PDA

Versiunea completa : Manichiura si pedichiura in Sibiu

tot_tot_claire
13.03.2007, 11:33:02
fetelor, la unul (sau mai multe) din saloanele astea exista manichiuriste? ca ma vad venind din bucuresti cu mainile ridicate ca ostaticii, sa nu mi se duca lacul, sau chiar ajunsa la mila vecinei de la 3 care face manichiura din pasiune la amice...nu vreau pagode chinezesti pe unghii, dar macar sa arate decent. stiti pe cineva?...

anda_smuf
16.03.2007, 02:51:49
salonul pe care l-am ales eu are de toate si sunt toti profesionisti. stiu ce vrei aproape inainte sa deschizi gura si sunt toti tineri open-minded f de treaba. si au si diplome si faza daca te intereseaza si asta. e pe str. negoi si are initialele M.V.. daca vrei mai multe detalii pe privat. pupici.

tot_tot_claire
16.03.2007, 18:11:09
chiar te rog.
mi-o fi mers buhul de scortzoasa da' nu diploma ma interesa, ci "sculele" dezinfectate :-s ca o data in viata am nimerit sa-mi faca cineva unghiile si am patit-o...

CAMELLIA
13.04.2007, 18:21:59
E offtopic, Aveti sa-mi dati ceva recomandari ? nu stiu unde sa merg inainte de nunta ca sa imi pun unghii false - manichiura frantuzeasca - ( dar nu lipite )? Eu o sa caut cand o sa vin, dar daca stiti voi pe cineva care lucreaza bine, v-as fi recunoscatoare. :*

inasibiu
16.04.2007, 09:22:57
Cami, parca auzisem o colega de birou care si-a pus unghii false inainte de sarbatori.Ma interesez si-ti spun unde.

CAMELLIA
02.05.2007, 21:42:20
Cami, parca auzisem o colega de birou care si-a pus unghii false inainte de sarbatori.Ma interesez si-ti spun unde.

Ai vorbit cu ea? ti-a spus ? ;;)

inasibiu
03.05.2007, 12:54:32
Ai vorbit cu ea? ti-a spus ? ;;)

Da am vb, dar am uitat sa-ti scriu, scuzeeee[-o< .
Este undeva pe M.Viteazu, cum vii de pe Rahovei pe partea dreapta.Treci de loto si e o pancarda cu galben cu o tipa pe ea si scrie coafor, este un un cabinet stomatologic acolo in bloc, dar sigur iti dai seama dupa ce treci de loto.
Iti trimit pe privat nr.de tel.de acolo si numele tipei care se ocupa de unghii. Colega mea zicea ca a dat vreo 90Ron daca am inteles eu bine??:-\ :-\ :-\
Sper ca nu te-am bagat in ceata de tot cu explicatia adresei dar ai tai sigur stiu zona.
Pupici:">

CAMELLIA
04.05.2007, 01:46:54
Da am vb, dar am uitat sa-ti scriu, scuzeeee[-o< .
Este undeva pe M.Viteazu, cum vii de pe Rahovei pe partea dreapta.Treci de loto si e o pancarda cu galben cu o tipa pe ea si scrie coafor, este un un cabinet stomatologic acolo in bloc, dar sigur iti dai seama dupa ce treci de loto.
Iti trimit pe privat nr.de tel.de acolo si numele tipei care se ocupa de unghii. Colega mea zicea ca a dat vreo 90Ron daca am inteles eu bine??:-\ :-\ :-\
Sper ca nu te-am bagat in ceata de tot cu explicatia adresei dar ai tai sigur stiu zona.
Pupici:">

Mercy mult de tot, am inteles perfect. \:D/

inasibiu
04.05.2007, 08:52:22
Mercy mult de tot, am inteles perfect. \:D/

Serios ai inteles sau glumesti ca mie daca imi dadeai o descriere ca aia ma bagai in ceata!=)) Ma bucur ca ti-am fost de folos, aaaaa si am mai descoperit intr-un loc ieri unde se pun unghii si iti fac si niste modele dragutze daca vrei, este undeva in piata mica , la Salonul Baroc (AV**), deja am spus prea mult....sa nu ma bata admin-ul:-SS ;)) .Pretul tot cam asa, poate putin mai mult ca cica e "de firma"....|-)

CAMELLIA
04.05.2007, 14:20:01
Serios ai inteles sau glumesti ca mie daca imi dadeai o descriere ca aia ma bagai in ceata!=)) Ma bucur ca ti-am fost de folos, aaaaa si am mai descoperit intr-un loc ieri unde se pun unghii si iti fac si niste modele dragutze daca vrei, este undeva in piata mica , la Salonul Baroc (AV**), deja am spus prea mult....sa nu ma bata admin-ul:-SS ;)) .Pretul tot cam asa, poate putin mai mult ca cica e "de firma"....|-)

Nu am glumit Ina, chiar ma bucur ca-mi dai ajutor si orice informatie e bine venita, chiar te mai astept cu toate informatiile pe care mi le poti da, ca eu sunt incantata. Mercy inca o data. ;;)

cristyinutza
16.02.2011, 21:21:28
Gagici voi unde mai mergeti sa va puneti gel?si v-ati facut careva pedi cu gel?daca da cum a fost?ati fost multumite?:*

Deiu
17.02.2011, 08:50:26
Gagici voi unde mai mergeti sa va puneti gel?si v-ati facut careva pedi cu gel?daca da cum a fost?ati fost multumite?:*
eu nu sunt fana unghii cu gel, aplicate etc. - dar cele mai frumoase unghii pe care le-am vazut - parere of course subiectivaaa (facute in sb) sunt ale unei prietene care merge consecvent la un beauty center pe str. privighetorii - Calea Dumbravii pe langa directia silvica (s...y)-nu mai tin minte numele manichiuristei. au aspect f natural (nu sunt groase).
de asemenea am mai vazut unghii frumoase facute deasupra barului maya dar ca aspect par ceva mai groase.(cand te uiti din profil). ca model am vazut la o prietena - status sotie - la nunta ei a avut gel cu model mini- cale facute in relief (nu au fost facute in sb.) - mi s-au parut mortaleee.
de pedi cu gel eu nu am auzit :) dar chiar sunt curioasa de pareri despre asta...

oneioana
17.02.2011, 20:57:35
Eu am avut vara trecuta pedichiura cu gel facuta la Cluj...de aratat, arata foarte bine, insa unghiile mele naturale au avut de suferit destul de mult din cauza asta...eu zic sa va ganditi bine inainte :)

cristyinutza
19.02.2011, 00:28:38
of imi pare rau,am auzit multa lume ca a avut probleme cu unghiile naturale dupa ce si-au dat jos gelul,eu insa am avut mani cu gel si unghiile mele chiar n-au avut mare lucru.Putin exfoliate dar si-au revenit repede.mersi de pareri:*

oneioana
20.02.2011, 20:19:03
of imi pare rau,am auzit multa lume ca a avut probleme cu unghiile naturale dupa ce si-au dat jos gelul,eu insa am avut mani cu gel si unghiile mele chiar n-au avut mare lucru.Putin exfoliate dar si-au revenit repede.mersi de pareri:*
nici eu la maini nu am avut probleme (am avut gel 1 an si ceva si unghiile mele naturale au fost relativ ok dupa ce le-am dat jos), insa la pedi situatia nu a fost la fel :)

diia
18.07.2011, 18:38:46
sunt sanse sa-mi fac unchiile fara gel ...doar cu o oja ceva si sa tina? ca mi-as face fara...dar nu stiu cat ma tine :-?

bine nu acasa...la ceva salon...care e in cautare :D

georgiana_albastroiu
15.12.2011, 13:55:36
sunt sanse sa-mi fac unchiile fara gel ...doar cu o oja ceva si sa tina? ca mi-as face fara...dar nu stiu cat ma tine :-?

bine nu acasa...la ceva salon...care e in cautare :D

Initial vroiam sa-mi pun gel si extensii, insa manichiurista la care am fost mi-a spus ca am unghii prea sanatoase si tari ca sa le distrug cu gel. Asa ca am optat pentru manichiura french, iar concluzia e ca poti obtine un rezultat excelent pe o unghie naturala chiar si cu o banala oja.