PDA

Versiunea completa : Queen

margareta01
08.10.2010, 20:38:48
Buna,

Am descoperit cam tarziu MIRESICI.ro, dar niciodata nu este tarziu. Am observat ca despre Restaurant Queen nu se vorbeste!? Chiar nu se fac nunti acolo!?

http://picasaweb.google.com/108460628115788229729/AlbumNunta

oana_ene
21.10.2010, 19:51:48
Buna,

Am descoperit cam tarziu MIRESICI.ro, dar niciodata nu este tarziu. Am observat ca despre Restaurant Queen nu se vorbeste!? Chiar nu se fac nunti acolo!?

Buna, Margareta!
Sunt foarte frumoase pozele tale! Felicitari si... casa de piatra! %%-
Si eu o sa am nunta tot la Queen, anul viitor si cum nu sunt din Calarasi, chiar mi-ar placea sa aflu parerea miresicilor despre acest restaurant. :zz:

Multumesc! >:D< :bye_01:

bebepreamic
22.10.2010, 17:09:56
Buna, Margareta!
Sunt foarte frumoase pozele tale! Felicitari si... casa de piatra! %%-
Si eu o sa am nunta tot la Queen, anul viitor si cum nu sunt din Calarasi, chiar mi-ar placea sa aflu parerea miresicilor despre acest restaurant. :zz:

Multumesc! >:D< :bye_01:

Buna fetelor,
si eu voi avea nunta tot la Queen in 04 iunie, anul viitor.
Din cate stiu eu sunt ok oamenii de acolo, mancarea e buna, servirea din cate imi aduc aminte e ok (am fost acum ceva timp la o nunta acolo).
Pe tine ce te-ar interesa mai exact?Eu am fost si am intrebat mai multe chestii legate de nunta si poate te pot ajuta eu cu ceva infomatii. :*

oana_ene
22.10.2010, 23:19:43
Buna fetelor,
si eu voi avea nunta tot la Queen in 04 iunie, anul viitor.
Din cate stiu eu sunt ok oamenii de acolo, mancarea e buna, servirea din cate imi aduc aminte e ok (am fost acum ceva timp la o nunta acolo).
Pe tine ce te-ar interesa mai exact?Eu am fost si am intrebat mai multe chestii legate de nunta si poate te pot ajuta eu cu ceva infomatii. :*

pai... nu imi doresc neaparat sa aflu ceva anume, cat imi doresc sa aflu orice lucru marunt care sa ma convinga ca am facut cea mai buna alegere. :smile: eu de exemplu, nu stiu nici macar cum este mancare la ei, deci pana si faptul ca tie ti-a placut conteaza pentru mine.
am vazut restaurantul doar de 2 ori. prima data cand am vizitat toate restaurantele din Calarasi si a 2-a oara cand am dat avansul. Era si aranjat pentru nunta si chiar mi-a placut ce am vazut... dar acum stau si ma gandesc, avand in vedere faptul ca aranjamentele se fac tot cu ei, ca poate nu vor avea ce imi doresc... sau poate imi fac eu griji degeaba, nu?! :-\ cu siguranta imi vor face pe plac ;;)

>:D<

margareta01
25.10.2010, 08:17:30
Buna Oana!
Nu ai de ce sa-ti faci deloc griji in ceea ce priveste restaurantul. Mancarea-10, Servirea-10, Locatia-10, Ornamente-8. Am dat nota 8 pentru aranjamente deoarece te obliga sa faci cu ei tot ce inseamna aranjamene restaurant, si asta nu e bine....

http://picasaweb.google.com/10846062...729/AlbumNunta (http://picasaweb.google.com/108460628115788229729/AlbumNunta)

bebepreamic
25.10.2010, 11:00:30
Eu zic ca nu are de ce sa iti para rau de alegerea facuta.
Mie mi-au zis ca aranjamentele le fac in functie de ce vrea clientul, deci cel mai bine este sa le zici ce vrei si eu zic ca o sa fie bine si o sa iasa cum iti place tie. Intr-adevar este un minus faptul ca te pun neaparat sa iei aranjamentele lor, dar eu am privit chestia asta ca pe un avantaj ca nu prea aveam chef sa caut cine stie ce firma sa faca aranjamentele, sau sa umblu eu pentru ele, mai ales ca eu nu stau in Calarasi si ma duc in weekend o data la 2-3 saptamani.
Si eu am vazut de 2 ori sala aranjata pentru nunta (o data pentru nunta de 120-130 de invitati si o data pentru una cu aprope 200 de invitati) si mi-a placut cum arata. Simplu si cu bun gust.
Un plus mi se pare si faptul ca au ring de dans destul de mare si formatia are locul ei, si daca ai mai putini invitati sala e chiar aerisita.
Si am vazut ca au si fantana de ciocolata, daca te tenteaza. :-p
Tipul cu care am vorbit eu (administratorul cred ca e) a fost foarte deschis si chiar ne-a zis sa ne sfatuim cu el inainte de a cumpara bautura, prajituri, fructe si ce vrei sa mai aduci tu sa pui pe masa ca sa nu cumparam prea multe si sa ramanem cu ele,.
Eu sunt multumita pana acum si sper sa iasa bine. Si iti doresc la fel si tie !

oana_ene
25.10.2010, 21:02:23
Multumesc frumos pentru impresii! Acum chiar sunt convinsa ca am facut o alegere buna <:-P

ps: nu stiam ca au si fantana de ciocolata... dar imi doream :D

:bye_04:

Alexia_cl
03.11.2010, 15:30:58
O singura observatie...Nu stiu daca este adevarat, dar cineva care a avut nunta acolo intr-o duminica mi-a spus ca a fost dezamagita de decor. Ea solicitase decor pe auriu si flori pe rosu, iar pe masa s-au trezit cu flori galbene si decor la scaune mov deschis. A fost un soc pentru ei. Au facut scandal si asa a iesit la iveala ca sala ramasese decorata de la botezul de sambata. Acum va dati seama ca nu stiu cat de adevarata este informatia, dara avand in vedere povestea, tineti cont si "asigurati-va spatele".

oana_ene
03.11.2010, 20:53:00
O singura observatie...Nu stiu daca este adevarat, dar cineva care a avut nunta acolo intr-o duminica mi-a spus ca a fost dezamagita de decor. Ea solicitase decor pe auriu si flori pe rosu, iar pe masa s-au trezit cu flori galbene si decor la scaune mov deschis. A fost un soc pentru ei. Au facut scandal si asa a iesit la iveala ca sala ramasese decorata de la botezul de sambata. Acum va dati seama ca nu stiu cat de adevarata este informatia, dara avand in vedere povestea, tineti cont si "asigurati-va spatele".

O sa tin cont de sfatul tau. Sper totusi sa nu fie adevarata informatia... sau cel putin sa nu se intample asta si in cazul nostru. Oricum... nu este normal sa platesti pentru ceva ce nu ai cerut, nu?

money
27.09.2011, 13:16:58
Buna,

Buna, am vz pozele tale...superbe...vroiam sa stiu unde ai facut tortul, daca ai fost multumita de aranjamente...etc...pupici si Casa de Piatra !!!

eleny88
24.10.2011, 22:09:49
Restaurantul Queen mi se pare destul de elegant, meniul este ok, nu cel mai bun din Calarasi dar banuiesc ca este si in functie de ce iti doresti pentru invitati, ringul de dans cred ca cel mai mare din Calarasi, deci per total in top 3 cu siguranta.