PDA

Versiunea completa : Cocktail-bar in Cluj

andi5
24.11.2010, 16:29:17
Stie cineva daca este un subiect deja despre coktail bar in Cluj (sau nu vad eu de ochi)? Eu m-am tot uitat dar nu gasesc...:D Daca este rog moderatorii sa il mute pe acesta. Daca nu este, as dori va rog niste contacte pentru barmani de la miresicile care au avut asa ceva la nunta. Pe pm, but of course...^:)^

curcubeu86
25.11.2010, 09:07:51
helou,
si eu sunt interesata de acest subiect,
pana in prezent nu am nici o informatie, sunt in cautare.
eu am vorbit cu cei de la eden si mi-au zis ca se pot ocupa ei, sau cauta ei - asta in cazul in care merg cu ei pentru amenajari.(acuma vom vedea ce oferta imi fac), am avut doar o discutie.

in cazul in care aflu cate ceva va anunt:D

gonguta_85
29.11.2010, 14:46:29
buna fetelor,

sunt si eu noua pe acest forum,iar daca pot sa va ajut cu placere,in august am fost la nunta unor prieteni si mi-a placut foarte mult ideea lor cu cocktail-urile,practic ei au angajat un barman,CRISTIAN GURZAU,a costat 200 ron iar bautura au cuparat-o de la metro pe baza unei liste facute de barman.Eu personal vreau asa ceva la nunta......e faina ideea

gonguta_85
29.11.2010, 15:58:06
Stie cineva daca este un subiect deja despre coktail bar in Cluj (sau nu vad eu de ochi)? Eu m-am tot uitat dar nu gasesc...:D Daca este rog moderatorii sa il mute pe acesta. Daca nu este, as dori va rog niste contacte pentru barmani de la miresicile care au avut asa ceva la nunta. Pe pm, but of course...^:)^

salut,

imi pare rau insa nu pot sa trimit un pm si dupa cate vad nu pot sa las numarul aici,eventual o adresa de email [email protected]

andi5
30.11.2010, 08:32:11
salut,

imi pare rau insa nu pot sa trimit un pm si dupa cate vad nu pot sa las numarul aici,eventual o adresa de email EMAIL STERS

Nici adresa de e-mail nu ai voie sa lasi...:D

Biu
30.11.2010, 11:22:15
Noi de la inceput am stiut ca vrem cocktail bar la nunta. A avut foarte mare succes :D, era mereu coada la bar, bietul barman :-p
Noi l-am avut pe Dan (alte detalii va pot da pe pm pt cine e interesat ), este barman in Obsession, un baiat de nota 10+.
Consider ca cocktail barul are numai avataje :
- invitatii sunt fericiti ca nu mai trebuie sa bea doar vin/wiskey cu cola :>
- aspectul salii este schimbat radical, nemaiavand sticle de bautura pe masa
- eu una am iesit si foarte bine din punct de vedere fianciar cu costul total al bauturilor.

andi5
30.11.2010, 11:35:20
Noi de la inceput am stiut ca vrem cocktail bar la nunta. A avut foarte mare succes :D, era mereu coada la bar, bietul barman :-p
Noi l-am avut pe Dan (alte detalii va pot da pe pm pt cine e interesat ), este barman in Obsession, un baiat de nota 10+.
- eu una am iesit si foarte bine din punct de vedere fianciar cu costul total al bauturilor.

Eu as dori te rog niste detalii pe PM. Mersi mult:D

Biu
30.11.2010, 12:25:42
Eu as dori te rog niste detalii pe PM. Mersi mult:D

rezolvat :)>-
Am uitat sa va spun ca noi, la recomandarea barmanului, am inchiriat si bar mobil. Pe langa faptul ca estetic e mult mai ok decat o masa, ii usureaza si lui munca foarte mult o:-)

marina123
12.01.2011, 14:01:49

Imi poti da si mie detalii te rog pe pm? Un numar de telefon daca ai? Un pret...
Multumesc

CocolinoC
12.01.2011, 16:28:25
Si noi am avut cocktail bar la nunta, am iesit super bine ca si pret/invitat, aprox 9 lei, cu bautura,fructe, barman, ajutor, si toate accesoriile necesare.

Bride2_be
12.01.2011, 17:42:07
si eu sunt interesata de cocktail bar. Mi s-a spus si de la ceva agentii ca mi-ar putea gasi ei dar vreau sa incerc in cat mai multe locuri.

andi5
24.01.2011, 08:13:05
Buna fetelor...a lucrat careva cu catalin marginean de la consulting bar?;;).

ioana_curta
24.01.2011, 14:18:48

Salut,
Te rog, daca poti, sa-mi dai numarul de telefon al lui Dan pe pm. Multumesc frumos!

ioana_curta
24.01.2011, 14:24:13
buna fetelor,

sunt si eu noua pe acest forum,iar daca pot sa va ajut cu placere,in august am fost la nunta unor prieteni si mi-a placut foarte mult ideea lor cu cocktail-urile,practic ei au angajat un barman,CRISTIAN GURZAU,a costat 200 ron iar bautura au cuparat-o de la metro pe baza unei liste facute de barman.Eu personal vreau asa ceva la nunta......e faina ideea

Salut, imi dai, te rog, numaul lui Cristi pe pm? E cumva si DJ?
Multumesc!

dani17
28.01.2011, 21:37:07
oare merge si cocktail-bar si fantana de ciocolata? iar la 150minvitati ajunge doar un barman?

IoannaAbr
07.02.2011, 15:28:11
oare merge si cocktail-bar si fantana de ciocolata? iar la 150minvitati ajunge doar un barman?
Salutare

Eu am optat pt fantana si cocktail-bar asa ca nu vad de ce nu ar merge.
In ceea ce priveste barmanul, cred ca el este cel mai in masura sa iti raspunda daca face sau nu fata la 150 de persoane:)

CocolinoC
07.02.2011, 20:34:40
Salutare

Eu am optat pt fantana si cocktail-bar asa ca nu vad de ce nu ar merge.
In ceea ce priveste barmanul, cred ca el este cel mai in masura sa iti raspunda daca face sau nu fata la 150 de persoane:)
Nu e chiar asa, pentru ca , la un anumit numar de persoane, oricat de priceput ar fi barmanul, nu poate face fata.... orice ar face, la bar este coada.
Din experienta noastra, la 150-170 de pers e ok un barman, dar e nevoie de ajutor de barman.

CocolinoC
07.02.2011, 20:36:07
Merci!
asa voi face si eu, e mai deosebit asa, ma gandesc daca sa nu pun o lista cu tipurile de cocktail pe meniul de pe mese;))
Asta cu lista e cam obligatorie daca vreti ca barul sa aiba trecere....Invitatii nu stiu ce sa comande si cu siguranta chelnerul nu o sa isi incarce memoria cu ce cocktailuri se pot consuma, si mai ales, ce contine fiecare ;-)

cotos
16.06.2011, 12:04:41

Eu as dori te rog niste detalii pe PM. Multumesc mult

cotos
16.06.2011, 12:06:52
buna fetelor,

Eu as dori te rog niste detalii pe PM. Multumesc mult

millena
22.06.2011, 08:20:04
Buna fetelor. Ideea cu barul mobil este foarte buna. Cu bautura iesi mult mai bine la pret asa. Daca vreiti detalii cu cel mai mare. ideea este ca trebuie inchiriat un bar mobil (deobicei il aduce barmanul) lista de bauturi se face impreuna cu barmanul in functie de lumea pe care o aveti. exista si un control mai bun al stocului de bauturii cu un astfel de bar. Am si eu un barman in caz ca va intereseaza un numar de telefon. Este vorba de cel care va fi la nunta mea.

Sper sa fie asa cum va doriti

mihaelah
23.06.2011, 16:22:31
Buna fetelor.
Imi place foarte mult ideea de cocktail-bar dar nu stiu daca la o nunta de 300-350 persoane se poate. Ce parere aveti?

andi5
23.06.2011, 18:47:05
Buna fetelor.
Imi place foarte mult ideea de cocktail-bar dar nu stiu daca la o nunta de 300-350 persoane se poate. Ce parere aveti?

barmanii care vin la noi au fost in mai la o nunta de 400 de persoane. O cunosc pe sora mirelui (prietena si colega de facultate) si mi-a zis ca a fost ff ok. La noi, la o nunta de aprox 250 pers vor veni doi barmani (nu stiu exact daca sunt ambii barmanii sau unul e numai ajutor..in fine). La nunta de care iti ziceam nu stiu sa iti zic cati au fost...posibil trei. Asa ca se poate..totul se poate in ziua de azi...:D

millena
24.06.2011, 08:25:26
Buna fetelor.

Se poate, cel mai probabil vor fi doi. Eu am fost la o nunta la care barmanul care va veni si la mine a fost singur, nunta a fost de aprox 210 pers. La alta nunta, de 170 pers a fost si cu un ajutor, pentru ca asa au cerut mirii. diferenta de pret nu este mare la doi barmani sau unul. Parerea mea este ca daca tot faci bar cu bauturi, mai bine dai mai mult ca sa fie de calitate. eu voi avea la 220 pers 2 barmani pentru ca cei doi stiu sa intretina lumea, sa ii distreze. mie imi place tare mult de ei.

mihaelah
24.06.2011, 09:23:58
Multumesc fetelor. La fel consider si eu, daca tot facem ceva sa fie de calitate. Ati putea sa-mi spuneti va rog cam care e tariful barmanilor?

andi5
24.06.2011, 10:49:34
Multumesc fetelor. La fel consider si eu, daca tot facem ceva sa fie de calitate. Ati putea sa-mi spuneti va rog cam care e tariful barmanilor?

Iti trimit pe pm.

gazdacgina
11.09.2011, 09:25:08
Buna,
si noi ne-am gandit sa avem cocktail-bar la nunta. Am inteles ca trebuie sa platim 200 lei barmanul si sa cumparam noi bauturile si ce mai trebuie pentru cocktail-uri. Imi poate spune cineva daca se merita, in sensul ca noi avem bautura inclusa in meniu. Cocktail-bar-ul, practic l-am vrea noi, extra.

Multumesc

millena
07.10.2011, 12:09:55
Buna,
si noi ne-am gandit sa avem cocktail-bar la nunta. Am inteles ca trebuie sa platim 200 lei barmanul si sa cumparam noi bauturile si ce mai trebuie pentru cocktail-uri. Imi poate spune cineva daca se merita, in sensul ca noi avem bautura inclusa in meniu. Cocktail-bar-ul, practic l-am vrea noi, extra.

Multumesc

Si eu voi avea bar la nunta. Dupa parerea mea se merita sa ai bar la nunta. Noi nu avea nici o bautura inclusa in pretul meniului. Depinde si cata bautura ai inclusa in meniu si ce bautura. parerea mea este ca trebuie sa iti faci un calcul cu ce bautura mai trebuie sa iei pe langa.

Spor

drox
13.10.2011, 17:39:17
ciaooo ce parere aveti despre pretul de 150-180 de euro pntru un barman care face cocktailuri la o nunta de 150-180 de pers dar vine cu barul lui si paharele lui si am auzit numai cuvinte de lauda cica pe unde merge se cam face coada la barul lui ..... ce parere aveti???

andi5
13.10.2011, 17:56:58
ciaooo ce parere aveti despre pretul de 150-180 de euro pntru un barman care face cocktailuri la o nunta de 150-180 de pers dar vine cu barul lui si paharele lui si am auzit numai cuvinte de lauda cica pe unde merge se cam face coada la barul lui ..... ce parere aveti???

pai daca stii persoane care au fost la nuntile unde a fost acest barman, sau chiar fosti miri care au fost multumiti de el, atunci go for it...pretul e ff bun...si noi am mers doar pe referinte si am fost foarte multumiti de rezultatul final;))...vorba ta...s-a facut coada. dupa parerea mea cocktail barul a fost unul din hiturile nuntii noastre

drox
13.10.2011, 18:37:44
ok. mssss mult de sfat :)

giulio
22.06.2012, 23:44:28
Hai sa va recomand un barman super profi pe care l-am avut si eu la nunta,e vorba despre Catalin Marginean asa il gasiti si pe facebook. Tipul isi merita toti banii, noi am fost super multumiti de cum a iesit si invitatii au fost super incantati

andi5
24.06.2012, 15:58:59
Hai sa va recomand un barman super profi pe care l-am avut si eu la nunta,e vorba despre Catalin Marginean asa il gasiti si pe facebook. Tipul isi merita toti banii, noi am fost super multumiti de cum a iesit si invitatii au fost super incantati

si noi l-am avut tot pe el anul trecut si a fost super.

giulio
03.07.2012, 14:11:04
Adevarul e ca stie ce face. In curand v-a fi cel mai cautat

bluenight
16.07.2012, 13:24:55
Cat v-au costat in total serviciile barului mobil impreuna cu bauturile si pentru ce numar de invitati?
Ma intereseaza sa-mi fac o idee ca sa stiu daca merita investit sau nu.

sorinvlad
16.10.2012, 11:22:13
Cat v-au costat in total serviciile barului mobil impreuna cu bauturile si pentru ce numar de invitati?

Am avut si eu 2 baieti extraordinari la nunta care au venit cu barul, s-au ocupat de tot, de foarte mare incredere, ei au facut toata atmosfera,nu am avut stresul pentru cumpararea ingredientelor si a bauturilor, am avut pret bun si la bautura, ce nu s-a consumat s-a returnat la distribuitorul lor.In comparatie cu alte oferte pe care le-am primit au fost cei mai ieftini si o calitate exceprionala. Ii recomand cu incredere! Ca sa iti raspund si la intrebare m-a costat 300 euro la o nunta de 300 de pers.

clausel
16.10.2012, 12:09:32
Tot ce inseamna bautura la nunta?

QUOTE=sorinvlad;4805090]Am avut si eu 2 baieti extraordinari la nunta care au venit cu barul, s-au ocupat de tot, de foarte mare incredere, ei au facut toata atmosfera,nu am avut stresul pentru cumpararea ingredientelor si a bauturilor, am avut pret bun si la bautura, ce nu s-a consumat s-a returnat la distribuitorul lor.In comparatie cu alte oferte pe care le-am primit au fost cei mai ieftini si o calitate exceprionala. Ii recomand cu incredere! Ca sa iti raspund si la intrebare m-a costat 300 euro la o nunta de 300 de pers.[/QUOTE]

ioanamaria2
21.10.2012, 22:39:46
Buna fetelor. Ideea cu barul mobil este foarte buna. Cu bautura iesi mult mai bine la pret asa. Daca vreiti detalii cu cel mai mare. ideea este ca trebuie inchiriat un bar mobil (deobicei il aduce barmanul) lista de bauturi se face impreuna cu barmanul in functie de lumea pe care o aveti. exista si un control mai bun al stocului de bauturii cu un astfel de bar. Am si eu un barman in caz ca va intereseaza un numar de telefon. Este vorba de cel care va fi la nunta mea.

Sper sa fie asa cum va doriti

Buna millena. te rog sa imi dai mai multe detalii despre barmanul cu care ai lucrat. Toata bautura care s-a servit la nunta a fost distribuita numai de la acest bar?

sorinvlad
01.11.2012, 21:50:26
[QUOTE=clausel;4805157]Tot ce inseamna bautura la nunta?

serviciile lor m-au costat atat, dar s-au implicat f mult, bautura m-a costat 2000 ron, dar mentionez faptul ca s-au ocupat de tot, nu am avut de facutu drumuri in plus, ei au facut cumparaturile

sorinvlad
01.11.2012, 21:53:40

Pe mine m-a costat 300 de euro dar a fost nunta mare si am avut doi barmani profi. Am vb. si cu Marginean dar el mi-a cerut un pret de doua ori mai mare.

ioanamaria2
03.11.2012, 15:18:49
Pe mine m-a costat 300 de euro dar a fost nunta mare si am avut doi barmani profi. Am vb. si cu Marginean dar el mi-a cerut un pret de doua ori mai mare.
Bun pret sorinvlad! Ai lucrar cu Sorin Vlad de la Bar Mobil Cocktail Bar? :-\

Dannny24
21.01.2013, 12:32:18
[QUOTE=clausel;4805157]Tot ce inseamna bautura la nunta?

serviciile lor m-au costat atat, dar s-au implicat f mult, bautura m-a costat 2000 ron, dar mentionez faptul ca s-au ocupat de tot, nu am avut de facutu drumuri in plus, ei au facut cumparaturile

Buna, m-ar interesa si pe mine cu cine ai colaborat, deoarece mi-as dori si eu foarte mult cocktail bar la nunta. Am cautat ceva oferte, dar as vrea sa imi diversific baza de date :). Multumesc mult.

Codruta_C
04.04.2013, 22:05:05
Buna.
Va rog sa imi dati cateva detalii despre cocktail bar.
Cum ati procedat? Toata bautura se lua de la cocktail bar? Sau era si pe mese / pe o masuta mica la 2-3 mese, servita de chelneri si de la bar se comandau doar cocktailuri?
Si daca mi-ati putea spune si cat v-a costat, va roog
Multumesc mult http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_worship.gif

andi5
04.04.2013, 22:30:45
Buna.
Va rog sa imi dati cateva detalii despre cocktail bar.
Cum ati procedat? Toata bautura se lua de la cocktail bar? Sau era si pe mese / pe o masuta mica la 2-3 mese, servita de chelneri si de la bar se comandau doar cocktailuri?
Si daca mi-ati putea spune si cat v-a costat, va roog
Multumesc mult http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_worship.gif

bautura era toata la cocktail bar,spirtoasele ma refer. Cei de la bar le dadeau la chelneri cate o sticla pana se golea, de exemplu de whiskey. In rest la chelneri au fost apa si sucul, berile si vin, atat. De la bar se comandau atat cocktailuri dar se putea si separat spirtoase sau de la chelneri

Codruta_C
05.04.2013, 15:03:02
bautura era toata la cocktail bar,spirtoasele ma refer. Cei de la bar le dadeau la chelneri cate o sticla pana se golea, de exemplu de whiskey. In rest la chelneri au fost apa si sucul, berile si vin, atat. De la bar se comandau atat cocktailuri dar se putea si separat spirtoase sau de la chelneri

Multumesc pentru informatii.>:D<
Imi poti spune si un pret, te rog?

ralucaerine
27.06.2013, 23:47:45
Noi am avut nunta acum o saptamana si, printre alte surprize pregatite invitatilor nostri, ne-am incumetat sa chemam de la Cluj o echipa de 2 barmani impreuna cu barul lor mobil si total autonom.

Pot spune ca a fost o alegere fericita. Oamenii au batut 500 de km ca sa ne ajute si lucrurile au stat exact asa cum ne-au spus la telefon. Dincolo de economia la alcoluri rafinate si sucuri naturale, efectul coktailurilor asupra invitatilor a fost cel scontat

La noi, la aprox 280 de invitati, s-au baut aprox 500 de coktailuri. Au baut si femeile si barbatii. Ne-a fost teama ca baietii vor soma si ca lumea se va uita cu reticenta la ei, dar nu a fost asa, ci din contra. Mai tot timpul a fost coada la ei. Aveau o super viteza si calitatea bauturilor a fost excelenta. Cumnata mea bea numai cosmopolitan si se declara o cunoscatoare si mi-a spus ca a fost unul dintre cele mai bune gustate prin toata Europa.

Despre costuri va pot povesti daca sunteti curioase. Eu insa am vrut sa scot in evidenta faptul ca a meritat sa colaboram cu Catalin Marginean si cu echipa lui. Sunt niste baieti pe cinste, seriosi si profi. Vreau sa le multumesc pt ca au adus evenimentului nostru o aura de stil si eleganta, pt ca ne-au ajutat sa facem economie la bauturi, pt ca si-au facut treaba cum trebuia - mai bine nu cred ca se putea - si pt ca, avand un bar independent, nu ne-au incurcat cu nimic aranjarea salii pt petrecere.

Pt cele curioase sau interesate pot sa dau mai multe detalii

cami_p
05.09.2013, 22:51:29
Am avut si eu 2 baieti extraordinari la nunta care au venit cu barul, s-au ocupat de tot, de foarte mare incredere, ei au facut toata atmosfera,nu am avut stresul pentru cumpararea ingredientelor si a bauturilor, am avut pret bun si la bautura, ce nu s-a consumat s-a returnat la distribuitorul lor.In comparatie cu alte oferte pe care le-am primit au fost cei mai ieftini si o calitate exceprionala. Ii recomand cu incredere! Ca sa iti raspund si la intrebare m-a costat 300 euro la o nunta de 300 de pers.

Buna,
Imi trimiti si mie pe PM niste detalii despre barmani.
Merci.

paula.chereches
30.10.2013, 21:09:32

Buna,

Imi trimiti te rog si mie pe pm un nr de contact sau email al lui Catalin Marginean? Ms mult!

Ilie1600
17.03.2014, 16:52:13
Salut, cu privire la cocktail bar noi am contractat la târgul de nunti de la expo transilvania, pe un băiat pe nume Andrei care a fost foarte amabil si a știut cum sa ne explice exact ce trebuie sa facem pe lângă asta am fost și Impresionați de barul pe ca avea expus era cu telecomanda si disponibil in mai multe culori, pana acuma a dat dovada de seriozitate.
Va țin la curent cu ce urmează spor la pregatiri

marce52003
20.08.2015, 14:11:06
Buna, imi dai si mie te rog datele de contact ale lui Catalin Marginean - cocktail bar? Multumesc