PDA

Versiunea completa : Totul despre botez in Dolj(traditii,restaurante,marturii,etc)

alisuka
26.11.2010, 14:41:48
Buna viitoare mamici si actuale mamici poate reusiti din cand in cand sa ne scrieti si noua cateva din experientele voastre de la botez si asa mai invatam si noi!:*

Eu una daca facem botezul acasa ,vrem ceva intim ,marturii am cumparat o sirenita cu o scoica in brate rotunda care de fapt este o rama unde poti pune poza copilului!o:-)

andreea1824
29.11.2010, 12:25:19
Eu una daca facem botezul acasa ,vrem ceva intim ,marturii am cumparat o sirenita cu o scoica in brate rotunda care de fapt este o rama unde poti pune poza copilului!o:-)
Pune si tu poze cu marturiile tale ,ca dupa descriere sunt faine [-o<

andreea1824
29.11.2010, 12:28:01
Am vazut pe internet niste cruciulite super frumoase care se pun in piept la invitati,ce parere aveti despre asta?
si daca stiti unde se pot gasi in Craiova.

alisuka
29.11.2010, 12:54:16
Am sa pun poze dar nu stiu cand caci sunt ambalate si puse bine,cat despre cruciulitze cred ca l&#241;e poti gasii acolo unde se fac si invitatii si sunt magazine specializate ca si cele de nunta!

Mary19
30.11.2010, 01:44:01
Eu as vrea sa-mi fac botezul tematic. Si m-am gandit la o tema dulce, ceva tip acadele sau bomboane.
dar sa vad cum pun in practica ideeea, ca e timpul cam scurt.

andreea1824
30.11.2010, 10:52:55
Eu as vrea sa-mi fac botezul tematic. Si m-am gandit la o tema dulce, ceva tip acadele sau bomboane.
dar sa vad cum pun in practica ideeea, ca e timpul cam scurt.
Cand ai botezul?unde il faci?
:*

alisuka
30.11.2010, 13:01:35
Tu inarmeazate cu rabdare impreuna cu cateva rude si prietene ,cumpara burete si mii de acadele si bombonele de acelea din spuma ca nu stiu scz cum le zice in romaneste:">si fa decoruri cum vrei tu ies super am vazut facute poti face ce forme vrei!Cand ai botezul?

Mary19
01.12.2010, 23:22:43
Tu inarmeazate cu rabdare impreuna cu cateva rude si prietene ,cumpara burete si mii de acadele si bombonele de acelea din spuma ca nu stiu scz cum le zice in romaneste:">si fa decoruri cum vrei tu ies super am vazut facute poti face ce forme vrei!Cand ai botezul?

Care sunt bombonelele acelea din spuma? Spune-mi si in engleza ca poate imi dau seama. In februarie am botezul.

alisuka
01.12.2010, 23:34:28
Aici se cheama nori de zahar in engleza sugar clouds si cred ca sunt si in romaneste dar nu stiu eu cum se cheama seamana cu jeleurile dar sunt mult mai moi si mai pufoase si mai inalte..pfuuu nu stiu cum sa iti explic dar in real aveau sigur si pe burete cu scobitori dau foarte bine in diferite forme si culori!>:D<

Mary19
01.12.2010, 23:41:05
NU STIU DESPRE CE VORBESTI. Eu vroiam ceva decoruri, ma gandeam la niste acadele mari, sau la niste bomboane, puse prin sala, sau pe mese, nu stiu exact ce vreau.

Mary19
01.12.2010, 23:41:57
vreau ceva colorat si legat de dulciuri, si nu vreau banalul botez
as vrea sa vina si foarte multi copii, sa vad ce o sa reusesc sa fac.

Mary19
01.12.2010, 23:47:44
am dat pe net sa caut si ceea ce mi-ai spus tu este asemanator cu vata de zahar de la noi.

andreea1824
02.12.2010, 10:38:19
Unde ai botezul?
Nu prea cunosc restaurante care primesc un numar mic de invitati,deaia interb.:*

andreea1824
02.12.2010, 11:59:13
Fetele care au avut botezul in Craiova ,nu ne puneti si noua niste poze ,s-a vedem si noi aranjamentele in localuri,torturii facute in Craiova,sa ne putem inspita si noi.
Va multumin,viitoarele mamici:*

alisuka
02.12.2010, 13:42:50
Sa zicem ca seamana cat de cat cu vata de zahar ,poti face tu din carton acadele mari si colorate ,si pe ele poti lipi cate o acadea mare de adevarat daca vreun copil vrea sa o ia si sa o pape ,din vata de zahar colorata se pot face aranjamente faine ,baloane cu maimutoaie de plus iar dau bine ca decor ,nu stiu ce sa zic daca nici tu nu stii ce vrei,unde o sa faci botezul acasa sau la restaurant?
:*

Mary19
02.12.2010, 18:45:22
O sa fac la restaurant botezul, la Casa cu tei. Este un restaurant micut, eu am caom 70 de persoane la botez.
Nu stiu, ma gandeam sa renunt la flori pe mese si sa fac altceva, dar nu baloane. O sa vorbesc si cu cei care mi-au organizat nunta, am vazut ca au tot felul de teme si pt. botez, sa vad daca-mi pot face ceva legat de acadele. Eu vreau acadele mari, sa fie mult mai mari decat un balon.

oanatos
02.12.2010, 20:16:06
O sa fac la restaurant botezul, la Casa cu tei. Este un restaurant micut, eu am caom 70 de persoane la botez.
Nu stiu, ma gandeam sa renunt la flori pe mese si sa fac altceva, dar nu baloane. O sa vorbesc si cu cei care mi-au organizat nunta, am vazut ca au tot felul de teme si pt. botez, sa vad daca-mi pot face ceva legat de acadele. Eu vreau acadele mari, sa fie mult mai mari decat un balon.
Cand ai botez? Ai vorbit cu cei de acolo? Cat iti cer pe meniu si ce cuprinde? Merci

oanatos
02.12.2010, 20:50:00
Care sunt bombonelele acelea din spuma? Spune-mi si in engleza ca poate imi dau seama. In februarie am botezul.
presupun ca vorbeste despre marshmallow. Uite aici cateva idei pt tine si indicatii http://www.sellotape.com.au/Page.aspx?A=8519

oanatos
02.12.2010, 20:54:11
cu putina pricepere si imaginatie poate iesi un altfel de botez fara costuri ridicate. In primul rand trebuie sa va alegeti, ca si la nunta, o tematica potrivita pt botez. Evident in functie de sexul copilului. Putem avea asa: Tom si Jerry, Cars, M. Mouse, printesele Disney, Mica sirena, Alba ca zapada, Cenusareasa, Ursuleti, Albinute, Ingerasi, Bebelus, etc... sunt zeci de teme si e destul de greu sa alegem una. Parerea mea este ca cele care au cel mai mare impact sunt cele legate de desene animate (parca ne intorc in timp si pe noi).

alisuka
02.12.2010, 21:53:21
Asa i bombonelele sunt acestea si uite ce bine da ,si cat despre desene sunt de acord cu tine!:*

oanatos
02.12.2010, 22:08:51
Asa i bombonelele sunt acestea si uite ce bine da ,si cat despre desene sunt de acord cu tine!:*
arata ft bine si nici nu sunt greu de facut acadelele alea de hartie
Cateva nr cu care m-am jucat

oanatos
02.12.2010, 22:30:08
alisuka, mai ai putin... sarcina usoara in continuare :*
cateva torturi... spre mare mea uimire am descoperit si in RO o cofetarie care face asa ceva

alisuka
03.12.2010, 10:02:57
Multumim mult si tie la fel caci timpul trece zburand noi ne asteptam deja la sf lunii acesteia ,dau superb desenele ,care cofetarie face torturile exact ca acestea?>:D<

alisuka
03.12.2010, 10:04:28
Eu am inteles nu dau cu parul caci nu am mai facut torturi in tara de vreo 8 ani ,ca la vivienne cred ca asa se scrie daca mergi cu poza tortului care il vre asa ti l fac!

oanatos
03.12.2010, 10:12:42
Multumim mult si tie la fel caci timpul trece zburand noi ne asteptam deja la sf lunii acesteia ,dau superb desenele ,care cofetarie face torturile exact ca acestea?>:D<
Nastere usoara si sa aveti un bebe sanatos!
e o cofetarie din Bucuresti. Daca vrei iti dau PM
Marturii...

lauramaria5
03.12.2010, 10:34:35
Fetelor sa stiti ca marturii de botez lumanare in diferite forme cum ar fi : carucioare,ingeras,biberoane gasiti in banie la super preturi.Am mers luna asta la botezul copiilor unor prieteni si unii au avut marturii carucioare-lumanare ,altii biberoane in care erau puse niste bombonele si poza micutului.
Au venit si ursitoarele care au facut un adevarat spectacol.
Pe mese unii au avut o barza din fier forjat foarte draguta iar ceilalti aveau o barza de ciocul careia era legat un cosulet cu un bebe in el.:x

oanatos
03.12.2010, 10:46:35
Eu am inteles nu dau cu parul caci nu am mai facut torturi in tara de vreo 8 ani ,ca la vivienne cred ca asa se scrie daca mergi cu poza tortului care il vre asa ti l fac!
asa o fi... eu nu sunt din Craiova insa acolo am avut nunta si voi avea si botezul. Tortul l-am facut la parc si nu m-au dat pe spate. E bine de stiut ;-)

oanatos
03.12.2010, 10:47:31
Fetelor sa stiti ca marturii de botez lumanare in diferite forme cum ar fi : carucioare,ingeras,biberoane gasiti in banie la super preturi.Am mers luna asta la botezul copiilor unor prieteni si unii au avut marturii carucioare-lumanare ,altii biberoane in care erau puse niste bombonele si poza micutului.
Au venit si ursitoarele care au facut un adevarat spectacol.
Pe mese unii au avut o barza din fier forjat foarte draguta iar ceilalti aveau o barza de ciocul careia era legat un cosulet cu un bebe in el.:x
nu ai si ceva poze?
unde in banie? Au site? ^:)^

lauramaria5
03.12.2010, 11:14:51
nu ai si ceva poze?
unde in banie? Au site? ^:)^

Nu am poze ,pot face numai la marturii ,pe astea le am acasa ...
Se vede ca nu esti din craiova ;)),in banie sunt multe standuri cu diverse articole,e targ comercial,nu au site sau poate au si nu stiu eu ;-)

oanatos
03.12.2010, 11:24:21
Nu am poze ,pot face numai la marturii ,pe astea le am acasa ...
Se vede ca nu esti din craiova ;)),in banie sunt multe standuri cu diverse articole,e targ comercial,nu au site sau poate au si nu stiu eu ;-)
ok. Te asteptan cu poze
=))

lauramaria5
03.12.2010, 11:41:59
ok. Te asteptan cu poze
=))

;)) despre astea vorbeam,caruciorul este 4 lei/buc iar biberonul 1.5 lei/buc

oanatos
03.12.2010, 11:52:05
e dragut caruciorul

andreea1824
03.12.2010, 11:53:51
Foarte frumoase si ieftine.Vreau si eu un bebe:((:((:((

lauramaria5
03.12.2010, 11:53:54
Exact asa era barza de la un botez.Identica.Aveau pe fiecare masa cate una .

oanatos
03.12.2010, 11:57:22
atunci spor la treaba ;))

lauramaria5
03.12.2010, 11:57:38

Asa este si sunt toate culorile posibile.

Si eu vreau un bebe si repede (asta pt dna barza sa auda ;-))...acum m-am interesat pentru ca avem un finut mic pe care o sa-l botezam in primavara :love:

oanatos
03.12.2010, 12:02:30
aranjament

alisuka
03.12.2010, 12:10:13
Cereti acum mai degraba pe bebe la Mos Craciun caci barza cu frigurile care sunt cred ca e in tarile calde a si multa bafta[-o<,la cofetaria la parc sunt intradevar frumos aranjate torturile dar parca par prea artificiale,marturiile astea lumanari dar si bibele sunt frumoase ,cat despre aranjamente ultima poza ma dat pe spate imi vine sa o mananc!;-)

alisuka
03.12.2010, 12:10:53
Oana ce ascuscunzi in burtica?;-):x

oanatos
03.12.2010, 12:12:35
Oana ce ascuscunzi in burtica?;-):x
o fetita. Tu? Unde vrei sa faci botezul si cand?

alisuka
03.12.2010, 12:28:18
Acelasi lucru ascund si eu o reginutza:x ,noi in principiu vrem sa facem botezul in tara dar nu la restaurant ci acasa ca nu suntem multi suntem doar vreo 20 ,dar nu stim cand ori in mai ori in august ,acum sa vedem cum merge totul,la nume va-ti gandit?>:D<

oanatos
03.12.2010, 12:37:46
Acelasi lucru ascund si eu o reginutza:x ,noi in principiu vrem sa facem botezul in tara dar nu la restaurant ci acasa ca nu suntem multi suntem doar vreo 20 ,dar nu stim cand ori in mai ori in august ,acum sa vedem cum merge totul,la nume va-ti gandit?>:D<
sa fie sanatoase si sa vina cu bine la termen! Eu as vrea sa-l grabesc.. undeva prin aprilie... Acasa? Nu e prea multa bataie de cap? Macar de botez sa te bucuri si tu fara sa alergi printre invitati cu platouri, pahare si alte nebunii. Poti face la restaurant si cu 20 pers.
O va chema Maia. Pe voi?

oanatos
03.12.2010, 12:43:45
alte aranjamente dragute ;-)

alisuka
03.12.2010, 13:33:01
Multumim la fel si tu sa ai parte de cele mai frumoase luni de sarcina ,acasa la bunica(la mama):Deu nu imi bat capul cu nimic doar sa cumpar ceea ce ii trebuie se descurca ea ca oricum toti 20 suntem familie;)),pe noi de moment ne va chema REBECCA MARIA ,spun de moment ca tot schimbam de vreo 3 luni incoace cert este ca Maria sigur!>:D<

Mary19
03.12.2010, 15:04:59
Cand ai botez? Ai vorbit cu cei de acolo? Cat iti cer pe meniu si ce cuprinde? Merci

Da, am vorbit cu ei, nu am stabilit inca meniul. Insa mi-au facut un pret cam la 160lei-175lei. Eu vreau meniu calumea la botez. Pe 27 feb. avem botezul. Acum, multi imi zic ca e frig, ca sa mai asteptam, sa-jl facem si mai tarziu ca ne incadram in alea 6 luni.
Eu am fost la o nunta acolo si mi-a placut foarte mult.

oanatos
03.12.2010, 15:12:58
Multumim la fel si tu sa ai parte de cele mai frumoase luni de sarcina ,acasa la bunica(la mama):Deu nu imi bat capul cu nimic doar sa cumpar ceea ce ii trebuie se descurca ea ca oricum toti 20 suntem familie;)),pe noi de moment ne va chema REBECCA MARIA ,spun de moment ca tot schimbam de vreo 3 luni incoace cert este ca Maria sigur!>:D<
si eu ma gandisem la Maria ;)).

oanatos
03.12.2010, 15:14:51
Da, am vorbit cu ei, nu am stabilit inca meniul. Insa mi-au facut un pret cam la 160lei-175lei. Eu vreau meniu calumea la botez. Pe 27 feb. avem botezul. Acum, multi imi zic ca e frig, ca sa mai asteptam, sa-jl facem si mai tarziu ca ne incadram in alea 6 luni.
pai cum ti-au facut pret daca nu ati stabilit meniul? Cate feluri de mancare vei avea? formatie sau dj? cam cati invitati vei avea? iarta-ma ca te bombardez cu toate intrebarile astea dar e primul pe lista mea si nu stiu mai nimic despre el ;-)

alisuka
03.12.2010, 15:16:30
Vruiam un nume de SFanta si acesta mi sa parut frumos chiar daca pe toate bebitele acum le cheama Maria ,cat despre botez pt bugetul meu chiar mi se pare scump 160 lei stiu e comoditatea ca nu te mai implici in nimic ,dar eu nu vreau sa pun pe nimeni la cheltuieli ,de aceea il facem in familie acasa chiar daca si aici se vor duce o gramada de bani caci va fi sa zicem exact ca la rest.4-5 feluri mancare ,tort,bautura ,foto ,muzica!

alisuka
03.12.2010, 15:17:53
Si ce daca il faci pe 27 februarie e frig intradevar afara ,dar copilul nu va sta in zapada sau frig si nici voi cu mesenii,totul va fi la rest.unde au climatizare iar in biserica slujba dureaza maxim 30 min si nu cred ca moare nimeni de frig!>:D<

oanatos
03.12.2010, 15:25:16
Vruiam un nume de SFanta si acesta mi sa parut frumos chiar daca pe toate bebitele acum le cheama Maria ,cat despre botez pt bugetul meu chiar mi se pare scump 160 lei stiu e comoditatea ca nu te mai implici in nimic ,dar eu nu vreau sa pun pe nimeni la cheltuieli ,de aceea il facem in familie acasa chiar daca si aici se vor duce o gramada de bani caci va fi sa zicem exact ca la rest.4-5 feluri mancare ,tort,bautura ,foto ,muzica!
nu cred ca vei economisi prea mult facand acasa. Dar tot e bine ca ai unde.. ma refer la spatiu. Eu am in Buc un apartament de 2 camere.. iti dai seama cum ar fi sa fac acolo #-osau la socri in 3 camere... nu merge. Si oricum lumea va veni cu daruri chiar daca nu le ceri tu banuti. Asa e normal ;-)

oanatos
03.12.2010, 15:28:05
Vorbeste cu preotul sa incalzeasca biserica inainte si gata. Nu se va intampla nimic. In plus, e bine sa-l faci cat poti de repede. Nu ne-ai spus ce e si cum il va chema pe bebe ;))

alisuka
03.12.2010, 16:07:57
Mama mea sta la casa si are curte ca pot sa fac si nunta de 200 de persoane :D stiu ca nu voi economisi prea mult dar ...parca e mai bine acasa>:D<

alisuka
03.12.2010, 16:08:52
Exact vrem si noi sa stim cum il cheama pe bebitza :x

oanatos
04.12.2010, 15:10:14
Mama mea sta la casa si are curte ca pot sa fac si nunta de 200 de persoane :D stiu ca nu voi economisi prea mult dar ...parca e mai bine acasa>:D<
bine ca ai unde ;))
Ce marturie ati prefera sa primiti din cele 2?

alisuka
04.12.2010, 20:54:01
Acum depinde si ce legatura ai cu invitatii ,avand in vedere ca eu am numai familia as alege prima cu rama foto ca de fapt asta am ales ,imi plac amandoua dar rama foto e preferata mea!;-)

oanatos
04.12.2010, 21:48:56
Acum depinde si ce legatura ai cu invitatii ,avand in vedere ca eu am numai familia as alege prima cu rama foto ca de fapt asta am ales ,imi plac amandoua dar rama foto e preferata mea!;-)
pai si la noi va fi tot cam asa. In plus, rama e mai ieftina ;))

Mary19
04.12.2010, 22:55:47
Eu aleg lumanarile acadele. Acum chiar ca m-ai sucit din noi, ca eu ma gandeam sa dau cate o acadea marturie, dar acum vazand lumanarile acestea acadele, vreau sa dau si din acestea.
Pe fetita mea o va chema Alexandra Maria.

alisuka
05.12.2010, 00:19:41
Foarte frumos numele !>:D<Se pare ca pe aici se vor boteza doar fetite!;-)

oanatos
05.12.2010, 12:25:56
Eu aleg lumanarile acadele. Acum chiar ca m-ai sucit din noi, ca eu ma gandeam sa dau cate o acadea marturie, dar acum vazand lumanarile acestea acadele, vreau sa dau si din acestea.
Pe fetita mea o va chema Alexandra Maria.
vezi de unde le ei.. am gasit la 7 lei si la 4,8 aceleasi acadele in locuri diferite /:)
Frumos nume :x
Nu mi-ai raspuns ref la local

oanatos
07.12.2010, 15:30:23
mai spuneti-mi alte restaurante cu capacitate mica in Craiova >:D<

alisuka
07.12.2010, 16:09:29
Unde am facut eu nunta la rest militar in salon cafe bar intra maxim 80 persoane ,dar ei zic ca intra 100 :[email protected],mancarea e ireprosabila doar ca nu am fost multumita de servire si ca m au furat ca in codru!

oanatos
07.12.2010, 16:11:32
Unde am facut eu nunta la rest militar in salon cafe bar intra maxim 80 persoane ,dar ei zic ca intra 100 :[email protected],mancarea e ireprosabila doar ca nu am fost multumita de servire si ca m au furat ca in codru!
au cumva site?

Mary19
07.12.2010, 16:23:30
mai spuneti-mi alte restaurante cu capacitate mica in Craiova >:D<
Depinde cate persoane ai , dar iti pot recomanda restaurantul Le Baron, este foarte sic, sau Casa Universitarilor- au niste sali fff. frumoase. Mai este si Golden House- sala este superba.
Daca imi mai amintesc si de alte sali te tin la curent.

oanatos
07.12.2010, 16:31:23
Depinde cate persoane ai , dar iti pot recomanda restaurantul Le Baron, este foarte sic, sau Casa Universitarilor- au niste sali fff. frumoase. Mai este si Golden House- sala este superba.
Daca imi mai amintesc si de alte sali te tin la curent.
merci mult >:D<

alisuka
08.12.2010, 23:50:01
Nu au site sau cel putin asa stiam eu!

oanatos
09.12.2010, 00:45:28
Nu au site sau cel putin asa stiam eu!
golden house are. Le-am dat e-mail si au zis ca organizeaza... a ramas ca vorbim la anul de preturi ;-)
Mary, multumesc

alisuka
09.12.2010, 11:39:56
E bine atunci macar stai linistita din punctul asta de vedere!:">

oanatos
09.12.2010, 13:22:02
E bine atunci macar stai linistita din punctul asta de vedere!:">
voi sta atunci cand voi rezolva problema... pana atunci mai investigam :D
care iti place mai mult? In cele 4 poze sunt de fapt 2 cutii fata verso diferite. Pe care ai alege-o? Nu analiza finisajele... sunt facute cu hartie si scotch pt ca nu-mi venise comanda de papetarie

oanatos
09.12.2010, 18:39:48
exista vreun depozit sau vreo sera de flori in Dolj? Aveti idee?

alisuka
09.12.2010, 22:26:01
Mie imi place cel mai mult prima caci simbolizeaza mai mult printesele noastre si dupa aceea imi mai place ultima,era o data o sera langa spitalul 1 caci de acolo imi lua tata flori dar nu stiu exact daca mai este dar pot intreba cand vorbesc cu el ,cat despre depozit ceva:-\nu stiu nimic

oanatos
09.12.2010, 22:35:39
Mie imi place cel mai mult prima caci simbolizeaza mai mult printesele noastre si dupa aceea imi mai place ultima,era o data o sera langa spitalul 1 caci de acolo imi lua tata flori dar nu stiu exact daca mai este dar pot intreba cand vorbesc cu el ,cat despre depozit ceva:-\nu stiu nimic
te rog mult.... [-o<intreaba

Mary19
09.12.2010, 23:08:21
te rog mult.... [-o<intreaba
pentru ce iti trebuie flori? sunt depozite de flori in Bariera Valcii.
eu nu am nevoie de flori la botez.Doar ptr. lumanare , pe care o face nasa.
Am rezolvat si eu cu decorurile. Au cei de la agentie tema acadele, asa ca mi-am luat o grija. Ramane doar sa ma ocup de invitatii, pe care bineinteles ca o fac tot sub forma de acadeaaaaaaaaa. Cam asa o sa arate si la mine. Acum nu sunt hotarata daca sa fac asa colorat, sau sa merg doar pe o culoare.

oanatos
10.12.2010, 08:19:19
pentru ce iti trebuie flori? sunt depozite de flori in Bariera Valcii.
eu nu am nevoie de flori la botez.Doar ptr. lumanare , pe care o face nasa.
Am rezolvat si eu cu decorurile. Au cei de la agentie tema acadele, asa ca mi-am luat o grija. Ramane doar sa ma ocup de invitatii, pe care bineinteles ca o fac tot sub forma de acadeaaaaaaaaa. Cam asa o sa arate si la mine. Acum nu sunt hotarata daca sa fac asa colorat, sau sa merg doar pe o culoare.
mie imi place asa colorat. Vreau bujori de genul asta. Cu ce firma faci aranjamentele?

oanatos
10.12.2010, 09:28:34
mamici, pe invitatiile de botez se trec si mosii?

Mary19
10.12.2010, 10:49:27
eu stiam ca nu se trec, dar acum, fiecare cum doreste. si pe mine ma bate gandul sa pun niste floricele pe masa, mi-ar placea lalelele, narcisele si margaritarul.

lauramaria5
10.12.2010, 13:16:02

Sa stii ca eu pe toate invitatiile de botez pe care le-am primit ( si nu au fost putine \:D/) au fost trecuti si mosii.

oanatos
10.12.2010, 14:53:55
Sa stii ca eu pe toate invitatiile de botez pe care le-am primit ( si nu au fost putine \:D/) au fost trecuti si mosii.
multumesc. In cazul asta ii trec si eu ;-)

alisuka
10.12.2010, 15:15:18
Eu zic ca nu strica sa fie si ei trecuti ca doar si ei participa la crestinarea copilului si au un rol important,Mary decorul e super dar ce sa zic e intradevar botezul copilului ,dar se bucura de el cei majori si nu imi pot imagina persoane in varsta inconjuratzi de acadele si mai stiu eu ce ,un coltisor, facut asa pt copiii invitatilor da as pune, dar in rest nu ,acum nu vreau sa dau cu parul fiecare face cum crede ca este mai bine ,sper sa nu te supi pe mine!>:D<

Mary19
10.12.2010, 16:24:43
Eu zic ca nu strica sa fie si ei trecuti ca doar si ei participa la crestinarea copilului si au un rol important,Mary decorul e super dar ce sa zic e intradevar botezul copilului ,dar se bucura de el cei majori si nu imi pot imagina persoane in varsta inconjuratzi de acadele si mai stiu eu ce ,un coltisor, facut asa pt copiii invitatilor da as pune, dar in rest nu ,acum nu vreau sa dau cu parul fiecare face cum crede ca este mai bine ,sper sa nu te supi pe mine!>:D<
Da, ai dreptate, m-am gandit si eu la asta!!!! Dar decoruri ptr. adulti sunt peste tot: si toata lumea asta mi-a zis, asa ca o sa fac tocmai invers!!! Ceva ptr. copii, plin de culoare si veselie, mai ales ca or sa fie si fff. multi copii la botez, adica vreo 12.

Mary19
10.12.2010, 16:42:09
voi sta atunci cand voi rezolva problema... pana atunci mai investigam :D
care iti place mai mult? In cele 4 poze sunt de fapt 2 cutii fata verso diferite. Pe care ai alege-o? Nu analiza finisajele... sunt facute cu hartie si scotch pt ca nu-mi venise comanda de papetarie

Foarte frumoase cutiutele tale. Si la tine o sa fie ceva colorat si vesel, asa pentru copii! Eu nu am rabdare si nici priceperea sa fac asa ceva. Asa ca bravo tie!

oanatos
10.12.2010, 19:48:17
Foarte frumoase cutiutele tale. Si la tine o sa fie ceva colorat si vesel, asa pentru copii! Eu nu am rabdare si nici priceperea sa fac asa ceva. Asa ca bravo tie!
multumesc mult. Ma bucur ca va plac.
Totusi, sa nu uitam ca vorbim despre un botez.. o petrecere - de fapt prima - pt copil. Eu am ca tematica alba ca zapada si cei 7 pitici. Ma indoiesc de faptul ca adultii nu se vor simti in largul lor printre acadele sau pitici. Chiar cred ca va fi un motiv in plus de veselie. :)>-

alisuka
11.12.2010, 23:28:22
Fetelor important e sa va placa voua si sa o facetzi cu draga inima ,nu conteaza ce zic eu sau restul lumii!:*

oanatos
12.12.2010, 10:44:06
Fetelor important e sa va placa voua si sa o facetzi cu draga inima ,nu conteaza ce zic eu sau restul lumii!:*
ba conteaza.. ca d'aia stam pe forum... sa ne sfatuim. Dar chiar nu cred ca ar fi cineva deranjat de acadele sau povesti la un botez. La orice alta petrcere as intelege dar nu la botez. Revin cu niste pozici. Sa-mi spuneti daca va plac ;))

oanatos
12.12.2010, 14:22:41
ce ziceti mamici? Va plac?

Mary19
12.12.2010, 14:59:29
ce ziceti mamici? Va plac?

Sunt foarte frumoase!Toate sunt frumoase. Le faci diferite? Adica si pungute si cutiute?? cred ca e si greu sa te hotarasti la care din ele sa ramai. Trebuie sa ai mare rabdare sa faci asa ceva! Mie, sincer mi se pare foarte greu!!!

oanatos
12.12.2010, 15:25:25
Sunt foarte frumoase!Toate sunt frumoase. Le faci diferite? Adica si pungute si cutiute?? cred ca e si greu sa te hotarasti la care din ele sa ramai. Trebuie sa ai mare rabdare sa faci asa ceva! Mie, sincer mi se pare foarte greu!!!
ma bucur ca-ti plac. In pungute voi pune rame foto iar invitatii vor pleca cu ele acasa iar in cutiute voi pune bomboane rafaello pe care cred ca le vor manca acolo. Greu nu e iar timp am destul ;-) tot stau la pat...

alisuka
12.12.2010, 17:00:46
Ebine macar ca ti-ai gasit o ocupatie tare frumoasa ,sunt superbe toate ,asa trece mai usor timpul cat esti consemnata la pat!

oanatos
12.12.2010, 17:26:17
Ebine macar ca ti-ai gasit o ocupatie tare frumoasa ,sunt superbe toate ,asa trece mai usor timpul cat esti consemnata la pat!
Saru'mana. Da.. asa a pornit totul. Cat mai ai? Te-ai programat sau se programeaza bebe singur?;-)

alisuka
13.12.2010, 10:38:28
Teoretic as mai avea ceva intre 9-15 ianuarie dar avem ceva problemutze si aici cezariana se face in caz de nevoie ,de fapt nu prea ai dreptul sa alegi cum sa nasti aleg medicii in locul tau ,sa vedem ce imi zic pe 20 cand mergem iar la control!:*

oanatos
13.12.2010, 13:12:50
Teoretic as mai avea ceva intre 9-15 ianuarie dar avem ceva problemutze si aici cezariana se face in caz de nevoie ,de fapt nu prea ai dreptul sa alegi cum sa nasti aleg medicii in locul tau ,sa vedem ce imi zic pe 20 cand mergem iar la control!:*
uff.. imi pare rau dar sper ca nu e nimic grav. Stiu ca acolo aveti probleme cu medicii. 2 prietene din Craiova au venit si au nascut aici, in Bucuresti.. Lasa ca va fi bine! >:D<

corynutzza
13.12.2010, 15:38:26
[QUOTE=oanatos;3821676]ce ziceti mamici? Va plac?[/QUOT

Foarte,foarte frumoase.Felicitari mamici pentru noul statut,sa fiti sanatoase si la cat mai multe idei.Am vazut o cascada de ciocolata cu pitici pentru botez foarte frumoasa.Am vazut-o la un botez.Ce parere aveti de ursitoare pentru botez?pupici

oanatos
13.12.2010, 16:12:55
[QUOTE=oanatos;3821676]ce ziceti mamici? Va plac?[/QUOT

Foarte,foarte frumoase.Felicitari mamici pentru noul statut,sa fiti sanatoase si la cat mai multe idei.Am vazut o cascada de ciocolata cu pitici pentru botez foarte frumoasa.Am vazut-o la un botez.Ce parere aveti de ursitoare pentru botez?pupici
multumesc mult. Cred ca stiu despre ce vobesti... asa ceva?
Initial am vrut (am avut si la nunta) insa sotul nu mai vrea. Zice ca mai bine fac un "bufet" de fructe si dulciuri inclusiv prajitura ALba ca zapada si alte bunatati home made... cu atat mai mult cu cat mesele sunt ft mici.. de 4- 6 persoane
Acum depinde si pe cine angajezi pt asta. Unele sunt ft inspirate, altele arata mai mult a vrajitoare de la machiaj si accesorii si mai au si un repertoriu de #-o8-}

corynutzza
13.12.2010, 16:34:38
[QUOTE=corynutzza;3824493]
multumesc mult. Cred ca stiu despre ce vobesti... asa ceva?
Initial am vrut (am avut si la nunta) insa sotul nu mai vrea. Zice ca mai bine fac un "bufet" de fructe si dulciuri inclusiv prajitura ALba ca zapada si alte bunatati home made... cu atat mai mult cu cat mesele sunt ft mici.. de 4- 6 persoane
Acum depinde si pe cine angajezi pt asta. Unele sunt ft inspirate, altele arata mai mult a vrajitoare de la machiaj si accesorii si mai au si un repertoriu de #-o8-}

Da,cam asa arata cascada.La ce restaurant faceti botezul sau inca nu ati stabilit?Pentru ursitoare poti apela la o firma.Am fost la un botez unde au avut ursitoare pe cateva actrite de la teatru,foarte frumos momentul.Eu am zis asa ca idee pentru cine ii place.pup

oanatos
13.12.2010, 16:48:13
[QUOTE=oanatos;3824635]

Da,cam asa arata cascada.La ce restaurant faceti botezul sau inca nu ati stabilit?Pentru ursitoare poti apela la o firma.Am fost la un botez unde au avut ursitoare pe cateva actrite de la teatru,foarte frumos momentul.Eu am zis asa ca idee pentru cine ii place.pup
inca nu am stabilit Casa cu tei sau Golden House. Ramane sa vedem atunci. Cu actrite de teatru merge. La asta nu m-am gandit.... Tu? Ascunzi ceva in burtica sau te pregatesti pt asta?

corynutzza
13.12.2010, 17:59:42
[QUOTE=corynutzza;3824715]
inca nu am stabilit Casa cu tei sau Golden House. Ramane sa vedem atunci. Cu actrite de teatru merge. La asta nu m-am gandit.... Tu? Ascunzi ceva in burtica sau te pregatesti pt asta?

Deocamdata nu ascund nimic,mai asteptam un picut.Ce va fi bebelul?fetita sau baietel?Te-ai gandit la nume?pupici

oanatos
13.12.2010, 18:11:33
[QUOTE=oanatos;3824760]

Deocamdata nu ascund nimic,mai asteptam un picut.Ce va fi bebelul?fetita sau baietel?Te-ai gandit la nume?pupici
sa nu asteptati prea mult. E o minune! :x
Fetita. Maia Gabriela

corynutzza
13.12.2010, 19:26:27
[QUOTE=corynutzza;3825031]
sa nu asteptati prea mult. E o minune! :x
Fetita. Maia Gabriela

Sa va traiasca,sa va bucurati de ea.Si eu tot fetita imi doresc,dar pana la urma ce o vrea Dumnezeu.Imi place numele fetitei.PUPICI

oanatos
13.12.2010, 20:31:01
[QUOTE=oanatos;3825064]

Sa va traiasca,sa va bucurati de ea.Si eu tot fetita imi doresc,dar pana la urma ce o vrea Dumnezeu.Imi place numele fetitei.PUPICI
multumesc mult >:D<

alisuka
13.12.2010, 22:55:07
Nu este nimic grav deocamdat adar doamne fereste se poate intampla oricand ,nu m apot plange de medici sunt tratata chiar super bine de ei ma vad mai multi ginecologi ,dar nu sunt in Craiova ci plecata din tara,am auzit ca la noi la Craiova e jale cu medicii![-(

alisuka
13.12.2010, 22:56:20
Cu actrite de la teatru da merge dar restul vorba ta in loc de ursitoare par vrajitoare ,dar in Craiova actrite???:-?

oanatos
14.12.2010, 08:50:54
Nu este nimic grav deocamdat adar doamne fereste se poate intampla oricand ,nu m apot plange de medici sunt tratata chiar super bine de ei ma vad mai multi ginecologi ,dar nu sunt in Craiova ci plecata din tara,am auzit ca la noi la Craiova e jale cu medicii![-(
atunci e bine. Pana la urma eu sunt adepta nasterii naturale - evident daca e posibil si nu sunt alte probleme. Mai am o nastere la activ si mi-am revenit ft bine si repede dupa ea. Dupa cezariana insa inteleg ca tragi ceva timp #-o

oanatos
14.12.2010, 08:51:33
Cu actrite de la teatru da merge dar restul vorba ta in loc de ursitoare par vrajitoare ,dar in Craiova actrite???:-?
asa mi s-au parut si mie... hmm.. voi vedea ...

Mary19
14.12.2010, 10:12:27
asa mi s-au parut si mie... hmm.. voi vedea ...
La tine mergea cascada cu ciocolata si cu pitici, la mine nu merge, ca nu au ce sa-mi puna. Asa, ca m-am gandit sa fac o masuta pe care sa fie multe dulciuri si fructe si acadele mariiiiiiiii!!!! Eu m-am gandit sa-mi iau si un clown la botez, care sa se joace cu copiii , sa-i picteze pe fata, sa le faca baloane, de cand le-am spus ideea asta prietenilor, deja mai multi vor sa vina cu copiii, s-au facut deja 15. Clown-ul sa stea o ora sau doua, sa vedem in functie de buget. Cat despre ursitoare, sunt unele actrite si sunt unele simple interprete, diferenta este mare si la pret si la atmosfera creata, eu le-am vazut si pe unele si pe altele, nu stiu, deja mi se pare perimata chestia cu ursitoarele, am vazut la toate botezurile la care am fost ursitoare, parca as vrea altceva.

oanatos
14.12.2010, 12:38:13
La tine mergea cascada cu ciocolata si cu pitici, la mine nu merge, ca nu au ce sa-mi puna. Asa, ca m-am gandit sa fac o masuta pe care sa fie multe dulciuri si fructe si acadele mariiiiiiiii!!!! Eu m-am gandit sa-mi iau si un clown la botez, care sa se joace cu copiii , sa-i picteze pe fata, sa le faca baloane, de cand le-am spus ideea asta prietenilor, deja mai multi vor sa vina cu copiii, s-au facut deja 15. Clown-ul sa stea o ora sau doua, sa vedem in functie de buget. Cat despre ursitoare, sunt unele actrite si sunt unele simple interprete, diferenta este mare si la pret si la atmosfera creata, eu le-am vazut si pe unele si pe altele, nu stiu, deja mi se pare perimata chestia cu ursitoarele, am vazut la toate botezurile la care am fost ursitoare, parca as vrea altceva.
prin altceva te referi la clown? E buna ideea pt ca ai multi copii. La mine nu cred ca va fi cazul =((

corynutzza
15.12.2010, 16:13:55
Ce parere aveti de ideea cu cruciulite?Se pun in piept la invitatii?
Pun si cateva pozici.

oanatos
15.12.2010, 16:27:05
prima imi place mult. Dar nu nasii se ocupa de asta?

corynutzza
15.12.2010, 16:34:53
prima imi place mult. Dar nu nasii se ocupa de asta?

Eu cred ca parintii,dar sigur nu stiu.Scuze ca poate va fac pofta dar nu pot sa ma abtin.

oanatos
15.12.2010, 16:46:18
Eu cred ca parintii,dar sigur nu stiu.Scuze ca poate va fac pofta dar nu pot sa ma abtin.
ce frumoase sunt mai ales ultimele doua ;))

corynutzza
15.12.2010, 17:15:07
Pozici.Imi facui pofta singura =))pup

oanatos
15.12.2010, 17:26:11
Pozici.Imi facui pofta singura =))pup
casuta aia e :x

alisuka
15.12.2010, 17:50:46
La mine nu se deschide cele care sunt atasate ultimele la fiecare mesaj ,cert este ca din al doilea mesaj primul tort si al doilea imi plac la nebunie!:x

alisuka
15.12.2010, 17:51:47
Eu nu stiu nimic despre cruciulitze dar acestea sunt foarte frumoase....

corynutzza
15.12.2010, 18:09:59

Buna,ce face bebelul?eu acuma observai ca si tu o sa ai un bebelus,ce este fetita sau baiat?Cand trebuie sa nasti?pupici

oanatos
15.12.2010, 18:41:48
eu stiam ca se dau la biserica de nasi ;-)

corynutzza
15.12.2010, 20:05:35
eu stiam ca se dau la biserica de nasi ;-)

Da asa este se iau de catre nasii si se dau la biserica.Asa scrie si pe un sit,inseamna ca asa este.

"Cruciulite si medalioane pentru botez. Acestea se iau de catre nasi pentru invitatii care vin la biserica."
Citatul de pe sit.

lauramaria5
15.12.2010, 20:21:00
Da asa este se iau de catre nasii si se dau la biserica.Asa scrie si pe un sit,inseamna ca asa este.

"Cruciulite si medalioane pentru botez. Acestea se iau de catre nasi pentru invitatii care vin la biserica."
Citatul de pe sit.

Pentru invitatii de la biserica? Eu voi boteza in primavara si am inteles ca trebuie sa cumpar o cruciulita pentru biserica dar pentru bebe,nu pentru invitati.

oanatos
15.12.2010, 20:26:56
Pentru invitatii de la biserica? Eu voi boteza in primavara si am inteles ca trebuie sa cumpar o cruciulita pentru biserica dar pentru bebe,nu pentru invitati.
din cate stiu trebuie sa iei si pt invitati. Uite aici o lista completa cu ce trebuie sa iei la biserica
- hainute de schimb pentru biserica (dupa ce il baga in cazan, nasii il imbraca)
- sapun si prospo pentru preot
- paturica
- prosop
- panza alba necusuta
- fasa de 1m
- ulei
- scutece
- cruciulitele de pus in piept
- lumanare
- hainute pentru a 2-a zi la baita
- tot ei platesc si biserica
- cerceii pentru fetite...

lauramaria5
15.12.2010, 20:37:48
din cate stiu trebuie sa iei si pt invitati. Uite aici o lista completa cu ce trebuie sa iei la biserica
- hainute de schimb pentru biserica (dupa ce il baga in cazan, nasii il imbraca)
- sapun si prospo pentru preot
- paturica
- prosop
- panza alba necusuta
- fasa de 1m
- ulei
- scutece
- cruciulitele de pus in piept
- lumanare
- hainute pentru a 2-a zi la baita
- tot ei platesc si biserica
- cerceii pentru fetite...

Cunosc listuta ;)),dar chiar nu stiu de cruciulite ,o sa intreb preotul zilele astea .Sa nu ajung la biserica decat cu o cruciulita si sa ma priveasca toti 8-} sau sa ma duc cu mai multe si sa-mi trebuiasca numai una.=))
O sa botezam un baietel asa ca cerceii ii taiem de pe lista ,adaugam o bratara masculina.;-)

corynutzza
15.12.2010, 20:42:49

De cruciulita pentru bebe eu nu stiu.Dar mai intreaba ca poate este o noua moda,cum este si asta cu cruciulitele de pus in piept la invitatii.Eu nu cred ca sunt obligatorii.Eu nu am vazut pe nici o lista cu cele necesare pentru botez cruciulitele astea.La ce biserica a cerut preotul?pup

lauramaria5
15.12.2010, 20:48:48
De cruciulita pentru bebe eu nu stiu.Dar mai intreaba ca poate este o noua moda,cum este si asta cu cruciulitele de pus in piept la invitatii.Eu nu cred ca sunt obligatorii,cum este si cazul cerceilor pentru fetite.

Este posibil sa stii,sa fie vreo noua moda.Mie nu mi-a dat nimeni nicio cruciulita la biserica.La fel si cu cerceii pentru fetite si bratari la baietei dar daca nu cumperi "esti zgarcit";)) asa ca ne supunem ,ce sa facem ...

lauramaria5
15.12.2010, 20:50:45
De cruciulita pentru bebe eu nu stiu.Dar mai intreaba ca poate este o noua moda,cum este si asta cu cruciulitele de pus in piept la invitatii.Eu nu cred ca sunt obligatorii.Eu nu am vazut pe nici o lista cu cele necesare pentru botez cruciulitele astea.La ce biserica a cerut preotul?pup

Nu am ajuns sa vorbesc cu vreun preot pentru ca botezul o sa fie in primavara si nici nu stiu la ce biserica vor finii sa il botezam

corynutzza
15.12.2010, 21:01:24
Este posibil sa stii,sa fie vreo noua moda.Mie nu mi-a dat nimeni nicio cruciulita la biserica.La fel si cu cerceii pentru fetite si bratari la baietei dar daca nu cumperi "esti zgarcit";)) asa ca ne supunem ,ce sa facem ...

Asta cu cercei mi se pare chiar absurda,cum sa tin fetita pana fac botezul fara cercei,ca ii cumpara nasa,si 2 perechi ce sa fac cu ei.

alisuka
15.12.2010, 22:38:35
EU am o reginutza in burtica care o asteptam in orice zi sa vina caci data maxima e 14 ianuarie dar nu se stie daca ajungem pana atunci,cat despre obiceiuri fiecare vorbeste cu nasi pretentiile care le au si noile trenduri ,mie mi a pua mama cercei la 2 luni si ma botezat la 6 si mia cumparat mama cercei,eu la fata i am cumparat si ii voi pune la maternitate si uite tot asa cu obiceiurile babesti!

corynutzza
16.12.2010, 18:26:47
Buna fetele ce mai faceti?Sa va mai arat ceva pentru botez.pup

alisuka
17.12.2010, 11:03:21
Toate sunt superbe!8-}

oanatos
17.12.2010, 14:16:14
torturi ;-)

oanatos
17.12.2010, 14:37:16
si turta dulce mai speciala... aveti idee daca se poate face pe undeva?

alisuka
18.12.2010, 00:22:29
Torturilr cred c a e mai complicat la noi in RO,dar turta dulce daca cunosti un cofetar care are rabdare cred ca ti-o poate face!;-)

oanatos
18.12.2010, 08:29:46
Torturilr cred c a e mai complicat la noi in RO,dar turta dulce daca cunosti un cofetar care are rabdare cred ca ti-o poate face!;-)
de ce crezi asta? Uite un tort facut pt fetita mea. Ieri l-am luat si azi il papam :D
Pe cuvant ca arata mai bine ca-n poze (pozele sunt facute de mine) :x

corynutzza
18.12.2010, 13:37:58
de ce crezi asta? Uite un tort facut pt fetita mea. Ieri l-am luat si azi il papam :D
Pe cuvant ca arata mai bine ca-n poze (pozele sunt facute de mine) :x

Foarte frumos tortul.Unde l-ati facut?pup

oanatos
18.12.2010, 17:31:54
Foarte frumos tortul.Unde l-ati facut?pup
la o cofetarie din Bucuresti. :">

alisuka
18.12.2010, 19:49:23
Foarte frumos tortul ,intradevar ,dar in Craiova nu vreau sa jignesc pe nimeni dar chiar nu stiu daca pot face vreo cofetarie ,La multi ani si multa sanatate pt fetitza ta si pupicei!:*

oanatos
18.12.2010, 20:16:30
Foarte frumos tortul ,intradevar ,dar in Craiova nu vreau sa jignesc pe nimeni dar chiar nu stiu daca pot face vreo cofetarie ,La multi ani si multa sanatate pt fetitza ta si pupicei!:*
daca nu il pot face in Craiova il fac in Bucuresti si vin cu el :D
Multumesc mult de urari!

alisuka
20.12.2010, 00:20:18
Nu ai pt ce ,dar sa vii cu tortul tocmai din Bucuresti ....sa speram ca o sa gasesti vreo cofetarie priceputa sa iti poata face si in Craiova!:*

oanatos
20.12.2010, 08:15:25
Nu ai pt ce ,dar sa vii cu tortul tocmai din Bucuresti ....sa speram ca o sa gasesti vreo cofetarie priceputa sa iti poata face si in Craiova!:*
sa speram. Eu l-as vrea asa

alisuka
20.12.2010, 23:04:44
E super tortul si merge cu tema botezului tau!:*

oanatos
21.12.2010, 08:30:32
E super tortul si merge cu tema botezului tau!:*
saru'mana :*
hai sa va arat ce am mai mestesugarit

alisuka
22.12.2010, 14:05:32
Tu ma inebunesti pe mine cu cata rabdare si imaginatie ai ,super frumosi piticii si carticica nota 100:*

oanatos
22.12.2010, 14:07:58
Tu ma inebunesti pe mine cu cata rabdare si imaginatie ai ,super frumosi piticii si carticica nota 100:*
saru'mana :">
Ma bucur ca-ti plac

andreea1824
25.12.2010, 20:39:47
LA MULTI ANI ! MAMICI sa fiti sanatoase si voi si bebei si o nastere cat mai usoara.
Va pup:*:*:*

oanatos
25.12.2010, 20:59:30
LA MULTI ANI ! MAMICI sa fiti sanatoase si voi si bebei si o nastere cat mai usoara.
Va pup:*:*:*
Sarrbatori fericite tuturor! <:-P

alisuka
26.12.2010, 10:52:53
Multumim ,sarbatori fericite in continuare alaturi de cei dragi ,un an nou mai bun si mai prosper!Va pupacim:*

oanatos
07.01.2011, 10:37:29
Multumim ,sarbatori fericite in continuare alaturi de cei dragi ,un an nou mai bun si mai prosper!Va pupacim:*
alisuka.. mai ai? esti aproape rau \:D/

alisuka
07.01.2011, 14:37:10
Se pare ca ii place mai mult la mami in burtica ,noi deja stam ca arsi sa o tinem in bratze dar ea decide cand vrea sa vina!:x

lauramaria5
07.01.2011, 14:52:55
Se pare ca ii place mai mult la mami in burtica ,noi deja stam ca arsi sa o tinem in bratze dar ea decide cand vrea sa vina!:x

Mai e asa putin timp pana sa-ti tii printesa in brate :x...parca ieri ne-ai anuntat ca esti graviduta.Nastere usoara iti doresc si minunea ta sa fie sanatoasa ,frumoasa si mancacioasa .>:D<

oanatos
07.01.2011, 15:02:12
foarte bine. Las-o sa stea ca noi ne rugam de ea... ii tot spunem ca aici e frig si urat si va avea colici.. sa trecem de 34 saptamani ca suntem cu risc ridicat de prematuri (am antecedente). Momentan asculta :x

alisuka
08.01.2011, 00:24:10
Doamne ajuta sa stea cuminte la mami in burtica ca si a mea ,multumesc de urari si la toate o sarcina usoara si nastere usoara,aveti dreptate asa repede trece timpul....parca mai ieri aveam emotiile unei proaspete femei insarcinate acum am emotiile nasterii si a ceea ce urmeaza dupa ,imi e frica ca nu o sa pot face fatza la tot si ca poate nu o sa fiu o mama buna....[-o<

oanatos
08.01.2011, 11:34:59
Doamne ajuta sa stea cuminte la mami in burtica ca si a mea ,multumesc de urari si la toate o sarcina usoara si nastere usoara,aveti dreptate asa repede trece timpul....parca mai ieri aveam emotiile unei proaspete femei insarcinate acum am emotiile nasterii si a ceea ce urmeaza dupa ,imi e frica ca nu o sa pot face fatza la tot si ca poate nu o sa fiu o mama buna....[-o<
evident ca vei face fata. Iar pt fetita ta vei fi cea mai buna mama de pe pamant :*

alisuka
09.01.2011, 20:14:41
Multu de incurajari dar pe zi ce trece devin mai nerabdatoare,mai nervoasa ,mai agitata si nu stiu sa ma controlez ,cred ca atunci cand o sa am minunea in bratze poate o sa ma schimb fara sa vreau!:*

andreea1824
12.01.2011, 22:40:49
Alisuka dar reginuta ta se lasa asteptata:*

alisuka
14.01.2011, 13:35:24
Si tot asteptata se lasa reginutza mea azi am fost iar la doctor,poate venii in orice clipa dar daca nu vine pana miercuri miercuri decid ei cand o provoaca!(:|

andreea1824
14.01.2011, 22:14:39
Si tot asteptata se lasa reginutza mea azi am fost iar la doctor,poate venii in orice clipa dar daca nu vine pana miercuri miercuri decid ei cand o provoaca!(:|
Ce figura este asta mica;))are un caracter foarte puternic de la mami din burta.
O asteptam si noi<:-P

alisuka
15.01.2011, 12:15:15
De pe acum face ce vrea cu mami ,mai incercam sa avem putina rabdare poate apare zilele sau orele acestea!:*

oanatos
15.01.2011, 12:49:11
De pe acum face ce vrea cu mami ,mai incercam sa avem putina rabdare poate apare zilele sau orele acestea!:*
o asteptam cu drag! Nastere usoara! :*

alisuka
16.01.2011, 14:38:32
Sar,mana mult !:*

flowerpower_reloaded
02.02.2011, 18:17:55
Alisuka, te asteptam cu vesti!

alisuka
15.02.2011, 13:04:54
Imi cer scz ca nu am mai intrat de mult timp,am venit pe lume pe 23 ianuarie prn cezariana ,totul e ok,sunt cuminte ,mancacioasa si ma cheama REBECA MARIA,va pupik cu laptik!:*

adelinad2003
15.02.2011, 14:16:42
Imi cer scz ca nu am mai intrat de mult timp,am venit pe lume pe 23 ianuarie prn cezariana ,totul e ok,sunt cuminte ,mancacioasa si ma cheama REBECA MARIA,va pupik cu laptik!:*

Felicitari Alisuka , e o scumpa. Va pup.

stefannya
15.02.2011, 14:19:35

felicitari pt buburuza..este o scumpa:x:x:x:x..sa creasca mare si sanatoasa si sa va bucurati de ea:*:*:*:*

alisuka
16.02.2011, 11:08:47
Multumim va asteptam si pe voi cu vesti despre bebei!:*

flowerpower_reloaded
16.02.2011, 11:10:07
Alisuka, sa-ti traiasca reginuta si sa creasca mare si sanatoasa!:*:*

alisuka
17.02.2011, 09:32:51
Sar.mana mult !

alisuka
18.03.2011, 13:58:45
Noi am avut botezul pe 5 martie aici ,caci nu am mai ajuns in Ro ,poze gasiti in picassa!

23andreea
22.03.2011, 22:05:52
Buna..imi puteti spune si mie cam cat se da la un botez???am in aprilie la o prietena la flormang si nu stiu cat se da:D

oanatos
23.03.2011, 12:28:37
Buna..imi puteti spune si mie cam cat se da la un botez???am in aprilie la o prietena la flormang si nu stiu cat se da:D
dai cat vrei. Noi, de exemplu am dat ca si la o nunta (7 milioane). Mai ales daca aveau si formatie sau lautari.. cheltuielile sunt ft mari si la un botez. Dar tu dai cat vrei. ;-)

andreea1824
25.03.2011, 12:31:20
Onatos felicitari pt.bebe,sa va traiasca,sa va bucurati de ea:*

oanatos
25.03.2011, 12:50:34
Onatos felicitari pt.bebe,sa va traiasca,sa va bucurati de ea:*
multumesc mult >:D<

alisuka
25.03.2011, 16:51:00
Oana sa fie intrun ceas bun vreau si eu sa vad poze cu micutza,va pupam!

oanatos
26.03.2011, 17:44:11
Oana sa fie intrun ceas bun vreau si eu sa vad poze cu micutza,va pupam!
saru'mana mult. Uite aici https://picasaweb.google.com/Oanatos/Bebe :*

alisuka
28.03.2011, 11:14:07
O scumpete sa ti traiasca ,sa va bucuratzi de ea,sa fie mancacioasa si sanatoasa ,mi se pare mie sau seamana cu tati?:P

oanatos
28.03.2011, 11:27:09
O scumpete sa ti traiasca ,sa va bucuratzi de ea,sa fie mancacioasa si sanatoasa ,mi se pare mie sau seamana cu tati?:P
saru'mana. Si voua la fel. Cum v-ati distrat la botez? <:-P
E tati in minatura ;))

alisuka
28.03.2011, 19:28:35
La botez a fost foarte bine,mai bine de cat ma steptam ,poze daca vrei gasesti in picasa ,Rebe a fost mai mult decat cuminte si a rezistat eroic pana la ora 00 si un pik ,dar la tort dormea:">

andreea1824
30.03.2011, 10:53:50
saru'mana mult. Uite aici https://picasaweb.google.com/Oanatos/Bebe :*
Este o frumusete de fata,sa fie sanatoasa sa va bucurati de ea.

oanatos
30.03.2011, 11:09:22
La botez a fost foarte bine,mai bine de cat ma steptam ,poze daca vrei gasesti in picasa ,Rebe a fost mai mult decat cuminte si a rezistat eroic pana la ora 00 si un pik ,dar la tort dormea:">
le-am vazut, felicitari! <:-P

oanatos
30.03.2011, 11:09:58
Este o frumusete de fata,sa fie sanatoasa sa va bucurati de ea.
multumesc mult Andreea :*

alisuka
13.04.2011, 11:48:20
Oana mai e un pik si vine si botezul tau ,pe cat mai este?Ai terminat pregatirile?

oanatos
13.04.2011, 14:05:36
Oana mai e un pik si vine si botezul tau ,pe cat mai este?Ai terminat pregatirile?
asa e! Pe 14 mai. Acum lucrez de zor la invitatii :D

alisuka
13.04.2011, 18:49:04
Ce mamicutza harnica,sa nu uiti sa pui poza cu invitatziile!>:D<

andreea1824
14.04.2011, 12:23:30
asa e! Pe 14 mai. Acum lucrez de zor la invitatii :D
Unde faci botezul?
Spor la munca:*

oanatos
14.04.2011, 14:17:35
Ce mamicutza harnica,sa nu uiti sa pui poza cu invitatziile!>:D<
inca putin si termin :*

oanatos
14.04.2011, 14:19:14
Unde faci botezul?
Spor la munca:*
Multumesc mult. La bavaria

oanatos
14.04.2011, 15:23:21
gata si invitatia mea

andreea1824
15.04.2011, 10:23:39
gata si invitatia mea
Foarte frumoasa invitatia!!
Bebele sa fie sanatos si mancacios:*

oanatos
15.04.2011, 10:30:22
Foarte frumoasa invitatia!!
Bebele sa fie sanatos si mancacios:*
Multumesc mult

alisuka
15.04.2011, 10:50:10
Frumoasa foc invitatia ta si textul,la o asa dulceatza o asa invitatie!>:D<

oanatos
15.04.2011, 11:35:02
Frumoasa foc invitatia ta si textul,la o asa dulceatza o asa invitatie!>:D<
saru'mana Alisuka. Mai am putin si inca mai sunt atatea de facut... :-?

alisuka
15.04.2011, 23:04:40
Stai linistita ai sa vezi cum o sa termini la timp si totul o sa iese asa cum doresti!>:D<

oanatos
16.04.2011, 03:02:43
Stai linistita ai sa vezi cum o sa termini la timp si totul o sa iese asa cum doresti!>:D<
trebuie dar mai am multe de facut... pupam gasca >:D<

oanatos
17.04.2011, 12:01:47
iata si marturiile noastre.. am ceva de lucru la ele ;))

corynutzza
12.05.2011, 10:43:45
Ce tarif au formatiile pentru botez?Asa orientativ.

andreea1824
12.05.2011, 13:47:49
Ce tarif au formatiile pentru botez?Asa orientativ.
Din cate stiu eu tariful este ca si la o nunta(asaam auzit:D)

alisuka
21.05.2011, 01:12:45
Mi sa pare ca Oana deja a avut botezul fetitzei,bun venit printre noi noii crestine,asteptam pozici!

corynutzza
18.10.2011, 15:43:42
Mamici nu se pregateste nimeni de botez?

Ramona2302
25.10.2011, 20:19:43
Mamici nu se pregateste nimeni de botez?
buna

eu tocmai am fost la un botez cam de 60pers, au avut o formatie care a costat 20mil. nu stiu daca te ajuta sau nu :)

corynutzza
29.10.2011, 14:02:51
buna

eu tocmai am fost la un botez cam de 60pers, au avut o formatie care a costat 20mil. nu stiu daca te ajuta sau nu :)

Ce formatie?La ce restaurant?Cat mai sunt meniurile pentru un botez?

Ramona2302
04.11.2011, 22:52:29
hanul craiovita, formatia lor cred,cam 110ron

andreea1824
09.12.2011, 12:57:20
Cand aveti botezul?Cum stati cu pregatirile?

corynutzza
07.01.2012, 14:02:23
Fetele ma puteti ajuta si pe mine,de unde pot cumpara si eu baloane din astea.

corynutzza
31.01.2012, 19:01:44
Fetele ajutor,stiti vreo firma in craiova care sa faca aranjamente din astea?
Am nevoie urgent.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000673914585#!/decoratiuni.baloane

pokemon_
20.02.2012, 12:32:18
Fetele ma puteti ajuta si pe mine,de unde pot cumpara si eu baloane din astea.
buna, cauta pe okazii!eu am luat de acolo

Silvyuta
11.02.2013, 20:10:24
Buna fetelor, spune-ti-ne si noua mai multe despre pregatirile de botez, cat costa meniul, lautarii, fotograful, ce cadouri se fac si cand, ce probleme ati intampinat voi la petrecerile voastre. Multam!:-B

andreea1824
28.02.2013, 22:31:14
Si noi suntem in catarea unu restaurant cu o sala micuta in jur de 50 pers.,ma puteti ajuta cu cateva pareri si daca stiti cam care este pretul unei formati pentru botez?

tudma
19.03.2013, 23:43:24
Buna fetelor!
Am o intrebare pt cele care au facut botezul recent in craiova si au avut pretentia ca preotul sa nu scufunde copilul in apa. Intrebarea este : ce biserica si preot au gasit, care sa fie un pic mai flexibil. imi doresc ca, copilul meu sa nu fie scufundat in cristelnita, ci doar bagat pana la brau si sa-i puna apa in cap .

andreea1824
18.04.2013, 10:29:15
Fetelor de unde cumparati marturi?Ca eu sunt in pana de idei si de pe net nu as vrea sa comand.

crisstinnaE
17.09.2014, 10:43:42
Buna!Stie cineva care este taxa de botez la biserica Sf Treime de la Mercur?Multumesc!