PDA

Versiunea completa : Club Lord Iasi

nicoletta87
13.02.2007, 12:45:59
Are cineva poze de la Club Lord sau un site? Povestirile sunt contradictorii si as vrea sa stiu cum mai arata in ultima vreme restaurantul si curtea. Au mai terminat cu amenajarea?

nicoletta87
13.02.2007, 13:13:46
Are cineva poze de la Club Lord? Sau un site? Povestirile sunt foarte contradictorii iar eu nu am mai fost din august pe acolo....sper sa nu am surprize. Au terminat de amenajat curtea?

madalinabul
13.02.2007, 13:46:56
intra pe iasi si acolo poti afla mai multe despre lord club, sunt cateva miresici care fac acolo nunta si sunt sigura ca te vor ajuta cu tot ce pot,.

dandelion
13.02.2007, 13:53:14
Are cineva poze de la Club Lord sau un site? Povestirile sunt contradictorii si as vrea sa stiu cum mai arata in ultima vreme restaurantul si curtea. Au mai terminat cu amenajarea?
Poti sa ceri informatii la topicul cu restaurante, sau pe cel cu miresici din iasi, nu la topicul de rochii de mireasa:[email protected]

nicoletta87
13.02.2007, 13:59:06
Poti sa ceri informatii la topicul cu restaurante, sau pe cel cu miresici din iasi, nu la topicul de rochii de mireasa:[email protected]
Imi cer scuze dar am vazut acest lucru dupa ce am postat subiectul, si am creat unul si la topicul cu restaurante insa nu mai stiu cum sa il sterg pe acesta de aici. In orice caz apreciez spiritul de observatie

marco24
13.02.2007, 16:27:02
as dori si eu informatii despre club lord...sala mare...cum arata,terasa,preturi etc...va multumesc

pisicuta26
20.02.2007, 19:45:23
sunt disperata!!!!!
spuneti-mi ce s-a intamplat la Lord Gust!!!... cred ca innebunesc pana ajung in Iasi sa vad...am vb cu unele persoane care spun ca sala arata groaznic...ca au pictat 12 nuduri de prost gust si au schimbat total infatisarea salii...

trimiteti pareri...nu stiu ce sa mai cred...este sau nu asa???

nicoletta87
21.02.2007, 11:12:27
am facut rost de cateva poze de la club lord cu celebra fresca. nu stiu d c au vrut neaparat sa strice aspectul salii cu ceva asa grotesc :-& ,dar ma gandesc ca poate ne lasa sa o acoperim cumva, cu o perdea de lumini sau ceva. "opera de arta";;) este in sala mare, cea de 240 de pers.
in rest sala arata f bine, am inteles ca au mai lucrat si in curte, au mai pus pavele, au mai plantat ceva flori etc. Astept pareri....enjoy!!!!!!

tesenfants
21.02.2007, 12:02:39
"Opera de arta":-& e in sala mare??? ce bine ar fi daca ar fi asa..eu am nunta acolo, in sala mica, si mi-au zis ca fac in sala mica acea fresca....deci nu am eu norocul sa fie in sala mare.....:-<

tesenfants
21.02.2007, 12:04:39
Ai fost tu sa vezi sala mare?? Era fresca in sala mare?:D

nicoletta87
21.02.2007, 14:11:02
eu i-am trimis pe nasii mei sa vada si mi-au spus ca e in sala mare. poate s-au inselat, oricum nu conteaza pentru ca eu am rezervat ambele sali deci nu am scapare. singura sansa e sa o acopar

tesenfants
21.02.2007, 15:32:33
Poate mai intra Iris pe forum sa ne zica exact sala in care e fresca...si eu tot la o perdea de lumini m-am gandit, dar am citit niste preturi pe-aici:-SS
cred ca ajunge peste 10 milioane, ceea ce-i cam mult pt mine...chiar nu stiu cum sa o acopar altfel..

iris
21.02.2007, 15:43:05
Poate mai intra Iris pe forum sa ne zica exact sala in care e fresca...si eu tot la o perdea de lumini m-am gandit, dar am citit niste preturi pe-aici:-SS
cred ca ajunge peste 10 milioane, ceea ce-i cam mult pt mine...chiar nu stiu cum sa o acopar altfel..

Uite ca am intrat si eu!:)
Ca sa ne intelegem mai bine tb sa stabilim care e sala mica, sala mare...etc.
Sunt 2 sali mai "mici", sa le numim asa.
Una are intrare din partea dinspre Dancu, acolo unde cobori scarile spre demisol, iar cealalta are intrarea dinspre Splai Bahlui, dupa blocurile ANL (asta ultima e intr-adevar putin mai mare si aici este fresca :D. Ghinion pentru noi cele care avem acolo).
Sala aia mare de 240 de persoane despre care am vazut ca vorbesc unele dintre voi se formeaza prin indepartarea peretelui dintre cele doua sali.
Mie asa mi-a explicat doamna patron.
Sper ca v-am lamurit!
Va pup!

___ALEXANDRA___
22.02.2007, 11:55:58
dar detalii despre preturile si conditiile de acolo nu stie nimeni mai in detaliu? as vrea sa ma duc sa o vad cu temele facute...$-)

nicoletta87
28.02.2007, 21:06:30
Referitor la fresca va recomand sa mergeti sa vedeti sala. Daca vezi numai pozele iti creezi o impresie gresita (cum a fost la mine), dar in ansamblul salii se incadreaza foarte bine. Una e cand vezi niste poze luate numai pe fresca si alta e sa mergi sa vezi totul in realitate. Parerea mea e ca ne-am speriat degeaba, mie mi-a placut foarte mult. va pup

tesenfants
28.02.2007, 22:01:02
Am fost si noi la sala saptamana asta, si din pacate fresca ni s-a parut la fel de urata ca in poze:-&...dar ce sa facem de-acum...partea buna e ca ne lasa sa decoram cum vrem noi (fara sa afectam in vreun fel pictura>:)),dar partea proasta e ca tb sa investim mai mult in decoratiuni (perdeaua de lumini)...ceea ce nu era in plan...oricat ar fi incercat patroana sa ne explice ce simbolizeaza acea fresca, eu sunt de parere ca e total nepotrivita pt o sala de nunta[-(

marco24
28.02.2007, 23:21:49
eu i-am trimis pe nasii mei sa vada si mi-au spus ca e in sala mare. poate s-au inselat, oricum nu conteaza pentru ca eu am rezervat ambele sali deci nu am scapare. singura sansa e sa o acopar
spune-mi si mie te rog cate meniuri trebuie sa iei minim pentru a avea ambele sali inchiriate?cat te ajunge meniul anul acesta?mersi mult...astept raspuns

sandu_ramona
16.03.2007, 10:12:51
Deci :

Eu am fost la Club LORD cand am vrut sa-mi inchiriez sala pt nunta....si lucrurile stau in modul urmator :
-sunt 2 sali una mai mica alta putin mai mare despartite printr-un perete care se poate deschide si ramane 1 sala mare
-acea fresca este in sala mai mica !!!!!!chiar atunci cand am fost mai aveau putin si terminau pictura...dupa parerea mea arata ORIBIL
-meniul este undeva in jur de 110 RON - 4 feluri+2cafele+suc+apa+prajituri si tort ( asa mi-au spus atunci)
-personalul se plateste cam 80 RON / pers
-avans 10 mil
-iar cea mai tare faza care am putut sa o intalnesc vreodata a fost urmatorul lucru : pentru formatie trebuie platit separat curentul electric, care dupa calculele doamnei ajunge undeva la 3-4 mil intr-o noapte....asta m-a dat pe spate....(radeam cu cineva de la Electrica pe tema asta si am spus ca daca inchiriem acolo aduce contor separat sa-i aratam doamnei Irimia cat se consuma;))
Puncte tari pentru aceasta sala :
-sala mare e draguta
-au mese rotunde
-terasa
-"lacul" cu fantanile arteziene
-pret acceptabil al meniului
Puncte slabe ( care au contat pt mine)
-zona de amplasare urata
-nu stiu cum e mancarea
-personalul care este sezonier ("de ocazie") si nu ma puteam baza ca voi avea parte de servire buna....
-partea cu formatia - achitat separat curentul electric:O

Oricum sper sa aveti o nunta frumoasa cele care faceti acolo <:-P

___ALEXANDRA___
16.03.2007, 10:17:18
dar mai bine te duci sa vezi... k mie mi-a zis k... nu face nunti mai mici de 150 oameni... am vb cu patronul si chiat a fost cam necioplit...:|

madalinabul
16.03.2007, 21:26:20
dar mai bine te duci sa vezi... k mie mi-a zis k... nu face nunti mai mici de 150 oameni... am vb cu patronul si chiat a fost cam necioplit...:|

nasii nostri fac nunta acolo, cand au fost sa vorbeasca pt inchiriatul salii au fost intrebati ce sala vor si ei au spus ca o vor pe cea mare ca au in jur de 130 de invitati, totul a fost ok atunci, dar dupa cateva zile ii suna d-na de acolo sa ii convinga sa renunte la sala mare, ca cica e prea mare pt cati invitati au si tot au incercat sa ii convinga sa ia sala mica, nasul s-a certat un sfert de ora la tel cu cucoana care o tinea pe a ei. ce pot sa apun, salile sunt frumoase, cu exceptia frescii, dar patronii sunt foarte neciopliti.

adinapintilie
18.03.2007, 08:47:49
Am fost si eu sa vad acolo acea ''minune'' se integreaza cu sala :D dar asta e si in plus patronul a spus ca daca e nevoie va acoperi pictura.Am si cateva poze.

tesenfants
18.03.2007, 20:22:09
Buna Adina,

Sa inteleg din ce ai scris tu ca patronul e dispus sa acopere fresca???:O Nu-mi vine sa cred...pai asta cred ca-i cea mai buna veste pt ca nu o sa mai trebuiasca sa investesc eu o gramada de bani in decoratiuni ca sa acopar fresca...deci e adevarat? poate sa acopere el fresca???? astept un raspuns...

adinapintilie
19.03.2007, 20:33:32
ofesant de ceea ce se scrie pe net patronul a spus ca o sa acopere "arta" ca de tre sa si o protejeze:-" nu am intrat in detalii dar daca vrei putem vb pe mess mai multe si mai detaliat iti dau adresa de mess [email protected] astept sa vb acolo

adinapintilie
19.03.2007, 21:35:25
Vreau Sa Vb Toate Despre Sala 2

alibd
19.03.2007, 21:38:42
Vreau Sa Vb Toate Despre Sala 2

Salut! Exista putin mai jos un topic pe tema asta. Cred ca ai sa gasesti acolo detalii...;-)

adinapintilie
28.03.2007, 10:51:53
:-SS cine mai are noutati despre lord (de bine:-p )

adrilyb
22.05.2007, 13:56:11
Are cineva poze de la Club Lord? Sau un site? Povestirile sunt foarte contradictorii iar eu nu am mai fost din august pe acolo....sper sa nu am surprize. Au terminat de amenajat curtea?

Salut la toate miresicile!!!! Tocmai ne-am hotarat si noi sa ne casatorim si acum suntem in cautari de sali. Am incercat si noi sa vedem cum arata Club Lord, dar nu gasim pe nimeni. Poate vre-o miresica sa imi spuna cum a dat de ei. Nu gasesc nici macar un numar de telefon sa intreb cand ii putem gasi.:-\ Mersi mult!!!!

albinutza22
31.05.2007, 18:01:48
am fost astazi acolo ... fresca e in sala mica ...
a fost amabila d-na de acolo ... ambele sali sunt super ....

tinys
15.06.2007, 11:34:01
hello fetelor!
ai mei au fost si ei la lord gust...eu pana in oct nu am cum sa ajung acolo caci nu sunt in tara, de fapt nici eu nici viitorul meu sot! Alor mei le-a placut sala, mai ales soacra-mii. Ea defapt a si spus ca dintre ciric si lord gust ar alege lordul ca cica sala e super (noi avem peste 200-250 de invitati si deci tatal meu a vorbit ptr ambele sali ... indepartam un perete si facem una singura). E adevarat? am vazut eu niste poze cu sala si cu fresca in subiectul asta...mi se pare ok in general, dar tot am dubii...

Cele care ati facut deja nunti acolo....cum vi s-a parut? se merita si la pret si cum e sala si locatia etc? pe mine sincer drumul ma inspaimanat :-SS pare ca fac nunta la capatul pamantului ...

daca aveti sugestii sau orice parere impartasiti-o si cu mine! :"> mersik mult de tot

oana_maria
15.06.2007, 15:47:37
Eu am fost la o nunta acolo, in aprilie si e Ok.Servirea e buna, meniul era 120 ron parca, sala e draguta facand abstractie de fresca de pe perete, ( sala mica), mie aia nu mi-a placut. Drumul nu e chiar atat de lung, doar nu mergi pe jos pana acolo. Multa bafta !!!

eleda
28.06.2007, 13:16:13
O prietena de-a mea a facut nunta la Lord. Asa arata faimoasa si foarte-dezbatuta fresca. Va atasez o poza. Sper sa nu se supere, ea nu stie ce fac cu poza ei. :-"Invitatii, zice ea, au fost foarte incantati de cum arata. Si, parerea mea, cand e sala aranjata, arata mult mai bine. Sala goala nu iti creaza o imagine prea buna. Parerea mea ... :). ............... Nu pot sa o atasez, e prea mare :-s Daca o vrea cineva, dati un pm. >:D<

tinys
28.06.2007, 15:02:56
O prietena de-a mea a facut nunta la Lord. Asa arata faimoasa si foarte-dezbatuta fresca. Va atasez o poza. Sper sa nu se supere, ea nu stie ce fac cu poza ei. :-"Invitatii, zice ea, au fost foarte incantati de cum arata. Si, parerea mea, cand e sala aranjata, arata mult mai bine. Sala goala nu iti creaza o imagine prea buna. Parerea mea ... :). ............... Nu pot sa o atasez, e prea mare :-s Daca o vrea cineva, dati un pm. >:D<

hello! ti-am trimis un mesaj privat ptr poza ;-)

te pup

ungrasmic
18.07.2007, 17:38:45
Salut la toate miresicile!!!! Tocmai ne-am hotarat si noi sa ne casatorim si acum suntem in cautari de sali. Am incercat si noi sa vedem cum arata Club Lord, dar nu gasim pe nimeni. Poate vre-o miresica sa imi spuna cum a dat de ei. Nu gasesc nici macar un numar de telefon sa intreb cand ii putem gasi.:-\ Mersi mult!!!!
Buna1 Am vzut ca faci nunta la Lord. Am fost si eu azi sa vad sala. Sper ca ai dat de ei si ai reusit si tu sa o vezi. Mie mi-a placut. Tie ti-a spus cumva ca nr minim de invitati sa fie 120? Dar nici mai multi nu prea intra in sala mica.

tinys
11.09.2007, 11:35:27
A mai avut cineva nunta la LORD GUST vara asta? ce parere v-ati facut pe ansamblu? sala, servire etc... mersi mult [-o< >:D<

madalinabul
11.09.2007, 12:03:11
A mai avut cineva nunta la LORD GUST vara asta? ce parere v-ati facut pe ansamblu? sala, servire etc... mersi mult [-o< >:D<
eu am fost anul asta la doua nunti la lord club una chiar pe 1 septembrie, sala este superba cel putin sala mare ca pe aia mica nu o stiu decat din poze, servirea este acceptabila dar mie la nunta asta nu mi/a placut deloc mancarea acum depinde de gusturile fiecaruia

tinys
11.09.2007, 12:18:26
Mersi mult, Madalinabul de informatii...probabil la mancare depinde si meniul pe care il alegi...dar e o informatie pretioasa! mersi inca o data!

Daca mai aveti aprecieri/ critici despre LORD GUST...astept :*

pisicuta26
15.09.2007, 11:05:11
eu am avut nunta in aceasta toamna acolo si pot sa va recomand cu mare drag sa alegeti restaurantul, pentru ca sigur o sa fiti multumite. In primul rand datorita faptului cum arata salile, ca este terasa aia superba, mancarii si nu in ultimul rand datorita pretului meniului. Eu am fost foarte multumita de tot ce mi-a oferit restaurantul, de faptul ca nu mi s-au cerut taxe suplimentare, nu mi-au incarcat factura, nu am fost furata, si mai ales au ascultat de sfaturile noastre. Doamana irimia este o doamna extraordinara, care merita tot respectul, si eu ii multumesc pt ca datorita si ei am avut o nunta de vis.

sava_ioana
16.09.2007, 12:56:11
/:)/:)/:)da parca mai ai 5 zile pana la nunta cum de a trecut deja...????

tinys
16.09.2007, 13:52:27
/:)/:)/:)da parca mai ai 5 zile pana la nunta cum de a trecut deja...????

subscriu...si seamana cam mult a publicitate :-w

Milagros
06.12.2007, 15:27:13
eu am avut nunta in aceasta toamna acolo si pot sa va recomand cu mare drag sa alegeti restaurantul, pentru ca sigur o sa fiti multumite. In primul rand datorita faptului cum arata salile, ca este terasa aia superba, mancarii si nu in ultimul rand datorita pretului meniului. Eu am fost foarte multumita de tot ce mi-a oferit restaurantul, de faptul ca nu mi s-au cerut taxe suplimentare, nu mi-au incarcat factura, nu am fost furata, si mai ales au ascultat de sfaturile noastre. Doamana irimia este o doamna extraordinara, care merita tot respectul, si eu ii multumesc pt ca datorita si ei am avut o nunta de vis.

mda... sigur... de ce nu zici si ca nu e voie sa vii cu sucul si apa de acasa? ai jumate del; itru de apa si tot atat suc de persoana si restul ce se consuma platesti la 3 lei sticla de jumate. Va zic din surse sigure: o fosta colega de serviciu a avut nunta la Lord pe 26 august 2007 si cand s-a dus cu vinul si sucul la sala i-a zis tantea: Domnisoara, da ti-am zis eu ca poti sa aduci suc si apa?
Plus ca nu au venit 4 persoane dar meniurile le-a platit oricum desi i se spusese ca nu le va plati si i-au dat acasa doar aperitivul rece. :|

alina_dr22
21.01.2008, 21:44:50
Apropo de Club Lord sora mea face nunta acolo si am mai cunoscut si alte persoane care au facut nunta acolo si am fost la nunta. Pe ansamblu mi-a placut mult (sala mare ca sala mica nu-mi place deloc cu picturile alea scz daca supar pe cineva)dar am inteles ca e destul de ciudat faptul ca iti intra in meniu o apa si un suc de 1/2 l iar restul de suc si apa tre sa-l iei tot de la iei nu te lasa sa-l aduci si te pune sa platesti 3 lei de sticla(cam mult nu?) si sticlele care le pun seara pe mese si nu se desfac le platesti si pe alea si ti le da la pachet(nu mi se pare corect). am mai auzit chestii de genu ca in sala mare daca nu ai 160 persoane trebuie sa platesti pt diferenta pana la 160 (sa ma corectati va rog daca gresesc) chiar sunt curioasa ASA O FI? :O

Ioana_P
23.01.2008, 22:42:25
Apropo de Club Lord sora mea face nunta acolo si am mai cunoscut si alte persoane care au facut nunta acolo si am fost la nunta. Pe ansamblu mi-a placut mult (sala mare ca sala mica nu-mi place deloc cu picturile alea scz daca supar pe cineva)dar am inteles ca e destul de ciudat faptul ca iti intra in meniu o apa si un suc de 1/2 l iar restul de suc si apa tre sa-l iei tot de la iei nu te lasa sa-l aduci si te pune sa platesti 3 lei de sticla(cam mult nu?) si sticlele care le pun seara pe mese si nu se desfac le platesti si pe alea si ti le da la pachet(nu mi se pare corect). am mai auzit chestii de genu ca in sala mare daca nu ai 160 persoane trebuie sa platesti pt diferenta pana la 160 (sa ma corectati va rog daca gresesc) chiar sunt curioasa ASA O FI? :O

Fetelor, ma speriati....
Eu am nunta la Lord dar cand am semnat contractul am intrebat daca avem voie sa aducem bauturi (inclusiv racoritoare) iar doamna a spus ca nu e nici o problema. Poate nu aminteles eu bine.
O sa trec pe acolo sa iau meniurile de anul asta si sa vad care e situatia. Sper sa nu imi impuna multe lucruri.

Uffff....mereu apare cate ceva. ce ti-e si cu pregatirile astea de nunta :(.

Sa aveti noroc si sa va iasa nunta asa cum o doriti >:D<

moonlightblue
24.01.2008, 13:14:09

...

Cam asa am patit eu si am schimbat sala:d tot soiul de conditii care initial nu erau si acum sunt. cea mai tare a fost cu muzica. si am zis pas. si la sala, si la muzica si la toate schimbarile lor.

....
mai mult, prietenul meu a zis ca el nu accepta sa se simta pacalit pe fata si sa punem punct povestii sa nu pierdem timp. de acord: schimbat sala

Ioana_P
24.01.2008, 21:51:59

...

Cam asa am patit eu si am schimbat sala:d tot soiul de conditii care initial nu erau si acum sunt. cea mai tare a fost cu muzica. si am zis pas. si la sala, si la muzica si la toate schimbarile lor.

....
mai mult, prietenul meu a zis ca el nu accepta sa se simta pacalit pe fata si sa punem punct povestii sa nu pierdem timp. de acord: schimbat sala

Te referi cumva la Club Lord? Chiar incep sa intru in panica......trebuie neaparat sa-mi fac drum pana acolo sa vad cum sta treaba. Noi nu prea mai putem schimba sala :(.

Asa ca ....cu Dumnezeu inainte .... sasperam ca o sa iasa bine. :)

moonlightblue
25.01.2008, 06:41:31
nu nu ma refeream la club lord. imi cer scuze. sincer. habar nu am nimic de club lord. faceam doar o asemanare cu prima mea sala care de altfel se afla inca trecuta in dreptul numelui meu.

Ioana_P
30.01.2008, 21:26:48
Miresici care faceti la Lord, stiti ceva de pretul meniului pe anul acesta?
Mi s-aspus ca e in jur de 1 mil jumate,dar cine stie ce preturi o sa fie.....

Stiti ceva de husele pe care leau ei.ce culori si daca sunt de calitate?

A....si apropo de tort...mi s-a spus ca e inclus in pretul meniului. dar cum se face daca eu vreau un model mai deosebit? sau trebuie sa ma las pe mana lor?

Poate reusec sa trec in weekend pe acolo...sa aflu mai multe daca nu ma ajuta vreo una dintre voi.

Promit sa impartasesc tot ce aflu :)>:D<

brideHAPPY
24.03.2008, 16:12:37
Ma ajutati si pe mine cu o informatie ? Pe unde vine lord gust asta ? ca pe internet nu gasesc .

olly
25.03.2008, 07:51:50
Ma ajutati si pe mine cu o informatie ? Pe unde vine lord gust asta ? ca pe internet nu gasesc .
La Club Lord poti sa ajunti mergand spre Dancu prin Tatarasi, sau pe splai Bahlui, dincolo de metalurgie. Mai bine de atat nu stiu cum sa explic =))

Ioana_P
25.03.2008, 12:49:33
Eu fac la Lord, dar nici eu nu stiu cum sa explic mai bine de atat.
Daca vrei mai multe informatii iti pot trimite pe privat numarul de telefon al d-nei Irimia (ea se ocupa de restaurant).
Restaurantul e dragut, doar ca unele miresici au mai avut probleme cu d-na. La mine deocamdata e OK. Doamna a fost amabila.
E nasol ca nu poti aduce apa si baturi racoritoare....ti le includ ei in pret.

In rest daca mai ai nevoie de informatii......just ask. Eu fac in sala mare. Mai este o sala mai mica, care are o fresca (mult discutata de altfel pe forum).

Multa bafta la pregatiri!

Ioana_P
06.07.2008, 22:13:09
Buna fetelor,

Vreau sa va spun ca am facut nunta la Lord si contrar unor pareri de aici (care m-au ingrijorat la inceput) am fost foarte multumita de serviciile lor.

Mancarea a fost foarte buna (am mancat a doua zi, ca la nunta nu am apucat, deci era buna rece.....imi imaginez cum a fost calda....).
Servirea a fost ireprosabila....au fost foarte atenti si sefa de sala e cea mai scumpica doamna.
Doamna Irimia s-a tinut de cuvant. SI chiar daca s-a spus aici ca e o persoana mai dificila ...trebuie sa stii cum sa vorbesti cu ea. Daca te vede om serios...si cu respect ... se poarta la fel cu tine. Si-a dat toata silinta sa iasa totul bine. Meniul a fost 150 ron, asa cum semnasem contractul cu un an inainte.
Dimineata....toata mancarea si bautura care a ramas....am primit-o inapoi, iar fripturile pentru oamenii care au plecat... nu le-am platit.

Am facut in sala mare si vreau sa spun ca e perfecta pt 140 pana la max 200 de invitati. Ringul e mare si aerul conditionat a facut fata cu brio...am facut pe 7 iunie si am avut cam 170 de persoane....

Chiar daca intrarea nu e prea stralucita (se intra prin Dancu) ... daca sala e ornata frumos....contrastul e cu atat mai uimitor pt invitati.

Am avut o nunta de vis si sa stiti ca si sala, mancarea si servirea au contribuit la asta.

Inainte sa va hotarati la o sala.... puteti merge sa o vedeti...nu are stalpi, ringul e suficient de mare si mesele sunt rotunde.

Puteti vedea in pozele din semnatura cum a aratat sala aranjata.

Spor la pregatiri!

stefania_a
07.07.2008, 08:04:21
Buna fetelor,

Vreau sa va spun ca am facut nunta la Lord si contrar unor pareri de aici (care m-au ingrijorat la inceput) am fost foarte multumita de serviciile lor.

Mancarea a fost foarte buna (am mancat a doua zi, ca la nunta nu am apucat, deci era buna rece.....imi imaginez cum a fost calda....).
Servirea a fost ireprosabila....au fost foarte atenti si sefa de sala e cea mai scumpica doamna.
Doamna Irimia s-a tinut de cuvant. SI chiar daca s-a spus aici ca e o persoana mai dificila ...trebuie sa stii cum sa vorbesti cu ea. Daca te vede om serios...si cu respect ... se poarta la fel cu tine. Si-a dat toata silinta sa iasa totul bine. Meniul a fost 150 ron, asa cum semnasem contractul cu un an inainte.
Dimineata....toata mancarea si bautura care a ramas....am primit-o inapoi, iar fripturile pentru oamenii care au plecat... nu le-am platit.

Am facut in sala mare si vreau sa spun ca e perfecta pt 140 pana la max 200 de invitati. Ringul e mare si aerul conditionat a facut fata cu brio...am facut pe 7 iunie si am avut cam 170 de persoane....

Chiar daca intrarea nu e prea stralucita (se intra prin Dancu) ... daca sala e ornata frumos....contrastul e cu atat mai uimitor pt invitati.

Am avut o nunta de vis si sa stiti ca si sala, mancarea si servirea au contribuit la asta.

Inainte sa va hotarati la o sala.... puteti merge sa o vedeti...nu are stalpi, ringul e suficient de mare si mesele sunt rotunde.

Puteti vedea in pozele din semnatura cum a aratat sala aranjata.

Spor la pregatiri!
tu esti o miresica fericita, dar eu am fost la mai multe nunti acolo si mereu am fost dezamagita. mancarea nu asa buna(poate depinde si de meniul ales), iar doamnele care serveau in sala fff antipaice, trebuiam sa le cerem de 10 ori o sticla cu suc k sa vina o data.

monique25
09.11.2008, 18:19:19
Saluti! Sunt o viitoare miresica si asa cum era de asteptat am citit mai toate subiectele postate de fostele si viitoarele miresici pe acest site si de ce sa nu recunosc multe din informatiile de aici reprezinta baza pt organizarea unei petreceri de vis.Desi la un momentdat a fost un subiect despre rest Lord-Tatarasi acum se pare ca a fost desfiintat:(;m-ar interesa sala mare a restaurantului si de aceea apelez la informatiile voastre in legatura cu acest subiect[-o< si asta pentru ca as dori sa semnez contract cu ei
Va multumesc anticipat:*

monique25
09.11.2008, 18:46:05
Uite ca am inceput cu stangul!Se pare ca subiectul referitor la res. Lord nu a fost desfiint(l-am gasit cateva pagini mai incolo:">) doar ca nimeni nu a mai postat nimic de pe data de 7.07.08:-s asa ca va rog dragi miresici hepl me.Orice informatie e binevenita
Inca o data mii de scuze

monique25
13.03.2009, 18:32:14
Chiar nu mai inteleg?
Nu mai este nici o miresica care sa fi avut nunta sau o va avea la rest.Lord?:-SS Nimeni??? Tare as fi vrut sa mai schimbam ceva impresii:-s poate sa razgandeste cineva pt ca iau in serios posibilitatea incheierii unui contract cu cei de acolo

Ioana_P
18.03.2009, 09:34:07
Chiar nu mai inteleg?
Nu mai este nici o miresica care sa fi avut nunta sau o va avea la rest.Lord?:-SS Nimeni??? Tare as fi vrut sa mai schimbam ceva impresii:-s poate sa razgandeste cineva pt ca iau in serios posibilitatea incheierii unui contract cu cei de acolo

Buna draguta,

Eu am avut nunta la Lord in 2008 pe 7 iunie. Daca te pot ajuta cu ceva, sa-mi spui. Eu am fost foarte multumita de servicii si de restaurant. Mai am o prietena care face anul asta pe 8 August tot acolo.

Daca alegi Lord, sa stii ca nu o sa iti para rau:) (iti recomand sala mare, pt ca in cea mica e mult prea discuatat fresca).

Multa bafta la pregatiri.

monique25
22.03.2009, 22:39:28
Ioana, ce bine imi pare ca ai revenit! Voi merge dupa sarbatori sa vorbesc cu cei de la rest. dar in principiu cred ca ramane rest Lord; si daca vei putea sa imi impartasesti din experienta avuta cu cei de acolo si alte detalii, ti-as fi extrem de recunoscatoare.>:D<
Iti multumesc si sper sa tinem legatura!

Ioana_P
23.03.2009, 09:44:12
Ioana, ce bine imi pare ca ai revenit! Voi merge dupa sarbatori sa vorbesc cu cei de la rest. dar in principiu cred ca ramane rest Lord; si daca vei putea sa imi impartasesti din experienta avuta cu cei de acolo si alte detalii, ti-as fi extrem de recunoscatoare.>:D<
Iti multumesc si sper sa tinem legatura!

:D Am fosat foarte ocupata la servici ... o sa mai intru din cand in cand sa mai impartasesc din "experienta" mea :). Imi pare rau ca nu am avut timp sa citesc toate post-urile de pana acum, in principal am raspuns la mesaje private.

In legatura cu Lord, intreaba-ma si te ajut cu cea mai mare placere.

Cand ma ocupam de nunta eram si eu un pic dezamagita ... si chiar ingrijorata ca nimeni nu prea scria la subiectul asta. Dar in final s-a dovedit o alegere buna....cel putin pentru noi.

Multa bafta la pregatiri tuturor miresicilor... si nervi de otel pentru cele aflate pe ultima suta de metri :)

Bianca_K
20.11.2010, 14:10:58
Buna tuturor,

As vrea sa-mi fac nunta in 2012 si deja am inceput cautarile. Am fost la Lord-Gust si mi-a placut sala, terasa, imaginea de afara (fantana, aleea cu trandafiri). am vazut ca sunt pareri pro si contra despre acest restaurant.
Este cineva care si-a facut nunta in 2010 care sa ma poate ajuta cu niste informatii?

Multumesc anticipat!

Bianca_K
01.12.2010, 14:46:45
chiar nu ma poate ajuta nimeni ?:-s.

nuffy
01.06.2013, 12:17:15
Nu mai este nici o miresica care a facut recent nunta la acest restaurant sa ne dea niste pareri?
Eu caut un local pentru august 2014 si acesta este liber, doar ca nu am citit prea multe pareri bune..

petronela_nona
05.06.2013, 16:34:50
Nu mai este nici o miresica care a facut recent nunta la acest restaurant sa ne dea niste pareri?
Eu caut un local pentru august 2014 si acesta este liber, doar ca nu am citit prea multe pareri bune..

Buna! eu am nunta la rest. Lord anul acesta ...pe 29 iunie . Am mai fost la cateva nunti acolo in anii anteriori si am fost f incantata de tot ( servire, aranjamente, mancare..etc..). Daca mai ai intrebari , iti raspund cu mare drag si succes la pregatiri!

nuffy
07.06.2013, 12:38:26
Buna! eu am nunta la rest. Lord anul acesta ...pe 29 iunie . Am mai fost la cateva nunti acolo in anii anteriori si am fost f incantata de tot ( servire, aranjamente, mancare..etc..). Daca mai ai intrebari , iti raspund cu mare drag si succes la pregatiri!
A fost o matusa dea mea sal vada si i-a placut mult. Dar din cate am inteles au libere doar duminicile.. eu caut pe sambata (16 sau 23). Daca nu voi gasi nimic sa-mi placa cred ca voi face duminica..

petronela_nona
21.06.2013, 22:33:46
A fost o matusa dea mea sal vada si i-a placut mult. Dar din cate am inteles au libere doar duminicile.. eu caut pe sambata (16 sau 23). Daca nu voi gasi nimic sa-mi placa cred ca voi face duminica..

Daca nu gasesti sambata, rezerva duminica. Nu o sa iti para rau! Cel putin eu mai am o saptamana pana la nunta si o sun pe dna Irimia aproape zilnic sa mai intreb cate ceva si nu se supara . E super draguta . Succes!

Bianca_K
30.07.2013, 08:45:35
buna,

in legatura cu acest restaurant, ma numar printre miresele de 2012 care au facut nunta acolo in sala mica (cea cu pictura). ca si concluzie, invitatii au fost incantati de meniu, multi au zis ca a fost prea multa mancare :) dar oricum nu puteam scoate ceva din meniu si nici nu prea am vrut. la noi a fost 200 ron indiferent de combinatia de meniu pe care o alegeam. nu au fost probleme cu bautura, la final ni s-a dat tot ce am adus, mi s-a dat si mancarea ramasa+ tort, la friptura ne-au plecat vreo 4-5 perechi si la final nu m-a taxat pt un meniu intreg. deci din pct meu de vedere au fost corecti. la chelneri tb avut grija sa umble mai des printre mese, noi le-am atras atentia ca la unele mese erau sticle goale de suc si apa si nu erau inlocuite. asta asa ca un mic minus dar s-au redresat lucrurile. In rest pot spune ca puteti face niste poze bestiale la casacada sau pe acel podulet, noi am am profitat si de aspectul asta.
va doresc o nunta frumoasa tuturor miresicilor de 2013!!

nuffy
02.09.2013, 14:36:30
Am rezervat si eu pana la urma la lord gust. Doamna Irimia mi sa parut foarte de treaba.. Sper sa fie totul bine. Pentru cine a facut nunta in sala cea mica, de cate locuri este efectiv? pe site scrie de 140 dar mie mi se par prea multe.. nu mai ramane loc de dans. chiar si 120 sunt cam multe.
A acoperit cineva pictura.am inteles ca la cerere se poate acoperi. Se ofera si o camera?

CojocaruCriss
09.10.2013, 11:04:11
Am rezervat si eu pana la urma la lord gust. Doamna Irimia mi sa parut foarte de treaba.. Sper sa fie totul bine. Pentru cine a facut nunta in sala cea mica, de cate locuri este efectiv? pe site scrie de 140 dar mie mi se par prea multe.. nu mai ramane loc de dans. chiar si 120 sunt cam multe.
A acoperit cineva pictura.am inteles ca la cerere se poate acoperi. Se ofera si o camera?

buna, eu am fost la 2 nunti acolo, in 2009 si 2010, f frumos restaurantul si gradina din fata face totul, servirea ireprosabila, mancarea buna; vad ca vb de doamna de la restaurant cum ca ar fi de treaba, in schimb ce stiu eu de la prietenii care au facu acolo stiu ca au avut parte si de mici neintelegeri, adica ei vroiau sa aduca fete de masa, huse de scaune si nu le-a dat voie, si mai multe chestii cu care d.na/d.l de acolo nu erau de acord sa le aduca ei, cert e ca prietenii din 2010 au avut si neplacuta surpriza ca inainte cu o sapt de nunta sa fie sunati de la restaurant si sa le zica ca dc nu a mai avut loc nunta???cei de la restaurant au confundat data nuntii, trecuseara cu o sapt inainte de data care trebuia sa fie. Pana la urma totul s-a lamurit si nunta a avut loc fara incidente majore :)
Pictura nu a fost acoperita la nici una din nunti.

nuffy
12.10.2013, 12:08:37
buna, eu am fost la 2 nunti acolo, in 2009 si 2010, f frumos restaurantul si gradina din fata face totul, servirea ireprosabila, mancarea buna; vad ca vb de doamna de la restaurant cum ca ar fi de treaba, in schimb ce stiu eu de la prietenii care au facu acolo stiu ca au avut parte si de mici neintelegeri, adica ei vroiau sa aduca fete de masa, huse de scaune si nu le-a dat voie, si mai multe chestii cu care d.na/d.l de acolo nu erau de acord sa le aduca ei, cert e ca prietenii din 2010 au avut si neplacuta surpriza ca inainte cu o sapt de nunta sa fie sunati de la restaurant si sa le zica ca dc nu a mai avut loc nunta???cei de la restaurant au confundat data nuntii, trecuseara cu o sapt inainte de data care trebuia sa fie. Pana la urma totul s-a lamurit si nunta a avut loc fara incidente majore :)
Pictura nu a fost acoperita la nici una din nunti.

Eu ce am vorbit vara asta e ca putem aduce ce vrem noi, bauturile alcolice (si vin alb si vin rosu), sucurile (cate jumatate de litru de persoana este inclus in pretul meniului dar daca mai trebuie putem sa aducem noi 1 bax sau cat este nevoie de acasa) si ni sa oferit inclus in pret fetele de masa si husele,dar vom vedea pana la anul daca sa le schimbam sau nu. Nu mi-a spus nimic in privinta asta, ca nu putem pune ce vrem noi. In plus in pozele de la alte nunti se vede clar ca au fost angajate firme de decoratii care au pus husele alese de miri. Am auzit si eu ca in trecut poate era un pic mai rigida dar mie mi sa parut ok. Poate sa schimbat ca sa atraga mai multi clienti.. In plus mai vorbesc si cu fiul ei pe internet pentru al mai intreba lucruri de care imi aduc aminte si este foarte disponibil.
La nuntile care ai fost erau multe persoane? A fost destul loc de dans?

CojocaruCriss
14.10.2013, 13:44:23
Eu ce am vorbit vara asta e ca putem aduce ce vrem noi, bauturile alcolice (si vin alb si vin rosu), sucurile (cate jumatate de litru de persoana este inclus in pretul meniului dar daca mai trebuie putem sa aducem noi 1 bax sau cat este nevoie de acasa) si ni sa oferit inclus in pret fetele de masa si husele,dar vom vedea pana la anul daca sa le schimbam sau nu. Nu mi-a spus nimic in privinta asta, ca nu putem pune ce vrem noi. In plus in pozele de la alte nunti se vede clar ca au fost angajate firme de decoratii care au pus husele alese de miri. Am auzit si eu ca in trecut poate era un pic mai rigida dar mie mi sa parut ok. Poate sa schimbat ca sa atraga mai multi clienti.. In plus mai vorbesc si cu fiul ei pe internet pentru al mai intreba lucruri de care imi aduc aminte si este foarte disponibil.
La nuntile care ai fost erau multe persoane? A fost destul loc de dans?

ambele nunti au avut loc in sala din partea stanga (nu stiu daca e sala mica sau mare), cert e ca ambele au avut intre 100- 140 de invitati (nu stiu sa-ti zic exact nr) si da, a fost destul loc de dans. Poate a constientizat si ea ca este concurenta f mare intre restaurante si si-a revizuit comportamentul, in bn :)

nuffy
14.10.2013, 20:00:15
ambele nunti au avut loc in sala din partea stanga (nu stiu daca e sala mica sau mare), cert e ca ambele au avut intre 100- 140 de invitati (nu stiu sa-ti zic exact nr) si da, a fost destul loc de dans. Poate a constientizat si ea ca este concurenta f mare intre restaurante si si-a revizuit comportamentul, in bn :)

Daca ai spus ca pictura nu a fost acoperita inseamna ca ai fost in sala cea mica. Cealalta mai mare este de la 140 la 200 pers.
Deocamdata eu nu am avut probleme cu cei de la rest. Chiar sunt amabili. Se intampla sa le trimit email aproape in fiecare zi sa-i mai intreb unele detalii si pana acum au fost foarte disponibili. :)
Sper sa fie asa pana la sfarsit. [-o<

CojocaruCriss
16.10.2013, 11:37:13
Daca ai spus ca pictura nu a fost acoperita inseamna ca ai fost in sala cea mica. Cealalta mai mare este de la 140 la 200 pers.
Deocamdata eu nu am avut probleme cu cei de la rest. Chiar sunt amabili. Se intampla sa le trimit email aproape in fiecare zi sa-i mai intreb unele detalii si pana acum au fost foarte disponibili. :)
Sper sa fie asa pana la sfarsit. [-o<

Poate chiar si-au schimbat comportamentul :)
Oricum eu iti urez mult spor la pregatiri si sa ai o nunta asa cum ti-o doresti :*

nuffy
16.10.2013, 12:09:42
Poate chiar si-au schimbat comportamentul :)
Oricum eu iti urez mult spor la pregatiri si sa ai o nunta asa cum ti-o doresti :*

Iti multumesc! Spor la pregatiri si tie :)

CojocaruCriss
16.10.2013, 16:15:59
Iti multumesc! Spor la pregatiri si tie :)

Multumesc! :*

aryma
21.10.2013, 14:21:44

Buna! Si noi facem la Lord Gust, dar in sala mare, nu stiu ce sa-ti zic despre cea mica. Sigur ca se ofera camera.

nuffy
21.10.2013, 14:48:37
Buna! Si noi facem la Lord Gust, dar in sala mare, nu stiu ce sa-ti zic despre cea mica. Sigur ca se ofera camera.
Salut :)
In sala cea mare imi doream si eu. este mai frumoasa, dar mi sa impus numarul minim de 140 persoane. tu cate o sa ai?
Da da, se ofera o camera. eu chiar am cerut mai multe pentru ca am niste perechi cu copii din afara iasului care vor sa ramana sa doarma acolo si cei de la rest mi-au spus ca 2- 3 cameri in plus au.
Cum proced pregatirile? Pot sa te intreb ce meniu ti-ai ales? adica all inclusive sau doar mancarea?

aryma
21.10.2013, 14:51:00
In sala cea mare imi doream si eu. este mai frumoasa, dar mi sa impus numarul minim de 140 persoane. tu cate o sa ai?
Da da, se ofera o camera. eu chiar am cerut mai multe pentru ca am niste perechi cu copii din afara iasului care vor sa ramana sa doarma acolo si cei de la rest mi-au spus ca 2- 3 cameri in plus au.

Asa este, e foarte frumoasa. Dar si cea mica e frumoasa. Dupa primele calcule, cam 150 de persoane.

nuffy
21.10.2013, 14:56:49
Asa este, e foarte frumoasa. Dar si cea mica e frumoasa. Dupa primele calcule, cam 150 de persoane.
Da e frumoasa si cealalta.. Dar am ramas un pic in dubii cu pictura.
Unele persoane la care am cerut sfaturi mi-au spus ca este frumoasa altele ca nu.. nu stiu daca se potriveste la nunti. adica la un restaurant unde merg doar sa iau o cina etc poatesta bine, dar la o nunta sa o vezi o seara intreaga acolo... In plus fotograful mi-a spus ca nu-mi recomanda sa o las descoperita pentru ca aproape pe intreaga filmare o sa se vada acea pictura si nu e dragut.
Mi-au spus ca fara nici o problema se poate acoperi ori cu material ori cu perdea de lumini.. Am sa ma mai gandesc pana la anul..

aryma
21.10.2013, 15:03:33
Da e frumoasa si cealalta.. Dar am ramas un pic in dubii cu pictura.
Unele persoane la care am cerut sfaturi mi-au spus ca este frumoasa altele ca nu.. nu stiu daca se potriveste la nunti. adica la un restaurant unde merg doar sa iau o cina etc poatesta bine, dar la o nunta sa o vezi o seara intreaga acolo... In plus fotograful mi-a spus ca nu-mi recomanda sa o las descoperita pentru ca aproape pe intreaga filmare o sa se vada acea pictura si nu e dragut.
Mi-au spus ca fara nici o problema se poate acoperi ori cu material ori cu perdea de lumini.. Am sa ma mai gandesc pana la anul..

E un ritual bahic, merge la nunta si chiar foarte bine. Daca iti place sau daca o vei acoperi..ai timp sa te hotarasti pana la anu'. :)

nuffy
21.10.2013, 15:05:52
E un ritual bahic, merge la nunta si chiar foarte bine. Daca iti place sau daca o vei acoperi..ai timp sa te hotarasti pana la anu'. :)
Da da, stiu despre semnificatul acelei picture, mi-a explicato doamna de acolo cand am mers sa vedem sala.. Mda mai am timp destul :)

aryma
21.10.2013, 15:14:49
Da da, stiu despre semnificatul acelei picture, mi-a explicato doamna de acolo cand am mers sa vedem sala.. Mda mai am timp destul :)

Aveti formatie sau dj?

nuffy
21.10.2013, 16:56:59
Aveti formatie sau dj?

Formatie.. 3 instrumentisti, 1 solist muzica populara si cred 2 de muzica usoara.. Spun cred pentru ca stiu sigur ca una este de cealalta nu am inteles exact.. voi?

Cum vi sa parut restaurantul? Ati mai fost la alte nunti acolo sau era prima oara cand l-ati vazut?:)

aryma
22.10.2013, 07:02:16
Formatie.. 3 instrumentisti, 1 solist muzica populara si cred 2 de muzica usoara.. Spun cred pentru ca stiu sigur ca una este de cealalta nu am inteles exact.. voi?

Cum vi sa parut restaurantul? Ati mai fost la alte nunti acolo sau era prima oara cand l-ati vazut?:)

Neata. Noi avem un dj si e super, ne-am inteles perfect de la prima intalnire. Si pe Constantin Bahrin, probabil o ora.
La nunti nu am mai fost acolo, in schimb nu am auzit decat lucruri bune de le cunostinte, stiu ca mancarea e foarte buna si in plus ne-a placut din prima, a fost prima locatie pe care am vazut-o.

nuffy
22.10.2013, 10:08:22
Neata. Noi avem un dj si e super, ne-am inteles perfect de la prima intalnire. Si pe Constantin Bahrin, probabil o ora.
La nunti nu am mai fost acolo, in schimb nu am auzit decat lucruri bune de le cunostinte, stiu ca mancarea e foarte buna si in plus ne-a placut din prima, a fost prima locatie pe care am vazut-o.
Neata!!
Constantin Bahrin este solistul de muzica populara la noi :) eu si viitorul sot mai vazusem restaurante si niciunul nu nea convins. Cand am ajuns la lord gust am ramas multumiti. Avea cam tot ce doream noi.. O sala fara stalpi in mijloc cu visuala intre mese, mese rotunde, terasa (este destul de mare si frumoasa) chiar si fantana arteziana este super. Noi am fost ziua sa-l vedem. Presupun ca seara este si mai frumos cu luminile aprinse.. Nu cunoastem pe nimeni care a fost acolo la vreo nunta dar speram sa fie totul ok. Am auzit si pareri bune si rele. Ce meniu v-ati ales? Bauturi incluse sau doar mancarea?

aryma
23.10.2013, 07:05:03
Neata!!
Constantin Bahrin este solistul de muzica populara la noi :) eu si viitorul sot mai vazusem restaurante si niciunul nu nea convins. Cand am ajuns la lord gust am ramas multumiti. Avea cam tot ce doream noi.. O sala fara stalpi in mijloc cu visuala intre mese, mese rotunde, terasa (este destul de mare si frumoasa) chiar si fantana arteziana este super. Noi am fost ziua sa-l vedem. Presupun ca seara este si mai frumos cu luminile aprinse.. Nu cunoastem pe nimeni care a fost acolo la vreo nunta dar speram sa fie totul ok. Am auzit si pareri bune si rele. Ce meniu v-ati ales? Bauturi incluse sau doar mancarea?

Doar mancarea, de bauturi ne ocupam noi (avem oricum inclus in meniu ceva suc/apa, dar nu mai stiu cat, probabil cate o sticluta sau 2). Am fost si ziua si seara, e frumos in orice moment al zilei. Nu am auzit pareri negative demne de luat in seama si cu siguranta nu-mi fac niciun fel de probleme, pana acum e bine totul. Asa va fi si la tine, nu-ti mai bate capul cu ganduri aiurea ca n-ai de ce. :)

nuffy
23.10.2013, 08:47:58
Doar mancarea, de bauturi ne ocupam noi (avem oricum inclus in meniu ceva suc/apa, dar nu mai stiu cat, probabil cate o sticluta sau 2). Am fost si ziua si seara, e frumos in orice moment al zilei. Nu am auzit pareri negative demne de luat in seama si cu siguranta nu-mi fac niciun fel de probleme, pana acum e bine totul. Asa va fi si la tine, nu-ti mai bate capul cu ganduri aiurea ca n-ai de ce. :)

Asa am ales si noi...doar mancare si sunt incluse cate o sticla de jumate de litru de apa si jumate de suc, 2 cafele. Restul, bauturile alcolice le cumparam noi. :)
Spor la pregatiri!
O zi buna!

nuffy
16.05.2014, 17:32:54
Noutati? Mai sunt miresici care fac nunta la Lord gust anul asta? :)