Bucuresti, la parter la Uniera Shopping Mall.

sinzi
23.07.2008, 14:41:10
Noi le-am facut la Giulia Design, in Bucuresti, la parter la Uniera Shopping Mall.

Aha,am inteles.....multumesc mult.
Sper totusi sa rezolvam aici in BV :(
Te pup

pgabi
23.07.2008, 14:44:05
Aha,am inteles.....multumesc mult.
Sper totusi sa rezolvam aici in BV :(
Te pup

Sincera sa fiu nu am intrebat in Brasov daca se poate. Am tot cautat verighete aici si nu am gasit cum vroiam noi - adica nu foarte complicate si din aur alb complet. Oricum, bafta multa la cautari, sunt convinsa ca o sa gasiti undeva >:D<

littleracula
24.07.2008, 10:03:23
Multumesc

Buna fetelor!!!

Noi ne-am facut verighetele in Piata Sfatului la bijuteria Rubin (e undeva pe un gang, parca mai sus de banca nationala)- executa absolut orice model vreti si primesc si aur la schimb - asa ca nu va costa decat manopera.

sinzi
24.07.2008, 11:06:59
Buna fetelor!!!

Noi ne-am facut verighetele in Piata Sfatului la bijuteria Rubin (e undeva pe un gang, parca mai sus de banca nationala)- executa absolut orice model vreti si primesc si aur la schimb - asa ca nu va costa decat manopera.

Multumesc mult....astazi o sa merg cu ei si acolo.

ingerM
02.08.2008, 13:44:54
noi vrem verighete de 18k (in 2 culori pt ca asa am si inelul de logodna;)) ) si singurul loc unde am vazut este in mag Star la cellini dar mi s-au parut fff scumpe, mai stie cineva vreun loc in Bv unde pot sa comand sau au de-a gata ?^:)^

rils
17.08.2008, 12:56:41
ce parere aveti despre magazinul Diamant, de pe republicii? eu am vazut acolo niste verighete frumoase...nu am mai cautat dar nici nu prea am timp

CONT_INCHIS_11991
18.08.2008, 17:08:05
noi vrem verighete de 18k (in 2 culori pt ca asa am si inelul de logodna;)) ) si singurul loc unde am vazut este in mag Star la cellini dar mi s-au parut fff scumpe, mai stie cineva vreun loc in Bv unde pot sa comand sau au de-a gata ?^:)^

cand spui doua culori te referi la aur galben si aur alb? pt ca daca e asa, sunt multe magazine de bijuterii care au diferite modele in combinatia asta. si noi avem verighetele dintr-o combinatie de aur galben cu alb si, de exemplu, le-am luat de la un magazin din piata sfatului, la un pret foarte bun (650 RON ambele).

ingerM
18.08.2008, 17:16:18
cand spui doua culori te referi la aur galben si aur alb? pt ca daca e asa, sunt multe magazine de bijuterii care au diferite modele in combinatia asta. si noi avem verighetele dintr-o combinatie de aur galben cu alb si, de exemplu, le-am luat de la un magazin din piata sfatului, la un pret foarte bun (650 RON ambele).

da exact la asta ma refer (aur galben si aur alb)
poti sa imi spui daca sunt de 18 sau de 14 k? pretul e fff bun

CONT_INCHIS_11991
28.08.2008, 10:02:30
da exact la asta ma refer (aur galben si aur alb)
poti sa imi spui daca sunt de 18 sau de 14 k? pretul e fff bun

ale noastre sunt de 14 k. noi asa le-am vrut.

ingerM
28.08.2008, 10:33:23
ale noastre sunt de 14 k. noi asa le-am vrut.

mersi mult de raspuns si repet ca sunt fff dragute ale voastre=D>

pumpkin
04.09.2008, 12:05:59
daca mai sunt fete interesate de verighete, pot sa va spun ca noi le-am comandat la o bijuterie de pe strada independentei (dupa piata , pe stanga, la un parter de bloc). ieri le-am luat si suntem fff multumiti. sunt verighete facute de cei de la coriolan din iasi, iar bijuteria asta din bv colaboreaza cu ei. a durat 2 sapt pana le-am primit si sunt si mai frumoase decat in catalog (pe care il puteti consulta pe site-ul lor).

si am inteles ca primesc si aur la schimb.
sper sa fiu de folos cu mesajul asta\ si bafta tuturor!

alina_p
05.09.2008, 19:19:42
daca mai sunt fete interesate de verighete, pot sa va spun ca noi le-am comandat la o bijuterie de pe strada independentei (dupa piata , pe stanga, la un parter de bloc). ieri le-am luat si suntem fff multumiti. sunt verighete facute de cei de la coriolan din iasi, iar bijuteria asta din bv colaboreaza cu ei. a durat 2 sapt pana le-am primit si sunt si mai frumoase decat in catalog (pe care il puteti consulta pe site-ul lor).

si am inteles ca primesc si aur la schimb.
sper sa fiu de folos cu mesajul asta\ si bafta tuturor!

Si noi tot de la coriolan le-am comandat. Inca le asteptam. Le-am comandat la magazinul din Star.
Ce model v-ati ales din catalog?
Al nostru e cel din avatar.
Si apropo, sper sa avem o zi cat mai frumoasa pe 11 octombrie.;-)

Lores
18.09.2008, 10:03:09
Servus.

Puteti sa imi recomandati si mie magazine de verighete?

Multumesc.

rils
22.09.2008, 08:41:17
In Eliana, sunt mai multe magazine de bijuterii unde gasesti verighete.Noi le-am comandat de la un magazin chiar de langa intrare cu 72 lei /g, si sunt lucrate manual.

johne
20.02.2009, 15:59:33
buna fetelor,

Eu o sa imi fac verighetele la comanda, o sa iau aur de la amanet si ne vom alege un model existent.
pe Republicii nr 54 e o bijuterie care face modele la comanda si atelierul e din Brasov, de unde distribuie in toata tara. din cate am inteles, ei au in portofoliu o multime de modele.

pentru cele care nu stiu exact, se calculeaza legal o pierdere de 10% pentru aurul care il dai si platesti manopera/gr pentru cantitatea ramasa. Si nu conteaza daca dai aur galben, modelul se poate face si cu aur alb. (au o tehnologie)

blueeyes22
23.02.2009, 16:29:48
Si noi tot de la coriolan le-am comandat. Inca le asteptam. Le-am comandat la magazinul din Star.
Ce model v-ati ales din catalog?
Al nostru e cel din avatar.
Si apropo, sper sa avem o zi cat mai frumoasa pe 11 octombrie.;-)
Si cat v-a costat alina_p? :)

sinzi
24.02.2009, 08:22:45
Si cat v-a costat alina_p? :)
Si eu mi le-am luat tot din star de le magazinul AS,care are modelele de la coriolan.Cat despre pret,conteaza foarte mult gramajul.Acum 2 ani era 75 de ron parca gramul de aur la ei.Acum nu stiu cat s-a facut!Au un catalog cu modelele Coriolan si au si modele la proba.Spor :)

blueeyes22
24.02.2009, 11:13:23
Imi dau seama ca gramajul are rol hotarator pe langa modelul ales :)
Si mie imi plac vreo 2 modele de la Coriolan, ar fi perfect daca le-am gasi in Star. Poate imi conving omu' sa ne ducem azi sa cascam ochii o:-)

carmenluna
24.02.2009, 11:24:30
si noi am luat verighetele\:D/ au 18,02 grame amandoua
am cam patit-o....un pic asa, de la atata probat de verighete aveam degetele umflate, si a doau zi cand am pus o pe deget am vazut ca e cam mare...daca nu am inelul de logodna dupa verigheta..chiar aluneca:-s , si a mea e batuta in pietricele, 2 randuri pe margini...acu lumea mi-a zis sa stau linistita ca cica o sa se mai dezvolte degetele sa nu o micsorez, da chiar nu stiu ce sa fac:-< plus ca e mai greu de umblat la ea avand pietre.....stiu sigur ca la diamante nu se baga nimeni sa micsoreze sau sa o largeasca sa nu se zgarie diamantul sau sa se sparga......da la zirconiu? oare se poate face ceva?
astea sunt....

blueeyes22
24.02.2009, 11:40:20
Foarte foarte fumoase sunt :X
Si noi vrem ceva de genul, uite asa arata:

http://www.coriolan.ro/image.php?object_type=detailed&image_id=31

Sau cea de-a doua alegere ar fi:

http://www.coriolan.ro/image.php?object_type=detailed&image_id=663

Cat despre modicari la inele, din pacate nush sa-ti zic nimic :(

carmenluna
24.02.2009, 11:57:36
Foarte foarte fumoase sunt :X
Si noi vrem ceva de genul, uite asa arata:

http://www.coriolan.ro/image.php?object_type=detailed&image_id=31

Sau cea de-a doua alegere ar fi:

http://www.coriolan.ro/image.php?object_type=detailed&image_id=663

Cat despre modicari la inele, din pacate nush sa-ti zic nimic :(
da sunt superbe:"> al meu are un fix...fara aur alb....si a trebuir sa ii fac pe plac...o:-)
da mai astept ...poate au patit si fetele ca mine...si ma indruma:*

blueeyes22
24.02.2009, 13:15:58
Din fericire al meu nu are fixuri :D Si inelul de logodna are un pic de aur alb :)

blueeyes22
25.02.2009, 11:56:49
Si am comandat si verighetele ieri - de la magazinul Bijou din Star :)
Seamana cu primul model pe care l-am pus, cu exceptia ca sunt pilite la margini (nu sunt asa de late). Al meu e cu un fasic de aur alb la mijloc si cu 5 pietricele - zirconiu, ca am zis ca nu are rost sa-mi iau diamante, sunt mult prea scumpe si la pietricelele mele micute oricum nu se va vedea diferenta...

Verigheta omului e aproape la fel ca a mea, numai ca-i lipsesc pietricelele si are banda de aur alb mai subtire. Adica ele nu sunt perechi, am combinat 2 perechi pentru a fi amandoi satisfacuti ;))

Referitor la modelul pus de mine ieri - arata groaznic pe deget, e foarte gros si dizgratios. Pentru cine e interesat, acela costa 700 de euro ambele inele, daca se pun pietre de zirconiu.

adda314
08.03.2009, 09:48:31
Buna miresicilor!

Eu fac nunta la Cluj dar locuiesc in Brasov si incerc sa cumpar cat mai multe de aici.
Am o nelamurire cu verighetele.Noi vrem aur alb si pt astfel de verighete am gasit preturi intre 650 (la Cellini pe Muresenilor)si 3500 RON (la Coriolan in Star) perechea! Diferenta e enorma! Da, stiu ca exista diferenta de gramaj si de pietricele, dar noi ne uitam la modele similare, deci diferenta de model nu e asa mare. As vrea sa nu iau ceva ce nu e de calitate...cum pot sa imi dau seama daca sunt de calitate? Aliajul? etc?
In plus eu sincer nu pot sa imi comand verighetele dintr-un catalog...daca nu arata asa in realitate?

De unde poate sa mai vina diferenta asta de pret?

ingerM
08.03.2009, 11:55:26
Buna miresicilor!

Eu fac nunta la Cluj dar locuiesc in Brasov si incerc sa cumpar cat mai multe de aici.
Am o nelamurire cu verighetele.Noi vrem aur alb si pt astfel de verighete am gasit preturi intre 650 (la Cellini pe Muresenilor)si 3500 RON (la Coriolan in Star) perechea! Diferenta e enorma! Da, stiu ca exista diferenta de gramaj si de pietricele, dar noi ne uitam la modele similare, deci diferenta de model nu e asa mare. As vrea sa nu iau ceva ce nu e de calitate...cum pot sa imi dau seama daca sunt de calitate? Aliajul? etc?
In plus eu sincer nu pot sa imi comand verighetele dintr-un catalog...daca nu arata asa in realitate?

De unde poate sa mai vina diferenta asta de pret?

din cate am vazut eu in cautarile mele, diferentele vin de la calitatea aurului(14k, 18k), daca au un diamant cat de mic, diferenta este enorma pt ca acele pietricele costa;;) si in plus mai platesti si firma
mai trebuie sa te uiti la gramaj, cat are fiecare verigheta, cat de lata si inalta este, sa nu arate ca o saiba subtire si apoi la fiecare lovitura accidentala sa se indoaie;))
sper ca ti-am fost de ajutor:*

adda314
09.03.2009, 10:11:34
din cate am vazut eu in cautarile mele, diferentele vin de la calitatea aurului(14k, 18k), daca au un diamant cat de mic, diferenta este enorma pt ca acele pietricele costa;;) si in plus mai platesti si firma
mai trebuie sa te uiti la gramaj, cat are fiecare verigheta, cat de lata si inalta este, sa nu arate ca o saiba subtire si apoi la fiecare lovitura accidentala sa se indoaie;))
sper ca ti-am fost de ajutor:*

Da! Multumesc mult pentru lamuriri!

luluta11
01.04.2009, 08:48:14
buna.io nu stiu sigur dar am inteles k pe muresenilor e o bijuterie care face la comanda.la orizont au modele frumoase.pup\:D/
sunt multe magazine cu verighete frumoase

luluta11
01.04.2009, 08:48:44
sunt multe magazine cu verighete frumoase
mai e inca un magazin langa orizont...nu stiu cum se numeste

frozenkiss
06.04.2009, 21:27:21
in cautarile mele am gasit ceva cat de cat, dar mi-a rtamas gandul la un anumit model din catalogul coriolan....
insa nici eu, nici al meu nu vrem sa ne riscam sa il comandam ca poate nu arata bine pe mainile noastre ....
mai spuneti-mi ceva magazine care lucreaza cu coriolan ca poate poate am bafta si gasesc modelul sa il probez......
pupici

Ralukbv
14.05.2009, 08:07:20
buna dimineata miresici,
am si eu o intrebare
voi va gravati verighetele?
daca da imi ziceti si mie unde ?
noi am vrea sa le gravam dar nu stiu unde :(
pupici :*
o zi buna cu mult soare va doresc
si spor la pregatiri in continuare ;-)

ingerM
14.05.2009, 09:45:50
buna dimineata miresici,
am si eu o intrebare

pai in general unde fac verighete si biju manual, ar trebui sa si graveze
deci incearca pe Armata Rosie parca, e o bijuterie mai veche sau pe Saturn chiar la intersectie cu Zizinului sau pe b-dul Garii vis a vis de Sala Sporturilor, in locurile astea stiu ca fac biju la comanda si sigur au si aparatura necesara de gravat
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

Ralukbv
14.05.2009, 11:21:43
ok, merci mult de tot :*

blancaady
14.05.2009, 12:33:31
buna dimineata miresici,
am si eu o intrebare
am fost eu intr-un loc, pe Diaconu Coressi daca nu incurc...este o straduta la stanga cum mergi pe Republicii, pana sa ajungi in Piata Sfatului, straduta unde era stomatologia de stat daca stii
insa nu au decat un singur fel de litere, numai mari, dar nu sunt cine stie ce, asa ca noi am renuntat la gravura:| . Litera costa 1,5 lei

TOFI
14.05.2009, 12:38:24
am fost eu intr-un loc, pe Diaconu Coressi daca nu incurc...este o straduta la stanga cum mergi pe Republicii, pana sa ajungi in Piata Sfatului, straduta unde era stomatologia de stat daca stii
insa nu au decat un singur fel de litere, numai mari, dar nu sunt cine stie ce, asa ca noi am renuntat la gravura:| . Litera costa 1,5 lei
Gravura pe verighete se face si la o bijuterie de pe muresenilor, o straduta la dreapta (un gang de fapt) la intrarea in gang sus, este o placuta pe care scrie denumirea (un nume de piatra pretioasa-sa nu fac reclama) si au si litere mici. Noua ne-au garvat f frumos, nu mai stiu exact cat costa litera.

blancaady
14.05.2009, 13:18:04
Gravura pe verighete se face si la o bijuterie de pe muresenilor, o straduta la dreapta (un gang de fapt) la intrarea in gang sus, este o placuta pe care scrie denumirea (un nume de piatra pretioasa-sa nu fac reclama) si au si litere mici. Noua ne-au garvat f frumos, nu mai stiu exact cat costa litera.
super super
mersi, merg azi poate am noroc
si cat coat litera?;))

Ralukbv
14.05.2009, 13:41:13
super, merci fain^:)^
sambata vom merge sa vedem:-p

TOFI
14.05.2009, 14:58:47
super super
mersi, merg azi poate am noroc
si cat coat litera?;))
Cu placere! Nu mai stiu cat a fost litera, dar oricum, de acum 2 ani s-ar putea sa se mai fi schimbat. Idee e ca era cea mai ieftina din ceea ce gasisem, caci noi ne-am facut si modelul de verighete la ei, cu aur la schimb.

blancaady
14.05.2009, 16:34:55
gata am lasat verighetele la gravat, maine le iau, sunt curioasa cum vor iesi;;)
pe muresenilor la Ru.....

rocsana12
14.05.2009, 22:58:45
gata am lasat verighetele la gravat, maine le iau, sunt curioasa cum vor iesi;;)

Sa inteleg ca sunt gata de pe o zi pe alta? Cat costa litera?
Mersic... ;;)

TOFI
15.05.2009, 08:06:22
Vor iesi f frumoase, chiar imi place mult tipul de litere . O sa vezi.

stefi_steffi
15.05.2009, 09:26:45
Fetelor lasa-ti ma sa ma laud si eu cu "cele mai frumoase verighete". Aseara le-am luat. Sunt mutumita si de pret si mai ales de calitate. Daca doriti detalii, din toata inima va recomand acest bijutier.
PS. Verigheta mea are 7 diamante;))

Ralukbv
15.05.2009, 09:48:40
super, felicitari =D>
sa ne arati si noua verighetele
si poti sa-mi spui te rof cat costa?
pupici:*

sinzi
15.05.2009, 10:14:55
Fetelor lasa-ti ma sa ma laud si eu cu "cele mai frumoase verighete". Aseara le-am luat. Sunt mutumita si de pret si mai ales de calitate. Daca doriti detalii, din toata inima va recomand acest bijutier.
PS. Verigheta mea are 7 diamante;))
Felicitari,sa le purtati sanatosi si sa va aduca fericire.
Cat au costat,avand in vedere ca au 7 diamante:) ?

stefi_steffi
15.05.2009, 10:54:33
Cu aurul bijutierului 22 de grame in total, diamantele si gravura 970 euro.
Si de aici ne-a mai facut discount ca suntem clienti fideli am platit 920.

Felicitari,sa le purtati sanatosi si sa va aduca fericire.
Cat au costat,avand in vedere ca au 7 diamante:) ?

blancaady
15.05.2009, 12:03:32
Sa inteleg ca sunt gata de pe o zi pe alta? Cat costa litera?
Mersic... ;;)
da gravura de pe o zi pe alta
este 2.5 lei litera
pe noi ne costa 22 lei total;))
pe a lui scriem Blanca si pe a mea Ady
sunt tare curioasa cum vor arata;;)
peste vreo 2 ore merg sa le iau

sinzi
15.05.2009, 12:36:27
:) Am inteles.Nu stiam de cate grame sunt diamantele,de aceea te intrebam :)
Sa le purtati sanatosi.

blueeyes22
15.05.2009, 14:06:48
970??? 8-|

stefi_steffi
15.05.2009, 14:55:51
Multumim.
Diamantele se masoara in Karate, ale mele au 0,2/bucata. In total 0.14 karate.
Si aurul e separat 22g, cantarit aurul apoi a tintuit damantele in inelul meu

:) Am inteles.Nu stiam de cate grame sunt diamantele,de aceea te intrebam :)
Sa le purtati sanatosi.

Mirela83
24.05.2009, 21:06:37
adaug la lista de achizitii avantajoase verighetele pe care le-am cumparat cu 85 lei gramul de aur 14k. pentru cele interesate le-am luat de la o bijuterie din orizont si ne-au costat in total vreo 760lei ca au fost 9 grame amandoua. modelul e foarte frumos, cominatie de aur alb cu galben

happy_magda
25.05.2009, 18:59:50
sincer iti spun, gandeste-te cam ce fel de amenajari ai nevoie. si rezolva-ti tu, separat, lucrurile astea. iesi mult mai bine la pret, pe cuvant. intotdeauna "agentiile" - care de multe ori sunt niste adunaturi de diletanti - iti baga in cap ca iesi mult mai bine daca iei pachetul x sau y, cu de toate in el, cand de fapt iau pielea de pe tine.
vezi ca sunt si firme mai mici care inchiriaza huse, de exemplu. iti poti lua husele dintr-o parte, daca vrei flori pe mese rezolvi cu o florarie unde iti faci poate si buchetele, lumanari foarte ieftine si frumoase gasesti in ikea daca ai drum la bucuresti sau in alte locuri, chiar si in Bv. imi amintesc ca la agentii ne cereau intre 3-5 euro fara tva pentru o lumanare micuta intr-un bol iar noi ne-am luat din ikea, exact cum ne-am dorit, bolul + lumanarea inalta, cilindrica, crem, la 4,5 lei. asa cum am fi vrut, la agentii ne costa 28-35 de lei una. sinistru de-a dreptul. nu mai spun ca asa iti raman tie bolurile sau suportii, dupa caz, si poti sa le mai folosesti ulterior...

Verighetele le-am gasit in Brasov, dar s-ar putea sa le luam din Bucuresti, ca aici e 73 de lei gramul de aur, fata de 83 in Brasov.

liviabv
02.06.2009, 17:28:48

Noi tot de aici de pe Muresenilor am luat verighetele. Sunt foarte finute, iar gravatul a fost gata intr-o ora. (numele+data nuntii).
Nu aveau prea multe modele expuse, dar acolo se fac si la comanda - daca se vine cu un anumit model.
Va pup!

babyriciu
24.06.2009, 10:28:35
Buna fetelor!
Care imi spune-ti unde as putea gasi verighete in Brasov.....dar... combinatie de aur galben cu aur alb si late de 10 mm.Eu nu am gasit.

blancaady
24.06.2009, 11:00:28
Buna fetelor!
Care imi spune-ti unde as putea gasi verighete in Brasov.....dar... combinatie de aur galben cu aur alb si late de 10 mm.Eu nu am gasit.
pe Republicii, imediat dupa Leonardo>:D<

Pookynella
06.10.2009, 20:08:06

Nu mi se pare mult. In magazinul Star mi s-a pus pata rau de tot pe o pereche de verghete, cam 12 game amandoua si vergheta mea are un diamantel, cei drept, poate o idee mai mare decat am vazut eu in pozele tale. Sunt o combinatie de aur alb cu aur galben, de 18K, si ajung la 1000 de euro. Asa ca trebuie neaparat sa imi zici si mie de unde ti le-ai luat ca poate gasesc ceva asemanator si nu mai trebuie sa duc munca de lamurire cu viitorul sot ;))

kittybv
21.10.2009, 23:29:04
Hello,

As vrea ca verighetele pe care ni le luam sa fie deosebite (cel putin pentru noi) pentru ca o sa le purtam toata viata.
Noi cautam ceva doar cu aur galben, sa nu fie incarcate si nici late.
Nu am umblat foarte serios cei drept, dar nu ne-ar strica cateva idei de la voi.

Cristina

rocsana12
02.11.2009, 10:25:51
Hello,

As vrea ca verighetele pe care ni le luam sa fie deosebite (cel putin pentru noi) pentru ca o sa le purtam toata viata.
Nu am umblat foarte serios cei drept, dar nu ne-ar strica cateva idei de la voi.

Cristina

Daca vrei ceva mai deosebit poti sa incerci sa cauti tu un model pe internet de exemplu, si sa mergi sa il faci la o bijuterie. Noi asa am facut, desi avem un model de verighete destul de simplu nu l-am gasit prin magazinele de la noi asa ca a fost solutia perfecta. >:D<

bebeloi
21.11.2009, 13:43:01
Hello,

Cristina

Buna!si eu am nunta la anul si iti recomanda o bijuterie din Ghimbav(pe str.lunga)de fapt e singura din oras:D...acolo vei gasi o doamna care iti face la comanda orice model vrei tu(are vreo 4 cataloage de unde poti alege)in toate combinatiile de aur posibile,gramul este 80lei si primeste absolut orice fel de aur in schimb daca ai(rupt ,stricat de 18 carate de 24,orice)te cheama la proba sa vezi daca sunt ok si le si inscriptioneaza....
eu am dat comanda din aur alb complect,lucios,8gr perechea si ma costa in jur de 700lei insa voi duce aur si mai vad atunci cat e manopera!
oricum daomna bijutier e o draguta si mi-a zis ca daca mai slabim sau ne ingrasam inainte de nunta sa mergem si ne face orci schimbare fara probleme...

denisse13
24.11.2009, 14:34:43
Buna!si eu am nunta la anul si iti recomanda o bijuterie din Ghimbav(pe str.lunga)de fapt e singura din oras:D...acolo vei gasi o doamna care iti face la comanda orice model vrei tu(are vreo 4 cataloage de unde poti alege)in toate combinatiile de aur posibile,gramul este 80lei si primeste absolut orice fel de aur in schimb daca ai(rupt ,stricat de 18 carate de 24,orice)te cheama la proba sa vezi daca sunt ok si le si inscriptioneaza....
eu am dat comanda din aur alb complect,lucios,8gr perechea si ma costa in jur de 700lei insa voi duce aur si mai vad atunci cat e manopera!
oricum daomna bijutier e o draguta si mi-a zis ca daca mai slabim sau ne ingrasam inainte de nunta sa mergem si ne face orci schimbare fara probleme...

Super bine! Imi poti da si mie un mesaj privat cu numarul ei de telefon sau adresa? Au si adresa de site cu modelele disponibile?
Mersi frumos!

ojitosazules85
18.12.2009, 17:39:11
Imi poti trimite si mie numarul ei pe privat? please.

kittybv
20.12.2009, 23:21:08

Multumesc frumos de sugestie, sigur o sa mergem si acolo.
Daca ai cumva adresa eaxcta, te rog sa ma ajuti cu ea; daca nu cautam noi..ca nu-i greu.

Cristina

kittybv
20.12.2009, 23:23:55
Noi am vazut in oras, la bijuteria Diamantul cateva modele mai reusite, dar in rest tot ce am vazut erau mari si foarte incarcate.
Am intrebat mai peste tot daca fac la comanda, dupa un model personal, dar nu am gasit....asa ca ideea ta e foarte buna.

Inca o data multumesc frumos.
Cristina:*

bebeloi
05.01.2010, 15:22:20
Noi am vazut in oras, la bijuteria Diamantul cateva modele mai reusite, dar in rest tot ce am vazut erau mari si foarte incarcate.
Am intrebat mai peste tot daca fac la comanda, dupa un model personal, dar nu am gasit....asa ca ideea ta e foarte buna.

Inca o data multumesc frumos.
Cristina:*
ai fot in Ghimbav la bijuterie?
mai ai nevoie de adresa?

Ema_ema
05.01.2010, 16:42:35
mai ai nevoie de adresa?
Buna, nu te supara, nu stii cumva daca primeste si aur de 14 k la respectiva bijuterie?
Sau, sa va intreb altfel, miresici, poate ma puteti ajuta: stiti vreun loc unde pot VINDE aur de 14 k? La bijuterii nu cred ca primesc decat daca vrei sa dai pentru alte bijuterii, nu?

bebeloi
05.01.2010, 18:02:15
Buna, nu te supara, nu stii cumva daca primeste si aur de 14 k la respectiva bijuterie?
Sau, sa va intreb altfel, miresici, poate ma puteti ajuta: stiti vreun loc unde pot VINDE aur de 14 k? La bijuterii nu cred ca primesc decat daca vrei sa dai pentru alte bijuterii, nu?
primeste 100% iti zic!ei chiar ii place sa lucreze cu 14 k si spune ca cel de 14 nu se toceste asa usor!

kittybv
24.01.2010, 19:46:48
mai ai nevoie de adresa?

Da, am fost...am gasit usor.
Am vazut ceva ce ne-a placut, acum ramane sa ne hotaram.
Am mai vazut ceva ce ne-a placut cand am fost in plimbare la Sibiu...vom vedea.

Mersi frumos de ugestia cu Ghimbav.
Cristina

Ela_ela_ela
24.02.2010, 00:21:01
primeste 100% iti zic!ei chiar ii place sa lucreze cu 14 k si spune ca cel de 14 nu se toceste asa usor!
Bebeloi, voiam sa te rog sa imi dai un PM si sa imi spui numarul de telefon la care pot da de cei care lucreaza la bijuteria din Ghimbav, dar vad ca ai profilul banat...
fetele, ma puteti ajuta voi, stiti vreun numar de telefon de la bijuteria de care vorbea bebeloi?
as avea mare nevoie...
multumesc anticipat.

ale26
02.03.2010, 13:59:28
Bebeloi, voiam sa te rog sa imi dai un PM si sa imi spui numarul de telefon la care pot da de cei care lucreaza la bijuteria din Ghimbav, dar vad ca ai profilul banat...
fetele, ma puteti ajuta voi, stiti vreun numar de telefon de la bijuteria de care vorbea bebeloi?
as avea mare nevoie...
multumesc anticipat.
nu am nr dar in curand voi merge pe acolo, de ce?

Ela_ela_ela
02.03.2010, 18:08:38
nu am nr dar in curand voi merge pe acolo, de ce?
Am primit numarul intr-un mesaj, ii multumesc celei care mi l-a trimis.
Am citit mai sus ce vorbeau fetele cum ca ar cumpara aur de 14 k, insa nu as fi asa increzatoare, mi-e greu sa cred ... Daca tot mergi acolo poti, te rog, sa intrebi asta? As avea ceva sa vand. Multumesc anticipat.
Tu dai aur la schimb pentru verighete?

ale26
03.03.2010, 15:31:46
Am primit numarul intr-un mesaj, ii multumesc celei care mi l-a trimis.
Am citit mai sus ce vorbeau fetele cum ca ar cumpara aur de 14 k, insa nu as fi asa increzatoare, mi-e greu sa cred ... Daca tot mergi acolo poti, te rog, sa intrebi asta? As avea ceva sa vand. Multumesc anticipat.
Tu dai aur la schimb pentru verighete?
:)am fost si au catalog pt verighete.....eu prefer sa le probez mai intai asa ca am renuntat la idee....de primit primesc aur la schimb........si se merita doar daca ai ceva ce nu mai folosesti!

Ela_ela_ela
03.03.2010, 20:23:48
:)am fost si au catalog pt verighete.....eu prefer sa le probez mai intai asa ca am renuntat la idee....de primit primesc aur la schimb........si se merita doar daca ai ceva ce nu mai folosesti!
Multumesc mult pentru informatii. Poate o sa fiu offtopic, dar nu pot da mesaje inca: e un set ce poate fi folosit insa...aveam nevoie sa il vand repede si nu stiu cum altfel sa fac...pentru ca nu cred ca iti cumpara cineva, oricum mai mult de 55-60 de lei nu iti da nimeni pe gram...
Daca dai aur la schimb pentru ceva, poate s-ar merita, dar nu am pentru ce...

ale26
04.03.2010, 16:03:00
Multumesc mult pentru informatii. Poate o sa fiu offtopic, dar nu pot da mesaje inca: e un set ce poate fi folosit insa...aveam nevoie sa il vand repede si nu stiu cum altfel sa fac...pentru ca nu cred ca iti cumpara cineva, oricum mai mult de 55-60 de lei nu iti da nimeni pe gram...
Daca dai aur la schimb pentru ceva, poate s-ar merita, dar nu am pentru ce...
da, cam asa este gramul cand cumpara orice bijuterie........pai atunci incearca in G caci acolo cumpara

zgrabuntza
22.04.2010, 11:33:51
si-a facut cineva verighete din paladiu? am vazut ca e ultima moda, daca vrei ceva in genul aur alb sau platina....aam inteles ca e mai rezistent decat cele doua mai sus mentionate, si putin mai stralucitor dupa finisaj...asa sa fie/ are cineva experiente cu acest metal?!?/:)

mihamp
17.05.2010, 23:17:12
buna fetelor, stiu ca e topic pentru verighete, insa am si eu o intrebare legata de inelul de logodna..
va rog din suflet, daca sunteti pe forum, si aveti idee, sa imi spuneti, cam ce magazine se gasesc in brasov, desigur in care aveti incredere, magazine de bijuterii, in special inele de logodna...
ceva deosebit ce ati vazut, v-a placut, sunteti multumita si ati cumparat...
va rog din suflet, daca imi puteti comunica, azi sau maine..pana in pranz...
eu nu sunt in tara, nu prea cunosc, dar cel care ar trebui sa mi-l ia, e din brasov si poate ne ajutati si pe noi...
nu prea mai avem timp...de aceea spun ca poate ma ajutati cu ceva nume, adrese..
am tot cautat pe net, dar nici nu pa pricep...adica nu nu stiu prea multe bijuterii si nu stiu daca sunt ok...
mersi fetelor!!

Ema_malea
24.06.2010, 23:17:34
E vreo mireasa care ar vrea sa dea aur la schimb pentru verighete si are nevoie de aur? Si eu as avea ceva aur de 14 K si as vrea sa scap de el dar nu am ce sa imi fac din aur sa pot da eu la schimb, pentru ca eu nu port aur...

mishavalentina
22.10.2010, 20:38:58
Daca vreti ceva deosebit: http://saintmaurice.de/catalog/oversight.php?top_id_set=1 au reprezentanti si in Bv, relatii pe PM

Creazioni_Colorate
29.10.2010, 13:20:47
Noi am mers si ne-am luat verighetele din Bucuresti, din Obor! Sunt super! Aici in Brasov nu am gasit nimic care sa ne placa!!!

miruna_ral
02.01.2011, 10:17:15
Daca vreti ceva deosebit: http://saintmaurice.de/catalog/oversight.php?top_id_set=1 au reprezentanti si in Bv, relatii pe PM

Din pacate inca nu pot trimite pm, ma intereseaza daca fac si modelul pe care il vreau eu, nu doar ce au in colectie.
Ms.

elenush_t
25.02.2011, 17:22:21
ma poti ajuta te rog si pe mine cu contactul reprezentantului pe care il au in Brasov?
Multumesc

deliamm
01.03.2011, 13:14:20
imi poate spune cineva unde putem face verighetele din aurul nostru? ;;)

GuritaBV
02.03.2011, 13:12:15
Noi ne-am facut verighetele la o bijuterie de lg Spitalul Judetean, lg statia de autobuz este (e si lab foto inauntru), aurul este gram pe gram cel de 14k si platesti doar manopera. Depinde si ce model vrei, sa poata sa ti-l faca daca vrei unul anume, daca nu au si ei cateva modele, noi le-am facut clasice si arata f bine si toate modificarile ulterioare (marire, micsorare, luciu, etc), daca e cazul, nu costa nimic.

deliamm
02.03.2011, 16:14:17
Noi ne-am facut verighetele la o bijuterie de lg Spitalul Judetean, lg statia de autobuz este (e si lab foto inauntru), aurul este gram pe gram cel de 14k si platesti doar manopera. Depinde si ce model vrei, sa poata sa ti-l faca daca vrei unul anume, daca nu au si ei cateva modele, noi le-am facut clasice si arata f bine si toate modificarile ulterioare (marire, micsorare, luciu, etc), daca e cazul, nu costa nimic.

multumesc :*
si eu tot spre un model clasic inclin...ne mai orientam.
chiar se poate sa nu coste nimic? ;;)

GuritaBV
03.03.2011, 12:16:56
Cu placere!
Daca duci tu aur e gram pe gram si platesti doar manopera, iar modificarile sigur sunt gratuite pt ca inelul meu de logodna a fost luat tot de la ei si a trebui micsorat si nu m-a costat nimic, mi l-a facut pe loc. Si ne-a spus ca daca verighetele necesita marire/micsorare inainte de nunta (noi le purtam acum pe dreapta pentru ca am facut logodna si degetele de la cele 2 maini nu sunt egale) la fel e gratuit. E un domn foarte dragut acolo care are afacerea asta de dinainte de '89 deci eu am avut incredere ca se pricepe. :)

deliamm
03.03.2011, 12:27:16
Cu placere!
Daca duci tu aur e gram pe gram si platesti doar manopera, iar modificarile sigur sunt gratuite pt ca inelul meu de logodna a fost luat tot de la ei si a trebui micsorat si nu m-a costat nimic, mi l-a facut pe loc. Si ne-a spus ca daca verighetele necesita marire/micsorare inainte de nunta (noi le purtam acum pe dreapta pentru ca am facut logodna si degetele de la cele 2 maini nu sunt egale) la fel e gratuit. E un domn foarte dragut acolo care are afacerea asta de dinainte de '89 deci eu am avut incredere ca se pricepe. :)

super. multumesc mult pentru informatii.
o sa-mi fac drum intr-o zi pana acolo. :*

creatza_denisa
05.03.2011, 18:00:51
Saptamana viitoare incepem si noi cautarile pt verighete ,imi puteti spune si mie va rog niste bijuterii din bv unde se gasesc verighete frumoase cu preturi acceptabile !Va multumesc:*

shu
07.03.2011, 11:57:04
Pe Muresenilor sunt cateva.

creatza_denisa
10.03.2011, 21:40:35
Pe Muresenilor sunt cateva.

Multumesc frumos!:*

georgibv
08.04.2011, 09:24:47
imi poate spune cineva unde putem face verighetele din aurul nostru? ;;)
stiu ca pe Muresenilor la Jasmin fac si cu aurul tau

AlexandraU
18.04.2011, 23:26:17
Noi le-am facut pe ale noastre la bijuteria din carrefour, pretul pe gram a fost cu 15 lei mai mic decat la dxn pe muresenilor. Sunt gata, le-am si probat, dar le-am lasat la gravat, care e gratis.

Partea amuzanta e ca noi ne asteptam sa fie pana in 10 grame, dar au fost 13,45 grame amandoua, ceea ce ne-a dus la un pic peste 18 mil cu totul. Sunt extrem de frumoase, a mea e cu pietricele, a lui simpla, ambele mate si a lui cu o fasie lucioasa. Aur alb. Asta e modelul:

deliamm
19.04.2011, 08:32:53
Noi le-am facut pe ale noastre la bijuteria din carrefour, pretul pe gram a fost cu 15 lei mai mic decat la dxn pe muresenilor. Sunt gata, le-am si probat, dar le-am lasat la gravat, care e gratis.

Partea amuzanta e ca noi ne asteptam sa fie pana in 10 grame, dar au fost 13,45 grame amandoua, ceea ce ne-a dus la un pic peste 18 mil cu totul. Sunt extrem de frumoase, a mea e cu pietricele, a lui simpla, ambele mate si a lui cu o fasie lucioasa. Aur alb. Asta e modelul:

foarte frumoase si elegante. sa dea Dumnezeu sa la purtati toata viata si sa va aduca mult noroc >:D<

AlexandraU
19.04.2011, 11:06:09
Multumesc mult, Delia. Sa va dea Dumnezeu si voua toate cele bune.

mxm
04.06.2011, 08:02:16
E vreo mireasa care ar vrea sa dea aur la schimb pentru verighete si are nevoie de aur? Si eu as avea ceva aur de 14 K si as vrea sa scap de el dar nu am ce sa imi fac din aur sa pot da eu la schimb, pentru ca eu nu port aur...

Buna,
Noi le-am facut la Diamantul, pe comanda. Am dat aur galben de 14 k si ni l-au evaluat la pretul lor de vanzare (nu cu pret de amanet sau sub pretul lor din magazin), iar verighetele sunt din aur alb. Am platit 360 de RON manopera pt 2 verighete de 12 gr, gravate si cu intreriorul semibombat (sunt extraordinar de comode).
Pt cele care stiti ca aurul alb e ala lucios din magazine (rodinat) veti afla niste lucruri foarte utile de la cei la care ne-am facut noi verighetele...in baza sfaturilor lor nu am luat clapa in 3 orase..."la mari bijuterii de firma".
Sunt bijutieri "din tata-n fiu". Am numai laude pt ei!!! Sper sa nu se interpreteze ca e reclama, ca atasez atat bonul de casa, cat si poza cu verighetele noastre dragi...
Sper sa va ajute!

deliamm
04.06.2011, 09:53:48
Buna,
Noi le-am facut la Diamantul, pe comanda. Am dat aur galben de 14 k si ni l-au evaluat la pretul lor de vanzare (nu cu pret de amanet sau sub pretul lor din magazin), iar verighetele sunt din aur alb. Am platit 360 de RON manopera pt 2 verighete de 12 gr, gravate si cu intreriorul semibombat (sunt extraordinar de comode).
Pt cele care stiti ca aurul alb e ala lucios din magazine (rodinat) veti afla niste lucruri foarte utile de la cei la care ne-am facut noi verighetele...in baza sfaturilor lor nu am luat clapa in 3 orase..."la mari bijuterii de firma".
Sunt bijutieri "din tata-n fiu". Am numai laude pt ei!!! Sper sa nu se interpreteze ca e reclama, ca atasez atat bonul de casa, cat si poza cu verighetele noastre dragi...
Sper sa va ajute!

sa le purtati cu drag toata viata!
dar poza? poza unde-i? :-?

miruna_ral
04.06.2011, 13:27:39
Buna!

Noi le-am facut la o bijuterie din Tractorul, unde gramul de aur a fost foare ieftin 110. Modelul l-am ales noi. Cand o sa am poze o sa pun.

julia29
17.08.2011, 12:54:55
Buna!

Noi le-am facut la o bijuterie din Tractorul, unde gramul de aur a fost foare ieftin 110. Modelul l-am ales noi. Cand o sa am poze o sa pun.

Buna,
ma intereseaza si pe mine unde in tractoru si daca fac si cu aurul nostru.noi am avea ceva aur de 18k.In afara de unul pe republicii nimeni nu face din aurul tau,mai ales de 18k.:-s
Multumesc anticipat.^:)^^:)^^:)^

deliamm
17.08.2011, 19:05:31
Buna,
ma intereseaza si pe mine unde in tractoru si daca fac si cu aurul nostru.noi am avea ceva aur de 18k.In afara de unul pe republicii nimeni nu face din aurul tau,mai ales de 18k.:-s
Multumesc anticipat.^:)^^:)^^:)^

noi le facem cu aur de 18k la schimb...si nu pe republicii :)
acu' s-ar putea sa fie acelasi magazin pentru ca mai are inca in doua locatii. iti dau pm daca vrei cu numele magazinului.

julia29
18.08.2011, 10:21:55
noi le facem cu aur de 18k la schimb...si nu pe republicii :)
acu' s-ar putea sa fie acelasi magazin pentru ca mai are inca in doua locatii. iti dau pm daca vrei cu numele magazinului.
buna dim,te rog mult.mersi mult :madlaugh: