PDA

Versiunea completa : Restaurante Amara,Ialomita

xoxo
24.11.2010, 10:01:02
Buna.Am si eu nevoie de parerea voastra.Nu stiu ce sa aleg :Hotel Parc sau Hotel Ialomita.In principiu noua ne place Hotel Ialomita,dar as vrea sa ma consult si cu voi,care ati facut acolo,meniul cum este ,servirea si restaurantul in general(loc de dans,lumini ,etc).Ms :*

mmcata_ro
24.11.2010, 19:47:43
Buna.Am si eu nevoie de parerea voastra.Nu stiu ce sa aleg :Hotel Parc sau Hotel Ialomita.In principiu noua ne place Hotel Ialomita,dar as vrea sa ma consult si cu voi,care ati facut acolo,meniul cum este ,servirea si restaurantul in general(loc de dans,lumini ,etc).Ms :*

buna
eu recomand Parcul;nu se compara ;-) insa depinde si de dorinta fiecaruia si mai ales de nr de invitati.

georgianageorgi
24.11.2010, 19:54:40
buna!
eu fac la hotel lebada. am auzit ca dintre cele doua, hotel parc este mai bun la calitatea serviciilor! acum depinde si de bugetul fiecaruia sin de numarul de invitati pentru ca hotel parc are capacitatea de cca 600 locuri.
la ialomita am auzit ca au fost situatii in care ospatarii au luat marturiile pe de masa invitatilor si si-au oprit si bautura. dar unde nu se face acest lucru?

ma bucur ca au inceput si miresicile sin ialomita sa fie mai active!>:D<

mmcata_ro
24.11.2010, 20:15:13
buna!
eu fac la hotel lebada. am auzit ca dintre cele doua, hotel parc este mai bun la calitatea serviciilor! acum depinde si de bugetul fiecaruia sin de numarul de invitati pentru ca hotel parc are capacitatea de cca 600 locuri.
la ialomita am auzit ca au fost situatii in care ospatarii au luat marturiile pe de masa invitatilor si si-au oprit si bautura. dar unde nu se face acest lucru?

ma bucur ca au inceput si miresicile sin ialomita sa fie mai active!>:D<

hotelul PARC are capacitatea de 300 de locuri,nu 600 ;-)
eu spun cu mana pe inima ca nu te fura la Parc,la fel si la Lebada;te felicit pt alegere,daca aranjezi bine salonul o sa iasa super;-)

xoxo
25.11.2010, 09:27:36
buna
eu recomand Parcul;nu se compara ;-) insa depinde si de dorinta fiecaruia si mai ales de nr de invitati.

Nu stiu,m-am hotarat la Ialomita.In primul rand nu cred ca am mai mult de 200 de invitati si in al doilea rand mi-a placut mai mult interiorul restaurantului.Am intels ca au renovat ,au schimbat mesele,si o sa mai lucreze la el pana la anu'.,deci nu mai este cum a fost anul trecut.
Nu este nimeni care face nunta la Ialomita>?:D:D

georgianageorgi
25.11.2010, 09:31:11
Nu stiu,m-am hotarat la Ialomita.In primul rand nu cred ca am mai mult de 200 de invitati si in al doilea rand mi-a placut mai mult interiorul restaurantului.Am intels ca au renovat ,au schimbat mesele,si o sa mai lucreze la el pana la anu'.,deci nu mai este cum a fost anul trecut.

pe aici nu cred! poate ne mai strangem si atunci o sa putem schimba impresii mai multe!

xoxo
25.11.2010, 09:37:56
pe aici nu cred! poate ne mai strangem si atunci o sa putem schimba impresii mai multe!

Te-ai hotarat la cameraman si lautar?

georgianageorgi
25.11.2010, 12:18:00
Te-ai hotarat la cameraman si lautar?

da.

hai sa vorbim mai multe aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=15903&page=186

si iti raspund acolo

geanina1234
25.11.2010, 14:10:29

Eu fac la Ialomita. L-am ales pt ca mi-a placut mult culoarea...eram deja hotarata ca tema nuntii va fi alb rosu, de la decor, lumanari, flori pana la vestimentatia noastra (eu voi avea rochie alba si pantofi rosii...imi voi asorta si mireosiul cu ceva rosu :D...probabil lavaliera sau macar batista) si cand am vazut catalogul de la ialomita mi s-a parut perfect pt ceea ce-mi doream eu.
Am fost si la Parc ...intr-adevar e mai mare si mai luminos...dar nu am atat de multi invitati.
Ca meniu preturile nu difera decat cu 10-20 ron (mai scump la parc).
De seviciile de la Ialomita am auzit asa: mancare f buna, dar ospatari care fura.
O sa vedem cum reusim sa combatem acest aspect neplacut.
Multa bafta si sa ne tii la curent.

xoxo
25.11.2010, 19:01:08
Eu fac la Ialomita. L-am ales pt ca mi-a placut mult culoarea...eram deja hotarata ca tema nuntii va fi alb rosu, de la decor, lumanari, flori pana la vestimentatia noastra (eu voi avea rochie alba si pantofi rosii...imi voi asorta si mireosiul cu ceva rosu :D...probabil lavaliera sau macar batista) si cand am vazut catalogul de la ialomita mi s-a parut perfect pt ceea ce-mi doream eu.
Am fost si la Parc ...intr-adevar e mai mare si mai luminos...dar nu am atat de multi invitati.
Ca meniu preturile nu difera decat cu 10-20 ron (mai scump la parc).
De seviciile de la Ialomita am auzit asa: mancare f buna, dar ospatari care fura.
O sa vedem cum reusim sa combatem acest aspect neplacut.
Multa bafta si sa ne tii la curent.

Ai un id de mess,ca sa vorbim mai multe?

oana_90
16.02.2011, 09:58:13
Si noi facem lnunta la Parc si am auzit numai de bine din toate punctele de vedere pana acum, inclusiv cameramanii pe care i-am cautat ne-au felicitat pentru alegerea facuta. La Ialomita am fost si noi si ne-a intampinat un "nene" foarte arogant care atunci cand i-am spus ca noi totusi am vrea sa ne aducem tortul nostru daca facem la ei a spus "la noi asa se face, daca va convine bine, daca nu, nu". Chiar nu mi s-a parut OK.

andreea2003
02.03.2011, 18:12:45
Buna fetelor.
Sunt noua prin zona si mi-am facut curaj sa va dau cateva informatii despre nunta noastra care va fi pe 20 august 2011 la hotel ialomita .In luna ianuarie am fost la hotel de am vb cu directorul iar el ne-a aratat restaurantul si sala de conferinta unde si acolo puteau sa amenajeze pt nunta dar acolo nu se fuma si am luat decizia ca este mai bine in restaurant.Avem de la ei mancarea (crantanele ,fructe,3sau 4 feluri de mancare,cafea si tortul) si apa minerala iar bautura o vom lua noi din buc.Sper sa nu ne fure cu nesimtire si cred ca o sa pun pe cineva sa ii controleze din cand in cand ca sa nu isi faca de cap.
Spor la pregatiri