PDA

Versiunea completa : Hotel Arta

clau9
20.09.2010, 18:14:03
Am avut nunta la sala 3 Juniori hotel ARTA de pe calea Lugojului si a fost extraordinar totul!!!!cine doreste detalii sa ma contacteze printr-un mesaj!!!!

c_camy
23.09.2010, 22:46:13
[QUOTE=clau9;3599823]Am avut nunta la sala 3 Juniori hotel ARTA de pe calea Lugojului si a fost extraordinar totul!!!!cine doreste detalii sa ma contacteze printr-un mesaj!!!![/QUOT

ceau.am vazut ca ai avut nunta in 18.09.casa de piatra si tot ce iti doresti.eu as vrea sa-mi spui te rog cum a fost servirea,eu o sa am nunta la anul tot la 3 junior.multumesc.

clau9
24.09.2010, 10:19:50
[QUOTE=clau9;3599823]Am avut nunta la sala 3 Juniori hotel ARTA de pe calea Lugojului si a fost extraordinar totul!!!!cine doreste detalii sa ma contacteze printr-un mesaj!!!![/QUOT

ceau.am vazut ca ai avut nunta in 18.09.casa de piatra si tot ce iti doresti.eu as vrea sa-mi spui te rog cum a fost servirea,eu o sa am nunta la anul tot la 3 junior.multumesc.

Multumim, ce pot sa iti spun ca este impecabila servirea si felicitari ati facut o alegere buna. Ospatarii au fost f. buni numai putin ridicam privirea si ma si serveau cu ce doream iar la mesele invitatiilor a fost la fel, toata lumea mi-a spus ca le-a placut acest lucru.
Mult spor si sa fiti fericiti...

c_camy
24.09.2010, 10:31:46
multumim,speram sa iasa totul cum ne dorim.sala ta a fost foarte frumos amenajata,au fost socri mei sa o vada sambata ca eu nu sunt in tara.o zi faina.ceau;;)

clau9
24.09.2010, 20:47:12
multumim,speram sa iasa totul cum ne dorim.sala ta a fost foarte frumos amenajata,au fost socri mei sa o vada sambata ca eu nu sunt in tara.o zi faina.ceau;;)

Ceau Camy, Da asa este sala a fost super fain amenajata tot a fost f. atent pregatita.
o sa fie si a voastra frumoasa o sa vezi ;;)

simonica1985
29.09.2010, 16:25:33
Am avut nunta la sala 3 Juniori hotel ARTA de pe calea Lugojului si a fost extraordinar totul!!!!cine doreste detalii sa ma contacteze printr-un mesaj!!!!
Buna. Casa de piatra! Am vazut ca ai avut nunta la sala 3 juniori.Eu sunt acum in cautare de sala pt nunta si m-ar interesa mai multe detalii despre seriozitatea personalului, precum si despre mancare. Eu o sa am 300 de invitati, ramane suficient spatiu pentru dans? Vroiam sa te mai intreb daca ai mai negociat ceva, ti-au mai adaugat ceva inafara de ceea ce era pe meniu.Cand am fost acolo, au spus ca se mai poate negocia plata ospatarilor, precum si introducerea de bere in meniu. Astept raspunsul tau si ma bucur ca ai scris despre aceasta sala ptc mie mi-a placut, dar nu stiam pe nimeni care a avut nunta acolo si nu doream sa am surprize neplacute.

clau9
29.09.2010, 18:45:59
Buna. Casa de piatra! Am vazut ca ai avut nunta la sala 3 juniori.Eu sunt acum in cautare de sala pt nunta si m-ar interesa mai multe detalii despre seriozitatea personalului, precum si despre mancare. Eu o sa am 300 de invitati, ramane suficient spatiu pentru dans? Vroiam sa te mai intreb daca ai mai negociat ceva, ti-au mai adaugat ceva inafara de ceea ce era pe meniu.Cand am fost acolo, au spus ca se mai poate negocia plata ospatarilor, precum si introducerea de bere in meniu. Astept raspunsul tau si ma bucur ca ai scris despre aceasta sala ptc mie mi-a placut, dar nu stiam pe nimeni care a avut nunta acolo si nu doream sa am surprize neplacute.

Buna Simona ti-am trimis mesaj privat despre sala 3 Juniori.

elisabethMARCU
30.09.2010, 09:21:29
Buna Simona ti-am trimis mesaj privat despre sala 3 Juniori.
Draga Simona vreau sa te anunt ca si eu am avut nunta la 3 JUNIORI anul acesta in august si totul a iesit super.Sala este foarte mare si nu are stalpi pe mijloc asa ca se poate dansa de la bar pana in spatele salii.Cat depsre meniu se mai poate discuta avand in vedere ca sefii de acolo sunt foarte deschisi si amabili.
Eu am avut 280 de persoane la nunta si a fost destul loc de dans si chiar a fost totul cum mi-am imaginat asa ca recomandarea mea este sa nu eziti si sa mergi sa alegi o data la 3 JUNIORI.
Distractie faina

simonica1985
30.09.2010, 22:09:27
Draga Simona vreau sa te anunt ca si eu am avut nunta la 3 JUNIORI anul acesta in august si totul a iesit super.Sala este foarte mare si nu are stalpi pe mijloc asa ca se poate dansa de la bar pana in spatele salii.Cat depsre meniu se mai poate discuta avand in vedere ca sefii de acolo sunt foarte deschisi si amabili.
Eu am avut 280 de persoane la nunta si a fost destul loc de dans si chiar a fost totul cum mi-am imaginat asa ca recomandarea mea este sa nu eziti si sa mergi sa alegi o data la 3 JUNIORI.
Distractie faina
Multumesc mult pentru raspuns. Vroiam sa te intreb in legatura cu florile de pe mese, Clau9 mi-a spus ca a platit 15 ron/ pers ceea ce mi se pare destul de mult. Se poate sa aduci florile si sa nu le platesti celor de la restaurant sa se ocupe de partea asta? Multumesc mult si astept raspunsul tau.[-o<

happy_aura
01.10.2010, 11:43:49
clau9
Am vrut sa-ti trimit mesaj privat dar din pacate nu pot inca :( ......Ma poti ajuta si pe mine cu informatii referitoare la restaurantul hotelului Arta?
P.S. Ti-ai facut freza la Doina Ivan ?

clau9
02.10.2010, 23:13:00
Multumesc mult pentru raspuns. Vroiam sa te intreb in legatura cu florile de pe mese, Clau9 mi-a spus ca a platit 15 ron/ pers ceea ce mi se pare destul de mult. Se poate sa aduci florile si sa nu le platesti celor de la restaurant sa se ocupe de partea asta? Multumesc mult si astept raspunsul tau.[-o<

Se poate sigur nu iti impune nimeni, daca gasesti mai ieftin dar f. greu sunt preturi f. mari legat de flori!!

happy_aura
03.10.2010, 10:53:12
Dupa ce am vazut vreo 10 locatii (din care doar 2 meritau luate in serios, dar mi se pareau prea mici [-X) ne-am rezervat in sfarsit la Hotel Arta.
Am ramas impresioanata de cum am intrat pe usa hotelului, si spre surprinderea noastra am gasit exact ceea ce cautam (eu stiam ca au doar o sala mare, dar au si sala o sala mai mica care ne astepta pe noi ;-))
Personalul este amabil, cum o sa fie pana la urma va pot spune doar dupa nunta, un lucru e sigur: sala merita vazuta!

sviti
25.10.2010, 15:54:20
Am avut nunta si eu la arta hotel..a fost deosebit de frumos,totul perfect si nu o zis doar ca sa ma aflu in treaba. o mancare fff buna si portiile mari, chelnerii au fost tot cu ochii pe meseni sa nu le lipseasca nmk.insa cel mai mult mi-a placut de patronii de acolo care ne-au ajutat fff mult, au fost draguti cu noi si acum suntem prieteni cu ei si trecem pe acolo cand avem timp.ne-am atasat ff mult de ei pentru ca sunt niste oamnei deosebiti,sincer!!

sviti
25.10.2010, 15:58:54
De decoratul salii de la arta se ocupa PERSONAL dna Codruta si face un aranjament incredibil,sincer..noi am avut florile aduse din Olanda si a aratat de vis.Poti linistita sa te lasi pe mana celor 2 patroni de acolo pentru ca nu o sa iti para rau.
spor

Princes
25.10.2010, 19:52:41
cate persoane intra in acest restaurant?

clau9
26.10.2010, 11:18:59
cate persoane intra in acest restaurant?

Buna, sala mica pana la 200 persoane iar cea mare 400 persoane!;;)

sviti
28.10.2010, 15:14:08

felicitari de pe acuma!chiar ai facut alegerea cea mai buna cu arta hotel.am avut nunta acolo si a fost deosebit de frumoasa si in mare parte celor 2 patroni de acolo.mancarea a fost fff buna si multa, servirea irerposabila, mereu atenti, aranjamentul floral..nici nu am cuvinte cat de frumos a fost totul si toata lumea a plecat multumita de acolo. nu am avut niciun repros dupa nunta de la nimeni.si inca un aspect important este ca si din punct de vedere financiar a fost bine. o s aai o nunta frumoasa ! sa stai linistita.

c_camy
30.10.2010, 13:33:31
[QUOTE=c_camy;3608949]

felicitari de pe acuma!chiar ai facut alegerea cea mai buna cu arta hotel.am avut nunta acolo si a fost deosebit de frumoasa si in mare parte celor 2 patroni de acolo.mancarea a fost fff buna si multa, servirea irerposabila, mereu atenti, aranjamentul floral..nici nu am cuvinte cat de frumos a fost totul si toata lumea a plecat multumita de acolo. nu am avut niciun repros dupa nunta de la nimeni.si inca un aspect important este ca si din punct de vedere financiar a fost bine. o s aai o nunta frumoasa ! sa stai linistita.

multumesc pt raspuns si incurajari.am toata inceredera in domnii de acolo si sunt sigura ca o sa iasa frumos,mai ales ca am citit aici si toata lumea spune numai lucruri minunate despre ei.va pup pe toate. :*;;)

clau9
30.10.2010, 14:55:50
[QUOTE=sviti;3702598]

multumesc pt raspuns si inurajari.am toata inceredera in domnii de acolo si sunt sigura ca o sa iasa frumos,mai ales ca am citit aici si toata lumea spune numai lucruri minunate despre ei.va pup pe toate. :*;;)

O sa vezi ca o sa iti placa noua ne-a iesit super totul o sa las pozele sa vb http://picasaweb.google.com/elena.hln.elena/NuntaNoastra18092010?authkey=Gv1sRgCMjivebFsdznpAE #

Pentru miresici doritoare rochia de la salon Gabriela este de vanzare + voal 2600 negociabil! rochia noua costa 3400

c_camy
06.11.2010, 00:00:13
[QUOTE=clau9;3708415][QUOTE=c_camy;3708294]

O sa vezi ca o sa iti placa noua ne-a iesit super totul o sa las pozele sa vb http://picasaweb.google.com/elena.hln.elena/NuntaNoastra18092010?authkey=Gv1sRgCMjivebFsdznpAE #

superbe poze si miri bineinteles,foarte frumos.=D>=D>=D> <:-P<:-P<:-P

clau9
06.11.2010, 23:13:59
[QUOTE=clau9;3708415][QUOTE=c_camy;3708294]

superbe poze si miri bineinteles,foarte frumos.=D>=D>=D> <:-P<:-P<:-P

MULTUMIM FRUMOS ;-)

alice2727
25.01.2011, 22:10:54
Clau trimite -mi te rog mai multe detalii despre restaurant. Din cate se pare totul este ok la ei si sala este spatioasa. Am vazut cateva fotografii pe net si totul arata foarte bine.

Spune- mi care a fost oferta lor cand ai avut tu nunta?/

Merci mult,

Alice

happy_aura
26.01.2011, 19:33:02
Clau trimite -mi te rog mai multe detalii despre restaurant. Din cate se pare totul este ok la ei si sala este spatioasa. Am vazut cateva fotografii pe net si totul arata foarte bine.

Merci mult,

Alice

Pot sa-ti raspund si eu pt ca am nunta acolo in 4 iunie :)
Localul e intr-adevar f. frumos, sunt 2 sali (una de 150 pers, cea care apare pe site cu parchet si corpuri de iluminat incastrate in tavan, celalta mai mare cea de pe site cu mocheta pe jos, candelabre). Dar ambele sunt frumoase....
Au mai multe tipuri de meniuri, ospatarii si barmanul se platesc separat, sala e gata aranjata (adica nu-ti mai trebuie huse+fete de masa, au chiar si niste sfesnice foarte faine)....

clau9
03.02.2011, 16:20:35

Merci mult,

Alice
Buna Alice
Scuze ca iti scriu cu intarziere, restaurantul este superb cel de 190 persoane intra chiar relaxat. Aranjamentele florale sunt extraordinare facute de ei daca vrei, meniul a costat 165ron /persoana cu tot cu aranajamentele florale care au fost superbe. Bucatarul a costat 250 ron un ospatar 150 parca daca imi aduc bine aminte a meritat ca au fost super buni sau miscat super repede si adevarati profesionisti.
Toata lumea mi-a spus ca a fost o nunta de bun gust si locatia a fost superba, sigur o sa ii gasesti la targul de nunti din Iulius Mall 4-6 feb.

Daca alegi acesta locatie nu o sa iti para rau, iar daca vrei muzica ti-o recomand pe Bianka Mititelu ne-a facut o atmosfera super la nunta.;;)

andreeag_2005
12.02.2011, 16:05:22
eu am nunta in octombrie si as vrea sa mai imi dati cateva info despre aranjarea salii,despre ospatari, cu poze daca ati avut deja nunta aici.
multumesc

clau9
17.02.2011, 02:04:16
eu am nunta in octombrie si as vrea sa mai imi dati cateva info despre aranjarea salii,despre ospatari, cu poze daca ati avut deja nunta aici.
multumesc
Buna Andreea,
Casa de piatra si sa aveti o nunta frumoasa.
Iti trimit linkul cu pozele de la nunta noastra http://picasaweb.google.com/elena.hl...jivebFsdznpAE# (http://picasaweb.google.com/elena.hln.elena/NuntaNoastra18092010?authkey=Gv1sRgCMjivebFsdznpAE #) sala a fost f atent amenajata florile am platit atunci 15lei/persoana pt amenajarea cu flori...
Ospatarii au fost super profi. s-au miscat f repede si toata lumea i-a laudat sa nu iti faci griji.
O sa aveti o nunta f frumoasa daca ati ales aceasta locatie.;;)

mihaalina
03.04.2011, 21:30:43
multumesc

ceau
in care sala ai nunta, sala mare sau cea mica ?
mersi,

andreeag_2005
16.05.2011, 22:20:27
ceau
in care sala ai nunta, sala mare sau cea mica ?
mersi,

in sala mica.

happy_aura
17.05.2011, 10:03:00
in sala mica.
In sala mica am si eu nunta in 4 iunie! Abia astept!
Mai nou sunt 3 sali s-a mai facut una foarte mare (pana la 700 pers).

andreeag_2005
08.06.2011, 21:59:47
In sala mica am si eu nunta in 4 iunie! Abia astept!
Mai nou sunt 3 sali s-a mai facut una foarte mare (pana la 700 pers).

am fost si am vazut sala inainte de a sosi voi.
mi-a placut.
ce poti sa imi spui acum , dupa ce totul a trecut, esti multumita? afost ok?
astept raspuns
multumesc

alandala
10.06.2011, 09:33:39
Buna,

A avut cineva nunta in sala Timisoara de la Hotel Arta?
Ma intereseaza cum face fata aerul conditionat (mobil) la sala Timisoara. E fum? E cald?

A doua intrebare: au mai fost si alte nunti in paralel acolo cand ati avut nunta?
Au inca 2 sala mari si ma intreb cat de aglomerat o sa fie holul si baile daca sunt mai multe evenimente in acelasi timp.

Mersi mult!

happy_aura
11.06.2011, 22:52:31
am fost si am vazut sala inainte de a sosi voi.
mi-a placut.
ce poti sa imi spui acum , dupa ce totul a trecut, esti multumita? afost ok?
astept raspuns
multumesc

Da, sunt multumita! Totul a iesit foarte bine.
Nici gand sa se auda muzica de la celelalte sali, aglomeratie pe holuri nu a fost deloc, singurul loc in care s-a simtit ca au fost 3 nunti a fost parcarea, in rest parca am fi fost singuri...
Se simte implicarea personala a patronilor, absolut tot ce ne-am a fost realizabil!

marinella26
20.06.2011, 01:16:41
Buna miresicilor,pana acum nu am vazut nici o perere de rau despre hotelul Arta,am si eu nunta acolo in 17 septembrie si cred ca am facut o alegere foarte buna,am auzit numai de bine.Initial am vrut sa fac nunta la pensiunea Venezia, dar, a avut nunta acolo o verisioara de-a mea si am fost total dezamagita de servire si mancare, erau niste ospatari de toata jena, trebuia sa-i tot caute, dupa ce-i mai si plateau,nu inteleg, mancarea multa dar fara gust, gustarea degeaba era plina farfuria daca nu se manca acaretele de acolo, se plimbau pe acolo si patronul si restul de angajati de zici ca erau invitati la nunta, am auzit ca pe la inceputul anului mergeau mai bine nuntile acolo, acum, nu stiu ce sa intimplat dar e prost din cale afara si servirea si mancarea de aceea am decis sa fac nunta la Arta hotel si sper sa nu intampin acele probleme pe care le-a intampinat varamea,de aceea va rog pe voi sa-mi spuneti daca am facut o alegere buna intre Arta si Venetia.Ms mult :*

happy_aura
27.06.2011, 10:18:01
Buna miresicilor,pana acum nu am vazut nici o perere de rau despre hotelul Arta,am si eu nunta acolo in 17 septembrie si cred ca am facut o alegere foarte buna,am auzit numai de bine.Initial am vrut sa fac nunta la pensiunea Venezia, dar, a avut nunta acolo o verisioara de-a mea si am fost total dezamagita de servire si mancare, erau niste ospatari de toata jena, trebuia sa-i tot caute, dupa ce-i mai si plateau,nu inteleg, mancarea multa dar fara gust, gustarea degeaba era plina farfuria daca nu se manca acaretele de acolo, se plimbau pe acolo si patronul si restul de angajati de zici ca erau invitati la nunta, am auzit ca pe la inceputul anului mergeau mai bine nuntile acolo, acum, nu stiu ce sa intimplat dar e prost din cale afara si servirea si mancarea de aceea am decis sa fac nunta la Arta hotel si sper sa nu intampin acele probleme pe care le-a intampinat varamea,de aceea va rog pe voi sa-mi spuneti daca am facut o alegere buna intre Arta si Venetia.Ms mult :*
Stai linistita! O sa fie totul bine!
Eu nu am prea putut sa mananc, dar mancarea a fost laudata, chiar ne-a intrebat cineva daca am adus gaini de acasa pentru supa! =))
La plecare am primit un bol mare cu sarmale si a 2-a zi pana nu l-am mancat pe tot nu ne-am lasat! Pot spune ca sunt cele mai bune sarmale pe care le-am mancat pana acum...

marinella26
05.07.2011, 16:12:19
ms mult,sper sa fie asa.ospatarii sunt ok?sunt atenti cu invitatii sau sunt ospatari de o zi?

adelinamb26
24.01.2012, 14:39:06
Buna as dori si eu cateva detalii...

daci
13.03.2012, 23:17:16
salut miresici, am rezervat si noi ieri sala Viena (300-500 locuri) de la Arta si mi se pare foarte frumoasa. O sa avem acolo nunta in 20 octombrie si sper sa fie cum ne dorim. Dupa o prima discutie cu d-na Codruta pot spune ca e o persoana foarte deschisa comunicarii si dispusa sa vina in ajutorul tau. Tin sa precizez ca nici nu am mai fost sa vad o alta sala in afara de aceasta, parerile voastre mi-au fost de folos in alegerea facuta :*
Am discutat cateva detalii printre care am inteles ca ospatarii se platesc cu cate 150 lei si ca e nevoie de 1 ospatar la 2 mese a cate 10 pers, plus bucatarii si barmanii. Sala vine gata aranjata cu huse scaun si fete masa + aranjament masa sampanie+ aranjare masa fructe (daca aduci fructele). Mai ramane sa cumperi aranjamentele florale. (daca nu ai pe cineva anume iti recomanda d-na Codruta pe cineva). Are niste sfesnice foarte frumoase pe care le pune la dispozitie :) Asa ca am facut primul pas, ramane sa continuam pregatirile.

PS: din cate am inteles e libera sala si pentru o data din august 2012 deoarece a renuntat cineva, asa ca daca nu ati gasit inca sala...... o zi frumoasa sa aveti

manuela.tm
13.07.2012, 20:34:45
cum sunt ospatarii ?

Andalia
21.07.2012, 22:40:15
Buna,

Sunt noua pe acest forum si sunt in cautare de sala pentru nunta.

Cine a avut nunta anul acesta la Hotel Arta imi poate da ceva detalii, eu am auzit numai lucruri bune despre acest hotel si am vazut ca au 3 sali pt nunti. Pe lista noastra sunt in jur de 150 pers, acuma vom vedea si cati vor confirma. Nu am fost inca sa vad sala asa ca poate cineva pe de aici ma poate ajuta cu ceva poze. Sala timisoara e de 140 locuri din cate am vazut la ei pe pagina, nu e insa prea mica ca noi speram ca vom fi in jur de 120, vom mai avea loc de dans?

Multumesc

daci
31.07.2012, 02:10:23
Salut, recent am fost la o nunta la Arta (chiar in sala Viena, unde vom avea si noi nunta in octombrie) si totul a fost super, adica sala frumoasa si spatioasa cu ring de dans mare, sonorizarea foarte buna, mancarea buna si ospatarii super ok ( suficient sa faci un semn, sau poate nici nu e nevoie mereu, ca ti se si umple paharul, desi ca la orice nunta dupa cateva ore rogi ospatarul sa lase sticla pe masa ;)) E si normal sa te serveasca cum trebuie la cat e platit (150 lei/ospatar). Desigur ca am studiat cu atentie totul ca sa stiu ce sa schimb la nunta noastra ;-) Ce tine de restaurant si de serviciile incluse in contract a fost super, eu voi schimba doar cateva chestii ce tin de alegerea personala a fiecaruia (florile, culoarea cu care sunt decorate mesele si scaunele etc.)
In caz ca nu ati aflat inca hotelul are si cont de facebook "Arta Hotel", unde gasiti o gramada de poze cu cele 3 sali. Succes la pregatiri fetelor ;-)

camyBFC
27.08.2012, 17:27:59
Buna, am avut nunta la Hotel Arta in sala Berlin si va recomand din suflet acest restaurant!
Sala Berlin este una dintre cele mai frumoase sali din Timisoara, cu mocheta rosie, decorata cu crem si portocaliu, cu flori albe, e de vis. Florile le-am facut cu doamna Marcela la recomandarea patroanei de la Arta, doamna Codruta, care este foarte pretentioasa si atenta la toate detaliile. Asa ca florile au fost superbe, cate un buchet mare si bogat pe fiecare masa, cu trandafiri, lisianthus si crini albi, pe sfesnice argintii.
Mancarea este foarte buna si multa, eu m-am temut ca nu va fi suficienta, dar chiar si cei mai pretentiosi invitati au laudat-o. Ospatarii sunt mereu atenti si au grija ca fiecare sa aiba tot ce ii trebuie. Dimineata, dupa ce au adunat tot, seful de sala ne-a cerut parerea si ne-a zis daca avem reclamatii sa le zicem la patroni, iar patronul a zis ca daca nu suntem multumiti ii da pe toti afara, ca totul trebuie sa fie perfect si impecabil. Bineinteles ca nu am avut nemultumiri!
Dimineata dupa ce au strans mesele, toate sticlele de bauturi care le-am cumparat noi erau aliniate, energizante, totul era acolo, nu au luat nimic, pana si sticlele de apa si suc desfacute, care erau incluse in meniu, erau acolo, sa le luam daca vrem.
Noi am fost foarte multumiti de absolut tot, si botezul il vom face tot la Arta.
S-a vazut ca sunt profesionisti si fac nunti la un alt nivel, ei au 3 sali de nunti, care pot fi ocupate toate in aceiasi zi, deci nu e ca la alte sali, care intr-o sambata au nunta, intr-alta nu au; aici fiecare stie ce are de facut, toti sunt organizati si se concentreaza pe fiecare detaliu, ca totul sa iasa impecabil.
Va recomand restaurantul Arta pentru un eveniment reusit!
Daca mai aveti intrebari va raspund cu drag, dar va invit sa va uitati si la ei pe facebook sa vedeti poze cu salile.

alisucafeli
24.07.2013, 14:23:33
Buna fetelor,
Eu anul viitor voi avea nunta in sala noua (Paris) de la Hottel Arta. Acum 1 luna si un pic s-a terminat. Este superba. Daca a avut cineva nunta sau a fost la vreun eveniment in ea, va rog sa-mi spuneti cum vi s-a parut. Doamna Codruta, este o persoana foarte draguta si se vede ca face cu placere tot ceea ce face.
Va multumesc
O zi frumoasa!

alisucafeli
06.01.2014, 23:06:56
Buna fetelor,
Si eu am nunta in sala Paris, anul acesta in mai. Vreau sa va intreb care este capacitatea maxima a salii?
Asteot raspunsul vostru,
Multumesc si va doresc un an cu multe impliniri!

Andreeaatina
12.06.2014, 11:52:56
Buna ziua,

La sfarsitul lunii avem nunta in Timisoara, la hotel Arta, sala Viena. Am auzit ca au fost plangeri legate de mancare in ultimul timp... Sunt foarte ingrijorata!! Ma poate ajuta cineva care a fost recent la o nunta acolo cu o parere?!
Multumesc!

alisucafeli
13.06.2014, 14:04:35
Buna Andreeaatina,
Am avut nunta la sfarsitul lui mai. Trebuie sa te sfatuiesc ceva foarte important ceea cee eu nu am mai apucat sa fac: sa discuti neparat cu 1-2 zile inainte cu seful de sala care se ocupa de sala ta. Sa pui la punct toate detaliile. Eu am avut o doamna extraordinara si tot au fost ceva probleme care le-am aflat ulterior: supa a venit rece, anumite farfurii au avut aperitivul taiat prea devreme ( cred), si ca era oxidat . Mari pprobleme nu am avut pentru ca doamna a fost minunata . Ba chiar toata lumea a laudat servirea.
Trebuie sa ai grija sa vorbesti cu persoana care ti-e alocata pe sala ta si sa faci un plan impreuna cu ea, pentru ca sunt mai multe sali si numai ea poate sa retina ceea ce-ti doresti tu. Eu am lasat si ciubuc doamnei, dar atat pt ca ospatarii au incercat sa ne fure la bautura si atunci am considerat ca e suficient ca-i platesc pe fiecare sa le mai dau si ciubuc.
Daca te mai pot ajuta si cu altceva, te rog sa ma anunti
\O zi frumoasa!

Buna ziua,

La sfarsitul lunii avem nunta in Timisoara, la hotel Arta, sala Viena. Am auzit ca au fost plangeri legate de mancare in ultimul timp... Sunt foarte ingrijorata!! Ma poate ajuta cineva care a fost recent la o nunta acolo cu o parere?!
Multumesc!

bosfy22
22.06.2014, 09:37:28
domnisoara draga . in legatura cu supa dumneavostra daca bine stiti am asteptam aproape 45 de minute sa putem sa o servim . avand in vedere ca am anuntat lautarii si inclusiv pe dumneavoastra ca sunt toti ospatarii pregatitzi si trebe sa faca marshul care se face la supa. dar spre surpinderea noastra am asteptat 45 de minute cu bolurile in mana pentru ca DUMNEAVOASTRA si numai dumneavostra nu ati binevoit sa opriti o simpla melodie pentru a fi servita supa . comentariile legate de HOTEL-RESTAURANT ARTA cat si nemultumirile despre servire si orice serviciu sau bun perisabil si neperisabil servit la masa va rog foarte frumos si foarte respectuos sa sunati patronul firmei pentru a va lamuri. NU MAI ADUCETZI ACUZE RESTAURANTULUI FARA A VORBI CU PATRONUL FIRMEI SAU CEL PUTZIN NU INAINTE DE A CERE O EXPLICATIE LOGICA PERSOANELOR COMPETENTE. VA MULTUMESC .

alisucafeli
23.06.2014, 13:45:10
Stimata domn/doamna,
Nu am adus acuzatii hotelului dvs, am spus doar ce mi-au transmis invitatii dupa eveniment. Ba chiar am transmis ca eu nu am apucat sa am o discutie cu sefa de sala inainte cu 1 zi, ceea ce imi asum. Nu luati personal anumite lucruri pe care le-am specificat ca mi s-au adus la cunostinta de invitati si nu ca as fi fost eu nemultumita. Astea sunt parerile invitatilor, pana la urma pe toti nu-i pot multumi. Daca vroiam sa discut urat despre restaurantul dvs as fi spus alte lucruri care consider ca au fost marunte si nesemnificative, dar singurul lucru negativ pe care l-am mentionat si il sustin este ca ospatarii au incercat sa ne fure la alcool, noroc ca a intrat sotul sa ia tortul si a vazut toata bautura care ramasese si a luat-o cu el. atat, in rest servirea a fost foarte buna, asta mi-au spus majoritatea invitatiilor cu mentiunea ca supa a fost rece. Daca asa s-a intamplat ca s-a stat dupa mine, imi asum si imi cer scuze ca nu am apucat sa fiu in 10 locuri si sa transmit si formatiei sa opreasca melodia. Dupa cum am spus si patronului restaurantului, colaborarea mea cu Hotel Arta- doamna Codruta, a fost una foarte buna cu mici neintelegeri, in rest in continuare recomand cu drag si cu obiectivitate restaurantul dvs.
Sper ca acum s-a inteles de clientii acestui forum ca sfatul meu este doar sa discute cu sefa de sala ( ceea ce eu nu am mai apucat) si in rest toata increderea ca va iesi bine.

Va doresc o zi frumoasa!

Buna Andreeaatina,
Am avut nunta la sfarsitul lui mai. Trebuie sa te sfatuiesc ceva foarte important ceea cee eu nu am mai apucat sa fac: sa discuti neparat cu 1-2 zile inainte cu seful de sala care se ocupa de sala ta. Sa pui la punct toate detaliile. Eu am avut o doamna extraordinara si tot au fost ceva probleme care le-am aflat ulterior: supa a venit rece, anumite farfurii au avut aperitivul taiat prea devreme ( cred), si ca era oxidat . Mari pprobleme nu am avut pentru ca doamna a fost minunata . Ba chiar toata lumea a laudat servirea.
Trebuie sa ai grija sa vorbesti cu persoana care ti-e alocata pe sala ta si sa faci un plan impreuna cu ea, pentru ca sunt mai multe sali si numai ea poate sa retina ceea ce-ti doresti tu. Eu am lasat si ciubuc doamnei, dar atat pt ca ospatarii au incercat sa ne fure la bautura si atunci am considerat ca e suficient ca-i platesc pe fiecare sa le mai dau si ciubuc.
Daca te mai pot ajuta si cu altceva, te rog sa ma anunti
\O zi frumoasa!

HANDARIC
22.04.2015, 11:55:20
Si eu voi avea nunta anul viitor in16.07.2016 la Hotel Arta sala Viena si dabea astept !!!! Este unul dintre cele mai frumoase restaurante din oras si un personal impecabil !