PDA

Versiunea completa : Bamboo

IoannaAbr
14.09.2010, 11:25:00
Salutare Tuturor

Ati fost cumva la vreo nunta la Restaurant sau in Club Bamboo? Daca da as vrea sa stiu detalii.

Multumesc anticipat!

Ralara
15.09.2010, 11:55:29
nu raspunde nimeni? ca si eu sunt interesata...

ATH
18.11.2010, 21:44:29
Personal n-am fost in sala de nunta, ci doar in zona de munca; cei care au tras cu ochiul la sala mi-au spus ca e frumoasa si fitoasa; se pregatea o nunta "periculoasa"! A plouat cu aranjamente florale si cu multumiri pentru prietenele mele!

malvina
16.02.2011, 20:15:06
Salutare, eu am fost ieri si am vazut sala de nunti cu capacitatea de 250 de locuri si am fost impresionata, arata foarte bine si ca preturi sunt accetabili din punctul meu de vedere. Daca a fost cineva la nunta acolo sa ne ofere mai multe informatii, ar utile pentru noi cele care inca nu ne putem hotara la o sala.

floriv
01.03.2011, 09:16:15
Si eu sunt interesata de aceasta sala. Daca mi-ar putea spune cineva care a facut nunta acolo cate cave dspre sala? i-as fi profund recunoscatoare.:-&

baldabaci
30.05.2011, 12:58:29
Noi am avut nunta in Bamboo Ballroom in acest weekend, asa ca informatiile sunt foarte "la cald".
Despre sala, pentru cei care nu au vazut-o inca, trebuie mentionat ca este mai aparte, e eleganta si nu are nevoie de alte "imbunatatiri" (gen huse pe scaune, naproape pe mese etc, pt ca totul e unitar si arata foarte bine asa cum e). Ceea ce e un avantaj f mare cand vine vorba de costuri. Oricum, merita sa dati o raita pe acolo sa o vedeti. Nunta noastra a fost mai "rockarita" si a iesit foarte misto, dar am asistat (foarte pe scurt) inclusiv la banchete cu "pusca si cureaua lata" acolo, si nici acelea nu pareau nelalocul lor.
In plus, persoana care se ocupa de organizarea evenimentelor in Bamboo, Oana Muresan, ne-a ajutat foarte mult de la inceput pana la sfarsit. Ea a fost cea care a insistat sa nu aruncam banii aiurea pe mancare sau pe alte chestii si tot ea ne-a ghidat pe parcursul nuntii si ne-a ajutat sa ne punem gandurile/planurile in ordine. Inclusiv la partea de flori, tot sfaturile ei au fost cele mai bune.
Ca sa nu o lungesc prea tare, o sa incerc sa bifez cateva aspecte mai importante:
- mancarea - e excelenta, portiile sunt mari si nu exista un plafon minim de pret, cum au multe restaurante care iti spun din start ca meniul incepe de la nu-stiu-cati lei. Aici iti poti personaliza meniul in functie de cat vrei sa cheltui, de la clasicul dobos cu sunca si cascaval la prune confiate imbracate in bacon sau alte bunatati, si nici asa nu iesi mai scump decat in alte locuri mult mai prafuite sau mai uratzele. In plus, s-au facut meniuri pt copii si pt vegetarieni. Iar suma finala a fost mai mult decat decenta. Si inca ceva: sarmalele sunt bestiale, comandati mai multe decat trebuie pt ca sigur o sa vreti sa duceti si acasa.
- muzica - sonorizarea e super super ok, DJ/ul la fel. In plus, DJ-ul e la jumatate de pret fata de altii si se pliaza exact pe genul de muzica pe care o vrei, fara nicio scapare.
- aer conditionat/fum - nu au fost deloc probleme, aerul conditionat chiar merge (la multe nunti la care am fost s-a facut economie si au tinut AC inchis). Au si ventilatie, deci fumul e eliminat fara probleme.
- servire - ok, cu mentiunea ca primesti gratuit un chelner la 20 pers, iar sfatul meu este sa mai luati inca cativa, doar ca sa nu fie sigur.
- capacitate - in sala incap 200-250 pers, parca, fara sa fie inghesuiti, dar la noi au fost 80 iar Oana a reusit sa aranjeze mesele in asa fel incat sala sa nu para deloc goala.
Un alt avantaj este ca nu te obliga sa iei bautura de la ei, nu te obliga sa lucrezi cu o anumita florarie (cum face Napoca, de ex) si nu au nici un fel de taxe in plus (de tacam, de dop, de pahare sparte sau alte inventii).
Iar cel mai important lucru dintre toate, nu am simtit niciodata cum ca Oana ar sta la panda sa ne mai "ciupeasca" de ceva bani, lucru pe care l-am simtit la mai multe sefe de sala pe la restaurantele la care am fost "in vizita" inainte de Bamboo. Ci din contra, a fost extrem de corecta si de amabila, a dat dovada de profesionalism cap-coada iar pe nota finala de plata nu s-a regasit nimic din ce nu era prevazut (au patit-o multi prieteni in alte locuri, deci sa fiti atenti). Per ansamblu, noi suntem mai mult decat multumiti si recomand restaurantul cu varf si indesat. Acum abia asteptam un bebe cu tot cu botez ca sa putem sa mai facem un eveniment acolo. :)
Daca am omis ceva si aveti alte intrebari, va raspund cu mare drag

Arina3891
30.05.2011, 16:29:16
Daca am omis ceva si aveti alte intrebari, va raspund cu mare drag
Cat a fost pretul meniului la tine si ce a inclus exact acesta?

ATH
31.05.2011, 17:10:27
Mesajul de mai sus ma unge la suflet! E o dovada ca se poate sa vedem si partea plina a paharului! Felicitari!

baldabaci
31.05.2011, 21:08:02
Cat a fost pretul meniului la tine si ce a inclus exact acesta?

Arina, nu te supara, dar nu iti voi scrie aici cat a costat meniul. Dar crede-ma ca a iesit foarte ok. Cel mai bine ar fi sa mergi pana acolo si sa vezi exact care e oferta si cum se poate personaliza in functie de preferintele si bugetul fiecaruia.

baldabaci
31.05.2011, 21:10:32
Mesajul de mai sus ma unge la suflet! E o dovada ca se poate sa vedem si partea plina a paharului! Felicitari!

Nu inteleg. De ce partea plina a paharului? Se intelege ca si cum ar fi fost o parte goala pe care noi am decis sa o ignoram. Si nu cred ca a fost.

Arina3891
01.06.2011, 08:37:46
Arina, nu te supara, dar nu iti voi scrie aici cat a costat meniul. Dar crede-ma ca a iesit foarte ok. Cel mai bine ar fi sa mergi pana acolo si sa vezi exact care e oferta si cum se poate personaliza in functie de preferintele si bugetul fiecaruia.
Oare care ar fi motivul pentru care nu vrei sa scrii pretul?:-? O fi ca esti reprezentantul lor si le faci reclama pe forum?
Daca nu, ati avut nunta, deci nu se poate spune ca vor vedea unii invitati si se vor simti obligati sa puna o anumita suma... In plus, ai zis ca ati iesit f ieftin. Daca ai observat, cam la toate restaurantele de pe ici s-a scris cat e pretul meniului si cam ce cuprinde acesta. Altfel am fost la ei si m-am interesat de meniuri... vroiam situatia exacta a unui client.

adrianagol
14.09.2011, 20:08:36
oare care ar fi motivul pentru care nu vrei sa scrii pretul?:-? O fi ca esti reprezentantul lor si le faci reclama pe forum?
Daca nu, ati avut nunta, deci nu se poate spune ca vor vedea unii invitati si se vor simti obligati sa puna o anumita suma... In plus, ai zis ca ati iesit f ieftin. Daca ai observat, cam la toate restaurantele de pe ici s-a scris cat e pretul meniului si cam ce cuprinde acesta. Altfel am fost la ei si m-am interesat de meniuri... Vroiam situatia exacta a unui client.

sala e frumoasa dar mancarea e un haos fratilor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!in ultima luna sau cam inbolnavit foarte multi de la peste care se cumpara ieftin ca a doua zi expira!servirea lasa de dorit!asa ca atentie la peste daca nu vreti sa stati in pat 5 zile dupa nunta!stiu 5 persoane care au patito !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

diannaa
18.09.2011, 16:00:48
sala e frumoasa dar mancarea e un haos fratilor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!in ultima luna sau cam inbolnavit foarte multi de la peste care se cumpara ieftin ca a doua zi expira!servirea lasa de dorit!asa ca atentie la peste daca nu vreti sa stati in pat 5 zile dupa nunta!stiu 5 persoane care au patito !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
care e sursa ta? ai fost personal acolo? eu ma duc la anu' la o nunta acolo si perechea respectiva nu cred ca ar fi optat pt aceasta locatie daca nu era cel putin ok din principalele pc. de ved. Nu exista oricum restauranta de care auzi doar de bine sau doar de rau.

ale_mica
06.09.2012, 10:20:34
Buna! A avut cineva nunta la Bamboo Ballroom anul acesta?