PDA

Versiunea completa : Agentii de turism din Braila

kala_elena
13.02.2007, 08:56:02
Dragi miresici din Braila,
Eu am inceput sa ma interesez de luna de miere. Mi s-a spus de la agentia Vacanta ca abia in martie, la sfarsit, dupa targul de turism (29 martie-1 aprilie) vor afla ce oferte au la sejururi, pentru vara.
Voi la ce agentie apelati? Unde vreti sa mergeti? Ce suma alocati pentru luna de miere? Plecati imediat dupa nunta?<:-P<:-P<:-P

valentina
13.02.2007, 10:26:58
eu as vrea sa plecam marti.deoarece duminica seara avem petrecerea de dupa nunta ,ciorba de potroace ,tot la restaurant si va dati seama ca o sa tina cel putin pana la 12 noaptea asa ca luni va fi zi de odihna si facut bagaje si vom pleca marti.de sejur o sa vad ce gasesc la targul de turism

kala_elena
13.02.2007, 10:40:36
Noi vrem ca sa plecam luni, bagajele oricum o sa le fac cu o saptamana inainte.

valentina27
24.04.2007, 19:31:48
noi vrem sa plecam pe 11 iunie la mare si sa stam o saptamana, uar mai tarziu, prin iulie sa plecam intr-un circuit prin cateva capitale europene,

mihaela_2006
24.04.2007, 19:41:26
Si noi tot luni plecam, dar unde plecam inca nu stiu:-\ . Oricum o sa fie in Romania.

kala_elena
25.04.2007, 07:53:20
Noi am stabilit deja luna de miere. Am mai scapat de o grija!;;)
Vom pleca pe 20 iulie in Grecia, la Halkidiki - hotel Philoxenia. Vom pleca de acolo spre tara pe 28 iulie, dupa amiaza. Ne costa 250 euro de persoana plus 2 milioane transport. Am apelat la agentia BTT.
Abia asteptam!<:-P<:-P<:-P

Matzoi
25.04.2007, 14:59:13
Noi am fost cred cei mai vrednici: nici nu ne rezervasem bine restaurantul ca iubi a luat bilete in Grecia - Insula Corfu (unde s-a filmat Laguna albastra). Si plecam la o sapt dupa nunta. Agentia e Europa Travel cu care am plecat si anul trecut si a fost ok.
Dupa care eu cred ca vom merge un pic si in Croatia pt ca asta imi doresc eu cel mai mult.
Dupa care am zis ca merit si de revelion ceva si vom pleca la Paris.
Yupiiiii abia astept.
Pup

kala_elena
25.04.2007, 15:19:00
Noi am fost cred cei mai vrednici: nici nu ne rezervasem bine restaurantul ca iubi a luat bilete in Grecia - Insula Corfu (unde s-a filmat Laguna albastra). Si plecam la o sapt dupa nunta. Agentia e Europa Travel cu care am plecat si anul trecut si a fost ok.
Dupa care eu cred ca vom merge un pic si in Croatia pt ca asta imi doresc eu cel mai mult.
Dupa care am zis ca merit si de revelion ceva si vom pleca la Paris.
Yupiiiii abia astept.
Pup
Minunat! Deci veti calatori mult anul asta! Sa veniti cu multe amintiri frumoase!

Matzoi
25.04.2007, 15:38:07
Minunat! Deci veti calatori mult anul asta! Sa veniti cu multe amintiri frumoase!
Sper.
Oricum cu Croatia nu sunt chiar 100% sigura ca vom merge dar eu una imi doresc mult si sper ca vom reusi sa ajungem.

valentina
16.06.2007, 01:27:55
In sfarsit revin si eu ,dupa o mica absenta,am umblat prin tara am reusit sa-mi gasesc tiara + bijuterii cu incredibilul pret de 35 ron.mi-a mai ramas de luat lenjeria si voalul.Abia astept sa treaca timpul ,sa vina mai repede nunta.Am aflat ca vom primi cadou la nunta o luna de miere in egipt abia asteptam.Voi cum mai stati cu pregatirile?

Giulia2201
17.06.2007, 14:50:07
In sfarsit revin si eu ,dupa o mica absenta,am umblat prin tara am reusit sa-mi gasesc tiara + bijuterii cu incredibilul pret de 35 ron.mi-a mai ramas de luat lenjeria si voalul.Abia astept sa treaca timpul ,sa vina mai repede nunta.Am aflat ca vom primi cadou la nunta o luna de miere in egipt abia asteptam.Voi cum mai stati cu pregatirile?

Noi am facut nunta in august si am plecat in luna de miere in noiembrie ptr ca nu am putut sa ne mai luam concediu dupa nunta. A fost absolut superb, am fost in Tenerife, am stat in complexul Mare Nostrum, la hotelul Mediterranean Palace. Va recomand cu caldura sa mergeti acolo.

kala_elena
18.06.2007, 08:07:13
Noi am facut nunta in august si am plecat in luna de miere in noiembrie ptr ca nu am putut sa ne mai luam concediu dupa nunta. A fost absolut superb, am fost in Tenerife, am stat in complexul Mare Nostrum, la hotelul Mediterranean Palace. Va recomand cu caldura sa mergeti acolo.
Multumim pentru sfaturi! Poate o sa ajungem in anii viitori, pehntru ca anul acesta este deja stabilit si achitat totul! Grecia....venim!:)

RaduAdriana
20.06.2007, 08:01:29
eu mi-am luat deja foarte multe zile din concediul de odihna pentru a merge la facultate asa ca nu pot sa-mi permit sa lipsesc prea mult, asa ca am optat pentru frumusetile patriei. as vrea sa gasesc o pensiune draguta si sa lancezesc acolo o saptamana dar nu ar fi prea frumos sa o irosesc asa ca niste batranei. activitati sunt destule peste tot asa ca distrati-va frumos. poop:*

mihaela_2006
29.06.2007, 08:45:44
eu am fost la o agentie si mi-a zis ca ofertele sunt pana pe 22 septembrie, deci trebuie sa mai astept putin pana vin ofertele noi. Cred ca o sa facem luna de miere in Romania, nu stim inca sigur

kala_elena
29.06.2007, 13:11:30
eu am fost la o agentie si mi-a zis ca ofertele sunt pana pe 22 septembrie, deci trebuie sa mai astept putin pana vin ofertele noi. Cred ca o sa facem luna de miere in Romania, nu stim inca sigur
Oricum veti prinde extrasezon si veti fi in avantaj!

mihaela_2006
29.06.2007, 13:17:40
asta asa este.

kala_elena
29.06.2007, 13:24:09
Eu una abia astept sa plecam, sa fim doar noi doi, sa scapam pentru moment de griji si responsabilitati. Oricum avem paharele pline ochi iar aceasta saptamana de vacanta sper sa ne incarce bateriile.

valentina
02.07.2007, 19:57:20
Noi ne-am luat bilete pentru egipt 600 de euro biletul, 7 zile , hotel de 4 stele ,all inclusive,speram sa fie bine.

kala_elena
03.07.2007, 07:50:25
Noi ne-am luat bilete pentru egipt 600 de euro biletul, 7 zile , hotel de 4 stele ,all inclusive,speram sa fie bine.
Felicitari! Sa va simtiti minunat!

Spin_Rose
16.08.2007, 17:15:54
Noi o sa mergem la Venetia,.Am gasit un hotel chiar in centru, langa piata San Marco. D-abia astept!;)) <:-P

ghdcatalina
24.01.2008, 17:00:48

De unde anume le ai achizitionat cu doar 35 ron ?!:-B

donna23
15.04.2010, 10:07:02
Hello!
As vrea sa apelez la o agentie de turism pentru luna de miere,insa nu prea mai stiu care mai sunt prin Braila. Daca stiti, lasati si voi niste pareri.
Multzu!>:D<