PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de OCTOMBRIE 2011

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

cori26
13.09.2010, 10:45:28
Ciao miresici!!!!Mai exista si alte miresici in luna octombrie?daca da,abia astept sa vorbim;-)

Anca1711
15.09.2010, 17:37:42
bine ai venit cori. se pare ca esti singura miresica de octombrie dar te asteptam si la alte topicuri!!! o sa apara si miresicile de octombrie!

cretzulina_
15.09.2010, 18:02:31
nu esti singura..\:D/si unde mai pui ca ne avem nunta in aceeasi zi :)

cori26
16.09.2010, 09:07:14
M-am si speriat cand am vazut ca atatea zile nu zice nimeni nimic #:-S.Cum stai cu pregatirile?ce ai facut?si ce mai ai de facut?eu mai am multe sigurul lucru pe care l-am aranjat e restaurantul.restul..........ma tot gandesc la ele

moldomoldo
30.09.2010, 12:47:16
Ma alatur si eu miresicilor de octombrie :-p...chiar 1 octombrie ca si voi :D

cretzulina_
30.09.2010, 13:07:50
M-am si speriat cand am vazut ca atatea zile nu zice nimeni nimic #:-S.Cum stai cu pregatirile?ce ai facut?si ce mai ai de facut?eu mai am multe sigurul lucru pe care l-am aranjat e restaurantul.restul..........ma tot gandesc la ele

Asa si eu...am dat avansul la restaurant si urmeaza sa dau avansul si la foto..In rest...ma tot gandesc,ma razgadesc...Abia astept sa vina targul :)

cretzulina_
30.09.2010, 13:08:24
Ma alatur si eu miresicilor de octombrie :-p...chiar 1 octombrie ca si voi :D

Bine ai venit!Tu cum stai cu pregatirile?

cori26
30.09.2010, 18:47:53
Bine ai venit!Tu cum stai cu pregatirile?
Bine ai venit!!!!

cori26
30.09.2010, 18:49:44
Asa si eu...am dat avansul la restaurant si urmeaza sa dau avansul si la foto..In rest...ma tot gandesc,ma razgadesc...Abia astept sa vina targul :)
Asa si eu, ma tot gandesc cand la una cand la alta si tot asa.....sper sa nu ma gandesc prea mult :-p

adriavis
15.10.2010, 10:27:25
Salutari miresici de octombrie 2011, salutari miresici din fiecare luna a anului! Initial am fost o miresica de iulie, vizitasem o locatia, ne-a placut si eram hotarati sa semnam contractul... apoi in ultimul moment am vazut o alta locatie ce m-a cucerit si uite asa am ajuns o miresica de octombrie. Asteptam ca saptamana aceasta sa semnam contractul si apoi sa ne ocupam de restul. Momentan suntem destul de putine, cel putin asa am observat. Sa fie de vina luna de toamna sau nerabdarea de a fi mireasa?! :-\

cori26
19.10.2010, 10:17:21
Ma bucur tare ca ne-am mai inmultit \:D/;;).Va doresc bafta la toate si sa speram ca o sa fie vreme faina la anu in octombrie......

alina1987
21.10.2010, 09:50:33
Buna ,
Si eu mi-as dori sa fac nunta in octombrie... inca nu am apucat nici sa vizitez restaurante... ma duc saptamana viitoare la unul care imi place momentan...
Nici nu stiu cu ce sa ma pauc si ce sa fac ....
Daca aveti sfaturi le astept cu placere

Lexxa
25.10.2010, 22:20:59
Salutare, miresici!

Ma inscriu si eu in 'cursa' miresicilor de octombrie. >:D<

In ceea ce priveste pregatirile... Eu mi-am achitat avansul la restaurant, iar acum sunt in cautarea serviciilor foto - video si a celor ce imi vor asigura muzica in seara nuntii. Sper sa termin pana la sfarsitul lui noiembrie cu asta, ca apoi sa ma gandesc la biserica - deja am 2 in minte...sa ma decid la una dintre ele mai trebuie :-p Iar din ianuarie...incep sa caut rochie - sunt micuta de statura si mai intai vreau sa imi dau seama ce croiala ma avantajeaza...ca in final sa caut modelul ce respecta croiala :D

A! Tot luna asta (saptamana viitoare) vrem sa cumparam si vinul.

Spor la pregatiri!
Va pup si sper sa ne citim cat mai des! :*

cretzulina_
25.10.2010, 23:00:39
Bine ati venit fetelor!

cretzulina_
25.10.2010, 23:01:22
A! Tot luna asta (saptamana viitoare) vrem sa cumparam si vinul.

Wow si unde il tii inca un an de zile?

savi
26.10.2010, 14:59:34
Buna miresicilor, sunt si eu o viitoare miresica de 1 octombrie 2011...noi pana acum am dat doar avansul la restaurant....am vazut ca unele dintre voi deja cumpara bautura..uau..ce mobilizare de forte!!!!! :*
Va pup si abia astept sa discutam despre viitoarele pregatiri. O zi frumoasa!:*

GABITZA_ANK
26.10.2010, 20:00:22
Buna seara miresici!

Si eu sunt miresica de 01.10.2011...si pana acum la capitolul pregatiri stam cam asa:
am dat avansul la restaurant, am vb cu viitorii nasi, maine mergem sa vb la biserica si sper sa gasim ora si data pe care ne-o dorim...iar intre timp ascultam tot felul de formatii - lucru care pt mine nu e o placere prea mare sincer. In legatura cu bautura, noi am ales un meniu all inclusive cu bautura open bar si makar de grija asta am scapat.
Momentan am o curiozitate...voi va veti "aranja" biserica in vreun fel?? Bisericile au in pretul lor si pachete de aranjat pentru nunti? Ce stiti?

Lexxa
27.10.2010, 22:34:53
Wow si unde il tii inca un an de zile?

Al meu a spus ca il tinem la el, la tara, in beci....mi-a spus ca se pastreaza bine la racoare si intuneric... :hm:
Eu ce pot sa spun...vinul pe care l-au facut ei anul trecut (si acum 2 ani), asa l-au pastrat ca sa rezite in timp..si am gustat si era bun - desi eu nu sunt 'atestata' in asta ;)) dar celelalte persoane care au baut au spus ca e bun... Acum eu ce sa zic..sper si eu sa fie ok! [-o<

savi
28.10.2010, 13:49:53
Fetelor voi cu cate luni inainte doriti sa va cumparati rochita? eu nu prea stiu cand sa incep sa ma uit de rochie...ma gandesc ca pana pe 1 octombrie mai e timp.

yonella
28.10.2010, 20:18:17
Salutare . . .. eu voi fi miresica pe 15 oct 2011 . . . . . .pana acum ne am ocupat de local, am dat avansul si urmeaza sa cautam dj sau formatie(ink nu ne am decis). eu am o nelamurire trebuie sa vb la biserica deja??? m ai este un an pana la nunta

cretzulina_
28.10.2010, 20:25:39
Bine ati venit fetelor!

cretzulina_
28.10.2010, 20:27:12
Buna seara miresici!

Si eu sunt miresica de 01.10.2011...si pana acum la capitolul pregatiri stam cam asa:
am dat avansul la restaurant, am vb cu viitorii nasi, maine mergem sa vb la biserica si sper sa gasim ora si data pe care ne-o dorim...iar intre timp ascultam tot felul de formatii - lucru care pt mine nu e o placere prea mare sincer. In legatura cu bautura, noi am ales un meniu all inclusive cu bautura open bar si makar de grija asta am scapat.
Momentan am o curiozitate...voi va veti "aranja" biserica in vreun fel?? Bisericile au in pretul lor si pachete de aranjat pentru nunti? Ce stiti?

Eu la "aranjatul" bisericii nu m-am gandit pt ca va fi la manastire si nush daca pot face asta..
Nu cred ca in pretul lor ofera si astfel de servicii,cred ca de asta se ocupa firma de aranjamente.

yonella
28.10.2010, 20:27:22
Fetelor voi cu cate luni inainte doriti sa va cumparati rochita? eu nu prea stiu cand sa incep sa ma uit de rochie...ma gandesc ca pana pe 1 octombrie mai e timp.
eu cred k cel mai bine ar fi ca rochia de mireasa sa o luam cu putin timp inainte . . .2 - 3 luni iar pana atunci bineinteles k o cautam pe cea mai frumoasa:d

cretzulina_
28.10.2010, 20:28:52
Al meu a spus ca il tinem la el, la tara, in beci....mi-a spus ca se pastreaza bine la racoare si intuneric... :hm:
Eu ce pot sa spun...vinul pe care l-au facut ei anul trecut (si acum 2 ani), asa l-au pastrat ca sa rezite in timp..si am gustat si era bun - desi eu nu sunt 'atestata' in asta ;)) dar celelalte persoane care au baut au spus ca e bun... Acum eu ce sa zic..sper si eu sa fie ok! [-o<

Asa da!!!Si eu am o vie mica,dar cantitatea de vin produsa din strugurii de la via aia nu ajung nici la o masea..
Cand te-am intrebat unde il tii nu mi-a trecut nici macar o secunda prin cap ca l-ai putea tine in beci,desi stiu ca bunica si tata asa faceau :)

cretzulina_
28.10.2010, 20:30:54

Eu rochita mi-o voi face la o croitoreasa tare priceputa si ea a zis cam prin martie sa ne apucam din ea.
Asa de cumparat cred ca cel mai bine e cu cateva luni inainte,poate mai slabesti..te mai ingrasi(Doamne Fereste! ),dar nu iti interzice nimeni daca ti s-a pus pata pe vre'una sa nu o iei si cu 1 an inainte.

cretzulina_
28.10.2010, 20:33:25
Salutare . . .. eu voi fi miresica pe 15 oct 2011 . . . . . .pana acum ne am ocupat de local, am dat avansul si urmeaza sa cautam dj sau formatie(ink nu ne am decis). eu am o nelamurire trebuie sa vb la biserica deja??? m ai este un an pana la nunta

Eu nu m-am gandit sa ma duc de pe acum sa vb la biserica,cred ca ma voi duce dupa revelion.

yonella
28.10.2010, 20:39:53
Imi raspunde ti si mie, va rog . . . . .daca trebuie sa merg deja la biserica sa vb

yonella
28.10.2010, 20:43:08
Eu nu m-am gandit sa ma duc de pe acum sa vb la biserica,cred ca ma voi duce dupa revelion.
asa m am gandit si eu . . . . dar am auzit k alte fete merg sa vb la biserica si intrasem in panica . .. . .ms moooolt pt raspuns

savi
29.10.2010, 17:08:49
fetelor stiti de unde sa cumpar o voaleta faina? eu miresica nu vreau voal, vreau o voaleta si nu prea stiu pe unde sa ma uit..am vazut la josephine si la amiramo..dar parca as mai cauta..

isabellrxndr
29.10.2010, 20:20:30
Eu la "aranjatul" bisericii nu m-am gandit pt ca va fi la manastire si nush daca pot face asta..
Nu cred ca in pretul lor ofera si astfel de servicii,cred ca de asta se ocupa firma de aranjamente.
va lasa sa faceti la manastire? noua ni s-a spus ca manastirile nu mai au aprobare pt a oficia cununii

isabellrxndr
29.10.2010, 20:22:15
Imi raspunde ti si mie, va rog . . . . .daca trebuie sa merg deja la biserica sa vb
depinde de biserica. la multe deja nu mai sunt orele intre 16-18 libere, la altele incep programarile dupa Boboteaza

cretzulina_
29.10.2010, 21:19:40
va lasa sa faceti la manastire? noua ni s-a spus ca manastirile nu mai au aprobare pt a oficia cununii

Eu asa stiu..nu sunt singura care face acolo...

cretzulina_
29.10.2010, 21:20:50
fetelor stiti de unde sa cumpar o voaleta faina? eu miresica nu vreau voal, vreau o voaleta si nu prea stiu pe unde sa ma uit..am vazut la josephine si la amiramo..dar parca as mai cauta..

Si eu am cautat pt ca nu prea imi plac voalurile,dar m-am uitat la multe pe site dinafara...gen etsy...chiar si ebay

savi
01.11.2010, 16:05:04
Care sunt florile lunii octombrie? adica ce flori mai ieftine putem folosi pentru ornat?

savi
01.11.2010, 16:08:57
Si eu am cautat pt ca nu prea imi plac voalurile,dar m-am uitat la multe pe site dinafara...gen etsy...chiar si ebay

eu am vazut ceva ce mi-a placut la amiramo blog, ca pret este ok, comanda se da cu 2-3 luni inainte eu mai caut intre timp si astept sa-mi cumpar rochita ca ma gandeam sa fac ceva sa se asorteze cu rochia, eventual sa utilizez ceva pietricele din rochie la floarea voaletei. atasez o poza cu ceea ce imi doresc eu..

cretzulina_
01.11.2010, 17:37:40
Voaleta din poza am vazut-o si eu si mi-a placut.La fel ma gandeam si eu..sa-mi iau intai rochita si apoi sa vad ce merge la ea..Spor la cautari

Danet
01.11.2010, 21:09:35
Bine ai venit!!!!

ola ola!!! si eu sunt tomnatica!! m-am nascut pe 14 octombrie, mi-am luat permisul 20 de ani mai tarziu in aceeasi zi si intre 14 si 15 oct , tot atunci mi-am cucerit viitorul sot acum 6 ani, iar acum... astept cu nerabdare sa ma marit dupa ce mama mi-a dat viata acum 27 ani si dupa ce acum 6 ani imi luam permisul:-p de la politie si seara ieseam la prima intalnire cu sotul meu ...:-p:D pe scurt v-am relatata ce inseamna 15 octombrie pt mine:D

savi
03.11.2010, 13:05:23
Fetelor eu mi-am achizitionat niste pene de paun pt buchetul meu si floarea mirelui, dar ma gandeam ca poate reusesc sa ornez sala singura, in afara de flori..adica pt flori sa apelez la o firma. Am vazut la un magazin niste chestii de ornat ffff ieftine (aveau 70 % reducere) suport lumanari, vaze , suport pt lumanari de pus in apa multe chestii misto. Ma gandeam ca ar fi o idee....eu o sa am nunta in vaslui si am tot vazut ce posibilitati au firmele de acolo ...nu prea au imaginatie, la un pret fantastic de mare....isi aranjeaza vreuna din voi singura sala??

cretzulina_
03.11.2010, 13:16:57
ola ola!!! si eu sunt tomnatica!! m-am nascut pe 14 octombrie, mi-am luat permisul 20 de ani mai tarziu in aceeasi zi si intre 14 si 15 oct , tot atunci mi-am cucerit viitorul sot acum 6 ani, iar acum... astept cu nerabdare sa ma marit dupa ce mama mi-a dat viata acum 27 ani si dupa ce acum 6 ani imi luam permisul:-p de la politie si seara ieseam la prima intalnire cu sotul meu ...:-p:D pe scurt v-am relatata ce inseamna 15 octombrie pt mine:D

Wow astea da coincidente,sau sa zic mai bine soarta?! :))

cretzulina_
03.11.2010, 13:25:03
Fetelor eu mi-am achizitionat niste pene de paun pt buchetul meu si floarea mirelui, dar ma gandeam ca poate reusesc sa ornez sala singura, in afara de flori..adica pt flori sa apelez la o firma. Am vazut la un magazin niste chestii de ornat ffff ieftine (aveau 70 % reducere) suport lumanari, vaze , suport pt lumanari de pus in apa multe chestii misto. Ma gandeam ca ar fi o idee....eu o sa am nunta in vaslui si am tot vazut ce posibilitati au firmele de acolo ...nu prea au imaginatie, la un pret fantastic de mare....isi aranjeaza vreuna din voi singura sala??

Eu am noroc(daca pot sa-i spun asa) ca cei de la restaurant au in dotare pene de strut si atunci aranjamentul salii de care se va ocupa patroana,bineinteles contra cost,asa va fi...doar la masa noastra am zis ca voi face un aranjament din trandafiri...sau alte flori..ma mai gandesc..
Daca nu as fi avut norocul asta,probabil imi faceam singura aranjamentele pt ca firmele 1 la mana costa mult si 2 la mana nu sunt chiar atat de pricepute pe cat vor sa para..la mine in oras cel putin..

Lexxa
03.11.2010, 19:01:51
Mie imi asigura restaurantul decorarea salii - eu nu trebuie decat sa aduc florile pe care le pun pe masa, in rest ei imi ofera tot...contra unei sume pe care o stabilim pentru nr. de persoane invitate.
Din fericire au foarte multe decoratiuni (si ni s-a spus ca achizitioneaza an de an decoratiuni, deci isi vor imbogati oferta pana anul viitor in octombrie :D ) si ne putem alege orice vrem din ceea ce au...la pret este important nr. de invitati pe care ii vom avea.

FANUCA
03.11.2010, 19:12:39
buna dragele mele miresici de octombrie.eu voi avea nunta pe 1.10.2011.am mai vazut ca mai sunt miresici pe aceasta data.la capitolul pregatiri stam asa. am rezolvat cu restaurantul si cu muzica si acuma sunt la capitolul filmat si video.sper sa ma descurc si totul sa iaiasa bine

cretzulina_
03.11.2010, 19:34:01
Bine ati venit fetelor!

isabellrxndr
03.11.2010, 20:04:22
Care sunt florile lunii octombrie? adica ce flori mai ieftine putem folosi pentru ornat?
crizanteme de mii de feluri, cale, trandafiri, crini, dar poti folosi fructe, ghinde, frunze aramii, castane, nuci, bostani, gerbera.... o toooona de posibilitati ;;)

Danet
09.11.2010, 21:14:12
Wow astea da coincidente,sau sa zic mai bine soarta?! :))

buna !! nu e chiar coincidenta ;-) pt ca noi ne-am legat sufleteste unul de altul pe 15 oct., am decis ca pe 15 oct facem nunta. Dar nu era neaparat !!! culmea nasii nostrii tot pe 15 oct au avut nunta la acelasi local;-)da sunt coincidente multe. Dar noi am hotarat ca vrem nunta toamna si am zis de ce nu sa n-o facem chiar de ziua noastra!!!

Danet
09.11.2010, 21:19:34
Buna !!! mai fetelor sa va zic si eu ce am pregatit?! pai am dat arvuna la formatie si la local, am luat vinul , si acum ma gandesc sa ma ocup de fotograf. Sa va dau un sfat celor care nu au vb de muzica, mai ales celor care vor formatie nu dj: grabiti-va!!![-X eu am sunat la o gramada de formatii care le stiam, cred ca vreo 15 si mai mult de trei sferturi erau ocupate pe 15 oct. !!!si eu am ramas cam surprinsa dar asta e!!!

Ramona_Balog
11.11.2010, 16:14:36
Salutare miresicilor de 15.10.2011 !!! Noi deja ne-am hotarat pentru restaurantul Cocosul Rosu...zilele acestea am dat deja avansul. Cine mai are erzervat la Cocosul Rosu pe 15?

Dedelush
11.11.2010, 21:22:44
Buna...Ma alatur si eu voua ca sa nu raman in urma cu pregatirile...Desi acum mi se pare ca am timp sa le aranjez pe toate...Insa in timp sunt sigura ca ne vom indruma una pe cealalta si astfel nu uitam sa organizam perfect nunta de vis. Momentan am dat doar avansul pentru local. La celelalte inca am semne de intrebare. Primesc multe sugestii de la persoane diferite si mi-e greu sa ma decid. Voi cum reusiti? :-p

ella115
15.11.2010, 18:51:42
Ciao miresici!!!!Mai exista si alte miresici in luna octombrie?daca da,abia astept sa vorbim;-)

buna sunt si eu de octombrie:)

ella115
15.11.2010, 18:59:09
nu esti singura..\:D/si unde mai pui ca ne avem nunta in aceeasi zi :)

si eu...
in aceasi zi

ella115
15.11.2010, 19:16:36
buna miresici,eu am nunta pe 1octombrie 2011 si am o mare probleme ,bine ca am timp sa ma gandesc la ce culoare sa fac tema nuntii

cretzulina_
15.11.2010, 19:34:44
buna miresici,eu am nunta pe 1octombrie 2011 si am o mare probleme ,bine ca am timp sa ma gandesc la ce culoare sa fac tema nuntii

la mine spre ex,restaurantul este alb-negru si ma gandeam sa merg in aceeasi culoare...

ella115
15.11.2010, 19:39:13

eu am sa imi cumpar rochia cu 3 sapt inainte ptr ca nu imi permite timpul....
aici in italia sunt prea scumpe si nu imi sa mana ...

ella115
15.11.2010, 19:41:25
la mine spre ex,restaurantul este alb-negru si ma gandeam sa merg in aceeasi culoare...
eu ma gandesc la o culoare calda ....pe alb si negru merg si eu in cesens...el in negru si eu in alb dar restul?

cretzulina_
15.11.2010, 20:36:12
:)) buna asta :))
si restul...cum vrei tu..

ralucuta_22
18.11.2010, 17:27:14
buna miresici ma alatur si eu voua si se pare ca avem nunta in aceeasi zi 1.10.2011:D

ella115
18.11.2010, 17:54:51
suntem putine miresici de octombrie 2011?sau mi se pare mie cine face nunta in luna octombrie,hai sus hai sus hai sus:-$

ralucuta_22
18.11.2010, 18:04:29
lumea se teme de frig in octombrie:D noi ne bucuram si daca vremea va fi ca anul acesta yupyyyy

ralucuta_22
18.11.2010, 18:11:51
hmmm eu rochita am sa mi o iau undeva prin septembrie cred pentru ca in iunie iulie si august preturile o iau razna si nu sunt dispusa sa investesc f multi bani in rochita!sunt rochii frumoase la preturi f accesibile

ella115
19.11.2010, 00:02:46
hmmm eu rochita am sa mi o iau undeva prin septembrie cred pentru ca in iunie iulie si august preturile o iau razna si nu sunt dispusa sa investesc f multi bani in rochita!sunt rochii frumoase la preturi f accesibile

este o idee buna ,asa voi face si eu si chiar daca vreau sa o cumpar mai repede nu reusesc ....

ella115
19.11.2010, 00:04:47
noapte buna miresici de octombrie,eu astept poze cu ce stil de rochie vreti nb

ella115
19.11.2010, 00:06:22

si eu sunt de acord cu tine,vreau sa stiu daca esti de acord cu marturiile.Eu sincer sunt in dilema

cretzulina_
19.11.2010, 00:16:12
si eu sunt de acord cu tine,vreau sa stiu daca esti de acord cu marturiile.Eu sincer sunt in dilema

si eu sunt in dilema cu marturiile...dar cred ca voi lua flori pt doamne si trabucuri pt domni...asa m-am gandit...dar sa vedem cam la ce bani ajunge toata treaba..
rochita eu mi-o voi face la croitoreasa..dupa sarbatori ne vom vedea sa vedem ce materiale gasim..
in rest...ma gandeam sa pun si putin turcoaz pe mese...poate place-cardurile,meniurile si nr de mese sa fie pe turcoaz...as fi vrut si niste lumanarele..dar mi-e frica sa nu stric pene restaurantului...poate se intampla ceva cu ele de la caldura degajata de lumanarele..

ralucuta_22
19.11.2010, 13:32:10

Marturii..nu stiu ce sa zic inca dar oricum imi cam displac, clasicele saculete cu bombonele sau ciocolatica cu poza mirilor.Poate mi vine vreo idee dar daca nu zic eu ca nu i musai sa existe...oricum dupa un pahar 2 3 4 multi uita de existenta lor pe mese:)) .

ralucuta_22
19.11.2010, 13:37:46
cam asta mi a placut mie in mod deosebit ca model,nu pot sa zic acum ca mi place un anumit tip de rochie(printesa, sirena, cu trena etc.) pana nu o vad cum sta pe mine.:D

ella115
20.11.2010, 16:02:23
miresicilor de octombrie unde ati fugit?v-ati razgandit in privinta lunii????

Lexxa
20.11.2010, 21:46:23
Suntem inca aici...eu una sunt ;;)

Si vin cu vesti noi in ceea ce priveste pregatirile mele...
Pe anul asta mai am doar muzica de 'rezolvat'...am acontat si foto-video in dupa-amiaza asta...restaurantul il am din septembrie, am stabilit biserica tot saptamana asta...am stabilit de unde iau vinul (luna trecuta)...restul ramane sa rezolv dupa sarbatori #:-S

Pana la sfarsitul lunii vreau sa inchei contract si pentru muzica si ...gata!

Va pup fetelor! :*

ella115
20.11.2010, 23:05:15
Suntem inca aici...eu una sunt ;;)

Si vin cu vesti noi in ceea ce priveste pregatirile mele...
Pe anul asta mai am doar muzica de 'rezolvat'...am acontat si foto-video in dupa-amiaza asta...restaurantul il am din septembrie, am stabilit biserica tot saptamana asta...am stabilit de unde iau vinul (luna trecuta)...restul ramane sa rezolv dupa sarbatori #:-S

Pana la sfarsitul lunii vreau sa inchei contract si pentru muzica si ...gata!

Va pup fetelor! :*

ma bucur ca stai bn cu preg, ce ai formatie sau dj?puup

Lexxa
20.11.2010, 23:17:41
ma bucur ca stai bn cu preg, ce ai formatie sau dj?puup

Sa spunem ca sunt harnicuta...desi...trebuie sa recunosc ca ma gandesc si la celelalte detalii...stiu cam ce vreau si cum - am planul de idei ;)), dar propriu-zis de la anul incep...pentru anul asta doar cele enumerate sunt planificate spre a fi rezolvate.
Inca nu am contractat muzica...noi inclinam spre DJ... acum sondam piata - vizionam prezentari, ascultam...
Sper ca pana in decembrie sa incheiem contractul si pentru muzica...

Te pup! :*

ella115
20.11.2010, 23:21:45
Sa spunem ca sunt harnicuta...desi...trebuie sa recunosc ca ma gandesc si la celelalte detalii...stiu cam ce vreau si cum - am planul de idei ;)), dar propriu-zis de la anul incep...pentru anul asta doar cele enumerate sunt planificate spre a fi rezolvate.
Inca nu am contractat muzica...noi inclinam spre DJ... acum sondam piata - vizionam prezentari, ascultam...
Sper ca pana in decembrie sa incheiem contractul si pentru muzica...

Te pup!
:*

eu am rezolvat cu muzica si o sa avem formatie

cretzulina_
21.11.2010, 00:06:08
Buna fetele!Eu am rezolvat tot ce era pt anul asta...adik restaurantul il am din august-sept,am dat avans la foto,am semnat ctr cu video si luna viitoare dam avansul,cu dj-ul am stabilit tot,numai ca nu prea reusim sa ne vedem din cauza programului si...pt ca trebuia sa impac si capra si varza am dat si avans la o formatie care imi va canta doar 3 ore.Aseara mi-am facut si modele de place-carduri si nr pt mese,acum trebuie doar sa gasesc cartonul sa le scot...app stie cineva daca o imprimanta color e capabila sa-mi scoata un anume fond pe care l-am pus eu in paint?

ella115
21.11.2010, 00:10:25
Buna fetele!Eu am rezolvat tot ce era pt anul asta...adik restaurantul il am din august-sept,am dat avans la foto,am semnat ctr cu video si luna viitoare dam avansul,cu dj-ul am stabilit tot,numai ca nu prea reusim sa ne vedem din cauza programului si...pt ca trebuia sa impac si capra si varza am dat si avans la o formatie care imi va canta doar 3 ore.Aseara mi-am facut si modele de place-carduri si nr pt mese,acum trebuie doar sa gasesc cartonul sa le scot...app stie cineva daca o imprimanta color e capabila sa-mi scoata un anume fond pe care l-am pus eu in paint?

imi pare rau ca nu te pot ajuta ...:(sper sa aflii pe cineva sa iti dea un sfat:*

cretzulina_
21.11.2010, 00:25:42
imi pare rau ca nu te pot ajuta ...:(sper sa aflii pe cineva sa iti dea un sfat:*

si tu..cum stai cu pregatirile?

amarilda
21.11.2010, 00:36:30
app stie cineva daca o imprimanta color e capabila sa-mi scoata un anume fond pe care l-am pus eu in paint?
mmm...tot ce e posibil..insa vor fi niste diferente de nuante..ptr ca monitorul tau foloseste scala de culori RVB iar printul (imprimanta) CMJN..e o chestie tehnica, dar cum tu nu vrei sa imprimi o revista ci niste numere de masa nu cred ca ar avea o importanta cruciala nuantele;;)
succes!

cretzulina_
21.11.2010, 01:09:05
mmm...tot ce e posibil..insa vor fi niste diferente de nuante..ptr ca monitorul tau foloseste scala de culori RVB iar printul (imprimanta) CMJN..e o chestie tehnica, dar cum tu nu vrei sa imprimi o revista ci niste numere de masa nu cred ca ar avea o importanta cruciala nuantele;;)
succes!

Multumesc frumos de rasp...eu vreau sa-mi scoata fondul cartonului,hartiei in culoarea respectiva...ca numerele vor fi negre,dar nu stiu unde gasesc eu un carton in turquoise-ul care imi place..

amarilda
21.11.2010, 01:16:40
Multumesc frumos de rasp...eu vreau sa-mi scoata fondul cartonului,hartiei in culoarea respectiva...ca numerele vor fi negre,dar nu stiu unde gasesc eu un carton in turquoise-ul care imi place..
pai..in primul rand trebuie sa te asiguri ca acel carton are o grosime potrivita ptr tipul tau de imprimanta (ca nu se blocheaza inauntru de ex..).
apoi, ce ai facut in paint cu nr de masa negru pe fond turcoaz sa il exporti ca .jpg si sa-l inserezi intr-o pagina word de ex...salvezi, dai print si in mod normal ar treb sa mearga. bineinteles el va printa ca o fotografie si va trebui sa o decupezi ptr a avea doar cartonul turcoaz, dar daca faci poza suficient de mare in word, totul va fi bine:*
daca nu,mai cauta carton turcoaz pe la librarii sau pe net..tre sa fie;;)
succes!:*

cretzulina_
21.11.2010, 02:19:46
pai..in primul rand trebuie sa te asiguri ca acel carton are o grosime potrivita ptr tipul tau de imprimanta (ca nu se blocheaza inauntru de ex..).
apoi, ce ai facut in paint cu nr de masa negru pe fond turcoaz sa il exporti ca .jpg si sa-l inserezi intr-o pagina word de ex...salvezi, dai print si in mod normal ar treb sa mearga. bineinteles el va printa ca o fotografie si va trebui sa o decupezi ptr a avea doar cartonul turcoaz, dar daca faci poza suficient de mare in word, totul va fi bine:*
daca nu,mai cauta carton turcoaz pe la librarii sau pe net..tre sa fie;;)
succes!:*

eu am facut totul deja in word...am impartit pagina si am dat add from file la sablon pe care l-am editat mai apoi...
multumesc mult de tot pt raspunsuri

amarilda
21.11.2010, 02:24:44
eu am facut totul deja in word...am impartit pagina si am dat add from file la sablon pe care l-am editat mai apoi...
multumesc mult de tot pt raspunsuri
ok. cu placere:*sa-mi zici daca a mers;;)

cretzulina_
21.11.2010, 02:26:44
ok. cu placere:*sa-mi zici daca a mers;;)

Cu siguranta :* dar intai tre sa iau un cartus color si sa vad ce carton merge la imprimanta mea..app cum pot afla?doar sa incerc cartoane de diferite gramaje?

ella115
21.11.2010, 14:51:30
si tu..cum stai cu pregatirile?

eu nu ma stresez prea mult,inca. Cum nu sunt acasa in romania nu pot face prea multe. cu o luna inainte voi alerga ca disperata...pana atunci doar planuri. Bine doar am dat acont la sala,formatie si foto-video in rest...vrem sa luam verighetele cat mai curand ceea ce inseamna decembrie cel tarziu ianuarie..:)>-

ralucuta_22
21.11.2010, 16:34:15
cam cati ati dat l video plsss spuneti mi si mie:D

ella115
21.11.2010, 22:16:41

noi am dat 250€/:)

ralucuta_22
22.11.2010, 08:52:36
noi am dat 250€/:)

F acceptabil pt ca npua ne a cerut 400 si ni s a parut cam mult .Suntem in cautare si vroiam sa mi fac o idee asupra pretului.Multumesc ella:*

cretzulina_
22.11.2010, 11:03:48

Noi am dat 350 euro

Lexxa
22.11.2010, 21:42:40

Pe noi foto - video ne ajunge 2000 de lei. ;;)

ella115
22.11.2010, 21:46:18
Pe noi foto - video ne ajunge 2000 de lei. ;;)

buna, pe noi ne-a ajuns 250€

ralucuta_22
23.11.2010, 09:04:32
fetelor la ce culori v ati gandit pentru sala?

ella115
23.11.2010, 09:26:12

asta e una din problemele mele

cretzulina_
23.11.2010, 10:01:59

eu m-am decis...avand in vedere ca sala este alb negru, voi merge pe aranjamente alb negru si pt mese,adik huse si pene si voi avea si un strop de culoare turcoaz,adik place-cardurile,meniurile si nr de mese

ella115
23.11.2010, 22:34:42
eu m-am decis...avand in vedere ca sala este alb negru, voi merge pe aranjamente alb negru si pt mese,adik huse si pene si voi avea si un strop de culoare turcoaz,adik place-cardurile,meniurile si nr de mese

nu cam sobru a...?zic si eu!?

ralucuta_22
24.11.2010, 09:41:03
La mine in ciuda faptului ca e luna de toamna si poate ar merge un auriu un mai stiu eu ce voi folosi un verde crud cu alb.Mie culorile astea imi inspira f multa liniste :D

xoxo
25.11.2010, 09:33:13
Buna ...si eu sunt miresica in oct 2011...Pana acum am rezolvat restaurantul si lautarii .In rest nimik,nu stiu cu ce sa incep,si am refer la invitatii ,marturii si multe altele.Voi cu procedati ?:*

xoxo
25.11.2010, 09:36:36

Eu am ales rosu cu alb,ca asa sunt si culoarile restaurantului.Ma tot gandesc la aranjamentele de pe mese ,cum sa arate si ce flori sa pun.Voi la ce va-ti gandit?

ralucuta_22
25.11.2010, 18:41:24
Eu am ales rosu cu alb,ca asa sunt si culoarile restaurantului.Ma tot gandesc la aranjamentele de pe mese ,cum sa arate si ce flori sa pun.Voi la ce va-ti gandit?

La mine vor fi jumatate din mese cu pene de strut si jumatate cu flori

Dedelush
26.11.2010, 10:28:41
La mine vor fi jumatate din mese cu pene de strut si jumatate cu flori
Hmmm..pene ...interesant. Personal nu am mai vazut asa ceva dar dau acum un search. Cred ca o sa arate superb... Eu nu m-am decis asupra unei culori.. Insa inclin spre lila..O sa vad prin februarie cam ce optiuni am de la firma de decoratiuni.

Dedelush
26.11.2010, 10:30:50
Fetelor, voi cand va cumparati rochia? Eu ma gandesc cu 2-3 luni inainte...intentionez sa slabesc :)) dar lumea deja ma intreaba daca am cumparat-o... Mi se pare asa ciudat.. Oricum eu sunt cu pregatirile abia la inceput. Am doar sala, biserica si nasii. In weekend stabilesc foto-video si dj..desi cam greu de la Bucuresti pentru Tulcea..:(

ralucuta_22
27.11.2010, 15:11:31
Fetelor, voi cand va cumparati rochia? Eu ma gandesc cu 2-3 luni inainte...intentionez sa slabesc :)) dar lumea deja ma intreaba daca am cumparat-o... Mi se pare asa ciudat.. Oricum eu sunt cu pregatirile abia la inceput. Am doar sala, biserica si nasii. In weekend stabilesc foto-video si dj..desi cam greu de la Bucuresti pentru Tulcea..:(

Ziceam undeva dede ca eu inetntionez sa mi iau rochia undeva prin setembrie anul viitor ca vara preturile sar in aer...si astept undeva la inceputul lui septembrie...

cretzulina_
27.11.2010, 18:19:04
eu mi-o voi face la croitoreasca..dupa sarbatori ma voi intalni cu ea sa vedem de materiale si ce mai trebuie..

Dedelush
29.11.2010, 20:24:22
Unde ati disparut? Sau sunteti ocupate cu pregatirile? Eu nu am mai rezolvat nimic :)

Ginerel
04.12.2010, 00:22:38
Buna seara!
Acum am gasit acest topic. In sfarsit!
Noi am rezolvat cu restaurantul, formatia, fotograful, la video suntem in cautari, dar am gasit ceva decent la 1500RON. De acum ne ocupam de maruntisurile care iti iau restul timpului.:P
Am stabilit sa luam urmatoarele marturii: http://www.marturiinunta.info/index.php?select=detail&id=101
Ce spuneti, sunt dragute? Pana acum au numai bile albe...
In rest incercam sa gasim oferte prin magazinele mari, poate de la furnizori [am un amic cu o firma ce ne poate ajuta, sper!] pentru bauturi si restul...

http://www.marturiinunta.info/index.php?select=detail&id=101

@Dedelush: vad ca avem in aceeasi zi. Chiar ma gandeam ca nu am mai intalnit oe nicaieri nunta pe 22. Initial am avut programat pe 1 oct, dar cum acea perioada e f aglomerata, nu gaseam formatie sa ne multumeasca, am schimbat data. Asa ca pe ac data ne permitem luxul de a alege ce dorim, cum dorim.

Cu bine!

cretzulina_
04.12.2010, 00:37:10
Buna seara!
Acum am gasit acest topic. In sfarsit!
Noi am rezolvat cu restaurantul, formatia, fotograful, la video suntem in cautari, dar am gasit ceva decent la 1500RON. De acum ne ocupam de maruntisurile care iti iau restul timpului.:P
Am stabilit sa luam urmatoarele marturii: http://www.marturiinunta.info/index.php?select=detail&id=101
Ce spuneti, sunt dragute? Pana acum au numai bile albe...
In rest incercam sa gasim oferte prin magazinele mari, poate de la furnizori [am un amic cu o firma ce ne poate ajuta, sper!] pentru bauturi si restul...

http://www.marturiinunta.info/index.php?select=detail&id=101

@Dedelush: vad ca avem in aceeasi zi. Chiar ma gandeam ca nu am mai intalnit oe nicaieri nunta pe 22. Initial am avut programat pe 1 oct, dar cum acea perioada e f aglomerata, nu gaseam formatie sa ne multumeasca, am schimbat data. Asa ca pe ac data ne permitem luxul de a alege ce dorim, cum dorim.

Cu bine!

Bine ai venit!
Sunt foarte dragute marturiile.Ce v-ati gandit sa puneti in ele,clasicele bombonele sau altceva?
Eu m-am gandit sa-mi fac singura cutiutele pt marturii si inauntru voi pune o inimioara de ciocolata personalizata.
Eu inca nu am ajuns prin magazinele mari sa vad ce oferte au la bautura,dar cu siguranta gasesc mult mai ieftin la vecinii nostri bulgari,asta in cazul in care nu ma ajuta un prieten care aduce bautura ff ieftin.

Spor la pregatiri in continuare!

ralucuta_22
06.12.2010, 20:57:03
Si noi am rezolvat tot in mare parte local, muzica, foto-video, biserica si o parte din bautura pana prin mai anul viitor chiar nu ma mai gandesc sa fac nimic restul vin de la sine:D

Ginerel
06.12.2010, 23:56:23
@cretzulina: inca nu am stabilit ce sa contina marturiile. Aici o las pe ea. Eu daca pun mana pe bomboane le decimez. Mi-am pus masea noua! :))
Ziceai ca poti gasi bautura ieftina la vecini. Eu iti urez succes, dar din ce stiu platesti taxe vamale si presupun ca ajungi la aceeasi chestie. Oricum daca iti iese mai ieftin, spune-mi si mie te rog, poate dam si noi o fuga pe acolo.

@ralucuta_22: am rezolvat si noi ce imi dadea emotii mai mari: restaurant, formatie, fotograf, iar in timpul asta ne ocupam de video[daca mai stii niste variante, da-mi un pont plz], dar nu imi trec de tot. Ideea e ca pana la nunta o sa fim intr-o alergatura continua. Cel putin eu o sa vizitez magazinele de haine s.a. cum nu am facut toata viata mea.

Pentru cine e din jud. Constanta, daca sunteti de acord, as dori un schimb de experienta, ce ati luat, de unde, pe unde ati vazut un anumit lucru, orice ne-ar putea ajuta in comun.

O seara buna!

Lexxa
07.12.2010, 10:53:05
Salutare!

Asa cum v-am spus deja...eu am terminat cu pregatirile - pentru anul acesta :D ... mi-am stabilit nasii (primul lucru pe lista), apoi restaurantul, dupa care m-am preocupat de foto-video si muzica (astea au fost cam in aceeasi saptamana), si mi-am gasit si biserica (in ianuarie mergem sa fixam data si sa achitam).

In plus, ginerica 'a facut vorbele' pentru vinul alb (el are la tara posibilitatea pt a face vinul rosu - pe care l-a si facut, iar aseara l-am gustat pentru prima data pe anul asta...si din fericire e bun!!! :)) ... toata lumea asa ne-a spus...din punctul asta de vedere m-am linistit - acum sa dea Domnul sa tina 10 luni! :-p ).

Cam asta am facut eu...si ma opresc aici , momentan... desi...recunosc faptul ca am tras cu ochiul si la rochii de mireasa (la modele), la accesorii...la marturii...invitatii si altele ce tin de 'bucataria' organizarii.
si ar mai fi ceva...noi vrem sa ne facem singuri invitatiile...avem o idee, insa n-am 'conturat-o' inca - va tin la curent cu info'.

Va pup si va doresc o saptamana frumoasa in continuare!

cretzulina_
07.12.2010, 19:36:54
@cretzulina: inca nu am stabilit ce sa contina marturiile. Aici o las pe ea. Eu daca pun mana pe bomboane le decimez. Mi-am pus masea noua! :))
Ziceai ca poti gasi bautura ieftina la vecini. Eu iti urez succes, dar din ce stiu platesti taxe vamale si presupun ca ajungi la aceeasi chestie. Oricum daca iti iese mai ieftin, spune-mi si mie te rog, poate dam si noi o fuga pe acolo.

Taxe vamale se platesc doar pt produsele care nu sunt in UE,daca valoare depaseste 10E!Apoi la granita cu bulgarii doar politia de frontiera controleaza...doar buletinele :) nu te controleaza nimeni in portbagaj pt ca Bulgaria este o tara a UE!
Cu siguranta iesi mai ieftin ca la noi,mai ales ca te duci la ei in Metro!

savi
08.12.2010, 19:18:36
Buna fetelor, eu voi avea nunta pe 1 octombrie, dar acum am altele in cap...am aflat ca sunt insarcinata in 2 luni, bebicu va veni pe lume pe la mijlocul lui iulie....nu stiu cum sa fac cu rochia de mireasa, voi ce ma sfatuiti? eu imi doream o rochie tip sirena...sper sa nu ma ingras prea tare ....cand credeti ca ar trebui sa cumpar rochia...acum sau sa astept pana dupa nastere? Oare voi gasi o rochie potrivita in 2 luni cu tot cu eventuale retusuri???? O seara faina!

Ginerel
08.12.2010, 22:44:47
Buna fetelor, eu voi avea nunta pe 1 octombrie, dar acum am altele in cap...am aflat ca sunt insarcinata in 2 luni, bebicu va veni pe lume pe la mijlocul lui iulie....nu stiu cum sa fac cu rochia de mireasa, voi ce ma sfatuiti? eu imi doream o rochie tip sirena...sper sa nu ma ingras prea tare ....cand credeti ca ar trebui sa cumpar rochia...acum sau sa astept pana dupa nastere? Oare voi gasi o rochie potrivita in 2 luni cu tot cu eventuale retusuri???? O seara faina!

Buna! Sunt si eu pe aici, Ginerel...:P
Mai felicitari pentru bebic! Si eu abia astept sa avem un copilas, ce ne da Dumnezeu. Problema cu rochia e ceva sensibil. Cum eu nu port, nu te pot sfatui, doar iti zic bine ai venit pe grup.

@cretzulina: asta nu am stiut. Nu am platit nici eu pana acum taxe la produse, dar a platiti cineva care a venit din Londra. Ciudat. De care Metro spui d-ta? Din Varna sau e unul mai aproape? Ca si pana acolo am 105 km de la granita prin Vama Veche, plus intors... Oricum daca binevoiesti, pastram legatura. Mie mi-a zis miresica mea ca este oferta la real, parca, de Wisky JB 0,7: la 47 de RON si am inteles ca este un pret rezonabil. Cum ti se pare?

O seara buna!

cretzulina_
09.12.2010, 12:12:51
@cretzulina: asta nu am stiut. Nu am platit nici eu pana acum taxe la produse, dar a platiti cineva care a venit din Londra. Ciudat. De care Metro spui d-ta? Din Varna sau e unul mai aproape? Ca si pana acolo am 105 km de la granita prin Vama Veche, plus intors... Oricum daca binevoiesti, pastram legatura. Mie mi-a zis miresica mea ca este oferta la real, parca, de Wisky JB 0,7: la 47 de RON si am inteles ca este un pret rezonabil. Cum ti se pare?

O seara buna!

Eu fiind din Giurgiu,stiu ca in Ruse este Metro,dar nu stiu care ar fi cel mai apropiat de Mangalia!Ma voi interesa,ca avem niste prieteni de fam in Mangalia si iti voi zice!Auzisem si eu de oferta de la Real,pretul este ok!

cretzulina_
09.12.2010, 12:21:47

Felicitari pt bebe,sa fie sanatos!Cu rochita e cam aiurea ca daca o iei acum nu stii daca si cat te vei ingrasa in timpul sarcinii!O solutie ar fi sa ti-o faci o la croitoreasa,sau prin ultimele luni de sarcina,luna 7,8,te poti duce sa vezi ce gasesti,asa macar vezi cu aproximatie cam cate kg ai luat si daca ar fi gata cu tot cu eventuale retusuri pana la nunta!
O zi buna!

Ginerel
09.12.2010, 12:27:42
Eu fiind din Giurgiu,stiu ca in Ruse este Metro,dar nu stiu care ar fi cel mai apropiat de Mangalia!Ma voi interesa,ca avem niste prieteni de fam in Mangalia si iti voi zice!Auzisem si eu de oferta de la Real,pretul este ok!

Αham....e alta treaba.D+ta faci jumatate de ora, la noi e mai mult. Plus ca la Constanta trebuiesc duse toate. In fine.
Astept noutati!

Cu bine!

cretzulina_
10.12.2010, 18:05:39
Αham....e alta treaba.D+ta faci jumatate de ora, la noi e mai mult. Plus ca la Constanta trebuiesc duse toate. In fine.
Astept noutati!

Cu bine!

:)) eu fac 10 min pana in Bulgaria :))Pai voi nunta o aveti in Ct,nu in Mangalia?Eu maine voi afla cu cat imi da prietenul fratelui meu st de whisky si apoi ma voi hotara ce fac..

Dedelush
12.12.2010, 21:34:04

Cu bine![/QUOTE]
Buna si bine ai venit... am fost cam ocupata cu jobul si nu am mai intrat. Si eu ma bucur ca am gasit pe cineva in aceiasi zi cu mine :) Imi plac foarte mult marturiile si recunosc... initial vroiam si eu tematica mire/mireasa dar am cedat in favoarea fluturilor :) Puteti aborda foarte multe idei trasnite.
Mult succes cu organizarea ;))

Dedelush
12.12.2010, 21:47:41
Bine-ai venit si felicitari pentru bebe :) Mi se pare ceva minunat.. si consider ca este suficient timp sa iti revii dupa nastere. Alaptatul ajuta foarte mult din ceea ce am auzit, insa consider si eu ca cel mai bine ar fi sa faci n model pe comanda, care sa iti puna in evidenta punctele tale forte, fara sa te gandesti daca iti va mai sta la fel de bine in ziua nuntii... Eu sunt o fire mai complicata.. si de aceea vreau sa imi aleg rochia prin mai..iunie...sa fiu sigura ca imi place si in ziua nuntii...plus ca vreau sa slabesc....
Important este ca stii deja modelul pe care il vrei... e cel mai important.
MUlt succes si o sarcina usoara :*

ella115
15.12.2010, 16:55:43
buna miresici si miresoi de octombrie
cum stati la capitolul nasi?

sabrine
15.12.2010, 17:00:36
ahhhhhhhhh...eu nu am:(..sunt in cautare....

ella115
15.12.2010, 17:25:18
ahhhhhhhhh...eu nu am:(..sunt in cautare....

buna,ai timp sa gasesti...
bafta

Ginerel
15.12.2010, 21:38:20
Hmmm...aici stau fara grija. Nasii nostrii sunt o familie exemplu pentru noi. Initiativa a venit din partea lor. Am vorbit doar la telefon despre decizia noastra, urmeaza sa mergem la ei de sarbatori. Si mai sunt si niste prieteni buni carora le-ar face placere sa ne fie nasi. Oricum ne intelegem bine cu toti. Sa dea Domnul sa ramana asa.
Cu bine!

Dedelush
16.12.2010, 20:07:10
Nici noi nu avem inca nasi :( Asteptam raspunsul de la un cuplu insa nu sunt foarte multe sanse..mai ales ca ei sunt in italia acum... Dar este timp si incerc sa nu ma impiedic de acest lucru. Important e ca ne iubim... I se face cuiva mila de noi sa ne cunune :))

Ginerel
17.12.2010, 00:34:50
Nici noi nu avem inca nasi :( Asteptam raspunsul de la un cuplu insa nu sunt foarte multe sanse..mai ales ca ei sunt in italia acum... Dar este timp si incerc sa nu ma impiedic de acest lucru. Important e ca ne iubim... I se face cuiva mila de noi sa ne cunune :))
Sa i se faca mila? Nici in gluma nu pun asa problema... :P Cred ca sunteti oameni buni, iar nasii trebuie sa fie pe masura. E bine sa fie persoane cu care sa va intelegeti bine si sa va ajute, exact in sensul pe care il are postura de nas. Din pacate s-a cam uitat asta pe la noi...

Dedelush
17.12.2010, 18:46:22
Sa i se faca mila? Nici in gluma nu pun asa problema... :P Cred ca sunteti oameni buni, iar nasii trebuie sa fie pe masura. E bine sa fie persoane cu care sa va intelegeti bine si sa va ajute, exact in sensul pe care il are postura de nas. Din pacate s-a cam uitat asta pe la noi...
Glumeam si eu..Problema e ca noi suntem cam tinerei... vom avea 23-25 cand vom spune "Da" iar prietenii nostri nici nu se gandesc la asa ceva... E cam greu pentru ca noi suntem cei care sparg gheata... Si eu imi doresc niste nasi tineri, plini de energie voie buna si chef de distractie.. insa e dificil :)
Si ma bucur ca in sfarsit am semnat contractele cu foto-video si muzica. Stau linistita de sarbatori<:-p

Ginerel
17.12.2010, 23:50:22
Glumeam si eu..Problema e ca noi suntem cam tinerei... vom avea 23-25 cand vom spune "Da" iar prietenii nostri nici nu se gandesc la asa ceva... E cam greu pentru ca noi suntem cei care sparg gheata... Si eu imi doresc niste nasi tineri, plini de energie voie buna si chef de distractie.. insa e dificil :)
Si ma bucur ca in sfarsit am semnat contractele cu foto-video si muzica. Stau linistita de sarbatori<:-p

Cum tinerei?! Si la cat sa va luati? La 30 de ani? Eu am 25, iar la anul doar ce voi fi facut 26, in a doua zi de 26 de ani ma insor. Miresica e mai mica ca mine cu 2 luni. Cumva regret ca nu am putut sa fac nunta mai devreme. Am tot amanat ca nu sunt bani, ca bla-bla. Legat de nasi...ai nostrii sunt oameni in toata firea, au 3 baietei draguti si ii vrem ca nasi pentru ca ii vad ca un exemplu, plus ca sunt niste oameni deosebiti, apoi ne cunostem de cand eram eu mic.
Imi zici si mie te rog ce pachet/oferta ai luat la video? Eu inca nu am rezolvat cu asta, sunt in dubii si poate prind un pont bunicel....:d

Cu binw!

Dedelush
18.12.2010, 20:49:55
Cum tinerei?! Si la cat sa va luati? La 30 de ani? Eu am 25, iar la anul doar ce voi fi facut 26, in a doua zi de 26 de ani ma insor. Miresica e mai mica ca mine cu 2 luni. Cumva regret ca nu am putut sa fac nunta mai devreme. Am tot amanat ca nu sunt bani, ca bla-bla. Legat de nasi...ai nostrii sunt oameni in toata firea, au 3 baietei draguti si ii vrem ca nasi pentru ca ii vad ca un exemplu, plus ca sunt niste oameni deosebiti, apoi ne cunostem de cand eram eu mic.
Imi zici si mie te rog ce pachet/oferta ai luat la video? Eu inca nu am rezolvat cu asta, sunt in dubii si poate prind un pont bunicel....:d

Cu binw!

Desi locuiesc acum in Bucuresti...nunta va fi in Tulcea si am luat foto-video de acolo... Am ales ceva bun si nu regret decizia luata. Sunt de parere ca doar cu aceste amintiri raman dupa ce se termina totul si e important sa fie ceva calitativ. Am optat pentru un pachet care include si sedinta TTD dupa nunta. Imi place mult ideea asta si sper sa iasa ceva haios. :D
Am vazut locatia in care se va desfasura nunta voastra si m-am indragostit... Daca era in alta zi...sigur veneam la nunta :))) In privinta foto am vazut ca esti pasionat si sigur gasesti pe cineva capabil sa realizeze exact ceea ce doresti.... Eu zic sa te grabesti totusi..cei buni se ocupa repede :(
Pana la urma tematica nuntii voastre ramane mire-mireasa??? o:-)

iulllyyy
19.12.2010, 13:01:51
Am stabilit si noi data de 1 octombrie , initial am vrut in septembrie dar nu am gasit nici formatie nici restaurantul liber.Pana acum am dat avans la restaurant , formatie, , foto si video.Din pacate nu am gasit nasi , dar speram din tot sufletul sa gasim o pereche tanara cu care sa ne intelegem.

A si mi-am cumparat rochita :)

rukmyny_85
19.12.2010, 13:13:50
Am stabilit si noi data de 1 octombrie , initial am vrut in septembrie dar nu am gasit nici formatie nici restaurantul liber.Pana acum am dat avans la restaurant , formatie, , foto si video.Din pacate nu am gasit nasi , dar speram din tot sufletul sa gasim o pereche tanara cu care sa ne intelegem.

A si mi-am cumparat rochita :)

o sa gasiti...stai linistita nu ramai nemaritata
noi am vrut tot asa toamna k socrela si asta al meu nu suporta caldura....
din pacate anul trecut pe 3 oct a plouat anu asta pe 9 oct a plouat......hmmmm vremea asta:-$

iulllyyy
19.12.2010, 13:59:12
Nu conteaza daca ploua oricum nu avem timp sa facem mai nimic , avem si cununia civila in aceeasi zi.O sa facem o sedinta foto dupa nunta aia conteaza :D

Ginerel
19.12.2010, 14:40:01
Desi locuiesc acum in Bucuresti...nunta va fi in Tulcea si am luat foto-video de acolo... Am ales ceva bun si nu regret decizia luata. Sunt de parere ca doar cu aceste amintiri raman dupa ce se termina totul si e important sa fie ceva calitativ. Am optat pentru un pachet care include si sedinta TTD dupa nunta. Imi place mult ideea asta si sper sa iasa ceva haios. :D
Am vazut locatia in care se va desfasura nunta voastra si m-am indragostit... Daca era in alta zi...sigur veneam la nunta :))) In privinta foto am vazut ca esti pasionat si sigur gasesti pe cineva capabil sa realizeze exact ceea ce doresti.... Eu zic sa te grabesti totusi..cei buni se ocupa repede :(
Pana la urma tematica nuntii voastre ramane mire-mireasa??? o:-)
Ehh aici sunt total de acord cu tine! Foto si video sunt cumva singurele amintiri ramase dupa nunta. Pt TTD o sa luam o decizie dupa nunta, sa vedem cum stam cu fondurile. Nu ma calicesc, dar vreau sa fiu atent la ce facem. Fotograful este Marian Sterea. Il cunosc personal si bag mana in foc pentru el ca va face treaba buna. Acum problema era la partea video. Am de ales intre un domn Decebal Banica si Florin Bucur, ambii cu oferte asemanatoare. Din pacate eu nu pot merge sa discut cu dansii, asa ca a fost logodnica, iar ea saraca zice ca nu le are...sa zic eu cum vreau... In fine...
Legat de locatia noastra eu doar in poze am vazut-o. Mai am pana ajung acasa. E frumoasa intr-adevar, dar din pacate am auzit si lucruri cam urate despre personalul de acolo. Sa sea Domnul sa nu intampinam dificultati!
Legat de tematica...aici eu sunt in pom si pomul in aer. Miresica, saracuta ma intreaba cum as vrea aia sau aia, dar nu le am cu astea, ce sa zic... Abia reusesc sa imbin un blug cu o camasa casual, dara sa ma bag la tematica. Despre fotografii imi mai dau cu parerea. Ea e hair-stilist si cred ca vede altfel lucrurile. Am incredere in ea. Prefer sa ma ocup de lucrurile mai...grele.:D

@ iulllyyy Nu stiu de ce, dar as zice ca nasii gasesc pe fini. Las'ca aveti timp o gramada. zici ca vrei o pereche tanara. Noi am ales o familie cu ''experienta''. Am pana in 40 de ani si ii doresc ca nasi pentru ca avem ce invata de la ei. As mai pune si a doua pereche de nasi, un coleg f bun cu sotia lui, dar nu se poate.

Succes!

Sarbatori fericite!

Ginerel
19.12.2010, 14:41:23
Nu conteaza daca ploua oricum nu avem timp sa facem mai nimic , avem si cununia civila in aceeasi zi.O sa facem o sedinta foto dupa nunta aia conteaza :D
Nu stiu pe unde am auzit, dar se spune ca daca ploua in ziua nuntii, mirii vor avea viata imbelsugata, deci tot raul spre bine! :D

iulllyyy
19.12.2010, 16:06:33
Asa am auzit si eu ;)) Sa speram ca nu ploua cu galeata , cateva picaturi nu strica.
Noi ne-am gandit la tineri tocmai pentru ca parintii mei au niste nasi mai mari decat ei si ma uit ca nu mai au acelasi chef de viata.Cand merg in vizita la ei , sau cand vin ei la noi nu mai e ca inainte.De aceea vrem sa fie cat de cat tineri , pana in 40 ca sa putem sa fim in primul rand prieteni.Sfaturi primim de la parinti , au destula experienta ;))
Astept sa ne gaseasca si pe noi cineva :) Sarbatori Fericite!

Marian Sterea face niste poze superbe!Felicitari pentru alegere.

sabrine
19.12.2010, 17:46:54
Buna fetelor,

Unde mergeti in luna de miere? Eu deja am inceput sa ma gandesc la ea...cu cat mai devreme cu atat mai ieftin....

Ce idei aveti pt luna oct in ce priveste luna de miere?..

rukmyny_85
19.12.2010, 17:58:32
Buna fetelor,

Unde mergeti in luna de miere? Eu deja am inceput sa ma gandesc la ea...cu cat mai devreme cu atat mai ieftin....

Ce idei aveti pt luna oct in ce priveste luna de miere?..

eu in oct am fost
5 zile atat ca am mai fost cu o colega care a avut nunta odata cu mine....si ei se grabeau sa vina acasa si uite asa s-a scurtat vacanta
am fost brasov,sibiu,transfagarasan,vidraru,bicaz
a fost super....am prins numai soare......offf ce vremea buna si in oras la mn ploua=))))

Dedelush
20.12.2010, 23:55:24
Mi-ar placea si mie sa fac luna de miere cu inca un cuplu.. Ar fi interesant si mai putin plictisitor ;))
Voi ce ati mai rezolvat pentru anul asta? Eu nu cred ca mai fac ceva...

Ginerel
21.12.2010, 00:38:52
Antalia, Turcia? All-inclusive? Acolo as merge in luna de miere...su saptamana, dar sa fie ceva de neuitat!
Cum nunta e in octombrie, mi-ar placea la nebunie sa mergem undeva unde va fi mult soare si apa... Eu unul urasc iarna. Cosmarul meu. Visam sa ajung in Hawai, Tahiti, gen laguna albastra. Cam mult, dar...nu se stie! :D

rukmyny_85
21.12.2010, 00:51:01
Antalia, Turcia? All-inclusive? Acolo as merge in luna de miere...su saptamana, dar sa fie ceva de neuitat!
Cum nunta e in octombrie, mi-ar placea la nebunie sa mergem undeva unde va fi mult soare si apa... Eu unul urasc iarna. Cosmarul meu. Visam sa ajung in Hawai, Tahiti, gen laguna albastra. Cam mult, dar...nu se stie! :D

la starea civila iti capseaza buletinul.....
si tipa asta nu a stiut si i l-a capsat si daca e capsat devine nul asadar nu poate iesi din tara
am decis sa facem toti 4 o minivacanta impreuna......avem timp sa ne plimbam oriunde noi 2;-)

Ginerel
21.12.2010, 03:24:10
la starea civila iti capseaza buletinul.....
si tipa asta nu a stiut si i l-a capsat si daca e capsat devine nul asadar nu poate iesi din tara
am decis sa facem toti 4 o minivacanta impreuna......avem timp sa ne plimbam oriunde noi 2;-)

da, uitasem asta cu anularea CI.. dar in cateva sapt tot elibereaza unul nou...

NB

sabrine
21.12.2010, 08:36:03
Nu trebuie sa iti schimbi buletinul in zilele urmatoare.Buletinul mai este valabil in 3 saptamani dupa ce te casatoresti(iti schimbi buletinul).Poti sa iesi din tara fara probleme..m-am interesat.
M-am interesat si cu pasaportul cum este.
Atata timp cat ai o viza de exemplu in America se da pe 5-10 ani viza....atata timp cat viza ta e valabila pe numele de fata vei putea sa folosesti cele 2 pasapoarte(nou si vechi) ,pasaportul vechi folosindu-l doar pt cand mergi in America.

P.S: in Bucursti exista si "buletin de urgenta"...in cateva ore ti-l da(anul trecut cumnata mea si-a facut buletin de urgenta dupa ce s-a casatorit)...pe la Unirii...nu mai stiu unde exact.Stiu ca iti trebuie dovada :bilete de avion si certificat de casatorie.

O zi minunata!

emili
21.12.2010, 20:16:54
Ce mai pune ti la cale pe aici ? Ce noutati aveti .
Avem si un MIRESOI sau e gluma?

ella115
21.12.2010, 23:29:41
buna seara miresici, nu am mai intrat pe topicul asta
eu am gasit nasi ...
de acum sa vedem ce mai reusim sa facem
va pup

ella115
22.12.2010, 14:49:20
buna ziua meresici si miresoi...
vad ca e slaba miscare pe aici
sa aveti o zi buna

ella115
22.12.2010, 22:55:56
buna ziua meresici si miresoi...
vad ca e slaba miscare pe aici
sa aveti o zi buna

sarbatori fericite,miresici si miresoi de 2011

bichonelmic
22.12.2010, 23:28:52
buna seara miresici, nu am mai intrat pe topicul asta
eu am gasit nasi ...
de acum sa vedem ce mai reusim sa facem
va pup
nici eu n-am mai intrat pe topicul asta .am nunta in octombrie .cum sta treaba pe aici?

ralucuta_22
23.12.2010, 13:53:36
Buna fetelor a cam trecut o perioada de cand n am mai intrat cum mai stati?noi am cam pus la punct ce era in mare:nasi,local,biserica,foto-video,muzica si o parte din bautura...ramane sa ne luam la inceputul anului viitor verighetele dar am auzit ca s-a cam scumpit gramul de aur .Uitandu ma pe net dupa niste modele de rochite am gasit cateva care sper sa va placa si voua si sa va fie de folos:*:*:*

emili
23.12.2010, 18:42:16
Sunt foarte frumoase de la ce firma Sunt?Si din ce colectie 2010 sau 2011???

ralucuta_22
24.12.2010, 12:38:22
Sunt foarte frumoase de la ce firma Sunt?Si din ce colectie 2010 sau 2011???

Buna emili sunt de la La Sposa si rochiile fac parte atat din colectia 2010 cat si 20111 .Eu mi le-am scos sa pot prelua un model.:D Sarbatori fericite tuturor!!!<:-P<:-P<:-P

emili
24.12.2010, 20:19:20
sarbatori fericite si multe cadouri de la Mosul<:-P

bichonelmic
24.12.2010, 22:26:44
La multi ani:))
Sarbatori fericite.:))

Ginerel
25.12.2010, 21:45:13
"Crãciun fericit!" si "La multi ani!" Sa ne inceapa anul cu dreptul in ale nuntii :P

rukmyny_85
25.12.2010, 22:03:18
"Crãciun fericit!" si "La multi ani!" Sa ne inceapa anul cu dreptul in ale nuntii :P
craciun fericit si spor la miresit pe 2011 mai active ca pana acum

cretzulina_
26.12.2010, 12:48:02
Craciun fericit!Multa sanatate,fericire si intelegere tuturor!

ella115
27.12.2010, 22:37:54
nici eu n-am mai intrat pe topicul asta .am nunta in octombrie .cum sta treaba pe aici?

slabut,slabut tare de tot
de parca nu s.ar face nunti in octombrie...;))
va astept la povesti

cretzulina_
28.12.2010, 10:07:39
Majoritatea miresicilor de oct sunt raspandite pe alte subiecte si aici se intra mai rar!

Ginerel
28.12.2010, 21:10:56
Ce pacat ca nu exista o functie de cautare dupa criteriul "data nuntii"... :P

La multi ani!

Ps: uitasem! Am vbt cu nasii, e stabilit! Yupeee! :d

Dedelush
28.12.2010, 23:00:46
Buna,
Am revenit dupa un miniconcediu acasa :) Am semnat contractele pe foto dj si muzica si am discutat ceea ce ma interesa. SUnt mai linistita acum. Inca imi lipsesc nasii insa din ianuarie incepem sa intrebam cunoscutii daca au placerea sa ne cunune. Sunt cam aglomerata cu jobul in perioada asta insa sper sa prind niste ponturi bune de la voi.
Inca nu mi-am ales o tema... ma tot razgandesc :(
Uff e greu rau de tot

Ginerel
01.01.2011, 23:01:55
Buna,
Am revenit dupa un miniconcediu acasa :) Am semnat contractele pe foto dj si muzica si am discutat ceea ce ma interesa. SUnt mai linistita acum. Inca imi lipsesc nasii insa din ianuarie incepem sa intrebam cunoscutii daca au placerea sa ne cunune. Sunt cam aglomerata cu jobul in perioada asta insa sper sa prind niste ponturi bune de la voi.
Inca nu mi-am ales o tema... ma tot razgandesc :(
Uff e greu rau de tot

Noua ne-au venit marturiile. Sunt tare dragute! Ahhh le-am vazut pe web, ca nu sunt acasa, dar tot dragute :D Cele de aici:
Zic ca sunt dragute :D
Cu nasii de rezolva, totusi e bine sa ii ai din timp ca sa discutati anumite detalii legate de organizare sau ce-o mai fi.
Astept si eu niste ponturi pentru bautura de la voi. Am si niste promisiuni, dar...m-am ars cu promisiunile in viata si nu prea mai au "greutate" la mine...
Legat de tema nuntii...ma abtin ca sunt... "afon" la aspectul asta.
Ziceai ca esti aglomerata cu job-ul? Sa iti ajute Domnul sa ai putere sa muncesti, ca in rest se rezolva treburile. Am mai prins si eu curaj ultima vreme. Mi se parea dificil cu banii, dar nu e chiar asa.

La multi ani cu sanatate!

cretzulina_
05.01.2011, 21:33:52
Noua ne-au venit marturiile. Sunt tare dragute! Ahhh le-am vazut pe web, ca nu sunt acasa, dar tot dragute :D Cele de aici:

Si ce pui in ele?Eu am o mare problema in sensul asta ca nush ce sa iau..

Ginerel
06.01.2011, 00:08:51
Si ce pui in ele?Eu am o mare problema in sensul asta ca nush ce sa iau..
Mie imi plac alunele/stafidele in ciocolata. Dar las pe miresica mea sa decida, sa se simta bine, caci sincer nu dau mare importanta la asta. Pentru ca sunt si anti-talent....
La multi ani!

balaceanu
06.01.2011, 00:30:23
Cu nasii de rezolva, totusi e bine sa ii ai din timp ca sa discutati anumite detalii legate de organizare sau ce-o mai fi.
Astept si eu niste ponturi pentru bautura de la voi. Am si niste promisiuni, dar...m-am ars cu promisiunile in viata si nu prea mai au "greutate" la mine...
Ziceai ca esti aglomerata cu job-ul? Sa iti ajute Domnul sa ai putere sa muncesti, ca in rest se rezolva treburile. Am mai prins si eu curaj ultima vreme. Mi se parea dificil cu banii, dar nu e chiar asa.

La multi ani cu sanatate!
hei!am crezut ca ai disparut;;).nu ai mai intrat pe miresici de 2011

Ginerel
06.01.2011, 21:17:39
hei!am crezut ca ai disparut;;).nu ai mai intrat pe miresici de 2011

Ba chiar intru, dar cum fetele vorbesc de rochite, par pus in bob si lucruri de gen, nu cred ca as trebui sa ma bag ca musca-n lapte. Nu le am cu astea. Sunt cam in pom. Eu inca ma intreb ce costum sa iau asa ca sunt departe :P Dar stau in umbra...Ha-ha! :D :D
Apoi perioada asta a fost foarte aglomerata pe aici, ajung acasa de obicei dupa ora 21:00. Nu mereu, de obicei.

La multi ani!

lena87
11.01.2011, 23:37:47
Ba chiar intru, dar cum fetele vorbesc de rochite, par pus in bob si lucruri de gen, nu cred ca as trebui sa ma bag ca musca-n lapte. Nu le am cu astea. Sunt cam in pom. Eu inca ma intreb ce costum sa iau asa ca sunt departe :P Dar stau in umbra...Ha-ha! :D :D
Apoi perioada asta a fost foarte aglomerata pe aici, ajung acasa de obicei dupa ora 21:00. Nu mereu, de obicei.

La multi ani!

Auzi, da ce costum i-ti iei ca ma inebunit de cap ginerelu meu :)):))Ce culoare? Al meu zice ca e la moda costumu stramt cu pantalonii pana stramti.Da ce se face ca are paranteze#-o#-o

lena87
11.01.2011, 23:50:20
.
.
Beton marturiile , poti sa pui in ele o bomboana Rafaelo daca are loc sau o ciocolatica de cafea . Am vazut in Metro la pungi mari cred ca erau o suta . Eu asa o sa fac:D

CONT_INCHIS_46060
12.01.2011, 13:20:28
Buna,
si eu sunt o mirescuca de 2011 mai exacta in 22 octombrie, daca va putei da seama doar aseara adica in data de 11.01.2011 ne-am hotarat sa face nunta anul asta deci va dati seama ca nici nu stiu cu ce sa ma apuc :-&, azi am vb pt sala si sambata ma duc sa dau avansul, luna asta traba sa ma duc sa vad la primarie sa vad ce si cum se face pe acolo ca habar nu am, sper sa vb multe cu voi si ne impartasim experientele

CONT_INCHIS_70536
13.01.2011, 09:20:01
Buna ziua. Ce grabite (si grabit) sunteti cu programarile, contractele si rezervarile :o. Noi abia in noiembrie ne-am hotarat sa facem nunta. Am rezervat atunci restaurantul si cam atat. :) Abia sapt trecuta am aranjat cu muzica. In rest, mai e timp! Speram noi asa.

Bine v-am gasit!

cretzulina_
13.01.2011, 10:12:29
Buna,
si eu sunt o mirescuca de 2011 mai exacta in 22 octombrie, daca va putei da seama doar aseara adica in data de 11.01.2011 ne-am hotarat sa face nunta anul asta deci va dati seama ca nici nu stiu cu ce sa ma apuc :-&, azi am vb pt sala si sambata ma duc sa dau avansul, luna asta traba sa ma duc sa vad la primarie sa vad ce si cum se face pe acolo ca habar nu am, sper sa vb multe cu voi si ne impartasim experientele

iubita la primarie vb cu 1..2 luni inainte pt ca actele ti le primeste cu 2 sapt inainte de nunta...vezi de muzica si de foto-video,astea sunt cele mai importante dupa restaurant.

cretzulina_
13.01.2011, 10:15:11
Buna ziua. Ce grabite (si grabit) sunteti cu programarile, contractele si rezervarile :o. Noi abia in noiembrie ne-am hotarat sa facem nunta. Am rezervat atunci restaurantul si cam atat. :) Abia sapt trecuta am aranjat cu muzica. In rest, mai e timp! Speram noi asa.

Bine v-am gasit!

Eu grabita nu pot zice ca am fost,doar ca mi-a placut sa rezolv cu ce a fost mai important ca apoi sa stau linistita...si-ti mai zic un secret:cu cat cauti mai devreme cu atat ai mai multe optiuni si ai de unde alege.

CONT_INCHIS_46060
13.01.2011, 11:24:06
iubita la primarie vb cu 1..2 luni inainte pt ca actele ti le primeste cu 2 sapt inainte de nunta...vezi de muzica si de foto-video,astea sunt cele mai importante dupa restaurant.

multumesc mult de raspuns, asa voi face, o sa ma duc sa vad de foto si muzica:">

tomybusy
13.01.2011, 23:09:11
Salut fetelor,
Miresici de octombrie 2011 din Valcea sunteti pe aici?eu sunt noua pe acest site si nu va gasesc:">,sper ca am nimerit bn!

ella115
13.01.2011, 23:30:22
buna seara miresici de octombrie,ca de obicei vad ca e slaba miscare p aici
precum se vede au venit si miresoi
eu nu prea reusesc sa ma ocup de organizare asa cum ar trebui,de la distantza nu prea reusesc dar precum scriam si mai jos am reusit sa fac ce e mai important
eu tre sa le rezolv cu o luna inainte...cam toate..
deci recapitulez...pana acum am reusit sa rezervam localul,sa dam avans la muzica sa vb cu foto-video si aceasi persoana imi face invitatiile si nu in ultimul rand am gasit nasi
eu marturii nu pun merg pe traditia noastra cu floare si vreau sa luam verighetele cam prin aprilie;;)

ella115
13.01.2011, 23:32:26
Salut fetelor,
Miresici de octombrie 2011 din Valcea sunteti pe aici?eu sunt noua pe acest site si nu va gasesc:">,sper ca am nimerit bn!

eu sunt doar de octombrie ...:(

tomybusy
14.01.2011, 00:22:08
Salut Ella,
stai destul de bn cu pregatirile!!! din pacate si eu le fac pe toate de la distanta...sper ca totul va iesi asa cum ne dorim!!

p.s:nu-i nimik daca nu esti din vl !!!!spor la pregatiri

tomybusy
14.01.2011, 00:25:08
buna seara miresici de octombrie,ca de obicei vad ca e slaba miscare p aici
precum se vede au venit si miresoi
eu nu prea reusesc sa ma ocup de organizare asa cum ar trebui,de la distantza nu prea reusesc dar precum scriam si mai jos am reusit sa fac ce e mai important
eu tre sa le rezolv cu o luna inainte...cam toate..
deci recapitulez...pana acum am reusit sa rezervam localul,sa dam avans la muzica sa vb cu foto-video si aceasi persoana imi face invitatiile si nu in ultimul rand am gasit nasi
eu marturii nu pun merg pe traditia noastra cu floare si vreau sa luam verighetele cam prin aprilie;;)

miresoi?:Oma mir!!!

miresica_intarziata
15.01.2011, 13:23:56
Buna fetele ,

si eu sunt miresica de octombrie , cum stam la pregatiri ?

Buna,
si eu sunt o mirescuca de 2011 mai exacta in 22 octombrie, daca va putei da seama doar aseara adica in data de 11.01.2011 ne-am hotarat sa face nunta anul asta deci va dati seama ca nici nu stiu cu ce sa ma apuc

Nu-ti face griji si noi ne-am trezit tarziu....abia suntem la faza de planuire si speram sa ne hotaram la restaurant pana saptamana viitoare

Dedelush
15.01.2011, 22:31:41
Important este sa nu va panicati pentru ca este suficient timp pentru a organiza nunta. Cu rabdare si iubire se poate realiza orice.:*

tomybusy
17.01.2011, 09:43:48
Buna fetele ,

si eu sunt miresica de octombrie , cum stam la pregatiri ?

Nu-ti face griji si noi ne-am trezit tarziu....abia suntem la faza de planuire si speram sa ne hotaram la restaurant pana saptamana viitoare

Sal,ce fain...si eu am nunta tot pe 15/10/2011!!!
Cu pregatirile stam destul de bn ,adik tot ce era mai important am facut(restaurant,foto-video,biserca)restul incetisor si sigur!!! Cu restaurantul a fost cel mai greu ,abia am gasit liber..totul era ocupat in vara si am ajuns tocmai in octombrie...oare o sa fie frig???

ella115
17.01.2011, 23:24:00
Cu pregatirile stam destul de bn ,adik tot ce era mai important am facut(restaurant,foto-video,biserca)restul incetisor si sigur!!! Cu restaurantul a fost cel mai greu ,abia am gasit liber..totul era ocupat in vara si am ajuns tocmai in octombrie...oare o sa fie frig???

buna iubita, nu o sa fie frig pentru ca ne maritam noi=))=))=))=))=))am auzit ca o sa fie cald fff cald
:-$

ella115
17.01.2011, 23:26:26
dar sa stiti ca e cam slaba miscare pe aici...sigur o sa va fi frig in octombrie,vreau sa vad miscare-...;;) va pup si sa aveti o seara buna miresici de octombrie
:*:*:*:*:*

tomybusy
18.01.2011, 15:23:37
dar sa stiti ca e cam slaba miscare pe aici...sigur o sa va fi frig in octombrie,vreau sa vad miscare-...;;) va pup si sa aveti o seara buna miresici de octombrie
:*:*:*:*:*

Ziua buna!!mdaa...e foarteeee slaba miscarea la miresici de octombrie,nu cumva toate au fugit de luna octombrie?!:-?
oricum eu sper sa fie cald sau cel putin caldut,pt ca urasc frigul!!!!

miresica_intarziata
19.01.2011, 13:01:11

Eu nu cred ca o sa fie frig , ba din contra , o sa fie placut pe la un 20 -25 de grade :D. Noi am vrut de la bun inceput in octombrie pentru ca e mai racoare . Am fost la nunta unei prietene in iulie si a fost criminal ....hai ca la restaurant mai treaca mearga dar la cununie si la biserica ....al meu a schimbat vreo 3 camasi ...

loredana_ioneta
20.01.2011, 22:38:54
Buna si eu sunt o miresica de octombrie, pe 1 oct mai exact.....sper sa fie frumos timpul.....si sa iasatotul bine ca m-au cam cuprins emotiile de pe acum!!!
Sunt atatea de organizat si parca nu stiu de unde sa incep!!

Nicoleta_Ema
21.01.2011, 01:50:36
Ha, ce greu am gasit subiectul asta. Vedeam miresici de toate lunile mai putin octombrie. So, here i am, 8 octombrie 2011 is my day!
Noi ne-am miscat relativ repede cu organizarea, am inceput sa cautam restaurant pe 4 ianuarie si pe 7 aveam deja contractul semnat. E adevarat ca stiam ce vrem, dar s-a si nimerit sa se potriveasca financiar. Altele rezolvate: formatia, aranjamentul floral, foto, video, nasii. Nasii stiam cine vor fi de dinainte sa ne hotaram ca ne casatorim, n-am avut indoieli. Deci....ne miscam repede. Suntem in 21 deja si nu-mi vine sa cred cate am rezolvat pana acum. Mai avem biserica, verighetele, rochia + costumul...si cam atat in mare, restul maruntisurilor le mai facem intre timp. E adevarat ca in momentul in care am inceput cautarile am stat pe forumul asta si am citit aproape tot, fara sa comentez, mi-a fost mult de folos. Apoi am cautat singurica pe google tot ce-mi trebuia, m-am documentat in privinta organizarii unei nunti. Din cate am vazut e important sa incepi din timp, se intampla sa nu mai gasesti furnizori liberi in data pe care o vrei. Eu de ex am vrut un anume fotograf si e luat pe 8 octombrie, a trebuit sa mai caut...si mai sunt atatea luni pana atunci!
Spor la organizare tuturor!

miresica_intarziata
21.01.2011, 11:03:39
Felicitari Nicoleta, ai rezolvat atat de multe:) AmbasadÓrul e foarte frumos dar e atat de departe :( eu am tot cautat ceva mai aprope si am gasit la Hashy pe colentina..ma duc diseara sa stabilesc ultimele detalii...sper sa fie bine

CONT_INCHIS_70536
21.01.2011, 11:40:37
buna iubita, nu o sa fie frig pentru ca ne maritam noi am auzit ca o sa fie cald fff cald
:-$
Si eu sper tot asa :">. Ei, nu chiar foarte foarte cald ca de aia n-am facut vara, da' un 20+ ar fi ideal. Bine acuma, macar sa nu ploua/ninga/viscoleasca =))=))

Nicoleta_Ema
21.01.2011, 12:01:02
Felicitari Nicoleta, ai rezolvat atat de multe:) AmbasadÓrul e foarte frumos dar e atat de departe :( eu am tot cautat ceva mai aprope si am gasit la Hashy pe colentina..ma duc diseara sa stabilesc ultimele detalii...sper sa fie bine

Mult spor iti urez! E adevarat ca e cam incomoda zona, noi vroiam in oras bineinteles, dar ne-a placut atat de mult acolo, mi-a placut faptul ca nu trebuie sa bag bani in decoratiuni pentru ca arata impecabil asa cum e.

CONT-INCHIS-049
22.01.2011, 00:12:11

Eu am avut nunta anul trecut pe 10.10.2010 si vreau sa zic ca a plouat mai toata ziua si noaptea, doar cat am facut noi poze ce a mai stat=))=)) , plus de asta era si frigut, dar nu a contat ....m-am dezbracat de hainuta si am facut poze , chiar nici nu mai simteam frigul. Asa ca nu va faceti griji daca e soare sau ploua ...e ziua voastra si nimeni si nimic nu v-o poate strica....mie chiar mi-a placut, adica mi s-a parut ceva obisnuit sa ploua, aici in Anglia ploua aproape zilnic:)):)):)):)):))

ancaroxana
22.01.2011, 16:57:56
Salut!!!! si eu sunt miresica de octombrie...mai exact 1 octombrie! Ma bucur ca v-am gasit!!

miresica_intarziata
22.01.2011, 20:08:56
Gata fetele, am semnat la Hashy.:D:D:D trecem mai departe pe lista . Urmeaza programare la biserica si verighete..voi vum mai stati cu pregatirile ?

Nicoleta_Ema
22.01.2011, 20:33:29
Gata fetele, am semnat la Hashy.:D:D:D trecem mai departe pe lista . Urmeaza programare la biserica si verighete..voi vum mai stati cu pregatirile ?

bravo, ai scapat de stresul principal!

Ginerel
23.01.2011, 07:01:12
Incep sa ma linistesc, vad ca nu suntem singurii in octombrie... :P Mai, ca ploua, ca ninge, e nunta noastra, tre sa ne simtim bine.

Intrebari:
a)trebuie sa luam si noi verighetele curand. In Bucuresti unde ne sfatuiti sa mergem? Nu prea cunoastem Capitala, fiind din Constanta.
b)am vazut ca fetele tot vorbeau de costume de ginerica. Ceva sfaturi si pe aici? Pantofi la fel si pt mireasa si ginere. Miresica si-a gasit rochia[modelul], se descurca ea. Deci?

Numai bine!

miresica_intarziata
23.01.2011, 09:09:50
Incep sa ma linistesc, vad ca nu suntem singurii in octombrie... :P Mai, ca ploua, ca ninge, e nunta noastra, tre sa ne simtim bine.

Intrebari:
a)trebuie sa luam si noi verighetele curand. In Bucuresti unde ne sfatuiti sa mergem? Nu prea cunoastem Capitala, fiind din Constanta.
b)am vazut ca fetele tot vorbeau de costume de ginerica. Ceva sfaturi si pe aici? Pantofi la fel si pt mireasa si ginere. Miresica si-a gasit rochia[modelul], se descurca ea. Deci?

Numai bine!

Buna ,

Eu iti recomand fie magazinul Victoriei unde au si costume si verighete si eventual zona Lipscani. Pentru verighete dai un search pe google "verighete -victoriei" si o sa iti apara un site care au punct de lucru in magazin. Poti sa vezi cateva modele acolo desi eu iti recomand sa te duci la fata locului.
Spor la miresit si sa ne tii la curent.:)

Ginerel
23.01.2011, 16:25:24
@miresica_intarziata: Ms frumos pt sfat. NU cunosc orasul, cum am zis, dar avem niste amici pe acolo. O sa cautam. Sper sa rezolvam dintr-un foc :P
Eu stau mai in "umbra" asa, citesc ce se scrie. Sper sa va 'tin la curent', adica sa rezolv cat mai multe :D
Numai bine!

tomybusy
23.01.2011, 17:53:55
Salut!!!! si eu sunt miresica de octombrie...mai exact 1 octombrie! Ma bucur ca v-am gasit!!

bine ai venit!!!

tomybusy
23.01.2011, 18:04:18
Eu am avut nunta anul trecut pe 10.10.2010 si vreau sa zic ca a plouat mai toata ziua si noaptea, doar cat am facut noi poze ce a mai stat=))=)) , plus de asta era si frigut, dar nu a contat ....m-am dezbracat de hainuta si am facut poze , chiar nici nu mai simteam frigul. Asa ca nu va faceti griji daca e soare sau ploua ...e ziua voastra si nimeni si nimic nu v-o poate strica....mie chiar mi-a placut, adica mi s-a parut ceva obisnuit sa ploua, aici in Anglia ploua aproape zilnic:)):)):)):)):))

Mdaaaa,nu mi se pare asa de fain sa iti ploua la nunta chiar daca se spune ca daca ploua ai o casnicie bogata;;);;);;),sau ma rog depinde si ce ploaie este si cat de frig este!!! in principiu ar fi bn nici sa nu ploua nici sa nu fie frig!!!!!!!!nu imi fac griji pt cum va fi vremea...dar stii cum e ,vrem ca totul sa fie daca nu perfect macar aproape perfect:>:>:>

tomybusy
23.01.2011, 18:06:28
Buna ,

Eu iti recomand fie magazinul Victoriei unde au si costume si verighete si eventual zona Lipscani. Pentru verighete dai un search pe google "verighete -victoriei" si o sa iti apara un site care au punct de lucru in magazin. Poti sa vezi cateva modele acolo desi eu iti recomand sa te duci la fata locului.
Spor la miresit si sa ne tii la curent.:)

saaall,ce preturi sunt la verighete in bucuresti(la cele romanesti ma refer)

miresica_intarziata
23.01.2011, 19:10:21
saaall,ce preturi sunt la verighete in bucuresti(la cele romanesti ma refer)
din cate stiu eu in jur de 120-140 lei/gram ... dr poate fi si mais cump in functie de model piatra etc

Anda2
24.01.2011, 14:54:40
Buna miresici!!!!
Si eu sunt o miresica de octombrie, mai exact pe 29 octombrie....voi cum stati cu pregatirile?
Va pup!

FoxyLady
24.01.2011, 19:08:51
Buna miresici,

Cu putin noroc si eu sunt o miresica de octombrie.:"> Inca nu am ales un restaurant (am facut o prerezervare pentru Casa Heimerl pentru 15.10, insa nu am ajuns inca sa vad restaurantul - nu sunt in tara acum) sau vreo biserica, dar am inceput macar sa ma gandesc la ce ne asteapta...hahaha
Eu una am fost la 2 nunti (si ambele cand eram mica) asa ca nu-mi aduc aminte mare lucru, deci o sa am mare nevoie de sustinerea si ideile voastre.

Voi cum stati cu pregatirile?
thanks

miresica_intarziata
24.01.2011, 21:48:41
Buna miresici!!!!
Si eu sunt o miresica de octombrie, mai exact pe 29 octombrie....voi cum stati cu pregatirile?
Va pup! Bine te-am gasit! felcitari ! Cat e meniul la jubile ?? Eu abia am rezolvat cu restaurantul si sper sa vorbesc si la biserica saptamana asta. Problema mea e ca n-am nasi , iar cei care ar vrea sa ne cunune nu sunt cununati decat la sfat:-s..astept sa vad ce ne zice preotul

Buna miresici,

Cu putin noroc si eu sunt o miresica de octombrie.:"> Inca nu am ales un restaurant (am facut o prerezervare pentru Casa Heimerl pentru 15.10, insa nu am ajuns inca sa vad restaurantul - nu sunt in tara acum) sau vreo biserica, dar am inceput macar sa ma gandesc la ce ne asteapta...hahaha
Eu una am fost la 2 nunti (si ambele cand eram mica) asa ca nu-mi aduc aminte mare lucru, deci o sa am mare nevoie de sustinerea si ideile voastre.

Voi cum stati cu pregatirile?
thanks

Buna, Yaaay! inca cineva pe 15.10.! mie mi-a placut restaurantul insa din cate stiu eu cer numar minim de meniuri: 90 si nu stiam daca o sa am atatia invitati

Merge cineva la targ in weekendul asta ?

Anda2
25.01.2011, 09:16:25
Bine te-am gasit! felcitari ! Cat e meniul la jubile ?? Eu abia am rezolvat cu restaurantul si sper sa vorbesc si la biserica saptamana asta. Problema mea e ca n-am nasi , iar cei care ar vrea sa ne cunune nu sunt cununati decat la sfat:-s..astept sa vad ce ne zice preotul

Buna, Yaaay! inca cineva pe 15.10.! mie mi-a placut restaurantul insa din cate stiu eu cer numar minim de meniuri: 90 si nu stiam daca o sa am atatia invitati

Merge cineva la targ in weekendul asta ?

Buna fetelor, noi am negociat la 75E pe un minim de 95 de persoane.Noi avem idee de biserica dar inca nu am vorbit. As vrea sa merg la targ dar stie cineva exact unde e?eu stiam de unul prin 14-15 febr.
Cat despre nasi, din cate stiu eu trebuie musai sa fie cununati in biserica, sau cel putin sa le citeasca preotul..intereseaza-te pentru ca variante sunt!

miresica_intarziata
25.01.2011, 11:49:44
Buna fetelor, noi am negociat la 75E pe un minim de 95 de persoane.Noi avem idee de biserica dar inca nu am vorbit. As vrea sa merg la targ dar stie cineva exact unde e?eu stiam de unul prin 14-15 febr.
Cat despre nasi, din cate stiu eu trebuie musai sa fie cununati in biserica, sau cel putin sa le citeasca preotul..intereseaza-te pentru ca variante sunt!

Este un targ acum intre 28-30 ianuarie la Romexpo

FoxyLady
25.01.2011, 13:03:17
Mie nu mi-au cerut un nr. minim de persoane la CH, acum sper sa nu se schimbe. O sa vedem.
Legat de targuri, eu sper sa ajung la cel de la Sala Palatului din primul w-e din febr. sa ma uit de rochii, accesorii etc. Aveti vreo idee cam care sunt preturile la rochii in Bucuresti?
Noi ne-am comandat doar verighetele pana acum si am discutat de flori si aranjamente florale (dar nimic sigur), deci cam suntem in f mare intarziere, in schimb cred ca marea alergatura va fi pentru biserica.
Daca stiti vreun preot in Bucuresti care sa vorbeasca si putina engleza si sa dea dovada de mai multa flexibilitate in privinta religiilor mirilor v-as fi profund recunoscatoare. in rest, tot ce tine de invitatii, meniuri, carduri de masa, as vrea sa le fac singurica; sper sa si iasa.

Spor in continuare!

miresica_intarziata
25.01.2011, 16:00:45
Noi ne-am comandat doar verighetele pana acum si am discutat de flori si aranjamente florale (dar nimic sigur), deci cam suntem in f mare intarziere, in schimb cred ca marea alergatura va fi pentru biserica.

Spor in continuare!

nici noi nu stam mai bine dar e timp suficient...sper:-s o sa vorbesc la biserica saptamana asta ....te tin la curent

FoxyLady
25.01.2011, 17:17:19
nici noi nu stam mai bine dar e timp suficient...sper:-s o sa vorbesc la biserica saptamana asta ....te tin la curent

mersi mult de tot. astept noutati

Dyeyne
26.01.2011, 09:45:00
Buna fetelor.

Si eu sunt miresica de octombire si sper din tot sufletul sa fie vreme frumoasa pentru noi toate:)

Cu pregatirile sunt in faza incipienta: am semnat contractul cu restaurantul, am vb cu nasii care au confirmat cu mare bucurie (e doar sora mea mai mare, cred ca o bateam..glumesc), am vb si cu cel care va filma la nunta. Omul a zis ca ne poate oferi si pe cineva pentru fotografie (trebuie sa va spun ca lucreaza in televiziune si sunt profesionisti), dar nu stiu sigur daca ii vreau tot pe ei. As fi vrut o persoana tanara si foarte deschisa la minte, pentru ca as vrea poze originale, care sa sparga tiparul si sa iasa din monotonie. Inca ma mai gandesc.

Weekend-ul asta merg la Romexpo sa casc ochii. :)

Si cam atat pentru moment. Mi se pare foarte devreme sa ma agit de acum. Dar asta nu inseamna ca nu stau cu ochii pe voi ca sa mai prind cate o idee. :)

Vad ca voi deja vorbiti la Biserica. Ce credeti - ar trebui sa fac si eu asta sau este prea devreme, avand in vedere ca eu voi avea nunta in Constanta. O fi la fel de aglomerat ca in Bucuresti?:-\

Va pup

miresica_intarziata
26.01.2011, 10:01:52
Buna fetelor.

Si eu sunt miresica de octombire si sper din tot sufletul sa fie vreme frumoasa pentru noi toate:)

Cu pregatirile sunt in faza incipienta: am semnat contractul cu restaurantul, am vb cu nasii care au confirmat cu mare bucurie (e doar sora mea mai mare, cred ca o bateam..glumesc), am vb si cu cel care va filma la nunta. Omul a zis ca ne poate oferi si pe cineva pentru fotografie (trebuie sa va spun ca lucreaza in televiziune si sunt profesionisti), dar nu stiu sigur daca ii vreau tot pe ei. As fi vrut o persoana tanara si foarte deschisa la minte, pentru ca as vrea poze originale, care sa sparga tiparul si sa iasa din monotonie. Inca ma mai gandesc.

Weekend-ul asta merg la Romexpo sa casc ochii. :)

Si cam atat pentru moment. Mi se pare foarte devreme sa ma agit de acum. Dar asta nu inseamna ca nu stau cu ochii pe voi ca sa mai prind cate o idee. :)

Vad ca voi deja vorbiti la Biserica. Ce credeti - ar trebui sa fac si eu asta sau este prea devreme, avand in vedere ca eu voi avea nunta in Constanta. O fi la fel de aglomerat ca in Bucuresti?:-\

Va pup

Eu am fost la biserica aseara , am facut o rezervare, ma costa aprox 10 mil( cu totul). rezervarea nu m-a costat nimic E bine macar sa faci o rezervare sa nu te trezesti ca ti se suprapun orele cu ale altor miresici care vor face acolo.

@ FoxyLady: am discutat cu parintele la care am fost noi , mi s-a parut deschis la minte si inclinat catre nou, nu habotnic, noua ne-a zis ca daca nasii nu sunt cununati la biserica trebuie ca macar unul dintre ei sa vina la nunta insotit cu un parinte, deci suficient de flexibil. Ti-as recomanda sa intrebi sau sa rogi pe cineva sa intrebe la biserica pe care o preferi tu , de preferinta unul dintre preotii mai tineri , ca sa stabilesti exact in functie de ce ai tu nevoie ( religie, limba , nasi etc.). In ziua de azi se pare ca s-au mai deschis si ei la cap si accepta si variante de compromis.

FoxyLady
26.01.2011, 19:09:03
@ FoxyLady: am discutat cu parintele la care am fost noi , mi s-a parut deschis la minte si inclinat catre nou, nu habotnic, noua ne-a zis ca daca nasii nu sunt cununati la biserica trebuie ca macar unul dintre ei sa vina la nunta insotit cu un parinte, deci suficient de flexibil. Ti-as recomanda sa intrebi sau sa rogi pe cineva sa intrebe la biserica pe care o preferi tu , de preferinta unul dintre preotii mai tineri , ca sa stabilesti exact in functie de ce ai tu nevoie ( religie, limba , nasi etc.). In ziua de azi se pare ca s-au mai deschis si ei la cap si accepta si variante de compromis.[/QUOTE]

Mersi mult pt detalii. inca nu stiu la ce biserica am vrea. ne-ar placea la Casin dar ultimele mesaje pentru Casin erau undeva in Octombrie 2010. O sa incerc sa mai aflu si eu. Saptamana viitoare ma intorc in Bucuresti si o sa incep si eu cautarile.

Miresici de Bucuresti, daca mai aflati ceva legat de Casin sau de vreo alta biserica (preferabil prin centru), va rog sa-mi spuneti si mie.

Nicoleta_Ema
26.01.2011, 20:06:32
@ FoxyLady: am discutat cu parintele la care am fost noi , mi s-a parut deschis
Miresici de Bucuresti, daca mai aflati ceva legat de Casin sau de vreo alta biserica (preferabil prin centru), va rog sa-mi spuneti si mie.

Iti recomand Sf Spiridon cel nou, este la Unirii (in spatele blocului Horoscop). E o biserica foarte frumoasa, interiorul este mare si proaspat reconditionat, preotii sunt extraordinari iar corul canta dumnezeiesc. Am vazut poze de la cununii religioase tinute acolo si sunt incredibil de frumoase. Costa 1200 ron, se dau 500 ron avans si restul in ziua nuntii. Noi am fost acolo alaltaieri, am vorbit cu preotul si am rezolvat din prima tot. Ne-am ales ora pe care am vrut-o pentru ca era libera ziua, se pare ca am ajuns primii.
Ti-o recomand pentru ca este pe aceeasi linie cu Casin, iar Casin avea taxa de 1200 ron acum 2 ani....acum nu stiu cat o mai fi.

CONT_INCHIS_70536
26.01.2011, 23:02:38
Iti recomand Sf Spiridon cel nou, este la Unirii (in spatele blocului Horoscop). Costa 1200 ron
$-) Ce va da cadou de 12 milioane? $-)

Nicoleta_Ema
26.01.2011, 23:08:29
$-) Ce va da cadou de 12 milioane? $-)

Nu inteleg rostul ironiei. Da, este un pret mai mare decat o biserica de cartier, din diferite motive. I-am raspuns miresicii care era ft interesata de Casin, care este mai scumpa de atat, drept urmare i-am sugerat ceva asemanator atat ca renume/rang cat si ca pret. Daca discutam preturi despre biserici hai sa deschidem alt topic si sa comentam acolo cat de scump sau ieftin este sa faci la biserica x. Zic si eu.

cretzulina_
27.01.2011, 00:46:58
Nu inteleg rostul ironiei. Da, este un pret mai mare decat o biserica de cartier, din diferite motive. I-am raspuns miresicii care era ft interesata de Casin, care este mai scumpa de atat, drept urmare i-am sugerat ceva asemanator atat ca renume/rang cat si ca pret. Daca discutam preturi despre biserici hai sa deschidem alt topic si sa comentam acolo cat de scump sau ieftin este sa faci la biserica x. Zic si eu.

Eu am auzit ca toate bisericile sunt OBLIGATE sa aiba aceeasi taxa,adik 1000 ron pt nunti.

CONT_INCHIS_70536
27.01.2011, 08:15:24
Da' nu era ironie deloc. Am zis si eu ca la banii aia va da si ceva bonus, botezul copiilor de ex. Mi se pare penibil din partea "preotilor" sa ceara sume din astea nejustificate pt juma de ora de dat din gura. Da na, el nu baga mana in buzunarul nimanui, doar ii cere. Cineva trebuie sa-i dea. ;) Da' stai linistita, nu-ti tine nimeni socoteala la portofel, am pus si eu o intrebare nevinovata, nu era nevoie sa sari in sus.

Si nu, treaba cu 10 milioane fix era doar barfa de ziarul click. Patriarhia a declarat ca nici vorba de asa ceva, discutia a fost asupra unui plafon maxim de 1000 tocmai pentru a evita situatii din astea aberante in caz de preot hraparet.

Da, se justifica o mica diferentiere de pret in functie de locatie (desi la nivel spiritual in ortodoxism/catolicism dumnezeu nu binecuvanteaza diferit in functie de biserica), la cladirea mai mare, incalzire mai scumpa, dar de la 1milion cat declara popa la taxe o cununie standard pana la 12, phuhuuuuu.

Ma scuzati, continuati!

Nicoleta_Ema
27.01.2011, 10:07:58
Da' nu era ironie deloc. Am zis si eu ca la banii aia va da si ceva bonus, botezul copiilor de ex. Mi se pare penibil din partea "preotilor" sa ceara sume din astea nejustificate pt juma de ora de dat din gura. Da na, el nu baga mana in buzunarul nimanui, doar ii cere. Cineva trebuie sa-i dea. ;) Da' stai linistita, nu-ti tine nimeni socoteala la portofel, am pus si eu o intrebare nevinovata, nu era nevoie sa sari in sus.

Si nu, treaba cu 10 milioane fix era doar barfa de ziarul click. Patriarhia a declarat ca nici vorba de asa ceva, discutia a fost asupra unui plafon maxim de 1000 tocmai pentru a evita situatii din astea aberante in caz de preot hraparet.

Da, se justifica o mica diferentiere de pret in functie de locatie (desi la nivel spiritual in ortodoxism/catolicism dumnezeu nu binecuvanteaza diferit in functie de biserica), la cladirea mai mare, incalzire mai scumpa, dar de la 1milion cat declara popa la taxe o cununie standard pana la 12, phuhuuuuu.

Ma scuzati, continuati!

Daca e sa o luam asa, Dumnezeu n-ar trebui sa ia bani pentru cununii si botezuri :)) Dar deja intram in alta polemica. S-a spus ca acel plafon va fi diferit la bisericile din centru, Unirii e centru. Preotul i-a explicat logodnicului meu ca e mai scump acolo pt ca ei sunt catedrala, sunt independenti de Mitropolie (sau ceva de genul, nu stiu concret cum functioneaza ierarhia in tagma religiei) si nu au subventii sau salarii, practic traiesc doar din cununii, botezuri si donatii, daca doneaza cineva.
Besides, popa nu declara 1 milion taxa de cununie, poate se intampla pe la alte biserici, nu stiu...dar noua ne-a dat chitanta pe 500 lei si ne-a spus ca ne da chitanta si pe urmatorii 700....acu', sa vedem.

FoxyLady
27.01.2011, 10:50:53
Iti recomand Sf Spiridon cel nou, este la Unirii (in spatele blocului Horoscop). E o biserica foarte frumoasa, interiorul este mare si proaspat reconditionat, preotii sunt extraordinari iar corul canta dumnezeiesc. Am vazut poze de la cununii religioase tinute acolo si sunt incredibil de frumoase. Costa 1200 ron, se dau 500 ron avans si restul in ziua nuntii. Noi am fost acolo alaltaieri, am vorbit cu preotul si am rezolvat din prima tot. Ne-am ales ora pe care am vrut-o pentru ca era libera ziua, se pare ca am ajuns primii.
Ti-o recomand pentru ca este pe aceeasi linie cu Casin, iar Casin avea taxa de 1200 ron acum 2 ani....acum nu stiu cat o mai fi.
Mersi mult pt sugestie. O sa incerc si acolo. Nu cunosc biserica (n-am fost niciodata) dar merita incercat :*
Sa inteleg ca in cei 1200 ron intra si corul? E scumput, dar daca e intr-adevar deosebita, atunci mai face omul compromisuri. :) sa vedem

miresica_intarziata
27.01.2011, 11:15:05
Fetelor calm .... zen....numarati pana la 10....

nu cred ca a fost vorba de o ironie , posibil sa fie doar o exprimare a socului...si mie mi se par destul de piperate preturile adoptate de unele biserici...DAR..decat sa dau mai putin si sa imi tina o slujba de mantuiala in care sa nu imi inteleg macar numele .... si stiti cum e ...mai platesti uneori si firma....ca sfat ptr linistea voastra sufleteasca intrebati unde se duc banii...noua parintele ne-a spus ca jumatate din suma este pentru centru de ajutor al parohiei..un sfert pentru amenajari interioare icoane etc si un sfert pentru amanajari exterioare...( biserica este foarte frumoasa si are o gradina de vis) iar in suma de 10 mil intra si corul si aranjamentul bisericii in ziua respectiva.

Dyeyne
27.01.2011, 12:21:38

nu cred ca a fost vorba de o ironie , posibil sa fie doar o exprimare a socului...si mie mi se par destul de piperate preturile adoptate de unele biserici...DAR..decat sa dau mai putin si sa imi tina o slujba de mantuiala in care sa nu imi inteleg macar numele .... si stiti cum e ...mai platesti uneori si firma....ca sfat ptr linistea voastra sufleteasca intrebati unde se duc banii...noua parintele ne-a spus ca jumatate din suma este pentru centru de ajutor al parohiei..un sfert pentru amenajari interioare icoane etc si un sfert pentru amanajari exterioare...( biserica este foarte frumoasa si are o gradina de vis) iar in suma de 10 mil intra si corul si aranjamentul bisericii in ziua respectiva.

Eu imi doresc foarte mult nunta la Catedrala Mantuirii in Constanta, langa Cazino. Au acolo un cor deosebit de frumos, chiar iti face placere sa stai sa asculti.
Dar ma intreb...oare cat ma va costa sa imi cante si corul? Doar 10-12 mil cum ziceti voi? N-as prea crede, dar bine ar fi...

ella115
27.01.2011, 13:55:37

buna anca ..bine ai venit printre miresicile de octombrie,coincidentza face sa avem nunta in aceasi zi:-$

ella115
27.01.2011, 14:01:24
buna miresici,vad ca e un pic de miscare pe aici spor in continuare la pregatiri

miresica_intarziata
27.01.2011, 15:45:06
buna miresici,vad ca e un pic de miscare pe aici spor in continuare la pregatiri

incet dar sigur ella :))

tomybusy
27.01.2011, 17:17:58
salut fetelor!!!! in leg cu costul taxei de cununie.....mi se pare absurd sa dai 1200ron .......Dev are dreptate,D-zeu nu binecuvanteaza in functie de biserica!!!! La biserica unde ma voi cununa eu,taxa este de 300ron si este o biserica superba...
Oricum acest lucru nu trebuie sa va impiedice de la pregatiri...cum mai stati cu ele?eu am luat o pauza...as fi venit prin Bucuresti la targuri,am vazut ca sunt o multime luna aceasta dar cred ca este devreme inka...o voi lasa pt luna iulie....;;);;);;)pt rochia de mireasa!
va pupik si nu va mai suparati:*:*:* ca faceti riduri!!!!

tomybusy
27.01.2011, 17:25:05

sal,am o intrebare!! La voi nu platesc nasii taxa de cununie la biserica???Dc se ironizeaza fetele atata?este oare febra pregatirilor?...ei bine e deja a 2-a intrebare;)) Va pup si spor la pregatiri!!!!

Ginerel
27.01.2011, 21:08:56
Mai fetelor, pentru unii suma de 1000RON e diferita de 500RON, sau 1200RON. Sunt niste bani. La catedrala Sf Petru si Pavel din Ctza o sa "scapati", dc aveti noroc, cu minim 1000RON pentru oficierea slujbei[=preoti,diaconi etc] + la cor inca cateva sute de RON. De obicei se dadea 50RON de persoana in cor, dar depinde. Daca nu platiti cat trebuie, va treziti cu cineva dupa voi, spunandu-va ca nu ati platit ce/cat trebuie.
Noi am decis ca platim noi anumite taxe [de ex la cununie], pur si simplu nu vrem sa plateasca nasii. Nu stiu ce zic ei inca.
Unde se duc banii dati pe slujba...nu mai conteaza, caci stim bine. Si nu comparati bisericile intre ele, ca preotii au acelasi har primit la hirotonie. Toti sunt egali. Si bisericile la fel. Deci mai ramane sa alegeti doar dupa preferintele voastre sau sfaturile fotografului, locatie, distanta, cum va vine bine.
Nu mai stiu cine zicea ceva despre "preoti mai dezghetati". Nu stiu daca are cineva idee ce este "ecumenismul" si legatura acestuia cu "preotii dezghetati". Daca ati fi cunoscut din vechii preoti ati fi inteles ce inseamna respectarea cu strictele ale unor canone, printre care acela ca doi miri ce vor a se cununa intr-o biserica ortodoxa, trebuie sa fie amandoi de aceasi religie, respectiv ortodoxa. Fara exceptii. Dar cum veti avea "norocul" sa gasiti unul mai "dezghetat", numai bine! Ideea e ca ori te botezi tu in religia mirelui, ori el ca tine. Nu poti sluji la doi stapani, se zice. Dar cum preotii astia "dezghetati" sunt mai grapareti ei asa, vor face uitate regulile/canoanele, pe care oricum le stiu, dar le "uita". Raspunsul la asta il gasiti intr-o simpla carte de Catehetica ortodoxa.
A nu se intelege ca am ceva cu cineva, dar nu imi place cand se rastalmacesc niste lucruri, poate din nestiinta sau alte motive. Deci am adus doar o lamurire.
Numai bine si succes in continuare cu pregatirile!

anca_radu2001
28.01.2011, 09:48:01
buna miresico,observ ca avem nunta in aceeasi zi...bafta la pregateli...

Lala4you
28.01.2011, 09:55:43
sal,am o intrebare!! La voi nu platesc nasii taxa de cununie la biserica???Dc se ironizeaza fetele atata?este oare febra pregatirilor?...ei bine e deja a 2-a intrebare;)) Va pup si spor la pregatiri!!!!

Buna,la noi nasii platesc taxa...asa e obiceiul.

Eu sunt o miresica din octombrie 2010,am avut parte de o nunta,un vis de toamna,vremea a tinut cu noi si totul a decurs perfect...Am sa va mai vizitez,spor la pregatiri!

anca_radu2001
28.01.2011, 09:57:27
si eu anca tot de octombrieee...yupiii...si tot p 1oct...sa vezi ce vreme frumoasa o sa avem...

miresica_intarziata
28.01.2011, 11:18:30

In mod normal , da , platesc nasii... Noi am stabilit cu ai nostrii si platesc ei . Dar intial am zis ca platim noi, pentru ca nu stiam cine vor fi nasii si daca vor avea posibilitati. Important era sa fie langa noi. Ulterior cei pe care s-au oferit sa ne fie nasi au vrut sa plateasca ei , ca asa e normal , traditia etc.

Eu inaintez in pregatiri ...am gasit invitatii , cocarde, pernuta de verighete cam toate maruntisurile ... de la aceeasi firma ...saptamana viitoare am prgramat o intalnire ca sa le vedem si "live"..O sa fie totul asortat cu visniu si ivoire ..sper sa arate bine.

fetelor voi cum stati ?

ella115
29.01.2011, 14:29:47
incet dar sigur ella :))

asa pare,vad ca sunt ceva subiecte..
atat cat tine de nasi...eu nu vreau sa aiba nici o obligatie fata de noi
par a fi super de treaba,deci nu ii cunosc de mult
cat despre taxe ...astea sunt ultimile probleme
pentru noi important e sa ne fie alaturi si sa ne intelege bn

ella115
29.01.2011, 14:32:12
Buna,la noi nasii platesc taxa...asa e obiceiul.

Eu sunt o miresica din octombrie 2010,am avut parte de o nunta,un vis de toamna,vremea a tinut cu noi si totul a decurs perfect...Am sa va mai vizitez,spor la pregatiri!

casa de piatra si sa ne arati si bebelul cand o sa fie ... eu cel putin ma bucur ca ne esti alaturi :x
poate pe viitor ne vei indruma
te pup

ella115
29.01.2011, 14:33:54
si eu anca tot de octombrieee...yupiii...si tot p 1oct...sa vezi ce vreme frumoasa o sa avem...

heilla,mai sunt si alte miresici de 1 octombrie;)) spor la emotii=))

ella115
29.01.2011, 14:36:12

suntem,vad ca suntem 2-3 miresici de octombrie dar parca suntem putin prea prinse de emotii,cred si ne cam pripim sa vb;));))

miresica_intarziata
29.01.2011, 14:59:09
suntem,vad ca suntem 2-3 miresici de octombrie dar parca suntem putin prea prinse de emotii,cred si ne cam pripim sa vb;));))

Poate pe masura ce ne apropiem de eveniment devenim mai guralive :)) macar cu voi pot sa vorbesc linistita...restul familionului l-am stresat deja :D ...Replica zilei a fost " zici ca e un magnetofon stricat, numai despre asta vorbeste"

tomybusy
31.01.2011, 10:12:39
Poate pe masura ce ne apropiem de eveniment devenim mai guralive :)) macar cu voi pot sa vorbesc linistita...restul familionului l-am stresat deja :D ...Replica zilei a fost " zici ca e un magnetofon stricat, numai despre asta vorbeste"

salutareee!!!..mdaaa...daca de acum esti ''magnetofon stricat''...peste vreo5,6 luni cum o sa fi???eu de multe ori nici nu imi vine sa abordez sub ca mi se spune:""iar te prinsa febra?""' hahaha eu zic ca mai bn acum decat mai tarziu...este ca si cum ne calim din timp;));)) ca apoi sa nu facem ''febra'' tocmai inainte de marele eveniment!!!
ce ai mai facut?sau ai luat o pauza?
hai ,pregatiri frumoase iti/va urez!!!

tomybusy
31.01.2011, 10:16:56

sal fetelor,eu zic ca inca nu realizam!! lasa sa mai treaca vreo cateva luni,eu zic ca prin iulie o sa fim gata de ''febra'' sau cum vreti voi sa-i ziceti!!!
in rest,ce ati mai facut?pupici

Dyeyne
31.01.2011, 11:34:02
sal fetelor,eu zic ca inca nu realizam!! lasa sa mai treaca vreo cateva luni,eu zic ca prin iulie o sa fim gata de ''febra'' sau cum vreti voi sa-i ziceti!!!
in rest,ce ati mai facut?pupici

Da, da, sunt total de acord cu tine, cu toate ca mi se pare normal sa ne "agitam" de pe acum. mai bine facem totul din timp, decat sa ne stresam atunci si sa nu stim cu ce sa incepem si cu ce sa terminam. :)

GinaRobu
31.01.2011, 13:41:42

Saluut, si eu am in octombrie pe 8. la motel bucium sala de conferinte. cine mai e in acea seara? va pup

Lexxa
31.01.2011, 14:03:43
Saluut, si eu am in octombrie pe 8. la motel bucium sala de conferinte. cine mai e in acea seara? va pup

Buna!
Si eu sunt pe 8...

Spor la miresit!

miresica_intarziata
31.01.2011, 19:20:03
salutareee!!!..mdaaa...daca de acum esti ''magnetofon stricat''...peste vreo5,6 luni cum o sa fi???eu de multe ori nici nu imi vine sa abordez sub ca mi se spune:""iar te prinsa febra?""' hahaha eu zic ca mai bn acum decat mai tarziu...este ca si cum ne calim din timp;));)) ca apoi sa nu facem ''febra'' tocmai inainte de marele eveniment!!!
ce ai mai facut?sau ai luat o pauza?
hai ,pregatiri frumoase iti/va urez!!!

mai..prefer sa imi zica moara stricata acum decat mai tarziu...nu vreau sa o iau pe aratura in ultimele 2 luni..eu mi-am propus sa termin pegatirile pana la sfarsitul lui iulie si in august/ septembrie sa stam si noi relaxati ( evemtual in concediu - dar astea sunt vise )nu sau dau din colt in colt ca n-am aia , aia si pe ailalta...nu stiu , pe mine deadlineurile facute pe ultima suta de metri ma sperie .

Asa : pregatiri , am gasit in mare toate maruntisuriel ( invitatii cocarde , etc) ramane doar sa ma duc sa fac comanda...sapt viitoare vorbesc la foto - video - dj,
In rest mai am o groaza de facut: rochita, pantofii acesorii, aranjamente, etc

:-s ma ia capul cand le pun pe toate pe lista , is maniaca la detalii...asta e ...defect profesional :))

tomybusy
31.01.2011, 23:59:09
mai..prefer sa imi zica moara stricata acum decat mai tarziu...nu vreau sa o iau pe aratura in ultimele 2 luni..eu mi-am propus sa termin pegatirile pana la sfarsitul lui iulie si in august/ septembrie sa stam si noi relaxati ( evemtual in concediu - dar astea sunt vise )nu sau dau din colt in colt ca n-am aia , aia si pe ailalta...nu stiu , pe mine deadlineurile facute pe ultima suta de metri ma sperie .

Asa : pregatiri , am gasit in mare toate maruntisuriel ( invitatii cocarde , etc) ramane doar sa ma duc sa fac comanda...sapt viitoare vorbesc la foto - video - dj,
In rest mai am o groaza de facut: rochita, pantofii acesorii, aranjamente, etc

:-s ma ia capul cand le pun pe toate pe lista , is maniaca la detalii...asta e ...defect profesional :))

mdaa,chestia cu maruntisurile ma sperie si pe mine...astea iti ia cel mai mult timp!!!defect profesional?faci ceva in domeniu..artei? ca sa zic asa;-);-);-)si eu las multe pt luna iulie!!!mult spor iti doresc;;)

ella115
01.02.2011, 11:12:54
nu stiu de ce,dar eu nu mai sunt asa entuziasmata de nunta.....
sau poate cum am citit mai jos voi fi cu vreo 2 luni inainte,cine stie
am auzit prea multe de casatorie,chestii care au cam reusit sa ma sperie
oare e normal????????????
inainte eram ca voi,poate si mai si dar acum nu stiu ce m-a luat
o sa fiu asa mereu, ma voi schimba si voi avea si eu emotii,va voi spune pe parcurs.va pup

GABITZA_ANK
01.02.2011, 12:40:16
Dragi Miresici,

Dupa ce am rezolvat cu restaurant, muzica, biserica, foto...si in proportie de 90% si cu rochia de miresica...
acum am doua mari "dileme":
1. Voi ce idei de martuii aveti?...k eu m-am saturat de toate lucrurile alea kitschoase cu bombonele si cutiute:((
2. Unde va veti petrece luna de miere, tinand cont k totusi va fi deja luna octombrie ?

andra_
01.02.2011, 13:04:17
Dragi Miresici,

Dupa ce am rezolvat cu restaurant, muzica, biserica, foto...si in proportie de 90% si cu rochia de miresica...
1. Voi ce idei de martuii aveti?...k eu m-am saturat de toate lucrurile alea kitschoase cu bombonele si cutiute:((
2. Unde va veti petrece luna de miere, tinand cont k totusi va fi deja luna octombrie ?

Nu cred ca e cazul sa te stresezi de pe acum prea tare cu privire la marturii...e timp berechet sa gasesti o idee sa-ti placa si tot atata timp sa te razgandesti ;)) Noi vom avea ca marturii un borcanas de 30 ml cu miere si un fruct, sau poate un miez de nuca, sau poate 2-3 alune...inca nu ne-am decis

Iar legat de luna de miere, cred ca depinde f mult ce anume va doriti sa faceti si care este bugetul vostru pt asta...daca vreti mare, soare, cred ca cele mai potrivite sunt tarile tropicale gen Thailanda, Republica Dominicana, Australia, Noua Zeelanda...si cred ca mai sunt multe altele...daca mergeti la o agentie de turism sigur va pot da o multime de alternative. Daca vreti ceva mai aproape de casa cred ca majoritatea tarilor europene inca au vreme ok in octombrie. Sau puteti incerca Cipru...e o tara f frumoasa iar temperaturile sunt destul de ridicate pe toata durata anului.

Uite ce am gasit pe un site:
"Septembrie – Octombrie
Destinatii tropicale: Aruba, barbados, Curacao, Fiji
Europa: Anglia, Grecia, Franta, Italia, Spania
Exotic: Egipt, Kenya, Maroc, Tunisia
Pacific: Tahiti
Atentie: In Florida, Coasta de est a SUA, Caraibe, golful Mexicului pot avea loc uragane"

"Noiembrie – Decembrie
SUA: Arizona, Coasta de sud-est, Nevada (Las Vegas), Colorado, Statiunile montane
Europa: statiunile montane din Romania, Franta, Austria, Italia, Elvetia
Destinatii tropicale: Caraibe (incepand cu 1 Dec.), Mexic, Belize, Costa Rica
Exotic: Egipt
Asia/Pacific: Asia, Maldive
Atentie: In America de Sud incepe vara ◊In Bermuda e frig si vant"

Ce e sigur tot timpul anului:

Hawaii, Seychelles, Sharm el Sheikh este sezon deschis in tot timpul anului

GABITZA_ANK
01.02.2011, 16:37:29
Nu cred ca e cazul sa te stresezi de pe acum prea tare cu privire la marturii...e timp berechet sa gasesti o idee sa-ti placa si tot atata timp sa te razgandesti ;)) Noi vom avea ca marturii un borcanas de 30 ml cu miere si un fruct, sau poate un miez de nuca, sau poate 2-3 alune...inca nu ne-am decis

Iar legat de luna de miere, cred ca depinde f mult ce anume va doriti sa faceti si care este bugetul vostru pt asta...daca vreti mare, soare, cred ca cele mai potrivite sunt tarile tropicale gen Thailanda, Republica Dominicana, Australia, Noua Zeelanda...si cred ca mai sunt multe altele...daca mergeti la o agentie de turism sigur va pot da o multime de alternative. Daca vreti ceva mai aproape de casa cred ca majoritatea tarilor europene inca au vreme ok in octombrie. Sau puteti incerca Cipru...e o tara f frumoasa iar temperaturile sunt destul de ridicate pe toata durata anului.

Uite ce am gasit pe un site:
"Septembrie – Octombrie
Destinatii tropicale: Aruba, barbados, Curacao, Fiji
Europa: Anglia, Grecia, Franta, Italia, Spania
Exotic: Egipt, Kenya, Maroc, Tunisia
Pacific: Tahiti
Atentie: In Florida, Coasta de est a SUA, Caraibe, golful Mexicului pot avea loc uragane"

"Noiembrie – Decembrie
SUA: Arizona, Coasta de sud-est, Nevada (Las Vegas), Colorado, Statiunile montane
Europa: statiunile montane din Romania, Franta, Austria, Italia, Elvetia
Destinatii tropicale: Caraibe (incepand cu 1 Dec.), Mexic, Belize, Costa Rica
Exotic: Egipt
Asia/Pacific: Asia, Maldive
Atentie: In America de Sud incepe vara ◊In Bermuda e frig si vant"

Ce e sigur tot timpul anului:

Hawaii, Seychelles, Sharm el Sheikh este sezon deschis in tot timpul anului

Merci mult pentru sfaturi...noi deocamdata oscilam in legatura cu luna de miere intre dubai tenerife si thailanda...dar kiar nu suntem hotarati inca...
Iar in legtura cu marturiile ...kiar am primit ceva in genul celor pe kre le-ai ales tu in septembrie si au fost de efect si kiar mi-au placut...dar din pakate nu mai pot da akum si eu ceva similar:(
O sa mai caut si daca nu orikum va ramane varianta cu rama foto cu o poza cu noi impreuna cu respectiva familie in ultima instanta!
Voi la ce destinatie v-ati gandit pentru luna de miere?

andra_
01.02.2011, 17:02:26
Merci mult pentru sfaturi...noi deocamdata oscilam in legatura cu luna de miere intre dubai tenerife si thailanda...dar kiar nu suntem hotarati inca...
Iar in legtura cu marturiile ...kiar am primit ceva in genul celor pe kre le-ai ales tu in septembrie si au fost de efect si kiar mi-au placut...dar din pakate nu mai pot da akum si eu ceva similar:(
O sa mai caut si daca nu orikum va ramane varianta cu rama foto cu o poza cu noi impreuna cu respectiva familie in ultima instanta!
Voi la ce destinatie v-ati gandit pentru luna de miere?

Noi o sa zicem pas la luna de miere imediat dupa nunta...pt ca nu stam in tara si va trebui sa ne luam concediu vreo 2 sapt. pt nunta...si nu mai putem sa luam si pt a pleca in luna de miere, asa ca o vom amana. Chiar ne amuzam la un mom. dat si ziceam ca facem si noi luna de miere intr-un oras pe care oricum il aleg multe cupluri, si anume Londra (asta pt ca aici stam). Dar si eu prefer o tara cu ape azurii ca destinatie pt luna de miere...acum, om vedea ce-o fi ;))

Cat despre marturii, daca v-ati dori sa oferiti ceva in genul a ce am zis eu, nu cred ca dupa 1 an de zile va zice cineva ca ati avut acelasi lucru ca cei de acum...plus ca puteti incerca sa diversificati putin continutul...puteti sa nu puneti miere si sa puneti o dulceata, sau am mai vazut unele dragute cu bombonele din acelea pt decorat prajiturile...

treaba cu pozele din ziua respectiva am mai citit-o pe aici pe forum dar spunea o alta miresica, ca a primit asa ceva la o nunta dar nu a fost deloc incantata pt ca a iesit f urat in poza...plus ca asta cere timp sa te pozezi cu toti invitatii pe rand...iar daca ai multi, o sa stai mai mult sa faci poze decat sa te distrezi
dar voi stiti mai bine ce va doriti

Nicoleta_Ema
01.02.2011, 17:17:40
Dragi Miresici,

1. Eu intentionez sa iau rame foto baroc, albe, in interiorul carora voi pune place card-ul cu numele fiecaruia. E singura idee care mi-a venit, alte marturii care sa nu sfarseasca printr-un sertar nu am gasit. Ramele stiu sigur ca vor placea si vor fi folosite ulterior de invitati.
2. Noi intentionam America de Sud.

CONT_INCHIS_70536
01.02.2011, 17:37:55
Noi o sa zicem pas la luna de miere imediat dupa nunta...pt ca nu stam in tara si va trebui sa ne luam concediu vreo 2 sapt. pt nunta

Si noi am avut aceeasi problema (eu as putea sa-mi iau 5 sapt dar la domnu' la firma nu le da voie mai mult de 4 si alea cu aprobare) asa ca ne luam 2 sapt pt nunta si inca 3 sapt pt luna de miere la inceputul lui decembrie/sfarsitul lui noiembrie in functie de ce gasim si cum ne hotaram exact. :D

Dragi Miresici,
1. La asta am o solutie foarte buna, n-o sa am marturii :).

2. Eu am pe lista Maldive, Indonezia, Tailanda, Kenya, Madagascar, Noua Zeelanda, Australia, Peru/Chile/Argentina. Ar mai fi Florida si imprejurimi dar cu US nu vreau sa-mi bat capul. Si mai aproape, Tenerife/Dubai.

miresica_intarziata
01.02.2011, 18:52:47
mdaa,chestia cu maruntisurile ma sperie si pe mine...astea iti ia cel mai mult timp!!!defect profesional?faci ceva in domeniu..artei? ca sa zic asa;-);-);-)si eu las multe pt luna iulie!!!mult spor iti doresc;;)

Nu fac nimic in domeniul artei...lucrez in domeniu tehnic in combinatie cu "Relatii cu clientii:...e mai complicat...idea e ca orice detaliu neglijat are impacte majore mai tarziu

am auzit prea multe de casatorie,chestii care au cam reusit sa ma sperie
oare e normal????????????o sa trecaa si faza asta

2. Unde va veti petrece luna de miere, tinand cont k totusi va fi deja luna octombrie ?eu voi avea ca marturii niste betigase de scortisoara cu fundite ivoire si visinii ( la fel ca aranjamentul salii)
sincer nu m-am gandit la luna de miere , noi am zis ca vom opta pentru o oferta "last minute" in functie de cum rezolvam cu concediul . Avem un site dragut are da oferte de la toate agentiile din tara ( daca vreti detalii dati un PM). cat despre destinatie...ne hotaram atunci in functie de oferta

Chiar ne amuzam la un mom. dat si ziceam ca facem si noi luna de miere intr-un oras pe care oricum il aleg multe cupluri, si anume Londra (asta pt ca aici stam).

poate va vizitam pe voi :D

andra_
01.02.2011, 19:10:26
poate va vizitam pe voi :D

pai ce mai, plecam impreuna de acasa ca vad ca avem nunta in aceeasi zi ;))

miresica_intarziata
01.02.2011, 20:08:46
:D:D:D:D ce tare ar fi :))

daca ne fura in noaptea nuntii ne intalnim la Arcul de trium ( ca vad ac e un trend sa se duca toate miresele acolo) sa punem la cale detaliile =))

intrebare : ce restaurant e CCA ?

Dyeyne
02.02.2011, 09:39:46
Dragi Miresici,

Buna

Referitor la marturii, eu am unele lucrate manual din margele de sticla alb-negru si fundita rosie - in forma de gentuta, sunt foarte finute - in care o sa pun banuri de ciocolata personalizati sau bomboane (ne mai gandm). Le-am ales pe astea, dupa o serie de cautari luuungi si exasperante printre tonele de marturii de carton foarte urate si cateva modele de marturii dragute, dar extrem de scumpe. Daca te intereseaza, o sa incerc sa fac rost de un aparat de foto si sa atasez aici o poza (aparatul meu s-a stricat, din pacate:( )

Referitor la luna de miere, si eu am aceeasi intrebare. Asta pentru ca initial vroiam Maldive, dar dupa ce m-am interesat pe la agentii mi s-a spus ca Maldivele sunt vizitabile doar din februarie pana in mai, pentru ca in restul anului clima este urata: ploi, furtuni, etc. Apoi m-am gandit la Caraibe, dar sunt atat de multe insule pe acolo ca nu stiu cu ce sa incep, cu ce sa termin si ce sa aleg intr-un final.

GABITZA_ANK
02.02.2011, 11:02:41
Buna

Referitor la marturii, eu am unele lucrate manual din margele de sticla alb-negru si fundita rosie - in forma de gentuta, sunt foarte finute - in care o sa pun banuri de ciocolata personalizati sau bomboane (ne mai gandm). Le-am ales pe astea, dupa o serie de cautari luuungi si exasperante printre tonele de marturii de carton foarte urate si cateva modele de marturii dragute, dar extrem de scumpe. Daca te intereseaza, o sa incerc sa fac rost de un aparat de foto si sa atasez aici o poza (aparatul meu s-a stricat, din pacate:( )

Referitor la luna de miere, si eu am aceeasi intrebare. Asta pentru ca initial vroiam Maldive, dar dupa ce m-am interesat pe la agentii mi s-a spus ca Maldivele sunt vizitabile doar din februarie pana in mai, pentru ca in restul anului clima este urata: ploi, furtuni, etc. Apoi m-am gandit la Caraibe, dar sunt atat de multe insule pe acolo ca nu stiu cu ce sa incep, cu ce sa termin si ce sa aleg intr-un final.

Suna interesant ideea ta de marturii si mai ales k sunt ceva mai altfel decat tot ce gasesti pe diverse site-uri,iar pentru personalizare si eu as alege tot banutzii de ciocolata.
In legatura cu luna de miere in caraibe...lanoi prima optiune a fost Republica Dominicana...dar tot asa dupa ce am vb cu cateva agentii si in special cu niste prieteni care au "o casa de vacanta" :) akolo...am fost sfatuiti k aceasta destinatie sa nu o alegem inainte de 1-15 noiembrie deoarece pana atunci si akolo exista riscul sa fie ploaie si sincera sa fiu kiar nu mi-as dori asta...

andra_
02.02.2011, 11:05:48
:D:D:D:D ce tare ar fi :))

daca ne fura in noaptea nuntii ne intalnim la Arcul de trium ( ca vad ac e un trend sa se duca toate miresele acolo) sa punem la cale detaliile =))

intrebare : ce restaurant e CCA ?

CCA este Casa Centrala a Armatei sau Cercul Militar National...cel de langa Universitate ;;)

abo
02.02.2011, 11:20:44
Noi avem nunta in 1 oct 2011, pana acum avem local, foto si video :) Urmeza restul. Dar eu zic ca mai este timp. Voi ce ati mai rezolvat din timp? Ce idei intersanta aveti pentru nunta?
Noi vrem un cvartet la inceputul nuntii si un moment cu dansatori :D

andra_
02.02.2011, 11:30:51
Noi avem nunta in 1 oct 2011, pana acum avem local, foto si video :) Urmeza restul. Dar eu zic ca mai este timp. Voi ce ati mai rezolvat din timp? Ce idei intersanta aveti pentru nunta?

Bine ai venit

Eu zic ca dupa ce rezolvi si cu muzica (in cazul in care nu ai facut-o deja) poti sa te mai relaxezi o perioada, pt ca intr-adevar, timp este.
Ce fel de dansatori va doriti?

miresica_intarziata
02.02.2011, 11:36:17
Bine ai venit...foarte interesant idea cu cvartetul ::)