PDA

Versiunea completa : Astoria

andr33a82
23.01.2010, 20:25:59
Hello.....cineva care are nunta aici sau si mai bine care a avut nunta aici? Mi-ar placea sa stiu si eu niste impresii...si bune si rele...

coco_andreea
23.01.2010, 20:47:49
Hello.....cineva care are nunta aici sau si mai bine care a avut nunta aici? Mi-ar placea sa stiu si eu niste impresii...si bune si rele...

Buna
Sora mea a avut nunta anul trecut si a iesit frumos.Ceea ce m-a deranjat pe mine a fost muzica,deoarece atunci cand dadeau volumul mai tare sonorizarea lasa de dorit datorita spatiului micut, in rest mancare multa si foarte buna
aaaa inca o chestie daca se poate da ceva chelnerilor inainte, sa nu intarzie cu gheata, apa, suc sau ce mai cere lumea
daca ai intrebari cu cea mai mare placere te ajut

vanessa24
10.02.2010, 22:50:09
fata de cum era rest primavera cum vi se pare acum grand prestij?au mai marit?sau doar l-au renovat recompartimentat?nu mi se pare prea k daca e la fel ca inainte cel putin ptr o nunta.

coco_andreea
11.02.2010, 22:29:25
fata de cum era rest primavera cum vi se pare acum grand prestij?au mai marit?sau doar l-au renovat recompartimentat?nu mi se pare prea k daca e la fel ca inainte cel putin ptr o nunta.

nu au marit pentru ca nu ar fi avut spatiu unde sa se mai duca
este la fel ca si inainte numai un pic mai aranjat

S1m0n1ca
10.03.2010, 19:06:47
Andreea, se pare ca avem nunta in aceeasi zi ;;) Eu o sa fac nunta la grand prestij, si vroiam sa te intreb cum ti s-a parut ringul de dans, si cam cum au fost aranjate mesele la nunta surorii tale? am mari emotii pt ca mi se pare cam micut pt 130 de pers.

coco_andreea
11.03.2010, 10:30:54
Andreea, se pare ca avem nunta in aceeasi zi ;;) Eu o sa fac nunta la grand prestij, si vroiam sa te intreb cum ti s-a parut ringul de dans, si cam cum au fost aranjate mesele la nunta surorii tale? am mari emotii pt ca mi se pare cam micut pt 130 de pers.
nu ai de ce sa-ti faci griji in privinta nr de persoane deoarece sora mea a avut 170 si i-au incaput iar aranjamentul salii a fost facut de cei de la firma de aranjamente de pe str mihai bravu pe langa electrica ca nu pot spune numele.
ei iau luat 22 mil aranjamentul salii flori marturii
mesele au fost de 12 pers de o parte si alta a ringului si sus cred ca de 10 cu spatiu langa balcon
daca te mai pot ajuta cu ceva astept intrebarile tale

S1m0n1ca
13.03.2010, 10:01:57
nu ai de ce sa-ti faci griji in privinta nr de persoane deoarece sora mea a avut 170 si i-au incaput iar aranjamentul salii a fost facut de cei de la firma de aranjamente de pe str mihai bravu pe langa electrica ca nu pot spune numele.
ei iau luat 22 mil aranjamentul salii flori marturii
mesele au fost de 12 pers de o parte si alta a ringului si sus cred ca de 10 cu spatiu langa balcon
daca te mai pot ajuta cu ceva astept intrebarile tale

a fost multumita de serviciile lor? o prietena a avut nunta acum 2 ani si si-a luat rochia de la ei. dar cand i-au adus-o de la modificat, surpriza, era alta rochie din alt material fata de ce a cerut ea. din cate am inteles nici macar nu si-a recuperat banii.

coco_andreea
15.03.2010, 09:42:32
a fost multumita de serviciile lor? o prietena a avut nunta acum 2 ani si si-a luat rochia de la ei. dar cand i-au adus-o de la modificat, surpriza, era alta rochie din alt material fata de ce a cerut ea. din cate am inteles nici macar nu si-a recuperat banii.

nu au avut niciun fel de probleme. au dat un avans dar nu mai stiu cat iar restul dupa nunta si pentru ca nu au ajuns imediat au lasat banii la restaurant si cand au venit sa stranga i-au luat de acolo.

ysza_00
09.09.2010, 11:38:30
Buna ,
Sunt noua pe aici si vroiam sa intreb daca a facut cineva vara asta la Grand Prestij nunta- pt ca eu o am anul viitor si as vrea sa mai stiu detalii. Sunt un pic dezamagita pt ca vara asta am trecut pe acolo si erau 2 nunti si 2 botezuri- si mi se pare prea aglomerat pentru asa ceva! Am sunat a doua zi si m-au asigurat ca bucataria face fata la asemenea cerere. A fost cineva la vreuna din nuntile astea? Cum vi s-au parut?

strumf08
09.09.2010, 13:46:09
Buna ,
Sunt noua pe aici si vroiam sa intreb daca a facut cineva vara asta la Grand Prestij nunta- pt ca eu o am anul viitor si as vrea sa mai stiu detalii. Sunt un pic dezamagita pt ca vara asta am trecut pe acolo si erau 2 nunti si 2 botezuri- si mi se pare prea aglomerat pentru asa ceva! Am sunat a doua zi si m-au asigurat ca bucataria face fata la asemenea cerere. A fost cineva la vreuna din nuntile astea? Cum vi s-au parut?

Eu voi merge la un botez in octombrie. Daca te ajuta cu ceva iti voi povesti cum a fost.Ce nu inteleg este: unde au incaput cele 4 evenimente? O nunta in sala, o nunta pe terasa, un botez in gradina si al doilea?/:)

viorelcrisan
09.09.2010, 15:18:11
Am fost eu la un botez acolo, s-a tinut sus pe terasa si a fost foarte frumos, Foarte mic locul de dans, in schimb.
Mai era un eveniment jos, dar nu se amestecau muzicile, a fost ok. Nici eu nu prea vad unde ingramadesc 4 evenimente. :)

S1m0n1ca
11.09.2010, 09:13:54
Buna. Eu am avut nunta la grand prestij in vara asta.
Singurl lucru de care pot sa ma plang este ca nu mi-au dat tortul desi cred ca a ramas mai mult de jumatate. Dar sincer si eu am uitat sa il cer.
Servirea a fost impecabila, mancarea mult si foarte buna ( asta au zis-o chiar si cei mai fitosi dintre invitatii mei) ringul este cam micut. Aerul conditionat si sistemul de aerisire este cel mai buna din cate am vazut. nu s-a simtit nici fum de tigara nu a fost nici cald sa te sufoci.
Am avut ghinionul sa nu imi vna vreo 5 familii insa cei de la restaurant ne-au dat mancarea acasa. friptura puiul si carnatii cruzi ( am mai facut 2 gratare acasa din mancarea de la nunta:) )aperitvele si sarmalele toate puse in caserole ambalate.

strumf08
04.10.2010, 15:02:34
Am ajuns in sfarsit si la un eveniment organizat la Grand Prestij (botez). Restaurantul e foarte frumos aranjat, la toaleta este curat, ce m-a incantat a fost faptul ca era multa hartie :D (am o mare problema cu hartia care in general a fost inlocuita cu uscatoarele de maini). Mancarea a fost excelenta, meniul cel obisnuit de nunta (fara sarmale), dar foarte bine gatita. Singura suparare a organizatorilor a fost tot legata de tort, din care n-au mai vazut nimic, desi a fost mai mare decat il comandasera (deci ceva, ceva, ar fi trebuit sa ramana...)

ysza_00
06.10.2010, 22:03:44
Multumesc de raspunsuri!
well..se pare ca Grand Prestij se inchide....nu am fost inca anuntati 'oficial'...acum noi ne reorganizare:(, asteptam sa primim confirmarea 100%.

strumf08
07.10.2010, 13:31:11
Multumesc de raspunsuri!
well..se pare ca Grand Prestij se inchide....nu am fost inca anuntati 'oficial'...acum noi ne reorganizare:(, asteptam sa primim confirmarea 100%.

Cum se inchide? De ce?

ysza_00
14.10.2010, 22:58:40
Oficial se inchide pentru ca au fost probleme cu chiria...asta este :( . Pacat...am pierdut si data, dar bine totusi ca am aflat din timp...

brutaruciprian
14.10.2010, 23:50:16
dragut din partea lor este sa iti spuna ca a mai ramas si sa vrea sa ti-o dea acasa dar este de prost gust sa o iei ce naiba te apuci sa mananci 20 de meniuri?;)) este chiar aiurea eu nu as face asa ceva niciodata sa iau mancarea acasa

ysza_00
15.10.2010, 11:10:12
dragut din partea lor este sa iti spuna ca a mai ramas si sa vrea sa ti-o dea acasa dar este de prost gust sa o iei ce naiba te apuci sa mananci 20 de meniuri?;)) este chiar aiurea eu nu as face asa ceva niciodata sa iau mancarea acasa

Vai-vai...ce tragedie! Daca tot le platesti- poti face altceva cu ele, nu sa le lasi celor de la restaurant sa le revanda! Mai bine le dai unor oameni sarmani sau la un adapost de catei :). Daca tot vrei sa pari...nemancat :)). Oricum e total offtopic ce spui tu...

strumf08
15.10.2010, 13:51:41
"Postat de brutaruciprian http://www.miresici.ro/themes/miresici/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=3665664#post3665664) dragut din partea lor este sa iti spuna ca a mai ramas si sa vrea sa ti-o dea acasa dar este de prost gust sa o iei ce naiba te apuci sa mananci 20 de meniuri?;)) este chiar aiurea eu nu as face asa ceva niciodata sa iau mancarea acasa

Da.Mananc 20 de meniuri daca am dat banii pe ele (Sau le pot folosi a doua zi la ciorba de potroace). Imi place da beneficiez de un lucru daca il plateesc. Tot n-ai explicat de ce la tort e ok :-\:-\:-\:-\:-\:-\:-\.
P.s Eu iau si cand mananc la restaurant, daca portiile sunt foarte mari si mancare e buna.

Vai-vai...ce tragedie! Daca tot le platesti- poti face altceva cu ele, nu sa le lasi celor de la restaurant sa le revanda! Mai bine le dai unor oameni sarmani sau la un adapost de catei :). Daca tot vrei sa pari...nemancat :)). Oricum e total offtopic ce spui tu...

Ai perfecta dreptate! Dar nu le revand, pleaca cu pungile pline acasa. In sezonul nuntilor cred ca nu cumpara mancare sau bautura....Sotia verisorului meu a fost chelnerita si de la ea stiu. Depinde si de seful de sala, cum imparte totul...Poate nu peste tot e la fel, dar in marea majoritate a cazurilor.

ysza_00
24.10.2010, 14:31:13
Revenind, se pare ca restaurantul nu se mai inchide...noi n-am mai inteles nimic, nu ne-au parut seriosi, azi au spus una...maine alta!:(( Am optat pt Ana Maria Pop...sper sa nu mai avem surprize acolo :-p

brutaruciprian
25.10.2010, 11:02:32
mai nu trebuie sa te superi fiecare cu parerera lui :) mie mi se pare aiurea , la tort am zis ca mai mananci a a doua zi dar este altceva fata de mancare

strumf08
27.10.2010, 12:19:21
Revenind, se pare ca restaurantul nu se mai inchide...noi n-am mai inteles nimic, nu ne-au parut seriosi, azi au spus una...maine alta!:(( Am optat pt Ana Maria Pop...sper sa nu mai avem surprize acolo :-p

De cate ori trec pe acolo ma uit dupa vreo pancarda, ceva care sa anunte inchiderea si chiar ma gandeam cand au de gand sa anunte...

Bine ca te-ai reorientat!

ysza_00
28.10.2010, 09:32:08
:)) Oficial se inchide :))...ne-au zapacit! Nici nu stiu daca e de plans sau de ras! Bine ca am aflat la timp pt a ne reorienta. Am cautat pe aici si Ana Maria Pop (Plaisir), dar nu am gasit niciun thread . Exista? Sau ma apuc de facut thread nou?:)

strumf08
28.10.2010, 09:36:28
:)) Oficial se inchide :))...ne-au zapacit! Nici nu stiu daca e de plans sau de ras! Bine ca am aflat la timp pt a ne reorienta. Am cautat pe aici si Ana Maria Pop (Plaisir), dar nu am gasit niciun thread . Exista? Sau ma apuc de facut thread nou?:)

Nu exista...Poate gasesti ceva pe topic-ul general si anume "restaurante Ploiesti"....

Loryy_caro
13.11.2010, 00:21:56
Nu exista...Poate gasesti ceva pe topic-ul general si anume "restaurante Ploiesti"....

si pana la urma.....se inchide sau nu?

strumf08
13.11.2010, 19:31:05
si pana la urma.....se inchide sau nu?

S-a inchis deja, de saptamana trecuta dadusera jos firma. Astazi am vazut ca se va deschide altul, "Astoria", parca, sau ceva de genul....

asdirc
16.11.2010, 22:01:01
Da, s-a inchis.
Eu si logodnicul meu o sa facem nunta la Astoria pe 15.10.2011. Am semnat contractul azi, dar restaurantul este inca in renovare.
Propun sa deschidem un alt thread despre acest restaurant.

Fostul restaurant Grand Prestij

Buna tuturor!
O sa fac nunta in 2011 la acest restaurant. Am vazut sala, este inca in renovare, am facut si poze si filmulete pentru cine e interesat ..
Inaugurarea am inteles ca va fi in jur de 20 decembrie. Noul chirias este patronul Tavernei Heraldic, de langa cablul romanesc. Stie cineva cum este mancarea si servirea acolo? Probabil meniul de aici va fi asemanator.
Daca mai face vreuna dintre voi nunta aici intre timp, va rog sa ne spuneti cum a iesit.

asdirc
12.01.2011, 21:29:15
S-a inaugurat restaurantul. Arata super. <:-P

Blue_green_eyes
04.02.2011, 16:58:55
Da, s-a inchis.
Eu si logodnicul meu o sa facem nunta la Astoria pe 15.10.2011. Am semnat contractul azi, dar restaurantul este inca in renovare.

Buna tuturor!
O sa fac nunta in 2011 la acest restaurant. Am vazut sala, este inca in renovare, am facut si poze si filmulete pentru cine e interesat ..
Inaugurarea am inteles ca va fi in jur de 20 decembrie. Noul chirias este patronul Tavernei Heraldic, de langa cablul romanesc. Stie cineva cum este mancarea si servirea acolo? Probabil meniul de aici va fi asemanator.
Daca mai face vreuna dintre voi nunta aici intre timp, va rog sa ne spuneti cum a iesit.

S-a deschis, arata la fel ca inainte din punct de vedere al spatiului insa acum este pe tonuri de portocaliu. Meniurile sunt ok ca pret si mancarea buna.

alexandru05
10.02.2011, 19:53:55
Da, s-a inchis.

Buna tuturor!
TE ROG FRUMOS SPUNE MI MIE CAT ESTE MENIUL ?
ce contine/?
ms

ramonamiu
11.02.2011, 16:04:39
Pe 12 februarie (maine) e botez la Astoria si va fi decorat cu brocard si cu pene de strut. Mergeti si vedeti si daca tot sunteti acolo intrebati si de meniu ca din gura in gura nu se stie. Eu o sa intreb maine (ca ma duc la botez) si va zic saptamana viitoare, poate postez si niste poze. Puuup.

asdirc
13.02.2011, 00:09:58
Ai facut cumva poze? Sunt tare curioasa cum a iesit aranjat. Ms!

alexandru05
14.02.2011, 19:14:36
te rog frumos imi poti da mei multe detalii despre ana maria pop:*

ramonamiu
22.02.2011, 16:25:43
Am ramas datoare cu cateva poze. Va pup.

Loryy_caro
26.05.2011, 23:56:12
Am ramas datoare cu cateva poze. Va pup.

frumos!chiar eram curioasa de mult sa vad cum e.

brutaruciprian
27.05.2011, 13:44:07
mie nu imi plac ornamentele :)

asdirc
29.05.2011, 09:06:55
Nici mie nu imi plac penele de strut, dar nu asta conteaza. Important era sa ne orientam cum arata sala "gatita" de eveniment:). Am intrat saptamana trecuta in restaurant, era un botez. Sala era decorata cu verde. Avand in vedere ca aproape tot restaurantul este rosu caramiziu... sfatul meu este sa evitati combinatia asta.:D

Chirrox
30.05.2011, 09:35:28
Nici mie nu imi plac penele de strut, dar nu asta conteaza. Important era sa ne orientam cum arata sala "gatita" de eveniment:). Am intrat saptamana trecuta in restaurant, era un botez. Sala era decorata cu verde. Avand in vedere ca aproape tot restaurantul este rosu caramiziu... sfatul meu este sa evitati combinatia asta.:D

Ar trebui vorbit inainte despre sala si gatirea ei, sa nu mai aibe nimeni surprize de acest gen (scuze...dar gusturile pana la urma nu se discuta ):D

asdirc
13.06.2011, 13:42:35
Am trecut azi prin fata restaurantului si mare mi-a fost surpriza sa vad un mare afis FOR RENT. Se pare ca dl Stefan a plecat din tara si a dat spre inchiriere si Taverna Heraldic. In concluzie, am ramas fara locatie. Ce se va intampla cu nuntile de luna asta? Daca a mai patit cineva asta, va rog sa-mi spuneti cum ati rezolvat. Va roooog!:-SS

dragutzik_
12.07.2011, 12:18:39
Am trecut azi prin fata restaurantului si mare mi-a fost surpriza sa vad un mare afis FOR RENT. Se pare ca dl Stefan a plecat din tara si a dat spre inchiriere si Taverna Heraldic. In concluzie, am ramas fara locatie. Ce se va intampla cu nuntile de luna asta? Daca a mai patit cineva asta, va rog sa-mi spuneti cum ati rezolvat. Va roooog!:-SS

Eu inchiriasem localul pentru anul viitor si, tot la fel, am fost surprinsa cand am trecut pe acolo si am vazut ca nu mai e:( acum duc tratative ca sa recuperez avansul.....

asdirc
14.07.2011, 13:32:37
Eu l-am recuperat fara probleme. Secretara a fost totusi draguta, si-a cerut scuze pentru situatia asta. Am reusit sa gasesc si alta sala libera. Totul a intrat in normal. Tu cum stai?

dragutzik_
16.07.2011, 12:42:28
Eu l-am recuperat fara probleme. Secretara a fost totusi draguta, si-a cerut scuze pentru situatia asta. Am reusit sa gasesc si alta sala libera. Totul a intrat in normal. Tu cum stai?

Dupa 2 saptamani de tratative ne-a dat jumatate urmand ca restul sa ni-l dea la sfarsitul lunii....sper sa fie ok....acum trebuie sa caut alta sala:((